Diskuse » Archiv 2019 » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi » Archiv diskuse Gordikon + Multikon + Multi do 15. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Gordikon + Multikon + Multi do 15. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Tajemný_em
Pátek, 26. července 2019 - 22:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3863
Registrován: 5-2002
Taky vám v oblasti 11 neustále zlobí ranní vlak MSv/MOs 9381/9380/6904 v trase hlavní - úvrať Libeň - úvrať Masna - Bubny??? Dojede do Libně k perónům, přečísluje se a pak odmítá odjet směr Masna ("postaveno nesprávným směrem"), v infookně o něm se vůbec neobjeví, co s ním po dojetí na Masnu bude dál). Chybu v trasování v GVD11 jsem přitom nenašel. Divné. [uhoh] Mrkněte na něj někdo, jestli jsem něco nepřhlédl.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
balik
Pátek, 26. července 2019 - 23:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 11-2002
Skutečný 6904 z Libně jezdí do Holešovic. Není to takhle v Unisimu zpracované?
Tajemný_em
Sobota, 27. července 2019 - 00:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3864
Registrován: 5-2002
Právě, že není, je psaný tou krkolomnou trasou, kterou jsem uvedl výše. Možná bude pes zahrabaný v těch dvou úvratích, nevím. Zkusil jsem 9381 přepsat podle reality (přechází na 6904 z Libně do Holešek) a je po problému.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Sobota, 27. července 2019 - 08:53:52  
Neregistrovaný host
Zdravím všechny,
mám velký problém. Nějakou dobu jsem nehrál a teď po návratu mi žádný sim nejede ve fullscreenu. Zkoušel jsem různé nastavení kompatibility a podobně a nic.
Ťuhýk
Sobota, 27. července 2019 - 11:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 4-2003
Tajemný_em: Mně celý ten popisovaný ranní obrat MSv/MOs 9381/9380/6904 proběhne úplně bez problémů - cvičně jsem si dal tuším úterý a šlo to...
Tajemný_em
Sobota, 27. července 2019 - 11:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3865
Registrován: 5-2002
Tak je možné, že to má souvislost s delším hraním a vícerým ukládáním. A co je vlastně za den (v simulátoru [wink]), to už dávno nevím. Na začátku si to člověk sice nastaví, ale po několika odehraných a uložených "partiích" se v tom ztratím. Nebylo by od věci, kdyby program vedle časového údaje ukazoval, jaký den hrajete.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
vláčkař
Neděle, 28. července 2019 - 22:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2018
Traťové souhlasy [uhoh]

Rád bych se prosím autora nebo někoho zde znalého zeptal, zda je to záměr nebo náhoda, že u některých simulací lze poslat vlak "ven ze simulace" po kterékoliv traťové koleji a u jiné simulace prostě souhlas "otočit nelze". Lze sice přijmout vlak "z venku" po kterékoliv traťové koleji, ale poslat "po nesprávné" (postavit návěstidlo a otočit souhlas) nelze. [kladivo] Někdy se např. hodí zastávkový (včas jedoucí osobní) vlak poslat po správné a opožděný (nezastávkový rychlík) po nesprávné souběžně...

