Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » 830, 831 » Archiv diskuse 830, 831 do 11. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse 830, 831 do 11. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
Filípek
Pondělí, 10. června 2019 - 09:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 12-2013
každý psychicky normální člověk ,když někdo zemře, neskáče radostí,proč by to mělo v tomto případě být jinak ? Připomíná mi to tu nechutnost před časem jak jakási kráva zastřelila žirafu, provokativně se u toho vyfotila a hned to dala na fb[crazy], tehdy to obletělo svět a lidi to odsuzovali.
Neštěstí to je ,je těchto motoráčků více,ale na tyto závady jich už v minulosti dojelo dost, pokud se mají dochovat pro další generace je každého škoda,kdoví kolik jich může v budoucnu ještě postihnout stejný osud. Toto se může stát komukoli i tomu kdo se svým vozidlem vyjede 1x za rok. Osobně si myslím ,že by se měl omezit provoz 26dvojek u KŽC,mají něco najeto a v pravidelném provozu je dnes trápit je dost drastické,přestože jsou to vozidla i po takové době v běžném provozu nesmírně statečná. Dva víkendy 2 páry vlaků v měsíci so+ne na pražáku by mělo stačit,akce by byly i víc vzácnější.Ale ono je to na druhou stranu těžký. Spousta z vás tu jen uboze bez přemýšlení nadává na KŽC, vaše projevy jsou mnohdy neskutečné byt si myslíte opak,je z nich cítit spíš nějaká osobní závist,nenávist,možná neschopnost přijmout jiné věci ohledně ředitele ...že? nevím proč některým z vás leží Kžc s takovou posedlostí v žaludku. Stal se tady z toho prakticky komunitní sport,kdo nenapíše něco hanlivého na Kžc jakoby nebyl velkej borec,že? Ale neuvědomujete si,že nebýt jich - kde by si tyto vozidla mohli lidi dnes v takovém provozu pofotit ????????? Nikde,ostatní si své akce většinou syslí pro placené obecenstvo... ale to už tu nebudu znovu řešit. Zavedli několik veřejných pravidelných vlaků které jezdí a lidi se můžou projet nebo pofotit klasické mot. vozy. Vozidla opravili a to se dnes sakra cení, státní dopravce (dhv)dnes je schopen jen šrotovat,pantografy ap. které jim několik desítek let těžce vydělávaly(a díky nimž pražská id nezkolabovala) nad dobu své plánované životnosti byly schopni jen zešrotovat, co když podobný osud nedejbože postihne ten šumperský hnijící venku ?? zbyde asi už jen navždy neprovozní ,,zmrzačená třívozovka,, v Chomutově taky hnijící venku. Toto se může reálně stát.

