Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 21. 09. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 21. 09. 2016

dolů
   autor příspěvek
Issi
Pondělí, 19. září 2016 - 02:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2007
To bude! Mezi 7. a 9. hodinou se v Lazarské ulici nepohne ani kolo. A tentokrát tomu nepomohou ani slibované hlídky dopravní policie. Ta výjezdová hrdla se prostě rozšířit nedají.
Ten, kdo je za povolení takového paskvilu odpovědný, by se měl brzy ráno sebrat, přijít se do Lazarské představit a k autorství svého schvalovacího podpisu se veřejně přihlásit.
Tak bych si představoval ideální přístup z daní placeného úředníka a přihlášení se k osobní odpovědnosti za přijatá rozhodnutí.
Pondělí, 19. září 2016 - 08:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 5-2002
To není problém z daní placeného úředníka. Ten splnil příkaz politických orgánů města. To je problém z daní placených aktivistů, které jsme nechali ovládnout veřejný prostor jejich chorobnými zelenými výplody. Pokud se nevzpamatuje většinová populace, která to všechno platí v daních, a nezačne se angažovat v ochraně svých zájmů, tak bude ještě hůř.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 19. září 2016 - 09:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 1-2015
Řekl bych, že tak oboje. Ale aby byla proti většina lidí, stačilo by šáhnout na 9/22 [jidlo]
Pondělí, 19. září 2016 - 09:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 11-2007
Postreh k havarijni uzavirce ulice Na Pokraji na Strizkove : zast. Madlina neobslujuje linka 295, ale na oznacniku nahradni zastavky Madlina je uvedena vcetne JR!, stejne tak linka 151, ktera uvedenou zast. sice obsluhuje, ale dale pokracuje jinou trasou. Proste kocourkov. Podnet na Ropid odeslan.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Pondělí, 19. září 2016 - 10:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5545
Registrován: 6-2004
Issi: Právě, jenže Lazarská to přelije na KN a už je tramvaj v Praze odepsaná...

Reálně to je problém celého "Zažij město jinak" Dlouhodobě by je lidi vynesli v zubech, kdyby zmizel takový počet parkovacích stání...
Pondělí, 19. září 2016 - 13:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 12-2007
Proste kocourkov. Podnet na Ropid odeslan.

Řekl bych, že to není věc Ropidu, ale zastávkové služby DP.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
m_jn
Pondělí, 19. září 2016 - 17:08:09  
Neregistrovaný host
37.188.225.222
Dnes jsem potkal několik jednovozovych poradit na 14. Mezi nimi jezdily ale i KT a 14T. To je nejaka novinka ve vypravení?
Pondělí, 19. září 2016 - 17:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 1-2015
Dost nepříjemně mě to překvapilo, v centru narvaná jako 15. Nechápu...
Pondělí, 19. září 2016 - 17:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19072
Registrován: 8-2005
15 je narvaná prostě proto, že před ní nic 5 minut nejede za ní jede souprava na stupni 1. blbej grafikon, to je celý.
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Úterý, 20. září 2016 - 07:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 11-2007
Antar : A o JR jinych dopravcu se stara take zast. sluzba DPP? Tak ci tak, v tomto pripade se opravdu vyznamenali.

Nez mistri pristavili sloupek byla zastavka oznacena takto :


Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Úterý, 20. září 2016 - 08:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 12-2007
V Praze se o to stará DPP, sloupky, pokud vím, patří TSK. Zastávková služba Ropidu působí v regionu kolem Prahy, kde sloupky vlastní většinou dopravci.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 20. září 2016 - 08:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 1-2015
Tak sólo 14 pokračuje i dnes. Vltavská dc zoufalost a vysvětlení od DP/Ropidu nikde...
Ploki
Úterý, 20. září 2016 - 09:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 2-2012
Sólo na 14 je možná zoufalost. Ale co když vám něco podobného přijede na S34?
Na obecně příměstská železnice je zoufalost sama o sobě...
Jevec patří do Bohnic!
Úterý, 20. září 2016 - 10:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 2-2011
Kdyby mi na S34 přijela sólo T3, tak to bych vážně valil bulwy...
Ploki
Úterý, 20. září 2016 - 11:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 2-2012
Motorákové sólo.
Většinou je vypravována souprava dvou vozů, ale čas od času se stane, že je vypraven pouze jeden vůz, který uvnitř vypadá ve špičce vypadá jak plechovka od sardinek.
Jevec patří do Bohnic!
Bivoj
Úterý, 20. září 2016 - 11:02:40  
Neregistrovaný host
78.102.172.60
Až se 14 vrátí z Holešovic přes Florenc, Masnu na Smíchov a na Barr, bude vše zase v pořádku. A klidně i pod číslem 5.
Úterý, 20. září 2016 - 11:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6852
Registrován: 2-2006
Vysvětlení je na Fb Ropidu, souvisí to se Zámeckou a jde o dočasné opatření.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 20. září 2016 - 13:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 2-2011
No, že prej díky sólům na 14 bude nějaký posílení o dušičkách a vánocích :D Takže na helouvín a v tejdnu před štědrým dnem pojedou čtyři pořadí patnáctky v soupravách? :D
Úterý, 20. září 2016 - 15:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19076
Registrován: 8-2005
Ploki: Běžte se někdy na S34 podívat. Ve špičce se jezdí s plnym vlečňákem.
Ta 14 je opravdu diletantství. Protože mohli poslat sóla na celou 11 a nestalo by se nic. Dělaj to od stolu a neznaj provoz. Spěj na vavřínech po provedení změn.
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Úterý, 20. září 2016 - 15:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6853
Registrován: 2-2006
Sóla na 11 ? Prober se !
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 20. září 2016 - 16:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 2-2011
Bez Spořilova v pohodě. Navíc jsou tam soupravy na 6 a pak 13.
Úterý, 20. září 2016 - 16:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19077
Registrován: 8-2005
ÁÁÁÁÁÁ, D3 zase jezdil 8 hodin na kufru třináctky a zná tudíž poměry na 11 [lol]. Kdypaxmeto naposledy probírali?
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Ploki
Úterý, 20. září 2016 - 16:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 2-2012
=> KM
Běžte se někdy na S34 podívat. Ve špičce se jezdí s plnym vlečňákem.
Doporučuji si ještě jednou přečíst, co jsem psal!
Jevec patří do Bohnic!
Úterý, 20. září 2016 - 16:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19078
Registrován: 8-2005
Ploki: A jo. Příspěvek 464 vypadal spíš jako proti S34. Jo, mám číst líp a celý.
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Ploki
Úterý, 20. září 2016 - 18:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 2-2012
Však je příměstská železnice zoufalost. Ve smyslu, že je vše velice zmatečné a nepohodlné. Před lety jsem si Sbahn vyzkoušel v Berlíně. Bude trvat ještě dlouhé desítky let, než se k němu aspoň maličko přiblížíme. Dokonce si troufám tvrdit, že v našem Kocourkově nikdy nic podobného nebude.

