Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 13. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 13. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
Viribus Unitis
Pondělí, 06. června 2016 - 17:22:06  
Neregistrovaný host
85.207.18.54
Bevelo:
Nevím z čeho usuzujete, že Marián Kotleba je nacista (kromě mainstreamových médií), ale od té doby, co je županem (pardon, po komoušsku dle Ficka predsedou), tak úřednictvo maká podle zákona. Osobně mohu stav před v BBK a po inauguraci Kotleby posoudit, máme tam také linky. To, co před 5 lety bylo prakticky s vyloučením vnitrostátní dopravy, je dnes naprosto bez omezení - páč se začaly dodržovat směrnice EU. Nejspokojenější budu, až bude premiérem Sasík a místopředsedou vlády ve funkci ministra vnitra Kotleba. Kdyby Sasík nebyl blb, bylo to již letos.
žlutý anděl
Pondělí, 06. června 2016 - 17:24:06  
Neregistrovaný host
46.135.29.240
Ad mlaďas a proč bych tomu neměl věřit? Dokaž ty svá slova. Měl jsem kamarádku a měla podobné zkušenosti. A jí věřím. Naštěstí už pracuje v USA.
Pondělí, 06. června 2016 - 18:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 9-2012
Asi tu práci dělam tak vím, ne
Pondělí, 06. června 2016 - 19:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 4-2012
Moje známa si práci stewarda u RJ vyzkoušela na rok a taky nepěla žádné ódy...
Pondělí, 06. června 2016 - 19:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 523
Registrován: 9-2012
Práce je to náročná, zaměstnavatel přísný ale šikana ? To fakt ne. Je možné ze ja tu praci vnimam jinak jelikoz mam dráhu rád a dost stew nema ke draze zadny vztah. Ja jsem spokojeny i kdyz obcas je to narocne. A chlapi narovinu. Ktera prace je dneska lehka ?
Nesni
Pondělí, 06. června 2016 - 22:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 959
Registrován: 6-2014
Mlaďas:
na kterého chodili stížnlsti jak od cestujících tak od spolupracovníků
Nedá mi to, abych se nezeptal: vzájemné hodnocení spolupracovníků je nějak organizováno firmou, nebo šlo o jednostranné kroky jeho kolegů/kolegyň?

naprosto neschopný nýmand
Proč se s ním tedy firma nerozloučila ve zkušební době?
žlutý anděl
Pondělí, 06. června 2016 - 22:44:47  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Mladas ano, nebojím se to nazvat šikanou.
Kdyby jste znal pověst českých managerů, tak by jste mluvil jinak. Na západ od nás patří k tomu nejhoršímu co je. Snaha se zalíbit, podlézat atd.
Viděl jste film Habermanův mlýn? Přesně takto se my češi chováme dodnes. Němci byli svině, ale spousta čechů je předčila.
Mladějov
Pondělí, 06. června 2016 - 22:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8300
Registrován: 3-2007
Kdyby jste znal pověst českých managerů,
No já nevim, ale oni jsou ti stewardi u toho Jančury nevolníci, že nemůžou odejít jinam ?
Jako vždycky na buzeraci musí být aspoň dva : Ten, kdo buzeruje a kdo se nechá buzerovat.
Pondělí, 06. června 2016 - 23:10:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3391
Registrován: 8-2012
jsi pro mě stejný póvl. Šmejd, který potřebuje naplivat do ksichtu
Tak se někdy stav.
(Jenže ty budeš akorát ubožáček schovaný za anonymitou klávesnice, že.)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pondělí, 06. června 2016 - 23:39:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 8-2010
Jančura byl dneska společně s Novotným (Jančura odpovídal z Brna, Novotný byl ve studiu) hostem v dnešním bloku 90' s ředitelem SŽDC na ČT24 o rozvoji železnice a vysokorychlostních tratí. Ačkoliv moderátorka dala jasně najevo, že nestojí o žádné "konkurenční" konflikty tak Jančura si nedal říct a rýpnul si do ČD, když nějaký člen jejich představenstva pronesl, že si myslí že vysokorychlostní tratě jsou pro ČD důležité zejména do Mnichova a Drážďan. Pronesl, že jsou důležité hlavně pro vnitrostátní dopravu a ne pro mezinárodní (ředitel SŽDC to na konci uvedl na pravou míru, že jde o dva různé pohledy a ani jeden z nich není špatný a že pro SŽDC jsou důležité tratě via Drážďany a Mnichov). Zároveň uvedl, že by se ČD měly podívat do zahraničí jak vypadají vysokorychlostní vlaky a že railjety ani Pendolina to nejsou a jeho vagóny rychlost přes 200 taky umí. No prostě opět sranda a kopanec do ČD si prostě nemohl odpustit [lol]

