Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Vysokorychlostní tratě (VRT) » Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 09. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 09. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 07. března 2017 - 22:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 12-2007
Rail2005: Lidé preferují vlastní bydlení proto, že mohou odhadnout, kolik za bydlení zaplatí dejme tomu za deset nebo dvacet let. Tady je velký problém spočívající v tom, že pokud někdo bydlí v nájemním bydlení a odejde do důchodu, např. v Praze, tak takový nájem klidně pohltí přes polovinu důchodu. A odstěhovat se na venkov je dost riskantní, zejména do malých vesnic do 500 obyvatel, kde není jistota, že zde bude obchod, lékař, hospoda apod. Proto lidé, místo aby se stěhovali za prací, raději dojíždějí, klidně jednu hodinu cesty tam a jednu hodinu zpět. Ke všemu nejvíce dobře placených prací je v Praze, kde bohužel se teď kvůli nízké činnosti stavebních úřadů dost málo staví, takže ceny nemovitostí rostou. Takže tím, že se blokuje stavba nemovitostí k bydlení v Praze, tak se jich více staví ve Středočeském kraji, což ale znamená vyšší zátěž pro IAD a VHD ve směru do/z Prahy. Jedinou výhodou potom jsou poměrně krátké intervaly předměstských vlaků a autobusů.
Úterý, 07. března 2017 - 22:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5621
Registrován: 6-2005
Rail2005:
Jde to i levněji. Stáčí snížit nebo dokonce zrušit daň z převodu nemovitosti. To je reálně jediný "problém" v tomto ohledu, tedy pokud si odmyslíme rozdílné cenové hladiny bytů, které se ale promítají i do výše nájmu.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Úterý, 07. března 2017 - 22:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 12-2007
Mibl: Každé zastavení rozdělané stavby je ekonomickou ztrátou, jednak bude chtít peníze stavební firma, musí se nějak vyplatit zaměstnanci, zajistit stavbu před povětrnostními vlivy a vandaly apod. Některé rozestavěné stavby, např. jeden dům v Miličíně, už asi těžko někdo dostaví, protože dlouhodobá nečinnost na stavbě myslím stavbu dost poškodila, možná i různé nosné prvky. Proto, pokud není stavba zcela zbytečná, je lepší ji dostavět a třeba nezačít jinou stavbu než ji opustit, i kdyby si stát měl peníze na dokončení stavby vypůjčit. Nicméně naštěstí Věci veřejné už zanikly, takže takoví neumětelové, jako byli jejich ministři, už nebudou. Pokud se týká úseku Nemanice - Ševětín, tak tam se také jedná o výstavbu tunelu, který by zkrátil cestu a trať by vedla mimo Hlubokou nad Vltavou- Zámostí. Informace o této trati nemám, reagoval jsem pouze na připomínku T . H . Jinak z hlediska současné železniční výstavby, tak pokud se nemýlím, tak jedinou významnou železniční stavbou, která se v současné době realizuje, je tunel na 3. koridoru mezi Ejpovicemi a Plzní-Doubravkou a samozřejmě také přestavba železniční stanice Plzeň hlavní nádraží. To je myslím, dost málo.
Úterý, 07. března 2017 - 22:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 11-2005
Já bych tu situaci v Praze neviděl tak tragicky. Nemělo by být cílem zastěvět za každou cenu kdejaký volný flek ve městě. Potenciálním kupcům se může zdát, že není co koupit, protože "se málo staví". Ale nájemních bytů je dnes víc než dost a je problém sehnat nájemce, takže ceny v Praze převážně buď stagnují nebo klesají (podstatná je pochopitelně lokalita).

Navíc Praha má na rozdíl od západoevropských velkoměst výhodu, že bydlení na sídlišti není sockárka, protože tu naštěstí nemáme žádné "no go zones" neboli ghetta. Proto jsou zde méně rozevřeny nůžky mezi cenou bydlení v centru a na okraji.

Pokud se budou díky železnici rozvíjet města a vesnice v okolí Prahy a Brna je to jen dobře. Fakt zda dané sídlo má kolejové spojení nebo je odkázáno pouze na silniční dopravu hraje velkou roli v kvalitě života a atraktivitě lokality. Díky rychlé železnici by mohlo být stejných efektů docíleno i u mnohem vzádlenějších sídel a např. Praha a Brno by se staly prakticky jedním ekonomickým regionem.
Donner au train des idées d'avance...
Úterý, 07. března 2017 - 22:45:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5622
Registrován: 6-2005
Rail2005:
Stále mi chybí odpověď na jednu otázku. V čem je reálný přínos vytvoření jednoho ekonomického regionu Prahy a Brna? Co kdyby se ta naše republika nechovala jako jedna spolková země, ale jako dvě?
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Úterý, 07. března 2017 - 22:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 12-2007
Rail2005: Ceny bytů jednotlivých realitních kanceláří nesleduji, nicméně v tisku se obecně uvádí, že počet rozestavěných bytů se snížil o desítky procent a ceny bytů proto stoupají. Jistě teď jsem viděl stavět byty místo fabriky ČKD na Vysočanech. V Praze jsou ale zajímavé a zatím moc nevyužívané plochy např. brownfieldy u zbytku ČKD směrem k nádraží Vysočany, dále u nákladového nádraží Žižkov, nádraží Bubny, Smíchovské nádraží, dále místo lihovaru Zlíchov a okolí. Je zde ještě pořád dost proluk, např. po zbořených domech v ulici Palackého nebo Na Poříčí, v sobotu jsem si všiml 3 proluk v blízkosti cyklostezky po bývalé železniční trati u Žižkova apod. Samozřejmě je třeba uchránit parky, nelze připustit třeba stavby na Letenské pláni, jižně od ulice Milady Horákové. V Praze je také hodně neobydlených domů, několik stovek. Takže dá se v Praze stavět, případně rekonstruovat, aniž by se zhoršila kvalita životního prostoru. třeba výstavba na Rohanském ostrově v kombinaci se zelení by obecně životnímu prostoru pomohla. Ale pokud možno by se neměly moc povolovat uzavřené areály, nepřístupné pro kolemjdoucí.
Středa, 08. března 2017 - 00:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 8-2010
ad Rail2005:
Jen pro porovnání, nejčastější hodnotou dojíždění za prací v rámci Prahy je pásmo 40 až 45 minut.

