Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 24. 12. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 24. 12. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 30. listopadu 2018 - 10:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 720
Registrován: 8-2017
Jis: Tak to opravdu nechápu. Při přestupu na Lovosice v Lounech ze všech směrů půlhodiny čekání (dokonce i od přímých Postoloprt), v Mostě přípoj od Loun na Ústí pouze na osobák a v Žatci přípoj radši žádný. [angry]
To šlo řešit opravdu o hodně líp.

Chápu sice snahu moc nerozrejpávat současný stav, na druhou stranu k podobné investici, jako nyní do 114, v oblasti zřejmě dlouho nedojde a fixovat na desítky let nevyhovující časové polohy je podle mě zvěrstvo.


Jis #1656: Ta Švestkovka na L:00 má být předpokládám pouze při zahuštění R20 na hodinu, je to tak? Jinak by jela v Lovosicích do prázdna.
Pátek, 30. listopadu 2018 - 12:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 12-2007
Ta Švestkovka na L:00 má být předpokládám pouze při zahuštění R20 na hodinu, je to tak

Tím si nejsem jistý. Možná bude také na půl. Jen pak není zcela jasné, jak budou fungovat pendly Lovo - Lito.

To šlo řešit opravdu o hodně líp.

Co vím, tak je tam pár problémů, proč to až tak dobře nejde:
1) jízdní doba Most - Louny = 29 minut. Takže buď jezdit do Mostu na celou (kdy mají osobáky pobyt), nebo na půl k rychlíku, ale pak nutno přeložit kříže do Lenešic.
2) úsek Obrnice - Most, kde nutně musí jet minimálně dvě linky z/do téhož uzlu v Mostě
Pátek, 30. listopadu 2018 - 12:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 722
Registrován: 8-2017
1) jízdní doba Most - Louny = 29 minut. Takže buď jezdit do Mostu na celou (kdy mají osobáky pobyt), nebo na půl k rychlíku, ale pak nutno přeložit kříže do Lenešic.
Kříže v Lenešicích jsou i teď a znamenaly by pouze absenci vazby Postoloprty - Louny - Most (ta je úplně k ničemu, když lze jet přímo) a Libochovice - Louny - Most (ta ale nebude ani v navrhovaném stavu, v němž navíc nebude ani alternativa v podobě jízdy přes Postoloprty).

2) úsek Obrnice - Most, kde nutně musí jet minimálně dvě linky z/do téhož uzlu v Mostě
Tou druhou linkou může být linka do Žatce, ta s jízdní dobou 43-45 minut a křižováním na dvoukolejce nikam nespěchá. Podle mě nejlíp v Mostě Lovosice (ostře) a Žatec (tupě) na celou, Rakovník na půl.

EDIT: Za povšimnutí dále stojí, že po nalití nemálo peněz do trati 114 se jejím hlavním uživatelnům, tedy obyvatelům Libochovic, dojíždění do Loun vlastně zhorší. Jestliže před rekonstrukcí byla jízdní doba Libochovice město - Louny střed 47 minut, příští rok bude 54 a v cílovém stavu zhruba hodinu.

(Příspěvek byl editován uživatelem M250.0.)
Pružinskij
Pátek, 30. listopadu 2018 - 15:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3130
Registrován: 4-2015
se jejím hlavním uživatelnům, tedy obyvatelům Libochovic, dojíždění do Loun vlastně zhorší.
Copak, teorie ITG selhává? [happy]
West code was broken.

Pátek, 30. listopadu 2018 - 22:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12566
Registrován: 8-2004
Pružinskij:
"Copak, teorie ITG selhává?"
Já bych řekl, že neselhává teorie, ale praxe (jako koneckonců i jinde).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 30. listopadu 2018 - 23:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 12-2007
Tou druhou linkou může být linka do Žatce,

Nemůže. Proč?
Jízdní doba Lovosice - Most přes Třebívlice = 60 minut
Jízdní doba Lovosice - Most přes Louny = 90 minut (v případě jednotného uzlu Louny)

Jinak řečeno, chcete-li mít v Lovosicích půlhodinový proklad, sjedou se vám v Mostě obě linky do stejného uzlu.
Pátek, 30. listopadu 2018 - 23:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 8-2017
chcete-li mít v Lovosicích půlhodinový proklad

