Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 22. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 22. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
dvx
Neděle, 21. února 2016 - 11:31:54  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
Citace z FB Regiojet:

Dobrý den,

RegioJetem jsem cestovala naposledy 15. 2. 2016 z Olomouce v 00.06 do Ostravy Svinova, kde na mě čekal spoj (TigerExpress) na letiště v Katowicích a moje zkušenost není zrovna dobrá. Nejsem člověk, který píše negativní recenze a rád si na něco stěžuje. Tohle ale napsat musím, protože nechci, aby se to opakovalo. Doufám, že tato moje připomínka bude mít nějaký efekt.

Když vlak dorazil do Olomouce, čekala jsem uprostřed nástupiště, jelikož jsme netušila, na kterém konci je vůz č.1. a nechtěla jsem se svým 30kg těžkým kufrem vláčet tam a zpět. Nemám s Regiojetem moc zkušeností, jelikož se obvykle pohybuju na trasách, kam tato společnost nejezdí.
Nicméně, vydala jsem se tedy na správnou stranu, když vlak zastavil a já se zorientovala v číslech vozů. V tuto večerní hodinu na nástupišti čekali jen tři nebo čtyři lidi a tak jsem musela běžet, protože to vypadalo, že se vlak brzy rozjede. Posádka nijak nereagovala. Všichni si mávli, že jako jedem, i když mě viděli utíkat naproti vozu číslo 1. Proč? Jiný vlak tam nestál a kam jinam bych asi běžela? Mávala jsem na posádku vozu číslo jedna a volala "Ještě já! Ještě já!" Ne, že by tomu někdo věnoval pozornost. Jen co jsem se upocená vyškrábala do schodů, nechápavě hledíc na stevardku, dveře se zabouchnuly a vlak se rozjel. Dobře, do vlaku jsem to stihla. Bylo to stresující a dle mého by to takto probíhat nemělo, ale kvůli tomu sem nepíšu.

Vlak měl být ve stanici Ostrava Svinov v 1.02, což ostatně ukazoval monitor ve voze, který zobrazuje stanice na trase vlaku a časy příjezdu.
Když na monitor v jednu hodinu naskočilo "1.02 Ostrava-Svinov" a vlak začal brzdit, zvedlo se asi 15 až 20 lidí včetně mě a chystali se k výstupu.
Dveře se otevřely, všichni vystoupili a já si všimla, že jméno stanice, ve které jsme zastavili, je Studénka, nikoliv Ostrava Svinov. Jelikož v Ostravě Svinov jsem byla pouze jednou, netušila jsem, jak nádraží vypadá a přes zatemněná okna vlaku jsem také název zastávky neviděla. Jeden člen posádky vyběhl z vlaku velmi překvapený a začal mávat rukama a halekat:,,Tohle není Ostrava Svinov!" Bohužel pro nás všechny, vlak se rozjel. A s otevřenými dveřmi. Jedna stevardka málem upadla do kolejiště a ještě jsem slyšela, jak říkala, že to pravděpodobně byla mimořádná zastávka, ale že o ní nikdo nevěděl. Zmíněný stevard utíkal za vlakem, aby naskočil do otevřených dveří. Stihnul to, stevardka mu podala ruku, ale vypadalo to nebezpečně a ne moc profesionálně. Udělala bych stejnou věc nebýt toho kufru, který vážil jen o něco míň než já.
Čekala jsem, že se členové posádky spojí se strojvůdcem a vlak o pár metrů dál znovu zastaví. Nezastavil, i když si stevardi očividně uvědomovali, že tohle se stát nemělo, a že na nástupišti ve Studénce zanechal vlak RegioJet 20 zmatených lidí.

}
dvx
Neděle, 21. února 2016 - 11:32:22  
Neregistrovaný host
194.228.169.254

Sranda také byla, že jsem tam byla jediná Češka a zároveň jediná, kdo vlastně rozuměl tomu, co se právě stalo.
Naštěstí jsme se všichni domluvili anglicky. Skupince rozespalých Španělů jsem s lítostí oznámila, že tohle není Ostrava Svinov, ať nehledají zastávku svého spoje do Krakowa. Polský pár také pochopil, co se děje.
Nevím, jestli tušíte, jak vypadá Studénka. Já tam byla poprvé. Byla jedna hodina ráno, nikde nikdo, tma, zima, žádné autobusy, žádné taxíky, žádní lidé, žádná nádražní budova, kde by se dalo přečkat do rána, až pojede další vlak a k tomu jedna zmatená průvodčí. Pracovník projíždějícího nákladního vlaku nám v rychlosti oznámil, že další spoj do Ostravy jede ve 4 ráno, což bylo pochopitelně pozdě, jelikož já už měla být v tu dobu na letišti.
Když jsme vyčerpali všechny možnosti, napadlo mě zavolat na hot line společnosti TigerExpress. Vysvětlila jsem jim naši situaci, a protože na většinu z nás čekal spoj v Ostravě Svinov, poslali pro nás několik minibusů a tím nás doslova zachránili!

