Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 19. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 19. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 17. února 2016 - 18:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 3-2011
Já slyšel, že policii se nelíbí pětka jezdící na Malostranská kvůli té křižovatce a že ta zastávka u vlády má být zrušena nebo alespoň o to usilují.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (2x), Gotha

Najeto po Evropě v roce 2016 : 625 km
Středa, 17. února 2016 - 18:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18305
Registrován: 8-2005
Johnny11 - pojďte se mnou, třeba hned zejtra. Todle tu nabízím každýmu chytrolínovi deset let. když víte, jak je to za malostranskou, měl byste logicky vidět jak je to před ní, když tedy tvrdíte že tu zastávku znáte. ta tramvaj se tam nezhmotňuje z ničeho.
PROSTĚ JE TO NA SÓLO PO 15.
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Středa, 17. února 2016 - 20:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 3-2011
To jste už viděli, že se nyní budou noční náhradní tramvajové linky číslovat v řadě 6X? Při výluce Čechovo náměstá-Kubánské náěmstí budou zavedeny dvě náhradní denní linky, linka 37 v trase Kubánské náměstí-Černokostelecká, v noci bude jezdit pod číslem 65 a to až na ÚDDP. Tady to chápu pro iodlišení, i když vzhledem k tomu, že je mnoho pásmovaných linek, tak je to docela zbytečné. Ale druhá linka 32 (Kubáň-Nádr. Hostivař) bude mít naprosto totožnou trasu s noční linkou 67. Nevím, proč v tom chtějí dělat takový bordel.
Středa, 17. února 2016 - 20:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 5-2002
Podívejte, já tam poslední čtyři roky denně jezdil. V intervalu půl sedmá až půl osmá. A obvykle jsem se trefil (náhoda je blbec) buď za 5 ve směru do centra a tudíž pozoroval lidi vystupující (málo) a nastupující (průměrně 15 - 20 lidí). Pokud jela 5 z centra, dával jsme přednost lidem, kteří přecházeli od zastávky směrem k parčíku - průměrně také takových 15 osob. Při nějakých 14 spojích DC ze Šárky do centra a 18 z centra do Šárky v intervalu 6:00 - 8:00 to bude nezanedbatelný počet lidí, kteří ten přestup využívají (dejme tomu 300 v každém směru). Jestli to je na 1T nebo 2T je vcelku fuk, můj příspěvek směřoval proti hlasům, že je zbytečná. Není.
Středa, 17. února 2016 - 21:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 1-2015
Jako určitě je potřebná, otázka je v jaké relaci. Určitě bych ji nebral z relace DŠ - Masaryčka, to by byla prasárna. Ale určitě bych si ji představil ukončit ji na Olšanech. Za Olšany by mohla jet buď 11 nebo 13 a to rovnou na dílny.

Káeme, chytám se, v kolik hodin bychom se sešli na tý malostranský???
[pozor] Já to říkal!!!!! [biggrin]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 07:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6956
Registrován: 5-2002
po létech psaní sem jste se konečně svezl pětkou a zrovna plno. - o kom to Káeme píšeš?

Ta zastávka je tam ale opravdu nešťasně pro oba směry - přecházení chodců opačně zase vyprázdnění křižovatky, když v zastávce stojí tramvaj. Ale víc karambolů je o křižovatku vejš.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 07:01:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 7-2011
Malatekd - Jakej bordel? Jasný odlišení, že je to výlukový a co je denní a co je noční.
Jinak pásmování je blbost tak akorát dobrá na nasrání lidí, je jenom dobře, pokud se od něj upouští.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 07:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 7-2011
můj příspěvek směřoval proti hlasům, že je zbytečná. Není.

Dobře, není zbytečná mezi půl sedmou a půl osmou. Ovšem dovoluji si upozornit, že den má 24 hodin, ze kterých je ta linka venku asi hodin 20.
A pokud někdo pořád tvrdí, že není zbytečná, tak si dovolím upozornit, že ale podle stejného mustru musí posuzovat i všechno ostatní - a v tom případě třeba taková linka 15 (Vypich-Palmovka) se rázem jeví jako mnohem vytíženější a efektivnější (jednak byla solo a jednak byla venku kratší dobu [proud]) a v popisovanou dobu jezdila taky pěkně narvaná. Takže podle tohodle klíče bylo zrušení 15 chyba. [biggrin]
LvP
Čtvrtek, 18. února 2016 - 09:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 10-2012
Bobik: A kam s ní potom dál? Kde se otočí?
Otočí se v ulici U Bruských kasáren. Sebrat odtamtud dvě parkovací místa pro zájezdové autobusy by nemusel být takový problém.

