Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 04. 01. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 04. 01. 2016

dolů
   autor příspěvek
Petr_k
Pátek, 01. ledna 2016 - 10:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11275
Registrován: 4-2003
Tam je spíš jádro kokršpaněla v §1 - nikdy se to tak nedělalo + fakt, že všechny ty "přestupy" přes den nikdo nebude mít potřebu garantovat, dokud nebudou dopředu dohodnutý a vypsaný, budou reálný a bezpodmínečně vždy dodržitelný jízdní doby, objednavatel s koordinátorem nebudou vymýšlet viditelný ptákoviny, co nejdou stíhat etc.

Prostě musíš vzít na potaz fakt, že jeden PID = čtyři různé řídící dispečinky (ještě jsem nahoře ve výčtu zapomněl na metro, ale ti se za normálního stavu na povrch ohlížet nemusí) + každý dopravce má nějakého garážmistra/dispečera, co řeší problémy s technikou.

Proč řadoví tramvajáci při zpožděních nekomunikujou s vlastním dispečinkem, to ti musí vysvětlit oni sami, pěkně jednotlivec od jednotlivce. Já se u autobusů setkávám s tím, že se řidiči dispečerů prostě někdy bezdůvodně bojí (formálně jsou to "nadřízení"), jindy zase naopak jimi určitá část řidičů pohrdá (teoretici bez praxe v teplý kanceláři, co v tom provozu denně nejsou).

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
LvP
Pátek, 01. ledna 2016 - 11:57:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 10-2012
Orky: Jde o to, aby existoval centrální dispečink, který bude zpracovávát a okamžitě vyhodnocovat přijatá data od všech dopravců systému a na základě toho vydávat pokyny.
Pavhob: Já myslím, že u busů na vlak zastávkách by měly být v dohledu infopanely (jako např. v Jesenici).
Ten systém telefonátů se dá zavést třeba od zítřka. Centrální dispečink nebo infotabule jsou jistě další logický krok, ale bude trvat určitě minimálně rok, než se zprovozní.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Pátek, 01. ledna 2016 - 14:48:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18040
Registrován: 8-2005
Tak včera mezi 0,30-2,00 viděna jediná 58 směr Žižkov na st.5N, jinak celkem vše pobíralo [ok] (kolem Masny a nám rep a na vinohradech oběma směry). Busíky z IPP směr JM nevím, tam možná taky mohl být větší nápor, ale na masně a na nám rep i směr severní město v pohodě. Kdo ještě byl venku? [wink]
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Pátek, 01. ledna 2016 - 16:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 12-2007
Jel jsem včera kolem 2:15 z Vltavské 505 směr IPP. Kloubák, mírně zpožděn, obsazenost na sedačky a několik hloučků stojících. Směrem k centru lidí přibylo, až na Muzeum ovšem pořád celkem pohoda, pak u Muzea dav a dost se to nacpalo. Na IPP trochu problém prodrat se ven. Byli jsme dojeti dost plnou 511 a ještě od Karláku přijela tuším 504, ale ta byla naopak skoro prázdná. Zato ta 505 odjela směr Pankrác docela narvaná.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Sylvester
Pátek, 01. ledna 2016 - 17:03:01  
Neregistrovaný host
217.195.161.130
Káem: Já byl ještě venku. Cca 0,45 - 1,00 pěší přesun Ječnou z IPP na Karlák, ve které jsem viděl tramky zc brutálně natřískaný, následně 52 s odjezdem kolem 1:05 z Moráně do Modřan na stupni 5. Ze zkušeností z předchozích let bych bral 15 minutový interval do 2 ráno. Pak klidně 20 minut
Pátek, 01. ledna 2016 - 20:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 9-2005
Tak já jel asi v podobnou dobu jako Antar. 52 z Palmovky na Masnu plná tak akorát, směrem do centra se to samozřejmě plnilo víc. Ovšem 505, to bylo jiný kafe. Od severu na Masnu přijela mírně zpožděná, plná, ale ještě to šlo. Narvalo se to na hlaváku, muzeu a IPP a to tak, že totálně. Ale už na Vyšehradě se to začalo zase vyprazdňovat. Když jsem vylejzal na Spořilově, bus byl obsazenej tak normálka, sedačky plus tak 20 stojících.
Pátek, 01. ledna 2016 - 20:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 9-2005
Ovšem dneska jsem se chtěl zaject podívat na ohňostroj, a to bylo teprv maso. Na zastávce Hlavní dav minimálně 30 lidí. Po nějaký době přijela slušně zpožděná a totálně nařachlá 136 (ano, stupeň 5N!), totéž se opakovalo i u 213 a 135 a ještě u další rundy busů. Sem tam se pár lidí do něčeho narvalo, mnozí to vzdali nebo jeli jinak. Jediný, co jezdilo prázdný, byla 170.
Tak si řikám, jestli ohňostroj stál milion, kolik by tak stálo posílení linek, kterejma lidi na ten ohňostroj jeli. Protože problém s nepobíráním byl asi všude možně.
Pátek, 01. ledna 2016 - 21:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 1-2010
Na ohňostroj i zpět na B v úseku ČM - Invalidovna kapacita optimální, vše se pobralo, spíše byla rezerva (jezdily klasicky vložáky Smích.n. - Českomoravská). Na rozdíl od dřívějších let, kdy se dalo stát v podstatě jen na nábřeží, myslím, že se letos zátěž mohla rozložit rovnoměrněji (Karlín, Letná, Parukářka, Riegery sady,...). Např. ze Spořilova se alternativně dalo jet na C a pak na Vltavskou a pěšky na Letnou, když jezdila 170 prázdná...?
Pátek, 01. ledna 2016 - 21:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 3-2011
Tak jsem o nic nepřišel. Konečně Silvestr mimo Prahu a noční tramvajové linky. [biggrin]

Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (1x)

Najeto po Evropě : 201 km
Pátek, 01. ledna 2016 - 21:54:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6795
Registrován: 5-2002
Jo jo, třeba 22 nepobíraly na Marjánce. A za necelou hodinu to jezdilo našlapaný zpátky nahoru. Ani nevím, kde se tam ty davy berou. Ohňostroj stál 992 016 Kč bez DPH, jak lze dohledat na internetu města, lońský stál u jiné firmy 998 201,50 Kč.
Pátek, 01. ledna 2016 - 23:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 12-2007
Já jel na ohňostroj z Masarykova nádraží na Olšanské náměstí. Na zastávce tramvají jsem byl asi v 17,34 myslel jsem, že chytnu pětku ale nedočkal jsem se, jel jsem pak tramvají č. 26, která přijela o 3 minuty později a byla totálně narvaná. Naštěstí se mi podařilo do ni nastoupit.
Sobota, 02. ledna 2016 - 12:20:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2367
Registrován: 7-2011
Proč řadoví tramvajáci při zpožděních nekomunikujou s vlastním dispečinkem, to ti musí vysvětlit oni sami, pěkně jednotlivec od jednotlivce.

Bejvaly doby, kdy se do štítku psal důvod zpoždění. Třeba na lince 22 jsem to mohl dělat přes kopírák - celková neprůjezdnost trasy.
A co s tim asi tak dispečer udělá? Co udělá, když mu z Nuslí zavolám, že mi tu překáží nějakej jouda, co si zrovna pro něco odskočil, o kus dál, že slečna s Unem se při parkování nemůže trefit do díry na Tatru, že trouba si krátí čas na červený telefonováním, jenže si u toho jaxi nevšiml, že mi stojí v profilu a že je sice hezký, že mě SSZ preferuje a čočky na mě čekaj, jenže se přes něj k nim nemám jak dostat. A uhnout mi moc nemůže, není kam, bo kolona. Do toho někde nejsi v době kdy máš bejt a podjede tě jiná linka, co má bejt dvě minuty za tebou, takže to neženeš, bo tě drbe.

Opravdu by mě zajímalo, jak si vy všichni, co to tu navrhujete, představujete, že to komunikace s dispečinkem vyřeší? To jako dispečer zavolá druhýmu, aby na mě počkal? Jak dlouho? A co ten třetí, co má čekat na druhýho, ten nepojede taky? A jízdní řády budou pak k čemu?
A co na to Jan Tleskač? [biggrin]
Sobota, 02. ledna 2016 - 12:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 3-2011
S dispečerem komunikuji pouze v případě nutnosti - závady na voze, závady na trati, překážky, pozdní odjezdy z konečných, odklony, garantované přestupy, problémoví cestující. Ale snažím se volat, jen když je opravdu problém.

