Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 02. 05. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 02. 05. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 08. března 2018 - 13:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 8-2017
Pražák:
"Neřekl bych že trať 231 (Lysá nad Labem – Praha) je v zastak dezolátním stavu, vlaky ze mohou jezdit? MOHOU! Tak ať rači dvou prachy do obnování zrušených tratí… Kdo ze zdejších se k tomu přizná? :-)"
No suveréně nejvíc by to sedělo na pana Skalu ...
Pátek, 16. března 2018 - 01:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11357
Registrován: 4-2003
Minuta 12:45 taky dobrá diagnoza ...

https://play.iprima.cz/miroslav-zikmund-cesta-stoletim/miroslav-z ikmund-cesta-stoletim-2

Jinak celé je to celkem zajímavý dokument ...
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Pátek, 16. března 2018 - 15:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6137
Registrován: 12-2011
Dík za odkaz [proud] Pánové Hanzelka a Zikmund jsou můj šálek čaje.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 21. března 2018 - 08:24:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 2-2012
http://www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2018/okres-pa rdubice/100-let-moderni-ceske-zeleznice-sirsi-ramec/ prosím o hlas a šíření, díky !! <3
Pátek, 23. března 2018 - 00:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3537
Registrován: 8-2010
Děkuji šotouškovi co si včera ve vlaku IC 502 ve voze 6 pouštěl nahlas přes celý vagón živý přenos vlaků z playtvak.cz za skvělý zážitek. Dívat se online na vlaky ve vlaku to už je celkem diagnóza. Příště prosím aspoň tu Andulu do sluchátek. A pak si lidi nemaj myslet o šotouších nepěkné věci [kladivo]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Mladějov
Pátek, 23. března 2018 - 00:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12256
Registrován: 3-2007
A nebylo jednodušší zvednout "online" [zadnice] a požádat ho, aby to ztišil, než si tady stěžovat o den později ?
Sobota, 24. března 2018 - 16:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 7-2017
Mladějov: nebylo. Tihle dementi se totiž cítí velmi dotčeni, když je někdo napomíná, a zpravidla si to do sluchátek just nedají a nedají. Pak už moc možností není - buď si přesednout (což nevím proč bych dělal, dementům nehodlám ustupovat), vychovat je ručně (celkem se osvědčilo) nebo se natvrdo koukat s nimi (několikrát jsem zkoušel, ale ty zvuky co k tomu vyluzovali a kvalita projekce mě málem odrovnaly). Ještě je možnost fňukat u vlakové čety, ale to beru až jako krajní možnost (jednou jsem takto zkusil vykázat tlupu buranů z jedničky a pokračování viz ruční výchova).

Výše uvedené platí na všechny ostatní individua hlasitě produkující zvuky, kdysi jsem takhle skouknul rodinné video Jiřího Čunka, chudák nepochopil že řev jeho ratolestí na celý velkoprostor každý neocení...
Neděle, 25. března 2018 - 15:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6154
Registrován: 12-2011
Přesně tak. Jednou mě za to balkánský gastarbeiter ze Slovenska z pracovní agentury po spržce vulgarit fyzicky napadl, když jsem ho poprosil, ať to ztlumí. Na nejbližší stanici ho vyhodili, policií jsem zdržovat nechtěl. Ale když jsem jindy poprosil ženské v kupé, aby přestaly žvanit, tak to dopadlo jen urážkama. Takže lepší je si nechat srát na hlavu.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 26. března 2018 - 14:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3541
Registrován: 8-2010
Mladějov:
"A nebylo jednodušší zvednout "online" [zadnice] a požádat ho, aby to ztišil, než si tady stěžovat o den později ?"

