Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 02. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 02. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 30. listopadu 2016 - 16:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 5-2002
Zkuste se na to podívat z pohledu "nešotouše", čili převažujícího cestujícího, kterému je MHD primárně určena. Toho opravdu nějaký číslovací plán zajímá pouze do té míry, do jaké mu určitý typ spojů komplikuje život.
V současné době je to pouze skupina autobusů 3xx a 4xx, do kterých se leze jen v nopuzi nejvyšší - musí se v nich vytahovat lítačka, zabírají dlouho místo na městských zastávkách (taková Horčičkova, to je trénink trpělivosti cestujích i řidičů městských autobusů).
I ten kdo nepoužívá nějakou aplikaci se jde na zastávce podívat na JŘ, co mu kam jede a číslo ho zajímá až když přijíždí nějaké vozidlo - jestli je to to jeho nebo není.
Pravidelný cestující na nějaké trase/v území ví, co mu tam jezdí a podle toho nastupuje, nepravidelný si zjistí, čím musí jet a podle toho nastupuje. A je mu jedno, jestli do linky 654 nebo FŇ.
Takže hraní si s čísly je opět rotopedí šotoušovina, která nemá praktický význam pro cestující (ti budou akorát nadávat, že se jim zase něco změnilo a kvalita služby to není) ani pro provozovatele (ti používají interní systém číslování linek).
Otázka zní, kolik to bude stát a komu jde takový kšeftík s překopáním IS.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Středa, 30. listopadu 2016 - 17:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5755
Registrován: 6-2004
Johny11 : Souhlasím. Zvlášt u tramvají to bude totální chujovina... Takže gratulace pánové...

Možná bych si spíš objednal Traffic Giant, tak moc nikomu škodit nebudete...
Středa, 30. listopadu 2016 - 17:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 1-2012
Přečíslování je další hřeb Martinům do rakve.

Btw, včera patnáctka ve dvojicích. Někdo se probudil, nebo je to jen adventní provoz?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 30. listopadu 2016 - 18:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 1-2007
Obecné změny v PID od dubna. Přečíslování nočních linek, omezení pásmového provozu, prodloužení ranní a odpolední špičky


http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/zmeny-v-mhd-se-prazanum-lib i-planuji-se-dalsi-20161130.html
LvP
Středa, 30. listopadu 2016 - 19:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 10-2012
Mladějov: Čekačky by se u denních tramvají používaly jen v okrajových obdobích a jen na několika málo místech. Nejde jen o to, že si někdo nenajde spojení přes mobil (spousta lidí to ještě neumí). Stává se, že těsně ujede spoj, který byl zamýšlen jako přípoj.

watslaw: v tomto případě je čekačka jednosměrná, takže by mělo stačit posunout spoje 22.
Rozhodilo by to proklady.

vizionář: Btw, včera patnáctka ve dvojicích. Někdo se probudil, nebo je to jen adventní provoz?
Jenom adventní provoz.

U přečíslování chápu záměr, byť nesouhlasím s některými kroky.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 02:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 1-2012
"Čím je totiž linka kratší, tím jsou vyšší ceny za provoz."

Hm. 145 stojí v sedle v Kobylisích 24 minut, 162 stojí tamtéž 21 minut. První při intervalu 15 minut, druhá při intervalu 30 minut a prokladu se 169. Kdyby se snažili a udělali pro 145, 162 a 169 jeden společný grafikon a nebáli se ze 145 na konečné udělat 162, ušetřili by minimálně jedno pořádí, spíš dvě.


Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/zmeny-v-mhd-se-prazanum-lib i-planuji-se-dalsi-20161130.html
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 06:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3341
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Kvůli panu McB, kterému ujela 22 před nosem, protože byl línej kouknout do telefonu ?"
Třeba můj telefon to moc neumí. Nemám chytrej telefon, mám hloupej telefon. Mám ho na telefonování, ne na kraviny. Nechci být otrokem moderních technologií. Jsem proto osel?
Mimoto intervaly mají být lidské. Ne takové, aby se spoje musely složitě vyhledávat a plánovat odchod podle nich - tedy optimálně něco ve smyslu dopiju pivo a jdu na zastávku, na kterou mi to v rozumné době přijede, ne že budu složitě plánovat, jestli si dát ještě velký, nebo už jenom malý, protože mi to jede už za XXmin a další až za YZ a navíc se složitým přestupem a zajížďkou. MHD má sloužit lidem, ne lidi MHD.


