Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Arriva Česká republika » Archiv diskuse Arriva Česká republika do 12. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Arriva Česká republika do 12. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 01. dubna 2018 - 19:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4411
Registrován: 5-2002
950104:
"Myslím, že není problém vydržet 75 minut bez záchodu pro normálního člověka. My řidiči to musíme vydržet i delší dobu."

Kdyby tak byla možnost si odskočit těsně před cestou - na Grandu je jenom pochybná budka a v Přerově je člověk odkázaný na to, jestli bude otevřeno [ko] .
950104
Neděle, 01. dubna 2018 - 21:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 2-2010
A co třeba cestující z Přerova do Jeseníku, Vsetína či Zlína? Těm holt musí prdnout močák, když nemají možnost si odskočit před cestou.
Pondělí, 02. dubna 2018 - 21:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4413
Registrován: 5-2002
Ale taky jim někdo neslibuje WC v autobuse [zadnice] .
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 16:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 2-2012
Sorka z MHD Kutná Hora dnes na lince Čáslav - Kolín. Foceno v Kolíně na autobusovém nádraží
http://www.kolinautobusy.estranky.cz/
Ml636
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 22:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5864
Registrován: 11-2006
Copak dřív bylo taky WC v autobusech? Nebylo. A taky se jezdilo. Za mě zbytečný luxus, strašná práce s tím navíc a potom taky spotřeba nafty ze zbytečné zátěže navíc.
Oni lidi jsou jako koroptve. Když budou mít kam zalézt, tak tam zalezou. Já to třeba viděl dnes u doktora. V čekárně se dveře netrhly, každá ženská se tam musela zvednout, musela zabušit na ordinaci a musela nafasovat klíč, protože prostě musela jít na záchod. Jako pejsek, co si musí označkovat lampu.
A věřte, že kdyby se lidem daly do autobusů slintáky, že by je poslintali už jen z principu. WC bych taky zamykal. Kdo to neudrží, ať se pobřinká. Že na větších autobusových nádražích nefungují pořádné záchody, to už je zase věc jiná.
Taky to, že v dřívějších dobách byly ve větších stanicích vykrývačky a za těch 5-10 minut člověk v pohodě stihl záchod. Obvykle se dojelo i dřív, takže času bylo více.
Bylo i běžné, že se zastavovalo u vyzkoušeného motorestu na svačinu a pak se pokračovalo dál. Takhle jsme například jezdili linku Praha-Strakonice-Vimperk-Kubova Huť-Lenora-Volary. V Dubenci u Haldy skvělá polívka, ve Strakonicích 5 minut "mezičas", ze kterého se běžně dalo najet i 10.
Nebo bez zastávky na Haldě a naopak půlhodinka ve Strakách na AN. Tam měli také dobrou jídelnu a skvělé pečivo.
LC735 se zamkla a potom se chvíli před odjezdem zase všichni sešli, nakopla se Liazka a frčelo se dál. Bylo to úplně jiné cestování, bez zmatků, stresů a zbytečného kvaltování a předhánění se, kdo udělá o vteřinu lepší čas. No a když se to tak vezme, jezdily se víceméně stejné časy, jako dneska, když odmyslíme ty nové dálnice. Ale ty naopak ještě podněcují jízdní doby škrtit a předhánět se. Což bych s Karosou měl samozřejmě navrch, protože proti těm těžkým nemotorným krávám je dobrá Karosa živá a na české okresky jako lasička.
Tak si mějte záchody, já jsem rád za to, že jsem jako cestující, i ještě jako řidič zažil poslední dozvuky pěkného cestování. To jsou totiž vzpomínky k nezaplacení.

P.S. A když nebylo zbytí, tak se dalo udělat něco, co dneska už lidi neumí: "pane řidiči, prosím vás, já nutně potřebuju na záchod, mohl byste mi zastavit?" A tak se zajelo k pumpě a nikdo nikomu hlavu neutrhl. Ale kdo by se dnes snížil k tomu, aby byť už jen mluvil, natož poprosil a poděkoval tomu podřadnému, nevzdělanému póvlu za volantem. Smutná to doba degradace národa.
Rebel Yell
950104
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 23:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 2-2010
Líp bych to nenapsal. [ok]
Pátek, 06. dubna 2018 - 09:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11123
Registrován: 4-2006
MI 636 bohužel lid je dneska rozmazlen, neumí snížit ani o píď svoje nároky, musí všechno mít jinak běží se vyblít na internet jak mu je děsně ublíženo.
Pokud někdo nevydrží 2 hodiny bez WC měl by okamžitě navštívit lékaře, protože je vážně nemocen.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 06. dubna 2018 - 11:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11810
Registrován: 5-2004
"Pokud někdo nevydrží 2 hodiny bez WC měl by okamžitě navštívit lékaře, protože je vážně nemocen"

Ale tak samosebou že vydrží.