Já jsem se dostala na letiště včas. Sice vystresovaná, zmrzlá a unavená, ale letadlo jsem stihla. A to jen díky schopným řidičům a ochotným dispečerům společnosti TigerExpress.

RegioJet jsem si zaplatila proto, že jsem očekávala kvalitní servis. Chtěla jsem cestovat pohodlně, bez stresu. To se bohužel nekonalo. Čas už nevrátíme, každý chybuje, ale chtěla bych alespoň nějaké vysvětlení. Jak je možné, že nikdo nevěděl, kde zastavujeme? Čí to byla chyba? Proč nikdo nevaroval cestující?
Ani na tom monitoru nebyla jediná informace o tom, že budeme zastavovat ve Studénce. Také žádné hlášení neproběhlo.

Píšu za všechny, které vlak společnosti RegioJet zanechal bez varování ve špatné stanici.

Děkuji za Váš čas.

B.K.
Neděle, 21. února 2016 - 11:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 12-2014
Vážený pane dvx, přestaňte tu šířit propagandu antijančurovského spikleneckého centra, žádný takový incident se nikdy nestal, a celý tento příspěvek si vymyslel modrý frustrát ze švábenské haly Blevelo.
Leinad
Neděle, 21. února 2016 - 12:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 8-2009
dvx: zrovna sem to chtěl přidat. Permalink https://www.facebook.com/regiojet/posts/10153537118446429
Neděle, 21. února 2016 - 13:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 8-2010
Ono už se u RJ nehlásí: Vážení cestující, náš vlak mimořádně zastavil ve stanici X, prosíme cestující aby nevystupovali z vlaku, děkujeme ? Pamatuji, že když jsem s RJ jezdil častěji, že se tohle hlásilo.
Cestování je můj život...
Ernie
Neděle, 21. února 2016 - 13:50:23  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Hlásí, ve Studénce je ale tenhle konkrétní vlak kolem jedné hodiny ráno a chrchlající rozhlas by asi klidnému spánku nepřidal.
hlášení
Neděle, 21. února 2016 - 13:58:00  
Neregistrovaný host
213.235.170.43
Aha, tak když by to mimořádné zastavení neohlásil modrej, byl by to šlendrián. Když to neudělá žlutej, tak to je ohleduplnost k spícím cestujícím. [lol][crazy]
Ernie
Neděle, 21. února 2016 - 14:47:33  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
když by to mimořádné zastavení neohlásil modrej, byl by to šlendrián

Nevím, jestli to modří v noci hlásí nebo ne, ani nevím, kdo by to měl označit za šlendrián (já???). Jenom jsem odpovídal na otázku. Ve dne to hlásí běžně.
Soukromík=úpadek VHD
Neděle, 21. února 2016 - 15:31:28  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Tak hlavně, že Jančura chce místo obnovy chybějících rychlíků, např. večer z Chebu do Prahy, dát peníze, co se v tendrech ušetří, do dálnic. A budoucí inflaci u rychlíků pokryjeme pak třeba dalšími škrty rychlíků, jako za Stanjury z ODS.

"RegioJet nepožaduje dotace, ale usiluje o spoje v takových časech, jaké mají nyní na lince ČD. Trasa mezi Prahou, Brnem a Břeclaví je podle Ondrůje frekventovaná, což je jedním z důvodů, proč na ní chce soukromý dopravce provozovat své spoje."

"Ušetřené peníze je možné pak investovat do zlepšení další infrastruktury – například do dobudování dálniční sítě nebo rekonstrukce silnic a dálnic," dodal Ondrůj.
Neděle, 21. února 2016 - 15:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2016
ad Regiojet_Forever : měl byste se vrátit na základní školu a v jazyce českém si nechat vysvětlit rozdíl mezi mužským a ženským rodem - text je psán "v ženském rodě" ... možná patříte do menšiny mající potíže s "pohlavím", takže to máte trošku pomatené ...
Neděle, 21. února 2016 - 16:17:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 12-2014
Vážený pane Miroslav Zikmund, Vaše naivita je opravdu úsměvná. Blevelo ten pamflet napsal v ženském rodě, aby ztížil možnost svého odhalení. To se mu samozřejmně nepovedlo a všichni už vědí, kde je pravda.
halba
Neděle, 21. února 2016 - 17:02:36  
Neregistrovaný host
37.188.229.106
Astra vaginae:

Jojo, dokonce nechají vystoupit skupinu cestujících někde v polích po půlnoci a rozjet vlak s otevřenými dveřmi. No kde se ta technická revoluce Regálodžetu zastaví?
Leinad
Neděle, 21. února 2016 - 17:10:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 8-2009
Tak hlavně, že Jančura chce místo obnovy chybějících rychlíků, např. večer z Chebu do Prahy, dát peníze, co se v tendrech ušetří, do dálnic. - a to je důvod v tendrech nešetřit?
Leinad
Neděle, 21. února 2016 - 17:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 8-2009
Jojo, dokonce nechají vystoupit skupinu cestujících někde v polích po půlnoci - a má být vlak vězení? Já sem pro, pokud bus dojede kolonu, stojí u chodníku/vlak stojí u nástupiště,... a je jisté, že bude ještě stát, aby bylo umožněno vystoupit.
Jinak rozjezd s otevřenejma dveřma se občas zadaří kdekomu, chtělo by to statisiku.
Neděle, 21. února 2016 - 17:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 11-2008
To se podaří. To je pravda. Ale nekouká při tom průvodčí ze dveří a jeden dokonce nedobíhá a nenaskakuje za jízdy. [andel] . V tomto popisovaném případě, nebyl ohrožen cestující, ale vlastní personál. [lol] . Tady asi selhal fira RJ. Asi si neuvědomil, že zastavil u perónu a nepočkal na "souhlas" od stevardů. ...... Nebo to ve vnitřních předpisech dopravce (RJ) nemá ?
Neznamy
Neděle, 21. února 2016 - 19:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 1-2005
Asi vrchní provozní zloděj od ČD neopisoval pořádně a s neprozákaznickou manipulační přirážkou (nahrazenou mnohem přívětivějším a dražším vyšším tarifem) odmazal i další věci, které podle tohoto ředitele zeměkoule neměly u nově vzniklé dynamické parazitující společnosti význam (v případě průšvihu je vinen zaměstnanec, na ulici čekají zástupy dalších zájemců).
halba
Neděle, 21. února 2016 - 20:16:37  
Neregistrovaný host
37.188.136.75
Leinad: Pokud není schopna ta ryze amatérská četa ošéfovat zpětný nástup rozlezlé frekvence, pak vidím jako bezpečnější vlak s blokovanými dveřmi i v zastavení, nebo alespoň zelenou linkou. Je humorné, že ani jedno z toho zachránce české železnice i přes úvodní velkohubé projevy a sliby šestitřídního vlaku nejmodernějšího v Evropě dodnes nemá. Vůbec mi to přijde, že s bezpečností a profesionalitou poskoků kolem vlaků je Žlutomet docela na štíru.
Neděle, 21. února 2016 - 20:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 2-2009
Leinad: A co tak snížit Jančurovi dotace za slevněné jízdné, které poskytuje i těm, komu nepatří. To bychom také jako společnost (ČR) ušetřili. Ono se říká, že ryba smrdí od hlavy, a páně Jančura zrovna čistý také není. Ale musím uznat, že odvádět pozornost od svých problémů umí.
Neděle, 21. února 2016 - 20:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 8-2010
Vlada749: Můžete být konkrétnější ? Mě vždycky u RJ kontrolovali zda mám danou studentskou slevu.

Jinak ale souhlas viz. například používání zastávek DSZO ve Zlíně a v Otrokovicích bez licence [crazy]
Cestování je můj život...
Neděle, 21. února 2016 - 21:01:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 2-2009
Honza7887: Ano, mohu. Známý má slevu na úsek Olomouc - Ostrava, RJ mu klidně uznává tuto slevu i do Prahy. Řekl bych, neprávem. Dle zákona máte nárok z místa bydliště do místa školy nebo praxe, nikoli na cestování na výlety za "kulturou". Navíc doplácení není do výše akvizičních slev. Tudíž taky zlodějna, ale bohužel někým posvěcená.
Mimochodem, ono to nejsou pouze zastávky DZSO, ale celkem dost problémů je kolem používání vjezdů do bus nádraží a pod. Ale dle pána majitele je vše v pořádku. Taktéž zaměstnanci. Úmrtnost v jeho řadách je přesmíru. Ze 14 lidí po třech měsících čtyři, a tak různě.
Pikehead
Neděle, 21. února 2016 - 21:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 3-2007
Vláďa749: Správně, a doufám, že stejně urputně bojujete za trest pro člověka, který do smlouvy se Škodou Limassol dodal rozhodčí doložku - to nás stálo mnohem víc.
Neděle, 21. února 2016 - 21:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6107
Registrován: 4-2003
Taktéž zaměstnanci. Úmrtnost v jeho řadách je přesmíru.

Lidi co řeší slepice na cizím dvorku fakt těžko chápu.

Já bejt Váma, tak primárně řeším abych se nepraštil o směně vozmistrovkým kladívkem do hlavy a nebo co když si ČD koupí soupravy, který žádnýho vozáka nebudou potřebovat. To je určitě větší nebezpečí, než potenciální smrt z leknutí představy práce u žlutýho.
Makat je fakt na ...
Jeho Vysost
Neděle, 21. února 2016 - 21:49:44  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
V noci sa necakane zastavenia a pod veci hlasia, akurat cez nocny rezim je rozhlas stlmeny na minimum. Nechapem, preco ludia vyskakali z vlaku, ked sa mozu spokojne nechat zobudit personalom pred stanicou v ktorej vystupuju. Inak RJ sa dvere zatvaraju automaticky a vacsinou aj personal po vlaku prechadza, takze nie je problem sa opytat, ci z vlaku vystupit smiem.
Leinad
Neděle, 21. února 2016 - 21:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 8-2009
Navíc doplácení není do výše akvizičních slev a do čeho by bylo?
V případě, že dopravce namísto z plného (obyčejného) jízdného odvozuje slevu z jízdného nižšího,

