Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 16. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 16. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 11. února 2016 - 18:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6090
Registrován: 4-2003
soudci zpravidla na lokomotivě nikdy nebyli, možná ani nejeli vlakem a jejich rozhodnutí bývají pro strojvedoucí-neprávníky dost nepochopitelná. Je to asi

Taky nebyli na místě když se vraždilo a nechápou oprávněné pohnutky vraha.
Makat je fakt na ...
prag
Čtvrtek, 11. února 2016 - 19:51:57  
Neregistrovaný host
37.48.49.100
Ještě jsem cestou chvíli přemejšlel, jestli je lepší když mi někdo vlítne do křižovatky na červenou záměrně, nebo když tam vjede z nedbalosti, protože se zrovna šťoural mobilem za uchem a přemejšlel co bude k večeři, a vyšlo mi že radši záměrně, protože ten se aspoň koukne jestli něco nejede v koliznim směru moc natěsno. Variantu sebevražednýho atentátníka jsem prozatim pro nízkou koncentraci muslimů vyloučil.
Čtvrtek, 11. února 2016 - 21:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 8-2008
Další zářez ?? http://www.pozary.cz/clanek/129818-jednotky-hzs-praha-a-hzs-szdc- praha-likvidovaly-nasledky-nehody/
Jsme jen lidi...
Starý Vlk
Čtvrtek, 11. února 2016 - 22:29:01  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
RadekŠ: Ale o to přece vůbec nejde. Oprávněná pohnutka vraha neexistuje, protože sama vražda je neoprávněné řešení čehokoli. Ale je známo dost případů, kdy soudci soudí bez znalosti věci-viz tvrdý trest vynesený jedním soudem a po odvolání osvobozující verdikt. A protože železniční doprava je dost složitá záležitost, je možnost toho, že soudce rozhodne podle svých povrchních znalostí a rozhodne špatně. A není zanedbatelná.
Starý Vlk
Čtvrtek, 11. února 2016 - 22:35:50  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
prag: Přiznám se, že jsem pointu vašeho příspěvku vůbec nepochopil. Protože vy jste v roli toho, kdo něco dělá dobře a ten druhý to dělá špatně. Ale u červencové nehody na Mas.n. ten kdo to dělal dobře, se jmenoval zarážedlo. Ten (to) udělal, co mohl, ale na to, co se stalo, to nemělo vliv. Je jasné, že strojvedoucí udělal chybu, ať tedy někdo, kdo je k tomu oprávněn, rozhodne jakou. Ale ať rozhodne fundovaně a se znalostí věci, jde o člověka. Nic více a nic méně.
Pikehead
Čtvrtek, 11. února 2016 - 22:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 3-2007
SV: Fakt nevím, kde berete tu fixní ideu o tom, že dráha je něco strašně specifického, co nikde jinde nemaj. Průmyslových i jiných oborů s podobně komplikovanými technologickými procesy a bezpečnostními pravidly je celkem hodně.

Si představte, že ten soudce soudí třeba pracovní úrazy v cementárně, nedbalostní žaloby proti špitálům, podvody s autama, padělání obrazů. A v každý tý oblasti přijde nějaký Starý Vlk a moudře podotkne, že je to dost složitá záležitost a soudce o tom ví úplný prd, protože nerozezná ciment vod vápna.

Kdybyste o tom trochu přemejšlel, tak Vám dojde, že role soudce je problém strukturovat a řídit jeho řešení. Vaše představa, že soudce je děd Vševěd nebo brouk Pytlík a řešení případu si vysype sám z rukávu je naprostý nesmysl stejně jako závěry, které na této představě stavíte.
prag
Čtvrtek, 11. února 2016 - 22:54:41  
Neregistrovaný host
37.48.49.100
Myslíte v tom poslednim? Tam je pointa v tom, že kdo poruší předpis vědomě, to činí zpravidla s rozmyslem a jistou obezřetností, zatimco ten co se "pouze" nevěnuje svý hlavní činnosti s patřičnou pozorností, může způsobit mnohem horší krambol právě proto, že nevnímá a nečiní nic. Ale jelikož vypínání AVV nebylo v tý době na Masně zakázaný, asi k tomu soud přihlížet nebude.