Pár dní jsem tady nebyl tak stručně. Nebylo, protože jak píšou Bobmaster a intelpetr tak si to dotyční obvykle nenechají vymluvit a už jsem taky jednou málem u jednoho agresivnějšího jedince dostal přes tlamu. Takže od té doby už to raději ani nezkouším i když mě to sere. Situaci by vyřešilo nejlépe to kdyby se tichý oddíl nacházel i v náhradní soupravě co jede místo Pendolina nebo nejlépe ve všech dálkových vlacích.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Mladějov
Pondělí, 26. března 2018 - 19:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12289
Registrován: 3-2007
Situaci by vyřešilo nejlépe to kdyby se tichý oddíl nacházel i v náhradní soupravě

Co řeší, že je někde v řazení či ve voze napsáno "tichý oddíl" ??
Bezohlednej kretén bude dělat bordel úplně stejnej a vy se budete úplně stejně bát mu něco říct a budete brečet tady i s uvedením čísla vozu a času.

Velmi často si to ten dotyčný pouze neuvědomuje, že to někomu vadí a stačí požádat..což když neuděláte, tak se to nikdy nedozvíte..no tak trpte.

Líná huba holé neštěstí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 28. března 2018 - 16:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8775
Registrován: 4-2003
intelpetr:Ale když jsem jindy poprosil ženské v kupé, aby přestaly žvanit, tak to dopadlo jen urážkama.

A divíš se? Kdybys je požádal o to, aby se ztlumily, tak to pochopím. Ale takto už jsi je chtěl zcela nepřípustně omezit. Zachoval bych se v tomto případě stejně - byl bys poslán do [zadnice], byť bez urážek.
Středa, 28. března 2018 - 22:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6159
Registrován: 12-2011
Tady bys nepochodil ani s utlumením, jelikož to byly takové velmi sebevědomé slečinky, které řešily svůj velmi náročný život ve velké korporátní firmě plné veledůležitých porad a nabalijících chlapů, a všichni okolo to prostě museli vědět. V tomto případě to prostě jinak nešlo a to mi jinak mluvící lidi ve vlaku nevadí.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 02. dubna 2018 - 19:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6169
Registrován: 12-2011
Hlubokomyslný příspěvek.

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 04. dubna 2018 - 05:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4729
Registrován: 7-2011
A krátkozraký. Však ono se těch tratí za socíku taky rušilo dost. A těch pár, či spíš jejich částí, co to přežilo, vděčilo akorát tomu, že je bylo potřeba coby vlečky.
Pondělí, 09. dubna 2018 - 12:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 2-2017
Dobry den. Chci se poptat, tusi nekdo duvod, proc bylo zakazano davat otisky razitek sberatelum ve stanicich?
Cogwheel
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 13:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5450
Registrován: 1-2012
Hezká úvodní "znělka" šotoušského videa: https://www.youtube.com/watch?v=M63ggHzx-FQ (pak je tam report o vyzvednutém vraku [masinka], která byla přes 100 let pod vodou).
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 13:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2017
Jan T: Proto, že byla možnost jejich zneužití (falšování nákladních listů apod.).
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 14:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 12-2010
Cogwheel,díky... dobrej pacient[proud]
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 15:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2017
Strasnicak: ale preci s otiskem datumoveho razitka jsem se mohl a muzu setkat , a nasledne jej zneuzit, I jinym zpusobem.
Cogwheel
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 15:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5453
Registrován: 1-2012
Z otisku na papíře (z ochoty pro šotouše) se bohužel dá zhotovit falešné razítko - a to pak použít pro nějakou nekalou činnost. Třeba pro výše zmíněný falešný nákladní list fiktivní zásilky.
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 18:34:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4760
Registrován: 7-2011
Zajímavá logika, jistěže se z toho otisku dá zhotovit falešný razítko, ale - to se dá zhotovit z jakéhokoli otisku. Pokud si nějakej manager myslí, že když zakáže dávat razítka jinam, než kam se dávat musí, že to tím případným lumpům ztíží, tak neztíží. Když si někdo bude chtít vyrobit falešnej štempl, tak si ho zkrátka vyrobí a otisk si stejně jednoduše sežene.
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 18:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 2-2017
Bobik: no, asi tak..
Cogwheel
Pátek, 20. dubna 2018 - 10:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 1-2012
Vysvětlujte to manažerům...
Pátek, 20. dubna 2018 - 14:18:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 8-2004
intelpetr:
To nemusi byt jen slecinky. Ja jsem se takhle pred lety dozvedel vselijake veci od pristoupivsich pubertaku, kteri zcela nenucene hlasite probirali intimni detaily svych spoluzacek. Jedna z nich byla udajne "mokra az to cvachtalo".
[blush]
Cogwheel
Pátek, 20. dubna 2018 - 15:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5459
Registrován: 1-2012
Opačný extrém: Podle islámských náboženských fanatiků každý pravověrný muslim, který pohlédne na nahou ženu, která ale není jeho, spáchá takový "hřích", že by měl okamžitě spáchat sebevraždu. [crazy]
Sobota, 21. dubna 2018 - 08:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8103
Registrován: 4-2003
istěže se z toho otisku dá zhotovit falešný razítko, ale - to se dá zhotovit z jakéhokoli otisku. Pokud si nějakej manager myslí,

