Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhy » Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 30. 04. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 30. 04. 2020

dolů
   autor příspěvek
Vagonet
Čtvrtek, 09. dubna 2020 - 20:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2017
Šaštín-Stráže:







Vagonet
Čtvrtek, 09. dubna 2020 - 20:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 7-2017








Neděle, 12. dubna 2020 - 16:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 9-2017



V době koronaviru se má chodit do přírody. Tak jsem vyrazil na nádraží Úvrať na vlečce do Větřní. Kolejiště vypadá jak plantáž vánočních stromků. Ani věřit se nechce, že ještě kolem roku 1995 chodilo do papíren cca. 40 vozů denně, vlaky z Kájova na Úvrať strkaly dvojice Bardotek a papýrny měly celkem 7 lokomotiv - dvě 740, jednu 711 a čtyři 710.
Neděle, 12. dubna 2020 - 16:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 9-2017
Omlouvám se, překlepl jsem se - správně papírny.
Neděle, 12. dubna 2020 - 16:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 4-2014
pal - [ok]. Vlečka stále ještě úředně existuje, ale jestli se na ní obnoví někdy provoz a kdo, tak to bohužel nikdo neví. Ale spíše si myslím, že až to shnije úplně, tak se to vše vytrhá. Jedno řešení by možná bylo, udělat z toho výletní muzejní železnici, určitě by to přilákalo nějaké turisty na Šumavu, jenže kdo ví jestli by se to vůbec vyplatilo a zaplatilo by to obnovu spustlé vlečky.
Před časem s takovým nápadem přišel v Nýřanech Dioss Nýřany, obnovit zpustlou vlečku (bývalou vlečku TESLA NÝŘANY) pro muzejní provoz, ale moc velký úspěch to už také dnes není, jednou ročně jeden den v září, pořádá DIOSS na vlečce pořádá tzv. Nýřanské železniční září, ale zájem klesá každým rokem. Teď už je to spíše jen sraz skalních fandů železnice a pamětníků, kteří na trase Plzeň - Domažlice jezdili jako fírové, aby zase jednou viděli v provozu parní mašinku a tu ukázali svým dětem a vnoučatům.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Neděle, 12. dubna 2020 - 17:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3805
Registrován: 12-2007
A kolik kilometrů jsou ty vlečky ve Větřní a v Nýřanech dlouhé? Já si myslím, že jízda po vlečkách může být zajímavá, pokud splňuje alespoň některé z následujících kritérií - je dlouhá několik kilometrů (např. Nučice - Mořina), má zajímavé okolí (třeba pražské vlečky) anebo má zajímavý cíl (např. Strančice - Velké Popovice).
Neděle, 12. dubna 2020 - 17:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 4-2014
Wagon - Nýřany jsou krátka vlečka cca nějaké 2 km, Větřní tam už je možná víc než 5 km, bohužel na obou vlečkách nic zajímavého není.
Neděle, 12. dubna 2020 - 18:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2017
Vlečka byla dlouhá celkem 8,352 km a využitelná pro muzejní provoz by byla k přejezdu před branou závodu v km 5,027. Pokud se po koronaviru vrátí do Krumlova opět davy asiatů a jiných turistů, pak by se přímo nabízela zajímavá aktivita: "S parní lokomotivou po nejstrmější adhezní trati v jihozápadních Čechách do Větřní a raftem po Vltavě zpět do Krumlova". Bylo by třeba získat vhodnou parní lokomotivu, která by utlačila na stoupání 42 promile alespoň dva vozy (přímo jako dělané pro heligóna nebo 313.432), provozní zázemí by měla v Kájově. Vlak by mohl vyjíždět buď z Krumlova, nebo pokud by turisté dovezli třeba erťákem, tak až z Kájova (ten erťák by byl asi vhodnější, protože by mohli nastupovat někde u zámku a ne se táhnout až na nádraží). Poklidným tempem by si projeli vlečku - bufetový vůz v soupravě samozřejmost) a ve Větřní by někteří mohli nastoupit na rafty či jiná plavidla. Výhodou by byl nízký kilometrický proběh vozidel a možnost zvládnout trasu za necelý půlden. Při mírné ceně cca. 20 - 30 Euro by takovýto podnik mohl být i rentabilní. Možná, že by to přivítal i Krumlov, protože část turistů by s odvezla mimo město. A nemusely by být všechny vlaky pouze parní, v mimo sezóně by zde mohl najít uplatnění nějaký Hektor nebo Prasátko. Ale co bude po koronaviru...
Neděle, 12. dubna 2020 - 20:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9469
Registrován: 5-2002
Dva vozy, tedy tak 50 cestujících, parní loko, Erťák do Kájova, rafty, to vše za 1500 Euro na nájmy, mzdy, paliva atd. To by tedy opravdu byl "byznys" [biggrin]
Neděle, 12. dubna 2020 - 20:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2017
Nedělám žádnou kalkulaci "byznysu", ale mnohdy jízdy "odnikud nikam" byly celkem úspěšné. Vezměte si "Šumavské léto s párou". Jízdy v podstatě nikam, co bylo v Horní Plané??? A výlet Volary - Chroboly??? Přesto byly vlaky plné. Pokud by jízdy z Kájova byly na objednávky CK, pak by autobus cestovky dovezl pasanty až tam. Na úvrati by se řeklo - podívejte se do jakého kopce se vyjelo a udělala by se malá procházka aby bylo vidět, do jakého údolí se bude s maximálním adrenalínem sjíždět. A dva vozy, v případě zájmu i více. Sjezd Vltavy pouze fakultativně pro zájemce. Já mám pocit, že čím větší blbost se v cestovním ruchu vymyslí, tím má větší úspěch. Nevíme jak veliká bude krize, ale také existují granty. A výši jízdného za tuto srandu by museli stanovit ekonomové.
Pondělí, 13. dubna 2020 - 09:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2017
A ještě pár údajů, které by mohly někoho zajímat a které hovoří o vyjímečnosti vlečky a někdejším provozu. Z Kájova na Úvrať bylo největší stoupání 35 promile, z Úvratě do papíren pak 42 promile. Úsek z Kájova na Úvrať obsluhovaly ČD. Dle SJŘ měla Bardotka do stoupání normu 240 tun, Pílštyk pak 200 tun. Po spádu pak obě řady 1200 tun. SJŘ připouštěl i možnost 2 x 751 + Pk 2 x 751 s normou 900 tun do stoupání nebo 2 x 751 + Pk 2 x 735 s normou 880 tun. Z Úvratě do papírny pak jezdily místní 740 s normou 200 t do stoupání a 1000 tun po spádu. Nasazena byla vždy pouze jedna 740. Na konci provozu pak ČD jezdily až do papíren. Nejvyšší dovolená rychlost byla 20 km/h po spádu a 30 km/h do stoupání. Hmotnost na nápravu byla 20 tun, proto je dodnes svršek v relativně dobrém stavu, zejména kolejnice a výhybky. Na stanici Úvrať sloužil výpravčí. Jinak celková stavební i provozní délka vlečky byla 17,572 km. Lokomotivy,které tam byly v červnu 1997 - oranžová 740.417, modrá T-448.0689, rosničky 710.050, 591, 968, 969 a rekonstruovaná 711.005. V provozu byla oranžová 742, v závodě posunovala 711, jedna 710 a modrá T-448.0 nyly v záloze a zbylé 3 rosničky pak mimo provoz. Se slábnoucím provozem pak podnik prodal oba kocoury a ČD začaly jezdit až do papíren.
Pondělí, 13. dubna 2020 - 10:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 6-2016
Něco k zážitkové dovolené - čerstvé foto reklamy "významného výrobce" v oboru :-) Asi to letos fakt bude o hodně jiné než dřív a zážitkové jízdy by mohly mít šanci.


