Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy na Kladně » Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 15. 10. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 15. 10. 2018

dolů
   autor příspěvek
Lc_736__c_954
Úterý, 25. září 2018 - 13:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6274
Registrován: 6-2006
1014 by měl být údajně poslední 12metr.

Dave362
Úterý, 25. září 2018 - 17:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2013
Přátelé, určitě jste tady znalejší, než já... Chtěl jsem se zeptat, má v rámci možností nějaké stálé vypravení Karosa C954E evidenčního čísla 8761? Není to tak dlouho, co jsem jí okamžikem viděl na lince 324, ale odhaduji, že tam byla pouze jako náhrada. [happy]
T4783363
Úterý, 25. září 2018 - 20:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 2-2006
8761 vídám v pracovní dny na 307 (pořadí 14?).
Úterý, 25. září 2018 - 21:52:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 2-2015
Dave362: Ano, je to tak, jak píše s otazníkem T4783363 - 8761 jezdívá 307/14.
Sháníte DOPRAVNÍ KALENDÁŘ 2019 do kanceláře nebo domů? Nabízíme vám týdenní Dopravní kalendář, ve kterém naleznete mnoho prostředků veřejné dopravy od vlaků a autobusů po přívozy a lanovky.
Cena: 99 Kč, více na http://www.tram-bus.cz/zabava/dopravni-kalendar/
Pokud máte zájem, napište nám na mail tram-bus@seznam.cz.
Děkujeme
Dave362
Středa, 26. září 2018 - 08:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2013
T4783363, tram-bus: Děkuji velice za informace.
Středa, 26. září 2018 - 09:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4703
Registrován: 12-2007
Nemohl by prosím někdo vyfotit reklamu na plyno Tedomu co dnes jezdí na 605? Ráno byla ještě tma.
Středa, 26. září 2018 - 09:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 1-2011
8761 konci ve 13:05 v Unhosti na namesti. Tam i stoji do rana pokud si ji nekdo nevezme jako zalohu. Jinak na 324 byla pres prazdniny po vyrazeni 8780. Ted je nahrazena 8723.

Tedom pres dopoledne okolo 11 stoji na Sitne. Jinak je standartne pridelena na jedno poradi 605.

Nebo o vikendu by "mel" jezdit 617 Kladno-Melnik (Pravdepodobne sobota)
Středa, 26. září 2018 - 09:45:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4704
Registrován: 12-2007
Děkuji, zítra ho snad dohoním.
Lc_736__c_954
Středa, 26. září 2018 - 10:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6275
Registrován: 6-2006

Středa, 26. září 2018 - 11:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2017
Kristovanoho... BTW za ty koule je nepochybně bude volit celá tmavší část Kladna, takovouhle atrakci ještě neměli.
Středa, 26. září 2018 - 13:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4705
Registrován: 12-2007
Děkuji, já když to viděl tak sem nevěřil vlastním očím.
Středa, 26. září 2018 - 16:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 8-2017
Kladno by si mělo urychleně objednat další autobus, jeden právě shořel v Hnidousích...
https://kladensky.denik.cz/nehody/v-kladne-se-srazily-v-centru-dv a-autobusy-dalsi-zacal-horet-ve-svermove-20180926.html
Čtvrtek, 27. září 2018 - 04:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 888
Registrován: 4-2006
Nojo... Citelis/Citybus. Ani na Kladně nebyl prvním, co lehl popelem.

NBčka pořád držej nulu, že? Myslim fatální požáry. A celorepublikově.
Pátek, 28. září 2018 - 17:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 10-2005
Jen aby 15ti metr na CNG nebyl taky línej ... jen někdo plnou 324 CNG a jak se to chová na D7 u Středokluk v kopci? Kloub mi tam stačil jednou a raději jezdím vlakem.

Nějaká hrubá data:
- SOR NBG18 - motor Iveco Cursor 8CNG - výkon 213kW, krouťák: 1200Nm
- Crossway LE NP - motor Iveco Cursor 9NP - výkon 265kW, krouťák: 1650Nm

Navíc má LEčko lepší umístění motoru a převodovky. Celkově více prostoru, dá se lépe řešit chlazení než v motorové věži NBGčka. Takže o tom, že by to nedokázalo dosáhnout a ve stoupání udržet 100km/h bych nepochyboval.
A ani bych nepochyboval o tom, že pokud by před rokem a půl vyhrálo Iveco s Urbanway 18M CNG s Cursorem 8 CNG a výkonem 243kW (pro tuto variantu standard), že by nebyly schopny u Středokluk do kopce držet aspoň těch 85km/h (prostě to, na co jsou zpřevodovány jejich kratší dvoudvéřoví kolegové) [wink]

A do jisté míry, komu není radno, tomu není pomoci... Jestli si někdo na ČSAD myslí, že zvednutí kritéria minimálního výkonu ze 180kW na 200kW v technických specifikacích je dostatečné(?). Možná tak před patnácti lety... [kladivo]
________________________________________________
Kloub na 307 si nedovedu představit ani v nejhorším snu, prosím nezkoušet.

