Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Pardubickém kraji » Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 30. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Pardubickém kraji do 30. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 23. května 2019 - 19:11:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 12-2005
Ares1: Nový dopravci budou jezdit dokonce až od 1.6.2020 a kdo ví, zda to nebude déle. Taky si myslím, že tam bude nějaká roztrzka. Osobně to vidím na Arrivu, možná Zdar pak ještě. Jiný dopravce by mě překvapil.
Pátek, 24. května 2019 - 12:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3514
Registrován: 12-2005
K 9.6.2019 zrušen nedělní spoj na lince 680022, linka je tím pádem de facto zrušena. Spoj do Brna jezdil plný okolo 40 lidí, ale bohužel zpáteční spoj jezdil prázdný, takže se to bez dotací nemohlo vyplatit.
Sobota, 25. května 2019 - 19:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 4-2013
Už zase se šíří famy, že s novym výběrovým řízením se budou rusit spoje... Že prý se jezdí nesmysly. Slyšel jsem to např o linkach třeba Skuteč - Krouna - Čachnov. No co chapu to jako linku k doplnek k vlaku, nebo že pry je nesmysl Chrast - Uhersko ze se to pry nikdy nejezdilo. Což si myslím že tvrzeni o teto lince neni pravda.
No jezdilo se 50 let nesmysl Chrast - Chroustovice v 90 letech jezdil skoro ke kazdemu vlaku Chroustovice- Uhersko. Myslím si že od roku 11 dava větsí smysl linka Chrast - Chroustovice - Uhersko -- proste provazani busy s vlaky nez jen na nic ježděni do Chroustovic. A ze se propoji to s zeleznici je to vyuzivane harvarďaky z ,,univerzity Chroustovice,, a že jich není malo..

Že to pry to nedava v dnešní době smysl jsem zaslechl od řidiče ve výslužbě....
Sobota, 25. května 2019 - 22:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12191
Registrován: 4-2006
Juki tak kraj avizoval už při vypsání výběrka že chce dál rušit.
Prý to je daň za lepší kvalitu, klima,wifi atd.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 25. května 2019 - 22:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 4-2013
Ares1: ale maji rozsah dopravy stanoven 16 mil km. Což je i dnes. Tak to spíš vypadá na setrvani stavajici stav. Hlavne ze chtej klimu nebo wifi na co. Kdyby to chteli na linkach treba skuteč- chrudim nebo pardubice- holice to bych pochopil.
Ať už se jdou na kraji vy.... S rušením nic jiného neumí nový spoj od nich nebyl už roky...
Sobota, 25. května 2019 - 23:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12192
Registrován: 4-2006
na kilometry máš % a s těma můžeš hýbat nahoru a dolů v rámci jedné ceny za km.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 26. května 2019 - 13:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 4-2013
Opravdu ten pardubický kraj tu veřejnou dopravu utápí. Jak je možné, že jiné kraje tu veřejnou dopravu vylepšují.... I na té Vysočině..

To jsem zvědav co nás čeka od prosince. A poté po platnosti v červnu 2020..při nových smlouvách. Ale v materiálech co zveřejnil kraj jsou ty jízdní řády autobusů +\- stejné..
Neděle, 26. května 2019 - 14:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 4-2013
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/autobusy-pardubicky-kraj-do prava-ceny-soutez.A190521_477064_pardubice-zpravy_mvo

Nejvýšši cena za km má být 36 až 38 Kč. Takže těch 16 mil km se nejspíše zachová

}
Neděle, 26. května 2019 - 15:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12194
Registrován: 4-2006
ad Juki to je jedno. Dopravce podle těch Jř stanovuje nabídkovou cenu.(pochopitelně je to jen jedna položka)
Ale právě má ty % kde může jít nahoru nebo dolů a dopravce dostane stejnou cenu.
Bohužel likvidace dopravy v kraji asi nemá konce.
Nové smlouvy jsou v červnu 2020 hodně optimistické.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 26. května 2019 - 17:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 4-2013
Ares1: snad to zůstane tak jak je.....

Spiš si myslím že by Pardubicky kraj měl rozsiřovat nabídky spojů a ne to stále tlumit což děla již 5 let.... Není z čeho škrtat. A myslím, že v tomto jsme na poislednim miste v čr...

Tak si myslím že by měli JŘ při nejmensím stejnè jak teď
Neděle, 26. května 2019 - 19:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3516
Registrován: 12-2005
juki: Já myslím, že škrtání pomalu přestává, co jsem koukal na JŘ od 9.6.2019 tak naopak se přidalo pár spojů o hlavních prázdninách.

Jinak musím souhlasit, že Pardubický kraj na dopravu dost kašle. Víkendová doprava je katastrofální a když už někde něco jezdí, tak kolikrát dost nesmyslně. Kolikrát už je to o víkendu horší než před prosincem 2011.
Krajská ignorace
Neděle, 26. května 2019 - 20:37:24  
Neregistrovaný host
švarc:
"Jinak musím souhlasit, že Pardubický kraj na dopravu dost kašle. Víkendová doprava je katastrofální a když už někde něco jezdí, tak kolikrát dost nesmyslně. Kolikrát už je to o víkendu horší než před prosincem 2011."

