Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Nové tramvaje předcházející | další

Nové tramvaje

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 29. února 2020 - 12:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 5-2010
Jak je to s přístupností pro vozíčkáře nových Škodovek, které Škoda vyrábí od doby ForCity? V Praze vím, že plošina pro vozíčkáře je výklopná, tedy mechanická, nikoliv elektrická. Víte někdo, jak je to u ostatních tramvají, které následovaly?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Malý_fotograf
Neděle, 01. března 2020 - 10:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7140
Registrován: 5-2002
Miropiro: To že je v Praze plošina mechanická není dogma, a už vůbec bych tento fakt nespojoval s vývojem vozidel. Na vysvětlenou: Astry, tedy první škodovácké tramvaje, mají už od prototypu plošiny elektrické. Pro špatný poměr ceny/výkonu (značné poruchovosti) elektrických plošin začaly být cool plošiny výklopné. Vzhledem k tomu, že vozidla jako tramvaj jsou vyráběná na zakázku, je jen na objednateli, jaké řešení zvolí. Přece je to stejný jako když si kupuju nové auto, taky si můžu vybrat auto s automatickou klimatizací, nebo s manuální nezávisle na tom, co bylo vyvinuto a když to náhodou ponechám na výrobci, dostanu většinou to, co výrobci vychází nejekonomičtěji.
Pokud tedy otázka měla znít: Umí škodovka i elektrickou plošinu pro vozík? Odpověď zní: Ano, umí. Pokud otázka měla znít: Mají v Miškolci, nebo v Chemnitz elektrickou plošinu pro vozík, neumím odpovědět, ale určitě se někdo najde.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 01. března 2020 - 12:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 5-2010
Malý_fotograf: No, možná jsem se vyjádřil neobratně a otázka měla být spíše ta druhá[wink] Jde mi o ty objednatele ...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
dopravopat
Neděle, 01. března 2020 - 18:57:22  
Neregistrovaný host
UT:
Rád by som niekedy skočil na pivo a podebatoval o tramvajách a pod. Bolo by to možné?
Mrham
Sobota, 07. března 2020 - 14:21:06  
Neregistrovaný host
Co se týká Chemnitzu tak to je z jiného soudku. Zde je vozidlo plně bezbariérové. Plošina je zde složená mechanická, ale pouze pro použití v nouzovém opouštění vozidla.
Bht
Středa, 03. června 2020 - 12:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 7-2017
Škoda dodá 24 nových tramvají pro Cottbus, Brandenburg a Frankfurt nad Odrou:
https://www.cottbusverkehr.de/olg-macht-den-weg-fuer-neue-strasse nbahnen-frei/
Čtvrtek, 04. června 2020 - 09:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 11-2007
Bht:Není tam zmínka o jakej typ se bude jednat?
Pajzák
Čtvrtek, 04. června 2020 - 10:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 6-2015
Když si na to klineš, tak se dovíš, že ne.
Ale našel jsem článek, kde se píše, že by se dle zasvěcených mělo jednat o tříčlánkové ForCity Smart.
Bkp
Čtvrtek, 04. června 2020 - 11:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8273
Registrován: 8-2003
Docela kontrast vůči způsobu objednávání tramvají ve srovnatelných provozech u nás.
Čtvrtek, 04. června 2020 - 18:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 11-2007
Ad Pajzak. Dík. Jinak sem to samozřejmě poctivě přečetl 😉
Středa, 10. června 2020 - 10:19:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 12-2009
Nové tramvaje pro Düsseldorf o kterých se málo píše v českých dopravních médiích a málo se o nich diskutuje. Což je škoda. V Düsseldorfu jsem byl a je zajímavé, že jejich síť U-Bahnu používá stejnou síť jako jejich tramvajová síť. Rozdíl akorát je, že linky U-Bahnu mají úseky, kde jezdí pod zemí, jinak ale je často vidět úseky společné pro U-Bahn a tramvaje. Jejich vozový park potřebuje obměnu jako sůl. Musím říct, že jsou to docela povedená vozidla. Preferoval bych trochu barevnější interiér, ale jinak dávám palec nahoru.[ok]
Středa, 10. června 2020 - 20:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 747
Registrován: 10-2009
Nejedná se o klasické metro (U-Bahn), ale o rychlodrážní tramvaj (Stadtbahn). A to platí i o Frankfurtu, kde Stadtbahnu říkají U-Bahn [happy]
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Martin
Čtvrtek, 18. června 2020 - 16:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10396
Registrován: 5-2002
https://www.urban-transport-magazine.com/en/cottbus-frankfurt-ode r-and-brandenburg-may-order-skoda-trams/
Tak tedy Smart 28 m, 7 Cottbus, 13 Frankfurt a 4 Brandenburg

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin.)
MF DNES
Čtvrtek, 18. června 2020 - 18:37:40  
Neregistrovaný host
O dodávce tramvají pro tato 3 německá města se zmiňovala i půlstránková inzerce v pátek 12/06/2020 v Mladé frontě DNES. To už Škoda Plzeň musí platit výpalné v podobě inzerce stejně jako České dráhy? Viz:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bylo-vseobecne-zadouci-aby-b yla-mafra-ceske-drahy-utratily-za-reklamu-v-mediich_2005200555_ac e
Jenki
Čtvrtek, 18. června 2020 - 19:14:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5607
Registrován: 5-2002
Ještě že mám v rodině nějaké ty důchodce co pořád odebírají i tištěnou verzi Kosteleckých uzenin a nespokojí se jen s internetovou:



Stojí za to si to přečíst. Ještě jsem nezažil, dokonce ani v ČR, aby zákazník poníženě děkoval dodavateli, že si u něj něco může koupit, a veřejně se u toho před ním ponižoval formou placené inzerce.

Je to nějaké divné. Budu se muset zeptat německých kamarádů, co je to za perverzi.
Úterý, 14. července 2020 - 21:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 9-2012
Jenki, asi je obdiv a napodobování rudofašistické Číny nějakým syndromem léčby společností z následků dvougenerační devastace fašistickými režimy.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.