Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Železniční akce, srazy, zvláštní jízdy a pod. » Archiv diskuse Železniční akce, srazy, zvláštní... do 12. 05. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční akce, srazy, zvláštní... do 12. 05. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 14:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 2-2005
pajik.s:
"Meteorologové aktuálně uvádějí konec výstrahy před požáry v sobotu 27.4.v 0:00 hodin, HZS Středočeského kraje taktéž. Tedy s poznámkou, pokud výstrahu meteorologové neprodlouží...

Na stránkách ČD je pro vlak Sv. Jiří už uveden 753.101, pro vlaky v okolí Kralup Karkulka.

Úvodní text obsahuje ,,...bude se muset PRAVDĚPODOBNĚ obejít bez parních lokomotiv"...

Tušíte někdo, jestli je pravděpodobnost motorových náhrad již 100% nebo je ještě nějaká naděje na páru?"

Ať jdou do [zadnice], myslím samozřejmě meteorology! Člověk za to vyplázne přes 700,-, aby si to děti užily a v sobotu má být zima a pršet!!! V létě, když byůo 35°C ve stínu jsem to dokázal pochopit, ale teď?
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 17:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 7-2007
Ano, nasazení náhrad je již stoprocentní. Ono s přípravami parních lok. před jízdou to není jak s dieselem a nemůžeme zatápět v pátek o půlnoci... je nám to líto, ale budeme se vám to snažit vynahradit Brejlovcem, Karkulkou, Kyklopem, Bobinou až z Bohumína, pro někoho bude jistě zajímavý Interpanter - z opačné strany Shark, Kredenc na Velvarce i Hurvínek... plus na výstavě Krysa, Větroň, Gargamel, retro Žehlička, retro Velbloud od Carga, osmá Zamračená (ta navíc pojede na postrku vlaků do Velvar a Lužce)...
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 18:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 2-2005
Jarda_kučera: Já Vás samozřejmě chápu a vážím si Vás za to, co děláte Vy pro nás, ale vše co uvádíte já pamatuju z běžného provozu a svým vnoučatům jsem chtěl prezentovat časy svého dědečka. Tolik vysvětlení, které nic nemění na tom, co jsem napsal na adresu meteorologů. Že takové úchylnosti nevymýšleli před 50ti lety, kdy páry jezdily běžně. [satan][blesk][zadnice][pozor][cunik]
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 19:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2017
Mně je jasné, že zatápět o půlnoci je pozdě.To bylo jen o jiskřičce naděje, že když tentokrát ukončují dopředu zákaz hasiči,že by se i pára zatápěla s předstihem...
Do rizika, že déšť přijde později, výstraha/zákaz se o den protáhne a práce+peníze za zátop přijdou nazmar, těžko někdo půjde.

Takže neberte to jako kritiku! Jen naděje umírá poslední.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 19:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2017
A děkuji za odpověď. Díky tomu můžu upravit program a místo Sv.Jiří nejspíš absolvujeme lokálky, kde mí kluci ještě nebyli.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 20:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2019
Jarda Kučera: taaakže co je na Brejlovci tak super nostalgického, můžete mi osvětlit??? Jezdí mi tu co dvě hodiny pod okny zcela běžně a standartně...ahaaaa vy v Praze cbudáčci jste vlastně zvyklí jen na metro a KityElephaaanty...chduáčci malí.....taaaakže na výlet za nostalgií s Brejlovcem pojedem pravidelným vlakem přeeekvapivěěěě Brejlovcem....tak za to mají ČD teda pětikorunu.....Tuší někdo, je možno stornojízdenky z požárních důvodů??? Jako toto je za trest....zajistit si dovolenou, ubytování, aby rodina viděla mela zážitky atd....opravdu v téhle republice to jde hezky do ..... a co bude příslušný orgán dělat, když něco chytne od jisker z výfuků Brejlovce ha?? Které jak známo vylétávají taky velmi rády, že....(nesnažte se nikdo namluvit že ne) To bude jako cajk.....úúúžasný......zase rádi někam pojedem, fakt a pak se zas bude někdo divit když na dalších jízdách nebude ani noha....přesně systém PKP z 90tek.....vlak zavést-odříct-zavést-nahradit busem a pak prohlásit že o to nikdo nemá zájem......
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 20:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2019
Mám dokonalý EU návrh. Zakažme plošný provoz parních vlaků na furt, zavřeme je do stodoly a udělejme nějaký audiodotykací koutek "aby děti viděly"......dal by se na to jistě podojit nějaký príííma grantík......dále by se ušetřilo za přestavby pááár na ECTS, dáááále by se vyřešil problém co se spolky co maj páry napůjčované, dáále by se mohly zrušit "drahéééé" parní zkoušky strojvedoucích, dále by nedocházelo k rozšiřování ekologických zátěží v místech zastavení parních lok, nebo by se daly nějaké rovnou rozšmelcovat, to by taky nějakou kačku do hospodaření hodilo.....Stejně, vždyť taková pára, dělá rachot, smrdí, kouří (ehm teda produkuje zplodiny neslučitelné s enviromentálními zásadami EU), dokonce můjty bože občas chytne nějaký strom v obvodu dráhy který tam sice nemá co dělat, ale co už).... no já myslím že by se ušetřily takový peníze, že by se toho nějaký odbor mohl chytnout......však co.....místo nostalgie bychom mohli udělat výběrové řízeni na historizující polep nějakého InterHyperSuperKityPantheru a dělat s ním okružní jízdy po republice....A byl by navíc bezbariérový!!! Narozdíl od nějakých prokletých nemoderních Rybáků...... Co...to by bylo pošuˇšňando, to by dětičkám zářily oči.....a v dětském oddíle by mohl být dotykový dispej a tlačítka "přidej oblak páry", "pískej"...to by bylo něco!!!!

PS: všem sorry, ale uvědomuje si vůbec někdo, co za absurdistán s podobnými zákazy tady někdo na nás všechny zkouší???? Co je to za nesmysly??? Škoda že nějakého podobného budovatele tady neměli třeba za 1. republiky,,,,, který by také poradil co by ta zlá ošklivá drahá pára mohla napáchat.....

