Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 22. června 2016 - 10:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12803
Registrován: 10-2004
Mladějov: Sólo 15 bude hlavně průser kvůli tomu, že jede na Masaryčku. Hlavně při nárůstu 4,5% výkonů je to snadno řešitelný problém, jen by se nesměly ty peníze vyházet za nesmysly jako 2 soupravy ve Vysočanech, 4 2T linky ve špičkách na Barrandově nebo 3,5 linky ve špičkách v Modřanech.
Mladějov
Středa, 22. června 2016 - 10:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8358
Registrován: 3-2007
Jistě, třeba 16 ve Vysočanech plně postačuje, tam je to blbost na entou, když to srovnám s tím Žižkovem, kde se to odvozí i za stávajícího stavu (tedy 5,9,26), ale nesmí docházet k nějakým nepravidelnostem.
To je pořád to samé : naprosto nerovnoměrná vytíženost, nepřizpůsobení nabídky poptávce.
Středa, 22. června 2016 - 10:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12805
Registrován: 10-2004
Mladějov: Hlavně je škoda, že se těch 130 milionů radši nedá na metro. Při variabilních nákladech 40% z celkového nákladu na výkon bychom mohli ročně navýšit výkony u metra o 650 tisích vlakokilometrů. Za tuhle sumu bychom mohli na všech 3 linkách navýšit počet párů spojů o 48 na každý víkendový den! Slušná porce. Pro příklad bychom mohli o víkendu jezdit od 8 do 20 hod v intervalu 5 minut, v neděli od 8 do 12 v intervalu 6 minut.
Středa, 22. června 2016 - 11:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7269
Registrován: 5-2002
Orky: Ale oni nám cestující nechtějí jezdit jen metrem. To dali v anktekách dostatečně najevo. Už třeba kvůli bezbariérovosti.
Středa, 22. června 2016 - 11:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12806
Registrován: 10-2004
Borovička: ...a proto je ankety potřeba brát jenom jako doplněk a dopravu dělat spíše podle faktů.
Středa, 22. června 2016 - 11:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 3-2011
Změny jsou celkem OK. Obstojně vyřešené Vysočany, Žižkov, Spořilov, nové spojení Modřany - Anděl, linky 2,6 a 15 taky vidím jako pozitivum.
Za sebe to vidím dobře. Lepší než současný stav.
Sóla samozřejmě do Prahy patří.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (9x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 050 km
Středa, 22. června 2016 - 12:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5295
Registrován: 6-2004
Fkam: Bohužel v PD kde je spousta křižovatek opravdu na knop, tak nepatří... Navíc je to stejný průser jako byl u střídání sol a souprav na lince 3...
Mladějov
Středa, 22. června 2016 - 12:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8361
Registrován: 3-2007
Jo, já to také jako celý návrh nevidím špatně, ale sóla prostě zhoršují průjezdnost a kapacitu křižovatek a nemají v provozu žádnou rezervu na nárazovou frekvenci.
Minimálně v PD rozhodně ne !
(on na to DP přijde sám, až nesežene řidiče).
Středa, 22. června 2016 - 12:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12807
Registrován: 10-2004
Fkam: Jenže hlavní zásadou by mělo být to, aby za přidělené peníze na dopravu doprava vyhovovala většině, aby se cestující vezli kulturně a aby to zvládala dopravní infrastruktura. Sóla ve špičkách v centru mají kapacitní problémy, proto jich už zbylo minimum spíše na okrajových vztazích, kde přeplňování nehrozí (linka 13). Ale jinak souhlasím s tím, že jeko celek je to lepší, než současný stav.
Středa, 22. června 2016 - 12:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7270
Registrován: 5-2002
...a proto je ankety potřeba brát jenom jako doplněk a dopravu dělat spíše podle faktů. - jo to tady vlastně bylo v kampani - Prostě to uděláme. A bude to fakt - jinak jsem nepochopil podle jakých faktů to pak má být.
Středa, 22. června 2016 - 14:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18833
Registrován: 8-2005
TAK TO JEŠTĚ DOPLNÍME:

Rada hlavního města Prahy dnes schválila návrh linkového vedení tramvají, který začne platit 28. srpna letošního roku. Finálnímu návrhu předcházela podrobná veřejná debata s městskými částmi i občany a byla zapracována většina jejich připomínek.



„Finální podoba linkového vedení tramvají je výsledkem, troufám si říct, největšího pražského kompromisu posledních let. Od začátku přípravy jsem trval na tom, aby byl dán maximální prostor požadavkům městských částí a občanů, a jsem rád, že ho dostali. Troufám si tvrdit, že výsledek je velmi dobrý a pomůže Pražanům. Zároveň velmi rád slibuji, že jde o řešení, které by mělo nyní zůstat stabilní na řadu příštích let,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek.

Důvodem ke změně byla dostavba nového úseku metra do stanice Nemocnice Motol a s tím související poklesem vytížení tramvajových spojů, připomínky městských částí na zřízení či obnovení některých přímých tramvajových spojení a potřebou posílení provozu PID v souvislosti s připravovaným rozšířením zón placeného stání. Zásadním podkladem pro přípravu změn byly podněty od městských částí a veřejnosti.

V závěru dubna 2016 byly veřejnosti předloženy tři variantní návrhy možného vývoje tramvajové sítě (modrý základních úprav, oranžový příležitostí a zelený vídeňský), které byly postoupeny městským částem k připomínkám. Finální fialový návrh zahrnuje prvky současného stavu, modrého a oranžového návrhu.

Celkové navýšení objemu výkonů v tramvajové dopravě dle finálního návrhu činí ročně 4,5 % ( cca 130 mil Kč). Potřebné finanční prostředky v roce 2016 budou řešeny v rámci pravidelného čtvrtletního vyúčtování roku 2016. Pro rok 2017 bude navýšení zahrnuto do plánu výkonů schvalovaných v rámci rozpočtu hl. m. Prahy.



Praha 21. 6. 2016
[pozor][new] IDEÁLNÍ 12: SÍDL.BARR-...KAMENICKÁ a dále polovina spojů:-Veletržní - Orten - Tržnice -Kamenická a druhá polovina spojů: -Tržnice - Orten - Veletržní - Kamenická. [tramvaj][tramvaj]
Středa, 22. června 2016 - 17:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18834
Registrován: 8-2005
Borovičko - z průzkumů i fakt vychází o metru něco úplně jiného. Nevydávejte tady svoje přání za realitu. A za domácí úkol si vyhledejte % bezbariérovosti metra.
[pozor][new] IDEÁLNÍ 12: SÍDL.BARR-...KAMENICKÁ a dále polovina spojů:-Veletržní - Orten - Tržnice -Kamenická a druhá polovina spojů: -Tržnice - Orten - Veletržní - Kamenická. [tramvaj][tramvaj]
Čtvrtek, 23. června 2016 - 00:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 1-2012
Hned ta první :-)

reklama na metro
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 23. června 2016 - 07:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 7-2011
Provoz sólo vozů, včetně nízkopodlažních rekonstruovaných vozů T3, ve směrovém oblouku u Národního divadla, kde je zákaz potkávání těchto vozů navzájem...
Počítám, že ta potkávačka brzo padne. Před časem v noci jsem tam viděl nějakou šarádu s Wanama, počítám, že se zkoušelo jak moc to ne/projede. A vzhledem k tomu, že se tam budou posílat, tak asi dobrý.

