Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Školy se zaměřením na dopravu předcházející | další

Školy se zaměřením na dopravu

dolů
   autor příspěvek
Ythomas_ct
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 13:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 10-2009
Je tady nějak poslední dobou nějak pusto, tak alespoň pozvánka na den otevřených dveří na DFJP dne 30. ledna 2019 od 9 hodin... [vypravci] [masinka]

...a pro zpestření příprava studenta oboru Dopravní prostředky - zaměření Kolejová vozidla na zkoušku v podobě časosběrného videa... [fotic]
Pondělí, 18. února 2019 - 03:01:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 12-2015
Ahoj,

chtěl bych se zeptat. Příští rok bych rád šel na vysokou na ČVUT nebo DFJP, ale nemohu se úplně rozhodnout jestli Praha/Pardubice a případně jaký obor.

Mám zájem se dozvědět více o organizaci dopravy, integrované systémy, dění dopravy ve světě, marketingu a popř. ekonomii firem, jak třeba mít firmu apod.? Teď chodím na gymplu a matiku mám cca za tři, takže žádný výborný matematik nejsem.

Je nějaký obor, který by byl tomu nejvíce zaměřen? A jestli Praha či Pardubice? Díky moc
Úterý, 19. února 2019 - 07:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7398
Registrován: 1-2007
Kraj a ČVUT chystají podpis smlouvy o zřízení dopravní fakulty ve Varech
Úterý, 26. února 2019 - 10:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 9-2005
Mchour: obory by byly, ale matiku v nich budete. Co jsem vystudoval já, tak matika a její odvozené aplikované předměty byly sejta na studenty.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Statistik
Středa, 27. února 2019 - 08:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6246
Registrován: 6-2004
Mchour: matiku budeš mít tam i tam, je to opravdu jedno ze základních sít na studenty (máš - jdeš dál, nemáš - končíš). K tomu patří i taková megasíta, jako byl Operační výzkum. Na ČVUT zase máš teorii grafů. Na obou školách je teorie pravděpodobnosti s statistika, taky pro mnohé nepřekonatelný problém. Takže zkus si sehnat učební plán na první část studia (asi do bakaláře) a porovnej je. Důležitá poznámka: na jakékoli škole, zejména v ČR, vždy záleží na tom, jaké štěstí/smůlu máš na učitele. Podle toho je tentýž předmět buď zvládnutelný snadno, nebo se stává noční můrou. V Pardubicích to býval Word a Excel (to není vtip), fyzika s Pavlem, dynamika s pošahaným Koutem a tak dále.

Nezapomeň přihlédnout k tomu, která škola je pro Tebe snáz dostupná, kolik stojí ubytování a tak, pokud tedy nejsi z nějaké velmi dobře situované rodiny, která by Tě masivně podporovala. Chce to sehnat nějaké aktuálně studující na obou školách a pobavit se s nimi, jak to vidí oni. Já už jsem přeci jen hodně let po škole, takže nemám aktuální informace.

Organizace dopravy se učí na obou školách, management rovněž. Pro lidi nejméně políbené technikou byl v Pcích obor DMML, management a logistika v dopravě. Kdo chtěl víc provozu, tak TŘD.
Statistik
Středa, 27. února 2019 - 08:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 6-2004
A poslední věc: ČVUT má obecně jméno dané historicky. UPce je stále mnohými tupouny a médii vnímána jako provinční univerzita, ačkoliv má akreditovaný učební plán odpovídající požadavkům ouřadů, ba dokonce i nad tento rámec, má kvalitní učitele i vlastní vědeckou činnost.
Ythomas_ct
Středa, 27. února 2019 - 13:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 10-2009
Ad Statistik:

Takže zkus si sehnat učební plán na první část studia (asi do bakaláře) a porovnej je.