PS: ad přípravné doby....a není ona pravda spíše taková: Co Franto, v sobotu už zákaz nebude, schováme zas ty dýzly:???? No mohlo by se, ale nééé, ono to bude levnější, a chlapi budou rádi že nemusí topit, a vždyť ono lidi stejně nic nenadělaj, lístky jsou už prodaný tak vocogo, ne????
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 20:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2019
PS3: ad Jarda Kučera. Už dnes se vědělo, že zákaz končí zítra o půlnoci, to vám jako na zátop nestačí 48 hodin??? Fakt jste snídali vtipnou kaši.....
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 20:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 7-2007
On ten zákaz nakrásně zítra v noci skončit nemusí. Víc se nebudu vyjadřovat.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 21:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2019
Já myslím, že polovina sboru vedení ČD a polovina vedení pochybného spolku vydávajících tyto zákazy by se měla sebrat a jet udělat osvětovou kampaň například do Zittau, Oberwiesenthalu, Kippsdorfu a jinam, kde by jistě s otevřenou náručí je přivítali a vyslechli jistě hodnotné příspěvky o tom, že by bylo v jejich vlastním zájmu nejlepší přestat jezdit v páře a tahat to jen dýzlama??? Jistě by jim zatleskali a rozbrečeli se nad tím, jak jsou nemožní, že je doteď nenapadlo nakoupit víc dýzlů.......protože by tím turisté a rodinky byly nadšení mnohem více, "jak nám ta lokotka hezky brumlá".......co vy na to?? Udělejte takový výjezd a já garantuju, že vám na něj přispěju.

PS: Nemám v úmyslu kohokoli nějak urážet, ale když všechny co toto zpackali tak obhajujete, co udělalo vedení ČD a jiní interesovaní pro to, aby takto dementní nařízení nějak rozporovali??? Kolik dopisů či mailů napsali hasičům a jinam. A co Slováci a jejich pověstné hasičské vlaky??? Tak co, kolik jste toho udělali?? Ptáte se proč? Tak se ČD dušují, jak jsou akciovkou a bojují o spokojenost zákazníka. Tak proč ten boj není vidět?? ? A když už, nebylo by žádoucí slušností vrátit minimálně jízdné jako omluvu?? Mimochodem - konkrétně vlak Sv.Jiří....tak bojujete, že info se objevilo na poslední chvíli. Předprodej byl oznámen od 3.4., nešlo vydat, pak vyšla oprava že od 9.4., taky nešlo koupit, pak že od 11.4. zase to nešlo, vždy s odkazem na chybu v systému, nedodání dat, pak to zas nešlo vydat do Zlonic neboť nějaký matla neměl ani googl na mapu sítě....povedlo se koupoit až na 4.pokus 12.4. abychom se 25.4. dozvěděli že je to stejně na pr_. Tak a teď chcu slyšet o tom boji o zákazníka a dobře zvládnutém marketingu..... Nebo není to náhodou celé nějak jinak??? Děkuji. Rád si vyslechnu.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 22:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4583
Registrován: 4-2003
Huples:
"V létě, když byůo 35°C ve stínu jsem to dokázal pochopit, ale teď?"
Že něco nedokážete pochopit, ještě neznamená, že jsou tím vinni jiní.

Anatol_J.:
"Rád si vyslechnu."
Skutečně si myslíte, že se s vámi bude někdo bavit po vašem slovním průjmu úrovně pubescentního kinderšotouše?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 23:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2019
Doktor:
On tady někdo nechápe ironii a nadsázku, že.... :-)) a že si člověk z něčeho udělá srandu.....
B) Když se všichni chcete chovat jako tupé stádo, které žere vše těm nahoře, protože "tak je to správně", tak prosím....pak se nedivme, že to tady vypadá jak vypadá (viz nářky nad nostalgií tam onde či neprovozuschopností té či oné loko, trati atd atd atd)
C) on tady dal někdo nějaká rozumná a relevantní fakta a důvody z obou stran??? Nevšiml jsem si.....
PS: dané kvality je zde valná většina příspěvků....takže když přistoupit na váš výklad, tak se vším......
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 23:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2019
ad Doktor: (víc už psát nebudu), rád uslyším vysvětlení, jak dětem (rodině vysvětlíte tento rozdíl): běžným denně užívaným vlakem složení Brejlovec+Bt (za řekněme 50Kč za jízdu) přestoupíme do "historického vlaku" Brejlovec+Bai (za bratru 300Kč/jízdu). (Odhlédněme od pro děti nepotřebných detailů typu šířka barevnost pruhů na loko a jestli má či nemá tlumič.) Prosím o vysvětlení dětem rozdílu v mašinkách a manželce v ceně. Mnohokráte děkuji, myslím že tento návod využije tento víkend mnoho rodin!!!
Pátek, 26. dubna 2019 - 00:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 3-2010
Anatol: Já rád uslyším až zase bude hořet stráň nad Řeží nebo les v Plzni až půjdeš říct hasičům "sorry jako" a coby provozovatel sazometů zacáluješ všechny náklady na nasazený ancábl včetně vrtulníku.
Pátek, 26. dubna 2019 - 00:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2019
Npv_pvr: A) netušil jsem že ty stráně zapaluje jen lokomotiva......a že těch požárů od nich bylo.... A všichni kuřáci středočeského kraje co odhazují vajgly do trávy mají také v sobotu zákaz vycházení??? Jsem nevěděl....