V tom předchozim byla pointa taková, že jsem jednou večer ve městě ve sporadickym osvětlení přehlídl černý auto zprava za refýží, který zřejmě v kritický chvíli nesvítilo .. sice byla jasně vina na mě, ale holt se to vypnutí / nezapnutí pomocnýho zařízení taky neosvědčilo. A ze stavu světel po tom, co jsem ho zrušil, se taky nedalo usuzovat, jakej byl v okamžiku nehody, tak jsem to nechal bejt .. na proužek se to nezapisuje. Mea culpa, dopadli jsme jak to zarážedlo oba ;-)
Starý Vlk
Čtvrtek, 11. února 2016 - 23:10:34  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Pikehead: Ale vůbec ne. Nezpochybňuji právo soudce soudit podle svého svědomí, ale když vidím, slyším a čtu, jak se rozsudky různých soudů na jednu kauzu diametrálně liší, nemám dobrý pocit. Prostě soudce by měl v oborech, kde opravdu nestačí jen a pouze právnické vzdělání a praxe, naslouchat a dokonce si vyžádat odbornou pomoc. Jinak nevím, co na zbořeném šturcu lze strukturovat. Schválně ho nikdo nezbořil a jestli má AVV kontrolku zapnutí a jak je vidět soudce znát nemůže, když to nikdy ani neviděl.
Čtvrtek, 11. února 2016 - 23:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6091
Registrován: 4-2003
ten kdo to dělal dobře, se jmenoval zarážedlo.

To právě dělalo zarážení špatně, protože se jeho kusy rozlétly i desítky metrů daleko a nikoho nezranily a nezabily jenom proto, protože tam bylo o půlnoci prázdno.

ale když vidím, slyším a čtu, jak se rozsudky různých soudů

Neposuzujte to podle bulvárních novin a povrchních soudů.
Makat je fakt na ...
Starý Vlk
Čtvrtek, 11. února 2016 - 23:30:26  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
RadekŠ: Zarážedlo své povinnosti splnilo dobře. nebýt jeho, byl by možná Elefant na tramvajové zastávce. Co by tomu řekla konstrukce haly, nechť posoudí ten, kdo tomu rozumí.
Bulvární noviny čtu jen pro legraci. Ale jasná fakta se dají zjistit i jinde.
Pikehead
Čtvrtek, 11. února 2016 - 23:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 3-2007
Starý Vlk: případy, kdy se to tolik liší, jsou většinou medializované excesy typu Kramný. Bez přesnějších statistik nevíme, zda vyšší instance rozhodnutí nižší zásadně změni v 5 nebo třeba v 50 % případů (jak naznačujete Vy).

Je nutné i říci, že tu rozdílnost nezpůsobuje primárně libovůle soudců, ale zmatečně napsané normy a jejich nejasná interpretace (a nemusíme chodit daleko, drážní předpisy živí velmi aktivní vykladačské vlákno).

No zbořený šturc je jen výsledek, který DI a policie zdokumentuje a státní zastupitelství předloží soudu jako nedbalostní trestný čin. Soud by měl prozkoumat, zda závěry vyšetřování zohledníly polehčující okolnosti objektivní či dodané obhajobou (technické selhání, indispozice, plánování směn, ergonomie...) a podle toho to rozsoudí. Co je na tom tak epistemologicky těžkého?
Pátek, 12. února 2016 - 06:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10837
Registrován: 5-2002
SV: A protože železniční doprava je dost složitá záležitost, je možnost toho, že soudce rozhodne podle svých povrchních znalostí a rozhodne špatně.
A protože justice je dost složitá záležitost, je možnost toho, že fíra od baucuku si dělá názor podle svých povrchních znalostí a plácá o práci soudce naprosté nesmysly.
Sorry, ale koledoval jste si o to.

jestli má AVV kontrolku zapnutí a jak je vidět soudce znát nemůže, když to nikdy ani neviděl.
Otázka na tělo: Vy sám jste někdy na vlaku s AVV jel...?
Pátek, 12. února 2016 - 07:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3401
Registrován: 4-2003
Starý vlk: Prostě soudce by měl v oborech, kde opravdu nestačí jen a pouze právnické vzdělání a praxe, naslouchat a dokonce si vyžádat odbornou pomoc.
Prozradím vám tajemství. Ale pšššt, nesmíte to nikde říct. Existuje tady už nějaký ten pátek funkce soudních znalců pro různé obory, kteří právě poskytují soudům onu odbornou pomoc.

jestli má AVV kontrolku zapnutí a jak je vidět soudce znát nemůže, když to nikdy ani neviděl.
A teď si vemte, že soudce musí řešit nějakou otravu. A jak na to, když chemii ani farmakologii nikdy nestudoval?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 12. února 2016 - 08:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6092
Registrován: 4-2003
Zarážedlo své povinnosti splnilo dobře. nebýt jeho, byl by možná Elefant na tramvajové zastávce.

