Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 29. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 29. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
353 v práci
Sobota, 27. února 2016 - 10:40:18  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
Takže lekci pravopisu máme za sebou. Proč by neměla zpráva DI mít nic společného se statistikou? Pokud DI eviduje za uvedené období pět (se Studénkou šest) MÚ, kdy se nechá nákladní auto zavřít závorami a dojde k nehodě a u VŠECH těch MÚ jsou za volanty občané Polské republiky, tak to podle tebe nic nenaznačuje? Podle mne tedy ano a výrazně.
Sobota, 27. února 2016 - 10:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 2-2009
"... u VŠECH těch MÚ jsou za volanty občané Polské republiky, tak to podle tebe nic nenaznačuje? Podle mne tedy ano a výrazně."

Naznačuje, a nejen v případech MÚ. Ono mít kamión s polskou SPZ na zádi osobáku není také nic příjemného, zvláště pokud vás v obci navíc vytrubuje (dává najevo svou nevoli, že jste pomalej, aj). Ale možná má "někdo" jiné zkušenosti. V mém okolí je především mnoho stížnosti na TIR PL. A policie ČR z nějakého neznámého důvodu nereaguje.
Sobota, 27. února 2016 - 10:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 11-2012
Podroužek:Ano, přesně jak píšeš v první části. Pokud má výpravčí ohlášenou informaci od jiného zaměstnance dopravce (ne vždy se musí jednat o konce), musí si evidovat od koho a jak jí dostal. Tj. bud REDAT a pokud není (mob.telefon strojvedoucího a mob. telefon výpravčího) tak k sobě do telefonního zápisníku zapíše například toto:
V 10:29 dotaz na strojvedoucího RJET (mob.tel 601 123 456). Zjistěte zda vlak 123 má koncovou návěst. (podpis výpravčího)
v 10:30 zpráva od strojvedoucího RJET (mob.tel 601 123 456). Vlak 123 je celý. (jmeno strojvedoucího)

Obě věty by měl mít zapsané u sebe (nebo jinak evidované) i strojvedoucí. Právě proto kdyby se něco stalo, aby se vědělo kdo, co, komu řekl.

A co se týče solo 810.
Zjištování konce vlaku výpravčím nebo signalistou je dáno vyhláškou 173/1995 Sb. (dopravní řád drah) která má vyšší právní sílu než předpis. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak tady máme jednu lokálku kde jezdí jen solo 809, takže by se dalo říct že to celý přijede a přesto jsem jednoho dne koukal jako puk na přívěšák za motorem.

Kromě toho kouknout se na to zda i ten motor je celý, není zase tak složitý nebo náročný úkon a pokud to pro výpravčího(signalistu) je pak má dvě možnosti:
-dát výpověd.
-nechávat si strhávat prémie.

Ono jde o to že ne vždycky se všechno dá zjistit z počítače, rozboru atd. Navíc signalista ani nemá přístup k těmto informacím, proto existuje návěst konec vlaku. A v případě že tam není, signalista to hned hlásí výpravčímu a potom se zjištuje další (rozbor, číslo posledního vozu atd.).
To že KD strhnul výpravčí prémie je v pořádku, prostě je dáno že to je povinnost, tak to má dělat. Ty máš taky dané povinnosti a pokud je neuděláš, následuje problém.

Jde hlavně o to že z prstu vycucané a buzerativní ze strany KD to podle mě není, právě proto že solo motor 810 a najednou jeden den, přívěs v podobě 010. A nejen tady. Občas vídávám podobné střelce i na tratích na uzemí Pepíků.
FiJi
Sobota, 27. února 2016 - 10:58:08  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
353 v práci: Podle mne to výrazně naznačuje, že nerozumíte základům statistiky. Z těch zpráv DI také plyne, že ve všech šesti případech byl strojvedoucím Čech a ve všech šesti případech se MÚ zúčastnil vlak. Můžete nám prozradit, co to podle vás výrazně naznačuje o českých strojvedoucích a o vlacích?
Starý Vlk
Sobota, 27. února 2016 - 11:15:59  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
FiJi: Můžete nám prozradit, který ze strojvedoucích ignoroval červená světla a zvon? Který z nich zavinil střetnutí? Ze statistiky jasně vyplývá, že žádný. O všech strojvedoucích to výrazně naznačuje, že oni jeli správně a doplatili na nekázeň jiných, v tomto případě občanů Polska.
Majkl007
Sobota, 27. února 2016 - 11:28:20  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Hmm, tak už je tady zase pan odborník FiJi s jeho třeskutou logikou, že za nehody na přejezdech může dráha, protože si nedokáže ohlídat, aby za každé situace byly vlaky schopné zastavit před překážkou, která se na trati může objevit. Tak na Tebe jsme tu čekali, až nám to opět vysvětlíš, Ty experte z leknutí. [lol]
A jinak, pokud nevěříš, že Poláci za volantem kamionů jsou snad nejhorší dobytek co se na evropských silnicích vyskytuje, tak si zkus někdy přejet Polsko, nejlépe v noci, a pak Ti to snad dojde. Mám osobní zkušenost z cesty do Pobaltí minulý rok, a jsem rád že jsme to přežili!
353 v práci
Sobota, 27. února 2016 - 11:50:38  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
Nemusíš jezdit do Pobaltí, stačí si párkrát za týden dát Hradec Králové - Náchod a máš dost. Ono nejde ani tak o dodržování všech předpisů do detailů, ale o absenci základních řidičských návyků. Možná že ty české "obstrukce" v podobě profesáků a bodového systému mají něco do sebe.
-------
Poznámka pod čarou - jsem majitelem profesáku pro skupiny C, CE, D, DE, najel jsem mnoho set tisíc bez nehody a bodového konto mám čisté, to jen tak pro lepší pochopení mého názoru