Proč by to ale dělal když má jinou možnost?

Mch ve vlakách už taky není standardem hajzl "bez gumáků nelze" bez vody a papíru.

Celý to je o tom že každej dopravní prostředek je svoji podstatou určen pro něco trošku jinýho. Vlak spíš na dálkovky a příměsto, bus by k tomu měl tvořit doplněk. Když se ovšem bus chce tvářit že je primárně na dálkovku, pak by měl mít i na tu dálkovku nějakej standard. A tím hajzl a možnost aspoň drobnýho občerstvení je.

On by dnes byl leckdy problém vyjet i tehdejší jízdní doby neb oproti tehdy je provoz jak kráva i na těch okreskách. Sic se nenarazí na véesku nebo aviatika plazícího se 50, leč když něco pojede 70 tak to mnohde nejde pro provoz skoro předjet. O tom že tehdy se venkovani jezdili na semafor (natož kruhák) koukat do krajských měst zatímco dnes je v každý druhý vsi aby šlo přejít nemluvě. V Praze byly co pamatuju kruháky dva - dejvickej Kulaťák a Novej Hloupětín kolem tram smyčky který se probíraly v autoškole...
Pajzák
Pátek, 06. dubna 2018 - 11:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 6-2015
Kdyz ma byt obcerstveni v dalkovce standardem, proc ve vlacich take casto chybi?
Pátek, 06. dubna 2018 - 12:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11125
Registrován: 4-2006
Petr Vlček pokud někdo nevydrží bez žrádla je také nemocen.
Odkdy dostanu např jídlo ve Spěšňáku Kolín - Trutnov.
To jede dýl než bus Hradec Praha.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Zdenek008
Pátek, 06. dubna 2018 - 19:35:37  
Neregistrovaný host
88.146.128.1
Nemám rád informace JPP, ale jsou již výsledky výběrka pro MSK? Dneska jsem byl přítomen rozhovoru kolegyně s rodinnou příbuznou pracující u Arrivy s tím, že ztratili oblast Bruntálska - (neuspěli zde) a Arriva zde končí?

Je možné tuto zprávu potvrdit/vyvrátit?
Pol
Pátek, 06. dubna 2018 - 23:17:04  
Neregistrovaný host
85.207.70.158
Neuspěli nejen na Bruntálsku,ale prisli také o rymarovsko,Krnovsko,celé Novojičínsko. Uspěli jen na Bilovecku.
Sobota, 07. dubna 2018 - 07:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 7-2017
...a vůbec bych se nedivil kdyby i o Mladou Boleslav[lol]
Sobota, 07. dubna 2018 - 09:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2015
Kdo bude jezdit oblasti na Novojičínsku? Arriva byla ok, jenže co jsem slyšel, tak z důvodu velkého navýšení spojů a zrušení čekaček má mnoho řidičů v plánu skončit! Tak doufám, že to pak nebzde jakv Praze!!!
Janek1970
Sobota, 07. dubna 2018 - 10:34:32  
Neregistrovaný host
77.242.90.225
Bude nás končit hodně, ale i v jiných oblastech. Hlavně na Přerovsku.Hlavní důvod je neschopnost firmy vytvořit turnusy tak, aby měli zaměstnanci taky nějaké volno. Ono jezdit od čtyřech do devatenácti od pondělí do pátku neni žádný med.Přijdeš večer domů, vyspíš se a ráno znovu.To už můžeme jít zpět na kamion a za jiné peníze.
Sobota, 07. dubna 2018 - 17:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 1-2016
Prostatik: Prášek si vezmi ty. Já se pouze ptám, proč dopravce něco slibuje a pak to v reálu nenabízí. Na WC v buse nemusím, snad když jsme kdysi zůstali viset x hodin na dálnici, tak se to dětem poměrně hodilo, že. Kdyby tohle bylo u "zlého" žlutého, tak takoví jako ty budou první, co budou řvát, že Jančura slibuje a neplní (ostatně jako ten blbec Čulík, co udělal senzační "reportáž" jak (ne)fungují WC ve vlaku a jaký tam mají bordel, akorát že se vlomil do služebního, že...

