Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 28. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 28. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Výprachtický_okultista
Neděle, 24. července 2016 - 22:39:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 3-2010
Mladějov: Nepokoje apod. budou všude... Tady to snad i do budoucna bude patřit k nejklidnějším oblastem. Autonomní nákladní auta tak rychle nebudou, zatím to naráží na hodně legislativních překážek atd. Ale bude se to nejspíš ubírat tímto směrem.
Výprachtický_okultista
Neděle, 24. července 2016 - 22:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 3-2010
Bobik: No dobře, já bych tam stejně jel busem tak jako tak (mám to z blbé strany). [proud]
Neděle, 24. července 2016 - 22:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18905
Registrován: 8-2005
J11 - spíš mi lidi vytýkaj, že jim vykám, ok, tak tedy VÁŠ názor že něco fungovalo než se začaly vymýšlet kokotiny je kokotina, protože on se svět od tý doby trochu změnil. Ony fungovaly i tramvaje s kladkou a bez dveří. Prosím, už o kolech nepište.
Okultista - 10% nezaměstnanost tu budete mít do 6-7 let. Slyšel jste něco o ekonomickém cyklu? Tak nyní jsme na vrcholu konjunktury. To potrvá ještě rok, max dva. Paxe ekonomika přehřeje a pujde dolu. A to vše za předpokladu, že jí někdo něčim neuváženě nepomuže.
ad sraz - ona tam tramway aktuálně není a dostal jsem o trochu dřív tip od Jiřího T na hospodu, kterou jdeme v uterý zkontrolovat. Ale povedu v patrnosti, Tramway by byla stylovější, až bude nová smyčka, ne?
ad Btm: my laici prostě vidíme motorákovej vůz s vylepšenejma sedadlama zapřaženej za velkou mašinu. od 714+021 se to zas tak neliší. [crazy]
obecně ad kola - řekl bych, že současný stav je optimální co do rozsahu tras i času. netřeba to dramatizovat. zas tak moc cyklistů v tramvajích není, aby to něco působilo. Kdo si myslí opak tak tou tramvají zjevně nejezdí.
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]
Neděle, 24. července 2016 - 22:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12852
Registrován: 10-2004
Antar * MŮŽE být provozně levnější než autobus.
Když se to dobře ohne a hezky zabalí... [rofl]
Neděle, 24. července 2016 - 22:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5367
Registrován: 6-2004
Káem: Možná mají v Brně rozumnější cyklisty ( o tom ovšem pochybuji) a nebo se o tom v rámci politiky radnice mlčí...

Sám vidíš, jak řidič je ochotný řešit cokoli ve voze natož abych vyhnal cyklistu, když přijede kočárek a nebo invalida...

Kolo v rámci pražské MHD patří pouze na první a poslední plošnu metra... Nikam jinam bych ho nepustil už jenom kvůl aroganci většiny cyklistů...
Mladějov
Neděle, 24. července 2016 - 22:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8491
Registrován: 3-2007
No v Tramwayi jsem párkrát byl a je to zakouřená plynová komora bez zahrádky a ničeho.
Výprachtický_okultista
Neděle, 24. července 2016 - 22:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 3-2010
Mladějov: Je tam i nekuřácká část (ta vlastní tramvaj, chodím tam). Kdyby to bylo nekuřácké celé, bylo by to samozřejmě lepší. Já to mám spojené většinou s procházkou kolem Hamerského rybníka, nějak často tam nechodím, ale je to podle mě příjemné místo.
Mladějov
Neděle, 24. července 2016 - 23:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8492
Registrován: 3-2007
No zrovna dole u hamerského rybníka je příjemná restaurace..
Fkam
Neděle, 24. července 2016 - 23:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 3-2011
Hospoda Tramway na Spořilově je dobrá a tramvajáci tam mají slevu. Jídlo jsem tam měl jednou a nebylo špatné. Obsluha příjemná.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Mladějov
Neděle, 24. července 2016 - 23:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8495
Registrován: 3-2007
Možná se zlepšili..už je to pár let, každopádně výluka do jara 2017 [biggrin]
Pondělí, 25. července 2016 - 00:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3080
Registrován: 7-2011
...na hospodu, kterou jdeme v uterý zkontrolovat.
Sakra. Fkame bacha, v úterý večer/v noci bude kontrola. Jen doufám, že mu do toho něco vleze, jinak potáhne i bicykl. [biggrin]
Beztak na něm neumí, vláčí ho jen aby byl IN a prudí v tramvajích bo se mu s ním nechce se tahat pěšky. [rofl]
oponent
Pondělí, 25. července 2016 - 09:47:05  
Neregistrovaný host
83.208.213.220
LvP: "Tak podle reportáže České televize stojí dneska jeden elektrobus asi tolik co dva naftové."
Orky: "Snad všechny analýzy, které jsem viděl, staví trolejbus až na třetí místo co se nákladů týče (na prvních dvou jsou elektrobus a klasický autobus."