slevu na úsek Olomouc - Ostrava, RJ mu klidně uznává tuto slevu i do Prahy. Řekl bych, neprávem. - řekni ministerstvu nebo státnímu zastupitelství. Studenské jízdné o letních prázdninách poskytoval RJ ze svýho. (neříkám, že tohle má taky čistý)
Taky si dovedu představit čarování s dělením jízdenky.

celkem dost problémů je kolem používání vjezdů do bus nádraží a pod. - třeba na Florenci se mu závora většinou zvedá, málokdy ji proráží. Možná má karet míň a řidiči si je nějak potají předávaj.

Úmrtnost v jeho řadách je přesmíru. Ze 14 lidí po třech měsících čtyři, a tak různě. - To obecně nedokazuje nic. Na místě někoho z inspektorátu práce bych trochu zpozorněl(míň než na udání, víc než na náhodný los), ale pořád má taky brigádníky, studenty,... kteří nastupujou s tím že odejdou.
Neděle, 21. února 2016 - 21:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 8-2010
RadekŠ: Já bejt Váma, tak primárně řeším abych se nepraštil o směně vozmistrovkým kladívkem do hlavy a nebo co když si ČD koupí soupravy, který žádnýho vozáka nebudou potřebovat. To je určitě větší nebezpečí, než potenciální smrt z leknutí představy práce u žlutýho.

Aha, takže místo toho aby jsme třeba připustili že ani u žlutého nemusí být všechno v pořádku (taktéž jako netvrdím jak jsou ČD křišťálově čistá firma) tak následují raději pokusy o dehonestaci pisatele. Ale v tomto vlákně se vlastně není čemu divit [ko]

Vlada749: Díky za konkrétní dovysvětlení.


(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Cestování je můj život...
Neděle, 21. února 2016 - 22:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6109
Registrován: 4-2003
Aha, takže místo toho aby jsme třeba připustili že ani u žlutého nemusí být všechno v pořádku

A napadlo Vás někdy, že to řeším asi tak stejně, jako to co měli dneska sousedi k obědu, tj. nijak? Já žiju svůj život, ne jejich - proč bych to měl řešit?

pokusy o dehonestaci pisatele

Až Vladu749 ČD propustí a nebo se mu nedejbože stane pracovní úraz, tak mu boj proti Jančurovi bude platnej asi jako mrtvýmu zimník.
Makat je fakt na ...
Křivi
Neděle, 21. února 2016 - 22:31:32  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
dvx: Jo, už jsem na ten fb taky koukal. RJ na to dosud nereagoval, zato "náhodný diskutující" Tomáš Novotný, (který často vjíždí na buldozeru do několika diskuzí) se tam pochvalně vyjadřuje ke kvalifikaci zaměstnanců RJ, aby poté konstatoval, že na peroně ve Studénce zrovna byla tma a že vlakvedoucí vlak řádně vypravil. Zkouším hádat, kdo tu tmu a výpravu viděl na vlastní oči. (Nápověda: Tomáš Novotný je strojvedoucí RJ) [happy]
Pikehead
Neděle, 21. února 2016 - 22:45:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 3-2007
Abysme si třeba připustili, že u žlutého nemusí být všechno v pořádku - no děkujeme, že nám konečně chcete rozsvítit, ale zaprvé tu nikdo netvrdí, že u Jančury musí být všechno v pořádku, zadruhé nevím, co mám s touto převratnou zprávou dělat (dotaci vyplácí a kontroluje úřad k tomu určený) a zatřetí takovéto "objevy" sem nosí zaměstnanci ČD, které berou miliardy korun z veřejných rozpočtů ve flagrantním rozporu s principy zákonů o veřejných zakázkách.

A nejvíc mě mrzí, že kvůli těmhle sračkám sem bohužel nechodí žádný insider z RJ, který by přinesl drby o tom, co se děje uvnitř - jestli je nějaká naděje, že Jančura přestane šetřit a začne vozy mejt, jestli dorazí zbytek vozů z Aradu, kolik bude Vectronů (a jestli je dokáže ufinancovat) a podobné zajímavosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Neděle, 21. února 2016 - 23:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 8-2010
RadekŠ: A proč Vlada749 nemůže komentovat zaměstnance RJ když se běžně v jiných vláknech komentují např. zaměstanci ČD či SŽDC ? Já s tím co napsal taky třeba nesouhlasím, ale to snad není důvod hned napsat starejte se radši o to... Vy jste taky nedávno hodnotil práci zaměstnanců Záchranné služby z fotografií [proud]