Podle mě je celý expres postaven na tom, že vedení v Praze něco vymyslelo, ale na Moravu daleko, tak si to tady každý dělá jak se mu to hodí. Někdo úplně v pohodě, zejména mladší řidiči, někdo je otrávenej a kromě toho, že ten autobus nezastavuje po cestě ve všech pr.elích (to to zase schytám :-D ) se ničím od konkurence neliší.

Mně je expres sympatický, nejezdit tyhle typy spojů, tak autobusem ani nejezdím s výjimkou IDSky za město. Ale jen mě zajímá, proč to tak je a není možné udržet ani základní nabídku služeb, zda je to problém řidiče nebo se rezignovalo celkově.

O tom, aby člověk pořád někoho vyhazoval ze sedačky, když na ni má místenku, ani nemluvě. A taky na začátku, když bylo prodaná větší část busu předem na místenky, to u některých řidičů šlo - pokud nastupoval cestující bez rezervace, tak mu rovnou řekl, kam si má nejlíp sednout, kde je ještě volno. Což nakonec je spíš dobré pro toho, kdo tu místenku nemá, aby ho 3x po sobě někdo nevyhazoval z místa, než se trefí do nerezervovaného.
Sobota, 07. dubna 2018 - 18:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 1-2016
MI 636 bohužel lid je dneska rozmazlen, neumí snížit ani o píď svoje nároky, musí všechno mít jinak běží se vyblít na internet jak mu je děsně ublíženo.
Pokud někdo nevydrží 2 hodiny bez WC měl by okamžitě navštívit lékaře, protože je vážně nemocen.


Tak jsi se nám tu taky "vyblil", jak jsme všichni rozmazlení... Děkujeme. Chceš aby lidi jezdili veřejnou dopravou a jen auty? Tak holt na to nestačí to co bylo či nebylo kdysi. Musíš lidem nabídnout aspoň trochu zajímavou alternativu. Ostatně je to krásně vidět, které linky / dopravci zůstaly a které ne... Je zcela logické, že člověk zvolí to, co mu nejvíc vyhovuje, ale někteří jedinci to zdá se stále nepochopili a pořád žijí v době, kdy "bylo líp" a "měli jsme být rádi že vůbec něco"....
950104
Sobota, 07. dubna 2018 - 20:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 2-2010
Když vozíme tupé stádo, které si posadí [zadnice] kam chce a zcela ignoruje přidělené číslo sedačky na jízdence tak se nediv. Každá vydaná jízdenka v prodeji u řidiče má číslo sedačky kde si dotyčný má sednout. Stejně tak je u vstupu do autobusu napsáno, že má cestujicí obsadit místo určené jízdenkou. Kdybych měl každému opakovat kde si má sednout tak nedělám nic jiného a odbavuji dvojnásobně déle. Pokud se mně cestující zeptá tak mu rád odpovím, kterou sedačku má určenou jízdenkou.

A záchody u "zlých" žlutých jsou sice, ale taky není vše košér. Kolikrát když stojí vedle mně a řidič se tam jde "vyvenčit" tak jeho produkt metabolické výměny látek zvolna teče pod autobus. To znamená, že nemá uzavřenou odpadní nádobu a zvolna vypouští chcance průběžně. A třeba se jednou stane, že někomu přistane třeba na předním okně tuhý produkt metabolické výměny.

Ale chápu, že o tomhle můžeme debatovat donekonečna, protože to každý vidíme jinak.
Sobota, 07. dubna 2018 - 21:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 4-2011
Bylo i běžné, že se zastavovalo u vyzkoušeného motorestu na svačinu (...) LC735 se zamkla a potom se chvíli před odjezdem zase všichni sešli