Novotný v klidu odpovídal na otázky a vyjadřoval se jen k věci a nevyvolával konflikty. Tento pán má mé sympatie [ok]

Jinak doporučuji se na to podívat. Opravdu zajímavé [happy]
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]
Pondělí, 06. června 2016 - 23:39:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 9-2012
Nesni: urcite neni nijak prganizovane firmou. Vsichni spolu vychazime celkem dobre ale on byl vyjimka

Mladejov. Jak si muzete bejt jistej ze to je sikana. Pracujetge u Rj? Vidite do toho ? Za druhe: S mym chovanim a urcitym sebevedomim patrim do skupiny ktera si nenecha srat na hlavu. Ale na druhou stranu se snazim delat svoji praci tak jak ode mne chce nadrizeny a proto mam od vsech postihu klid ( zatim ). Byli jsou a budou novacci nebo mene slabsi jedinci kteri radeji budou nadavat na vse a na vsechny jak to zlute peklo je hrozne a neuznaji, ze na tu praci nemaj
Pondělí, 06. června 2016 - 23:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 9-2012
Honza 7887: Diky za odkaz, kouknu na to. Jinak aby bylo jasno. Nelezu tady Rj do prdelky i kdyz je muj zamestnavatel. Jenom jsem chtel poukazat na to, ze web byvaleho stewa je stoka.
Muj nazor na Radima J. je takovy, ze je sice hezke, ze vybudoval dost velkou firmu ktera jaks taks funguje ale na druhou stranu ten clovek zije naprosto mimo realitu, zeleznici nerozumi a mysli si, ze na ni vsechno funguje jak na silnici ( v autobusech)... Tod vse
Pondělí, 06. června 2016 - 23:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 8-2010
Mlaďas: [ok] Stevardi u RJ si zaslouží obdiv. Nikdy jsem žádný problém s personálem neměl a jsou to většinou oni co zachraňují průsery za které nemůžou svým skvělým přístupem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]
Úterý, 07. června 2016 - 08:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 5-2014
Mlaďas: Mohu se Vás zeptat, co konkrétně není pravda ve článku http://www.jiri7.com/prace-v-regiojetu.htm ? Abych si udělal lepší představu, jak to v této společnosti chodí. Když jen napíšete, že je to "stoka" a že je to "od zhrzeného zaměstnance", tak to ještě úplně nevylučuje, že je tam popsaná realita [happy] Díky
Miroslav_ Zikmund
Úterý, 07. června 2016 - 18:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 2-2016
ad Honza7887 : Surého nebudou mít rádi v Berlíně, když "práskl" tu nízkou rychlost mezi DD a BLN z dob Genosse Ericha ...
Pendolíní memorandum staré přes 20 let ohledně zkrácení jízdních dob na trase BLN - PHA - WIE jako by nebylo ... pak věřme německým slibům ...
Úterý, 07. června 2016 - 20:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3397
Registrován: 8-2012
Surého nebudou mít rádi v Berlíně, když "práskl" tu nízkou rychlost mezi DD a BLN
Vaše představivost je bujná, nicméně "práskání" Surého je komukoli v Berlíně úplně ukradené, přičemž při dosahované rychlosti DRS-BER 160 km/h může být Surý celkem zticha.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
žlutý anděl
Úterý, 07. června 2016 - 22:42:29  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Mladějov vy máte trošku divné myšlení. Takže když někde se děje zaměstnancům něco, co by nemělo, tak utéct jako malý kluk. Typicky české.
Naštěstí k Regiojet bych nikdy nenastoupil, ale pokud by se mi někde dělo to, co popsal ten steward, rozhodně bych to řešil u soudu. A že bych z toho ty peníze dostal, to si buďte jist.
Už jen ten dopis a finanční postih je nezákonný.
Ale chápu žlutý může vše. Je to pro mě čím dál víc podprůměrný podnikatel.
Mladějov
Úterý, 07. června 2016 - 22:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8301
Registrován: 3-2007
Hm, já mám spíš realistické myšlení a prostě bych se takto, jak je popisováno třeba v tom odkazovaném článku(pokud je to pravda) buzerovat nenechal a odešel bych klidně jinam.
Já to vidím jako racionálnější jednání, než se soudit a nechat si ničit nervy.
A neurážejte mne laskavě, to si nechte pro maminku nebo přítelkyni, když si to nechají líbit.
žlutý anděl
Středa, 08. června 2016 - 00:34:05  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Mladějov pokud vás urážím, tak tedy nevím kde. Ale přesto se vám tedy omluvím.
Já bych také odešel jinam, spíš bych k takovému zaměstnavateli nikdy nenastoupil. Ale pokud by se mi dělo to co popisuje, rozhodně nenechám onoho zaměstnavatele nechat páchat to co páchá. Tady už se náš pohled liší.
Zajímavé je, že toto náš super novinář už neprošetří. To už nemůže, má to od taťky zakázáno.
Hitlera také nechali a jak to dopadlo. Ale chápu váš postoj, co je mi po ostatních.
Středa, 08. června 2016 - 09:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4136
Registrován: 9-2011
Ono je taky docela možný, že na netu si někdo stěžuje, jak mu je strašně ubližováno, ale soudit se nejde proto, že jaksi trpí důkazní nouzí.
Soud by asi popisu srdcervoucích scén, nepodložených důkazem, jen tak neuvěřil.
Nicméně u RJ nepracuju, na vlastní oka jsem to neviděl, a tak je to jen můj názor nepodložený vlastní zkušeností (jako ostatně u většiny zdejších diskutujících).
Otevřete oči
Středa, 08. června 2016 - 11:13:02  
Neregistrovaný host
46.135.29.1
Tak jsem si se zájmem přečetl článek o práci stewarda u Regiojetu. A kam až moje pracovněprávní znalosti a zkušenosti sahají, tak si nemůžeme donekonečna mazat med kolem pusy. Vždyť to u národního dopravce a odpovědného provozovatele dráhy SŽDC státní organizace chodí úplně stejně, mnohdy ještě daleko hůř!!
Ano plně souhlasím na tyhle prasárny platí jedině soud, důkazní nouze dnes již často není problémem. Na nahrávku takového pěkného rozhovoru stačí dneska obyčejný mobil, navíc jelikož jako zaměstnanec jste v pozici slabšího, čímž ale neříkám, že vedoucí prasácky jednací není vlastně také pouze zaměstnanec firmy máte plné právo takový rozhovor nahrát i bez souhlasu druhé strany, viz patřičné soudní rozhodnutí.
Kolikrát jde o osobní spor, kdy vedoucí jasně cítí, že určitou pracovně právní znalost má na větší úrovni onen zaměstnanec než on sám, což budí zřejmé obavy. Jak jinak si vysvětlit zásadní managerské pochybení, porušování ZP a platných PKS, které ještě sami vedoucí písemnou formou obhajují i přes nesouhlas odborových centrál.
Jak má něco být života schopné a platit, když ani samotná státní organizace nectí ZP.
Příklad za všechny: jak je po právní stránce možné dát výpověď zaměstnanci firmy, který je členem závodního výboru odborové centrály, přes deklarovaný nesouhlas odborové centrály? Jak je možné, že zde neplatí "ochrana" odborových funkcionářů? Jak vidíte, jde to, hlava nehlava.