Příměstská železnice v Praze je pouze pro ty, kteří to znají, pravidelně s tím jezdí a nemají jinou možnost přepravy. Pokud by měla získat nového zákazníka (=cestujícího), velice rychle ho ztratí.
Proč? Před pár měsíci jsem začal občasně používat. Před první jízdou jsem se považoval za člověka s velice dobrou všeobecnou orientací. Po prvních zkušenostech jsem o tom silně začal pochybovat.
Příklad první: chcete je z Hlaváku do Kbel a víte, že vám tam jede S3. Z Hlaváku jsem jel mockrát rychlíkem na Moravu nebo do Pardubic. Se znalostmi, jak to na nádraží chodí, jsem však svůj vlak nenašel. Na panelu s přehledem odjezdů nikde žádné označení S3 nesvítí. Jedu raději metrem do Letňan a pak autobusem.
Příklad druhý: jiný den jsem vzdal Hlavák a šel raději na Masaryčku. Ani zde člověk označení S34 nikde nenajde. Zachránila mě pouze informace, že jsem tušil konečnou v Čakovicích. Vlak měl odjezd asi za čtyři minuty z první koleje. Viděl jsem, že tam míří pár lidí, tak jsem se za nimi vydal. Připadalo mi divné, že míjíme Elefant označený S2. Za ním stál další neoznačený a tak jsem do něj následoval pár z těch, kteří šli přede mnou. Čekáme pět minut a říkám si, proč ještě nikdo nepíská. Po dalších pěti minutách již byli někteří z dalších spolucestujících podobně nervózní jako já. Po dalších pěti minutách se dozvídáme, že jsme nastoupili do špatného vlaku, který nikam nejede. Označení odjezdu první kolej vzadu evidentně není ve dvou třetinách nástupiště, ale ještě kdesi o dost dál. Jaké to zklamání, že Elefant směr Čakovice ještě pár let jezdit nebude, tak se raději odeberu na metro na Palmovku a pak na autobus.
Příklad třetí: zklamán z Masaryčky jsem chtěl dát další šanci Hlaváku. Vystupuji z tramvaje a mám asi pět minut do odjezdu. Na panelu s odjezdu zkusím podle času odhadnout, že se jedná o vlak s cílovou stanicí Byšice (kde to je? a to zeměpis byl vždy můj oblíbený předmět). Odjezd ze sedmého nástupiště, čas do odjezdu dvě minuty. Sedmé nástupiště mělo poznámku jih, tak se poloběhem vydávám tunelem nejvíc vpravo. Výsledek je, že jedu opět metrem na Letňany, protože vlak mi před nosem odjíždí. Sedmé nástupiště je z haly zhruba tak daleko jako dvě běžné zastávky tramvají (berte s nadhledem[lol])
Po dalším nezdaru si z jízdního řádu zjišťuji, že se jedná o vlaky s konečnou zastávkou Byšice, Všetaty, Mladá Boleslav, Mělník, Čakovice. Označení vlaku je zcela běžné OSxyz. Proč tam nikde nemůžou napsat, že se jedná o S3? To má každý cestující do Kbel vědět, kde leží třinácti set veliká prdel Byšice. Nebo necelé dvojnásobně veliké Všetaty? Také si říkám: "proboha, to někdo jezdí hodinu a půl do Boleslavi, když autobus je tam po dálnici za chvíli?"
Příklad čtvrtý: Na střídačku přišla další na řadu Masaryčka. Odjezd druhá kolej, čas do odjezdu 5 minut. Na nástupišti již stojí motoráček. Sólo. Lidi stojí v uličce. Otáčím se a jdu na metro. Měl jsem dojem, že předtím jsem sólo ve všední den nezahlédl, když přes den projížděl Kbely.
Příklad pátý: Konečně jsem nastoupil do svého vlaku. Odjezd z Hlaváku. Ani se moc nedivím, že vlak jede poloprázdný (v pět odpoledne), protože komu by se chtělo chodit tu štreku od tramvaje až na sedmé nástupiště? Na Masaryčku je to poloviční vzdálenost! V celém vagónu je nás asi sedm. Jaký to rozdíl oproti přeplněné S34! Abych to nezdržoval, do Kbel jsem stejně musel z Čakovic autobusem, protože tam vlak jaksi zapomněl zastavit! Dalším náhledem do jízdního řádu zjišťuji, že se jedná o zastávku na znamení (pouze pro S3).
Jevec patří do Bohnic!
Úterý, 20. září 2016 - 18:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 6-2002
Já teda nevím S3 používám denně, na každém panelu na hl.n. bliká číslo vlku a označení S3 a to pořád dokola. Kromě toho, že na odjezdové tabuly vedle cílové stanice problikavá Praha-Vysočany, Praha-Čakovice z toho by snad člověk měl pochopit kam to jede. Co by se mělo udělat víc? Barevné pruhy na podlaze?
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Petr_k
Úterý, 20. září 2016 - 19:08:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11631
Registrován: 4-2003
Na S-Bahn typu Berlín nebo Hamburk je v Praze pozdě. Asi tak o 120 let.

Na S-Bahn typu Mnichov nebo Frankfurt/Main není v Praze místo na přidávání kolejí k dosavadním tratím.

Iaya - kdo chce psa beat, hool si vždycky najde [wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Úterý, 20. září 2016 - 20:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 5-2002
Ploki: Docela normálně lžete. Na Wilsonu jsou značky linek na "pragotronech" a i nádražní rozhlas neustále vyřvává "vlak xyz linky Sx odjede..."
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 20. září 2016 - 20:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 4-2004
Jiná věc je, že odjezdy ze 2 různých nádraží jednou za hodinu, a u hlaváku ze severního cípu 7. nástupiště, kam je to od tramvaje skutečně přes půl kilometru, to dost zabíjejí, jak tady bylo konstatováno už tolikrát. To se snese u rychlíku na Tanvald, ale mnohem hůř u cesty do Kbel. Kupodivu i tak cestující pomalu přibývají.
Úterý, 20. září 2016 - 21:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 1-2012
To chce železniční tunel jen pro příměstské vlaky, který by začal na Masaryčce, zakroutil se pod Operu, a dál už to znáte.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Úterý, 20. září 2016 - 22:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 12-2007
Ploki, Tvůj problém se jmenuje čas do odjezdu. Když jedu někam poprvé, tak nespoléhám, že to najdu během pár minut. Stejný problém jako Ty s vlakem, bych mohl mít i autobusem či tramvají, pokud nevím, kde přesně zastavuje.

