Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Setkání členů Diskuzní skupiny předcházející | další

Setkání členů Diskuzní skupiny

dolů


Plánované srazy a jiné akce:

   autor příspěvek
Mauricio
Čtvrtek, 27. srpna 2020 - 23:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9557
Registrován: 4-2005
Jeste jednou dekuji Jardovi za skvelou prohlidku Vypustku - a kdo nebyl, vrele doporucuji!

Zaroven byl vznesen dotaz na letosni sotosilvestr. Vzhledem k tomu, ze kolem Troubska probihaji cile stavebni prace a nelze se na misto dostat vlakem, a take vzhledem ke slozite a dosti choulostive situaci ohledne stavebniho povoleni, kdy je vypoved z najmu pozemku a podkopana cekarna jen tresnickou na dortu, nemam letos chut a popravde ani naladu sotosilvestr na tomto miste organizovat. Ostatne uz jen to, ze by se muselo prijet autobusem, je proti moralnim zasadam sotosilvestru.

Navrhuji tedy a prosim timto Jardu o organizacni zajisteni, letosni sotosilvestr udelat v nadrazni restauraci v Blansku, kterou zde sam nekolikrat navrhoval.
Pátek, 28. srpna 2020 - 13:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4090
Registrován: 9-2003
Tak já si myslím, že dělat šotosilvestr u někoho, kdo dělá takovýhle opruzy, je taky proti moráním zásadám šotouše.
NOBLE BRICKS
Mauricio
Pátek, 28. srpna 2020 - 13:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9561
Registrován: 4-2005
K tomu snad jen jedine - provozovatel hospody s tim nema nic spolecneho, takze timto pristupem trestate nevinneho. Nicmene toto je jeden z duvodu, proc jsem od toho dal jiz ruce pryc - chci mit klid a neodpovidat na porad dokola opakujici se dotazy a vysvetlovat, jak jsou urednici neschopni konat svoji praci poradne. Ted mi cely spis vraceny z miniserstva lezi na stole a je to krasna ukazka toho, ze kdyz chce stat neco ci nekoho zlikvidovat, staci jen lusknout prstem.
Pondělí, 23. listopadu 2020 - 07:47:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2902
Registrován: 2-2005
Jarda_krapas
Jardo, jak vidíš grafikonovou noc v Blansku?? Já jsem si vyhodil šichtu :-) a žízeň je věčná!
Pondělí, 23. listopadu 2020 - 18:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 5-2007
Co já...zatím nic neřeším bo to kvůli zavření hospod nejde a není jasného nic. Zkus se zeptat někde u Blatného nebo podobných lidí co nám otravují život...☹️☹️
I kdyby otevřeli hospody, tak bude stupeň 3 a: má cenu sedět max. 4 osoby u stolu, co budou 2 metry od sebe? (přičemž - pokud to bude v podrobných podminkach popsáno stejně jako na jaře - tak se lidi různých stolů mezi sebou nesmí potkat...) Nesmí se postávat ani přecházet, všichni sedi. Kapacita hospod také omezena na 50%..
No prostě uvidíme za týden, zatím je to v [zadnice]💨
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 14:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8063
Registrován: 1-2007
Jarda_krapas: Taky by se mohlo stát (nechci to přivolávat), že hospody otevřou a za týden je zase zavřou. Uvidíme, jak dlouho to tak budou dělat, protože jednoho dne už třeba nebude co otvírat.
Špáňa
Pátek, 27. listopadu 2020 - 14:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4876
Registrován: 9-2007
Mouka: Znám osobně dva lidi z pohostinství, kuchaře co odešel pracovat do fabriky na nějaké plastové součástky což je aspoň tak nějak jistá práce a barmana co si rozšířil IČO a dělá automechanika, protože má znalosti i velkou garáž v RD, zároveň si občas ještě polepší nějakým melouchem v autodopravě, protože má C a jak píšeš, tak se může stát, že jednoho dne nebude mít v těch hospodách kdo pracovat a zároveň pro absolventy hotelových škol se tento obor může stát velkým varováním, aby se do něj nikdo zbytečně nehrnul... [uhoh]
Mauricio
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 10:14:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9627
Registrován: 4-2005
Když přijde na věc, tak vás všechny adoptuju a tím pádem, jako jedna rodina, můžeme chlastat doma [biggrin]

Já tu situaci moc nesleduju, takže moc nevím, jestli se má otevřít či nikoliv, ale jak píše Jarda, je asi rozumnější pro tento rok to odpískat.