"Tady máme pauzu, všichni ven" byla jedna z největších prasáren "služeb hromadné dopravy". Samosebou "bylo běžné", že řidiči dostali nažrat zadarmo a i nějakou provizičku z toho měli, protože dovezli motorestu celý autobus lidí, a vždycky si někdo něco koupil, případně šel na placený záchod. Když jezdilo ČSAD Kladno do Rimavské Soboty (nebo tam nějam na východní Slovensko), dělalo tu slavnou půlhodinovou pauzu pár kiláků ZA BRNEM, NE NA ZVONAŘCE, protože navíc tankovali. Jako sorry, ale já jako platící cestující na trase Brno-Praha nebo Brno-Blava odmítám čumákovat někde u dálnice, aby se mohlo tankovat za míň u smluvní pumpy nebo aby si řidiči řešili provozně-organizační věci. Na rozdíl od MI636 to nepovažuju za "vzpomínky k nezaplacení".
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
950104
Sobota, 07. dubna 2018 - 22:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 2-2010
Náhodou já vzpomínám na půlhodinovou pauzu u hotelu Hubertus v Karlové Studánce na lince Přerov-Jeseník docela rád. A to jsem byl ještě mlád a o volantu si mohl nechat jen zdát či si za něj jen sednout. To bylo na celé cestě to nejkrásnější. [wink]
Sobota, 07. dubna 2018 - 22:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 11-2017
950104:
"Když vozíme tupé stádo, které si posadí [zadnice] kam chce a zcela ignoruje přidělené číslo sedačky na jízdence tak se nediv. Každá vydaná jízdenka v prodeji u řidiče má číslo sedačky kde si dotyčný má sednout. Stejně tak je u vstupu do autobusu napsáno, že má cestujicí obsadit místo určené jízdenkou. "

Mně se už několikrát stalo, když jsem jel na lince Olomouc → Brno, že se cestující řidiče ptali, jestli se můžou posadit kam chcou, nebo si musí sednou na tu sedačku, kterou mají napsanou na lístku. No a hádejte, co na to řidič, ten řekl "sedněte si kam chcete, stejně to nebude plný". Z toho vyplývá, jak si řidiči cestující naučí, takové je mají, kdyby jim to hned každý řidič bez rozmyslu zakázal, tak už to příště zkoušet nebudou (nebo alespoň ne v takové míře) [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš_Ondráček.)
NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

Prostatikl
Sobota, 07. dubna 2018 - 23:04:27  
Neregistrovaný host
TN26 si zase ráno nevzal prášek.
950104
Neděle, 08. dubna 2018 - 12:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 2-2010
V tom případě má každý cestující možnost zakoupit si jízdenku s místenkou v předprodeji a vybrat si místo kde uloží své pozadí. Dokonce to bude mít levnější a bez zbytečných problémů s přesazováním. A teď příjdou další argumenty jako že se rozhodnu jet na poslední chvíli a nemůžu si místou koupit atd............
A pak má ještě cestující při zakoupení jízdenky u řidiče možnost tohoto požádat o konkrétní sedačku pokud je volná. Taky tím předejdou zbytečným problémům a přesazování.
Pondělí, 09. dubna 2018 - 13:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 1-2016
950104: Dík za info ohledně těch čísel na jízdenkách koupených řidiče. Já si u řidiče kupoval jízdenku asi jen 1x, jinak mám předem, tak jsem si toho nevšimnul že to tak je (a myslím že ani ti, co nejezdí jinak, než s nákupem u řidiče, vezmou lístek, zahodí (v lepším případě) do kapsy a víc neřeší. Jinak samozřejmě souhlasím a práci s (některými) typy cestujících nezávidím.

Focus1976: Jo, ty pauzy, třeba někdy v 6 ráno u ČSAD Vsetín na (myslím) Melikaně, to mi určitě nechybí. Buď všichni povinně do motorestu, protože řidič pak za cestující měl kafe a chlebíček zadarmo, někdo zase pomalu cestující zamkl v buse a šel na kafe sám. Nadšeni z toho bývali hlavně cestující co nasedli ve VM a za deset minut je hnali zase ven z busu. Na druhou stranu, na wc při té 4 hodinové cestě ze Zlína se někde muselo ;-) Opačně pak někteří mívali pauzu na Zvonařce, takže nevznikalo aspoň zpoždění pro cestující z Brna jedoucí pak zpět na Zlínsko.

Na druhou stranu, i žlutý měl (má?) pauzu někde před Brnem na lince z Bratislavy na bývalé Agipce myslím. Byl mi právě tehdy divný jízdní čas, že Eurolinesem to bylo rychlejší ač odjížděl později a pak jsme žlutého pravidelně tam vídaval. Na Vídeň se zase sjíždí v Mikulově tankovat, což je pochopitelné, ale lidi se ven nepouštějí. Ale výlety do myčky v Bíteši v nočním spoji z Prahy stejně byly nejlepší, když v autobuse plném spících turistů začala stewardka vysávat koberce, čistit kafemat atd...