Jenže hlavní zásadou by mělo být to, aby za přidělené peníze na dopravu doprava vyhovovala většině, aby se cestující vezli kulturně a aby to zvládala dopravní infrastruktura.
V tom případě: 1)nesplněno, 2)nesplněno, 3)nesplněno. [proud]
1) většina by si dopravu představovala jinak - lépe. 2) cestující se kulturně stejně nepovezou, viz dále 3) na infrastrukturu se ani nešáhlo, nové (odlehčovací) tratě v centru nejsou a nebudou, se SSZ se neudělalo nic (mimo dlouhodobého plíživého zhoršování), snaha vyhánět auta z kolejí veškerá žádná, tudíž infrastuktura to ne/bude zvládat stejně jako dřív. Pořád se to bude sjíždět, pořád si to bude ujíždět, pořád se to bude podjíždět, pořád to místy budou dobytčáky.
[biggrin]
Čtvrtek, 23. června 2016 - 07:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7271
Registrován: 5-2002
Káeme - metro a bezbariérové? Skoro nikde. Všude jsou nějaké schody, výtahy ústí většinou někde úplně mimo prostor, na přestupech jsou pochodová cvičení. Přestup hrana hrana je v metru věc neznámá, leda že by někdo jezdil tam a zpátky.
Čtvrtek, 23. června 2016 - 08:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 7-2011
Borovička - ale to nesmíš tak brát. Podstatný jsou údaje v brožurkách a v těch když se píše, že většina stanic je bezbariérových, tak to tak prostě je a tečka. Na tyhle šťouraly, co poukazujou na realitu néjni nikdo zvědavej...[biggrin]
Mimochodem, z podobného soudku - já jsem třeba dodnes nepochopil, proč se do statistik berou jako preference i bumlíky. Tedy věc, která (částečně, dá se přeskočit) fyzicky zabraňuje vjíždět autům tam, kde beztak nemají co dělat. V tom případě se tedy do preferencí musí počítat i takovej obrubník, bo úplně stejně zabraňuje vjíždět na chodník. A tedy máme kilometry preferenčních opatření pro chodce...[crazy]
Čtvrtek, 23. června 2016 - 11:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 3-2011
Diskuze o maximální metrolizaci promocí tramvajových linek.
Linka 59 by jela Rsdlická-Anděl-Újezd-Národní divadlo-Jiráskovo náměstí-Palackého náěmstí-Výtoň-Albertov-Kubáň-Želivského-Palmovka-Dělnická-Vltavsk á-Těšnov-Náměstí Rep.-Pražský hrad-Prašný most-Podbaba, a jediná neobsloužená zatsávka mi vychází Myslíkova. Případně by to šlo ještě mezi Jiráskovým a Palackého náěměstím vzít přes Myslíkovu a Karlák.
Čtvrtek, 23. června 2016 - 14:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 3-2011
Od ledna by se měl zrušit rozjezd z Lazarské v 0:15 a 5:00. A bude těch změn v noční dopravě více.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (9x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 050 km
Čtvrtek, 23. června 2016 - 20:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2015
Jevec: 14 na Barr nepatří. Jdi se léčit!!!
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Čtvrtek, 23. června 2016 - 21:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 6-2004
Fkam: Ono toho bude víc celkově. Až se politikům rozsvítí, že "Revolucí II" musí dát na tramvaje přes 300 mega...
Pátek, 24. června 2016 - 06:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5811
Registrován: 4-2003
9001:Až se politikům rozsvítí, že "Revolucí II" musí dát na tramvaje přes 300 mega...

Pane bože, šotouši na ROPIDu zase škodí dopravě jak jen nejlépe mohou. Jestli něco potřebuje více peněz na posílení, tak je to metro a ne tramvaje!!!
Pátek, 24. června 2016 - 07:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12812
Registrován: 10-2004
Brame, kde se v Tobě bere ta jistota, že za navýšením prostředků stojí zrovna ROPID?
Pátek, 24. června 2016 - 08:38:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 1-2015
Fkam: Správně, 0:15 ještě tu a tam dojíždí metro a od pěti se metro naopak rozjíždí, takže to bych takovou tragédii nebral.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Pátek, 24. června 2016 - 11:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 11-2008
Tak tohle je síla, 165 jezdí o prázdninách z Jižního Města ve víkendovém intervalu celý týden (zatím jen na části trasy). Ne že by jezdila plná, ale tohle je příliš.

http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/165/20160702/165_(210_2)Z.pdf

Aneb na tramvaje se někde ušetřit musí. Nebo, že by nebyly řidiči?
Pátek, 24. června 2016 - 11:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 12-2007
Pavhob:
V pracovní dny jsou tam ve špičkách vložáky Háje - Zbraslav, viz. zde:
Zas taková trága to ještě není. Otázkou je, jestli to bude mít kdo jezdit ;-)
PS: Ropid argumentoval tím, že v úseku Háje - JM pořád něco jezdí a terminál Háje bude přes léto volnější, tak se to tam vleze.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jon_pimmon.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jon_pimmon.)
Pátek, 24. června 2016 - 12:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 11-2008
1. Pokud budou busy PID jezdit i nadále na odstavy manipulačně z Hájů na Jižní Město, zkrácení části spojů u 165 nechápu
2. Sedlový provoz po 30 znamená prodloužení intervalu na dvojnásobek. Navíc v době koupací sezóny (Šeberák) a první dny i při výluce metra C (Kunratice a Libuš mohou využít z oblasti Staroměstské apod. tram + 165)
3. Jsem zvědavý, zda se uvedeným Ropid pochlubí i na WEBu v trvalých změnách.
Pátek, 24. června 2016 - 12:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 12-2007
Tak co si budeme povídat - při téměř každodenních výpadcích spojů na této lince i dnes ten interval dostává docela na [zadnice]. Tak třeba je to razantní omezení naopak vstřícný krok dopravci, že to menší množství spojů by konečně mohl i v době dovolených odjet. Koho zajímá cestující?