Když jsem byl o Velikonocích na výletě na pomezí Fr a It, tak mne také nenapadlo, že nádraží může být v tunelu. V Sanremu to bylo od hotelu na nádraží cca 2km, jenže pak ještě asi 800 metrů tunelem. K vlaku jsem přiběhl, když už stál u nástupiště. No bylo to o fous, ale naštěstí to nebyl poslední možný spoj, takže při nejhorším bych jel asi o hodinu později.
Emil Švec
Středa, 21. září 2016 - 07:27:28  
Neregistrovaný host
213.151.215.195
Já bych spíše řekl, že Ploki nemá žádný problém, jen si sprostě vymýšlí nebo je jeho problémem duševní stav. Normálnímu člověku se tohle nemůže stát. Lhaní o tom, že nikde na S3 a že stojí několik souprav na Masaryčce... Chce být jen zajímavý a je trapný. Přesně jak říká Johny - vlak 9333 linky S1 odjede ze 2. nástupiště. Takže ten elaborát výše je jeden obrovský žvást...
Středa, 21. září 2016 - 09:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6314
Registrován: 4-2003
Emil Švec:Lhaní o tom, že stojí několik souprav na Masaryčce...

Tady má Ploki bohužel pravdu......

S34 mnohdy přijede na kolej 1 až 5, přičemž už na těchto kolejích stojí mnohdy dva elefanti. Když na pragotronu sice je uvedeno, že vlak do Čakovic je vlak vpředu, tak si neznalí situace mnohdy myslí, že jde o ten elefant vpředu. Ale ona je ještě za ním schovaná krabička s přívěsem....... Zejména na první koleji, kde dva elefanti se vejdou na rovnou část a krabička s přívěsem stojí až za obloukem, je toto poněkud matoucí.

Nutno ovšem podotknout, že S34 má tak nějak stálé cestující a těch několik ostatních má tak trochu smůlu. Správně to rozhodně není, ale na vině je nedostatek kolejí na Masarykově nádraží. Rekonstrukce zabezpečovacího zařízení již proběhla, bohužel nějaký trumbera nenechal zdopravnit manipulační koleje 309 a 311 (to jsou ty u pošty sousedící s kolejí č.1) a z bývalé nakládací plochy pro poštu udělat regulérní nástupiště.


Plki:Konečně jsem nastoupil do svého vlaku. Odjezd z Hlaváku. Ani se moc nedivím, že vlak jede poloprázdný (v pět odpoledne), protože komu by se chtělo chodit tu štreku od tramvaje až na sedmé nástupiště? Na Masaryčku je to poloviční vzdálenost

Tohle je bohužel průser díky vadnému uvažování ROPIDu - přitom střídání nádraží je obecně nesmysl. Pro vyřešení tohoto problému do budoucna je ale potřeba tlaku nejen na ROPID, aby do budoucna končily veškeré osobní vlaky ve směru od Kolína, Lysé a Neratovic na Masarykově nádraží, tj. zrušení dnešního částečně průjezdního modelu. Diskutabilní jsou vlaky od Neratovic - tam by bylo žádoucí, aby i linka R3 končila na Masarykově nádraží. Ale na to nebude asi kapcita, takže je nutný silný tlak i na SŽDC, aby byl co nejdříve počet dopravních kolejí na Masarykově nádraží navýšen a provedeny úpravy zabezpečovacího zařízení tak, aby konečně }odpadly jízdy na přivolávací návěst.
Ploki
Středa, 21. září 2016 - 09:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 2-2012
=> Iaya, Johny11
Později jsem si všiml, že na některých panelech označení je. Ale naprosto zmatečně někde v pravém dolním rohu. Zkuste si toho ve stresu všimnout. Označení by mělo být naprosto zřejmé a jednoznačné a mělo by tak nahradit úplně nepodstatný údaj OSxyz.
Co se týká rozhlasu, který bez ustání žvaní, je to něco podobného jako les dopravních značek a billboardů podél silnice, že je člověk přestane pomalu vnímat úplně.

=> Emil Švec
Vše, co jsem napsal, je realita. Viz potvrzení od Brama. Zároveň některé věci byly napsány s mírnou nadsázkou, abych tím ukázal na problémy cestování příměstskou železnicí. Je to prostě bída, která se autobusům, metru a tramvaji (i když ty mají také mouchy) ani zdaleka nemůže rovnat.

