Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 25. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 25. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
žlutý anděl
Pondělí, 13. června 2016 - 14:37:41  
Neregistrovaný host
46.135.213.254
Ad Hroch tak můžu vám vyjmenovat dvě firmy, kde nezaplacení i jedné faktury znamená konec. A první je Bosch. Tam ti další dodávku stopnou a máš 12 měsíců stopku. A můžeš nosit peníze jak chceš. Další např fritz winter, pokud nezaplatíš přestane dodávat. Když o tom víš, hovno tak o tom nediskutuj. Je ti stejné jak kdyby ti zaměstnavatel dlužil výplatu. To už se ti líbit nebude chytráku. Jasně chápu netýká se tě to, tak proč s tim nesouhlasit. Chápu tě, žlutej pablb je pro tebe skoro bůh. Až budeš objektivní tak přijď.
Pondělí, 13. června 2016 - 14:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5763
Registrován: 4-2003
žlutý anděl:A první je Bosch.

Jenže Bosch je obtížně substituovatelný dodavatel, který si ze své pozice na trhu může dovolit trochu jiný přístup, než ostatní.........


Jinak milý žlutý andílku neobhajuji neplacení faktur včas u kohokoliv (tedy i u RJ, pokud k tomu dochází), jde jen o popis běžné (nikoliv však správné) situace panující na trhu. Málokdy totiž může dodavatel mít silnější pozici, než má zákazník a zákazníci toho s oblibou zneužívají [wink].
Leinad
Pondělí, 13. června 2016 - 15:22:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 8-2009
K těm dluhům by mě zajímalo - zkrachoval kvůli SA/RJ nějaký živnostník/malá firma v druhotné platební neschopnosti? Nebo větší dodavatelé vesměs ví, do čeho jdou, nastavují rozumně zálohy a úroky z prodlení, a klidně přijmou i další zakázky od "nespolehlivého" RJ?

Ad propuštěný steward - proč asi nemá na svym webu povolenou diskusi, proč nemá třeba screeny z facebooku? Nějak neříkám že lže, ale nic moc z toho článku nevyplývá.
žlutý anděl
Pondělí, 13. června 2016 - 15:52:47  
Neregistrovaný host
46.135.213.254
Milý Brame to je dobře, že to neobhajuješ. Že je to česká praxe se shodneme.
V rodině též podnikáme a já mám na starosti právě účetnictví. Neumím si představit, že bych nezaplatil fakturu. Prostě to slušný podnikatel nedělá. Jestli to dělá Jančura, je mi fuk. Pro mě je to podnikatelský ho.....
Pondělí, 13. června 2016 - 16:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 9-2003
Milí chlapci, pokud je někdo ve zpoždění se svými penězi, tak Ti nezaplatí a vymlouvá se na kdeco. A hlavně západně od Aše jsou v tom mis3.
To už je lepší morálka na východ od Ostravy... a na jih od Szegedu.

Řešíme to tak, že vyndáme klíčový díl, který ale jde velmi snadno nahradit. A když to někdo rozjede bez nás, tak má po záruce. Fungeje jen úsloví o pytli a záplatě.

( Pozor na všech stranách jsou vstřícní a na všech jsou haj.love
Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Pondělí, 13. června 2016 - 17:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 851
Registrován: 8-2011
Ad anděl: napadnul mě ten vtip jak se potká jelen s ježkem a jelen že zná o ježkovi básničku. "ježku,ježku,máš v kožichu blešku". A ježek říká "to já znám taky jednu,jelene,jelene,ty jseš pěknej debil." Proč mě to ale napadlo po přečtení toho tvého komentáře,čert ví...
Pondělí, 13. června 2016 - 19:36:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 5-2014
Apríl??? [happy]

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1034316206664417.107374 1833.458337154262328&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1083013031770554.107374 1892.119872068084660&type=3
Pondělí, 13. června 2016 - 22:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 1-2016
žlutý anděl - a co podnikáte? Stánek s limonádou? Tomu by ty tvoje kecy odpovídaly
Slim
Úterý, 14. června 2016 - 23:42:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5425
Registrován: 2-2005
Bram:
Jenže Bosch je obtížně substituovatelný dodavatel, který si ze své pozice na trhu může dovolit trochu jiný přístup, než ostatní.........
Pokud jsi ten svůj blábol myslel tak, že to tak funguje případ od případu, měl jsi to tak formulovat, protože zobecnit to je fakt blbost. Ale spíš bych řekl, že huba byla rychlejší než mozek a teď z toho kličkuješ ven...