Mladějov:
"A pak tady budete řešit ujetí na čekačce (což považuji za horší, když s tím přípojem pak počítá i vyhledávač)."
Zcela zbytečné ujetí a jasný nepřípoj. Naprosto chápu zde zcela logické pásmování, opravdu není potřeba v danou dobu tahat obě linky až na konec. I interval (10min) mi přijde na denní dobu v pohodě. Ale proč ta jedna nemůže vyjet ze smyčky teprve až poté, co projede ta druhá? A proč nikdo neřeší jízdní doby, když to ta druhá nestíhá? A proč o tom cestující nejsou informováni, že mohou z konce jednou linkou a cestou si přestoupit na tu svojí?
Zcela zbytečné chyby, co odrazují od používání MHD.
LvP
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 08:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 479
Registrován: 10-2012
Dneska vyšly v Informačním zpravodaji PID trvalé změny od 11. prosince. S65 se prodlužuje na hlavní nádraží, ruší se zastávka Praha-Smíchov Na Knížecí. Prodlužuje se 113 na Točnou, ruší se 173 a 442, zavádí se spoje 341 v trasách Obchodní náměstí – Točná a Obchodní náměstí – Jesenice.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 08:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5756
Registrován: 6-2004
vizionář: Za to taková 136/177/195, kde každý druhý den odepisujeme jedno kolo ráno a druhé odpoledne jsou vzorem úspory. Martinové si opravdu už nevidí do pusy...
Ploki
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 09:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 2-2012
vizionář:
"Včera patnáctka ve dvojicích. Někdo se probudil, nebo je to jen adventní provoz?"
V pondělí jsem s tím jel ráno i odpoledne z Náměstí Republiky na Žižkov a opačně. V obou případech byla docela plná.

Cestující po Praze zajímají páteřní linky v tunelech městského okruhu od Anděla k Troji. ... Cestující se jich nedočkají ani v příštím roce.
Doufám, že k tomu nikdy nedojde! Nebo to bude linka pouze z jednoho přestupního uzlu blízkého tunelu k druhému. Tunely jsou každou chvíli uzavřené, skoro každý druhý den je drsně (a zbytečně) regulován provoz semaforem z Dobříšské i Povltavské. Stačilo mi, když jsem včera v podvečer seděl na červené před Mrázovkou 45 minut.
A do toho by někdo chtěl pustit autobusy. Kolik z nich by zůstalo stát ve velkých kolonách, které se s každou regulací provozu v tunelu v okolních ulicích tvoří? Důsledkem toho pak ve vzdálenějších oblastech nepojede dlouhou dobu vůbec žádný autobus! Největší pičovinou (s prominutím, ale jinak se to nazvat nedá)

Johny11:
"Pravidelný cestující na nějaké trase/v území ví, co mu tam jezdí a podle toho nastupuje, nepravidelný si zjistí, čím musí jet a podle toho nastupuje. A je mu jedno, jestli do linky 654 nebo FŇ. "
je plánovaná linka ze Zličína do Kbel. Chudáci cestující na koncích této linky.
Dnes ráno jsem si cestou z Kbel vyslechl zajímavý rozhovor. Za mnou seděl chlápek s ženskou ve středních letech. Autobus měl zepředu, z boku i uvnitř informační panel s číslem linky (185) a konečnou (Palmovka).
"Ten autobus jeden i někam dál, než za metro Letňany?"
"Jo. Já jedu pouze na Prosek. On pak jede ještě někam dál, ale opravdu netuším kam."
Dle jiné části rozhovoru jsem pochopil, že v Kbelích oba dva bydlí již několik let a autobusem jezdí pravidelně. Byl jsem až šokován z toho, jak někdo může být tak nevšímavý svého okolí.
Jevec patří do Bohnic!
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 10:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 1-2012
LvP: Odkaz by nebyl?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Ploki
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 10:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 2-2012
Hned první odkaz z Google: https://www.google.cz/search?sclient=psy-ab&client=opera&btnG=Hle dat&q=Informačním+zpravodaji+PID

(Příspěvek byl editován uživatelem Ploki.)
Jevec patří do Bohnic!
LvP
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 11:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 10-2012
Informační zpravodaj (PDF)
Doufal jsem, že noční provoz o Vánocích a na Silvestra dopadne lépe. Situace, kdy jezdí zároveň C a 504/505/510/511, zkrátka nemá nastat. Buď má fungovat omezený denní provoz nebo rozšířený noční provoz, ale souběh denních a nočních linek ne.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 11:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 5-2002
Ploki: Ale proč by měli být "všímaví"? Oni to k svému životu nepotřebují. Nejsou šotouši. Jim stačí vědět, že mezi místy A a B, kde pravidelně jezdí, mohou použít linky FŇ a BŽ. A je jim jedno, jestli to je 185, 3X7, X6Y. Klidně ty autobusy mohou mít obrázky "pejsek", "kočička",... důležité je, aby se to označení neměnilo moc často. Odkud a kam ty autobusy nebo tramvaje jedou mimo jejich úsek je bude (a jen někoho) zajímat tehdy, pokud díky tomu budou jezdit nepravidelně (177, 125, 136, 183 a jiné šotoušoviny).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 11:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 1-2012
Díky.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 11:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 3-2011
Trvalé změny v prosinci vypadají dobře, adventní provoz ok, vánoční provoz ok. Nějak se kluci na ROPIDu snaží, nemám co vytknout. Jen tak dál [ok]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 12:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 2-2006
Mě na tom zaujalo
1. ledna 2017 (neděle)
2. ledna 2017 (úterý)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobek.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
watslaw
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 12:39:40  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
LvP:
"watslaw: v tomto případě je čekačka jednosměrná, takže by mělo stačit posunout spoje 22.
Rozhodilo by to proklady. "