Děkuji [happy]
9765
Středa, 31. července 2019 - 10:03:36  
Neregistrovaný host
Zdravím,
jak se prosím ten nový program (Unisim) chová, pokud máte více, než jeden monitor? Výběr oblasti je OK (funkční, spustí se na "hlavním" monitoru), ale jakmile jakoukoli vyberu a pokračuji, tak se program "načte" (proběhne kontrola datových souborů) a pak se zasekne (zůstane černá obrazovka) a windows za chvíli řeknou, že program "neodpovídá". Zkoušel jsem i na notebooku (jeden monitor), tam je vše funkční (až na to, že po ukončení programu to napíše "chybné nastavení obrazovky" a musím ručně opravit rozlišení ve windows z herního 800x600 na nativní notebookové 3200x1800. Ale jinak OK. Na webu jsem nenašel něco na hlášení chyb, tak aspoň tady, kdyby někdo věděl, co s tím. Díky
Čtvrtek, 01. srpna 2019 - 00:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 3-2017
To se mi děje vždycky při každým spuštění programu po vypnutí PC. Obvykle to způsobují jen nějaké programy (u mě to způsobuje například GeForce Experience a Adobe).
Pokud při spuštění přetrvává černá obrazovka a ve správci úloh program neodpovídá, tak je potřeba udělat následující:
1) Správce úloh -> Podrobnosti -> Unisim.exe
2) Na Unisim.exe stačí kliknout pravým a vybrat "Analyzovat řetězec čekání"
3) Tam se objeví nějaký program, který zabraňuje spuštění, ten je potřeba zaškrtnout a dát "Ukončit proces"
4) Pokud program stále neodpovídá, je potřeba tento postup opakovat. Pokud čekání způsobuje více programů, objeví se tam další vždy až po opětovném analyzování
Pondělí, 05. srpna 2019 - 17:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 6-2013
Je k dispozici nová verze Unisimu s pár vylepšeními [happy]
blahno
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 15:49:50  
Neregistrovaný host
Ahoj, problem u 11, prijede mi Sv 60218 na posun, po příjezdu ale nemá lokomotivu a nepripravi se na posunovaní, takze nelze pripojit Z1. Jen tam stojí a nic se nedeje... rady ?
Úterý, 13. srpna 2019 - 08:19:34  
Neregistrovaný host
blahno: to máš asi verzi 1.01 - stáhni si novou 1.02 ,tam už je opraveno.
blahno
Úterý, 13. srpna 2019 - 12:05:19  
Neregistrovaný host
královodvorskej: Ano, to jsem udelal a doufam,ze to bude ok [happy] díky
vláčkař
Sobota, 17. srpna 2019 - 16:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2018
Range check error v oblasti 09 Praha - Benešov u Prahy