Jinak co se týká Jančury souhlas s Andělem,slušný podnikatel faktury platí a podnikatel století, který je ročně v obrovském zisku, jak prezentuje jeho PR a nestranní Burešovi novináři, by neměl mít problém ani s cash flow. Pokud to dělá, a že to tady zaznělo mnohokrát, je to buď grázl nebo to s tím ziskem bude trošku složitější, než jak prezentuje.
Jeho Vysost
Středa, 15. června 2016 - 07:49:16  
Neregistrovaný host
88.212.36.7
Veľa vecí tu zaznieva mnohokrát, to ale neznamená, že sú to pravdivé reci.
Penik
Středa, 15. června 2016 - 07:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7200
Registrován: 10-2004
Takže nám už vlastně jen chybí to dostat do novin a jsme na stejné úrovni jako Mocipán? [proud]
Středa, 15. června 2016 - 08:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5773
Registrován: 4-2003
Slim:Pokud jsi ten svůj blábol myslel tak, že to tak funguje případ od případu, měl jsi to tak formulovat, protože zobecnit to je fakt blbost. Ale spíš bych řekl, že huba byla rychlejší než mozek a teď z toho kličkuješ ven...


Kvantum blábolů jsi tu napsal akorát ty. Bohužel si to nejsi schopný přiznat a budeš se raději otáčet na výjimkách, kdežto většinové případy zameteš raději pod koberec, protože se ti nehodí do krámu. Nu což, od jedince tvého formátu stejně nelze očekávat nic jiného a už hlavně ne přiznání vlastní chyby [crazy].


Jinak co se týká Jančury souhlas s Andělem,slušný podnikatel faktury platí a podnikatel století, který je ročně v obrovském zisku, jak prezentuje jeho PR a nestranní Burešovi novináři, by neměl mít problém ani s cash flow. Pokud to dělá, a že to tady zaznělo mnohokrát, je to buď grázl nebo to s tím ziskem bude trošku složitější, než jak prezentuje.


Ty asi stejně jako Blbelo děláš každý měsíc Regiojetu audit v účetnictví, nebo kde bereš údaje o platební morálce RJ?

Pokud ne, kde jsi k údajům o platební morálce RJ přišel? To si dvě tetky ve frontě na maso něco povídaly a ty jsi měl dlouhé ucho?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Východné Slovensko
Středa, 15. června 2016 - 10:51:18  
Neregistrovaný host
94.113.182.27
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/regiojet-na-vycho dnim-slovensku-navaze-autobusove-linky-na-vlaky-1301758

