Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 12. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 08. března 2016 - 19:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 5-2007
H_k.......Areál fy.SDS s.r.o Hranice na Moravě.
Ovšem větší část vozů jde vidět i zpoza ohrady.Jejich stav raději nekomentuju.Co chtěli(Žlutí),to maj.
Co si za svý prachy p.J koupí,je naše zbytečná starost. Howgh.[kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Úterý, 08. března 2016 - 20:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 12-2006
Tak jsem prubnul SUPER vůz ASTRU
Proboha, proč má nový vůz vibrace???? a od nich se klepe ve voze kde co, zásadní problém v klidové zóně !!! Hluk ze splachování záchodu je taky nepříjemně slyšitelný v celém voze, voda za Pardubicemi taky netekla a tak ucachtaná orchidej nic nezachránila.
Internet na palubních obrazovkách nefunkční, během jízdy se nepodařil zprovoznit a když se cestující oblékali do bund, naproti sedící chlapík kontaktoval stevardku, zda by s teplotou něco neudělala, že se pokusí.
Přístup stevardky během třepající se chodu vagonu byl jediným a velmi hezkým pozitivem.
Zpět jsem jel LEOšem, mimo čekaní na použití čistého a bez upatlané orchideje WC / asi jediného v celé soupravě/ jízda bez závad.
Úterý, 08. března 2016 - 21:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10145
Registrován: 4-2007
Loko:

To má ten dálkovej panťák vážně jen jeden WC? Na jakou obsaditelnost?
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Úterý, 08. března 2016 - 21:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 8-2010
Drn: To má ten dálkovej panťák vážně jen jeden WC?

Nikoliv [wink] Celá pětivozová souprava je vybavena pouze třemi toaletami, z toho jedna je vybavena pro užívání vozíčkáři a též přebalovacím pultem pro kojence.
Cestování je můj život...
Viribus Unitis
Středa, 09. března 2016 - 01:00:04  
Neregistrovaný host
88.102.5.27
Před 30 lety (možná víc) jsme z vandru z Valašek jezdili sedíce v otevřených dveřích Honekrů, kde se zbytek osazenstva dusil ve vířícím prachu. Tedy, pokud se pokusilo osazenstvo okna vůbec otevřít - a záclonou je udržet otevřené.
Já měl v umývárce nacpaný kapesník, tam v chladné vodě odložená piva - vydržel jsem s nimi do MuNu, kde chodil občerstvovač podél vlaku, kde zásoba byla sice za drahý peníz, ale byla doplněna. Ale bylo to drahé.
Alespoň oproti nočním dálkovým busům. S ČSAD legitkou tenkrát z Havířova ve 22:00 s jedním přestupem ve Vyškově režijkově (zadárko) a už v 6:30 v Chebu. A zapomínám: pro tehdejší holku jsem vyrážel ve 13:30 bus expresem do Nového Jičína, tam jsem přiložil přítelkyni, ve Frýdku jsme použili vlak do Cieszyna, páč sraz byl Piastu (a vedle seděla fakt dobrá trojka: Bakala, Bulawa a Krejčíř[zadnice]). Jo, to byla doba. Ale je pravda, že návazné spoje byly [masinka], což nám nijak nevadilo.

Předpokládám, že tuto dobu velmi dobře pamatuje Vlček, proto po ní stále slintá. Ale ani tehdy neuměl použít nejrychlejší: on je na ty [masinka]. A protože si ledacos pamatuji, tak jsme s Vlčkem jeli kdysi (1986?) z Březiny na Prahu, kdy Vlček samozřejmě zůstal dřepět ve [masinka], kdežto my v Mnicháči šli na bus a v Praze byli o hodinu dřív (a už tehdá i ti co platili plné levněji). Co, Vlčáku, vzpomeneš na trampy s pivem žeroucí česnek s chlebem ve vlaku, jaks nás plísnil?
Středa, 09. března 2016 - 03:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 12-2003
No jasný. Jančura přeci žádný dluhy u SŽDC ani nikde jinde po dílnách nemá - říkal to Tomáš Hadků. Hele Tomík, a dluhy u AN Florenc sem tahat raději nebudeme, nebo pacientovi praskne aorta [biggrin]
Středa, 09. března 2016 - 07:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 8-2007
dluhy u AN Florenc sem tahat raději nebudeme
Podrobnosti o tomto dluhu ti zjistila Michaela Jančaříková? Nebo nějaký tajemný dobře informovaný zdroj tam nahoře? [lol]
Středa, 09. března 2016 - 08:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10205
Registrován: 5-2004
Jo, druhá půlka 80-tejch a "expresní" busy Ostrava - Praha. Dva páry denně, jízdní doba i s přechcávkou 6 hodin. Pomalej R s úvratí v Přerově z Ostravy kolem 16 a v Praze nějak mezi 21.15 a 21,30 to udělal za těch necelých 5,30...

Podobně existoval autobus - nočník Opava - Praha. Ten měl přechcávku v Zábřehu někdy chvíli po půlnoci. Kdo spěchal do Prahy tak přesed na rychlík a byl v Praze skoro o hodinu dřív.

To jen k těm rychlejm busům.

Co do narvanosti vlaků - plno bylo v pátek a neděli. Na Ostravsko jsem se na přelomu 80-tejch a 90-tejch najezdil dost a v tejdnu nebyl problém ráno z Prahy a večer do Prahy mít pro sebe kupé i ve dvojce i v jedničce. Lidi totiž byli v práci a ve VHD se nacházeli důchodci a služební cesty...

