Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 23. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 23. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 15:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 8-2010
Chocholoušek: Opraveno, psáno ve spěchu. Stačí ? [crazy]
Cestování je můj život...
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 15:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 10-2010
Babilon:
Ale ano, cestující postupně spotřebovává Vklad.
Samoobslužné odbavení (není nutné použít pokladnu).
Sleva oproti (základnímu) jízdnému na pokladně.
Může použít libovolná cestující, který dokladem zrovna disponuje.
Ale to je jedno. S tématem RJ Kilometrická banka příliš nesouvisí.

_________________________________________________________________ ______________________
Jakou jízdenku dostane cestující u Jančury při odbavení ve vlaku a v buse? Psanou, nebo ze strojku?
Příští rok bude ve znamení piva! [jidlo][kladivo]
Chocholouškovi
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 15:10:37  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Měly, ty "vysokoškoláku".

A k tématu nic [crazy] [crazy] ?
PPP
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 15:38:06  
Neregistrovaný host
160.44.225.18
ČD už avizovaly, že chystají spuštění "kreditového systému" kde bude možno snadno spravovat jízdenky, tedy obdobu některými tolik vysmívané "kreditové jízdenky" u SA/RJ.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 15:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 443
Registrován: 5-2014
PPP: Proč vysmívané? Kreditový systém je fajn (po ověření, že si nemusím předem dobíjet kredit). Spíše je vysmívána výše slevy a nepřehledné obchodní podmínky. Ale celkově je to dobrý systém, i když si zatím moc nedovedu představit, jak to bude fungovat, aniž by padla největší výhoda ČD - jedu kdy chci bez otravného storna/nového nákupu. Uvidíme [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Babilon
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 16:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 12-2007
ČD už avizovaly, že chystají spuštění "kreditového systému" kde bude možno snadno spravovat jízdenky
Vzhledem k tomu, že prakticky zrušily možnost vrátit jízdenku v den odjezdu (srážka činí 50 %, min. 100 Kč), tak toho sebelepší kreditový systém už moc nezachrání.
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 16:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 9-2011
Tobik>
Může použít libovolná cestující
Dokonce i cestující libovolný [proud]
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 19:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2016
Support for homologation of passenger coaches by Astra Vagoane Calatori S.A. produced for company RegioJet
Astra already sold passenger coaches of type AVA200 ADJ in Rumania. These coaches are according to RIC and are used by CFR throughout Europe.

http://railengineering.at/pages/en/current-projects.php?lang=EN

A-RJ 61 81 20-90 001-3 Bmpz ist einer von insgesamt sechs Eurofima-Wagen der ÖBB, die an RegioJet verkauft wurden.
http://loks.startbilder.de/bild/veranstaltungen-messen~2014~03-in notrans-2014-in-berlin/372300/a-rj-61-81-20-90-001-3-bmpz.html

http://www.forumtrenuri.com/t208p160-vagoane-seria-21-90

Nu gasesc seria 20-90, nu avem in Romania asemenea vagoane? Astazi dupa ora 14.30 din Arad a plecat un tren de proba cu un vagon facut la Astra cu nr. 61 81 20-90 001-3 , ce sa fie oare cu acel vagon?


Posibil să fie vagonul OBB reparat şi modificat pentru operatorul privat din Cehia Regiojet.
Sus In jos


61 81 20-90 001-3 , čo je to s tým vozidlom ?
Možno voz ÖBB opravený a upravil RegioJet súkromného operátora v Českej republike



http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic& t=4833&start=30
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 19:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2016
http://www.zelpage.cz/zpravy/7606?lang=pl
registrovaný uživatel 362.001
27.02.2010 (15:57)
Videl... Myslel som si že to je WC, či skôr umyvárka.
Či sa nepoužíva, to Ty nemôžeš vedieť.
Ja tvrdím, že sa v prípadoch, ktoré som uviedol, používa. A tvrdím to preto, lebo som to neraz videl na vlastné oči...

ani DB, ÖBB...
Toto čítam "najradšej".. :-/ DB, OBB sú DB, OBB... tam za prvé majú lepšu komunikáciu, potom disciplinovanejší, no zároveň priblbnutejší substrát, spoľahlivejšiu klímu.
Cez to všetko som pred pár rokmi zažil temer 50 stupňov vo vozni OBB Bmz 61 81 20-90 001-4 a mali sme so spolucestujúcimi vážnu chuť okno na kupé priloženým kladivkom rozbiť, jedna staršia pani vtedy temer skolabovala. Rakúšanov napodiv nenapadla taká vymoženosť ako medzivozňové prechody, nuž na rozdiel od zdrhajúcej Slovače pokorne znášali výpadky techniky v rozpálenom a nevetranom vozni ďalej.
Nuž ale DB a OBB to nemajú, opičme sa po nich....
čo sa čo čudujem, pred 20 rokmi sme kopírovali "všefantastické" SŽD, ovčiu mentalitu máme hlboko v krvi.
NE tendrům ve VHD
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 21:47:27  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Aleš_Liesk.:

Shrneme si to...

ČD nabízí slevu na většině tras, kde jezdí Jančura. Nejsou vždy levnější než Jančura, ale rozdíl je 10-20 Kč. Někdy i 50kč. Celých 10%. Zásadní rozdíl. (Jančurova proma hodlám ignorovat, ta neplatí na každý spoj během dne)

Dále ČD nabízí slevu mezi tisícemi dalších relací, kam Jančura nejezdí. Nabízejí ji všem, bez registrace, bez INkarty. (někde vám dokonce bez INkarty dají IN25 nebo IN50 tarif, ačkoli proti ČD tam jsou busy v SIDu, nikoli Jančura a nemusely by to dělat)

ČD tedy nabídnou slevu téměř všude, kde Jančura a ještě v tisících relacích navíc... Souhlas?

Přesto nám tu Aleš_Liesk. tvrdí, že Jančurův tarif je přehlednější a jednodušší a hlavně více použitelný.

Dá se na to kloudně reagovat?

Nabízet méně relací, nutit lidi co chtějí slevu k registraci... to je podle A_L. výhoda... Promiňte, ale na to se nedá kloudně reagovat. Asi máme jinou představu, co je a není výhodné...
Babilon
Čtvrtek, 21. ledna 2016 - 22:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 12-2007
Dále ČD nabízí slevu mezi tisícemi dalších relací, kam Jančura nejezdí. Nabízejí ji všem, bez registrace, bez INkarty.
Pak to ale není žádná sleva.