No jo, jenže tady se v závěru píše, že VRT-model by neměl být založen na službách, týkající se každodenní mobility. A že tam, kde jsou dvě města od sebe pouze 100 nebo 150 km daleko, tak odpovídající generovanou poptávku po VRT nemohou zajišťovat cesty trvající pouhých 30 nebo 40 minut, nýbrž cesty delší než 1 hodina.
A dále se tady v závěru píše - což je logické - že klíčové pro úspěšnou VRT jsou v zásadě tyto tři věci:

a) optimální vzdálenost mezi 400 a 1 000 km,
b) odpovídající populace zajišťující 15 až 20 zpátečních jízd denně,
c) zákaznická populace schopná za cestování po VRT platit.

Prostě třeba celá ta "sranda" VRT Brno - Praha je nějak úplně mimo tuto studii, což nemusí - připouštím - nic moc znamenat, nicméně třeba já to mám u sebe nastavené tak, že pokud někde vidím stojící zaparkované zrezivělé auto v kopřivách bez SPZ-tek na špalcích, tak zásadně nevěřím tomu, kdo mne přesvědčuje, že to není vrak, když to zcela očividně vrak je...[biggrin][rofl].

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Středa, 08. března 2017 - 08:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6878
Registrován: 4-2003
Utrácejte cizí peníze, vymejšlejte vlakodromy, rozhazujte za pičoviny, které se vám "líbí", dokud to jde...
Jen by to chtělo trochu pokory vůči těm, jejichž prachy chcete rozfrcat a zároveň jim nějakým sociálním inženýrstvím kurvit život, ale takové sebereflexe se asi nedočkám.


Tak hlavně kostky už jsou vrženy a Záhuba se Šlégrem budou za pár % provize dělají stafáž nějakýmu žabožroustkýmu projektu na LGV, který bude vypadat úplně jinak, než si tady malují.

A debatovat s nima, to je jak se bavit o Omladině s Rudolfem Mrvou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 08. března 2017 - 08:50:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6879
Registrován: 4-2003
Z té mapy fakt chcete vyvozovat nějaké závěry pro budoucnost a dělbu přepravní práce mezi jednotlivé druhy dopravy?!

Ta mapa se zkopíruje do PowerPointu, což je ten závěr[wink].
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 08. března 2017 - 10:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 5-2004
Ještě jeden dotaz od Reality Show tady zapadl:

- Dočetl jsem se, že VRT nesmí/smí být dotována, ale nedočetl jsem se, jak je/není dotováno TGV/ICE/AVE/EST, ani jak funguje placení poplatků za DC v Německu, Francii nebo jinde.

TGV je dojná kráva francouzských železnic, která nejenže si vydělá na sebe, ale k tomu i křížově dotuje zbytek francouzské železnice. První LGV (Paříž-Lyon) si vydělala i na svou stavbu, jak je na tom zbytek, netuším.

Překvapují mě proto ta čísla ze Španělska od Pikeheada, přitom staví s velkou rezervou nejlevněji (o polovinu až třetinu oproti Francouzům, jestli si dobře pamatuju). Nicméně to citované shrnutí:
Spain's high-speed rail network: does not resolve any large transport problem. It just substitutes for air travel in an inefficient way.
tiše předpokládá, že letecké palivo bude navždy stejně levné jako dnes, tedy bez spotřební/uhlíkové daně, a na to bych úplně nesázel...
Středa, 08. března 2017 - 10:38:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 11-2005
VRT-model by neměl být založen na službách, týkající se každodenní mobility

To by mě zajímalo, jakou udělali "soudruzi" chybu v případě
- Köln - Frankfurt
- Tours - Paris
- Reims - Paris

že jim to oproti všem předpokladům funguje hodně na denní dojížďce.

Ano, tato spojení jsou součástí tranzitních koridorů směr Porúří - jihozápad Německa, Bordeaux, Strasbourg/Německo, kde už to o převážně denní dojížďce není. Ale na zmíněných relacích činí více než 50% klientely.

Praha - Brno je třeba brát za předpokladu 1 hodiny právě v kontextu denní dojížďky nejen mezi těmito městy navzájem, ale rozšířené o další lidi rekrutující se z okolí jedné až dvou nácestných stanic někde uprostřed úseku (schválně to píšu takto, abych se nedržel nějaké konkrétní variant vedení). To bude to jádro klientely.

Další v pořadí důležitosti a počtu cestujících bude na východě tranzit směr:
1) Ostrava
2) Zlín/Otrokovice/Uherské Hradiště/Kunovice
3) Bratislava
4) Wien

Na západě to bude:
1) Ústí nad Labem/Teplice/Děčín
2) Kladno (v případě moderní trati)
3) Plzeň
4) Dresden/Německo

Dále vzdálenost Praha - Brno je dokonce větší než Köln - Frankfurt a Paris - Reims a o trochu menší než Paris - Tours.
Donner au train des idées d'avance...
Středa, 08. března 2017 - 10:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3117
Registrován: 5-2004
GF:
V posledních týdnech jsem jel několikrát po I/52 a I/43 a napíšu bez příkras a zcela otevřeně, že absence dálnice na obou tazích je pokračujícím zločinem na obyvatelích obcí na trase (Lipůffka, Lažany, Sebranice, Letovice, Moraffská Chrastová) i na uživatelích těchto komunikací. V sobotu večer, kdy má být nejslabší provoz, je na obou tazích souvislá šňůra vozidel.
Přes dvacet let se staví akorát hubou.