A s čím je 22 takhle večer proložená? 4 nejezdí, se 135 podle příspěvku také ne, a na Malovance vychází 1 minuta (takže jen teorie)a ten posun by se tam taky hodil.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 12:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13080
Registrován: 10-2004
Fkam: Vánoční provoz je opět slátanina. Proč konečně jednou nejde udělat, buď omezený denní provoz nebo posílený noční provoz, ale musí se to míchat dohromady? A změny v prosinci celkem jdou až na jednu věc. Pánům z ROPIDu nějak nedochází, že stále oškubáváná 113 má období, kdy nepobírá. Jde zejména o ranní špičku, ale i odpoledne jsou některé spoj dost plné. A proto bylo potřeba do těch dlouhých spojů nacpat další lidi z Točné. O kolik by bylo dražší, aby byly na Točnou prodlouženy spoje začínající na Sídlišti Písnice? Prodloužení věšech spojů až do Písnice by přišlo tak na milion, kdyby tam jely jen ty na Točné, bylo by to méně. Ale na řešení posílení 113 těch pár korun není, je potřeba vozit vzduch na 165.
Ploki
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 12:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 2-2012
Johny11:
"Ploki: Ale proč by měli být "všímaví"? Oni to k svému životu nepotřebují. "
Nebýt poslední věty, posílal jsem to právě jako ukázku, že lidi zajímá jeden určitý úsek.
Když jsem u té všímavosti, já se vždy zajímám o své okolí. Některých věcí si navíc nejde nevšimnou. Když mi (jako jsou obě osoby z příkladu výše) několik let přijíždí na zastávku autobus, kde na předním panelu velikým písmem svítí Palmovka, určitě mi to v hlavě uvízne. Podobně jako informace, že guláš má hnědou barvu, prezidentem je blb Zeman nebo obchod mnou navštěvovaný několikrát týdne se jmenuje Billa. Prostě to chce vnímat věci okolo. Z těch příkladů je nejvhodnější až třetí (první dva jsou spíše všeobecně známé věci), protože sice můžu jít všeobecně do obchodu, který mám nejblíž a určitě jsem si nejednou všiml, která společnost ho provozuje. Podobně je to s autobusem - když přijíždí, přeci se podívám na číslo a minimálně jednou zaregistruji cílovou stanici.
(pochybuji o tom, že člověk minimálně několik let v Praze bydlící neví, kde je Palmovka)


Orky:
"Pánům z ROPIDu nějak nedochází, že stále oškubáváná 113 má období, kdy nepobírá. Jde zejména o ranní špičku, ale i odpoledne jsou některé spoj dost plné. A proto bylo potřeba do těch dlouhých spojů nacpat další lidi z Točné. O kolik by bylo dražší, aby byly na Točnou prodlouženy spoje začínající na Sídlišti Písnice? Prodloužení věšech spojů až do Písnice by přišlo tak na milion, kdyby tam jely jen ty na Točné, bylo by to méně. Ale na řešení posílení 113 těch pár korun není, je potřeba vozit vzduch na 165."
113 Vybrané spoje celotýdenně prodlouženy o úsek Písnice – Cholupice – Točná.
Citovaná věta sice zní, jak jsi to pochopil, ale raději bych počkal na jízdní řád. I když bych spoje končící v Písnici nechal končit v Písnici a na Točnou poslal ty, které teď končí u SAPy, určitě bych do informačních materiálů neuvedl Vybrané spoje celotýdenně prodlouženy o úsek Sídliště Písnice – Točná.
Jevec patří do Bohnic!
watslaw
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:06:08  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
ad Martin Šubrt v deníku a linka 12:

Také Holešovice jsou podle něj stále celkově přetížené. Problém představuje trasa linky 12. „Tři skupiny cestujících podepisují různé petice za její podobu," řekl náměstek. Sice se povedlo posílit linky 1 a 25 z Letné na Vltavskou, zaniklo tím však přímé spojení z Letné k Veletržnímu paláci a k Výstavišti.

„Chtěli by svou trasu zpátky," řekl Martin Šubrt s tím, že druhá skupina o současné spojení Letná, Malá Strana, Anděl už zase nechce přijít. „Všemi směry linky logicky jet nemohou," upřesnil.