Co jste všichni s těma busama na kolejích jak nemocný? To opravdu nikomu nedochází, že to přináší víc problémů, než užitku?
Užitek z přestupu hrana-hrana mi zrovna na Malostranské přijde jako docela zásadní. A pokud se prohýbá povrch vozovky, tak je to způsobené nejspíš nevhodnou stavební technologií.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 11:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 1-2015
Jo myslím si, že tohle je celkem rozumné. 207 si zaslouží prodloužit.
[pozor] Já to říkal!!!!! [biggrin]
Jef
Čtvrtek, 18. února 2016 - 13:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5527
Registrován: 5-2002
No představa přestupu 22/5 je zajímavá, ale nevím, jak to ty lidi dělali těch 50 let co to spojení nebylo...[rofl]

A tohle má být argument zrovna od vás, Káeme, který tady jako "novou kvalitu" hájíte zavedení kdejakého okrajového minibusu, který pěti až deseti cestujícím za hodinu nabídne nástup o pár set metrů blíž k domu, který tady obdobně hájíte pendly s 810 pro jednotky cestujících, a který jste tu sám dlouhodobě navrhoval spojit 5/8 a 20? Kdyby tu někdo jiný rozporoval zavedení tramvajového spojení Malostranská-NR, tak ho jako první setřete něčím jako, že "no jo, nikdy se to tak nedělalo, tak vám to nevoní".

Dojíždění dejme tomu z Malovanky do Seifertovy bylo samozřejmě možné i bez 5+22. Několika způsoby, ale vesměs větší oklikou nebo s víc přestupy. Zrušením tramvaje MS-NR by se cestování v této a obdobných relacích zhoršilo.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6957
Registrován: 5-2002
Z Bělohorské větve se na Seifertku cestuje s jedním přestupem 3 způsoby (kombinací vznikne ještě jedna varianta 25/5). Káem může hádat, proč je ten 22/5 nejoblíbenější. Reálně se jede tím co zrovna jede, ale když to plánuji na internetu a mám možnost si vybrat kdy, tak je volba jasná. Pozor ale, pokud jsou na přestup na Malostranské jen 2 či 3 minuty.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18306
Registrován: 8-2005
pepan - v dobu kdys psal mejl jsem už byl v hospodě [jidlo] jsem staromódní a nejsem na netu furt. [nene] ale někdy příští tejden to klidně dám.
Bobik to definoval asi nejlépe, dobře, jedna hodina z 20. Beru.
Jef: no spojení 5 a 20 by bylo něco jinýho než současná 5
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 17:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 1-2015
Mně by zajímalo jak je na tom Ropid s tou ideou opustit jednotnej interval. Kdyby to padlo, dokázal bych si představit 5, 15 a třeba i něco dalšího v intervalu 16/20 min...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 17:53:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3473
Registrován: 5-2003
MettP: Opuštění jednotného intervalu bude snad hlavně znamenat opuštění 8min. intervalu ve špičce (takže ani nebude prostor pro takové kikotiny, aby něco jezdilo v i=16)
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:15:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18308
Registrován: 8-2005
Mettp: Nedělals u ČSAD v době totáče?
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 7-2011
A pokud se prohýbá povrch vozovky, tak je to způsobené nejspíš nevhodnou stavební technologií.
Tak to si ovšem dovoluji upozornit, že vhodná stavební technologie jaxi dosud nebyla vynalezena.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 18:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18309
Registrován: 8-2005
dovolili si vynalézt busy před vynálezem vhodné stavební technologie!!!! [biggrin]
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 7-2011
Káem - v zásadě ano. Dovolili si vynalézt příliš těžké busy. [proud]
Každá bus zastávka se dřív nebo později prostě rozorá. A že se zkoušelo na její povrch už kdeco. Přičemž i to "později" je o hodně, hodně kratší doba, než za jakou se rozorá průměrně kvalitní silně vytížená silnice.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 3-2011
Bobik: Vycházím už asi ze zastaralého konceptu, že spoje, které mají celou trasu společnou, tak mají stejné číslo. Lze uvažovat o odlišení číslování pro kratší a delší spoje (jako byla 22 a 23), ale proč by měly dvě linky, které mají naprosto shodnou trasu včetně obou konečných mít odlišné číslo, jen proto, že jedna jede přes den a druhá v noci? Zvlášť, pokud jde jen o výlukové linky?
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2513
Registrován: 7-2011
ale proč by měly dvě linky, které mají naprosto shodnou trasu včetně obou konečných mít odlišné číslo, jen proto, že jedna jede přes den a druhá v noci?
Právě proto! Co je na tom těžkýho k pochopení?
Běžnej kaštan není šotouš a chce informaci na první pohled bez dalšího študování. Tedy denní=kratší int, noční=delší interval.
To je úplně stejné jako s tím pásmováním, to lidi akorát pěkně sere. Zatímco například u "modelu 22/23" bylo hned jasný na první pohled, že 23 nejede až nakonec.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 1-2015
Bobík:
Právě proto říkám, že nejlepší bylo 22/23, protože pásmo.