Pikehead: O vás jsem tohle netvrdil. Se zbytkem příspěvku souhlas, mě jen vadilo že RadekŠ kritizuje někoho za to že hodnotí druhé, když sám běžně dělá to samé [uhoh]
Cestování je můj život...
Neděle, 21. února 2016 - 23:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7935
Registrován: 12-2009
v polích po půlnoci a rozjet vlak s otevřenými dveřmi. No kde se ta technická revoluce Regálodžetu zastaví?
To není vymoženost RJ, ale všech vozů. Stejně můžete vystoupit třeba i v tunelu u všech dopravců používajících klasické vozy, blokování a aut.zavíraní je až od 5km/h. Proto mohl stevard naskočit.
Já bych řekl, že vlakvedoucí s tím anglickým názvem odmával, aniž by viděl mávat všechny svoje lidi. Pokud byl někde vpředu, asi neviděl jak lidi na perónu, tak ani stevarda mimo vlak. K tomu asi zpoždění, snaha co nejrychleji odjet...
Neděle, 21. února 2016 - 23:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2014
Vážení disktující, přestaňte prosím spekulovat o incidentu ze Studénky. Znovu opakuji, že jde o dezinformaci vypuštěnou antijančuorvským spikleneckým centrem, za účelem poškození společnosti Regiojet.

Vážený pane Pikehead, funkci insidera zde tak trochu plním já. Mohu Vás ujistit, že společnost Regiojet má všechny své vozy umyté dočista do čista. Co se týče vozů z Aradu, tak 95 jich již dorazilo a brzy se můžete těšit na zatím posledních 5 vozů z Aradu, které jsou tím nejlepším co můžete na českých kolejích potkat. Nakonec Vás mohu ujistit, že společnost Regiojet nemá naprosto žádné problémy s financováním nových lokomotiv značky Vectron, kolik jich bude Vám zatím nemohu říct, ale budete určitě příjemně překvapen.
Soukromík=úpadek VHD
Pondělí, 22. února 2016 - 00:02:46  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Daneček
"a to je důvod v tendrech nešetřit?"

Šetřit smysl má, ale neměl by šetření na železnici iniciovat člověk, který z ušetřených peněz chce platit něco úplně jiného, než železnici. Takový člověk nesleduje zájmy lidí co nemají auto, byť se tak tváří.

Když vytendrujeme všechny linky a ušetřené peníze dáme jinam než do železnice, tak jak chcete řešit každoroční inflaci? Když na to nezačnete vytvářet rezervu. Každoročně škrtneme 5% spojů? Jako za Stanjury z ODS?

Co zbude z rychlíkových linek po 10 letech tohodle škrtacího kolečka? Z 1h taktu bude 2h, z 2h taktu 4h, tam kde jsou už dnes 4h budou vlaky 2x denně? A celkově rychlíková doprava bude v provozu jen mezi 9h a 16h?

Nebo vám ještě nikdo neřekl, že se netendruje cena která bude platit 10 let v kuse, ale že je ve smlouvách poznámka o právu nevalorizovat o inflaci, ale řešit to škrtem spojů?

Ale hlavně že ušetřené peníze přesunou do dálnic, jak chce Jančura.

Opravdu je to člověk, co pomáhá rozvíjet veřejnou dopravu.

Škrty veřejnou dopravu vždy vylepší, to je jasné. Méně spojů = přehlednější VHD.
Leinad
Pondělí, 22. února 2016 - 01:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 8-2009
je ve smlouvách poznámka o právu nevalorizovat o inflaci, ale řešit to škrtem spojů? - stejné škrtání je možné i bez výběrka, když maj smlouvu modráci.
Jinak ta položka ve smlouvě mi vadí a není jedinná.
Pondělí, 22. února 2016 - 08:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 11-2008
Ad Křivi: "náhodný cestující" Tomáš Novotný ( údajný strojvedoucí) . Tak toho asi "znám". To asi bude ten fira RJ, co vždy, když za něčím jede, požaduje po výpravčím ( dispečeru) číslo vlaku, které ho "zdrželo". [crazy][lol]
Pondělí, 22. února 2016 - 08:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6110
Registrován: 4-2003
Z 1h taktu bude 2h, z 2h taktu 4h

Pokud se výběrko vypíše na 2h takt, tak tam bude 2h takt. Stejně jako když se nevypíše výběrko a MD si tam objedná 2h takt, tak tam je 2h takt. A když si neobjedná 2h takt (viz. Praha-Tanvald a nebo Praha-Písek-Č. Budějovice), tak tam 2h takt nebude. Fakt strašná věda.

Když vytendrujeme všechny linky a ušetřené peníze dáme jinam než do železnice, tak jak chcete řešit každoroční inflaci? Když na to nezačnete vytvářet rezervu.

Ta je dávno vyřešené - slyšel jste někdy pojem "inflační doložka"?

