Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Ostravě » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 21. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 21. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 08. dubna 2016 - 18:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3443
Registrován: 6-2008
Mayg,Smasska: Pánové, tak já článku mohu říci, že je přesně popsaným názorem cestujících z Orlové, Karviné, Havířova a okolních obcí.
Jasně a přesně popsáno.
Možná jen to o trolejbusech a srovnaních či pár bezvýznamných technických detailů je pravdou opravdovou.
Úbytek cestujících na 441. 442 hodnotit nelze.
Hromadný přesun na 443. Byla již posílená.
A mnoho dalších věcí dokládá věcnost tohoto článku...

A zmíněný pán Podloučka. Tomu nesahá zmiňovatel v příspěvku číslo1 o něm výše zjevně ani po kotníky.
Pan Podloučka pro dopravu v kraji, Havířově i jinde dokázal udělat již mnoho.
Některé věci se holt musí řešit stížnostmi. Jinak nelze.
Ten člověk má za sebou hmatatelné výsledky, ale škoda rozebírat. Většina zde diskutujicich to tak jak tak ví...
Pátek, 08. dubna 2016 - 22:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 8-2006
Ic540: Je ale rozdíl mezi názorem a pravdivými výroky (fakty a generalizacemi z nich vyplývající). Právě článek na msstavby by měl obsahovat spíše to druhé bez ohledu na to, co Michal Podloučka udělal, či neudělal.

Jinak teď budu mluvit za některé občany okolní obce (Šenov) a musím říci, že mnozí si Hranečník pochvalují, vlastně všichni, s kterými jsem mluvil osobně. Např. dopoledne se muselo čekat někdy až 15 minut na Hranečníku směr Most Miloše Sýkory nebo se muselo chodit pěšky od Karoliny, popř. ze zastávek Stodolní atd. (také byla nutnost přestoupit). Na integraci do ODIS jsem slyšel od Šenováků jen chválu, u Havířováků tak půl napůl, někteří bohužel nemají vyřízenou ani po měsíci a půl ODISku a naříkají, jak je DPO nutí kupovat si další jízdenku. Jinak mně osobně se zkrátila doba přepravy (s výjimkou cest přímo ke Karolině, zde se o pár minut protáhla).
Sobota, 09. dubna 2016 - 14:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8086
Registrován: 12-2009
Co jsem byl na Hranečníku naposled, tak jsem jen zaznamenal tři důchodkyně, co se bavily, že si to musí prohlédnot, když tam jsou poprvé a jak to vůbec funguje.

Asi týden staré zkušenost 78.leté osoby: Do Ostravy musím jezdit busem, protože i když je vlak (S2) rychlejší a bez přestupu, je problém na hl.n s nástupištěm- buď je vysoký schod dolů nebo nahoru + schody do nadchodu bez možnosti výtahu.
Proto, i když je to s více přestupy, jezdím busem přes AN v Havířově a na Hranečniku nemusím jako kdysi na UAN, chodit po schodech do podchodu na trolejbus. Místo toho pohodlně hned z busu do tolejbusu.
Jediná problém naposled nastal při přestupu v Havířově, kdy bus zastavil daleko od hrany nástupiště a museli mi přes tu díru stejně cestující pomoci.
Sobota, 09. dubna 2016 - 22:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 735
Registrován: 4-2006
RobinX: Kolik procent zastupují cestující z Šenova v dopravě mezi městy? Oněch mou myšlených 5% cestujících, kterým terminál vyhovuje. A nějak nechápu, proč se nedalo vyřešit, aby nemuseli cestující čekat dopoledne 15 minut na spoj ve směru Most Miloše Sýkory, jiným způsobem než jiným uškodit? Zase se vše dělá pro minoritu, ale pak brečíme.

Co se týká integrace. Opět šlo to i bez Hranečníku.

Těší mě, že se diskutuje, že jsou i noví přispěvatelé, které jsem dohnal k tomu, aby začali psát. Ale, že málo, kdo má koule se se mnou sejít osobně a probrat tyto záležitosti osobně a mít argumenty, které mám já, proto svůj názor. A v případě státních institucí mít fakta, což nemá ani Ostrava, ani Kraj, ani KODIS.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Stránky spolku zabývající se veřejnou hromadnou dopravou v Havířově a okolí
Norton
Neděle, 10. dubna 2016 - 00:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2611
Registrován: 12-2004
Michalosp: diskutovat se da jen s temi lidmi, kteri jsou po diskusi schopni prijmout argumenty druhych a zmenit / upravit svuj nazor. Zabijet cas s temi, co povysili svuj nazor na jedinou pravdu, je zbytecne.
Neděle, 10. dubna 2016 - 00:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3444
Registrován: 6-2008
Norton : Nikdo nehovoří o jediné pravdě. Ani Michalosp. Nabízí diskuzi. Ne poprvé...
Jde o terminál Hranečník. Díky kterému to zvedlo ze židle i lidi, kteří by jinak nehnuli ani brvou. Myslím stovky lidí co přišly diskutovat či podepsat petici...
Ale tak stejně máte zjevně i Vy. Jste přesvědčen o správnosti terminálu Hranečník. Byť jste to nenapsal, ať Vám něco nepodsouvám...