...kdyby tam bylo zarážedlo vymyšlené hlavou https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=1085292.jpg&httpre f= , tak byl míň poškozený vlak a kusy létajícího betonu by nebyly hrozbou pro okolí.
Makat je fakt na ...
Pátek, 12. února 2016 - 08:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10839
Registrován: 5-2002
Doktor: Existuje tady už nějaký ten pátek funkce soudních znalců pro různé obory
Hlavně mám ten dojem, že si Starý Vlk plete role soudce a vyšetřovatele...
Neznamy
Pátek, 12. února 2016 - 08:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 1-2005
Kdyby v [zadnice] byly ryby. [crazy]

Variantou zde nebyl tento typ, ale jedině kolejnicové nebo pražcové (žádné). Kdyby tam tyhle byly, tak to dopadlo, jak naznačuje Starý vlk.
Pátek, 12. února 2016 - 08:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 8-2007
kdyby tam bylo zarážedlo vymyšlené hlavou
Jenže to potřebuje za sebou dost dlouhou kolej, aby ten vlak zpomalilo a na konci je zase to stejné betonové zarážedlo...
Starý Vlk
Pátek, 12. února 2016 - 09:42:06  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Už naposledy-jistě máte všichni pravdu, však já zde nedělám zákon ani předpis, jen si dovoluji prezentovat svůj názor. Odbornost soudních znalců má své meze, všechno je to subjektivní, viz případ zdravotní sestry z Rumburku. Mám své zkušenosti, naštěstí osobně jen s vyšetřovatelem, před soudem jsem byl jen jako svědek. Ale i tam mne dostala paní v taláru, která se podivovala nad faktem, že na "drážním semaforu" svítí bílé světlo, které pokaždé znamená něco jiného a jak to má strojvedoucí poznat. Tak hezký víkend všem.
Tajemný_em
Pátek, 12. února 2016 - 10:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 5-2002
Existuje tady už nějaký ten pátek funkce soudních znalců pro různé obory

To jsem si donedávna naivně myslel taky, že by se soudce měl znaleckým posudkem řídit, protože nemůže rozumět všemu. Jenže ouha.
Spolehlivý prostředek ke snížení kriminality? Fyzické tresty.
Pátek, 12. února 2016 - 11:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6093
Registrován: 4-2003
všechno je to subjektivní,

Jakýkoliv soudní rozhodování kdekoliv je subjektivní. Tak mj. i proto exustuje možnost odvolání.
Makat je fakt na ...
Pátek, 12. února 2016 - 11:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2014
Tajemný_em: Ano, povinnost soudu řídit se znaleckým posudkem naštěstí zakotvena není. Špatně naopak je, pokud soud znalecký posudek přebírá úplně slepě, bez vlastního zamyšlení, což se také často děje. On je někdy prospěšný i nějaký další korektiv zdravého rozumu (a někdy zkrátka může nastat situace, že tento u soudce přítomen je, u znalce nikoli).

Pikehead,přísp. 2008: [ok] Amen.
prag
Pátek, 12. února 2016 - 12:09:47  
Neregistrovaný host
193.85.175.214
Málokdy skončej u jednoho znaleckýho posudku, jen když je to jasnej případ .. spíš maj dva až tři a v každym se píše něco jinýho ..
Pátek, 12. února 2016 - 12:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 5-2002
Znalecký posudek je jen jedním z důkazů, které soud bere v potaz. Pak je jich ještě celá řada, která ovlivní rozhodnutí soudce. Znám jeden lítý spor (byť o bagatelní částku), kde to bylo přesně 50,0000 na 50,0000. A soudce nemůže říct, nevím, běžte domů. Nakonec rozhodlo to, že jeden účastník prostě soudci nepřišel upřímný při své výpovědi. Prostě to prohrál svojí "nonverbální" komunikací vůči němu... A ten soudce to do odůvodnění také tak napsal.