Voličům je to bohužel jedno, jinak by v krajských volbách neházeli hlasy stále stejným lidem. Ostatně se stačí podívat na diskuze na FB - v Pardubicích už brzy nebude kde zaparkovat u hlavního nádraží (lihovar definitivně zavírá dnes, Lidl už má závory a automat, Albert má závory připravené a Unihobby na tom podle neoficiálních informací intenzivně pracuje). A na koho nadávají diskutující venkované, co jezdí k pardubickému nádraží parkovat - na pardubický magistrát. Kolik diskutujících kritizuje kraj, který jim nedokáže zajistit spojení VHD do pardubického dopravního uzlu? Možná 1 z 50. Tak proč by se kraj snažil, když kritiku stejně schytá městský magistrát, který by se zřejmě měl na své náklady postarat o cestující z celého kraje.
Neděle, 26. května 2019 - 22:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 4-2013
Švarc: A kde jsou prosím ty změny JŘ k 9.6.2019 zveřejněny?

Krajská ignorace: Jeto s tím parkováním sprosťárna. Myslím si že by se prd stalo nechat pro lidi na vlak k dispozici parkoviště před Albertem a zákazníkum by sloužilo to podzemní. Které je nyní ve velké míře poloprázdné
Krajská ignorace
Pondělí, 27. května 2019 - 00:24:03  
Neregistrovaný host
juki: Jenže to parkoviště je soukromé, majitel ho postavil za své, udržuje ho za své, svítí na něm za své peníze a hlavně ho postavil pro své zákazníky. Samospráva by pochopitelně mohla podat nabídku na odkoupení, nakupujícím by kromě předvánočních nákupů stačilo podzemní parkoviště. Jenže úřady místo toho dělají mrtvého brouka - nějaký trouba nám dobrovolně ze svého udržuje v provozu parkoviště pro naše občany, super, nedáme mu ani vindru.
Až Redstone postaví místo lihovaru obchodní centrum, bude parkovacích míst plno. Ale rozhodně ne zdarma, jak by si mnozí přáli.
Ale jak jsem už napsal - občanům to zřejmě vůbec nevadí, jinak by přece na kraj nevolili pořád stejné lidi (i když někteří mezitím změnili politickou stranu).
Pondělí, 27. května 2019 - 06:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3517
Registrován: 12-2005
juki: Čsad UO má již JŘ zveřejněné na portal.idos.cz. Ale dohromady to je asi 5 spojů, kde to omezení na prázdniny zrušily.
Dnes očekávám, že by se tam mohli objevit i okresy Chrudim a Pardubice.
Pondělí, 10. června 2019 - 13:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 12-2005
Dle vyjádření na fb Bus Vysočina končí i s linkou do Liberce, linky v ZDO přebírá Arriva.
jitachru
Čtvrtek, 13. června 2019 - 10:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 3-2017
A kde má podle vás kraj brát peníze na navyšování dopravy? To má zrušit nemocnice ? I když je pravda že někdy je lepší cesta na krchov přímo, než to brát zbytečně přes špitál.

Juki tak kraj avizoval už při vypsání výběrka že chce dál rušit.
Prý to je daň za lepší kvalitu, klima,wifi atd.

Však se podívejte na 024, do Mlýnickeho Dvora už jen o víkendech, do Červené Vody o víkendu jen 4x pojedou tam Leošovi Linty místo modrých 810. Prostě kapitalismus.
Čtvrtek, 13. června 2019 - 10:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3542
Registrován: 12-2005
jitachru: A proč jiné kraje navyšují dopravu - např. Středočeský, Vysočina, Zlínský nebo třeba i Ústecký kraj. Jediný kraj, který neustále snižuje výkon je pouze Pardubický kraj a možná ještě Jihočeský.

Víkendová doprava v obcích mimo vlak je téměř nulová a když tam nějaké spoje jsou, tak je to většinou dost nepoužitelné. Např. někde chybí sobotní ranní spoje do větších měst, ale odpoledne jedou pak 2 páry spojů - většina lidí by jela do města ráno okolo 7 až 8 a okolo 11 až 12 se vracela, ale to prostě nejde, dříve to tak bylo, v prosinci 2011 obce dostali spojení o víkendu po celý den, a teď se to prostě nějak proškrtalo. Myslím, že obce na Poličsku, Skutečsku, Litomyšlsku by mohli vyprávět, jaká krásná spojení tam jsou o víkendu.
Zde pár příkladů, kde by se hodil nějaký ten ranní pár spojů o sobotách
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680839_190303_228279.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680805_181209_221734.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680818_181209_221738.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680819_181209_221739.pdf