Za kvalitu fotky se omlouvám, mobil nějak stávkuje. Dřív fotil líp...
Pondělí, 13. dubna 2020 - 21:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 4-2014
pal: Z Kájova na Úvrať bylo největší stoupání 35 promile, z Úvratě do papíren pak 42 promile.
To udávají skloníky a i na nich je více. Největší udaný údaj je tuším 48 promile mezi úvratí a závodem, mezi úvratí a Kájovem pak určitě 41 promile. Neoficiálně dle pamětníků (stavbyvedoucí od bývalých vodních staveb - stavěl úvrať a papírenské zauhlování) to bylo mnohem více na obou stranách kopce. Při stavbě zauhlování přeměřili stoupání v přilehlém úseku, protože jim neseděly výkresy. Změřený údaj byl 56 promile.
Úterý, 14. dubna 2020 - 08:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2017
Na vlečce byly již v roce 1997 osazeny nové sklonovníky, které se uváděly stoupání po 5 promilích. Z Kájova na Úvrať udávají 35 promile, z opačné strany pak 45 promile. Údaje o skutečném sklonu mi poskytl tehdejší vedoucí vlečky a ukázal mi i provozní řád vlečky. Takže jako správné beru jeho údaje: 35 a 42 promile. Ale uznávám, že zauhlování bylo postaveno skutečně v dost krkolomném místě, ještě před přejezdem v největším stoupání. Pochybuji však, že by někde skutečný sklon mohl být o tolik větší než oficiálně udávaný.
Úterý, 14. dubna 2020 - 08:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 975
Registrován: 6-2019
Pochybuji však, že by někde skutečný sklon mohl být o tolik větší než oficiálně udávaný.
Záleží co měříte. Rozhodný spád a skutečný spád se samozřejmě liší.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 14. dubna 2020 - 09:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 4-2014
pal: Nechci se hádat, ale máte pádnější argument?