Je jasné,že pro tak malou firmu to znamená nemalé náklady což musí někde získat zpátky. Je špatná doba,co si na sebe nevydělá,nemá právo existovat, náklady se musí vykompenzovat zisky jinak to nemůže fungovat. Je to podnikání jako každé jiné,je otázka jestli s tak starými vozidly lze podnikat jako s novými to právě moc nelze,ale náklady jsou tu stejné,spíš větší, jako u nových vozidel ,bohužel. Takže se musí jezdit aby se vydělalo na provozní záležitosti a opravy a údržbu. Jak dlouho to ale tak může fungovat než dojde zase k něčemu takovému ?? Čd by takový nost. provoz mohly provozovat daleko levněji,jenže to by nesměly být provozně neschopné jako každá státní firma. Já bych byl pro určité omezení alespon u těch 26 dvojek a 286 ky, nechat je jako ,,sváteční vozidla,, jejich stavba není nejpevnější, taky tehdy konstruktéři nepředpokládali , že budou o tolik překračovat svou životnost.Takový provoz u soukromé firmy je prostě příliš drahý nato aby se vše opravilo a jen příležitostně provozovalo. Bohužel, nová vozidla by ale zase nikoho nezajímala.
Pondělí, 10. června 2019 - 09:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 2-2005
Patřím sice částečně pod křídla KŽC, ale i kdybych nepatřil - ta společná fotka je fakt trapná. Projev slabého IQ. Místo času stráveného jízdou do Stodůlek mohli jet opačným směrem do Čakovic, nafasovat rukavice a pomoci s údržbou jiných M262.
Pondělí, 10. června 2019 - 09:35:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 11-2007
Pánové, co tady šijete do majitele 117 a snad z toho máte i radost, že zahořela, jste nechutný[angry] Můžete si myslet o jeho povaze cokoliv ale nikdo mu nemůže upřít zásluhu na záchraně plno vozidel a na jím provozovanou nostalgii. Je to prostě podnikatel tak holt musí vydělávat a dělá to jak umí a víceméně jako každý jiný podnikatel musí mít ostré lokty. To, že si zajistil dotace, no a co, dělá to tak každý a na daleko zbytečnější věci. Možná pár lidem "šlápnul na kuří oko" ale prostě do dělá na profesionální bázi. Jsou fajn dobrovolné spolky nadšenců a já jsem rád, že jsou ale prostě na takové úrovni jako to dělá on nemají šanci. jsou rádi, že mají jednu M131 nebo tak něco ale na tolik vozidel a takovej provoz prostě nemaj.
Tak si nechte ty blbý keci na jeho adresu. Prostě zahořela jedna 831 ale to se u nich stávalo.. Ještě nedávno jezdily u ČD daleko náročnější výkony a to nikdo nebrblal, naopak každej brečel, když měly končit
-aa-
Pondělí, 10. června 2019 - 09:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4567
Registrován: 12-2007
Strom: Já reagoval i na již nějaký předchozí příspěvek někoho jiného. Nadsázku jsem vcelku pochopil (ale myslím že se zde vyskytuje mnoho těch, kteří by tohoto pochopení nemuseli být schopni), PR KŽC je opravdu obdivuhodné, pozoruhodné ... a obvykle poněkud trapné, leč nejvyšší vedení společnosti si to nedá rozmluvit. Nicméně právě z těchto důvodů literaturu vydanou KŽC uchovávám coby klenoty v železniční knihovně. V knize k trati Kamenice - Šenov jsem se to snažil osobně intenzivně brzdit ... přesto se to nepovedlo ani zdaleka[biggrin]
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Pondělí, 10. června 2019 - 09:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9011
Registrován: 4-2003
dnes je schopen jen šrotovat,pantografy ap. které jim několik desítek let těžce vydělával

Co by s těma křápama dělali??[uhoh] Aby to někde tzv. dělalo ostudu?

Bohužel, nová vozidla by ale zase nikoho nezajímala.

Až na ty desetisíce cestujících jezdících každý den vlakem.[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 10. června 2019 - 11:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9732
Registrován: 4-2003
Belinea:Patřím sice částečně pod křídla KŽC, ale i kdybych nepatřil - ta společná fotka je fakt trapná.


Dovolil bych si souhlasit, přijde mi to také divné. Když nic jiného, umřela tu jedna dvaašedesátka, historické vozidlo.

Pražský motoráček jsem vozil včera a měl jsem také jezdit se 117. Jenže nakonec bylo vše jinak, takže poslední jízdu se 117 jsem absolvoval minulou neděli a fakt mne nenapadlo, že to bude opravdu poslední jízda. Tak jsem se včera při první jízdě na kopec při zastavení ve Stodůlkách alespoň se 117 rozloučil - pohladil jsem jí a v tichosti pak zavzpomínal na všechny jízdy, které jsme spolu absolvovali. Bylo jich dost a hlavně: Nikdy jsme spolu nezůstali nikde viset na trati, vždy jsme společně dojeli do cíle [wink].
Pondělí, 10. června 2019 - 11:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2009
Tak jsem se včera při první jízdě na kopec při zastavení ve Stodůlkách alespoň se 117 rozloučil - pohladil jsem jí a v tichosti pak zavzpomínal na všechny jízdy, které jsme spolu absolvovali. Bylo jich dost a hlavně: Nikdy jsme spolu nezůstali nikde viset na trati, vždy jsme společně dojeli do cíle

Tak nějak jsem si hned vzpomněl na jednu scénku z filmu Tankový prapor...

[proud]
Strom
Pondělí, 10. června 2019 - 11:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 791
Registrován: 7-2008
Tady posílám odkaz na možný původ problému pro některé diskutující zde a samozřejmě na již zmiňované PR této společnosti, kdy cca polovina článků je psána v takto podobném nenáviděném tónu. Pro ty obhájce jejich činů doporučím jediné:
Jděte na jejich web a pročtěte pár zpráv a pak možná pochopíte, proč někomu může ta společnost ležet v žaludku...

Zde odkaz:http://www.kzc.cz/novinky/jeste-jednou-a-naposled-k-oznaceni-stos edmnactky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pondělí, 10. června 2019 - 12:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 2-2005
Strom: S chutí jsem si ten článek přečetl a otevřeně říkám: NENAPSAL bych to pro ultražvanily lépe!
Pondělí, 10. června 2019 - 12:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 7-2017
Filípek 465:
"...každý psychicky normální člověk, když někdo zemře, neskáče radostí..."

On někdo zemřel?
Strom
Pondělí, 10. června 2019 - 12:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 7-2008
Belinea: OK, já Vám to neberu, ovšem článku předcházela "anketa".
V uvozovkách je to dáno proto, že to vlastně žádná anketa nebyla, jen jeden z mnoha jejich PR příspěvků, z nichž tak i 1/3 je postavena jen na osočování a plivání po ostatních.

"anketa" zde:http://www.kzc.cz/novinky/pomozte-nam-vybrat-optimalni-oznaceni-v ozu

To jen pro úplnost...
Já do té ankety nepsal, ale ta histerie a ty jejich PR kecy jsem si zapamatoval víc než dobře. Už od té doby mám k tomuto dopravci postoj, jaký mám. Vše jsem vyjádřil v předchozích příspěvcích a dál se už zapojovat nechci. Ale pokud se řekne A, tak by se mělo říct i B.
Nesnáším FakeNews, které se na internetu vyskytuje dnes často a jeho stránky tam též patří. Jako třeba několik proruských webů nebo i zpravodajství ze svěřeneckého fondu dnešního premiéra, které již kolikrát objektivitu ztrácí nebo ztratilo.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pondělí, 10. června 2019 - 12:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 7-2017
Pokud jsem si všiml, tak nikdo se tu neraduje nad samotným faktem, že shořel historický motorák... Jsem si jist, že kdyby shořel např. Jiřímu Uhrovi nebo Railway Capital, zdaleka by to takový halas nezpůsobilo.

Dost lidí to chápe (jestli tomu správně rozumím) jako doklad fungování božích mlýnů ve firmě, která se chovala a chová nějakým způsobem; a nejde jen o marketing a PR připomínající starorežimní propagandisty, ale možná ještě víc o vztahy jejího vedení k mocným a jejich využívání k dobývání renty, tj. k pochybným způsobům získávání a využití dotací z veřejných zdrojů.
Pondělí, 10. června 2019 - 13:14:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 1-2010
Omlouvám se tímto všem, kterých se fotka dotkla. Příště se polepšíme a na dalším ročníku Pražského táborrráčku nasadíme adekvátnější výraz:
Pondělí, 10. června 2019 - 13:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 5-2002
Zababa - Vtipná sebereflexe 👍
Pondělí, 10. června 2019 - 13:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2019
Uz probiha avizovana srotace, nebo je vuz jeste vcelku? Prosim o info, pokud nekdo vi nebo videl aktualni stav. Diky.
Pondělí, 10. června 2019 - 14:18:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6207
Registrován: 9-2011
Jena a printscreen: to se povedlo [happy]
Mmch, dávat 8.6. reklamu na akci, která proběhla 25.5., no nevim nevim...

Filípek:
bože, ubrečenej šotoušek...

nevím proč některým z vás leží Kžc s takovou posedlostí v žaludku.
Žeby proto, jak se KŽC, hlavně činy svého vedení, chová?

že nebýt jich - kde by si tyto vozidla mohli lidi dnes v takovém provozu pofotit ????????? Nikde,ostatní si své akce většinou syslí pro placené obecenstvo
No a? To je nějaké právo dané ústavou - smět si fotit libovolné vozidlo v libovolném místě a zadarmo (deset otazníků)
Tak když si ho chcete vyfotit, tak si PROSTĚ KOUPÍTE povolenku na focení, a hotovo. Je v tom nějakej problém? Teda kromě šotozákona č. 1 "Všichni majitelé vozidel jsou povinni mi to vozidlo přistavit na fotoflek zadarmo"?