Ale to sem zase tak moc nepatří. Jen stále nechápu, co je nevypovídajícího na tom, že 100% nehod pitomců (neznám jiné označení) zavřených na závorách ve sledovaném období byli zrovna občané Polska. Že se o tom že jsou to zoufalí řidiči žvaní u piva a nebo na káčku je jedna věc, tohle pro mne jsou hodně vypovídající údaje. Ten ko*ot ze Studénky je naprosto exemplární případ, stovky dalších na ten velký průser teprve čekají a vesele nám tady jezdí...
Vihorlat_snina
Sobota, 27. února 2016 - 11:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 6-2005
Můžete nám prozradit, co to podle vás výrazně naznačuje o českých strojvedoucích a o vlacích?

Ono se jaksi u nehod na přejezdech nedá moc čekat srážka s letadlem řízeným občanem Papuy - Nové Guiney. Čili mně to naznačuje, že po kolejích jezdí vlak a že ho řídí v ČR především Češi. Ovšem zároveň naznačuje, že pokud se ten vlak na zavřeném přejezdu srazí s autem, je velice pravděpodobné, že to bude Polák.
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Sobota, 27. února 2016 - 12:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2014
Zdravím, měl bych dotaz ke zde aktuálně probírané Studénce - pokud se ptám špatně tak se omlouvám [happy].

Před nějákou dobou jsem narazil na chat s panem Šindelářem (strojvedoucí ze Studénky 2008) a padl tam dotaz, zda by mu hrozil nějáký postih v případě, že by most nepadal a rychlobrzda by byla tedy zbytečná. Tehdejší odpověď byla ne. Nevíte někdo jak by to bylo v případě Studénky 2015 kdyby ten kamion na přejezdu nestál a šlo by např. o oslnění? Zda by TEORETICKY hrozil strojvedoucímu postih?
Vihorlat_snina
Sobota, 27. února 2016 - 12:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 6-2005
Zda by TEORETICKY hrozil strojvedoucímu postih?
To je ale hodně blbá otázka. Za co bys ho jako chtěl postihovat? Kdyby tam kamion nestál, tak se nic nestane. A oslnění koho? Strojvedoucího? To by pak teoreticky hrozila nějaká nehoda, ale s úplně jiným dějem.

(Příspěvek byl editován uživatelem vihorlat snina.)
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Sobota, 27. února 2016 - 13:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2016
ad onderCZK : co to je za otázku ... když zaúčinkuje "vlakový zabezpečovač" a vlak zastaví, tak taky není strojvedoucí postihován ...
žádný strojvedoucí nepoužije rychlobrzdy jen tak, protože ho postihlo "zatemnění mozku" ...
Practicus
Sobota, 27. února 2016 - 14:11:15  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
ono spíš platí pravidlo, že český strojvedoucí se bojí zastavit, protože pak všichni jdou po něm a když už stojí, tak je opravdu nějakej problém
Sobota, 27. února 2016 - 16:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 3-2010
onder Zastavení si strojvedoucí zdůvodní vždycky a kdyby ho chtěl někdo postihnout, je to buzerace hodná postihu toho, kdo má nutkání strojvedoucího buzerovat. Zdůvodnit zastavení lze mnoha způsoby.
FiJi
Sobota, 27. února 2016 - 19:02:00  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Starý Vlk: O zavinění vůbec nebyla řeč. Pouze 353 předváděl, že každou statistiku lze interpretovat libovolně hloupě.

Ano, správně píšete „v tomto případě občanů Polska“, a to je to jediné, co z té statistiky plyne.