To by bol dobrý počin.
Len aby mu to dovolili.
Středa, 15. června 2016 - 14:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 1-2009
Autobusy budú spoľahlivejšie,než vlaky.Ten piatok 10.6.ale nemal chybu.[masinka]Brejlovec s RJ 400 medzi Žilinou a Bratislavou a +280 min[biggrin]
žlutý anděl
Středa, 15. června 2016 - 19:41:30  
Neregistrovaný host
46.135.213.254
Ad hroch. Hele mě na tvoji osobu napadají ještě horší citáty. Ale je pod moji úroveň je tady psát. Je mi tě spíš líto.
Ad tn 26 na tebe už nejdou použít ani ty citáty. Až někdy řekneš něco smysluplného, dej mi vědět dopředu. Zatím jenom onanuješ nad Jančurou, což mě nechává klidným. Snad mám jen jeden citát. Před pekelnou bránou říká Jančurovi lucifer. Prosím zavřete ty dveře ať sem nevletí to smetí z venku. Přede dveřmi zůstal stát tn 26.😈
Ad Bram víš s tebou se zatím dá diskutovat. Což oceňuji více, než u toho smetí před tebou. Sice s tebou nemůžu souhlasit. Ikdyž si myslím, že by jsi mohl používat slušnější výrazivo k slimovy. Zkus se nad tím zamyslet. Pokud vezmu to s fakturami, tak asi by tě mohlo napadnout, že vycházím z nějakých zdrojů. Jmenovat je nebudu,to by k nim nebylo fér. Pokud jde o ten Bosch tak zas si nemalujte velké ideály. Musí i oni prodávat. Ale pokud se sami nechtějí dostat do potíží, dodržují své zásady. Neplatíš _ nedostaneš zboží.
Středa, 15. června 2016 - 21:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 9-2011
napadnul mě ten vtip jak se potká jelen s ježkem
Nějak tomu chybí pointa, já to znám trošku jinak [wink]
Na vojně mezi nováčky:
- Jak se jmenuješ?
- Kočiš
- Kočiš, Kočiš, pro pivo mi skočiš. To se hezky rýmuje
- Možno sa to rýmuje, ale nesedí to. A ty sa ako voláš?
- Novák
- Novák, Novák, ty si kokot.
- To se přece ale nerýmuje
- Nerýmuje sa to, ale sedí to.
[lol]
Čtvrtek, 16. června 2016 - 09:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 8-2010
Dneska v RJ 1001 opět sranda. Vyjedeme včas a najednou se ozve hlášení, že z důvodu poruchy vozu mimořádně zastavíme ve stanici Praha-Libeň. Po asi 13 minutách se opět rozjedeme. Ozve se hlášení, že do Pardubic přijedeme o 30-60 minut později, protože se bude vůz odpojovat (neřeklo se kde). To jsem měl docela nervy, protože jsem potřeboval být v do 9 hodin v Olomouci. Z provozních důvodů nefunguje v celém vlaku topení, toalety, kávovary, zásuvky, světla ani tablety ve voze Astra. V Pardubicích hlášení, že se pokusí aspoň nahodit první dva vozy. To se skutečně povedlo. Za Pardubicemi hlášení, že se bude pokračovat v jízdě i s nefunkčním vozem až do Havířova. Celou situaci zachraňoval ochotný personál který byl jako vždy na jedničku. V Olomouci nakonec jen zpoždění přes 15 minut.

Ale ani modrým se dnes nedaří EC 123 Fatra má 50 minut kvůli poruše lokomotivy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]
Čtvrtek, 16. června 2016 - 22:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4507
Registrován: 5-2007
Honzovi.. pořád lepší když má poruchu pouze "modrá" lokomotiva,než když si díky nefunkčním hajzlům v RJ vlaku po jistou dobu nenadělá našinec žlutý či hnědý do kalhot....nebo ne? Přijít na mě v tu chvíli řídký případ s hustým běháním,tak z toho srandu nemám ani trochu.[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Pátek, 17. června 2016 - 06:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5790
Registrován: 4-2003
žlutý anděl:Ikdyž si myslím, že by jsi mohl používat slušnější výrazivo k slimovy. Zkus se nad tím zamyslet.


Ty se zkus hlavně zamyslet nad pravidly pravopisu [wink].
Pátek, 17. června 2016 - 08:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8291
Registrován: 12-2009
Z provozních důvodů nefunguje v celém vlaku topení, toalety\ lepší když má poruchu pouze "modrá" lokomotiva
Ve výsledku to může vyjít nastejno. U žlutých byl na vině vůz, nespíš zásuvka nebo kabel. Docela se divím, že ho minimálně nehodili na konec. Důvodem ale mohl být i problém ve stanici.
Pokud je mašina vadná tak, že nemůže zvednout sběrač a zapnout stykač topení vlaku, tak WC atd nepůjde taky.
Pátek, 17. června 2016 - 10:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10403
Registrován: 5-2004
No jenze vadna masina co nezvedne smetak s vlakem nekde stoji tudiz se necha v pripade krajni nouze vysrat nekde opodal soupravy (neni li primo ve stanici u hajzlu). Konati takto za jizdy jest cin vpravde kaskadersky:-D
Pátek, 17. června 2016 - 22:58:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2011
Vozy u RJ jsou někdy alchymie. :-) A někdy si jen na chvíli zatrucují. :-)
žlutý anděl
Sobota, 18. června 2016 - 12:56:39  
Neregistrovaný host
46.135.213.254
Ad Bram tohle použije jen primitiv. Právě ses zařadil k těm dvoum předchozím. Při průměrné inteligenci by tě mohlo napadnout, že čeština není můj rodný jazyk. Bohužej jsi u mě kus debila, když použiješ tuhle primitivní obranu.