V Mostě taky jezdí 1 a 4 z Litvínova do Mostu. Zatímco 1 jede na konečnou k Intersparu, tak 4 končí o 2 zastávky blíž, u DP. A nema problema.
[pozor] Já to říkal!!!!! [biggrin]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 1-2015
U ČSAD jsem vážně nedělal [lol] A jak to s tim souvisí, prostě jenom spekuluju, když se o tom mluvilo...
JPP
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:00:58  
Neregistrovaný host
86.49.103.95
Bobik: proč hned tak zostra? Vždyť je to novinka, v minulosti se linky s nepřetržitým provozem dělaly a nedělily se formálně na dvě linky s totožnou trasou, takže je zajímavé spekulovat, proč to najednou nejde. Jedna z pohádek říká, že při dnešních různých nocích v různé provozní dny je taková linka s nepřetržitým provozem pro současnou výpočetní techniku příliš komplikovaná a řešení formálního rozdělení na linky dvě tak snadné...
Ivoo
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:01:41  
Neregistrovaný host
62.245.76.55
RE: Odesláno Úterý, 16. února 2016 - 09:12:27
A co když to bude solo 21ka či jiné číslo s tím, že 3ka bude mít SD interval.
Pak
3: (Modřany) - Braník - Palačák - Václavak - Florenc - Invalidovna - Palmovka - Březiněveská

21: Braník - po 3ce - Těšnov - Vltavská - Maniny - Palmovka - Vysočanská. SD Interval
17: Tak jak je - metrolinka s pásmem.
1: tak jak je
25: tak jak je
12ka ....- Palmovka - Ohrada - Želivského - Strašnická - Kubánské náměstí.

Jenže to je posílení na Libeňáku, který není v dobrém stavu a blízké budoucnosti se bude muset uzavřít.
Takže možná jednu linku uberou. Jenže také by měla být linka v části bývalé 19ky Strašnice - Palmovka a někam.

Může to být úplně jinak.
[fotic]
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 1-2015
Jde o to, že na Václaváku by to sólo mělo problém. Ale nechce se mi věřit, že by přidali plnohodnotnou linku... Aby to tak byla třeba převedená 6 jezdící jen v pd [angry]

A furt ten Libeňák, pokud se provedou havarijní opravy, dá se v pohodě zachránit a opravy můžou pokračovat za provozu tram. Největší problém je to odsouvání...
Mladějov
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7891
Registrován: 3-2007
ten Libeňák, pokud se provedou havarijní opravy, dá se v pohodě zachránit a opravy můžou pokračovat za provozu tram.

Vážně ? Vy o tom něco víte (prosím tedy citaci, zdroj), nebo si to jen myslíte ?

Rozhodně je lepší to opravit z gruntu (a třeba na to i nějakou dotaci sehnat), než to flikovat pořád dál jako někde na Balkáně.
M.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 22:22:35  
Neregistrovaný host
185.14.232.1
To je úplně stejné jako s tím pásmováním, to lidi akorát pěkně sere.
Ta dvě čísla (a dva jízdní řády) lidi akorát s..ou. Pásmování je uživatelsky přívětivější přístup! Kéž by se Praha nikdy nevracela k té pitomosti značit dvě varianty téže linky, které se liší jen délkou, dvěma čísly. Z toho už jsme snad vyrostli!
Běžnej kaštan není šotouš, aby ho bavilo pamatovat si dvojnásobek linek a študovat dva jízdní řády místo jednoho, když chce popojet dvě zastávky ve Vršovicích a je mu úplně u [zadnice], jestli to někde na druhém konci Prahy končí na Malovance nebo na Bílé Hoře!
Čtvrtek, 18. února 2016 - 22:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 1-2015
Mladějov: Minimálně na fb Prahy 7 se to zmiňovalo a neřekl bych, že by takhle veřejně lhali. Je okolo toho strašně zmatků, pochybuju, že nějakej ten posudek vznikl opravdu pravdivě a nezmanipulovaně...

M.: Ve Vršovicích to možná nikoho nezajímá, ale třeba na Strossu u 17 by člověk na první pohled rád věděl, jestli má dobíhat nebo ho to stejně vyhodí o zastávku dál...

(Příspěvek byl editován uživatelem MettP.)
Čtvrtek, 18. února 2016 - 22:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12468
Registrován: 10-2004
MettP: Plnohodnotnou linku přes půl Prahy kvůli jedné zastávce nikdo nepřidá, protože by to ekonomicky neobhájil. Pokud skutečně linka Maniny - centrum bude, je velmi pravděpodobné, že půjde o upravenou linku 14 nebo 24. Abych to zobecnil, není vyloučeno, že se 6 v Holešovicích objeví, ale domnívám se, že celkový počet náležitostí v relaci Masarykovo nádraží - Praha 7 se nezmění.
Čtvrtek, 18. února 2016 - 23:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 1-2015
Tak začíná to vypadat, že už nejde jen o Maniny, ale i o Vysočany, kde je poptávka po spojení s P7...

Taky je možnost, že by jela 14 přes Hlávkův most na Maniny a 24 přes Republiku a Stross na Komunardů a přes Orteňák na Výstaviště. Akorát by teď přišla o centrum Veletržní, což by byla určitě chyba (ač je tam 17, ale kdo ji potřebuje...)
Pátek, 19. února 2016 - 00:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4975
Registrován: 6-2004
MettP: Já bych s tím zachováním provozu až tak moc nepočítal... MČ lhát nemusí... Jenom ji nějaký pseudoodborník, řekl že by to možná šlo zachovat provoz a oni se toho chytli...