Cyklobusy 650555 a 680017 se taky moc nepovedli, u linky 650555 jako nesmyslně vedeno z Hlinska do Poličky a pak nesmyslně vedeno z Poličky na Seč, určitě se ty kilometry daly použít smysluplněji. Schválně za 14 dní o víkendu vyzkouším, jaká je to vytíženost. Spoje linky 680017 z Poličky do Nových Hradů a pak linky 650555 z Nových Hradů do Poličky zpátky, očekávám tam do 5 cestujících včetně mě.
Čtvrtek, 13. června 2019 - 11:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 781
Registrován: 3-2009
švarc: Je to tak, v Pardubickém kraji to jde pořád do háje.
Kromě toho, že víkendová doprava už skoro není, tak jsou kolikrát dost nesmyslná prázdninová omezení (i dopoledne nebo po 22. hodině), návaznosti taky skoro nic...
Třeba do Ústí nad Orlicí k vlaku nejezdí skoro nic, přitom obce kolem Ústí jsou docela velké a spojení do světa (Pardubice, Praha) by si cestující našlo - ono je to vidět i na počtu aut zaparkovaných u nádraží...
Čtvrtek, 13. června 2019 - 12:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3543
Registrován: 12-2005
Rosťav: Přesně jak píšeš, ty prázdninová omezení jsou fakt vtipná, dříve bylo omezení max. na školních spojích ráno a odpoledne a pak občas na nějakém posilovém spoji, teď mi přijde, že někdo na kraji vezmu tužku a náhodně tam dá prázdninová omezení, naopak ty večerní spoje nebo dopolední spoje mohou být využívány více než v období školního roku, mladí se jezdí koupat na výlety apod.
Už jsme ve stavu, kdy většina území kraje, je na tom hůře než před prosincem 2011.
Čtvrtek, 13. června 2019 - 12:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3544
Registrován: 12-2005
Kraj prodlužuje nabídky VŘ na ZDO do 29.7.2019, navíc zvyšuje i možnou maximální cenu. Trochu mi to přijde, že se jim moc firem do výběrka nehrne. To navýšení max.ceny je určitě z popudu Icomu.
Tass
Čtvrtek, 13. června 2019 - 21:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 10-2006
Doprava v kraji stojí za prd, ale venkovanům to evidentně nevadí. Socany a lidovce (schované v KPK) tam protlačil právě venkov, ve městech vyhrála ODS a kobliháři. To se pak těžko dá čekat změna, když voliči opět hodí hlasy těm, kteří jím v minulém období rušili autobusy ve velkém.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
jitachru
Čtvrtek, 13. června 2019 - 22:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 3-2017
proč jiné kraje navyšují dopravu - např. Středočeský, Vysočina, Zlínský nebo třeba i Ústecký kraj.
Dobře, ale pochopte že peníze nerostou na stromě, takže to navyšování musí mít zřejmě něčím vykoupené. Navíc strojvůdců a řidičů autobusů stále ubývá a díky tomu už UL kraj musel omezit autobusové spoje.

Tass: a můžete nám poradit, jakou stranu je třeba zvolit, aby došlo k navýšení objemu dopravy? Oni za rok budou volby a já osobně nemám ponětí, koho zvolit. Jen vím, že určitě ne ODS, ČSSD, KDU, STAN ani Piráti.
Tass
Čtvrtek, 13. června 2019 - 23:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 10-2006
jitachru:
"Tass: a můžete nám poradit, jakou stranu je třeba zvolit, aby došlo k navýšení objemu dopravy? Oni za rok budou volby a já osobně nemám ponětí, koho zvolit. Jen vím, že určitě ne ODS, ČSSD, KDU, STAN ani Piráti."

Volte, koho chcete. Ale jak jsem napsal - veřejnost z venkova je zřejmě s VHD spokojená. Tichý pod Martínkovým dozorem vypustil Iredo na Pardubický kraj. Občané byli zřejmě spokojeni, protože do čela kraje poslali Netolického. O 4 roky později už bylo v jízdních řádech hodně proškrtáno, ale voliči stejně poslali do vedení kraje opět Netolického. Tak fajn, asi jim to vyhovuje, vše je v pořádku, proč to tady vlastně řešíme?
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Pátek, 14. června 2019 - 06:35:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 12-2005
jitachru: Ono navýšení km obecně nemusí znamenat navýšení počtu řidičů ani počtu nákladů, spíše u toho chce akorát přemýšlet, jelikož o víkendech mají ty autobusy dost velké prostoje, tak mohou jet spoje jinde, to samé okrajové spoje večer nebo dopoledne - autobus navíc potřeba není, řidič může být potřeba, ale nemusí.
V prosinci 2011 byla doprava o dost navýšena, ale autobusů bylo potřeba méně - takže dopravci ušetřili busy, řidičů pak potřebovali stejně nebo možná o něco více. Ono nastavením turnusů se dá dost ušetřit.
Ono v době kdy řidiči, který má prostoj mezi spoji platíš skoro stejně jako když řídí, tak se skoro vyplatí ten autobus poslat na nějaký ten spoj, který má aspoň trochu smysl, na naftu to vydělá a řidiče je stejně placený.
Třeba ve vedlejším Královehradeckým kraji u toho trochu přemýšlí a mají spoje i o víkendu a večer v docela slušném stavu a neustále se snaží spoje měnit mezi dopravci, aby to bylo efektivní z hlediska turnusů - primárně snížení prostojů, jsou turnusy, kdy autobusy najedou přes 400 km a doba řízení je 11 až 12 hodin.
jitachru
Sobota, 15. června 2019 - 00:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 3-2017
V prosinci 2011 byla doprava o dost navýšena,
Prosím?? [crazy] Já pamatuji pravý opak.

