Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Rakousko » Archiv diskuse Rakousko do 29. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Rakousko do 29. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 19. května 2019 - 23:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 7-2017
Oto: a) Lze, ale házelo mi to vyšší ceny na ty přímé spoje. b) [ok] Díky za doplnění.
Pondělí, 20. května 2019 - 08:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 5-2002
Hledal jsem na netu a nepodařilo se: jaký je nejmenší poloměr oblouku na nové Westbahn? Dík.
Pondělí, 20. května 2019 - 16:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 12-2018
Brr:
"Hledal jsem na netu a nepodařilo se: jaký je nejmenší poloměr oblouku na nové Westbahn? Dík."
Našel jsem 275m, ale to bude nějaké místo, kde se pojede pomalu.
Pondělí, 20. května 2019 - 20:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 5-2002
Tohle je nejspíš minimální poloměr oblouku na staré Westbahn, mě zajímala ta novostavba.
Pondělí, 20. května 2019 - 21:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 12-2018
Brr:
"Tohle je nejspíš minimální poloměr oblouku na staré Westbahn, mě zajímala ta novostavba."
Streckenlänge: 312,2 km
Spurweite: 1435 mm (Normalspur)
Netzkategorie: A
Stromsystem: 15 kV 16,7 Hz ~
Maximale Neigung: 13 ‰
Minimaler Radius: 275 m
Höchstgeschwindigkeit: 250 km/h
Zweigleisigkeit: durchgehend

(Příspěvek byl editován uživatelem eicpraha.)

(Příspěvek byl editován uživatelem eicpraha.)
Úterý, 21. května 2019 - 10:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 7-2008
Oto: děkuji za vychytávku. Jeden z nalezených spojů do Gries za 498Kč mě posílá až do Bruck-Fuchs na přestup do protijedoucího osobáku. Což bych teda neudělal a z toho Brucku už je to jen jedna zastávka do Zell am See, jízdenka za 2,60 eur, nebo prostě "zapomenout" vystoupit...
Paráda, díky moc!
Nechic
Úterý, 21. května 2019 - 11:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 4-2010
Boro: Já když řešil jízdenku do Zell am See vyřešil jsem to jízdenkou Tábor - Wörgl (přes Zell am See) našlo mi to spojení Regionálním vlakem ze Salzburgu přes Zell a cena byla stejná jako přes Němce [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Úterý, 21. května 2019 - 12:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 7-2008
Nechic: díky, ale pojedu z Ostravska, takže ve výsledku by se to prodražilo a hlavně protáhlo.
Ale kdybys třeba věděl co si pak koupit na místě (a nejlépe předem po netu), abych se tam mohl přemísťovat po okolí? To co jsem našel česky není popsáno moc podrobně a němčinu nezvládám.
Nechic
Úterý, 21. května 2019 - 13:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 4-2010
No z Ostravska bude to samé, jen místo Tábor se zadá Brno či Otrokovice [happy]

Na místě nevím, znám jen einfach-raus-ticket a ten nevím jestli platí do Krimmlu
Středa, 22. května 2019 - 07:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 9-2003
Tak jsem zjistil, že přes celé letní prázdniny je plánována výluka u Mistelbachu, takže lze (snad) očekávat obsluhu fabriky Jungbunzlau po trati Zellerndorf - Pernhofen-W. [ok]
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Středa, 22. května 2019 - 19:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 6-2007
Nechic:
"No z Ostravska bude to samé, jen místo Tábor se zadá Brno či Otrokovice [happy]"

To samé to bylo myslím jen první rok po zavedení té levné VJE.