Být tebou spíš bych brzo řešil jestli vůbec se dostane nějaká linka na Maniny na kalifornan...
Pátek, 19. února 2016 - 06:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2515
Registrován: 7-2011
Ta dvě čísla (a dva jízdní řády) lidi akorát s..ou. Pásmování je uživatelsky přívětivější přístup!
Jo? Tak to doporučuju si přečíst ty stížnosti, kde na pásmování lidi akorát nadávaj.
A zajímavé je, když je to teda tak dobrý, že pochvalný dopisy nějak nechoděj...[biggrin]
Pátek, 19. února 2016 - 08:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12470
Registrován: 10-2004
MettP: Tak začíná to vypadat, že už nejde jen o Maniny, ale i o Vysočany, kde je poptávka po spojení s P7...
Fascinuje mě tenhle boj o Vysočany. Tady je poptávka s bídou na 1 2T linku (poptávka 3700 cestujících), taky jde o trať nad metrem, byť stanice Českomoravská je 150 metrů stranou od Sokolovské (což jsou zhruba 2 minuty chůze). Tahle poptávka je nižší než Holešovice - Kobylisy, kde je 1 linka, je jen o cca 500 vyšší než je 10 v Ďáblicích. Druhá linka ve Vysočanech je akceptovatelná pouze za předpokladu, že pojede sólo linka do Kolbenovy. která by tu poptávku sama nárazově nezvládala. Mimochodem, poptávka ve Vysočanech je cca 20% poptávky po tramvajích v Karlíně a jsou tady tací, kteří by nechali v Karlíně taky 2 linky. To má být spravdlivé?
Pátek, 19. února 2016 - 08:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 1-2015
9001: Tak kaliforňan na Maninách je snad samozřejmostí, vzhledem k vytíženosti zastávky a tomu, kde všude byl. A taky už jenom kvůli tomu, kde by se ty všechny linky ukončily. Rozvrtat si půlku sítě řetězenim na Dělnický snad nechce nikdo...

Orky: Já jenom cituji, co jsem si přečetl, asi má Ropid pocit, že jedna linka tam ty tramvaje zabíjí... Taky bych (a mnoho ostatních) byl radši za linku z Holešovic do Kobylis, kde je ten přestup na Palmovce pro lidi směřující na Bulovku hrůza... Ale nejspíš do tech Vysočan pojede ta 1T 19 a k tomu se ta druhá linka dá snést, ne?
Pátek, 19. února 2016 - 09:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 7-2011
Orky, MettP - tak asi v Karlíně lidi málo řvou, zatímco ve Vysočanech řvou hodně, no. [proud]
Ropidu to je jedno, ten vychází z výsledků tý dotazovací ankety. No a lidi ve Vysočanech holt chtěj ještě jednu linku.

Ale když bude nějaká schůze, může tam Orky se svým ekonomickým pohledem na věc to jít zkusit lidem vysvětlit, že nemaj nárok, bo se to nevyplatí. By mě docela zajímalo, co by mu řekli. [biggrin]
M.
Pátek, 19. února 2016 - 09:08:58  
Neregistrovaný host
185.14.232.1
Bobik: A zajímavé je, když je to teda tak dobrý, že pochvalný dopisy nějak nechoděj...
Pochvalný dopisy nechoděj (skoro) nikdy na nic, lidi píšou v 99% případů jen, když chtějí něco kritizovat. To se snad v tomhle vláknu řešilo tisíckrát.