veřejnost z venkova je zřejmě s VHD spokojená
Venkované už vědí, že kraj spoje jen tak nepřidá, a tak přesedlali na auto
Sobota, 15. června 2019 - 07:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5530
Registrován: 12-2004
jitachru: Pamatujete si to špatně, žádný "opak" nebyl.....
Měli si rodiče sehnat správná data a ne věřit všemu, co jim na OSŽ nakukají.

A všude na auto nepřesedli, např. na MT - Jevíčko se drží lidí dost(resp. jezdí víc než před r. 2011) i po zásahu demagoga Duška a dalších...
Pajzák
Sobota, 15. června 2019 - 10:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 6-2015
A co teprve Dzbel-Chornice.[satan]
jitachru
Neděle, 16. června 2019 - 10:17:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 3-2017
Zzz: tak když už tu máme případ Chornice skrze ,,navýšení,, dopravy v roce 2011:
Od roku 2008, tj doby, kdy pan profesionál Záruba nastoupil do kraje, postupně u tratí 262 vyškrtával spoje, rozbíjel přípoje, zaváděl přestupy v půli trati, čímž došlo k nedůvěře lidí ve vlak, a tak lidé přestali vlak používat a v tom ,,důsledku,, k 12/2011 všechny vlaky ZRUŠIL. A pak nastoupil pan demagog Dušek, a vlaky částečně OBNOVIL, a po něm ODSák, který opět omezoval až zrušil zcela.

Nejdřív tady nadávate, jak kraj ruší, ale když někdo něco obnoví tedy ZAVEDE, je to u vás demagog [crazy].
Chornice
Neděle, 16. června 2019 - 11:29:53  
Neregistrovaný host
A pak nastoupil pan demagog Dušek, a vlaky částečně OBNOVIL
a vzal na to tak, že seškrtal vytížené vlaky na hlavních tratích... například 031, kde jeden vlak převeze tolik lidí, co kolem Chornice vozily všechny vlaky dohromady.
Neděle, 16. června 2019 - 12:13:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5534
Registrován: 12-2004
Chornice: Přesně tak[ok]

jitachru: Na 262 se šachovalo s vlakem už před Zárubou a vytíženost nestála za moc už dlouho před r. 2000.... vaše lokálkoodborářský lži se po miliontém opakování pravdou nestanou![crazy]

Se zlepšením JŘ busů šel vlak s obsazeností do kopru v celé délce MT - Chornice - Boskovice.
Naopak v úseku MT - ČT jich jezdí víc, než např před 15 lety.

Váš guru Dušek zavedl opětovně šotovláčky a omezil vlaky tam, kde mají opravddu smysl a autobusy na relacích, kde jinou veřejnou dopravu nemají.
Neděle, 16. června 2019 - 12:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 8-2018
Od roku 2008, tj doby, kdy pan profesionál Záruba nastoupil do kraje

malinko si srovnáme pojmy, s dovolením

pan Záruba nastoupil do OREDa, nikoli do kraje a v roce 2010, nikoli v roce 2008.
obsazení vlaků v okolí Chornice nepomůže, církevní terminologií, ani svěcená voda. Leda by se stal zázrak a trať i se zastávkami by se přesunula blíže k sídlům a zároveň i zrychlila.
Ovšem úseku Chornice - Dzbel je neperspektivní i z důvodu, že tamní přepravní proudy jsou opravdu velmi slabé, tam je to fakt max. na mikrobus z Jevíčka do Konice s vědomím, že bude využit tak z 1/3...
Čtvrtek, 20. června 2019 - 00:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12279
Registrován: 4-2006
k navýšení bylo tehdy proto aby bylo co škrtat.[biggrin]
Jen teď už skoro není co.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
jitachru
Sobota, 22. června 2019 - 17:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 3-2017
seškrtal vytížené vlaky na hlavních tratích... například 031, kde jeden vlak převeze tolik lidí, co kolem Chornice vozily všechny vlaky dohromady.
Tak pokud se zruší nějaké dva vlaky v sedle, přičemž do hodiny jede další, není to taková tragédiea někde ty dva tři spoje naopak dost pomohou.

Leda by se stal zázrak a trať i se zastávkami by se přesunula blíže k sídlům a zároveň i zrychlila.
To by se ale muselo chtít, ale SŽDC nechce.

Jen teď už skoro není co
Ještě kraj nezrušil vlaky na 015 a 016, takže stále je co rušit.