Dneska při směrování přes Summerau pokrývá pásmo za 14 EUR celé Rakousko, zatímco při cestě přes Břeclav je pásmo 14 EUR limitováno na rakouském úseku délkou 500 km, nad tuto vzdálenost to stojí 29 EUR.
Úterý, 28. května 2019 - 20:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14507
Registrován: 12-2007
znám jen einfach-raus-ticket a ten nevím jestli platí do Krimmlu
Neplatí.
-----------------------------------------

Motorový vůz ex řady 5090 na trianglu, který je pozůstatkem někdejšího zaústění waldviertelských úzkokolejek do žst. České Velenice (která do roku 1920 - do doby, kdy západní Vitorazsko připadlo Československu - byla gmündským hlavním hlavním nádražím) - zvláštní jízdy v rámci akce konané mj. k 60. výročí provozu úzkorozchodných lokomotiv řady 2095:

Středa, 29. května 2019 - 20:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 4-2018
Také přidám pár fotek z této akce.


Středa, 29. května 2019 - 20:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 4-2018
Ještě pár..


Pátek, 07. června 2019 - 16:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3964
Registrován: 9-2007
Břeclav - Vídeň nakonec bude na 200 km/h. [ok][ok][ok][ok][ok]
Středa, 19. června 2019 - 21:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6929
Registrován: 12-2011
Vydal jsem se projet poslední provozovanou lokálku u Vídně, Gänserndorf - Obersdorf s odbočkou do Bad Pirawarth. Jsou to pěkné lokálky, ale cestujících bídně málo. Točí se zde celkem 4 motorové vozy, které se křižují v Groß-Schweinbarthu a Bockfließu. Ve špičkovém směru tam možná těch 10 lidí bylo, jinak k sečtení cestujících ve vlaku stačily prsty jedné ruky. Nedivím se, že v prosinci bude osobní doprava zastavena.


"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 22. června 2019 - 15:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2019
Akce na jedné soukromé lokálce:
https://www.nostalgiebahn.at/uebelbacherbahn.html
احمد شاه مسعود
Sobota, 13. července 2019 - 11:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5548
Registrován: 12-2004
intelpetr: Tomu zase nerozumíš, je potřeba zavést 15min. takt po celý den a všechny silniční vozidla na všech cestách (všechny jednotlivé cesty) velice výrazně zpoplatnit a vynucovat předem povolení, že jízda vozidla má prokazatelně cíl v nejbližší žel. stanici, tudíš cesta není zbytečná.
Pak i v tom vlaku do Pirawarthu bude i kolikrát aj 17 lidí!
A co teprve, až se trať narovná, i 18 jich bude.

Zatím ovšem rozhodují v Rakousku jen tupani, tak se musí počkat.
Neděle, 14. července 2019 - 20:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14529
Registrován: 12-2007
Pak i v tom vlaku do Pirawarthu bude i kolikrát aj 17 lidí!
Nutno dodat, že v "koncovém" úseku do Bad Pirawarthu je nabídka spojení po mnoho let tak osekaná, že o nějaké solidní nabídce nemůže být řeči.

14.6.2019
... čili pátek v neúplném pracovním týdnu (pondělí: státní svátek; prázdniny navíc i v úterý), což rovněž může hrát roli v počtu cestujících do/z práce (využití zkráceného pracovního týdne pro dovolenou atd.).

Ve špičkovém směru tam možná těch 10 lidí bylo, jinak k sečtení cestujících ve vlaku stačily prsty jedné ruky.
Oficiálně zveřejněné údaje jsou 600 cestujících za den.

Zatím ovšem rozhodují v Rakousku jen tupani, tak se musí počkat.
Předně je vhodné připomenout, že o tomto zastavení osobní dopravy nerozhodla příslušná spolková země, nýbrž provozovatel dráhy (s tím, že spolková země se tomuto rozhodnutí musí přizpůsobit).
Pondělí, 15. července 2019 - 07:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14530
Registrován: 12-2007
** Doplnění:

což rovněž může hrát roli v počtu cestujících do/z práce (využití zkráceného pracovního týdne pro dovolenou atd.). ... a eventuálně i v počtu cestujících do/ze školy (využití "pouze 3denního" školního týdne + blížícího se konce roku k uskutečnění 3denního školního výletu = dočasný úbytek "denní školní frekvence")
---------------------------------------------------------