A v čem by měl být nějaký zásadní problém? Solarisy na 307 projedou, ne? 15ti metrový vůz má vždy horší vlečné křivky, než kloub. Takže kam se vleze Solaris, projedou tam i ty harmoniky. Navíc májí ještě vyšší kapacitu a dveře navíc. Nebo co mi uniká? [happy]
________________________________________________
Proslýchá se, že Ropid chce zakloubit 399...

[ko] Hezký, to se zrovna do té debaty hodí. [happy]
Na té 300/324 by kloub s pořádným motorem smysl ještě měl. Bohužel ale u busů primárně stavěných jako městské nelze čekat zázrak. Takže, zatímco na "polorychlých" linkách je to ještě kompromis (s tím pořádným motorem!), tak na rychlících už to bude jen trápení. Tam by měli jít primárně 15ti metry. Prostě jsou na takové výkony stavěny. Ten bus je rychlejší, pohodlnější, má srovnatelnou kapacitu a věřím, že tam budou i o něco menší provozní náklady, tak proč kloub. [blush]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Pajzák
Pátek, 28. září 2018 - 18:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 6-2015
Lukasek:
"půl vyhrálo Iveco s Urbanway 18M CNG s Cursorem 8 CNG a výkonem 243kW (pro tuto variantu standard), že by nebyly schopny u Středokluk do kopce držet aspoň těch 85km/h (prostě to, na co jsou zpřevodovány jejich kratší dvoudvéřoví kolegové) [wink] "
Přijeď se projet do Brna, kde tyto kraksny brzdí v kopcích i cyklisty...
Pátek, 28. září 2018 - 19:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4710
Registrován: 12-2007
Viděl sir Lukášek někdy zastávkový záliv na trase 307? Pokud ano, myslí si že do něj vleze kloub?

Ano, hláška "s tím nepředjedeš cyklistu" je u sporáků populární.
Pátek, 28. září 2018 - 20:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 11-2011
V případě Exprescaru a nových vozidel by teoreticky přicházelo v úvahu i prohození linek. Pokud mě paměť nemate, tak už podobné případy v PIDu byly. Navíc může být požadavek na zakloubování jen vybraných oběhů.
Sobota, 29. září 2018 - 14:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 1-2011
Pajzak:
Ale kopce v Brne a na Kladne jsou trochu velkej rozdil.
Treba ty SORky NBG 18m jedou do kopcu dobre.
Jediny co bych jim vytkl tak s klimatizaci je to rozhodovani mam/nemam vjet do krizovatky, ale jak se rozjedou tak jedou...

Ty Urbanwaye budou asi to samy. Rozjezdy nic moc ale pak jizda 👍

Jinak zde par fotek zdevqstovaneho citelisu

Sobota, 29. září 2018 - 15:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2005
Viděl sir Lukášek někdy zastávkový záliv na trase 307? Pokud ano, myslí si že do
něj vleze kloub?


A viděl někdy Gabuliatko některé zastávkové zálivy na 300, 324, 603 a 606 (do budoucna se tam s klouby počítá)? Pokud ano, neměly by se, z důvodu nevyhovující délky a dalších parametrů zálivů/zastávek, na daných linkách klouby okamžitě zakázat?
A co třeba v Praze linka 119? 34let byly na Evropské nevyhovující zálivy kam se kloub nevešel a nikoho to evidentně nijak extra netankovalo (a nebyt akce "19+ metrové busy na letiště", trval by ten stav pravděpodobně i nadále). Navíc na Kladně a Evropské jsou vyšší intenzity dopravy. To že infrastruktura nezvládá, nebo je podstřelena její kapacita není problém jen na trase linky 307. S timhle opravdu moc neuspěješ.
Ty patnáctimetry se vejdou? Na trase jsou buď většinou stísněné zalivy pro standardní bus, nebo se staví rovnou v jízdním pruhu. Buď tam chcete vyšší kapacitu, a ostatní se časem dořeší, nebo si začnete vymýšlet zástupné problémy.

A toho sira si můžeš příště odpustit. Ja to nutně nevyžaduji. [lame][rofl]

Ano, hláška s tím nepředjedeš cyklistu je u sporáků populární.

No tak takhle pausalizovat se to zase opravdu nemusi. Nejsem z plynu uz od zacatku nijak odvarenej, ale většina typů na Kladně jezdí docela obstojně a jako cestující to vidim následovně:
NBG12 213kW/1200Nm - jede dobře (D7)
- Urbanway 12M 213kW/1100Nm dvoje dveře - jede dobře (D7)
- Urbanway 12M 213kW/1100Nm troje dveře - jede dobře (město)
- CNG12,3 213kW/1100Nm - jede hodně dobře (D7)
- CNG10,5 150kW/750Nm - blbá "sekvenční" převodovka - nevhodné prevody jednotlivých stupňů. Na druhou stranu i s těmi skromnými parametry motoru na D7 dokáže k té "stovce v kolecku" vytáhnout, takže motorově by to úplně marné být nemuselo
- Tedomy - to je kapitola sama pro sebe... To je proste omyl. To jsou teprve prvotřídní "kraksny".
- NBG18 - již mnohokrát popsáno...