Čundráků z Březiny a Českýho ráje jezdilo mraky. Osobákama a směr Praha v Hradišti vždy nastupovali. Vystupující nepamatuju. Taky nebyl z čundru žádnej kvalt a osobák byl tehdy významně lacinější než bus. Za 19 za který jsem jel z Kořenova například do Prahy bych tím busem jel tak z Turnova a možná toho Hradiště... Až budu mít čas, můžu i kouknout do starýho JŘ busů někdy z roku 85-6 kolikže to z Hradiště do Prahy stálo. Ale z Harrachova to bylo nějak kolem 35...
Středa, 09. března 2016 - 10:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 8-2010
To zas bude veselo [proud]

Jančuro, proč si teda toho Babiše tak podporoval ? [coze]
Cestování je můj život...
Žlutý čurda
Středa, 09. března 2016 - 13:54:24  
Neregistrovaný host
37.188.230.4
Jo Radimek řve jako nikdy. Jde mu o to, urvat něco pro sebe a rozhodně ne o to, aby kraje ušetřily a lid jezdil v nových vlacích.
Středa, 09. března 2016 - 14:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4639
Registrován: 12-2011
Honza7887: Zdeněk Polreich se dřív taky hlásil k Andrejkovi, no nakonec taky prozřel, za což si ho velmi vážím.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Viblilbus Ublilsis
Středa, 09. března 2016 - 19:49:20  
Neregistrovaný host
37.188.234.252
Společnými silami se nám zde snaží převrátit fakt, že čundráci jezdili zásadně vlakem. Jednoduše kvůli věcem jako pivko, kouřová, velká parta, kytára atd. Jenom několik málo "jinejch" jedinců jezdilo s ČSAD asi kvůli tomu, aby byli o hoďku dříve doma. Tohle opravdoví čundráci nikdy neřešili.
honza ÝÁÁÝ
Čtvrtek, 10. března 2016 - 12:06:45  
Neregistrovaný host
194.213.62.225
Cestování je můj život...
kecaaamm.. hlavne pindy na netu jsou muj zivot! a hlavne ze mi lidi ty moje srrrrrance zerou
žlutý anděl
Čtvrtek, 10. března 2016 - 14:34:06  
Neregistrovaný host
46.135.44.246
Ad honza 7887 tak místní žlutí fanatici si pořád myslí, že jančura to dělá pro lidi.
Jako podnikateli mu jde o zisk. Což je správně. A lidi jsou vedlejší. Cítil,že babiš je dobrá příležitost, jak urvat pro sebe. A jelikož má problémy, tak se od něj musí se distancovat. To jsou žlutí tak naivní?
Jeho Vysost
Čtvrtek, 10. března 2016 - 15:41:46  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
Ono ta pravda je niekde uprostred, urcite nie je uplne ziaduce, aby sa trate rozdelovali do roku 2034 bez nejakej sutaze a moznosti, aby sa aj niekto iny uchadzal o ich prevadzku. Na druhej strane je ale potrebne, aby sa urcili nejake kriteria, ktore musia uchadzaci alebo prevadzkovatelia splnat, aby to nedopadlo ako na 131 na SK, kde Jancura spokojne vozi ludi ako sardinky a ide mu skutocne len o peniaze.
Čtvrtek, 10. března 2016 - 21:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3079
Registrován: 8-2012
aby to nedopadlo ako na 131 na SK
No jo, tam to dopadlo úplně děsivě. Žádné 810/010, žádné plesnivé Bt s brýloffcem, několikanásobný nárůst počtu cestujících, P+R parkoviště... a navíc je to práce Čehúnov (= ďáblů jen o fous menších než Maďaři), to by národovecky uvědomělého Severobalkánce vzal čert.
(Jo ano, ZSSK by to přece dokázala taky a o peníze jí nejde, jí jde o babičky z Hornej Dolnej, akorát je teda divné, proč to teda aspoň někde nepředvedla.)

P.S. Peněženka je největší srab.

(Příspěvek byl editován uživatelem t_._h_..)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Čtvrtek, 10. března 2016 - 23:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8015
Registrován: 12-2009
Že tě to stále baví. Nikde jinde po reko trati a objednání spojů navíc v regionu, kde existuje poptávka po dopravě, to nemůže nastat úplně stejně. Jen v případě, že tam začnou jezdit žluté vlaky.
Ach jo...
Zlý Mimoň
Čtvrtek, 10. března 2016 - 23:35:06  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Jaké "rozdělování tratí bez soutěže"?

Když Jančura neumí číst a stěžuje si na něco, co nikdo nenavrhnul, tak to snad nemusíte po něm papouškovat, ne?

Ťok to řekl jasně:
„Rád bych doporučil těm, kteří vyzývají k odstoupení pana ministra Babiše, aby si náš materiál nejdříve pořádně přečetli. Tento materiál se zabývá pouze tím, jak se bude regionální železniční doprava na dalších patnáct let financovat, nikoli tím, jakým způsobem ji kraje zabezpečí,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/soukromnici-na-ko lejich-stat-by-mel-donutit-kraje-k-soutezim-1278050

Jak si to kraje chtějí udělat je opravdu na nich. A má to být na nich. Protože do krajů se volí. Pokud si lidé v Libereckém přejí liberalizaci železnice a třeba v Karlovarském ne, tak jim do toho nemá centrální vláda co mluvit. Nebo krajům kompetenci rozhodovat o železnici vezměme.

Jančura je liberál jen když se mu to hodí. Ale někteří Hádkové to obhájí, že je správné krajům nařídit povinné tendry. Je zajímavé, že stejní Hádkové zároveň kritizují Slovensko, kde na kraje (župy) ani objednávání regionální železnici nikdy nesvedli převést. Hádkům se hold jednou centrální řízení a degradace krajských voleb hodí a jednou ne. Klasika. [happy]
Pátek, 11. března 2016 - 01:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7018
Registrován: 5-2002
Jančura je liberál jen když se mu to hodí. Ale někteří Hádkové to obhájí, že je správné krajům nařídit povinné tendry. Je zajímavé, že stejní Hádkové zároveň kritizují Slovensko, kde na kraje (župy) ani objednávání regionální železnici nikdy nesvedli převést. Hádkům se hold jednou centrální řízení a degradace krajských voleb hodí a jednou ne. Klasika.