Dvě fotky z nové tratě) resp. zčásti jde o přeložku dřívější vlečky, jen zčásti jde o novostavbu) Weiz - Weiz Nord, pořízené v části dne, kdy tudy jedou stejným směrem dva vlaky v 11min. rozestupu (viz i jízdní řád):


Využití všech mnou využitých spojů (různých od 12:52 do 15:10 h) v onen pracovní den bylo velmi nízké, max. do 10 cestujících, včetně oněch "dvou spojů za sebou" (viz foto výše). Školní frekvence žádná.

(Tak, a jestlipak by si "analytici" všimli, že pátek 31. 5. byl tzv. "Fenstertag", tedy den mezi svátečním a víkendovým dnem, z čehož vyplývají specifika jak co do školního (ne)vyučování, tak i co do počtu dojíždějících pracujících.)

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pondělí, 15. července 2019 - 15:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 12-2007
Lze ještě v Rakousku u ÖBB potkat klasickou soupravu, tj. diesel + např. CityShuttle? Díky za info.
Chep.
Pondělí, 15. července 2019 - 15:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 11-2005
Zamracenej: jistě, snadno.

Třeba takhle.
Úterý, 16. července 2019 - 00:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4041
Registrován: 9-2007
Doplním Libchu: Ba naopak, občas se s takovou soupravou lze setkat i na tratích, kde by ji člověk nečekal. Např. Spielfeld-Straß – Bad Radkersburg, Klagenfurt – Wolfsberg nebo Leobersdorf – Weissenbach-Neuhaus. Někde pak jezdí i takové soupravy, nicméně vše pouze v regionálce. Jistou výjimkou je IC 317/318 Budapešť – Szombathely – Szentgotthárd – Graz, nicméně i ten je po Rakousku veden jako vlak kategorie REX. [happy]
Úterý, 16. července 2019 - 14:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 12-2007
Výborně, děkuji. O té filtraci na vagonwebu podle řady loko jsem nevěděl, šikovné!
Chep.
Pezos
Úterý, 16. července 2019 - 18:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 4-2014
Zzz:
"intelpetr: Tomu zase nerozumíš, je potřeba zavést 15min. takt po celý den a všechny silniční vozidla na všech cestách (všechny jednotlivé cesty) velice výrazně zpoplatnit a vynucovat předem povolení, že jízda vozidla má prokazatelně cíl v nejbližší žel. stanici, tudíš cesta není zbytečná.
Pak i v tom vlaku do Pirawarthu bude i kolikrát aj 17 lidí!
A co teprve, až se trať narovná, i 18 jich bude.

Zatím ovšem rozhodují v Rakousku jen tupani, tak se musí počkat."
Že vy jste se zase kochal na webu OSŽ [rofl]
Středa, 17. července 2019 - 10:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5551
Registrován: 12-2004
Pezos: Přesně tam[happy]
Středa, 17. července 2019 - 12:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6969
Registrován: 12-2011
Z článku: Chudák výpravčí bude muset opustit lokálkový klid [sad]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Puma
Čtvrtek, 18. července 2019 - 16:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 4-2011
Museumstramway Mariazell–Erlaufsee
samovrat [wink]
Pondělí, 22. července 2019 - 13:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 8-2017
DB koupilo vozy Westbahnu - nejdrive od prosince vsechny 4-vozove soupravy (v souvislosti s tim dojde zpet k zavedeni hodinoveho taktu) a pote zbytek flotily k prosinci 2021 (do te doby by mely Westbahnu dorazit cinske zazraky).
Pondělí, 22. července 2019 - 13:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9114
Registrován: 4-2003
o te doby by mely Westbahnu dorazit cinske zazraky