Jinak Jančura se zase předvedl s tou reklamou na zádi autobusů. Opět ukázal svoji hloupost. Bohužel spíše tím pomůže Čssd než Ano. Ale třeba to je záměr, to by nám jistě řekl jeho rohožkový novinář.
Ernie
Sobota, 18. června 2016 - 12:59:19  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Vectron 227 se vrací do provozu u RJ na nějakou určitou dobu, nebo natrvalo?
Sobota, 18. června 2016 - 14:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 11-2011
No hlavně je docela zvláštní, že WC, zásuvky a možná i zábavní systém v Astře nemohou jet na baterky. Mimochodem - co takové ledničky a jídlo v nich???
Penik
Sobota, 18. června 2016 - 19:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 10-2004
Bombos3: já bych v tom nefunkčním zábavním systému a jeho nefunkčnosti na baterky žádnou zvláštnost nehledal (dokonce to může být i logické). Pokud je mi známo, tak ani v pendolinu bez VN se k internetu nepřipojíš, jen k místní wifině, ale k netu ani náhodou.
Penik
Neděle, 19. června 2016 - 16:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7203
Registrován: 10-2004
Kolem policie se toho děje v poslední době mnoho a vylepená reklama nenechala na sebe dlouho čekat a Chvanec reaguje (a nejen tímto):
Před lety jste říkal, že chcete podnikat bez dotací, dnes si čtu, že se o ně ucházíte a dokonce snad, že na nich vyděláváte. Odkud já ten příběh znám? No asi z koalice
Milan Chovanec


Celé tady, ale mimo mísu zdejší nic neříkající diskuze.[proud]
x558
Neděle, 19. června 2016 - 17:03:13  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Jančura chtěl někdy podnikat bez dotací? Proč by teda měl stát-kraj vypisovat otevřenou soutěž na něco, v čem se nijak finančně neangažuje?
Neděle, 19. června 2016 - 21:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 12-2003
Penik: a je ti známo, že po stažení sběrače dojde k přerušení datového toku mezi elektrárnou a tvým chytrým přístrojem[biggrin][nene][kladivo]
Abychom pokryli i místa, kde jsou operátoři marní, dohodlo se s čezem, že krom elektronů bude do troleje posílat ještě jedničky a nuly.[lol]

Blbost!
Připojení k internetu v Pendolinu funguje i po stažení sběrače a to celých 20 minut, takže prakticky pořád, protože většinou do minuty už jde sberac zase nahoru. To je jen zjednodušeně popsáno. Ve skutečnosti není stav spojení přímo závislý na poloze sberace.
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
Co má společného Avia a Regiojet? Vždycky před vámi!
Penik
Pondělí, 20. června 2016 - 12:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7204
Registrován: 10-2004
Díky za upřesnění. Já to vždy pozoroval na onj, takže jaen se asi výjimečně trefil do 20.minut
SŽDC
Pondělí, 20. června 2016 - 19:32:30  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Další příklad špatného rozhodnutí dispečerů SŽDC [crazy]

Běžte už někam! Přestal jsem s váma už úplně jezdit a pořádně si rozmyslím, zda ještě někdy začnu. Jenže vy mi budete život otravovat i tak. Proč sakra musíme v Ostravě s pendolinem čekat, až odjede váš hodiny zpožděný vlak? Odjížděl jak šnek, byly to dvě soupravy, na jedné vám asi opět selhala mašina.
Už máme 10 minut zpoždění a to se dalo z Ostravy odjet včas, kdybyste se nenasrali před nás!


Jak dlouho si tohle ČD nechají líbit ? Mimochodem opět asi o třídu lepší údržba lokomotivy, když musely jet zdvojené soupravy. Opravdu se z toho stává poslední dobou žlutý šrot [crazy]
Priapos
Pondělí, 20. června 2016 - 21:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 10-2012
SŽDC:
Další příklad špatného rozhodnutí dispečerů SŽDC

Bezvýhradný souhlas. Pustit před SC 510 takový vlak je bohužel exemplární ukázka krystalické inteligence, kterou dispečeři mají s RJ.
Úterý, 21. června 2016 - 15:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 1-2007
Další příklad špatného rozhodnutí dispečerů SŽDC