Majkl007: Ta třeskutá logika je vaše, já jsem nic takového nenapsal.
Sobota, 27. února 2016 - 19:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 7-2011
Pouze 353 předváděl, že každou statistiku lze interpretovat libovolně hloupě.
Ne, to tady předvádíš akorát ty. Zrovna tadyhle: že ve všech šesti případech byl strojvedoucím Čech a ve všech šesti případech se MÚ zúčastnil vlak.
Jo, tomu říkám argument. [proud] Velice překvapivé, když je to nehoda na přejezdu a v Čechách...[biggrin] Řekl bych, že to je vcelku normální. Co ale normální není, že to byli zrovna Poláci. Je to v Čechách a Čech ani jeden. Ani žádnej mix, třeba 3 Češi, jeden Polák, dva Němci. Ne, jenom Poláci.
FiJi
Sobota, 27. února 2016 - 19:39:58  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Bobik: Co je na tom nenormálního? Podle vás v Česku řídí jenom čeští řidiči? Nepřipadá vám taky zvláštní, že se ty nehody staly vždy ve středu, čtvrtek nebo pátek? V roce 2013 by z té statistiky vyšlo, že se stávají v druhé polovině května nebo v červnu. A taky všichni ti řidiči byli muži. Z toho je taky potřeba udělat patřičný závěr, že muži za volantem jsou nebezpeční exoti.
Starý Vlk
Sobota, 27. února 2016 - 19:50:31  
Neregistrovaný host
83.208.150.37
FiJi: Pokud dojde k uzavření auta mezi závorami, je stanovení viny bezpředmětné. Ta je jednoznačně dána už je tím prostým faktem, že jinak než hrubým porušením zákonných ustanovení k tomu nemůže dojít. A že ve všech případech, do zmíněné statistik zahrnutých, ti porušovatelé byli Poláci. To je statistika, která je na tomto webu relevantní. Ve ostatní je plácání nesmyslů.
FiJi
Sobota, 27. února 2016 - 19:57:03  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Starý Vlk: O stanovení viny píšete jenom vy, já jsem o tom nenapsal ani čárku. Z té statistiky, že v těchto šesti případech byli viníky řidiči Poláci, plyne pouze to, že v těchto šesti případech byli viníky řidiči Poláci. Nic jiného z toho neplyne. Vše ostatní je plácání nesmyslů.
Sobota, 27. února 2016 - 20:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6117
Registrován: 4-2003
té statistiky, že v těchto šesti případech byli viníky řidiči Poláci, plyne pouze to, že v těchto šesti případech byli viníky řidiči Poláci.

Asi tak...
Makat je fakt na ...
Starý Vlk
Sobota, 27. února 2016 - 23:33:38  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Nesmyslem je hlavně to, že si někdo plete účast na MU a její zavinění. A pokud statistika zachycuje šest případů, kdy viníkem MU byl Polák a žádné další události tohoto typu se ve sledované době nestaly, lze se znalostmi z obecné školy potvrdit, že všechny tyto závažné MU zavinili Poláci. A strojvedoucí byli nechtěnými účastníky, popřípadě obětí.
Sobota, 27. února 2016 - 23:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 4-2006
pokud statistika zachycuje šest případů, kdy viníkem MU byl Polák
Těch případů bylo za sledované období 24 a jednalo se o občany ČR (14 případů), Polska (6), Ruska (1) a Německa (1). Ve zbývajících dvou případech řidič ujel, takže státní příslušnost není známa.
22michal
Neděle, 28. února 2016 - 00:03:17  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Jo, ona ta DIČR tam vypíchla jen ty průsery polských šoférů. Nedivil bych se, kdyby inspekci někdo začal popotahovat za "diškrimináciu".

Ale když si člověk čte tu obhajobu od toho ze Studénky, tak jak je to v Polsku? Mají přejezdy a chování na nic stejné jak u nás, nebo ta podivuhodná obhajoba souvisí s odlišným pojetím přejezdů v PL?
Nevím, ptám se, v Polsku jsem byl jen jednou. Pěšky.
353 už zase v práci
Neděle, 28. února 2016 - 07:27:01  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
Jo, ona ta DIČR tam vypíchla jen ty průsery polských šoférů.

Ale právě že nevypíchla. Přečtěte si tu závěrečnou zprávu pořádně. U nehod nákladních aut je 100% polských řidičů, u osobních je to jinak. Není to žádný výběr polských řidičů, jsou to všechny evidované MÚ při zavření aut na závorách.
Ale když vy z toho nevyvozujete že polští šoféři jsou horší než jiní, vaše věc. Viditelně o tom nemá cenu debatovat.
Neděle, 28. února 2016 - 08:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6118
Registrován: 4-2003
vy z toho nevyvozujete že polští šoféři jsou horší než jiní, vaše věc.

Já z toho vyvozuju akorát to, že bych radši takovouhle "statistiku" nikde nevytahoval. Protože by si to někdo mohl myslet, ačkoliv to ta "statistika" nedokládá.
Makat je fakt na ...
Starý Vlk
Neděle, 28. února 2016 - 09:00:48  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
S200: Přečtěte si, prosím,ještě jednou příspěvek: 353 v práci z 08:34:52 včerejšího dne. Tam se píše o případech, kdy zavření auta mezi závorami skončilo střetnutím, ne že strojvedoucí zastavil anebo řidič odjel ještě před příjezdem vlaku. Dost podstatný rozdíl.
FiJi
Neděle, 28. února 2016 - 09:15:19  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Starý Vlk 23:33:38: Celý váš příspěvek je pravdivý. Ale polemizujete v něm s něčím, co tu nikdo nenapsal.
FiJi
Neděle, 28. února 2016 - 09:19:44  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
RadekŠ: Přesně tak. Pak se totiž najde spousta lidí jako „353 už zase v práci“, pro které je statistika Španělská vesnice, a ti z toho vyvozují jeden nesmysl za druhým. Zajímavé je, že z toho nevyvodil to, že řidiči muži jsou horší než jiní – přitom to z té statistiky plyne úplně stejně.
Neděle, 28. února 2016 - 09:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5058
Registrován: 8-2006
Copak se stalo v HK, že R934 má na babitronu +143?[uhoh]
Neděle, 28. února 2016 - 09:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 4-2006
Starý Vlk: Přečtěte si nejdřív tu zprávu DIČR, abyste se tady zbytečně neztrapňoval.
Neděle, 28. února 2016 - 10:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 12-2007
Fiji: Pak se totiž najde spousta lidí jako „353 už zase v práci“, pro které je statistika Španělská vesnice, a ti z toho vyvozují jeden nesmysl za druhým.