No to ale nechci. Není to vhodné (uzlu v půl chybí vazby do Prahy i do České Lípy) a ani to není provozně potřeba, když budou Čížkovice - Lovosice dva oddíly.
Sobota, 01. prosince 2018 - 16:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 10-2008
Krásná řešení a díky za info.... Ale i tak si myslím že v Libo ta třetí hrana mohla být a v Chotěšově druhá taky .... při těhle nákladech jsou to již prkotiny .... Ale prostě tady se na mimořádnosti nehraje a zbytečně je zaděláno na budoucí komplikace a problémy ..... Zářný příklad byl teď Lt horňák o výlukách trs Benďák .... Ale o tom bylo již dost naplkáno a odpovědní stejně neuznají chybu :-(

Tak ještě jeden případ.... Štětí .... 4 SK předělána při reko ZZ na manipulační a po roce opět reko a zapojeno zpět do ZZ jako dopravní.... :-)
Sobota, 01. prosince 2018 - 20:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18020
Registrován: 5-2002
JS: ale bude se jmenovat AHr Vchynice
Neboli takzvané Autohradlo Kinských...? [wink]
Sobota, 01. prosince 2018 - 22:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 9-2013
Nepochopil jsem, proč se to Autohradlo má jmenovat zrovna Vchynice. Už jsem myslel, že by to mohlo být tím, že katastr této obce zasahuje do trati, ale po nahlédnutí do map katastru tomu tak není.
Nejlepší na tom je, že má fantazie se rozjela na plné obrátky, když jsem tu informaci o AHr Vchynice přečetl. Koleje v této obci, no to by bylo něco. [jidlo][lol]
Neděle, 02. prosince 2018 - 10:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18023
Registrován: 5-2002
Rb: to nesmíš pitvat tak do detailů, už i (bábo)hradla byla pojmenovávána tak, aby se nepletla s něčím jiným. Třeba nahoře na Tetíně taky žádný koleje nejsou...
Neděle, 02. prosince 2018 - 11:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 9-2013
Hajnej: Tak to jo, jen mi to prostě přišlo zvláštní. [happy]
Pondělí, 03. prosince 2018 - 09:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 4-2011
Podobně asi jako Chvalov.
Pondělí, 03. prosince 2018 - 23:47:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 5-2009
Autobusy a vlaky paralelně spolu jsou nesmysl. V tom případě se neuživí ani jedno a zruší obojí. Jestli na Švestkovku opravdu vyjde XX:30, tak už aby začly v Lovosicích stavět Chebáky [satan]
Úterý, 04. prosince 2018 - 09:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 740
Registrován: 8-2017
Ty autobusy ale stejně nejde zrušit, když nemálo obcí dráha míjí. Takže nejspíš padne v řešeném úseku linka 552661, zatímco 552660 zůstane.
Snad ale aspoň napadne odpovědné protočit víkendy, bylo by absurdní, aby do Lovosic do skupiny jel autobus a vlak jel do prázdna.
Úterý, 04. prosince 2018 - 12:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 4-2007
M250.0: On už si Komínek a spol. poradí.Spíš si myslím že dojde k překopání autobusových linek podél trati.
Středa, 05. prosince 2018 - 06:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 4-2011
Vždyť ono už teď jede vlak a autobus prakticky ve stejnou hodinu a pak je 2 hodiny díra. Když jsem to kritizoval tolikrát, tak kraj na to prostě neslyší.
Středa, 05. prosince 2018 - 10:10:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 4-2007
Ostravské_tornádo:Tak dnešní systém stojí na autobusech. Vlak T4 je jen turistická atrakce.Od prosince 2019 nejspíš dojde k úplnému překopání JŘ v této oblasti.Ona i ta linka 660 je dost předimenzovaná, protože v úseku Most - Třebívlice jezdí busy téměř prázdné i když jezdí přes obce.Nejvíce lidí jezdí v úseku Třebívlice - Lovosice - Litoměřice.Proč tomu tak je, tu už bylo napsáno mnohokrát.Je to dáno okresními hranicemi.
Středa, 12. prosince 2018 - 19:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 10-2014
Tak v Duchcově, k drobné opravě kolejového svršku a tim vytrhnutí výhybky do bývalé sklárny

Domovská trať 132 [masinka]
Galerie na Flickru

Můj YT kanál

Středa, 12. prosince 2018 - 21:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 953
Registrován: 3-2004
Temi:
Za přejezdem odbočovala vlečka do cihelny. [wink]
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 21:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 9-2013
Po nějakých 14-ti dnech jsem se byl opět podívat v Čížkovicích:
13.12.2018



Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 21:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2017
Pěkné fota.
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 21:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 9-2013
Poděbraďák: Díky za kladné hodnocení. [vypravci]
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 22:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 8-2017
Rychloběžka: Díky za dokumentaci.