Unisim verze 1.02, oblast 09 Praha - Benešov u Prahy. Simulaci začínám v pondělí v 0.00 a vše funguje jak má až do okamžiku, kdy vlak 2500 zastaví ve stanici Hostivař (v tomto případě ve 04:37:11 simulátorového času) a "simulace se zhroutí". Jsem rád, když se mi podaří udělat screenshot části obrazovky, neb rychle naběhne bezpočet oken Range check error. a počítač někdy nestihne ani zareagovat na tlačítko pro "sejmutí obrazovky", simulace se vzápětí ukončí (okno se simulací se zavře) a "rozhodí mi to grafiku" (zobrazení) we WIN 10.
Ve verzi Unisim verze 1.01 mi to nedělalo. Že by to bylo mýma rukama a nebo tato verze oblasti nemá ráda začátek v pondělí o půlnoci? [kladivo]
Středa, 21. srpna 2019 - 23:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 5-2007
promiňte dotaz PC amatéra [blush]
Jak se dá opravit totál rozhozená grafika na notebooku ve W10 po ukončení Mutltisimu?? Zkusil jsem si nově zahrát i doma, věře tvrzení o bezproblémovém chodu na všech zařízeních...(ŽelPage: "a spolupracuje i s nejnovějšími Windows") ale po ukončení katastrofa....[angry] pravda, já blb odklikal všechna varování o nedůvěrohodnosti aplikace, ale o nedůvěryhodnosti nemůže být řeč, mám Multikony dlouho, dlouho...od dob XP ( a i proto že jinde, na PC hlídaném ají IT managerem se vzdáleným přístupem s W7 mně to s i Multisimem nic neudělalo, hraji dál stejně jako dlouhá léta předtím....)
Dokázal jsem změnit rozhozené nastavení rozlišení displeje, velikost ikon..ale stále mám rozhozené písmo ve všem, jiný typ písma, prohlížeč v Chromu i Edge zobrazuje blbě rozložené webové stránky s "rozmazaným písmem" skoro k nepřečtení, třeba na Babitronu...body obnovení asi nejsou nastaveny, žádný jsem nenašel... A staré, osvědčené "a zkusili jste to vypnout a zapnout???" taky nepomohlo, načetlo se to stejně blbě....[uhoh]
Asi vyhodím půl roku starý notebook...[wink][proud][sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.)
Jeffer
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 12:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 1-2005
Zverejnená verzia 1.03 s možnosťou zadávať čakanie na prípojný vlak.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Tajemný_em
Pátek, 23. srpna 2019 - 10:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3894
Registrován: 5-2002
Super. [ok] Velice mě pobavila "Informace o dalším vývoji", který bude nejspíš omezen z důvodu budoucího omezeného přídělu elektrické energie. Pan autor má správný smysl pro humor. [biggrin]
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Závislák
Pátek, 23. srpna 2019 - 22:16:15  
Neregistrovaný host
Tak že zkusím verzi 1.03. Do teď jsem s Multikonama ani UniSimem neměl problémy jako někteří tady, ale v nové verzi to samé jako uživatel vláčkař. Hromada oken Range check error, Tento program neodpovídá, a pád na Plochu v rozlišení 800×600.
Shar
Neděle, 25. srpna 2019 - 18:03:18  
Neregistrovaný host
Rovněž mi to padá. Kontaktován autor, tak snad na chybu brzy přijde.
vláčkař
Pondělí, 26. srpna 2019 - 20:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2018
Když pominu problém s výlukami, které nemusím zapínat, tak jako nejstabilnější se mi jevila verze Unisim 1.01 - když spadla, tak jen výjimečně. Verze 1.03 mi "padá" ještě čstěji než 1.02 a končí to bezpočtem oken Range check error s "rozpadem" grafiky (zobrazení) ve WIN 10 - pak jedině pomůže restart PC a "náprava" nastavení zobrazení ve WIN [kladivo]
Jinak samozřejmě děkuji Panu Autorovi za jeho píli a kéž ještě bude tvořit (doplňovat) tento simulátor, ještě jednou dík [wink]
Ficklip
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 20:01:32  
Neregistrovaný host
Co dělám blbě? Po víc než dvaceti letech si myslím, že patřím k těm, co se mohou zovat zkušenými a seznámenými s programem.
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 21:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 6-2013
Ficklip: Takovou prkotinu děláš :D Máš obě vlakový cesty naklikaný z Byšic do Neratovic, čili není co křižovat :D
Navíc, obě vlakové cesty jsou průjezdové do obsazené koleje, čili se nepostaví.

Chceš-li využít možnosti "K"řižování, musíš postavit vjezdové vlakové cesty na volné koleje, a potom si můžeš do zásobníku "naklikat" odjezdové vlakové cesty, dát "K", a program potom sám postaví tu odjezdovou vlakovou cestu, která bude dřív volná. Avšak u kolejí s úronovými nástupišti je to o hubu :D Použitelné jen tehdy, kdy je jasné, který vlak přijede do stanice dřív.

(Příspěvek byl editován uživatelem fibou.)
Pátek, 30. srpna 2019 - 22:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2019
Jarda_krapas:
"promiňte dotaz PC amatéra [blush]
Jak se dá opravit totál rozhozená grafika na notebooku ve W10 po ukončení Mutltisimu??

..ale stále mám rozhozené písmo ve všem, jiný typ písma, prohlížeč v Chromu i Edge zobrazuje blbě rozložené webové stránky s "rozmazaným písmem" skoro k nepřečtení, "

Jdi do nastavení W10:
Upřesnit nastavení měřítka
a zapni ať se ten úžasný systém pokusí opravit co si nechal rozbít :-) zapni opravu rozmazaných aplikací.

co?
Ticho ---
Sobota, 31. srpna 2019 - 11:02:15  
Neregistrovaný host
Aha! Tak tahle funkce je teda ale úplně k hovnu. (-: Já právě myslil, že ten vlak, který si první našlápne ono místo, které je stejně daleko od místa zastavení na obou vjezdech, tak tomu se postaví cesta na kolej blíž k PB. Kdyby to fachalo takhle, tak to bych si dal líbit. Nyní je to jediná věc, kterou nevyužiju. Tedy samozřejmě kromě EOV, který by se také hodilo podle kalendáře WIN upravit, aby fakt v zimě zamrzaly.
Ficklip
Sobota, 31. srpna 2019 - 11:06:28  
Neregistrovaný host
Nekran: Tam bude asi to, co je u Ústíkonu. Také nejde postavit vlaku trasovanému do (přes) UVN na koleje UVN 57. či UVN 59.