=> Wałbrzych
Upřesnění - z tramvajové zastávky Hlavní nádraží je to na sedmé nástupiště 600m, zatímco na Masaryčku 350m.
Dle pár dalších cest z Hlaváku jsem vypozoroval, že pouze zlomek cestujících S3 má namířeno do Satalic nebo Kbel. V porovnání s S34 je to v poměru 1:9. Troufám si tvrdit, že za to může ta sedmá kolej. Lidé si tak raději odjezd z práce domů přizpůsobí, aby mohli S34.
Jevec patří do Bohnic!
watslaw
Středa, 21. září 2016 - 09:51:58  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Petr_K:
Částečně ano, ale hlavně tady chybí dlouhodobý plán, že bychom se chtěli postupnými kroky dostat třeba za 50 let k nějakému použitelnému stavu. Současné aktivity se zmůžou(zmohly) tak na Podbabu, Zahradní Město a Rajskou Zahradu. První dvě ani nejsou napojeny na metro, u třetí zas nic jiného kromě toho metra není.
Přidávání kolejí je někde obtížné, ale třeba na druhou kolej Modřany-Braník-Vršovice místo je, a ani tam se nic nechystá.
Hlavní síla s-bahnu ve Frankfurtu am Main je, že jede do centra a má tam několik stanic (pěší docházka do cíle), dá se přestoupit na všechny ostatní druhy dopravy městské (metro, tramvaje) a dálkové vlaky, plus rychlé spojení po čtvrt hodině na letiště. Na většinu z toho je potřeba tunel, a ten v Praze umíme, když chceme (ostatně NS2 to snad částečně bude řešit, ještě pak dálkové vlaky místo Wágusonu nahnat na povrchovou Masnu :-) ). V naší realitě by aspoň bylo technicky a finančně možné udělat bezobslužnou dráhu s intervalem 2 minuty Florenc-Masna-Hlavák-Muzeum podél/nad magistrálou, kdyby se chtělo.
Středa, 21. září 2016 - 09:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 6-2002
Označení by mělo být naprosto zřejmé a jednoznačné a mělo by tak nahradit úplně nepodstatný údaj OSxyz.
S tím bych byl opatrný. Například u linky R3 bych řekl, že pro cestující bude důležitější číslo rychlíku než označení R3...

PS. Jako pravidelný cestující S3/R3 Praha-Všetaty, nějak ani netoužím potom, aby nějakým výrazným způsobem přibyli cestující do Kbel a Statalic...[biggrin][biggrin] (nadsázka)
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Středa, 21. září 2016 - 10:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6317
Registrován: 4-2003
Ploki:Označení by mělo být naprosto zřejmé a jednoznačné a mělo by tak nahradit úplně nepodstatný údaj OSxyz.

Tak to trochu prr. Protože o lince S3 či zejména R3 už neví třeba v Mladé Boleslavi nikdo nic, tak je s označením S3 a R3 nutné jednat opatrně a vždy uvádět, že jde o vlak číslo OSxyz či Rxyz [wink].
Ploki
Středa, 21. září 2016 - 10:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 2-2012
=> Iaya, Bram
Jenže právě ta R3 mě nezajímá, když v Praze staví pouze v Čakovicích.
S tou opatrností - jako občan města, kde jsou všechny linky/trasy krásně čitelně označeny číslem/písmenem, bych něco podobného čekal, když bych chtěl po městě použít železnici.
Jevec patří do Bohnic!
Středa, 21. září 2016 - 10:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6318
Registrován: 4-2003
Ploki:S tou opatrností - jako občan města, kde jsou všechny linky/trasy krásně čitelně označeny číslem/písmenem, bych něco podobného čekal, když bych chtěl po městě použít železnici.

Velmi málo lidem dochází, že na železniční síti v Praze lze provozovat (krom nákladní a dálkové osobní) akorát příměstskou dopravu s tím, že se to dá použít v některých případech i jako městská doprava [wink].
Ploki
Středa, 21. září 2016 - 10:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 2-2012
Proč tedy zakládat nové zastávky v Praze, když se nejedná o městskou dopravu? Jenom na trati do Čakovic by mělo přibýt sedm nových zastávek - Karlín, Balabenka, Rajská zahrada, Nouzov, Havraňák, Sídliště Čakovice, Třeboradice (a přesun jedné další, Kbely, vypadl z Územního plánu)
Jevec patří do Bohnic!
Středa, 21. září 2016 - 10:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6320
Registrován: 4-2003
Ploki:Proč tedy zakládat nové zastávky v Praze, když se nejedná o městskou dopravu? Jenom na trati do Čakovic by mělo přibýt sedm nových zastávek - Karlín, Balabenka, Rajská zahrada, Nouzov, Havraňák, Sídliště Čakovice, Třeboradice (a přesun jedné další, Kbely, vypadl z Územního plánu)

Protože v některých případech půjde o významné zastávky i pro příměstskou dopravu a příměstská doprava (k nevůli některých Pražáků) je to, kvůli čemu jezdí linky S. Nikoliv městská doprava, to je už železniční dopravy jen doplňkový účel.