A mimochodem k předešlé diskuzi, že ,,všude navyšují dopravu, jen pardubický kraj ji snižuje,, - https://melnicky.denik.cz/z-regionu/kritizovat-ruseni-vlaku-jez-m a-prijit-v-zime-je-cas-prave-nyni-20190616.html?fbclid=IwAR3cNxCB MKmd5NknWkhyBEfLOyQ8-TFAnUJ6YgTJu4TXVvgz6adN9Lt2pXg
Sobota, 22. června 2019 - 23:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12285
Registrován: 4-2006
ad Jitachru jsem v autobusové diskusi mluvím o autobusech.
že závodně vyšívám také dam do příslušné diskuse.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
jitachru
Středa, 26. června 2019 - 00:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 3-2017
To ano, ale i železnice v kraji souvisí s autobusy v kraji. Ale jak je vidno, kraj má jiné priority, než dopravu po kraji
Středa, 26. června 2019 - 06:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 12-2005
jitachru: No já si myslím, že Pardubický kraj nemá žádné priority, silnice naprd, zdravotnictví naprd, veřejná doprava taktéž. Hlavně, že se cpali prachy do Dolní Moravy, která teď nezvládá infrastrukturou nápor turistů.

Co se týká Středočekého kraje, tak se nedivím, že pár nevyužívaných vláčků zruší, on je možná nahradí busy, ale celkově se ve Středních Čechách s každou integrací rozšiřují spoje, jak na dráze, tak autobusy. od soboty na Příbramsku, od 13.7. na Benešovsku a od konce srpna také oblast Slaného, na podzim pak Rakovnicko, u většiny lokalit bývá nárůst spojů o 10% a více %
jitachru
Čtvrtek, 27. června 2019 - 07:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 3-2017
No tak zrovna Nelahozeves vlakové spoje myslím potřebuje.

Ano, v SČ kraji je sice nějaký nárůst dopravy, ale zase je to vykoupeno komfortem.

Pro porovnávání např železnice:
V PU kraji je sice mnoho tratí mimo pravidelný provoz, ale páteřní vlaky vozí 440,844,162+961 a od prosince Leošovy Linty a lokálky jsou v režii 841 doplněné o 814 a nějaký ten zbyteček připadne na 810,
v SČ kraji Vám sice jezdí vlak a bus skoro každou hodinu, ale elektrické vlaky vozí 20 let staré elefanty, kterým musely do loňska vypomáhat 451, a na neelektrifikovaných tratích není možné potkat nic jiného, než 40 let staré šukafony a z nich sestavené 814.

Co se týče MHD (Pce vs Praha):
V Pardubicích narazíte převážně na citelisy CNG a urbanwaye. Citybusy, 14Tr,21Tr a B951 se postupně stahují z provozu. Karosy 930 zde nejezdí již 8 let, Karosy 730 již 10 let.

V Praze jezdí převážně SOR a není problém potkat Karosu B940 a 960 nebo tramvaje T3 (což by optikou stáří v porovnání s trolejbusy jezdily trolejbusy 8Tr) a KT8 (ty obousměrné, skoro stejně jako první série 14Tr). A jediné nové tramvaje mají potíže s kolejemi.

Takže je to něco za něco. Jsou dvě možnosti, buď časté spojení starými šroty, nebo méně časté spojení lepšími vozidly. A pokud PU kraj nechce skanzen, jako má Sč kraj, musí objednat menší rozsah spojení. Já osobně bych radši jezdila z Chrudimi do Pce C734 nebo i klidně ŠL11, aby jezdila častěji, ale většina občanů chce radši nová vozidla za cenu horšího spojení a podle toho kraj také jedná

S infrastrukturou v kraji souhlasím, ale od prosince pojede pod dolní Moravu Leoš s přímým spojením Praha - Červený Potok

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Čtvrtek, 27. června 2019 - 07:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 3-2009
páteřní vlaky vozí 440,844,162+961
A co je mezi tou 162 a 961? Bdmtee. Na ty jste zapomněla? To teda není nic moc a tvoří to 2 vozy ze tří na těch vlacích...
Elefanty jsou 20 let staré jen některé a dají se považovat za rozumný standard cestování, který je celkem odpovídající i pro dnešní dobu.

Jinak co se týče nějakých třeba dopoledních vlaků nebo víkendů (tj. více jezdit se soupravami, které již mám), tak je víceméně stejně drahé, jestli během prostoje "rozjezdím" staré nebo nové vozidlo. (Ať už s tím novým jezdím hodně nebo málo, odpisy za něj platím stejné).
Čtvrtek, 27. června 2019 - 08:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 12-2005
jitachru:
Proč se tady porovnává MHD, mimo to Praha má věkový průměr autobusů 8, Pardubice přes 10 a to Praha má 10x více autobusů.

Byla si někdy ve Středních Čechách, v linkové dopravě na Karosy řady 930 narazíš výjimečně, v Pardubickém kraji jich je ještě dost u menších dopravců. Vozové parky autobusů v PID jsou daleko lepší než v Pardubickém kraji, koukni se na dopravce: Uher, ČSAD Polkost, Arriva City, Čsad Střední Čechy, ČSAD MHD Kladno, všichni tito dopravci mají průměrný věk okolo 7 až 8 let.