Další drobnost je, že Ústíkon má dvě koleje ULH 7a. To se potom opakuje ještě někde jednou, že jsou v jednom obvodu dvě koleje stejného jména.
Neděle, 01. září 2019 - 15:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 3-2017
Dokázal by mi někdo poradit, co mám dělat v téhle situaci?

R 691 jede od Holešovic na Hlavák, bohužel na 1.koleji je automatická výluka od programu, tudíž není šance se na něj dostat. Samozřejmě za ním bylo dalších X vlaků. Nenapadlo mě v té chvíli nic jiného, než prostě počkat do ukončení výluky.
Mipol
Neděle, 01. září 2019 - 17:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 5-2002
T2F2C: Řešil jsem před časem podobný problém, ale pak mi tady vysvětlili, že bych si měl znovu přečíst návod [wink]. Řešením je při výzvě k přijetí vlaku po 1. koleji najet na výzvu myší a stisknout klávesu "2". Tím se výzva přesune na druhou kolej. Totéž platí i u trojkolejek s klávesou 0.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mipol.)
Shar
Neděle, 01. září 2019 - 17:50:48  
Neregistrovaný host
Vydána nová verze 1.04 [jidlo]. Range check error by měl být opraven + další úpravy v datech některých oblastí.
Neděle, 01. září 2019 - 22:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 5-2007
Jdi do nastavení W10:
Upřesnit nastavení měřítka
a zapni ať se ten úžasný systém pokusí opravit co si nechal rozbít :-) zapni opravu rozmazaných aplikací.

co?}
Díky, bohužel nepomohlo - už jsem to udělal minule, tušímže mi to slovutný W10 dokonce sám nabídl když zjistil že přede mnou teď nevypadá hezky [lol]
A tak mám každou stránku jinak, zkouším to nějak vyladit abych to měl tak nějak stejný...co se dá dělat, chybami se člověk učí...
DÍKY.
Pondělí, 02. září 2019 - 13:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 3-2017
@Mipol Díky moc za pomoc. Funguje to [jidlo]


@fibou Asi jsem pravděpodobně nalezl chybu. V 6:06 má pravidelný odjezd R 921, který jede do Libně 1, ale je uvedený pod jménem "Os 921" a při navedení na kolej ve směru LI 1 program vyhodí chybu, že je vlaková cesta nastavena špatným směrem. Když si ve hře zobrazím jízdní řád, tak to vypisuje poslední stanici PHL bez času odjezdu.
Jinak parádní práce. Hned se hraje mnohem lépe s aktuálním GVD [ok]

PS: Jedná se o spoj Os 9907/R 921 v pracovní dny.

(Příspěvek byl editován uživatelem T2F2C.)
Pondělí, 02. září 2019 - 18:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 6-2013
T2F2C:
"@fibou Asi jsem pravděpodobně nalezl chybu.
...
PS: Jedná se o spoj Os 9907/R 921 v pracovní dny. "

A jakou máš verzi GVD? Já jsem to teď zkoušel a mně to funguje správně.