Tady je trochu nekonzistentní. Teoreticky mohl udělat to samé, jako v Janovské, Žernosecké, na Spořilově, a jinde:
linku 12 přes Letnou a třeba 27 po nábebřeží, oboje v intervalech 16/20/16/30/40.
Ale protože Martin má tramvaje rád, tak vidí, že je to píčovina. Bohužel u těch autobusů totéž nevidí.
watslaw
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:13:28  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Mladějov:
"Kvůli panu McB, kterému ujela 22 před nosem, protože byl línej kouknout do telefonu ?"
Pokud jel pan McB z Hostivaře, teoreticky mohl. Ale pokud by se nejprv musel k tramvaji dostat něčím jiným v podobném intervalu (třeba linkou 125), tak by mu ani ten vyhledávač moc nepomohl.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 5-2003
Letná:
12 Barrandov - Malostranská - Čechův most - Stross - Výstaviště - Ortenovo nám.
27 (krátká 17) Modřany - Staroměstská - Malostranská - Letenské nám. - Vltavská - Ortenovo nám.
S fujky fujky převlíkáním, ale zase by vznikla pořádná pobřežní hlídka.[andel]

Přečíslování je další hřeb Martinům do rakve.
Přesto si myslím, že to je současně jedna z mála smysluplných věcí, které ROPID v poslední době vyprodukoval.[proud]
Narozdíl od toho co padlo nahoře, bych v zásadě neviděl problém v tom, že školní linky budou ve stejné řadě jako normální. Klidně bych je nerozlišoval vůbec, ostatně u příměstských linek se školní taky nijak nerozlišují.

watslaw:
„Všemi směry linky logicky jet nemohou," upřesnil.
Je fajn, že na to konečně přišel.[satan]

A pak mě zaujala ještě jedna věc z toho článku: náklady na MHD (2017) 18,5 mld, tržby 4 mld... má smysl ty peníze vůbec ještě vybírat?
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13081
Registrován: 10-2004
Ploki: JŘ 113 je již k dispozici na IDOSu a je to jak říkám. Cca polovina dlouhých spojů je prodloužena na Točnou, interval 20/30/30. víkend 60. 113 je posílena v sedle na 15 minut. o víkendu zřejmě vše při starém. Nejapné ujíždění, kdy první cestující vystupující z metra vidí ujíždět svůj spoj stále trvá, podobně ve směru zpět při 10 minutovém intervalu metra, kdy 333 přijíždí ve stejný čas jako odjíždí metro. Očekávám, že z důvodu prodloužení na Točnou a tedy většímí náchylnostmi na zpoždění, bude nově ujíždět metro i opačným směrem v 7,5 minutovém období (dnes přestup 2 minuty).

218? Jenže ta 27 Ti jaksi nejede na Anděl.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 2-2006
Zeptal bych se na městě, jestli je ochota zvětšit dosyp o 27,5 %.
(Dobře, nějaké drobné by se asi ušetřily na kartách, strojcích, tisku, distribuci a jiných revizorech, tak řekněme 25 %)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 1-2015
Ta 27 by ale jela na Malostranskou, což by části lidí stačilo. A komu ne, tak by počkal na jednu ze tří linek, co odtamtud na ten Anděl jedou. Ale převlíkání by se už fakt vrátit nemělo, byť tahle linka by byla dost užitečná...
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 13:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13082
Registrován: 10-2004
A tohle je na kopanec: [crazy]
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 14:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3648
Registrován: 5-2003
Orky:
Jela by na malostranskou, odkud by to na Anděl jelo co 4 minuty, vlastně s 15 ještě častějc (ve špičce). Když už i MŠ zjistil, že všemi směry linky logicky jezdit nemohou, můžeme to akceptovat i tady.
A pro extrémní lenochy by to i na ten Anděl přece dojelo bez přestupu, stačí si sednout do tramvaje opačným směrem.[wink]

MettP:
Tak jako mohlo by to obojí končit na Výstavišti, ale nevím, jestli by to bylo lepší (a pokud už tam je 6, tak by se to tam asi ani nevešlo). Ale u téhle dvoulinky by to nemusela být taková trága, protože ve většině úseků je to vlastně celé navíc (zvlášť, když se oba břehy vyfutrovaly - 2 a 15).

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

LvP
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 14:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 10-2012
Fkam: Trvalé změny v prosinci vypadají dobře, adventní provoz ok, vánoční provoz ok. Nějak se kluci na ROPIDu snaží, nemám co vytknout. Jen tak dál [ok]
S tím vánočním provozem si dovolím nesouhlasit. Zase budou jezdit v souběhu noční autobusy a metro. Na Silvestra mezi 22:00 a 2:00 nastane další unikum: bude jezdit metro, noční tramvaje a část denních autobusů.

watslaw: A s čím je 22 takhle večer proložená?
Sama se sebou a s 26 na hostivařské trati.

