Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » FlixBus předcházející | další

FlixBus

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse FlixBus do 19. 09. 2020 Saul_Goodman 60 19-09-20  22:04
   autor příspěvek
Neděle, 20. září 2020 - 12:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 3-2011
No jo když nejsou argumenty, tak přicházejí urážky a lži. Klasika u některých. [happy]
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Pajzák
Neděle, 20. září 2020 - 20:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 6-2015
Tak zkusíme argumenty. Na základě jakého předpisu musí řidič nebo jiný člen posádky zkontrolovat, že jsou všichni cestující ve voze? Dnes jsem byl svědkem, že cestujícímu, resp. necestujícímu ujel vlak. Také za to můžou dráhy?
Neděle, 20. září 2020 - 20:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 3-2011
Na základě svých povinností je řidič povinen překontrolovat cestující po každé pauze. To mám přímo od řidiče autobusu, byť jezdící u jiné firmy, tak to zřejmě je něco, co asi platí všude. Zvláštní, že jiné společnosti nenechávají cestující tak často u pump jako Flixbus [wink]
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Pajzák
Neděle, 20. září 2020 - 20:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4308
Registrován: 6-2015
Takže bez argumentu. Jeden řidič povídal. A podle čeho to ten řidič má poznat, říkal taky? Když máš akční jízdné do vzdálenější zastávky, kam si ho člověk koupí, a vyleze dřív, je řidiči k ničemu i seznam jízdenek.
Neděle, 20. září 2020 - 21:09:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 3-2011
Tak to je Váš názor. Chápu, že u vás v Čechách moc smysl pro pořádek nemáte. Nicméně, když nechal Flixbus na jedné pumpě 2 cestující, tak i podle vyjádření policie řidič pochybil tím, že nezkontroloval, zda jsou všichni v autobuse. Řidič má vždy u sebe seznam cestujících a pokud někdo vyleze dřív úmyslně, tak si nejspíš vezme své věci s sebou. [wink]
Ale to je těžké, když Flixbus najímá ty nejlevnější dopravce s řidiči z východu, které mají naprosto otřesné manýry. Ať chováním k lidem nebo řízením autobusu.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Pajzák
Neděle, 20. září 2020 - 21:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 6-2015
Když někdo cestuje s batohem a vezme si ho s sebou, což chápu, nezjistí nic. Stejně když má bágl v kufru a u sebe kabelku. A to, že řidič pochybil, sice řekl policista, ale pochybuji, že toto vyjádření bylo zcela právně podložené.
Je to jen můj názor, ale podložený tím, že jsem se nikdy s žádným předpisem v tomto ohledu nesetkal.
Neděle, 20. září 2020 - 21:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3894
Registrován: 3-2011
To je samozřejmě Váš názor. Jiná země, jiná pravidla.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Pajzák
Neděle, 20. září 2020 - 21:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 6-2015
Promiň, ale tvoje dokonalé poněmčení z posledních let asi už není k smíchu jenom mně. Kde jsou časy, co jsem si rád četl tvé postřehy z pražského tramvajového provozu. Ale nakonec, proč ne? Někomu to vyhovuje, někomu ne, a já můžu těm prvním přát jen štěstí. A vlastně i těm druhým.[happy]
Neděle, 20. září 2020 - 22:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13137
Registrován: 4-2006
Pane Fkame už se tady notnou dobu ztrapňujete. Také bych chtěl vidět ten předpis. Jenže on není. Asi jako článek Peroutky co.
Co se týče toho vystoupení u pumpy při tankování, tak cestující byl pořádný debil. Prvně by mu to řidič oznámil, že je nějaká pauza. Pokud šel tankovat, tak neměl nikam vylézat. Otevření dveří neznamená - můžete ven. On nám tady Fkam ukazuje, jak jsou Němci skvělí, jenže tam by to dopadlo stejně. Podle vás Fkame by měl řidič obejít každého cestujícího a zkontrolovat jestli sedí, jestli má zapnutý knoflíček. Bože, kam jsme to došli ve svéprávnosti. Každý je zodpovědný za svoje počínání, bez ohledu na národnost. Autobusem mám nacestováno statisíce kilometrů. Pauzy jsem také absoloval tolik že by vám rok na ně nestačil. Ale pokud řidič oznámí odjezd je v půl, tak je prostě v půl. Je to o kázni a ohledu na ostatní. Jenže to milý Fkame vůbec nevíte o čem je řeč.