Kdybyste někdy v životě dělal manažera, tak velmi záhy pochopíte, že z toho rozdávání razítek nějakým troubou pod Vám nic nemáte, zato z toho může hrozit ostuda či průser. Dvojnásob ve větší a trochu slušný firmě, kde jsou procesy popsaný a pravidelně auditovaný a Vy jste kolečko v soukolí.

Taky třeba šotouši chodí do Spojených šroubáren a.s. s žádostma o razítko? Tam by se asi se zlou potázali.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Sobota, 21. dubna 2018 - 16:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12357
Registrován: 3-2007
Vida - tady jsem zcela na tvé straně.

A říkali to už úředníci rakouskouherští s klotovými rukávy - razítko není pro zábavu [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 22. dubna 2018 - 11:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4764
Registrován: 7-2011
RadekŠ:
"Kdybyste někdy v životě dělal manažera, tak velmi záhy pochopíte..."
Nepochopím. Jo, pracoval jsem sice v pár vedoucích pozicích, ale právě proto, protože to pochopit nedokážu, managera nikdy dělat nemůžu. Vedoucího klidně, ale managera nikdy. [biggrin]
Neděle, 22. dubna 2018 - 13:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2017
Osobne si myslim, ze zakazem davani razitek bylo skoncovano s posledni veci, ktera byla u CD jeste spatne. Ted je vse v naprostem poradku a cekaji nas jen svetle zitrky.
Neděle, 22. dubna 2018 - 15:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2017
se bohužel dá zhotovit falešné razítko - a to pak použít pro nějakou nekalou činnost. Třeba pro výše zmíněný falešný nákladní list fiktivní zásilky
To se fakt někde stalo? A co se s takovým falešným nákladním listem fiktivní zásilky dá udělat protistátního?
Neděle, 22. dubna 2018 - 17:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2017
KŘUMPRUMPL: došlo k horším věcem než falšování nákladních listů - např. krádeži HV z ŽOS, kdy dotyčné osoby byly vybaveny vším potřebným, včetně řádně orazítkovaných listin...
Neděle, 22. dubna 2018 - 18:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 8-2017
Lokomotivy se v ŽOS odebírají na nákladní list se staničním datumovým razítkem?
Listiny byly řádně orazítkované originálním razítkem, byť např. zcela smyšleným falzem, nebo duplikátem vyrobeným podle otisku v schotouschově deníčku?
Pondělí, 23. dubna 2018 - 08:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8112
Registrován: 4-2003
ze zakazem davani razitek bylo skoncovano s posledni veci, ktera byla u CD jeste spatne.