Ono se to dá i otočit: kvůli chimérické touze stavět obchvat Brna (za situace, kdy naprostá většina dopravy na I/43 míří právě do/z Brna) napříč klidovou zónou a třicetitisícovým sídlištěm a stejně tak chimerické touze stavět dálnici pro 6000 aut za 24 hodin (od Boskovic/Letovic na sever) nestojí ani čtyřpruh od Brna k těm Letovicím a Boskovicím, ani obchvat jediné obce na trase dál na sever na trase současné I/43.
Středa, 08. března 2017 - 10:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5623
Registrován: 6-2005
Rail2005:
Nějaké reakce na mé příspěvky 5621 a 5622 byste byl schopen?
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Středa, 08. března 2017 - 10:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6882
Registrován: 4-2003
Překvapují mě proto ta čísla ze Španělska od Pikeheada

Asi tam není nařízená povinná železniční dopravní indukce.:-)

Já nevím co na tom překvapuje, prostě v ESP je na VRT chabý provoz a asi to odpovídá chabým přepravním proudům. Hezká ukázka, co nás s těmi LGV vod Žervého a obalený Záhubovou kanceláří čeká.

Dále vzdálenost Praha - Brno je dokonce větší než Köln - Frankfurt a Paris - Reims a o trochu menší než Paris - Tours.

No a co z toho plyne? Máte pocit že Praha je něco jako Paris a Brno je něco jako Tours?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 08. března 2017 - 11:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 11-2005
Mibl: Stále mi chybí odpověď na jednu otázku. V čem je reálný přínos vytvoření jednoho ekonomického regionu Prahy a Brna? Co kdyby se ta naše republika nechovala jako jedna spolková země, ale jako dvě?

Pokud bude umožněno, aby se to chovalo jako jeden ekonomický region, bude ČR jako celek silnější. Budeme si moci dovolit dělat v rámci průmyslu a vývoje ambicioznější projetky s větší přidanou hodnotou. Nyní z důvodu nízké mobility pracovní síly (způsobené příliš vysokým procentem vlastnického bydlení) a dále špatné infrastruktury není možné zaměstnat křížově požadované pracovníky a konkurence na pracovním trhu je menší, než by mohla být.

Konkrétně řečeno, obyvatel Prahy by mohl získat v Brně zajímavou práci, ale do Brna nepůjde, protože má v Praze vlastní byt a další nájem/hypotéku už neutáhne. A nepůjde tam i z jiných osobních důvodů. Takže jediné, co by ho mohlo přimět vzít tam tu práci je to, že by existovala přijatelná možnost dojíždění, aby mohl neustále bydlet v Praze. Brněnská firma pak přichází o cenného pracovníka. Stejně to platí i opačně.
A platí to i obecně, že jisté obory činnosti nelze v určitých lokalitách vůbec provádět, protože tam neseženete dostatek kvalifikovaných pracovníků.
Donner au train des idées d'avance...
Středa, 08. března 2017 - 11:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 11-2005
RadekŠ: No a co z toho plyne? Máte pocit že Praha je něco jako Paris a Brno je něco jako Tours?

Už jsem to tu uváděl v minulosti několikrát (čísla si najděte). Praha je něco jako aglomerace Kölnu (samotné město je podstatně menší než Praha) a Frankfurt je zhruba srovnatelný s Brnem jen s tím rozdílem, že Brno je největší technologické centrum v ČR (v Praze se v podstatě jen perou peníze a nic významného se tu nevyrábí/nevyvíjí) a Frankfurt je největší finanční centrum v Německu. Praha žije hodně z turistického ruchu – a ty turisty napříč střední Evropou potřebuji také nějak dostat.
Donner au train des idées d'avance...
Středa, 08. března 2017 - 11:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5624
Registrován: 6-2005
Dobře. Dá se toto nějak kvantifikovat? Je v tento moment (nebo v horizontu 10 let) limitujícím faktorem pro rozvoj ekonomiky neochota vysoce kvalifikovaných zaměstnanců přesunout se z Prahy do Brna nebo naopak?

Pokud ano, stojí těch 120-160 miliard za to?
---

Pozor na možnost vyvolání recese a v důsledku toho vyvolanou "ochotu" kvalifikovaných zaměstnanců přesunout se mimo ČR. Pokud je mi známo, tak zrovna o tomto ve Španělsku něco vědí.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Středa, 08. března 2017 - 12:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 9-2002
ad Rail2005: Asi máte nějaký divný čísla. Aglomerace Köln-Düsseldorf má téměř 4,85M obyvatel a ta kolem Frankfurtu 3,1M. To má být něco jako Praha a Brno?
Cogwheel
Středa, 08. března 2017 - 12:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4572
Registrován: 1-2012
Před časem se tu v souvislosti s VRT také diskutovalo o energetice. Odkaz na zajímavý článek: http://www.osel.cz/9283-zemsky-raj-to-na-pohled-iii.html (i předchozí dva díly stojí za pozornost).
Středa, 08. března 2017 - 12:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 9-2015
David_jaša: Ta dálnice se začala stavět dřív než sídliště. Měla především sloužit pro spojení Vídně s Vratislaví, Berlínem a Hamburkem. Financovala jí Třetí Říše, než to zastavila kvůli válce. Po válce ztratila na významu kvůli "železné oponě", tak se ve stavbě nepokračovalo, ale vždycky se počítalo s tím, že se někdy dostaví.
dvere/dvere
Středa, 08. března 2017 - 13:01:01  
Neregistrovaný host
212.24.156.105
Hodina při cestě do Brna, kterou nám místní horlitelé VRT za 300 kč, hodlají ušetřit je ohrožena.
Pokud cestu strávíme v příjemném prostředí a společnosti a nebudu podstatnou část řídit,
potom mne ušetřená hodina nezajímá.
Kolik nás takových cestujících je?
Dnes nám vyhovuje Jančurovo kupé,
zítra třeba
http://www.rozhlas.cz/plus/dnesniplus/_zprava/letajici-auto-uz-ne musi-byt-scifi-koncept-predstavili-v-zeneve--1705767

Utíkám koupit akcie Metransu[jidlo]
Ythomas_ct
Středa, 08. března 2017 - 13:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 10-2009
Ad Rail2005:
...způsobené příliš vysokým procentem vlastnického bydlení...
A nehodláte, doufám, třeba navrhovat, aby se byty a domy začaly lidem vyvlastňovat s tím, že se jim prostě vysvětlí, že se pak budou mít líp a že je čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty, že ne?! :-) A k té neochotě stěhovat se za prací - fakt si myslíte, že jediným faktorem, který to znemožňuje, je to, že si někdo někde koupil dům či byt? Máte třeba taky nějaké přátele? (Mám na mysli pravý význam toto slova, ne takový ten termín používaný na xichtoknize apod.) A líbí se Vám někde? Okolí, příroda, hospody...