Já chápu, že systém dvou linek má svoje výhody, ale svoje výhody má i pásmování, a ty se podle mne dotýkají mnohem většího počtu lidí
(Rozdělení na dvě linky je užitečné jen pro ty, jichž se pásmo přímo dotýká, tzn. třeba na 17 pouze cestujících ve směru Kobylisy, kteří chtějí jet do některé ze zastávek v pásmovaném úseku - z celkového počtu cestujících v tomto směru je to samozřejmě jen výrazná menšina. Pro všechny ostatní, třeba jedoucí z Braníka na Staroměstskou, jsou dvě čísla a nutnost koukat se do dvou JŘ zbytečná komplikace, protože nemá jakýkoli vztah k jejich vlastní cestě. V opačném směru, kde žádné pásmo není, je pak výhodnější úplně pro všechny mít jedno číslo a jeden jízdní řád. Ergo systém dvou linek má svou výhodu pro menší část cestujících v jednom směru - přesné procento bude samozřejmě na každé lince jiné - zatímco systém jedné pásmované linky má svou výhodu pro celou jednu polovinu cestujících a větší část druhé poloviny cestujících. Tedy pro drtivou většinu celkového počtu cestujících. Není tedy důvodu, aby nebyl zvolen model uživatelsky přívětivější pro naprostou většinu, bez ohledu na to, že malá část té menšiny, kterou to vyhodí na výstavišti ve smyčce, se naštve a napíše stížnost. Pro skutečně jen pár lidí, kteří nedávají pozor, nastoupí omylem do "krátké" sedmnáctky a ještě přeslechnout hlášení u Veletržního paláce, že to jede do smyčky, není nutné komplikovat život úplnš všem cestujícím linky 17. A to analogicky platí pro jakoukoli další linku.)
Já tedy uznávám, že oba systémy mají něco do sebe, jen jsem ironizoval to totální (a vulgární) zavržení toho z obou systémů, který je lepší pro většinu lidí.
Pátek, 19. února 2016 - 09:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12471
Registrován: 10-2004
Bobik: Orky narozdíl od Bobika chápe, že peníze nerostou na stromech a že za určitý balík se dá koupit jenom určité množsví věcí. Ty si ze svého platu taky nekoupíš všechno, co chceš, protože na to nemáš. A Praha je na tom podobně. Mě štve, že u tramvají není problém vyhodit do luftu nemalé miliony (často v sedmiciferné podobě), aby se někomu něco splnilo nebo se někde vytvořila směrová nabídka přestože je důsledkem převážení vzduchu. A když přijde řeč na autobusy, tak je tam problém přidat několik spojů ve špičkách, protože na to nejsou peníze, byť jde třeba o sumy ve statisících.
LvP
Pátek, 19. února 2016 - 10:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 10-2012
MettP: Pokud bude potřeba, výlukové vedení bez Manin se udělá poměrně snadno: 1 a 25 polookružně okolo Holešovic proti sobě, 12 z Letné přes Vltavskou a Dělnickou k výstavišti. Na druhém břehu 31 Lehovec – Spojovací. K tomu možná X12 Nádraží Holešovice – Povltavská – Palmovka.
Jako poměrně pravděpodobnou variantu vidím vložení trvalé jednoduché nebo dvojité kolejové spojky někde u Manin. Nikdo asi nebude chtít na tři roky zablokovat jeden ze dvou kaliforňanů. Výstavba jednokolejné trati v Jateční a Jankovcově je zřejmě úplná fikce, přestože by to bylo jedno z mála řešení, které by nevázalo relativně velký počet kačen.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Pátek, 19. února 2016 - 10:54:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 7-2011
Orky - ach jo, mě to nevysvětluj. Běž to vysvětlit TĚM LIDEM, jo? Řeknu ti, co bys asi tak uslyšel - něco v tom smyslu, že platěj daně a že to chtěj. A že na jiný kraviny peníze jsou, ale na tramvaj ne? Jak to? A podobně. No znáš to, ne a dokážeš si to asi představit.
Mimochodem, pokud to lidi chtěj a budou tim jezdit, tak to v žádným případě nejsou vyhozený peníze. A lze čekat, že tam tedy asi bude jezdit víc, než tři báby do Teska. Ostatně co vzpomínám, když tam ještě končívala osmička, nikdy jsem to nedovez prázdný, vždycky tam alespoň na sedačky někdo byl (i když chápu, to bývalo ještě v dobách, kdy bylo normální linkový vedení a intervaly).