Právo je obor složitý, pořád se vyvíjí. Máme 281 aktivních ..bců, chtěl jsme říct poslanců a senátorů, kteří mají potřebu nechat svoji stopu v dějinách. Pak máte vyšší soudy, které tvoří judikaturu a tedy výklad právních norem. A ta se také mění.

Buďte rádi za dráhu. Tam se vám po deseti letech nestane, že přijde někdo ze shora a řekne, my jsme nad tím uvažovali, všichni jste to dělali blbě (včetně nás) a zelená od teď a pro všechny znamená vlastně stůj [happy]
Pátek, 12. února 2016 - 17:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10840
Registrován: 5-2002
PR: Nakonec rozhodlo to, že jeden účastník prostě soudci nepřišel upřímný při své výpovědi. Prostě to prohrál svojí "nonverbální" komunikací vůči němu... A ten soudce to do odůvodnění také tak napsal.
Přesně tak. Obhájce se často snaží problém zamlžit a zašmodrchat, aby "rozmělnil" vinu. Když to ale přepískne a soudce nabude dojmu, že si z něj dělá čurinu, tak (kromě jiných možností) může prostě konstatovat, že to a to tvrzení se soudu jeví nevěrohodné a proto k němu nepřihlíží.
Pátek, 12. února 2016 - 18:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6097
Registrován: 4-2003
On je někdy prospěšný i nějaký další korektiv zdravého rozumu

******.cz (pochybná internetová firma) se však u soudu hájil tím, že nemůže zkoumat podobnosti výrobků či služeb − stejně jako to, co je a není porušováním ochranné známky.

Soud to ale viděl jinak. "K tomu, aby shodu známek a označení a shodu výrobků a služeb mohl v daném případě posoudit, žalovaný nepotřeboval žádné oprávnění ani právnické vzdělání. Stačil mu jen zdravý rozum," uvedla v rozsudku soudkyně Vacková.
Makat je fakt na ...
MOST
Pátek, 12. února 2016 - 18:31:10  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
V Mostě na ranžíru mimořádka. 1xEas a 2xWap venku všema nápravama při posunu. Asi pojede nehodák z DC.
Vihorlat_snina
Pátek, 12. února 2016 - 20:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 6-2005
Hajnej - prosím tě neživíš si nějakýho vlastního životopisce, který by tvoje příspěvky jednou vydal jako sebrané spisy? Nehodlám podlejzat, ale čtu je moc rád, mimo jiné elegance jak jinému naznačit že je mimoň je u tebe velice vytříbená [happy]. O stírání T.H. nemluvě...
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
22michal
Sobota, 13. února 2016 - 01:13:03  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
V Boskovicích auto v kolejišti: http://www.firebrno.cz/modules/incidents/detail.php?filter[id]=191157062&district_id=3701
Neděle, 14. února 2016 - 13:32:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7717
Registrován: 9-2002
Ja jsem ani jinej vysledek necekal: PZB nepraskalo ventilem, protoze...

Tak se zda, ze uz vime i to protoze. Ty tlacitka PZB "Befehl/Frei" mi pripomina jistou (ne)funkci (MAN) u tolikrat kritizovanyho Mirelu. Ja vim, ze Mirel a PZB nemaji spolu nic spolecnyho, ale "vypada" to hodne podobne.