" .... Gleichzeitig werden 15 neue Züge beim Schweizer Hersteller Stadler bestellt, ab 2021 soll dann wieder im Halbstundentakt zwischen Wien und Salzburg gefahren werden. ...."[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 22. července 2019 - 14:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 8-2017
RadekŠ:
"o te doby by mely Westbahnu dorazit cinske zazraky


" .... Gleichzeitig werden 15 neue Züge beim Schweizer Hersteller Stadler bestellt, ab 2021 soll dann wieder im Halbstundentakt zwischen Wien und Salzburg gefahren werden. ...."[wink]"

Dle meho jde o chybu v clanku, Westbahn nekolikrat rekl, ze chce koupit vlaky z Ciny (CRRC) a tim nahradit Stadlery. Jaky by taky melo smysl prodat Kissy DB a ihned koupit od Stadlera nove?
Nesni
Pondělí, 22. července 2019 - 14:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 6-2014
Nocni_spoje:
Jaky by taky melo smysl prodat Kissy DB a ihned koupit od Stadlera nove?
Finanční. Nové vlaky od Stadlera budou mít nižší náklady na financování a jako nové i nižší provozní náklady. Westbahn si od toho slibuje, že konečně začne vydělávat.
Pondělí, 22. července 2019 - 14:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 8-2017
Nesni:
"Nocni_spoje:
Jaky by taky melo smysl prodat Kissy DB a ihned koupit od Stadlera nove?
Finanční. Nové vlaky od Stadlera budou mít nižší náklady na financování a jako nové i nižší provozní náklady. Westbahn si od toho slibuje, že konečně začne vydělávat."
polovina flotily, ktera se nyni bude predavat je 2 roky stara - o co budou mit nizsi financni a provozni naklady?
Dle meho si od toho Westbahn slibuje, ze nezkrachuje...
Pondělí, 22. července 2019 - 15:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9115
Registrován: 4-2003
Dle meho jde o chybu v clanku,

Westbahn-Eigentümer Hans Peter Haselsteiner kündigte dies am Montag vor Journalisten in Wien an.

Jaky by taky melo smysl prodat Kissy DB

Die Westbahn habe seit ihrem Markteinstieg über 80 Millionen Euro Verlust angehäuft. "Ich habe keinen Geldscheißer im Keller", sagte der Unternehmer. Für die Neuanschaffung nütze man das niedrige Zinsumfeld.

Westbahn nekolikrat rekl,

Bureš taky několikrát řekl, že Kalousek řekl....[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 22. července 2019 - 17:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 8-2017
Pravda, stoji tak i v tiskove zprave Westbahnu. Uprimne teda recem o znacnem snizeni financnich nakladu neverim - toho se da docilit i ruznym refinancovanim a netreba kvuli tomu vse prodavat a kupovat znovu...
Úterý, 30. července 2019 - 18:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 9-2007
Nemáte někdo, prosím, zkušenosti s platností Einfach-Raus-Ticketu do Břeclavi a Devínské Nové Vsi?

Já bych si ta kolena i nevrtal, kdyby byla pro oba přeshraniční úseky nějaká MPS, ale přes Břeclav gr. neexistuje nic a Devínská Nová Ves - Marchegg vyjde na 3,20 EUR, přičemž Einfach-Raus-Ticket vyjde při čtyřech osobách na 10,5 EUR i přes jeho využití na nepoměrně delší cestu (DNV - Bad Pirawarth - Wien - Břeclav) a to je pak přeshraniční výpalné minimálně nepříjemné... [proud]
Úterý, 30. července 2019 - 19:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2726
Registrován: 9-2003
Bohužel neplatí.