Všem co si nenechají nakálet na záda držím palce!
Penik
Středa, 08. června 2016 - 19:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7194
Registrován: 10-2004
Prosím o odkaz na patřičné soudní rozhodnutí o tom, že si lze nahrávat bez souhlasu protistrany. dík.
Peniku
Středa, 08. června 2016 - 20:51:42  
Neregistrovaný host
46.135.119.254
No Problem, rád udělám v DKV osvětu.
Zde napríklad celý link na výklad Ústavního Soudu:
Výklad:

Zejména text:
Zcela odlišně je však třeba posuzovat případy, kdy je tajné pořízení audiozáznamu rozhovoru součástí obrany oběti trestného činu proti pachateli nebo jde-li o způsob dosažení právní ochrany pro výrazně slabší stranu významného občanskoprávního a zejména pracovněprávního sporu. Zásah do práva na soukromí osoby, jejíž mluvený projev je zaznamenán, je zde plně ospravedlnitelný zájmem na ochraně slabší strany právního vztahu, jíž hrozí závažná újma (včetně např. ztráty zaměstnání). Opatření jediného nebo klíčového důkazu touto cestou je analogické k jednání za podmínek krajní nouze či dovolené svépomoci“.

Čus
Honzalb
Čtvrtek, 09. června 2016 - 23:23:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 11-2010
něco aktuálního na téma pracovní podmínky v ČD
http://www.osz.org/index.php/zpravodajstvi-on-line-osz/35-zol-rep ortaze/3438-pv-osz-pri-ceskych-drahach-a-s-proti-pretezovani-vlak ovych-cet
Pátek, 10. června 2016 - 14:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8259
Registrován: 12-2009
V odbotovém tisku je toho v každém vydání tuny. To jste nevěděl? Problém je v tom, že odbory nesnášíte, tudíž byste to neměl brát vážně.[wink][proud]