Robin a Ohl odpovím později.
Jenki
Neděle, 10. dubna 2016 - 07:10:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4824
Registrován: 5-2002
Co se týká integrace. Opět šlo to i bez Hranečníku.
Ano. Z nebe by sestopil archanděl Gabriel a donutil by ČSAD Havířov k integraci.

Jste přesvědčen o správnosti terminálu Hranečník.
Třeba já osobně nad jeho správností dost váhám, ale jsem přesvědčen o jeho nezbytnosti. Cítíte ten drobný rozdíl?
Neděle, 10. dubna 2016 - 17:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 736
Registrován: 4-2006
Norton: Buď diskutujme a nebo se spolu nebavme. Vy jste si evidentně zvolil to druhé. Dobrovolně. Ve svém příspěvku jste neuvedl jediný argument, který by měl někoho přesvědčit. Ale jak bylo v jednom českém filmu - je to marný, je to marný, je to marný.

Jenki: ČSAD Havířov chtělo integraci již od doby integrace ČSAD Karviná. Hodí se to svést na ně, ale oni to nebrzdili. Brzdil to kraj, protože integrace stojí peníze navíc a díky změně dopravy do Ostravy z Havířova teď na integraci peníze jsou.

V čem je prosím terminál Hranečník nezbytnost? Nezbytnost byla integrace, úprava dané lokality, kde přestup mezi bus/tram probíhal již v minulosti. V čem bylo potřeba investovat peníze do trolejbusové sítě právě zde? Prosím odpovězte mi na tyto otázky. Děkuji
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Stránky spolku zabývající se veřejnou hromadnou dopravou v Havířově a okolí
Norton
Neděle, 10. dubna 2016 - 18:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 12-2004
Michalosp, IC540: koukám, že oba jste, pánové, zahledění do sebe a solidně startovací... Nikde jsem v textu neuvedl, že vy jste ti, se kterými se nedá diskutovat. Bylo to jen konstatování, za jakých podmínek je a není možné vésti diskuse [wink]
Sami jste se svými reakcemi pasovali do skupiny těch, co nejsou ochotni naslouchat. Tolik asi k možnosti s vámi "diskutovat". [satan]

A co se týče informace "ČSAD Havr se chtěl integrovat" - buď se mýlíte nebo tuto nepravdu říkáte záměrně.

Dobrý večer všem.
Jenki
Neděle, 10. dubna 2016 - 20:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 5-2002
Michalosp : nevím, odkud máte informaci, že "ČSAD Havířov chtělo integraci již od doby integrace ČSAD Karviná". Bylo to přesně naopak - Havířov škodil jak mohl a integraci se vyhýbal jak čert kříži. Přesněji řečeno kladl si finanční podmínky zcela mimo realitu.

A k nutnosti existence terminálu Hranečník odpovím trošku nepřímo : kdyby ČSAD Havířov a město Havířov (které se chová jako by bylo ČSAD HA podřízeno a ne naopak) integraci podporovali a dohodli se (třeba) na nějaké formě dělby přepravní práce s DPO v oblasti mezi OV a HA tak by Hranečník vůbec nevznikl. Naopak - kdyby nevznikl Hranečník tak by nebyla integrace Havířova nikdy.

Trolejbus s tím nemá až tak moc společného, spíš se "svezl" - plánoval se už strašně dlouho, no tak se postavil, když už na to EU dala prachy. DPO má trolejbusy rád (a šotouši taky) a je třeba trolejbusovou síť rozšiřovat, aby byla životaschopnější.
Neděle, 10. dubna 2016 - 20:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3447
Registrován: 6-2008
Norton : [ok]
Kdybych na konec svého příspěvku přidal smajlika, tak by to asi vyznělo líp. Nestartovačně. Příště tak učiním...[wink]

Robinx , Ohl : [ok]
Chtěl jsem to napsat obšírněji. Ale zkrátím to.
Nesetkal jsem se s nikým kdo jezdil dříve bez přestupu, že by to teď chválil. Občanů Šenova nevyjímaje.
Neděle, 10. dubna 2016 - 23:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8090
Registrován: 12-2009
jezdil dříve bez přestupu
Už jsem myslel, že ten argument už nezazazní.
Proč to pořád vytahuješ, když je empiricky dokázáno, že většina lidí jede z Hranečníku tramvají a ani z trolejbusu nejdou davy na GN, ba dokonce ani minimálně polovina lidí od Hranečníku nevystupuje na MMS a jede dál.
Tudíž tak jako tak přestupují, přestupovali a nyní to mají ulehčeno o tu pěší chůzi z GN za každého počasí.
Když chtějí přímo jet na UAN, tak taky mohou.
Kde je problém?

Nadávat akorát může ta menšina, co dnes vystupuje na MMS a jde do centra ne dál, než po Mas.náměstí atd.
Většině to pomohlo minimálně ušetřením pěšího pochodu.
Pořád se z Hranečníku dělá pupek světa minimálně pro Havířov, ale je třeba nezapomínat na to, že tuny lidí jezdí vlakem a o Hranečníku ani nevědí.
Ostatně to lze opět empiricky vysledovat na zastávkách busů na Hranci během dne. Vyšší počty lidí jezdí směr Orlová, Karviná nebo 38, než směr Havířov.

