Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 21. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 21. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
bandita
Středa, 17. února 2016 - 19:44:24  
Neregistrovaný host
90.181.10.174
Jančura už uspěl v řadě věcí proti ČD. Zastavil vyplatit ČD za nádraží 12 miliard (teď dostanou stěží 3)
tak je to správně a tak to má být... nejlepší by byl převod za 1,-

...a to bude jejich konec. Bohužel.
máte tam chybu, "bohužel" nahraďte "bohudík"
NE tendrům
Středa, 17. února 2016 - 20:33:01  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Také si připomeňme Jančurův tlak na odvolání Žaludy, který též vyšel.
Leinad
Středa, 17. února 2016 - 20:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 8-2009
Jančura už uspěl v řadě věcí proti ČD. Zastavil vyplatit ČD za nádraží 12 miliard (teď dostanou stěží 3)
tak je to správně a tak to má být... nejlepší by byl převod za 1,-

Nejlepší by bylo při dělení ČD-SŽDC nedávat vznikající ČD a.s. majetek navíc za účelem, aby bylo co převádět.

A to, že se jedná o vozidlech ve vlastnictví státu, je též práce Jančury. - mě připadá fér, kdo vozidla kupuje, toho jsou. Další možnost by byla, kdyby dotovaná vozidla byla majetkem dopravce, ale dopravce by měl povinnost je prodat(pokud by linku dostal konkurent).

Ty soudy o náhradu škody, co mu ČD způsobily, - ty víš, že mu ČD způsobily nelegálně nějakou škodu?
Už jednou soud rozhodl, že jezdit Praha-Brno za 35 Kč vůbec není parazitní.
nenidulezite
Středa, 17. února 2016 - 21:02:42  
Neregistrovaný host
5.45.73.45
Silne pochybuju, ze Jancura sehral v Zaludove odvolani nejakou roli, tam slo ciste o Zakovu pomstychtivost.
Majkl007
Středa, 17. února 2016 - 21:07:13  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
NE tendrům: Kdy nastane konec světa, to také víte? A také to zařídí Jančura? [coze][lol]