Prostatikl: Nic k věci nemáš, co... to už taky tak u některých bývá, co se tu jednou za čas zjeví, všechno a všechny pouráží a zase zmizí ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Tita
Pondělí, 09. dubna 2018 - 13:47:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2006
Ml636: LC735 se zamkla a potom se chvíli před odjezdem zase všichni sešli, nakopla se Liazka a frčelo se dál. Bylo to úplně jiné cestování, bez zmatků, stresů a zbytečného kvaltování a předhánění se, kdo udělá o vteřinu lepší čas.

Svatá prostoto. To, že jste autobusy posedlý a chcete zjevně na cestě trávit co nejdéle přece neznamená, že je ok, když si řidiči berou cestující jako rukojmí a nutí je půl hodiny poflakovat se na zaplivaném motorestu. Jako cestující si platím za rychlou přepravu z bodu A do bodu B, nikoliv za exkurzi do restauračních zařízení, ve kterých se běh času zastavil před třiceti lety.

Smiřte se už konečně s tím, že doba je dneska jinde a zjevně je po autobusech se záchody poptávka, když je všichni výrobci vyrábějí a dopravci nasazují i na linky s jízdní dobou kolem dvou hodin. To, že jako řidič chcete cestujícím upírat možnost v nouzi vykonat jednu ze základních lidských potřeb, aniž by musel autobus stavět někde na pumpě nebo se musely dělat přestávky, naštěstí nikoho moc nezajímá. Zákon nabídky a poptávky funguje celkem spolehlivě, takže počítám, že i těch posledních pár dopravců, co nejsou schopni tohle ČSAĎácké myšlení opustit, k tomu bude preferencemi cestujících donuceno.

Bezpečnostní přestávky, které jsou nezbytné, nechť se plánují jen na zastávky po trase a zastávky na pumpách ať se omezí jenom na rychlé tankování. Jedině tak mohou být dálkové autobusy konkurenceschopné vzhledem k ostatním druhům dopravy.
Pondělí, 09. dubna 2018 - 22:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 491
Registrován: 2-2014
Tita - skvěle napsáno
SWAGER
Ml636
Úterý, 10. dubna 2018 - 22:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5865
Registrován: 11-2006
Tak se hoši z té své arogance na tom maličkém chemickém wc třeba pos*rte, vy nestojíte o určitý druh přepravy, já nestojím o vaše chytré povýšenecké kecy, když jste nic z toho pořádně nezažili a nemůžete soudit.

Byly společnosti, které zastávky dokázaly plánovat tak, aby se nestálo nikde na žádném zaplivaném motorestu a nejezdilo se tankovat za město. Natankované autobusy většinou byly, protože nelítaly jako šílené 26 hodin denně, ale byl i čas na provozní ošetření a dozbrojení phm před většinou linek.
Tehdy se uvažovalo jinak. Lidi se na ten oběd docela rádi zastavili a i dnes by autobus na leckterém dobrém motorestu nezůstal plný. Když jsem ještě jezdil smluvní jízdy, z "party" se vždycky našel někdo spolehlivý, kdo autobus pohlídal, když ne všichni chtěli vystoupit, aby se nemusel zamykat a abych se mohl na chvíli vzdálit. To bylo plus "charterů".
Na linkách se stavělo tam, kde bylo místo pro každého, ať už na kafe, na kulec, nebo na velké jídlo.

To, že kladeňáci dělali prasárny typu "benzínka v polích", protože ten dopravce odjakživa byl a je "divnej" nebo že ten váš superdopravce Radimek s váma jezdil jako s pytlema hadrů do Bíteše neznamená, že musíte urážet všechno a všechny kolem.