K cemuz je potreba prirazit:
- hromadu nabijecich stanic a silovych pripojek k nim
- castou obmenu akumulatoru a jejich ekologickou likvidaci
- neproduktivni casy dobijeni a nemoznost vyrovnani zpozdeni okamzitym odjezdem z konecne
- energii na neustale vlaceni nekolika tun sekundarniho zdroje v kazdem voze.

Orky: "Trolejbus je autobus (tedy přebírá jeho nevýhody)."
Nebylo by vhodne k tem nevyhodam trolejbusu pridat take lepsi trakcni charakteristiku elektromotoru, podstatne nizsi hlucnost a lepsi (nejen) jizdni komfort zpusobeny absenci vibraci vybusneho motoru?
Pondělí, 25. července 2016 - 11:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5957
Registrován: 4-2003
oponent:komfort zpusobeny absenci vibraci vybusneho motoru?

Ani v zážehovém motoru nesmí docházet k výbuchům. Ty jsou zcela nežádoucím jevem [blesk].
Mladějov
Pondělí, 25. července 2016 - 11:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8500
Registrován: 3-2007
A co když je, jako v autobusu, vznětový ?[wink]

Vážně-dřív se psalo výbušný, dnes spalovací. A místo expanze - výbuch. stačí kouknout na nějakou starší motoristickou příručku.
Pondělí, 25. července 2016 - 12:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 5-2002
KM: O čem budu nebo nebudu psát je čistě moje věc. Ano, svět se změnil. Takovou prasárnu, jako si dovolili dneska ráno dva důchodci (zjevně manželé), když jeli na kolech mezi lidmi až k eskalátorům (Českomoravská) nebo chlapík "v nejlepších letech", který se cpal dost nevybíravě s kolem do metra na plošinu, kde už byl kočárek a dva vozíčkáři (Florenc), by si ještě před pár lety nikdo nedovolil. Prostě jako obvykle - všichni znají svoje právo - jezdit s kolem/na kole MHD...
No, není všem dnům konec a každá akce vyvolává reakci.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Fkam
Pondělí, 25. července 2016 - 13:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2349
Registrován: 3-2011
Bobik - když vleze s kolem v úseku, kde je kolo možné přepravovat, nic mít proti nebudu. Ale pokud bude kolo cpát někde jinde, vyrazím ho. Budiž mé oči přimhouřené v případě, když za mnou přijde a slušně se zeptá, jestli může s kolem a ve voze bude přijatelné množství lidí, které nebude ohroženo.

Jinak výjimky z přepravního řádu nedělám ani pro největší kámoše.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Pondělí, 25. července 2016 - 13:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5960
Registrován: 4-2003
Mladějov:Vážně-dřív se psalo výbušný, dnes spalovací. A místo expanze - výbuch. stačí kouknout na nějakou starší motoristickou příručku.

Já vím, já vím [wink].