Fiji, vysvětlete nám, jak tu statistiku chápete Vy. Já si totiž nemohu pomoci, ale vidím to samé co "353". Tedy to, že ve sledovaném období došlo k pěti nehodám nákladního auta na železničním přejezdu a ve 100% případů byl řidičem Polák. Mám si snad myslet, že na území ČR kamiony řídí jen Poláci? Nebo ta statistika spíše ukazujete na to, že řidiči z Polska chybují více než ostatní kamioňáci? Možná bych se zamýšlel zda těch pět případů je dostatečně velký vzorek, abych vyvozoval nějaké závěry. Ale na druhé straně už bych se zajímal jaké vědomosti získávají uchazeči o ŘP v Polsku, případně co se tamní řidiči dozvídají v pravidelných školeních.
Neděle, 28. února 2016 - 10:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 8-2012
353 kdekoli: Jen stále nechápu, co je nevypovídajícího na tom, že 100% nehod pitomců (neznám jiné označení) zavřených na závorách ve sledovaném období byli zrovna občané Polska
...
jsou to všechny evidované MÚ při zavření aut na závorách

Problém je v tom, že trpíte nedostatkem funkční gramotnosti. Přímo v tom textu je uvedeno X dalších "MÚ při zavření aut", to co vy popisujete jsou jen nehody identifikované jako nehody s "nákladními SMV" (nikoli tedy "všechny při zavření aut", ani 100% nehod "zavřených na závorách" nejsou občané Polska, těch je jen asi 30%). Navíc jako nákladní SMV jsou u Poláků identifikována vozidla typu Peugeot Boxer nebo Renault Master, zatímco dále je identifikována jako střetnutí s osobním SMV třeba 29. 3. 2013 nehoda za účasti... Peugeot Boxer.
Navíc tam zcela chybí MÚ se podobnými následky za uvedené období, vzniklé např. nerespektováním signalizace apod., mj. např. Polička 16.4.2014 (nákladní automobil, řidič CZ), Branka u Opavy 4.7.2014 (nákladní automobil - popeláři, řidič CZ), Hrdějovice 7.7.2014, Lochovice 15.10.2014, Minkovice 27.11.2014, Kaplice 7.2.2015, Obrataň 24.3.2015 (nákladní automobil, řidič zřejmě PL - inspekce ještě neměla potřebu uvádět národnosti, ale auto mělo polskou značku), Nová Včelnice 13.4.2015, Velké Pavlovice 25.5.2015 (nákladní automobil, řidič CZ), chvíli po Studénce např. Byšice 10.8.2015 (traktor, řidič CZ), Třebčice 25.8.2015 (traktor, řidič CZ, vina na straně SŽDC), Luka nad Jihlavou 3. 9. 2015 (nákladní automobil, řidič CZ), Suchdol nad Lužnicí 4. 9. 2015 (nákladní automobil, řidič CZ), Šluknov 7.9.2015 (nákladní automobil, řidič CZ), Frýdek-Místek 11.12.2015 (nákladní automobil, řidič PL), Otice (téhož dne 11.12.2015, nákladní automobil, řidič CZ), Ostrá 20.12.2015 (nákladní automobil, řidič CZ, technická závada)... a stovky dalších.
Takže nevím, co zpráva DI naznačuje, ale je to asi použitelné jen pro výron nacionalismu.
Zkusíme něco podobného fabulovat třeba ze souběhu nehod mezi 3. a 7. zářím 2015 o řidičích nákladních aut českých (no proč ne, dementi jsou to úplně stejní jako u jiných národů)? Nebo o letních traktoristech?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Majkl007
Neděle, 28. února 2016 - 10:41:56  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Hmm, tak koukám, že se tu čile debatuje o tom, kdo jak a lépe "rozumí základům statistiky" a kdo z ní co a jak "dokáže odvodit". Velmi přínosná diskuse, pokračujte a nenechte se rušit. Už tu kromě odborníka pana FiJi máte i ředitele zeměkoule pana RadkaŠ a všeználka pana T.H. Tak čtěte pozorně, tito pánové Vám vše vysvětlí! [lol]
353 zase někde
Neděle, 28. února 2016 - 10:49:25  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
RadekŠ., T.H., FiJi a jiní: Kdyby jste reagovali na mne a ne na svoje vlastní teorie, tak si všimnete, že v prvním příspěvku k tomuhle tématu jsem nepsal nic o statistice (o které podle vás nic nevím [happy]). Pouze jsem upozornil na to, že (a už se zase opakuju) ve všech evidovaných případech VOZIDEL (ve smyslu té zprávy uvedených jako nákladních) ZAVŘENÝCH NA ZÁVORÁCH byli viníci z Polska. Ano je to malý vzorek pokud jde o počet případů, ovšem pokud jsou to všechny případy MÚ nákladních vozidel zavřených na závorách tak se těžko větší vzorek sežene.
Pokud by se mezi těmi pěti případy našel jeden, kde by nebyl viníkem Polák, pak by jste si tady mohli honit triko a vymýšlet poměry mezi počty kamionů jezdících po ČR rozdělených podle národností jejich řidičů a počtem nehod na přejezdech podle jednotlivých národnosti. Ale když mám jen veličinu "občan" a jen jednu hodnotu "Polská republika", tak nic jiného než 100% vyjít prostě nemůže.
Funkční gramotnost má dobrou, nebojte se a Poláky jako lidi mám rád. O nacionalismu u mne nemůže být řeči.
Zajímavé co ta moje jedna věta rozpoutala za teorie. Čili už to neřešte, nebudeme se navzájem šlapat po bábovičkách...