Netvrdím a netvrdil jsem, že těch 41 promile je v celém úseku, ale jsou tam. Více podkladů (plánků) k vlečce bohužel nemám. Co se onoho pamětníka týče, je stále živ a zdráv a je aktivním členem českobudějovického klubu modelářů. Pokud mi nevěříte informace z jeho vyprávění, vyražte tam na výstavu a zeptejte se ho sám [wink] Pak je ještě stále možnost, protože vlečka fyzicky stále existuje, si to změřit v terénu osobně. To je asi nejjistější způsob, jak se dopátrat pravdy. Ono ne vždy platí, že co je psáno, je dáno [wink] Notabene, nemáte Vy nějaké podklady (plánky) k vlečce od zmíněného vedoucího vlečky?

Ještě EDIT: Stejně tak se říká, že na kořenovské zubačce je místy až 62 promile, ale oficiálně se uvádí max. 57 (?).

(Příspěvek byl editován uživatelem svatý_Petr.)
Úterý, 14. dubna 2020 - 11:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2260
Registrován: 7-2017
pal 63: Pokud je mi známo, tak za parního provozu jezdívaly na vlečku lok 99/320.0 a 178/422.0, později 423.0 a 433.0, takže 414.0 by si s těmi spády měla taky poradit. A v 50. letech dokonce bývala na vlečce osobní doprava zaměstnanců motorovými vozy M 262.0.

Kdyby byli papírníci ve Větřní co k čemu, tak by některé části fabriky mohli zpřístupnit jako muzeum - areál je dost velký a zdaleka se nevyužívá celý. Turistická náplň by tak kromě jízdy po vlečce mohla spočívat i v exkurzi do fabriky. Jenže to se asi od současné garnitury vedení papíren (které jsou btw stále v insolvenci) čekat nedá.
Středa, 15. dubna 2020 - 08:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10566
Registrován: 4-2003
dědek hank:To je ale zásadní omyl, jsou i modeláři - a hlavně moduláři - kteří jezdí podle GVD. Kdybys sis tohle dovolil říct v Zababově, tak by s tebou velice rychle a důrazně vyběhli...[rofl]

To není zásadní omyl, to je patrně jen dědkohankovská neznalost. To, že někde je a někde není takovej ten žlutej pražec umístěný uprostřed koleje, není přeci pro provoz podstatné. Ani ve skutečnosti (je li samozřejmě vše řádně smluvně ošetřeno), ani v modelu. Ostatně mnohá vlečková kolejiště mají dopravní koleje a vlaky odtamtud běžně vyjíždějí a nejedná se o posun. Viz třeba vlečkové kolejiště kralupské chemičky, kde je dokonce možnost vlaky vést elektrickou lokomotivou [wink].

Takže zrovna v Dolním Polubném bych to s nějakým provozem dle GVD nepřeháněl, tam se na koleje, o kterých se bavíme, jede jen tehdy, je li tam potřeba přistavit nějaký vůz [wink].
Středa, 15. dubna 2020 - 09:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 9-2017
ad. svatý Petr: [ok]Ten plánek je parádní a opět nám dává lepší pohled na historii a současnost. Nenašel by se i plánek druhého úseku? I já jsem slýchával, že je tam více než na skloníkách ale považoval jsem to za agenturu JPP a věřil jsem hlasům povolaných...
Středa, 15. dubna 2020 - 09:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 7-2017
Bram:
" Takže zrovna v Dolním Polubném bych to s nějakým provozem dle GVD nepřeháněl, tam se na koleje, o kterých se bavíme, jede jen tehdy, je li tam potřeba přistavit nějaký vůz."