B) dobře, budiž, prosím, proč ne, ale potom i já coby zákazník chci zpět své peníze za něco, co se nebude konat. Čili zaplacené jízdné a ostatní vzniklé náklady si můžu vyzvednout u Vás nebo kde??? Díky.
Pátek, 26. dubna 2019 - 00:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 3-2010
Bože, za co?! A to jsem si naivně myslel, že je tu největší blb Drn a 750371. [uhoh]
Pátek, 26. dubna 2019 - 06:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 2-2005
Jarda_kučera:
"On ten zákaz nakrásně zítra v noci skončit nemusí. Víc se nebudu vyjadřovat."
Nemusí, ale pravděpodobně skončí, tak by asi stálo za to sledovat předpověď počasí a udělat vše, co je ve Vašich silách pro to, aby lidé za své peníze dostali to, za co si zaplatili. Já kupoval lístky v pondělí a vlak byl téměř vyprodán, takže někdo evidentně rozhodl stylem "oni sice budou remcat, ale snesou to" místo aby se snažil udělat vše pro to, aby to klaplo. Mě brejlovec za 700 rozhodně nestojí, pára ano! Kde mi kdo tedy vrátí peníze?


Npv_pvr:
"Anatol: Já rád uslyším až zase bude hořet stráň nad Řeží nebo les v Plzni až půjdeš říct hasičům "sorry jako" a coby provozovatel sazometů zacáluješ všechny náklady na nasazený ancábl včetně vrtulníku."
Rád bych se dověděl, kolik požárů za posledních 10 let způsobily parní lokomotivy.

Doktor:
"Huples:
"V létě, když byůo 35°C ve stínu jsem to dokázal pochopit, ale teď?"Že něco nedokážete pochopit, ještě neznamená, že jsou tím vinni jiní.

Anatol_J.:
"Rád si vyslechnu."Skutečně si myslíte, že se s vámi bude někdo bavit po vašem slovním průjmu úrovně pubescentního kinderšotouše?"
Vinni jsou tím ti, kteří v zájmu vykázáni nějaké činnosti takto nesmyslná rozhodnutí vydávají, kde byli před 50ti lety, to také vydávali zákaz provozu parních lokomotiv z důvodu možného vzniku požáru?

A pan Anatol_J se zlobí právem, protože za své peníze nedostane to, za co si zaplatil!

Npv_pvr:
"Bože, za co?! A to jsem si naivně myslel, že je tu největší blb Drn a 750371. [uhoh]"
Vážený, pokud nechápete naše argumenty, tak jste tu s odpuštěním za největšího blba vy.

Já jsem spíše autobusista a kdybych si zaplatil jízdu Škodou 706RTO a někdo mi přistavil Karosu C734.00, tak mu nejen že nezaplatím, ale ještě mu udělám ve spolcích takové jméno, že si v budoucnu ani neškrtne!
Pátek, 26. dubna 2019 - 06:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 8-2012
Nezlobte se, ono to ale fakt působí dojmem "hurá, máme se na co vymluvit (zákaz), takže ušetříme za dvě páry a kaštani to nějak snesou". Už jenom proto, že ČD-N sice všude upozorňují, že nejspíš pojedou diesely, ale nikde jsem nečetl info, že by případně někdo mohl žádat o vrácení nebo snížení jízdného. A argument "brejle za 50 vs. brejle za 300" má jako fakt něco do sebe.
Pro nás je třeba největším lákadlem na focení a svezení bobina s kyklopem, protože za párami jezdíme pořád, ale naprosto chápu naštvanost těch, kdo slíbí dětem parní vlak, zaplatí za to nemalou částku a pak místo toho jedou brejle. Neumím ze své pozice posoudit, jestli to "opravdu nejde" (operativní nasazení parní lokomotivy na základě dohody s krajem a hasiči s ohledem na téměř 100% jistotu zrušení výstrahy), ale přinejmenším komunikace ze strany organizátora by asi mohla být o dost lepší.
Pátek, 26. dubna 2019 - 07:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4710
Registrován: 5-2002
Si myslím, že pára kolem Kralup jezdit mohla, to by snad hasiči uhlídali. Otázkou je, jak moc jsou hasiči ochotní sledovat parní vlak, ale pro dobrovolné by to mohlo být zajímavé zpestření.
Pátek, 26. dubna 2019 - 07:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 2-2005
perník:
"Nezlobte se, ono to ale fakt působí dojmem "hurá, máme se na co vymluvit (zákaz), takže ušetříme za dvě páry a kaštani to nějak snesou". Už jenom proto, že ČD-N sice všude upozorňují, že nejspíš pojedou diesely, ale nikde jsem nečetl info, že by případně někdo mohl žádat o vrácení nebo snížení jízdného. A argument "brejle za 50 vs. brejle za 300" má jako fakt něco do sebe.
Pro nás je třeba největším lákadlem na focení a svezení bobina s kyklopem, protože za párami jezdíme pořád, ale naprosto chápu naštvanost těch, kdo slíbí dětem parní vlak, zaplatí za to nemalou částku a pak místo toho jedou brejle. Neumím ze své pozice posoudit, jestli to "opravdu nejde" (operativní nasazení parní lokomotivy na základě dohody s krajem a hasiči s ohledem na téměř 100% jistotu zrušení výstrahy), ale přinejmenším komunikace ze strany organizátora by asi mohla být o dost lepší."
Děkuji, to je přesné! Nadbytečný úředník vydá nesmyslné rozhodnutí, aby vykázal alespoň nějakou činnost a dráhy vidí, že vlak je téměř vyprodán, tak proč by se snažily, když se mají na co vymluvit a ještě ušetří, že? Já viděl dokument o Šlechtičně, kterou začali připravovat v 5.00, aby mohla ve 12.00 jet, zákaz platí do půlnoci, vlak má odjezd před devátou ráno, jednoduchá matematika, ne?
Pátek, 26. dubna 2019 - 09:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2019
Tak jsem poslal oficiální dotaz na ČD jak s jízdným z důvodu nevypravení páry a tím nedodržení smyslu konání zážitku a bylo dnes odpovězeno, že LZE vrátit na kterékoli pokladně (nicméně peníze za již zaplacené ubyt a spol nevrátí nikdo, že....), ale dá se těch jet nenostalgickým vlakem a těch x set korun rozdílu třeba prožrat na Řípu. (primárně mi nevadí dát za zvl.vlak těch xset, ale ne za Brejlovce s bajkou)
Pátek, 26. dubna 2019 - 09:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 3-2010
Holt si šotoušci musí zvyknout že nejsou středobodem vesmíru a nebude vždycky po jejich i když budou kolem sebe mlátit pěstičkama sebevíc. [crazy]
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 8-2012
Npv_pvr: aha, takže když někdo zaplatí 3 kila per capita za parní jízdu a dostane brejle, tak je šotoušek mlátící kolem sebe pěstičkama? Tak jo, objednejte si někde biftek za 4 stovky a opovažte se ceknout, když dostanete kuřecí plátek! Rád se přijdu podívat, jak vám vodňanský steak za 400 chutná [wink].
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 947
Registrován: 9-2016
Asi před dvěmi léty dojela pára s historickým vlaken do Kácova, na jízdu zpátky přišel zákaz. Tím pádem nebylo možno jak vlak dostat zpět. Byl jsem u toho, když pořadatelé dělali co mohli, aby mohl historický vlak alespoň odjet, přesto pára jet jako hnací vozidlo nemohla. Marné byly argumenty, že když dojela tam, dojela by i zpět. Nakonec se muselo čekat na diesel. Výpravčí měl zákaz vlak s párou na čele vypravit. A co měla posádka vlaku dělat jiného, než sehnat diesel?
Na druhou stranu, když se loni v Sázavě potkala zamračená na řádném vlaku se zamračenou na nostalgickém vlaku (s čtyřosými vozy) vypadalo to poněkud divně.

