Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Libereckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 23. 08. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 23. 08. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pajzák
Úterý, 26. května 2020 - 18:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3818
Registrován: 6-2015
Troufám si, ač lama, tvrdit, že vadí ta dvojtečka v adrese odkazu.
Úterý, 26. května 2020 - 19:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 8-2018
Na stránkách busline jsou busy na Zlaťák od 1.6. Idos ale zatím nezná ani zastávku Vítkovice, Zlaté návrší...

to může být tím, že JŘ nebyl ještě oficiálně schválen a zveřejněn na CIS

To, že je zveřejněn na stránkách dopravce, nebo koordinátora, může být snaha dělat propagaci co nejdříve, byť "IDOS" zarytě mlčí
Středa, 27. května 2020 - 17:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 9-2009
Troufám si, ač lama, tvrdit, že vadí ta dvojtečka v adrese odkazu.
Troufám si tvrdit, že dříve to při vkládání odkazů na iidol.cz nevadilo. Ale je to jedna z možných příčin.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Radekedar
Středa, 27. května 2020 - 18:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 6-2008
Vložil jsem tu adresu do zkracovače, to už snad K-report sežere:
https://tinyurl.com/zlatak

Jízdní řády na webu BusLine a IDOL se liší, tak na to bacha a neskočte jelenovi na špek.
Středa, 27. května 2020 - 18:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 9-2009
Radekedar:
Jé, vida, tinyurl ještě funguje...[happy] Díky za připomenutí.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Čtvrtek, 28. května 2020 - 06:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 3-2018
K mému cestování systémem IDOL. Díky vám všem jsem už pomalu začal chápat, jak to funguje DÍKY. Začal jsem jezdit cca před rokem a nyní jezdím, tak 1 x za tři měsíce.
Nyní by to chtělo poučit i řidiče o tom, jak to funguje. Dnešní ranní konverzace na lince 342 v Jablonci:

A: Turnov, na kartu a z karty…
B: A to chcete kam? Pátého května, nebo až na terminál?
A: ZÓNA 3001, já přestupuji na MS Vranové a dál jedu Pražákem.
B: aha, tak vy to máte vymyšlený takhle...

Až na jízdence koukám, že to mám jen do Vranového [sad]. Druhým nákupem mě ta cesta vyšla o zbytečných 5 Kč více [sad]. Díky nepochopení prvního řidiče.

Pro příště bych se chtěl zeptat:
Může druhý řidič zohlednit již zakoupenou a platnou jízdenku odečíst ji? Při přestupu z MHD JBC na příměsto to snad nějak jde, jen je to pro řidiče druhého .os.r..

Mám možnost na první lince reklamovat nákup? Protože to, že to je jen do části trasy jsem si nevšiml z ceny na strojku, tu si prostě nepamatuju.

Můžu se někde domoci rozdílu těch pěti korun :D
Strom
Čtvrtek, 28. května 2020 - 11:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 970
Registrován: 7-2008
Můžu se někde domoci rozdílu těch pěti korun :D