Ale z čistě odborného hlediska ty výbuchy tam fakt být nesmí, palivo musí jen rychle shořet a ne vybouchnout, jinak jde o nežádoucí detonační spalování. Něco málo mi v hlavě z předmětu o spalovacích motorech z VŠ pořád přetrvává [wink].
geront
Pondělí, 25. července 2016 - 13:29:52  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Ani v zážehovém motoru nesmí docházet k výbuchům. Ty jsou zcela nežádoucím jevem.
A mě na průmce učili 4 doby... sání, stlačení, výbuch, výfuk. A počítat na logaritmickém pravítku: kolik je 2x2? .... nad dvojku dáme jedničku..a pod dvojkou si přečteme výsledek...3,9.. zaokrouhlíme na 4
Pondělí, 25. července 2016 - 13:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2015
když jsem byl na učnáku tak spolužák napsal do písemky sání komprese výfuk výbuch.:-)
Wart
Pondělí, 25. července 2016 - 14:20:54  
Neregistrovaný host
195.88.164.253
Vždycky se říkalo, že dvoutaktní motor pracuje na bázi náhodných výbuchů :-)
Peta303
Pondělí, 25. července 2016 - 14:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 6-2005
Fkam Budiž mé oči přimhouřené v případě, když za mnou přijde a slušně se zeptá, jestli může s kolem a ve voze bude přijatelné množství lidí, které nebude ohroženo.

Tesat do kamene. Ono je to o slušnosti - např. drahá polovička po defektu a pádu šla slušně a s omluvou poprosit řidiče autobusu a byla svezena, čímž jí ušetřil hodinový výšlap s nesením nepojízdného - netlačitelného - bicyklu. Poděkováno bylo na místě, ale nikde neventilováno, aby dobrý skutek ještě nebyl potrestán. Dnes už naštěstí promlčeno.

(pozn. po silnicích nejezdíme a když už je nutno, s vědomím toho, co nám vadí coby řidičům za volantem; po chodníku už vůbec)

Včera jsem potkal mamlase v oblečku, který si pletl silnici s tratí Tour de France (prostředek, protisměr, prostředek, všichni mi uhněte, jedu JÁ), takové opravdu "zbožňuju". A právě lidi s tímto přístupem se s kolem cpou v MHD i kam nemají (zažil jsem ale i že maminka chtěla kvůli kočárku a cestě celé dvě zastávky vyhodit vozíčkáře). Nebo co si myslet o mamině, která zpoza rohu pošle po přechodu(!) děcko na kole přímo pod auto, že.
Pondělí, 25. července 2016 - 16:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18906
Registrován: 8-2005
Bobik, Fkam: Bych si nedovolil nikdy žádat o žádnou nadslužbu. I tenkrát, jak na mě Bobik čekal jaxem dobíhal, se ukázalo že čeká na čas na KB [rofl]. Na kole mám letos již 425 km, pokaždé přitom využito metro v úseku Dejvická - Petřiny.[andel]
ad kola obecně - neuvádějte tu přestupky a závady, kterých se cyklisti dopouštěj jako důvod, aby byli vyhnáni i ty slušný co dodržujou předpisy. Já taky nechci, aby byli potrestáni všichni řidiči za řidiče, kterej zase včera nepočkal na 54. [satan]
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]
Pondělí, 25. července 2016 - 20:03:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 9-2005
Peta303: zažil jsem ale i že maminka chtěla kvůli kočárku a cestě celé dvě zastávky vyhodit vozíčkáře
Taková mamina by zasloužila pár facek. Když už nějak okomentovat předchozí diskuzi, tak aniž bych se chtěl kolistů zastávat, tak kolisti přece jenom pořád mají víceméně zafixováno, že krom metra do MHD "nesmí". A až na pár odvážlivců/drzounů se tam taky necpou. Kdežto maminy s kočárkama si myslí, že "můžou všechno". Pak ať se ale nediví, že s nima kdekdo vyběhne....
Pondělí, 25. července 2016 - 20:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 6-2004
Káem: Počet cyklistů nedodržujících nic je bohužel podstatně vyšší než u ostatních druhů dopravy...