"Chápu, že u vás v Čechách moc smysl pro pořádek nemáte." Tuhletu krávovinu myslíte vážně?????????????? A že jsem před měsícem jel mezi Špindlem a Vrchlabím za německou rodinkou, která klidně za jízdy vyhodila tašku odpadků?? To je Německý pořádek jo? No pěkně děkuju tedy. Vychvalujete tady Němce, ale sám jste u nich obyčejná pracovní síla z východu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Pondělí, 21. září 2020 - 00:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 11-2019
Fkam:
"Ale to je těžké, když Flixbus najímá ty nejlevnější dopravce s řidiči z východu, které mají naprosto otřesné manýry. Ať chováním k lidem nebo řízením autobusu."
No pokud si to dobře pamatuju, ty seš taky řidič v Německu "z východu". A můžeš se litovat kolikrát chceš [wink]

I když si toho o sobě myslíš hodně, tak pro Němce je víc Turek než někdo z východu a je to úplně bez rozdílu jestli to je Rumun, Bulhar nebo třeba ty z ČR [lol]
Pondělí, 21. září 2020 - 07:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 3-2011
Pane Aresi neztrapňujte se více než obvykle s Vašimi názory a chovejte se slušně. Je mi jasné, že jiné názory Vám děsně vadí, ale prostě jednou máme svobodu a každý se může vyjádřit. Což je opět něco, co u vás v Čechách dost dobře nefunguje. A nesuďte jiné, pokud je neznáte. Neznáte ani mě, ani Němce. Němci si na rozdíl od Čechů váží lidí, co pracují, mají smysl pro pořádek.

Co se týče těch pauz, tak máme obecně právní předpisy stanovující, že i cestující na dálkových linkách mají právo na pauzu (nikoliv jen řidiči). Takže by se nemělo stávat jako se mi stalo třeba u české Eurolines, že pauza pro cestující přišla až po nějakých 8-12 hodinách, což není dvakrát ok. Nikdo se nebaví o tom, že řidič musí nutně každému kontrolovat knoflíček. Ale je povinnost řidiče řádně vyhlásit přestávku a jasně říct, jak dlouho se bude stát. Zajímavé, že u jiných dopravců to funguje velmi dobře, jen Flixbus s tím má nějaké problémy. Minimálně několikrát do měsíce Flixbus někoho někde nechá na pumpě. Což mi nepřijde normální.

Jsem člověk, co má rád dodržování předpisů a férovost k lidem. Nic víc. A když se mi něco nelíbí, tak se ozvu. Fakt nemám rád, když někdo jiným činí problémy. [nene]