A mimochodem, k tomu že Poláci jsou v průměru špatní řidiči, nepotřebuju zprávu DI. Kromě osobních zkušeností za posledních 25 let ježdění do Polska se podívejte se třeba na úmrtnost při nehodách v PL v přepočtu na obyvatele. Kdopak je to na posledním místě v grafu? Úmrtnost je samozřejmě dána nejen kvalitou řidičů, ale také aut a silnic, ale oboje není slavné v celém ex-východním bloku.
353 pořád v práci
Neděle, 28. února 2016 - 11:16:42  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
Když se oprostíme od statistik, tak k chování polských řidičů na přejezdech přidám i osobní zkušenost. Celý život bydlím v Pcích u posledního frekventovaného přejezdu na koridoru široko daleko. Všichni co jezdíte po 010 vlakem ho znáte, je na východním konci Pardubic. Ulice přes přejezd je z obou stran označena zákazem BUS a NA, směrem z jihu ještě zákazem vjezdu vozidel delších než 8 metrů. A to proto, že na severní straně je jen cca 10 metrů do vjezdu na hlavní a delší vozidla by zasahovala do přejezdu při čekání na výjezdu na hlavní. Přesto přes ten přejezd denně kamiony jezdí a ačkoliv do průmyslové zóny jezdí všechny možné národy, auta z PL jasně vedou v případech kdy tam klidně vjedou a stojí s návěsem na kolejích. Viděl jsem i pár soudnějších šoférů, kteří se při zjištění že se za šraňky nevejdou otočí (místo tam je) a nebo si nechali od někoho ukázat a projeli to bez zastavení.
Kdyby SŽDC zveřejnila záběry z kamer, které tam jsou, bylo by to zajímavé pokoukání. Jenže až dokud tam nebude druhá Studénka, tak to asi neudělají. Přitom kdyby Pendolino od Ostravy tady vzalo naložený kamion, byla by to fujtajbl nehoda, už kvůli těsné blízkosti obytných domů.
Docela se podobné nehody bojím, i když vím že PČR má tenhle přejezd v merku. Kdo včera viděl Události na ČT, tak v jednom záběru reportáže maskovaná Octavia hlídá z vedlejší právě tenhle "náš" přejezd.
Neděle, 28. února 2016 - 12:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 8-2012
ve všech evidovaných případech VOZIDEL (ve smyslu té zprávy uvedených jako nákladních)
...ale tu závorku o nákladních vozidlech jste tam doplnil až teď, že? Ve zprávě jsou uvedena "nákladní SMV" a "osobní SMV" (přičemž furt nevím, proč je záhadně jednou Boxer v nákladních a podruhé v osobních). Alespoň v tom původním blábolení "100% nehod pitomců (neznám jiné označení) zavřených na závorách ve sledovaném období byli zrovna občané Polska", popř. "jsou to všechny evidované MÚ při zavření aut na závorách" nic o nákladních autech nečtu.

k chování polských řidičů
Chování polských řidičů kamiónů je stejně špatné jako všech ostatních národností (taky tu nikdo netvrdí, že je skvělé) - ono kdyby byl ten člověk trošku líp mentálně disponován, tak nebude dělat řidiče kamiónu ("bílé dodávky" jakékoli barvy, taxikáře apod.). Jen jich tu prostě (po Češích) jezdí nejvíc a tak jsou vidět.

P.S. Přejezd na Slovanech měl být zrušen už za mého působení v Pardubicích (se stavbou koridoru), to je stejný primární problém jako Studénka - tady prostě nemá úrovňové křížení co dělat (zvlášť když se rozhledové poměry na přejezdu zásadně zhoršily právě s tou koridorizací a obestavěním protihlukovými zdmi).
No a že fízle místo viditelného označeného vozidla u přejezdu provozují zabukaření v civilním autě je symbolické - cílem jejich počínání není zabránit nějakému naloženému kamiónu na ten přejezd vjet a zavinit tak nehodu, ale naopak vyčíhat to, že tam vjede (!), a pak vydělat čárku za pokutu do měsíčního hodnocení.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
353 někde
Neděle, 28. února 2016 - 13:54:23  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
Chování polských řidičů kamiónů je stejně špatné jako všech ostatních národností
Není to pravda, i když tady to nevyřešíme. Stačí najet pár set km po jejich silnicích a uvidíš že třeba výklad maximální povolené rychlosti, zákazu předjíždění nebo smyslu plných čar je ještě mnohem volnější než u nás. A řekl bych že na rozdíl od nás se tam na to víc kašle na hlavních tazích, venkov je tak nějak "normální".