Já si na začátku prázdnin pro dva lidi k ERT připlatil zpáteční jízdenku za úsek Nickelsdorf - Hegyeshalom za tuším 13,40 EUR. Samozřejmě nikdo nepřišel ...
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Úterý, 30. července 2019 - 20:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2019
Vantju: Einfach platí až po Marchegg Gr., resp. Břeclav Gr. čiže nieje nič jednoduchšie ako si kúpiť vnútroštátne lístky v ČR a v DNV. DNV - Marchegg Gr. je nejakých 40-50 centov.
Úterý, 30. července 2019 - 22:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4053
Registrován: 9-2007
Ajo, sakra, já blbec zapomněl možnost nákupu jízdenky do gr. bodů. [proud] Tak pak je to v pohodě, díky!
Pátek, 02. srpna 2019 - 21:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 5-2017
Pár čerstvých střípků z Rakouska (31.7-1.8.2019).
Na malebné lokálce mezi Gänserndorfem a Obersdorfem, jejíž niveleta věrně kopíruje tamní mírně zvlněnou kajinu, jsme v úvraťové stanici Groß Schweinbarth zaznamenali hned čtyři "živé" motorové jednotky.

V Bad Pirawarth pak stopu po "rekreačním" provozu i za tímto koncovým bodem ÖBB....


V Lambachu nás příjemně překvapila archaická jednotka v běžném provozu (s dobrým výhledem přes strojvedoucího na trať)


Na fotogenické Traunseetram a na poněkud nudnější Atterseebahn pak pendlují v běžném provozu už jen moderní vlakošaliny.

Miroslav_ Zikmund
Pondělí, 05. srpna 2019 - 15:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 2-2016
BRKS - jízdenkové automaty ÖBB už od loňska neumí Breclav Gr. jen Breclav, tudíž ta jízdenka by měla být akceptována až do Břeclavi.
Nepředpokládám, že by se štiplístek obtěžoval vyptáváním kam cestující jede a pak ho šel ještě zkontrolovat ...
Pondělí, 05. srpna 2019 - 18:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 7-2017
Platí do Břeclavi.
Pondělí, 05. srpna 2019 - 21:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2017
Menší zkušenost FIPkama. Když jsme jeli do Itálie Jižním expresem s přestupem na NigtJet v Linci, tak se nás rakouská průvodčí pokoušela ještě ve vlaku z Prahy zkasírovat o 10 E servisního poplatku. Narazila na rozhodný odpor. Tvrdila, že když jedem do Itálie, že ho stejně budeme muset zaplatit v dalším vlaku. Tomu, že v nočních vlacích se platí Aufpreis s rezervací a poplatek je jen na RailJety a EC se podivovala, pak se do něčeho dívala a vzápětí svoji snahu vzdala. Zajímalo by mě, zda to ta jinak sympatická dívčina dělala z neznalosti, či si jen chtěla zvýšit tržby.
Středa, 07. srpna 2019 - 18:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 8-2015
Zell am See úzkokolejka 2019-07-18 vlaky na přejezdu: https://youtu.be/_5ywYIalEZs
Středa, 07. srpna 2019 - 21:20:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4057
Registrován: 9-2007
Opravdu až od loňska? Já jel na vnitrotarif ÖBB do Břeclavi z Vídně před pěti lety, neboť v automatu stála jízdenka hodinu před odjezdem 20 EUR, ale s Vorteilscard, co jsem tehdy měl, pouze 10 EUR. No a jízdenku jsem chtěl také jen do gr. bodu, ale žádný tam nebyl, pouze prostá Břeclav, navíc s Vorteilscard přece 50% sleva na mezinárodní jízdenky není, musela to tedy být jízdenka dle vnitrostátního tarifu ÖBB.