A jinak Flixbus v Německu fakt nemá dobré jméno. Víceméně ho používají akorát studenti a cizinci. Jedinou výhodou je totiž občas velmi výhodná cena proti vlaku, ale to jaksi někdy nestačí.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Pondělí, 21. září 2020 - 14:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13138
Registrován: 4-2006
Co jsem vám řekl neslušného pane Fkame? Jinak informace pro vás. Němce znám možná lépe než vy. Já totiž mám z poloviny německé předky. A dodnes tam mám část své rodiny, kteří tam žijí celý život a nikdy v ČR nežili. Takže si laskavě tyhle vaše kecy a pindy, nechte někam jinam.
Jinak je vidět, jak jste mimo. Když vám došli argumenty, začnete používat přestávku pro cestující. Jenže z dostupného to bylo na pumpě, kde řidič jaksi neměl žádnou pauzu, ale čerpal pohonné hmoty. Co by jste dělal, kdyby se tam ten cestující zranil. Aha to vám nedošlo. To, že pak nezastaví civilnímu autu, taky bych to neudělal.
Jestli je nějaký FlixBus v Německu oblíbený nebo ne je mi úplně jedno. Já žiju v ČR.
Opravdu jste se teď ztrapnil ještě více.
Jinak vám přeji krásné ...... Co tím myslím víte, protože jste skoro Němec. Tak jistě víte co tento týden slaví.
Jinak jste mě rozesmál. Skoro se mi dere na jazyk jedna hláška z filmu. Ale ne to není německý film a pointu by jste nepochopil.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Pondělí, 21. září 2020 - 21:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 3-2011
No tak na rozdíl od Vás nemám potřebu ostatní urážet jen proto, že mají jiné názory. V pořádku. Vy považujete za normální nechat lidi na pumpě a vesele odjet. Já nikoliv a když jsem to probíral s pár lidmi, co se v autobusové dopravě pohybují, tak se chytají za hlavu a doufají, že dotyčný řidič je na úřadě práce. Tečka. Téma ukončeno.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Pondělí, 21. září 2020 - 22:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 443
Registrován: 11-2019
Fkam: fňuk fňuk
Úterý, 22. září 2020 - 15:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13139
Registrován: 4-2006
Bohužel jste ve velké argumentační nouzi. Proto se snažíte se vykroutit a používáte argumenty malého děcka. Já vám váš názor neberu. Ale mohu mít svůj. Tím vám sděluji, že cestující prostě nemůže autobus opouštět kdykoliv se mu chce. Za chvíli s vaší logikou nám cestující začnou vystupovat za jízdy. Shrnu-li to: řidič nedal pokyn k přestávce a tím vystoupení. Cestující pochybil a také za to byl následně potrestán. Vy asi FlixBus nesnášíte, proto tady tak srdceryvně se snažíte. Stát se to u Jančoury budete mluvit přesně opačně. Na to už vás tady znám. Je to pokrytectví. Dokonce mě udivuje, že policie je ochotná řešit za naše peníze takovou hloupost. I sám onen cestující ze zahraniční se podivuje, že to policie řeší zdarma. Ano řeší to z našich daní, že jeden kokot si někde vystoupí a není schopen se vrátit. Ano mě by se to nestalo, protože bych svévolně nevystoupil a když, tak dohodnutý čas je pro mě zákon. Tomu se Fkame říká disciplina. To vás v Německu nenaučili. Víc vám asi nemá cenu dále zde říkat, stejně budete kňourat.
Saul Goodman viz poslední slovo bude kňourat a bude kňourat.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Úterý, 22. září 2020 - 16:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 3-2011
Žádné argumenty, jen urážky a lži. Klasika pana Arese. Nic nového za ty roky. A mimochodem nejsem žádný fanoušek Jančury, RJ opravdu není můj oblíbený dopravce.
Naštěstí v Německu nejsou lidi jako Vy, protože to by Německo nikdo nedošlo tam, kde je. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Saul_Goodman
Úterý, 22. září 2020 - 17:33:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 451
Registrován: 11-2019
Fkam: Lítostivý a ublížený, německý imigrant, který ze sebe dělá něco víc než je, oddaný komouš, nevidíš si ani přes to svoje panděro...

Německo je tam kde je taky díky levným gastarbeiterům jako seš právě ty. Je super být na úrovni Bulhara, Albánce nebo Turka někde z východu [lol]
Pajzák
Úterý, 22. září 2020 - 18:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4311
Registrován: 6-2015
A je na tom něco špatného? To je nějaká kasta podlidí?
Úterý, 22. září 2020 - 18:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 3-2011
Němci nedělají rozdíly mezi lidmi. A stejně tak Němci platí všechny stejně. Pro Němce je podstatné, že člověk umí jejich jazyk, respektuje jejich kulturu a zákony a především chce pracovat. Stejně tak si váží všech povolání, jedno jestli zedník, popelář, právník, ředitel. Mí předkové pocházejí z Rakouska a to jestli se nepletu je na jih, nikoliv na východ [wink]
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Úterý, 22. září 2020 - 19:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2020
Fkam:
Zde diskuzi sleduji dlouho, nekomentoval jsem. Zajímají mě jiné věci.
Ale k Vám musím říci: Vy jste s TN26 Ti nejžlutější. žlutější není ani číňan. [blush]
Hezký den a nezapomeňte, že všichni znají Vaše adorace Jančuráka.
Úterý, 22. září 2020 - 19:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3901
Registrován: 3-2011
cruseider:
"Fkam:
Zde diskuzi sleduji dlouho, nekomentoval jsem. Zajímají mě jiné věci.
Ale k Vám musím říci: Vy jste s TN26 Ti nejžlutější. žlutější není ani číňan. [blush]
Hezký den a nezapomeňte, že všichni znají Vaše adorace Jančuráka."