Tak hlavně nejspíš nikdy neexistovalo žádný explicitní povolení (u ČSD, ČD a později u SŽDC) a to že někde na nádraží disponuje výpravčí razítkem je spíš obrázek technickýho a duševního skanzenu (jak existencí výpravčího, tak toho razítka).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. dubna 2018 - 11:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11856
Registrován: 5-2004
"došlo k horším věcem než falšování nákladních listů - např. krádeži HV z ŽOS, kdy dotyčné osoby byly vybaveny vším potřebným, včetně řádně orazítkovaných listin"

No pochybuju že na takovouhle "akci" si někdo pořizoval štempl přes šotoušskej otisk...

V době kdy jakýkoli razítko vyrobí v podstatě kdokoli přičemž příjemce obvykle nemá vzor razítka vyzvedávatele mi to jako argument přijde poněkud slabý...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 11:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 8-2017
a to že někde na nádraží disponuje výpravčí razítkem je spíš obrázek technickýho a duševního skanzenu (jak existencí výpravčího, tak toho razítka).

To myslíte vážně? [crazy]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 13:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8118
Registrován: 4-2003
To myslím se vší vážností, profese výpravčího už v řadě zemí zanikla a vůbec nechápu, proč by měl někdo takový disponovat razítkem.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. dubna 2018 - 19:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4781
Registrován: 7-2011
Petr_vlček:
"V době kdy jakýkoli razítko vyrobí v podstatě kdokoli přičemž příjemce obvykle nemá vzor razítka vyzvedávatele mi to jako argument přijde poněkud slabý..."
No co, typická ukázka managersko-ouřednickýho myšlení - zneužít by se to mohlo (byť je pravděpodobnost jakkoli nicotná) tak to raději preventivně zakážeme, ať to náhodou není na nás...[crazy]
Úterý, 24. dubna 2018 - 13:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8127
Registrován: 4-2003
managersko-ouřednickýho myšlení - zneužít by se to mohlo

Pointa je ta že manažer to vůbec neřeší - řeší to lidi, pro něž je to jednu smyslupnou duševní náplní dne a aspoň se zabaví a nedělají horší nepřístojnosti. A bylo by třeba nutné jim složitě vymejšlet nějakou náhradní duševní náplň.[wink][biggrin][proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 24. dubna 2018 - 14:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4783
Registrován: 7-2011
Manager to možná neřeší, nýbrž coby vedoucí pracovník schvaluje. A navíc dotyčný lidi, co řeší podobný kraviny pod sebou strpí a dovolí jim dělat podobnou činnost, místo aby je pro naprostou neužitečnost vyházel. Zkrátka s vedoucí funkcí je pojata určitá zodpovědnost za práci svojí a svých podřízených.
Jedinej, kdo se z té zodpovědnosti snaží vyvlíknou, ba má snahu ty nesmysly vydávat za konstruktivní výsledky činnosti, je tak akorát nějakej zmrdskej manager. Nikoli normální člověk.[biggrin]
Středa, 25. dubna 2018 - 08:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8129
Registrován: 4-2003
Bobik: Pointa je v tom, že Vy jste v typologii lidí podle toho co píšete nejspíš sociabilní typ, zatímco manažeři jsou pragmatici (já jsem taky pragmatik)

To je úplně normální - stejně jako si nerozumí kočky a psi. Ani jedno z toho není horší a nebo lepší, je to prostě jiný. Akorát sociabilní typ nemůže dělat manažera, protože by nejspíš nic nerozhodl a neustále by žil v pochybnostech, že někomu ubližuje a že někdo bude nespokojený. Na druhou stranu to není charakterová ani tělesná vada, jen typologie lidí.