Praha žije hodně z turistického ruchu – a ty turisty napříč střední Evropou potřebuji také nějak dostat.
Řekl bych, že zrovna turistovi je celkem šumák, jestli pojede z Brna do Prahy hodinu nebo tři, pokud mu nabídnete kvalitní službu. Dokonce i posázavský pacifik nebo jindřichohradecké úzké žijí do značné míry z turistického ruchu a jaké jsou tam traťové rychlosti... :-)

Ad Vytrezvitel:
Aglomerace Köln-Düsseldorf má téměř 4,85M obyvatel a ta kolem Frankfurtu 3,1M. To má být něco jako Praha a Brno?
Zřejmě šlo o modelový příklad, a tudíž je potřeba aplikovat modelové měřítko... ;-)
Středa, 08. března 2017 - 14:16:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6884
Registrován: 4-2003
budeme si moci dovolit dělat v rámci průmyslu a vývoje ambicioznější projetky s větší přidanou hodnotou. Nyní z důvodu nízké mobility pracovní síly

Kdybyste něco tušil o příčinách nízké mobility pracovní síly, tak přijdete nato, že VRT tohle právě skoro vůbec neřeší. Stejně tak neřeší inovace u nějakýho výrobce uňuchadel, spíš ten chudák bude platit větší daně a bude míň inovovat.

obyvatel Prahy by mohl získat v Brně zajímavou práci, ale do Brna nepůjde,

V reálným světě (= nikoliv v imaginárním světě vzniklým pohledem z okna ve Vašem státním výzkumáku) do toho Brna nepude, protože mu tam dají mnohem míň peněz a ještě by z toho vyházel půlku za vlak, i kdyby stál jen ty tři stovky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

kuna
Středa, 08. března 2017 - 14:57:04  
Neregistrovaný host
147.251.87.207
Názor autentické konzervativní pravice (jinak děsných xenofóbních populistů):

" provozní rychlost vysokorychlostní železnice 350 km/hod,
napojení na ostatní mezinárodní vysokorychlostní železnice,
propojení velkých měst v ČR vysokorychlostními železnicemi,
zahájení výstavby VRT do roku 2020 a vybudování prvních páteřních spojení do roku 2025.

Pro Realisty je velmi pozitivní, že Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny ČR převzal všechny jejich zásady výstavby vysokorychlostních tratí v ČR a zahrnul je do společné iniciativy politických stran.

Realisté také oceňují názorový kotrmelec pana ministra Ťoka, který během měsíce změnil svoji koncepci výstavby VRT. Dnes již p. Ťok vidí jako nutnost propojení měst v ČR vysokorychlostními tratěmi, legislativní úpravy k urychlení výstavby VRT a zavedení rychlosti 350 km/hod. Škoda jen, že jako člen vlády ve věci VRT za dobu svého působení neudělal nic. Jeho protichůdné obraty v koncepci výstavby vysokorychlostních tratí a pouze řečnické proklamace nám rychlou železniční dopravu nepřinesou.

Je čas něco udělat s tím, že naše země je na chvostu s rozvojem dopravní infrastruktury. A Realisté vědí jak na to."
http://www.realiste.cz/WP_NEWS?opendocument&ID=8300E502742DF7E8C1 2580D8002FF2FF
Středa, 08. března 2017 - 15:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 11-2005
...způsobené příliš vysokým procentem vlastnického bydlení...
Však on to během 5 let vyřeší postupný růst úroků a pak se spousta lidí bude divit, že na to nemá, protože si vzali příliš velké sousto.

Vzrůst daně z nemovitosti, která je směšně nízká, by toto také vyřešil. Těch 80% vlastnického bydlení je pro ekonomiku velmi nezdravá záležitost. Ale alespoň nájmy se díky tomu teď drží na velmi přijatelné úrovni, protože je těžké najít nějakého nájemníka. Situace, kdy je to blízko 50/50 jako ve Švýcarsku a Německu je mnohem lepší.
Donner au train des idées d'avance...
ubl
Středa, 08. března 2017 - 15:15:34  
Neregistrovaný host
91.217.97.97
Klidně můžeme mít VRT a další moderní přepravní systémy, ale musí být PRÁVNÍ prostředí pro stavby takového charakteru - a to BOHUŽEL DNES v ČR neexistuje a pokud se nezmění zákony, tak opravdu budeme jako na Ukrajině.

Dnes se vám ke stavbě jakéhokoliv charakteru na dráze vyjadřuje cca 50 subjektů včetně ministerstva zdravotnictví a vše se může v tomto řízení zdržovat a blokovat.

Navic dnesni clanek - Babiš
https://www.novinky.cz/ekonomika/431439-babis-do-staveb-mluvi-moc -ministerstev.html
Středa, 08. března 2017 - 15:18:25  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
A Realisté vědí jak na to. [rofl][rofl][rofl]
To už jsme viděli u "veverek". Některým prosťáčkům stačí, když se přemaluje reklama a tleskají zase stejným ksichtům v pozadí.

Vzrůst daně z nemovitosti, která je směšně nízká, by toto také vyřešil.
A to jako, že majitelé si tu daň nezapočítají do nájmů a platí ji ...z čeho???
Vy už to fakt nehulte...
Středa, 08. března 2017 - 15:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 9-2002
ad Rail2005: Byl jste vůbec v Německu z jiného důvodu, než kvůli šotoušení na SWT?
Místo povídání pohádky o ekonomicky zdravější situaci na trhu s bydlením, zajeďte třeba do Mnichova a zkuste si tam pronajmout pro rodinu byt a pak poreferujte.
Středa, 08. března 2017 - 15:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6056
Registrován: 5-2002
Těch 80% vlastnického bydlení je pro ekonomiku velmi nezdravá záležitost.