Zajímavější bude, až vypadne spoj v tom půlhodinovém intervalu - to už pořádně naštve.
Každopádně nejedná se o trvalou změnu, ale o prázdninový JŘ a jako takový na webu samozřejmě vyvěšený je.


(Příspěvek byl editován uživatelem Jon_pimmon.)
Pátek, 24. června 2016 - 13:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12813
Registrován: 10-2004
Pavhob: Proč by se měl ROPID chlubit na trvalých změnách, když jde o prázdninový provoz? Celé posílení sedla 165 ze 30 na 15 minut bylo naprosto zbytečným a drahým krokem. Zbytečné bylo zbytečně postupně posilována zejména v okrajových obdobích. Myslím si, že z hlediska poptávky i potenciálu by byl celoroční interval 15/30/15/30 s vloženými spoji Opatov - Hrnčíře na půlku za naprosto dostatečným.
Pátek, 24. června 2016 - 13:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5298
Registrován: 6-2004
Orky : Protože ROPID má být ten odborník a říct, že tramvaje to nepotřebují a mají to nasypat do metra. Jenže ROPID po novým vedením je užitečný idiot, který si hraje na komunikaci a jak vlastně všechno co dělají vlastně chce někdo jiný...
Já když jsem četl názor MŠ, tak jsem si říkal, že ROPID se té pověstí jen tak nezbaví...
Pátek, 24. června 2016 - 13:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 11-2008
Vložené spoje Opatov - Hrnčíře zajišťují linky 326,327 a 385, tam posila není třeba.

Jako kritičtější vidím úsek Sídl. Libuš - Poliklinika Modřany.

Chybou spíš bude nedostačená informovanost o změně intervalu v sedle. Řada lidí z Kunratic a Libuše se naučila používat v PD tram 17 + 165 (když jezdí nejdýl po 15 min). Při výluce na Céčku se toto spojení stane ještě žádanější.
Ale čekat v Modřanech 25 minut? Tak tudy již nikdy z centra nepojedu....
Pátek, 24. června 2016 - 14:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12814
Registrován: 10-2004
Pavhob: Přesto úsek Opatov-Hrnčíře patří k nejzatíženějším a zažil jsem tam na 165 spoje i při současném intervalu hraniční. Ve zbytku trasy je 165 bída z nouzí a je to ukázkové plýtvání financí. Pokud by se mělo šetřit na autobusech, 165 by měla jít mezi prvními.

9001: ROPID může být 100x odborník, když mu ledaccos může být shora (z magistrátu) nařízeno.
Pátek, 24. června 2016 - 14:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 11-2008
Na 165 lze zažít hraniční úsek kdekoliv. Pokud ve špičce přes 30 minut nic nejede (odřeknuté spoje / kolony v Komořanech...), může téci i mezi Kunraticemi a Libuší.

Jde mi o to, že pokud se schová prodloužení intervalu 165 o 15 minut (na dvojnásobek) do "Prázdninového prodloužení intervalu ve špičkách o 10-20% a u vybraných linek nepatrné prosloužení intervalu také v sedlech PD", vidím to jako neseriózní vůči cestujícím.