Já jsme se Vám jenom snažil napsat, že manažer vygeneruje během minuty příkaz a dál se v tom nenípe, páč řeší důležitější věci. Zatímco ta opačná strana se tím hlubáním o pitomým razítku duševně zaměstná na tři měsíce, páč silně soucítí s těma chudákama, co nedostanou berana do sbírky (bez jakýkoliv ironie). V tom je z definice zakódovaný nedorozumění, v extrémním případě pocity křivdy či že protistrana je zmrd - jak přesně píšete.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 25. dubna 2018 - 19:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4784
Registrován: 7-2011
Zajímavá teorie, na tom se obecně shodneme (akorát se zařazením mé osoby bych lehce nesouhlasil, ale to věc názoru [proud]). Nicméně trošku o něčem jiném, než o čem byl můj poslední příspěvek. [wink]
Pokud navážu na analogii, tak já v něm akorát řeším kvalitu oněch pragmatiků. Tedy, že řekněme kariérista pragmatik vydá zákaz (protože co kdyby to mělo dopad na jeho kariéru), zatímco normální pragmatik rovnou usoudí, že je to nesmysl a nebude ztrácet ani tu minutu na vydání příkazu (respektive podobné nesmysly mu ani nepřijdou na mysl). [wink]
Středa, 25. dubna 2018 - 21:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 2-2017
Bobik: nemuze ten karierista pragmatik tak jednat I proto, aby proste jednal, vykazal cinnost a tim obhajil svou opodstatnenost ve funkci ?
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 07:48:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4789
Registrován: 7-2011
Pochopitelně že může. Ovšem zas tak do detailu jsem to pitvat nechtěl (navíc je to v tom dopadu na kariéru vlastně i obsaženo). [happy]
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 10:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8130
Registrován: 4-2003
Tedy, že řekněme kariérista pragmatik vydá zákaz (protože co kdyby to mělo dopad na jeho kariéru), zatímco normální pragmatik rovnou usoudí, ž

Má smysl se hloubat v takový kravině? V normální firmě Vám nikdo razítko nedá a vůbec nebude chápat co po něm vlastně chcete. Howgh.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Cogwheel
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 10:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5476
Registrován: 1-2012
Hostinští např. v horských chatách turistům (obvykle do kapesních turistických notýsků) otisky razítek svých hospod převážně ochotně dávají. Pro návštěvníky mnoha pamětihodností ale byla vytvořena (často i výtvarně kvalitně zpracovaná) speciální turistická razítka, která si návštěvníci většinou zdarma mohou otisknout, kam je libo, třeba na [zadnice]. Pro šotouše možná lze doporučit web: http://www.razitkuj.cz/kategorie-zeleznice/1
Já se po "suvenýrových" otiscích razítek při šototoulkách nepídím, protože nemají prakticky žádnou informační hodnotu. Raději vyhledávám kvalitní železničně-historickou literaturu.
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 11:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 11-2008
Nevím, ale podle mne by okopírovaný otisk "datumového" razítka z osobní pokladny, byl asi těžko uznatelný pod nějakou smlouvou. [happy] Ten "zákaz" je asi podobná akce nějakého manažera, jako byl například zákaz "kytek a hrníčků od kafe" v osobní pokladně v zorném úhlu pohledu cestujícího.[rofl]
Pátek, 27. dubna 2018 - 09:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8131
Registrován: 4-2003
akce nějakého manažera, jako byl například zákaz "kytek a hrníčků od kafe" v osobní pokladně

Tak samozřejmě menažéři nemají nic lepšího na práci, než tejrat vobyčejnýho člověka a kout na něj pikle, aby byli nahoře pochváleni a udělali fujfuj větší kariéru.[proud]

(Jako cestující si tedy libuju, že to v pokladnách čtvrstoletí po plyšáku konečně začalo trochu vypadat jako u lidí, kde se poskytují služby lidem. A né jako v [cunik] chlívě.)