No a o provizích za jídlo bych být váma pomlčel. Byli byste první, kdo by po tomhle skočil a slintali byste víc, jak pejsek na plesnivý buřt. Většinou největší potírači a moralisti mají svoje mantinely poctivosti nastavené nejvíc nakřivo.
Například Autorest na Dolním Dvořišti nikdy žádné provize nedával a všichni se už od Prahy těšili na jejich skvělou zelňačku a běda, kdyby se rozhodlo, například pro typické fronty, zastavit o kus dál na nanicovatém Devilu. Pak by s půlkou autobusu nebyla řeč. Prostě se vystála fronta na zelňačku a autobus se najedl.
A i kdyby dal motorest řidiči najíst zadarmo, když mu tam přiveze zájezd. No a co? Jestli máte problém, tak si otevřete motorest a buďte tak dobří, jako Melikana, která tuto možnost otevřeně nabízí a jelikož se dostala i do šoférského průvodce Scanie, který si podniky hodnotí z vlastních zdrojů, zase tak blbě tam asi nevaří. A taky že ne. Trošičku uberte, ať vám z té horlivosti nepraskne beďar.
Rebel Yell
Středa, 11. dubna 2018 - 14:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 4-2011
nestojím o vaše chytré povýšenecké kecy, když jste nic z toho pořádně nezažili a nemůžete soudit
A pak kdo je povýšenej.

Tehdy se uvažovalo jinak.
Ty tak uvažuješ dodnes.

z "party" se vždycky našel někdo spolehlivý, kdo autobus pohlídal,
Zkus to dnes. Nechat otevřený bus pro 60 lidí, kteří se navzájem samozřejmě neznají (linka, žádná "parta"), a hlídat u dveří. Přijde cigán nebo fetka bez tašky a řekne "já jsem cestující, jdu si pro mobil a hulit ven". Budeš si pamatovat šedesát obličejů?

No a o provizích za jídlo bych být váma pomlčel. Byli byste první, kdo by po tomhle skočil
Absolutně netuším, z čeho tak usuzuješ. Já dělám v úplně jiném oboru a s tímhle nemám nic společného.

Autorest na Dolním Dvořišti nikdy žádné provize nedával a všichni se už od Prahy těšili na jejich skvělou zelňačku
Bože, pro tebe je 21. století škoda.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Ml636
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 10:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5866
Registrován: 11-2006
Říká někdo, kdo se narodil zřejmě ještě v hlubší totalitě než já a kdo má v avataru fotku stavědla. Pokud se dohodla zastávka kvůli zelňačce, tak jsme měli zajet k tobě s autobusem před barák a nechat si ukázat 21. století?
Tady je určitá skupina lidí, která si prostě za každou cenu musí kopnout. Tak si kopejte.
Rebel Yell
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 11:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 8-2005
někdo zase pomalu cestující zamkl v buse a šel na kafe sám

No já nevím jak ty, ale já jako řidič za ten bus odpovídám a to hlavně za prachy v pokladně, atd. Takže buď ten bus po 4 hod zamknu a půjdu se jako normální člověk vy*cat, nebo prostě nikam nepojedu. To se fakt nedivím, že spousta řidičů chce jezdit jenom kolem komína.

Smiřte se už konečně s tím, že doba je dneska jinde

V zásadě souhlasím. Ale já to jako řidič vidím i z druhé strany. Jedna věc je WC v buse, ale druhá věc je možnost pro řidiče si někde bezpečně uložit své věci. Ono "falešnému vrchnímu" stačí sotva 5min, kdy já se po návratu k busu budu divit nad otevřenou a prázdnou pokladnou a paní sedící někde na předním sedadle mi bude povídat, že tu byl "můj dispečer". Můj kolega by mohl vyprávět...

Ale zase v noci v buse rachtat s vysavačem, tam ty cestující chápu. To já bych nesnesl ani jako řidič.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 14:34:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 11-2017
Kdopak si všimne, co tu nepasuje?


NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

IDSOK/ODIS
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 14:53:26  
Neregistrovaný host
ODIS jako vodoznak?
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 15:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2017
Ano [ok]
NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