Já tedy nevím, školy na to nemám, ale vás opravdu nechává klidnými přerozdělování miliard krajskými správami bez výběrových řízení?
Zlý Mimoň
Pátek, 11. března 2016 - 02:38:47  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Petr_Šimral:
Na to jsou 2 úhly pohledu...

1) V prvním si připustíme, že tendry se ušetří...
Pak je přesto dobré narvat peníze do krajů a udělat na to pořádnou smlouvu, aby ty peníze nemohla budoucí pravicová vláda sebrat. (ano, kopu tím za osobní dopravu, neřeším školky a silnice)

Až narvu do krajů peníze a posychruju je špatně vypověditelnou smlouvou (aby si ty peníze stát nemohl vzít zpět), tak je samozřejmě možné začít vypisovat tendry a za ušetřené prachy přidávat další a další spoje. O škození Jančurovi tu vůbec nejde, v téhle strategii.

Ve výsledku tedy dostanu jak efektivní veřejnou dopravu, tak do ní donutím stát dávat víc. (ano, na úkor čehokoli jiného, ale bavíme-li se o prospěchu pro veřejnou dopravu, tak je to strategie dobrá, protože má šanci vyjít, vlk se časem nažere-Radim dostane pár linek a koza zůstane celá-linky s 810kou)

2) Kvalita Jančury... soukromník sice ušetří, ale kvalita je otřesná, dle všech referencí ze Slovenska. Přeplněné vlaky, neochota je posílit, nefungující klima, WC, vyhazování cyklistů pokud překročí počet nebo jedou matky s kočárky (ČD tiše tolerují v Regině nebo Stadleru klidně 15 kol) a naprostá ignorace kritiky objednavatele ze strany dopravce. Na kritiku dopravce reaguje plakátem o klientelismu.

Dále tu máme rozesraný síťový tarif. Což k růstu počtu cestujících nepovede a už se to tu mnohokrát probralo.

Kvalita něco stojí, to je fakt. Se soukromníky ušetříme, ale kvalita půjde dolu. Takže v tomto pohledu je lepší tendry nedělat a dát to ČD.

(Pozn. víte s kým se bavíte, že? Antisoukromník, jen mě už nebavilo psát tu dlouhou přezdívku, nebo ji pořád hledat k okopírování.)

Který pohled se vám víc líbí, si vyberte sám. Na tom, že Jančura lže a Ťok mluví pravdu, to nic nezmění.
Jeho Vysost
Pátek, 11. března 2016 - 03:57:45  
Neregistrovaný host
147.32.94.144
T.H, to nikde netvrdim, ze je to zle, ale zase viezt sa Desirom, kde je to naslapane ako v elektricke MHD a bez klimy ci obcerstvenia lebo nikto cez ten dav neprejde nie je nic prijemne. Podla zmluvy tam ma jazdit minimalne Talent, dokonca v spickach by sa zisli zdvojene, ale tie RJ nenasadzuje a v pohode vezie ludi ako sardinky. V konecnom dosledku teda aj to B ci Bt moze byt lepsie.
Pátek, 11. března 2016 - 09:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1826
Registrován: 8-2010
Jak si to kraje chtějí udělat je opravdu na nich. A má to být na nich. Protože do krajů se volí. Pokud si lidé v Libereckém přejí liberalizaci železnice a třeba v Karlovarském ne, tak jim do toho nemá centrální vláda co mluvit. Nebo krajům kompetenci rozhodovat o železnici vezměme.

No ono se taky od ANO a ČSSD nic jiného čekat nedalo. A ten dokument přece soutěže nezakazuje. Třeba na Jižní Moravě se budou pořizovat nové vlaky pro některé S linky a bude se soutěžit o dopravce. To už se ví teď.
Cestování je můj život...
Pátek, 11. března 2016 - 11:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5433
Registrován: 4-2003
Jeho Vysost:T.H, to nikde netvrdim, ze je to zle, ale zase viezt sa Desirom, kde je to naslapane ako v elektricke MHD a bez klimy ci obcerstvenia lebo nikto cez ten dav neprejde nie je nic prijemne.


Jojo, žlutými desiry jezdí dokonce i lidé. Takové neslýchané věci se za éry ZSSK přeci nestávaly, to se vlaky na cigánskej štreke vozil hlavně vzduch [biggrin].
Pátek, 11. března 2016 - 13:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8016
Registrován: 12-2009
Srovnávejte srovnatelné. Tj.stejnou trať a placení za objednanou službu.

Mi tady kousek za kopcem jezdí moderní vlaky ňamdopravce po stejné trati, jako kdysi staré vlaky fujdopravce.(max 50, spíš 30, na mostech 10km/h. Lidí nepřibylo. A vlaků také ne.(případně přibylo,ale zas hned pro prázdnost zrušilo.)
Divné, ne?
Nebo že by to bylo jen tím, že ty vlaky nejsou žluté?[proud]
Pátek, 11. března 2016 - 13:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 8-2007
Ohle, ty seš jak zaseklá deska, sorry. Zkus mrknout, o čem se vedla řeč. Ale ano samozřejmě - kdyby došlo k situaci, že na 131 nasadí Desira, Talenty nebo nevímco podobného ŽSR (NSR, NDR, FBI, CIA...) + reko tratě, došlo by také zcela jistě k nárůstu počtu cestujících - a pak by to byla jejich zásluha. K tomu ale nedošlo (lhostejno proč - o tom řeč nyní neplyne). Samozřejmě, že hraje roli i to, že to byl první žlutý vlakový zápich RJ na SK, patřičně medializovaný atd. Na druhou stranu tvrdím, že se projevila i síla marketingového konceptu RJ/SA. Ano, je jednoduchý, rel. povrchní a "oblbující". Jenže je evidentně účinný a co se týče marketingu tak právě to je to nedůležitější měřítko. Tedy myslím, že k nárůstu cestujících by došlo tak jak tak, ale v případě RJ je ještě větší. Samozřejmě, RJ měl lepší výchozí pozici, než by mělo třeba ŽSR, ale to není chyba RJ. Jinak je to Hospoda na mýtince.
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Pátek, 11. března 2016 - 15:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8017
Registrován: 12-2009
Zaseklou desku tady dělá ten, co píše, že jedině RJ způsobí nárůst cestujících a lepší vozy.
Zaseklá deska je třeba tady:
soutěžil provoz jen Liberecký a Jihočeský kraj. Na severu už efekt konkurence poznali - vozí je lepší vlaky za nižší cenu, což se odrazilo i ve větším zájmu cestujících.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/miliardy-na-zeleznice-krajum-dir-/eko-d oprava.aspx?c=A160311_102647_eko-doprava_fih