Co vytýkám Hranečníku, je nesmyslně velká služebna MP místo občerstvení.

Raději by měli lidi z Havířova tlačit na přednádražní prostor u nich doma. Je to asi poslední město v MS kraji, kde to vypadá před nádrem jak na Ukrajině před 20.lety nejen pohledem na zastávky busů. (Možná ještě Frenštát je na tom podobně, ale tam mají žel zastávku i v centru.)

Kdy se začne stavět?
Pondělí, 11. dubna 2016 - 17:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6559
Registrován: 5-2005
Michalosp: Co to melete pane kolego?
Ověř si nejdříve informace o tom, co kolik stojí a kdo co chtěl a nechtěl, než vypustíš bludy.
Pondělí, 11. dubna 2016 - 22:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 5-2012
Jedna původně vaše B952E.1714 v areálu Stenbusu. [happy]

1789 Stenbus a 1837 ČSAD Polkost - nejlepší vozy!
Úterý, 12. dubna 2016 - 15:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 6-2008
Ohl: [ok]
No já pokud bych to měl stejně daleko do místa určení či cíle z GN nebo zastávky Karolina od tramvaje. Tak pojedu raději tou tramvají. To je v podstatě to co popisuješ. A to je celé. Vždyť je to kratší...
Připomínám, že lidé si došli do svého cíle podle toho čím do té Ostravy si zvolili jet. A to na Úan nebo GN.
Jen jim nyní přibyl přestup a to je to na co nadávají.
Lidé nechtějí přestupovat, to byla nejčastější odpověď na jakýkoliv dotaz...

Když už ten Hranečník stojí, tak je jasné že se tam přestupuje, ne každý má možnost jet autem.
Až bude jezdit osobák z Havířova i o víkendu do centra bez přestupu, pojedou busem už jen jednotky lidí na Hranečník.
Tady je dobře, že vlak je alespoň částečnou zatím alternativou.
K těm tunám dodám jen to, že část těch Tebou zmíněných tun je ve vlaku z Havířova Sucé, Horní Suché a dalších zastávek.
Havířováci využívají nyní nejvíce linku 443, tedy rychlík na Úan v týdnu. O víkendu, no budeš se divit, ale za chvíli to bude nejvíce regiojet dle indicií, které se ke mě dostávají a i já to každému radím. V mém blízkém okolí se jedná ke stovce lidí. Hned za autem samozřejmě. 441 je mrtvá už teď...

Ale poradil jsem samozřejmě i pravidelně dojíždějícím, aby si pořídili Odisku. A tím ušetřili. I já se divil, že když někdo jezdí už 10 let do Ostravy a vždycky za hotové bez jakýchkoliv průkazek...
A někteří si průkazku nekoupí ani za cenu ušetření a jedná se o téměř denně dojíždějící. Tvrdili mi, že o víkendu stejně pojedou autem. Hranečník akceptovat nebudou a berou sebou další členy rodiny, kteří Odisky nemají, protože do Ostravy nejezdí...
A zbytek Ti povím u pivka...[happy]
cestující amatér
Úterý, 12. dubna 2016 - 15:43:43  
Neregistrovaný host
37.157.195.186
Připomínám, že lidé si došli do svého cíle podle toho čím do té Ostravy si zvolili jet. A to na Úan nebo GN.
Jen jim nyní přibyl přestup a to je to na co nadávají.

To všichni mají své aktivity pouze v okolí ÚAN nebo GN? Anebo se přestup na ÚAN nebo GN nepočítá, zato na Hranečníku ano?
Úterý, 12. dubna 2016 - 18:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6560
Registrován: 5-2005
Pumpkin756: Opravdu? Já měl tedy za to, že se vozy měly likvidovat... Hm. [uhoh]
Jenki
Úterý, 12. dubna 2016 - 19:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4831
Registrován: 5-2002
Ostravák :

- mám dojem, že se zlikvidovat muselo jen to, co se nahradilo plynobusy, a to metodou kus za kus. Je možné, že něco bylo "navíc".

- likvidace se dokládá tím, že byl vůz odhlášen z evidence a předán k šrotaci (lidově řečeno velký techničák s ustřiženým rohem). Tím není vyloučeno, že šrotiště někomu ten vůz prodá vcelku a ten si k němu sežene nějaký techničák a nějak to přihlásí. Úplně košer to není, ale není to fyzicky neproveditelné.
nereg.pozorovatel
Úterý, 12. dubna 2016 - 19:31:35  
Neregistrovaný host
94.112.8.173
Ono né, že to není úplně košer, on je to prach obyčejný podvod, tak bych to nazval [happy]
Úterý, 12. dubna 2016 - 19:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 5-2012
Ostravák: Asi ano, střecha barevně odpovídá a několik Ostraváků mi to potvrdilo. Prý se snad jedná o vůz 6537. Jako stoprocentní info to ale neberte.
1789 Stenbus a 1837 ČSAD Polkost - nejlepší vozy!
Úterý, 12. dubna 2016 - 20:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 6-2009
Když si člověk na S-A vyhledá počet vyřazených vozů, zjistí, že odpovídá počtu 105, takže nic navíc...
Úterý, 12. dubna 2016 - 20:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 11-2008
Banan151 i seznam-autobusů už to ví :-)

http://seznam-autobusu.cz/vuz/10810
Jenki
Středa, 13. dubna 2016 - 00:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4833
Registrován: 5-2002
To by mne teda hodně zajímalo, co to má na výrobním štítku za VIN a z čeho to má velký techničák.