Jiří: O tom mi radši nemluv [biggrin]. Stačil mi ten článek o tom, jak jsou matky dnes hrozně akční a proto cestují a jak to je vlastně hrozně těžký...
Wanowlk
Pondělí, 25. července 2016 - 22:40:04  
Neregistrovaný host
62.245.95.181
Tak já nevím, všichni se tu už roky bijou v prsa, že musí jezdit po Praze samé nízkopodlažní tramvaje pro menšiny, ale když tím matky s kočárky začnou ve vyšší míře cestovat (proč jich asi dnes jezdí víc než před 10 lety, kdy všude vládlo vysoké T3 a T6, hm?), najednou to zdejším expertům hrozně vadí. Tak jak má ta doprava vypadat? Prázdné tramvaje?
Pondělí, 25. července 2016 - 22:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 6-2004
Wanowlk: Nepřekrucuj to ;-). Je to zase o té slušnosti a ohleduplnosti vůči sobě...
Když narazíš na free matku co je pro ní dítě partner a ne "podřízení" tak si názor uděláš poměrně rychle... Já jsem matka co je víc? Já jsem cyklista co je víc? Tihle lidi jsou akorát na facku na první signální...
Úterý, 26. července 2016 - 08:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2010
Asi před rokem jsem zažil exemplární případ "já jsem matka, co je víc". Autobus byl přiměřeně plný, takže než jsme se stihli rozestoupit, abychom uvolnili prostor, přejela mi nohy a seřvala pána sedícího na skládací sedačce, který se za tu vteřinu jejího nástupu ještě nestačil zvednout. Celé to vygradovalo jejím následným telefonátem s kýmsi, kdy si nahlas stěžovala, že musí cestovat s takovým póvlem... Jela jednu zastávku.
Úterý, 26. července 2016 - 08:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 7-2011
Jojo, laktační psychóza je svinstvo...
A někteří jsou holt blbí už od narození....[biggrin]
Ploki
Úterý, 26. července 2016 - 12:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 2-2012
=> KM
Vydat 12x2 litry je snažší než vydat 1x24 litrů, to je všeobecně známo.
To je tedy pěkná blbost! Raději zaplatím jednou větší částku než pravidelně myslet na to, že mám něco platit, i když je to v sumě stejně vysoká částka.
Jevec patří do Bohnic!
Úterý, 26. července 2016 - 13:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 7-2007
No vtip je v tom, že spousta lidí těch 24 na účtu nikdy nemá, leda hned po výplatě.
Jinak by nemohla fungovat ani tzv. "Levná tramvajenka".
Loxodonta urbana
Úterý, 26. července 2016 - 14:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18909
Registrován: 8-2005
Jojo, Ploki, žijete v nějakém jiném vesmíru. Představte si že jsou lidi, co si nekupujou tramvajenku na měsíc, ve kterym maj tři tejdny dovolený. Vítejte na zemi.
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]
Ploki
Úterý, 26. července 2016 - 16:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 2-2012
Tak to asi nepochopím. Zvlášť, pokud je na roční tak velká sleva (45%) v porovnání s kumulativní cenou měsíčních.
Jevec patří do Bohnic!
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 16:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8513
Registrován: 3-2007
Tak to asi nepochopím.
Tak zkuste někdy sledovat v marketu třeba cikánskou rodinku, jak nakupuje a bude vám to jasné.
Úterý, 26. července 2016 - 17:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 7-2011
Bohužel, lidi (někteří) tak uvažujou. Proč dávat měsíčně stranou 304,20 /x 12 = 3650/ (tolik peněz!) aby si mohli koupit v prosinci roční na další rok. A někteří jsou tak blbí, že jdou i do "levné tramvajenky", což je roční na splátky - za 399,- měsíčně, případně kupujou měsíční (550,-).
Zajímavý je, že jsem nikde na stránkách tý levný tramvajenky nenašel žádný "smluvní podmínky", tedy hlavně to, co dotyčnýho čeká, pokud se opozdí se splátkou či nezaplatí....