Slíbená "reportáž" o dnešním 114 016: Zajímavá situace nastala už na startu závodu, tedy ve stanici Ostrava hl.n. 112 tam přijel v 18:28 a 1018 v 18:30. Jako první vyjel na trať závodu 112, ale až v 18:33 (prodloužení pobytu asi z důvodu výměny vlakové čety?) a 1018 ještě ve stejnou minutu (18:33) hned za ním. Ovšem 112 po celou cestu své zpoždění nijak nekrátí a 1018 se srdnatě drží stále za ním. Aktuálně oba závodníci stále ve stejném sledu opustili Pardubice, kde předjeli R862. Otázka zní: pojede 1018 za 112 až do Prahy, a nebo jej předjede při jeho zastávce v Kolíně? Je to tedy stále napínavé a otevřené, rozhodující okamžik nastane za nějakých 15 minut. O konečném výsledku tohoto závodu vás samozřejmě budu informovat! [proud]
ZZ
Středa, 17. února 2016 - 21:27:42  
Neregistrovaný host
85.13.100.124
A počkejte na cdp, to ještě budou předjíždění. V reportáži ČT studia 6 o zapojování cdp, je v jednom okamžiku vidět předjíždení 755 asi ve Zbirohu jízdou proti správnému směru s návratem na vjezdu ve Zbirohu zpátky doprava, i když ho ten osobák po správné musí u vjezdu, než uvolní kolej s nástupištěm, dojet. Vlak co jede proti ještě nedojel ze sousední stanice, nemá na trati časový údaj. To teprve budou odborníci.
bandita
Středa, 17. února 2016 - 21:30:10  
Neregistrovaný host
90.181.10.174
Nejlepší by bylo při dělení ČD-SŽDC nedávat vznikající ČD a.s. majetek navíc za účelem, aby bylo co převádět.
Toto šméčko si na nábřeží dobře uvědomovali, inu asi jim to nevyjde podle představ.
Středa, 17. února 2016 - 21:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2015
Zdravím z paluby vedoucího vlaku EC 112. Dnešní závod, jak nastínil kolega Majkl007, začal již na startu. Trať ale přinesla nečekané komplikace, které favorizovanému modrému vlaku s polskou obludu nedali šanci krátit. První začaly již ve Studénce, a to téměř zastavením u nástupiště, nejspíše z důvodu nepostavené vlakové cesty. Dále již souboj probíhal férově až k Třebové, kde nastal bod zlomu. Zlý vlakvedoucí společně z dispečerem rozhodli o mimořádném zastavení v Ústí nad Orlicí a Chocni! (Chtěli totiž dát žlutému poslední šanci na útok) Nyní necelých 30 km před cílem a po zastavení navíc ve třech stanicích stále vede modrá obluda! Finiš bude určitě strhující!
Křivi
Středa, 17. února 2016 - 21:36:12  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
ZZ = Zrušený Zbiroh? [happy]
Ernie
Středa, 17. února 2016 - 21:52:46  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Taky když ten RJ jede až druhý, tak, hajzlík jeden, umí jet i se slušným náskokem. Kdyby jel první, tak samozřejmě jede jen včas, aby za ním jedoucí vlaky musely poskakovat dle nařízení Porta Clausa Est.
Majkl007
Středa, 17. února 2016 - 22:04:33  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
A je dobojováno! Vítězem dnešního závodu se dle očekávání stal vlak 112, který protnul cílovou pásku v Praze hl.n. ve 21:53 se zpožděním +14min., vlak 1018 dojel do cíle ve 21:56 s náskokem -2min. Ano přátelé, bylo to opět moc krásné utkání, jehož zajímavý průběh mne opět utvrdil v tom, že se jistě vyplatí jej sledovat i nadále. Děkuji všem zůčastněným pracovníkům (jak řízení provozu, tak strojvedoucím a vlakovým četám obou vlaků) za zprostředkování krásných zážitků u obrazovky počítače! [happy]

Děkuji rovněž kolegovi spolukomentátorovi mac680 za uvedení velmi zajímavých informací psaných přímo z paluby vítězného "závodního stroje". [ok]
ZZ
Středa, 17. února 2016 - 22:27:26  
Neregistrovaný host
85.13.100.124
Něco v takovém smyslu v levém dolním rohu bylo, jako Zbiroh, ale moc to vidět nebylo. Ještě že je to simulator.
Středa, 17. února 2016 - 22:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 12-2006
V pondělí jsem prubnul JANČURU ze Staráku do Prahy. Asi jsem neměl štěstí.
Koupil jsem BUSSINES. Hned na začátku cesty topí na max nebo vůbec.Stevardka jak se jim zde říká,poradila topit na max a větrat do chodbičky, při neustálém pobíháni personálu v celku nepříjemná tepelná regulace. V Olomouci už zpoždění a rychlost jízdy i se 140cítkovou lokomotivou dle GPSky jen 115, dle sdělení poslední vůz má "něco s ložiskem". Do Prahy jsme se doploužili, ale noviny a pivo za dvacku, na rozdíl od řeckého jogurtu, bylo. Chudáci nerváci strojvůdci následných 160kových vlaků co museli poskakovat za žluťákem od Olomouce.
Já měl štěstí, tentokrát jsem nespěchal. Na nejvyšší BUSSINES komfortu mně udivilo, že na záchodě netekla od Pardubic voda, s namydlenýma rukama to byl problém, ušmudlaná orchidej ve skle to nezachránila. Před konečnou se rozhlas omlouval za zpoždění, že prý problémy na trati. Že by měla SŽDC v povinostech mazat ložiska na vagonech ?
Možná to byla náhoda, tak na pondělí mám koupeno zase, tak snad dám za pravdu reportérovi Sůrovi, že je RJ bez chyby. Zatím propadl.
Středa, 17. února 2016 - 23:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6238
Registrován: 5-2007
Leinad: Je nutné si uvedomiť, že autori rozdelenia ČD a SŽDC majetok takto nerozdelili kvôli nejakým prevodom, ale kvôli tomu, že razili koncepciu oddelenia a rozdelenia nevyhnutného minima potrebného na splnenie legislatívy EÚ tak, aby sa výsledná štruktúra čo najviac podobala unitárnej železnici. To, že neskoršie vlády sa rozhodli koncepciu zmeniť, s tým priamo vôbec nesúvisí. Resp. či možnosť čachrovania s prevodmi napomohla tej zmene koncepcie, to už netuším.