Vozidla opravili a to se dnes sakra cení
Cení, cení... však si taky nacenili platbu za km u S34, tak na ty opravy mají.

je schopen jen šrotovat,pantografy ap. které jim několik desítek let těžce vydělávaly(a díky nimž pražská id nezkolabovala) nad dobu své plánované životnosti byly schopni jen zešrotovat
A co s nima měli udělat? Dát si je do lihu a do vitrínky? Vy jste fakt případ.
Vozidlo doslouží, tak se sešrotuje. Nechá se muzeální zástupce, aby i další generace viděly, co tu jezdilo, a zbytek jde do pecí. Máte jinej nápad, co s totálně prohnilýma skříněma udělat? Na každý zastávce v rámci PIDu postavit žulovej pomník a na něj jedno vozidlo žabotlamu???[kladivo]

Já bych byl pro určité omezení alespon u těch 26 dvojek a 286 ky, nechat je jako ,,sváteční vozidla,,
Co vám brání si jich pár koupit a udržovat je za vlastní peníze? Jo aha, vy ty peníze nemáte. Ale ostatní by je mít mohli a mohli by se jich tak docela elegantně zbavit (těch peněz), aby měli šotoušci o čem v noci snít, že jo?

jejich stavba není nejpevnější, taky tehdy konstruktéři nepředpokládali , že budou o tolik překračovat svou životnost.
A proto je zcela logické, že jdou do pece.

Těsto: naopak každej brečel, když měly končit
Nikoliv. Brečelo jen pár pošahanejch šotoušů. Všichni normální lidi, ať už cestující, strojvedoucí či údržba, byli rádi, že se jich zbavili.
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 10. června 2019 - 14:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 7-2017
Zababa 689: [rofl][ok]
Pondělí, 10. června 2019 - 14:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6208
Registrován: 9-2011
Mandrake: Stačila jedna ad-hoc trasa z hlavního do Vršovic, do Vyšehradu a zpátky do hlavního
Hele, a proč teda žabotlamy jely tou strašnou úvratí přes Vysočany? Žeby proto, že tam schází nějakej most?

mot: Zvláštní průser pak nastane u centrálně ovládaných dveří, až fíra začne hasit a zapomene otevřít
To se jako lidi nechaji upéct, protože se bojej použít nouzový otevření dveří?
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 10. června 2019 - 14:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 5-2002
Strom:
"Nesnáším FakeNews, které se na internetu vyskytuje dnes často a jeho stránky tam též patří. Jako třeba několik proruských webů nebo i zpravodajství ze svěřeneckého fondu dnešního premiéra, které již kolikrát objektivitu ztrácí nebo ztratilo."

Jsem ty vaše dvě věty četl pětkrát a pořád si nejsem jist, že jsem pochopil, co jste chtěl semlít všechno dohromady...
Prosím pěkně - a jak se to pozná, že jde o "FakeNews" (jelikož jsem tu znám jako Grammarnazi, tak podotýkám, že tam máte hned tři gramatické chyby v jednom slově, gratuluji)? Abych si na tom internetu dal pozor. Já vím, máme na to celý úřad někde na ministerstvu vnitra, ale výsledek jejich práce je, že to nejde poznat. Našel jste snad vy nějaký recept, podle kterého budeme všichni posuzovat co je "správné" a co "špatné"? Pokud ano, je vás na k-repu škoda. Mimochodem, Lidovky patří do onoho svěřeneckého fondu a přitom v nich působí a píše mnoho bojovníků proti "FakeNews" [proud].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
jagg
Pondělí, 10. června 2019 - 14:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 5-2012
Jóóóóó Emmma zkyslá Smettana, to je matroš... Škoda že skrze ten blbej motorák není vidět ty její kristusky :D
Pondělí, 10. června 2019 - 14:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 6-2012
Aleš Liesk.: To co napsal Filípek je jen důkazem personifikace, která se týká asi všech dopravních prostředků, železničních zvlášť. Ono už to úvodní srovnání smrti člověka a zániku věci stojí zato.
Kdybych podobnou litanii co jsme se dočetli o žabotlamech napsal třeba o počítačové tiskárně (třeba jak poctivě sloužila, jak toho natiskla víc než byla plánovaná životnost, jak párkrát zachránila firmu když včas vytiskla podklady pro kontrolu z finančáku a jak ji teď chuděrku bez milosti vezeme na sběrný dvůr) tak se bude každý opatrně tázat na moje zdraví. U dopravních prostředků se to ale snese.[happy]
Pondělí, 10. června 2019 - 15:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 12-2010
Nevím kolik má kzc motoraku tohoto typu ale zrovna tohoto je škoda. I když se tu objevilo dost jeho fotek v provozu před požárem což je jen fajn. Sám mám také pár jeho fotek ve svém archivu. Jinak co mě na druhé straně trošku pobourilo byla ta krávovina s emou Smetana.... To už bylo a je fakt přes čáru a to nemluvím o skupině soutousu delajici si selficko s vyhořelym motorackem.... Autora fotky se ptám jste sotous či lovec senzaci? Podle mě jste to hodně prepiskl.
Trať 331-Zlínka ta přežije !
Pondělí, 10. června 2019 - 15:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 9-2009
Zlinak: Jeden z nich je místní moderátor Šari....
http://railspotting.webnode.cz/
Pondělí, 10. června 2019 - 15:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 9-2011
Někteří, co jsou "pobouřeni", myslí si "že to bylo přes čáru" a podobně: vzmužte se! Jestli vás rozhodí taková prkotina, tak bych chtěl vidět vaši reakci, až opravdu o něco půjde. Pořád doufám, že ty svoje výlevy nad kritizovanými obrázky nemyslíte vážně a jen jsem vám tzv. skočil na špek.
Pondělí, 10. června 2019 - 15:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12245
Registrován: 4-2003
Teda nestačím se divit jaký ta fotka způsobyla rozruch ,dalo by se říci věčí než samotný fakt ,že ten motorák shořel.
No nedá mi to a taky k tomu něco napíšu. A proč chci něco napsat ? Pač jsem se k té fotagafii ,jak mnozí tuší ,také nachomejt.