TADY je k dispozici nejnovější verze z 2. července. Je možné, že v některé ze starších verzích chyba byla a byla již opravena
vláčkař
Pondělí, 02. září 2019 - 20:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2018
Range check error v oblasti 09 Praha - Benešov u Prahy i ve verzi 1.04 se mi stává naprosto stejně jako jsem popsal ve svém příspěvku
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4094206
Ficklip
Úterý, 03. září 2019 - 17:15:40  
Neregistrovaný host
vláčkař: Děkuji. Málem jsem naletěl a honem přeinstalovával. (-;
Úterý, 03. září 2019 - 17:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2009
Ve verzi 1.04 mi Range check error sice občas vyletí, ale jde spolehlivě jednotlivá "okénka" odklikat ( někdy i 20x a vícekrát). Poté program v pohodě pokračuje.
Úterý, 03. září 2019 - 18:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 3-2017
@fibou Podle stažených souborů mám poslední verzi. Zkusím načíst starý save a dojít znovu do toho času, zda se problém vyskytne znovu.
Úterý, 03. září 2019 - 21:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2014
Ficklip: já křižování používám docela často a zpravidla k trochu jiným účelům, než bylo určeno. Zejména ve velkých stanicích často stavíte dvě různé, často nijak nesouvisející cesty (třeba v Ústí na středním zhlaví). Pokud obě zatím nejdou postavit, tak je lze hodit do zásobníku, zapnout křižování a tím jedna neblokuje druhou. Prostě se dřív postaví ta, kde už to lze a je jedno, zda byla naklikána jako první nebo jako druhá.

A pak křižování používám v situaci, kdy už mám jednu cestu v zásobníku a rychle potřebuju postavit jinou. Správně bych měl zásobník nejdřív přepnout do režimu PV a až potom stavět druhou cestu. Že rychle stavěnou cestu blokuje jiná cesta v zásobníku si ale často uvědomím, až když cestu naklikám a ono se nic neděje. Pak stačí přepnout zásobník do režimu křizování a druhá cesta se postaví. Kdyby křižování nebylo, tak musím zásobník smazat a začít cesty stavět znovu.
Shar
Úterý, 03. září 2019 - 21:42:58  
Neregistrovaný host
Tak autor o chybě range check error ví. I o duplicitě kolejí v Ústikonu - obrňte se trpělivostí, na odstranění závady se pracuje :-).
Středa, 04. září 2019 - 09:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 2-2007
Zdravím, mám triviální dotaz, nad kterým se jistě místní ostřílení vlci ušklíbnou.

Jde o oblast Plzeň - Cheb. V řízení provozu na jednokolejné trati nejsem moc dobrý a tak raději hraju verzi po modernizaci trati. Snažím se sledovat NJŘ, abych využil kapacitu trati co nejoptimálněji. Tak nějak to zvládám.

Co mě ovšem trápí jsou "sedmikila", tj. vlaky dlouhé 700 metrů. Není moc stanic, kde takový vlak můžu odstavit. Poradíte mi nějaký postup, jak je plynule provézt oblastí? V současné době k tomu přistupuju dvěma způsoby. První je zbabělý, počkám s vlakem na slabší provoz, ale to není ono. Druhý přístup je, že vlak beru jako "ostře sledovaný" a upřednostňuju ho defacto před vším ostatním. Taky to není ono.

Kdyby mi někdo poradil nějaký fígl, jak s nimi zacházet, tak budu rád.

Jsem si vědom, že téma je obsáhlé, dotaz vágní a univerzální řešení není [happy]

Dík [vypravci]

Doplňující dotaz: Postrky vozím skrz celou jednokolejnou část oblasti. Je to něco, co by bylo v reálu "provozně omluvitelné" nedostatkem kolejí (a kapacity) v té jednokolejné části?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Středa, 04. září 2019 - 20:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2013
Pospec: Rozlišil bych, zda se jedná o pravidelný vlak dle GVD, nebo ad-hoc vlak (v simulaci "mimořádný vlak, např. mim.Pn")... Pokud je pravidelný, tak by ses měl snažit s nim jet včas, ale tak, aby si zbytečně nezazdil vlaky vyšší kategorie. Pokud je to vlak ad-hoc, tak ten pojede, až bude mít colno, ten by neměl zazdít žádný jiný pravidelný vlak, jelikož má prioritu - oproti pravidelným vlakkům, nejnižší.

Za dodržení těchto zásad a využí zdravého rozumu (říct si, jestli je strašná katastrofa, když osobák dostane 2 minuty při křižování, ale za cenu, že náklad pojede atd...)