Ne, je to 5 Kč, (slovy pět Korun českých). Mně cca před měsícem prodala pokladní na hlavním nádraží v Praze jízdenku bez slevy, kterou jsem nahlásil In 50. Protože jsem platil epikem, tak jsem nepřišel po zakoupení jízdenky na to, že je za vyšší cenu. Sám jsem si jí ihned po nákupu nezkontroloval, což bych měl. Ve vlaku už jsem se mohl akorát tak rozčilovat nad vlastní hloupostí...
Mimochodem, v životě ještě x krát přijdete o zdaleka vyšší částky než je 5 Kč[pozor]
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Čtvrtek, 28. května 2020 - 11:35:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 3-2018
Už jsem přišel i o násobně více . Tady mi spíše jde o princip a to, že vlastně musím kontrolovat práci druhého. Tohle bylo o mém sebe naštvání a uraženém mužském egu. To bolí zejména po ránu. Na rozdíl od jiných to tu dovedu přiznat. Jen se ptám, jestli to lze narovnat...
Pajzák
Čtvrtek, 28. května 2020 - 11:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 6-2015
Jízdenky je potřeba kontrolovat hned po převzetí. I řidič/pokladní je jen člověk.
Čtvrtek, 28. května 2020 - 13:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13001
Registrován: 4-2006
Otto Pospíšil ten mostek v Martinicich je trošku komedie. Autobusy mají stanovenou objížďku ( ještě je z..... klika, že je opravena silnice Zálesní Lhota - Martinice a hlavně byl zvýšen most železnice). To by tam projel max minibus. Jenže bus přes mostek nesmí, ale už 2x jsem viděl jak přes něj jezdí nákladní auto s kládama. A to je těžší než autobus. Jinak určitě je super nápad vést to k nádraží ke spešnym vlakům. Z turistického hlediska rozhodně dobrý počin. Pochopitelně za to nemůžete, že busy mají objížďku a náklad tam vesele jezdí. Ona je i absence značek než tam někdo vjede z hlavní silnice. Ale zase ti co to vozí to vědí.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Pajzák
Čtvrtek, 28. května 2020 - 13:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3826
Registrován: 6-2015
https://zdopravy.cz/uohs-zablokoval-libereckemu-kraji-nezakonne-n akup-dopravce-hejtman-vola-po-konci-rafaje-49810/
Čtvrtek, 28. května 2020 - 17:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 9-2009
Turnovak:
Řidiči jsou zvyklí nastavit výstupní zastávku, tj. tu, kam s nimi jedete. Případů, kdy cestující jede do zastávky toho spoje, ale přitom cestou přestoupí na něco jiného (rychlejšího), je málo a patř do kategorie "schpek".
Domnívám se, že strojek neumí u jednotlivé jízdenky ji "někam" prodat a "jinam" nastavit výstup. Takže příště doporučuji říct "z peněženky Turnov" a pak prostě vystoupit na Malé Skále, nebo se linkou 342 projet až do cíle. Je to hezká vyhlídková cesta.[happy]

Ares1:
Já si myslím, že ono i autobusy přes ten mostek jezdí, ale oficiálně to nejde, a proto musíme JŘ nachystat, jakoby jel oklikou.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Čtvrtek, 28. května 2020 - 18:18:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 11-2009
Ad Turnovak: Řidič se ptá proto, protože chce vědět, kde v Turnově chcete vystupovat. Oni na této lince hlavně starší cestující jsou zvyklí, že když řeknou řidiči 5. května, tak že jim tam řidič zastaví, aniž by museli vstávat, nebo zvonit před zastávkou. Jak napsal Otto Pospíšil, tak řekněte Turnov. Pokud se Vás bude řidič ptát, tak řekněte terminál nebo konečnou. A na Malé Skále si před výstupem zazvoňte. Když jste mu řekl, že budete na Malé Skále přestupovat nebo vystupovat, tak Vás řidič špatně pochopil. Jinak jízdenku je lepší si opravdu ihned po nákupu zkontrolovat. Mi řidiči jsme jen lidi a můžeme se splést. Do 5 minut od nákupu (tedy pokud se to nezměnilo), Vám může řidič stornovat jízdenku a prodat Vám jinou. Delší storno strojek neumí. V případě zjištění doma, se obraťte na příslušnou společnost, se kterou jste cestoval.
Pátek, 29. května 2020 - 10:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 3-2018
Je to hezká vyhlídková cesta [happy], to jo, ale já musím na píchačky do práce, bo jinak jsem na tom tratnej. Pěkná vyhlídka je třeba i výluka za R14 Turnov – Rychnov a tam na 101
Rozumím tomu tak, že řidič by na strojku měl vidět, do které zastávky měl prodanou jízdenku?
Mačkat tlačítko jsem se už celkem naučil. Teda hned po tom, kdy jsem se nahlásil, dle zvyklostí do cílové stanice, dostal lístek do zóny 1001, stál v prázdném busu včas u dveří a bez stisknutí tlačítka jsem dojel … až na konečnou JBC AN [happy]