No a ďalšia vec je, že sa to dialo v dobe, keď bola ČD a ČR obecne v úplne inej situácii, čo sa týka bonity, a práve nádražnými budovami sa zastavovali úvery ČD. Takže ich nebolo možné jednoducho z ČD vyčleniť.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 00:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 12-2014
Vážený pane Loko, podle vašeho popisu jste rozhodně nejel vlakem společnosti Regiojet a snažíte se pouze společnost Regiojet poškodit. Radím Vám, abyste toho zanechal a nevyčleňoval se ze společnosti, směrem k modrým frustrátům, šotouškům a režistům z antijančurovského spikleneckého centra.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 07:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 5-2002
RF: Máte pravdu, žluté jsou ještě Regionovy [rofl] .
Čtvrtek, 18. února 2016 - 09:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3813
Registrován: 9-2011
M007+Mac680: díky za strhující reportáž, to je lepší než na sport.cz sledovat textově on-line hokej či biatlon [proud]

Je jasné, že kdyby Jančura tu 112-ku nezdržoval (byť ze zadní pozice), tak by zpoždění zkrátila a dojela načas. Hanba RJ! Fúúúúj! [kladivo]
Jediné řešení vidím v tom, aby RJ jezdil po jiných tratích, z Ostravy se do Prahy přece dá dojet i přes Opavu, Krchov, Hluché Lazy, Hanušovice, Letohrad, Tejniště, Zimořež, Starou Páku, Libuň, Dolní Bouzov a Ml. Boleslaff.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 4-2010
M007+Mac680: rovněž díky za live přenos, ten se dá číst i zpětně když nejsou plné noviny výsledků jako u fotbalu [lol]

Regiojet Forever: Jak si můžete být tak jist? Já bych si po svých zkušenostech toto nedovolil napsat, na problémy narážím často a to nejezdím zdaleka denně. Loko může mít pravdu.

A teď konečně dotaz proč jsem do tohoto vlákna vůbec zabrousil - tuší někdo co se dnes děje s RJ 1004 že nabírá zpoždění kde se dá ?
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 11-2007
ad Loko: Si nestěžuj, když s ním zase jedeš. Holt pro čecháčky je tmavá břečka a noviny zdarma mocné zaklínadlo[proud]
1004
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:15:43  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
Technická závada HV
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:45:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 434
Registrován: 4-2010
1004: Díky
Křivi
Čtvrtek, 18. února 2016 - 10:58:14  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
1004 v Poříčanech +78, podle webu RJ včas
1003 v Záboří n.L. +144, podle webu RJ porucha loko.
Leinad
Čtvrtek, 18. února 2016 - 11:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 8-2009
Ad kvalitní sportovní reportáž: To se mi zdá v pořádku, vlak s náskokem by neměl ničemu bránit. Jenom detail, proč nedošlo k předjetí v Kolíně, kde 112 staví a 1018 ne?

Loko: Před konečnou se rozhlas omlouval za zpoždění, že prý problémy na trati. Že by měla SŽDC v povinostech mazat ložiska na vagonech ? - já bych řekl, že příčin bylo víc.

tak snad dám za pravdu reportérovi Sůrovi, že je RJ bez chyby - on to někde říkal? Já četl zážitky z jeho jízdy, kde on mohl mít štěstí.