Na povrchu je v současné době skutečně sucho. A je jedno, že je to v dubnu, že to není v srpnu. Dřív bylo kolem dráhy požární pásmo a občas tam hořelo. V současnosti v daných místech již tak často nehoří, takže tam zůstává mnohem více hořlavých věcí (suchá tráva, větve, listí,...). Tím se nebezpečí z případného požáru silně zvětšuje. Takže nelze srovnávat dobu, kdy tam pára jezdila pravidelně a dnes není možné. Požární hlídky podél trati asi nikdo nezaplatí (a kdo by je měl platit? (ptám se)).

Holt sucho je zásah vyšší moci. To samé platí o velké vodě, větru, dešti, zimě, bouřce. Prostě si rodič s dětmi něco naplánuje a počasí to nedovolí uskutečnit. A jak jsem pochopil, tak jízdenky bude možno vrátit, takže pořadatel se snaží. Ale za sucho nemůže, za zákaz také ne. A že se snaží zákaz parních jízd eliminovat nasazením něčeho jiného někomu vadí, jinému ne.

Výstraha také říká kuřákům, že nemají na louce či jinde venku kouřit. Nezakazuje jim ale vyjít ven bez cigarety. Takže i tento argument nesedí.

Doba se změnila, dnes se vždy hledá viník. Takže se ani nedivím zodpovědným, že se více bojí jít do rizika.
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:20:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 5-2002
No tak ona bude pravda asi někde uprostřed, že. Pokud budou dráhy bez problémů vracet jízdné, protože původní parametry zakupovaného produktu nedodrží, přestože nejsou viníkem ony, je to fér. Zda by nebyla možná "náplast" typu, aby zatopená pára aspoň stála na výstavě, příp. povozila zájemce po krátké dráze v nádraží s minimálním výkonem, tedy rizikem podpálení čehokoli, si netroufám posoudit ani technicky, ani ekonomicky.
Rozhořčení z nevrácení peněz za ubytování chápu, ale to je holt riziko, které podstupuje každý, kdo vyráží někam na výlet/dovolenou a zajišťuje vše potřebné s předstihem. Opakovaně jsem vyjel do jižních Čech, mj. kvůli páře na JHMD, která kvůli požárnímu zákazu nevyjela, rovněž opakovaně jsem si předem zajistil rodinnou dovolenou na horách, kde jsme si kvůli nedostatku sněhu nezalyžovali. Byl jsem smutný, rozladěný, ale rozhodně jsem nešel nadávat vlekaři...
Statistiku si opravdu nevedu, ale občas jiskra fakt uletí a něco provede: https://znojemsky.denik.cz/z-regionu/skalicak-zburcoval-hasice-pr ujezd-parni-lokomotivy-zapalil-travu-kolem-trati-20180617.html; https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/preruseny-provoz-vlaku- shorel-most.A120618_114457_praha-zpravy_ab; https://prerov.nejlepsi-adresa.cz/zpravy/clanek/Jiskra-od-parni-l okomotivy-podpalila-travu-u-koleji-7539;
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 3-2010
Perník: aha, takže když někdo zaplatí 3 kila per capita za parní jízdu a dostane brejle, tak je šotoušek mlátící kolem sebe pěstičkama?
Ano je. Když někdo není schopen pochopit, že existují nějaké zákony, vyhlášky, předpisy, nařízení, normy a bude se chovat jako arogantní děcko. To samé platí o pohybu v kolejích, lezení na návěstidla a já nevím co ještě. Já chci, já chci, já chci, všichni okolo se po [zadnice]...
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2019
Npv_pvr: to není o nepochopení zákonů. Opravdu sám věříte tomu, že si opravdu nikdo v celém kraji nezapálí cigaretu? Opravdu si nikdo z trempů na Sázavě neudělá gril??? Opravdu tomu věříte? Dejte si do googlu něco jako požár lesy. Kolik bude mít příčinu cigareta a kolik parní loko??? PS: Opravdu vás zvu na Argentinskej stejk! S kuchařem se domluvím ať vám tam hodí sójové kostky a rohlík, však co, najíst se najíte a taky nám někteří nedoporučují konzumovat hovězí protože by mohlo být závadné, takže to s vámi bude myslet opravdu jen dobře!!! PS: a opravdu si nemyslím že od teď už nikdy nikde nic nechytne když nebudou jezdit páry......Všichni chcete záruky, tak OK, jasně, budiž, ale musí být oboustranné!!! Já jako spotřebitel mám pochopit, OK, tak ale nějaké storno sem. A o vrácení jízdného sami pořadatelé nepíšou ani zbla, dokonce je všude naopak "že může jet náhrada",.... ne že už je to jisté.....takže bych neřekl, že je vše fér......A znovu se ptám, co dělají dráhy typu Zittau - SOEG, těm nelétají jiskry???? No nic, kdo chce pochopit, pochopí, kdo je zabejčené stádo tak holt nepochopí ani kdyby ho topili v protipožární nádrži......
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2012
Npv_pvr: opět nerozumíte psanému textu. Pokud není organizátor / kuchař / cestovní kancelář schopen dostát svým závazkům (jízda parního vlaku, biftek, 4* hotel), pak má udělat vše pro to, aby se s klientem, který již zaplatil, vyrovnal v co nejvstřícnějším duchu. Jestli je to kvůli zákonům, nebo že je někdo línej, to je v tuto chvíli jedno. Komunikace ČD Nostalgie směrem ven takto nepůsobí a to je to, o čem píšu.
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:54:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2019
perník: děkuji, přesně tak. Jen jsem nezvládl to napsat tak krátce a trefně:-)
konec diskuze, dál to nemá smysl
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2019
Npv_pvr: PS: vyprošuju si házení do jednoho pytle, lezení na návěstidla apod naprosto nesouvisí s tématem a mimoto to sám naprosto odsuzuju !!! takže tak....
Pátek, 26. dubna 2019 - 11:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 9-2016
Anatol_J.: Když si uděláte gril v Posázaví, blafne les a vás najdou, zaplatíte škodu. V ciziny je známo několik případů, kdy Čech způsobil požár a místní jej za to stíhají. A vymáhají po něm nejen škodu, ale i náklady na hašení aj.