Vsude na svete se za nejakejch podminek projet stuj. A v tom Bavorsku to je asi nemlich to samy. Ted je otazka, jestli to prosral fir, nebo to dostal rozkazem, v tom zatim nemam jasno. Dneska jaksi KR trochu stavkuje - archiv 2015 ve stavbe ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 14. února 2016 - 13:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6227
Registrován: 5-2007
Agent: Pravidlá na Befehl/Frei sú podstatne striktnejšie než MAN u mirelu, ktorý sa používa vždy a všade podĺa ľubovôle fíru. Použitie Befehl/Frei v podstate musí nariadiť výpravca.
Bobo
Neděle, 14. února 2016 - 15:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12884
Registrován: 5-2002
musí nariadiť výpravca - ale fíra to může namačkat i bez nařízení. neřešim, proč by to dělal.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Neděle, 14. února 2016 - 15:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 584
Registrován: 3-2012
Agent,Asdf-tlačítka "Befehl" a "Frei" jsou trochu rozdílná.
Předně....na stanovišti s PZB 90 jsou tři páčkové vypínače."Wachsamtaste","Frei" a "Befehl".Posledně jmenovaný je s aretací.Prvním se potvrzuje každý kontakt s aktivním magnetem.Pokuď tak strojvedoucí neučiní do 3 sec. dojde k "Vynucenému brzdění"(má to jiná specifika než rychlobrzda,proto nezaměňovat).Druhé,"Frei" používá strojvedoucí k rychlejšímu "uvolnění" poté co již není ovlivňován činností PZB.A třetí,"Befehl" může strojvedoucí použít i bez rozkazu a to vždy když posunuje okolo návěstidla s návěstí "Posun dovolen"(při této návěsti je vždy aktivní 2000 Hz magnet daného návěstidla a musí být systém PZB překlenut).POZOR!V Německu na "Ersatzsignal"(po našem "Přivolávačka)nebo "Gegengleis Ersatzsignal"(po našem "Přivolávačka na protisměrnou kolej")nepotřebuje strojvedoucí rozkaz!

Já jsem sice v Bavorsku jezdil,ale onu trať kde se stala nehoda neznám.Byla zde nějaká zmínka o "dálkovině".Jde,ale o to,zda to nebyla falešná dálkovina...
Pojížděl jsem trať Schwandorf-Furt im Wald.To je dle mě falešná "dálkovina" mezi stanicema obsazenými výpravčím byly ještě výhybny umožňující křížování.Tyto výhybny řídil vždy některý z výpravčích přilehlé stanice.Tudíž měl možnost v případě možnosti přeložit křížování.

Takže moje doměnka dle info zde řečených je,že to byla podobně řízená trať.Výpravčí chtěl přeložit křížování kvůli zpoždění jednoho z vlaků,ale zapoměl na protijedoucí vlak.Jelikož byl obsazen oddíl,nešlo postavit návěstidlo.Použil tedy Přivolávačku....

Nevím,neznám to tam je to jen moje doměnka proto mě prosím nekamenujte...Dík
Neděle, 14. února 2016 - 16:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6228
Registrován: 5-2007
Bobo: Zmyslom ZZ je chrániť proti nedbalosti a omylom, nie proti úmyselnému zneužitiu. A v prípade PZB/Indusi je to z pohľadu nedbalosti/omylu vyriešené ďaleko lepšie než manuál na Mireli.
Neděle, 14. února 2016 - 16:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5247
Registrován: 8-2007
Agent: Ty tlacitka PZB "Befehl/Frei" mi pripomina jistou (ne)funkci (MAN) u tolikrat kritizovanyho Mirelu. Ja vim, ze Mirel a PZB nemaji spolu nic spolecnyho, ale "vypada" to hodne podobne.

To možná vypadá,ale na Mirelu se pro projetí stůj nic nemusí mačkat.Při rychlosti 40 km/h se může jezdit proti stůj libovolně daleko.
MAN se používá jen pro eliminaci "brzdné křivky",která na rozdíl od PZB není na skutečnou vzdálenost od návěstidla,ale fiktivní.
Takže v mnoha stanicích by se vjíždějící vlak musel již kilometr před peronem plazit čtyřicítkou.
MAN se používá i za návěsti očekávej 50,60,70,80.. atd. ,aby vlak nemusel od dalšího návěstidla vždy čtyřicetikilometrovou rychlostí až k návěsti stůj.

Asdf:A v prípade PZB/Indusi je to z pohľadu nedbalosti/omylu vyriešené ďaleko lepšie než manuál na Mireli.

No na Mirelu(ani jiném zabezpečovači na bázi českého VZ) se ani nic sofistikovanějšího nedá udělat,protože jízda okolo několika návěstidel,která kodují červenou na opakovač je standardní(kaskády Ž-B-Ž).

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Neděle, 14. února 2016 - 18:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 3-2006
Pokuď tak strojvedoucí neučiní do 3 sec. dojde k "Vynucenému brzdění"
Do 4 sec.

Pojížděl jsem trať Schwandorf-Furt im Wald.To je dle mě falešná "dálkovina"
Bodenwöhr Nord řídí 4 dopravny. Co je to falešná dálkovina?