M - co bylo kde vulgárního, pěkně prosím?
Pátek, 19. února 2016 - 11:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 7-2011
M - Jo, já ty argumenty ohledně pásmování beru a uznávám, že zněj logicky, ale lidi je zjevně neberou a spíš jim to vadí. Soudě dle jejich raekcí. Jinak asi by ses divil, ale lidi si v těch návrzích nejen stěžujou na to, co jim vadí, ale i horujou pro to, co se jim naopak líbí. I na věci, na který se jich nikdo neptal. No a na to pásmování právě stížnosti byly, ale že by se za něj někdo bral, to ne. Spíš jsou naštvaný, že linka co jezdí "až tam" je tam nedoveze. A se študováním JŘ to zas tak žhavý není. Buď vědí, čím a kam chtěj jet, nebo to nevědí, a študujou stejně celej sloupek. A těch případů, že by tam, kam chtěj (před pásmo), jela jen jedna linka, zas tolik není. Navíc se stejně jedná o ML, který "jezděj furt", takže nic neštudujou a čekaj.
Pásmovaná je 3 do Bráníka - a Podolím stejně jezdí další 2 linky, takže buď nic neštudujou a čekaj, nebo stejně študujou 3 JŘ, 17 na Výstaviště, ta jezdí od Staroměstský sama (a mezi Jiřákem a Divadlem), jenže v ML intervalu, takže nic študovat potřeba není, 16 na Kotlářku, takže od Anděla 3, resp ve špičkách 4 linky, navíc 9 v ML intervalu, tam taky potřeba nic študovat není, bo po Plzeňský prakticky "furt" něco jezdí. Navíc 16 má tu lepší formu pásmování, kdy ve špičce jede do Řep všechno, takže tam vlastně není co řešit. Stejnětak jen ve špičkách a všechno je 11 na Spojovací, 6 na Barrandov, taky není co řešit. Ostatně tohle se ani nebere jako pásmo, nýbrž jako prodloužení, čili výhoda.
Takže nám zbývá pásmo na 22 z Nádr. Strašnice. Zase metrolinka, zase nemá cenu koukat do JŘ, jen čekat.
Tedy lidi před pásmo nic študovat nemusej a lidi za pásmo vlastně taky ne, bo hned na prví pohled vědí, že tohle je tam ne/doveze. Zatímco teď jsou naštvaný, že jim někdo sebral půlku dvaadvacítek.
Mimochodem co vím, tak zrovna na pásmo 17 ty stížnosti byly.
Prostě lidi to berou tak, že přidání kratší linky je výhoda, bo toho maj víc, zatímco pásmování je prohra, bo jim někdo půlku sebral. Čili i při zachování počtu spojů na např. 17 a přečíslování kratší půlky na 27 je to výhoda. "Přidali" jim linku. Zatímco i kdyby přidali třetinu spojů a tedy toho jezdilo víc (a tím pádem častěji), ale zavedli pásmo, je to nevýhoda, bo jim "sebrali tramvaje". Logiku to sice kolikrát nemá, ale lidi to prostě chápou takhle.
P.S. Škoda že na srazy nechodíš, probrat jsme to mohli. A i zajímavý věci ses na téma dozvědět mohl. [wink]
Pátek, 19. února 2016 - 11:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 812
Registrován: 3-2004
Podle mého pozorování na Libeňském mostě je nejslabší linka č. 1, takže pokud by něco mělo jít z kola ven, tak je to tato linka. Pokud by 1 jela Karlínem (což by znamenalo, že by udělala na Palmovce objezd, ale možná právě spojení z nového Žižkova do Karlína a na Florenc by bylo zajímavé), mohla by se 3 vrátit na Maniny. Ona Praha 7 řve i kvůli spojení na Bulovku, což by 3 také řešila.
Pátek, 19. února 2016 - 11:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10131
Registrován: 5-2004
Stížnosti na pásmo jsou naprosto samozřejmý a vyplývaj ze samý podstaty pásma a pravidelnosti pražskýho provozu. Neboli - po nastudování JŘ "kdyže jede ta dlouhá" tato dokonce i v daný čas přijede. Až na to že je vyhodí cestou protože to je zpožděná krátká, kterážto ale ve své poloze pro změnu bude nahrazena dlouhou...
Pátek, 19. února 2016 - 12:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6695
Registrován: 2-2006
M: "toho z obou systémů, který je lepší pro většinu lidí"
Čistě tvůj osobní názor, pro většinu je samozřejmě lepší a přehlednější systém odlišných čísel při odlišných konečných.
Dovedeno ad absurdum by tvůj návrh znamenal, že od Míráku na Karlák by se musely všechny linky přečíslovat na jednu společnou, protože v jízdních řádech 4 linek se vyhledává skutečně obtížněji než v jednom...

Bobik: Taky už sem na Výstavišti kolikrát dostal vylágoš, že je zas nějaká změna nebo že 17 přece VŽDYCKY jezdí do Kobylis...
A to přestože jsem byl přesně načas Petře Vlčku... [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 19. února 2016 - 12:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 684
Registrován: 4-2006
Škoda že na srazy nechodíš, probrat jsme to mohli. A i zajímavý věci ses na téma dozvědět mohl.

Co třeba? Káem nám letos dluží report.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Mladějov
Pátek, 19. února 2016 - 12:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7894
Registrován: 3-2007
No a kromě vámi uváděných nevýhod (Bobik, PV a další) nezapomínejte na dvě věci : Jednak pásmování nemá v Praze tradici, tudíž je hůře přijímáno, a věc druhá, která vadí nejen mně : Když tu tram dobíhám, tak jako informaci mám jen číslo, tudíž s jazykem na vestě zjistím, že z ní musím zas vylézt.

Jako cpát do Prahy mocí mermo všechno, co viděli šotouši někde jinde, je hloupoučké.
Pátek, 19. února 2016 - 13:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 1-2015
Obecně je to prostě nesmysl, v Praze vždycky jezdilo hodně linek s pevnými konečnými, viz třeba dřívější posily Sokolovská - Vysočany a další. U autobusů to bylo ještě výraznější. I to přispívalo k tomu, že byli vždycky všichni s pražskou mhd spokojeni, ta předhlednost sítě byla výjimečná... Teď je šance to napravit a doufám, že to vyjde.
watslaw
Pátek, 19. února 2016 - 13:56:48  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
No zrovna u té 22 versus 22/23 může být pásmo výhodné v tom, že pokud se bude pásmovat i na Vypichu nebo Malovance, v systému pásma je možné vést na Bílou Horu spoje z Radošovické a naopak, aby vycházely proklady/návaznosti na obou koncích (s 26 resp. 25). Krátká 23 s velkou pravděpodobností vyjde tak, že jeden konec nebude vycházet (jde hlavně o víkendy a večery).
M.
Pátek, 19. února 2016 - 14:01:44  
Neregistrovaný host
185.14.232.1
Bobik: Proč nikdo nenapíše reakci na podporu pásma? Z jednoduchého důvodu:
Jak už jsem psal, naprosté většiny cestujících na dané lince se zkrácení na jednom konci vůbec nijak nedotýká, ať už je značené jakkoli. Tudíž onen člověk ve Vršovicích, co chce popojet dvě zastávky, vůbec neřeší nějaký druhý konec Prahy, a tudíž ani nemá nejmenší ponětí, že by to mohlo být rozdělené na dva jízdní řády a on se tak musel koukat do dvou místo jednoho (nebo do tří místo dvou na Čechově nám., nebo do čtyř místo tří na Kubáni). Je to pro něj výhodnější, ale on to neví. A je to tak správně - právě to, že dvojitá konečná na Praze 6 nemá sebemenší vliv na cestujícího ve Vršovicích, je výhoda pásmování, logicky to ovšem znamená, že ti cestující z Vršovic pochvalné dopisy psát nemůžou, protože o té výhodě vůbec nevědí - to je nutná podmínka té výhody. A takhle to analogicky funguje kdekoli jinde. Nejde jen o tramvaje, ale i o řadu autobusových linek.
Logiku to sice kolikrát nemá, ale lidi to prostě chápou takhle.
To nezpochybňuju.[happy] Opakuju ale, že ti stěžovatelé, co mají s pásmem problém, nejsou ani zdaleka reprezentativním hlasem všeho kaštanstva (jakkoli někdy vytrvalý důchodce může přimět radnici k akci k požadování něčeho, co skoro nikdo pro něj nechce - viz nedávno řešená "spádová pošta" pro Košík).