Tímto bych všechny rád upozornil ,že nikdo z nás nemá radost nad tím co se stalo. Je to velká škoda co se stalo a pokud si někdo myslí ,že jsme takové gumy a tohle někomu přejeme tak je hodně na omylu.
Minimálně 5 lidí na té fotce se v dopravě pohybuje a věřte tomu i tím "hadrem něco někdy leštila"

A že se vyfotila ta fotka ? Jo vyfotila ,stejně jako by se vyfotila kdekoliv jinde s uplně jiným vozidlem. Upřímě řečeno ,kdo zvás viděl čerstvě vyhořelou 830 ? Moc asi ne, a logické je ,že se prostě půjdete podívat a vyfotit to. Kdyby tam někdo nedej bože uhořel ,bylo to uplně něco jiného ,ale tohle není ten případ.
A pač jsme se tam víceméně náhodně potkali tak si celá skupina tu fotku udělala stejně jako si plno lidí dělá fotky kdekoliv jinde ,třeba na šrotáku ve Třebové... A skupinka těch lidí tam stála dost dlouho a část se sešla i dnes ráno.

Je mi jasný ,že se do mě ted asi pustíte jaký jsme sráči ,ale ne zas tak jak si myslíte. A fotit se u brečenýma očima nebudeme ....
jnd
Pondělí, 10. června 2019 - 15:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12246
Registrován: 4-2003
Lukyncz

Zlinak: Jeden z nich je místní moderátor Šari....

A další znich JND
Pondělí, 10. června 2019 - 16:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 9-2009
Fakt? Kterej z nich jsi ty? :-)
http://railspotting.webnode.cz/
Bdlm
Pondělí, 10. června 2019 - 16:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 3-2007
Ty seš pěknej bonzák.
Pondělí, 10. června 2019 - 16:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12247
Registrován: 4-2003
Myslím ,že není moc velký problém si mě dohledat a nikdy jsem se za svůj xchicht v rámci toho co tady píšu nestyděl. Tak kdo chce at si mě dohledá ukazovat tady prstem na fotce kdo je kdo se ted nehodí.
Podal jsem vysvětlení jakož to jeden z učastníků a ted už je na Vás jak si to přeberete.
Pondělí, 10. června 2019 - 16:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12951
Registrován: 11-2002
(nejen) Jnd: velké uznání, jak ses k tomu postavil. Asi ne každý by to udělal. [ok] Osobně ve mě ta fotka taky vzbudila rozpaky, ale tohle je věc názoru a postojů, každý je máme jinde. Když se to vezme kolem a kolem, velký rozdíl mezi těmi, co si tam vyfotí "selfie" a co si tam jedou "jen" vyfotit "ohořelou mrtvolu" není. Přesto jsou jednu špatní, jiní ne?! Proč?