Orky: Pánům z ROPIDu nějak nedochází, že stále oškubáváná 113 má období, kdy nepobírá. Jde zejména o ranní špičku, ale i odpoledne jsou některé spoj dost plné. A proto bylo potřeba do těch dlouhých spojů nacpat další lidi z Točné.
Mám pocit, že ROPID za Procházky a Jareše se pokoušel 113 zlikvidovat, proto v současnosti vypadají její parametry zoufale. Ale prodloužení na Točnou podle mě nepřinese žádné významné problémy. Točná a Cholupice mají dohromady poměrně málo obyvatel, kteří jsou navíc zvyklí jezdit do Modřan. Bude nějakou dobu trvat, než si zvyknou na 113.

A tohle je na kopanec: [crazy]
Tohle je docela v pořádku. Z Dolních Břežan přijede 333 plná a zpožděná (přijede-li vůbec, provozuje ji totiž vršovická Arriva), takže 113 jedoucí na čas nabere lidi, kteří by se jinak cpali právě do 333.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
watslaw
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 15:41:03  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
LvP:
"watslaw: v tomto případě je čekačka jednosměrná, takže by mělo stačit posunout spoje 22.
Rozhodilo by to proklady. "

LvP:
"watslaw: A s čím je 22 takhle večer proložená?
Sama se sebou a s 26 na hostivařské trati. "

Takže by ten posun 22 (celé) o 2 minuty později rozhodil jaké proklady?
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 15:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13083
Registrován: 10-2004
LvP: Pokud některé spoje ráno dosahují stupně 5, tak je potřeba hledat prostor pro posilování a ne tam cpát další lidi z Točné. I pokud by takový spoj přijel do Písnice s 5 cestujícími, což bude časem určitě více, tak je to moc. A třístovky od Břežan ráno jezdí fakticky načas. Fakticky to bude fungovat tak, že pojedou ty autobusy na kufru s tím, že třístovka pak ujede (má ostřejší jízdní doby a řidiči se podle toho chovají). Když už, tak to mělo to být uděláno tak, aby 3xx jela minutu za krátkým spojem.
Jareš zřejmě chtěl ve jměnu "suma linek=min." zlikvidovat 113, ze 333 udělat metrolinku v kloubech. A podobně ze 165 udělat metrolinku bez pásma. A tak 113 likvidoval a 165 nesmyslně posiloval. A dneska není vůle 165 zase ořezat, byť její poptávka je na řadě úseků nízká. Mrzí mě, že i nový ROPID vymýšlí nesmysly jako 158 v Třeboradicích po 12/30/15 nebo 203 v souběhu se 193, ale na zcivilizování 113 nemá peníze. Přitom na zcivilizování 113 by byly potřeba odhadem 3 miliony (i s obnovením intervalu 15 minut o víkendu, když nejde o 2 minuty později posunout odjezd celého svazku z Kačerova).
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 15:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6903
Registrován: 2-2006
Tak ještě jednou - posun o 2 minuty jen u krátké 22 by rozhodil proklady s dlouhou 22 a posun o 2 minuty u dlouhé 22 by rozhodil proklady s 26.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
watslaw
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 15:52:58  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Demon3:

A proklad 8-12 s 26 by byl větší problém, než ujíždění přípojů?

Co vím, donedávna takový proklad byl, a nevadilo to. Přecijen lidí, co jedou dál než Na Hroudu, bude v této době většina a čekání 10 minut navíc je horší, než čekání 2 minuty navíc.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 15:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 4-2016
Demon3: Na BH jezdí dlouhá 22 s 25 v prokladu 3/5, tak v čem by měl být v hostivaři problém? Zejména pokud by to nebylo ve špičce?
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 15:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 1-2015
218:
"27 (krátká 17) Modřany - Staroměstská - Malostranská - Letenské nám. - Vltavská - Ortenovo nám.
"
Ale fuj! To by bylo převlíkání a to nechceme. Jedině co by bylo možná užitečné, aby 27 vedla v trase 17 a byla ukončena na Malostranské objezdem přes fuckultu, lhostejno zda po nebo proti směru hodinových ručiček.

Ještě mě napadlo děsné šoto, že by 27 jezdila v trase 7, jen by nejela do Radlic, ale ke Smíchovskému nádraží. Ale to už je opravdu moc...šotouš opravdu nejsem, snažím se vnímat realitu takovou, jaká je.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 16:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2013
Vánoční provoz super, akorát trochu nechápu na silvestra, že se radši v deset zařízne 152 a v Horňátecké na dvě zastávky bude stejně linek jako na celý Bohnice. Nebylo by teda pak lepší nechat zase nočky plus linky v oblastech bez nočního provozu?