Přeplněné vlaky, neochota je posílit, není až tak problém RJ. Pravidelný delší vlak stojí € a ty musí zaplatit objednavatel.
Tedy pokud to nemá ve smlouvě jinak. Nebo že dopravce jezdí s něčím jiným, s menší kapacitou, než má zaplaceno.
Zlý Mimoň
Pátek, 11. března 2016 - 16:25:34  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Bram:
Takže po zahuštění počtu spojů na dvojnásobek přibudou cestující jen Jančurovi? To nám chcete říct?

A co těch +20% cestujících ve vlacích ZSSK po zavedení Ficova sociálního balíčku (nejen slevy, ale i nové spoje)? Jaktože se i přes slevy vybralo více na jízdném? Já myslel, že lidé jezdí jen s Jančurou, že státním vlakem by nejeli ani zadarmo, natož aby jich po posilnění vlaků ještě přibylo... ve státních.

Ohl má naprostou pravdu. Jste jako zaseklá deska... Dejte bez výběrového řízení (jako to dostal Radim) na nějaké příměstské trati ČD dvojnásobek spojů a uvidíme, jak cestující porostou.
Pátek, 11. března 2016 - 20:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3080
Registrován: 8-2012
Nikde jinde po reko trati a objednání spojů navíc v regionu, kde existuje poptávka po dopravě, to nemůže nastat úplně stejně
Ale jo, já si při té tvé agitaci vždycky živě představuju, jak ZSSK (proti které jsou ČD dynamická flexibilní firma západního střihu) sežene, pronajme a provozuje třeba desira [biggrin][crazy]
Ne, s modrým severobalkánským dopravcem to fakt nastat nemůže, to prostě nevyhovuje zadání (stačí se podívat např. na Prešov-Košice)...

Se soukromníky ušetříme, ale kvalita půjde dolu
Soutěže v Libereckém kraji hovoří o naprostém opaku těchto ideologických manter - teprve pod tlakem soutěží (na kterých přitom kraj ušetřil velké peníze) šla nahoru i kvalita u ČD. Desiro místo 810, stadler místo 814... já holt pořád nejsem schopen správnými šotobrýlemi vidět ten pokles kvality.

netvrdim, ze je to zle, ale zase viezt sa
Trvdíte, hned o pár příspěvků výš ("aby to nedopadlo ako na 131 na SK, kde Jancura"). Prostě na extrémním nárůstu kvality a počtu cestujících na "cigánskej" po nástupu nového dopravce nic nezmění ani neustálé omílání jednotlivých problémů.
Obdobně to bylo s autobusy Liberec-Praha v roce 2005, kdy přišlo jednadvacáté století a najednou nebylo po vstupu Student Agency na tuto linku nutné cestovat formou náhodných výstřelů v karosách ČSAD Liberec, ale ultras dodnes projevují svou nenávist k narušení místního smrádku ale teploučka úplně stejným vypichováním jednotlivostí neustále dokola - problémy jsou přitom podobné těm vašim: jezdí tam moc lidí (zatímco předchozí dopravce je dokázal úspěšně odradit), došel Blesk (něco jako Nový Čas), zbyly jen Lidovky (něco jako SME) a zlobila klimatizace (co v těch karosách/810 vůbec nebyla).

co píše, že jedině RJ způsobí nárůst cestujících a lepší vozy
Nikdo nepíše, že jedině RJ, to jsou zas jen tvé ideologické podsuny, abys měl s čím polemizovat. Ale rozhodně to nebude někdo ze smrádku ale teploučka pod ochraňující rukou tatíčka státu (P.S. zřejmě ten tatíček ví, že jinak by dceruška byla pěkně v hajzlu, protože je líná a neschopná, tak ji musí podržet a nabagrovat jí to i po 2019).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pátek, 11. března 2016 - 20:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 6-2003
Ohl: Nikde jinde po reko trati a objednání spojů navíc v regionu, kde existuje poptávka po dopravě, to nemůže nastat úplně stejně. Jen v případě, že tam začnou jezdit žluté vlaky.