Motoru je přitom líto asi každému (nic víc se naštěstí nestalo), stejně jako asi každý (nebo aspoň většina) cítí pochopení s těmi, kteří s tím vozem jezdili, starali se o něho, že jsou z toho teď naměkko. To není jako kdysi, kdy to prostě shořelo, veme se jiný. Zejména u těchto vozidel se to ale stávalo a evidentně stává. Buďme rádi, že to skončilo takto a doufejme, že se "někdo nezamyslí" a nevydá zákaz (nebo těžké omezení), protože to riziko zde asi bude i nadále.

Pokud zazněla nějaká zlomyslnost, tak výhradně proti postům nejvyšším a tam si dovolím i souhlasit, že si o to svou nabubřelostí koledují sami. Některé ty kecy jsou totiž vskutku jako vystřižené z různých propagand. Asi to trochu patří k byznysu, ale nelze se divit, že to může budit nevoli. Pokud je management tak na úrovni, jak se prezentuje, pak jistě byl vůz pojištěn (a ne na málo) a jistě nebude problém pojistné plnění získat, protože se stalo něco, čemu nešlo předejít a co je prostě zásah vyšší moci. Nebo nestalo/není.. ?!
Pondělí, 10. června 2019 - 16:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 5-2002
Jasně že je to hodně o provozovateli. Když blafla M240tka u Kořenova, tak se komentáře nesly v odlišném duchu...
Pondělí, 10. června 2019 - 16:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 7-2017
Zlinak:
"Nevím kolik má kzc motoraku tohoto typu..."

Dohledat to na netu trvá asi tak 15 vteřin. Ale že jsi to ty, tak ti to sladké tajemství vykecám: ještě další tři. A další loďák má Jirka Uher. Dva má Národní Dopravce. A řady 830 se dochovalo celkem 16 ks. (Kolik z nich je provozních, to se mi teď fakt hledat nechce.)
Pondělí, 10. června 2019 - 16:25:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 9-2009
Jena: "Přesto jsou jedni špatní, jiní ne?! Proč? " Tak jedna věc je, vyfotit si ohořelej motorák a druhá věc je před nim pózovat s úsměvem na rtech a palcem nahoru... To totiž opravdu evokuje dojem, že z toho mají dotyční radost... ;-)
Ale chápu, že KŽC je pro místní šotouše něco jako Antikrist...
A aby bylo jasno, já ty týpky na fotce neodsuzuji, je to jejich názor a chtěli ho takto vyjádřit.
http://railspotting.webnode.cz/
Pondělí, 10. června 2019 - 16:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2019
Jnd:
"A skupinka těch lidí tam stála dost dlouho a část se sešla i dnes ráno."
A zacala rano ta srotace nebo ne? Lidi si tu nadavaji, ale ze by nekdo mistni popsal aktualni stav? Je motorak stale ve Stodulkach?
Pondělí, 10. června 2019 - 16:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12249
Registrován: 4-2003
kredenc830

Čekali jsme cca do 9:15 a nic.
Jak ted to nevím.
Pondělí, 10. června 2019 - 17:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 933
Registrován: 10-2012
Jnd a Jena to myslím napsali výstižně. Tak už toho hoši nechte.
Motorák to stejně nezachrání, a akorát Vám naběhna na krku žíla. Nebo v kedlubně....
Pondělí, 10. června 2019 - 17:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5761
Registrován: 5-2010
Šrotace až zítra.
Z té fotky znám čtyři kousky a ty se v žel.dopravě pohybují.
Myslím, že se z té fotky tady dělá zbytečně velká věda.
Pondělí, 10. června 2019 - 17:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3967
Registrován: 1-2010
Nejjednodušší by bylo sem takovou fotku příště jednoduše nedávat. Jak se kdo u čeho vyfotí je mi vcelku jedno, ale tohle sem, do vlákna o M262, žádnou informační hodnotu nepřineslo. Možná v diskuzi "Schotousch nový živočišný druh" by taková fotka našla lepší uplatnění.
Pondělí, 10. června 2019 - 17:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 991
Registrován: 6-2010
VIDEO Vzpomínka na M 262.1117 (831 117-7)

https://youtu.be/qcBJQeeCyHQ


Pondělí, 10. června 2019 - 19:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 7-2017
To je panečku LOMCovačka, taková Poctivá, od podľahy. Spíš by mě zajímalo, co ještě použitelného z úplně vyhořelého vozu, mohli odmontovat ti dva Poctiví srdcaří, když použitelné budou (možná) podvozky, dvojkolí a klikovka...
Posláno z mobilu. 2.0
Pondělí, 10. června 2019 - 19:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6127
Registrován: 11-2009