Na druhou stranu od dob, kdy jsem viděl C734 turbo s vysokýma kuframa a podestama s čelama 9xx a v techničáku se to jmenovalo B731 r.v. 1984 tak se nedivím už vůůbec ničemu.
Středa, 13. dubna 2016 - 16:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 11-2008
Jenki : kdyby prodal jeden autobus tak bu díž ale on jich prodal daleko více

http://seznam-autobusu.cz/vuz/25555 tento vůz je v Michalovcích např nebo tenhle taky http://seznam-autobusu.cz/vuz/25471
Jenki
Středa, 13. dubna 2016 - 18:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4834
Registrován: 5-2002
Neznám až tak úplně dokonale legislativu ohledně ekologické likvidace motorových vozidel, ale tak nějak očekávám, že vrakáč vůz vcelku prodat může.

Akorát bude od kupujícího asi chtít nějaké prohlášení ve smyslu, že vůz ekologicky a v souladu s legislativou zlikviduje on.

Mnohem zajímavější je jak to dokáže kupující přihlásit, když originály velkých TP má DPO, je na nich napsáno "trvale vyřazeno z provozu" a dokládá je ROPu pro získání dotace.
Středa, 13. dubna 2016 - 18:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2008
Jenki: tak samo asi určitě to muselo doložit 3ČSAD
Středa, 13. dubna 2016 - 19:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5100
Registrován: 6-2005
Jenki: vzhledem k tomu, jak je na těchto vozech provedeno označení, věřím, že číslo na karoserii, štítek i vin v TP budou sedět. Takže se bude jednat jen o čistě náhodné trefení odstínu modré, vzor DPO, při provádění laku vzor PID.[biggrin]

A co se tady někteří diví, neznám státní firmu, kde k podobnému činu alespoň jednou v historii nepřikročili. Zvláště u ČSAD běžný jev. V Praze se zase traduje, že nějaká B 741 jezdila s předkem "a" a zadkem "b", vč. SPZ.
Makrelu neumeješ.
Kuba_j
Středa, 13. dubna 2016 - 19:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 8-2005
Škoda, že podmínky dotací třeba neumožňují (při dodržení počtu) ty vyřazované autobusy vyměnit za starší autobusy jiné firmy a sešrotovat ty starší. Když ještě někde jezdí Karosy 930 (a třeba u některých soukromníků i 730) a podobně staré Citybusy (r.v.1996-2000), tak je škoda šrotovat novější B952 a možná i ty Urbina. Mohlo být za ty dotace více užitku, ale přidělalo by to práci a někdo by musel při vymýšlení podmínek dotací (víc) přemýšlet.
Megy
Středa, 13. dubna 2016 - 21:11:50  
Neregistrovaný host
86.143.87.97
Hranečník:

V textu z msstavby.cz lze najít pár dílčích nepřesnosti (např. že na trase do Hranečníku jezdí ty nejhorší trolejbusy), ale obávám se, že skutečnost by byla vůči Hranečníku v některých ohledech ještě nepříznivější:

- Ve srovnávaném terminálu Dubina, který navíc stojí přímo u hypermarketu, který poskytuje cestujícím zcela jiné zázemí (včetně třeba schování se před zimou, v létě před horkem v klimatizaci, rychlého nákupu v obchůdcích v galerii, neustále udržovaného WC...) a 6 tramvajových linek do celého města, většina spojů PHD na terminálu Dubina nekončí, ale pokračuje na ÚAN!

- U Hranečníku se nedá vůbec hovořit o nějaké architektuře. Že jsou tam zatím čerstvě natřené sloupy a není to ještě zchátralé, je na dnešní zvyklosti, možnosti a životní styl slabota.
Megy
Středa, 13. dubna 2016 - 21:13:44  
Neregistrovaný host
86.143.87.97
Dále k diskusi o Hranečníku:

- Komu a jakým způsobem prosím vás pomohlo přerušení přímých autobusů MHD (28, 30, 38,...) do centra Ostravy a jejich nahrazení čekáním a přestupem na pomalejší trolejbusy, navíc se zpomalujícím zajetím a vyjetím z terminálu?? Trolejbusy navíc bolestně zpomalují i všem nevinným ostatním veškerou (tedy automobilovou) dopravu na Slezské Ostravě: vlečou se sotva 50 km/h tam, kde je jinak 70 km/h (úsek cca 0,7 km) a kde je pro plnou čáru nelze předjíždět, pomalilililinku projíždějí všemi křižovatkami a zejména v rámci stavby naprosto zbytečně postaveným kruhovým objezdem u Radnice Slezská Ostrava (ten by se hodil v jiných místech, třeba právě místo semaforů u terminálu). Reálné prodloužení jízdní doby Hranečník-Náměstí Republiky oproti dřívějšímu autobusu je cca +3 min, k tomu přidejte 2 min na zajetí do terminálu (přes vynikající červenou vlnu) autobusů od Radvanic (tj. MHD i PHD) a čekání cestujícího na terminálu při přestupu.