Jinak souhlas, na 165 by stačil delší int. (např. 12-15 min špičky, 20 min sedla a 30 min víkend). Jen by nesměly masivně vypadávat spoje.
Druhou variantou je v PD 6-20 cca 50% stávajících spojů pouze Komořany - Opatov.
Pátek, 24. června 2016 - 14:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5300
Registrován: 6-2004
Orky: Jenže podstata je v tom, že pokud to ROPID tupě udělá aniž by se ozval, tak je něco špatně... A takhle na mě chování současného ROPIDu působí...
Pátek, 24. června 2016 - 16:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18835
Registrován: 8-2005
Admini DPP nebo Ropidu zase pracujou [crazy]
http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/434/20160702c/434_lin ka.pdf
[pozor][new] IDEÁLNÍ 12: SÍDL.BARR-...KAMENICKÁ a dále polovina spojů:-Veletržní - Orten - Tržnice -Kamenická a druhá polovina spojů: -Tržnice - Orten - Veletržní - Kamenická. [tramvaj][tramvaj]
M.
Pátek, 24. června 2016 - 17:14:28  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Orky: Myslím si, že z hlediska poptávky i potenciálu by byl celoroční interval 15/30/15/30 s vloženými spoji Opatov - Hrnčíře na půlku za naprosto dostatečným.
Dost často se tu plácají nesmysly, ze kterých je vidět, že dotyčný to na místě zná jenom z mapy. Vy, Orky, jste byl ale vždycky čestná výjimka.
Žel, tohle tvrzení o 165, které tu občas opakujete, tuhle dobrou reputaci boří. Jel jste s tím proboha někdy ve špičce mezi Libuší a Modřany?
Jestli tohle přesvědčení berete z nějakého průzkumu, tak je evidentně špatný. Jestli z osobní návštěvy, tak to musela být nějaká výjimka. Každopádně na úseku přes Observatoř Libuš je těch špičkových 10 minut minimum, naopak přes Šeberov posílení vůbec netřeba (vidím to denně, pro jistotu opakuji denně).
Pátek, 24. června 2016 - 22:36:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 11-2007
Dnešní zkušenost s linkou 348 : Po nástupu na Ládví následuje otázka od řidiče, kam jedete : Březiněves. Odpověď : tak si vystupte a počkejte si na 103. Pardon? Po krátké diskuzi ukončuje řidič slovy, tak tedy pojďte, ale to si nezvykejte .... Stížnost na ROPID napsána.

Toto není první negativní zkušenost s řidiči Arrivy nebo Středočechy zda na severu. Mnohokrát mne "vyprudili" ve směru do centra slovy "tak pojďte hezky předem", což naštve, ale řidič na to má bohužel právo.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Pátek, 24. června 2016 - 23:17:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12815
Registrován: 10-2004
Peter_m: Poslední dobou se taky množí negativní zkušenosti s Arrivou. Potom, co cca před týdnem mi ujel spoj (dobíhal jsem ho, musel mě vidět) jedoucí o minutu dřív (určitě nešlo o zpožděný spoj) dnes pro změnu řidič Arrivy nezastavil v zastávce na znamení, kde stálo asi 7 cestujících. Sice měl zpoždění a za ním jel spoj městské linky, ale to není důvod zastávku projet.
Sobota, 25. června 2016 - 08:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5814
Registrován: 4-2003
Orky:Brame, kde se v Tobě bere ta jistota, že za navýšením prostředků stojí zrovna ROPID?

Není podstatné, kde se ve mne bere jistota, že za to může ROPID. Obecně je o ROPIDu známo, že je to organizace plná šotoušů, kteří mají rádi vlaky a tramvaje. Pak se nelze divit, že ROPIDu některé věci nevadí, naopak je mlčky tolerují, protože se jim to líbí. Méně spokojeni už jsou ale uživatelé VHD.......
Sobota, 25. června 2016 - 08:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2016
Měl bych pár postřehů a otázek k LV:
- Pořád mi neleze z hlavy to, jak potencionálně vyřešit posílení 1+25 Vltavská-Letenské nám a současně mít 12 po nábřeží, linku projíždějící obloukem u lékárny a nemít 6 linek na letné.
Tak mě vlastně napadlo, zda by linka 15 z Hrandčanské na NádrHol trochu nezmenšila poptávku mezi Hradčanskou a Vltavskou - inspirovala mě k tomu moje nedávná "prasácká" cesta, kdy jsem z P6 dojel 25 na Vltavskou a pak popojel stanici metrem. Vím, že se jedná jen o velmi malá čísla, ale nedalo mi to sem nenapsat :D