831.117 • 17.7.2000
Pondělí, 10. června 2019 - 20:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 3-2007
Všeobecně k požáru 831 117: Říká se tomu Karma, zákon příčin a následků. Hovoří to o tom, že všechno, co uděláme, se nám dříve nebo později vrátí. Tak se to vrátilo.

DJ tiësto, příspěvek č. 971: Původně jsem vůbec nechtěl do této diskuse vstupovat, ale Tvůj příspěvek mě k tomu dotlačil. Strašně jsem se rozesmál, a dokonce od srdce, jak tam píšeš, že KŽC dělá akce na profesionální bázi. To mě fakt upřímně pobavilo. Profesionálně odvedená akce vypadá úplně jinak. Protože vím, že na nostalgické akce nejezdíš, tak to ani nemůžeš vědět.
Pondělí, 10. června 2019 - 21:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 9-2009
Pondělí, 10. června 2019 - 21:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 7-2017
K té skupinové fotce asi tolik, že "jména hloupých na všech sloupých".
Pondělí, 10. června 2019 - 22:29:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20389
Registrován: 3-2005
Hoši, hoši... To jsou vážně plodné diskuze.. Od 230 po Jedlovou[ok]
Jen se divím, že onanie už i nad ohořelým kredenci... V tom krásném počasí, vedru masturbovat někde u ohořeliny.. To i asi svěčí o něčem...
Pondělí, 10. června 2019 - 22:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12250
Registrován: 4-2003
Manemb

Chceš mi říci ,že by jsi si to nešel vyfotit kdyby jsi to měl za barákem ?? Ale notak ..
Pondělí, 10. června 2019 - 22:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20390
Registrován: 3-2005
Jnd
Když to hořelo, byl jsem cca autem 2km od místa... Absolutně mě to netáhlo... Chvilku po tom jsem to jednomu onaneři psal a jeho odpověď "staré"...

Stále si myslíš, že v dnešní době demencí, mám chuť a náladu fotit? Když už fotím, tak max na telefon.. Není chuť, nálada... Třeba, až se někteří pacošové začnou chovat, jak dospělý lidi, třeba i já se vrátím k.. Ale to je už mimo zónu.. A jistě jsi sis všiml, že jsem se dost se vším odmlčel...
Pondělí, 10. června 2019 - 23:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 9-2012
Muhehe. Tady to fakt pobavilo. Já tedy nedokážu ochopit ani uctívání lidských mrtvol na hřbitovech. Člověk ve smrti přestává existovat a všechno další je problém v myslích těch, kdo ho přežili. Ale budiž lidé se svou psychikou pracovat neumějí. Ale uctívání mrtvol železničních? To je fakt absurdistán. Šílení fanatici, kupte si pozemek, vezměte si krumpáče a lopaty, vykopejte té mrtvole hrob, zaplaťte si kněze všech náboženství a vystrojte tomu slavnostní pohřeb a k němu se pak choďte modlit/klanět (dle vyznání) a blbněte si, jak chcete.

PŘESTAŃTE ALE VNUCOVAT SVŮJ FANATIZMUS DRUHÝM!!!

Navíc jen opravdu naivní ideálista si může dělat iluze, že tyhke šroty lze provozovat bezpečně. Jejich samozápalnost byla po celou dobu provozu extrémně vysoká a je vcelku jisté, že časem shoří všechny provozované.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Pondělí, 10. června 2019 - 23:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 4-2005
Jak KŽC nejsou šálkem mého čaje, tak nad požárem 831.117 nejásám. Ta fotka bohužel evokuje přesný opak. Je rozdíl "si to vyfotit" a vyfotit to tak, jak jste prezentovali. Za mě dosti trapné.
Pondělí, 10. června 2019 - 23:20:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12251
Registrován: 4-2003
Manemb

Ted nefotíš ,OKa to já beru . Ale neříkej o někom ,že je divnej pačoš jen proto ,že si jde vyfotit ohořelý vrak pač v době kdy jsi fotil by si udělal uplně to samé.