Doplním Tě s tím, že v současné době také hodně záleží na tom, kdy se pan Mchour hodlá do těch studií pustit. Před pár lety vylezla novela vysokoškolského zákona, která zavádí tzv. institucionální akreditaci, ruší členění studijních programů na studijní obory, vedla k vytvoření Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství a možná ještě pár lahůdek (spojených vesměs s nárůstem administrativy kolem toho všeho) by se tam asi našlo. Praktickým důsledkem je to, že po doběhnutí platností stávajících akreditací mohou mít nově akreditované studijní programy úplně jinou strukturu, než tomu bylo doposud. (Třeba na DFJP se to týká vesměs roku 2020. Přičemž ti, co nastoupili do stávajících studijních programů, tak podle nich samozřejmě dostudují, nebudou-li si studium nadměrně prodlužovat.) Takže co chci říct - sehnat v současné době aktuální studijní plány pro vzdálenější budoucnost (řekněme 2 až 3 roky dopředu) může být i komplikované až nemožné...
Středa, 27. února 2019 - 15:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18576
Registrován: 5-2002
No já bych měl hlavně docela obavy z té trojky z matiky, ať už je studijní plán jakýkoliv... [uhoh]
Středa, 27. února 2019 - 15:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 10-2007
Sice nejsem Ing. z "dopravky", ale VUT FAST (geodézie), a matiky i statistiky jsme měli dost... Na průmce jsem měl trojky, ale na VŠ se mi mozek rozhýbal a šlo to [ok]

Takže bych nikoho na základě známek ze střední neodstrašoval [happy]
Středa, 27. února 2019 - 22:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5408
Registrován: 9-2005
Jde o to, proč má trojku z matiky. Prostě musí se sebekriticky na to cejtit. Jestli matice nerozumí,ale prolezl ji, tak ať na technické obory vůbec nechodí. Ztráta času. Na TŘD DFJP byla taky teorie grafů, taky docela sejto. Excel a Word, z toho jsem učůrával, to se na Káju musel člověk fakt nadrtit, nacvičit, prostě to jinak nešlo, ani fotografickou pamětí.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 27. února 2019 - 22:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 10-2007
Jeden učitel nám rád dával tzv. "stoprocentní" testy z matiky. To znamenalo, že člověk nesměl mít v příkladech ani jednu chybu. Pokud měl, test opakoval. Člověka to časem celkem vycvičilo [happy]
Středa, 27. února 2019 - 23:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6731
Registrován: 12-2011
Já na gymplu v matice i ve fyzice měl na vysvědčení 2 nebo 3, za 1 nikdy, měl jsem i 4 z deskriptivní geometrie a nakonec jsem studium na ČVUT přežil. Je ale pravdou, že jsem tomu spíš rozuměl, jen se mi nechtělo učit. K samotnému průběhu studia se nerad vracím. Člověk si sice s sebou dál do života nese vesměs jen to dobré, co prožil, ale bohužel u mě to nefunguje. Magisterské studium jsem ve škole vesměs jen odseděl kvůli titulu, jinak studium bylo totálně na [zadnice] Proto jsem si sehnal práci v oboru a chodil víc tam než do školy [uhoh]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 28. února 2019 - 07:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 3-2004
Joe: ... Na průmce jsem měl trojky, ale na VŠ se mi mozek rozhýbal a šlo to...
Já dokonce jednou i za čtyři [blush] Ale stalo se mi přesně to samé. Stačilo pár cvičení z matiky I a najednou mi to nějak "seplo" a už to jelo (pravda, nebylo to úplně 100%, taky jsem si pak vybral slabší chvilky).
Ale hodně mi pomohlo, že cvičící byl Dr. Kubát, který řediteloval a učil matematiku na pardubickém gymnáziu Dašická (mimochodem v letech 2014-2018 předseda JČMF). To úvodní opáčko vzal tak nějak "středoškolsky", a to mě asi zachránilo. Takže rozhodně platí, že je třeba mít štěstí na učitele.
Ythomas_ct
Úterý, 12. března 2019 - 13:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 10-2009
Ad ip:
Magisterské studium jsem ve škole vesměs jen odseděl kvůli titulu,... Proto jsem si sehnal práci v oboru...
...a já žiju v přesvědčení, že když člověk studuje nějaký obor, tak asi primárně proto, aby se o tom oboru něco dozvěděl, díky čemuž má pak lepší šance na uplatnění v tomto oboru. Resp. že nabyté vědomosti by měly mít vyšší hodnotu než samotný titul...

A z jiného soudku - koukám, že DFJP pořádá v rámci propagace pro nadšence kalendářovou šotosoutěž...[fotic]
Pondělí, 18. března 2019 - 10:35:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2017
Ythomas_ct: Ano, ale člověk by také čekal, že se o oboru, který studuje, ve škole také opravdu něco dozví. Jsem názoru, že při magisterském studiu by měl mít člověk jasno, co bude jednou dělat. Bohužel ti, kteří studují mgr. studium na FD ČVUT a jsou zaměřeni na železnici, tak mají v magistru dost smůlu, jelikož se tam snad bere všechno možné, kromě železnice...(čest předmětům IKOD a TZE, kterými to ale končí). Jinak je to opravdu nesmysl a lepší chodit do práce a tohle nějak uhrát [happy]

To raději nemluvím o nesmyslech typu další mechaniky. Geodetický kurz ok, aspoň trocha praktické výuky.
Ythomas_ct
Pondělí, 18. března 2019 - 13:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 10-2009
Ad marty32:

Ano, ale člověk by také čekal, že se o oboru, který studuje, ve škole také opravdu něco dozví.