Tak samozřejmě, že to může nastat i jinde stejně. Třeba na trati 173 Praha-Nučice jsou podmínky podobné (reko trati, objednání více spojů, existuje poptávka po dopravě) a jsou tam taky docela dobré nárůsty počtu cestujících, ale je fakt, že ty vlaky "dynamické flexibilní firmy západního střihu" tam jsou taky žluté, takže možná ta žlutost je nutnou podmínkou [lol]
Honzalb
Pátek, 11. března 2016 - 21:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 11-2010
ohl: tak ještě jednou fakta. Jizerskohorskou železnici vyhrály České dráhy. Za cenu o pětinu nižší, než tam jezdily s 810. Bez keců o tom, že jsou diskriminovány atd. Žádná ohraná deska o soukromnících, ale o SOUTEŽÍCH. Ať si klidně ČD vyhrají v řádných soutěžích 100% provozu v ČR. O to méně zbyde prostoru pro přisávání všemožných stranických zmrdů včetně ANOistů, kteří si z ČD udělali soukromou správu sociálního zabezpečení za peníze daňových poplatníků. Ale chápu, že pro obyvatele kraje, kde je cokoliv zavánějící soukromým kapitálem podezřelé, je soutěžení stěží pochopitelné.
Pátek, 11. března 2016 - 21:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10153
Registrován: 4-2007
Pane Sůro, když tu tak házíte argumenty o "sacích zmrdech", kdy a kde o tom uvidím investigativní článek? Nebo jste jen novinář, co si hraje s vláčky?
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Honzalb
Pátek, 11. března 2016 - 21:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 11-2010
Drn: dva třeba zítra v novinách. wifi do railjetů. už je v tom ÚOHS, řízení zahájené z moci úřední. nebo také pěknou story, jak si ČD koupily 60% ve firmě ČD Restaurant za 27 milionů, přitom loni vykázala tržby 3 mega a 2,5 milionu ztráty. další příští týden o jedné super pr agentuře, co za čtvrt mega "radí". měsíčně.
Pátek, 11. března 2016 - 21:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 8-2010
Pane Sůro, je opravdu hezké že protlačujete soutěže. Myslím ale že by jste krom soutěží měl protlačovat i jednotný tarif aspoň na železnici. Ono je hezké dávat za příklad Bavorsko, ale tam ten jednotný tarif mají. Podívejte se vedle do Polska jak to divoké soutěžení dopadlo...

Rozhodně neříkám že soutěže jsou špatné, ale toto je docela podstatná věc.
Cestování je můj život...
Honzalb
Pátek, 11. března 2016 - 21:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 11-2010
Klíče od jednotného tarifu drží hlavně jedna firma. Zkuste hádat, která:-)Jinými slovy, když si udělá studii, že to je v rozporu s péčí řádného hospodáře, tarif nikdy nebude. Protože MD je mimořádně slabý a schizofrenní vlastník
Pátek, 11. března 2016 - 21:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 8-2010
Honzalb: Však jasně chyba je hlavně v tom že se prostě nechce. Ono je zajímavé že v Německu se DB dokázaly se soukromníky dohodnout. A tady to nějak nejde...
Cestování je můj život...
Zlý Mimoň
Pátek, 11. března 2016 - 21:52:31  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
T_._H_.:
"jak ZSSK (proti které jsou ČD dynamická flexibilní firma západního střihu) sežene, pronajme a provozuje třeba desira"

Můžete mi vysvětlit co je toto?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Motorov%C3%A1_jednotka_861

Mně to dost připomíná Desiro, akorát to jede 140 a má TSI. A vlastníkem je dle wiki ZSSK. Já vím, wiki je plná chyb, že? Navíc je to určitě v pohodlnosti a bezpečnosti vedle Desira, které ZSSK sehnat neumí, totální odpad. Ještě, že Hádek je takový znalec. Kvalitu Desira bez TSI jsme viděli při loňském střetu s kamionem na trati do Dolní Poustevny. Fíra to, chudák, docenil. [sad] A Jančura hrdě provozuje vozidla bez TSI.

"Soutěže v Libereckém kraji hovoří o naprostém opaku těchto ideologických manter"
Protože se tam udržely ČD, kdyby tam byl Jančura, bylo by peklo jako na Slovensku. ČD nějaký standard mají.

Jinak pan Bram by nám mohl vysvětlit, jaktože tam přibylo cestujících. Že by více spojů na vybraných linkách? Já myslel, že to svede jen Jančura.

A když jsme u Liberce, bylo by fajn se podívat o kolik kvůli němu platí více ČD ostatní kraje a stát... Čímž neříkám, že to z pohledu daného kraje není výhodné, ale výběrka, kde dopravce podstřelí cenu, by měla být zákonem zakázána. Je to totiž velmi nekonstruktivní, když si uvědomíme, že kraje dostávají peníze ze společného rozpočtu, kam přispíváme všichni. Kraje by měly mít povinnost poznat, kdy jde pravděpodobně o podstřelení ceny.

ČD využily situace, co se nabídla, když dnes podstřelení trestné není. Ale mělo by být.

Jančura by místo lobování proti přidání peněz krajům na vlaky, měl lobovat za zákaz podstřelit cenu. To by totiž bylo opravdu v zájmu nás všech. Ale asi by pak neměl Jihotrans tak snadné vyhrát Šumavské lokálky, no. (což ale Jančuru nemusí trápit)

Sůra:
Průser soukromníků je, že jsou silnější článek než objednatel, a pak to dopadne jako na Slovensku, kdy klima a WC nikdy nefunguje, kapacita vlaků se neposiluje, cyklisté jsou odmítáni a TSI bez požadavku od objednavatele ani náhodou.

A když objednavatel začne protestovat proti neplnění smlouvy, dopravce začne lepit bilboardy že objednavatel je klientelista a korupčník a chválí Kotlebu a u veřejnosti mu to v klidu projde.

Což je průser, protože to dokazuje, jak slabý článek objednavatel je.

A proto nejsou tendry vůbec dobré, dokud se nepodaří dostat objednavatele zákony do silnější pozice, než je dopravce, který klidně nedodržuje smlouvu a nikdo nic nezmůže.
Jajdulak
Sobota, 12. března 2016 - 08:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 12-2007
Otázka do pléna: Tuší někdo jak je postavena smlouva na tom Slovensku? Na FB Regiojet SK pořád argumentuje, že se zvýšením kapacity nemůžou sami nic dělat a že jednají s MD. Mně jako objedanavateli by asi nebylo jedno, že smluvní vlaky neodvezou všechny lidi po trase. Je součástí smlouvy počet vlaků nebo jejich kapacita? Přece dvojení těch Desir je plně v rozhodnutí dopravce, ne?
Sobota, 12. března 2016 - 09:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 4-2003
Zlý mimoň:Jinak pan Bram by nám mohl vysvětlit, jaktože tam přibylo cestujících. Že by více spojů na vybraných linkách? Já myslel, že to svede jen Jančura.