Pak si to můžeš naplánovat tak, aby ti "dlouhý" vlak jel, když ti vyjde křižování. Je celkem jedno, když ten dlouhej náklad přijede do stanice a nevejde se tam (blbý by bylo, kdyby blokoval přejezd na zhlaví, například). A až ti vjede vlak "proti" a "schová" se ti na koleji, tak ten dlouhej vyženeš, a až uvolní trať a zhlaví, tak s tim protisměrným pojedeš dál... hold tam ty dvě minuty počká (asi by to nemusel bejt zrovna zpožděný projíždějící expres, chce to trochu uvažovat a předvídat). Jen je potřeba si dát pozor, abys proti neposlal víc vlaků za sebou, pak bys byl v rejži :D A nebo dva dlouhý náklady proti sobě, stejnej problém [happy]
Snad jsem to napsal aspoň trochu pochopitelně [happy]

Co se týče postrků, tak bych řek, že by to asi neprošlo :D Dopravce si řekne, že postrk jede v trase A - B a tím to končí. Nějaká změna by nastala jedině operativně v případě nějaké mimořádnosti, nebo plánovaně, kvůli např. výluce. Rozhodně si ale dispečer nebo výpravčí nemůže říct, že dneska ten postrk pošlu až támhle, mně se to tu dneska nehodí. Jelikož - kdo by ak zaplatil poplatek za dopravní cestu za nápravy toho postrku? Dopravce těžko.
Středa, 04. září 2019 - 20:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8936
Registrován: 5-2002
K vlakům 700 metrů dlouhým: když tam ještě jezdily, bylo to tak, že dispečeři měli rozum.

Hodně komunikovali se strojvedoucím, kde se má jak držet a vše mu uhýbali z cesty a to tak, aby se pokud možno křižovalo letmo. Moc se mi tyto vlaky líbily. Ono také každé šáhnutí na brzdič byla u tak dlouhého vlaku loterie, on brzdič DAKO BS2 nebyl žádný zázrak...
A když se dařilo, tak rychlík jel odbočkou, dlouhé Wapy přímo, rychlík se uhnul, odjezd okamžitě zezelenal, strojvedoucí začal sypat odbočky, aby co nejdříve uvolnil odjezdové zhlaví a jakmile se poslední Wapka schovala na staniční kolej, hned jste viděli točící se závaží na výměnách a buch, 40 a Volno a rychlík mohl pokračovat dál.
Jinak rychlíky na této trati měly velice mírné jízdní doby právě i z těchto důvodů. Když jsem se jako kluk z průmky dostal poprvé do čela "Pařížáku", strojvedoucí mi do toho nemluvil. A tak jsem s ním jel, co Plecháč dal, plné traťové rychlosti. Už si nevzpomenu, kde se dispečer ozval (Plešnice?) a vypadalo to asi takto: Dispečer Plzeň volá Ex 250. Ex 250 na příjmu. Kdo jsi, dej mi fíru. Vzal si to strojvedoucí: Koho tam máš, on se zbláznil, nic mi nevychází! Fíra se začal smát: To je mladej z dopravky a strašně si to užívá :-) Tak ho zbrzdi, všechno mi rozvrátí... A fíra se otáčí: Petře, sedmdesát nebo raději 65, máš náskok :-)
To bylo v roce 1984.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 09:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 2-2007
fibou: Díky, většinu popsaného si uvědomuju.

Vše důležité je řečeno větou: "chce to trochu uvažovat a předvídat".

Asi si to budu muset po dlouhé době zase trochu "najezdit" a dostat do ruky.
__________________________________________________________

Z jiného soudku - Tvorba vlastního GVD

V popisu datového souboru GVD se píše:

V odstavci vlaků začínajících uvnitř oblasti lze na konec zařadit lokomotivní trasy s časem „9999“. Tyto trasy budou programem přednostně využívány pro očíslování lok. vlaků odesílaných z příslušné stanice.

Chápu to dobře tak, že mám vlaky (řádky v souboru) seřazené následovně?

1. Pravidelné, dle času odjezdu
2. Náhodné (čas 9999)
3. Vlaky, začínající uvnitř oblasti (dle času odjezdu)
4. Lokomotivní vlaky s (čas 9999)
Čtvrtek, 05. září 2019 - 12:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2013
Ano, přesně tak.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 15:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 2-2007
A jak se Lv s časem 9999 chovají v simulaci?

