Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 06. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 06. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. února 2016 - 21:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 8-2012
To vsechno je vysledkem nejake souteze a konkurence
Jistě, po tom všem je poptávka. Většinový vovčan prostě čte Blesk, tleská Hradnímu Ožralovi a žere sójáčky od Babiše. Ale jak to souvisí s diskuzí? Na druhou stranu nemusím číst JEN Blesk, koukat JEN na TV Noha, konkurenční řezník mi prodá párky s masem (než ho Agrofert zničí státní byrokracií a buzerací) a nemusím ani jezdit JEN s Českými drahami.
Jo, s tím Ožralou a premiérem s charisma mokrého listí je to trochu horší, ale to je zrovna příklad státního "podnikání" a monopolu, že? [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Nesni
Čtvrtek, 04. února 2016 - 21:34:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 6-2014
Pendolina ... kde jinde by měla jezdit než na Ostravu ?
1) Spěšné vlaky Praha - něco - něco - Kolín - něco - Přelouč - Pardubice
2) Spěšné vlaky Brno - ... - Svitavy - Ústí n. Orl. - ... - Klodzko
3) Rychlíky Praha-Děčín prodloužené do Schöny a Bad Schandau
Čtvrtek, 04. února 2016 - 21:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 8-2010
Nesni: Sorry za tu chybu [wink] Pendolino na spěšnáku si fakt nedovedu představit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Cestování je můj život...
Nesni
Čtvrtek, 04. února 2016 - 22:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 853
Registrován: 6-2014
Honza7887:
Pendolino na spěšnáku si fakt nedovedu představit
Si za chvíli zvyknete.[happy] Jestli se prosadí ten systém koncesí, přestane mít pro ČD smysl ho posílat z Prahy do Ostravy. Mně by se nejvíc líbilo na lince Brno-Klodzko, využilo by naklápění, podívalo by se do zahraničí a zvedlo kulturu cestování na trase do Polska.

T. H.:
pokus o zákaz Žlutozla (a Černošpatna)
Neřekl bych. Soukromí dopravci by regulaci přivítali. Nebylo by totiž nutné se podbízet cenou ani službami (tj. zbytečné náklady navíc). Stačilo by koupit nějaká lukrativní období a peníze by se jen hrnuly. Například odjezdy z Ostravy mezi 15 a 17 hod. v neděli - stačí nasadit nejvyšší možnou cenu a čekat. Stewardky, káva, koláče? Tento vlak je bez servisu, nechceme vás cestou obtěžovat. Nejste připraven zaplatit 600 Kč za jízdenku? Sorry, ale to je jednotný tarif. Ten, po kterém všichni volali. Ano, platí vám i u Leoše v pondělí s odjezdem od 4 do 6 hodin.
Pikehead
Čtvrtek, 04. února 2016 - 22:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 3-2007
Zajímavá diskuse o tom Pendolínu. Expresy na 220 (a dál) by mu možná sedly, kola tam z vlaků ČD dávno vyhnaly (cenou, buzeracemi s rezervací...) a kapacitně je to na jih OK.

A jsem docela překvapený, že ČD potřebují drahou naklápěcí jednotku, aby byly schopné provozovat catering, točit pivo, dodržovat řazení a mít ve vlaku wifi. Totéž lze (a podle mě s větším komfortem) provozovat v Amz/Bmz s krmelcem, kterých mají ČD hafo. Co chybí je intelektuální kapacita ten vozový park zorganizovat do EC produktu s konstantním standardem.
Čtvrtek, 04. února 2016 - 22:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 8-2012
Tak dneska 112 na Wáguson přijel o 9 minut později než 1018 a v Ostravě nejspíš od Žlutozla ani neviděl konce... to se dá použít jen ta výmluva, že fíra na polském žihadle NECHTĚL krátit, protože před ním jelo Zlo?
P.S. Asi bychom mohli sledování 112 vs. 1018 ukončit - situace je stabilní, 112 věčně zadrbaný o 20 minut, ale 1018 mu přesto ujíždí; jančurobijci přitom celkem zkrotli, resp. si našli jiné "projevy zla" (třeba zanedbaná údržba oken, které z toho praskly). Co myslíte?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Babilon
Čtvrtek, 04. února 2016 - 23:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 12-2007
Tyto dvě věci ale přece nejsou vůbec ve sporu
No tak očividně to lidem "fuk" nebylo, kdo je vozí, nemyslíte?


Dříve si vybírali mezi modrými a modrými, takže jim bylo fuk, kterou barvu si vyberou - žádný výběr nebyl.
Dneska si vybírají mezi třemi barvami, díky konkurenci jsou všechny tři o dost jinde než dřívější modrá, ale přesto může být pro někoho jedno, koho si vybere. Ne proto, že je mu to "fuk", ale protože jsou dnes všichni na podobné úrovni.
Majkl007
Pátek, 05. února 2016 - 01:33:46  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"Asi bychom mohli sledování 112 vs. 1018 ukončit - situace je stabilní"
Se uvidí! [wink] Dnešní situace opravdu ničím zajímavá nebyla, ale to nemusí znamenat, že to tak bude každý den. A když zajímavá bude, rád tu o tom napíšu. Akorát na to nebudu asi pokaždé mít čas, mám i jiné věci na práci než jen sledovat vláčky.
Jinak Vám, pane T.H., děkuji za nalezení nové zábavy, ta situace kolem souboje vlaků 112 a 1018 je velmi zajímavá a napínavá, takže ji sledovat budu velmi rád. A v tomto případě začínám fandit "Žlutozlu" 1018, ale to jen z toho důvodu, že nenávidím polský škopek EP09 v čele vlaku 112.
Muehehe [rofl]
Pátek, 05. února 2016 - 07:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 5-2014
Boha jeho. Koukám, že hlupáci sledují TV Nova, čtou Blesk a podporují Zemana a Sobotku. Naopak výkvět inteligence každý den poctivě sedí u počítače a sleduje, který vláček jede první, aby mohl nadávat (případně si chrochtat blahem), že to není / je podle jeho představ [happy]
Majkl007
Pátek, 05. února 2016 - 08:15:34  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
BoH: [ok] Ano, tak to je, vystihl jste to naprosto přesně! Muehehe [rofl]
Pátek, 05. února 2016 - 09:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5341
Registrován: 4-2003
Priapos:Zase už je to potřeba zopakovat. Pendolino je jediný konkurence schopný projekt ČD proti soukromníkům. Proto musí prioritně zůstat jeho maximální možné nasazení pouze na rameni Praha - Ostrava. A vzhledem k současnému stavu by tedy rozhodně stálo za úvahu alespoň pro příští GVD zvážit redukci jeho momentálního zajíždění i za tyto stanice.

Tak to právě ani omylem - jediná výrazná výhoda pednolin oproti tomu, co nabízí RJ a LEO je právě zajíždění mimo trasu Praha - Ostrava na západ Čech. To je něco, co LEO z technických důvodů nabídnout nemůže (jednosystémové jednotky) a RJ to (dle mého názoru) nenabízí (třeba jen v současnosti) kvůli provozní údržbě vozidel, kterou má v Praze a případné zajíždění do Plzně by mu díky neexistenci zázemí tamtéž akorát silně komplikovalo provoz, nehledě na probíhající přestavbu tohoto uzlu.

Bohužel Priaposi, ač se snažíš bojovat za ČD, tak díky absenci obchodního ducha svými návrhy usiluješ akorát o přesný opak - tj. o zhoršení pozice ČD [wink].
Pátek, 05. února 2016 - 10:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 5-2014
Bram: No, sice toto vlákno je RJ, ale nedá mi to. Proč si myslíte, že nasazení Pendolin na západ Čech by znamelo větší zisk, než na trase Praha - Ostrava? Opravdu si myslíte, že by se Pendolino uživalo na komerční riziko na trase Plzeň - Praha?

P. S. Ještě bych otázku doplnil konstatováním, že jak RJ, tak LEO vzdali přímý boj s Pendolino a soustředí se spíše na segment současných Ex ČD.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 05. února 2016 - 10:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10102
Registrován: 5-2004
Ta výhoda pendolín na západ spočívá v tom, že na rozestavěný 170 a rozpadající se 171 je věčně nějakej průser takže náhradní soupravy a zpoždění?
Pátek, 05. února 2016 - 10:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5343
Registrován: 4-2003
BoH:Proč si myslíte, že nasazení Pendolin na západ Čech by znamelo větší zisk, než na trase Praha - Ostrava? Opravdu si myslíte, že by se Pendolino uživalo na komerční riziko na trase Plzeň - Praha?

Co by proboha urputný boj s RJ a LEO pro ČD přinesl? Větší zisk (dá li se o něm vůbec v případě pendolin hovořit)? Asi těžko a proto ČD se rozumným způsobem rozhodly využít pendolin tak, aby zákazníkům nabídli to, co ostatní z různých důvodů nemohou. Je to takto z polopatického vysvětlení zřejmé, nebo je potřeba to vysvětlit ještě celopaticky?



Petr vlček:Ta výhoda pendolín na západ spočívá v tom, že na rozestavěný 170 a rozpadající se 171 je věčně nějakej průser takže náhradní soupravy a zpoždění?

Spíš se nějakému urputnému šetřílkovi Petrovi vlčkovi nelíbí, že na trati 171 nejezdí jen elefanti a pouze rychlíky, on přeci nějaké rychlé spojení nepotřebuje. Jemu stačí párek v rohlíku, pivo a hlavně, aby měl dát kam KOLO a mohl vyrazit na výlet!!!

Jiným lidem to nestačí a chtějí mít přímé spojení západních Čech a Ostravska. Jedou třeba z Plzně na obchodní jednání dáel na východ a rádi si přestup v Praze odpustí [wink].

I přes rozestavěnost trati 170 to vše nějak celkem slušně funguje a rozesranost 171 není rozhodně taková, jak zde náš urputný cyklista šetřílek/všeználek zarputile tvrdí [nene].
Pátek, 05. února 2016 - 10:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 5-2014
Bram: Urputný boj koho? Pendolino je úplně jiná kategorie, než na kterou cílí RJ či LEO (jak jsem napsal v následném P. S., ti soupeří s Ex ČD). A ano, jde o zisk, protože i přes tento boj bude tento zisk jistě vyšší, než kdyby jen pendlovalo mezi Prahou a Plzní (jiné stanice, kde by na komerční riziko mohlo jezdit/zastavovat, nejsou).

P. S. A prosím, přístě si mě nedobírejte hloupými poznámkami, jestli to chci polopaticky a tak. Nebo pak se nebudu také chovat slušně, což by mě mrzelo. Argesivnější styl vystupování bych rád aplikoval na jiné jedince.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 05. února 2016 - 11:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5344
Registrován: 4-2003
BoH:Pendolino je úplně jiná kategorie, než na kterou cílí RJ či LEO (jak jsem napsal v následném P. S., ti soupeří s Ex ČD).

Tak tady bych si dovolil nesouhlasit - tady je boj o každého cestujícího a nelze jednoznačně říci, kdo čemu dá přednost. Aby se dalo říci, že pendolina skutečně nejen cílí, ale i získávají jiný typ klientely než ti ostatní, musely by jezdit mezi Ostravou a Prahou minimálně v hodinovém taktu, spíš ale v půlhodinovém. Jenže tolik pendolin ČD nemají a mít už určitě nikdy nebudou.

A rozšíření provozu pendolin na západ Čech je něco, na co může zejména LEO jen se závistí koukat. Tady přeci nejde o nějaké pendlování mezi Prahou a Plzní, ale jasné zacílení na klientelu, které ostatní dopravci nemohou nic lepšího nabídnout - například přímé spojení Plzeň - Ostrava.

Přiznám se, že za mne kombinace autobus SA Plzeň - Praha Zličín, metrem ze Zličína na hlavní nádraží a další jízda vlakem RJ do Ostravy oproti přímému spojení Plzeň - Ostrava pendolinem to projíždí na celé čáře........


A prosím, přístě si mě nedobírejte hloupými poznámkami, jestli to chci polopaticky a tak. Nebo pak se nebudu také chovat slušně, což by mě mrzelo. Argesivnější styl vystupování bych rád aplikoval na jiné jedince.

Tak já bych Tě na oplátku požádal se zdržet řečí o pendlování pendolin mezi Prahou a Plzní, které mi naprosto nesmyslně podsouváš.
Pátek, 05. února 2016 - 11:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 8-2010
Bram: Souhlasím, že zajíždění spojů na západ je pro Pendolino určitě konkurenční výhoda. Ale jsou to jen 2 páry denně. Ale souhlasím i s BoHem, že s Pendolinem jezdí převážně jiná klientela, která o služby RJ nestojí. Jsou to lidé co potřebují k práci rychlý net (to je částečně i můj případ), potom lidé co chtějí být na místě co nejrychleji, chtějí se dobře najíst v bistru, chtějí tichý oddíl. A nevadí jim si za to připlatit.
Cestování je můj život...
Pátek, 05. února 2016 - 12:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10103
Registrován: 5-2004
Hele bramíku, strč si svý osobní postřehy k mé osobě do prdele. Víš kulový hovno kolik čeho a za jakým účelem najezdím a ujišťuju tě že je toho násobek kolik ty od kompu. A to prakticky všemi druhy vlaků.

A jak je to s včasností pendolín ze západu? No asi tak, že osobák v 8,45 z Berouna (S7 s ostrými obraty kterým i v sólo ešusu dojede do prahy víc kusů než je v tom sedmivozovým pendu) buď dostane +5 a víc čekáním v Berouně nebo je předjížděn po cestě.

Jiná situace by byla bejt kdysi plánovanej tunel Praha - beroun. Ten je ale pasé a civilizace 171 v jakékoli podobě nadlouho taky. A až se jednou začne civilizovat tak pár let bude jen a jen hůř. Na tom nic nemění nějakej tunel u Ejpovic - ten špunt je a bude u Prahy. A jelikož S půjde omezit těžko a tu a tam nějakej náklad teky ještě jezdí, Rx taky omezovat asi bude řev z míst při trati ("postavili nám tu koridor a svině zrušili vlaky") tak je otázka cpaní jakýkoli rychlý vrstvy - pendo nevyjímaje - problém. A bude do doby než bude nějak vyřešena 171, tedy do svatýho Dyndy.

No a sic se tím osloví pár cestujících ze západu směr Morava, otázka je kolik lidí z Prahy to díky nespolehlivosti odradí.
Pátek, 05. února 2016 - 12:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Hele bramíku, strč si svý osobní postřehy k mé osobě do prdele. Víš kulový hovno kolik čeho a za jakým účelem najezdím a ujišťuju tě že je toho násobek kolik ty od kompu. A to prakticky všemi druhy vlaků.


Svetrovi cvrčkovi bouchly nervy z toho, že mu zase vyvracím jeho bludy, kterými nás tu neustále obšťastňuje. Obdobně se stalo díky dalším lidem už dříve i v jiných diskusích. Jak že je to s obsluhou Kněžmostu tím tvým mikrobem? [biggrin]
Pátek, 05. února 2016 - 12:37:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 5-2014
Bram: Osobně si myslím, že v současné chvíli mají na této trase místo už jen díky tomu, že jsou jednoznačně nejrychlejší (SC - 3:01, EC/IC/Ex - 3:22, RJ - 3:22, LEO - 3:26) a už si svoji klientelu našla (pravda, většinou nejezdí plné).

Nechtěl jsem nic podsouvat, nicméně si přiznejme, že na komerční riziko jinam než do Plzně jezdit nebudou (u nás se jedná o příliš malá města a do Německa je to příliš pomalé a nikdo je tam nechce). Jestli myslíš jezdit trasu Plzeň - Ostrava, proč ne, ale pořád tím budou jezdit i na trase Praha - Ostrava. Navíc se obávám, aby byl zajištěn dvouhodinový takt, nemají ČD dostatek těchto jednotek na pokrytí celého úsek Plzeň - Ostrava.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Pátek, 05. února 2016 - 12:45:30  
Neregistrovaný host
66.249.93.67
Tiez si myslim, ze Pendolino na zapad nie je zly napad, na zapade sa z miest vo vzdialenosti Plzne od Prahy dochadza denne do prace.
Pátek, 05. února 2016 - 13:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 1-2006
Svetrovi cvrčkovi bouchly nervy z toho, že mu zase vyvracím jeho bludy, kterými nás tu neustále obšťastňuje. Obdobně se stalo díky dalším lidem už dříve i v jiných diskusích. Jak že je to s obsluhou Kněžmostu tím tvým mikrobem? [biggrin]

Jste holt dobrej, neda se nic delat. Nandavate to jednomu za druhym...
Pátek, 05. února 2016 - 13:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5347
Registrován: 4-2003
BoH: Osobně si myslím, že v současné chvíli mají na této trase místo už jen díky tomu, že jsou jednoznačně nejrychlejší (SC - 3:01, EC/IC/Ex - 3:22, RJ - 3:22, LEO - 3:26) a už si svoji klientelu našla (pravda, většinou nejezdí plné).


Spíš by mne zajímalo, zda pendolina vůbec nějakou klientelu od příchodu soukromníků ztratila. Já bych řekl, že nikoliv a ČD se se zajížděním pendolin na západ snažily naopak do nich další klientelu získat.


Nechtěl jsem nic podsouvat, nicméně si přiznejme, že na komerční riziko jinam než do Plzně jezdit nebudou (u nás se jedná o příliš malá města a do Německa je to příliš pomalé a nikdo je tam nechce). Jestli myslíš jezdit trasu Plzeň - Ostrava, proč ne, ale pořád tím budou jezdit i na trase Praha - Ostrava. Navíc se obávám, aby byl zajištěn dvouhodinový takt, nemají ČD dostatek těchto jednotek na pokrytí celého úsek Plzeň - Ostrava.


Už to tu kdysi kdosi uváděl, že na dvouhodinový takt Plzeň - Ostrava byl do nehody ve Studénce počet pendolin dostatečný.......

A opravdu nechci, aby trasu Ostrava - Praha ČD se svými pendoliny opustily. Nevím, jak jsi na toto přišel, o tom zde přeci nikde nepíšu........
Pátek, 05. února 2016 - 13:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 4-2003
Kosac:Jste holt dobrej, neda se nic delat. Nandavate to jednomu za druhym...


Něco k věci by nebylo?
Pátek, 05. února 2016 - 13:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 5-2014
Bram: Omlouvám se, jestli jsem Vás špatně pochopil. Přišlo mi, že ho chcete přeložit jinam, nikoliv jen protáhnout (viz níže).

===============

Priapos:Zase už je to potřeba zopakovat. Pendolino je jediný konkurence schopný projekt ČD proti soukromníkům. Proto musí prioritně zůstat jeho maximální možné nasazení pouze na rameni Praha - Ostrava. A vzhledem k současnému stavu by tedy rozhodně stálo za úvahu alespoň pro příští GVD zvážit redukci jeho momentálního zajíždění i za tyto stanice.

Bram: Tak to právě ani omylem - jediná výrazná výhoda pednolin oproti tomu, co nabízí RJ a LEO je právě zajíždění mimo trasu Praha - Ostrava na západ Čech.


==================

Jestli by bylo dostatečný počet jednotek na kompletní úsek Plzeň - Ostrava, samozřejmě bych s tím problém neměl. Opravdu ale nevím, kolik času by bylo na otočení a trochu se obávám o případné zálohy (jak to nyní vidíme, kdy na některé spoje jsou nasazovány klasické vozy).
Pátek, 05. února 2016 - 14:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5349
Registrován: 4-2003
BoH, opravdu jsi mne špatně pochopil. Naopak jsem chtěl svým příspěvkem vyzdvihnout to, co mohou nabídnout (a částečně již dnes i nabízí) se svými pendoliny ČD jako bonus oproti LEO a RJ z pohledu zákazníka a tím je přímá linka Plzeň - Praha - Ostrava [wink].

Naopak nepovažuji za moc rozumné jezdit s pendoliny až do Chebu, neb tam pendolino plní poněkud jinou roli, než by mělo. Přičemž tam zas není už díky velikosti sídel potenciál na to, aby se tam uživil jak rychlík, tak i pendolino.
Fandaprudič
Pátek, 05. února 2016 - 14:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2576
Registrován: 3-2009
nensi :
Pendolina ... kde jinde by měla jezdit než na Ostravu ?
1) Spěšné vlaky Praha - něco - něco - Kolín - něco - Přelouč - Pardubice
2) Spěšné vlaky Brno - ... - Svitavy - Ústí n. Orl. - ... - Klodzko
3) Rychlíky Praha-Děčín prodloužené do Schöny a Bad Schandau


Pokud nenastane regulace na trati Pha - Ova, je to jen říše snů. Pendolino patří mezi špičku v ČR a je to bezkonkurenčně nejlepší spojení mezi Pha - Ova. Jak co se týče úrovně cateringu, tak i třeba wifi. A jak už tu bylo napsáno, i když trochu jinak, RegioJetem lepší lidi nejezdí. První třída v 680 je opravdu cílena na vyšší vrstvu a firmy a tito lidé s RJ nebo LE nepojedou. Znám několik případů ve svém okolí.
P.S. - Spojení na západ je už jen taková třešnička na dortu. I když o nějakém větším množství cestujících jezdícím na rameni Ova - Ol - Plzeň - Cheb dost pochybuji.
Pátek, 05. února 2016 - 15:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5350
Registrován: 4-2003
Fandaprudič:První třída v 680 je opravdu cílena na vyšší vrstvu a firmy a tito lidé s RJ nebo LE nepojedou

Minimálně v případě LE jezdí i ta vyšší vrstva lidí, soupravy LE jsou pro ně uzpůsobeny. Třeba jen proto, že dvouhodinový takt je prostě malá četnost spojení na to, aby vyšší vrstva jezdila JEN pendoliny.
Fandaprudič
Pátek, 05. února 2016 - 15:33:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 3-2009
Bram :
Sice máš pravdu, ale dost podstatný problém a fakt, který u LE a u RJ je, je nemožnost koupě síťových přenosných jízdenek. O kvalitě jídel u konkurentů oproti ČD Restaurant bych se nerad vyjadřoval. Byl bych hrubý. [talker]
LE je takový slabší doplněk k Pendolinu. RegioJet by mne třeba ani nejvyšší třídou neuspokojil.
Babilon
Pátek, 05. února 2016 - 15:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 12-2007
Spíš by mne zajímalo, zda pendolina vůbec nějakou klientelu od příchodu soukromníků ztratila.

Nejsem vyloženě klientela, která jezdí pendolinem ze zásady. Já si vybírám nejrychlejší spojení a velkou roli tady hraje návaznost na obou koncích.

Zatímco dříve jsem vybíral mezi SC a Ex (a SC vyhrálo cca v polovině grafikonů), tak dneska vybírám mezi SC, Ex, RJ a LE - SC vyhraje tedy cca jednou za čtyři roky. Vzpomínám na doby, kdy jsem měl čtyřku se stolečkem pro sebe - tehdy bylo cestování nejpříjemnější.
Pátek, 05. února 2016 - 16:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2878
Registrován: 8-2012
První třída v 680 je opravdu cílena na vyšší vrstvu a firmy a tito lidé s RJ nebo LE nepojedou
No jasně. Třeba proti LE Premium má 1. třída 680 (= jinak barevné sedačky než ve dvojce) vyššovrstevního co?
nemožnost koupě síťových přenosných jízdenek
No jo, odtud vítr fouká - nejsou to vlaky pro šotouše se síťovkama [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pátek, 05. února 2016 - 16:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5352
Registrován: 4-2003
Fandaprudič:LE je takový slabší doplněk k Pendolinu.

Také to tak na mne působí - ale jen kvůli možnostem stravování a rychlosti......

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Fandaprudič
Pátek, 05. února 2016 - 16:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 3-2009
TH : Za prvé nejsem šotouš se síťovkou. Za druhé jsem držitelem IN100 z důvodů cest jak soukromých, tak služebních po celé ČR. Pokud budu zaměstnavatel, a budu vysílat kolegy na služební cestu, je pro mne zajímavější volba IN100 plus příplatek do první třídy, nebo IN B. Nemusím složítě řešit objednávku na každý spoj, navíc nejsem omezený jen relací Praha - Ostrava.
Takže nesuď ostatní podle sebe. [wink]
Co se týče jedničky v 680, jde už minimálně o rychlost a jízdní komfort mezi Prahou a Ostravou, kde cestující v Pendolinu ušetří mnoho času, proti tramvaji, která dokonala příznačnost názvu zvýšením počtu stanic. Kvalita připojení k internetu, nebo kvalitní gastronomie je spousta dalších prvků ...

Bram : [happy] V podstatě jsem odpověděl a potvrdil výše.

A proč ještě jednosta 680 a ne třeba žlutej ?
Stačí se mrknout na historii zpoždění jednotlivých spojů jednotlivých dopravců za cca poslední tři měsíce. Naposled průser s bombou v LE a RJ. Přednost 680 je i například v tom, že pokud by se našel magor, kterej by ohlásil bombu v 680, tak mohou ČD sáhnou téměř v každé druhé stanici po operativním řešení. Jasně, nebude to jednotka 680, ale třeba jen koženka, ale RJ nebo LE se v takové situaci ukázaly, že nemají operativní řešení žádné.
Pátek, 05. února 2016 - 16:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 8-2010
Fandaprudič: TéHá prostě nechce připustit, že jsou lidé kteří jsou v tom "předraženém" Pendolinu spokojeni. Stejně jako jsou mnozí spokojeni s IN 100 a dalšími produkty. Nedávno jsem jel LE a vedle takového pána jsem seděl. Nadával, že v LE to jídlo a internet stojí za nic a v RJ taky. Říkal, že se soukromníkem jel výjimečně jinak má IN 100 a jezdí Pendolinem nebo Expressem a je spokojen. Občas si v Pendolinu dá i oběd. Takže stejně jako někteří nejezdí zásadně s ČD tak to funguje i opačně [wink]
Cestování je můj život...
Pátek, 05. února 2016 - 16:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2879
Registrován: 8-2012
Za druhé jsem držitelem IN100 z důvodů cest jak soukromých, tak služebních po celé ČR
...jako "vyšší vrstva" OSVČ (protože je IN-100 v nákladech a soukromé cesty jsou "zadarmo")? Pak se nenávist k "nesíťovkovým" dopravcům samozřejmě dá pochopit. Ale nesuďte firmy podle sebe. Atraktivita přenosné IN-100 pro normální firmu je na úrovni statistické chyby.
Nemusím složítě řešit objednávku na každý spoj
Hm, to je asi děsně složité v dnešní době, koupit si jízdenku. Taky zas nemusíte řešit logistiku té přenosné IN-100 (třeba můžete vyslat dva kolegy společně)... ale tohle už tu bylo semleto tolikrát, že. Nejdřív se do nějaké firmy jděte podívat.
proti tramvaji, která dokonala příznačnost názvu
...takže je to spíš na emotivní rovině, jak vidím.
mohou ČD sáhnou téměř v každé druhé stanici po operativním řešení. Jasně, nebude to jednotka 680, ale třeba jen koženka
Jako že se v každé druhé stanici válí koženka s lokomotivou a "živým" strojvedoucím, která může na písknutí vyrazit do Ostravy? Nepřeceňoval bych takovou flexibilitu. Nebo že vás přesadí do nějaké kolemjedoucí plívy? Tak to samozřejmě můžete přestoupit i od jiného dopravce.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pátek, 05. února 2016 - 16:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 8-2010
TH: Hm, to je asi děsně složité v dnešní době, koupit si jízdenku. Taky zas nemusíte řešit logistiku té přenosné IN-100 (třeba můžete vyslat dva kolegy společně)... ale tohle už tu bylo semleto tolikrát, že. Nejdřív se do nějaké firmy jděte podívat

Hmm, tak je holt asi pro někoho lepší a příjemnější si jednorázově koupit IN 100 a potom už žádné nákupy jízdenek na vlak neřešit. V MHD si také lidé kupují předplatní kupóny místo toho aby si každý den kupovaly jízdenku. Tak proč nám zase podsouváte podle vás to jediné správné řešení ? [crazy]
Cestování je můj život...
Modrá nenávist
Pátek, 05. února 2016 - 17:00:48  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Tak proč nám zase podsouváte podle vás to jediné správné řešení ?

Protože modrá je zlo a nikdo není spokojený v modrém vlaku [proud]
Pátek, 05. února 2016 - 17:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10104
Registrován: 5-2004
On je metrans nejaka sotogrupa? Co se tady dnes clovek nedocte...

Nebo uz nejsou zamestnanecky inkila? Nebo na th nevybyla?

Tedy mit zamestnance co se domniva ze platba predem je fujfuj musi bejt terno.

Nemluve o tom ze inkilari zhusta jezdej sluzebne ruzne v tejdnu a sedle na rozdil od ruznejch ucnakodojizdecu pa/ne lovicich a ruzne stornujicich sparprajzy po esopech (jeste "lepsi" jsou "k tete na vanoce") co pak na netu pyskujou ze na 23.12. nebyl lacinej listek a dopravce si dovolil ec posilit honekrem nebo beckem aby nezustali lidi na perone nebo nestali u hajzlu...
Pátek, 05. února 2016 - 17:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 8-2011
Přiznám se, že za mne kombinace autobus SA Plzeň - Praha Zličín, metrem ze Zličína na hlavní nádraží a další jízda vlakem RJ do Ostravy oproti přímému spojení Plzeň - Ostrava pendolinem to projíždí na celé čáře........

S tim se nedá nic než souhlasit,spojení západu Čech a Moravy bez přestupu je dobrý nápad,bohužel v podobě náhodného výstřelu.

že s Pendolinem jezdí převážně jiná klientela, která o služby RJ nestojí.
Proč pořád to škatulkování cestujících? Kolik procent je ortodoxních lidí,který pojedou jen tim svým a druhým "ani za zlatý prase"? Zbytku to bude asi jedno a pojede tim co vyhovuje cenou,časem,rychlostí,apod
Jeho Vysost
Pátek, 05. února 2016 - 17:13:10  
Neregistrovaný host
66.249.93.67
Netvrdil by som, ze RJ tu situaciu nezvladol, do takej Ostravy zvladol vypravovat vlaky celkom solidne. Ked sa bavime o cestujucich, RJ jazdi dost vela ludi s rodinami, kedze.u CD by sa za listok cez hranice nedoplatili. Co sa tyka firemnych listkov, na to maju LE aj RJ specialne programy, kde firma dostava aj rozne ponuky, trebars aj na rezerve celej triedy s cateringom.
Jeho Vysost
Pátek, 05. února 2016 - 17:15:46  
Neregistrovaný host
66.249.93.126
Suhlas, videl som troch manazerov iducich do Ostravy, LE nejde tak sli k RJ, kde im povedali, ze vlak uz nestihnu a dalsi o hodinu, tak sli EX o 40 minut. Proste potrebovali byt ASAP v Ove
Pátek, 05. února 2016 - 17:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 8-2011
Nedávno jsem jel LE a vedle takového pána jsem seděl. Nadával, že v LE to jídlo a internet stojí za nic a v RJ taky. Říkal, že se soukromníkem jel výjimečně jinak má IN 100 a jezdí Pendolinem nebo Expressem a je spokojen. Občas si v Pendolinu dá i oběd.

No tak to jsi seděl vedle Fandyprudiče,vidíš,už se znáte[biggrin]
Pátek, 05. února 2016 - 17:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 8-2012
Fandaprudič: někdo kdo má IN 100 a jezdí pravidelně mi nepřijde jako vyšší vrstva. Vyšší vrstva má na to dát 800 za cestu jedním směrem v Premium a cenu IN100 projezdit do 3 měsíců, pokud teda náhodou nejede autem. A jako majitel firmy bych určitě někomu za nic připlácel za první třídu v Pendolinu, ona ta druhá jede do Prahy delší dobu? A ano, jsou firmy co jezdí výhradně s ČD, ale je i pár, co jezdí i výhradně s LE. S RJ asi už moc nadšenců pro neustálých problémech s klimou a topením, věčným zpožděním a dalšíma problémama, nezůstalo.
Pátek, 05. února 2016 - 17:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 8-2010
Glory: Leoš byl dobrý dokud byl rychlej. Teď je z něho zastávkový rychlík [biggrin] a docela se to v té 1. třídě Pendolina projevilo. Já přes ní chodím do bistra a dřív to byla bída s obsazeností teď se to výrazně zlepšilo.

Hroch.R420: OK, ten výrok jsem trochu přehnal, ale opravdu ne každý touží jet vlakem bez funkční klimatizace nebo topení a s věčným zpožděním jak napsal Glory [proud]
Cestování je můj život...
Pátek, 05. února 2016 - 17:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 8-2012
Honza7887: teď si právě napsal velkou "výhodu" první třídy v Pendolinu, chodí ní lidi sem a tam. A je to velkoprostor pro spoustu lidí. U Leoše jde maximálně steward ke strojvedoucímu (co se premium týče) a to se víc jak 2x za celou cestu nestane. Zase nevýhodou je, že při cestě z Ostravy tě otočí naopak, nemáš garanci jakým směrem pojedeš ani tu většinu cesty a je tam prostě větší hluk. Nicméně zase Flirty nejsou tak omšelé jako deset let jezdící Pendolino co potřebu GO interieru jako sůl.
Fandaprudič
Pátek, 05. února 2016 - 19:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 3-2009
Glory 2370
Vyšší vrstva má na to dát 800 za cestu jedním směrem v Premium a cenu IN100 projezdit do 3 měsíců, pokud teda náhodou nejede autem. A jako majitel firmy bych určitě někomu za nic připlácel za první třídu v Pendolinu, ona ta druhá jede do Prahy delší dobu?
Vyšší vrstva zpravidla šetří víc, než vrstva nižší a střední [wink]
Jako majitel firmy s IN B si pořídíte tento produkt mimo jiné i proto, že bude mít zaměstnanec dopravu na úrovni a ušetří se čas s administrativou a zpracováváním nekončných cesťáků. Ono to není jen o úspoře financím ale i o úspoře času. Čas jsou peníze [happy]

TH 2879
Atraktivita přenosné IN-100 pro normální firmu je na úrovni statistické chyby.
Nechci se Vás dotknout, ale v kolika firmách, která vysílá zaměstnance na služební cesty jste pracoval ? [andel]
Mít síťovou jízdenku, která není na jméno ( nejen u drah, ale třeba i u DP ) přináší docela solidní úsporu financí.

Hm, to je asi děsně složité v dnešní době, koupit si jízdenku.
Představte si situaci, kde v účetnictví zpracováváte cesťáky u třiceti lidí měsíčně a zadáváte do interního systému. Účetní by mohla čas strávený zpracováním cesťáků jistě využít efektivněji. [happy]

Hroch 802

No tak to jsi seděl vedle Fandyprudiče,vidíš,už se znáte

Takže seznamka se nám tu rozjíždí ? [proud]

Glory 2371

chodí ní lidi sem a tam.

Pendolina nejsou vypravovány na zastávkové rychlíky. Flukturace cestujících mezi Pha a Ovou je opravdu minimální a ruch je srovnatelný s LE Premium. To už bych viděl jako méně bolestivou variantu RJ a jejich nejvyšší třídu.
Ernie
Pátek, 05. února 2016 - 19:12:37  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
tak mohou ČD sáhnou téměř v každé druhé stanici po operativním řešení. Jasně, nebude to jednotka 680, ale třeba jen koženka, ale RJ nebo LE se v takové situaci ukázaly, že nemají operativní řešení žádné

Naposledy se to ukázalo zhruba před třemi týdny při zasekání 509. Během tříhodinové jízdy z Prahy do Pardubic se nevymyslelo nic, v 17:14 (tři minuty po plánovaném odjezdu) bylo cestujícím v Ostravě oznámeno že se vlak v úseku Ova-Olomouc odřeknul a že mají počkat hodinu a něco na další spoj (věčně zpožděný polský zázrak s číslem 112). Jen dodám, že těch cestujících, kterých se to dotklo, bylo několik desítek, neb se jednalo o nedělní odpoledne a s tím spojené stěhování národů. Koženka, která by je svezla do Olmiku, kde by mohli přesednout do svého vlaku, by jim ušetřila 90 minut. Nebyla k dispozici (a že těch každých druhých stanic na Ostravsku je). A kvůli dlouhému čekání na toto neřešení nebyl prostor ani pro využití několika volných míst v LE, které měli rezerované cestující až od Olomouce, kam mohli dojet.
Pátek, 05. února 2016 - 19:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2880
Registrován: 8-2012
Tak proč nám zase podsouváte podle vás to jediné správné řešení ?
Správně by měla otázka znít - proč mi zase podsouváte, že vám podsouvám nějaké řešení?

Nechci se Vás dotknout
Ale to se klidně dotkněte, takovejch tu je, co nic jiného nedokážou :-)
v kolika firmách, která vysílá zaměstnance na služební cesty jste pracoval
A vy?
Pracuju ve firmě, která má nakoupený významný počet IN-100 (na jméno) a nevidím žádný problém ani v tom, že ji máte vy (už třeba kvůli síťovosti, ale určitě ne primárně kvůli vaší hogofogovitosti ve vyšší vrstvě pendolína). Problém je v něčem jiném: znáte bajku o lišce a hroznech? Jak liška nedosáhla na hrozny, které si chtěla utrhnout, a tak si postupně vsugerovala, že je vlastně vůbec nechce, že jsou kyselé a nezralé atd. Je úplně logické, že jako IN-100vkař máte "hrozny" u LE a RJ za kyselé atd, ale fabulovat tu nějaké "vyšší vrstvy" vyhledávající pendolíno, to už je druhý level (to pak máte tu IN-100 levnější, za agitaci? [happy] ). Opět říkám - chápu to, ale zkuste se zamyslet nad tím, jestli jste opravdu objektivní a vámi vymyšlené "důkazy" výhodnosti IN-100 platí obecně (voni jsou asi všichni ostatní úplně blbí), přičemž vůbec nemám důvod je rozporovat - jsou prostě zástupné.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pátek, 05. února 2016 - 20:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 7-2009
Ještě že u Radima fasují kladiva [biggrin]

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3506631
hádky
Pátek, 05. února 2016 - 20:19:07  
Neregistrovaný host
193.165.30.182
Pánové kdy už konečně zjistíte kdo z vás má většího pindíka?? Vás to baví se dohadovat co nebo kdo je lepší?
Nesni
Pátek, 05. února 2016 - 20:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 6-2014
Fandaprudič:
Jak co se týče úrovně cateringu, tak i třeba wifi.
Úkolem železnice by ale mělo být dopravit cestující z místa A do místa B, a proto mi přijde logické využívat vozidla přednostně tak, aby ta doprava byla rychlejší a pohodlnější. Sorry, že to řeknu natvrdo, ale najíst se máte v restauraci a na internetu můžete být i se svým datovým tarifem.

ušetří se čas s administrativou a zpracováváním nekončných cesťáků
Zaměstnanec, který pojede na služební cestu bez cesťáku, je s odpuštěním blázen.
Babilon
Pátek, 05. února 2016 - 21:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 12-2007
ne každý touží jet vlakem bez funkční klimatizace nebo topení a s věčným zpožděním

S tím zpožděním to záleží spoj od spoje:
RJ 1016 - 6' - 67 %
LE 1366 - 10' - 25 %
IC 502 - 14' - 50 %
(vlak - průměrné zpoždění - počet vlaků se zp. do 5', jedná se údaje za 20.-31.1., kdy jsem to sledoval)
Babilon
Pátek, 05. února 2016 - 21:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 12-2007
Sorry, že to řeknu natvrdo, ale najíst se máte v restauraci a na internetu můžete být i se svým datovým tarifem.

Sorry, že to řeknu natvrdo, ale nějaký Nesni nebude rozhodovat o tom, co mám dělat či nedělat ve vlaku.
Nesni
Pátek, 05. února 2016 - 21:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 856
Registrován: 6-2014
Babilon:
nějaký Nesni nebude rozhodovat
Nic takového jsem nepsal. Jenom bych rád, aby se vozidla nasazovala podle primárního účelu, ke kterému byla vyrobena, tedy podle přepravy. Na trati 260 mohou výrazně zkrátit JD, ať jezdí tam. Neřídit se tím, že se v nich dobře vaří a funguje wi-fi. Tyto vlastnosti jsou přenositelné i na jiná vozidla. Naklápění do Bmz ovšem přendat nepůjde.
Priapos
Sobota, 06. února 2016 - 00:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 878
Registrován: 10-2012
T_._H_.:
Pendolino je jediný konkurence schopný projekt ČD proti soukromníkům. Proto musí prioritně zůstat...
To je právě kruciální otázka, jestli musí. Jestli by stát neměl pro podnikání jen vytvářet podmínky a zasahovat jen tam, kde to bez něj nejde, nikoli muset sám podnikat jen proto, že si modré gumy potřebují něco dokazovat za cizí peníze.


Pokud nechtějí ČD vyklidit pole, tak na rameni Praha - Ostrava Pendolino zkrátka a dobře zůstat musí, je to zásadní a nepominutelná premisa probíhajícího konkurenčního boje. A pokud si zasahování a „vytváření" podmínek státem u nás představujete obdobně, jako to proběhlo teď na Slovensku (kauza IC), tak něco takového by Jančura také uvítal, protože přesně o totéž mu jde i zde v ČR.
Sobota, 06. února 2016 - 11:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 12-2003
No, není to tak dávno, kdy Radim zase blekotal do médií, že je připraven na odkoupení celé flotily Pendolín od ČD. Sice tyhle jeho žvásty jsou úsměvné, ale s odstupem času je to minimálně k zamyšlení. Proč chtěl pán s červeným nosíkem koupit escéčka víme? Ačkoliv je známo, jakým stylem vede své PR žvásty a kampaně na prostší a jednodušší lid, především pak na "lowcosterové cestující" ale těch perel by se dalo najít více.. SC Pendolino mu vadí, to je dobře.. [ok][biggrin]
Sobota, 06. února 2016 - 12:50:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2883
Registrován: 8-2012
zda pendolina vůbec nějakou klientelu od příchodu soukromníků ztratila. Já bych řekl, že nikoli
Možná by pomohla návštěva oftalmologa [happy]

je to zásadní a nepominutelná premisa probíhajícího konkurenčního boje
Znovu opakuji: kruciální otázka je, jestli by měl "probíhat konkurenční boj" za účasti státu, nebo jestli by měl stát jen vytvářet podmínky pro hospodářskou soutěž a starat se hlavně o to, co je tržně nezajímavé a přesto to chce zajišťovat.
Proč třeba není nějaká konkurenční státní velkopekárna chleba, vždyť to je z hlediska "přežití" ještě daleko důležitější?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Sobota, 06. února 2016 - 14:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2016
Proč třeba není nějaká konkurenční státní velkopekárna chleba, vždyť to je z hlediska "přežití" ještě daleko důležitější? Mno, ono úplně stačí velkopekárny, velkokostelce, velkoolmy co patří pod premiéra. Pardon, pod ministra financí ;-)
Fandaprudič
Sobota, 06. února 2016 - 15:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 3-2009
Nesni 854

Úkolem železnice by ale mělo být dopravit cestující z místa A do místa B, a proto mi přijde logické využívat vozidla přednostně tak, aby ta doprava byla rychlejší a pohodlnější. Sorry, že to řeknu natvrdo, ale najíst se máte v restauraci a na internetu můžete být i se svým datovým tarifem.

V dnešní době je úkol železnice především si udržet stávající zákazníky, a snažit se, aby neutíkali ke konkurenci. Tím mohou docílit právě toho, že učetří cestujícímu čas a umožní se cestujícímu v klidu najíst v restauračním voze.

Bevelo 3704

No, není to tak dávno, kdy Radim zase blekotal do médií, že je připraven na odkoupení celé flotily Pendolín od ČD. Sice tyhle jeho žvásty jsou úsměvné, ale s odstupem času je to minimálně k zamyšlení.

Naprosto nereálné. Přiraven být může, ČD se jich ale zbavit nechce. A myslím, že nemá ani důvod.

TH 2883

Možná by pomohla návštěva oftalmologa

Jak často a v jakých období jezdíte 680 mezi Prahou a Ostravou ?

TN26 15

Mno, ono úplně stačí velkopekárny, velkokostelce, velkoolmy co patří pod premiéra. Pardon, pod ministra financí ;-)

Trochu mimo mísu. Váš příspěvek je dost zaujatý.
Nesni
Sobota, 06. února 2016 - 15:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 859
Registrován: 6-2014
Fandaprudič:
úkol železnice především si udržet stávající zákazníky, a snažit se, aby neutíkali ke konkurenci
Z dříve uvedeného odkazu na článek o nové aktivitě MD plyne, že snaha o udržení cestujících bude již brzy téměř zbytečná. Nevím, jestli někdo pojede třeba o 3 hodiny dříve, aby si dal oběd právě u JLV.

učetří cestujícímu čas a umožní se cestujícímu v klidu najíst v restauračním voze.
Nejsem proti jídelním vozům ani žádným jiným službám. Ale jídlo snad lze podávat i jinde než v Pendolínu. Klasická souprava je schopna zajet trasu Praha-Ostrava cca ze stejnou dobu, tak proč trváte na Pendolínu?