Nicméně i s tímto by si Radim uměl PR ve všech médiích zadarmo udělat, protože by ještě řekl, že jezdí více posíleně, než konkurence. Jančura je pouze dost chytrý na to, aby věděl, že jakýkoliv blábol vypustí skrz tiskovou zprávu do světa, že mu to "inteligentní, nezávislí a objektivní" novináři otisknou do slova a ještě něco přidají, ať mají o čem psát a mají pro daný den splněno. Třeba některé zprávy na Idnes od nejmenovaného redaktora, které byly o RJ, ale s ekonomikou neměli až na pár výjimek zhola nic společného...[nene][lol]
Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
Ernie
Úterý, 21. června 2016 - 17:28:03  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Několik postřehů. Kdykoli RJ klekne mašina a dojde k podobné situaci, jeden z pěti RJ-trollerů zrovna v TÉ chvíli sedí v Pendolinu, kterého se tato RJ-mimořádnost bezprostředně týká a vždy je mu tím ublíženo. Následuje výhružný příspěvek na facebooku, který někteří lidé považují za citát roku, který je potřeba dále reprodukovat a odvíjet od něj další diskuzi.

Okej, tak pojďme pokračovat. Citace z komentářů pod výše citovaným příspěvkem:
TL se jen tak ROZHODL, že pískne na odjezd a křikl na fíru: "Franto šlápni na to, za náma je Pendolino tak ho aspoň zdržíme!!"


Běžná praxe z Pardubic, kdy od Prahy přijede zpožděné Pendolino místo v XX:37 třeba XX:42, ale RJ má v tu dobu odjezd také a přijede za ním na bloku. No ale co neudělají dispečeři v Pardubicích? Pustí mezi tyto dva vlaky osobák na ČT s odjezdem v 44. minutu... Takže RJ si stojí 7 minut na nástupišti, přestože přijede hned za Pendolinem a čeká, než se Os dostane do Kostěnic, nebo kde až ho může předjet.

No a nebo když z Přelouče pustili zpožděný osobák před Pendolino a RJ, kteří jeli na čas. No a najednou i Pendolino i RJ zpoždění 5-10 minut. Občas je fakt nechápu.



Nekonečný příběh Řízení provozu má další kapitolu, Pinďour stejně zpoždění stáhl, takže se vlastně nic moc nestalo.
Úterý, 21. června 2016 - 19:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 11-2008
Teda koukám, co je tady chytrolínů, co se týká řízení provozu. [crazy] Pánové, skutečnost je něco jiného, než hra s PIKO vláčky nebo Gordikon. [lol][vypravci]
UOOZ
Úterý, 21. června 2016 - 20:51:09  
Neregistrovaný host
89.176.103.134
Změníme téma.

Jestlipak víte co se děje s obsahem fekálních nádrží žlutých vozů?
A jestli si někdo naivně myslí, že je jejich obsah dovezen až do koncových stanic, tak se pěkně plete[coze][cunik]
Úterý, 21. června 2016 - 22:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 9-2012
UOOZ: To jako nám chceš říct, že nádrže se vypousti na koleje. Dobry vtip...
Středa, 22. června 2016 - 05:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5805
Registrován: 4-2003
žlutý anděl:Při průměrné inteligenci by tě mohlo napadnout, že čeština není můj rodný jazyk.

Mnoho Čechů jak poleno také zjevně nemá češtinu jako svůj rodný jazyk, stačí se podívat na k-report [biggrin].


Bohužej jsi u mě kus debila, když použiješ tuhle primitivní obranu.

[biggrin][talker][rofl][lol]
vypustny sroub
Středa, 22. června 2016 - 15:18:35  
Neregistrovaný host
46.149.119.226
UOOZ-tak klasika ne? vysroubuje se zatka zespodu nadrze a obsah prubezne vyteka po kazdem splachnuti....to se obcas stava aji u ceske drahy...parkrat sem to videl u vozu Xmz...hlavne hospody to meli sveho casu pravidelne,neni to tak dlouho co jsem to videl u reginy a sysla....
UOOZ
Středa, 22. června 2016 - 17:32:32  
Neregistrovaný host
89.176.103.134
Tak oni i modří?!
[cunik]jedni!
Penik
Středa, 22. června 2016 - 19:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7205
Registrován: 10-2004
vypustny sroub: můžeš uvést konkrétní den, vlak a kde bylo pozorováno?
Ythomas_ct
Čtvrtek, 23. června 2016 - 08:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 10-2009
Ad vypustny sroub:

...obsah prubezne vyteka po kazdem splachnuti...