V jiných krajích jezdí nové autobusy a jezdí daleko více spojů než v Pardubickém kraji - např. Jižní Morava, Moravskoslezský kraj, Středočeský kraj, i ten Ústecký kraj. Takže to vůbec není o tom, že když budou staré vozy, bude jezdit více spojů. Kraj musí nabídnout lepší spojení a nové vozy, tak aby se tím cestovalo.

Vlaky neřeším, to na jinou diskuzi, ale v Pardubický kraj určitě nemá (mimo panterů) lepší soupravy než Středočeský kraj.
jitachru
Čtvrtek, 27. června 2019 - 22:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 3-2017
Bdmtee. Na ty jste zapomněla?
Tak ty mají všechny projít značnou modernizací.

Švarc: a jezdí v MHD Praha alespoň tolik autobusů na CNG nebo jen na Euro6?
Ukažte mi nějakou 930 v kraji a řekněte mi na jakých spojích jezdí. Ráda se svezu.
A průměrný věk neznamená lepší stav. Bohužel mnohdy často starší vozidla fungují lépe, než ta nová. Takže ano, středočeské 810 + 814 můžou být lepší než pardubické 841+844.
I když uvidíte Leošovy Linty. Hejtman říkal, že nabídnou dobrý komfort.

Aha takže když bude dobré spojení ale některé spoje odveze stará Karosa, zájem bude stagnovat podle Vás?
Pajzák
Čtvrtek, 27. června 2019 - 22:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 6-2015
Jitko, zajeď si do Zlatovánkova království a Renault tě nemine. A po zkušenostech s tímto dopravcem mám pocit, že k němu ten znak sedí. Že se mají Honeckery modernizovat, je super, ale proč porovnáváš vysněný stav u vás se současností jinde?
Čtvrtek, 27. června 2019 - 23:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12310
Registrován: 4-2006
ad Jitachru já už nerozumím řeči tvého kmene:-)

Spíš chci vyzvat místní elity co kdybychom na přelomu týdne dali nějaké fotky Pytlíka jako rozloučení s linkovou dopravou tohoto dopravce.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pátek, 28. června 2019 - 06:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 12-2005
Ares1: S tím Pytlíkem jsem si říkal to samé, zkusím dnes něco vyhrabat, mám nějaké jeho 734 někde v počítači, tak to zde dneska vytapetuji aspoň pár obrázky.

Jitachru: V Poličce jsem byl minulý pátek a z 934 jezdily: 4E6 8740, CRI 33-72 (tou sem se i svezl), 8U1 5458 a 5E4 1641 a pak jezdila 935 2M0 7075. Pravidelně jezdí vozy: CRI 33-72, 8U1 5458, 2M0 7075 a pak ještě cca 3x týdně 1M6 9220. A když je štěstí narazíš i na 2M2 9906, ta se občas dostala po lince 680036 až do HK, před 14 dny jezdila i 3E3 1112. Co už asi nevyjede je SYH 10-48.
Další 2 900 provozuje pravidelně Hnát, konkrétně 934 a 935. Na lince u Prchala by si asi také Recreo zastihla, to samé Recreo u Martin transportu. Pytlík ještě minimálně s 1 934 taky jezdí.

Dp Praha zařadil za poslední 2 roky (2018 a 2019) 200 nových Sorek, což je 15% vozového parku, Pardubice, naposledy v roce 2017 5 Urbanwayů, což bylo 7%.
Pardubice mají, co se týče autobusů nejvyšší věkový průměr ze všech DP. A co se týče CNG, tak to už má většina DP nebo mají elektrobusy, v tom už není Pardubický DP zdaleka ojedinělý. Taky netvrdím, že Pce DP má vozy v hrozném stavu, naopak se o ně starají. Trolejbusový vozový park pak mají jeden z nejlepších v republice.
Dp Brno 6,1
Dp ČB 8,2
Dp Děčína 6,2
DP HK 9,15
Dp Chomutova a Jirkova 6,2
Dp Jihlava 8,6
Dp Karlovy Vary 7,6, i s linkovou, MHD daleko méně
Dp Liberec 9,4
Dp Mariánské Lázně 11,4 pouze 7 autobusů
Dp MB 7,6
DP Mostu a Litvínova 8,1
Dp Olomouc 7,5
Dp Ostrava 6,15
DP Pardubice 11
Dp Plzeň 7,6
Dp Praha 8,05
DP Usti 7,2
DSZO 9,8
MDP Opava 7,4

Tak lidé, kteří ten autobus nutně potřebují, aby se někam dostali, pojedou prakticky čímkoliv, ale do starých vozů nové cestující nikdo nedostane. Proč asi stoupají počty cestujících ve vlacích, protože jsou nové soupravy nabízející klima, wifi a občerstvení. Je jasný, že neočekávám od autobusů občerstvení, ale očekávám, že budou nízkopodlažní a mít klimatizaci. Kolik takových autobusů je v Pardubickém kraji, podle mě je to nějakých 15%, v JŘ garantovány snad 2 nebo 3 turnusy v celém kraji. Když se podíváte na jiné dopravní systémy, tak tam je garance od 30% do 100%.
A když jsme u toho, ta stará Karosa bude mít pravděpodobně vyšší spotřebu a neustále se na ní bude něco opravovat.
Pátek, 28. června 2019 - 07:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2017
Do pardubického DP přijde letos 10 nových Urbanwayů (což je z cca 75 provozovaných busů 13% obměna) a 5 trolejbusu 32 Tr.