Hmmm, tak pokud člověk "studuje obor, o kterém se ve škole nic nedozví," tak mě napadají snad jen dvě možnosti, jak to vysvětlit:
- buď si ten člověk blbě zvolil obor (tedy chtěl studovat něco jiného než na co se vlastně přihlásil),
- nebo si ten člověk blbě zvolil školu (resp. měl smůlu na to, jak daná škola studium realizuje)...
Pondělí, 18. března 2019 - 18:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6756
Registrován: 12-2011
Jo, magistr na FD je plný silničářských hovadin, vláčky tak nula celá jedna z celého studia [zadnice]. Nebýt práce, ani bych nezvládl udělat DP a odstátnicovat, protože studijní program mě to prostě nenaučil.

Největší výsměch celého studia nastal u státnic, kdy u železniční komise máte jeden ryze silniční předmět.[crazy][crazy][crazy][crazy]

Na ty mechaniky s Jirouškem jsem nadával taky, ale nakonec to vlastně byly ty lepší předměty, kde jsem fakt cítil, že jsem se opravdu něco naučil.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 18. března 2019 - 20:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 10-2007
Ythomas_ct: Na průmce (obor geodézie) se někdy v 1. nebo 2. ročníku pár spolužáků přiznalo, že původně mysleli, že jdou "studovat kameny" (geologie) [lol]
Statistik
Úterý, 19. března 2019 - 07:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6267
Registrován: 6-2004
Intelpetr: měl jsi jít na DFJP. Sice jsme nad smyslem, obsahem a vyvážeností předmětů taky kroutili hlavou, ale takovýhle extrémní pocit zmaru a ztráty času jsem z toho aspoň já tedy neměl. Dlužno dodat, že nepsaným obecným pravidlem je i to, že o problematiku se člověk musí hlavně aktivně zajímat sám (tím nemyslím šotoušení) a ne jen čekat a pak nadávat, že mu to někdo nepřinesl na zlatém podnose. To platí nejen na VŠ.
Úterý, 19. března 2019 - 09:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 3-2011
Jak už tu bylo psáno výše, samozřejmě vždycky záleží, co člověk od toho studia očekává. Žádný studijní program nemůže být podle představ každého studenta dokonalý, vždycky se tam najdou předměty, které některé iritují a jiným vyhovují a naopak. Po těch letech na FD už jsem si zvykl na ledacos, včetně zcela zbytečných předmětů, kam ale člověk musel povinně chodit (jinak nedostaneš zápočet a čau, zápis znova) a naopak celkem užitečných hodin, kde ale vyučující tak moc nelpěli na docházce a dopadlo to tak, že si řada lidí o rok později u jiného předmětu vyčítala, že tam nechodila (protože to třeba bylo o 8 ráno a to se nikomu nechtělo vstávat).

Za mě mezi nejvíce zbytečnými vede Jirouškova Pružnost a pevnost a Projektování pozemních komunikací, ale to bylo dáno hlavně pedantskou cvičící a tím, že mi prostě čmárání v Autocadu nejde a nebaví mě. Dlouholetou noční můrou je samozřejmě fyzika, která v zásadě není ani tak těžká, ale vyžaduje řadu hodin učení a přípravy, protože se u zkoušky rádi ptají na všechno možné; bez toho není šance projít. Matika je hned v prváku (Calculus 1 & 2) a jsou to samé derivace a integrály. Doporučuju s nimi začít už na gymplu, my jsme je měli v maturitním ročníku jako volitelný předmět a velmi se to pak hodilo. Ti, co přišli třeba z průmyslovek, ekonomek nebo dokonce obchodních akademií, to obvykle vůbec nedávali. Je to hlavně o tom si k tomu sednout a napočítat to - jak říkal na cvičeních legendární pan doc. Navrátil: "No, ještě si podobných příkladů spočítáte doma třeba tisíc a budete to umět!"