Nebo si můžeme alespoň přiťuknout onlajn. Skajp a kameru mám, whatsapp nebo messenger a dostatek dat taky [lol]
Středa, 02. prosince 2020 - 18:26:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 5-2007
Tak co, jak dál? Dostal jsem to letos na starost, podmínky jsou dány...Tedy 4 u stolu, sedí se v rouškách (podle toho jak to která hospoda a kontrolující strážníci žerou. Někdo říká, že "konzumace" - tedy možnost sundat hadr z huby - je od okamžiku usednutí u stolu, jiní že konzumace je pouze vlastní okamžik otevření dané huby [jidlo] [wink]) Možnost pohybu po lokále a návštěva mezi stoly není možná, lze pouze sedět. Stoly mezi sebou min. 1,5m, pokud velký stůl tak skupiny 4 lidí mezi sebou min. 2m.
Já to vždy bral s použitím rozumu. Ale od té doby, kdy naše chrabrá Policie vyráží beranidly dveře a po náměstích nahání lidi se svařákem od okýnka v ruce, jsem veškerý optimismus ztratil, i hospodští se začali bát a nejspíš se budou striktně držet podmínek. (Jak jsem četl, tak někteří budou raději hosty ke stolu vodit v podstatě za ručičku, aby si náhodou sami nesedli jinam a nezahlédl je strážce Blatného zákonů nebo nějaký amatérský hlídač antirouškařů..)
Můj návrh je: pro letošek se na to vy..[zadnice] Sednout si třeba v klidu v domácí hospůdce a sem poslat on-line fotku s přípitkem do nového roku.
Váš názor dejte sem nebo pošlete na mail pod nickem do neděle, pokud bude tedy zájem v pondělí bych se stavil v Blansku Na Pražci zda ještě mají volno, nezapomeňme že max. kapacita hospod je omezena na 50% a nechci jim blokovat místa zbytečně. (a to doufám že tam přežili a vůbec otevřou, web aktuální nemají...)
J.K.
Mauricio
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 10:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9629
Registrován: 4-2005
Pane kolego, plně s Vámi souhlasím [ok] Za možné problémy a zlou krev to fakt nestojí, to raději tu tradici pro jeden rok přerušíme (či odložíme na jiný termín).

Když uvážím, jak situaci kolem virusu prožívá můj zaměstnavatel, s přihlédnutím k tomu, že jsem byl letos už 3x v karanténě a netoužím po tom znova, a také kvůli tomu, že se nehodlám zpovídat na VB kvůli tomu, že vystrčím nos z baráku bez náhubku, tak si pak dovolím zaslat pouze tu fotografii...

Za mne tedy - uvidíme se příští rok.


Pondělí, 07. prosince 2020 - 21:38:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 5-2007
Tedy konstatuji, že krom kolegy Mauricia nebyla žádná jiná reakce. Tudíž pro letošek si uděláme Silvestra v domácím prostředí, v sobotu v 19:59 si někteří třeba dáme ve své hospůdce poslední letošní štamprdli a snad se 11. prosince 2021 Na Pražci - v předposlední den provozu mezi Blanskem a Brnem před roční výlukou - ve zdraví potkáme. [vypravci][vypravci]
P.S. v plánu výluk je zatím výluka obou kolejí psaná až od 13.12.2021
Úterý, 08. prosince 2020 - 09:15:41  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73779
Registrován: 4-2003
Za současných okolností si těžko někdo troufne něco pořádat...

Existuje akorát jakási (náhodně společná) myšlenka si připomenout konec strašnické zastávky:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4275538
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mauricio
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 09:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9636
Registrován: 4-2005
Ja uz jsem pripraven
Radar007
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 23:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 7-2010
Martin zlivský: ke mě se doneslo toto.

Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 23:21:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10642
Registrován: 5-2002
ad Mauricio: Tak to za dvě hodiny v Ešusu asi nedáme [jidlo]

Jinak za MTR 3 x počítáme se sobotonedělním výletem. Sklenky na odedneška zakázaný čaj mějte vlastní [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Sobota, 12. prosince 2020 - 19:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 5-2007
Tak snad do toho lepšího roku....možná přání "hodně zdraví" nezní tentokrát jako klišé..

A zelenou na semaforu😁
Mauricio
Sobota, 12. prosince 2020 - 19:18:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9640
Registrován: 4-2005