Diskuse » Archiv 2019 » Modely a modelářství » Velké malé trolejbusy předcházející | další

Velké malé trolejbusy

dolů
   autor příspěvek
Michel
Čtvrtek, 07. února 2019 - 21:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2017
Tady je nějak mrtvo. Takže to tady trochu voživím [proud]
Dneska jsem si vyzvedl papírový balíček, ve kterém se nacházeli tyto nové ráfky pro model trolejbusu 14Tr17/6M 3286

Kupodivu mě tyto ráfky vyšli v celku levně [kladivo]
http://michelmodel.wbs.cz
[kecal]Web o modelech plastikových a na dalkové ovladání.[kecal]
[pozor]Model, na kterém teď pracuji: Škoda 14TrM 3286 DPMB[pozor]
johnykiller
Pátek, 08. března 2019 - 18:34:46  
Neregistrovaný host
Michel:

Aká je to veľkosť? Dajú sa v tejto veľkosti zohnať aj trilexy?
Michel
Pátek, 08. března 2019 - 19:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2017
Velikost ráfků je 45mm (průměr)
Trilexy se v podobné velikosti sehnat dají. V jednom zahraničním obchodu jsem trilexy našel. Klidně pošlu na ně vodkaz.
http://michelmodel.wbs.cz
[kecal]Web o modelech plastikových a na dalkové ovladání.[kecal]
[pozor]Model, na kterém teď pracuji: Škoda 14TrM 3286 DPMB[pozor]
johnykiller
Pondělí, 18. března 2019 - 15:46:14  
Neregistrovaný host
Michel:

Tak to je pre mňa moc veľké. Chcem si totiž postaviť Ikarus v mierke 1:43 a mám naň problém zohnať kolesá. Už som jednému kolegovi z tohto fóra spomenul, že by som si chcel postaviť klbák na autodráhu a najväčším problémom sú pre mňa kolesá.
Viem, že bus na autodráhe a ešte k tomu klbák je vtákovina, ale za tú srandu to snáď stojí. [biggrin] Inšpirovalo ma toto video.

Ale asi spravím niečo zo starých fixiek, ich konce mi kolesá autobusu pripomínajú a v detstve som sa s nimi tak aj hral. [lol]
Michel
Pondělí, 18. března 2019 - 15:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 6-2017
Tak to jo. To bude zábavy na celé dny [lol][rofl]
http://michelmodel.wbs.cz
[kecal]Web o modelech plastikových a na dalkové ovladání.[kecal]
[pozor]Model, na kterém teď pracuji: Škoda 14TrM 3286 DPMB[pozor]
George
Čtvrtek, 28. března 2019 - 10:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 5-2002
Johnykiller: Proč ne, v pražském kroužku modelářů v Podbabě jsem viděl ŠD 11 od Itesu předělanou na autodráhu.
George
Úterý, 14. května 2019 - 10:40:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 5-2002
Taková zajímavost, možná se o tom ví.
V Plzeňské Techmanii mají tyhle, patrně funkční, modely devítek

Hodně podobný je i tenhle model devítky v Bomaji

i když si už čímsi prošel, takhle totiž vypadal původně


Kábulská verze mi přijde v jiném měřítku a větší holota (jen statický model do vitriny).


Vypadá to jako by Škoda dodávala k vozidlům i modýlky. Netuší někdo kolik celkem těch modelů bylo?
Případně co všechno je na nich funkční? Podle prohlídky těch v Plzni to má řiditelnou přední nápravu, po připojení to asi jezdí na elektriku, alespoň ta Bombajská určitě,(kolik V?), možná to i svítí.
Kdo ví víc?
Michel
Středa, 22. května 2019 - 21:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2017
[new]
Jeden nejmenovaný na FB do skupiny nám ukázal svůj skvostný vozový park. Plánuje s těmito modely jezdit na akci den otevřených dveří ve vozovně Husovice.