Primárně tu byl dotaz na to, zda by pripadny Crossway LE 14,5M NP nebyl líný. S parametry 265kW/1650Nm a LE koncepcí dam ruku do ohne za to, že nebyl. Může byt pocitově o neco linejsi proti naftové variantě se stejnými parametry, ale určitě by nedělal (nebezpečnou) brzdu dálničního provozu jako NBG18. Věřím, že by v pohodě brazdil levý pruh tak, jako CNG12,3, nebo naftové vozy na 330/399.

Přijeď se projet do Brna, kde tyto kraksny brzdí v kopcích i cyklisty...

Co já vím, v jaké konfiguraci ty "kraksny" máte? Jaký je stálý převod, typ převodovky, její nastavením a jake mate ridice. A hlavne, jaké tam máte cyklisty?!? [blush][rofl]
Ale jo uznávám, že ani v té "meziměstské" variantě by to asi velká hitparáda nebyla, to jsem se možná nechal příliš unést. [andel] Nicméně si optimisticky stojím za tím, že by to na D7 určitě nebylo horší než NBG18ky.

LáďaH:
- Tak třeba by to šlo, jen s cim?
- A s tím částečným zakloubením je otazka, aby to nedopadlo jako na 603, 324. Tam ta kapacitní vozidla velmi úspěšně míjí nejzatíženější spoje...
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Sobota, 29. září 2018 - 18:25:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4711
Registrován: 12-2007
Mohu Vám říkat madam, pokud si to přejete. :D Ale omlouvám se a budu si to pamatovat.

Odpověd pana Musila nelze komentovat, stejně jako jízdní řády MHD Kladno.

Horší než NBG18 snad nemůže být nic.

V pátek sem se byl podívat na krásno u Gymnázia a sem zvědav jak to do voleb stihnou.

Btw, kdo by chtěl v pondělí vlakem tak může jít rovnou na autobus bo výluka ČD.
Sobota, 29. září 2018 - 19:05:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 10-2005
Tak to už vubec není třeba [coze] To teda radši toho sira, kdyz uz to musi byt[biggrin] A navíc sem mel pocit ze jsme si zde leta tykali [blush] Tak asi spatny pocit... [andel]

On ani nevi kolik těch vozů pro 603 ma dopravce k dispozici, ty jeho odpovedi jsou vetsinou hodne mimo [crazy]

Gymnazium určitě do voleb nedají. Poslední oficiální termin zprovozněni je 15.10. a to jeste nerikaji takovy maly detail, ze tim bude pravděpodobně myslena jen cast od Vanovi po Fibichovu... U toho zbytku k Bezrucove uz zacinam lehce pochybovat nad tim, zda to vubec letos ještě rozjedou [kladivo]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Úterý, 02. října 2018 - 15:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 8-2017
Silnice z Kladna do Švermova, která by měla být od 11.10.2018 normálně průjezdná, předpokládám, že taky nebude otevřená včas? Alespoň včera tvrdil autobusák v 330, že se na výstavbě chodníku nic nehýbe...
Úterý, 02. října 2018 - 19:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 12-2006
V jedné třetině plánovaného chodníku je vybraná hlína a vytrhané lampy. Termín chodníku vidím spíš tak na 10.12. Minulý týden se tam aspoň něco dělo, ale tenhle týden jsem tam žádný pohyb nezaznamenal.
Úterý, 02. října 2018 - 19:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4723
Registrován: 12-2007
Hádám že ty 3 UK z Klika a Dvořák přestěhovali ke Gymnasiu aby se do zimy dodělalo.
Úterý, 02. října 2018 - 19:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4725
Registrován: 12-2007
Pěkně prosím to co stojí zadelí k ulici Železničářů, to jsou dočasné/trvalé mrtvoly?
Úterý, 02. října 2018 - 20:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 10-2005
U gymnazia za tři dny žádná viditelná změna. Asi zase špatné klimatické podminky... [crazy]

Ještě jsem si vzpomněl, že tu pred par dny zazněl a zapadl dotaz ohledně přístřešku směr Nám. Svobody. Pocitam ze se ten současný bude stehovat, nebo rusit.
(1) cca proti byvalemu prechodu byly odstraneny ze zahonu kvetiny a je zde na neco pripravena kabeláž (tipuji bud pripojka pro tabák s pristreskem, nebo nějaké tablo příjezdů a odjezdů).
(2) pres chodnik je odstraněno křoví, tam bude urcite jeden pristresek.