Před lety jsem pana Jančuru podporval a myslím, že jeho vlak do Chorvatska byl super počin...nicméně spousta jeho rozhodnutí z posledních let nepovažuji za šťastná. Eurolines byl naprosto super, škoda že dneska už není. Každopádně u mě dneska vyhrává BlaBlaBus. [wink]
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Saul_Goodman
Středa, 23. září 2020 - 09:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 11-2019
Pajzák:
"A je na tom něco špatného? To je nějaká kasta podlidí?"
Komouši jsou spodina, dno a svoloč. Mladí naivní komouši jako je "Fkam" jsou ještě k tomu naivní blbové [uhoh]
Saul_Goodman
Středa, 23. září 2020 - 10:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 11-2019
Fkam:
"Němci nedělají rozdíly mezi lidmi. A stejně tak Němci platí všechny stejně. Pro Němce je podstatné, že člověk umí jejich jazyk, respektuje jejich kulturu a zákony a především chce pracovat. Stejně tak si váží všech povolání, jedno jestli zedník, popelář, právník, ředitel. Mí předkové pocházejí z Rakouska a to jestli se nepletu je na jih, nikoliv na východ [wink]"
Samozřejmě že ne. Protože potřebují naivky z východu jako seš ty, kdo jim budou makat na důchody tam, kde sami dělat nechtějí kvůli nízkým platům. Ty seš samozřejmě ideální kandidát. Zklamaný životem, sám a jedinou zálibou je dobrý pocit z práce.

Někoho z Rakouska/Německa má v rodině polovina Čechů a taky to z nich nedělá Němce. Stejně jako se Rusák nikdy nestane Němcem jen kvůli té správné občance.
Pajzák
Středa, 23. září 2020 - 10:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 6-2015
Tak jestli rozlišuješ lidi na lepší a horší jen podle národnosti, tak se asi nemáme v této věci o čem bavit.
Saul_Goodman
Středa, 23. září 2020 - 10:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 11-2019
Pajzák:
"Tak jestli rozlišuješ lidi na lepší a horší jen podle národnosti, tak se asi nemáme v této věci o čem bavit."
Já ne, ale v Německu to pochopitelně není tak sluníčkové. Stejně jako ty nechodíš do hospody z Ukrajincem a Bulharem tak Němec nepůjde s někým z ČR, protože je to pro něj jen levný gastarbeiter z východu (bez rodílu místa) s podivnou němčinou [wink]
Pajzák
Středa, 23. září 2020 - 10:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4314
Registrován: 6-2015
A jak to víš, s kým kam chodím? Zrovna v tomto jsi se dost netrefil.
Středa, 23. září 2020 - 19:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13140
Registrován: 4-2006
Fkame vy tak nehorázně lžete. Oni ty rozdíly dělají. Sundejte si ty svoje žluté brýle.
Já třeba nemám problém jít do hospody s cizincem. Ale jelikož v práci jsem měl ve svém týmu i lidi z východu, tak většinou si s nima píšu doteď. Asi nejvzdálenější jsou dvě cizinky z Kyrgyzstánu. Protože jste jistě úžasně chytrý, jak nám zde předvádíte, tak víte co jsou. No pro ostatní jsou dokonce muslimské víry. Takže jste stejný demagog, lidi neznáte, ale posuzujete je. Ale ponižování lidi z ciziny je ve všech zemích a Německo nevyjímaje. V některých hodnotách jsou dále, jinde je ale ztrácejí. Bohužel za celou dobu jste bez relevantních argumentů. Konečně asi nejsem sám kdo vás tady už zná.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Blekp
Sobota, 26. září 2020 - 09:29:14  
Neregistrovaný host
CEJ228JD4HX
CEJ2247DRLU
Sleva 30 % je platná pro objednávku do 27. 9. 2020 pro jízdy v období 1. 10. 2020 - 30. 11. 2020 v rámci České republiky.
Pondělí, 28. září 2020 - 21:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 5-2007
Já nevím, pánové, pouštíte se do Fkama tak směšně, že mi přijde, že jste snad nikdy v provozu nebyli.
Odjezdil jsem něco málo se zájezďákem, i jako subdodávka pro toho Jančuru, řešil jsem na cestě problémy, musel stát na pumpách atp.
Jako řidič, zaměstnanec, mám nějaké základní povinnosti. Takže pokud na lince zastavím u benzinky, buď vyhlásím jasně pauzu (a pokud je potřeba, i v AJ a NJ) a pokud pauza není, oznámím lidem (klidně opět v AJ a NJ), že je technická přestávka a nemají opouštět vůz.
Abych si prostě jen tak zastavil, vyběhl ven, za pár minut nastoupil a odjel, to fakt ne. Vždycky rychle vezmu seznam cestujících, proběhnu vůz, jestli mám všechny a pokud ne, snažím se problém vyřešit. Stejně tak, když už lezu ven, pohlídám si, jestli za mnou leze někdo další. Aspoň tak, jak dokážu.
Nikdy jsem nikoho na benzince nenechal. Čím to asi bude? Že by tím, že jako řidič plním svoje základní povinnosti?
Ano, je blbost cestujících, že vystoupí a nestihnou nastoupit zpátky. Ale někoho tam nechat, to bych se za sebe fakt styděl a vrátil se k MHD. Proč se toto stává výhradně Flixbusu? Nebude někde chyba, co? Zdá se mi, že jste úplně mimo.
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz

!!!ZSPD rulez!!!
Web s prezentací Zlínského spolku přátel dopravy

Děkuji všem, kteří se na činnosti nemalými zásluhami podílejí.
Úterý, 29. září 2020 - 00:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4749
Registrován: 4-2003
Cestující v tomhle taky nemají čisté svědomí... Od té doby, co jsou jízdenky na mezinárodní autobusy "za hubičku", se mezi jejich uživateli najdou tací, co by udělalí nejlíp, kdyby seděli doma na zadku a nikam nejezdili. Pak se občas stávají takové věci, že pauza je sice řádně vyhlášená, ale někdo ani po dvojnásobku ohlášené délky přestávky nepřijde. Zkrátka se domnívá, že autobus MUSÍ počkat, takže není kam spěchat. Tak co potom? Prodlužovat pauzu kvůli jednomu "inteligentovi" z 15 minut třeba na hodinu? Nebo nezdržovat ostatní a "inteligentovi" ujet? Je jasné, že dotyčný vlastní chybu nepřizná a napíše stížnost na řidiče...

Pak lze chápat, že někteří řidiči pauzy radši prostě nedělají... Anebo když už dělají, tak to berou tím stylem, že všichni cestující jsou svéprávní a kdo nepřijde včas, ten má smůlu. Ostatně nízkonákladovky prostě mají takovou strategii: cestující udělá chybu -> nedojede, kam chtěl -> musí zakoupit novou jízdenku -> dopravce víc vydělá.
Středa, 30. září 2020 - 21:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13142
Registrován: 4-2006
Ad Botik od tebe bych takový podivný názor nečekal.
Zajímalo by mě, jak by ses k tomu postavil v následujícím příkladě. Autobus dojede na Terminál např v Hradci Králové. Tam má pauzu cca půl hodiny. Cestující se rozhodne dojít si na pivko do nádražní hospody, která je 400 m od terminálu. Nestačí se vrátit, protože nevím proč. Chceš mi říci, že řidič má lidi přepočítat. To snad ne. To jsou dospělí a svéprávní lidé, ne děti. To budeme lidi vodit za ručičku? Za to, že nějaký debil neví, co znamená se vrátit. Ten autobus má jízdní řád, který není cár papíru. Když to doženu do absurdity, tak když se rozhodnu vystoupit místo v Hradci o zastávku dřív, tak co. Mám to hlásit řidiči. V linkové dopravě prostě si musí cestující uvědomit nejen práva, ale povinnosti. Ovšem právě to nikdo nechce slyšet. Já jsem se na takových linkách nacestoval tolik, že se to o tom nezdá. Nikdy jsem nezažil, že by řidič zjišťoval kdo chybí. Prostě pauza je od do a tečka. Každý člověk s průměrnou inteligencí to pochopí a dostaví se. Mě se to nikdy nestalo a dovolím si říci, že nikdy nestane. A kdyby, je to má chyba. Nemůžu svoji nedisciplinovanost svádět na okolí. Bohužel lidi si zvykli, že řidič autobusu je doslova děvka, která musí vše snést. Už jen kolik lidí po nástupu slušně pozdraví. Já jsem takto vychovaný a nemám s řidičem nikdy jediný problém. Vlídný pozdrav je samozřejmě. Pokud si budu chtít odskočit při nějaké pauze slušně za ním dojdu a dohodnu se. Tady mi je bližší názor Jendy z Hk, kde je vidět to že má tu praxi.
Já jsem pro aby lidi byli samostatní a také ohledupni k sobě a k ostatním.
Často slyším, že lidé nejsou ovce. Ale přesně tak je s nich děláme. Tím, jak že budeme jejich povinnosti neustále hlidat. S lidmi dělám a vždy po nich požaduji právě samostatnost. Bohužel uznávám dnes to je vzácnost.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Středa, 30. září 2020 - 22:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3908
Registrován: 3-2011
Jenda_z_hk:
"Cestující v tomhle taky nemají čisté svědomí... Od té doby, co jsou jízdenky na mezinárodní autobusy "za hubičku", se mezi jejich uživateli najdou tací, co by udělalí nejlíp, kdyby seděli doma na zadku a nikam nejezdili. Pak se občas stávají takové věci, že pauza je sice řádně vyhlášená, ale někdo ani po dvojnásobku ohlášené délky přestávky nepřijde. Zkrátka se domnívá, že autobus MUSÍ počkat, takže není kam spěchat. Tak co potom? Prodlužovat pauzu kvůli jednomu "inteligentovi" z 15 minut třeba na hodinu? Nebo nezdržovat ostatní a "inteligentovi" ujet? Je jasné, že dotyčný vlastní chybu nepřizná a napíše stížnost na řidiče...