Otázka na znalé: Jaké budou přes Čížkovice rychlosti? Budou výhybky šedesátkové, nebo se bude přes celou stanici jezdit 50? Počty svítilen v návěstidlech moc jiných možností nedávají.

Proč jsou na Lovosickém zhlaví čtyřsvětlové odjezdy a čtyřsvětlový vjezd mi taky není moc jasné. Leda snad, že by to nebyly odjezdy, ale cesťáky a odjezd by byl až u výhybky do cementárny.
Pátek, 14. prosince 2018 - 09:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14661
Registrován: 10-2004
M250.0: Protože ta návěstidla jsou zároveň předvěstí pro další před vlečkou.
Pátek, 14. prosince 2018 - 17:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12584
Registrován: 8-2004
Rychloběžka:
[ok]

M250.0:
"Budou výhybky šedesátkové, nebo se bude přes celou stanici jezdit 50?
Proč jsou na Lovosickém zhlaví čtyřsvětlové odjezdy a čtyřsvětlový vjezd mi taky není moc jasné. Leda snad, že by to nebyly odjezdy, ale cesťáky a odjezd by byl až u výhybky do cementárny."
ad 1) 50 km/h
ad 2) Jak píše Orky, jde o cestová návěstidla.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 14. prosince 2018 - 20:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 4-2007
Návrh JŘ 2020 Švestkovka linka U 10.

Pátek, 14. prosince 2018 - 20:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 8-2017
Hroch, Orky: Dík. Nevíte, jesli je to proto, že by ten oblouk ve stanici na 60 nevyhověl, nebo jenom byla snaha o zjednodušení návěstidel?
Sobota, 15. prosince 2018 - 11:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 768
Registrován: 10-2008
Mirek2: Dlouhá léta člověk čeká že někdo dostane rozum a o víkendech udělá konečně přípoj od Ltm na první rychlík do Práglu (jelikož není,jezdí se autmo do Bohušovic).... a místo toho nově nebude přípoj též od něj do Ltm a to dokonce i v prc dny.... Hlavně že půl pátá o víkendu jede Os do/z Mostu.....budoucí vzduchovozič....To mi (a nejen moje) hlava nebere....

Jo a trošku ot.... radil bych DSÚK koupit i pár minibusů ( kolik to má, 15,20 míst )...Ideální na linky typu Žerno - Michalovice - Ltm atp. i k ohledu na místní komunikace, kde se ta kráva velká pořádně nemine aniž by někdo musel do pangejtu.... :-)
Sobota, 15. prosince 2018 - 11:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 769
Registrován: 10-2008
Soráč...Teď koukam že to je asi jen U10 bez U ¨něco¨, co dělá přípoje na rychlíky....Ovšem nic to nemění na faktu, že věky věků tam o víkendu prostě ráno ten přípoj na první pražák není :-)
Sobota, 15. prosince 2018 - 12:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14664
Registrován: 10-2004
M250.0: Limitující je spíš oblouk těsně za Lovosickým zhlavím, který má dost malý poloměr a pro který zřejmě 50 km/hod bude hraniční. Pak nemá smysl stavět stanici na 60 km/hod, když tam stejně valná většina vlaků zastaví.
Pružinskij
Sobota, 15. prosince 2018 - 13:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 4-2015
Sebu: Ale zase to vypadá, že bude v Mostě přípoj od R5/15 z Chebu, což ocením zase já! [proud] A dostaneme se do jinak blbě přístupné částí Středohoří.
To například do východního Krušnohoří nejde vůbec - na Vejprty se jezdí jen v létě a na Moldavu odmítám čekat hodinu a půl v Mostě...
West code was broken.

Sobota, 15. prosince 2018 - 15:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 771
Registrován: 10-2008
Tak alespoň někde spokojenost :-)I když bych to podělil...U10 v Mostě přípoj a ta druhá U v Lovo....jako na ostatní....holt tenhle první jede v lichou a vnáší do systému zmatek :-)

....No i když lidi jsou už na ty Bohušovice zvyklí a kdyby byl přípoj, tak by došlo ještě ke zmatení obyvatelstva, že je něco dle jejich přání :-)
Tajemný_em
Neděle, 16. prosince 2018 - 23:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3737
Registrován: 5-2002
Jsem myslel, že nedávno zde zmíněné AHr. Sulejovice (Vchynice/Kinských [crazy]) je výmysl. A vono ne...