Nemyslím si, že by bylo reálné to, co se tu před několika příspěvky objevilo.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (1x)

Najeto po Evropě v roce 2016 : 201 km
Sobota, 02. ledna 2016 - 17:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4831
Registrován: 6-2004
Bobik: To je to co píšu pořád dokola...

Nikdo nechce, abyste volalli v PD ve 2 odpoledne... Lidem jde hlavně o ty ranní a pozdě večerní časy, kdy se jezdí po 20 minutách... Viz 5/16 na Želvě...

Fkam: Vždycky se lépe hledají důvody proč to nejde ;-).
Sobota, 02. ledna 2016 - 17:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 3-2011
Tak to je snad na dispečerovi ne ? Ten má k dispozici jízdní řády a má přehled o tom, kde kdo v kolik má být. Já to nevím, já si jedu svojí trasu a hlídám si garantované přestupy vyznačené ve svém vozovém jízdním řádu.

Kdyby se zavedl garantovaný přestup mezi linkami dejme tomu od začátku provozu do 6 hodin a od 22 hodin do ukončení provozu, nebyl bych proti. Když budou reálné jízdní doby a bude informace ve vozovém jízdním řádu, proč ne.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (1x)

Najeto po Evropě v roce 2016 : 201 km
Sobota, 02. ledna 2016 - 19:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6797
Registrován: 5-2002
Co nás čeká a nemine (zřejmě už v roce 2016). I když tady šlo o mikroplatby přes e-peněženku. Ale vedlo to k provozu zdarma a ten může u chaotického konce pražské kartičky lehce nastat...
A poškozeným nebude magistrát či Praha, ale jen a jen dpp anebo cestující. Ti si to ale nemusí nechat líbit.

Nečekaný dárek dostali od londýnského dopravního podniku obyvatelé a návštěvníci britské metropole. Ráno totiž zkolaboval systém Oyster cards, tedy bezdotykových karet, které fungují jako elektronická peněženka. Hromadná doprava byla ráno a dopoledne zdarma.
Sobota, 02. ledna 2016 - 20:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4834
Registrován: 6-2004
Borovička: Jak řekl, Žížala: Šéfe tohle je umělecké dílo...[biggrin]. Tonda to jenom potvrdil...

V Obchodních podmínkách to je pořešené ne? Nemáš funkční OC, nemáš jízdné i když je na ní kupon platný...
Leinad
Sobota, 02. ledna 2016 - 21:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 8-2009
DPP dlouhodobě upozorňuje na nemožnost propojení systému, který byl dříve objednán pro DPP, se systémem, který se později začal vyvíjet pro ostatní dopravce (resp. pro ROPID). - to bych viděl jako problém DPP, že používá uzavřený systém bez zdokumentovaného API.
Sobota, 02. ledna 2016 - 21:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4835
Registrován: 6-2004
Leinad: DPP ten systém měl první... Navíc není šance donutit DPP, jako doprace který má velkou většinu výkonnův PIDu, k novému systému...
Ledažeby si někdo chtěl namastit kapsu...
Sobota, 02. ledna 2016 - 21:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 12-2007
Bejvaly doby, kdy se do štítku psal důvod zpoždění. Třeba na lince 22 jsem to mohl dělat přes kopírák - celková neprůjezdnost trasy.

Hmm, ta informace ve štítku byla dobrá je v případě stížnosti. Na Žižkově se na celkovou neprůjezdnost trasy (tj. tu překáží nějakej jouda, co si zrovna pro něco odskočil, slečna s Unem se při parkování nemůže trefit do díry na Tatru ...) používala univerzální zkratka BPP (a můžete přemýšlet co to znamená).

Opravdu by mě zajímalo, jak si vy všichni, co to tu navrhujete, představujete, že to komunikace s dispečinkem vyřeší? To jako dispečer zavolá druhýmu, aby na mě počkal? Jak dlouho? A co ten třetí, co má čekat na druhýho, ten nepojede taky? A jízdní řády budou pak k čemu?

Jde to, ale jen omezeně. Když vím, že to nestihnu, zjistím jestli někdo přestupuje a pak už volám preventivně. Funguje to asi takhle:
- KGX 6, zde KGX 163/5, mám cestující na přestup do 261. Můžete mi ji, prosím, v Běchovicích přidržet?
- Ano, vydržte, podívám se jak to s ní vypadá.
A pak následují mnohé (už odzkoušené) varianty:
- Zajištěno, 261 na vás čeká.
- 261 už odjela, počká na vás na Blatově.
- 261 má větší zpoždění než vy. Vyčkejte na její příjezd.
- 261 nejede (má poruchu, nehodu atd.), nečekejte na ní.

V tomto směru to ještě jde, ale opačně je to horší. Garantovaný přestup má 163 v Běchovicích na 261 a druhý přestup (negarantovaný) je v Dolních Počernicích na 109. 109 má odjezd několik minut po 163. Jenže počkáte na 261 a 109 mezi tím odjede...

Aby to skutečně fungovalo, musel by sedět na dispečinku celý tým dispečerů, kteří by se věnoval jen a jen přestupům.

Problém řetězených zpoždění z důvodů čekání na přípoj je nádherně vidět na velké dráze. Když se čekalo vždy a všude, byly grafikony prakticky nevyjezditelné.
Petr_k
Sobota, 02. ledna 2016 - 21:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11276
Registrován: 4-2003
...a to je přesně to, co se skrývá pod slovem bezpodmínečně v mým příspěvu #11275 [wink]

Nechci říct nejde to, spíš je tu příliš mnoho vlivů, co nelze ovlivnit, tudíž to vždycky bude sázka do loterie. Za 10 případů, kdy to vyjde, nikdy nikdo nepoděkuje, ale za 11., kdy to nevyjde, se sejde hned několik stížností, některé z nich i oprávněné.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 1-2007
BPP = Blbec v Průjezdném Profilu?
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 12-2007
Pershink: BPP = Blbec v Průjezdném Profilu?

Ne, ta zkratka je mnohem více univerzální.
Leinad
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 8-2009
Navíc není šance donutit DPP, jako doprace který má velkou většinu výkonnův PIDu, k novému systému - co třeba jenom k úpravě toho současného systému, nebo dokonce jenom k předání dokumentace API?

Nebo bude legrace, busy DP budou jezdit s dvěma štěnicema, jedním mypolem na doris a druhou gpskou na mpv. A když ve voze poběží blbě hlášení, dispečer dp uvidí co se hlásí a dispečer ropidu kde je.
Sobota, 02. ledna 2016 - 22:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6800
Registrován: 5-2002
Nemáš funkční OC, nemáš jízdné i když je na ní kupon platný... Ale ale, to asi tak vůbec nebude. Já uzavřel smlouvu s dpp a ten ji nedodrží. Problém bude mít dpp nikdo jiný. Toto nelze nijak okecat. Tak pitomé zákony nemáme. A průser bude mít dpp, jen si to nepřipouští. A magoš, tem se mezitím rozpadne. A politici jako Praha se uklidí kamsi (pokud bude trvat ten politický folklór).
Sobota, 02. ledna 2016 - 23:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4836
Registrován: 6-2004
Borovička: Ale máme...
1) Cestující je povinen se prokázat platným dokladem... Propadlá/nefunkční OC NENÍ platný doklad.
Podmínky PID Funkční a platná Karta, na které je nahrána platná jízdenka v souladu
s Tarifem PID, představuje platný jízdní doklad v rámci PID...

2) Podle SPP PID vrací DPP jízdné pouze ve vypsaných příapadech, ale mezi nimi NENÍ konec platnosti OC!!

SPP Bod 3.2 Kartová aplikae DOS
Neděle, 03. ledna 2016 - 06:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 7-2011
Aby to skutečně fungovalo, musel by sedět na dispečinku celý tým dispečerů, kteří by se věnoval jen a jen přestupům.
No - právě. Jenže lidi jsou "drahý" a šetřit se musí ať to stojí co to stojí.
Mimochodem, ve dne je tam 5 dispečeru, v noci (snad) jen 2.

Lidem jde hlavně o ty ranní a pozdě večerní časy, kdy se jezdí po 20 minutách...
Jasně, ale jak psal Fkam, ať se klidně zavedou garantovaný přestupy (s tím, že se čeká max. 3min, aby se zpoždění neřetězilo). A jak píše Petr_k: "je tu příliš mnoho vlivů, co nelze ovlivnit, tudíž to vždycky bude sázka do loterie".
Jinak zrovna jsem si na tohle vzpoměl večer, když jsem přejížděl z Buranova s 57 do Hostíku - odjezd 2min po 20, jenže já už měl noční časy, zatímco ta 20 ještě denní, takže na Andělu jsme jeli na stejnej čas (přesně o půlnoci). O.K., 30sec je prd. Dle JŘ má na Štěpánskou 5minut, což znamená, že se sice musí jet, ale stíhat se to dá. Už v oblouku vidím, jak mi utíká Zborovská. Nevadí, než se tam dokodrcám a odstanicuju, akorát mi to padne. Prdlajs, SSZ nesmyslně dlouho drží zelenou na totálně prázný Zborovský. Jen co vjedu na most, utíká mi Palačák. Čekám celej cyklus, pouští to kde co, mě ne. Podjíždí mě 52, co má bejt za mnou, na Moráni ještě i 53. Karlák od Moráně neumí v jednom cyklu pustit víc jak 1 solo, takže si počkám. No a na Štěpánský sekera "krásný" 4min. A to jsme vezl dohromady asi 5 lidí a provoz prakticky nulovej. Přitom vím, že když to vyjde, tak se to dá stihout tak, že ještě pár sec. čekáš do času. Prostě loterie.

BPP = Blbců Plná Praha? [proud]
(neznám to, tipuju)
Neděle, 03. ledna 2016 - 07:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18041
Registrován: 8-2005
Tam se nedá zatočit kličkou?
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Neděle, 03. ledna 2016 - 07:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 7-2011
Tam se nedá zatočit kličkou?
Kde?
Mimoto zatočením kličkou dosáhneš akorát toho, že o tobě SSZ ví, pokud předtím nevědělo, občas to pomůže ho vyléčit v případě, že je seklý. Rozhodně to ale neurychlí "losování", bohužel.
Neděle, 03. ledna 2016 - 07:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18042
Registrován: 8-2005
na palačáku
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Neděle, 03. ledna 2016 - 07:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 7-2011
Jo, zatočit se dá, ale jak už jsem psal - pokud to funguje, nijak to tím neurychlíš. Do řadiče nevidím a SW řešení neznám, podle jakýho klíče to tam běhá a proč někdy ti to dá mezifázi a jindy ne.
Edit: "Technicky", by šlo, aby i křižovatka znala JŘ a mohla podle toho pouštět, když už dneska vexle dávno umí zjistit (a nabonzovat [proud]) která tramvaj přes ní jede a jak rychle. Ale....

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Neděle, 03. ledna 2016 - 08:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6802
Registrován: 5-2002
9001: Přečtěte si ten předpis celý a zamyslete se, zda dpp dodrží vše co je tam napsáno. Já to své dodržet hodlám.-)
Neděle, 03. ledna 2016 - 10:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 12-2007
2) Podle SPP PID vrací DPP jízdné pouze ve vypsaných případech, ale mezi nimi NENÍ konec platnosti OC!!

No není, protože se předpokládalo, že Bémův otvírák na metro tady bude "na věčné časy a nikdy jinak", jako SSSR. A vloni v řijnu už reálně hrozilo zastavení služeb Opencard, bo město nemá certifikáty, licence a podobné hovadiny, což komplikuje zejména vydávání nových karet a duplikátů. Nakonec se nějak podařilo městu s Haguessem (ať se ten moloch dnes jmenuje jakkoliv) dohodnout, takže to jede dál. Takže klídek, až ten krach OC zase přijde, tak se to bude operativně řešit. Buď bude do té doby zavedeno něco alternativního a kompatibilního k OC, kam ty kupóny z OC půjde nahrát, a nebo se prostě lidem nejspíš vráti zbytek jízdného a přejdou na papírové kupóny.[wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:24:21  
Neregistrovaný host
78.45.94.122
Antar: Vrátí se zbytek jízdného? Jestli to bude podle současného výkladu, tak z ročního kupónu se například za nevyčerpaný čtvrtrok NEBUDE vyplácet adekvátní částka za 3 měsíce, ale jen pár drobných. A protože je to můj případ, tak nastane-li tato situace, hodlám navštívit magistrát s dlažební kostkou [angry]
Mladějov
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 3-2007
No pánové, buďte si jisti, že pokud by byly snahy nevrátit adekvátní částku, tak nastane takový hukot, že ta adekvátní částka bude vyplacena.
Tohle je politikum a to velmi citlivé.
Neděle, 03. ledna 2016 - 11:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 12-2007
Občasný host: A kdo říká, že to musí být nutně podle současného výkladu? [wink]. Kdyby totiž došlo k omezení služeb nebo k nemožnosti výdeje nových karet a duplikátů, nejedná se o vinu na straně cestujícího. Až to nastane, bude se to řešit. Do té doby buď v klidu.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 03. ledna 2016 - 14:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 3-2011
Bobik - já včera vyjížděl z vozovny přímo na linku 52. Ve 23:18 od vozovny Pankrác na stejný čas jako linka 18. Ovšem já měl už noční časy, takže na zastávce Svatoplukova jsem měl být minutu před 18. No na Podolské vodárně mi to píplo S +2,5 minuty.

Když se na Palačáku náhodou stane, že mě SSZ nezaregistruje od Zborovské, musím se jít ručně
navolit a SSZ mě vytrestá minimálně tří minutovým čekáním.

S 52 jsem na Palačáku několikrát podjel tu barrandovskou 57. To bývá veselo, protože na Karláku přede mnou bývá ještě 16 a 53.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (1x)

Najeto po Evropě v roce 2016 : 201 km
prag
Neděle, 03. ledna 2016 - 15:21:04  
Neregistrovaný host
37.48.38.216
Přece by nebyl tak velkej technickej problém naprogramovat "softwarovýho dispečera" kterej by tyhle závislosti hlídal a buď upozornil šoféra že podjetim rozhodí grafikon (a má to za kilo), nebo rovnou zapojenim do řízení křižovatek podjetí zabránil? Nebo je to fakt těžší než trefit osmej měsíc Jupitera? Poloha vozidel v síti je známá, a když je kandidát na podjetí za rohem, je lepší přibrzdit rychlíka.
Neděle, 03. ledna 2016 - 15:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 1-2012
A tohle jste už četli?:

"§ 6

(1) Každý má povinnost jednat v právním styku poctivě.

(2) Nikdo nesmí těžit ze svého nepoctivého nebo protiprávního činu. Nikdo nesmí těžit ani z protiprávního stavu, který vyvolal nebo nad kterým má kontrolu.

§ 7

Má se za to, že ten, kdo jednal určitým způsobem, jednal poctivě a v dobré víře.

§ 8

Zjevné zneužití práva nepožívá právní ochrany."
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. ledna 2016 - 17:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 6-2004
Mladějov: Tot velká otázka. Záleží v jakou dobu by přišel konec a kolik lidí by tam kupony mělo a hlavně za kolik...

Antar: Spíš se obávám, že se zavede něco podobného jako OC... Dyt už i ANO v Praze projekt představilo. Má to podobný úžasný název, snad Prague market nebo něco podobného...

vizonář: Uznávám. Tohle vytáhnout jako člověk co se PODÍLEL na amnestii, která uspala některé z velkých kauz z 90.let je fakt síla.
Neděle, 03. ledna 2016 - 17:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 12-2007
Bobik: BPP = Blbců Plná Praha?

Byl jsi blízko. BPP = Bordel Po Praze

prag: Poloha vozidel v síti je známá, a když je kandidát na podjetí za rohem, je lepší přibrzdit rychlíka.

Kde jsi přišel na to, že je známá poloha vozidel? Ví se jen to, kterou zastávku má vůz naposledy vyhlášenou a kolem kterého čidla projel (samozřejmě s časovým údajem). Tohle samo o sobě ještě není dobré k řízení křižovatek. A už vůbec si neumím představit proč by řidič jedoucí v čase dle j.ř. měl být trestán za to, že nepustil před sebe zpožděného kolegu, kterého třeba ani neviděl.

Fkam: já včera vyjížděl z vozovny přímo na linku 52. Ve 23:18 od vozovny Pankrác na stejný čas jako linka 18. Ovšem já měl už noční časy, takže na zastávce Svatoplukova jsem měl být minutu před 18.

To není ani o denních/nočních časech. Tohle je bohužel chyba na straně tvůrců jízdních řádů. V každém úseku musí být se stejné časové sféře stejná jízdní doba pro všechny spoje bez ohledu na linku. Takže tady mají buď pro různé linky různé jízdní doby nebo nezačínají časové sféry ve stejný čas (obé je špatně).

I když tady chápu, že vyjíždějící noční bude asi o chlup rychlejší než pravidelná linka. Ale i tak to jde určitě nějak pořešit - třeba té 18 dát poznámku do VJŘ (23:18 - do nástupní zastávky najíždějte až po průjezdu linky 52).

(Příspěvek byl editován uživatelem 5735.)
Neděle, 03. ledna 2016 - 17:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 1-2012
9001 alias Roman Poláček: Okamžitě se omluvíš za tu amnestii, nebo máš na krku hned zítra žalobu. Bez prdele.

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/clanky-a-ohlasy/zneni-smiru-mezi -mgr.-pavlem-hasenkopfem-a-ceskou-republikou-kancelar-prezidenta- republiky-1-12105



(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. ledna 2016 - 18:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 12-2007
vizionář alias Pavel Hasenkopf: Zdali pak máš doma ještě tu krabici jízdních řádů, kterou jsi si půjčil u JH v Zelenči?
Neděle, 03. ledna 2016 - 18:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 1-2012
No nic, vidím, že po dobrém to nepůjde.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. ledna 2016 - 18:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4839
Registrován: 6-2004
odkaz

Vycházím z tohoto článku, kde je, že jste se na části podílel i když jste neměl vliv na její konečný výsledek.

Váš odkaz z Hradu nefunguje...

Tímto se Vám veřejně omlouvám za svoje vyjádření o Vašem podílu na amnestii ze 3.1.2016.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Neděle, 03. ledna 2016 - 18:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18043
Registrován: 8-2005
Vyměk, vyměk [rofl]
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Neděle, 03. ledna 2016 - 19:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6803
Registrován: 5-2002
K openkartě. Aby bylo jasno - zaměstnanci dpp upozorňují explicitně (!), že je potřeba si zavčas zažádat o výměnu karty (a to je jistě akceptovatelné i s novou cenou jeden dva tři set). Ale pokud to bude jinak, byl někdo uveden v omyl.

Nic nebrání dpp převést zbývající kupón na papírový. Jenže v minulosti to dpp popřel, že cestující nemá nárok. Proč? Asi někdo (kdo se bude dodatečně divit proč byl vlastně odsouzený) měl zájem emitovat další karty, když už prošla vlna důchodců, pak děcek do 10 let atd. (zajisté zbytečně ale město to zaplatí) Licence pak nařídí totiž doplatit soud. Ano to už nebude věc dpp.

Cenu ročního kupónu určuje Rada HMP a cestující ji akceptuje smlouvo s dpp - o tom žádná! Pokud to má být velmi odlišně jinak, někdo někoho podvedl a navíc to bude politicky neprůchodné. Cesta na převod na papírové kupóny tu je (no ehm) a stejně i cesta na nějakou jinou e-kartu (no ehm ehm) je naprosto schůdná jen to někdo nechce. Ale to nemůže být důvod pro zrušení smlouvy, když to prostě lze.

Jak to bude v reálu nám naservírují politici, až budou konečně (pokud vůbec) nějací komptentní pro další období.
Huhla
Neděle, 03. ledna 2016 - 19:25:53  
Neregistrovaný host
89.177.110.28
Eště aby nevyměk, když se tu furt prezentuje prima názory, jak se stanete nezaviněným účastníkem nehody a druhá stana z vás po právní stránce udělá viníka, vysoudí něco za pomluvu... atd, apod... Asi vlastní praxe že to jde [happy]
Neděle, 03. ledna 2016 - 19:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 1-2012
9001: Fajn, tak si příště dávejte bacha na to, co říkáte. Kdyby došlo na mou verzi, tak šly z vězení zejména ženy, které exekuce dohnala k bagatelnímu úvěrovému podvodu. Mezi lety cca 2009 - 12 vzrostl díky tomu počet žen v kriminálech o několik desítek procent. Mimochodem, autorem exekučního řádu je stejný člověk, který je skutečným autorem amnestie

Káem: Být to někdo jiný, tak bych asi tak příkrý nebyl, ale 9001 pozoruju už dlouho a trochu srazit hřebínek vyloženě potřeboval.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 03. ledna 2016 - 19:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18044
Registrován: 8-2005
... a ted se zas ozve onen člověk [crazy]
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Neděle, 03. ledna 2016 - 20:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 12-2007
Nic nebrání dpp převést zbývající kupón na papírový. Jenže v minulosti to dpp popřel, že cestující nemá nárok. Proč?