Asdf: ale kvôli tomu, že razili koncepciu oddelenia a rozdelenia nevyhnutného minima potrebného na splnenie legislatívy EÚ tak, aby sa výsledná štruktúra čo najviac podobala unitárnej železnici. - takže politici v té době nevěděli, proč EU vyžaduje oddělení provozovatele a dopravce, jenom poslepu plnili paragrafy?
To se mi nezdá.

Resp. či možnosť čachrovania s prevodmi napomohla tej zmene koncepcie, to už netuším. - rozhodně povinnost dělat výběrka.

práve nádražnými budovami sa zastavovali úvery ČD. Takže ich nebolo možné jednoducho z ČD vyčleniť. - úvěr i věc za něj koupená připadne SŽDC. SŽDC může vagony pronajímat dopravci, aby se to vrátilo tak třeba formou leasingu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Leinad.)
Čtvrtek, 18. února 2016 - 12:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 2-2004
to by mě zajímalo jak mi zdejší gumy vysvětlí včerejší pořadí vlaků 509 a 1011
konalo se tak v Praze hl.n. u peronu č.3, z jedné strany RJ 1011, s odjezdem 13.46, lokomotiva 162 na čele, Vmax140km/h, vedle IC 509 s odjezdem 16.43, 151 na čele, celá souprava Vmax160, oba připraveni k odjezdu, najednou ale u IC naskočilo na panelu zpoždění +5, a u RJ na odjezdu volno, takže opět dostal přednost žlutý, stejně ale úkony k odjezdu byly započaty až 13.48, vlak se dal do pohybu ale zastavil ještě pro dobíhajícího cestujícího, další pokus k odjezdu následoval hned, hodiny ukazovaly 13.49, následoval rozjezd a opět prudké brždění, tentokrát patrně zásah VZ, třetí pokus o odjezd 13.51, to už úspoěšně i když při pozorování clonek na vozech stále polovina vlaku zabržděná a bylo to i slyšet.
pak byl čas 13.54 a teprve se dostal na řadu IC 509, ten bez problémů ihned odjel. Nikde ani zmínka o tom že by RJ 1011 odjel opožděn od peronu a u IC jako důvod zpoždění obrat soupravy, což byla blbost, z odstavného dojel ještě docela dost brzo před časem odjezdu

A teď ať mi někdo tady ještě vykládá že RJ nemá za každých okolností přednost před ostatními a navíc jako provozní zaměstnanec vidím jak snad ani jednou neodjede žlutá souprava od peronu včas a blokuje často vlak jedoucí z tunelu na hlavní nádraží
http://www.youtube.com/user/277slovan#p/u


Fandaprudič
Čtvrtek, 18. února 2016 - 12:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 3-2009
Řekl bych, že Vmax160 i přes odjezd +5 brzy Vmax140 dožene.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 12:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 5-2014
Portabohemica: Berte to tak. Záleží na dispečerovi SŽDC. Pokud na tomto místě sedí NE tendrům, tak je situace jiná, než když tam sedí T.H. ... Pravidla nepravidla...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 12:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3414
Registrován: 11-2009
Portabohemica > kde berete tu jistotu, ze tech +5 ma souvislost se zlutymi?

Mimochodem, bylo mi tady jiz nekolikrat modrymi ultras omlaceno o hlavu, ze cas uvedeny v jizdnim radu nemusi mit nic spolecneho s casem odjezdu. Ze se jedna o cas, do kdy maji cestujici posledni nastoupit ... a pak klidne muze nastat blize nespecifikovany casovy usek, behem ktereho vlak stoji u peronu a jestli nekoho dovnitr pusti nebo ne, je jen a pouze na vuli personalu vlaku. Kazdopadne neexistuje oficialni duvod, proc by mel byt na pragotronu vyvesen skutecny cas odjezdu, kdyz pro cestujici je zavazny ten posledni mozny cas nastupu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 18. února 2016 - 12:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3814
Registrován: 9-2011
FP> Zkuste si to spočítat (i se zjednodušenými podmínkami, že vlaky dosahnou své max. rychlosti ihned a po celou cestu jí budou držet), a budete přeqapen, kdy a kde to vaše "brzy" nastane [crazy]

(Čééérstvý pééérník, tééplý séémteeex, kóóóňskýýý pááárkýýý ...)
Křivi
Čtvrtek, 18. února 2016 - 13:11:20  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Aleš Liesk.: Rozumím popsané situaci tak, že Vmax 140 odjel (přibrzděný) ve 13.51 a Vmax 160 plynule ve 13.54. Takže čerstvý peník těžko, spíš to teplý koňský. [happy]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 13:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 2-2004
Sim: jistotu má samozřejmě jen ten, kdo to rozhodl že to tak bude a to jak to bylo či nebylo to mi stačí oči, když jsem stál hned vedle a celou dobu to se zájmem pozoroval jak to dopadne, protože mě upoutaly už časy odjezdů krátce po sobě a jinak pokud má nějaký vlak čas odjezdu, tak v tu dobu má taky odjet a ne že si někdo řekne jak na balkáně že ho pustí až se mu bude chtět, natož na nádraží, velikosti Wilsonu, kde jeden lehce zdrbe dalšího
http://www.youtube.com/user/277slovan#p/u


Čtvrtek, 18. února 2016 - 13:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6239
Registrován: 5-2007
Leinad: Oni to vedeli, ale snažili sa to realizovať tak, aby bola EÚ sýta a železnica unitárna...

S výberom to nič nemá.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 14:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 7-2009
Ad Sim 3414
Bejvávalo kdysi dávno např. v Děčíně, že v JŘ byl odjezd v JŘ např. v :30, ale skutečný dle sešiťáku v :45. Ale to pouze z důvodu pasové a celní kontroly u vlaků směr Bad Schandau [happy] Jinak odjezd v JŘ je totožný s odjezdem v sešiťáku.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3815
Registrován: 9-2011
Křivi: vycházel jsem z modelového případu Frantyprudiče s odjezdem +5.
V případku +3 je to Kóóólíne Kóóólííííínéééééé...)

(je to samozř. teoretický případ "dojetí se mašiny na mašinu", nepočítáme s tím, že mezi vlaky musí být nějaký odstup, při těchto rychlostech tak aspoň 1 minuta)
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2009
Včera 17.2. v 12:30 projížděl Vectron v barvách Regiojetu přes Brno hl.n., přijel od Č.Třebové za "mým" EC277 a po minutce pokračoval dále na Břeclav. Nevíte někdo jestli to byl přejezd provozní zálohy do Bratislavy? Je možné že byl v Brně Vectron RJ poprvé?
Díky
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3417
Registrován: 11-2009
Portabohemica > takze zcela automaticky predpokladate, ze:
- bud modre spoje jezdi vzdy vcas, proto neni mozne, aby ke zpozdeni doslo kvuli cekani na jiny spoj
- nebo modre spoje mohou mit zpozdeni, ale nikdy na sebe necekaji, bo odjizdi vzdy v souladu s udaji v jizdnim radu

Ja vam takhle jednou sedel v jednom modrem vlaku. U vedlejsiho peronu stal jiny vlak, ktery mel vyjet - dle jizdniho radu - par minut po nasem odjezdu. Cas naseho predpokladaneho odjezdu se blizil, kdyz tu nahle na pragotronu bliklo u naseho vlaku obligatnich +5 min v kolonce zpozdeni. U toho druheho vlaku stejnym smerem nic nenaskocilo a tak se stalo, ze odjizdel prvni. Nas vlak odjizdel par minut po tomhle vlaku. Musi z toho automaticky plynout, ze nas vlak byl zpozden proto, ze "ten druchy vlak chtel odjet driv"?

A nebo na to proste koukate logikou "kdyz ja musim cekat, at si hezky pockaji i ostatni, i kdyz k tomu u nich neni duvod" ... tedy v pozmenene podobe to o sousedove koze?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 2-2004
moc to okecáváš, opakuji že celou dobu jsem tam stál a sledoval hned vedle co se děje,poslouchal vysílačku a byl napojený na interní sítě, na žádný přípoj se nečekalo, všechno bylo připraveno k odjezdu a tak prostě tady opět dostal žlutý přednost, i když se tu pořád drbe že to všechno je jen náhodou
http://www.youtube.com/user/277slovan#p/u


Čtvrtek, 18. února 2016 - 17:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 5-2014
Sim: Vlak SC 509 - vlak nečeká na žádné přípoje [happy]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 8-2007
Aleš_Liesk.: Je jasné, že kdyby Jančura tu 112-ku nezdržoval (byť ze zadní pozice), tak by zpoždění zkrátila a dojela načas.

Aby 112 něco zkrátila, tak to by buď
a) musela být hodně velká náhoda
b) dost slušná vata

Pokud je v OL na odjezdu +15, což je běžné, tak to bych chtěl vidět, jak to na pražské hlavní stihne načas. Se 151 by to snad šlo, s tím polským krámem ne.
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3418
Registrován: 11-2009
Portabohemica > mily vole, tve prispevky 2392 a 2393 jsou ponekud v rozporu. Bud jsi mel kompletni informace, nebo ti k tomu staci oci. Ja popsal situaci, kdy mi k tomu oci stacily a presto se nejednalo o uprednostneni zluteho - ten prvni odjizdejici vlak v mem pripade byl modry. A i kdyz z tech mych dvou uvedenych vlaku vzdy odjizdi prvni ten modry (bez ohledu na jizdni rad), narozdil od tebe, mily vole, v tom nevidim spiknuti, ale proste bezne provozni improvizace.

BoH > mate bludistaka, netrklo me, ze je pod timhle cislem nadvlak. Ale jak je videt, volovi je tohle jedno, kdyz vidi zlute. On argumenty (a ja mu timhle nevedomky vylozene nahral na smec) nepotrebuje, on je preci napojeny na vsechny site [lol]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7928
Registrován: 12-2009
vyplatit ČD za nádraží 12 miliard (teď dostanou stěží 3)
tak je to správně a tak to má být... nejlepší by byl převod za 1,-

Opravdu se domníváte, že je správné opravit nádraží za stamiliony a pak to odevzdat za korunu?
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 2-2004
hele krávo, když už jsme u toho skotu...
To že ho sleduju na sítích a poslouchám vysílačky, kde teda k tomuhle nebylo ani slovo tak neznamená že se na to zároveň nemůžu koukat, takže si ty svý smeče nech. Neví, jaký tvůj modrý vlak odjel dřív, ale to co jsem viděl já, tak IC, ač měl mít odjezd 3 minuty před RJ a nestalo se tak, jak jsme již popsal.
Se nedivím že tu diskuze vypadá jak vypadá, když se sem nedostane normální člověk s normální diskuzí, kdy chce jen něco odpovědět, je to tu žumpa plná idiotů, až na vyjímky, které jsou pokořeny (dle zdejší terminologie) žlutými gumami.
No nic, odcházím zase jinam, kde je diskuze trošku víc na úrovni i když to tu není co to bývalo a hádejte se tu dále kdo ho má většího
http://www.youtube.com/user/277slovan#p/u


Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 12-2006
re Regiojet Forever: nepochybujte, že jsem s RJ jel. A i když jsem nebyl spokojen, dam jim toto pondělí šanci.
Ještě vás chci ujistit, že nemám nic společného s modrým a na veřejnosti jsem jejich aktivní kritik, ale to neznamená, že budu slepě jako tupá ovce chválit šlendrián jinde jen proto, že redaktor Sůra má žlutý brejle. Zpět jezdím LEOšem a s !nedodělky! "typu žluťáka jsem se nesetkal. Asi je to tím, že LEOš má nové soupravy, kdežto Jančura jezdí s lokomotivami, které na vlaky vyšší kvality nenasadí ani takový zkostnatělý moloch jako je MODRÝ.
Modrého na cesty z Prahy do Staráku jsem zcela opustil,/ vlak sestaven z vozů sedmdesátých let a nejdelší jízdní doba/.