A jak to tak vypadá, bude tu dokonce obdoba Barrandova (čtyřlampa, která bude současně předvěstit "předsunutý" vjezd do Čížkovic).
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Pondělí, 17. prosince 2018 - 15:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 9-2007
Pěkný fotky z obnovy... a ta vlečka v Sulejovicích zůstala napojená?
Tajemný_em
Pondělí, 17. prosince 2018 - 17:20:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3739
Registrován: 5-2002
Zapojená je pořád a soudě podle toho holubníku vlevo na snímku, to tak nejspíš i zůstane. I když se tam léta nejezdí.

(Příspěvek byl editován uživatelem tajemný_em.)
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Úterý, 18. prosince 2018 - 23:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 5-2009
Tak ten návrh vypadá dost zajímavě především v tom, že je přesně navázán na dosud v Lovosicích nezastavující chebské expresy.

Pokud by v Lovosicích nově zastavovaly, byl by oboustranně přípoj od/do Litoměřic a v potřebném směru i na Prahu - tedy v sudou hodinu od Chebáku z Prahy směr Třebívlice a v lichou hodinu ve směru do Prahy.

Paradoxně to Švestkovka stihne z Lovosic do Mostu rychleji než Chebák, po jeho zastavení v Lovosicích by v Mostě byla natolik včas, že by i v Mostě byl možný přípoj Cheb. (odj.Chebáku v Mostě směr Cheb zpomaleného o zastávku v Lovo 2-4 minuty později, tedy L:33-35, naopak pokud by se s Chebákem nic nedělo, 2 minuty v Mostě by určitě ofic. přípojem nebyly).

Těch přínosů by zastávka Chebáků v Lovo přinesla hodně a naopak by došlo k velkým nářkům a stížnostem, kdyby návrat vlaků nesmyslně znamenal ztrátu přípoje od/do Prahy. Busy by při takovém taktu Švestkovky nemusely jezdit vůbec. Jsem celkem napnutý, jak to dopadne...
Středa, 19. prosince 2018 - 08:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 12-2003
Klavírista: Pevně doufám, že k ničemu takovému nedojde.

1. V Lovosicích zastavují 2 vrstvy vlaků osobní dopravy. Není pravda, že jediný přestup, který se v tomto smyslu v Lovosicích odehrává je v relace Litoměřice - Lovosice - Praha.

2. Krušnohory mají za úkol v této části se dostat co nejrychleji k městům pod Krušnými horami. Jízdní doba Praha - Ústí/Teplice je na hraně konkurenceschopnosti, jízdní doba Praha - Most a dále je za hranou. Další minuty po trase tomuto stavu moc nepomůžou.

3. Krušnohory jezdí v prokladu s EC. V tomto režimu by se krušnohor s přidanou zastávkou dostal do polohy blízké kolizi s U1 na trati 130.

4. Přijde mi logičtější pilovat spojení Litoměřice - Všetaty - Praha, které je už teď rychlejší. Uvést trať 070 do odpovídajícího stavu (drát + lokálně 2 koleje) a uvažovat o změnách ramen linek R23 a S32/U-něco.
Středa, 19. prosince 2018 - 14:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12600
Registrován: 8-2004
Romanero:
Také doufám.[happy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 19. prosince 2018 - 17:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 769
Registrován: 8-2017
Přijde mi logičtější pilovat spojení Litoměřice - Všetaty - Praha, které je už teď rychlejší.

To dost záleží na tom, odkud jedete z Litoměřic a kam do Prahy.
Další věc je, že atraktivita spojení záleží nejen na rychlosti, ale i na intervalu. A možnost zde (zadarmo) zajistit půlhodinu už podle mě stojí za zvážení - to už je interval, při němž jsou lidi ochotní odložit auto.

O ohrožení konkurenceschopnosti pro Ústí bych se nebál a už ty Teplice (a dál tím spíš) jsou spíš pro nadšence - bus každou hodinu přímo za 1 h, vlak jednou za dvě (nebo s přestupem) za 1:24 - při denní dojížďce je to skoro hodina zbytečně na cestách denně.
Středa, 19. prosince 2018 - 18:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 7-2017
Z vlastní zkušenosti a pozorování spolucestujících bych si dovolil oponavat, že i přímí vlak Praha - Bílina - Most je využívaný. Bus sice jede o něco kratší dobu, ale když už nejsou místenky do autobusu a Vy zůstanete stát na Hradčanské, tak rozdíl v 30 minutách jízdní doby dle IDOSu je poněkud relativní.
Středa, 19. prosince 2018 - 18:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 12-2003
M250: To dost záleží na tom, odkud jedete z Litoměřic a kam do Prahy.
Litoměřice: To je samozřejmé, že každý nemá nádraží za rohem. Někdo má blíže na horní, jiný na město. Do Prahy se dostanete z obou. Kdo potřebuje, použije chůzi, kolo, auto, MHD, taxi..
Praha: Podbabou krušnohory stejně projíždějí, v Holešovicích a na hlavním zastavují všechny severní linky, takže nic nového pod sluncem. Variantní trasa přes Všetaty má po trase navíc Čakovice, Vysočany a Vršovice.

A možnost zde (zadarmo) zajistit půlhodinu už podle mě stojí za zvážení - to už je interval...
Opravdu je nutné dát "aglomeraci" Lovosice-Litoměřice do ruky interval 30 minut v rychlé vrstvě a nasrat většinu cestujících, pro něž jsou krušnohory primárně určené?
Zadarmo to rozhodně nebude po stránce trakční, kapacitní, ani co do výše uvedené zákaznické zkušenosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem romanero.)
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 07:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 4-2011
Romanero: Čistě teoreticky se z každého nádraží dostanete na každé nádraží. V Případě Litoměřice - Praha, je to z obou celkem komplikované, minimálně v obou případech přestup, buď v Lovosicích nebo ve Všetatech.

Interval 30 minut Lovosice - Litoměřice už dávno je, ne?
Pátek, 21. prosince 2018 - 11:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 5-2009
To je zajímavé, že v rychlících Praha - Děčín sedí lidé z Prahy do Ústí, v běžných časech, kdy okolo jede buď EC nebo Krušnohor. To snad musí být sebevrazi, když dobrovolně na cestě stráví o 11(?) minut víc času a to na hodinové trase!

Argument, že někdo pojede autobusem nebo autem, protože by jel vlakem 1:27 místo 1:24 a přestupy ani časová poloha se pro něj výrazně nezmění, považuji za úsměvný.

O žádné půlhodině by nebyla řeč, kde jste na to přišli? Podívejte se na jízdní řády Děčínů a Krušnohorů.

Co znamená "zákaznická zkušenost"?

Každopádně bez přípoje od/do Prahy nemá v Lovosicích žádná trať šanci na přežití, ani Švestkovka. Nu tak se těšme na ten řev obcí, jak jim je vlak k ničemu, když pojede bez přípojů.
Pátek, 21. prosince 2018 - 15:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 3-2016
Zdravím.
Mám dotaz k trati Lovosice - Louny:

Koukal jsem se do aktuálních plánků stanic a zjistil jsem, že Chotěšov pod Hazmburkem je tam nyní zakreslen jen jako dopravna jen s jednou(!) dopravní kolejí (pův. tam přece byly dopravní 2 koleje). To je jen nějaký dočasný stav, nebo je to definitivní?
Myslel jsem, že na trati bude DOZ, aby mohla být zvýšena traťová rychlost na více jak 60km/h, což je přece maximum na D3.
Také jsem koukal, že už je tam plánek na výhybnu Radonice nad Ohří, což je samozřejmě chvályhodné, ale jak to bude s dopravnou Koštice nad Ohří? Ta bude zrušena a nahrazena právě těmi Radonicemi, nebo zůstane také??

Předem děkuji za reakce.
Kyklop499
750371
Pátek, 21. prosince 2018 - 16:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12818
Registrován: 9-2007
Radonice jsou výhybna, 2 koleje.
Koštice jen zast.
Libochovice jsou jasný.
Chotěšov by měla být vlečka + kolej na objetí, což defakto může být i dopravní.¨
Vše napojeno na DOZ, jestli do Čížkovic nebo Loun už nevím.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pátek, 21. prosince 2018 - 18:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12603
Registrován: 8-2004
kyklop499:
"Myslel jsem, že na trati bude DOZ, aby mohla být zvýšena traťová rychlost na více jak 60km/h, což je přece maximum na D3."
DOZ a řízení dle D1 bude aktivováno na konci března 2019.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 21. prosince 2018 - 18:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9604
Registrován: 4-2003
Romanero:Opravdu je nutné dát "aglomeraci" Lovosice-Litoměřice do ruky interval 30 minut v rychlé vrstvě a nasrat většinu cestujících, pro něž jsou krušnohory primárně určené?
Zadarmo to rozhodně nebude po stránce trakční, kapacitní, ani co do výše uvedené zákaznické zkušenosti.