EDIT: A o ulici dál od Horňátecké pojede tramvaj v soupravě po 15 minutách, proč proboha?[wink]



(Příspěvek byl editován uživatelem 6285.)
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 17:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13084
Registrován: 10-2004
Pepan.1981:
"...šotouš opravdu nejsem, snažím se vnímat realitu takovou, jaká je."
Doufám, že si na tohle vzpomenu, až přijde vhodný čas. [happy]
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 17:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19139
Registrován: 8-2005
McB - to je na dopis na Ropid, resp DPP. Oni sice odpovědi, že čekačka tam není a kdesicosi blablabla, ale interně sdělej řidiči, od čeho má zpětné zrcátko a mozek, když vidí za sebou tramvaj. Pár tejdnů si to budou pamatovat. Je třeba takováhle drobná mravenčí práce ve výchově našich pracovníků ve službách. [satan]
[smrt][ko][bomba][zadnice] ADEPTI: 21,24,14 do Vys.,20 do DŠ,25n.16 na Leh.,5 do UDDP, 11 v soupr.,
[ok][vypravci][fotic] ADEPTI: 2,20,108,151
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 18:23:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19140
Registrován: 8-2005
Pepan a 218: Ale my nechceme z Letný tramvaj do stejnejch míst, kam jezdí 17. My chceme tramvaj na Malou stranu a Anděl, tak jak jezdí 12.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[smrt][ko][bomba][zadnice] ADEPTI: 21,24,14 do Vys.,20 do DŠ,25n.16 na Leh.,5 do UDDP, 11 v soupr.,
[ok][vypravci][fotic] ADEPTI: 2,20,108,151
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 18:32:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 7-2010
Po několika letech se v Praze 6 oprášila myšlenka zavedení midibusové linky do lokality Baba. Nabízí v anketě tři varianty. Prodloužení linky 108 a nebo zavedení linky 216. Za mě teda nejlepší varianta 1 s celotýdenním provozem a prodloužením linky 108.

Hledá se trasa midibusu pro sídliště Baba. Která je nejlepší?
http://mhd86.cz/2016/12/01/hleda-se-trasa-midibusu-pro-sidliste-b aba-ktera-je-nejlepsi/

www.MHD86.cz
Moderní dopravní web, který se věnuje městské hromadné dopravě, a to nejen v Praze, ale i v Evropě.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 20:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 12-2007
V souvislosti s tím mě napadá - jaké je vlastně vytížení linky 131 v úseku Matěj - Bořislavka? Nepohybuju se tam často, ale co jsem tam jel, tak vždy to tam bylo zhruba poloviční ve srovnání s úsekem Hradčanská - Matěj, kde to často přetékalo. Máte někdo vysledováno, jak je to teď a co se postupem času změnilo, když je na Bořislavce už nějakou dobu metro A?
Měl jsem kdysi takový nápad změnit linku 131 v PD na interval např. 10/15/12/10/12/10 a tu novou 216 (měl jsem ji označenou jinak) provozovat v trase Hradčanská - Matěj - Sídliště Baba v PD od 6 do 20 hodin v SD vozech a v intervalu 10/15/12/-/-/- a v prokladu se 131.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 20:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2007
Pozn.
Problém u linky 113 je akorát v pracovní dny dopoledne kdy jedou krátce po sobě linky 113 a 341 z Cholupic na Točnou. V ostatních obdobích je úseku Cholupice - Točná v prokladu. Pokud tedy na Kačerově bude dlouhá doba do odjezdu linky 113 na Točnou je možné jet stávající trasou s přestupem.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 20:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3342
Registrován: 7-2011
Káem:
" Oni sice odpovědi, že čekačka tam není a kdesicosi blablabla, ale interně sdělej řidiči, od čeho má zpětné zrcátko a mozek, když vidí za sebou tramvaj. "
Zlatý voči. A řidič jim interně odpoví, ať si trhnou nohou, bo tam není čekačka, tak ať nevotravujou. Že on má svůj JŘ, svojí trasu, na který má XY zbytečnejch překážek a zdržení a že se odmítá zpožďovat hned po výjezdu z konečný. A jestli teda chtěj, aby někde na něco čekal, ať mu to teda laskavě do toho JŘ nakreslej. A že když neuměj udělat pořádný JŘ, ať to nehážou na něj, že on odmítá vyžírat něčí neschopnost a že nemá hlavu jak pátrací balon, aby si pamatoval, kde a v kolik na sebe co navazuje či nenavazuje, zvlášť když má každej den jinou linku.
A bude mít taky pravdu.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 21:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5757
Registrován: 6-2004
Bobik: To je stejná odpověd, která se dostala mě, když jsem si stěžoval na řidičku, která tupě poskakovala v Hornátecké v pravém pruhu, když byl levý prázdný...a vůbec ji nebylo divné, když nás předjely dvě pořadí co jely za námi...
Odpověd ve stylu, že řidička to dělala kvůli lepší obsluze zastávek a tomu, že nemusí spoléhat na ostatní účastníky provozu, kteří by ji nemuseli pustit zpět do pravého..

Podle předpisů ok, podle cestující blbka,kvůli které cesta trvala místo 7 minut přes 20... Velká čest ostatním řidičům, kteří mají na to jet levým pruhem, kterých je naprostá většina...

To samé platí tady... Řidič s trochou zájmu o práci musel tu 26 od Hostivaře vidět (navíc ji musel dát přednost, takže se tam musel tuplem podívat), ale ono je jednodušší se vymluvit a házet to na všechno ostatní...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Fkam
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 21:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2530
Registrován: 3-2011
Bobik:
"Káem:
" Oni sice odpovědi, že čekačka tam není a kdesicosi blablabla, ale interně sdělej řidiči, od čeho má zpětné zrcátko a mozek, když vidí za sebou tramvaj. "Zlatý voči. A řidič jim interně odpoví, ať si trhnou nohou, bo tam není čekačka, tak ať nevotravujou. Že on má svůj JŘ, svojí trasu, na který má XY zbytečnejch překážek a zdržení a že se odmítá zpožďovat hned po výjezdu z konečný. A jestli teda chtěj, aby někde na něco čekal, ať mu to teda laskavě do toho JŘ nakreslej. A že když neuměj udělat pořádný JŘ, ať to nehážou na něj, že on odmítá vyžírat něčí neschopnost a že nemá hlavu jak pátrací balon, aby si pamatoval, kde a v kolik na sebe co navazuje či nenavazuje, zvlášť když má každej den jinou linku.
A bude mít taky pravdu."

Tak pokud ta informace ve VJŘ není, tak těžko předpokládat, že tam na někoho mám čekat, obzvlášť když ho nevidím. Takže pokud tam někdo chce večer čekačku, tak prosím. Ale bez úprav jízdních dob, posunutí spojů nebo zavedení "čekacího času" v zastávce to asi nepůjde.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 01. prosince 2016 - 23:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6904
Registrován: 2-2006
watslaw: Takový "proklad" nebyl a ano, neproklad 8-12 by asi problém byl.

Adam: 3/5 a 8/12 je trochu rozdíl, právě proto, že je to mimo špičku.

Bobik: Přesně, to je zase jen standardní Káemův obvyklý nepřesný letmý pohled zvenku.
O hloupém pohledu 9001 ani nemluvě...
Kvůli čekání na virtuální přestup zbytečně zdržovat reálné cestující fakt nikdo nebude. Holt se volí to menší zlo...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 02. prosince 2016 - 00:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5758
Registrován: 6-2004
Demon: Tak od tebe jsem ani nic jiného než shození nečekal;-). Odjezd je xx:13 Např. ve xx:12 má přijet 188,takže taky neřešíš potenciální přestup když vidíš bus brzdit do zastávky, protože se zpozdil o minutu?

Občas to vidím z druhé strany směrem na Hostivař, kde ta vata 2 minuy najednou jde... Krátká 22 přijíždí 22 2 minuty před 26... a i tak jsou borci s 26 schopni zavřít a ujet než dobrzdí 22 do zastávky...A to se navzájem vidět museli...

Tohle jsou ty detaily co od MHD odrazují...
Pátek, 02. prosince 2016 - 03:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 1-2012
Demon nic neřeší, Demon je prostě a jednoduše typickej Vogon.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 02. prosince 2016 - 06:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6905
Registrován: 2-2006
9001: To je dobře že jsi nečekal a uvědomuješ si, jak jsi se svými názory trapný. Kdo koho "musel vidět" může skutečně adekvátně posoudit jen ten co "musel", ale to by už každej zdejší "kecal" měl vědět, obzvlášť když nás o svý moudra oblažuje tak dlouho jako ty.

Demon hlavně neřeší kdejaký vizionáře...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
watslaw
Pátek, 02. prosince 2016 - 09:35:04  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
No mám za to, že tak před půl rokem jsem v neděli ráno v Hostivaři těch 12 minut čekal, ale nevím, kde dnes sehnat JŘ z této doby, abych to mohl potvrdit, nebo vyvrátit.

Proč by čekání 12 místo 10 minut mělo vadit, když se tím více lidem ušetří 10 minut? (A v době, kdy mnohem vytíženější relace mají 10-20-10 a srovnatelné 40).
Pátek, 02. prosince 2016 - 10:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5759
Registrován: 6-2004
Demon: Místo znám moc dobře a vzhledem k typu výjezdu za smyčky Radošovická, by řidič 22 měl moc dobře vědět co mu jede zprava[wink].