Proč konkrétně?
Středa, 08. března 2017 - 16:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6886
Registrován: 4-2003
Kuna, Vy jste tenhle?

Rail2005: Proč se za každou cenu vyjadřujete k něčemu, čemu nerozumíte??

- ceny úroků schopnost splácet hypotéky řeší centrální banky a nikoliv stát
- změna daně z nemovitostí nemůže mít vliv na substituci forem bydlení
- pokud chci udělat nějaký obchod, tak musím mít protistranu = to platí i pro změnu vlastnického bydlení
- mobilita pracovní síly v ČR je skutečně nižší oproti DE, ale taky je to proto, protože je v ČR dlouhodobě nižší rozptyl nezaměstnanosti mezi regiony a lidi nemají takový puzení cestovat za prací, rozhodně jí nevyřeší ad-hoc stavby typu VRT a ani změny daní.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

MIC
Středa, 08. března 2017 - 16:28:55  
Neregistrovaný host
195.122.202.2
Schválně si zkusme představit, co by se stalo, kdyby byla daň z nemovitosti třeba procento z ceny. By mě zajímalo, kolik lidí by si své bydlo udrželo...
Nájemné bydlení může být ošetřeno třeba daňovou úlevou.
Potíž je, že bydlet v ČR v nájmu znamená být v důchodu bezdomovec. A nebo i dřív, když se něco stane.
Daň z nemovitosti je sice nejsnáze vybratelná daň, ale její zvýšení může být ve výsledku silně kontraproduktivní.
Středa, 08. března 2017 - 16:41:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 9-2015
Možná by mobilitě pracovní síly trochu pomohlo osvobodit od daně z převodu nemovitostí výměny bytů a rodinných domků mezi fyzickými osobami, které tam měly trvalé bydliště. Ale velké zlepšení bych si od toho nesliboval.
Středa, 08. března 2017 - 16:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6887
Registrován: 4-2003
Schválně si zkusme představit, co by se stalo, kdyby byla daň z nemovitosti třeba procento z ceny. By mě zajímalo, kolik lidí by si své bydlo udrželo...

Opravdu si myslíte, že si těch 80 % lidí odhlasuje na sebe takovou pakárnu, kdy se v podstatě připraví o část majetku ??

By mě zajímalo, kolik lidí by si své bydlo udrželo...

Taky musí bejt druhá strana ochotná to kupovat (pominu-li obcházení daně).

------------

Ale je to dokonalý příklad socálního rudýho inženýrství, kdy to stát v zájmu blaha lidu ten lid donutí to pod cenou prodat nějakým Chrenkům, Duspivům a Křetínským a v případě některých lokalit a víceméně neprodejných nemovitosti ty lidi sociálně vyloučí ještě víc.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 08. března 2017 - 17:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 12-2007
Daň z nemovitosti ve výši 1% je příliš vysoká, pokud by dejme tomu nějaký starší domek na vesnici stál 2 miliony Kč, potom jedno procento by bylo 20 tisíc Kč, což by zejména pro důchodce byla suma, kterou by těžko mohli splatit. Spíše by daň z nemovitosti mohla být okolo 1 promile z ceny nemovitosti, to už by v takovém případě byla částka ve výši 2 tisíc Kč ročně, což už by bylo přijatelné pro většinu majitelů nemovitostí. Ale mne daleko více zajímá, zda se pořádně vybírá daň z nemovitostí v případě různých neobsazených domů, polozbořenin apod. a to zejména od majitelů žijících v zahraničí. Nemělo by se totiž stávat, aby lidé zde žijící museli platit daň z nemovitosti, a zahraniční majitelé by se ji vyhnuli, protože by byli nedohledatelní.
P_v
Středa, 08. března 2017 - 17:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 5-2002
Jak by se ta cena určovala? Protože ona se v čase mění. (další náklady na znalce, prostor pro korupci atd...)
M_g
Středa, 08. března 2017 - 17:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 6-2006
Ale kolik darmošlapů by se na tom mohlo živit.
Středa, 08. března 2017 - 17:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 9-2015
>> chcete jim nějakým sociálním inženýrstvím kurvit život, ale takové sebereflexe se asi nedočkám

Já Ti teda jednu sebereflexi předvedu:

Tím sociálním inženýrstvím myslíš to, že kdokoli, kdo nechce používat IAD a usiluje o rozumnou organizaci dopravy osob, musí
- bez nároku na náhradu trpět ničení zdraví a zkrácení života zplodinama
- bez nároku na náhradu trpět stres z ohrožení úrazem nebo zabití
- se silně podhodnocenou náhradou snést, pokud k úrazu/zabití dojde
- bez nároku na náhradu trpět ohrožování hlukem
- bez nároku na náhradu trpět nepřiměřenou devastací krajiny
- kromě toho je donucen řešit své dopravní potřeby neoptimálně nebo na ně rezignovat

Nejdřív čestně zaplaťte - odškodňujte (indiviuálně!) poškozené, a pak teprv budete mít nárok, aby bral kdokoli ohled na vás.

Já se tomu fakt nepřestávám divit: od října do dubna žijou pod inverzí, neustále přiotrávení exhalacemi z IAD a letecké dopravy (+ vylepšeno idioty, co hází PET lahve do kotle), ale donekonečna budou omílat, jak je finančně nevýhodné udělat něco pro rozumné zlepšení hromadné pozemní dopravy. A ještě lezou na tenhle server. To by mě zajímalo, proč?
M_g
Středa, 08. března 2017 - 18:27:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 6-2006
Ahá, IAD a letecká doprava znečisťuje, zatímco silniční, kolejová, vodní VHD životní prostředí asi čistí.