Důvody, proč tomu tak je, lze hledat v kapacitní poddimenzovanosti pražského železničního uzlu.
Středa, 21. září 2016 - 11:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12945
Registrován: 10-2004
Bram:
"Tohle je bohužel průser díky vadnému uvažování ROPIDu - přitom střídání nádraží je obecně nesmysl. Pro vyřešení tohoto problému do budoucna je ale potřeba tlaku nejen na ROPID, aby do budoucna končily veškeré osobní vlaky ve směru od Kolína, Lysé a Neratovic na Masarykově nádraží, tj. zrušení dnešního částečně průjezdního modelu. Diskutabilní jsou vlaky od Neratovic - tam by bylo žádoucí, aby i linka R3 končila na Masarykově nádraží. Ale na to nebude asi kapcita, takže je nutný silný tlak i na SŽDC, aby byl co nejdříve počet dopravních kolejí na Masarykově nádraží navýšen a provedeny úpravy zabezpečovacího zařízení tak, aby konečně odpadly jízdy na přivolávací návěst."
A jak to chceš na tu Masaryčku nacpat? Pokud mají být S1 po 4 vlaky do hodiny, S2/20 po 4 vlaky do hodiny, Kladno 4 vlaky do hodiny, do toho ještě vlaky z Letiště, a ještě S3/R3 (v maximální hodině taky 4 vlaky do hodiny), eventeulěn posilové spěšňáky z Kolína... Při takto krátkých intervalech potřebuješ pro každou linku 2 koleje.

Ploki:
"Proč tedy zakládat nové zastávky v Praze, když se nejedná o městskou dopravu? Jenom na trati do Čakovic by mělo přibýt sedm nových zastávek - Karlín, Balabenka, Rajská zahrada, Nouzov, Havraňák, Sídliště Čakovice, Třeboradice (a přesun jedné další, Kbely, vypadl z Územního plánu)"
A do toho ještě eventuální Měšice obec, Neratovice město a Neratovice-Mlékojedy. To už je totální šílenství. Pokud má být vlak konkurenceschopný, tak se musí tohle zastávkové šílenství trochu krotit. U tratí na 90 km/hod znamená každá zastávka cca minutu navíc.
Středa, 21. září 2016 - 11:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6322
Registrován: 4-2003
Orky:A jak to chceš na tu Masaryčku nacpat? Pokud mají být S1 po 4 vlaky do hodiny, S2/20 po 4 vlaky do hodiny, Kladno 4 vlaky do hodiny, do toho ještě vlaky z Letiště, a ještě S3/R3 (v maximální hodině taky 4 vlaky do hodiny), eventeulěn posilové spěšňáky z Kolína... Při takto krátkých intervalech potřebuješ pro každou linku 2 koleje.

S3/R3 v pracovní dny obsadí zdopravněné koleje 309 a 311, S1 a S2 si obsadí koleje č. 1 až 4, linka S5/R5 by obsadila kolej č. 5 a novou kolej č.6.

Ve výhledu tam má přibýt ještě další dopravní kolej (č.7), takže kapacitně O.K. a vyhovovalo by to pak tedy i v případě pokud by na R3 měly v pracovní dny někdy jezdit delší soupravy.

Vlaky z letiště neuvažuji - ty reálně na Masarykovo nádraží NIKDY nedojedou, ať se říká cokoliv. Budeme ještě všichni rádi, když dojde ke zdvoukolejnění a modernizaci trati Kladno Ostrovec - Praha Ruzyně (nevěřím už ani že se podaří druhou kolej do Veleslavína) plus optimalizace a elektrizace zbylé části do Bubnů a na letiště Ruzyně se nejspíš protáhne jiná kolejová MHD. Zda v low cost podobě tramvaje, či ve vcelku vyhovující podobě metra, ponechávám otevřené. Ale vlak má nulovou šanci.......

Samozřejmě to znamená také na VŠECHNY linky nasadit vratné soupravy, takže se nejedná o něco, co by mohlo nastat třeba zítra. Plus by to asi také už chtělo třetí kolej ze Sluncové na Masarykovo nádraží pro stabilitu GVD.......



A do toho ještě eventuální Měšice obec, Neratovice město a Neratovice-Mlékojedy. To už je totální šílenství.

Bohužel tohle šílenství se asi s bezmeznou podporou ROPIDu prosadí...........
[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Středa, 21. září 2016 - 12:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 636
Registrován: 1-2012
Chtělo by to ten městský železniční tunel + průjezdný model. Bez něj bude příměstská železnice skomírat na úbytě vždycky, bez něj si můžete navymýšlet desítky nových zastávek, ale pořád to bude o ničem.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 21. září 2016 - 12:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 6-2002
Měšice obec, Neratovice město a Neratovice-Mlékojedy. To už je totální šílenství.


No nevím jak dobře to na trati 070 znáte. Ale zrovna Neratovice sídliště (město je někde jinde) by frekvenčně trumfla jakoukoliv jinou stanici na trati. Měšice obec ANO, ale současně průjezd Měšice. Mlékojedy asi ne, ale tato "čtvrť" nemá žádnou obsluhu VHD.

Spíš jako bezmeznou šílenost beru "Třeboradice" nebo jiné zastávky v polích...
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Středa, 21. září 2016 - 13:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10555
Registrován: 5-2004
A s4 bude koncit kde?
Středa, 21. září 2016 - 13:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12946
Registrován: 10-2004
Iaya: 070 znám dobře. Šílenství jsou hlavně ty zastávky v Praze, já bych ta postavil akorát Rajskou zahradu a jinak nic (eventuelně náhrada kus za kus). Kbely by měly mít jen jednu zastávku, podobně Čakovice. Havraňák na zhlaví Čakovic je ukázková hloupost. V Měšicích taky stačí jedna zatávka. Neratovice sídliště smysl určitě má, to je druhá a poslední zastávka, kterou bych na 070 postavil mezi Prahou-Vysočany a Všetaty postavil. jestli si chce Praha stavět zastávky po kilometru, tak ať se ta trať zdvoukolejní a taví tam jenom nějaká městská linka a příměstské vlaky ať staví podobně, jako dnes.

Bram/PV: A na S4 jsem už zapomněl. [happy] S3/R3/S34 patří na hlavák. [happy]
Středa, 21. září 2016 - 13:42:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6324
Registrován: 4-2003
Orky:A na S4 jsem už zapomněl.

Já taky, ale na ní tam ještě jedna kolej zbyde [wink].

S3/R3/S34 patří na hlavák.

V žádném případě - sedmé nástupiště na hlavním nádraží je velmi neoblíbená záležitost oproti Masarykovu nádraží.
Středa, 21. září 2016 - 14:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 5-2003
Je sice hezké, že se S34 naplní, ale něco s kapacitou kloubového autobusu prostě nemá na žádné trati směřující do Prahy co dělat. Dost pochybuju, že ti lidi přešli do vlaku z aut nebo že by se nevešli do 140 a do metra.

vizionář:
"Chtělo by to ten městský železniční tunel + průjezdný model. Bez něj bude příměstská železnice skomírat na úbytě vždycky, bez něj si můžete navymýšlet desítky nových zastávek, ale pořád to bude o ničem."
Jak moc nereálná by byla železniční trať, která by u NNŽ zajela pod zem, podjela Žižkov (s podzemní stanicí?), někde pod hlavákem by byl nový kolmý podzemní hlavák a pak by se to někde pod centrem spojilo s kolejemi od Masaryčky?[andel]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Ploki
Středa, 21. září 2016 - 14:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 2-2012
=> 218
Typická neznalost situace.
Procentuální naplnění vlaku S34 dle zastávek:
Satalice 50%
Kbely 35%
Čakovice 15%
Doporučuji si také porovnat jízdní doby kombinace autobus+metro versus S34
Jevec patří do Bohnic!
Středa, 21. září 2016 - 14:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3612
Registrován: 5-2003
Ploki:
Ale to je úplně jedno, jak je to procentuálně naplněné, takový vlak nemá prostě na hlavní trati směřující do Prahy co dělat. Užitek skoro nula (odveze to pár lidí za den), úroveň cestování tragédie (810 nebo nějaká historická plečka) a jen to zasírá kapacitu jednokolejky, na které jsou závislá jiná místa. Cestovní doba také není žádný argument, když tím jsem schopný odvézt z celkové poptávky v Čakovicích/Kbelích/Satalicích nula nula nic.
Až bude mít trať takovou kapacitu a vlaky takový interval, aby odvezly aspoň třetinu poptávky Čakovic/Kbel/Satalic, tak to má smysl. Kolik procent lidí (z celkové poptávky v daných mČ) to odveze po Praze dneska? Nijak nezpochybňuju Radotín, Uhříněves nebo Klánovice, ale tohle je prostě parodie na městskou železnici (dtto S65).
A když už to musí být, tak ať to teda funguje jako pár vložených spojů S3 (tedy ze stejného nádraží).
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Středa, 21. září 2016 - 14:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 1-2012
"Jak moc nereálná by byla železniční trať, která by u NNŽ zajela pod zem, podjela Žižkov (s podzemní stanicí?), někde pod hlavákem by byl nový kolmý podzemní hlavák a pak by se to někde pod centrem spojilo s kolejemi od Masaryčky?"