Mě byla ta cena (to je to jediné, co jsem viděl na displeji) při nákupu podezřele nízká. Ale bo to bylo půl šestý ráno, tak jsem nechtěl nějak přemýšlet a hlavně se dohadovat. Za to info. o stornu a další DÍKY.
Anonym001
Pátek, 05. června 2020 - 16:16:47  
Neregistrovaný host
Zdravím, v garážích Busline v České Lípě stojí Urbanway 18, myslím si že by mohlo jít o ex 621 z Liberce. Tuší někdo co se chystá?
Pátek, 05. června 2020 - 20:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13012
Registrován: 4-2006
Jedná se o bývalou 621. Možná zkusí její nasazení v Lípě. Pokud se objeví v provozu dejte nám vědět.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Sobota, 06. června 2020 - 11:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13015
Registrován: 4-2006
Otto Pospíšil. První dnes odjezd z Martinic 0 druhý už 2! [ok]
a to je hnusně.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Adamek
Sobota, 06. června 2020 - 13:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 10-2007
Tarifní otázka: když si v tramvaji koupím jízdenku přes Opuskartu a následně ve vlaku třeba do Frýdlantu, tak se mi od ceny Liberec - Frýdlant odečte již zaplacenych 18 korun. U celodenní jízdenky to tak ale nefunguje? Platil jsem 18 korun v tramvaji a pak ještě 120 ve vlaku. Je to chyba, nebo je to tak nastaveno?
Sobota, 06. června 2020 - 22:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13016
Registrován: 4-2006
Otto Pospíšil trocha té dokumentace z rozjezdu linek 991,995 ale i Krkobusu, který už jezdil minulý víkend.
990, Iredo 492
linky 990, 991, 995
947
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Dresslino
Středa, 10. června 2020 - 13:35:15  
Neregistrovaný host
Jo,ovládnout kraj v dopravě ............ viz. komentář článku od Miroslava Picka
https://liberecka.drbna.cz/z-kraje/liberecko/23055-v-cele-krajske -spolecnosti-korid-lk-konci-pavel-blazek-rade-kraje-vadi-ze-stale -neni-odbavovaci-system.html#comments
Středa, 10. června 2020 - 21:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 9-2009
Ares1: Díky za "reportáž".[happy]

Adamek:
Domnívám se, že jsou tři podmínky odečtu jízdného za MHD:
1. Návazná jízdenka je zakoupena v časové platnosti té z MHD.
2. Typ jízdenky je stejný. (Nevím, jak to funguje nyní po sjednocení slev, ale dříve byl problém v tom, že MHD neznala tarif student, a tak nešel odpočet mezi tarifem dospělý a student.)
3. Odpočet jde u relační a jednotlivé jízdenky. (Nikoliv u síťovek, nikoliv u dlouhodobých časových kupónů.)
Důvodem jsou technické možnosti odbavovacích systémů. Víc k tomu nevím, tarif je mimo moje "pole působnosti".
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Úterý, 23. června 2020 - 21:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 1-2007
Dobrý den.

Třeba by mohl znát odpověď.

Kolik se třeba ročně či měsíčně nebo týdně prodá jízdenek Euroregion Tisa. Tahle jízdenka existuje již přes patnáct let a přesto ji spousta řidičů nezná.
Středa, 24. června 2020 - 08:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 12-2005
Paes: Myslíš Euroregion Nisa [lol]
Osobně si myslím, že jich bude hodně, ale využívají ji hlavně v případě železnice do Drážďan nebo jiného německého města, já osobně jsem ji takto použil 1x. U řidičů autobusů toho bude asi minimum.
Pátek, 26. června 2020 - 18:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 3-2015
Je možné přes sobotu potkat v Liberci na AN nějaké Karosy? Případně B941? Děkuji.
Středa, 01. července 2020 - 14:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 9-2009
Jedna novinka:
Linka 791 | Liberec - Bedřichov - Hrabětice - Josefův Důl - Albrechtice v Jiz.h. - Desná - Tanvald
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Středa, 01. července 2020 - 14:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3949
Registrován: 12-2005
Otto_pospíšil: [ok]
A ještě jeden dotaz, jak to vypadá s linkou na Smědavu z Tanvaldu?
Středa, 01. července 2020 - 17:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 9-2009
švarc:
Čeká se na Rozhodnutí (povolení/nepovolení vjezdu) a k němu chybí údajně vyjádření Povodí Labe. Letos se sice celý proces nastartoval dříve, ale o to déle trvá... Neumím odhadnout, jak a kdy to dopadne.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Úterý, 21. července 2020 - 17:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 9-2009
A další novinka:
Linka 691 | Hrádek n.Nisou - Zittau - Bogatynia - Frýdlant - Raspenava - Nové Město p.Smrkem - Świeradów Zdrój