Jinak co se týče otázek k FD, klidně na mě, ještě pořád jsem tu ve studijním procesu, takže co budu vědět, rád zodpovím
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Statistik
Úterý, 19. března 2019 - 09:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6268
Registrován: 6-2004
Haha, jakožto průmyslovák jsem k deeivacím a integrálům přičichnul už na průmce, ale dá se to samozřejmě "dát" i bez tohoto základu. Samozřejmě terčem posměchu jsme jako negympláci kvůli tomu byli, ale zvládli jsme to v pohodě. A komu není dáno shůry, ani gympl to nezachrání...
Úterý, 19. března 2019 - 10:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6757
Registrován: 12-2011
Statistik: Já chtěl jít do Prahy, nejen kvůli studiu. Co se týče životních zkušeností, bylo to správné rozhodnutí.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 19. března 2019 - 10:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 3-2011
Však právě proto jsem, Michale, napsal to obvykle vůbec nedávali. Nebyli to zdaleka všichni, ale kdo přišel z průmyslovky nebo podobné školy, kde většinou žádné derivace ani integrály neměli, právě na tomhle skončil. Nemám po ruce žádná konkrétní čísla, ale po konci druháku u nás zůstalo z cca 100 studentů možná 5-10, kteří nebyli z gymplu, víc ne. Takže asi tak.

A jinak ano, také jsem před lety tohle pražsko-pardubické dilema řešil, ale Praha u mě jasně vyhrála nejen lepší dopravní dostupností, ale celkově charakterem, pracovními příležitostmi i možnostmi mimoškolních aktivit. Pokud to však někomu vyhovuje, prožít vysokoškolské studium v Pardubicích, proč ne [happy]
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Úterý, 19. března 2019 - 10:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18758
Registrován: 5-2002
Mat: Je to hlavně o tom si k tomu sednout a napočítat to
Ono je to i o tom, umět to na přednášce vysvětlit.
Zářným příkladem je integrace per partes, kterou nám přednášející vyložil tak nešikovně (a cvičící to nezachránili), že spadla do kategorie "samoúčelná chytroušárna, po zkoušce zapomenout", aby byla po více jak třiceti letech znovuobjevena díky pouhému pohledu "z boční tribuny"...
Úterý, 19. března 2019 - 12:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2017
Matijak: Ano, je jasné, že když někoho "baví železnice", tak se ji musí věnovat i sám ve volné chvíli. Tak to hádám většina takových i má/měla. Je pak ale naprostá fraška, když člověk musí absolvovat xy nesmyslných předmětů nikoliv kvůli znalostem, ale jen kvůli třem písmenům s tečkou na papíře (Ing.) [happy])

Já osobně bych pro lidi se zájmem o železnici FD ČVUT nedoporučil. Nevím, jaké to bylo/je na DFJP, ale složení předmětů na Mgr. je fakt antiželezniční. Že je bakalář mix všeho beru jako "trochu logické", o tom by to Bc. asi mělo býti [happy])

Jinak souhlas s inteláckým Petrem, také jsem šel na FD ČVUT "protože Praha".

Ve finále musím říci, že jsem vlastně rád, že jsem si vybral FD ČVUT, ale nikoliv díky škole samotné, ale právě díky Praze :D Což je trochu bizar, ale takový je život [happy]
Ythomas_ct
Úterý, 19. března 2019 - 13:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 10-2009
Ad Joe:
Na průmce (obor geodézie) se někdy v 1. nebo 2. ročníku pár spolužáků přiznalo, že původně mysleli, že jdou "studovat kameny" (geologie) [lol]
Dobrý, no. Ale stane se. Aspoň si toho ale kucí všimli v rozumném časovém horizontu a při podávání přihlášky na VŠ již byli obezřetnější... ;-)

Ad Statistik:
...o problematiku se člověk musí hlavně aktivně zajímat sám (tím nemyslím šotoušení)...
Svatá pravda, pane kolego! :-) Bohužel se ale poslední dobou nezřídka setkávám s až nepochopitelným nezájmem, případně se "zájmem" tak do úrovně té Tvé závorky...

Haha, jakožto průmyslovák jsem k deeivacím a integrálům přičichnul už na průmce, ale dá se to samozřejmě "dát" i bez tohoto základu.
Časy se mění. Za nás také ještě měli povědomí o derivacích/integrálech/maticích téměř všichni gympláci a "každej druhej" průmyslovák. V posledních 10-15 letech však úroveň SŠ nezanedbatelně klesla. :-( Rozhodně nechci být za "dřívbylolípistu", ale některé výtvory bys prostě musel vidět...