To že ty tu vypouštíš svoje užasná moudra, kde se povyšuješ na pana dokonalého, opravdu neznamená že by to šlo dělat lépe..Ale chápu, cestující je pro tebe povinná veš co musíš vozit... Jinak bys tohle nemohl napsat...
Fkam
Pátek, 02. prosince 2016 - 11:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 3-2011
Vzhledem k výjezdu ze smyčky Radošovická těžko poznám, co jede od Hostivaře. Natož abych na někoho čekal, když tu informaci nemám. A pokud tam někdo chce čekačku, ať tedy upraví jízdní řád, přizpůsobí tomu odjezdy z Hostivaře nebo z Radošovické a je po problémů, ale jednodušší bude vždycky to hodit na řidiče.

Demon3 má pravdu, je vidět, že je z provozu

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 02. prosince 2016 - 12:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5760
Registrován: 6-2004
Fkam: Bohužel díky IQ vybraných řidičů mnohdy nepomáhá ani úprava JŘ viz do Hostivaře, kde je vata dvě minuty a řidiči z 26 jsou schopni zpožděné 22 ujet před DOBRŽDĚNÍM v zastávce...
Fkam
Pátek, 02. prosince 2016 - 12:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 3-2011
9001 : Já pořád hledám, kde máš problém a nemůžu ho najít.
A znovu opakuji, jestli někdo někde chce čekačku, tak prosím. Ale s informací ve VJŘ, úpravou jízdních dob, popř. zavedením čekacího času v zastávce pro případné zpoždění navazujícího spoje.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 02. prosince 2016 - 12:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 3-2007
vata dvě minuty? A to prosím jako kde? :D
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Pátek, 02. prosince 2016 - 12:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6906
Registrován: 2-2006
ZXS: Vatu mají někteří zdejší všeználci tam, co má normální člověk mozek.
Sorry, ale jinak opravdu na některá zde prezentovaná moudra odpovědět nelze...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 02. prosince 2016 - 12:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 3-2004
No, i kdyby tam ta vata byla, což není, ale i kdyby, při příjezdu +5 toho stejně moc neřeší.

Zároveň je pravda, že když k tomu přestupu podmínky jsou a je čas, pak proč nepočkat, zejména k večeru. Ale taková příhodná situace nastane spíše ojediněle.

Jakožto cestující chodím dle jízdního řádu a s podobnými přestupy nepočítám, snažím se jim vyhýbat, a když už něco chytnu, beru to jako příjemnej bonus. Chápu, že prvotní příběh, který k této stokrát omílané debatě vedl, je k naštvání, mě by to taky rozčílilo, ale zároveň je třeba dodat, že se stačilo informovat o odjezdech předem. Mimochodem, propříště se dá využít čekárny u zastávky Hostivařská, kde otevřeli docela příjemnou pivotéku. [happy]

Jak to bejvá, osobně cejtim, že je prostě ideál někde mezi. Jízdní doby by potřebovaly rozvolnit, kdyby ta návaznost byla v notách, pak by taky asi nebylo o čem, v současné situaci se v některých případech dá počkat, to je pravda, ovšem jako cestující bych s tím prostě nepočítal. Řidiči navíc vskutku tramvaj za sebou kolikrát nemusí zaregistrovat, obzvláště když ještě nevypustila cestující, v mnoha případech prostě věnuje pozornost mnoha důležitějším věcem.
Slovan!
Pátek, 02. prosince 2016 - 14:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19141
Registrován: 8-2005
D3 a další: Ne. Já stále píšu jen o tom jediném - pohled do zrcátka a uvědomění si, že další podobná situace nastane za 15-20 minut. Nechci to po nikom při int 8-10 minut. To je jen obyčejná slušnost, empatie a péče ani ne tak o blaho klienta, jako o pověst chlebodárce. Píšu o situaci, kdy jakási ševcovská hrdost nedovolí stanicovat jinde než u sloupku a jistá pochybná kolegialita velí to tomu vzadu umožnit. NIC VÍC.
[smrt][ko][bomba][zadnice] ADEPTI: 21,24,14 do Vys.,20 do DŠ,25n.16 na Leh.,5 do UDDP, 11 v soupr.,
[ok][vypravci][fotic] ADEPTI: 2,20,108,151
Fkam
Pátek, 02. prosince 2016 - 14:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 3-2011
No a když v zrcátku nic nevidím, tak logicky pokračuji. To platí i o některých nočních negarantovaných přestupech.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 02. prosince 2016 - 14:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5761
Registrován: 6-2004
Fkam: Problém je v tom, že MHD je tu pro lidi a pokud organizátor tam udělá prostor pro přestup a řidič ho svoji inteligenci zabijou, tak se lidi akorát na MHD z vysoka....

Zxs91: 26 podle JŘ přijíždí 2 minuty po krátké 22 ;-).

Káem: Díky za vystižení situace. Jak je vidět místní vybraní ultras to nechápu, nechtějí pochopit a asi nikdy nepochopí...