Další omyl.



(zdroj: https://www.zelpage.cz/clanky/vikend-na-zubacce---harrachovske-pi vni-slavnosti?lang=cs)

A pokud jde o ten Zababov, viz např. tady:
http://zababov.cz/sekce/tt-csd/ttcsd-akce/ttcsd-akce-2011-zakupy/ zakupy-20114/
Mj. i proto si trvám na svém, že kdybys tam přišel s tím, že je to jedno, jestli vlečka nebo dopravna, tak by s tebou vyběhli.
Středa, 15. dubna 2020 - 09:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10567
Registrován: 4-2003
dědek hank:Další omyl.

Ale stále dědkohankovský, protože v Dolním Polubném se žádné pravidelné vlaky nekřižují [nene].


Mj. i proto si trvám na svém, že kdybys tam přišel s tím, že je to jedno, jestli vlečka nebo dopravna, tak by s tebou vyběhli.

Trvat můžeš a klidně by se mnou mohli i vyběhnout. I když nevím, kvůli čemu, protože se na tyto koleje v dopravně podle žádného GVD nejezdí [nene].


Jinak v Zababově si mohou hrát na kolejišti tak, jak se jim zlíbí a to jim přeci vůbec neberu [wink]
Středa, 15. dubna 2020 - 10:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 12-2007
To, že někde je a někde není takovej ten žlutej pražec umístěný uprostřed koleje, není přeci pro provoz podstatné. Ani ve skutečnosti (je li samozřejmě vše řádně smluvně ošetřeno), ani v modelu.

Mám od kolegů zadání, že by to měla býti vlečka, respektive samotné zakončení vlečky se dvěma kolejemi (výjimečně třemi) a případně remisou. ... Nalezl jsem mnoho takových míst přímo ve stanici ČSD (nebo nákladiště), ale jako samostatnou vlečku jen vzácně.
Středa, 15. dubna 2020 - 10:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2262
Registrován: 7-2017
Bram 105678: Ano, ale tím jsi přece celou diskusi začal, když jsi napsal, že na kolejišti je to jedno... Tak jsem ti dokázal, že přinejmenším někomu to jedno není. A taky jsi napsal, že se v Polubném na vlečku jenom odstavují vozy, tak jsem ti dokázal, že nemáš pravdu.

Ale jestli potřebuješ mít poslední slovo, klidně si posluž... Nepravda může být omyl nebo lež. Když je však nepravda vyvrácena, ten, kdo ji pořád dokolečka opakuje, je troll nebo lhář. Můžeš si vybrat... [crazy]
Středa, 15. dubna 2020 - 11:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10568
Registrován: 4-2003
dědek hank:Ano, ale tím jsi přece celou diskusi začal, když jsi napsal, že na kolejišti je to jedno... Tak jsem ti dokázal, že přinejmenším někomu to jedno není.

Je to samozřejmě jedno, ale pokud to někomu jedno není, tak mu to neberu. Jen mi přijde divné se kvůli tom prát [happy].

A taky jsi napsal, že se v Polubném na vlečku jenom odstavují vozy, tak jsem ti dokázal, že nemáš pravdu.

Ale já přeci vím, že jednou za hodně dlouhou dobu se použije manipulační kolej v Dolním Polubném ke křižování. Je to povolené, ale zároveň tak nepraktické, že se to používá opravdu méně, než málo.


Ale jestli potřebuješ mít poslední slovo, klidně si posluž...

???

Nepravda může být omyl nebo lež. Když je však nepravda vyvrácena, ten, kdo ji pořád dokolečka opakuje, je troll nebo lhář. Můžeš si vybrat...