Ad marty32:
Nevím, jaké to bylo/je na DFJP, ale složení předmětů na Mgr. je fakt antiželezniční.
Na DFJP totiž hlavně záleží na tom, co si představujete pod pojmem "studovat železnici". Kolejová vozidla? Trakce? Zabezpečovačka? Dopravní technologie? Dopravní stavby? A předestřu, že do budoucna (tedy od akademického roku 2020/1) by technické obory na DFJP (s výjimkou dopravního stavitelství) měly být strukturovány jinak než doposud - v plánu je studijní program "Dopravní technika" se specializacemi "Provoz a údržba vozidel", "Elektrická trakce a elektromobilita" a "Stavba vozidel"... ;-)
Úterý, 19. března 2019 - 14:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2017
Ythomas_ct: Tak na tomhle pravda na FD ČVUT vůbec nezáleží, tam jsou všichni dohromady, až na "Projekt" a jeden volitelňák, jinak jsou ty studijní programy společné pro všechny (ano, pro silničáře, železničáře, MHD,...).
Úterý, 19. března 2019 - 15:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 3-2011
marty32: Nemáte tak úplně pravdu. Ano, hlavně v prvních dvou ročnících je většina předmětů společných, ale pak už se to dost dělí. Třeba s kolegy z letecké dopravy, která mě vůbec nezajímá, jsem se už několik semestrů vůbec nepotkal, protože oni výhradně mají svoje specifické předměty. Stejně tak s oborem Inteligentních dopravních systémů, což jsou převážně ajťáci (ale my základy programování také máme). Je fakt, že bych drážních předmětů uvítal víc, ale zase je fajn si to pak vynahrazovat mimoškolními aktivitami, kterých je na FD (a ČVUT obecně) dost.

Jinak samozřejmě, nezáleží ani tolik na škole, ale na osobní motivaci jedince. Řada lidí jde na FD s očekáváním, které ta škola nesplní - ale to je asi na každé škole. Ano, moje očekávání taky nesplnila na 100 procent, ale protože nic jiného neumím a časem se mi tam docela začalo líbit, už bych neměnil. [lol]
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Úterý, 19. března 2019 - 15:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2017
Matijak: Tak já to myslel tak, že Dopravní systémy a technika jsou prostě společně, žádné konkrétní zaměření tam není...

No, tak zase je trochu kontraproduktivní chodit do školy, ale aby se člověk něco z oboru dozvěděl, tak si to musí vynahrazovat "mimoškolními aktivitami", obzvláště když musí ještě vydělávat a také má další zájmy... [happy]
Úterý, 19. března 2019 - 16:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 3-2011
Je pravda, že DOS je víc dělaný pro silničáře, a ti co víc tíhnou ke kolejím si tam tolik na své nepřijdou. I to byl jeden z důvodů, proč jsem na ten obor nešel (přestože by mě to jinak celkem zajímalo). Souhlasím, že je pak trochu paradoxní se o svém oboru zájmu dozvídat víc mimo školu, než v ní. Zvlášť v posledních ročnících mám někdy pocit, že je ta škola spíš koncipována jako taková “rádkyně” k semestrálním a závěrečným pracem prostřednictvím vyučujících a externistů, než jako místo, kde se mám něco nového dozvědět a naučit (to se spíš dozvím samostudiem dle svého). To se bavím zejména o 3.-5. ročníku, doktorské studium je ještě něco jiného. Jestli je to tak správně, nebo ne, nechávám na posouzení každého.

(Příspěvek byl editován uživatelem Matijak.)
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Středa, 20. března 2019 - 23:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 12-2008
matijak: mám za to, že i DOSáci si ale mohou v magistru zapisovat "železniční" volitelňáky ze 17 (např. tvorbu JŘ a mikrosimulaci) a neřekl bych, že to nějak praská ve švech :-)
Úterý, 16. dubna 2019 - 11:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7412
Registrován: 1-2007
Student DFJP chce zachraňovat lidské životy. Telefony naučí troubit jako vlak}
Úterý, 16. dubna 2019 - 13:59:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19017
Registrován: 5-2002
Ha, že by LCA...?