Jen a pouze VRT nás se znečištěním spasí. Amen. Tak řekl Mirek_Zv.
mic
Středa, 08. března 2017 - 18:41:11  
Neregistrovaný host
195.122.202.2
Jak by se ta cena určovala?
Schválně se optejte v západních zemích...
Malá ilustrace je koupě vozu v Dánsku... Financové provedou technickou prohlídku a podle ceny stanoví pásmo daně. Pro ty levnější vozy je to myslím kolem 80%. Si vemte ten řev, kdyby se u nás něco takovýho platilo. Koupím si auto za 500kKč a hned nato daň za 400-600kKč ...
Jó a pak se krásně dokazuje, jak jsou Dánové ekologicky uvědomělí, protože jezdí i v tamějším počasí na kole...
mic
Středa, 08. března 2017 - 18:46:19  
Neregistrovaný host
195.122.202.2
3.1.3 Daň z hodnoty nemovitostí (Ejendomsværdiskat)
Předmět daně
Předmětem daně je nemovitý majetek situovaný v Dánsku. Pokud je fyzická osoba
vlastníkem domu nebo bytu, stává se poplatníkem daně z hodnoty nemovitostí, avšak
pokud rezident Dánska vlastní nemovitost za hranicemi Dánska, i tato nemovitost podléhá
dani z hodnoty nemovitosti. Pokud zahraniční rezidenti vlastní nemovitosti v Dánsku,
podléhá tato taktéž dani z hodnoty nemovitosti.
Poplatník
Poplatníkem je vlastník nemovitosti.
Sazba daně a základ daně
Sazba daně je 1% z hodnoty nemovitosti – stanoveno místními orgány, pro nemovitosti,
jejichž hodnota nepřesahuje 3 040 000 DKK, a 3% z hodnoty nemovitosti nad 3 040 000
DKK.
Hodnota nemovitosti (základ daně) je určována každý rok orgány veřejné správy.
3.1.4 Daň z nemovitostí (Ejendomsskat)
Předmět daně
Předmětem daně je nemovitý majetek situovaný v Dánsku.
Poplatník
Poplatníkem je vlastník nemovitosti.
UTB ve Zlíně, Fakulta managementu a ekonomiky 47
nepřímé daně
(indirekte skatter)
univerzální
selektivní
daň z přidané hodnoty
registrační daň
spotřební daně
zelené daně
Obr. 9: Nepřímé daně v dánském daňovém systému
Rozdíl mezi daní z hodnoty nemovitosti a daně z nemovitosti je autorita, která daň přijímá.
U daně z nemovitosti je příjemcem výnosů z daně municipalita (Komuna), z daně
z hodnoty nemovitosti je příjemcem stát.
Sazba daně
Sazba daně se liší dle jednotlivých municipalit (Komun), pohybuje se v rozmezí 1,6% -
3,4%.
Mladějov
Středa, 08. března 2017 - 19:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9785
Registrován: 3-2007
Mg: Ono je vůbec zajímavé, jak v té "argumentaci" vždycky začnou vyčnívat takové věci, jak dopravní indukce a výhodnost denně dojíždět z Prahy do Brna (tohle teda byla perla..!) nebo opačně..přičemž bez VRT by se tyhle cesty neuskutečnily, což je jaksi nejekologičtější [wink]

Mně tedy připadá argumentace některých nekritických propagátorů této už hodně děravá a až legrační.
(A nic proti ní, ale tohle je púořád na úrovni "Mami, kupte mi hračku, já ci, já ci.." [crazy]).
Středa, 08. března 2017 - 19:19:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 11-2005
Vytrezvitel:
Ha, ha a teď jste si naběhl. Dokonce mám v Německu povolení k přechodnému pobytu a moc dobře vím, kolik platím za nájem. V tom prostředí žiju, takže narozdíl od jiných vím, o čem mluvím. Situace je taková, že kupovat si něco ve velkém městě, je absolutně sci-fi. Ale nájem je přijatelný. A rozhodně nejsem šotouš, naopak železniční infrastrukturu a další veřejnou dopravu aktivně využívám pro přesuny, protože tak žiju bez stresu a je to v neposlední řadě i levnější. Jediné, co mě tu štve, jsou čmoudové na každém kroku. Zlatá ČR v tomto ohledu.
Donner au train des idées d'avance...
P_v
Středa, 08. března 2017 - 19:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 5-2002
Jo v Dánsku, aha. Oni tam mají trochu vyšší příjmy než u nás. Takže na to mají, protože ušetří na jiných výdajích, na které Čech dává číselně stejně ale relativně víc. Ale napálit o řád vyšší daň a čekat, že tím dosáhneme západní úrovně, je trochu nepatřičné.
Středa, 08. března 2017 - 20:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 11-2005
Pochopitelně, že úroky řídí trh. Ten problém začal po bankovní a posléze dluhové krizi, kdy šly diskontní sazby k nule a pochopitelně s tím všechny ostatní, včetně těch za hypotéky. Pak se jako mávnutím kouzelného proutku staly hypotéky dostupné i pro ty, kteří by na to normálně neměli. Jenže, jak říkám, za 5 let, až budeme někde na 4-5%, tak budu opravdu zvědavý, kdo to bude moci financovat.

Zatímco ve státním sektoru nebylo nikdy lepší doby pro financování infrastruktury, než nyní. ČNB tiskne další koruny a bude je tisknout ještě dlouho, takže za utržená EUR z Evropských dotací (protože objemy jsou fixní v EUR), lze postavit mnohem více. Pokud budou chybět peníze na spolufinancování (což jak Babiš řekl není nyní problém), tak stát vydá dluhopisy v CZK. Pak se rozjede inflace a díky tomu bude umořování hodnoty těchto dluhopisů ze dne na den čím dál levnější. Natisknou se další peníze a jede se dál.