- Není pak divu, že trolejbusy jezdí poloprázdné až prázdné. A 2 tramvajové linky jsou na obsluhu terminálu pro spojení Ostravy s největší sousední aglomerací Ostravy trapně málo. Když se sjedou dva tři autobusy, v tramvaji se stojí - další zhoršení kvality cestování proti dřívějšku. A to ještě jak by to vypadalo, kdyby přes Hranečník jezdilo z Havířova tolik lidí, jako si Kodis představoval?
Megy
Středa, 13. dubna 2016 - 21:15:21  
Neregistrovaný host
86.143.87.97
- Dále ten klamný argument ekologičtější dopravy, když elektrická trakce DPO je napájena energií z elektráren, které tvoří více než 50 % fosilních zdrojů, zatímco autobusy dnes splňují nejpřísnější emisní normy a u 3 ČSAD (Havířov, Karviná+Orlová) tvoří už dnes 50 % autobusy na plynový pohon a jejich podíl do budoucna poroste možná ke 100 %. Globálně vzato přinese tento projekt ekologické >zhoršení<.

- Nyní plánovaná oprava měnírny Michálkovice (zakázka zveřejněna 11.3.2016) vzbuzuje dojem, že se snaží zachraňovat ten problém, že by se někdo mohl pídit, zda přesun trolejbusů a nedostatkových řidičů ze 104 není obcházením podmínek dotace pro trolejbusy na Hranečník.

Nacházím pouze 2 argumenty hovořící ve prospěch terminálu Hranečník:
- Přestup je oproti ÚANu bezbariérový (nicméně bezbariérová přestavba Náměstí Republiky se již plánuje, takže i v tomto bude Hranečník navíc)
- Pro určitou část cestujících (majících cíl cesty v centru poblíž zastávek tramvajových a trolejbusových linek jedoucích z Hranečníku) je cesta ve špičce (většinou pouze ve špičce, kdy jsou kratší intervaly a vyjde-li přestup s minimálním čekáním) někdy o něco málo rychlejší, než dřívější cesta na Nám. J. Gagarina nebo přes ÚAN. (A to se téměř netýká Orlové, jejíž autobusy zajížděly až na Most M. Sýkory a Most pionýrů.)

A hlavně mimo špičku přibyl všem cestujícím dříve chybějící adrenalin, zda nebude mít jejich spoj zpoždění a stihnou v Hranečníku přestup, anebo si pěkně počkají (je-li na co, např. po posledním spoji večer není). Zpoždění zvláště u tram 4 o 3 minuty je běžné, ale stává se i o 5 minut. Rozptyl zpoždění či předstih u linek PHD je ještě větší, vzhledem k tomu, že jejich jízdní dobu výrazně ovlivňuje počet cestujících (odbavování u řidiče). Spoj vezoucí třeba z Orlové 10 lidí může jet 30 minut, tentýž spoj v jiný den vezoucí 50 lidí klidně 40 minut. To vše, pokud jste nebyli závislí na jediné lince (jedoucí vaším směrem) z terminálu, tolik nevadilo.
Středa, 13. dubna 2016 - 21:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4389
Registrován: 11-2007
Dvě z dneška
Nowak Jan
Středa, 13. dubna 2016 - 21:49:31  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Dále ten klamný argument ekologičtější dopravy, když elektrická trakce DPO je napájena energií z elektráren, které tvoří více než 50 % fosilních zdrojů...
Téměř je to pravda... Kdo ještě vyrábí elektřinu kromě ČEZu?

Jednotlivé druhy výroben a jejich podíly na celkovém „palivovém“ mixu
Uhelné elektrárny 37,10 %
Jaderné elektrárny 59,43 %
Plynové elektrárny 1,21 %
Výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů 2,25 %
Celkem 100 %


https://www.cez.cz/cs/odpovedna-firma/zivotni-prostredi/informace -dle-energetickeho-zakona-c458-2000-sb/2015/podil-zdroju-elektrin y-pouzitych-pro-vyrobu-elektriny-v-roce-2015.html
Středa, 13. dubna 2016 - 22:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5101
Registrován: 6-2005
Magy: chce to i trochu kontext.
Plynové autobusy nejsou ekologické, takže žádná změna.
A k trolejbusům
Chomutov.
Tady to máš řádně vysvětleno.
Makrelu neumeješ.
Středa, 13. dubna 2016 - 22:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 737
Registrován: 4-2006
Norton: Ano svými vyjádřeními ukazujete svojí neschopnost komunikovat. Výmluvy typu "já nic já muzikant" a urážky typu "solidně startovací" a podobně, mě nechávají už klidným a jsou spíše odrazem vás. Žádný konstruktivní návrh. Za mě nabízím příští týden úterý po 16 hodině do 17 hodiny, či středa cca 17 hodin. V Ostravě. Děkuji