ree Leinad :Celou trasu se pohyboval do 118 km/h max /dle GPS/, nebyl jsem sám, kteří se divili proč se tak plouží a nabírá zpoždění. V cílové stanici celkově u cestujících kritická slova. V Kolíně během jízdy nás předjížděl nějaký MODRÝ evidentně mnohem větší rychlostí. Už tam zazněla ve vagonu kritická slova u cestujících, kteří sledovali zvyšující se zpoždění.
bandita
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:31:43  
Neregistrovaný host
90.181.10.174
Opravdu se domníváte, že je správné opravit nádraží za stamiliony a pak to odevzdat za korunu?

spíš se domnívám že prvotní problém byla zprasená transformace státního molochu, sypání kotle peněz do nemovitostí byl až další logický krok, když nádraží zůstaly v majetku ČD a.s.
Mladějov
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7888
Registrován: 3-2007
nebyl jsem sám, kteří se divili proč se tak plouží a nabírá zpoždění.

Nejspíš jízda na jednu motorovou skupinu (závada na lokomotivě).

Váš přístup chápu a připadá mi v téhle rubrice magorů vzácně normální.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:44:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5742
Registrován: 5-2002
které na vlaky vyšší kvality nenasadí ani takový zkostnatělý moloch jako je MODRÝ.

Se někdy vlakem vyšší kvality svezte, třeba do Plzně...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 12-2014
Vážený pane Loko, jsem přesvědčen, že jste vlakem společnosti Regiojet nejel. V opačném případě by jste nemohl napsat takový nesmyslný komentář. Zdá se mi, že můj předpoklad byl správný a vy jste členem antijančurovského spikleneckého centra, musím Vás proto upozornit, že jste členem teroristické organizace podobné nebezpečnosti, jakým je tzv. Islámský stát a své činnosti v této organizaci by ste měl zanechat dokud je čas.
Tulák
Čtvrtek, 18. února 2016 - 22:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 3-2010
46 541 příspěvků