--------------------------------------
Fajn - umíte psát a dokonce bez chyb. Ale když máte o dráhu takový zájem, tak co se dál dovzdělat a nezůstávat na tak nízké vědomostní úrovni? To Vám vážně nevadí v očích řady lidí hrát roli pitomce?
Makat je fakt na ...
Křivi
Pondělí, 22. února 2016 - 08:55:11  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Výpravčíxy: Zkouším si představit, jak by to vypadalo, kdyby všichni strojvedoucí kvůli každé krávovině žádali do výpravčím /dispečerovi vysvětlení. [happy]
Pondělí, 22. února 2016 - 09:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 7-2006
co vždy, když za něčím jede, požaduje po výpravčím ( dispečeru) číslo vlaku, které ho "zdrželo". [crazy][lol]

Mno požadovat může,ale když bude volat takhle každej,tak na tu dopravu nezbyde čas .. [nene] A nakonec jemu se zpovídat nemusíme .. jedete za vlakem TEČKA .. Tyto a podobné dotazy jsou zbytečné .. [vypravci]
ICQ 237-113-861
Křivi
Pondělí, 22. února 2016 - 11:08:17  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Láďa: Jo, u Vás na trojkolejce by musel být extra výpravčí - psycholog jako linka důvěry pro strojvedoucí. Čísla "překážejícího" vlaku, která by mohla strojvedoucího nebezpečně rozrušit, je třeba mu sdělovat postupně a ohleduplně [happy]
Já pamatuju v Plzni jako jednoho z největších selfproblémových komunikátorů pražáka Roubala, co pak dostal za něco úplně jiného doživotní rekondiční pobyt.
Pondělí, 22. února 2016 - 11:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 11-2008
"Poučka" od souseda, zkušeného nádražáka, dnes si již dlouhodobě užívajícího důchodu, který prošel řízením provozu od výpravčího, až po ústředního dispečera, kterou jsem od něho dostal, když si fíra stěžuje na "pozdní stavění": "Víš, občas tomu rychlíkaří musíš nechat na stůj, aby nezapomněl co znamená červená." [lol] Byla to samozřejmě legrace, nemyslel to vážně a i já to beru jen jako vtip. [vypravci]
Pondělí, 22. února 2016 - 11:36:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 7-2006
u Vás na trojkolejce by musel být extra výpravčí

Jó u nás na trojkolejce může být /vlak/ kolikrát rád,že vůbec někudy jede .. a kdybych to každému musela sdělovat,tak .... tož tak já to sděluji jen v případě,pokud toto potřebuji tzv."z dopravních důvodů/,bo to považuji za účelné sdělení provozní ..[biggrin]

P.S. Zkušený praktik slušně klidně bez emocí panu kolegovi odpoví ..[satan]
ICQ 237-113-861
Němec_z_ova
Pondělí, 22. února 2016 - 12:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3317
Registrován: 4-2009
Byla to samozřejmě legrace, nemyslel to vážně a i já to beru jen jako vtip.
Nezlobte se, v čem spočívá pointa toho vtipu?
Já jen, že takové "vtipálky" potkám i několikrát za směnu a dotyčný nerozlišuje "Peršinga se třemi" od Šestikoláku[crazy] v čele 2400 tun. Věřte, že v těhle případech mne smysl pro humor opouští.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pondělí, 22. února 2016 - 12:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 11-2008
ad Němec_z_ova: Kolego, věřte, že mne samotného "pozdní stavění" mrzí možná víc, než některého fíru. Ale ne vždy jde včas stavět. Někdy za to může i váš kolega, když vjíždí na 700 m dlouhou staniční kolej, s vlakem dlouhým 300 m, už od začátku staniční koleje cca 20 km/h rychlostí, i když má na vjezdu návěst "80 a výstraha". Jindy se to nepodaří z jiných důvodů. Nemá cenu je tu vyjmenovávat. [vypravci]
Pondělí, 22. února 2016 - 15:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 5-2014
Abychom to "vtipné" pozdní stavění a uhýbání před všelijakými modrými, žlutými a černými uvedli do hlubšího kontextu, zde máte měření z praxe:

Zaznamenány dvě jízdy se stejnou soupravou v rozmezí několika týdnů. Hmotnost soupravy cca 1800 t, maximální rychlost 100 km/h, br. režim P, jízdní odpor T4, v čele loko 2x 753 7, jízda v úseku Ostrava hl.n.-ČT osobní-Pha Holešovice-Děčín hl.n.
Oba vlaky jely v noci ze soboty na neděli, tedy v období slabé osobní dopravy.
Nejsou uvedeny pomalé jízdy, neboť se v obou případech nacházely na stejných místech.


Vlak 1: odjezd z Ova hln. po 23. hodině. V úseku Ova-Děčín jedno pozdní stavění v žst. Polom, zastavení v ČT pro rozkaz, úsek ČT-Děčín bez zastavení [blush]. Vlak 1 byl tedy 1x výrazně zpomalen chybou řízení provozu a jednou zastaven pro rozkaz.
Celková spotřeba nafty cca 1400 L.