Ostravak: A ty bludy co vypouští KODIS? Už jen ten neskutečně komplikovaný tarifní systém, umožňující různé odbavení na stejné trase, nefungující systém u dopravců, za které vy prej nemůžete, ale dopravce na to má jiný názor. Milý Ostraváku, já vím, jsem já ten špatný a nejhorší. Je to jednoduchý, Podloučka je blb. Pokud se ti uleví, říkej si to před spaním.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Stránky spolku zabývající se veřejnou hromadnou dopravou v Havířově a okolí
Nowak Jan
Středa, 13. dubna 2016 - 22:57:30  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
...zatímco autobusy dnes splňují nejpřísnější emisní normy...
Téměř je to pravda...

Spalováním zemního plynu vzniká oxid uhličitý, voda a podle podmínek spalovacího procesu oxidy dusíku, či malé množství oxidu uhelnatého a zvýšené množství formaldehydu. Prý tvorba rakovinotvorných látek je velmi malá, jejich značnou škodlivost není nutno řešit

Vznikají tedy pouze zdravé spaliny!!!!

Prý tvorba rakovinotvorných látek je velmi malé, škodlivost prý je značná...
Je to pravda?
Megy
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 00:13:09  
Neregistrovaný host
86.143.87.97
Dobře, do diskusí o ekologickém dopadu trolejbusů a moderních či plynových autobusů zde raději nezabředněme, protože to je spíše akademická, těžko rozřešitelná problematika. Ale myslím, že podle všeho není ani toto hledisko ve prospěch Hranečníku rozhodně nijak přesvědčivé. Země, kde jsou s ekologií dále než my, klidně ekologické autobusy do center měst pouštějí - viz třeba 8milionový Londýn: omezení pro vjezd osobních aut do centra, ale vnitrostátní autobusové linky odevšad až na Victoria Station a šňůry červených městských autobusů až na Trafalgar Square a další hlavní ulice a náměstí v centru.

Spíše bude užitečné bavit se případně a nacházet řešení, jak odstranit - nejspíš znovuobnovením či prodloužením tras a úpravou jízdních řádů - ty nepříznivé dopady vzniklé nesmyslným ukončením všech linek MHD a PHD (kromě 38 v prac. dny) a zdržujícím přestupem v Hranečníku, kdy nikdy nevíte, zda svůj přípoj stihnete a jaká rezerva je dostatečná. Protože současný stav je násilný unikát, který nemá dokonce ani v rámci Ostravy obdoby, a podle mne nemůže delší dobu přetrvat, má-li v této oblasti (Karvinsko, Radvanice...) přetrvat hromadná doprava jako prospěšná služba s budoucností růstu a rozvoje, a ne jako zlo jen pro ty, kteří nemají žádnou možnost se jí vyhnout...
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 07:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8098
Registrován: 12-2009
vnitrostátní autobusové linky odevšad až na Victoria Station a šňůry červených městských autobusů
Jestli to nebude tím, že tam jaksi elektrická povrchová MHD neexistuje. Kromě linek vlakových.
Tramvaj na jihu není pro většinu obyvatel důležitá.

vlečou se sotva 50 km/h tam, kde je jinak 70 km/h (úsek cca 0,7 km)
Pokud to někdo nenařídil, není to vlastnost trolejbusů. Většina má maximálku 70, 80. Naposled jsem tam s ním tolik jel. Na kruháči ani bus nepojede rychleji.

Není pak divu, že trolejbusy jezdí poloprázdné až prázdné
To jen ukazuje na to, že většina lidí i před Hranečníkem nechtěla jezdit jen na GN, jak se tu snaží nebo už jen snažilo plno lidí tvrdit. A že na Hranečníku nepřestupovali dříve hlavně proto, že na tramavaj bylo kolem 300m a spoje jen co 10minut.

nebude mít jejich spoj zpoždění
Zpoždění mohou mít zásadně jen tramvaje na Hranečník, příměstské busy nikoliv.[lol]
Jenki
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 19:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 5-2002
...jak odstranit - nejspíš znovuobnovením či prodloužením tras a úpravou jízdních řádů - nepříznivé dopady vzniklé ukončením všech linek MHD a PHD (kromě 38 v prac. dny) a zdržujícím přestupem v Hranečníku...

Tak nějaké možnosti by byly :
- Havířov se stane městskou částí Ostravy
- Havířov si objedná MHD u DPO a kopne 3ČSAD do...
- Havířov začne na dopravu dávat ekvivalent toho co Ostrava (v Kč/obyvatele) a dohodne se na společném řešení dopravy s Ostravou.

Jo a kromě výše uvedených nadpřirozených jevů existují i jevy přirozené, např. že přiletí mimozemšťané a vyřeší to, nebo že z nebes sestoupí archanděl Gabriel a tak.
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 22:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6561
Registrován: 5-2005
Michalosp: Tak to, že nepřipustíš jakoukoliv jinou pravdu, než tu tvou, to už všichni víme, to není žádná novinka.