Ostatně stačí se podívat na chování a uvažování některých lidí, to je taky dobrá sociologicko-psychologiská sonda: Značkový hadry, auto, plazma a vůbec ledasco na splátky, všechno to sotva lepěj z vejplaty a žerou po zlevněnkách, jen aby to před ostatníma nevypadalo, že jsou snad chudý...
A hlavně u toho nepřemejšlej. Pak nemá bejt tolik osobních bankrotů a dluhovejch pastí.
Přitom je to všechno jednoduchá matematika základní školy a selskej rozum.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Ploki
Úterý, 26. července 2016 - 17:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 2-2012
Já myslel, že oni to strkají hned do kapes...
Ale teď vážně - kolik cigošů v Praze zůstalo? Dnes je horko těžko potkáte i na Žižkově.
Jevec patří do Bohnic!
Mladějov
Úterý, 26. července 2016 - 17:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8515
Registrován: 3-2007
Ne, oni neuvažují stylem "koupím základní potraviny, chleba, sýry, maso, brambory, zeleninu, mléko, jogurty a když nemám na víc, tak to bude všechno".
Oni kupujou, co se jim líbí bez přemýšlení, porovnání. Jako děti. A ještě ve frontě u pokladny tam další členové rodiny donášej další a další zboží, pamlsky, alkohol, cigára..ono nějak bude.
Ivoo
Úterý, 26. července 2016 - 19:32:41  
Neregistrovaný host
62.24.84.228
Zajímavé stránky:
http://doprava.unas.cz/schemata/kolejova/cz.html

Schemata tratí ve městech ČR ( metro, tramky, trolejbusy). Možná stránky znáte.
[happy]
Úterý, 26. července 2016 - 23:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 12-2007
Jo, plánky jsou to pěkný. Ovšem Praha už je v některých ohledech neaktuální. U metra chybí prodloužení do Motola. U tramvají zase situace kolem Blanky v Břevnově a Dejvicích a smyčky Červený Vrch a Petřiny už taky vypadají jinak.

Mimochodem, trochu mě děsí představa, že tohle budu muset v nějaké dohledné době namalovat pro ty svoje trolejbusový návrhy...[satan]

Ale pokud se s linkovým vedením MHD nebude příliš quedlat, a bude tedy z čeho vycházet při návrzích, klidně se o to pokusím. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem antar.)
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 27. července 2016 - 08:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 7-2012
Autobusová linka K

http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/766/20160801/766_link a.pdf
Středa, 27. července 2016 - 09:15:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 12-2007
Využívání vlaků a autobusů v Česku

Nejsme na tom vůbec špatně...[wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 27. července 2016 - 09:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 7-2011
Záleží na úhlu pohledu. Pokud podíl aut na osobní dopravě (dle článku) je v ČR 73,6%, přijde mi to hrozné samo o sobě. A to, že unijní průměr je 83,2% není o moc víc.
Pořád u nás 74 lidí ze 100 jede autem. V Unii jen o 9 lidí víc.
Středa, 27. července 2016 - 10:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 10-2007
Bobik: Přesně. A nepřijde mi, že by bylo příliš vůle s tím něco dělat. O nákladní dopravě už vůbec nemluvě. Co rozvíjíme, to máme. Co zanedbáváme, o to přicházíme. To je prosté. Vliv nemá ani tak výše investic, jako jejich směrování. No a pak tu máme ty lidi, co přece musejí nějak vypadat před okolím, že? [happy] Včetně mnoha fandů veřejné dopravy... [lol]
Středa, 27. července 2016 - 10:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 6-2004
Bobik: A jak ty jezdíš na noční? [biggrin].

To je to co říkám pořád dokola. Dojíždění do práce VHD, ale ostatní cesty jedu autem, protože v jiných časech má VHD pro mě interval a efektivitu psího spřežení na Čukotce...
Středa, 27. července 2016 - 11:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2010
Ta linka K, to je chyba, vtip, nebo realita? [coze]
linka K
Středa, 27. července 2016 - 11:25:24  
Neregistrovaný host
195.88.164.253
Je to komerční linka zaplacená Kauflandem.
linka K
Středa, 27. července 2016 - 11:26:31  
Neregistrovaný host
195.88.164.253
2 pořadí SdN Vršovice (interně 766).
Středa, 27. července 2016 - 12:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2010
Díky [ok]
Už jsem si myslel, že to bude nějaká NAD v další fázi opravy Spořilovské TT [proud]
Středa, 27. července 2016 - 12:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 7-2007
Podobná linka jezdí v Plzni na Borech, autobusy dokonce s polepy.
Loxodonta urbana
Středa, 27. července 2016 - 12:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2015
A nevíte o ní něco víc? Je trvalá, nebo jen po dobu výluky? Nasazená vozidla? A kde bude stavět u Kauflandu? A proč jí udělali?
Středa, 27. července 2016 - 16:48:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 1-2012
"Mimochodem, trochu mě děsí představa, že tohle budu muset v nějaké dohledné době namalovat pro ty svoje trolejbusový návrhy..."