Pěkné bastlanice co? No to už si udějte o tom obrázek vy. Já mám z toho smíšené pocity [uhoh][kladivo]
http://michelmodel.wbs.cz
[kecal]Web o modelech plastikových a na dalkové ovladání.[kecal]
[pozor]Model, na kterém teď pracuji: Škoda 14TrM 3286 DPMB[pozor]
George
Středa, 10. července 2019 - 10:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 5-2002
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4080987
MacoMajo
Pondělí, 26. srpna 2019 - 08:30:13  
Neregistrovaný host
Zdravím ITESaci
Otázka:
Kúpil som jednu SD11, a okrem zaplakania nad stavom modelu ktorý jednoznačne potrebuje veľa lásky, mám problém s ovládačom. Je rozbitý, majiteľ ma trochen podfúkol a poslal mi rozbitý voz (poškodená predná náprava, stopy od lepidla) a ovládač bez volantu, a zadného krytu bateriek.
Nakoľko nie som lemra, a viem si opraviť kopec vecí, pustím sa do oživenia (a prestreku), avšak potreboval by som, ak má dakto rozobratú na ND (Asi nikto nepredáva ND, že?) fotky toho ovládača, resp jeho súčastí, prípadne opis fungovania či som všetko pochopil dobre, ak je možné aj rozmery dielov (výrobu si už zabezpečím). Ďalej ak má dakto prednú nápravu ideálne rozobratú, aby bolo vidieť celý mechanizmus nakoľko tu je zadretý, oblepený páskou a zlomený. Ďakuejm za akékoľvek rady či fotky.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 08:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 9-2008


zaprášená fotka je jak to je origo, dávám teda raději i fotku po vyčištění před nastrojením

nic lepšího teď po ruce v PC nemám a doma bych stejně zapomněl :-)
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz www.vw-club.cz
Pondělí, 26. srpna 2019 - 09:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 9-2008
ovladač rozebranej u sebe nemam, pokud je ulomenej volant doporučuju repliky od J.Jelínka z retrohrackarny, ma i vic plastovejch dilu, trebas krytky, narazniky apod
www.retrohrackarna.cz

lanka, pastorky a motorky zase tady
https://eshop.ceska-hracka.cz/ites--igra/
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz www.vw-club.cz
Tajemný_em
Pondělí, 26. srpna 2019 - 12:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3897
Registrován: 5-2002
MacoMajo:
"pustím sa do oživenia (a prestreku)"

Nic mi do toho není, je to tvá hračka, ale není trochu škoda ji přestříkávat? Tyhle žluté Ešemky s hnědým spodkem považuji za poměrně raritní kousky (i když v reálu asi předlohu nemají), většinou jsou mezi lidmi ty standardní bílo- nebo krémovo-červené. Ale samozřejmě, pokud je dobitá jak ci...ské hračky, tak asi nic jiného nezbude. [wink]

Tomu dotazu k přední nápravě úplně nerozumím, co s ní chceš ještě dělat? Dle fotek vypadala funkčně už před očištěním. Tam bude problém spíše pod volantíkem ovladače - prasklý hřeben, vyrvané ozubené kolečko, případně prasklá struna, ne?

A jinak Retrohračkárnu pana Jelínka mohu vřele doporučit, osobní zkušenost výborná.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Pondělí, 26. srpna 2019 - 12:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 9-2008
a kdo říká, že má MacoMajo žlutýho Itesáka? to jsou moje fotky :-)

jinak žlutý jsou opravdu raritní, výroba pouze 1989 a ještě v drtivý většině bezkabelové


(Příspěvek byl editován uživatelem amogh.)
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz www.vw-club.cz
MacoMajo
Pondělí, 26. srpna 2019 - 12:41:07  
Neregistrovaný host
Tak tak, ja mám úplne toho červeného najrozšírenejšieho s najmenšou hodnotou. Je to relatívny šrot, napr stred medzi nápravami na bokoch kde je spoj spodku (červený) a boku (biely) to dakto lepil hádam chemoprenom, je to rozleptané asi na 10cm vrátane boku, takze to musí ísť na výbrus a vytmelenie, rovnako skoro všade kde sú tie zámky medzi dielmi je ulomený vonkajší kus plastu (asi 1x1mm) od toho zámku (dakto to skladal nasilu) a teda po vytmelení bude viac biely než červený. Tento je bohužiaľ na bowden, takže pôvodný úmysel evropabusu+rotelu je tahet, možno časom keď zoženiem druhú prerobím na RC.
Inak, nemá dakto odpad z týchto autobusov? verím že pri zbierkách daktorých kde má kopec vozov je to asi hlúpa otázka, ale aj tak, ak nezoženiem dosť originálnych dielov na opravu, pôjde do nových dielov :/
A ďakuejm za linky, minimálne ten volant na diaľkové hneď objednávam, a pozriem ešte čo chýba a je k dispo.
Tajemný_em
Pondělí, 26. srpna 2019 - 12:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 5-2002
Nojo, to jsem si všiml až teď. [crazy] Duševně jsem pořád ještě na víkendu, takže pozornost = 0.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman