Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 26. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 26. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Jeho Vysost
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:19:38  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
IN25 ale nie je zadarmo a cez hranice tiež človek nejazdí úplne pravidelne, takze sa to až tak neoplatí a vacsina cestujúcich ju nemá. Podobne pruvodci alebo pokladňa, druhy vám to nevydá a prvému ako kedy, niektorým to jedno nie a iní majú blbe poznámky. Rozdiel bude určite v kvalite wifi pre SC, určite sa nedá povedať, zeby RJ nejak veľmi zaostával v úrovni za SC. Dalsia vec je, že ak o mesiac zmením plány, tak si viem listok sformovať, čo pri lístku u CD ide podľa typu lístka. U RJ to mám istotne do 5h pred odchodom zadarmo.
realita
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:31:25  
Neregistrovaný host
46.135.144.25
BoH: Skvělé [happy]

Vysost: Hele panáčku, tak prostě přiznej, že máš radši žlutého na tom není nic špatného [happy] Ale nesnaž se mluvit za všechny cestující. Aneb nevyjde nám lež o cenách tak hned musíme vymyslet další věci proč s ČD ne [rofl]
dvx
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:33:08  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
Například Ostrava - Žilina stojí flexibilní zpáteční jízdenka platná 1 měsíc 320Kč, tedy 160Kč za jednu cestu, žádná karta není potřeba, stačí koupit na pokladně těsně před odjezdem, žádné storno řešit nemusím.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost:

In karta stojí 450 Kč (https://www.cd.cz/eshop/inkarta/intro.aspx)

Pokud máte účtu 400 bodů, můžete ji získat za 45 Kč.

Pokud již máte IN25, na tuto kartu si "vyděláte", pokud například 7x za rok pojedete Praha - Ostrava a zpět.

Toto není obhajoba. To je konstatování. Někomu se to vyplatí, někomu ne.


Upravené ceny (bez slevy u ČD vs Kreditovka, nejsou zde zahrnuty případné další akční nabídky dopravců, jen to, co jako zákazník vidím, když přijdu koupit jízdenku do e-shopu):

Zítra Praha - Poprad:
ČD: 552 - 635 Kč
RJ: 280 - 409 Kč

Za měsíc Praha - Poprad:
ČD: 359 - 442 Kč
RJ: 350 - 364 Kč

Zítra Ostrava - Žilina:
ČD: 221 - 246 Kč
RJ: 120 - 130 (špičky 194) Kč

Za měsíc Ostrava - Žilina:
ČD: 138 - 221 Kč
RJ: 120 - 130 Kč

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Babilon
Úterý, 22. listopadu 2016 - 15:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 12-2007
Jeho Vysost: Nechápu, co pořád řešíte. Jestli raději jezdíte se žlutým, tak si s ním jezděte a buďte rád, že ostatní jezdí i s něčím jiným, protože byste se tam taky nemusel vejít.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 16:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 9-2015
>> Je vidět, jak působí reklama a "pomluvy". Místenky přes internet jsou zdarma, ale nejsou povinné.

Tak naposled jsme asi 3 lidi nezávisle kupovali/dokupovali ČD včasnou ze Žiliny. Všichni jsme si z e-shopu odnesli ponaučení, že místenka stojí cca 83 Kč. Řekněte prosím nám všem blbcům pro příště, kde můžeme fasovat ty místenky zdarma?

>> BoH: In karta stojí 450 Kč /eshop/inkarta/intro.aspx

Opět pro mě blbce: Co mám dělat, aby mi ten link ukázal 450? Mě ukazuje 990 na 3 roky, tj. 30,- měsíčně.
Při 2 cestách za měsíc 100 km je prodražuje o 10%. Dtto 4 cesty za měsíc 50 km.
Vzhledem k ostatním nabízeným slevám (KMB, akční, skupiny,..) a jiným možnostem, jak jet, se to nemůže vyplácet skoro nikomu, kromě snad nepravidelných, ale častých, individuálních dojížděčů na trasách cca 50-80km (Ok, budou ještě další případy, ale teď nemám fantazii je hledat.)

Každopádně srovnávat jízdné modré/InKarta s kreditkami zadarmo - je naprosto nesmyslné.

(Jinak souhlas, že CityStar Slovensko je jedna z mála použitelných nabídek: flexibilní, levná, vždy zakoupitelná. Ale raději PSSST, nebo to rychle zrušíme, když je to výhodné pro cestující!)
Úterý, 22. listopadu 2016 - 16:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 9-2015
Ok, už jsem to našel: IN Karta 1 rok = 450,-
Pak jsme ovšem v mých příkladech na +14% místo +10%.
Babilon
Úterý, 22. listopadu 2016 - 16:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 12-2007
se to nemůže vyplácet skoro nikomu
A proto má InKartu přes půl milionu cestujících. To jsou ale volové (jsem jedním z nich), že si pořizují něco, co se jim nevyplatí.

srovnávat jízdné modré/InKarta s kreditkami zadarmo - je naprosto nesmyslné
Minimálně pro toho půl milionu to smysl má.
Jeho Vysost
Úterý, 22. listopadu 2016 - 17:17:15  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Babilon, nejde o to, čím cestujem ja. Približujem pohľad bežného zakaznika, ktorý potrebuje cestovať a zase tak dianie na železnici nesleduje. Tí veľmi nebudú vedieť o inkarte akcnich jizdenkach a delení, takze im ostáva ten normálny tarif. No a v ňom je jednoducho privetivejsi Regio, pretože nemá žiadne nezmyselne medzištátne príplatky, dokonca nepotrebujem ani lístok tlačiť. Keď niekomu takému poviete, že môže ísť žltým za 25€ miesto 50€ s CD, tak bude len rád a je jedno či je to pracujuci študent alebo dôchodca. Nehovoriac, že každý rok sa pri cestovaní vymyslí nejaka blbosť, kvoli čomu ľudia uprednostnia priamy vlak. Na budúci GVD je to zatiaľ nepripojovost v Púchove a ďalší prestup v Ostrave.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 17:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 5-2014
Mirek_Zv.: What the ... O čem to sakra mluvíte? Nechci tady dělat přednášku o slevových možnost ČD, ale když nedáte...

Zábřeh - Brno:

Dnes bez IN - 179 Kč
Dnes s IN 25 - 139 Kč
Dnes s IN 50 - 92 (102) Kč

Za měsíc bez IN - 139 Kč
Za měsíc s IN 25 - 109 Kč
Za měsíc s IN 50 - 92 (102) Kč

Když se podívám Praha - Brno:

Dnes bez IN - 219 Kč
Dnes s IN 25 - 179 Kč

Za měsíc bez IN - 199 Kč
Za měsíc s IN 25 - 165 Kč

Já myslím, že za 45 Kč se to ku... vyplatí. A rozhodně má smysl to poměřovat, protože člověk nedosáhl na tuto slevu, musel by jezdit skutečně velmi výjmečně (ve stylu jedu jednou za rok vlakem na výlet).


Jen tak pro zajímavost Zábřeh - Brno 20. 12. - cena u RJ s kreditovou jízdenku:

Vlak / bus : 115 - 146 Kč
Vlak: 134 - 159 Kč


Znovu opakuji. Nijak tady nechci shazovat RJ, jen čistě kalkuluji. Ať si každý jede čím chce. Tady jen ukazuji možnosti, jaké mám konkrétně já.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
in karta
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:04:42  
Neregistrovaný host
82.145.208.46
Babilon
To číslo o počtu in karet máte odkud?
Jednou se totiž někdo od CD prorekl že je sice 500 000 in karet ale z toho 200 000 rezisti a jejich rodiny. Takže to máme 300 000 karet, to je docela bída. Navíc počet aktivních karet se bude spíše snižovat, z mého okolí vím, že komu skončila platnost od nástupu konkurence už ji neplatil, včetně mne, konci mi v lednu a rozhodně nebudu vyhazovat 1000 Kč do kanálu.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10669
Registrován: 5-2004
Jenže on ne každý musí nutně jezdit jen mezi Prahou a Ostravou. Existujou i jiný tratě a relace.

Já tedy vídám při odbavování krom příměsta na PIDokarty že buď k tomu dotyčnej má IN nebo něco z éšopu. No a dost se to liší třeba o víkendech kdy jezděj výletníci na různý síťovky...

Jestli ono to s tou inkartou nejni stejná pohádka jako "stáli jsme u hajzlu". Totiž že to dotyčný bere dle sebe dojíždějícího pá/ne a netuší jak to vypadá třeba v ranní kladivošpičce nebo přes tejden...
Slanour
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549
Registrován: 6-2008
Ano a proto lidi v příměstech volí buď: a) předplacenou zónovku b) traťovou(většinou na inkartě) c) ten zbytek
Slaňour
žlutý anděl
Středa, 23. listopadu 2016 - 09:30:51  
Neregistrovaný host
46.135.224.29
Ad Jeho Výsost proč tady pořád melete ty nesmysly? Už jste až trapný. Jezdím na té trati s ČD často a lidí je pořád hodně. Lžete ani poledne nedržíte. Jak už vám někdo řekl, k Jančuroj bych já nevlezl. Už se probuďte a přestaňte tady lživě obviňovat ČD.
Garfield
Středa, 23. listopadu 2016 - 11:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12000
Registrován: 10-2004
Web RJ:

Vážení cestující,

kvůli technické závadě na lokomotivě je spoj RJ 1012 na své cestě opožděn. Zpoždění může být až 180 minut.

Upozorňujeme, že zpoždění se může změnit.

Pro více informací sledujte sekci o zpoždění na našich stránkách.

Za komplikace se omlouváme,

děkujeme za pochopení,

tým RegioJet.
Středa, 23. listopadu 2016 - 11:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 12-2014
Vážený pane žlutý anděli, lžete. Se společností ČD už nikdo nejezdí, všichni cestující už jezdí pouze se společností Regiojet. Zájem je takový, že někteří cestujcí (např. pan Jeho Vysost, Budulinek4, Proč závist?, T.H., nebo Honzalb) jsou dokonce ochotni cestovat i na střeše. Bohužel skostnatělé předpisy SŽDC ovlivněné antijančurovským spikleneckým centrem zatím bohužel přepravu na střeše neumožňují.
Středa, 23. listopadu 2016 - 13:47:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 8-2003
libi se mi srovnani cen. Lec vzdy kdyz jsem chtel jet, tak realne RJ vyslo draz. Psal jsem ohledne toho prispevek/micro reportaz kolem 20.9, kdyz jsem byl na koncerte v Havirove. Jizdenka business Havirov Praha stala 565. CD Ova Praha 295 Kc k tomu lehatko asi 165 Kc. Businessem jsem jel jen do Ovy, pak prestup smer Prarov a Praha. To ze byl vlak o 40 minut driv v Praze mi bylo jedno, protoze prestup na dalsi spoj jsem stihnul a jeste jsem mel lehatko. A do Havirova jsem taky jel na prvni zluty pohled idiotsky SC v 17.43, s prestupem na osobak v Ove misto primo RJ, protoze jidelni vuz v SC a cena, jizdni doba stejna .
Vlastne co me nyni motivuje k CD? Bonus body. Kupuju za ne vstupenky do kralovstvi zeleznic, kde jsem s juniorem velice casto.
Středa, 23. listopadu 2016 - 14:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 8-2010
Regiojet_Forever: Takže až to SŽDC povolí ve svých předpisech tak budou vlaky RegioJetu vypadat takto [lol] ?
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 1-2016
Andílku a v čem lže? V tom, že většina lidí, co necestuje pravidelně, opravdu vůbec nemá přehled o x různých kombinacích a možnostech u ČD, když chtějí jízdenku za trochu normální cenu? Že prostě je rozdíl zaplatit za in-kartu předem několik set Kč aby se pak (možná) cena vrátila v jízdenkách? Oproti kreditovce, která je zadarmo? (nemluvě o opruzu při vyřizování in-karty). Že kromě k-reporťáků a pár pravidelných cestujících, co si to někde našli, nikdo z běžných cestujících neřeší nějaké body a opět hypotetickou možnost, že by pak mohl mít in-kartu na další rok (téměř) zdarma? Nehledě na to, že ta možnost tam dříve nebyla, takže klidně může znovu zmizet aniž by to takový cestující, co se nechá na tuto možnost nalákat, vůbec pak využil? Že prostě žlutý systém kupování jízdenek je přehlednější, flexibilnější a jasnější pro laika a to i přes to, že eshop ČD už udělal docela pokrok? Speciálně pro inteligenta jako ty podotýkám (i když je to zbytečné) že mám in-kartu, využívám body a jezdím rád s ČD i se žlutým. Často zajišťuji jízdenky třeba pro kamarády nebo známé, co cestují vlakem občas a každý z nich to vidí stejně, co je jednodušší a atraktivnější pro ně jako občasné cestující. Nečekám že umíš uznat chybu, spíš zase očekávám tvůj obvyklý slovní průjem co tu vždy naslimtáš.
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 1-2007
Dnešný RJ 1012.

ICQ - 441 546 338 / Galéria www.trainvlke.6f.sk/
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
dvx
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:41:01  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
TN26: By mě zajímalo, jak by vypadal systém kupování jízdenek žlutého, až by začal provozovat více tratí. Doufám, že se toho nikdy nedočkáme. Můžete mi poradit, jak zakoupit jízdenku ze Žiliny do Dunajské Stredy? Mě se to ve žlutém eshopu nějak nedaří.
Středa, 23. listopadu 2016 - 17:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 12-2014
Vážený pane Honza7887, ukazuje se, že i sedumdesátivozové soupravy kapacitně nestačí a protože modří frustráti ze sždc nechtějí společnosti Regiojet povolit provozování delších souprav, nelze než tlačit na to, aby mohli být cestující přepravováni i na střeše. Cestující takto přepravováni samozřejmně budou za menší komfort odškodněni dortíkem a extra porcí kávy zdarma, tyto náklady bude společnost Regiojet samozřjemně vymáhat po SŽDC.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 00:22:31  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Dvx: Asi preto, že lístky na trat 131 nejde predávať cez internet, je to v dohode s MDPT SR.Dakujem TN26, že to trochu objasnil, bohuzial mám pocit, že viacerí tu radšej budú omielat spoločný tarif a cezhraničnú nech sú dojeni a na ich komforte nezáleží..
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 01:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7258
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: S takým eshopom aký majú sa ochraňujme toho, aby sa dostali na dotované linky, lebo sa zasa len budú snažiť dostať do zmluvy rovnakú úľavu ako v prípade BA-DS (ak vôbec, popravde sa mi ani moc nechce veriť, že to v tej zmluve fakt majú, ono to bude asi ako nedávno s tými medzinárodnými cestujúcimi, žeáno [crazy]). Každopádne ak to aj v tej zmluve majú, tak sú to fakt o triedu lepšie služby (hlavne, že spočiatku tárali, jak budú fungovať bez pisného, no, vydržali asi 2 mesiace). [crazy]

Už len to, že na tom ich skvelom eshope ide kúpiť len vybrané a manuálne zadané kombinácie prestupov je dosť [ko] Napr. si človek nemôže kúpiť od nového GVD lístok Brno-Slovensko cez BA (alebo je to zámer, aby nemuseli ľuďom, čo si to kúpia, v prípade, že tie vlaky náhodou dostanú ČD, vracať úsek z BA ďalej?).

P.S.: Nie ste náhodu ten, čo kedysi na vlaky.net tvrdil, že Regiojet bude mať na Vectronoch špeciálny radar na odhaľovanie áut na priecestiach a samovrahov, ktorý zabráni zrážke? [proud]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 01:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7259
Registrován: 5-2007
Garfield: Teraz som na ten odkaz klikol a majú fakt báječnú 404 stránku, že "Zkuste to jinde" [proud] To si copywriteri za rámik nedajú.
Majkl007
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:03:37  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Peter140001: jééé, to je krásnýýý! A jak pěkně barevně ladí ten žlutý pruh na dvojičce se soupravou RJ! [wink]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 5-2008
Mám dotaz : to strojvedoucí Carga sk , má zkoušku z "Jančurova" dopr. předpisu? , když nemůže vozit vlaky ZSSK
Němec_z_ova
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3452
Registrován: 4-2009
A vidíte tu nasvícenou postavu v "líném koutě" stanoviště?[wink] Ta určitě nepatřila k Dvojčeti.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Cogwheel
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4325
Registrován: 1-2012
Proč vlastně Regiojet běžně nepoužívá žádné "dvojičky" ř.131? Když je o cestování se žlutým dopravcem takový zájem, mohl by s těmito stroji vozit těžké, dlouhé vlaky - asi takovéhle:

Tam, kde nebude stačit délka vyvýšených peronů, postavených asi jen pro "minivlaky" zapšklé konkurence, ochotné stevardky přistaví přenosné schůdky.
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 11:41:47  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Človek by cakal, že železničiari ovláda pravidlá platné pre cestujúcich, ale je mozne, že ich o tom neskolia aby náhodou zákazníkom nepovedali, že majú nejaké práva. Napríklad medzinárodní cestujuci môže nastúpiť do povinné miestenkoveho vlaku aj keď je vypredaný, bez príplatku, akurat nemá nárok na sedadlo, keďže to je zahrnuté v príplatku, podobne by to bolo v prípade SC, takisto má právo na odškodnenie a nevzťahuje sa naňho výnimka, ktoré vyjednali ministerstvo, bohuzial zatiaľ to má ZSSK aj CD, takisto v prípade zlého počasia-ledovka- má cestujúci nárok na odškodnenie a takisto naňho výnimka neplatí. Bohuzial keď sa človek bude takého odškodnenia domáhať, tak ho to stojí mnoho síl, napríklad u ZSSK požadujú originál cestovného lístka, ktorý zároveň požaduje zamestnávateľ, takze musíte do pokladne, lenze ten listok nebude označený, tak musíte riešiť čo s tym a tak celkovo je to komplikovaný proces ktorý vyrieši až hrozba žaloby od právnika.
Čo sa týka tých prestupov, nie je problém napísať na regiojet, mne sa páči, že tam majú len garantované prestupy resp tie, kde človek docestuje rozumne ďalším spojom, čo mám z toho, že CD mi predaju prestup v Púchove, keď mi ujde rýchlik a na ďalší počkám skoro dve hodiny? A keďže listok až do Kosic stojí viac ako 50€, tak aj to odškodnenie sa z CD/ZSSK ťahá komplikovane.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 12:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 5-2008
Němec_z_ova: aha , té sem si nevšiml
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 12:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7260
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: povinné miestenkoveho vlaku aj keď je vypredaný, bez príplatku Ešte raz, ukážte odkiaľ to máte, ja to nemôžem nikde nájsť a nikdy som o tom nepočul. Navyše NRT znamená výslovne "bez miestenky". A pritom napr. to nastúpenie s medzinárodným lístkom do povinne miestenkového vlaku by som si rád napr. v Metropole vyskúšal (to by tam tá povinná miestenkovosť skoro stratila význam). Režijku fakt nemám [kladivo].

Ale je smutné, že reagujete takto, namiesto toho aby ste jednoducho odpovedal odkazom na miesto, kde si to nájdem. Takto to vyzerá, že si to na fleku vymýšľate a len sa zbytočne zhadzujete. [ko]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 13:24:08  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Asdf, práva cestujuceho v medzinárodnej doprave, nech sa páči. A nemusí sa jednať iba o NRT, len nemôže ísť o sieťový lístok ako Interrail. Pozor, možnosť použiť vlak povinne miestenkovy je iba v prípade, ze sa cestujúci dostane skôr do cieľovej stanice, takže ak človeku ujde posledné EC tak môže počkať na metropol, alebo si zaplatí hotel a náklady bude potom vymáhať od CD. Taka ZSSK ma nastavenú cenu 20€ a občerstvenie v hodnote 2€.. by ma zaujímalo, kde sa za takú najem mimo dotovanej jedálne a cena ubytovania tak možno v hosteli s ďalšími 9 ľuďmi na izbe. A citovať sa mi tu nechce všetko, je to na pár sekúnd cez vyhľadávač, pdf dokumenty sa dost blbo pripájajú na diskusiu a link cez mobil tiež.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 13:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7261
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: No hurá, tak Vy píšete o právach pri zmeškaní prípoja následkom mimoriadnosti, len to píšete tak neobratne, že to vyzerá, že to platí obecne. Tak to je potom jasné [crazy]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 14:39:24  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nemusí ísť len o meskanie, trebars na medzinárodnu vás pustia aj do CD Lounge či podobných čakárni, niekde je aj občerstvenie(SBB) potom rôzne zľavy na miestenky či iné príplatky a dalo by sa ešte nájsť určite viacero podobných drobností
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 15:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7262
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: Podmienky ČD lounge ale naozaj nič o medzinárodných lístkoch nehovoria. Ste v tom stále voľakýsi stratený... Alebo naozaj len máte utkvelú predstavu o tom ako by to podľa Vás malo vyzerať, a vydávate to za realitu.

https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/sluzby-na-nadrazi/nabidk a-sluzeb/-3722/
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 18:06:36  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Táto info tam chýba, ale v lounge sú spomenuté aj medzinárodné lístky, takze nie je problém, len to nie je na webe zavesene. Snad som neprezradil štátne tajomstvo 😁
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 18:44:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7269
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: Len aby [kecal]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 19:37:47  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Stačí sa pozrieť na ten zoznam kategórií vlakov a stanice, kde je CD lounge a vyjde vám, že taký cestujúci ani inú kategóriu vlaku použiť nemôže. A na webe CD je nezmyslov veľa, podobne to je s informáciami na pokladniach, tam majú ešte väčší bordel.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 21:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7272
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: Jo aha, jeden myslel a vymyslel fúrik. Prečítajú si na tej ceduli, že je to viazané na MIESTENKU. A NRT!=MIESTENKA...
Jeho Vysost
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 21:55:50  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Ako píšem, cedule môžu hovoriť jedno a realita je inde, je to aj praktický odskúšané a nie je problém.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7274
Registrován: 5-2007
Jeho Vysost: Tak fčil si to zabil. [proud]
Slim
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 23:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5560
Registrován: 2-2005
Jeho výsost: Budulínku, musím uznat, že ses naučil slovensky dokonale, prozrazuje Tě jen setrvalá mimoňovitost a adorace Jančury až za hrob.

Ale aspoň k jednomu blábolu se vyjádřím:
Približujem pohľad bežného zakaznika, ktorý potrebuje cestovať a zase tak dianie na železnici nesleduje. Tí veľmi nebudú vedieť o inkarte akcnich jizdenkach a delení, takze im ostáva ten normálny tarif. No a v ňom je jednoducho privetivejsi Regio, pretože nemá žiadne nezmyselne medzištátne príplatky, dokonca nepotrebujem ani lístok tlačiť.

Můj pohled běžného zákazníka je ten, že přijdu jednou za čas na nádraží do Berouna, resp. přijedu tam kovbojákem, a chci pokračovat do Plzně. Na idosu si zjistím, jak mi to jede, v kovbojáku si koupím jízdenku až do Plzně a nemusím řešit internet, web dopravce, aplikace, prostě nic. Kdybych jel z Berouna rovnou, koupím si tam jízdenku u pokladny a podívám se na pragotron, kdy mi co jede. Kdyby tam byl první Jančura, pojedu Jančurou, když tam budou první ČD, pojedu s nimi. Jediné, co potřebuju, je vědět, kdy mi jede ten kovboják. Smím to mít takhle?
síťovka
Pátek, 25. listopadu 2016 - 07:23:59  
Neregistrovaný host
46.135.105.0
Jeho vysost: to vám těch garantovaných dvacet minut v Púchově na přestup nestačí? To že tomu někteří slovenští připosraní dispečeři rádi ujíždí si vyřiďte se ZSSK a netahejte do toho ČD.
honza ÝÁÁÝ
Pátek, 25. listopadu 2016 - 07:27:45  
Neregistrovaný host
83.208.0.157
Mohl by nam nekdo ze zdejsiho tabora jancurobijcu vysvetlit, proc potichu zmizel od prosince dalsi par pendolina? Vzdyt honzik kobersky nejednou psal, ze tim jezdi cestujuci a vydelava to. Smerem na Prahu ted bude 4 hodinova dira, chudak Honzik, kdyz to nestihne, bude muset 4 hodiny cekat v Olomouci a psat na k-report, jak jezdi pendolina plna. Nerozumim, co udelali soudruzi spatne.
osel
Pátek, 25. listopadu 2016 - 07:56:29  
Neregistrovaný host
46.135.105.0
HONZA IAIA: Zkuste se jen tak letmo podívat čím se to Pendo nahradilo, k tomu si přičíst zbořenou 003 a počet vyvazovaček příští rok,celé to vykrátit tím že nemusíme dělat z lidí blbce jako RJ a leoexpres jelikož jezdime prakticky bez náhrady, místo rovná se zadejte váš intelekt a nějaký výsledek se dozajista objeví.
honza ÝÁÁÝ
Pátek, 25. listopadu 2016 - 08:07:59  
Neregistrovaný host
83.208.0.157
Cimpak se Pendolino nahradilo? Nicim, je tm 4 hodinova dira. Nevymlouvejte se na nehodu, letos jezdila alespon nahradni souprava, od prosince nebude ani to. Chudak Honzik.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 08:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 8-2010
osel: [ok]

Vzdyt honzik kobersky nejednou psal, ze tim jezdi cestujuci a vydelava to. Smerem na Prahu ted bude 4 hodinova dira, chudak Honzik, kdyz to nestihne, bude muset 4 hodiny cekat v Olomouci a psat na k-report, jak jezdi pendolina plna.

Kde jsem něco takového psal ty blbe? Já jsem naopak několikrát psal, že to určitě nevydělává. A i kdyby tak odjedu i Ex. Pro tvou informaci jezdím i Ex (posledně celkem často, protože vystupuji v Libni), Leošem někdy i RJ podle toho jak mi vyhovuje čas odjezdu. Ale Pendolino mám nejradši to klidně přiznám. Tak si nech ty blbý kecy od cesty, když ani nevíš s čím jezdím a s čím ne.
jencik
Pátek, 25. listopadu 2016 - 09:02:00  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Slim, na takú krátku cestu nie je problém, ale skúsim vám to vysvetliť. Idete z Berouna do Plzne, prídete aha idú skor CD tak si idete kúpiť lístok a ouha, bude to za 800,- lebo prekračujete hranice kraja. Inokedy si zase kúpite spiatočný lístok a pri ceste z Plzne vám sprievodca povie, že máte neplatný listok, lebo keď idete cez hranice kraja, nedali ste si opeciatkovat listok pri ceste do Plzne. Pri ďalšej ceste vám zase povedia, že končíme v Radotine a na hlavni nádraží vás vezme vlak o 30 minút. A presne takéto prípady zažívajú cestujuci u CD/ZSSK, medzinárodný tarif, v minulosti povinné označovanie spiatocneho listka, inak je neplatný.. podotýkam, že do EN vtedy pristupoval sprievodca niekde v Bohumine či Ostrave o 1 ráno, lozko do Plzne ak nestihali Egrensis tak končilo v Prahe miesto v Plzni. Príde vám pri podobných skúsenostiach povedať, že je to OK?
blbínkovi
Pátek, 25. listopadu 2016 - 10:25:39  
Neregistrovaný host
46.135.128.7
honza ÝÁÁÝ (Budublbínek): Budublbínku, už se ti to několikrát vysvětlovalo tak pro jistotu znovu:

Před těmi hodnými soukromníky jezdily SC v 5 párech, teď jich jezdí 8 a když se to jedno škrtne tak jich bude jezdit 7 což je pořád více než před konkurencí.

Jinak v pátek a v neděli samozřejmě Pendolina skoro plná (nebo vyprodaná) jezdí sám jsi to tady i kdysi postoval (ačkoliv jsi tvrdil něco jiného). Ten tvůj žlutý taky kromě pátku a neděl plný nejezdí.

Při svých žlutých brýlích jsi zapomněl, že ČD do Ostravy nejsou jen Pendolina takže Honza klidně může jet i Expressem nebo třeba s IC Opava. Ale chápu, že při tvé nízké inteligenci to nejsi schopen pochopit [crazy]

P.S. Víš, že vynášet pravá jména diskutérů je proti pravidlům fóra?
Honza ÝAAÝ
Pátek, 25. listopadu 2016 - 10:33:50  
Neregistrovaný host
141.0.15.10
Co máte furt s nejakym blbulinkem? Nic jsem drive o pendolinech nepsal, to si mne pletete. Jen mne to překvapilo že se tady řeší blbiny a přitom potichu mizí spoje nasi vlajkové lodi. Proč vlastně nebude alespoň náhradní souprava?
všichni
Pátek, 25. listopadu 2016 - 10:46:43  
Neregistrovaný host
141.0.15.10
Všichni jsme Gogo, teda bubllinci. Jeho vysost, ernie, mladas, realita, Mirek zv,h_k, regiojet forever, honzalb, Honzík YAAY prostě všichni!
Pátek, 25. listopadu 2016 - 10:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 8-2010
Tak proč to taháš sem a nezeptáš se v GVD nebo v Pendolinech? Jenom aby sis mohl do mě kopnout co? Tak si klidně kopni, když ti to udělá radost. Hlavně že píšeš přes anonymizer ty hrdino [crazy]
Pátek, 25. listopadu 2016 - 16:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 8-2011
Zítra Praha - Poprad:
ČD: 552 - 635 Kč
RJ: 280 - 409 Kč

Za měsíc Praha - Poprad:
ČD: 359 - 442 Kč
RJ: 350 - 364 Kč

Zítra Ostrava - Žilina:
ČD: 221 - 246 Kč
RJ: 120 - 130 (špičky 194) Kč

Za měsíc Ostrava - Žilina:
ČD: 138 - 221 Kč
RJ: 120 - 130 Kč


Jedním z jančurobijeckých argumentů je ten,že správný a normální cetující potřebuje jet zrovna ted' a neplánovat cestu kdovíjak dlouho dopředu,nehledat po těch internetech,ale pěkně postaru koupit u pokladny a pak přijde BoH a nasází nám sem ,jak jsou měsíc dopředu koupené jízdenky i u ČD levnější a ještě k tomu z e-shopu. Tak to nevím jak si s tím ten normální cestující poradí.[crazy]
Slim
Sobota, 26. listopadu 2016 - 01:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5563
Registrován: 2-2005
Hroch:
Jedním z jančurobijeckých argumentů je ten,že správný a normální cetující potřebuje jet zrovna ted' a neplánovat cestu kdovíjak dlouho dopředu,nehledat po těch internetech,ale pěkně postaru koupit u pokladny
Tradičně si to překrucujete. Ano, tohle je jedna část cestujících, hrdě se řadím mezi ně a je mi úplně u prdele, že zaplatím víc. Je to daň za to, že se nemusím starat, přijdu a jedu. Měsíc dopředu si může plánovat cesty student nebo dělník. Ani moji osmdesátiletí rodiče, pokud se mne rozhodnou navštívit, neplánují to měsíc dopředu. Život se fakt většinou neřídí podle možnosti koupit levnější jízdenku.

Jste schopen vnímat ten rozdíl?
Sobota, 26. listopadu 2016 - 08:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 5-2014
Když už se tady řeší ten můj výpočet, tak bych rád podotkl, že se ve firmách tomuto říká "optimalizace nákladů". Pokud cestuji danou relaci cca 35x za rok (to znamená 70 jízd) a zaplatím za každou cestu 109 Kč místo 146 Kč, celkem za rok ušetřím 2 590 Kč ((146 - 109) * 70). Nejsem ani student ani horník, ale pořád znám lepší způsob, jak tyto peníze využít, než za tu stejnou službu jen za bonus flexibility [happy]

P. S. Co jsem zatím měl možnost sledovat, tak největší optimalizace musí provádět zákazníci Leo Express. Například zítra stojí jízdenka Zábřeh - Pardubice 99 Kč i 239 Kč.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Mirek Zv mob
Sobota, 26. listopadu 2016 - 09:48:46  
Neregistrovaný host
37.188.195.253
>> BoH: o kterou relaci 109/146 Kc jde?
Jeho Vysost
Sobota, 26. listopadu 2016 - 11:19:43  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Človek si cestu mesiac vopred dokáže naplánovať úplne v pohode, hlavne v exponovaných časoch je to dokonca nevyhnutné. Podobne to ma človek, ktorý cestuje večer, chcel by som vidieť Slima, keby prišiel o 9 večer na hl.n. a tam by mu povedali, že najbližší vlak do Brna ide o 3 hodiny. Keď som sa tak rozprával s mnohými cestujucimi, tak veľa ľudí kvituje RJ možnosť storna, že ak môžu cestovať o deň skôr s kamarátom autom, tak listok ľahko stornuju a umoznia cestovať niekomu, kto práve ten listok nemá. Ďaľšie veci boli občerstvenie v lozku, zástrčky a tiež bezpečnosť, veľa ľudí sa bálo cestovať lôžkami kvôli zlodejom, ale v tom RJ sa aj vďaka skladbe cestujúcich citia bezpečne.
Nesni
Sobota, 26. listopadu 2016 - 11:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 6-2014
Jeho Vysost:
Človek si cestu mesiac vopred dokáže naplánovať úplne v pohode

veľa ľudí kvituje RJ možnosť storna, že ak môžu cestovať o deň skôr

Možná byste si neměl v jednom příspěvku tak protiřečit.[biggrin]
Jeho Vysost
Sobota, 26. listopadu 2016 - 11:55:02  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Možno by stačilo lepšie ovládať jazyk, lebo žiadne tam nie je. Uz dnes mam kupeny lístok na Vianoce, čo podľa Slima nie je mozne, takze mam istotu že pocestujem. A zároveň mám aj flexibilitu, keď mi šéf povie, že mam o deň voľna naviac, tak môžem listok zrušiť a ísť s kamosom autom. Na lístku nestratim storno a čas, mám istotu že pocestujem a tiež flexibilitu, že ak sa bude dať cestovat domov skôr, nebude problém cestovať.