Tak raději něco od žlutých. Těšín, 40 minut
disgrafyq
Pátek, 10. června 2016 - 15:35:03  
Neregistrovaný host
89.29.99.42
Jistě, takže když si někdo stěžuje na pracovní podmínky u žlutého, je to jasný případ Jančurova vykořisťování a hyenismu, zatímco když si někdo stěžuje na pracovní podmínky u modrých, jsou to lživé pomluvy zatrpklých odborářů[proud]
Všude je to tak
Pátek, 10. června 2016 - 16:04:35  
Neregistrovaný host
46.135.8.23
Hola!
Ono se nesmí té L. Bauerové všechno dogmaticky věřit, že to tak skutečně je. Přesčas lze nařidit za určitých podmínek, ale personalni prusrr a nedostatek mezi ně nepatří. Mají na to ale své metody, kdy jsou schopni za neudelani smeny navic na zavolani tu nedat dovolenou, tu sedmkrat do mesice dat ne moc dlouhou smenu a podobně. Uplne ucuravam smichy, kdyz chodi lidi pro dovolenou, ze jdou k lekari a smutne koukaji, ze ji nedostali. Kdyz jim reknu co blbnou, at si vezmou propustku a jdou i bez dovoleny, tak koukaji jako kdyz spadli z hrusky. U modrych se samozrejme hresi na zakladni neznalosti tohoto a podobneho, vzdyt i komandujici personál ma lidicky rozdelene do skupin podle toho, co si ke komu jsou schopni dovolit.
Nesmíme byt pouhe ovce jdouci za Ivem, Lucií a krtkem, máme být pro zástupce zaměstnavatele rovnocenym partnerem, nikoliv marionetou.
Pátek, 10. června 2016 - 23:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3745
Registrován: 12-2003
Ale přeci o to jde ne? Vytváření zisku za co možná nejnižší náklady, a to personální i provozně-technické. Proto Jančury cirkus dluží kde může, a opravy se odsouvají na pozdější dobu, nebo má firma pořadník v nutnosti, co je akutní / v plánu / nehoří to.. v opravách, fakturách = platby. Na druhou stranu nikdo ty lidi do pozic stevardů nenutí, sice je RegioJet oblbne krásným PR s obsahem sebemrskačství, "jan nám stát a modré fuj ubližuje - chceš to změnit, pojď k nám.." což už známe že? Rušení stev je jen osekávačka nákladů, ač to zase Ondrůj oslintal zcela zástupným a pokryteckým nesmyslem, a Pulitzerův pressák na iDNES překroutil do absurdity, tak z toho vznikla nakonec fraška. Na Slovensku busy RJ zdražují, a bratři řvou, no tak ať s ním nejezdí - volba/cena = svoboda [lol]
Pokud není žurnalistika nestranná, nejedná se o žurnalistiku ale o propagandu (nebo paskvil)!
Sobota, 11. června 2016 - 08:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5748
Registrován: 4-2003
Blbelo:Proto Jančury cirkus dluží kde může, a opravy se odsouvají na pozdější dobu, nebo má firma pořadník v nutnosti, co je akutní / v plánu / nehoří to.. v opravách, fakturách = platby.

Ty máš možnost dělat pravidelné měsíční audity účetnictví u Regiojetu?
Chytrák Bevelo
Sobota, 11. června 2016 - 08:18:35  
Neregistrovaný host
37.48.1.32
Bram : Bevelo ví všechno, akorát neví, že je blbej, ale to zase vědí všichni ostatní
Slim
Sobota, 11. června 2016 - 13:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5417
Registrován: 2-2005
Sůra: Pokud jsem si všiml, tak než jsi sem vlezl, řešily se tady pracovní podmínky stewardů RJ ve smyslu šikany, neoprávněného krácení prémií a obecně nepřípustného jednání zaměstnavatele se zaměstnanci. To, co jsi sem vrazil Ty, je přetěžování zaměstnanců v důsledku jejich nedostatku (přičemž používáš vyjádření odborářů, které sám s oblibou kritizuješ jako jednu z hlavních brzd v rozvoji a modernizaci ČD - najednou se hoděj, co?). Je to taky špatně, ale porovnávat to spolu může jen blbec a Ty.
Honzalb
Sobota, 11. června 2016 - 14:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 11-2010
Pane Hubený, než vám praskne zase cevka,rád bych připomněl, že s idioty si netýkam a tykání lidem,které neznám osobně, považuji za klasické buranstvi.nebo přijdete k neznámému člověku a začněte mu tyka?? přijďte mi to rict osobne,hrdino :-)
Sobota, 11. června 2016 - 15:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5749
Registrován: 4-2003
Penik:Stačí cílený dotaz na správném místě.


Nestačí, protože je to ničím nepodložená informace z agentury JPP. Pokud subjekt, kterému RJ dluží, nevypustí informaci o dluhu oficiálně ven sám, tak to ani jinak být nemůže. Smiř se s tím jako s faktem[wink].

A obecně platí, je lepší mít zákazníka s blbou platební morálkou, než nemít žádného zákazníka. Neber to jako obhajobu subjektů se špatnou platební morálkou, jen si uvědom, že když nějaké obchody rozjedeš, tak se prostě někdy dostaneš do situace, že si mezi dvěmi špatnými řešeními vybíráš to, které je v dané situaci méně horší, přičemž do světa nevytrubuješ, že máš pohledávky po splatnosti. Proč, to je snad také jasné - mohlo by se stát, že když jsi na tuto hru přistoupil u jednoho subjektu, tak ti ostatní by se mohli začít chovat úplně stejně [crazy].
Sobota, 11. června 2016 - 15:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 8-2012
řešily se tady pracovní podmínky stewardů RJ
Že jsem tak smělej - co jste vyřešili? [biggrin]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Penik
Sobota, 11. června 2016 - 16:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7197
Registrován: 10-2004
Bram: to není info JPP, je to přímo info od jednoho ze subjektů. Daly by se prezentovat i další praktiky, jak to funguje. Ale nebudu podporovat zdejší žluto-modré boje o howně.

Další kapitolou by bylo, proč jeho správkárenští zaměstnanci utíkají ke konkurenci. To také není JPP.
Sobota, 11. června 2016 - 17:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 4-2003
Penik:to není info JPP, je to přímo info od jednoho ze subjektů.

Pochop konečně, že pokud to info nevydá jako oficiální sám subjekt, kterému RJ dluží, tak je to JPP [wink].
žlutý anděl
Sobota, 11. června 2016 - 17:00:12  
Neregistrovaný host
46.135.234.24
Pane malomozku Honzalb. Koukám,když jde o Čd,tak víte jak vypadá pracovní právo. Proč nejste stejně objektivní i v případě vašeho kámoše Jančůry? Ale přece on je Sa o třídu lepší. Asi je tedy i lepší o třídu v porušování pracovního práva. S tím tykáním až tak pravdu nemáte. Ty jsi ho...tobě tykat můžu zrzku. Už máš chlapa?
Penik
Sobota, 11. června 2016 - 17:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7198
Registrován: 10-2004
Chci jen říci, že to, že když se o tom veřejně nemluví, tak to neznamená, že to neexistuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Penik.)
Sobota, 11. června 2016 - 17:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 6-2007
https://www.youtube.com/watch?v=FV2wFE2KWAk&feature=youtu.be
Odchod RJ 405 RegioJet z Vrútok smer Košice s loko 193.227 (04.06.16)
http://fototrainzb.webnode.sk/
Sobota, 11. června 2016 - 17:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 500
Registrován: 6-2007
https://youtu.be/E8VTxGkn9Ak
Odchod RJ 404 RegioJet z Vrútok smer Bratislava na čele s 193.226 (04.06.16)
http://fototrainzb.webnode.sk/
Slim
Sobota, 11. června 2016 - 22:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 2-2005
Sůra: přijďte mi to rict osobne,hrdino
Kolika takovejm jsi už za to stál? Mohli bychom si založit klub pozvaných na rande Sůrou...A věř tomu, že být označen za burana Tebou mi nikdy žíly neroztrhne...Tykám mimo jiný lidem, kterým chci vyjádřit svoje hluboký pohrdání.

Bram:A obecně platí, je lepší mít zákazníka s blbou platební morálkou, než nemít žádného zákazníka.
Ten byl dobrej...Takže až nakoupíš barvy, technologii, pronajmeš si barák, vybuduješ v něm lakovnu, zaměstnáš lakýrníky, splníš za hříšnej peníz všechny ekologický a požární předpisy a upíšeš se leasingovce, pak si zamneš ruce, že jsi dostal kšeft nalakovat Jančurovi 100 vagónů nažluto, zaplatíš ty barvy, lidi a první splátky a pak zjistíš, že Ti od Jančury v dohledných letech nepřijde ani šušeň, zastav se tady dřív, než si prostřelíš palici a zkus ten svůj dnešní výplod zopakovat, dívat se přitom do zrcadla a pokud možno si nenafackovat. Nebudeš na tom náhodou hůř než kdyby se snad na to celý od začátku vyprdnul? (Pro ty, co se budou snažit chytit za slovo na blbým konci věty - lakování vagónů a dlužení za to Jančurou jsem střelil od boku jako příklad, i když to tady tuším časem taky proběhlo...)
Sobota, 11. června 2016 - 22:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5753
Registrován: 4-2003
Slimta:
Ten byl dobrej...Takže až nakoupíš barvy, technologii, pronajmeš si barák, vybuduješ v něm lakovnu, zaměstnáš lakýrníky, splníš za hříšnej peníz všechny ekologický a požární předpisy a upíšeš se leasingovce, pak si zamneš ruce, že jsi dostal kšeft nalakovat Jančurovi 100 vagónů nažluto, zaplatíš ty barvy, lidi a první splátky a pak zjistíš, že Ti od Jančury v dohledných letech nepřijde ani šušeň, zastav se tady dřív, než si prostřelíš palici a zkus ten svůj dnešní výplod zopakovat, dívat se přitom do zrcadla a pokud možno si nenafackovat. Nebudeš na tom náhodou hůř než kdyby se snad na to celý od začátku vyprdnul? (Pro ty, co se budou snažit chytit za slovo na blbým konci věty - lakování vagónů a dlužení za to Jančurou jsem střelil od boku jako příklad, i když to tady tuším časem taky proběhlo...)