Sobota, 14. dubna 2018 - 23:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 4-2011
Říká někdo, kdo se narodil zřejmě ještě v hlubší totalitě než já a kdo má v avataru fotku stavědla.
V roce 1989 mi bylo třináct a stavědlo je brněnské, protože žiju v Brně, fotil jsem to sám a je to jediná "dopravní fotka", kterou jsem měl. Ty nemáš žádnou a vyjadřuješ se stylem, jako bys považoval "staré zlaté časy ČSAD" za vrchol cestování. Což fakt nebyly. Fakt ne.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Neděle, 15. dubna 2018 - 22:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 1-2016
ML - Ty vole, vždyť ta slavná Melikana tenkrát nenabízela ráno nic, než oschlé chlebíčky, naředěnou kofolu a balený cukrovinky. Kafe jsem tenkrát (naštěstí) nepil. Super nabídka na snídani. Tenkrát to bylo dobrý tak akorát k tomu odskočení na wc (ovšem předtím ucpat něčím nos). Obsluha příšerná, když sis nic nekoupil, tak tě vyhazovali pryč, takže jsi pak zevloval v chodbě nebo před autobusem. Jestli ji za ty roky má konečně někdo normální a je v nějakém průvodci, je mi srdečně jedno, protože jediný důvod tam zastavit by byl v případně nouze či poruchy, když 100x lepší nabídku má i ta nejmenší benzinka...
Holt si zastydnul v době před x roky, chápu, retro a nostalgie dneska frčí ve velkým. Mám ji taky rád, ale tak jednou dvakrát za rok jako dobrovolnou volbu či zážitek, ale ne aby to dneska někdo vydával za to, jak je to super a škoda, že dneska to ať už žlutej, zelenej nebo fialovej s puntíkama dělají blbě a stojí to za ho.no... Ale hezký flame, který vznikl díky tomu, že jsem si dovolil se zeptat, zda dopravce poskytuje to, co inzeruje...

(slibuji, že dál na tebe reagovat nebudu a dál to tady mimo téma natahovat, ale tohle mi fakt nedalo)
Úterý, 24. dubna 2018 - 14:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 12-2005
Tak Arriva má dnes opět docela velké problémy:
https://pid.cz/mimoradnost/?id=3093-2
Vychází to na 4 až 5 pořadí.
Hlavně, že dostanou po Stenbusu linku 155.
Úterý, 24. dubna 2018 - 15:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 9-2014
Nechtěl bych závislý na linkách dopravce Arriva,stejně tak About me. Třeba ta 165, to je spojů. Ale co je horší, jsou to i večerní spoje linek PID.
Dave362
Sobota, 12. května 2018 - 17:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2013
Našel by se zde prosím někdo, kdo by věděl na jaké linky jsou nejčastěji vypravovány vozy e. č. 9184 a 9845? První zmiňovaná je C954E z Malešic a druhý Crossway ze Smíchova. Měl by snad jezdit na 360, ale nevím. Budu rád za jakékoliv tipy, díky.
Sobota, 12. května 2018 - 19:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 9-2007
Navštiv stránky tram-bus.cz, tam je vypravení dopravců, i když se aktuálně upravuje, mají tam prý být vozy k jednotlivým oběhům zase doplněné a tyto stránky jsou perfektní pomůcka.
Kejvačka
Pondělí, 14. května 2018 - 08:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 10-2004
Dave: 9184 - v pracovní dny střídá šejdry 328/5 + 328/6 + 328/7 + 328/8 + 328/9, o víkendu zpravidla nejezdí. Takže nejlepší je postavit se ve špičce na Opatov a počkat. Všechna ta pořadí se tam točí dost často.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Petr_hradecký
Pondělí, 14. května 2018 - 15:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 4-2015
Článek hodně o Arrivě, mimo jiné...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Kejvačka
Pátek, 18. května 2018 - 20:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 10-2004
2AT 3284 (PID 9396) po nehodě nově slyší na jméno 6AY 6264.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pondělí, 21. května 2018 - 11:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 11-2012
Slovensko [fotic]
Pondělí, 21. května 2018 - 13:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 4-2009
[ok][ok][ok] nízké tatry? :-)
Fedos
Pondělí, 21. května 2018 - 16:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4392
Registrován: 7-2006
Jasná [happy]