V ČR to přestává být problém finanční, ale je to problém právní. A s tím je potřeba něco udělat. Tedy pokusit se změnit stavební zákony a pokud ani to nebude stačit, tak i samotnou ústavu. Jak říkám, není možné, aby hlas jednotlivce měl větší váhu, než hlas masy ve státním zájmu.
Donner au train des idées d'avance...
Poklop D400
Středa, 08. března 2017 - 20:17:48  
Neregistrovaný host
109.80.234.119
Jo, zdanit lidem domy. Aby z nich byli bezdomovci. To je jistě donutí někam dojíždět za prací. A co třeba rovnou chodit s hláškou "Byste třeba mohl vyhořet, víte?" a ukrajinským přízvukem?
Zajeďte si do Znojma. Ten zámek připadl státu a stát už mnohoho desetiletí neví, co s ním. Jednoho krásného dne zněj taky může zůstat zbořenina a chudým to nepomůže. Výsledkem takového sociálniho experimentu budou zbořené domy a gheta nemajetných. Jestli se vám stýská po slumu, doporučuju navštívit Adis Abebu, Bangkok nebo třeba Mexico City. Na jednu stranu lesk na druhou stranu 50 % lidí bez domova žijících na skládce odpadu. A z toho co v ní najdou. Dalo by se napsat "celé dni pracují, aby se uživili", kdyby lovení krys na maso byla práce.
Středa, 08. března 2017 - 20:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7030
Registrován: 4-2003
Rail2005:Dokonce mám v Německu povolení k přechodnému pobytu a moc dobře vím, kolik platím za nájem.

To by bylo hodně hloupé, kdybys nevěděl, kolik platíš, i když u levičáků je to spíše normální [biggrin].

Ovšem jinak jsi tu napsal snůšku pěkných nesmyslů, které jsou tak leda na pár facek [crazy].

Proč bych měl být nejen já trestán ohromnými daněmi za to, že něco vlastním? Jen proto, že tu někdo chce VRTky???

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Středa, 08. března 2017 - 21:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9789
Registrován: 3-2007
Jj, zdaníme domy a kdoví co, a zdůvodníme to nutností postavit VRT.
Tohle bych chtěl vidět, jak bude R 2005 povídat někde na meetingu na náměstí..[biggrin]

Ale zas není na škodu, když nás nechají někteří trochu nahlédnout do svého myšlení a názorů na svět..mooc poučné.
Nařídíme, zakážeme, zavřeme do tepláků půlku MD, zdaníme..
Fakt okavýpulné, kam jsou až někteří ochotni zajít, aby bylo po jejich (blicí smajlík).

A nic proti VRT obecně, ale na blití z metod,kterými jí obhajují a prosazují. Ubohost.
Vláďa42
Středa, 08. března 2017 - 21:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 9-2009
Neviděl někdo Hajnýho? Razie na AŽD byla výživná. Snad najdou další munici... A budou se dít věci.
ubl
Středa, 08. března 2017 - 21:53:30  
Neregistrovaný host
91.217.97.97
Co se stalo na AŽD ? Muzes prozradit nebo je to tajny ? Ono ale kam se podivas, tam se deje nejaka lumparna....
Ythomas_ct
Středa, 08. března 2017 - 22:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 10-2009
Ad R2005:
Vzrůst daně z nemovitosti, která je směšně nízká, by toto také vyřešil.
A kurňa! Já jsem to myslel spíš ve srandě, když jsem se tu ve svém předchozím příspěvku řečnicky otázal, jestli nenavrhnete v rámci implementace všeobecného blaha rovnou vyvlastňování bydlení v osobním vlastnictví. Bohužel vidím, že tam začínáte tak trochu konvergovat... :-(

Natisknou se další peníze a jede se dál.
A kurňa! (Pardon, že se opakuji.) Ekonomickému vzdělání se sice vyhýbám, protože je dnešní ekonomie založená na (aspoň pro mě) "divných principech". Ale přístup, pro který by mohla citovaná věta sloužit jako motto, ve mě vzbuzuje určité obavy. V celém viditelném vesmíru, který kolem sebe posledních pár miliard let můžeme pozorovat, totiž platí takové ty věci jako zákon zachování energie, druhá věta termodynamiky apod. Jinými slovy neexistuje perpetuum mobile a pokud s jeho myšlenkou někdo přijde, je to blbost a je potřeba mít se na pozoru, protože realizace takové myšlenky nutně končí prů*erem. A "samovolný vznik peněz" směnitelných za něco reálného mi takové perpetuum mobile připomíná a netuším, jakou podobu může mít onen prů*er na konci, resp. kam se teda vlastně dojede...

Ad V42:
Razie na AŽD byla výživná.
A jéje, Vy jste se zase nudil, a tak posíláte zakuklence do terénu? Odhaduji, že jste nyní (po MD a SŽDC) vyštrachal seznam členů ACRI a postupujete od A... :-)

Neviděl někdo Hajnýho?
A copak Hajnej provedl? Nějakej ešus mu někde v režimu AVV projel zastávku?
Bugear
Středa, 08. března 2017 - 22:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3523
Registrován: 8-2005
V reálným světě (= nikoliv v imaginárním světě vzniklým pohledem z okna ve Vašem státním výzkumáku) do toho Brna nepude, protože mu tam dají mnohem míň peněz a ještě by z toho vyházel půlku za vlak, i kdyby stál jen ty tři stovky.
V reálném světě bude taky ve valné většině případů existovat zaměstnavatel, který vám podobné prachy nabídne ve vašem městě, takže se na trávení 2,5h denně dojížděním (a to je ještě optimistický odhad) zvysoka [zadnice].

@SŽ: Akcionáři jsou jiní, ale produkt stejný.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Vláďa42
Středa, 08. března 2017 - 23:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 9-2009
Tak já je přímo neúkoluju, že ano. Ale upozornit se sem tam dá.
Ono neoznámení trestného činu je trestným činem, víme?
StarMaster
Čtvrtek, 09. března 2017 - 00:32:11  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
On se definitivně zbláznil... [smrt]
Čtvrtek, 09. března 2017 - 00:32:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 5-2002
Já bych jen tak pro zamezení pochybnostem a nedorozuměním přece jen jasně uvedl, že nevím, kdo je Vláďa42, a rozhodně tu nepíše za CEDOP (jakkoli bylo zejména dříve nemálo případů, kdy jsme byli v názorové shodě, a možná opět budou).
Pružinský
Čtvrtek, 09. března 2017 - 04:40:13  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
Jo, zbláznil, asi stařecká demence... výjimečně s vámi souhlasím.
Čtvrtek, 09. března 2017 - 08:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6888
Registrován: 4-2003
2005: jak říkám, za 5 let, až budeme někde na 4-5%, tak budu opravdu zvědavý, kdo to bude moci financovat....Zatímco ve státním sektoru nebylo nikdy lepší doby pro financování infrastruktury, než nyní. ČNB tiskne další koruny a bude je tisknout ještě dlouho, takže za utržená EUR z Evropských dotací (protože objemy jsou fixní v EUR), lze postavit mnohem více. Pokud budou chybět peníze na spolufinancování (což jak Babiš řekl není nyní problém), tak stát vydá dluhopisy v CZK. Pak se rozjede inflace a díky tomu bude umořování hodnoty těchto dluhopisů ze dne na den čím dál levnější. Natisknou se další peníze a jede se dál.