A k tomu PS: jako místnímu obyvateli nejezdícímu přes ten přejezd kamionem mi je úplně jedno, jestli je chytaj skrytě a nebo veřejně. Ideální by bylo, kdyby se to mezi firmami v Černé rozkecalo na tolik, aby tam kamáče nejezdily vůbec.
Případné zrušení přejezdu by postihlo dost místních včetně mne. V ÚP města je už spoustu let namalované mimoúrovňové křížení kousek západně od zrušených "malých závor" na Slovanech, ale bojím se že této stavby se nedožiju.
Neděle, 28. února 2016 - 14:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 8-2012
jako místnímu obyvateli nejezdícímu přes ten přejezd kamionem mi je úplně jedno, jestli je chytaj skrytě a nebo veřejně
To by vám ale být jedno nemělo. Resp. (když tu tak strašíte následky případné nehody) by vám rozhodně nemělo být jedno, jestli ten kamión na přejezd vjede (takže "kdyby Pendolino od Ostravy tady vzalo naložený kamion, byla by to fujtajbl nehoda, už kvůli těsné blízkosti obytných domů") a je teprve následně kasírován, nebo je od toho vjetí dostatečně včas odrazen (byť bez případného vejvaru a čárky pro nadřízené).
Že policajti zvolili uvedenou metodu "skrytého dohledu" je na druhé straně samozřejmě naprosto pochopitelné.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 28. února 2016 - 15:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6273
Registrován: 5-2007
T_._H_.: V princípe máte pravdu, ale realita je dnes skôr taká, že ono preventívne počínanie má namiesto očakávaného účinku "tu to kontrolujú, tak tadeto asi fakt nie" skôr účinok "dnes tu tie kurvy stoja, tak zasa nabudúce", čo, obzvlášť ak daná "skratka" prináša výrazné skrátanie cesty, prípadne je to dokonca cestou na správnu cestu, časom prinesie nutnosť "nonstop" dozoru nad daným miestom... A keby sa takto mali pokryť všetky podobné miesta, tak by tu vznikol hotový policajný štát... Prípadne by musela nastúpiť kamera a objektívna zodpovednosť...
Neděle, 28. února 2016 - 15:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3423
Registrován: 4-2003
Policejní oktávka hlídá přejezd na Slovanech. Ta zvýrazněná značka je zmíněný zákaz vejdu.

Jo, zákaz vjezdu nákladních vozidel. A to, co tam bez povšimnutí policistů projíždí, je asi motorka...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Disp_k
Neděle, 28. února 2016 - 15:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 6-2010
Ad Doktor: Vozidlo na fotografii splňuje vyznačenou mez délky vozidla.
Neděle, 28. února 2016 - 16:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3424
Registrován: 4-2003
Vycházím z toho, co psal 353: Ulice přes přejezd je z obou stran označena zákazem BUS a NA.... Ostatně, ono s dodržováním zákazu vjezdu nákladních vozidel bude ještě sranda, když se to teď vztahuje na všechna vozidla kategorie N, tedy i N1, což jsou i pick-upy, osobáky s "mřížkou" či dodávky.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
353 pořád v práci
Neděle, 28. února 2016 - 17:23:59  
Neregistrovaný host
77.236.207.11
To auto je místních technických služeb, takže vyjímka ... zase nehledejte uměle problémy...
Neděle, 28. února 2016 - 17:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8324
Registrován: 5-2002
No tak mne to rejpání se v detailech ještě vyprovokovalo k reakci:
- u toho přejezdu stává i běžná hlídka PČR a ta bývá přímo u přejezdu na tom plácku co tam tvoří křižovatku. Že auto pro skrytý dohled stojí skrytě mi je fakt jedno
- zákaz vjezdu NA (od novely je doplněný označením 3,5 T) je do celé čtvrti od šraňek až k lesu, tzn. kdo tam má vyjímku (např. ty služby) tam klidně jet může. Měly ji třeba i naše autobusy při odklonu - ovšem jen ve směru na jih, kde délka nevadí - z maximální délky soupravy se vyjímky nedávají.
- strašení následky nehody: nestraším. Já si raději ani nedomýšlím, co by trosky auta a nedejbože vykolejený vlak naděly za paseku na okolních domech (PHS by to asi těžko udržela). To ať si každý domyslí sám. Třeba jen maluju čerta ne zeď, vždyť minimálně posledních 40 let tady ke střetu auta a vlaku nedošlo...
- s tím kasírováním až po vjetí na přejezd se T.H. plete. Už kamion přijíždějící z jihu k přejezdu je v zákazu a že by si PČR dělila body podle porušení zákazu vjezdu NA a nebo zákazu podle délky soupravy (ten je až u přejezdu), to si fakt nemyslím

