Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Ukrajina - tramvaje, trolejbusy, maršrutky ... předcházející | další

Ukrajina - tramvaje, trolejbusy, maršrutky ...

dolů
   autor příspěvek
Středa, 01. ledna 2020 - 21:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3231
Registrován: 3-2004
Něco málo z Ukrajiny. Cílem nebylo šotoušení, takže to jsou jen takové nahodilé štěky z cest. Na Ukrajinu vlakem (ČR - Čop - Oděsa), poté přesun do Kyjeva, zpět bohužel už letadlem, zdraví začalo trochu haprovat a na dalších 30 hodin ve vlaku už to nebylo. Hodím to sem dohromady i s vlaky, ať to má nějakou posloupnost.






Obecně se dá o městské dopravě v Oděse říct, že trolejbusy jsou na tom velmi dobře, drtivá většina nová, Ziu vzácností, tramvaje trochu zaostávají, ale probíhá snaha o zlepšování vozového parku. Trolejbusy mi i přišly o něco spolehlivější, tramvaje navíc v polovině centra nějak nepremávaly, vypadalo to na výluku. Ve městě probíhá i opatrná snaha o tvorbu buspruhů, podmínky pro to mají skvělé (síť jednosměrných víceproudých na sebe kolmých ulic), ale samozřejmě v reálu to ještě pokulhává.

Tarif: 5 hřiven (= 5 Kč), platí se při výstupu řidiči, či tam mají nějaké kartičky, nezkoumal jsem.









V Kyjevě jsem viděl pouze nové trolejbusy, ale moc jsme se nesvezli, pouze jednou. Bylo čisto, jelo se načas, topilo se, vozy vypadají obstojně. Tramvají jsme moc neviděli, ty se prohání spíše po okrajích. Metru naprosto vévodí řady E a 81-71. Jezdí se načas, obsazenost velká, ale drama se nekoná. Vozy samozřejmě vypadají na svůj věk, žádná sláva to není, ale slouží stále dobře. V metru přiměřeně čisto, standardní přezaměstnanost stále přetrvává. Jako celek to na mě za dva dny každopádně působilo tak, že to jako celek funguje.

Tarif: 8 hřiven jedna jízda, v trolejbusech stále ještě průvodčí, ale dá se platit i bezkontaktně. V metru taktéž kombinace tradičních žetonů a možnosti platit bezkontaktně přímo u turniketů. Mají i nějakou městskou kartu a nové terminály v každé stanici metra - evidentně se to ještě rozjíždí, nezkoušeli jsme.




Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 16:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 4-2005
Super dokumentace, ta Tr 21 mě potěšila:-)
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 17:10:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 3-2004
Michal_Ř: Ano, opravdu jen dokumentace. [happy] Ale díky.

Obecně se tam fotí vcelku těžko, i o víkendu byla doprava silná, nedokážu si to moc představit v průběhu roku. Ale nemálo pěkných míst se tam taky dá najít, obzvláště pro milovníky industriálu a opravdového života města. Já však měl čas fotit jen od cesty a mobilem, dle toho to taky vypadá. S tím souvisí i to náhodné odlovení 21Tr. Byl to první trolejbus, který jsem po výlezu z nádraží uviděl. To bylo radosti. [jidlo] Jenže než jsem se probojoval skrz podchody a s vlající manželkou na zádech, málem byla v tahu - pokud by ji trochu nezdržela ta kolona. Pak jsem ji viděl ještě jednou večer, z fotky to není moc patrné, ale je nějak vánočně nazdobená. Jen nechápu, proč jela v obou případech na baterie.

Jen mě mrzí, že jsem neviděl žádnou čtrnáctku ani patnáctku, a to ani v jednom městě.
Bht
Pátek, 15. května 2020 - 23:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2017
Oděsa poptává 14 nových, 100% nízkopodlažních tramvají o délce 26-32 m: https://traffic.od.ua/news/eltransua/1226677
Špáňa
Neděle, 24. května 2020 - 16:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4863
Registrován: 9-2007
Oděská tramvaj MTV-82 renovovaná ve stylu Pullman ve smyčce u hlavního nádraží na vyhlídkové jízdě. Rok výroky a renovace sem nedohledal.

Neděle, 24. května 2020 - 16:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 982
Registrován: 3-2007
Vyroben 1954, přestavěn na vyhlídkový 1980
Vokovice!

Anvilia *2007
Bht
Pátek, 05. června 2020 - 15:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 7-2017
CRRC vyhrálo soutěž na dodávku 8 nových souprav pro charkovské metro: https://cfts.org.ua/news/2020/06/05/kitayskaya_crrc_postavit_poez da_truby_dlya_kharkovskogo_metropolitena_59075
Bht
Sobota, 20. června 2020 - 20:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 7-2017
Charkov chystá projekt výroby vlastních nízkopodlažních tramvají: https://www.city.kharkov.ua/uk/news/u-kharkovi-viroblyatimut-such asni-tramvai-44847.html
První by prý měla být vyrobena již do dvou let, zatím není známo jestli půjde právě o model C-05 od Tram4Envi.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 11:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 7-2017
Něco málo z Kieva roku 1984
Čtvrtek, 31. prosince 2020 - 02:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 4-2004
tramvaje v Žytomyru to mají nahnuté [sad]
Мэрия Житомира планирует ликвидацию трамваев в городе