Nikdy jsem sice neviděl detailní schéma "hajzlbuňky", ale nemůže se náhodou na koleje vypouštět voda z umyvadla? Vzhledem k tomu, že při oplachování rukou a následném odtoku vody není pozorováno žádné "fffccúúúúc", tak se s touhle vodou zřejmě zachází - minimálně z hlediska jejího transportu z umyvadla dále - trochu jinak než z obsahem "mísy"...
Čtvrtek, 23. června 2016 - 10:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8300
Registrován: 12-2009
Taky bych řekl, že viděl vodu z umyvadel.
ferova_konkurence
Čtvrtek, 23. června 2016 - 11:51:21  
Neregistrovaný host
89.29.114.202
Ano, voda z umyvadla se standardně vypouští přímo na koleje (taky dřezy v hospodách).
Jinak vypustit fekální nádrž do kolejiště není vůbec problém. Ale u vozů si to za jízdy nedokážu představit - kohout nouzového vypuštění je vně vozu. Kdežto třeba na Regině nebo Elefantu je uvnitř, takže tady by to šlo...

P.S.: Jinak co se vypouští z vlaku poznáte jednoduše - podle barvy a vůně...[proud]
Jeho Vysost
Pátek, 24. června 2016 - 01:16:45  
Neregistrovaný host
41.214.10.82
Tak pri lozkach resp lezadlach to vidieť mohol, keďže majú prepady. 😂
Pátek, 24. června 2016 - 07:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8303
Registrován: 12-2009
vypustit fekální nádrž do kolejiště není vůbec problém
To sice jde ,ale řekl bych, že i pootevřený ventil by za jízdy okamžitě způsobil, že by to každý poznal podle čichu. Tudíž tato varianta u kteréhokoliv dopravce padá.
léto je tady
Pátek, 24. června 2016 - 15:00:18  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Na FB už první stížnost na nefunkční klimatizaci [biggrin] Léto je tady.....
Dan38
Pátek, 24. června 2016 - 15:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 4-2006
Však na FB ČD je už také několik příspěvků ke komfortu dnešního horkého cestování vlaky náhradního dopravce [crazy]
Pátek, 24. června 2016 - 15:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 1-2009
FB Regiojet SK asi 3 sťažnosti,k nim sa nevyjadril dopravca ale cestujúci,že sa to opakuje každý rok,prakticky od štartu Regiojetu.Bohužiaľ,cestujúci na trati BA-Košice nemajú inú alternativu expresného spojenia jako je to na trati Praha-Ostrava.Sťažnosti na klimu v motorových jednotkách do D.Stredy sa tiež určite o chvíľu objavia[masinka]
léto je tady
Pátek, 24. června 2016 - 17:42:40  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Dan38: A to jako InfernoJet omlouvá [crazy]?
Sobota, 25. června 2016 - 06:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 1-2009
Vážený tím Regiojet, ak si pod komfortným cestovaním pre Vašich zákazníkov predstavujete vozeň, v ktorom nefunguje klimatizácia a nedajú sa v ňom ani otvoriť okná, takže je v ňom horúci a vydýchaný vzduch (práve teraz RJ 409), a to všetko ešte nazvete Relax triedou, tak nie ste naozaj o nič lepší od ZSSK, ktorej IC vlaky ste z našich tratí vytlačili.. Zatiaľ najhoršia cesta s Vami..
[coze]FB RJ SK 24.6.,19:23
Sobota, 25. června 2016 - 08:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2011
Čím to je, že se pořád chováme jak ovce?[happy] Te´d jsem měl možnost vidět 3x při čekání na EC do Prahy v Pardubicích okolo 20.45 příjezd Pendolina do Ostravy, vždy slušně obsazeno, ale pořád tam nějaký volné místo a nějaký prostor k dýchání určitě byl, což se o žlutém rj nedalo říci ani omylem, to spíš připomínalo sezonní vlak do Burgasu někdy v roce 1980. A to, že většina vagónu vypadala jako kdyby vlak u Přelouče projel těžkým krupobitím, včetně toho, že už to dávno není zářivě žlutá, ale hodné zapraná špinavá žlutá, to nebudu snad rozvádět. Jediné co se tomu pošukovi z Brna nedá upřít, že fakt nahnal lidi do vlaků, to fakt klobouk dolů..
Sobota, 25. června 2016 - 09:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 800
Registrován: 9-2007
Tak to nepište sem a zavolejte nebo pište rovnou Jančurovi. 603 446 680.
Jinak pro Monina: Máte pocit, že moloch je na tom líp s vagóny a motory? Zkuste občas třeba cestování Brno - Třebíč a každodenní poruchy 854, nebo Znojemsko... Nic ve zlým.
Sobota, 25. června 2016 - 10:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 8-2006
...každodenní poruchy 854,...
To jako že každý den některá z 854 klekne nebo dojede s poruchou? Zkus to trochu rozvést. Nic ve zlým.
Sobota, 25. června 2016 - 10:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2011
Huffnagell: samozřejmě, že nic ve zlým, ale v kontextu toho, kolik toho vlastní to dobré žluto a toho kolik toho vlastní to modré zlo, jsou ty žluté soupravy, které jsem měl možnost v poslední době v Pardubicích vidět a které evidentně musely "projet" krupobitím někde za Přeloučí, jak byly obouchané, tak pak je to výsměch. Minimálně dva vagóny z celé žluté soupravy byly klasicky na kliku, vagóny z venčí, až na tu jedni Astru opravdu zašlé, zažrané špínou.
Samozřejmě, že to je věc toho kdo to vlastní, ale já prostě jen nechápu ty ovce co do toho lezou jak stádo, včetně toho mediálního povyku, jak toto vše žluté je jen to nej a nej z všeho možného co u nás jezdí. Toť vše. Jinak se nepamatuji, kdy naposled jsem jel na této trati v modré obouchané zažrané špíně a do vagónu jsem musel nastupovat alá rok 1986, kdy jsem jel z Pardubic na vojnu do Zvolena.
Sobota, 25. června 2016 - 11:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 9-2007
Monin: Ok, já jen nerozlišuju mezi nějakým dobrem a zlem na dráze. Nebo nejen na dráze. Když mě něco naštve, vlak nebo třeba restaurace - už tam nejdu, už s tím nejedu. Takže s těma ovcema máš vlastně pravdu.