Koukám, že spoustu místních jedinců ještě stále nevydýchalo, že po kolejích začal jezdit i žlutý a černý dopravce. Podle množství a úrovně příspěvků to vypadá, jak kdyby žlutý dopravce byl na kolejích čerstvá novinka a on přitom jezdí už 4,5 roků.
To je pořád dokola: modrý mohl odjed ze stanice první, žlutý ale za nim ale skákal, pak ho předjel. Žlutý dojel černého, který se mu uhnul. Modrý pak dojel černého, který ho pustil. Nakonec to dopadlo tak, že modrý předjel žlutého a do cíle dorazil jako první.
Nevím, jak moc oceňují existenci soukromých dopravců cestující, ale místní šotouši z toho mají celoroční Vánoce.
Samozřejmě, nikdo mě nenutí abych sem chodil a také nechodím. Na čtení slintů nemám čas.
A to tučné číslo nahoře, to je celkový počet příspěvků na téma žlutý vlak. [kladivo]
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Majkl007
Čtvrtek, 18. února 2016 - 22:31:14  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Tak dnes jsem zklamán, žádný závod se nekonal, neboť 112 si přivezl z Polska více než hodinovou sekyru [angry] a když vyjížděl z Ostravy, tak 1018 byl už kdesi u Přerova...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 22:51:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2006
pane Regiojet Forever průbněte sundat žlutá sklíčka a porovnávejte.
Vlakem jsem jel už v hodně zemích Evropy a něco Ruska, režista nebo jak tady nazýváte pracovníky železnice rozhodně nejsem./ Pracuji v resortu finnancií/ Nechápu, proč mně podsouváte MODRÝ a o co pletete o islámu, vždyď se diskvalifikujete z realné diskuze. mj. s islámem už bojovali o holé přežití moji předkové.
Jančura má nový BUSy, ale lokomotivy vyhrkaný starý potvory, vozy prakticky všechny rakouský co už mají taky hodně za sebou, na SK jezdí s novými lokomotivami, proč nemá u nás 160kovky ? Porovnejte s LEOšem , dynamické rychlé nové vlaky, nemusí pak cpát orchideje na záchod.
Majkl007
Čtvrtek, 18. února 2016 - 23:11:51  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Loko: Ale prosímvás, vždyť RJ4ever je jen pouhý troll, neberte jeho příspěvky vážně, jsou myšleny ironicky! [wink]
Pátek, 19. února 2016 - 07:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 11-2009
Majkl > takze kontumacne?
I kdyz ... ono vlastne, takhle to bylo vyrovnanejsi, vzdyt ne kazdy zavod ma hromadny start. Kolik ze to tedy dokazal modrovlak do Prahy dohnat, kdyz ho netahal za (vzduchovy) pytel zlutovlak?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 19. února 2016 - 15:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2016
ad Loko : v zemi nejen železniční dopravě zaslíbené jezdí lokomotivy z hlediska doby vzniku mnohem starší než "vyhrkaný starý potvory", které mají v "rodném listu" datum 1991 & 1992, podobně ve Francii i Německu.
Pokud jde o stáří "švýcarských vozů", tak jsou na tom stejně jako ty lokomotivy, akorát prošly několika modernizacemi a v Německu najdete vozy pamatující presidenta JFK zastřeleného 22.11.1963 ... ovšem několikrát modernizované ...
Majkl007
Pátek, 19. února 2016 - 20:51:58  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
Sim: "Kolik ze to tedy dokazal modrovlak do Prahy dohnat, kdyz ho netahal za (vzduchovy) pytel zlutovlak?"
Ostrava hl.n. odj. 19:25 (+70min.), Praha hl.n. příj. 22:39 (+60min.), celkové krácení tedy bylo 10min.

Ovšem dnes to bylo s vlaky 112 a 1018 v Ostravě hl.n. opět velmi zajímavé. Ale vypisovat to sem už nebudu, nechť si to případní zájemci zjistí sami. [wink]
Sobota, 20. února 2016 - 09:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 1-2007
Sim: Nedělejte ze sebe blbečka a nepište tady něco o tahání vzduchovým pytlem. Kdyby to pan nejlepší dostal mezi Ovou a Prahou darem tak jak chce taky by se musel domluvit s Polákem a třeba by taky ještě rád tahal EP09 vlak z Polska. Co by potom měl za problém? To by mu frustrovaní zaměstnanci ČD házeli pod kola polské křupky aby mu to víc klouzalo?
Porovnávat cokoliv s tím polským krámem ať si Marcel Štancl říká co chce nemá žádnou vypovídající hodnotu.
Soukromík=úpadek VHD
Sobota, 20. února 2016 - 15:09:42  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Bez Jančury bývalo tak krásně...
Sobota, 20. února 2016 - 17:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 9-2011
A s Jančurou je ještě líp!!! [rofl]
Majkl007
Sobota, 20. února 2016 - 21:21:49  
Neregistrovaný host
78.102.203.236
"A s Jančurou je ještě líp"
No minimálně je tu větší sranda díky modrožluté válce a zarytým bojovníkům obou stran. To se někdy nezávislý pozorovatel smíchy za břicho popadá! [rofl]
Sobota, 20. února 2016 - 21:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 8-2010
Soukromník=úpadek VHD: Zase nový nick pane NE tendrům [happy] ?
Cestování je můj život...
Soukromík=úpadek VHD
Sobota, 20. února 2016 - 21:44:34  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Je výstižnější, ano.
Astra_Vagonae
Neděle, 21. února 2016 - 10:40:49  
Neregistrovaný host
178.72.234.18
A s Jančurou je ještě líp!!! [rofl]

Díky vozům z Aradu ano. Tyto vozy dávají jak LEO Expressu, tak všem vagonům 2.třídy ČD pořádně na frak.[jidlo]