(Příspěvek byl editován uživatelem KubaSs.)
Zelený pes
Pátek, 28. června 2019 - 08:39:49  
Neregistrovaný host
Dlouhá životnost vozidel je v Pardubicích tradicí už půl století - nejsou tam kopce, komunikace jsou v relativně dobrém stavu a hlavně mají dlouhodobě vysokou úroveň dílenské práce. A bylo tomu tak i za socíku, třeba v Olomouci dokázali mizernou údržbou zničit vsechny ŠM už v polovině 80.let, v Pardubicích vydržely až do 90. let a vyřazeny byly spíš z morální zastaralosti (všechny šly na prodej a jezdily dál u soukromníků).
Pátek, 28. června 2019 - 12:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3559
Registrován: 12-2005
Tak sem dávám pár fotek, co jsem nalezl k Pytlíkovi:


Pátek, 28. června 2019 - 14:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 12-2005
Tak tady se zase kraj vyznamenal:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L620731_190701_233872.pdf

Jako vážně nechápu, že dopoledne v úterý a čtvrtek zde nemají obyvatelé přes prázdniny žádné spojení. To tu linku mohli o prázdninách úplně odpískat. Obyvatelé těch obcí se dostanou do Nasavrk akorát odpoledne na 45 minut. Pak se nedivím, že lidé přesedají do aut.

Jinak už jsou zveřejněny nové JŘ Arrivy linek po Pytlíkovi, vesměs žádné změny, jen se mění odstavení vozů a tím přidány nějaké vracející se spoje. 2 autobusy by měly najíždět z Hlinska, 1 z Chrudimi a pak jeden bude odstaven v Trhové Kamenice a Horním Bradle a autobus z linky 620731 bych tipoval také z Horního Bradla.
Pátek, 28. června 2019 - 15:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3561
Registrován: 12-2005
A ještě trochu k historii Bus Vysočiny:
1996: 1.linka v linkové dopravě byla linka 620 330 Hlinsko - Trhová Kamenice - Nasavrky
2000: získává další 3 linky v okolí Nasavrk a Trhové Kamenice
2002: Dálková linka 620 999 Hlinsko - Seč - Praha, zrušena 2005 nebo 2006; od tohoto roku dopravce také zajíždí několika spoji do Pardubic na svých 2 linkách, konkrétně 620330 a 620810
2003: Dálková linka 620 888 Hlinsko - Liberec, která dnes jede naposledy, nedělní linka 620 777 Hlinsko - Havlíčkův Brod, která byla po několika měsících zrušena.
2004: Dálková linka 650 100 Pardubice - Chrudim - Brno, v provozu pouze pondělky a pátky, linka v provozu cca 1,5 roku
roky 2005 - 2010 JŘ se prakticky neměnily, mimo zrušení linek 620 999 a 650 100, přidání páru spojů v pondělí a pátek na Liberecké lince
2010: 2 páry spojů v pracovní dny na lince do Liberce
2011: Pytlík přebírá linku Chlum - Nasavrky od Pavlíka
prosinec 2011: linky nově v Iredu, nově dopravce jezdí i víkendech v trase Hlinsko - Chrudim, nová linka Hlinsko - Všeradov - Údavy - Horní Bradlo
2012: 3. pár spojů na lince do Liberce, z toho jeden pár pouze v úseku Hlinsko - Hradec Králové
2013-2016: mírné omezení spojů na linkách ZDO
2017: omezen jeden pár spojů na lince do Liberce na pondělí a pátky, v roce 2018 tento pár zrušen úplně
30.6.2019 ukončen provoz na všech na linkách

Dopravce za celou historii nakoupil pouze 3 nové vozy, Karosu C934, která sloužila od roku 2000 do dnes, Karosu Axer v roce 2003, prodána 2012 a Iveco Crossway v roce 2008, prodán také v roce 2012.
Ostatní autobusy byly koupeny jako ojeté od různých dopravců.
Jako jeden z prvních dopravců začal nasazovat bastly Karos řady 700.
Po nástupu Ireda nasazoval na jeden turnus v pracovní dny i o víkendu jeden minibus.
Historii vozového parku lze nalézt zde:
https://seznam-autobusu.cz/seznam?trakce=autobus&iddopravce=20
Zlesák
Pátek, 28. června 2019 - 20:58:12  
Neregistrovaný host
No ten jízdní řád linky 620731, to je fakt výsměch. V podstatě jen spoje odpoledne, dopoledne jen pondělí, středa, pátek. Ráno o prázdninách nic. Ne, Pardubický kraj se opravdu úspěšně propadá na poslední místa, co se týče úrovně jízdních řádů autobusů.
Kuba_j
Pátek, 28. června 2019 - 21:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4553
Registrován: 8-2005
jitachru: Co se týče MHD (Pce vs Praha):
V Pardubicích narazíte převážně na citelisy CNG a urbanwaye. Citybusy, 14Tr,21Tr a B951 se postupně stahují z provozu. Karosy 930 zde nejezdí již 8 let, Karosy 730 již 10 let.