Zkousel jsem se zorientovat s plankem na strankach města, ale uz ted je realita od toho planku dost odlišná, takže uvidíme.
Každopádně tahle akce se hodně nezvládla. Puvodne to melo byt komplet za 7 týdnů. Ted to bude s odrenyma usima hotovo po 12 tydnech cca z 80%.
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Úterý, 02. října 2018 - 20:31:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4726
Registrován: 12-2007
Mno trochu pršelo ... ale když sem honil polepenýho Tedoma tak chlapci makali až do večera takže sem musel jít fotit jinam.
Podle sdělení ze stránek města je směr nám. Svobody chápán jako výstupní takže přístřešku netřeba.
Stěhování stánku nevidím moc reálně (není to majetek města)
Na celé té opičárně je nejhorší ten středový element který bude dost překážet v objíždění před stojícího stroje protože nebude možné si najet.
A zajímalo by mne jak budou situovány zastávky směr Sítná, zda všechny do jednoho nebo MHD extra.
Pokud B tak by se přístřešky hodily 2.
Středa, 03. října 2018 - 04:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 1-2011
Gabuliatko. K tem mrtvolam.
Tam je takova vsehochut...
Středa, 03. října 2018 - 07:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 12-2006
Chodník od hřbitova má asi trochu delší termín do 31.3.2019 - viz stránky PID:
https://pid.cz/vyluky/kladno-kopci-kladno-aut-nadr/
Středa, 03. října 2018 - 07:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4727
Registrován: 12-2007
Přes zimu se dobře opravuje ...
6547: díky ... já že tam včera stál 8927
Středa, 03. října 2018 - 08:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 8-2017


@ Jeneč: V tom případku mají soudruzi patrně chaos v termitech...
Středa, 03. října 2018 - 17:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 10-2005
Podle sdělení ze stránek města je směr nám. Svobody chápán jako výstupní takže přístřešku netřeba.
Stěhování stánku nevidím moc reálně (není to majetek města)


Už jsem taky koukal [coze] To je zase výplod. Vykecat se na to, že tam převládají linky, jež končí (ať MHDčko, nebo Kladno - Praha) je dobrý pokus. Ale fakticky tam bude od těch zbývajících průjezdných linek (601, 603, 606, 607, 609 a 614) podobný objem nástupu, jako na Náměstí Svobody, U divadla, U Kauflandu a jiných frekventovaných zastávkách a tam přístřešky normálně jsou. to spíš zase Musil nevěděl, co má rychle napsat, tak si něco vycucal z prstu... Chtěl bych vidět ty podrobné podklady, na základě nichž "rozhodl" o statutu "výstupní" [crazy]

S tím tabákem je to taky pěkný, ale ač možná je soukromníka, tak stojí na pozemku města. Tady bude město v dost komfortní pozici, pokud tedy někdo neuzavřel blbou smlouvu. Nevim ani, o čem by chtěli jednat a ani ten majitel tabáku, pro něj bude posun blíže k zastávce určitě lepší. Spíš to vidím na to, že celý projekt "Gymnásium" byl šit od začátku horkou jehlou a možná ani teď pořádně nevědí jak ten prostor bude výsledně vypadat, tak natahují čas.

A na straně u bývalého OÚ, by měl být také jen jeden zastávkový sloupek. Ale opět bych z toho ještě závěr nedělal, cca v polovině nástupní hrany je vynecháno místo v dlažbě a lampa, ani nic jiného tam nechybí, tak uvidíme. [wink]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Středa, 03. října 2018 - 20:17:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4728
Registrován: 12-2007
Mohu se zdejší bubliny dělat co by jste dělali kdyby jste viděli jak si řidič navazujícího autobusu s řidičem Vašeho zamává a Vás čeká 60 minut na další spoj?
Třešnička na dortu byla když sem se ptal na dispečinku Ropidu zda to někdo od září nezrušil tak začal cosi o IDSK a přitom linka jasně patří jim. Proč se honosej titulem společný dispečink když jednu půlku házej na DP a druhou na IDSK?
No ještě že jezdim VHD čistě ze zábavy, jako každodenní dopravu z práce bych to mít nechtěl. Ale ještě sem to nerozdejchal ... dost hořká tečka po privátní jízdě patrovou Setrou v relaci Praha Kladno.
Na čestvě zrekonstruovaném přejezdu u Masokombinátu směrem od Kladna fakt LE Crossy drhnou břichem za prvním, zajímalo by mne co tam dělá SOR ...
Ale přišel sem na to k čemu jsou dobré volby, vyfrézuje se a vyzáplatuje půlka okresu. [auto] sice by to směrem na Pletenák chtělo nový podloží, ale co už.

Majitel tabáku by určitě blíž chtěl, ale podle méého názoru tam pokud nezlikvidují ty kreře není místo. Projekt jsem neviděl, tak si netroufám hodnotit, spíš bych si tipnul že projekt má nějakej vedoucí zhotovitele a na stavbu se nikdy nepodíval. A misttři co tam makaj to dělaj tak jako vždycky.
Když je o tomhle řeč, matně si pamatuji něco ve smyslu že ty kulatý obrubníky jsou ve finále ještě horší než normální, ale už si nepamatuju proč. Jen sem se někde ptal proč se v Praze při rekonstrukcích nepoužívaj. Nevíte někdo?
Ad výstupní ... lidi z Billy a celé Gymnzaium co jedou na (nejen) Rozdělov asi chodí jinam ...
Čtvrtek, 04. října 2018 - 06:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 12-2006
Včera odpoledne jsem viděl kolem 16 hod stát u Poldovky 617 s rozbitým oknem v zadní části busu. Byli u toho i policajti.
Pondělí, 08. října 2018 - 23:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4750
Registrován: 12-2007
Tuší někdo proč od 12.10. budou autobusy jezdit směr Svobodák přes Purkynovu? Sem zvědav jak se tam od Centralu vytočí a jak se tam bude líbit kloubům.
Úterý, 09. října 2018 - 14:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 10-2005
Gabuliatko:
"Tuší někdo proč od 12.10. budou autobusy jezdit směr Svobodák přes Purkynovu? Sem zvědav jak se tam od Centralu vytočí a jak se tam bude líbit kloubům."