Ale přece jenom jedna otázka k tomu odbavováku.
Tak mi tedy vysvětli, jak je možné, že u ARRIVY všechno funguje jak má? To jsou věci, co? Nemůže to být třeba dodavatelem?

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravák.)
Pátek, 15. dubna 2016 - 10:26:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2015
Zdravím, chtěl bych se zeptat na přestupování s jízdenkou na ODISce. Mezi vozidly DPO je mi to jasné, ale nepochopil jsem přestup z tarifu Region do XXL. Funguje to tak že nastoupím v Regionu, koupím si jízdenku a do půl hodiny od nákupu si musím odpípnout ve vozidle DPO aby se mi odečetlo 9 korun? Nebo se těch 30 minut počítá od plánovaného příjezdu na výstupní zastávku a já můžu jet třeba z Nového Jičína a 20 minut čekat na Dubině?
Pátek, 15. dubna 2016 - 10:40:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 8-2006
loki.god.of.fire: Počítá se 30 minut od předpokládaného příjezdu na výstupní zastávku. 30 minut od nástupu (pípnutí) se počítá v opačném směru.
Pátek, 15. dubna 2016 - 10:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2015
Robinx: Děkuji.
Josef Sládek
Pátek, 15. dubna 2016 - 17:57:24  
Neregistrovaný host
89.103.170.226
Ahoj,
u nového terminálu na Hranečníku vydím výhodu v tom, že autobusy nezajíždějí až do centra. Nehledě na to, že s trolejbusy je možno se dostat až na Hladnov, Muglinov, Centrum až do Předního Přívozu. U tramvají na Hranečníku se žel nezměnilo nic, ale někdy snad bude vypraveno více linek, když ne linek, tak alespoň spojů. ✔ ten warp 6 je pecka. Po té diskuzi nabývám dojmu, že po městě cyklistů - BOHUMÍNU, tady máme město autobusáků - HAVÍŘOV. Co se týče problémů s integrací ČSAD HAVÍŘOV do ODIS, nenechte se vysmát tím, že kraj nedodal peníze. Když to mohlo fungovat u ČSAD KA a FM, proč Havířov měl takové problémy? Asi proto, že si na boroky všici zasedli? Ne, to je pouhá paranoia některých zdejších přispivatelů, nebo pokus o výmluvu. To jste měli vidět, když jsem řidiči ČSAD HA ukázal před lety síťovku ODIS vydanou DPO. Nechtěl to uznat, a je-mi líto, když řidič linkového spoje nezná platné druhy jízdného, co tam vlastně dělá?
Sobota, 16. dubna 2016 - 02:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 10-2003
Heh to mi pripomelo situaci z roku 2006. Koupil jsem si na tři měsíce celosiťovku, abych si mohl projet větší část ODISu. První problém nastal u revizora ČD kdesik za Opavou, že tohle tady neplatí atd.. Zastala se mě sympatická vlakvedouci a řádně mu vysvětlila, že “to“ tady platí a revizor si mě dál nevšímal. Po příjezdu do Bruntálu ale nastal problém s řidičem Connexu. Po pár minutách zkoumání, rozumnej: dvou vymenach brýlí, měsíčníku mi oznámil, že je tady napsáno Dopravní podnik Ostrava a.s. a s tim, že on nemá nic společného, že si musím koupit jízdenku u něho nebo nemužu jet... :-\
Někdo čte na záchodě noviny, já čtu K-Report.
Sobota, 16. dubna 2016 - 13:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 10-2005
Fotky z dneška.



Punk's not dead! blesk happy
Sobota, 16. dubna 2016 - 14:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 1-2007
Jenki: z nebe sestoupil objednavatel dopravy v MSK kraji a řekl bude výběrko s podmínkou integrace.....jak jednoduché.
Jenki
Sobota, 16. dubna 2016 - 18:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4838
Registrován: 5-2002
To by ale ten objednavatel musel držet v ruce peněženku.

V situaci, kdy většina peněz teče přes obce a kraj jen tak přicmrndává je výsledek jasný - každý si hraje na svém písečku a odnáší to regionální doprava.
Neděle, 17. dubna 2016 - 08:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3466
Registrován: 6-2008
Jenki: [ok] Souhlas. Vaše postoje nebo názory jsou konzistentní.

Jestli Vás ale všichni pochopí. Či pochopili. Josef Sládek určitě ne si myslím. Někteří novodobí inženýři sice ví o co jde. Jejich představy o dopravě jsou však takové, že ve výsledku jde o vyhánění lidí v tomto případě z PHD.( Orlová, Karviná, Havířov).
Na druhou stranu za to někteří novodobí inženýři nemohou. Politické rozhodnutí o Hranečníku znamenalo. Že výsledek v podobě JŘ mohl být jen méně špatný, špatný nebo hodně špatný...