Doměnka: Z vlaku odstupuje lokomotiva jako *71234. Dostane se posunem na volnou kolej. Po volbě F8 se z ní stane Lv 71234 s JŘ definovaným v části, kterou popisuju v bodu 4.?

Pokud je to jinak, prosím o vysvětlení.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 16:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 6-2013
Ne, pokud by odstupovala lokomotiva s oběhem na Lv vlak pod číslem (jak si napsal), tak tento vlak musí být zpracován v GVD jako vlak začínající uvnitř oblasti, včetně jízdního řádu.

Tyto Lv se použijí například, odvěsíš-li postrk. Taková lokomotiva má pak *????? (= je použitelná pro cokoliv, lidově řečeno). Když pak využiješ funkci ČÍSLO a jen zvolíš cílovou stanici, přiřadí se automaticky číslo Lv z toho seznamu na konci gvd souboru (čas 9999) v odpovídající trase.
Pátek, 06. září 2019 - 09:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 2-2007
fibou:
"Tyto Lv se použijí například, odvěsíš-li postrk. Taková lokomotiva má pak *????? (...) Když pak využiješ funkci ČÍSLO a jen zvolíš cílovou stanici, přiřadí se automaticky číslo Lv z toho seznamu na konci gvd souboru (čas 9999) v odpovídající trase."

Znamená to, že pokud chci použít ČÍSLO na *????? (a zvolit cílovou stanici), musím mít na konci GVD souboru takovou trasu uvedenu?

Pokud ano, co když trasy vyčerpám? Měl jsem za to, že funkce ČÍSLO si Lv vlak naplánuje "sama" a kamkoliv (tj. zvolí nějaké číslo s ohledem na sudý/lichý směr).

A nebo je to jen tak, že pokud funkce ČÍSLO najde odpovídající trasu (na konci GVD souboru), tak ten Lv vlak bude mít jízdní řád?
Pátek, 06. září 2019 - 11:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2013
Doporučuji zkusit metodu Pokud - Omyl [happy] Tak toho pochopíš nejvíc :D

Nejsem si teď jistej, když tam žádná trasa nebude, jestli když zvolíš cílovou stanici, program hodí náhodný číslo Lv, nebo jestli to napíše, že nenalezl trasu...fakt teď nevim. Vyzkoušej a uvidíš.
Sobota, 07. září 2019 - 16:27:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 2-2007
Chyba "Range Check Error" se u mě projevuje, pokud myš opustí prostředí simulátoru. Nicméně nehraju ve Windows, ale ve Wine. Řeším to tak, že pokud si potřebuju z UniSimu odskočit, dám pauzu (F10) a pak se chyba neukazuje.
Neděle, 08. září 2019 - 10:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2013
Ahoj a jak mám zvolit cílovou stanici?
Ťuhýk
Neděle, 08. září 2019 - 16:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 4-2003
J...100: Návod, str. 11.
Neděle, 08. září 2019 - 18:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 2-2007
Náhodou jsem si ve 2N všiml, že po natrasování Lv odvěšené z postrku v LKY má v trase uvedenou výchozí stanici CH.



Při pohledu na definici toho Lv v datech to vypadá, že Unisim použil číslo náhodného Lv tranzitujícího oblastí. Neměl by být uveden úplně na konci souboru, jak jsme diskutovali výše?
Neděle, 08. září 2019 - 21:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 8-2008
Pospec: Předně bych trochu upravil tvůj seznam řazení vlaků v souboru GVD:
1. Pravidelné, dle času odjezdu
2. Náhodné (čas 9999) včetně Lv
3. Vlaky, začínající uvnitř oblasti (dle času odjezdu)
4. Lokomotivní vlaky s (čas 9999) začínající uvnitř oblasti

Ty Lv dle bodu 4 tam být nemusí, simulátor může použít jakoukoliv trasu náhodného lokomotivního vlaku, který mezi požadovanými stanicemi jede, ale pokud třeba v 2N budou na konci Lv trasy výchozí z Lázní Kynžvart, tak pro ty postrky bude používat přednostně právě tyto trasy.
Pondělí, 09. září 2019 - 10:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3176
Registrován: 2-2007
Tmsm: Přednostní využití tras z bodu 4. je fajn, jen tam je háček. Odvěšený postrk mohu trasovat z libovolné stanice (za vrcholovou). U vlaků, od kterých Lv odstupuje v přesně stanovené stanici to je jasné, platí bod 4.