Ekonomii a bankovnictví rozumíte tzv. "jako koza petrželi" a pokud ze sebe nechcete dělat dál totálního hlupáka, tak se k tomu ve vlastním zájmu raději nevyjadřujte.


Ythomas_ct A "samovolný vznik peněz" směnitelných za něco reálného mi takové perpetuum mobile připomíná

Ale kdepak, perpetum mobile je to jenom v podání takových ignorantů a nedouků, jako R2005.

Pro ten zbytek jsou třeba učebnice, např. od prof. Jílka, strana 50 a dále.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 09. března 2017 - 09:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5625
Registrován: 6-2005
ad RadekŠ:
Já myslím, že Rail2005 uvažuje zcela konzistentně: Z jeho pohledu je třeba zdražit obsluhu státního dluhu (vyrobením nervozity na straně držitelů dluhopisů, kterou chce vyvolat ne zcela jasně odůvodněnou investiční činností státu) a v důsledku toho zvýšit úroky v celé ekonomice a tedy zdražit i hypotéky. Jen si trochu trochu plete příčiny a důsledky ...

Jak ono to bylo v tom Španělsku? Já to vnímal nějak takto: Bublina na trhu s nemovitostmi, ekonomicky neodůvodněná výstavba VRTek, prasknutí bubliny, propad HDP + obrovský nárůst nezaměstnanosti, stát neschopný dostát závazkům věřitelů, velké škrty ve státním rozpočtu, ... absolventi neschopní najít práci, jejich odchod ze země v nemalém počtu, tito nyní neuvažují o návratu, neb v ekonomice pro ně není "místo", a za pár let budou chybět při přispívání na důchody a vůbec chod státu. A pokud platí, že výše státního dluhu Španělska odpovídá tomu, co stály VRTky, tak je to taky zajímavý údaj.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
jk
Čtvrtek, 09. března 2017 - 09:27:09  
Neregistrovaný host
195.113.171.206
Jak říkám, není možné, aby hlas jednotlivce měl větší váhu, než hlas masy ve státním zájmu.

Plus ty kecy o tom, že bydlením ve svém poškozuju ekonomiku a stát by to měl patřičně pokutovat.
Polil mě studený pot a mrkl jsem do kalendáře. Naštěstí je rok 2017 a ne třeba 1947.
VRT 200 km/h? Ne, 250 km/h! Ještě jinak 350 km/h! Do roku 2035! Ne, do roku 2025! Málo, do roku 2020! Doženeme předeženeme, velkolepé plány červenou pastelkou do map zaneseme, peníze vybilancujeme, celá země jedna velká továrna, indukovaný lid denodenně na cestách za tvořivou prací. Kdo necestuje, ať nejí! Kdo nejde s námi...atd., atd....
Čtvrtek, 09. března 2017 - 10:35:53  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Jak říkám, není možné, aby hlas jednotlivce měl větší váhu, než hlas masy ve státním zájmu.
Kdo je ta masa? Navrhněte referendum a dejte "mase" vybrat, zda dostavit základní dálniční síť (např. vnější okruh kolem Prahy) nebo VRT. Masami už se zaklínali jiní. Nápověda "nejsme malé děti".

Ještě jste mi neodpověděl na otázku:
Vzrůst daně z nemovitosti, která je směšně nízká, by toto také vyřešil.
A to jako, že majitelé si tu daň nezapočítají do nájmů a platí ji ...z čeho???
Čtvrtek, 09. března 2017 - 10:43:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4636
Registrován: 8-2012
příliš mnoho lidí bydlí ve vlastním bydlení
No, to je fakt průser. Místo aby se oddali do rukou hodného tatíčka státu, který by jim zajistil nějaký komunální koldům, tak si pořizují vlastní... to by se jim nemělo trpět!
Vzrůst daně z nemovitosti, která je směšně nízká
No a co jim to rovnou sebrat, jako bolševici, k jejichž myšlení a sociálnímu inženýrství tu někteří nemají vůbec daleko? Nepárejte se s tím, takhle ten ekonomický region nevybudujeme...

např. Praha a Brno by se staly prakticky jedním ekonomickým regionem
A to by vlastně bylo k čemu dobrý, že by Praha a Brno byly "jedním ekonomickým regionem"? A v jakýchsi vnitroSudetech na 200 km mezi nimi by zbylé rázovité obyvatelstvo chodilo vlakům akorát mávat (viz Nástrahy velkoměsta [happy] )? Tuhle mi tu někdo omlacoval o hlavu "ekonomickou udržitelnost venkova", no té by to vyloženě prospělo...
Praha je něco jako aglomerace Kölnu (samotné město je podstatně menší než Praha) a Frankfurt je zhruba srovnatelný s Brnem
[biggrin] To jsou kvalitní fóry, kam na ně chodíte? Porúří (10 mega lidí) jako Praha a Bankfurt (aglomerace FFM/Mainz/Wiesbaden 3 mega lidí plus jedno z největších evropských letišť) jako Brno... tak hlavně aby ta VRTka stavěla v Tuřanech.

Názor autentické konzervativní pravice čili dalšího populistického ANO, jen tentokrát placené Pentou? Tak samozřejmě, že by z byznysu kolem VRT káplo do něčích kapes docela dost. Ale pro šotouše je to samozřejmě rajská hudba (a těhle slibem-nezarmoutíš bude do podzimu jen přibývat, naštěstí se následně zjistí, že "nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce")...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.