Jinak v Bad Aibling by měla být reléovka DrSpS60 z roku 1977, v Kolbermoor pravděpodobně také, ovládaná z Aibling.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Starý Vlk
Neděle, 14. února 2016 - 19:58:00  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Falešnou dálkovinou asi byl myšlen stav, kdy není klasické ústřední stavědlo pro celou trať, tak jak to je (a bylo) např. na trati Plzeň-Cheb. Na něm je mimo dispečerů i pracoviště zabez. a sdělovací techniky, podobně jako na CDP, což pravděpodobně při řízení "jen" 4 dopraven nebude.
Neděle, 14. února 2016 - 20:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 9-2014
Keď z Aiblingu je ovládaný aj Kolbermoor, ako je možné , že príde k čelnej zrážke ? U nás je vzdialené výhybkárske stavadlo 2,5 km, jednokoľajka ovládaná z jedného miesta zo stanice. Postredníctvom súhlasového hradlového bloku. Počas 66 rokov, čo poznám túto trať a stanicu sa nestala podobná čelná srážka, ani nabehnutie zozadu.
Neděle, 14. února 2016 - 20:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 585
Registrován: 3-2012
Mikulda-prosim vás,chtěl jsem jen trochu osvětlit systém PZB.Tak je přeci jedno jestli 3 sec nebo 4 sec....

"Falešná" dálkovina,nějaký můj výraz pro lepší rozlišení od dálkoviny?Jste to nepochopil?Budem tedy mluvit o ESTW?Nebo by jste to nazval lépe?Tak sem s tím....

Bodenwörh Nord,pokuď nebudu počítat vlastní stanici řídí dle mě 3 dopravny.A to ještě kdo ví jestli,když je osazena Schwandorf Alt výpravčím.Ale třeba se za tři roky něco změnilo,nevím.
Jsem strojvedoucí,ne traťovák.
A opět šlo jen o nějaké zjednodušení pro vysvětlení....

Děkuji velice za pochopení.
Neděle, 14. února 2016 - 23:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6229
Registrován: 5-2007
Duštifíra: Snažíte sa "zavádzať terminológiu". Pojem "falešná/pravá dálkovina" síce tiež reálne existuje, ale len v technickom zmysle (vzdialená obsluha stanice a rozprestrené stavadlo vs. plnohodnotné DOZZ).

V smere riadenia dopravy na to existujú pojmy "úsekové řízeni" (to sú tie 2-3 stanice, prípadne stanica a výhybňa) a "dispečerské řízení" (celá dlhá trať z jednoho miesta).
Pondělí, 15. února 2016 - 14:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7723
Registrován: 9-2002
Takže moje doměnka dle info zde řečených je,že to byla podobně řízená trať.Výpravčí chtěl přeložit křížování kvůli zpoždění jednoho z vlaků,ale zapoměl na protijedoucí vlak.Jelikož byl obsazen oddíl,nešlo postavit návěstidlo.Použil tedy Přivolávačku....

Nevím,neznám to tam je to jen moje doměnka proto mě prosím nekamenujte...Dík


Ale zni to vysoce pravdepododne... Dekuju za osvetu.

To možná vypadá,ale na Mirelu se pro projetí stůj nic nemusí mačkat.Při rychlosti 40 km/h se může jezdit proti stůj libovolně daleko.

U toho PZB ale taky lze projet stuj. Jen jsem se pokousel nastinit, ze "mackanim nejakyho tlacitka/tlacitek" - ja jedno, zda se ed bavime o PZB nebo o Mirelu - lze vyjebat vice ci mene vedome se vsema bezpecnostnima restrikcema danyho VZ.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 15. února 2016 - 16:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6231
Registrován: 5-2007
U toho PZB ale taky lze projet stuj. "mackanim nejakyho tlacitka/tlacitek" - lze vyjebat vice ci mene vedome