vasekpetr: Sorry, já si to nepíšu. Ale dojíždím denně, kromě výjímek a těch poruch na 854 jsem zažil víc než dost.
4 Dan38
Sobota, 25. června 2016 - 13:06:22  
Neregistrovaný host
31.220.43.80
Však na FB ČD je už také několik příspěvků ke komfortu dnešního horkého cestování vlaky náhradního dopravce

Myslíš ten jeden příspěvek na výpadek klimy v pendolinu na 7000 vlaků, které ČD vypravují vs desítky nadávek u RJ na těch pár spojů co mají? I samotný stěžovatel v diskuzi přiznává že dostali na poalubě vodu s omluvou a ze strany ČD mu byla nabídnuta kompenzace, na rozdíl od RJ, který na FB nijak nekomunikuje? Další stížnosti na FB ČD jsou spíše na přílišné chladno, kdy klima chladila víc než měla - objevil se někdy takové příspěvek vůbec na FB RJ? Zimní měsíce nepočítám [lol]
Sobota, 25. června 2016 - 13:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 8-2010
4 Dan38: Vždyť ty příspěvky na FB RJ jsou přece všechny vymyšlené a všechny je píše Bevelo jak jsme tu několikrát dozvěděli [crazy]

Jinak je zajímavé, že RJ na negativní příspěvky o klimatizaci radši ani nereaguje zatímco ten "náhradní" i na ty negativní reaguje [crazy]
Sobota, 25. června 2016 - 14:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 12-2003
Honza:
No jasný, za vším jsem přeci já osobně [biggrin]
Dokážu nemožné..
Pokud není žurnalistika nestranná, nejedná se o žurnalistiku ale o propagandu (nebo paskvil)!
Dan38
Sobota, 25. června 2016 - 16:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 4-2006
no já zapoměl - 7000 vlaků, to tu už dlouho nebylo [crazy]