Hele Slimto, zkus zapojit mozkové buňky a pochopit psaný text, ke kterému se vyjadřuješ. Jinak ze sebe děláš akorát pěkného vola.......


Mnoho firem, které se subjekty se špatnou platební morálkou nadále obchodují, se snaží všemožně chránit - například vyžadují zálohy, nebo si i v mnoha případech nechávají platit vše předem. Pořád je to lepší řešení, než se zákazníka předem zbavovat. Ale to tvé jednoduché myšlení nepřipouští, že jsou i jiné možnosti [crazy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Slim
Neděle, 12. června 2016 - 00:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 2-2005
Bram:vyžadují zálohy, nebo si i v mnoha případech nechávají platit vše předem
A kde je potom ta špatná platební morálka?

A když jsme u toho psaného textu a chápání, zkus mi vysvětlit i tohle:
do světa nevytrubuješ, že máš pohledávky po splatnosti. Proč, to je snad také jasné - mohlo by se stát, že když jsi na tuto hru přistoupil u jednoho subjektu, tak ti ostatní by se mohli začít chovat úplně stejně

Já ve svý jednoduchosti doteď myslel, že pohledávka po splatnosti vznikne tak, že plátce prostě nezaplatí, a vona to je zatím hra, na kterou ten věřitel může přistoupit... Toho věřitele bych si rád barevně vyfotil, ekonome...otázka tedy stejná - kde je pohledávka po splatnosti, pokud věřitel přistoupil na tu "hru," tedy asi souhlasil s prodloužením splatnosti? A co by teda měl pak vytrubovat do světa?
Ono je to v realitě totiž přesně opačně - nikoliv věřitel je na trhu za blba, kterýmu není nutno platit včas, popřípadě vůbec, ale naopak se proflákne notorickej dlužník, kterýmu pak někdo udělá zakázku jen při platbě předem, popřípadě ho časem rovnou vyfakuje, páč ten trh zrovna u dopravy není nekonečnej a časem dojde k tomu, že dlužník skončí zase u dodavatele, kterýmu už v minulosti problém přivodil...jenže to se žlutofilovi poslouchá blbě, že?
Slim
Neděle, 12. června 2016 - 01:49:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5424
Registrován: 2-2005
Na dobrou noc...

https://www.youtube.com/watch?v=T0KQfBL3NhY
Neděle, 12. června 2016 - 07:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5754
Registrován: 4-2003
Slim:A kde je potom ta špatná platební morálka?


Protože jsi natvrdlej, tak nechápeš, že když ti někdo několikrát nezaplatí ani půl roku po termínu a dalšího půl roku to z něj pracně doluješ, tak se zavedou určitá protiopatření.

Takže doporučuji hlavně nemyslet, když ti to nejde [biggrin].


Já ve svý jednoduchosti doteď myslel, že pohledávka po splatnosti vznikne tak, že plátce prostě nezaplatí, a vona to je zatím hra, na kterou ten věřitel může přistoupit... Toho věřitele bych si rád barevně vyfotil, ekonome...otázka tedy stejná - kde je pohledávka po splatnosti, pokud věřitel přistoupil na tu "hru," tedy asi souhlasil s prodloužením splatnosti? A co by teda měl pak vytrubovat do světa?


Opět ukázka tvé neskutečné blbosti - je lepší mít zákazníka se špatnou platební morálkou, než ho nemít vůbec. Ne každý (ale ty sám určitě a pokud máš nějakou firmu, tak ta také) žije z ruky do huby.


Ono je to v realitě totiž přesně opačně - nikoliv věřitel je na trhu za blba, kterýmu není nutno platit včas, popřípadě vůbec, ale naopak se proflákne notorickej dlužník, kterýmu pak někdo udělá zakázku jen při platbě předem, popřípadě ho časem rovnou vyfakuje, páč ten trh zrovna u dopravy není nekonečnej a časem dojde k tomu, že dlužník skončí zase u dodavatele, kterýmu už v minulosti problém přivodil...jenže to se žlutofilovi poslouchá blbě, že?