Pokud je v popisu (smlouvě) napsáno, že může být místo lokomotivy A lokomotiva B a vy si to kupujete kvůli tomu A, tak podstupujete riziko, že bude B. Pokud bude v jídelním lístku napsáno "argentinský steak, když dojde tak sója" také podstupujete riziko, že dostanete sóju.

Hořet v přírodě může jak od cigarety, grilu, tak od páry. Pro vše platí zákaz. Pokud tedy něco chytne, je porušení zákazu minimálně přitěžující okolnost.

Pokud jezdí pára pravidelně, dost pravidelně něco v okolí trati zahoří. Tím se ale zároveň vypálí hořlavé věci v okolí. Takže další oheň se pak o dost málo šíří. Ale i v Německu se mi stalo, že pára nesměla jet. Jestli to bylo až když nebezpečí požáru bylo větší než nebo ne, to nedokážu posoudit.

Připravit jakoukoliv akci dá dost práce. A pokud se akce nemůže uskutečnit nebo jen omezeně, pořadatele to mrzí také. Nikdo nepřipravuje akci s tím, že doufá, že se neuskuteční.
Pátek, 26. dubna 2019 - 12:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2018
application/pdf
Komarek Doupov JR.pdf (329.5 k)
red_cap
Pátek, 26. dubna 2019 - 13:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2017
Víte, spíš si pak člověk řekne, no co jsou všechny ty protipožární směrnice pro provoz parních lokomotiv, na co jsou protipožární atesty a zkušebníc jízdy parních lokomotiv, kde se hlídají úlety jisker, na co jsou směrnice, co přikazují jaké má být používáno uhlí, na co jsou směrnice, jak a proč a kde stříkat do dýmnice, do popelníka, jízdy výběhem a co já vím ještě atd.... Pak stačí jen jedno vyhlášení, že možná bude i hořet a je to k ničemu, veškeré směrnice atd....Takže opět a zase jen vyhozený peníze. Ale hlavně, že je tu od jistých státních institucí buzerace a stohy papírů a předpisů a vlastně k ničemu..[zadnice][zadnice].
M_g
Pátek, 26. dubna 2019 - 15:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 6-2006
red_cap:
"Víte, spíš si pak člověk řekne, no co jsou všechny ty protipožární směrnice pro provoz parních lokomotiv, na co jsou protipožární atesty a zkušebníc jízdy parních lokomotiv, kde se hlídají úlety jisker, na co jsou směrnice, co přikazují jaké má být používáno uhlí, na co jsou směrnice, jak a proč a kde stříkat do dýmnice, do popelníka, jízdy výběhem a co já vím ještě atd...."
Aby bylo možno jezdit s parními lokomotivami alespoň za příznivývh podmínek, když není okolí tratí udržováno, jako v dobách plného parního provozu.

Svým způsobem se stejně můžete ptát, proč je tolik zamotaných předpisů kolem silniční dopravy, když vás "sestřelí" první lehkovážný řidič.
Takže buď pochytáte nedodržující předpisy nebo zastavíte dopravu, aby byly silnice bezpečné.
Jenomže počasí (málo vody, mnoho větru) se špatně chytá, zavírá a pokutuje.
red_cap
Pátek, 26. dubna 2019 - 17:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 12-2017
Fajn, ale proč v sousedním Rakousku, Německu, Polsku a Maďarsku to jde i bez těchto směrnic a atestů atd....???
M_g
Pátek, 26. dubna 2019 - 18:03:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 6-2006
Názvy směrnic pro zajištění požární bezpečnosti mohou být různé a v různých dokladech.

Vy jste byl účasten v každé z těch čtyřech zemí administrativnímu znovuuvedení do provozu alespoň jedné parní lokomotivy? Vy jste byl účasten v každé z těch čtyřech zemí administrativnímu zajištění jízdy parní lokomotivy?