Asi máme jinou představu, co je a není výhodné...
Taky to tak vidím. Pro vás je důležité, kolik procent ušetříte, pro mne je důležité, kolik zaplatím.
NE tendrům ve VHD
Pátek, 22. ledna 2016 - 02:15:17  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Pak to ale není žádná sleva.
Opravdu? A proč je teda obyčejné jízdné ČD dražší?

Pro vás je důležité, kolik procent ušetříte, pro mne je důležité, kolik zaplatím.
V tom případě ale nechápu, proč sem vůbec píšete... jste ve špatném vlákně.

Vlaky obvykle nejsou levnější než autobusy, pokud nejsou autobusy uměle zdraženy IDS tarifem a ve vlacích zavedno to IDS také. (a ještě vám musí stačit pohyb jen v rámci IDS)

Pokud vám jde primárně o cenu, měl byste jezdit busy... a být připraven akceptovat některé nevýhody busů, jako že jezdí ty dálkové méně často.

Vlaky jsou spíše o pohodlí, dostatku spojů, často o vyšší rychlosti (záleží na infrastruktuře a zda je dotován rychlík či jen osobák). Železniční systém je dražší a má vyšší jízdné. Vlaky nejsou určené těm, kterým jde primárně o cenu. ČD nemohou jízdné ve vlacích plošně snížit, protože cestujících by nepřibylo dostatek, aby to pokrylo ztrátu. A stát nemá zájem vlaky více dotovat.

O nižší ceně jsou prostě busy. V západní Evropě tuplem a tento trend sem míří. Celostátní IDS je fáma. To existuje akorát v malém Švýcarsku. Rozhodně to není trend a nikdo to trend nebude. V Německu, pokud chcete přejíždět mezi IDS, se bez Bahn karty neobejdete také. Nehledě na to, že je tam spousta oblastí bez IDS. Celostátní IDS byla kravina před 20 lety a všude mimo malé Švýcarsko, Lucembursko a takové země to bude kravina i za 20 let.

K čemu je INkarta?
Nikoli ke konkurování Jančurově kreditové jízdence. INkarta sice zlevňuje lístky i na trasách, kde jezdí Jančura, ale to není její primární smysl. K tomu nevznikla.

INkarta je k tomu, pokud jezdíte často a různé trasy, do míst kam vede železnice a nechcete zvolit bus a přitom nechcete mít vlak tak drahý.

INkarta vyžaduje registraci, fotku. Ale má jiný význam a pokrytí, než Jančurova kreditová jízdenka. Konkurenční obdoba INkarty neexistuje, takže ji nemáte co vyčítat v tomto.

Srovnávat INkartu a Kreditovou jízdenku může jen naprosto neobjektivní člověk. 2 prodkukty cílené na úpně jinou skupinu lidí.

INkatu si nekupuje člověk, co chce levně jezdit do Ostravy. Takový člověk, pokud chce jezdit opravu levně, jede s Jančurou nebo Leošem.

INkartu si kupuje člověk, který chce jezdit vlakem tam, kde Jančura nejezdí, nebo tam jezdí jen s busy a daný člověk nechce jezdit busem.

Člověk co chce ušetřit, jako vy, logicky zvolí bus.
Fandaprudič
Pátek, 22. ledna 2016 - 06:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 3-2009
NE Tendrům :
Pokud vám jde primárně o cenu, měl byste jezdit busy... a být připraven akceptovat některé nevýhody busů, jako že jezdí ty dálkové méně často.

To není pravda. Autobus je v mnoha relacích podstatně dražší než jízdně s IN50, nebo akční jízdenky. Nevím o žádném busdopravci, který by nabízel slevový systém podobný ,,IN50´´.

ČD nemohou jízdné ve vlacích plošně snížit, protože cestujících by nepřibylo dostatek, aby to pokrylo ztrátu

Dopravci je vcelku jedno, jestli jim ztrátu zaplatí kraj, ministerstvo, nebo cestující. Navíc při pohledu na akční nabídky o plošné zlevnění jde.

INkarta je k tomu, pokud jezdíte často a různé trasy, do míst kam vede železnice a nechcete zvolit bus a přitom nechcete mít vlak tak drahý.

V dopravě na krajské úrovni jsou ceny dopravců dost podobně základnímu tarifu ČD. Jako držitel např. IN50 se při koupi traťové měsíční jízdenky dostanete cca na 40 % plné ceny jízdného za jednu cestu. Takže naopak INkarta vás za dojíždění na jedné trase ještě více zvýhodní.

INkatu si nekupuje člověk, co chce levně jezdit do Ostravy. Takový člověk, pokud chce jezdit opravu levně, jede s Jančurou nebo Leošem.

Ale jen za předpokladu, že bude pozorný, a koupí si jzdenku dopředu a ví, že pojede jen v úterý a ve středu. Já si nemohu pomoci, ale při cestě Praha - Ostrava s IN50 budu mít po celý den a po celý týden garantovanou stejnou cenu jízdného, a to vždy 241 Kč. Při koupi jízdenky na eshopu mám místenku zdarma. Při ujetí spoje s koupenou místenkou mohu jet i přes to jakýmkoliv dalším spojem.

INkartu si kupuje člověk, který chce jezdit vlakem tam, kde Jančura nejezdí, nebo tam jezdí jen s busy a daný člověk nechce jezdit busem

[crazy] Tohle taky není pravda. Už jen pohled na tuto odkaz stránku mne odrazuje od toho, abych pokračoval v dalším nákupu. V eshopu ČD jinou cenu, než 241 korun nevidím.
Pátek, 22. ledna 2016 - 09:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 9-2011
ANO monopolu ČD ve VHD:
ale rozdíl je 10-20 Kč. Někdy i 50kč. Celých 10%. Zásadní rozdíl.
Vy fakt máte problémy s počtama.
Vezměme si zde již rozebíraný lístek do Olomouce:
RJ BEZ SLEVY 155, ČD "Včasná jízdenka" 200, "Akční jízdenka" 220.
Je 45, resp. 65 korun "10 %" z 200 / 220? (a to to raději neporovnávám vůči těm 155)

Přesto nám tu Aleš_Liesk. tvrdí, že Jančurův tarif je přehlednější a jednodušší
Jančurův tarif mi nabízí dvě ceny: s registrací a bez ní. Rozdíl je minimální a tak když si registraci nechci dělat, tak mne to nemusí trápit.
Jednodušší varianta je už jen jedna cena.
U ČD je těch tarifů moc (berme teď jen "obyčejného cestujícího jednosměrně", žádné děti, ZTP, apod.)
Do Olomouce jich je přinejmenším 11:
[Včasná, akční, základní] x [nic, In25, In50], to je 9, plus In100 a KMB.
Některé varianty si můžete sám zvolit, pro jiné musíte mít dopředu zakoupenou kartu, jiné si sice zvolíte, ale pak zjistíte, že "už nejsou".
Já teda nevím, ale tarif RJ mi fakt přijde jednodušší.

a hlavně více použitelný.
To jsem někde napsal?

nutit lidi co chtějí slevu k registraci
To ale dělají ČD. (samozřejmě to neplatí pro ty, kteří jezdí jen "Pokud mají štěstí a jejich relace vyhovuje těmto jízdenkám",)

Promiňte, ale na to se nedá kloudně reagovat.
Mám obavu, že vy kloudně nereagujete na vůbec nic.

Asi máme jinou představu, co je a není výhodné...
Viz Babilon.
Vy raději MOŽNÁ ušetříte 30% (bez registrace) a zaplatíte 220 Kč (anebo "Mattoni už není" a 342 Kč), já naopak raději neušetřím nic (též bez registrace) a zaplatím 155 Kč.

některé nevýhody busů, jako že jezdí ty dálkové méně často.
Víte co, dáme si závod z Prahy do Liberce, jo?
Budějovice nebo Hradec jsou na tom z hlediska busové a vlakové dopravy plus mínus nastejno (podobná četnbost a jízdní doba)

Fanda: Už jen pohled na tuto odkaz stránku mne odrazuje od toho, abych pokračoval v dalším nákupu. V eshopu ČD jinou cenu, než 241 korun nevidím.
Nevím přesně, co vám vadí.
Kdyby se v eshopu ČD zadávala 1. / 2. třída až "o krok dále", tak byste taky viděl více cen.
Či naopak, kdybyste si u Jančury zvolil kromě odkud-kam, kdy,... i "třídu", tak vám to taky ukáže jen jednu cenu.
Pokud vám vadí, že i rozpětí cen je často jiné, pak (pokud to není způsobeno vyprodáním některých "tříd") to dává volbu lidem, kteří nemusí jet nutně v "8:00", možnost zvolit jízdu "o hodinu dříve / později, ale o stovku laciněji".
Pátek, 22. ledna 2016 - 11:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 5-2014
Aleš_Liesk.: Jestli mohu mluvit za Fandu, tak si nemyslím, že má problém s tím, že existuje více tříd (každá za jinou cenu), ale s tím, že i cena jízdenky v dané třídě se liší podle dne a času [happy]
Pátek, 22. ledna 2016 - 11:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3370
Registrován: 11-2009
BoH > coz ovsem u modrych plati take - viz ruzne urovne vcasnych jizdenek, superakcni jizdenky atd.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Fandaprudič
Pátek, 22. ledna 2016 - 11:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2534
Registrován: 3-2009
Jak řekl BoH 444
Nemám problém, jako cestující s existencí tří cestovních kategorií. Mne, jako cestujícícmu opravdu velmi vadí vázat se při koupi jízdenky na daný spoj. Já si současný systém u ČD nemohu vynachválit. Líbí se mi, že při koupi jízdenky na konkrétní spoj dostanu místenku zdarma, avšak mohu využít téhož dne spoj jiný, avšak bez garance místa k sezení. S flexibilitou jízdenek //JINÝ DOPRAVCE nemůže ČD konkurovat ani zdaleka.

Sim : Jenže u žlutého jinou možnost nemám. Vlak mi ujede a jsem v prdeli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fandaprudič.)
Leinad
Pátek, 22. ledna 2016 - 12:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 8-2009
U ČD taky existujou superakční jízdenky vázané na vlak a u žluťáku taky je možnost nákupu ve vlaku.
Ale souhlasím, že zavést jízdenku platnou "na všechno" v ceně nějaké špičkové a omezeným kontingentem na den, by asi RJ mohl.
Pátek, 22. ledna 2016 - 12:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 11-2009
Fandaprudič > mno, ja samosebou uznavam, ze u zlutych je flexibilita oproti vesmes naprosto volnemu systemu modrych jizdenek omezena, ovsem ono to ma sve "ale":
- rekneme, ze jedu do prace. Ano, ja mam volnou pracovni dobu, ale ne kazdej to tak ma. A i ja jo mam volnou jen vocamcad pocamcad, takze proste na kazdodenni besprechung na devatou bych mel byt pritomen. Proto je mi tak nejak k prdu, ze mi modra jizdenka plati i na dalsi vlak, kterym se dostanu do prace treba na jedenactou. Kdyz mi ujede vlak na devatou, jsem v zadeli u zlutych, modrych, cernych i zelenych s cervenyma puntikama.
- kazda strana ma dve mince. Ta nutnost vyuzit konkretni spoj u zlutych (a cernych) je zase pomerne slusne vyvazena moznosti naprosto bez problemu vratit bez jakehokoliv poplatku jizdenku klidne hodinu pred odjezdem (neplati u vybranych cernojizdenek).

Dost jsem se najezdil s modrymi i se zlutymi. U modrych jsem to praktikoval tak, ze jsem si koupil jizdenku s plackartou do jedineho DCNV na jedinem spoji, ktery v mnou uvazovanem casovem oknem mym smerem jel. A kdyz to z jakehokoliv duvodu nevyslo (asi 2x z moji strany, radove 20 - 40x ze strany provozovatele), jel jsem v jinem voze a/nebo nejakym z nasledujicich spoju. Na tu samou jizdenku. V pripade stornovani cesty jsem byl v minusu, nebo (storno z duvodu na strane drahy) jsem slozite resil reklamace a penize jsem casto videl az po mesici nebo pozdeji.
U zlutych jsem to praktikoval tim zpusobem, ze jsem si dopredu nakoupil jizdenky na "sve" misto vzdy na predpokladany a vetsinou i na nasledujici spoj. A pak, v pripade nejakyho pruseru, jsem proste tu prvni jizdenku zrusil a jel az tim druhym spojem. Nebo jsem zrusil i tu druhou a nejel vubec - dalsi spoj mi beztak jel az druhy den a tak to postradalo smysl. Nevyhodou byla nutnost hlidat si cas (storno do pul hodky pred odjezdem, takze hypoteticky, pokud by pruser nastal na Smichove v modrovlaku, uz bych to nestihl stornovat vcas a jizdenka by propadla) a byt onlajn (v realu po vyjeti z Berouna uz byla sance na storno dost mala). Ale i tak se mi snad nikdy nestalo, ze mi penize propadly a nebo ze bych nejel v pripade, ze jsem jet mohl (= vlak jel, jen v nem nebyl pro mne uz misto).

Netvrdim, ze dany system musi vyhovovat kazdemu, ale zrovna pro tento zpusob cestovani (= cca na tri vikendy v mesici z Plzne do Ostravy) byly pouzitelne jak modre, tak zlute listky. A zatimco u zlutych jsem byl v eshopu hotovy vzdy za par minut, u modrych jsem musel prekonavat ruzne nastrahy v te dobe ne prave uzivatelsky prijemneho eshopu a ruzne obchazet nesmyslna omezeni, abych mohl jet aspon trochu jako clovek a neplatit za to vypalne.

Dnes je jiz situace na modrem eshopu o dost lepsi, ale zase jsou tam dalsi varianty cen a zatimco u zlutych si na dva kliky vyberu tu spravnou variantu vlaku/mista (= tyhle dve informace pak jasne davaji cenu), u modrych tam casto musim ruzne klickovat, bo mi system mnou pozadovanou jizdenku primo vubec nenabidne (= ted nevim najisto, ale mam pocit, ze pokud je na dany vlak vypsana superakcni jizdenka, nenabizi na nej klasickou akcni). Coz je ostatne problem i cerneho eshopu, bud si koupim akcni nevratnou jizdenku, nebo zadnou.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 22. ledna 2016 - 13:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 5-2014
Sim: Mně se moc na systému bezplatného vracení jízdenek nelíbí jedna věc a to jsou spekulace. Znám lidi, kteří si koupí jízdenky na několik týdnů (mesíců - nevím, na jak dlouho to přesně jde) dopředu a klidně i na více spojů. No a pak začnou stornovat, kdy se jim to nehodí. Nyní už to až takový problém nebývá, ale v době, kdy jezdil RJ se 3 vozy, tak tato místa obsadili především spekulanti. Podle mě by mělo storno jízdenky činit alespoň 10 % ceny jízdenky. ... A jak jsem napsal už dříve. Jsem hodně zvědavý, jak se s tímto (a dalšími věcmi) popasují ČD u své připravované kreditové jízdenky, pokud nechtějí omezit platnost dokladu na konkrétní spoj.
Pátek, 22. ledna 2016 - 14:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3372
Registrován: 11-2009
BoH > ano, souhlas, ale ... jak se lisi spekulanti u zlutych (= maji koupene jizdenky, ale rekneme hodinu pred odjezdem je stornuji, takze si je nakoupi uz jen zoufalci, co potrebuji sehnat spoj na posledni chvili) od spekulantu u modrych, kteri maji koupeny listek a k tomu mistenku gratis a v pripade, ze jedou jinym spojem nic nestornuji a mistenku nechaji propadnout (cemuz samosebou nahrava system, ktery vraceni nevyuzite mistenky do obehu snad ani neumoznuje)?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 22. ledna 2016 - 15:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 8-2010
Test mimo jiné i RegioJetu na Želpage no moc dobře to pro něj nedopadlo...
Cestování je můj život...
Pátek, 22. ledna 2016 - 15:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 446
Registrován: 5-2014
Sim: Já v tom nevidím moc problém. A to právě díky tomu, že nemusíte mít jízdenku pro daný spoj. Proč? Předpokládejme, že je vlak plný, poté mohou nastat tyto situace:
1) Někdo má místenku Praha - Ostrava. Pokud po odjezdu z Prahy nikdo na daném místě nesedí, není problém toto místo obsadit někým bez místenky.
2) Pokud má někdo řekněme místenku Olomouc - Ostrava, tak mě nic nebrání toto sedadlo do Olomouce obsadit. Pak se stane, že mě buď někdo vykopne a nebo nevykopne. Když mě někdo vykopne, tak buď budu stát a nebo se vlak již vyprázdnil a sednu jinam.

Nicméně samozřejmě budou i tací, kteří budou brblat, jak se někdo vůbec opovážil na to místo sednout, že ho budou muset "vykopnout". Ale to je podle mě naprosto podružný (a celkem i sobecký) argument (v případě, že mu dotyčký místo uvolní, v opačném případě by to byl problém, ale to by měl vyřešit průvodčí) [happy]
Pátek, 22. ledna 2016 - 15:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 11-2009
BoH > rekneme, ze chci jet Praha - Ostrava. Prijdu ke kase s tim, ze chci na prvni spoj co pojede rekneme za pul hodiny jizdenku s mistenkou. Odpoved od tety na pokladne je, ze jizdenku mi proda, ale mistenku ne, bo uz neni zadna volna.
Jet ci nejet?
Pokud pojedu, mam sanci, ze najdu nejake misto, kde dotycny, co tam mistenku ma, timto vlakem nejede. Po ctvrt hodine je misto oficialne volne a uz me odsud nikdo vyhodit nemuze. Ale spolehat se na to?
Nebo muzu najit misto, ktere neni systemem rezervovatelne, jen jako bezny cestujici nevim, jak takove poznat.
Pripadne je tu i varianta, ze si sednu nekam, kde rezervace neni vypsana, ale odkud me nekdo vyhodi.
Tak jako tak je pro me dalkovy vlak (s predpokladam, ze v nem stravim dve a vic hodin), ve kterem uz nejsou volne mistenky, potencialne nepouzitelny - aspon tedy doby, kdy jsem z Prahy do Olomouce sedel na predstavku hytlaku, jen abych tam dojel, mam davno za sebou.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 22. ledna 2016 - 15:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 447
Registrován: 5-2014
Sim: Odpověď bych rozdělil na několik částí.

1) Pokud nepočítáte povinné rezervace v Pendolinu, tak Vámi popsaná situace je čistě hypotetická. Nezažil jsem, aby ve vlaku byla všechna místa zarezerovaná. Stát se to může, ale je to vysoce nepravděpodobné.

2) Pořád máte na výběr. Tím vlakem můžete jet, což u konkurence není. Tam prostě jet nemůžete.

3) Vámi popsaná sitauce (tedy přijdu na pokladnu a chci místenku) nastává v situaci těsně před odjezdem vlaku. V této chvíli je dostupná jiná kategorie místenek "expres rezervace". Jelikož i ostatní si tento typ rezervace kupují na poslední chvíli, lze předpokládat, že tímto vlakem skutečně pojedou.

Pravda, tímto bodem trochu popírám bod číslo 1 o nezarezervovanosti celého vlaku. Nicméně pak je na tom, kdo prodává jízdenku, aby se podíval, zda jsou i obsazená "neexpresní" místa a podat tuto informaci. Pak už záleží jen na dotyčném, zda bude akceptovat případné riziko.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 22. ledna 2016 - 16:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3376
Registrován: 11-2009
BoH > 1) nikoliv ciste hypoteticka, ale radove pet let spatky pro spickove vlaky bezne realna. Jestli je to dnes pravdepodobne ci nikoliv, nedovedu posoudit.

2) ano, mam na vyber. Ale to v podstate i s puvodnim planem jet se zlutymi. Muzu jit na stopa a vysledek je podobny, jako ve vymistenkovanem modrovlaku - asi se nekam vejdu, ale nevim s jakym pohodlim pojedu.

3) situace je u modrych o to slozitejsi, ze maji takto oddelene kontingenty - diky tomu mi nedovoli treba pri snaze objednat si mistenku na misto, ktere v tu chvili je volne a zaroven se klidne muze stat, ze bude volne i behem cesty. Stejne tak mi u pokladny muzou rict, ze je vlak vymistenkovany, protoze jsou vybrany vsechny expresni rezervace, prestoze ze standardnich rezervaci jeste vsechna mista vyprodana nebyla.
To mi v principu prijde jako mnohem zbytecnejsi odhaneni zakazniku, nez u zlutych, kde pul hodiny pred odjezdem konci spekulace a vsechna v tu chvili volna mista jsou k prodeji nabidnuta. Takze pokud nejake volne misto ukoristim, nikdo mi ho nevezme. Pokud zadne volne misto v nabidce neni, znamena to, ze vsechna mista uz nekdo zaplatil a jestli je misto v realu volne, je to jen kvuli tomu, ze cestujici nechal listek propadnout - ne proto, ze by vam ho u zlutych nechteli prodat.

Jo, jeste jste zapomel zminit situaci 4) ... kdy treba chcete jet z Prahy do Olomouce. System vam zadne misto nenabidne, prestoze v realu je treba jedno misto volne z Prahy do Pardubic a pak na useku z Pardubic do Olmika je volne zase jine miste => v realu se vejdete, jen si musite v pulce presednout. Jenze tahle situace je resena u modrych i zlutych stejne - muzete si rezervaci mista rozdelit na jednotlive useky, pak mista uvidite. Pro celou trasu jsou ale vedena takova mista jako obsazena.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 22. ledna 2016 - 16:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 5-2014
Sim:

1) Před 5 lety bohužel jsem toho tolik neodjezdil (a s místenkou vůbec nic), takže mi nezbývá, než věřit. V současné době tomu ale tak není.

2) Oni už RJ už změnili politiku "nemáš místenku, nikam nejedeš"? Jestli ano, tak uznávám, že máte na výběr i u soukromníka.

3) Neznám přesné důvodu, ale zřejmě to souvisí s tím, že chtějí lidem dát najevo, že daná místa mohou být v průběhu jízdy vlaku ještě zamístenkovaná. A u jiných zase máte klid, že Vám je nikdo nezabere. Lépe to zřejmě nebude možné udělat, pokud zde bude snaha (a já doufám, že bude) zachovat platnost jízdenky na den, ne pro konkrétní spoj.

Ještě Vám dám příklad z mého života, proč o to tolik usiluji. Jezdím ze Zábřeha do Brna přes ČT. Pokud je vlak ze Žiliny opožděný, tak mohou jen doufat, že se mi podaří stihnout přestup. A buď to vyjde a nebo ne. Nicméně mohu jet i za další hodinu (no vlastně díky hlupákovi na MD až za 2 hodiny). Jízdenka mi stále platí a to je hlavní. Kdybych takto cestoval mezi 2 vlaky RJ, měl bych smůlu a jízdenka by mi propadla (a nebo bych ji zrušil před odjezdem, ale pak už ji znovu nekoupil, kdyby tam vlak čekal).

4) Ano i to se může stát. Nevím, jak to má RJ, ale u ČD je poměrně inteligentní systém, který se snaží jízdenky "grupovat". Tedy pokud si někdo objedná jeden úsek a někdo jiný úsek jinačí, tak automaticky ho dá na stejné sedadlo (když si dotyčný sám nevybere sedadlo jiné).
Ernie
Pátek, 22. ledna 2016 - 16:31:48  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Můžete nastoupit do RJ a jet i bez místenky při nákupu jízdenky u stevarda, cena ale bude o jednu třídu vyšší (ve standardu relax, v relaxu a businessu - business). Pak se dá taky kombinovat; jet na stojáka část cesty a pro zbývající už mít běžnou jízdenku s místenkou za běžnou cenu. O nějakém komfortním řešení zde nemůže být řeč, ale na nástupišti vás stát nenechají.
Pátek, 22. ledna 2016 - 16:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 5-2014
Ernie: Díky za informaci. [ok]
Pátek, 22. ledna 2016 - 17:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7785
Registrován: 12-2009
Cena o třídu výš - dost blbé trestat cestující za neexistenci pokladny Rj ve stanici.
Ernie
Pátek, 22. ledna 2016 - 18:53:58  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Cena o třídu výš - dost blbé trestat cestující
Zas takový rozdíl proti pevné 40korunové přirážce to není. V týdenní špičce jsou ty rozdíly mezi třídami podobné, mimo špičku je ve vlacích místa dost a můžete si ji koupit na pokladně.

za neexistenci pokladny Rj ve stanici.
Stodolní, Třinec-centrum (původní na nádraží zrušená), Bystřice, Návsí?
občasný uživatel
Pátek, 22. ledna 2016 - 19:16:08  
Neregistrovaný host
83.208.241.78
Myslím že tato debata je o ničem..... Pokud chci jet, tak si vždy poradím bez ohledu na barvu dopravce.
Pátek, 22. ledna 2016 - 19:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7787
Registrován: 12-2009
Koupit v neexistující pokladně!?
[rofl]
Pokud vím, tak 40Kč u modrých se nedává při zavřené nebo neexistující pokladně.
Holt to není o třídu lepší...
Pátek, 22. ledna 2016 - 20:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 8-2003
ale na nástupišti vás stát nenechají.

Ernie: Tím si nebuďte tak jistý. Pár případů, kdy " je vyprodáno" a přitom ve skutečnosti není jsem zažil.
Do RJ vlaku nelze nastoupit jen tak, že pojedete na stojáka, musíte se ohlásit u stevarda s tím, že nemáte místenku a stevard rozhodne, zda jet smíte či nikoliv a místo na stání, které vám určí musíte respektovat. Nejsem si jistý, zda je cena jen o třídu vyšší (tzn. ve standardu - tarif relax) - od zavedení platilo, že platíte vždy tarif nejvyšší - ať stojíte kdekoliv. Ale možná je v tomto změna.
Ernie
Pátek, 22. ledna 2016 - 20:16:11  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Netvrdím, že je to správné rozhodnutí. Vyjmenoval jsem stanice, kde RJ nemá pokladny. Není jich tolik.
NE tendrům ve VHD
Pátek, 22. ledna 2016 - 20:29:06  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Co je ten Fandaprudič za za exotního trolla? Proč sem tahá neskutečně drahou IN50?

IN50 je nabídka, kterou nechápou ani fandové ČD. IN50 pro staršího 26 let na rok stojí víc než Vorteilscard (též 50% sleva). A to je český plat průměrně 3x menší než Rakouský.

Tím navrhuju neprasit toto téma IN50.

IN50 je produkt, který se ČD nepovedl.
......
Pátek, 22. ledna 2016 - 20:47:35  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Mne, jako cestujícícmu opravdu velmi vadí vázat se při koupi jízdenky na daný spoj. Já si současný systém u ČD nemohu vynachválit.
Dnes jsem videl, ze ani jini cestujici si CD nemuzou vynachvalit. Okolo 16.30 - 17. spousta lidi se tesila na vlak CD a vlak do Bohumina byl uplne plny. A co teprve kdy prijel railjet asi 10 minutovym zpozdeni z Rakous na Prahu. Lidi ten vlak milujou, protoze vsichni s nim chteli jet a v ulickach se mackali. To jsem u RJ nikdy nevidel, ze lidi by chteli jet se zlutym na stojaka. Kdovi jak dlouho jeste vydrzi.

IN50 je produkt, který se ČD nepovedl.
No a co? Obcas se neco nepovede! Hlavne ze se povedly vsechny ostatni, treba kilometricka banka. Cena 1,10 Kc za km je mnohem levnejsi nez cena za benzin na km
Odborník
Pátek, 22. ledna 2016 - 21:00:17  
Neregistrovaný host
90.176.160.154
Dnes jsem videl, ze ani jini cestujici si CD nemuzou vynachvalit. Okolo 16.30 - 17. spousta lidi se tesila na vlak CD a vlak do Bohumina byl uplne plny. A co teprve kdy prijel railjet asi 10 minutovym zpozdeni z Rakous na Prahu. Lidi ten vlak milujou, protoze vsichni s nim chteli jet a v ulickach se mackali.

To trochu vyvrací ty teorie, že s ČD nikdo nechce jezdit, že ? Mě to naopak taky vyhovuje jet jakýmkoliv ČD spojem v daný den a ty se postav třeba na hlavu. A asi je takových lidí i víc. Mimochodem, kdyby ty vlaky byly prázdné, bylo by to zase špatně ?

Jinak tento komentář na Zelpage to hezky vystihl [rofl]

RJ je lowcost pro lidi, co nepotřebují kvalitu,ale chtějí se levně dostat z místa A do místa B. Abych jel špinavým narvaným vlakem od Jančury, plným studentů se sluchátky na uších a s volume doprava, takže slyším najednou x zvuků, do toho mě otravoval metrosexuální stevard, co prošel rychlokursem obsluhy,ale doma neprošel dlouhokursem slušného chování, na to jsem moc starej.
Takže volba jasná -buď Pinďa nebo EC. Ani žlutej cirkus a ni traqmvaj .
Odborník
Pátek, 22. ledna 2016 - 21:02:50  
Neregistrovaný host
90.176.160.154
Mimochodem, jak nám ty narvané ČD vlaky vysvětlí soudruh Budilinek ? Vždyť on tady tvrdil, že všichni chcou jet s RJ a když se nevejdou tak teprve potom se poohlíží jinde [biggrin]
Pátek, 22. ledna 2016 - 21:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 12-2003
Tento týden jsem byl naprosto odzbrojen odpovědí nějakého správce příspěvků na FBRJCZ. Někdo tam kopnul video z hajzlíku, kde je díra uprostřed podlahy přímo cca. 20cm od kola. Odpověď správcujícího pohunka: Jedná se o otvor kterým odtéká voda při čištění celé toalety, ale nějako se nám v poslední době ztrácejí špunty, kradou se.. tohle je odpověď za bludišťáka. Ačkoliv v naší malé kotlině se ukradne ledacos, tomuhle nemohu věřit.. ale hlavně že odpověděl, a ukojil tazatele [ok][biggrin]
Pátek, 22. ledna 2016 - 21:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3691
Registrován: 12-2003
IN50 je produkt, který se ČD nepovedl.
Každému se občas něco nepovede, třeba Dáčie od Románia Vagonáre [kladivo]
bandita
Pátek, 22. ledna 2016 - 21:47:16  
Neregistrovaný host
90.181.10.174
RJ je lowcost pro lidi, co nepotřebují kvalitu,ale chtějí se levně dostat z místa A do místa B jo a proto všichni jezděj super luxusní kvalitní černou dírou, která 25let totálně srala na cestující a teď se to snaží zachránit pár novejma motorákama a hadrem potaženou koženkou.

Abych jel špinavým narvaným vlakem od Jančury však můžete valit s pindou, původně mezinárodní nadvlak nyní hnijící na vnitrostátních rychlících

do toho mě otravoval metrosexuální stevard, co prošel rychlokursem obsluhy,ale doma neprošel dlouhokursem slušného chování, na to jsem moc starej však jo... lepší je pokec s pupkatym průvdčim o tom jak dřív bylo líp
Pátek, 22. ledna 2016 - 22:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 5-2014
NE tendrům ve VHD: Nějak nerozumím Vašim pomluvám IN 50. Samozřejmě, na hlavním koridoru se moc nevyplatí. Trasa Šumperk - Brno cca 200 Kč základní cena, IN 50 cca 100 Kč. Pokud za rok pojedu tuto trasu 80x (tedy 2x40), rozdíl v ceně bude 80x100 = 8000 Kč -> 8000 - 3000 = 5000 Kč (ušetřených). Nepřijde mi to jako nepovedený produkt [happy]
Sobota, 23. ledna 2016 - 01:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2016
Fandaprudič - nějak jsi taktně zamlčel, že za tu IN50 musíš vyvalit pár tisíc abys pak měl alespoň srovnatelné jízdné s busy. Takže se to vyplatí málokomu, kdo nedojíždí pravidelně
bartik09
Sobota, 23. ledna 2016 - 10:54:53  
Neregistrovaný host
89.111.119.26
Prirucka diskutujiciho ve vlaknu Regiojet:
1) Jste zlutofob? Pak si najdete jednu libovolnou relaci, kde RJ/SA jezdi nejak "divne" (neprimo) nebo jeste lepe - nejezdi tam vubec, zatimco CD primo. Pro tuto relaci najdete ceny obycejnych/kreditovych/in-kartovych jizdenek. Heureka! Dokazano, ze in-karta je lepsi (a cestovani s ni levnejsi) nez kreditovka. Priklad: Pardubice - Liberec.

2) Jste zlutofil? Najdete si jednu libovolnou relaci, kde RJ/SA jezdi dobre a primo, zatimco CD nejak divne (po 150 let stare trati). Pro tuto relaci najdete ceny obycejnych/kreditovych/in-kartovych jizdenek. Voila! Dokazano, ze kreditovka je lepsi (a cestovani s ni levnejsi) nez in-karta. Priklad: Praha - Liberec.


Co by bylo fajn podotknout ve vlaknu Regiojet k integraci, je fakt, ze regiojet neni schopnej prodavat na internetu (nevim jak v pokladnach?) jizdenky na svoje dotovany vlaky na Zitnym ostrove (ani z destinaci z CR ani ze SR).
Sobota, 23. ledna 2016 - 11:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 2-2009
TN26: Taktně zamlčel. To nemusí, protože každý, kdo si tuto IN50, či i jiný typ pořizuje, o tom, že je nějaký náklad na pořízení ví, a tudíž on sám si rozhoduje, zda má pro něj cenu do toho jít.
A pokud si tuto slevu pořídí, má to dotyčný nejspíše dobře spočítané.
Nebo si myslíte, že tyto lidi někdo do těchto slev nutí?
Babilon
Sobota, 23. ledna 2016 - 11:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2888
Registrován: 12-2007
A pokud si tuto slevu pořídí, má to dotyčný nejspíše dobře spočítané.
To sice nejspíš má, jenže na základě toho pak vynáší obecné závěry, které obecně prostě neplatí. Třeba o tom, že jízda vlakem s In50 je levnější než jízda autobusem.
Neznamy
Sobota, 23. ledna 2016 - 12:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 1-2005
Tady je zase chytrejch. [crazy]

K místenkám u ČD bych jen rád upozornil, že u povinně místenkových vlaků je po celou dobu prodeje k dispozici celý kontingent místenek. U těch nepovinně z vícero důvodů tato možnost zatím zavedena není a nebude.
Neznamy
Sobota, 23. ledna 2016 - 12:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 1-2005
Protože TH nelení a vždy přispěchá s dokonalým vysvětlením (pouze když se mu to ale hodí), jsem zvědav, jak si poradí s touto úlohou. Sázím ale na úkrok stranou k něčemu jinému nebo žádnou reakci, jak je u něj v případě těžko popiratelné pravdy obvyklé.

Inu stala se ve středu odpoledne jedna moc zajímavá věc. Prakticky ihned po odjezdu vlaku RJ 1015 z hlavního nádraží došlo k rozsáhlému výpadku zabzař (fialová smrt). V podstatě celou hodinu se nehlo vůbec nic, kolem hlavního nádraží se ze všech stran štosovaly desítky vlaků.
Za zhruba 50 minut došlo k obnovení provozu a zatímco jiné, i více jak hodinu vyčkávající vlaky postupně čekaly na svou šanci tak, jak k události přijely, objevil se náhle od Smíchova RJ 1017 a během pár minut se s párminutovým zpožděním vydal směrem k Ostravě.
Rád bych proto slyšel, podle jakého předpisu/pravidla/atd. došlo k takovému zcela brutálnímu upřednostnění vlaku jednoho dopravce vůči ostatním, když v dané situaci přijel poslední, byl ze všech vlaků nejpomalejší (nebo stejně pomalý) a nebyl ani mezinárodní. Ostatní vlaky ještě hodinu poté nabíraly půlhodinová i větší zpoždění, než se situace stabilizovala.

Případy z tratě uvádět nebudu, neb i přes mediální sračky chrlené vrchním žlutopatlalem Sůrou se nezměnilo v podstatě vůbec nic. Pomalé vlaky blokují rychlejší a když si občas někdo dovolí uhnout RJ stranou např. v Pardubicích (rj skáče za RJ už od Peček), následuje téměř okamžitě vyhrožování DA SŽDC ze strany RJ.

Pro blba Lenaid:
ČD i LE samozřejmě proti takovému jednání námitky vznášejí, ale to je vše, co s tím zmůžou. Z RJ mají na SŽDC naděláno až v botách. [cunik]
Jeho Vysost
Sobota, 23. ledna 2016 - 12:50:44  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
To je ale problem SZDC, ze nemaju dane jasne pravidla a nedodrzuju ich. Myslim, ze cestujuci RJ boli radi, ze nemuseli na vlak cakat a s malym meskanim odisli, pokial viacere primestske vlaky meskali, hold tolko ludia cestujuci z okolia snad vydrzia.
Neznamy
Sobota, 23. ledna 2016 - 13:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 548
Registrován: 1-2005
Cestující RJ jistě rádi byli a ještě se tetelili, jak ten blb nelhal, že bude jezdit včas, zatímco všechny jiné vlaky stojí. Cestující LE, co jeli +80, nebo vlaků ČD (obvykle 30 - 70) už asi tak nadšeni nebyli...

SŽDC jasná pravidla má a zde je jednoznačně ignoruje. Sama sebe za to ale trestat asi nebude a nezávislý vyšší orgán neexistuje. [crazy]
Michal_novotny
Sobota, 23. ledna 2016 - 13:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 11-2002
Neznamy: No, zrovna teď ten hlavák byl trochu složitější a nemyslím si, že by tam zrovna někdo nařizoval přednost té 1017. Třeba SC přijel ze Smíchova až po 1017, takže chápu, že 1017 odjela první, obzvlášť když blokovala celý peron a ne jen půlku jako SC. Dokonce pak ještě odjel do Libně i nějaký osobák a teprve až potom to SC, takže je možné, že třeba nebyla četa. A LE stojící ve stanici odjel ještě později.
Dle mého názoru (a občasnému pozorování monitoru JOP z hlaváku) se na hlavním snažil hlavně toho co nejvíc vyjezdit i vzhledem k různému posunu co měl na libeňsko/balabenském zhlaví, takže spíš co zrovna mohlo jet, tak jelo. To by i trochu vysvětlilo i ten LE, který to měl křížem přes směr od Libně, kde byla naštosována tak desítka vlaků.

Ale tím rozhodně nerozporuju jiné situace, kde se toho moc nezměnilo...
Jeho Vysost
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:01:41  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Vacsina cestujucich RJ necita clanky Jancuru v mediach, to uz skor zamestnanci CD maju mozno lepsi prehlad, co tliacha do medii. Kto ma trochu Filipa vie, ze podobne ako Michael O'Leary lieta za 10 dolarov do USA po stojacky, tak Jancura jazdi so svojimi vlakmi vsade a je narodny dopravca. Je to len lacne PR, co mu media stale robia. Pokial sama seba nemoze potrestat, tak preco by uprednostnovala RJ pred LE ci CD? Uplne to straca logiku a suhlasim vyssie s Michal_novotny, ze sa to riesilo takto.
Neznamy
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549
Registrován: 1-2005
To by i trochu vysvětlilo i ten LE, který to měl křížem přes směr od Libně, kde byla naštosována tak desítka vlaků.

Sledoval jsem to možná v jiných chvílích, ale RJ toho křížil taky docela dost, navíc pro vlaky od Vítkova byl problém s hranama, takže škvíra pro LE se při troše snahy najít dala.
Že bylo pohodlnější ho nechat ve šturcu hnít, protože to „ničemu nevadí”, to ano, i vzhledem k jeho kapacitě vůči jiným vlakům. Ale když se to neřeší při přidělování kapacity, nemělo byto rozhodovat ani v této stituaci. (To taky mohlo být pohodlnější nechat RJ na společným, tam ten vlak taky ničemu nevadil.)
Jeho Vysost
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:13:04  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Co sa tyka eshopu, jednoznacne to ma RJ najefektivnejsie, kreditova jizdenka je zadarmo, prinasa hned usporu a prakticky nestoji cas si ju vybavit, ani Smile kartu u LE, to CD trva 4 tyzdne na vystavenie obycajnej Inkarty, co je zufalo malo, lebo aj na MHD si doma karticku vybavim na pockanie.
Chcem si kupit jizdenku u CD, idem na web a ouha, chcem zahranicnu jizdenku, takze mi len vypise vlaky a listok mam kupit v eshope, pricom v eshope som, tomu vobec nerozumiem. Potom sa mi zobrazia ceny, ok beriem, ze ceny su rozne v roznych casoch, ale trebars preco EC nie su povinne miestenkove, ci na EC moze jazdit nieco ako Bdpee, ked na SK si cestujuci priplati a vezie sa v dobytcaku vhodnom na R do Rakovnika ci Plzne.
Jeho Vysost
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:15:03  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Neznamy, ale LE zabera peron, kde nikto iny len on nejazdi, kym RJ blokuje celu hranu pri perone, takze asi bolo pre dispecera dolezitejsie odpratat RJ a uvolnit hranu az pre 2 mozne vlaky od Vitkova.
Michal_novotny
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 11-2002
Neznamy: No, RJ byl na 2. SK z té se dá odjíždět do Libně a současně vjíždět z Libně na 1.-9. kolej.
Ovšem o odjezdu 1017 ze společného už by se dalo polemizovat...

Jeho Vysost: Ať se to místním "žlutým" líbí nebo ne, tak to upřednostňování je realita a případů už bylo fakt dost. Jestli se to s novým GVD zlepšilo si netroufám odhadovat. A není to jen vůči ČD, schytává to i LE.
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 5-2010
IN50 pro staršího 26 let na rok stojí víc než Vorteilscard (též 50% sleva)
Zas ne o tolik moc, i když je fakt, že kupní síla v Rakousku je někde jinde než v ČR, takže těch 99 € za rok není pro ně tolik jako pro nás. Ale zas na druhou stranu IN 50 poskytuje slevu i na traťové jízdenky, což VorteilsCard, aspoň se mi zdá, neumí. Otázkou je, na koho vlastně ČD s IN 50 cílí a jestli by se nedala udělat varianta bez slevy na traťové jízdenky? Já osobně mám IN 25 a pro občasné cesty mi to bohatě stačí (a taky nikam pravidelně nedojíždím). Naopak bych při vidině častějších cest (Brno - Praha na víkend a zpět pokaždé) uvažoval ihned o IN 100.
Jeho Vysost
Sobota, 23. ledna 2016 - 14:53:28  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Ja to teda az tak nesledujem, vacsinou teda RJ prichadza dost natesno a odchadza par minut po oficialnom odchode, takze ci je to uprednostnovanie ale urychlene vypratanaie RJ zo stanice, aby este stihol okno na odchod netusim.
Leinad
Sobota, 23. ledna 2016 - 15:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 8-2009
SŽDC Sama sebe za to ale trestat asi nebude a nezávislý vyšší orgán neexistuje. - Trestat ne, řešit škody jo, existuje třeba občanskoprávní soud.
Četa zpožděnýho vlaku měla přesčas, cestujícím se vyplácí kompenzace, snížení statistické pravidelnostri znamená poškození jména dopravce. Pokud obrat byl nahrazen, tak výjezd náhradní soupravy z kopřiv taky něco stojí - pokud se zpoždění přeneslo, jsme zpátky.

Ale možná právníci ČD ví víc, než protižlutí šotouši. Možná že RJ 1017 blokoval nástupní hranu pro dva modré třívozové vlaky(jih+sever).