Nic bližšího k tomu není? Hledám po internetu jak blázen a nic. Každopádně, pokud vyparkují podélně stojící auta po levé straně, neměl by být problém. Jezdily tam (i od divadla) desítky spojů denně do roku 1983, včetně kloubů a busů s přívěsy, tak to teď dají také [wink] Spíš kde budou vyjíždět. Schůdnější by bylo projet Tyršovou až k Sokolu, Váňovou by to bylo hodně peprné [blush]

Gabuliatko:
"Majitel tabáku by určitě blíž chtěl, ale podle méého názoru tam pokud nezlikvidují ty kreře není místo. "

No část křoví cca v polovině nástupiště byla seřezána.

Gabuliatko:
"Projekt jsem neviděl, tak si netroufám hodnotit, spíš bych si tipnul že projekt má nějakej vedoucí zhotovitele a na stavbu se nikdy nepodíval. A misttři co tam makaj to dělaj tak jako vždycky. "

No to jsme dva, ale fakt pochybuju, že nějaký ucelený projekt je. Fujan tvrdí, že chodí na kontrolní dny. Tak jak je možné že na straně ZC zůstala naprosto zbytečná přechodová lampa, kterou musel někdo pracně odláždit. Fakt jak kdyby to vymýšleli za pochodu.
A vynechané místo v dlažbě už je zaplněno krytem šachty, takže opravdu bude všechno chaoticky odjíždět od jednoho sloupku. Tady se změna nejspíš konat nebude. [crazy]

Gabuliatko:
"Ale přišel sem na to k čemu jsou dobré volby, vyfrézuje se a vyzáplatuje půlka okresu. [auto] sice by to směrem na Pletenák chtělo nový podloží, ale co už. "

No tak volby byly do měst a obcí, nikoliv do kraje, který většinu akcí v okolí (a část ve městě) realizuje. To mne ostatně dost zaráží. Kraj svoje zrovna moc neudžuje a pak se musí trošku probudit před komunálkama a akorát krásně Volfovi nahrávat (Za to jak se k nim choval, být na jejich místě, bych do voleb všechno v Kladně omezil na minimum [biggrin]). Průměrný občan prostě nechápe, že čast hlavních silnic ve městě je kraje a za hranicema města už (skoro) všechno. Prostě to připisují všechno v dobrém i zlém městu. V tomto případě tedy Volfovi dělali nechtěně kampaň.

Gabuliatko:
"Když je o tomhle řeč, matně si pamatuji něco ve smyslu že ty kulatý obrubníky jsou ve finále ještě horší než normální, ale už si nepamatuju proč. Jen sem se někde ptal proč se v Praze při rekonstrukcích nepoužívaj. Nevíte někdo?"

Můj tip je, že se ten obrubník moc neslučuje s klasickou "Pražskou zastávkou", tedy s dlažbou. A celkově je kvůli zvýšené hraně problém s těmito obrubníky u každého netuhého krytu, takže i AB. "Hezké" ukázky jsou na Kladně:
- Zastávky Central - zvlněné povrchy vydlážděných zálivů a zároveň snad nejvyšší vyráběná varianta kasselského obrubníku (240mm). To je vražedná kombinace, bus se na nerovném povrchu rozhoupe a je hotovo. Prvních pár metrů hrany je docela pěkně posekaných. Autobusy v těchto zastávkách nezajíždí úplně blízko, popřípadě musí velmi pomalu.
- Zastávka "Okrskek 4" do Prahy - Někde u obrubníku je zřejmě prohlubeň a CNG12,3 tam otevírají dveře s rezervou cca jen 15mm a to tam možná bude jen ta střední výška, tedy 200mm...