Pak lze chápat, že někteří řidiči pauzy radši prostě nedělají... Anebo když už dělají, tak to berou tím stylem, že všichni cestující jsou svéprávní a kdo nepřijde včas, ten má smůlu. Ostatně nízkonákladovky prostě mají takovou strategii: cestující udělá chybu -> nedojede, kam chtěl -> musí zakoupit novou jízdenku -> dopravce víc vydělá."

První odstavec klidně podepíšu. Taková je někdy realita.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Buďte ohleduplní k sobě a ostatním a noste roušky.
Úterý, 06. října 2020 - 20:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 5-2007
Ares1: Tvůj názor beru, myslím si, že je na něm kus pravdy. Stále mi ale nepřijde v pořádku přijet na benzinku, otevřít lidem dveře, za chvíli se vrátit do busu a zmizet. Ano, lidi fakt přepočítávám i na lince a mimořádné pauzy hlásím přinejmenším anglicky, možná jsem divný, ale taky s nimi nemívám konflikty a funguje mi to [happy]
Případ s Hradcem i další ad absurdum mi přijdou jiné, zastavení na zastávce, odjezd v čas JŘ - považuji to za jinou situaci, než otevřít dveře a jít tankovat. Myslím si, že i vyhlásit pauzu na 5 minut je prostě blbost, to lidi nedodrží, taky s nimi pracuješ, tak to znáš. Hláška "technická přestávka na tankování, prosím nevystupujte/nevzdalujte se od autobusu" - a je po problému.
Stále jsem toho názoru, že jiným společnostem se tyto problémy nedějí. Asi je to o komunikaci. To, co se stalo v případě benzinky, je podle mě i spoluvina nedbalého přístupu řidičů. Když řídím, pořád jsem tak nějak zodpovědný za to, co vezu a co dovezu, podle toho s lidmi komunikuju [happy] Kdyby řidiči ujeli v Hradci, naopak bych jim to za vinu nedával.
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz

!!!ZSPD rulez!!!
Web s prezentací Zlínského spolku přátel dopravy

Děkuji všem, kteří se na činnosti nemalými zásluhami podílejí.
Sobota, 19. prosince 2020 - 13:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 9-2007
Jedna z mých prvních fotek zeleného moru v Praze - směr Berlín skoro 7 let nazad

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Neděle, 27. prosince 2020 - 10:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 9-2007
Jenda_z_hk:
"Prodlužovat pauzu kvůli jednomu "inteligentovi" z 15 minut třeba na hodinu?"
A že by to mohl být opravdu inteligent... koukám na to ještě, a z reakce cestujícího "to si musím natočit na Instagram" už jsem si na něj názor udělal sám, toho se asi zastávat nebudu, ale není mi jasné proč řidiči otvírají zadní dveře když jdou ven jen oni (asi tankovat) a nejspíš to nebyla řádná pauza.

A dvě starší vánoční fotky...

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Neděle, 27. prosince 2020 - 12:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 2-2014
Taky bych si to natočil na IG a klidně i na TikTok
SWAGER