----------
Když to tady čtu, tak si říkám, jak jsem vlastně mohl svůj dosavadní život existovat bez razítka.[uhoh] Sorry za OT.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pružinskij
Pátek, 27. dubna 2018 - 09:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 4-2015
V normální firmě Vám nikdo razítko nedá a vůbec nebude chápat co po něm vlastně chcete. Howgh.
Já je sice už nesbírám, ale řadu let jsem sbíral. V mnoha bohatých zemích už je ani neměli a přesto nikdy nebyl problém si říct třeba v hospodě nebo na šachtě (ne hlavního mechanika, ale u náměstka ;-) o razítko do sbírky. Spíš se lidi diví, k čemu to je/bylo dobrý. Smysl se v tom hloubat nemá, ale když je to dle vás kravina, tak proč se na kraviny vydává nějaký oficiální zákaz?
West code was broken.

Mladějov
Sobota, 28. dubna 2018 - 00:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12366
Registrován: 3-2007
"Je to, jak to je, a je to tak dobře" [wink]
Neděle, 29. dubna 2018 - 15:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8132
Registrován: 4-2003
a přesto nikdy nebyl problém si říct třeba v hospodě nebo na šachtě

Já mám pracovní (nikoliv šotouškou) zkušenost takovou, že managorment prakticky kdekoliv je k aktivitám tohoto druhu nevstřícný a vidí pokytování čehokoliv (vyjma prodeje výrobků či služeb[proud] či propagačních materiálů) podezřelou aktivitu. Od obavy, že by se toho zmocnila konkurence až po obavy, že se by se zaměstnanci něčím takovým zabývali v pracovní době.

Pokud nebude vrchní šotouš přes razítka chodit na golf s nějakým vysoce postaveným bafuňářem a nenabídne mu nějaký zajímavý řešení pro obě strany, tak je to nejspíš marný. Z pohledu organizace zaměstnávající tisíce lidí je to téměř neřešitelný "problém" a nípáním se v takových kravinách člověk nedosáhne podstatnějších věcí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 30. dubna 2018 - 21:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2017
Proč se na kraviny vydává oficiální zákaz? Protože na dráze se řeší kraviny a ne podstatný věci.

Každý, kdo se pohybuje v soukromém sektoru ví, že firmu zastupuje ten, kdo je ve výpisu z obchodního rejstříku, nebo osoba zplnomocněna někým, kdo je k tomu oprávněn a toto oprávnění je opět uvedeno ve výpisu z obchodního rejstříku. Na listinu tato osoba připojí svůj podpis.

O staničním razítku naše legislativa nic neříká, ani o jiném razítku, pouze o podpisu. Ale chápu ještě, kdyby šlo o razítko s adresou a DIČ, staniční razítko se nijak zneužít nedá. Ale to je jedno, proto dráha funguje , jak funguje, proto mi s železnou pravděpodobností ujede v Chebu přípoj, proto musím na druhé nástupiště přes první, protože tam je kasa, takže si vyběhnu schody dvakrát, proto jezdí 40 km dvouhlavý drak, protože to je moc práce jet 4 km do vedlejší stanice objíždět. Myslím, že manager by toto vůbec řešit neměl, tedy v normální firmě to neřeší a řeší věci, které má ta firma v podnikání.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 21:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2017
Já tedy už staniční razítka dávno nesbírám, protože jsem z toho vyrostl, ale pokud je každý mašinkář jako já, že dá měsíčně 1000 Kč za jízdenky, protože rád jezdí vlakem, a tato skupina je nezanedbatelná, pak je manažersky správné si tyto lidi hýčkat.

Nebo snad z hospody někoho také vyhodíte, když to bude pivař a bude chtít do bločku razítko? A takový borci taky jsou, že obchází hospody.

Vidím to spíše jako problém české kotliny, kde se rozhodlo, že manager má mít odstup, jenom to řídí, ničemu až tak moc nerozumí a má vždy pravdu. A když někdo řekne, že je to blbě, tak je socka, komunista, nebo levičák. Ono to ale blbě je, protože manager by měl být odborník a zkušený člověk, ne jako v Čechách, blbý ze silnými rameny.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 21:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2017
Takže pokud někdo dělá veřejnou službu, netuším, proč by nemohl cestovateli dát do bločku na nádraží štempl.