Na druhou stranu varianta se zastávkovými panely mi přijde ideální. Je to geometricky stabilní a pokud se použije rozumná výška hrany, tak by tam nemělo vůbec docházet ke kolizím. U Gymnásia DC je použita ta nejnížší, tedy 160mm, a zajíždí se bez problémů velmi blízko.
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Úterý, 09. října 2018 - 16:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 11-2011
Hodně hezká novinka na Kladně.
Citytrans
Úterý, 09. října 2018 - 18:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 1-2011
Dnes viděn 8925 http://seznam-autobusu.cz/vuz/11955 na lince 306. Nevím, zda je to první nasazení nebo se zde již mihnul. Kdyžtak někdo doplňte...
web: www.citytrans.info
fotogalerie: www.citytrans.info/foto
Lc_736__c_954
Úterý, 09. října 2018 - 18:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6277
Registrován: 6-2006
Na 399/99 (posila) jezdí dnes toto, ještě pojede z Veleslavína v 18:58.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lc_736__c_954.)
1258
Úterý, 09. října 2018 - 20:08:50  
Neregistrovaný host
Pěkná Scania...cca 14 dní zpátky stála ještě bílá v Chrášťanech, ještě tam s ní byla druhá na plyn. Tak třeba se taky objeví v pid laku...
Středa, 10. října 2018 - 07:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 8-2017
Hlavně je ta trafika u Gymnásia na soklu, takže pokud by se měla posunout blíže k zastávce, nestačilo by jen vytrhat keře, ale musel by se pod ní udělat základ...


BTW sázení do hlíny je překonané, dáváme to do šutrů, ať se arabští přátelí cítí jako doma [wink].
Středa, 10. října 2018 - 08:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 8-2017
Od 18. do 28.10.2018 má být uzavřena Vrapická od křižovatky s Kralupskou k odbočce na Cvrčovice. Jízdní řády nic neví, řidiči nic neví, na webu ČSAD ani slovo, prostě opět perfektně naplánováno. Důležité je, že na křižovatkách jsou připraveny zákazové značky, stačí je otočit [zadnice].

Tady je něco o té Purkyňově: https://www.arriva.cz/cs/info-na-cestu/dopravni-aktuality/zastavk a-kladnogymnasium-mimo-provoz-10947
Jahu
Středa, 10. října 2018 - 10:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 8-2005
Dnes viděn 8925 na lince 306. Nevím, zda je to první nasazení nebo se zde již mihnul. Kdyžtak někdo doplňte...
To musela být lahůdka odbočovat s tím v Hostivicích z ul. Litovická do ul. Sportovců.
Středa, 10. října 2018 - 14:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4760
Registrován: 12-2007
Vy neznáte termín "výstavka je putovní"? [happy]
Čtvrtek, 11. října 2018 - 14:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 8-2017
Koukám, že sestavovatelům jízdních řádů se zase povedl husarský kousek... Víkendová linka 620 z Kladna, která dále pokračuje z Kolče jako linka 623 do Prahy... Příjezd do Kolče 8:54, odjezd z Kolče 8:54. Programy na vyhledávání spojení to pochopitelně nepoberou, protože zřejmě nepoznají, že jde o jeden a tentýž autobus, ale vidí, že na přestup je 0 minut, takže tohle spojení zavrhnou a vyhledají třeba přestup na vlak v Kolči s čekáním hodinu...
Čtvrtek, 11. října 2018 - 15:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3315
Registrován: 12-2005
Docent: Tak samozřejmě lze si změnit v parametrech vyhledávání čas na přestup na 0 minut, takže mně to spojení našlo. Za druhé si myslím, že tam budou primárně jezdit lidé, kteří o tom vědí, takže zas tak velký problém v tom nevidím.
Čtvrtek, 11. října 2018 - 15:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4763
Registrován: 12-2007
Tohle se primárně musí vyřešit globálně že se bude tvůrci zadávat že to je přímý bus. Ale asi není vůle.
Čtvrtek, 11. října 2018 - 22:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 8-2017
@ švarc: Zkus mně najít, kde se čas na přestup nechá změnit v PID Lítačka a dalších a dalších... Ale třeba to fakt jen nevidím. A dále nevidím důvod, proč bych si měl měnit čas na přestup v autobusu, ze kterého nevytáhnu prdel. V minulém jízdním řádu byl příjezd do Kolče 8:54, odjezd 8:55, a fungovalo to. Naprosto nechápu, které hovado a proč muselo změnit odjezd z Kolče na 8:54.
Kozačka
Pátek, 12. října 2018 - 07:48:50  
Neregistrovaný host
Prosím o zodpovězení dotazů ohledně cestování v Kladně příměstskou dopravou. Jedná se mi o cestování pouze po Kladně (např. Okrsek 4 – Nám. Svobody).

1, Cestování s kočárkem po Kladně v 324 a 399.
Myslela jsem si, že v těchto autobusech musím mít lístek (18 Kč) i když jedu s kočárkem. Dnes jsem viděla paní, co si lístek necvakala a ani nešla k řidiči (kupovat lístek/ukazovat lítačku).
Jela paní načerno (a řidič to neřešil) nebo kočárek + doprovod jezdí zdarma i v příměstských autobusech.

2, DŮCHODCOVSKÁ 365 Kč/rok a příměstský bus (324, 399).
Může jet důchodce také za korunu nebo musí za 18 Kč?

Děkuji. Nejsme schopna to nikde dohledat.
Pátek, 12. října 2018 - 08:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 5-2016
Až do odvolání je na Kladně dle ROPIDu přemístěna zastávka Kladno,Gymnásium ve směru Náměstí Svobody.
Lc_736__c_954
Pátek, 12. října 2018 - 09:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6278
Registrován: 6-2006
Docent: CG Transit

Pak už to takové spojení bez problémů najde. Nebo se na změnu parametrů vykašlat a upravit si to spojení posunem jednotlivých spojů. Pokud potom dojde k nějakému "cestování v čase" nebo to neodpovídá výchozím minimálním časům na přestup, ten inkriminovaný čas se začervení.