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
Neděle, 28. února 2016 - 18:55:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 8-2012
realita je dnes skôr taká
Realita je dnes taková, jakou si ji uděláme. Pokud budou fízle zabukařit na "vejvarových" místech a my je za to ještě budeme omlouvat, no tak to holt nebude o žádné bezpečnosti provozu, ale jen o vejvaru. Jak chcete.
(Mimochodem, severobalkánská "objektivní odpovědnost" je přesně o tom upřednostnění prachů před čímkoli byť jen vzdáleně předstírajícím péči o bezpečnost provozu.)
auto je místních technických služeb
Tak to je v pořádku, Technické služby a Dopravní podniky jsou u "svých" policajtů tradičně na whitelistu (nevidím technické řešení, proč by zrovna náklaďák TS nemohl způsobit onu katastrofickou nehodu, zbořených popelářů už taky bylo dost, takže je to jen o "svejch").
Už kamion přijíždějící z jihu k přejezdu je v zákazu
Takže argument pro "potřebu" skrytého dohledu definitivně padá a jde opravdu jen o čárky pro fízly. Jak už jsem napsal, z jejich pohledu naprosto pochopitelná strategie.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 28. února 2016 - 20:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8325
Registrován: 5-2002
Technické služby a Dopravní podniky jsou u "svých" policajtů tradičně na whitelistu

Tak teď už ale blábolíš, nebo se předvádíš. Možná že někdy něco podobného fungovalo, ale já to tedy za 16 let v DP u PČR nepozoruju. Technický služby, stejně jako auta dopraváku a kde koho dalšího mají platné vyjímky. I v dispečerským osobáku mám vyjímky na skoro všechno kromě maximální rychlosti (jednosměrky, zákazy stání, vjezd do zón, parkování na placeném stání atd.). A tady zákaz NA stejně není kvůli přejezdu a katastrofě na něm, ale kvůli vilové čtvrti za přejezdem, kde nemají tahle auta co dělat.
Naopak neexistuje vyjímka z maximální povolené délky soupravy, která tam kvůli přejezdu je. A při porušení tohoto zákazu katastrofa hrozí. Ani naše autobusy tam vyjímku nedostaly a ani na žádný whitelist jsme tam nejezdili v tom nebezpečném směru.
Neděle, 28. února 2016 - 22:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 11-2008
ad T.H. : Takže jako PČR musí při kontrole chování řidičů na přejezdu stát viditelně, aby ji řidič viděl ?[crazy] To pak nemá cenu tu kontrolu dělat, neb když tam bude stát tak řidiči budou předpisy dodržovat ( například nebudou přejíždět přejezd, když už svítí červená světla)a když tam nebudou , tak jezdit budou. Ano nejlepší prevence je, postavit tam policajta v uniformě a vedle něj zaparkovat služební auto PČR. A řidiči se budou chovat vzorně, žádný náklaďák tam nevjede. A kdo ho bude po celou dobu 24 hodin platit ? [lol] ........ Jinak konkrétně na tomto přejezdu se stalo, že "babetista" si zručně nadzvedl závoru a jel aniž z té babety slezl.[biggrin] A to i přesto, že v té době zrovna u přejezdu stála dvě auta PČR a stálo tam 5 uniformovaných policajtů od dopravky. Bylo mu to jedno a když ho z té babety "sundali" tak se ještě divil co že se děje, proč ho staví. [lol] No měl to tenkrát prý za 2000 Kč. [andel].... Bylo to někdy před lety a ti policajti tam řešili něco s naším zabezpečovákem ohledně "kolaudace" přejezdu.
mezimestak
Neděle, 28. února 2016 - 23:34:28  
Neregistrovaný host
46.135.141.12
Rad to tu procitam a velice se bavim, co tu existuje za experty, jen tak dal, kam se se hrabe bulvar a ruzne tv stanice. A jeste lepsi je diskuze na vlaknu "aktualni informace z provozu". Nez cucenim do bedny, radsi se zactu do techto odbornych prispevku. Damy a panove velice dobre prezentujete v ocich verejnosti svou praci, jen tak dal, nemate chybu.😂
Pondělí, 29. února 2016 - 09:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 12-2007
Aha, takže když DIČR zveřejní zprávu o nehodě, kde polské prase zabilo 3 lidi, a v té zprávě uvede 5 podobných nehod, kde každou jednu z nich zavinilo opět polské prase, tak to "nic neřekne" jen lidem s hodně dlouhým vedením.

A skutečně doporučuji výlet do Polska. Tam ani tak nejde o klasický překračování rychlosti, jde o to, že ti lidi normálně nemají žádnej pud sebezáchovy. Jestliže v ČR zažiju v provozu nějakou krizovku, obvykle jen jako nezúčastněný svědek, jednou za měsíc, tak v Polsku to bylo pětkrát denně, fakt něco naprosto šílenýho.
Pondělí, 29. února 2016 - 10:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 8-2010
Deleter: tak to "nic neřekne" jen lidem s hodně dlouhým vedením.

Však oni vám pánové odborníci na statistiku FiJi, RadekŠ a T.H. brzo vysvětlí že to dlouhé vedení máte vy [biggrin]
Cestování je můj život...
Pondělí, 29. února 2016 - 10:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 3-2004
Zase to s tím Polskem moc nepřehánějte. Mám ho asi pětkrát projetý z Čech do Litvy a zpět na motorce a že by to bylo nějak výrazně horší, než tady, tak to ani omylem.
Pondělí, 29. února 2016 - 12:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6119
Registrován: 4-2003
v té zprávě uvede 5 podobných nehod, kde každou jednu z nich zavinilo opět polské prase,

I kdyby to nakrásně byla pravda = analýza, tak co s tím dál budete dělat = syntéza?

Zakážete lidem se státním občastvím Polska vjíždět do ČR? K čemu Vám ta informace bude, vyjma národnostních vášní v IV. cenový? Opravdu má smysl uvádět národnost či státní občanství domnělého viníka nehody? Já si dovedu představit iks jiných dat, třeba dopravní moment, typ pzz, jak jsou sklápěna břevna, jaké jsou rozhledové poměry, atd, atd. To jsou podle mě relevantní údaje použitelné k nějaké seriozní analýze a posléze i systéze.

Ta nehoda ve Studénce by se mimochodem nikdy nestala, kdyby tu nebylo mimoúrovňové křížení a nebo aspoň použito postupné sklápění břeven. Kdo za to může. Poláci? (Slezané?... Kašubové?...)
Makat je fakt na ...
pacient
Pondělí, 29. února 2016 - 12:11:34  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Mám rád tyto "statistky". Když se mi nechce na služebku, řeknu, ať jede kolega, který je statistcky lepší řidič, protože nemá "zářez" na služebním autě. Bohužel šéfové na tuto "statistiku" moc nedají, protože nejepší řídičkou ve firmě by se stala sekretářka před důchodem, která se sotva drží na silnici. Za poslední 2 roky zvládla každý den služebně na poštu a zpátky bez ztráty kytičky.[ok][crazy][biggrin]

Deleter: Jestliže v ČR zažiju v provozu nějakou krizovku, obvykle jen jako nezúčastněný svědek, jednou za měsíc
Zajímavé....v pátek uhýbam předjíždejícímu a když se vracím zpátky, tak se tam objeví další.[angry] A dnes na tom samém místě pouze jeden, ale zato chcalo, takže taky lahůdka. Možná je to jen statistická odchylka a toho dnešního bych měl díky přestupnému roku dát už do března.[crazy] Stejně mi to nějak nevychází, protože těch krizovek (zejména ohrožením předjíždějím) mám tak 12 do měsíce a to co vidím ani nepočítám.[angry]
Pondělí, 29. února 2016 - 12:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2796
Registrován: 3-2010
Lidičky, vždyť se tady omílá to samé pořád dokola. Mám zkušenost , že poláci jezdí jako prasata, ale stejnou zkušenost nám se slováky i Čechy, alespoň podle poznávacích značek. No a za těch pár roků u dráhy mám i zkušenost, že slepice v autě plném dětí nezastaví u přejezdu chráněném jen kříži a stopkou. Stalo se mi to několikrát. Je to v lidech. A hlavně, v policajtech. Kdyby se místo flákání postavili u přejezdů a pokutovali řidiče, vydělali by nejen na Chovance, ale i na balistické vesty. Ale to už tady všechno bylo.
pacient
Pondělí, 29. února 2016 - 12:49:16  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Jirkaxxxl: Kdyby se místo flákání postavili u přejezdů a pokutovali řidiče, vydělali by ...
...prd velebnosti.
Pondělí, 29. února 2016 - 13:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 10-2004
Kdyby se místo flákání postavili u přejezdů a pokutovali řidiče,

Tak by se logicky flákali u přejezdů a neflákali by se jinde.
Pondělí, 29. února 2016 - 13:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 4-2003
Především - policie není od toho, aby vydělávala na cokoli.
Pondělí, 29. února 2016 - 13:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 8-2010
Tenhle výrok snad uspokojí všechny strany: Někteří Polští řidiči kamionů se na přejezdech chovají jako hovada [biggrin][kladivo]
Cestování je můj život...
Pondělí, 29. února 2016 - 15:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 9-2011
Někteří Polští řidiči kamionů se na přejezdech chovají jako hovada

Připomíná mi to větu "S tím, že soudružka hovořila velmi dobře, souhlasím jen potud, že hovořila velmi."

Co tohle:
Někteří řidiči se chovají jako hovada. [wink]
Pondělí, 29. února 2016 - 15:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2570
Registrován: 7-2011
A jé, lekce politické korektnosti? [crazy]
Chlapi neblbněte, vždyť jste pomalu horší jak EU...[biggrin]
P_v
Pondělí, 29. února 2016 - 17:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 5-2002
Ta statistika ale neříká, kdo nejvíc prasí. Ta statistika říká, že pouze PL řidiči NA jsou schopni na přejezdu zastavit a čekat na bum. Ostatní mají aspoň kouska mozka aby jeli dál, závora nezávora.