A nebo jinak, takže v každé z těch jmenovaných zemí stačí, když kromě paliva vody a dalších provozních náplní (např olej) zaplatím dopravní cestu na trati, kde nebudu kolizní s již existující dopravou a nikoho nebude zajímat, s jakou lokomotivou a jak vybavenou pojedu? Případně v jaký den.
Pátek, 26. dubna 2019 - 18:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2019
Makus:
nemáte pravdu, v médiích vyšlo (pokud je to oficiálně jinak tak beru zpět), že se NEDOPORUČUJE KOUŘIT, nikoliv ZAKAZUJE, a to je dost podstatný rozdíl.....!!!!
Ano, já s vámi plně souhlasím, jen nikde u pořadatele nevidím tu variantu B!!!Ano, je napsáno změna vozidel vyhrazena, ale když si kupuju akci Parní jízda, neočekávám, že pojedu Regionovou nebo Karosou, byť by tam obojí dojelo.....a zde se nejedná o nabídku přepravy z A do B ale zážitek. Stejně jako když si koupíte vstupenku do zámku, také neočekáváte že za branou bude Aquapark, byť to bude taky zážitek..... Čili nelze-li splnit, prosím , jasně, OK, proč ale potom nenapsat jasně a zjevně bez okolků: z důvodu XY pojede zcela běžná loko, kdo nemá zájem bude vráceno jízdné. A je po problému....na vše mají všichni plno Facebooků, ale když o něco jde tak se dělá jakoby nic...jen to dobře ututlat.....
Když si někdo teď vzpomene, že se nesmí jíst maso, protože to někde někoho uráží, tak taky sklopíte uši a budete se cpát zrním???? (řečnická)
Pátek, 26. dubna 2019 - 18:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 4-2019
M_g: tak kupříkladu já nějaké zajištění jízd i s párou v okolních státech na bedrech mám, a nikdo opravdu nikdo neřešil s čím a kam pojedem, a kupříkladu jsme vjeli na trať kde 10 let před námi nejelo nic.....a tam mohlo chytnout úplně cokoli včetně králikárny v kolejích.....takže asi tak.....o nařízeních v EU a okolí....
PS: nebudu jmenovat kdy a která řada, ale některým ohňobijcům bych doporučil jet s některými kvalitnějšími kusy dýzlů v noci a podívat se co lítá z komína......(netvrdím že se jedná o toho či onoho dopravce!!!)
red_cap
Pátek, 26. dubna 2019 - 18:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 12-2017
Ano byl, a ještě si tam může přidat Nizozemí, Švýcarsko a Velkou Británii a že tam mají předpisy skoro na vše, ale na jiskřičky z parní mašiny nikoliv.

Ano je, nesmím pouze zapálit, ale jak to ošetřím je čistě věcí majitele lokomotivy, případně dopravce. Ano pokud zapálím, jsem odstaven a nastává problém v tom, že si třeba dlouho nezajezdím...
red_cap
Pátek, 26. dubna 2019 - 18:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2017
Ano je, pokud se bavíme zatím pouze o jiskřičkách z komínu. Doufám, že není řeč o TBZ a dalších věcech ohledně samotného provozu na kolejích...aby bylo jasno.
red_cap
Pátek, 26. dubna 2019 - 18:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2017
A ještě jednu věc dodám, ono je to asi tak, že z toho komína vám i drobný úlet jisker z 99,9% nic nezapálí, protože než dopadnou na zem, tak dávno zhasnou a jsou tak malé, že nejsou schopny něco zapálit (samozřejmě beru v potaz, že síta v dýmnici nejsou děravá a je i deflektor tam kde má být). v 99,9% pokud dojte k zapálení, tak je to tím, že padají velké žhavé kusy netěstnostmi z popelníku, buď špatně dosedlé klapky nebo děravé síto na vzduchové klapce v popelníku, apod. Takže pokud uvedené máte v počádku, funguje stříkání do popelníku a fíra s topičem víc, co mají dělat za sucha, tak opravdu není problém jezdit s parní lokomotivou i za sucha. To rozžhavené okuje při brždění od špalků jsou daleko větší problém, ale ten zjevně nikomu nevadí, na to žádný předpis není a zapaluje se jedna radost... To je vše a třeba zase někdy něco příště..[proud][proud].

viz. co jsem psal výše, že by od brždění, čouda tam rozhodně nejela:
Požár Vyškov
Podtyp: POLNÍ POROST, TRÁVA

Popis: Zasahujeme u požáru suché trávy a náletových dřevin. Hasíme pomocí 2 proudů. Lokalizace 16:19. Likvidace 16:55.

Jednotky: HZSp SŽDC Brno, PS Slavkov, SDH Křenovice

Obec: Křenovice

Část obce: Křenovice

Stav: Ukončená





(Příspěvek byl editován uživatelem Red_cap.)
Pátek, 26. dubna 2019 - 19:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2288
Registrován: 9-2006
red_cap: Jojo. Na koperske rampě ve Slovinsku v úseku mezi Zanigradem a Crnotice často hořelo od okuji. Protože v tomto úseku má trať horský charakter je pro hasiče velmi obtížně či vůbec přístupná a tak v roce 2016 jsme byli svědky stavby suchovodu a požárnich zidek podél kolejí v délce několika kilometrů.
Sobota, 27. dubna 2019 - 08:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 2-2005
Sebekriticky uznávám, že pokud lze jízdenky vrátit, je velká většina mých včerejších argumentů irelevantní, ale informace o možnosti storna jízdenek měla být uvedena všude, kde si pořadatel vyhazoval právo změny vozidel! A především tam, kde již změnu avizoval! Jeden argument ale platí i nadále, a to, že pořadatel neudělal pro nasazení parních lokomotiv maximum! To, že protiopatření nebudou ode dnešní půlnoci prodloužena bylo totiž jasné již podle zpráv českého rozhlasu ve 13.00 nebo 14.00, přesný čas nevím, rádio jsem poslouchal v práci a směna mi končila 14.15. Přesně hlásili, že protipožární opatření v Čechách o půlnoci končí a v platnosti jen na Moravě.
Sobota, 27. dubna 2019 - 13:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 4-2003
Anatol_J.:
"Prosím o vysvětlení dětem rozdílu v mašinkách a manželce v ceně."
Proč chcete něco vysvětlovat, když uvádíte, že se z vaší strany jedná o ironii a nadsázku a že si děláte srandu? Měl byste si nejprve ujasnit, co vlastně chcete sdělit.