Milý Slimto, svět není černobílý, nevycházel bys z údivu, kolik velkých a známých firem působících v dopravě rádo platí až po lhůtě splatnosti a je potřeba se jim neustále připomínat s tím, že za odvedenou práci je potřeba i zaplatit. Některé po připomínkách nakonec zaplatí a jede se dál. A pak jsou ty, co nereagují na připomínky hodně dlouho, tak se jim zavede zálohová platba, kdy záloha může být až stoprocentní. Ovšem jaké firmy se špatnou platební morálkou to jsou, tak to si všichni nechávají pro sebe a oficiálně nikdy nic nevypustí ven. Jen nevím, jestli ta sláma, co máš místo mozku, tohle pobere [biggrin].
Neděle, 12. června 2016 - 18:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2010
Dovolím si narušit vaši plodnou diskusi. Dle článku na e15.cz není zdaleka jasno, jestli stát (sždc) na trasu Praha-Brno Regiojet pustí. Začínají se vymýšlet důvody, proč to nejde a už v tom jede i Drážní úřad, který má dát dobrozdání.
Neděle, 12. června 2016 - 19:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 10-2011
nedostatek stevardu: Počteníčko je to sice hezké, ale to je tak všechno. Je to polopravda hezky servírovaná.

žlutý anděl: Je to polopravda, horší než lež. Bohužel. Neříkám, že některé popsané věci se třeba neděly, ale bohužel to autor jen hezky prodává a sám se nepřizná ke svým nedostatkům.

Aleš Liesk.: Jak už tu kdosi napsal, autor je "osoba schovaná za anonymitou klávesnice". Něco v článku tvrdí a pak to v realitě vypadá jinak.

Otevřete oči: Možná by to chtělo, aby sám autor nebyl anonymní a za svou pravdu se skutečně trochu pral. Udělat ze sebe chudáčka a obětního beránka mu jde velmi dobře. Následně lidé, kteří to samozřejmě neznají nebo neví celou historii, tomu věří, pochopitelně.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Strojvudce88.)
Neděle, 12. června 2016 - 19:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3443
Registrován: 8-2012
jestli stát (sždc) na trasu Praha-Brno Regiojet pustí
Pokud nepustí, tak musí vyhlásit přetíženou kapacitu a na to si dá SŽDC určitě pozor, aby nemusela. No a nějaké vyfabulované zástupné důvody, to bude voda na mlýn Jančurovi, kvůli kterému se tu pak ultras budou moci posrat do vejšky, že zas žaluje do Bruselu. Takhle nějak to začíná [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 12. června 2016 - 19:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 8-2010
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/drahy-se-snazi-za branit-vstupu-regiojetu-na-trat-do-bratislavy-1301327

A co takhle kdyby byl Kolář chlap s gulama, přestal dělat v roli DÚ tzv. užitečného idiota a místo nějakého "předem výsledkově objednaného pseudoposudku", kontaktoval rovnou svým červeným krizovým telefonem stát, potažmo MD ČR a zeptal se jich, jestli by nechtěli teda radši preventivně tomuto sporu také předejít tím, že by tu trať přestali dotovat podobně jako linku do Ostravy ?...[biggrin]
Neděle, 12. června 2016 - 22:13:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 8-2012
Jo ona to chce Dráha zkusit přes "nezávislého regulátora"... tak to ještě bude hodně velká sranda a jančurobijci se tu rozhodně naprskají do sytosti, až to Jančura pošle ke Komisi [happy]
(Nebo vás napadá nějaký důvod, proč by neměl?)
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Neděle, 12. června 2016 - 22:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 8-2012
Škoda, že to Leoš nedotáhl s tím West Bahnem, kdyby tam jezdili společně, mohlo to tam být ještě pestřejší...
žlutý anděl
Neděle, 12. června 2016 - 22:34:16  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
Brame, kdyby jste více přemýšlel, tak by jste Slimova slova více pochopil.
Pokud je pro vás platební neschopnost normální, tak nejste moc normální vy.
Pokud podnikáte, tak toho raději zanechte. Pokud ne, tak jste evidentně teoretik, ale praxe je výrazně jiná.
Firmy na západ od nás vědí co je platební morálka. A pokud jim cokoliv nezaplatíte, tak končíte. Největší potupou podnikatele je, když musí platit hotovostí z důvody nedůvěry.
Podnikatel nemůže přenášet své potíže na své dodavatele. To se u nás bohužel často děje. Prosím nešiřte tyto nesmyslné kraviny.
ad T.H. a už ten šašek něco někdy vyhrál? odpovím si, nevyhrál. Bohužel jste jeden z mnoha, který bezmezně věří jeho žvástům. Člověk bez vlastního myšlení.
Neděle, 12. června 2016 - 23:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3452
Registrován: 8-2012
Firmy na západ od nás vědí co je platební morálka. A pokud jim cokoliv nezaplatíte, tak končíte
Obávám se, že Bram není ten, kdo o tom ví úplný hovno a je evidentně teoretik [happy]