Demon3: pro většinu je samozřejmě lepší a přehlednější systém odlišných čísel při odlišných konečných
Povídali, že mu hráli. Většině je to myslím úplně ukradené a o významu stěžovatelů viz výše.
Dovedeno ad absurdum by tvůj návrh znamenal, že místo céčka budou jezdit C (Háje - Ládví) a D (Háje - Letňany).

Mladějov: Když tu tram dobíhám, tak jako informaci mám jen číslo, tudíž s jazykem na vestě zjistím, že z ní musím zas vylézt.
Odhaduji, že na 5 lidí s tímhle problémem připadá tak tisícovka těch, co jim pásmování naopak (nevědomky) pomáhá.
Jednak pásmování nemá v Praze tradici
Jo, tenhle argument beru. Na druhou stranu zastávky na znamení taky tradici nemají, přesto se po západním vzoru zavedly a fungují velmi úspěšně.

Jako cpát do Prahy mocí mermo všechno, co viděli šotouši někde jinde, je hloupoučké.
Ale když je to dobrá věc, jako třeba pásmování, stojí za to to zkusit. Viz ty zastávky na znamení.
Mimochodem, jestli jsem na západě viděl něco, co bych v Praze rozhodně NEdoporučoval, tak jsou to dveře na fotobuňku. Během několikatýdenního pobytu jsem viděl až příliš mnoho uskřípnutých kabelek, ručiček, nožiček a jiných tělesných oudů...[biggrin]
M.
Pátek, 19. února 2016 - 14:01:57  
Neregistrovaný host
185.14.232.1
watslaw: Díky, to jsem zapomněl. Při pásmování na obou stranách vznikají při systému dvou čísel dost problémy - krásným příkladem byly S9 a S29, kde to prostě ne a ne a nevycházelo.

MettP: Máme evidentně dost jiné chápání pojmu "přehlednost". Pražský systém s obrovským množstvím autobusových linek, lišících se v podstatě jen pásmem a čítajících někdy jen pár spojů, to byl dost odstrašující příklad a rozhodně to nebylo "přehledné".
Pátek, 19. února 2016 - 15:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6958
Registrován: 5-2002
M: Samozřejmě pevná jedna konečná u autobusů, dlouhodobě stálé číslo linky na ulici to dnes v Praze nefrčí. To by si šotoroprdi neměli s čím hrát.
Ideální je linka, kterou každý rok zakroutíte jinak a zpřeházíte konečné tak, že půlka lidí jede na opačnou stranu než chtěla. Na Praze 6 je příkladem linka 108. Její proměny by daly na diplomovou práci nebo alespoń na bakalářku. Tuhle jsem marně tvrdil, že Střešovicemi jezdí 108. Půlka hospody totiž tvrdila, že tam jezdí 168 a druhá 216. Asi tak.
Pátek, 19. února 2016 - 15:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12473
Registrován: 10-2004
Bobik: Lidi platěj daně za to, aby dostali nabídku odpovídající poptávce. Tohle by si měl schopen koordinítor obhájit. Pokud by lidi všude měli dostat to, co chtěj, tak stojí doprava v Praze násobně tolik, co teď. Jenže víc peněz nikdo nepřidá, protože by nebylo na jiné, taky potřebné, věci. Jsou místa, kde je potřeba výkony navýšit, protože tam spoje jezdí plné. To je potřeba zajistit především. A až potom se zabývat tím, aby lidi ve Vysočanech nečekali "moc dlouho" na tramvaj nebo nemuseli na Palmovce přestoupit.
Pátek, 19. února 2016 - 15:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 1-2015
Jsou místa jako Ječná nebo Seifertova, kde i kdyby se navyšovalo do nekonečna, vždycky tam bude občas problém. To by se musely 9 a 22 nějak přeměnit na trojlinky v intervalu 2,777 a to kvůli dvěma zastávkám opravdu nestojí za to. A cpát tam další linku, která akorát pojede na kufru jiné, viz Karlín, je zbytečnost. Pro Karlín je řešením ideálně posilová 21, horší to nebude, zmírní se případný řev a pár lidí to vezme i jako plus (další linka) [biggrin] Úsek Vltavská - Letná by taky potřeboval posilu, ale bere se to, jako že se lidi na dvě zastávky zmáčknou.