Huples:
"Vinni jsou tím ti, kteří v zájmu vykázáni nějaké činnosti takto nesmyslná rozhodnutí vydávají"
Vězte, že za své myšlenkové zkraty si můžete vy sám. Skutečně z toho nelze vinit jiné. Těžko pochopitelný požár - březen rozhodně není léto a na 35°C ve stínu to taky nevypadá...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 28. dubna 2019 - 08:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19080
Registrován: 5-2002
Makus: Výpravčí měl zákaz vlak s párou na čele vypravit.
Chápal bych s párou jako činnou, ale proč byl šmahem vyloučen i postrk...?

Dřív bylo kolem dráhy požární pásmo a občas tam hořelo.
Zrovna tento týden jsem si při jedné zkušebce v Lotyšsku všiml, že to, co jsem dřív považoval za písčitou cestu využívanou trapiči různých kubatur, je čerstvě zoráno, takže to není cesta, ale ochrana před rozšířením požáru okolí tratě do lesa:
Neděle, 28. dubna 2019 - 10:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 1-2004
Přesně tak. To není jen o neochotě ČD, ale také o neplnění povinností SŽDC. Protože sice máme "ochranné pásmo železnice", ale vlastně na nic. Možná jen na to, aby se v něm nemohlo nic stavět. Ale ono se v něm vlastně ani nic nedělá. A protože není téměř vůbec udržováno, vyřezáváno apod., tak v něm může cokoli od čehokoli chytnout...
A tak to odnese kdo? Inu, jako vždy ten nevinný, cestující, těšící se na parní vlak...
Neděle, 28. dubna 2019 - 10:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 3-2006
Ad Hajnej: Pěkná fotka.

Když u nás se kašle na všechno co je nařízené. Třeba teď jen nevěřícně sledují, stavbu nového domu v blízkosti nového podjezdu II/118 pod tratí 200. Teď sice povolili stavbu a pak budou řešit, že lidem jezdí auta metr od zdi domu.

Ostatně například stavby v záplavovém území, je kapitola sama pro sebe.

Ale zpátky k ochrannému pásmu železnice. Je zajímavé, že spolužák musel mít při stavbě domu 10km od nejbližší železnice potvrzení, že tam nebude SŽDC budovat trať a v ochranném pásmu se dějí věci, že člověk žasne.[crazy]
Neděle, 28. dubna 2019 - 17:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 6-2018
Video: Středočeský železniční den v okolí Kralup nad Vltavou - 27.04.2019
https://youtu.be/utTNfPDr0i0



flickr
Neděle, 28. dubna 2019 - 19:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 7-2017
Canfranc:
"Přesně tak. To není jen o neochotě ČD, ale také o neplnění povinností SŽDC. Protože sice máme "ochranné pásmo železnice", ale vlastně na nic... Ale ono se v něm vlastně ani nic nedělá."

Bingo. Zde je pes zakopán. A SŽDC péči "řádného hospodáře" v ochranném pásmu aplikuje v 99% na bourání strážních domků; tedy s výjimkou těch, které mají zájem "zachránit" nějaké spřátelené soukromé osoby.

Po 30leté ideologické masáži mozků ("stát je nejhorší hospodář") a 30 letech praxe obsazování řídících postů zásadně podle politického klíče si odevzdaná mlčící většina ovčanstva fatalisticky zvykla, že stát a jeho struktury určené k čemukoli jsou kromě čerpání veřejných peněz k ničemu. Dalším "logickým" krokem tedy bude - občas je už teď - volání po jejich likvidaci a/nebo privatizaci. Už se těším, až tohle pod záminkou nefunkčnosti a úspory veřejných peněz někdo zkusí aplikovat nejenom na dráhu (Velká Británie náš vzor?), ale i jinde - třeba zrovna na ty hasiče... [satan] Proč by si je vlastně nemohly platit samosprávné orgány a soukromé subjekty? (Preventivně pro ty nedovtipy, kteří to nedejbože nepoznají: Ty poslední dvě věty jsou pokusem o ironii...)

O svém názoru na marketingový diletantismus "národního" dopravce jsem tu už psal jindy a jinde, nechce se mi to opakovat.
Neděle, 28. dubna 2019 - 21:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4589
Registrován: 4-2003
dědek_hank:
"třeba zrovna na ty hasiče... Proč by si je vlastně nemohly platit samosprávné orgány a soukromé subjekty? (Preventivně pro ty nedovtipy, kteří to nedejbože nepoznají: Ty poslední dvě věty jsou pokusem o ironii...)"
To ovšem není vůbec ironie, ale realita - samosprávy i soukromé subjekty si hasiče platí.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 28. dubna 2019 - 22:31:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 7-2017
Doktor:
"dědek_hank:
"třeba zrovna na ty hasiče... Proč by si je vlastně nemohly platit samosprávné orgány a soukromé subjekty? (Preventivně pro ty nedovtipy, kteří to nedejbože nepoznají: Ty poslední dvě věty jsou pokusem o ironii...)"To ovšem není vůbec ironie, ale realita - samosprávy i soukromé subjekty si hasiče platí."

Dobře, opravuji formulaci:
Proč by si je vlastně nemohly platit samosprávné orgány a soukromé subjekty úplně samy bez podpory státu?

Jak dlouho a jak dobře by fungoval IZS bez profesionálních jednotek placených státem? Jak dlouho by dobrovolné hasičské jednotky dokázaly žít bez dotací? Jak dlouho by v takovém systému trvalo, než by hasičské jednotky soukromých zřizovatelů (= v našich podmínkách zatím průmyslových podniků) začaly za své zásahy mimo jejich zájmové území od obětí požárů vybírat cash?

Samozřejmě že to je argumentace dohnaná ad absurdum. Ale jaký je rozdíl mezi veřejným zájmem, který má spravovat IZS, a veřejným zájmem spravovaným SŽDC? V zemích řízených rozumněji než Čechistán, které začínají vyhlašovat stav klimatické nouze, bude brzy - pokud není už teď - veřejná hromadná doprava považována za součást jejího řešení a jako taková politicky i ekonomicky všestranně podporována.
Pondělí, 29. dubna 2019 - 18:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 11-2014
Krátké ohlédnutí za víkendovou výstavou ( nejen ) železničních modelů - LÍBEBONA 2019 :

https://www.youtube.com/watch?v=I0hNctp1zVk
Pondělí, 29. dubna 2019 - 19:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 9-2016
Hajnej:
"Makus: Výpravčí měl zákaz vlak s párou na čele vypravit.
Chápal bych s párou jako činnou, ale proč byl šmahem vyloučen i postrk...? "
Mohla si pokuřovat na konci. Ale problém byl, že v té době to bylo jediné hnací vozidlo. Diesel se musel sehnat a musel k vlaku dojet.