U PZB na to treba toho "vedomia" podstatne viac, než na LS/Mirel. A to je to hlavné.
Pondělí, 15. února 2016 - 20:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7729
Registrován: 9-2002
To nikde nezpochybnuju.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 15. února 2016 - 22:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10853
Registrován: 5-2002
No, vymanit se z Mirela vyžaduje toho vědomí až přespříliš. Ale ve prospěch toho Indusi hovoří jiná věc (IMHO dost podstatná): fíra se podle všeho nemusí vybefehlovávat každou druhou stanici, čímž se z příslušné manipulace stará vesta na rozdíl od Mirela nestává...
Practicus
Úterý, 16. února 2016 - 02:09:27  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
jj, slavnej mirel, zmáčknete enter, rozsvítí se "MAN" i žluté "M", brzdíte a stejně Vás odstřelí i v 80-ti, takže pak jak tydýti stojíte půl kilometru před klackem a 10 min. plníte, i když na něm je celou dobu "volno"
Martin2
Úterý, 16. února 2016 - 09:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3491
Registrován: 8-2005
ad Practicus: tak tohle se mi s Mirelem V03 při rychlosti do 100km/h na 240,363 ani 753 nestalo. To vypadá spíš na chybu mezi rajčákem a židlí a nebo na závadu Mirelu.
Jaký byl kód odpadu ventilu VZ?
Martin
Úterý, 16. února 2016 - 10:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 2-2007
tak tohle se mi s Mirelem V03 při rychlosti do 100km/h na 240,363 ani 753 nestalo.

Tak problémy s Mirelem a modelování brzdné křivky nastávají až při rychlostech nad 120, kdy při ztrátě kódu, případně nasvícení výstrahy nabíhá brzdná křivka na rychlost 120.....[wink]
I při zavedeném "manuálu" a rozsvícení "mezikruží" na návěstním opakovači to práskne zpravidla s hláškou NZ 2.
Úterý, 16. února 2016 - 10:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5252
Registrován: 8-2007
Martin 2:To vypadá spíš na chybu mezi rajčákem a židlí a nebo na závadu Mirelu.

Stává se to na zhlavích stanic,kde na výměnách vypadává a opět nastává opakovaně svícení červeného světla(u nás vjezd do Děčína,Ústí nad Labem).Mirel na záhlaví svítí červeně,po zavedení manuálu začne blikat "40",ale po najetí do zhlaví se kod ztrácí a opět objevuje,MAN vypadává(rychlost 120) a opět zhasnutí a opět rozsvícení...Většinou to ustojí,ale často dojde k aktivaci brzdění(NZ2).Obsluha nemůže nic dělat,červená ledka,umožňující zavedení MAN nebliká,takže se jen kouká,jak se střídají na displeji rychlosti 40 a 120,zavádí automaticky MAN a zase odpadá....

V obou případech při rychlosti pod 100 km/h.
Martin2
Úterý, 16. února 2016 - 11:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3492
Registrován: 8-2005
Tak to mám asi štěstí, že na tratích, kde jezdím je kód stabilní. Občas to přeblikne, ale vždycky to ustál. Je faktem, že ze 70% jde o AC trakci a nové tratě. Tuhle jsem jel s Mirelem přes Vysočinu do Brna a tam jsem se toho bál. Je tam starší reléovka, každopádně bez problému.
Co jsem si všiml, tak si někteří myslí, že zmáčknutím tlačítka na mirelu (zavedení manuálu) VZtku vybaví, ale ono ne.
A pak mu vadí mačkání do modré, ale to je známé... Holt, když jedu na červenou nebo mezikruží, tak mačkám až když to houká, dřív ne.

Je divné, že když si člověk na záhlaví zavede man (svítí žluté písmeno M), tak se to při ztrátě kódu rozhodí. Teď si nejsem jist, zda i man, ale omezení rychlosti si VZtka drží necelou půl minutu po ztrátě kódu.

ad Rumek: proto jsem psal do rychlosti 100km/h.
Martin
Úterý, 16. února 2016 - 12:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 3-2010
To vypadá spíš na chybu mezi rajčákem a židlí a nebo na závadu Mirelu
=============================
[nene]To víš že jo, hlavně když to všem dělalo v jednom místě na trati a signalizovalo ERR 15
Martin2
Úterý, 16. února 2016 - 12:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3493
Registrován: 8-2005
ad Jirkaxxxl: a už to nedělá? Kde byl problém? Stačilo zatlačit na SŽDC nebo se musela opravit mobilka?
Martin
Úterý, 16. února 2016 - 12:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 3-2010
Nedělá. Ten kus trati je po rekonstrukci a také snad "do" MIREL nahráli nový program.
Mladějov
Úterý, 16. února 2016 - 12:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7850
Registrován: 3-2007
SV : No a jak byste to teda líp řešil ? Soudce má možnost si nechat vyhotovit znalecké posudky, pozvat znalce k soudu, žalobce i obžalovaný mají možnost odvolání..je naivní hledat v soudu nějakou nadspravedlnost či co, to prostě není možné. Ale těch korektivů je tam, domnívám se, dostatek.