Když Vás baví dělat úplně zbytečnou práci ;-)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 27. července 2016 - 17:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18911
Registrován: 8-2005
No že zrovna ty, vizionáři! [crazy]
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]
Mladějov
Středa, 27. července 2016 - 17:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8537
Registrován: 3-2007
Mně 25% podílu VHD a připadá dobré, otázka je, jak je to počítáno (za jednu jízdu je dost zavádějící, každopádně druzí v Evropě ve VHD (kdo je první ? Švýcaři ?) se mi poněkud nezdá.
Samozřejmě své dělá i relativně větší drahota auta benínu pro tuzemce oproti většině západoevropských zemí, kdyby tomu tak nebylo, nevěřím v udržení pozice. také levné studentské atd.

Mně se moc nezdá metodika, resp. ani slovo, jak k těm číslům přišli.
Středa, 27. července 2016 - 17:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18912
Registrován: 8-2005
Ale to je jednoduché - pokud pojedete 5x týdně z a do práce 10 km tam a zpět via MHD, najedete 100 km. Pokud pak pojedete na víkend na chalupu 150 km daleko (Krkonoše, Šumava) tam a zpět najedete 300 km. No a poměr máte splněn a divný vám to nepřijde. A když to takhle udělaj lidi 5 největších měst v ČR, tedy 3 miliony lidí, tak ten zbytek už na tom nic moc nezmění. Takhle se dělá a interpretuje statistika. [blush]
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]
Mladějov
Středa, 27. července 2016 - 19:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8539
Registrován: 3-2007
[biggrin]
Pán studoval vysokou demagogickou ? Jinak pobavilo.
Ovšem možná je to za počet jízd, což dost mění poměry mezi trakcemi.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 08:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 2-2006
každopádně druzí v Evropě ve VHD (kdo je první ? Švýcaři ?)

Vždyť je to hned v perexu:
Ve větší míře vlaky a autobusy využívají už jen Maďaři
(Švýcarsko není v EU.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
watslaw
Čtvrtek, 28. července 2016 - 09:56:15  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Bobek:
Pro zmatení zrovna v tom perexu se píše o Evropě a ne o EU. Poněkud mě tohle novinářské zaměňování pojmů štve.
Ploki
Čtvrtek, 28. července 2016 - 15:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 430
Registrován: 2-2012
Od 1.8. vzniká nová zastávka NAD VINNÝM POTOKEM. A dokonce to bude hned i konečná :-)
Moc nechápu smysl, ale třeba bude něco vadit tomu, že se 196 už nebude moct otáčet na Michelské.
Jevec patří do Bohnic!
Čtvrtek, 28. července 2016 - 16:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18913
Registrován: 8-2005
Byly nějaké petice, že lidi choděj dost daleko pěšky a kolem nich jezděj prázdný busy. Snad se to nějak ventilovalo i tady.
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]
Ploki
Čtvrtek, 28. července 2016 - 16:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 2-2012
Tady v území nikoho? Nejbližší domy to mají 300m na Michelskou a zbývá pouze pár velmi pochybných firem ve stejnojmenné ulici jako jméno zastávky.
Jevec patří do Bohnic!
Čtvrtek, 28. července 2016 - 16:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18914
Registrován: 8-2005
Tak třeba domy č. 61-71, a spousty lidí co pracujou v těch pochybnejch firmách a další spousty klientů, co choděj do firmy, která provádí odečty a výměny plynoměrů v celý Praze, že. Nicméně tu stížnost jsem někde četl a nebyla jediná. Ale hledat to nebudu.
[pozor][new] LETNÍ SRAZ PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ A OPTIMALIZAČNÍ SEKCE K-R BUDE 19/8 (PÁTEK) ASI OD 19,00 - MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO V POZVÁNCE! [pozor][new]