Canfranc:
"Přesně tak. To není jen o neochotě ČD, ale také o neplnění povinností SŽDC. Protože sice máme "ochranné pásmo železnice", ale vlastně na nic. Možná jen na to, aby se v něm nemohlo nic stavět. Ale ono se v něm vlastně ani nic nedělá. A protože není téměř vůbec udržováno, vyřezáváno apod., tak v něm může cokoli od čehokoli chytnout..."
Celkem se vyřezává, průjezdný průžez již není udělán projíždějícími vozy, jenže o každý strom, který má být pokácen, je potřeba vést boj (viz dohady DÚ a samosprávy o kácení v OPŽ).

dědek_hank:
" A SŽDC péči "řádného hospodáře" v ochranném pásmu aplikuje v 99% na bourání strážních domků; tedy s výjimkou těch, které mají zájem "zachránit" nějaké spřátelené soukromé osoby."
Problém drážních staveb se nazývá "hluková zátěž". Když někomu SŽDC prodá strání domek, který u trati stojí již 150 let, může si do smlouvy dát, že kupci nebude vadit hluk od vlaků. Jenže když domek koupí někdo třetí, již tato podmínka neplatí. A ten se bude dožadovat "hlukové zátěže" v rámci předpisů. A tak se musí postavit protihluková stěna => levnější je domek zbourat.
Středa, 01. května 2019 - 18:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 10-2010
Od 24. do 26. 5. má v Pečkách proběhnout výstava Pečky 2019. Sdružení na svém webu inzeruje obecnou informaci, že na okolních tratích proběhnou nějaké zvláštní jízdy historických motorových vlaků. Jsou už někde známy podrobnější informace co a kam pojede? Díky [happy]
Blanka
Sobota, 04. května 2019 - 11:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 12-2014
Letošní Parostrojní festival 11.5.2019 [vypravci]
https://www.parostrojnifestival.cz/
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Úterý, 07. května 2019 - 13:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5547
Registrován: 9-2005
Zvláštní vlak Plzeň-Bezdružice a zpět vyjede v neděli 12. května 2019 při příležitosti dokončování rekonstrukce železničního mostu přes Hracholuskou přehradu. V soupravě historických vozů s motorovou lokomotivou „Hektor“ bude řazen i bufetový vůz. A jisté překvapení určené pro muzeum železnice
Bezdružice...:-)

Odjezd vlaku ze stanice Plzeň hl.n. je v 9:34. V Pňovanech, v čase 10:00 až 11:15, je přestávka určená pro krátkou návštěvu mostu (1,5 km od nádraží). Do Bezdružic vlak přijede v 12:00, je možné navštívit otevřené železniční muzeu anebo podniknout procházku po okolí. Nazpět vlak odjíždí v 13:45, zastaví v Pňovanech (odjezd v 14:32), příjezd do Plzně v 14:58.

Vlak staví pro nástup/výstup pouze v Plzni hl.n., Pňovanech a v
Bezdružicích. Protože se jedná o privátní akci zhotovitele stavby, je počet jízdenek omezen a proto podmíněn předchozí registrací.

Cena zpáteční jízdenky je 200 Kč, pro děti do 15 let 100 Kč. Jiné jízdenky ani slevy nejsou poskytovány! Jízdenky oproti úhradě v hotovosti obdrží cestující ve vlaku, je však NUTNÁ předchozí registrace do 18:00 h v sobotu 11. 5. a to POUZE na emailu: mira.klas@centrum.cz (!!!)
V přihlášce uveďte své jméno a příjmení a počet objednaných míst (celkem). Vaše rezervace bude platná pouze po zpětném potvrzení. Bez ní nemůžeme garantovat vaše místo ve vlaku.

Děkujeme za pochopení.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Čtvrtek, 09. května 2019 - 19:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 11-2014
Malý tip na výlet pro milovníky modelové železnice . Modelové kolejiště ve velikosti 0 , které je vystaveno v Muzeu dopravy v Drážďanech :

https://www.youtube.com/watch?v=_qR5Kn5Rexw
Sobota, 11. května 2019 - 21:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 2-2012
Zdravim, prosím o hlasování ty, kdo ma Facebook, aby nám dali podporou like/ to se mu líbí+ sdílení dalším lidem na náš projekt, který zahrnuje opravu unikátního motorového vozu M130.104 do provozního stavu, vice zde :https://m.facebook.com/PROCesko/photos/a.2194689290861609/2194714 317525773/?type=3
Všem, kdo hlasuje a sdílí, patří obrovské díky.
Neděle, 12. května 2019 - 01:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2017
18.května 2018
BRATISLAVA
Noc múzeí a galerií 2019

VÍCE INFORMACÍ ZDE !!

Vyjede "Mazutka" 555.3008
Dále motorové vozy:
M262.004
M262.007
!!! M286.018 - "Túlavá" !!! [jidlo][fotic]

V prostorách Železničného múzea SR (MDC RENDÉZ):
- prohlídky muzea
- modulové kolejiště
- jízda na stanovišti parní lokomotivy 310.433
- jízda na motorových drezínách

Vřele Vás všechny zvou k návštěvě:
Železničné múzeum SR
Klub priateľov histórie železničnej dopravy
Klub železničnej nostalgie Bratislava Východ
Neděle, 12. května 2019 - 18:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 956
Registrován: 6-2010
VIDEO: "Rušňoparáda 2019" Souběžná jízda 498.104 a 486.007 Kostoľany nad Hornádom - Košice

https://youtu.be/VeRqj8pgzBg