Ty gr. body by měli už dávno zrušit, je to ostuda.. celý systém mezinárodních jízdenek by chtěl nějak překopat. Je sice skvělé, že oblast, kam lze cestovat z Česka na VČJE, je stále větší a větší, ale mezinárodní výpalné (NRT) se na některé relace stále nabízí (např. Brno - Mnichov přes Vídeň; krásných 3084 Kč) a na některé logické relace (Brno - Benátky) nejde jedna jízdenka skrze e-shop ČD koupit vůbec. Druhá jmenovaná sice jde skrze e-shop ÖBB, ale jak to má normální člověk z Brna vědět, když mu Flixbus ukáže deset variant spojení (vč. jednoho přímého), což mu bohatě stačí a o příjemném spojení vlakem se ani nedozví... [uhoh]
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 09:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2008
Zdarec
Za týden jedu poprvé do Rakouska i Itálie. Sice autem, ale chtěl bych tam pojezdit i trochu vlakem.
FIPky mám, a zajímá mě na které vlaky je mohu použít. Výchozí stanice pro mne je Jenbach. Kolega říkal, že Ec a rj a podobné vlaky jsou s příplatkem. Takže jestli bych jel do Innsbrucku nějakým osobáčkem, tak by to bylo cajk.?? Osobák z Innsbrucku na Brenner asi taky.??? a na italské straně do Brixenu bych asi taky vlezl jen do osobního vlaku. No pak mi zůstává vláček z Jenbachu do Mayrehofenu přes Zell am Ziller. na to asi FIP neplatí, co????
Dík za odpověď
PK :-)
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 11:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2017
Předpis OK 12 uvádí, že v regionálních vlacích v regionu Bolzano nejsou FIPky uznávány. Údajně je to z důvodu smlouvy regionu se společností Trenitalia. Je to tedy stav zřejmě obdobný tomu,který nastane na lince Beroun -Plzeň - Klatovy, až začne platit ta nová smlouva s ČD. Na stránkách Trenitalie nelze ani najít cenu za jízdenku uvnitř tohoto regionu. Například Z Brenneru do Bolzana, nebo San Candida/Innichen. Ale z Brennera do Trenta či Verony to již cenu dá. Takže zřejmě tam platí jen nějaký regionální tarif IDS, ale nějaký odkaz na to mi není znám. Před časem se tu v diskusích psalo, že když někdo jede na FIP za hranice regionu, tedy tranzituje, není problém. Předpis ale mluví jinak. jaká je současná praxe netuším.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 14:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 1-2009
Pkluz: Pekná trať je z Innsbrucku do stanice Landeck -Zams,kde možte bez príplatku 10 EUR cestovať regionálnymi vlakmi.Pozor,15.8 nejazdia,to je v Rakúsku cirkevný sviatok

Na úzkokoľajnej trati z Jenbachu do Mayerhofenu FIP neplatí,tam sa kupujú lístky spoločnosti Zillertalbahn,pekný zážitok budete mať z jízdy vláčkom z Jenbachu k jazeru Achensee
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 20:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 4-2007
Přilepy: Trať Innsbruck - Landeck znám a nevšiml jsem si že by o církevních svátcích regionální vlaky nejely.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirek2.)
Neděle, 18. srpna 2019 - 17:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 8-2015
Má Škoda 120 jede vlakem [happy]
Převoz mé Škody 120 vlakem Tauernským železničním tunelem mezi stanicemi Mallnitz a Böckstein červenec 2019
https://youtu.be/ppeTNyOKSKY
Úterý, 20. srpna 2019 - 08:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 9-2003
Přílepy: Zážitok z jízdy vláčkom? Motýle to chtějí?
NOBLE BRICKS
Středa, 21. srpna 2019 - 15:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 9-2007
Na jakou jízdenku se dají projet lokálky na západ od Lince, prosím?

Někde jsem se dočetl, že by se letos mělo přestat jezdit po trati Wels - Eferding. Na sobotu vychází pěkně plán Praha - Linec - Peuerbach - Neumarkt-Kallham - Wels - Aschah ad Donau - Efreding - Linec - Praha (mimo sobotu se po té ohrožené trati nejezdí), v rámci kterého bychom projeli navíc i celou síť LILO (Linzer Lokalbahn), jenže na ni, co vím, Einfach-Raus-Ticket ÖBB neplatí, protože dopravcem není ÖBB... no a na webu místního IDS sice zmínka o celodenní jízdence je, ale už ne o ceně celosíťové varianty. [crazy]
Středa, 21. srpna 2019 - 16:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 6-2019
Jojo, letos Haiding - Aschach an der Donau, St. Nikola-Struden - Sarmingstein, Obersdorf NÖ - Groß Schweinbarth, Bad Pirawarth - Gänserndorf, Waidhofen/Ybbs Vogelsang - Gstadt b. Waidhofen.