P.S. nechystal ses mi naplivat do ksichtu, hrdino za klávesnicí?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Bobmaster
Neděle, 12. června 2016 - 23:23:19  
Neregistrovaný host
178.17.92.181
Pamatuju časy kdy mi jeden známý potvrdil, že stejně jako RJ si platí PR v Idnesu tak to samé dělají ČD v E15. proč bych měl věřit jakémukoliv článku z těchto médií ?

R. Jančura má pravdu, ušetří se ale do čí kapsy ? Jeho samaritánství mu fakt nežeru, napřed neobtěžuje cestující v Astrách plným servisem, pak na některých bus linkách ani stewardy a teď nebude obtěžovat Brno a okolí modrým monopolem ? Jeho plánovanou vizi by mohli studentům ekonomiky ukazovat jako typický příklad EUROmaršutky[kladivo]
Honzalb
Pondělí, 13. června 2016 - 07:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 11-2010
Bobmaster: pamatuju časy, kdy mi jeden známý potvrdil, že anonymní Bobmaster z k-reportu každý den znásilní dva chlapečky a žere k tomu psy. btw, ten text je podepsán čtk, takže ještě známému řekněte, že si Jančura platí ČTK.A pak šup zase pro prášky.
Pondělí, 13. června 2016 - 09:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 5-2014
Nechápu, co je v tomto případě za problém. Pokud nebyl pro stát problém vstup konkurence na Praha - Ostrava, proč by měl být problém při vstupu na Praha - Brno. Na druhou stranu by se měl starat Regiojet sám o sebe a necpat ostatním své smyšlenky o ztrátových prokladových Ex, které prostě musí přejít pod RJ. Asi tak.
Pondělí, 13. června 2016 - 11:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 8-2011
nevycházel bys z údivu, kolik velkých a známých firem působících v dopravě rádo platí až po lhůtě splatnosti a je potřeba se jim neustále připomínat s tím, že za odvedenou práci je potřeba i zaplatit. Některé po připomínkách nakonec zaplatí a jede se dál. A pak jsou ty, co nereagují na připomínky hodně dlouho, tak se jim zavede zálohová platba, kdy záloha může být až stoprocentní. Ovšem jaké firmy se špatnou platební morálkou to jsou, tak to si všichni nechávají pro sebe a oficiálně nikdy nic nevypustí ven.

Ano přesně tak to dnes chodí,stačí se optat v jakémkoliv servisu jak platí firmy,rozhovory typu "ale máte tady tři nezaplacený faktury,tak nám zaplaťte alespoň dvě a pak to sem přivezte" jsou na denním pořádku...

že Ti od Jančury v dohledných letech nepřijde ani šušeň

Nevím jak platí Jančura faktury,na to tady máme jančurobijeckou vyšetřovačku,oddělení pozdních plateb,ale když ještě fungovala myčka na Pražských službách,kde byli dost hákliví na nazaplacené faktury,tak tam myli měsíčně okol stovky žlutých autobusů....

Firmy na západ od nás vědí co je platební morálka. A pokud jim cokoliv nezaplatíte, tak končíte

[biggrin][kladivo][rofl] a tráva je tam taky zelenější...
Faktura
Pondělí, 13. června 2016 - 12:10:09  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Nojo, ale takový "vzorňas" jak se Jančura prezentuje, který dělá všechno nejlíp, nejlevněji, vůbec neplýtvá penězma daňových poplatníků, by přece měl platit podle platných zákonů včas. [lol]
Pondělí, 13. června 2016 - 12:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 850
Registrován: 8-2011
Nojo, ale takový "vzorňas" jak se Jančura prezentuje, který dělá všechno nejlíp, nejlevněji, vůbec neplýtvá penězma daňových poplatníků

Pokud zaplatím později fakturu tak plýtvám penězi daňových poplatníků??? Aneb jak naroubujem na Jančuru všechno zlo?[biggrin]
Faktura
Pondělí, 13. června 2016 - 13:21:07  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Myslím to všeobecně. Jančura "vykřikuje" jak je vzornej ( všeobecně ), ale přitom se chová stejně jako většina podnikatelů, kteří se snaží se zákony "vyjebávat" a využívat je hlavně ve svůj prospěch. Když to ale udělá druhý, tak je to špatně ......[lol]