Ostravák : [ok]
To kolem té Odisky to bude ještě zajímavé.
Slovo dodavatel ještě může být. Jak to napsat.
Asi řekl bych hodně skloňováno.[happy]
Josef Sládek
Neděle, 17. dubna 2016 - 16:22:53  
Neregistrovaný host
81.91.212.102
Sem tam se stane, že se špatně vyjádřím. Takže stručně:
- jsem rád, že autobusy mizí z okolí historického centra Ovy ( pokud jsou v Havru rádi "zamořeni busama" prosím, jejich boj);
- co se týče spojení z Orlovou funguje ještě spoj z Hlavního nádraží v Přívoze;
- do Havířova a Karviné jezdí i vlaky;
- autobus do Bohumína by též mohl být přesměrován;
- jako výhodu vnímám to, že cestující je motivován k pořizování dlouhodobých časových jízdenek na ODISku, místo krátkodobých lístečkových, tzn. preference je dána těm cestujícím, kteří cestují pravidelně a tudíž pro účely zpracovávaných studií jasně definují poptávku;
- větší využívání linek ostravské MHD způsobí nárust poptávky v takové míře, že nabídka bude muset nakonec reagovat;
- terminál na Hranečníku umožňuje realizovat spojení se všemi hlavními rezidentními i obchodními oblastmi v Ově, maximálně s jedním dalším přestupem, a s přilehlými oblastmi širší aglomerace s maximálně dvěma dalšími přestupy.
Pezos
Pondělí, 18. dubna 2016 - 19:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2014
Platit kreditkou v ostravské MHD bude možné už v létě

Pokud cena jednotlivých jízd během dne bude vyšší než cena celodenní jízdenky, systém odečte jen cenu celodenní jízdenky.
Potěšilo.

Otázka je, jestli se tak bude dat pořídit jízdenka pro spolucestujícího a jak bude systém zabezpečen proti náhodné platbě (to zrovna řeší v Praze).
Pondělí, 18. dubna 2016 - 19:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 10-2005
Jezdila dnes 14Tr na Hranečník?
Punk's not dead! blesk happy
nereg.pozorovatel
Pondělí, 18. dubna 2016 - 21:38:08  
Neregistrovaný host
84.16.132.176
Ross: To se zeptej Ostraváka a jeho informací z webu [rofl]
zachránce
Pondělí, 18. dubna 2016 - 21:59:51  
Neregistrovaný host
85.135.10.2
Těší mě, že některé naše autobusy ještě poslouží jinde a nemusí tak relativně zdravé kusy končit zbytečně na šrotišti.
Otázkou zůstává, jestli se jedná o stejné vozy nebo je to jen fejk a fantasmagorie některých cvoků..???
Úterý, 19. dubna 2016 - 14:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6562
Registrován: 5-2005
Ross: Včera jezdila 3260 na 101 a 3261 na 106.
Úterý, 19. dubna 2016 - 14:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 10-2005
Ostravák: ok díky [happy] Snad to bude dnes podobné.
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 19. dubna 2016 - 20:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6563
Registrován: 5-2005
Jo jo, taky lítaly. V současné době se v provozu vyskytují výše uvedené vozy a taky vůz 3258.
Úterý, 19. dubna 2016 - 20:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 10-2005
Chtěl jsem u kostela 14Tr právě, no ale na hranečník nejezdila. Nevadí, mám u něj 21Tr. Ale to auto co tam vjelo mě se*e. Zkusím štěstí ještě zítra.



Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 07:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 4-2006
Všem v tématu Hranečník:
Předem se chci omluvit, že jsem nepročetl všechny příspěvky, které kdo z vás napsal.

Dále chci požádat všechny, kteří si myslí, že můj názor je špatný či nesprávný, protože mi chybí nějaké informace, abych přijal jejich názor za ten správný, nabídněte mi do emailu termíny možné schůzky a napište to také zde na k-report (že jste mi schůzku nabídli), kolega mě na to upozorní. Rád si názory poslechnu, vyjádřím se, diskutuji, uvedu svůj pohled a pokusím se si něco vzít z pohledu druhého. Psaný text prostě vyznívá vždy záporně.

Příspěvky, které jsem četl nijak nepracují s tím, co jsem řekl, jen zmiňují pohled na věc daného diskutéra, a snaží se vyjádřit, jak moc jsem hloupý, že to nechápu. Takže prostě je člověk otočen zády a mele si své. Omlouvám se těm, kteří diskutovali věcně.

Především mě zaráží přístup někoho, kdo je přímo u zdroje, ale má zavřené oči a je rád za teplé místečko. Myslí si, že rozumí celému světu, proto že má ing titul. Takových je hodně, lechce jdeš nahradit. Můžeš jít pak s TW zametat chodníky. Aspoň to snad budete chtít dělat, ale ne muset dělat.

Dopravě zdar a cestujícím uznání, za to, že jí využívají, protože dle názoru těch, co to řídí a rozhodují, se dělá doprava jen pro ty, co jezdit musí a nemají jinou možnost. S takovou se dostaneme na ten západ za 50 let, spíše se dostaneme do temných míst.

Omlouvám se za OT v rámci příspěvku.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Stránky spolku zabývající se veřejnou hromadnou dopravou v Havířově a okolí
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 18:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6565
Registrován: 5-2005
Michalosp: Stačí, aby s tebou někdo nesouhlasil a už ho posíláš zametat. Zajímavé... Ať si každý udělá názor sám.