Vlak 2: odjezd z Ova hln. po půlnoci. V úseku Ova-ČT plynulá jízda se zastavením v ČT pro rozkaz. V úseku ČT-Kolín vlak zpomalen 5x z důvodu pozdního stavění jízdní cesty (opakované zpomalení v rozmezí 94 km/h na 61 km/h). Díky neustálému brzdění a rozjíždění byl vlak 2 dojet v Kolíně vlakem MTR -> zastavení z důvodu předjetí (druhá kolej bez provozu byla asi pro srandu králíkům). Následné zastavení (z 92 na 0 km/h) a pětiminutové stání před žst. Velim. Rozjezd a zelená ulice... Zastavení v žst. Pha Běchovice pro rozkaz. V úseku Pha Běchovice-Děčín 2x pozdní stavění jízdní cesty se zpomalením, 2x zastavení z důvodu předjetí EC/R.
Vlak 2 byl tedy v celém úseku Ova-Děčín 7x výrazně zpomalen z důvodu pozdního stavění jízdní cesty, 2x zastavil pro rozkaz, 2x byl zastaven z důvodu předjetí vlakem osobní dopravy a 2x byl zastaven chybou řízení provozu.
Celkové spotřeba nafty cca 1850 L.

Rozdíl cca 450 L nafty. U elektrik se toto neřeší, protože paušálně elektřina v troleji "prostě je". Záměrně neuvádím měření spotřeby při jízdě ve všední den, kdy se i z vlaků NEx stávají v úseku Poříčany-ČT zastávkové nákladní vlaky.

V obou případech bylo úsilí o maximální využití sklonových poměrů tratí, leč vlaku 2 bylo úsilí zdárně mařeno. Kupříkladu celý úsek Choceň-Přelouč je schopna souprava o hmotnosti 2400 t projet výběhem a udržovat rychlost v rozmezí 78-95 km/h. Pokud má postaveno...

Takže zatímco výpravčím pozdní stavění může způsobit tak maximálně vír v žaludku případně dobré pobavení, dopravcům to způsobuje vír v nádrži.

A raději nekomentuji, že nelze v době elektronické vydat jeden rozkaz na celou trasu Ova-Děčín. Ušetřily by se dvě zbytečná zastavení vlaku (především, když jede na spádu - Třebová a Běchovice).

(Příspěvek byl editován uživatelem Rail.)
Pondělí, 22. února 2016 - 15:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10083
Registrován: 4-2007
Rail:
Tak si pořiďte na ty vlaky na koridor pořádné elektrické lokomotivy a nebrečte furt. Když tu vaši zátěž rozjíždíte jak když taháte z posranýho kalhoty, tak se nedivte, že před vás pustí náklad stejné stanovené rychlosti, ale s pořádnou mašinou. Mám s těmi vašimi smrdícími a řvoucími slimáky zkušenosti na trati 090. Občas vás pustí před ešusový osobák a stejně vás ještě dost dlouho po předjetí (včetně zastavování v zastávkách) dojíždím na blok. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Pondělí, 22. února 2016 - 16:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 5-2007
Rail: nelze v době elektronické vydat jeden rozkaz na celou trasu Ova-Děčín

Keď ho niekomu dajú, ide sa pos**ť z toho, že dostane desať papierov.
Pondělí, 22. února 2016 - 17:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10084
Registrován: 4-2007
Asdf: Nelze. Ad předpis SŽDC D1, odstavec 81, který uvozuje užití PND7 část A. [proud]
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Pondělí, 22. února 2016 - 17:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 12-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L000287_160401_176564.pdf

Opětovný nový ranní spoj od dubna na Košice přeqapivě i u busů.
Pondělí, 22. února 2016 - 17:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10147
Registrován: 5-2004
To asi bude mít význam hlavně pro Brno - kodrcák za 10.40 ten denní z Prahy je +/- na úrovni nějakýho pomalejšího rychlíku za komárů...
Pondělí, 22. února 2016 - 18:03:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 12-2004
On tu Žilinu nebo Prešov někdo dá i z tý Prahy, řekl bych.
Bkp
Pondělí, 22. února 2016 - 18:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7284
Registrován: 8-2003
Rail: nelze v době elektronické vydat jeden rozkaz na celou trasu Ova-Děčín

Keď ho niekomu dajú, ide sa pos**ť z toho, že dostane desať papierov.


Toto všechny by už dávno mělo fungovat na tabletech, či v jiné bezpapírové formě.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 22. února 2016 - 18:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10086
Registrován: 4-2007
Bkp: Bože chraň! Některé stanice dosud nezvládly v některých směnách ani srovnání pomalých vztažmo k začátku trati a směru jízdy vozidla. Myslíte, že v tom elektronickém formátu v tom neudělají ještě větší bordel? A co opravy již sepsaného rozkazu? Co když se tablet po cestě podělá? Dojde baterka?
SJŘ a TTP klidně, ale rozkazy NE!