Je snad pravda, že se v Dolním Polubném křižuje dle GVD, když tu tvrdíš, že v Zababově se jezdí dle GVD? Ne, tak o co proboha jde?!?
Pjp
Středa, 15. dubna 2020 - 11:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3062
Registrován: 12-2005
Lehce se divím, že při všech těch výčtech vhodných námětu tu nepadla zmínka o tomto - http://pshzd.cz/lestinka.html , sice uznávám, že v článku jde primárně o lomovou drážku, ale k překladišti patřila nekrátka vlečka - https://mapy.cz/s/lanajefeha
Ostatně, pokud by jste chtěl něco onačejšího, ale to by byl asi opravdu velmi chymérický námět, protože moc podrobnosti neznám a nevím zda jsou někde k nalezení, tak je https://mapy.cz/s/bavefajozo kde je uhelná vlečka a bylo tam i překladiště na úzkou dráhu https://www.facebook.com/394562968015765/posts/470980713707323/ (bude odkaz fungovat ?).

Pavel
Středa, 15. dubna 2020 - 12:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9483
Registrován: 5-2002
Je snad pravda, že se v Dolním Polubném křižuje dle GVD, když tu tvrdíš, že v Zababově se jezdí dle GVD? Ne, tak o co proboha jde?!?

I v Polubném se křižuje podle GVD, byť to není každý den...

application/pdfNJR 548
L548.pdf (303.0 k)
Středa, 15. dubna 2020 - 12:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 8-2011
Ahoj, ze skupiny FB Milujeme vlaky, demontaz vlecky LET Kunovice
Foto
Středa, 15. dubna 2020 - 12:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10570
Registrován: 4-2003
Petr Šimral:I v Polubném se křižuje podle GVD, byť to není každý den...

Tak dobře, dědek hank bude mít alespoň z těchto několika dní v roce, kdy dochází ke křižování v Dolním Polubném, zcela jistě velkou radost [wink].
Středa, 15. dubna 2020 - 16:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 7-2005
Byl jsem požádán, abych zde vznesl dotaz - kamarád se kolem roku 1968-9 toulal v okolí panelárny Čerčany a měl by snad mít doma (kdesi) snímek tamní parní lokomotivy označené jako 312.001. Ta sloužila na vlečce, ale k vytápění se tam měla nacházet i stará 414.1. Otázka - dokáže to někdo potvrdit / vyvrátit / identifikovat ?
Jménem kamaráda (tehdy "pionýra" s primitivním foťákem) děkuji.
Středa, 15. dubna 2020 - 18:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 4-2007
K vlečce LET Kunovice:
Byl jsem se tam dnes podívat a nechtělo se mi věřit, že by to mohla být pravda. Oficiálně o likvidaci není požádáno a čekal bych, že demontáž bude probíhat za pomoci nějakých strojů a nikoliv jen ručně. A tak jen nenápadně jsou demontovány kolejnicové spojky a sem tam nějaká matice a svěrka.

Ovšem jsou již vytrhány všechny kilometrovníky (hektometrovníky)či jak to správně napsat.

Na trati ve starém úseku na dřevě jsou již "fasky" plné "drobiska"

Avšak opravený úsek s betonovými pražci je zatím netknutý

To může znamenat jediné: tato zachovalá kolej se může vytrhávat v celku a ještě někde uplatnit (prodat)- možná bych naivně věřil v opravu té horší části, nebýt těch vytrhaných patníků...
Ferdinandka přežije!
Středa, 15. dubna 2020 - 19:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 791
Registrován: 4-2007
Ještě pár celkových pohledů na vlečku LET Kunovice k dnešnímu dni



Ferdinandka přežije!
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 07:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5028
Registrován: 5-2002
Když vidím, jak jsou tam nasázené dopravní značky - projel by tam vůbec vlak?
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 07:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 793
Registrován: 4-2007
Honza o: já myslím, že by projel, ten skloník ve směru pohledu vlevo je k ose koleje blíže, ale stojí x let na původním místě.
Ferdinandka přežije!
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 12:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2020
Zderadíček:
O likvidaci bylo rozhodnuto v rámci výběrového řízení, kde to samozřejmě vyhrál ten, kdo tu vlečku stavěl. Tak jako tomu je v Delta Mlýny Kyjov. Přes čtyři roky jsem tam psal o možnosti ježdění v rámci KPKV Brno. Bez odezvy..Nakonec, že by snad ano. A když jsem volal v srpnu 2019, bylo mi sděleno p. Říháčkem, že jim visí na webu výběrko na snesení. Že již podali na DÚ zrušení ÚP a jedou další kroky k demontáži vlečky. S tím, že jestli chceme, můžeme se přihlásit. Ale, že v případě vyhrání výběrka, by nebyla šance jezdi do areálu, včetně toho, že okolní vesnice jsou naprosto jednotně "za", aby se vlečka sesla. Vzhledem k tomu, že 90% vlečky je na S49 a na PB se zvonkama..tak je to kšeft jak [cunik] a nějaký muzeum si mohlo leda tak vylízat [zadnice]. Takže mě pak bylo vysvětleno, že jako ať se nikam necpeme, že už jsou karty dávno rozdaný. Nakonec jsem zjistil, že tatáž spojitost a tatáž firma bude provádět likvidaci v Delta Mlýny Kyjov. Jinak dodám, že samozřejmě díky vhodnému materiálu k dalšímu užití, včetně neojetých eskových vexlí, to půjde do světa a za velmi dobrý peníze. Taková zlatá žíla k odchodu do důchodu.
Čtvrtek, 16. dubna 2020 - 17:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 2-2009
Článek z roku 2007
https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/trat-kunovice20071015.html
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Pátek, 17. dubna 2020 - 18:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 4-2014
pal: Bohužel, takovýto plánek z úvratě dolů do papírny se mi sehnat nepodařilo. Mám ale něco jiného:

Vy ze své návštěvy papíren nic nemáte?
Pátek, 17. dubna 2020 - 19:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 7-2017
sv. Petr 184: Šikovnej chlapec... [ok][jidlo]
Sobota, 18. dubna 2020 - 07:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1617
Registrován: 11-2005
V prosinci vyšel záměr - EIA na
"Zařízení k využívání odpadů – výroba certifikovaného rekultivačního materiálu v areálu JIP Papírny Větřní a.s."
Příslušné okolí včetně úřadů by mělo trvat na využití vlečky...
application/pdfzavery rizeni
JHC919_zjistovaci.pdf (225.9 k)

Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 18. dubna 2020 - 08:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 9-2017


ad. svatý Petr: Když jsem se o vlečku v roce 1997 hlouběji zajímal, tak mi vedoucí věnoval její aktuální schéma.
Sobota, 18. dubna 2020 - 09:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 12-2007
Na vlečke Keramostu (Mstětice) sa objavili správkové vozne:

Pribudnú ďalšie? Kedy? Dokedy tam budú? [fotic]
Vagonet
Sobota, 18. dubna 2020 - 10:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2017
Senica, koldokola stanice a vlečka (agro) při trati; ostatní vlečky budou předmětem další pochůzky. Začínáme na přejezdu před stanicí:







Vagonet
Sobota, 18. dubna 2020 - 10:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 7-2017







Sobota, 18. dubna 2020 - 14:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4476
Registrován: 10-2005
Miram: Bylo by to pěkné, kdyby k návozu nebo odvozu materiálu vlecku použili, ale obavám se, že pokud jde jen o 3-4 nákladní automonily denně, tak o opravě/zprovoznění vlecky nikdo přemýšlet nebude. To by v tom musel figurovat nějaký bohatý nadšenec a kromě těch par vozů chtěl využít vlecku i jinak. Této zajímavé vlečce bych to rozhodně přál, ale moc tomu nevěřím.
Sobota, 18. dubna 2020 - 14:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 11-2005
To je právě všeobecný problém, zejména úředníků a zastupitelstev...většina podnikatelských záměrů začíná 3-4 auty denně,
ale jak se firmy rozšiřují, stoupá i přeprava...pak je v průmyslové zóně sto firem se stovkou aut denně a jsme v [zadnice]
Stokrát nic umořilo osla[ko] Ale socializace nákladů - přenesení obtěžující a škodlivé autodopravy na nás všechny
firmám a podnikatelům vyhovuje, proto je důležité nepodlehnout nesmyslům typu "just in time" a "kazící se zboží"
a otravovat úředníky a zastupitele. Samosprávy a veřejnost má možnost vyjádření/ovlivnění povolení.
Má to smysl - vlastní zkušenost[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 18. dubna 2020 - 18:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3833
Registrován: 12-2007
Miram: A on se snad ve Větřní má budovat nějaká velká průmyslová zóna? Obecně je trend budovat ucelené nákladní vlaky, např. pro přepravu automobilů, kontejnerů, chemikálií apod., ale éra, kdy se přepravovaly 2 - 3 vagóny z jednoho místa nakládky denně je už za námi.
Sobota, 18. dubna 2020 - 19:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 7-2017
Miram:
"...většina podnikatelských záměrů začíná 3-4 auty denně..."