Zde mi kráčí spíš o to, že při využití trasy dle bodu 2. se správně vybere cílová stanice vlaku, ale výchozí stanice je špatně. Pro pořádek zopakuji, že se použila trasa vlaku, který tranzituje celou oblastí.

Shodneme se na tom, že to je chyba?
Pondělí, 09. září 2019 - 13:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 8-2008
Pokud odvěsíš postrk v nějaké další stanici, použije se trasa z bodu 2 nebo můžeš v GVD udělat výchozí Lv i z dalších stanic.

Když ti to udělá radost, tak ano, je to chyba, ale je to problém? O tom, že je u těch Lv výchozí stanice uvedena chybně, vím dlouho, ale pro mě je důležitá cílová stanice, která je uvedena správně, takže jsem to nikdy neřešil.
Pondělí, 09. září 2019 - 17:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3177
Registrován: 2-2007
Když ti to udělá radost

Neptám se proto, abych měl radost... Ptám se proto, abych problematice porozuměl správně.

Pokud odvěsíš postrk v nějaké další stanici, použije se trasa z bodu 2

Ano, to jsem přesně psal. Díky za potvrzení.

můžeš v GVD udělat výchozí Lv i z dalších stanic

To nepovažuju za vhodné řešení. Zaprvé je to rovnák na ohýbák a zadruhé to v souboru GVD udělá zbytečný balast.

Souhlasím, nejde o zásadní problém.
Tireon
Pátek, 13. září 2019 - 12:45:51  
Neregistrovaný host
V Ústí n./L. (Unisim 05) jsem narazil na následující situaci.



Podle mne jde o chybu simulace, vlak Lv 77413 by mělo jít trasovat tudy a následně měl být na koleji UVJ 409 změněn na PD a posunut do DKV...
Vyskočila však "cesta nesprávným směrem" a chyba byla reprodukovatelná po přepnutí na STŮJ a zpět DN (tak vznikl capture). Vlak rovněž i přes návěst VOLNO nepokračoval v jízdě.

Pokud nejde o chybu a v něčem se pletu, zajímalo by mě v čem jsem udělal chybu já (v úvaze a řízení).
Pátek, 13. září 2019 - 13:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3178
Registrován: 2-2007
Tireon: Dělá to i když postavíš do UVJ na 402-404?
Tireon
Pátek, 13. září 2019 - 21:09:36  
Neregistrovaný host
To jsem nezkoušel, ověřím při nejbližší příležitosti.
Tajemný_em
Pátek, 13. září 2019 - 21:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 5-2002
Co vím, tak pokud Lv končí v UVJ, nesmí se posílat nahoru na objízdné (407 a výše). Pošli ho na vjezdové (koleje 401-406) a (snad) už to nebude řvát.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Sobota, 14. září 2019 - 10:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 2-2007
Tajemný_em:
"Co vím, tak pokud Lv končí v UVJ, nesmí se posílat nahoru na objízdné (407 a výše)."

Inu, to je možné, nicméně dokumentace nic takového nezmiňuje. Naopak přesně vymezuje obvod UVJ (viz. schema), tudíž by 77413 mohl vjet na kteroukoliv kolej 40X.
Tajemný_em
Neděle, 15. září 2019 - 11:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 5-2002
Praxe je prostě taková. [wink] Sice jsem Ústí už pekelně dlouho nehrál, ale vlaky na rozposunování taky nejde ukončit na objízdném (krom krátké "mezikoleje" 406), ačkoliv je to rovněž obvod BVJ. Obdobně mi nikdy nešlo vzít Lv vlaky ukončené v UVN na koleje 57 a 59.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman