Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 10. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 10. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Slim
Sobota, 06. února 2016 - 15:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5354
Registrován: 2-2005
T.H.:
No jo, odtud vítr fouká - nejsou to vlaky pro šotouše se síťovkama

A vono Vám to vždycky jednou za čas nedá a flusancem na šotouše se síťovkama a režisty odkryjete pravý důvod Vaší nenávisti k ČD...sebehlubší Vaše znalosti o dráze to deklasuje na vyřizování si osobních účtů s ex matkou dráhou Českou...

Hroch:
Proč pořád to škatulkování cestujících?
S Vámi nemám ve zvyku souhlasit, ale tohle jste trefil...Každý má svoje důvody, proč s jedním ano a s druhým ne, případně proč jednou s jedním ano a příště s tímtéž ne, a snažit se o jakékoli generalizování a zatřídění je holá kravina. Já tady sice vystupuju proti Jančurovi, ale kdybych potřeboval jet do Ostravy, řeším čas, cenu a případně návaznosti, kdybych jezdil pravidelně, řeším i spolehlivost lokomotivy, topení a klimatizace, případně kvalitu jídla, ale dumat nad tím, proč někdo jiný to má jinak, je fakt blbost. Evidentně každý z dopravců dal části cestujících důvod, aby s nimi jeli...
Fandaprudič
Sobota, 06. února 2016 - 17:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 3-2009
Nesni 859
Z dříve uvedeného odkazu na článek o nové aktivitě MD plyne, že snaha o udržení cestujících bude již brzy téměř zbytečná. Nevím, jestli někdo pojede třeba o 3 hodiny dříve, aby si dal oběd právě u JLV.

Řekl bych, že plánovaná aktivita MD není na pořadu dne. Pokud by k tomu ale došlo, dá se ve velké míře očekávat návrat BUS dopravců na trasu Pha - Ova. V tomto s Vámi souhlasím.

... proč trváte na Pendolínu?

Tak už jen vibrace a komfort jízdy jako takový je rozdílný.

Slim 5354

Evidentně každý z dopravců dal části cestujících důvod, aby s nimi jeli...

A vidíš, sám nad tím dumáš. [andel]
Dopravcům dokonce o jakési škatulkování jde, neboť jim to zajistí loajalitu cestujících. Každý má nastavená kritéria a náročnost jinde a o tom ta konkurence je. [happy]
Sobota, 06. února 2016 - 19:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 8-2012
Jé, můj psychoanalytik Slimta dorazil [happy]. Kdepak jste se toulal, člověče?
Každý má svoje důvody, proč s jedním ano a s druhým ne
Ale jo, akorát ty důvody nemůžou být zástupné, protože z toho pak příliš čouhá jejich účelovost a absurdita... Jo, budu v Ostravě čekat dvě hodiny na Pendolíno, abych si v něm dal foié gras nebo párky s kečupem a hořčicí [happy].
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Majkl007
Neděle, 07. února 2016 - 08:59:06  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"Jo, budu v Ostravě čekat dvě hodiny na Pendolíno, abych si v něm dal foié gras nebo párky s kečupem a hořčicí"
Proč ne, třeba to tak někdo skutečně má. Stejně jako jiný může čekat dvě hodiny na RegioJet jenom proto, aby dostal kafíčko zadarmo. Lidé jsou různí...[wink]
Ernie
Neděle, 07. února 2016 - 10:06:13  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Na 1009 a obratovém 1018 budou dnes k vidění dvě Astry (vozy 1 a 9). Po třech týdnech vlak poveze opět kapacitu přes 500 cestujících, minulé týdny jezdil jenom s šesti vagony.
Neděle, 07. února 2016 - 10:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 12-2003
Líbí se mi tak krásná jednoduchost některých cestovatelů. Tak čekat na pinďoura se nechce, tak se bude čekat stejný čas na RegioJet, kde dostanu něco zadáčo že? Prostě lowcosteři jedna radost. Paradoxní na tom celém je skutečnost, že někteří jednodušší jedinci (převážně voličstvo Bureše) bere RJ jako kosmickou loď, přitom je to jen naleštěné pozlátko, živené masivní mediální kampaní. "Chudá bída" už začala mazat kritiku na FBRJCZ, no dalo se to čekat, to se moc nehodí do krámu - když už jsme u té morálky, o které tady Jančura na začátku svého cirkusového ježdění na domácích kolejích, cintal!
Neděle, 07. února 2016 - 10:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5353
Registrován: 4-2003
T.H.:Možná by pomohla návštěva oftalmologa

Vskutku jsou dnes pendolina méně vytížená, než byla před nástupem RJ a LEO?


Není to nepatrně jinak? Je a bylo by dobré se o tom zmínit. Jednak se v pendolinech zlepšily výrazně služby a poklesly ceny jízdenek oproti době před nástupem RJ a LE a dále se díky RJ a LE staly použitelnými pro cestu z Prahy do Ostravy i jiné vlaky, než pendolina. Na ostatních vlacích ČD nebyla záruka, že se tam nevyskytnou vozy řady B a jiné podobné vykopávky, které se tam zcela běžně vyskytovaly, krom celkově malé nabídky spojů, které neodpovídala vůbec poptávce. Systém, kdy jednou za dvě hodiny jel jakýsi nadvlak, který nadvlakem z pohledu kultury cestování v Evropě na západ od nás vůbec nebyl (byl to takový standard) a další vlaky většinou byly z tohoto pohledu těžce pod úrovní.

Dnes tu pendolina vyčnívají jen díky jízdní době a možnostem stravování, takže jim mnozí dávají přednost. Jinak ale mezi Prahou a Ostravou jedou v dostatečném počtu další vlaky se standardem komfortu běžném na západ od nás (jak RJ a LE, tak i ČD) a není nutné si dle jízdního řádu pendolin plánovat celý den. Pro mnoho normálních lidí to BYL kdysi dost velký problém. Ne každý měl zájem si krátit dvouhodinové čekání projížděním tramvajové či trolejbusové sítě v Ostravě, když mu ujelo pendolino a neměl zájem narazit na vozy řady B a kodrcat se v nich do Prahy. Třeba chtěl jen vystoupit v Praze ve stejném stavu, v jakém do vlaku v Ostravě nastoupil a neplatit dosti velké peníze za zcela neodpovídající komfort cestování.

Dnes je naopak nabídka mezi Ostravou a Prahou plně odpovídající poptávce běžných cestujících. Samozřejmě, vyskytnou se tu nářky šotoušů a nádražníků, že nejede nic brzy ráno a pozdě večer a že před nástupem RJ a LE bylo lépe, ale naprostá většina cestujících je spokojena a z pohledu cestujícího z doby před nástupem RJ a LE řeší dnes naprosté kraviny, což si lze dnes již dovolit [wink].
Neděle, 07. února 2016 - 11:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2889
Registrován: 8-2012
Není to nepatrně jinak?
Je to především tak, že pendolína daleko víc prodělávají než před nástupem RJ (a vzhledem k tomu, že ČD se deklarují jako ziskové, musí docházet k jejich křížovému financování z regionální dopravy). Je to jak dalším úbytkem cestujících v nich (i když počty od největšího propadu mírně stoupají, pořád to nejsou hodnoty zpředRJ časů - přece jen tehdy byly akorát dvě možnosti, pendolína nebo slizká koženka, zvlášť v dobách, kdy EC na Slovensko jezdily přes Lideč a zbyly tak jen náhodné výstřely EC Praha), tak i poklesem cen jízdenek (co si budeme povídat, vynucenému především konkurencí, bez ní by se do Ostravy jezdilo dodnes za cca 700 Kč obyč jednosměrně).
Dostat pendolína do "závazku veřejné služby", tak by mohl Dopravce voblíznout všech deset.
z pohledu cestujícího z doby před nástupem RJ a LE řeší dnes naprosté kraviny
Přesně tak. Na druhou stranu to třeba Blbelovi pořád vydá na několik článků (kompilátů z fejkbúku nebo odněkud ukradených) měsíčně [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Duchodce_z_vysočiny
Neděle, 07. února 2016 - 11:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 12-2010
proč si pořád myslíš že pendolina prodělávají? máš nějaké DŮKAZY? máš leda prt, jen si to myslíš a nebo žereš to co si média nacpou pod čumák a pak to papouškuješ všude kde se ti to hodí
Já třeba nevím jestli prodělávají nebo vydělávají. to ví sám podnik, je to jeho věc
K tomu tvýmu udajnýmu křížovému financování ti to povím asi tak.....je to kravina, nic takového není, možná máš na mysli asi to že u objednaných spojů cena obsahuje navíc i nějakou tu korunu navíc jako přiměřený zisk a je pak na dopravci co s tím udělá, tak to je i na slovensku u RJ na žitném ostrově ať se ti to líbí nebo ne.
S tím ziskem si může třeba i platit vlak který prodělává i když ty by ses stavěl třeba na hlavu, může ti to být úplně jedno
Tak hochu zkus někdy mluvit věcně a pravdu ať zdejší diskuze je jednou trochu ke čtení, zatím si na tvými žvásty chodím zlepšovat náladu....HUMOREM, který niko normální nevymyslí
Neděle, 07. února 2016 - 12:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7875
Registrován: 12-2009
musí docházet k jejich křížovému financování
A dochází. Např. RJ se netají tím, že vlaky dotuje z jiných činností.
Neděle, 07. února 2016 - 12:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 12-2003
Pendolína prodělávají, Radim to říkal - tak to je univerzální pravda. Podobně to papouškoval zrzounek na Burešovo iDNES. Prodělávají, a basta! [lol]
Neděle, 07. února 2016 - 12:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10062
Registrován: 4-2007
Na 1009 a obratovém 1018 budou dnes k vidění dvě Astry (vozy 1 a 9).
A kolik z nich bude topit a mít provozní hajzlíky? [biggrin]
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Ernie
Neděle, 07. února 2016 - 12:48:57  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Pendolína prodělávají, Radim to říkal - tak to je univerzální pravda
A kolik z nich bude topit a mít provozní hajzlíky?

Astry netopí a nemají funkční hajzlíky. Cestující na facebooku to kdysi napsal, takže to teď bude univerzální a navždy platná pravda.

Omlouvám se, že provozními zajímavostmi ruším vaší plodnou debatu k tématu [happy]
=
Neděle, 07. února 2016 - 14:11:56  
Neregistrovaný host
94.113.136.165
Ohl: a taky bere na ty jine cinnosti nevysoutezene statni prachy? ale to uz tu bylo mockrat, ze...
Neděle, 07. února 2016 - 14:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 8-2010
Já třeba nevím jestli prodělávají nebo vydělávají. to ví sám podnik, je to jeho věc

Asi tak, mě jako častému cestujícímu je úplně šumák jestli to vydělává nebo prodělává. Já jenom využívám daný produkt.
Cestování je můj život...
Neděle, 07. února 2016 - 14:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5354
Registrován: 4-2003
=:A dochází. Např. RJ se netají tím, že vlaky dotuje z jiných činností.

Ohl ale bude dále jak kolovrátek mlít a vypouštět účelové mlhy, jen aby vše zůstalo při starém, případně aby se vývoj nesl jen v duchu mírného pokroku v mezích zákona. Tj. aby smrádek a teplíčko bylo zachováno a zcela neefektivně se dělaly pozitivní změny pro cestující, navíc v malém rozsahu. Konkurence vybudila ČD k horečné prozákaznické činnosti a nakonec to pomohlo i jim ke zlepšení povědomí o nich u mnoha obyvatel ČR.

Mohu jen přemýšlet (odkud vane vítr, ví asi každý), proč byly nakupovány interpantery, ačkoliv mnohem levněji a bez přílišného zvyšování dluhu, ČD nepřistoupily pouze k rozsáhlejší rekonstrukci vozů které vlastní, případně k daleko rozsáhlejším nákupům ojetin ze zahraničí.


Mohu také jen doufat, že neprojde žádná regulace kapacit, kterou (nikoliv samo) vymýšlí ministerstvo dopravy, zejména, když žádná vyčerpaná kapacita na trati Praha - Ostrava není.


Když někde chybí kapacita na dálnicích a silnicích, tak jsem si nevšiml, že by se postupovalo tak, že se bude vybírat, kdo a kdy bude mít šanci projet. Naopak, vždy se k tomu přistupuje zvýšením kapacity silniční sítě.

Proč by na železnici mělo platit něco jiného? Jen proto, že se někomu konkurence na kolejích nelíbí? Samozřejmě očekávám, že se dozvím opětovně vysvětlení typu: Železnice není silnice, železnice je specifická atd.
Neděle, 07. února 2016 - 14:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 8-2010
Bram: Tak mě osobně by konkurence nevadila kdyby byla splněna základní podmínka a to je uznávání jízdenek a dalších nabídek. Jako cestující si koupím na relaci kde jezdím IN50, protože se vyplatí. ČD tam přestanou jezdit a mě bude úplně na nic a jízdné se mi prodraží, protože slevu na úrovni IN50 mi soukromník nedá. To mě naštve a odradí. Ale to je furt dokola kdyby se chtělo už to mohlo dávno být, ale MD nechce [uhoh]
Cestování je můj život...
Neděle, 07. února 2016 - 14:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5355
Registrován: 4-2003
Honza7887:Asi tak, mě jako častému cestujícímu je úplně šumák jestli to vydělává nebo prodělává. Já jenom využívám daný produkt.


Vidím to úplně stejně a je zcela nežádoucí, aby se ČD z trati mezi Prahou a Ostravou stáhly. Zejména, když pendolina jsou nakonec po výrazných změnách v rozsahu poskytovaných služeb nakonec to nejlepší, co se mezi Prahou a Ostravou jezdí, včetně toho, že jde o nejrychlejší spoje.

Klidně by se mohlo stát, že po odchodu ČD by mohla úroveň služeb u RJ poklesnout a ceny výrazně stoupnout.
Neděle, 07. února 2016 - 14:59:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5356
Registrován: 4-2003
Honza7887: Ale to je furt dokola kdyby se chtělo už to mohlo dávno být, ale MD nechce

To ví určitě i Ohl a jemu podobní, ale jim vyhovuje tento stav, když už tedy nejde (prozatím) nijak vyštípat RJ a LE z trati Praha - Ostrava.
Babilon
Neděle, 07. února 2016 - 15:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2908
Registrován: 12-2007
Tak mě osobně by konkurence nevadila kdyby byla splněna základní podmínka a to je uznávání jízdenek a dalších nabídek.
Tím popíráte smysl konkurence. To je jako, kdybych šel banány zaplatit do supermarketu A (protože jsou hnusné, a tudíž levné), ale vzal bych si je v supermarketu B (protože jsou lepší, a tudíž dražší).
Neděle, 07. února 2016 - 15:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5357
Registrován: 4-2003
T.H.:Je to jak dalším úbytkem cestujících v nich (i když počty od největšího propadu mírně stoupají, pořád to nejsou hodnoty zpředRJ časů

ČD při tehdejších astronomických cenách neřešily obsazenost pendolin nejspíš vůbec a mnoho dnešních zákazníků ČD, RJ a LE vlakem mezi Ostravou a Prahou vůbec nejezdilo. Takže je otázka, jak to s vývojem počtu přepravovaných cestujících pendoliny před a po nástupu RJ a LE vůbec bylo, když oficiální statistiky nikde nejsou.

Pendolina rozhodně nejezdí dnes poloprázdná, jak bývalo dobrým zvykem před nástupem konkurence. Spíš dle vlastního pozorování usuzuji, že konkurence paradoxně pendolina naplnila a to nejen sražením cen a tlaku na zlepšení služeb, ale hlavně i tím, že železniční dopravu mezi Prahou a Ostravu zkvalitnila celkově - mimo jiné i četností spojení, protože dvouhodinový takt je v tomto případě jak noty na buben a mnoho zákazníků, které by pendolina rádi tehdy využili, nejspíš z těchto důvodů byli nuceni železniční dopravu ignorovat. Jak jsem již psal - jediná železniční alternativy byly hlavně vlaky s vykopávkami typu vůz řady B, nebo dvouhodinové čekání na další spoj. Tohle už nikdo dnes řešit nemusí, naštěstí [wink].
Nesni
Neděle, 07. února 2016 - 15:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 861
Registrován: 6-2014
Bram:
Mohu také jen doufat, že neprojde žádná regulace kapacit
Myslím, že se na ni třesou všichni tři dopravci. Nejspíš už se těší na zvýšení cen (ti soukromí) a možnost omezení doplňkových služeb, které jsou z jejich pohledu nadbytečné, protože "nikdy se to tak nedělalo" (ten státní).
Neděle, 07. února 2016 - 15:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5358
Registrován: 4-2003
Babilon:Tím popíráte smysl konkurence. To je jako, kdybych šel banány zaplatit do supermarketu A (protože jsou hnusné, a tudíž levné), ale vzal bych si je v supermarketu B (protože jsou lepší, a tudíž dražší).

Tam, kde je konkurence a MD nic nedotuje, nelze očekávat, že by platily nějaké kartičky jednoho z dopravců u všech ostatních. To by ty kartičky muselo vydávat samo ministerstvo dopravy a nějak to dopravcům kompenzovat. Karty tohoto typu lze načíst POPkou a tím by alespoň bylo možné rozklíčovat, kdo kam kdy jel a v jakém počtu a podle toho by ministerstvo dopravy snad už mohlo kompenzace provádět.
Neděle, 07. února 2016 - 15:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5359
Registrován: 4-2003
Nesni:Myslím, že se na ni třesou všichni tři dopravci. Nejspíš už se těší na zvýšení cen (ti soukromí) a možnost omezení doplňkových služeb, které jsou z jejich pohledu nadbytečné, protože "nikdy se to tak nedělalo" (ten státní).


Tak takto asi regulace těžko někdy proběhne. Pokud k regulaci skutečně dojde, lze očekávat, že volný přístup na síť SŽDC v osobní dopravě bude silně omezen. Půjde v podstatě jen objednat nějaký mimořádný osobní vlak (historické jízdy apod.) a v časových intervalech, kdy provede objednávku ministerstvo dopravy a kraje, nepůjde u SŽDC zavést trasa nějakého nedotovaného pravidelného vlaku. Osobně bych očekával, že "někdo" stanoví, že například mezi Prahou a Ostravou je kapacitně dostatečný v nejrychlejší vrstvě (dnes například pendolino) takt dvouhodinový a ministerstvo dopravy toto objedná. V pomalejší vrstvě (Ex, IC) stanoví, že stačí kapacitně hodinový takt po celý den a objedná ho. Pokud si bude chtít někdo na této trase jezdit na vlastní triko, bude mít smůlu - nepůjde to s ohledem na dotované vlaky a kapacita prostě nebude přidělena.

Toť moje očekávání, kam by to různí Ohlové chtěli směřovat [crazy].
Nesni
Neděle, 07. února 2016 - 16:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 6-2014
Bram:
lze očekávat, že volný přístup na síť SŽDC v osobní dopravě bude silně omezen
Podle zveřejněných informací se nic takového stát nemá. Dopravci naopak dostanou kapacitu k dispozici formou určitých časových úseků:

Dopravci by soutěžili na trati o exkluzivitu na určité období, za což by následně platili.
odkaz

Pokud si bude chtít někdo na této trase jezdit na vlastní triko, bude mít smůlu
Hodně pochybuju, že by to takto probíhalo. Následovala by arbitráž s velkou šancí na výhru dopravce. To si MD těžko dovolí.
Neznamy
Neděle, 07. února 2016 - 19:32:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 1-2005
O EC 112 a RJ 1018 nám sem jistě napíše TH, tak mám na něj další dotaz, na který se jistě nedozvím odpověď:
V Zábřehu před chvílí vedle sebe stály RJ 1015 a LE 1365. Jako první odjel RJ - jaký jiný to má důvod než "žlutý_vždy_dopředu"?!? [ko]
Garfield
Neděle, 07. února 2016 - 20:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11641
Registrován: 10-2004
Neznamy:
Metoda FIFO [wink]

Stejně tak napřed odjel EC 155 a až po něm IC 513.
Neděle, 07. února 2016 - 20:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 8-2012
Dopravci naopak dostanou kapacitu k dispozici formou určitých časových úseků
No, takhle by to mělo fungovat teoreticky. Jenže teď si představte Ministerstvo dopravy, ministerské úředníky, ministra, modrogumy na opačné straně baráku na Pobřeží, to co se dělo a děje třeba kolem soutěží... máte pocit, že by to nějakým zázrakem najednou mělo fungovat podle té představy?

P.S. Hrdinní "Neznámí" anonymové mě prostě úkolovat nebudou.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 07. února 2016 - 20:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7877
Registrován: 12-2009
jemu podobní, ale jim vyhovuje tento stav, když už tedy nejde (prozatím) nijak vyštípat RJ a LE
Pokud ČD vyhovuje stav neuznávání jízdenek, co brání oběma soukromým si ty jízdenky uznávat?

Křížové financování je v principu stejné. Bez ohledu na to, odkud se financuje.

kam by to různí Ohlové chtěli směřovat [crazy]

Zajímavé, doteď jsem nevěděl, že si to myslím.[proud]
Nefungujete taky na některém televizním programu typu Vědma radí?
Neděle, 07. února 2016 - 20:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 8-2010
Ohl: Pokud ČD vyhovuje stav neuznávání jízdenek, co brání oběma soukromým si ty jízdenky uznávat?

To je docela zajímavá otázka. RegioJet opakovaně tvrdí, že všechny dohody o uznávání jízdného blokují jen ČD, že on s tím problém nemá. Proč si ale jízdenky neuznávají aspoň Leo a RegioJet ? Přeci jen se mají docela rádi [wink] Asi to ale nebude tak jednoduché jak si myslíme. Chyba nebude možná jen u ČD....
Cestování je můj život...
Nesni
Neděle, 07. února 2016 - 21:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 6-2014
že by to nějakým zázrakem najednou mělo fungovat podle té představy
Připadá mi, že zájem na regulaci tady je ze všech stran, narozdíl od tendrů. A když se chce, tak to jde. MD bude určitě rádo, když ČD přestanou jezdit komerční spoje a křížově je dotovat (podle prohlášení ČD je Pendolíno jen v provozním zisku, ne v celkovém). Výrazně ubude stížností na dispečery SŽDC, podle příspěvků zde na Káčku tyto stížnosti podávají dokonce i ČD. Pak se to rozmázne v novinách a to není dobrá vizitka pro nikoho. Tipoval bych, že ČD už se těší, jak zruší všechny doprovodné služby, ušetří tím náklady, a budou jezdit zase "normálně" podle hesla "také Béčko je plnohodnotný vůz" a "Pendolínem? - plus dvě kila, i kdyby v něm místa zbyla".
Garfield
Neděle, 07. února 2016 - 22:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11642
Registrován: 10-2004
Když už se tu řeší řízení provozu, tak další dnešní perlička. IC 502 za Velimí dohnal zpožděný Ex 146. Poskakoval za ním až do Libně, tam šel IC 502 proti správnému a na zhlaví směrem na hl.n. rozjíždějící se 146ku předjel. Pak následovalo zastavení v tunelu, po chvilce kolem projel před chvilkou předjetý Ex 146 a za ním pak ještě LE. Až pak následoval rozjezd IC 502. [biggrin][crazy]
Babilon
Neděle, 07. února 2016 - 23:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2909
Registrován: 12-2007
co brání oběma soukromým si ty jízdenky uznávat?
Jak si představujete uznávání jízdenek, které platí na konkrétní místo v konkrétním vlaku?
Neděle, 07. února 2016 - 23:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 12-2014
Vážení diskutující, společnost Regiojet rozhodně neuvažuje o uznávání konkurenčních jízdenek. S vlaky konkurence už nikdo nejezdí a všichni cestující jezdí s vlaky společnosti Regiojet. Příkladem může být dnešní vlak 1012, který měl 25 vozů. (10 z nich byl nově zaváděný, vysoce luxusní typ vozu wapmz.)
NE tendrům
Pondělí, 08. února 2016 - 04:26:04  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Bram:
"A také je potřeba dodat, že je potřeba vzít do úvahy i majitele ČD a.s., který by případný průser nějakým mimořádným dosypem peněz zatáhl. Třeba ne jedním a navíc by to bylo nějak vhodně maskováno, aby to tak nebilo do očí a také aby pan Sůra neměl o čem psát [wink]."

Máte pocit, že tohle příznivcům ČD vadí?

Trápí mě to zhruba stejně jako vás to, zda mi přidají. [happy]

A jak jsem pochopil, vy pracujete pro dotované KŽC na dotované lince, která byla získána bez tendru, takže vy zrovna máte nárok jen držet zobák, protože jste stejná vyžírka peněz daňových poplatníků jako ČD.

THC:
v počtu třiceti let starých vagónů?

A mohu vědět, kolik nových jednotek, mašin a vagónů mladších 10 let vlastní Regiojet? [happy]

Nicméně obecně bych dodal, že železniční osobní vozidlo, staré i nové, je za smysluplnou cenu víceméně neprodejná věc. Oni totiž nikde po krachu ČD plošně nenarostou dotace dopravcům, aby si to mohly dovolit koupit aspoň cizí země. Je tak celkem jedno, jaká je hodnota Railjetu a jaká je hodnota Jančurovy ojetiny. Rumun s Polákem si Railet koupit za jeho současnou cenu dovolit nemůže, Němec s Francouzem ho nechce, v Anglii nesplní průjezdný profil, Rakušák jich má dost atd. A proto se reálně dá i Railejt prodat jen za cenu trochu lepší ojetiny obdobné co má Jančura.

Tohle banky ale samozřejmě vědí.

To proč RJ banky půjčí draze a ČD ne, je ta platební historie a ručení státu a to, že když státu něco krachlo, ví se že zaplatil. To na banky působí dobře a tak ČD věří. Cílem bank není prodávat majetek podnikatelů, ale vydělávat. A ČD jsou větší jistota výnosu. Sice malého, ale zato na úrovni renty. A ta se hodí vždycky.

Půjčit Jančurákovi je risk a tak hold se musí ocenit náležitým úrokem. [happy]
Fandaprudič
Pondělí, 08. února 2016 - 08:11:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 3-2009
Regiojet Forever 100 :
S vlaky konkurence už nikdo nejezdí a všichni cestující jezdí s vlaky společnosti Regiojet.

To si mne upřímě pobavil a řechtám se už dvě minuty v kuse. Ty bys mohl dělat propagandu v sedmdesátých letech straně. [rofl]

Babilon 2909 :
Jak si představujete uznávání jízdenek, které platí na konkrétní místo v konkrétním vlaku?

Pokud by došlo v budoucnu ke vzájemnému uznávání jízdenek, tak by se zřejmě jízdné platilo koordinátorovi a cestující by v posledním kroku zvolil dopravce a rezervaci místa. Byla by to asi nejjednodušší metoda následného přerozdělení tržeb.
Pondělí, 08. února 2016 - 08:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 7-2007
Jen takový dotaz: cena jízdenky by se v tomto hypotetickém systému zobrazila před volbou dopravce nebo až po ní? [wink]
Fandaprudič
Pondělí, 08. února 2016 - 09:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 3-2009
Toť otázka.
V případě integrace a koupi integrované jízdenky by měl být jednotný tarif a nějaké procento míst bez povinné rezervace. Ovšem dopravci by mohli dále prodávat jízdné za tarify své ve vybraných vagonech, kde by ke svým jízdenkám dále přibalovaly místenky.
Když bych svoji myšlenku obdobně převedl na PID, tak z Vršovic na Hlavák můžete cestovat jak na jízdenku ČD, tak na jízdenku PID. Můžete si vybrat tarif, který Vám sedí víc. [happy]
Pondělí, 08. února 2016 - 09:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 4-2003
Jenže teď si představte Ministerstvo dopravy, ministerské úředníky, ministra, modrogumy na opačné straně baráku na Pobřeží,

Opadaný štuk na stěnách,loupajících se 20 vrstev Primalexu, špinavá okna, ultralevný nábytek, pomalu chodící referenti v prehistoricklém oblečení (kvíz pro návštěvníka čekajícího na audienci:zemře, než se došourá na konec chodby a nebo ne?), zažloutlé nástěnky s brejlovcem a nebo Karosou ŠM11. A do toho nějaký ministerký mlamoj v nepadnoucím obleku po pradědečkovi haleká přes půl chodby "byls na gramiálce u náměstka (soudruhu)"?

(Na audienci jsem dostal co jsem potřeboval, sice od někoho jiného, protože i o tyhle sesle se vedou tuhé boje a lidi se mění (přesněji, jsou bez milosti vyhazováni) jak na střídače v NHL... takže díky... ale člověk se nemůže divit, že značka zákazu vjezdu nákladních vozidel po novele platí i pro obyčejnej kombík).

Lidi bděte... teda pardon... co od toho spolku čekáte? Na to aby to nefungovalo fakt nejsou potřeba šíbři Markodalíkovského typu, oni si vystačí sami[pozor]
Makat je fakt na ...
Babilon
Pondělí, 08. února 2016 - 10:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 12-2007
V případě integrace a koupi integrované jízdenky by měl být jednotný tarif a nějaké procento míst bez povinné rezervace. Ovšem dopravci by mohli dále prodávat jízdné za tarify své ve vybraných vagonech

Takže nějaká obdoba mezinárodního NRT, za které nikdo nejezdí?
Pondělí, 08. února 2016 - 10:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 1-2007
Takže nějaká obdoba mezinárodního NRT, za které nikdo nejezdí?

Nejste vy převlečený TH? Ten taky tvrdí, jak Pendoliny nikdo nejezdí. Navíc existují i různé síťové mezinárodní lístky jako třeba Interrail, které jsou pro mezistátní cesty využívány hojně a uznávají je podobně jako obyčejné jízdné téměř všichni vyjma některých obskurních zubaček, cirkusových jízd a Jančury+LE.
Fandaprudič
Pondělí, 08. února 2016 - 10:45:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 3-2009
Babilon 2910
Takže nějaká obdoba mezinárodního NRT, za které nikdo nejezdí?

Hodně obecně se dá říci, že ano.
Avšak s nějakou rozumnou cenovou hladinou, která by odpovídala místním poměrům a kupní síle. [happy]
Pondělí, 08. února 2016 - 11:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5364
Registrován: 4-2003
Ne tendrům:A jak jsem pochopil, vy pracujete pro dotované KŽC na dotované lince, která byla získána bez tendru, takže vy zrovna máte nárok jen držet zobák, protože jste stejná vyžírka peněz daňových poplatníků jako ČD.


To jsi pochopil správně, že jezdím též u KŽC, ale opravdu nevím, co to má společného daným problémem. Moje hlavní zaměstnání to samozřejmě není a na chod firmy KŽCD mám asi tak stejný vliv, jaký mají strojvedoucí ČD vliv na to, kam se budou ČD v budoucnosti ubírat.
Leinad
Pondělí, 08. února 2016 - 12:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 8-2009
Takže nějaká obdoba mezinárodního NRT, za které nikdo nejezdí? - já bych raději nějakou obdobu PID, za který jezdí většina cestujících. Jenom někteří dopravci navíc mají vlastní tarif, aby šotouš mohl přepočítavat jestli dá 32 za minuty PID nebo 32 za km dopravce.
Fandaprudič
Pondělí, 08. února 2016 - 12:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 3-2009
Leinad 533
enom někteří dopravci navíc mají vlastní tarif, aby šotouš mohl přepočítavat jestli dá 32 za minuty PID nebo 32 za km dopravce.

Ono to není jen o tom, že si chce šotouš přepočítávat. Například tarif DÚK nabízí dost slušnou úsporu peněz v situaci, kdy jede cestující s kolem. Pokud vlastní předplatní traťovou ČD a koupí si k tomu jízdenku DÚK na kolo, vyjde ho to podstatně levněji. Takže jde spíš o kombinaci tarifů.
Babilon
Pondělí, 08. února 2016 - 12:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 12-2007
Fandaprudič: Takže jde o to jet ještě levněji než dnes a dopravci budou ještě ve větší ztrátě? Kdo jim ten rozdíl doplatí?
Fandaprudič
Pondělí, 08. února 2016 - 13:31:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 3-2009
Babilon 2911
Takže jde o to jet ještě levněji než dnes a dopravci budou ještě ve větší ztrátě? Kdo jim ten rozdíl doplatí?

To jsem nikde nenapsal. Nejde o to, jet nevněji, ale o to, že by si člověk mohl koupit ,,otevřenou´´ jízdenku, která by cenově byla přijatelná.

To, že jsou dopravci RJ a LE ve ztrátě, s tím se ze začátku počítalo. Ono to dokonce ani prvních pár let jinak nejde. [happy]
Babilon
Pondělí, 08. února 2016 - 14:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2912
Registrován: 12-2007
Takže jde o to jet ještě levněji než dnes?
To jsem nikde nenapsal.
Například tarif DÚK nabízí dost slušnou úsporu peněz


Tak to zřejmě někdo píše vašim jménem.
Úterý, 09. února 2016 - 10:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2900
Registrován: 8-2012
Ten taky tvrdí, jak Pendoliny nikdo nejezdí
Leda tak ve vaší duté hlavě, ve skutečnosti žádný můj příspěvek o tom, že pendolíny nikdo nejezdí, nenaleznete.

rozumnou cenovou hladinou ... dost slušnou úsporu peněz ... která by cenově byla přijatelná
...což se tu táhne celým tématem jak červená nit. Ale co když ti dopravci o vás kolenovrty prostě nestojí?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 09. února 2016 - 12:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 4-2003
T.H.:Ale co když ti dopravci o vás kolenovrty prostě nestojí?

Trefa do černého [wink].
Fandaprudič
Úterý, 09. února 2016 - 12:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 3-2009
TH
Ale co když ti dopravci o vás kolenovrty prostě nestojí?

Ačkoliv nerad, tak s tebou tentokrát souhlasím, ale i přes to, že o kolenovrty nestojí, přizpůsobit se jim musí, neboť jim nic jiného nezbývá. [biggrin]

Babilon

Spíš jsem se asi špatně vyjádřil. Spíš jde o nějaký integrovaný tarif, který by uznávali všichni tři dopravci. V tomto případě nejde až zas tak o nejnižší cenu, jako spíš o flexibilitu, kde si koupím jízdenku pouze na datum a spoj bych si vybral dle svých časových možností a potřeb a už bych neřešil, kterým dopravcem jedu. [happy]
Úterý, 09. února 2016 - 13:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 8-2007
ale i přes to, že o kolenovrty nestojí, přizpůsobit se jim musí, neboť jim nic jiného nezbývá To je velmi odvážná myšlenka - nehledě na to, že je to, ehm, v rozporu s:
V tomto případě nejde až zas tak o nejnižší cenu, jako spíš o flexibilitu, kde si koupím jízdenku pouze na datum a spoj bych si vybral dle svých časových možností a potřeb a už bych neřešil, kterým dopravcem jedu.
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Babilon
Úterý, 09. února 2016 - 13:11:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 12-2007
Spíš jsem se asi špatně vyjádřil.
Myslím, že se vyjadřujete poměrně jasně. Chcete univerzální jízdenku a v každém druhém příspěvku kladete důraz na cenu. Zkusme si udělat konkrétní obrázek. Řekněme, že jízdenka Praha-Ostrava stojí běžně cca 200-300 Kč. Kolik jste ochoten zaplatit za univerzální jízdenku, bez nároku na místo?
Úterý, 09. února 2016 - 13:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2903
Registrován: 8-2012
i přes to, že o kolenovrty nestojí, přizpůsobit se jim musí, neboť jim nic jiného nezbývá
Ale oni se jim přizpůsobují - nabízejí jim jet v "hluchých" časech, dnech, měsících v roce za nižší cenu. Jenže vy jste k tomu kolenovrtství ještě nenažranej a chcete jízdenku za "rozumnou", "přijatelnou" čili kolenovrtnou cenu na kdykoli, s kýmkoli a ještě nejlíp do plyšáku.
Proč by to ovšem dopravce dělal, když dokáže najít jiného zákazníka, co mu za cestu ve špičce dá víc peněz?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 09. února 2016 - 14:06:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7879
Registrován: 12-2009
RJ a LE ve ztrátě, s tím se ze začátku počítalo. Ono to dokonce ani prvních pár let jinak nejde
Divné, v novinách byli výděleční ihned po vyjetí a tak se to opakuje každý rok.
55p
Úterý, 09. února 2016 - 17:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 6-2009
Maly dotaz, vectroni 226 a 227 jsou stale zelene?
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Úterý, 09. února 2016 - 17:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 2-2007
Maly dotaz, vectroni 226 a 227 jsou stale zelene?

227 zatím ano [wink]
Tomes
Úterý, 09. února 2016 - 19:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 12-2007
55p : 226 je už žlutá (zítra 1003), 227 bude do konce tohoto týdne
55p
Úterý, 09. února 2016 - 21:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 6-2009
Dobrá, přebarvuji 226 ve sledovačce [happy] 227 zatím nechám.

Díky [happy]
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
PPP
Středa, 10. února 2016 - 06:34:01  
Neregistrovaný host
109.81.211.44
Takže u RJ už jezdí 5 Vectronů?