Poslední 730 na MHD dojezdila před kratší dobou, totéž dvě poslední 930 [wink].


švarc: Pardubice mají, co se týče autobusů nejvyšší věkový průměr ze všech DP

Jenže to bude asi i tím, že se loni postavily dvě nové trolejbusové tratě a koupily parciální trolejbusy, čímž se nahradily některé autobusy, což průměrnému věku autobusů nepomůže tolik jako, když se koupí x nových autobusů, které nahradí x starých busů.
Sobota, 29. června 2019 - 10:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12317
Registrován: 4-2006
navážu na Švarce bude to několik dílů dnes 2 v dalších dnech budu pokračovat, včetně posledního vozu v poslední den na dálkové lince.







pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 29. června 2019 - 10:34:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12318
Registrován: 4-2006







pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 29. června 2019 - 20:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 12-2005
Ares1: Super fotky, úplně mě zahřály u srdíčka a vyvolaly vzpomínky.

Na bazoši už se nabízejí k prodeji všechny vozy Pytlíka.
Sobota, 29. června 2019 - 21:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12319
Registrován: 4-2006
proč myslíš že to dělám, aby jsme zavzpomínali na historii. Bohužel takto budeme vzpomínat na více dopravců.....
limit mě omezuje takže další zítra

ty já ti nevím projel sem bazoš a žádný bus Pytlíka tam nevidím máme každý jiný bazoš? [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 30. června 2019 - 00:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 11-2014
Ares1: Krásné fotky .. zjistil jsem, že za ty roky nemám jedinou fotku Pytlíkova vozu, takže přispět bohužel nemohu.

Na bazoši opravdu inzerát je, ale bez fotek, pouze seznam busů k prodeji.
https://auto.bazos.cz/inzerat/106315381/AUTOBUSY-PRODAM.php
Neděle, 30. června 2019 - 08:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12321
Registrován: 4-2006








(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
jitachru
Neděle, 30. června 2019 - 09:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 3-2017
Dp Praha zařadil za poslední 2 roky (2018 a 2019) 200 nových Sorek, což je 15% vozového parku, Pardubice, naposledy v roce 2017 5 Urbanwayů, což bylo 7%.
Jaké SORky nakoupila Praha ? Ty, které jezdí u nás v Chru? Tak tomu tedy zvýšení komfortu říci nedá. To by byla opravdu lepší nějaká modernizace starých Citybusů a Karos 900, a komfort by byl určitě vyšší (viz RegioMouse)

A mít 100% nízkopodlažní vozový park je drahé a nepraktické.

Poslední 730 na MHD dojezdila před kratší dobou, totéž dvě poslední 930 [wink].
Ano, ale možná opravdu na nějaký šejdr. Jinak Karosy 730 jezdily pořádně naposledy v červenci 2010. A 930 jezdily mimořádně při výluce na jaře 2013, jinak pořádně nejezdí od roku 2011.

Dlouhá životnost vozidel je v Pardubicích tradicí už půl století
To se tedy pletete, DPMP naopak dává pryč vozidla daleko dříve, než se vůbec dostanou do počátečního vrakoidního stavu. Např Karosy 730 a 930 ukončili provoz již po 14 ti letech.

komunikace jsou v relativně dobrém stavu
Zejména Dělnická ulice a nadjezd u špitálu

hlavně mají dlouhodobě vysokou úroveň dílenské práce.
[biggrin][biggrin] dobrá ironie [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Neděle, 30. června 2019 - 10:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12322
Registrován: 4-2006
Ondro no jo to máš pravdu já to projížděl podle obrázku proto jsem žádný Pytlíkův vůz neviděl. Švarc i ty máte pravdu.
Ale teď vidím 2 věci.
První že prodává všechny vozy vždyť tvrdil že v zajezdove bude pokračovat tudíž nějak se něco změnilo.
A druhá že ty Citara má 2 nikoliv 3. Měl 3 ale jedno prodal Frydrychovi.
Opravdu je až skoro neuvěřitelně že nemáš fotku. Ale zase máš vše okolo Poličky.
Koukám taky že Seifert z Vortove prodává Bovu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 30. června 2019 - 10:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12323
Registrován: 4-2006
Jitachru máte pro svůj poslední příspěvek nějaká relevantní data.?
Já už ani nevěřím svým očím co jste vyplodila.
Reakce nemá smysl.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.