Vytvářím svůj velmi amatérský návrh LV, tak bych potřeboval pár dalších informací, na které jsem za tu dobu co to tu sleduju nenarazil -
nevíte, zda by Orionka stačila po 6 minutách? Podle mých pár jízd by mohla, ale upřímě nemám moc tušení. V ropidím metronávrhu je po 4 jako teď, ale to tam je možná kvůli vazbě IP-Karlák(-Anděl).
S předchozí otázkou souvisí moje další - Nyní je vazba IP-Karlák(-Anděl) zajištěna po 4 minutách + linka po 8 ve špičkách. Co si myslíte o tom, kdyby tato vazba byla zajištěna svazekem dvou linek, co by měli int ve špičce 6 (takže spolu po 3 min)? Je tam problém, že linka 4 nebo co by to bylo by musela být v provozu minimálně PD 6-20, protože ani v sedle by to asi jedna linka po 6 místo po 4 nezvládla.
Sobota, 25. června 2016 - 09:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 1-2015
Adam108: Nyní je vazba IP-Karlák(-Anděl) zajištěna po 4 minutách + linka po 8 ve špičkách. Co si myslíte o tom, kdyby tato vazba byla zajištěna svazekem dvou linek, co by měli int ve špičce 6 (takže spolu po 3 min)? Je tam problém, že linka 4 nebo co by to bylo by musela být v provozu minimálně PD 6-20, protože ani v sedle by to asi jedna linka po 6 místo po 4 nezvládla.

Je tu problém jménem propustnost křižovatky Karlovo náměstí. Od Moráně k radnici je to 3, 6, 18 a 24, od Ječné k Moráni je to 4, 10, 16, od Ječné k radnici 22. A kdyby byly linky IPP-Karlák-Anděl v souhrnném intervalu 3 minuty, dojde k totálnímu kolapsu. Nehledě na to, že od září sem přibude 6 v relaci IPP-Karlák-Václavák.

A k otázce posílení 1+25 řeknu jen to, že není potřeba. Ať ševci jezdí včas a je vyřešeno.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Sobota, 25. června 2016 - 09:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 1-2015
Káem: Admini DPP nebo Ropidu zase pracujou

No koukám jako blázen.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Sobota, 25. června 2016 - 10:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2016
To Pepan.1981:
To nějak nevychází. Nyní tam jede 4, 10 a 16 po osmi minutách, tzn. 22,5 spoje za hodinu v jednom směru. Kdyby tam jela jen 4 a 10(?) po 6, bylo by to 20 spojů, tedy naopak mírné oslabení. Takže v tomhle by problém nebyl.
Ovšem nejsem si jistý, zda by to byl úplně krok správným směrem - ve špičce by došlo k velmi lehkému oslabení, naopak v sed}le k posílení. Nejsem si ale jistý, zda by to nechtělo spíš naopak obecně špičky posilovat a sedla oslabovat - v každém případě, tady je to nevalný rozdíl.
Sobota, 25. června 2016 - 12:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 3-2011
Ševci by jezdili včas, kdyby jim to město umožnilo. Ale už jsem si třeba zvykl, že o víkendových nocí je zpoždění 7 minut takový standard. [biggrin]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (9x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 050 km
Sobota, 25. června 2016 - 12:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5301
Registrován: 6-2004
Fkam: Je to tak půl na půl... Občas to chce jenom trochu myslet a chtít [wink]
Sobota, 25. června 2016 - 12:36:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12816
Registrován: 10-2004
Především není potřeba za každou cenu lpět na to, aby se pojížděl oblouk u lékárny. Zajistit kvalitní nabídku pro velmi zatížené vztahy je legitimní požadavek. Poptávka po spojení Vltavská - Letná je pro současnou nabídku minimálně hraniční. A s ohledem na to, že je tlak na zvyšování standardů kvality, tak to posílení potřeba je.
Sobota, 25. června 2016 - 12:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2305
Registrován: 3-2011
9001 : Pokud není preference a jsou jízdní doby takové jaké jsou, tak to lepší nebude. Řidič prakticky svojí jízdnou nemůže nic ovlivnit.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (9x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 050 km
Sobota, 25. června 2016 - 13:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2016
To Orky:
podle mého pozorování je posílení také opravdu potřebné. Nesouhlasím ale s tím, že není třeba projíždět oblouk u lékárny - samozřejmě že se bez toho lidé obejdou, ale to, že byl ten oblouk vůbec zříten vypovídá o tom, že toto spojení je žádoucí.
V mém rozpracovaném návrhu mám jak 26 tak 8 po 10 minutách, takže k zas tak velkému letné posílení by nedošlo, kdyby 25 a 1 jezdily po 6 a k tomu 15 po 8 (s intervalem u 15 si nejsem jistý, může být i po 10, pak by šla proložit s 8 na Vysočanské)
Sobota, 25. června 2016 - 13:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 1-2015
Jo určitě by šlo. Já bych byl taky pro linku 15 v trase Vypich - Hradčanská - Strossmayerovo náměstí - Výstaviště Holešovice - Nádraží Holešovice - Maniny - Palmovka - Balabenka - Nádraží Vysočany. Dál není potřeba. Oblouk u lékárny bych určitě viděl jako potřebný.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Sobota, 25. června 2016 - 13:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12817
Registrován: 10-2004
Adam108: V Praze je a v poslední době bylo zřízeno, řada oblouků, které faktický smysl nemají. Jejich existence ale pomůže při výlukách. jaký smysl má třeba komletní křižovatka na Palackého náměstí, větev Náměstí Míru - Muzeum, Ruská - Šumavská, přímá Orionka - Olšanské náměstí...? Linky nelze stavět podle toho, kdo kde vytvořil oblouk, ale hlavním faktorem mají být síly vztahů.