Opravdu to nutné je. Nemá smysl si po dokončení dálnice D8 u krušnohorů hrát na něco, co nejsou a nikdy už NEBUDOU.
Pátek, 21. prosince 2018 - 18:36:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 8-2017
Chotěšov by měla být vlečka + kolej na objetí, což defakto může být i dopravní.
Ale nebude. Chotěšov bude de facto nákladiště se zastávkou, ale z nějakého (asi předpisového) důvodu to bude oficiálně stanice. Vexle házeny ručně.

Bram: Souhlas.
Pátek, 21. prosince 2018 - 19:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 5-2002
Já bych jen tak lehce upozornil, že ze tří vlaků za 2 hodiny půlhodinový interval neupletete. Nebo EC zastavit taky? [happy]
Pátek, 21. prosince 2018 - 21:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 3-2016
750371 + Hroch + M250.0:

Všem moc díky. [ok]
Pátek, 21. prosince 2018 - 22:36:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 778
Registrován: 8-2017
TZ: Za mě přinejmenším vybraná EC zastavit taky.
Pátek, 21. prosince 2018 - 22:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14696
Registrován: 10-2004
A co takhle ty expresy zastavit i v Roudnici, vyšla by vazba na Straškov. A kdyby zastavily v Kralupech, tak by tam vznikl uzel v celou, na který by se určitě lépe vázalo než na současný stav.[happy]
Pátek, 21. prosince 2018 - 23:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 780
Registrován: 8-2017
Straškov nejsou Litoměřice.
750371
Sobota, 22. prosince 2018 - 07:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12819
Registrován: 9-2007
Takže dle očekávání: Chotěšov 2 koleje a bude to nz s možností zamčení vlaku na vlečce/na koleji ve stanici, klíče od DOZ. Tedy podobně jako třeba Bělá - papírna.
Křižovat tam 2 vlaky nepůjde, to by z toho musela být opět dopravna D3.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 22. prosince 2018 - 10:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12606
Registrován: 8-2004
750371:
"Takže dle očekávání: Chotěšov 2 koleje a bude to nz"
Ne, bude to ŽST, byť s jednou dopravní kolejí.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
750371
Sobota, 22. prosince 2018 - 11:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12820
Registrován: 9-2007
Jelikož sem to Cargo opravdu reálně jezdí, tak to bude řešeno jak?
Mn se zamkne na vlečce nebo na té druhé manipulační koleji? Po zamčení se uvolní traťová a 1. dopravní v žst. a lze postavit odjezdy z Lib. a Číž? nebo se to bude krýt návěstidly přímo v Chotěš.
Mn by tedy nemusel jezdit až do Lib. na otočení?
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Neděle, 23. prosince 2018 - 00:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 3-2016
Já tedy ohledně toho Chotěšova pod Hazmburkem trochu nechápu, proč tam nemůžou být i nadále 2 dopravní koleje, jestli tedy bude na trati výhledově DOZ, tak tohle už by přece nebyla taková velká investice navíc, ne???
Neděle, 23. prosince 2018 - 21:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 5-2009
Orky: Ironii chápu, ale nesrovnatelné. Kralupy mají z Prahy milion vlaků a Roudnice by z Podkrušnohoří měla přípoj v Lovo. Ten teď nemá. Ale uznávám, že ta Roudnice je na hraně.

Já jezdím i Praha - Ústí a ty vlaky na zastávku v Lovo kapacitu mají. A Krušnohoráky to z vlaku nevyžene, naopak se zlepší regionální dopravní obslužnost. Naopak lokálka by neměla do uzlu v Lovo dojet bez přípoje na rychlou vrstvu.

EC v Lovo systémově opravdu ne. Eventuálně první z Prahy a poslední z Berlína, které obvykle jezdí nic moc obsazené.
Mladějov
Pondělí, 24. prosince 2018 - 11:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13341
Registrován: 3-2007
A hlavně bydlím v Lovosicích (Litoměřicích) , žejo [lol][lol]