Hele wole, já nikde nepsal, že to dovede jen RJ. A bylo zde již tisíckrát napsáno, jak to bylo ve skutečnosti. Že jsi rudý zamindrákovaný jedinec a omíláš zde opětovně svůj oblíbený modrý blábol s Jančurou spasitelem, tak to fakt není můj problém a nebudu ztrácet čas zde uvádět již nejednou vedené. Normálním diskutujícím to stačí uvést jednou a ti ostatní mají smůlu[biggrin].
Sobota, 12. března 2016 - 09:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3082
Registrován: 8-2012
Mně to dost připomíná Desiro, akorát to jede 140 a má TSI
Mně to dost připomíná Pesu Link, což je taky kopie desira. Ale jo, aspoň má Víťazoslav Móric nějaký kšeft (politický byznys jako u nás Škoda Limassol). Ovšem proč první kusy teda nebyly nasazeny na "cigánskou", aby se ZSSK mohla kvalitativně předvést, ale někde v Humáči, kam je mohli z Dunaszerdahely jezdit obdivovat leda o dovolené?
Protože se tam udržely ČD
Na Liberec-Varnsdorf-Rybniště se neudržely ČD. Jaké je tam "peklo jako na Slovensku"?
o kolik kvůli němu platí více ČD ostatní kraje a stát
Ostatní kraje i stát si mohou ČD také vysoutěžit a někteří ty liberecké zkušenosti vidí, akorát to se socialistickými krajskými vládami holt teď nejde (v Liberci tu JHŽ taky v závěru málem skopl Sepp, dopravní radní za soc.-kom.). Vždyť vy tu vidíte řešení v neustálém lití nekonečných peněz do systému, tak cože v tom najednou je problém? No jo, dalo by se za stejné peníze pořídit víc muziky, popř. stejná muzika za míň peněz, ale to vy přece nechcete, soutěže jsou fuj.
než je dopravce, který klidně nedodržuje smlouvu a nikdo nic nezmůže
Zrovna třeba ten Liberecký kraj uplatnil několik smluvních pokut (ano, dopravce ČD za neplnění smlouvy nic platit nechce, takže to skončilo u soudu, ale jako "nic nezmůže" to zrovna nevypadá).

Tuší někdo jak je postavena smlouva na tom Slovensku?
To je fakt děsně těžký zjistit (první odkaz).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pikehead
Sobota, 12. března 2016 - 09:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2168
Registrován: 3-2007
Zlý Mimoň: Jasně, všude jinde se musí tendrovat dodavatelé veřejných zakázek, jenom na dráze se tendrovat nebude, protože §1 a navíc to klukům z OSŽ přijde nefér.

To, co tu prezentujete jako úspěchy ČD navíc nejsou úspěchy ČD, ale úspěchy proaktivních objednatelů, který kopou do zadku SŽDC i CD. ČD samy od sebe v regionální dopravě vymyslí leda velký kulový, ostatně k tomu ani nemají motivaci, protože když ubydou kaštani, zvýší se dosyp.
Jajdulak
Sobota, 12. března 2016 - 10:43:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 12-2007
@ T.H. - Děkuju za link, jako laik z toho moc moudřejší nejsem. Tak se polopatě optám (hledání definice vlakokilometru přes strejdu googla nepomohlo): Pokud je objednávka definovaná ve vlakokilometrech, znamená zdvojení jednotek při stejném počtu spojů dvojnásobek vlakokilometrů?
Desiro
Sobota, 12. března 2016 - 10:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 2-2004
Zlý Mimoň: Navíc je to určitě v pohodlnosti a bezpečnosti vedle Desira, které ZSSK sehnat neumí, totální odpad
Tak to se docela shodneme.
A Jančura hrdě provozuje vozidla bez TSI.
To, že by se tím prsil jsem si nevšiml, ale především prosím z těch TSI přestaňte dělat mantru, ona ta 861ka opravdu nemusí být pohodlnější a bezpečnější než to Desiro.

výběrka, kde dopravce podstřelí cenu, by měla být zákonem zakázána ... kraje by měly mít povinnost poznat, kdy jde pravděpodobně o podstřelení ceny ... ČD využily situace, co se nabídla, když dnes podstřelení trestné není. Ale mělo by být ... Jančura by místo lobování proti přidání peněz krajům na vlaky, měl lobovat za zákaz podstřelit cenu.
Můžete mi osvětlit mechanismus zjišťování správné ceny? Způsob trestání s vaším dovolením vyřešíme následně.

Průser soukromníků je, že jsou silnější článek než objednatel ... A proto nejsou tendry vůbec dobré, dokud se nepodaří dostat objednavatele zákony do silnější pozice, než je dopravce, který klidně nedodržuje smlouvu a nikdo nic nezmůže
Jak byste si to představoval?
Sobota, 12. března 2016 - 12:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 12-2003
Tomášek se nám snaží namluvit, že soukromník je záruka plných vlaků. A jéje, jak to asi dopadne na Koutech nad Desnou, kde Arriva končí, a fuj modrá zde nasadí v taktu Regio Pantery? Asi zkrachují, a do roka tam nepojede vlakem ani noha. Ach jo, holt liberalizace není pro všechen zainteresovaný subjekt.. [lol]
Sobota, 12. března 2016 - 12:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3088
Registrován: 8-2012
Jajdulak: jako laik z toho moc moudřejší nejsem
Tak ona slovenština dnes už dělá mladým problém:

Článok 8
Zmena výšky úhrad
Výška úhrad sa ďalej zmení, ak dôjde k zmene nákladov alebo výnosov dopravcu, ktoré
súvisia s prevádzkovaním dopravných služieb podľa tejto zmluvy v súvislosti:
a) so zmenou daňových predpisov,
b) so zmenou výšky ceny za použitie železničnej dopravnej cesty,
c) ak bude počas plnenia zákazky dopravný dopyt dlhodobo výrazne prekračovať prepravnú kapacitu spojov (spolu sediacich a stojacich cestujúcich) o viac ako 15 %, dopravca spolu s objednávateľom sa zaväzuje upraviť výšku úhrady ekvivalentne zodpovedajúcu zvýšeným obstarávacím nákladom na uspokojenie prepravného dopytu, ustanovenie platí v prípade, keď preukázateľne nemožno zvýšený dopyt uspokojiť iným dopravným alebo tarifným riešením bez zvýšenia počtu železničných vozidiel.


Jiné tarifní řešení byla sleva pro jízdy mimo špičku (až 40%), ale tu odstřelila Ficošíkova korupce voličů vlaky zdarma (i ve špičce je to zdarma). Jiné dopravní řešení byla výměna několika talentů za (více) desir tak, aby ve frekvenčně silném úseku BA-DS jezdily zdvojené (tj. místo "3 vagónů" jely 2x2) a dál na Komárno jen samotné, zatímco druhé zdvojovalo zpět do Bratislavy. Bohužel, vzhledem k obrovskému úspěchu konceptu RJSK u cestujících to asi už zas nestačí, pak je to ale na řešení s MDVRR (navýšení objednávky).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
žlutý anděl
Sobota, 12. března 2016 - 13:02:01  
Neregistrovaný host
46.135.179.2
A hele suřík začíná kopat do anoistů. Zajímavé je, že to totéž dělá jančura. Jaj až se doví andy, ten nebude rád,že mu redaktor takto kope. Ale aspoň je vidět charakter suříka.
Desiro
Sobota, 12. března 2016 - 13:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3027
Registrován: 2-2004
Vážím si každého, který dokáže ukázat na to, co je (podle jeho názoru) ve veřejném prostoru špatně, přestože se tím dostává do konfliktu zájmů.
Jajdulak
Sobota, 12. března 2016 - 13:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 12-2007
T.H. - jasný, díky. Mně nějak nedocvaklo, že na tuhle RJ linku se vztahuje to grátis dojíždění taky. Tím pádem navýšená kapacita neznamená větší příjmy z cestovného.
Sobota, 12. března 2016 - 13:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 4-2003
T.H.:Bohužel, vzhledem k obrovskému úspěchu konceptu RJSK u cestujících to asi už zas nestačí, pak je to ale na řešení s MDVRR (navýšení objednávky).

Spíš časem na rozumnou příměstskou dopravu na trati se silnou nákladní dopravou nebude stačit jedna kolej. Jsem tedy zvědav na upgrade č.3 trati 131, který časem bude asi nutností......

Pokud je mi ale dobře známo, tak na druhou kolej, natož ještě elektrizaci trati 131, ŽSR rozhodně nepomýšlí. Asi ta elektrizace do Humenného je výrazně důležitější [crazy].
Křivi
Sobota, 12. března 2016 - 14:00:22  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Jajdulak:
"...znamená zdvojení jednotek při stejném počtu spojů dvojnásobek vlakokilometrů?"
Nikoliv, vlakokilometry jsou stejné bez ohledu na kapacitu vlaku.
"Tím pádem navýšená kapacita neznamená větší příjmy z cestovného."
Znamená větší příjmy od státu. ZSSK ani RJ nevozí bezplatné cestující jako svojí charitu, ale za kompenzaci od státu. Jsou to tedy pro ně velké prachy navíc, marketing jim udělal Ficouš.[happy]
Sobota, 12. března 2016 - 14:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 12-2007
Je supr, že se všichni shodnete, že utrácet veřejné peníze v Humenném je škoda, a že slovenská vláda je hrozně divná, když má i takovou politickou prioritu. Doufám, že si na to vzpomenete, až se bude příště řešit, jestli české veřejné peníze utratit smysluplně v Praze, nebo vyhodit oknem někde na lontě [happy]
Východní Evropa jste vy.
Křivi
Sobota, 12. března 2016 - 14:20:58  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
1. Ze smlouvy:
"Dopravca sa zaväzuje realizovať predmet plnenia zákazky výhradne železničnými
vozidlami typu Bombardier Talent, alebo inými vozidlami s obdobnými vlastnosťami..."
Ale:
Místo třívozových Talentů částečně jezdí za stejnou úhradu vlkm dvouvozová Desira. Je to obdobné či neobdobné vozidlo?


2. Bylo by to v pořádku, kdyby platilo tvrzení: "...BA-DS jezdily zdvojené (tj. místo "3 vagónů" jely 2x2). Ale většina stížností popisuje případy, že se lidé nevešli do vlaku, protože jelo navzdory silné frekvenci sólo Desiro. Patrně se tedy nejedná o mimořádnost, ale o svévoli nebo neschopnost dopravce.