A k čemu by to bylo dobré, mít dvě tratě od východu a žádnou od západu?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 21. září 2016 - 14:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 1-2012
Toto je třeba (víc než metro D):


"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 21. září 2016 - 14:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19079
Registrován: 8-2005
Oprava několika drobných omylů z příspěvků nade mnou.
1) projíždění prahou se bude stále zvětšovat, časem dojde k úplnému spojení S1-S7 a S2-S9. Čili na masně se velmi uvolní a vejde se tam S/R3, která se začne spojovat s S/R5. Dnes si ještě nedovedete představit spojení S6 a S80, takže se nyní zasmějte, později vás už smích přejde.
2) na zastávkách se berou lidi - pokud vlak nebude zastavovat, nebudou v něm žádný lidi. I se zastávkama je vlak do Čakovic rychlejší a pohodlnější než cokoliv jinýho odkudkoliv a o Neratovicích ani nemluvě. Vyzkoušeno toto pondělí - bus do Neratovic ráno tam a zpět vlak,akceptoval jsem i 15 minut sekeru, protože cestou byla směrem do prahy 3x kolona delší 2 km.
PS: VŠUDE na panelech bliká střídavě Sx/č.vlaku. VŠUDE.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Středa, 21. září 2016 - 15:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6325
Registrován: 4-2003
Káem: Čili na masně se velmi uvolní a vejde se tam S/R3, která se začne spojovat s S/R5.

Od převlékání čísel linek se jako od bejkárny upouští a to, co píšeš, padne také. Bylo to zcela jistě plánováno, ale jak se postupně i na ROPIDu zjistilo, tak lepší je lidi moc nenasírat - mohlo by se to pak projevit na volebních výsledcích a politikové by to ROPIDu mohli dát pak i sežrat.


na zastávkách se berou lidi - pokud vlak nebude zastavovat, nebudou v něm žádný lidi.

To je ale jen půl pravdy - jak to vypadá, když se nějaká linka neúměrně zpomalí, tak to už víme - namátkou linka 381 Praha - Zásmuky - Kutná Hora. Došlo to tak daleko, že se pro nezájem o ní musela urychlit mezi Kostelcem a Prahou. I tak 41 ze Zásmuk na Háje km za 1 hodinu a 9 minut není nic moc.....

Takže pokud bychom přidali třeba pět zastávek mezi Neratovicemi a Prahou, tak dojde akorát k odlivu lidí z vlaků do IAD. Nic jiného a lidi se svými auty zaujmou uvolněná místa na sídlištích nedaleko metra. Čili nejprve zakapacitnění infrastruktury přidáním druhé koleje od Skal do Neratovic a pak teprve další zastávky a samozřejmě i spěšné vlaky, aby železniční doprava plnila ty účely, které má.

To, že je to v současné době špatné i na silnicích, neznamená, že nutné mordovat i vlakovou dopravu. Prostě podchytit nejsilnější zdroje cestujících (zastávka Neratovice sídliště) a na zbytek se do doby výstavby druhé koleje vykašlat.



Konec vyvracení nesprávných závěrů z káemického věštění [happy].
Středa, 21. září 2016 - 15:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3613
Registrován: 5-2003
vizionář:
"A k čemu by to bylo dobré, mít dvě tratě od východu a žádnou od západu?"
To jsem se vyjádřil špatně. Spojilo by se to pod centrem s kolejemi od Masaryčky a SPOLEČNĚ BY TO PAK V JEDNOM TUNELU POKRAČOVALO NA SMÍCHOV, samozřejmě.[wink]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Středa, 21. září 2016 - 15:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3614
Registrován: 5-2003
Káem:
"Dnes si ještě nedovedete představit spojení S6 a S80, takže se nyní zasmějte, později vás už smích přejde."
V trase ...-Braník-Kačerov-Zahradní město-Malešice-Libeň-Hlavní-Smíchov-Hlubočepy-..., doufám.[proud]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Středa, 21. září 2016 - 15:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 12-2007
Na téma Pražského diametru (železnice přes centrum) už toho bylo před pár lety napsáno mnoho. Např. tohle. [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 21. září 2016 - 15:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 1-2012
Ad Antar:

No vida ... takže teď je třeba:

1) se rozhodnout, zda diametr vést:

- přes Hlavák a úplně zrušit Masaryčku, nebo
- obloukem přes Masaryčku (preferuji),

2) zrealizovat to.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 21. září 2016 - 15:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2073
Registrován: 12-2007
Ještě přidej bod 1,5) sehnat na to peníze [biggrin]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.