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Bkp
Pondělí, 22. února 2016 - 18:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7285
Registrován: 8-2003
Drn:
Ale jo, jako vtip dobrý... Nebo je to snad myšlené vážně?!?[crazy]
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 22. února 2016 - 19:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6250
Registrován: 5-2007
Bkp: V tomto prípade bude s tou bezpapierovou podobou najskôr trocha problém.

Jednak to bude asi dosť neinteroperabilné, druhak bude treba vyriešiť odovzdávacie rozhranie (ktoré zatiaľ vyžaduje o.i. také kraviny ako podpisy). Navyše by bolo nutné to odovzdanie a potvrdenie zapracovať do aparátu súhlasu s jazdou (výpravca už nebude vedieť, či fíra rozkaz prevzal alebo nie), čož môže viesť k určitej strate flexibility.
Pondělí, 22. února 2016 - 19:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10087
Registrován: 4-2007
Bkp:
Nikoliv. Chci tím říct, že při tom neuvěřitelným bordelu v obsahu i formě V rozkazů fasovaných od SŽDC si radši nechci ani představit, jaký chlív by byla tato organizace schopna napáchat v elektronické distribuci téhož.

Kolik V rozkazů a na kolika tratích za měsíc máte vy možnost osobně shlédnout?

Asdf:
Přesně tak. Předávací rozhraní a autentizace toho, kdo za správnost ručí. I za převzetí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Bkp
Pondělí, 22. února 2016 - 19:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7286
Registrován: 8-2003
Zajímavé je, že třeba internetové bankovnictví funguje na nadnárodní úrovni, je jasné, kdo co "převzal", nebo "podepsal" a další, zatímco na dráze se pořád dají najít důvody, proč to nejde...[sad][angry]
Holt pokud bude chtít dráha přežít a fungovat i nadále, tak si konečně bude muset uvědomit, že máme rok 2016 a třeba se mrknout, co funguje i jinde, než jen na kolejích.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 22. února 2016 - 19:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10088
Registrován: 4-2007
Bkp:
Dráhou myslíte konkrétně CO?

Vážený pane, instaloval jste někdy ve svém životě podpisový certifikát? A jak vám to šlo a pak fungovalo? Bacha, hrozí ťápanec do hovna. Zdá se, že nemáte šajnu, o čem tu točíte.
Ale hlavně, že je do koho si kopnout, co? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Tomes
Pondělí, 22. února 2016 - 19:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2007
Radko Křivánku, berte si do huby někoho jiného, s diskutujícím na i-dnesu stejného jména nemám nic společného. Vaše příspěvky čtu většinou s úsměvem, určitě na ně nereaguju. Tomáš Novotný
Křivi
Pondělí, 22. února 2016 - 20:05:54  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Tomes: Momentálně si beru do huby mandle v čokoládě. Že jsou na idnesu dokonce dva lidé Vašeho jména vím, pokud nejste ani jeden z nich, tak se omlouvám. Studénku jsem komentoval spíš s úsměvem a jen proto, že se jednalo o nadměrně dokonalého dopravce, ti normální mají právo na občasné lidské selhání. Pokud výprava proběhla, máte pravdu, že je to problém pink teamleadera a ne locomotive drivera, ať už jste to byl Vy nebo některý z kolegů.
Jinak někdo tu včera volal po insiderech z RJ - nechcete převzít žezlo po Honzovi Paroubkovi a vylepšit obraz RJ objektivními informacemi? Spousta lidí si ho tu vážila a udělal pro RJ kus dobré práce. Příliš odvážné přání? Byl by postih? [happy]
Pondělí, 22. února 2016 - 20:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2967
Registrován: 8-2012
Spíš nikdo z insiderů nemá potřebu číst, natož reagovat na neutuchající sračkoblití jančurobijců, např. o "nadměrně dokonalém dopravci"...
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pondělí, 22. února 2016 - 20:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 5-2014
Drn:
Než na mě začnete reagovat, prvně si pořádně přečtěte, co píši. A s léčením mindráků se obraťte jinam.

Asdf:
Potvrzení o převzetí rozkazu nemá výpravčí u souhlasu s jízdou ani teď. Není důvod. A pokud by v případě el. rozkazu zapomněl, mohl by se podívat do systému, stejně jako se dnes podívá do bločku.
Před příchodem RJ a LEO Expressu byl také řev, že nelze, aby si cestující kupovali jízdneky jinde než u pokladen, nebo nedej bože tiskli jízdenky doma. A hle, ono to jde... Stejně jako dnes před sebou nemají piloti v letadlech analogové budíky, ale elektronické displaye. A tam jde o víc, než jen o ztrátu nějakého rozkazu.

Papírová forma rozkazu je dobrá jako záložní řešení při mimořádných situacích a totálním výpadku systémů, ale zastavovat běžně každých padesát kilometrů kvůli tisknutí špatně čitelného hajzlpapíru není v dnešní době už ani středověk, to jsou přímo druhohory. Věřím, že elektronická administrativa je dnes na železnici jediné možné řešení. Jen kolik starostí odpadlo se zavedením elektronických nákladních listů.