Co se týče rozdílných intervalů: zatím se spálili všcihni, kdo to zkusili, viz zdejší návrhy, ale i Vídeňský model ROPIDu. Interval 6 minut na 1 a 25 naráží na požadavky z koncových větví, toho času je takový návrh neprůchozí.
2 linky po 8/10/8 na Petřiny a Divokou šárku jsou menším plýtváním, než řadu věcí, které ROPID vytvořil teď od září.
Ivoo
Sobota, 25. června 2016 - 14:59:07  
Neregistrovaný host
194.228.11.92
To bude od 2.7.2016 v Praze binec.

odkazhttp://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/i-p-pavlova-karlovo-namest i-docasne-preruseni-provozu-tramvaj
K tomu vyluka na Cčku Pražského Povstání (Pankrác) - Roztyly a 5., 6.7 výluka na celým Karláku. K tomu pokračování rekonstrukce Nuselské a u Plynárny další etapou a pak později i tuším i výluka tramek v Modřanech. A jest-li budou opravovat i koleje přes magistrálu to bude velký binec. Ale udělat se to musí a tím, že budou svátky a dovolené je to asi nejlepší možný termín.
[fotic]
LvP
Sobota, 25. června 2016 - 15:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 457
Registrován: 10-2012
Orky: Poslední dobou se taky množí negativní zkušenosti s Arrivou.
Osobně mám špatné zkušenosti jen s vršovickou provozovnou Arrivy. Hodně často využívám autobusy satalické provozovny, ale s nimi jsem problém nikdy neměl. Autobusům a řidičům ČSAD Střední Čechy se pokouším vyhýbat.

Adam108: Vazba přes oblouk u lékárny je slabá. Vyplatil by se tam maximálně standardní autobus v intervalech okolo 10/15/10. Docela slušný kompromis byla 2/6 v oranžovém návrhu.

Ivoo: To jen DPP psychicky připravuje cestující na záříjové změny. [happy]

Neměla se loni rekonstruovat stanice Muzeum-A?
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Sobota, 25. června 2016 - 16:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2016
A co je silnější? Vazba u lékárny nebo Maniny - centrum? [lol] Nevím, čemu dát přednost. Jinak je opravdu velmi těžké posílit 1 a 25 na 6 minut bez plýtvání na Libeňáku.

Co se týče těch všech směrů a oblouků, které se neprojíždí - přece jenom oblouk u lékárny je trochu specifický případ, zřídit ho na rozdíl od těch ostatních zmíněných nebyla žádná sranda. (Ale to je vlastně jedno...) Já samozřejmě netrvám na tom, aby tam muselo něco jet, uznávám, že pomotat ty linky v holešovicích aby to dávalo smysl a bez převlíkání není jen tak.
Sobota, 25. června 2016 - 16:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5302
Registrován: 6-2004
Ivoo: Upřímně, tohle mohl vymyslet jenom blb... Minimálně to KN si mohli odpustit...