Kozačka:
Specifické tarifní podmínky na území města Kladna ošetřuje Tarif PID. Je třeba rozlišovat, zda jde o linku zařazenou do MHD (=ČSAD) nebo ne (=ostatní dopravci). V těchto konkrétních případech ale neplatí kočárek zdarma a důchodce za korunu ani v 324, ani v 399.
Pátek, 12. října 2018 - 10:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4766
Registrován: 12-2007
Docent: asi si lidi stěžovali že musej v Kolči minutu čumět do blba
Pátek, 12. října 2018 - 10:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 10-2005
Docent:
"Hlavně je ta trafika u Gymnásia na soklu, takže pokud by se měla posunout blíže k zastávce, nestačilo by jen vytrhat keře, ale musel by se pod ní udělat základ... "

1) Je celkem logické, že by nestála na hlíně
2) i vytvoření základny pro trafiku by v celkovém rozsahu investice byly pouze drobné.
3) Ať si pro mě za mě klidně nechají trafiku kde je a realizují u zálivu DC alespoň jednu čekárnu v rozměru jako jsou ty ve směru ZC.

Prostě buď chtějí situaci s přístřeškem nějak řešit, nebo ne. Ostatní jsou jen zástupné problémy/výmluvy [wink]

hunerian:
"Až do odvolání je na Kladně dle ROPIDu přemístěna zastávka Kladno,Gymnásium ve směru Náměstí Svobody.
"
Víme [wink] A protože nikdo není z odboru dopravy není schopen k tomu napsat něco bližšího = dostatečně dopředu a důvod, tak jsem to včera obhlídnul a udělal jsem zákres do mapy [biggrin]
- předpokládám, že důvodem bude postup prací u gymnázia, kde se přejde na realizaci "Etapy 2B" (to jsou moje pracovní názvy, jak si to značí na městě, bůh ví...), čímž by došlo k výraznému zhoršení najíždění do již opravené "Etapy 1". Od Centralu by nebyly ideální rozhledové poměry. V popřípadě, že by tam stál od gymnázia na červenou bus (doteď u Fibichovi přejížděli do správného směru k semaforu). Druhý jedoucí na zelenou od Centrálu by musel čekat a blokoval by průběžný jízdní pruh v Bezručově. Stejně tak by docházelo k blokování provozu, případnými čekajícími busy, od Sítné směrem k Centralu. Proto se "Etapa 1" zjednosměrní pouze na směr ZC a DC směr bude jezdit Purkyňovou.

Zde je nově zákaz zastavení, jež postihne 31 parkovacích stání v ulici, 3 vyhrazená stání se přesouvají. Tím v Oblasti Centrum nastává "do odvolání" "parkovací armagedon". [ko][smrt] Situace včera odpoledne byla taková, že prakticky všechna místa byla obsazená. Ráno v půl páte stejně tak a autobusy jezdily stále jako od začátku záři. Tak uvidíme, kdy se to podaří přehodit. Počítam, po zkušenostech s blokovým čištěním a jinými zákazy zastavení, že to tam bude muset "vyčistit" dopoledne až MP s odtahovkou...

Konec = "do odvolání" se mi hodně líbí. Je vidět již totální rezignace na to, dávat termín. Začíná být chladno, takže dělnictvo bude možná zase indisponováno z počasí... [kladivo][rofl]



A chodník do Švermova také jen tak nebude. Provoz převeden na řízení semaforem v době stavebních prací. Ty mají trvat nakonec celou zimu. [blush][wink]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Sobota, 13. října 2018 - 21:45:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 8-2017
@ Lc_736__c_954: Dík, ale čas na přestup 0 minut je z principu blbost, to bych musel vědět, že jedu jedním a tím samým busem, pokud jedu někam, kde to neznám (a na to se obvykle vyhledávače spojení používají), tak je mně to k ničemu...

BTW nevíte někdo, k čemu mají sloužit tyhle boudy (jsou tam celkem 3) na Náměstí Svobody? Čekárny pro cestující nebo romské klubovny?
Sobota, 13. října 2018 - 21:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 8-2017
Gabuliatko:
"Docent: asi si lidi stěžovali že musej v Kolči minutu čumět do blba"
Mám takový matný dojem, že dříve to byla více než jedna minuta a nikomu to nevadilo... Alespoň když jsem tímhle spojem jel vloni záhy poté, co ho převzal Valenta, stáli jsme v Kolči nějaké 3-4 minuty a rozhodně to nebylo kvůli tomu, že by 620 přijela do Kolče moc brzy... Prostě ten čas byl v jízdním řádu.