Bývalo by to jezdilo už od června, nebýt koronaviru. A i teď všichni trnou, zda provoz linky nezastaví "semafor"...
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Úterý, 21. července 2020 - 20:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3968
Registrován: 12-2005
Otto_pospíšil: [ok]
Úterý, 21. července 2020 - 20:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6130
Registrován: 12-2004
Není v blízkosti Swiera.Zd. nějaká ta železniční "archeologie" ?
Úterý, 21. července 2020 - 20:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13310
Registrován: 5-2004
Jisteze je. Primo ve swieradove nekdejsi trat z gryfowa ktera vedla v podobe vlecky az kus za mesto.

V 80-tych jezdil osobak z swieradowa do jg z gryfowa pres lwowek (taky mezi gryfowem a lwowkem davno game over).

A jeste driv game over mezinarodni spojnice z mirsku do jindrichovic.
Středa, 29. července 2020 - 11:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9473
Registrován: 9-2004
Petr_Vlček - a nevíš, jestli koleje ve Swieradowě ještě existují? Já tu byl na kole cca v roce 2004 a nějaké koleje tady si vybavuju, ale jak teď...
Středa, 29. července 2020 - 14:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13314
Registrován: 5-2004
Ja tam byl nejak 2007-8 a tusim ze se v dzungli jeste nachazely. Na spojce do jindrichvic stalo ve wolimierzi nadrazi (byl tam nakej poutac na divadlo nebo co) a u prejezdu silnice byl sokl od sranku. Smer mirsk bylo poznat teleso. A nic bych za to nedal ze v prejezdu jsou pod terem siny, byl tam hupanec
Středa, 29. července 2020 - 15:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 904
Registrován: 5-2004
Ve Świeradówě se zachoval kousek koleje před peronem, nádražní budova prošla rekonstrukcí na kulturní centrum a někdy na konci loňského roku jsem si všiml, že tam je vystavená nějaká parní lokomotiva.
Čtvrtek, 30. července 2020 - 10:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 12-2005
Koukal jsem, že ČSAD Liberec prodává 6 Sorek CN10.5., což jsou poměrně nové vozy, čekal jsem, že pryč půjdou spíše starší vozy. Jaký je důvod prodeje?
Porubský
Pátek, 31. července 2020 - 09:33:18  
Neregistrovaný host
Sor 10.5 nemá v rámci IDOLU využití, též je veřejným tajemstvím,že dostanou další porci nových busů bez výběrového řízení.
Pátek, 31. července 2020 - 10:49:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 585
Registrován: 2-2014
Nevím teď jak je to myšleno, ale ČSAD ČL měla vozový park složený převážně z těchto busů
SWAGER
Porubský
Pátek, 31. července 2020 - 11:04:40  
Neregistrovaný host
Myšleno je to na linky, které obsluhuje ČSAD Liberec. ČSAD ČL má podmínky na vozový park dle linek, které obsluhuje a tam může být 10.5 Sor odpovídající. A hlavně asi nebudou LE.
Pátek, 31. července 2020 - 15:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5426
Registrován: 12-2007
Když tak náhodně sleduji obsazenost autobusů, tak mi naopak přijde, že 10,5 (klidně i 9,5) je optimální velikost.
Ale chápu, co si kraj objedná, to dostane.
Pátek, 31. července 2020 - 16:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 9-2009
Sor 10.5 nemá v rámci IDOLU využití
Prosím, vymyslete si jiné zástupné důvody a netahejte do toho IDOL.
Děkuji.