Když si vezmu, jak to tam vypadalo před nějakými 10 lety..kromě Grandu a Liptova jen lesy..a dnes? [sad]
Pondělí, 21. května 2018 - 19:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 11-2012
Jasná [happy] je tam nádherně, já tam byl letos podruhé a je to masakr kolik za ten rok bylo stromu vykacenych a kolik tam přibylo novych budov, hotely jsou krásné, akorát by mohli udělat lepší parkoviště pro autobusy, jak prší tak se člověk bojí aby nezapadl
Pondělí, 21. května 2018 - 22:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2015
Jak to, že se na Slovensko vydal zrovna Axer? Já myslel, že už je pouze na linky a dálkové trasy jezdí Scanie+ Evadys. Pokud vím, tak nedávno ještě vcelku vrzala zadní náprava [proud]
Úterý, 22. května 2018 - 07:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 11-2012
Já si myslím že to bude kvůli ceně, určitě stojí pronájem Axera na víkend mín než třeba takové Scanie nebo Evadyse a jako druhý důvod, že by se Scanie nebo Evadys nevešli v Jasné do tunelu pod sjezdovkou, Axer měl i s klimou místa jen tak tak, ale svezení super, zadní náprava mi přišla v pohodě, spiš přední náprava byla na hrbolech taková vyklepaná, řidič řikal že to má namotáno 1 2xx xxx km [coze] ale fungoval super [ok]
Úterý, 22. května 2018 - 16:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2011
Dobré vozy si své uplatnění vždy najdou [ok]
http://seznam-autobusu.cz/vuz/18504
Úterý, 22. května 2018 - 19:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1824
Registrován: 9-2007
To je spíše hodně vynucené uplatnění...neb nemám na dvoře už nic horšího....C 72 je takový rozvoz po vesničkách, Beroun to jezdí s 10,5...
Středa, 23. května 2018 - 19:58:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 7-2015
lukas5: No ten Axer je takový náladový... jednou jezdí měsíc v kuse a jindy stojí třeba týden. Teďka to vypadá, že je ve skvělé formě, když dojel na Slovensko a ne jen tady po dědinách na linkách [happy]
Středa, 23. května 2018 - 20:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 10-2016
Velice zajimave fotky [happy]
http://www.demolice.cz/reference-detail/demolice-dilenskeho-zazem i-praha-vrsovice/
Moje fotky na Flickeru - HanzWaynePhoto[fotic]
[new]Stránka o cestování - zajímavé články tvořene mnou a přítelkyní. Travelology.cz[auto][fotic]
Kejvačka
Úterý, 29. května 2018 - 01:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 10-2004
SOR BN 12 8A9 9642 (PID 9289) je od pondělí zapůjčen z Malešic do Teplic. [fotic]
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Kejvačka
Středa, 30. května 2018 - 08:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 10-2004
C 954 1A9 3924 (PID 9166) odstavena na zrušení. Čest její památce! V turnusu nahrazena C 954E 4AH 7596 (PID 9207).
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 31. května 2018 - 09:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 2-2012
Odkaz na článek s podrobnostmi k tvrdému debaklu ARRIVY v Moravskoslezském kraji, kde prozatím obhájila jen Bílovecko. Je to pěkný příklad toho, jak vás mohou vaši bývalí lidé převálcovat. Vědí o vás totiž téměř vše... odkaz zdopravy.cz
[masinka]753 301 [masinka] EDIT: Tak holka znova do služby [vypravci][ok]
Kejvačka
Čtvrtek, 31. května 2018 - 14:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 10-2004
Jasně. Transdev, veden bývalým funkcionářem z ČSAD Praha - Vršovice [biggrin]
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 31. května 2018 - 20:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 11-2017
[angry]

Je to jasné, okecat se to nedá, v OK jsem si řekl, že nepočítali s Vojtilou, ale MsK, tam to podělali. Co ČSAD Vsetín? ...? Za poslední dobu to jde s Arrivou pěkně škaredě z kopce, v roce 2016 Českotěšínsko, 2018 Vojtila v OK a teď toto! (a to jsem možná na něco zapomněl)

Jsem celkem zvědav, jak se Arriva bude zbavovat "přebytečných" autobusů.


OSC 27-22

* 2002 † 2017

Pátek, 01. června 2018 - 02:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 11-2012
Určitě novější autobusy půjdou na Slovensko a nebo se vyřadí ty starší někde jinde u Arrivy v Česku
Pietruci
Úterý, 05. června 2018 - 18:21:52  
Neregistrovaný host
Arriva doplácí jen a jen na svoji aroganci moci. Kdo byl schopný radši utekl a zde mají výsledek. Dobře jim tak.
Úterý, 12. června 2018 - 17:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2017
Kdo byl schopný radši utekl a zde mají výsledek

Je to tak a navíc do pěti let odejde třetina řidičů autobusů do důchodu, nemá je kdo nahradit , a zbytek přeživších Soumárů se může ujezdit třeba k smrti .. [lol]
Nicméně dokuď budou ve vedoucích funkcích psychopati typu Adamka, Novák nebo Landa který si dokonce dovolí tvrdit cituji " pomohlo by například zjednodušení najímání cizinců, snížení věku pro získání řidičského průkazu nebo navýšení limitů práce přesčas" líp v autobusové dopravě nebude, natož pak víc řidičů. [lol]