Ono totiž platí, že se vina obžalovanému musí dokázat (teorie Vyšinského naštěstí neplatí [proud]), a pokud to nelze, je osvobozen (i když to třeba udělal (!!!)).

Vážně to nejde dělat jako za Stalina (radší zavřít 10 nevinných, než pustit jednoho vinného).

A opravdu v případě viny strojvedoucího v tomhle případě není rozhodující, jestli AVV úmyslně vypnul, či ne - stejně jako když nedáte přednost.

To může mít vztah akorát k výši trestu a ještě ne vždy. Obecně pokud není smrťák a řidič (strojvedoucí, pilot) je bezúhonný a kaje se, se to většinou vyřeší podmíněným trestem.
Martin2
Úterý, 16. února 2016 - 13:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 8-2005
Jasně, takže Jirkoxxxl asi platila druhá část toho co jsem napsal: "nebo na závadu Mirelu".
Co vím, tak se nikde v okolí Brodu technologie neměnila, i když to nevylužuje, že šlo o závadu ve stacionární části VZ.
Martin
Úterý, 16. února 2016 - 13:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 5-2007
Německo = možná prý výpravčí:
http://zpravy.idnes.cz/pricina-srazky-vlaku-v-bavorsku-dao-/zahra nicni.aspx?c=A160216_124644_zahranicni_mlb
nomen
Úterý, 16. února 2016 - 16:09:56  
Neregistrovaný host
109.81.208.245
http://www.br.de/nachrichten/oberbayern/inhalt/bad-aibling-zugung lueck-ursache-suche-100.html

dle tohoto zdroje se před 71 lety(1945) se stala nehoda ve stejném úseku Bad Aibling - Kolbermoor po čelní srážce vlaků, když po výpadku telefonu jeli s strojvůdci jen na výhled (5 obětí)
Pikehead
Úterý, 16. února 2016 - 16:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2037
Registrován: 3-2007
Jarda_Karpas: Ano, včerejší zprávy, k dostání jen na iDNES. V Německu mají jasněji.

V diskusi tam ale padl jeden zajímavý dotaz, který se tu neobjevil - proč vlaky nezastavilo oddílové návěstidlo (nevím, jestli to má blíž k AHr, nebo k autobloku)? Na německé wiki už je i schéma traťového úseku, nehoda se stala mezi dvěma body, které podle popisů jsou i návěstní body.

Nevíte někdo, jak se chová ten německý blok?
2002
Úterý, 16. února 2016 - 17:27:44  
Neregistrovaný host
88.101.2.250
http://nymbursky.denik.cz/nehody/motorovy-vlak-narazil-do-vagonu- technicke-cety-u-nymburskeho-nadrazi-20160216.html
Dustifira von Alex
Úterý, 16. února 2016 - 18:17:20  
Neregistrovaný host
37.48.42.9
Pikehead-myslím že to má blíž k AHr.A to se v D dá za jistých podmínek projet na Stůj bez rozkazu.Jestli se nemýlím návěstidla jsou označena bílo oranžovými pruhy.Při Stůj se pokusíš dovolat jednomu z výpravčích.Pokuď je nemožné se spojit,pokračuješ dál Jízdou podle rozhledu.Při projetí se obslouží PZB s tlačítkem "Befehl".
Úterý, 16. února 2016 - 20:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3031
Registrován: 3-2006
Jestli se nemýlím návěstidla jsou označena bílo oranžovými pruhy.

Tyhle konkrétně kryjí přejezd, takže mají bílo-červeno-bílé pruhy.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pikehead
Úterý, 16. února 2016 - 22:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 3-2007
Duštifíra, Mikulda: Divný je mi to v tom, že pokud se bloky i vzájemně předvěstí, museli asi oba fírové vidět výstrahu a jeden z nich asi i stůj.

Nevím jak to vidíte jako fírové, ale nebylo by rozumné v takovém případě minimálně zbystřit? Zvlášť pak ten, který odjížděl na Zondesignal.