Poznámka na vysvětlenou:
My podporujeme obnovu vozového parku a s ohledem na přepravní špičky (původně plánované dle stavu před covid-19) je na Liberecku potřeba zvýšit podíl 12m vozidel. Ale není pravda, že by nebylo využití pro 10,5m vozidla. Důvod, proč dopravci pořizují větší vozidlo, než musí, je zpravidla jednoduše ten, že je to flexibilní řešení. Větší vozidlo totiž lze nasadit na turnus s požadovaným vozidlem menším. Když ale dopravce nasadí vozidlo menší, než jak je požadováno, je za to sankce.
Toto může být jedno z vysvětlení, proč se zbavuje ČSAD Liberec 10,5m SORek. Znám i další důvody, ale ventilovat je nehodlám, protože mi to nepřísluší.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Sobota, 01. srpna 2020 - 21:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13101
Registrován: 4-2006
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4228179
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
filo
Neděle, 02. srpna 2020 - 10:47:59  
Neregistrovaný host
Tak koukám že komedie pokračuje https://zdopravy.cz/jablonec-musi-vybirat-provozovatele-mhd-znovu -podle-uohs-v-soutezi-chybova-56080/ to by bylo, aby se to nepovedlo dotáhnout do zdárného konce a BL nezůstal...
Porubský
Úterý, 04. srpna 2020 - 08:59:30  
Neregistrovaný host
Známá strategie BL a pak se diví, že je nikdo nemá rád. Tak jak to je s BL na venek, tak jak je to i uvnitř firmy. Křivost, hloupost a kamarádství s neodborností dohromady. Dnes jezdí Jabloneckou MHD za 80,-Kč km, tak proto se ani nepřihlásili, když věděli že nastrčená firma výběrové řízení shodí a kámoši z ÚHOSU to potvrdí. Nastane provizorium a jede se dále za stávající ceny.
BuzyCSAD
Úterý, 04. srpna 2020 - 12:36:15  
Neregistrovaný host
Vystihl jsi to naprosto přesně. Přidávám aktualitu:


odkaz

Už musí být jasné všem, jak buzline je mafiánská struktura, i tomu Aresovi nebo-li odboráři z Jablonce Kuchynkovi..
Úterý, 04. srpna 2020 - 14:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3987
Registrován: 12-2005
No doufám, že to Buslinu seberou, tenhle dopravce už nemá v ČR, co dělat.
Úterý, 04. srpna 2020 - 17:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13106
Registrován: 4-2006
Pánové policie obvinila stovky lidí z kdečeho. A kolik jich za něco bylo odsouzeno. 1%? Jestli jste tak naivní, tak vás lituju.
Milý anonymní přiblblíku. Já nejsem žádný Kuchyňka. Ti co mě znají to vědí že Švarci.....
Takže přestaň lhát anonyme. Ale je vidět že nemáš ani koule se podepsat. Hrdinství ti chybí co.
Ale dal na anonymního debila nemá cenu reagovat.
Jinak je to opět bouře ve sklenici vody. Zrzek nemá o čem psát.
Kolik si vsadite že se nic nestane.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Úterý, 04. srpna 2020 - 17:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3990
Registrován: 12-2005
To mohu potvrdit, že Ares1 jako pan Kuchyňka nebo Vařil apod nevypadá.
Úterý, 04. srpna 2020 - 18:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 9-2009
Nastane provizorium a jede se dále za stávající ceny.
No, pokud budou mít v DSOJ "koule", tak udělají JŘBU s vítězem veřejné zakázky a provizorium bude jezdit on. Druhá možnost, že udělají JŘBU s více uchazeči a osloví dopravce z veřejné zakázky (+ třeba dopravce v IDOL), čímž min. bude tlak na cenu.