3. "ak bude počas plnenia zákazky dopravný dopyt dlhodobo výrazne prekračovať prepravnú kapacitu spojov (spolu sediacich a stojacich cestujúcich) o viac ako 15 %,..."
Jede-li solo dvoudílné Desiro, obsazené na 150%, je to cca totéž, jako třídílný Talent obsazený na 100%. Furt nám 15% na dosyp chybí...[nene]
Sobota, 12. března 2016 - 14:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8018
Registrován: 12-2009
ohl: tak ještě jednou fakta. Jizerskohorskou železnici vyhrály České dráhy. Za cenu o pětinu nižší, než tam jezdily s 810. Bez keců o tom, že jsou diskriminovány atd. Žádná ohraná deska o soukromnících, ale o SOUTEŽÍCH
Kdežto jinde, když byly nasazeny nové vlaky na opravená trati, počty klesají, když nebyla soutěž?
Pochopte(i když to asi bude nemožné), že cestující má u [zadnice], zda dopravce je dosazen či vysouložen, ale řeší cenu, rychlost, dostupnost, modernost. V tomto pořadí.
Jméno dopravce je zajímavé hlavně u těch, kteří věří značce z reklam a "čím ví pruhů, tím víc adidias" je pro ně podstatné.
Křivi
Sobota, 12. března 2016 - 14:35:52  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
Jak vlastně dopadlo toto?
loni
Sobota, 12. března 2016 - 14:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 5-2014
Pikehead: Tak pokud si stát služby zajistí sám, tak nemusí nikde tendrovat. Tak to dříve fungovalo na železnici, než přišla nějaká hlava, že se železnice "odstátní", čímž vznikl paskvil, kdy ČD mají konkurovat na liberalizovaném trhu a zároveň se musí chovat jako stát (veřejná výběrový řízení), což ji z konkurence téměř vylučuje.

Thingie: Nevím, kdo se na tom shodne, ale pokud bude nějaká strana, která bude většinu pěněz investovat do Prahy a na zbytek republiky bude kašlat, tak takovou stranu rozhodně volit nebudu. A věřím, že nebudu jediný [happy]
Křivi
Sobota, 12. března 2016 - 15:03:43  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
FB RJ:

"4 roky na trati Bratislava-Dunajska Streda-Komarno..o 4 triedy nizsie..slubovali ste klimatizaciu..nei je...wifi ..nie je..obcersvenie..nie je..pohodlne cestovanie..nie je..amortizovane supravy.. tlacenica ..nefunkcne WC..nefunkcne dvere..nefunkcne vysuvne schodiky..kazdodenne neschopne supravy.. Toto je vase vysvedcenie..Prepadli ste.."

"Znovu úžasná situávia na vlaku, nie je miesto ani na státie ! Môžete si naozaj pogratulovatm, že prevážate ľudí ako zver ! A odpoveď, že rokujete s ministerstvom sme už videli, nemôžete pridať vozne a vlaky, ale odobrať áno !"
Sobota, 12. března 2016 - 15:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5438
Registrován: 4-2003
Ohl:Jméno dopravce je zajímavé hlavně u těch, kteří věří značce z reklam a "čím ví pruhů, tím víc adidias" je pro ně podstatné.

Pro cestujícího se to stává obvykle zajímavé, když se jako daňový poplatník dozví, že ho to nakonec bude stát bez soutěže více, než se soutěží.


BoH:Tak pokud si stát služby zajistí sám, tak nemusí nikde tendrovat. Tak to dříve fungovalo na železnici, než přišla nějaká hlava, že se železnice "odstátní", čímž vznikl paskvil, kdy ČD mají konkurovat na liberalizovaném trhu a zároveň se musí chovat jako stát (veřejná výběrový řízení), což ji z konkurence téměř vylučuje.


Tak jistě, stačí otevřít jízdní řád z osmdesátých let a mrknout se na tu super nabídku spojů s povětšinou naprosto zahnojenými soupravami plných smradlavých vágusů. Vše bylo dle dráhy (tedy dle státu) a byl klid. Jenže běžní lidé pak byli rádi, když měli před barákem zaparkovaného alespoň trabanta a nemuseli do vlaků lézt vůbec. Obvykle v osmdesátých letech do vlaku vlezl jen ten, kdo z různých důvodů prostě musel..........
Náhradník
Sobota, 12. března 2016 - 15:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 4-2011
Jaké lokomotivy jezdí na Regiojetu Martin - Zvolen?
Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Ernie
Sobota, 12. března 2016 - 15:26:42  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
cestující má u [zadnice], zda dopravce je dosazen či vysouložen

Podle údajů, které uvádí, by denně mělo vlaky v ČR cestovat kolem půl milionu cestujících, to znamená, že i kdyby to bylo všem cestujícím u zadnice, jak je s jeho penězi naloženo, tak na na každého pasažéra připadá 19 dalších lidí, kteří mu na to přispívají v různých daňových formách a nikdo se jich neptal, jestli jim je jedno, jak moc platí a za co.
Sobota, 12. března 2016 - 15:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 8-2010
Bevelo: A jéje, jak to asi dopadne na Koutech nad Desnou, kde Arriva končí, a fuj modrá zde nasadí v taktu Regio Pantery?

A to nevíte že tam fuj, fuj modrá nasadí vedle těch panterů i šrotovní 460 ? [talker] Prej dočasně než se přikoupí nová vozidla [crazy]
Cestování je můj život...
Sobota, 12. března 2016 - 15:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 497
Registrován: 5-2014
Bram: A co s tím? Myslíte si, že za těch 30 let by se nic nezměnilo, kdyby ta liberalizace neproběhla? Těžko. Bylo by to stejné, jako nyní, protože stejně žádná skutečná liberalizace (byla pouze úřední oddělením ČD od státu) do roku 2011 tady nebyla.

P. S. Jak jsem napsal, neříkám, že by tady liberalizace neměla být, ale nelíbí se mi to, že jsou ČD v nevýhodě oproti konkurenci. To je vše [happy]

P.P.S.: Ještě jeden nový důkaz: http://ekonomika.idnes.cz/uhos-zahajil-spravni-rizeni-s-ceskymi-d rahami-kvuli-wifi-pet-/ekonomika.aspx?c=A160311_125416_ekonomika_ chrs

P.P.P.S: Rýpavý příspěvek na konec pro Honzíka: ČD sice nespěchaly se zakázkou na wi-fi (trvalo to podle jeho článku půl roku), ale Jančura s opravou jeho nefunkčního wi-fi nespěchá již 5 let [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)