Jenže udržení papírny ve Větřní je podnikatelský záměr, který nezačíná, ale přes všechny snahy zúčastněných končí. (Nemám teď čas rozebírat proč.)

Jinak ale souhlasím s tím, že místo zelených luk by se mělo stavět na brownfieldech, zvlášť když u nich je funkční nebo snadno obnovitelná infrastruktura. Větřní už z 90% brownfield je.
Sobota, 18. dubna 2020 - 20:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 1-2004
K voj. vlečce Bílek:
Před možná 10 či více lety tam byla zvláštní jízda s párou. Nepamatuje se někdo, prosím, kdy to přesně bylo?
Děkuji.
Pondělí, 20. dubna 2020 - 07:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 4-2014
pal: Také pěkné, děkuji.
Vagonet
Pondělí, 20. dubna 2020 - 10:01:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 7-2017
Senica II








Vagonet
Pondělí, 20. dubna 2020 - 10:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 7-2017





Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 12:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 10-2005
Smutná zpráva z Báňské dráhy v Ostravě.

Po 150 letech byl ukončen provoz na části Košicko-bohumínské dráhy
Punk's not dead! blesk happy
T4781
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 14:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 949
Registrován: 2-2010
Zdravím,
měl bych dotaz. V Dolních Měcholupech, zhruba v těchto místech je vidět nedokončený most. Věděl by někdo, co tam kdysi vedlo nebo mělo vést? Podle kontaminace se mi zdá, že to mělo být asi takhle.
Díky za odpověď [ok]
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 14:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 992
Registrován: 6-2019
Postoloprty - vojenské letiště u Žatce:




Prostor za štěrkovnou v místě zaniklých úzkokolejek, zasypáno, rozježděno:


a dále na západ:










V průmyslové zóně Triangle už žádné pozůstatky nejsou a z posledních 2 km se nic nedochovalo. Vyprojektováno bylo i pokračování až do Chomutova, k realizaci už nedošlo.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 14:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9523
Registrován: 5-2002
Sice jsem vás mohl chvíli tahat za fusekli, že je to budoucí přesmyk pro potřeby terminálu v Uhřiněvsi [biggrin], ale pravda je jednodušší:
https://www.koridory.cz/zapomenute-zeleznicni-projekty-ii-nove-di lny-v-praze/
T4781
Čtvrtek, 23. dubna 2020 - 14:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 2-2010
Petr Šimral
Jo [biggrin] a děkuju moc za objasnění [ok] [wink]
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča
Až pojede kolem Vás,tak smekněte....
Vagonet
Pátek, 24. dubna 2020 - 15:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 401
Registrován: 7-2017
Hlboké (sice bez vlečky, ale aspoň je tu kolej k vojenské čelní rampě):





Pondělí, 27. dubna 2020 - 19:13:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 10-2005
Přináším horkou novinku z Ostravy. Zdroj FB.

Včera v neděli po dlouhé době byla uvedena opět do provozu vlaková vlečka přes ul. Polaneckou. Tato vlečka nebyla dlouhou dobu užívána, proto si řidiči zvykli jezdit přes tento přejezd rychle Proto POZOR všem, buďte obezřetní a na tomto přejezdu zvyšte svou pozornost a jezděte opatrně.
Požádali jsme MĚSTSKOU POLICII, aby přeci jen monitorovali ten první oficiální přejezd vlakové soupravy z důvodu obav z dopravní nehody na tomto přejezdu. Byli skvělí moc jim děkujeme. Skvělá práce chlapi.



Punk's not dead! blesk happy
Vagonet
Úterý, 28. dubna 2020 - 08:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 7-2017
Jablonica a účelové koleje ŽSR(?)




Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 08:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2005
Na vlečce do elektrárny Počerady 9. února 2004:

Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 10:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 858
Registrován: 6-2005
24. září 2004 se uskutečnila zajímavá šotojízda po vlečkách či úsecích původních tratí na Mostecku. Snad udělají radost nějaké snímky z té doby:

Nejprve jedeme z Bíliny po původní trati směrem k elektrárně Ledvice:



Následuje projetí původní trati na staré duchcovské nádraží:


Dále se projel vlečkový systém MUS včetně trati do elektrárny Počerady:




Dokončení příště (dosažen limit obrázků na den).
Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]