Sám jsem zvědav na další průběh.[happy]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Úterý, 04. srpna 2020 - 21:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13107
Registrován: 4-2006
Otto Pospíšil jak to vypadá s linkou Smědava - Tanvald.
Předpokládám, že už letos nevyjede. Řečnická otázka kdo to zase zdržuje, kde je to důležité razítko.
Upřímně některé... bych nahnal do soukromé firmy aby věděli co je to práce a zodpovědnost. Takto kdybych pracoval já letím na minutu. Tím nemyslím vás ani korid, protože je mi jasné kde je zakopaný pes z vašeho minulého vyjádření.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Středa, 05. srpna 2020 - 17:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 9-2009
jak to vypadá s linkou Smědava - Tanvald. Předpokládám, že už letos nevyjede.
Povolení od MěÚ Tanvald dopravce dodnes nemá a řízení je t.č. přerušeno. Více to t.č. komentovat nechci, protože možnost "prvního hození kamene" ponechávám svým nadřízeným. Ale dovedu si představit, že dáme dohromady nějaký příběh o tom, kdo, co, čím a jak blokoval... (Chápu, že pro dopravce je těžké dodat podklady, když seznam podmínek se v průběhu řízení rozšiřuje.)
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Dresslino
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 21:27:19  
Neregistrovaný host
Řidiči v Busline opět jezdí na dvě smlouvy jednu od BusLine a druhou od Cleanliness CZ s.r.o, z druhé odvádějí jenom daň, ale neplatí sociální a zdravotní. Pak jejich odborář Kuchyňka brečí že mají málo peněz. Všichni o tom podvodu vědí a nikdo to neřeší. To je dobrý dělat odboráře a zároveň krýt tento megapodvod. Když pak marodí nebo jdou na dovolenou tak jim zůstávají jenom oči pro pláč.
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 22:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 11-2009
Ad Dresslino: Už zase, jako tehdy když jsem tam tehdy jezdil. Ještě bych našel smlouvu s malou firmičkou z Brna, pro kterou jsme myli vlastní autobusy a o čem se nesmělo mluvit. ;-)
Dresslino
Pátek, 07. srpna 2020 - 09:48:28  
Neregistrovaný host
Ad Hradcana : Ano ano, opět je to ta firmička z Brna, takže když BusLine nevymámil peníze z Krajského úřadu, tak si to vezme na řidičích. Ale že to je megapodvod, kterým se okrádá sociální a zdravotní systém a to, že následně všichni spláčou až půjdou do důchodu, tak to je bez debat.
Možná bych tu smlouvičku zveřejnil, zakryl bych osobní údaje a ....................
Pátek, 07. srpna 2020 - 10:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2009
Ad Dresslino: Smlouvu zveřejňovat na internetu nebudu. Ale pokud ji chceš vidět, tak se můžeme sejít a rád ti ji ukážu.
Dresslino
Pátek, 07. srpna 2020 - 10:54:44  
Neregistrovaný host
Ad. Hradcena : Věřím, že ji máš, tak jako mnoho jiných a hlavně THP pracovníků ti ji mají úplně všichni. Jsem zvědav až se to vše provalí koho obětujou. Typoval bych to na tu chytrou personalistku. Hlavní problém bude v tom, že i řidiči budou ve finále spolupachatelé. Protože jim vykazujou jenom část mzdy, tak berou přídavky na děti, příplatky na bydlení, částečně neodvedené sociální a zdravotní pojištění. To budou muset všechno s úroky doplatit a k tomu ještě dostanou nějakej ten flastr.
Pátek, 07. srpna 2020 - 11:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13109
Registrován: 4-2006
Ad dresslino a víte že máte že zákona povinnost oznámit trestný čin podvodu. Takže směle do toho.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Dresslino
Pátek, 07. srpna 2020 - 15:21:30  
Neregistrovaný host
Ad Ares 1: To je u zvlášť závažných trestných činů či zločinů, dáme možnost provinilcům aby se doznali dříve než policejní vyšetřovatel jim sdělí obvinění. Doznat se je přeci polehčující okolnost. Ale nevím jak to ustojí ti odboráři, když v tom taky sami jedou.
Anonym001
Pondělí, 17. srpna 2020 - 13:21:31  
Neregistrovaný host
Ares: Zdravím, tak ta ex Liberecká 621 z České Lípy nejspíš zmizela, v provozu není, v garážích taky ne. Někde na webu jsem viděl jak místostarosta České Lípy někdy v únoru tuším dával nějaké fotky že se zkouší kloubák na linkách 203 a 205.
filo
Sobota, 22. srpna 2020 - 20:18:49  
Neregistrovaný host
https://zdopravy.cz/jablonec-zrusil-zakazku-na-autobusoveho-dopra vce-58058/ jsem se v tom asi trochu ztratil.... o tom, že to UHOS shodil se informovalo už skoro před měsícem...
Neděle, 23. srpna 2020 - 13:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 840
Registrován: 12-2007
Dopolední 991 z MvK na Zlaté Návrší postupně beznadějně zaplněný, nevím jestli někdo i zůstal v Mísečkách na zastávce. Do Jilemnice však přijel prázdný, takže se zdá že se přestup v Martinicích asi moc neuchytil nebo jen nárazově.

Don't take life too seriously. You'll never get out alive.