A už vůbec netuším, proč je cestující pro železničáře kaštan, substrát a obtížný hmyz. Možná má někdo pocit, že je to managersky správně, já se nebojím říci, že zcela špatně.
Úterý, 01. května 2018 - 10:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8135
Registrován: 4-2003
Komu to tenhle "zásadní ploblém" vadí... vyjma pár "železničních pacientů" nejspíš nikomu.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 01. května 2018 - 11:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2017
No ale o tom to přeci vůbec není. Pochopil jste, co jsem tu napsal? Asi ne?

Čím vzdělanější a bohatší společnost, tím více lidí má nějaké záliby a koníčky. To je přesně, co píšu výše, v české kotlině se stále lidé hodně uráží a málo si vychází vstříc a málo se chápou.

Takže, kdo má nějaký koníček, je pacient a kdo se ve volném čase nudí a dělá bordel a stříká sprejem po zdech je in.

Chodit na káčko je fakt ztráta času.
Pružinskij
Úterý, 01. května 2018 - 12:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 4-2015
Se vším souhlasím až na ...Chodit na káčko je fakt ztráta času.
To se týká jen některých témat, kam je skutečně zbytečné lézt. Ale například ze zahraničí nebo z techniky se mohu dozvědět řadu zajímavých věcí, které bych jinak obtížně hledal jinde, nebo si je musel překládat.

Ono to ale blbě je, protože manager by měl být odborník a zkušený člověk, ne jako v Čechách, blbý ze silnými rameny.
A často politicky krytý blb.
West code was broken.

Úterý, 01. května 2018 - 13:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2018
Komu to tenhle "zásadní ploblém" vadí
Nejvíc nějakému modře vygumovanému managorovi.
Japonské železnice to dělají takhle: nádražní razítka, nejen nádražní razítka.
Ale tady je holt potřeba udělat ze sběratelů nepochopitelné blbečky, pacienty vymýšlející kraviny a náhradní duševní náplň.
Úterý, 01. května 2018 - 13:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 2-2017
RadekS: bezesporu jsou na svete dulezitejsi veci, to je snad kazdemu jasne. Ale pokud se shodneme ( shodneme? ) na tom, ze o nic nejde, neni skoda vydavat tyhle zakazy?

Osobne patrim mezi pacienty sbirajici razitka bezmala dvacet let ( jinak jsem pomerne normalni [happy] ). A je skutecne zajimave, ze zatimco v zapadni Evrope jsem osobne potize nemival ( v nemecky mluvicich zemich dochazelo obcas I k vice ci mene hranemu zajmu, usmevu a vymene par vet ), v te vychodni se vyskytovala odmitnuti nebo alespon rozpaky. Nesvedci I toto o necem?
Úterý, 01. května 2018 - 16:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8138
Registrován: 4-2003
Pochopil jste, co jsem tu napsal? Asi ne?

Pochopil, ale prostě řadu věcí vidím jinak.
A současně nemám potřebu o tom polemizovat a kohokoliv přesvědčovat.[wink]

neni skoda vydavat tyhle zakazy?

Já nevím - fakt ne, protože o tom prostě nic nevím. Dyť není ani jasné kdo, co a komu zakázal (pokud vůbec něco zakázáno bylo), natož kontext toho údajného zákazu.[uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 02. května 2018 - 21:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4239
Registrován: 4-2003
Výpravčíxy:
"jako byl například zákaz "kytek a hrníčků od kafe" v osobní pokladně v zorném úhlu pohledu cestujícího."
Co je na to špatného? Kytky budiž, byť někteří jsou schopni stvořit i (h)různé květinové kreace, no hrnky od kafe, jakožto i privátní prvky a výzdoba, do prostoru styku se zákazníky nepatří. A když si to někteří neuvědomují sami od sebe, holt přijde befel shůry. Soukromé hovory zaměstnanců před klienty dtto.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org