Nehodlám zde polemizovat s užitečností či neužitečností zrovna této aplikace, ale spíš se trochu zamyslet nad směrem, kterým se vývoj ubírá.
Trochu se děsím dne, kdy si lidi začnou nechávat implantovat snímač zaplnění močového měchýře spojenej přes Bluetooth se smártfounem, kterej je včas upozorní, aby se nepochcali...
Úterý, 16. dubna 2019 - 15:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7414
Registrován: 1-2007
Hajnej: To je přesně o tom, jak se řeší v nehodách, že lidé rádi svoji zodpovědnost přenášejí na někoho jiného. Ve své podstatě každý zachráněný život se počítá, rozhodně bych nikomu nepřál, aby jemu blížký člověk zemřel pod koly vlaku, protože se zrovna nesoustředil, zamyslel apod.
Přílišné spolehání na mobil namísto na vlastní rozum jistě není dobře, na druhou stranu, jak se říká, nikdy neříkej nikdy, chybu (i tragickou) může někdy udělat každý z nás, jsme jen lidé.
Jak už tu bylo i dříve řečeno, frajerské tvrzení "Mně se to stát nikdy nemůže." vypovídá o nedostatečné sebereflexi.
Phd
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 23:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 2-2007
marty32: Vynahrazovat? Občas jsem měl pocit, že jsem z ročníku jeden z mála, komu náplň oboru "Dopravní inženýrství a spoje" až na výjimky vůbec nevadila [lol]. Ostatní jakoby se oborem minuli. Díky tomu jsem poznal, jak je na tom reálný svět špatně a jaké mezery ti rádoby praktici mají.
Nelituju toho, že jsem tenhle obor vystudoval. Pokud bych si měl vybrat, půjdu znovu. Momentálně se ale snažím o elektrickou trakci.
Pátek, 26. dubna 2019 - 23:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8930
Registrován: 4-2003
že lidé rádi svoji zodpovědnost přenášejí

Sorry, ale to je pro mě naprosto bezobsažná floskule.

Loni bylo v ČR 123 smrťáků v práci a řekl bych že nikdo z nich nic nepřenášel. Stejně tak asi těžko něco přenášel ten skokan z lokomotivy v Bohumíně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 12. května 2019 - 12:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2017
ad Matijak (2516):
protože to třeba bylo o 8 ráno a to se nikomu nechtělo vstávat

Ehm, tenhle důvod mě vždycky dostane.
Já tedy chápu, že většina studentů kromě školy chodí i během semestru někam do práce, a občas se chtějí jít i povyrazit, a tedy potřebují i dospat. Ale na druhou stranu, člověk většinou od studia techniky očekává, že ho titul posune k alespoň průměrnému (a v Praze nadprůměrnému) platu. A za to by snad mohl člověk obětovat trochu toho pohodlí, aby se něco zajímavého dozvěděl. No, je to každého věc...

V dnešní době se jaksi pozapomíná, že studium je v podstatě zaměstnání (ve smyslu přípravy na budoucí vysoce kvalifikované zaměstnání). A aby ho člověk zvládl, musí se zpravidla dočasně trochu uskromnit, neboť během studia z hlediska zbylého času ani hodinové mzdy nezvládne vydělat, kolik by chtěl. Podle mě jsou v životě úspěšnější (ba i bohatší) ti, kteří si dokáží poručit a odložit spotřebu.
Neděle, 12. května 2019 - 12:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2017
ad Mouka (7412):
Klobouk dolů před panem Řezáčem.
Jen doufám, že jeho tvorba bude ctihodnými profesory a docenty shledána za dostatečně vědeckou...
Statistik
Neděle, 12. května 2019 - 13:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6355
Registrován: 6-2004
Podle mě jsou v životě úspěšnější (ba i bohatší) ti, kteří si dokáží poručit a odložit spotřebu

Čistě statisticky, pokud odečtu sektor IT a práva, tak vysokoškolsky vzdělaný člověk určitě není ten, kdo by patřil k zdejší nejmajetnější kastě. Trojkaři, co sotva dali maturu, tam budou zastoupení mmohem hojněji. A absolvent univerzity pro koloťuky, ten sotva kdy patřil nebo někdy bude patřit mezi majetné.

Jinak souhlas, život je otázkou priorit. Tomu i odpovídá míra zájmu o studium.
Neděle, 12. května 2019 - 14:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8954
Registrován: 4-2003
Trojkaři, co sotva dali maturu, tam budou zastoupení mmohem hojněji

Jako podnikatelé, nikoliv jako zaměstnanci.

Zbytek je o tom že v každý vš či oboru se tak trochu koncentruje jiný typ lidí s jinýma prioritami vč. peněz.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Statistik
Neděle, 12. května 2019 - 22:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6356
Registrován: 6-2004
Jako podnikatelé, nikoliv jako zaměstnanci.

Samozřejmě.