Jinak v Brandýsku je cedule "Silnice Vrapice - Kladno uzavřena", je vyznačena objížďka přes Švermov (ano, opět geni(t)ální řešení - silnice ze Švermova na Kladno je řízena semafory, tak do toho švihneme ještě provoz přes Vrapice), ale jízdní řády linek 621 a 623 se tváří, jako že nic [zadnice].
Lc_736__c_954
Sobota, 13. října 2018 - 23:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6279
Registrován: 6-2006
Docent:
Já to uznávám a nechápu, proč to není řešeno stejně jako u svazku 306+626, tedy oficiálně přímý vůz bez nutnosti přestupu. Jenom jsem chtěl demonstrovat, jak nastavit vyhledávač.

Jinak držím v ruce knižní JŘ vydaný u příležitosti integrace. Příjezd z Kladna **:54, odjezd na Veleslavín **:58; příjezd z Veleslavína **:58 (první spoj dokonce 57), odjezd do Kladna **:02. Takže se tam opravdu stálo 4 minuty.
Neděle, 14. října 2018 - 11:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 10-2005
Docent: Mají to být prodejny, psalo se to někde na FB města. Předpokládám, že je obsadí před úpravou tohoto prostoru u zastávky 606 zc stojící: ovoce+zelenina, pekařství a tábák. [wink]

V Purkyňově nakonec v pátek zrušili ještě dalších 15 parkovacích míst. úprava provozu mne jinak, jako taková docela mile překvapila. Koukal jsem, že si někdo dal tu práci, zapojil hlavu a překopal přednosti a pruhy. Jen fakt nechápu proč to museli celé "zabít" včasným neohlášením. A konečně jsem našel info, že je úprava provozu v oblasti povolena do 15. listopadu. Tak snad do té doby bude konečně "veledílo" u gymnásia dokončeno... [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukasek.)
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Neděle, 14. října 2018 - 11:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4773
Registrován: 12-2007
Upřímně, ta změna přednosti a pruhy jsou na 2 věci, lidi jezděj postaru a po paměti.
Podle mne by se houby stalo kdyby to ještě 14 dní ostalo zavřené pro IAD. Vůbec netuším co tam dole u těch baráků vrtaj.
Jinak doprava jedním pruhem společná pro IAD a MHD ukazuje jak to tam po otevření bude vypadat.

Jinak z fotky ten štěrkový středopruh nevypadá tak divně, na místě mnohem zajímavěji. Nechápu proč tam ten stěrk nasypali.
Neděle, 14. října 2018 - 14:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 10-2005
Gabuliatko:
"Upřímně, ta změna přednosti a pruhy jsou na 2 věci, lidi jezděj postaru a po paměti. "
Což je ovšem všeobecný problém, a nedalo by se poté měnit už navždy nic.
Gabuliatko:
"Podle mne by se houby stalo kdyby to ještě 14 dní ostalo zavřené pro IAD. "
I kdyby tam IAD nepustili, problém by to neřešilo. Pokud by se nechalo opatření z 3.9. docházelo by k blokování křižovatky Bezručova/C.Boudy čekajícími autobusy na příjezdech od Centralu a Sítné na tuto křižovatku a vytvářely by se zbytečné dopravní komplikace na důležitých komunikacích.
Přesun směru dc tak byl víceméně nevyhnutelný. Lze se bavit o tom, na jak dlouho (viz níže) a zda busy poté posílat zpět na trasu už Váňovou, nebo jet dál rovně Tyršovou a TGM. Tak jako tak by byla dočasná změna místní úpravy nutná.

Celkově asi nejzásadnější problém je opět skluz stavby. Tato fáze byla nejspíš uvažována (podle původního termínu dokončení) v posledních cca dvou týdnech v srpnu, kdy byl menší provoz, jak IAD, tak busů a zároveň v oblasti menší poptávka po parkovacích místech a navíc žádné jiné souběžné akce, které by parkovací místa ubíraly.
Gabuliatko:
"Vůbec netuším co tam dole u těch baráků vrtaj. "
Tak přešli na poslední, dosud nedotčenou, část rekonstrukce. Teď se dělá na chodníku. Tady je otázka, jestli tato fáze ještě nešla řešit při starém uspořádání, se záborem pouze jednoho ze dvou pruhů a zkrátit tak dobu současné úpravy provozu na absolutní minimum, to jest na dobu přípravy a souvislé pokládky nového povrchu vozovky (Což by mohli, kdyby hodně chtěli, stíhat za 5dní, týden max).
Gabuliatko:
"Jinak z fotky ten štěrkový středopruh nevypadá tak divně, na místě mnohem zajímavěji. Nechápu proč tam ten stěrk nasypali."
Tohle je teď na Kladně nový "trend". Asi to přitáhl pan Rys. U Velkých rekonstrukcí v posledních dvou letech se tento prvek se štěrkem vyskytuje. Je to použito u reko prostranství okolo pergol na ČSA a v Rabasovce. [wink] Uvidíme za jak dlouho se to omrzí [lol]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Pondělí, 15. října 2018 - 18:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 5-2016
Dnes jsem si všiml, že na bočních panelech je opět odkud kam to jede (místo přes zastávky:). Měla to jak 319 tak 322.