Na jakou jízdenku se dají projet lokálky na západ od Lince, prosím?
To už jsem před léty vyřešil tak, že jsem se nechal zaměstnat na železnici. [happy]. Tady ovšem ani to nepomůže.
Mimochodem, jestli budete v neděli 1.9. v Praze, tak budu večer hodinu čekat na EN 443 (šotoušení na západní Ukrajině), můžeme dát to pivo.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 21. srpna 2019 - 17:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 11-2005
Obávám se, že OÖVV má celodenní lístky vždy jen na konkrétní trasu (prakticky fungují asi jako zpáteční za dvojnásobek jednosměrné) a ne na konkrétní oblast. Nejde to třeba nějak přeskládat, abys projel úsek Wels - Eferding - Aschach na ÖBB Sparscheine Budějovice-Wels-Aschach (to samé pro Wels - Peuerbach) a zbytek pak na jednoduché OÖVV podle toho jak jdou nebo nejdou vydat oklikou?
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 20:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4084
Registrován: 9-2007
Díky za reakce!

Na dráze jsem se zaměstnat nechal, ale režijky se hned nedočkám, FIPky budou za víc než rok a žena navíc bude mít režijku až za půl roku. [sad][proud]

On ten zbytek tratí by měl snad vydržet a navíc na sobotu ráno nádherně vychází kolečko Linz - Steyr - Kleinreifling - Selzthal - Stainach-Irdning - Bad Ischl - Attnang-Puchheim - Wels a pak Aschach - Efreding - Linz - Praha, což vyjma úseku Efreding - Linz zvládnu na Einfach-Raus-Ticket, tak asi raději pojedu takhle. Bude sice nutné v Linci spát, ale kousek od nádraží je velmi hezký hotel za 65 EUR pro dva a navíc, abych stihl projet lokálky nad Vídní (Bad Pirawarth), pak se rychle přesunul do Lince a otočil konečnou Sarmingstein, dorazil bych do Lince i tak po deváté večer a poslední vlak do Prahy bych nestíhal.

Je to takové celé hrozně na rychlo, ale když je možnost.. je lepší to mít v mapě vybarvené, než si pak hlídat šotojízdy a doufat, že zrovna ten jeden den v roce mi vyjde volno, abych si nějaký krátký cancourek projel a neměl v mapě šedé místo.

No jo, být projížděč je občas těžké. [rofl] A toho 1.9. můžu, domluvíme se po e-mailu.
Pátek, 23. srpna 2019 - 16:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3615
Registrován: 9-2003
žena navíc bude mít režijku až za půl roku
Stojí to za těch ušetřených pár desítek tisíc, mít ještě i doma modrou gumu [rofl] ?
NOBLE BRICKS
Středa, 28. srpna 2019 - 15:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2019
Drážní zvědové uvádějí, že na tratích kolem Bad Pirawarthu bude zavedena SEV pro chatrný stav tarti již 2.9.!!!!!!!!! Čili kdo nemá projeto, má poslední dva dny!!!!!!
(za pravdivost info neručím)
Středa, 28. srpna 2019 - 22:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2018
Anatol J. no, podobne zvesti jsem taky slysel. Ale nikdo to nedokázal potvrdit.
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 18:20:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 5-2018
Tak podle elektronicke pošty z OEBB i známého z hlavního města naseho jizniho souseda jde jen o zvěsti.
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 20:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 401
Registrován: 8-2010


Linz Stadthafen Vbf, za šturcem pokračovala spojovací dráha na nádraží Urfahr, počínající elektrizace a Herkules na vjezdu s nefunkčním mechanickým hlavním návěstidlem. Foceno v pondělí.