Škoda, že někoho nenapadlo posílení 125+135, aby se nabídla alternativa...
Sobota, 25. června 2016 - 17:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12818
Registrován: 10-2004
Adam108: Nevím, čemu dát přednost.
Úkolem projektanta zpravidla je splnění nějakého cíle. Tím hlavním cílem je zpravidla vejít se do Prahy přidělených dotací. Takže si dejte cíl a pak se můžeme bavit o tom, čemu dát přednost.
Nesni
Sobota, 25. června 2016 - 17:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 6-2014
9001:
Škoda, že někoho nenapadlo posílení 125+135, aby se nabídla alternativa
Provoz linek číslo 125, 135, 213 a 253, které slouží jako alternativní spojení k linkám metra A a B ze směru od Jižního Města, respektive od Modřan, je posílen.
Sobota, 25. června 2016 - 17:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5303
Registrován: 6-2004
Nesni: Tak proč tahle info není u tramvajové výluky... achjo...

A ta Modrá škola na Smíchově na 125 bude taky dobře přehledná [biggrin].
Sobota, 25. června 2016 - 21:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 7-2011
Jinak je opravdu velmi těžké posílit 1 a 25 na 6 minut bez plýtvání na Libeňáku.
Jenže tohle je problém prostě skoro všude a se vším. Téměř každá linka, co v centru teče, má úseky, kde vozí vzduch. Donedávna to nevadilo, počítalo se s tím a bralo jako nutné zlo. Dokud nepřišli chytří študovaní ekonómové a nezačali křičet špatně, špatně, plýtvání. Aniž by samozřejmě dokázali vymyslet lepší model...[crazy]
jentak
Neděle, 26. června 2016 - 08:48:43  
Neregistrovaný host
62.109.129.24
Jenomze, plytvani na Libenaku je jenom psychycke trauma Orkyho, nikdo jiny s tim problem nema. Zvlaste za situace pokud ti to pomuze dostat solo do oblasti Vysocan. Daleko vetsi plytvani probiha na Petrinach, a kupodivu to nikoho netankuje.
Neděle, 26. června 2016 - 09:13:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 1-2015
Adam108: Kdyby tam jela jen 4 a 10(?) po 6, bylo by to 20 spojů

Kdyby, ale ona tam jede taky 16. Takže další navýšení navíc. A to prostě Karlák nezvládne. Jiná situace by nastala, kdyby existovala TT Václavským náměstím, tam by se to dalo rozložit.

Ivoo: Aneb jak nasrat co nejvíce lidí. Fakt, tady si snad někdo dělá z lidí prdel.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 26. června 2016 - 09:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12819
Registrován: 10-2004
jentak: V době, kdy na Libeňském mostě bylo 4,5 linky (v přepočtu na soupravy), bylo tam průměrné vytížení 28%. Na Petřiny je dnes (dle průzkumů na stránkách ROPIDu) 26%. To je fakticky srovnatelné. Metoda přivést předimenzovaným úsekem sólo nemá efekt, protože úspora ve Vysočanech přivedení takového sóla nevyváží. Ať se to komu líbí, nebo ne, ale pokud není reálně efektivně přivést na Palmovku 2 linky v sóle, tak nejjefektivnějším řešením je 1 linka v soupravách i když veze z Vysočan dál vzduch.
Co se týče Petřin, tak tady je zajímavá snaha nacpat tam místo jedné linky sólo, což se nakonec povedlo, ale na druhou stranu v Praze zůstává hromada daleko více předimenzovaných úseků a dokonce některé další ROPID vytvořil.

A co se týče "mého traumatu": Já říkám, že nejvhodnějším řešením, jak řešit přetížené metro, autobusy i některé tramvajové úseky je právě posvítit si na předimenzované úseky. A pokud je někde úsek, kde jeho omezení nezpůsobí kapacitní problémy na jiných úsecích, pak mi přijde jako správné řešení to omezení udělat. Ale pokud se bude projektovat systémem, že ta linka tam musí být, protože směr, protože by jinak byl kulhavý proklad, protože si támhleten starosta (či jiná vlivná osoba) to tak přeje..., tak zkrátka posilování úseků půjde jenom tak, že nasypeme do systému další peníze.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)