Mimochodem jaký je rozdí mezi fotkou ohořelé 117 a 211 kterou jsem si vyfotil před 22 lety ??
Je to rozdíl ?? Já myslím ,že ne ...


Pondělí, 10. června 2019 - 23:46:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 9-2009
Jnd: Rozdíl tam je dost podstatný, před 211 nepózujete s úsměvem na rtech a palcem nahoru... ;-) Ta fotka skutečně evokuje, že z toho máte radost, že Bohoušovi shořel motorák. Ale jak už jsem psal, já vás nesoudím, je to váš názor a takto jste ho vyjádřili. Neni to žádný drama, každej jsme nějakej [wink]
http://railspotting.webnode.cz/
Úterý, 11. června 2019 - 02:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 11-2011
Trochu mi to celé připomíná
Chcete vidět mrtvé lidi? Český řidič schytal v Německu pokutu za focení

Fotit se a smát před symbolem cizího neštěstí, při kterém jenom dílem štěstěny nikdo nepřišel k úhoně je hnus...
Úterý, 11. června 2019 - 06:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14511
Registrován: 12-2007
Mimochodem, jak na tom jsou ostatní kredence a loďáky KŽC?
830.124 je mimo provoz již několik let (?); navíc, dle sledovačky letos jezdila víceméně jen 830.080 a 831.168 (i ta 117 měla dle těchto údajů letos vyjet skoro poprvé).

I na Podřipském motoráčku letos zatím jezdí 810 namísto dříve obvyklé 830/831.

830.056, 831.212 či 831.183 tedy jsou/nejsou provozní?
Úterý, 11. června 2019 - 07:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 974
Registrován: 11-2007
ad Michal Ř.:Máš pravdu. Fotit se před vyhořelým motorákem a k tomu s úsměvem na rtech a dávat to na web může jen magor[crazy]Pěkné panoptikum na té fotce[proud]
Úterý, 11. června 2019 - 08:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 1-2010
Ministr propagandy KŽC na svých stránkách psal, že mají jeho vozidla zajištěnou údržbu na 110% a nic podobného se jim stát nemůže. Proto beru tuhle jistě dlouho dopředu naplánovanou akci, jako příjemné zpestření jinak plonkvého víkendu. Osobně mi daného vozidla není líto ani v nejmenším, doplatilo na svého majitele. To už mi víc vadí, že na podobné atrakce musím doplácet z vlastních daní. Co se týče vzniku fotky, prvním impulzem byl tenhle příspěvek na FB stránce Požáry.cz, resp. jeho nadpis.


Krásných fotek není nikdy dost! [vypravci]
Úterý, 11. června 2019 - 08:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 1-2015
Mám rád tyhle vozy, jezdil jsem s nimi rád a teď vám něco řeknu. Taky jsem s tímhle "Loďákem" jel a ne jednou. Ale abych se s ním fotil po požáru, to může udělat fakt jenom debil a tomu motoráku to stejně nepomůže. Takže za mě[ko]FUJ!!!!!
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Maršál
Úterý, 11. června 2019 - 08:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7483
Registrován: 1-2010
Zababo: jsi byl zase u toho pěkně vylitej? Ten palec ti jde nějak křivě nahoru.[biggrin] Tak jsi si tam měl ještě otevřít nějaké to pívo.[kladivo] Ale konečně se ti letos povedlo něco vyfotit ne?[lol]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Úterý, 11. června 2019 - 10:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 936
Registrován: 10-2012
Manemb: Ty teď nic nefotíš??? A Brejle 202 na Smíchově spol.n. s Panťáky fotil strejda???
Úterý, 11. června 2019 - 14:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 7-2017
ad JND - ale kdyby to byl třeba takový brejlák!...to by tam byl hned[proud][proud]
Úterý, 11. června 2019 - 15:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2019
Vuz stale ve Stodulkach, u nej servisni automobil KZC a resi demontaz drobnych dilu. Se srotaci to asi nebude tak rychle, jak mnozi avizovali. Stav dnes v 14:30.