Nemám ponětí, kde by bylo účelné nějak posilovat, je teda prostor pro doplnění základních vztahů jako Maniny - centrum a zlepšení obsluhy mizerně obsloužených úseků jako Vysočany.
Pátek, 19. února 2016 - 15:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18311
Registrován: 8-2005
malatekd, bobik, pepan a další ad čísla linek:
- 37 jede jen na černokosteleckou, 65 až k UDDP
- 65 navazuje na 55 (všiměte si shody na druhé číslici), 67 navazuje na 57
- chudinka 59 [blush]
Tak proto ty čísla.
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Mladějov
Pátek, 19. února 2016 - 15:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7895
Registrován: 3-2007
Mizerně obsloužených úseků jako Vysočany ?

Koukám vy berete všechno podle toho kam jezdíte vy a to chcete posilovat.

Šestnáctka ve 2T naprosto dostačuje odvézt ty, co nechtějí do metra a cpát tam jakoukoliv jinou linku navíc je vyhazování peněz.Jezdím tudy pravidelně (z Orionky) a v 80% i sedím.

Jestli jsou takto relevantní i vaše poznatky o Libeňáku, tak si vás zařazuji do kategorie "Kecal".
Pátek, 19. února 2016 - 16:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18312
Registrován: 8-2005
Bobik a pár dalších: tak znova opakování, vidim že už neudržíte:
1) ad stížnosti JE PROKÁZÁNO že spokojenost řeknete 3 lidem, nespokojenost 10. Z toho plyne vyšší četnost stížností nad pochvalami (ne z toho že by bylo něco blbě nebo dobře)
1a) stížnosti píše specifický druh lidí, který má na to čas a je nasranej na celej svět (důchodci) Jakkoliv jejich počet roste, reprezentují cca 25% populace. Pak ještě píšou šotouši, ale to je kapitola sama pro sebe. Normální člověk nepíše.
2) ad pásmování versus proklady - nepovedené proklady linek 3 a 33 opět aktuálně vidíme v Libni. jedou v int 4-16 (ještě že je mezi nimi desítka, tak je to 4-4-12) Prostě: U jedný linky nikdo nenapíše interval 1-1-1-12, u čtyřech linek to udělaj bez zardění. proto má jasnou přednost a výhodu pásmování aby se zabránilo idiocii grafikonistů. [kladivo]
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Pátek, 19. února 2016 - 16:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18313
Registrován: 8-2005
Mouser: protože byl sraz na v podstatě nejvyšší možné úrovni, přidal se k zákazu fotografování i zákaz vynášení. Prostě je třeba chodit. [lame]
Jirka j: Ta pověra o bulovce je už jen pověrou z dob tzv. spádovosti nemocnic. Navíc nyní se vše z P7 vozí na Františka. jednička a 25 jsou ÚPLNĚ STEJNĚ OBSAZENÉ protže to obsazení je ve společném úseku. Ty cesty na konečnou jsou jen formalita. Kdyby jezdila metrolinka v trase Malovanka-Palma, nic by se nestalo.
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
Pátek, 19. února 2016 - 16:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18315
Registrován: 8-2005

Počet zájemců v lince č. 3 směrem na Hlávkův most (tedy zejména těch z Manin, pokud bychom připustili, že před tim jela 14) [crazy][proud]
[ok]Děkuji všem, kteří se zúčastnili srazu. Tak zase v srpnu [wink]
OZ
Pátek, 19. února 2016 - 16:51:48  
Neregistrovaný host
5.102.48.2
To nevadí, že v tom nikdo není, to spojení tam bylo 80 let, tak nechápu proč by mělo zmizet [proud] A zapomněl jsem dodat, že Maniny jsou rozvíjející se oblast a všichni obyvatelé přístavu a té jedné kancelářské budovy potřebují na Václavák, což Káemova dokumentace jasně ukazuje [biggrin]
Pátek, 19. února 2016 - 17:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 1-2015
Mladějov: Do Vysočan vážně nejezdím, akorát mi přijde jedna linka v tak osídlené oblasti málo, když třeba Hostivař musí mít nutně 2 (3) a k tomu busy...

Káem: 1 a 25 na tom nejsou stejně, rozhodně je zajímavější cíl Břevnov, než Petřiny a na východě je díky nádraží a Harfě taky plnější 25. A k tý 3, kdy to jako bylo? Já klidně udělám fotku ráno, kdy je plná a to i když jede z Manin na kufru 1...