Protože to není technicky možné. Jak bys chtěl převést zbývající část e-kupónu na papír, když jízdenkový program umí vytisknout jen násobky 30 dní (30, 90, 150, 300 a jediná výjimka je 365)? Navíc ten kupón nejde vytisknout ani se zpětnou platností. V tom je ten problém.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 03. ledna 2016 - 20:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18045
Registrován: 8-2005
jízdenkový program neumí? vyhoďte ajťáka co ho psal.
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Mladějov
Neděle, 03. ledna 2016 - 20:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7555
Registrován: 3-2007
Hm, tomu ajťákovi to musel někdo z DPP zadat.
Fakt jste hlava, pane vachmajstr [crazy]
Neděle, 03. ledna 2016 - 20:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18046
Registrován: 8-2005
no a ted mu zadává něco jinýho.
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Neděle, 03. ledna 2016 - 21:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6808
Registrován: 5-2002
Protože to není technicky možné. Větší volovinu jsem nečet.
Neděle, 03. ledna 2016 - 21:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 12-2007
Myslím že debata o trefování Marsu by Vám šla lépe.
Kupón se prodává s dotací a při vrácení se dotace odečte, takže někdy by jste ještě dopláceli. Technicky to samozřejmě problém není protože existuje roční papír s volitelnou dobou platnosti.
Přechod OC na jiné médium (krom papíru) nelze do roku 2017 bo Erika. V tuto chvíli bych řekl že je na tahu O2. Tohle vše je hlavní brzda rozvoje PIDu směr Kladno (dle mne pochopitelně).
Neděle, 03. ledna 2016 - 22:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18047
Registrován: 8-2005
Nikdo nehovoří o vrácení (nebo aspoň ne vážně) ale o převedení prokazatelného zůstatku na OC na jiné věrohodné médium, nejspíše papír. Ale k žádnému kolapsu nedojde, jak jsme již nejméně 3x viděli. Láska ke korytům nakonec vždy zvítězí.
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!
Neděle, 03. ledna 2016 - 23:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1872
Registrován: 12-2007
Technicky to samozřejmě problém není protože existuje roční papír s volitelnou dobou platnosti.

Technicky to problém je, protože nehovoříme o výdeji nového kupónu s volitelným začátkem platnosti (ten problémem není), ale o převodu okamžitého zbytku (např. zbývajících 5 měsíců a 12 dní ročního) kupónu na papírový doklad ve chvíli, když se posere OC a není možné vydávat nové karty, na které by ten zůstatek šel přehrát. Což už problém je. Ten jízdenkový program DP, který jinak znamená pro město záchranu, by se musel totiž celý předělat, aby to bylo možné, a to rozhodně není zadarmo a taky to nějakou dobu trvá.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 07:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6809
Registrován: 5-2002
Antar, zanech bludů. Prostě se vydá papírový kupon s dobou platnosti kupónu na OC. To není žádný programátorský úkon! Je to jen o vůli to tak udělat a možná o kapacitě výdejen.
Pondělí, 04. ledna 2016 - 11:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18048
Registrován: 8-2005
Antare - aby nepadnul magistrát a eště předtim ředitel DPP, taxe naxeroxuje doklad :Potvrzujeme že pan xy muže jezdit do 31,12 v pásmech P,0,B a podpis a celý se to zataví do fólie. Ten risk, že někdo bude něco padělat stojí za to aby se politici a papaláši v křeslech udrželi.
[pozor][new]6:2xT,CDCT,Spoř-Podbaba - 20 od Malostr:Výstaviště po nábřeží,v NE od 8,30 - 18 sólo,v NE od 8,30 - 11 sólo jen prac dny - 13 sólo CDCT k UDDP - 5 sólo CDCT ČV-Olš.Hřbit.,v NE od 8,30 . to je vše co síť TT potřebuje. PF 2016!