Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Hradci Králové » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 20. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 20. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Karel
Pondělí, 11. července 2016 - 19:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 11-2003
Dnes v podvečer bylo veselo před hlavním nádražím. Řidič dvojky směr THD přehazoval sběrače před křížením na levou stopu, pak jsem si všiml proč - poškozené křížení v používaném směru (vypadnutá neutrální část před posledním křížem), nyní nepoužívaný směr ale také mým prostým pohledem nevypadal úplně na 100%, při průjezdu křížením pravý sběrač vypadl dovnitř tohoto křížení, při setkání s levým došlo k vytažení el.oblouku (asi zkrat), vypadnutí i levého sběrače a pádu jedné pozlacené součástky z armatury na zem. Čili celé křížení vyřazeno z provozu, takže si řidiči navzájem pomáhali - jeden pomalu jel, a další z následujícího vozidla mu pak stáhnul sběrače, a za neprůjezdným místem zase nasadil. Pak přijeli dva chlapi z DP, a jeden z nich se pak ujal stahování místo řidičů. Takže trolejáři budou mít co na práci.


Nebylo by lepší místo překonaných podvěsných armatur postupně zavádět tahové výhybky a křížení pardubického nebo ostravského vzoru?
Úterý, 12. července 2016 - 21:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 9-2007
> Karel: Pro shlédnutí situace překonaných podvěsných armatur lze doporučit návštěvu Salzburgu, kde právě na nich místní trolejbusový provoz stojí. Vozy nemají stahováky, přes armatury se jezdí rychlostmi a stylem, který by v ČR byl nemyslitelný. V podvěsném sytému to nebude, spíš v kvalitách jeho montáže a údržby...
Československé trolejbusy - Web o trolejbusech na území Československa...
Výprachtický_okultista
Čtvrtek, 14. července 2016 - 09:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 3-2010
Možná to už tady padlo, ale... Věděl by někdo, kdy zase budou jezdit trolejbusy do Plačic? Díky.
Karel
Čtvrtek, 14. července 2016 - 10:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 726
Registrován: 11-2003
Tramvajak14: Postupného vylepšování armatur až do salzburských kvalit se v HK téměř určitě nedočkáme...

Trolejbusy by se do Plačic měly vrátit s novým JŘ spojeným s otevřením křižovatky Koruna, a to 1. srpna.
Čtvrtek, 14. července 2016 - 21:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 6-2005
Armatury se modernizují do systému viz můj předchozí příspěvek. Ač to tahové nejsou, smí se na většině z nich jezdit do 30km/h, což si myslím na hradecké poměry bohatě stačí.

Jinak u Koruny je trolejové vedení navěšeno, z větší části i finálně vytvarováno a připraveno na domontáž uchycení oblouků a instalaci výhybek. Z každého směru bude průjezdný do všech směrů. A vypadá to, že na rozdíl od THD a okolí nepůjdou sběrače v obloucích vně, což je nežádoucí. Nechme se překvapit.
14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
Kuba_j
Čtvrtek, 14. července 2016 - 23:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3925
Registrován: 8-2005
Co jsem koukal na trolejové vedení u Koruny a na úsek k/od Hl. nádraží, nebylo by lepší, kdyby se ty dvě stopy od Hl.nádraží spojily hned za kruhákem a až ke kruháku u Koruny by se jelo bez přejíždění výhybky místo toho jak to je teď, kdy se ty dvě stopy spojují skoro v půlce ulice? Takhle se od kruháku u nádraží zase bude ploužit linka 2/3/6 k sjížděcí výhybce skoro do půlky ulice a pak už se nějak doplouží ke kruháku u Koruny. Kdyby se ty dvě stopy spojily hned za kruhákem u nádraží, tak by se přecijen dalo trochu rozjet a dojet plynule až ke kruháku u Koruny...
Philip
Neděle, 17. července 2016 - 22:56:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 11-2007
Robin: Plzeňský výhybky tu raději nezmiňuj, ty vypadají po letech provozu ještě hůř, jak ty hradecký, jediná výhoda použití tohoto systému je opravdu tichý průjezd výhybkama, i přes podvěsnej trubkovej systém se dá jezdit rychle, ale musí to bejt pořádně udělaný, když jsem byl v Banský Bystryci kde mají od začátku provozu ještě výhybky od Kumlera, tak jsem se divil coto zvládne do odbočky, a zdálo se ža tam takhle jezdí normálně, takhle by přes to v HK nikdo nejel[lol]
Plzeňský podvěsný systém z trolejovýho drátu...

Zásek sběrače, a trochu dopravní špunt z jara letošního roku


SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Úterý, 19. července 2016 - 17:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 487
Registrován: 6-2005
Philip: Koukám, že se to stalo na ne zrovna nejvhodnějším místě. [happy] No je fakt, že ta trubka drží, kdežto drát se po čase různě podeformuje a pokroutí, ale zase se v podvěsu nemusí kvůli spojkám přerušovat jako trubka, jen se klasicky shora uchytí.

U Koruny už jsou namontovány 3 nové sestavy sjížděčka/rozjezdovka. Vypadá to celkem dobře, škoda jen že jsou kříže mechanické, ale nejspíš to kvůli vyúhlení nešlo jinak. Samozřejmě budou řízeny automatickým stavěním systému Vetra. Foto jen dokumentačně.


14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
nereg.pozorovatel
Sobota, 23. července 2016 - 00:29:19  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Za pár dnů to bude přesně 10 let stará fotka hradecké 12ky na dnes již neexistující lince T-1 [happy]
Neděle, 24. července 2016 - 15:06:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 10-2011
Nevím, jestli to zde už někdo psal, ale podle nového JŘ se OD Tesco přejmenuje na OD TESCO a ATRIUM.
A nevíte, jestli ty 4 spoje l. 10, které budou dělat "kolečko" THD-THD jsou krátkodobé nebo natrvalo?
Kuba_j
Úterý, 26. července 2016 - 17:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 8-2005
Proč má vlastně linka 18 tolik odlišný JŘ v sobotu a v neděli? (v neděli žádné spoje 8-15 hod.)
Úterý, 26. července 2016 - 18:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 10-2011
No jako v tu neděli tam jedou 2 spoje večer, z toho jeden do Vysoké a pak v noci jeden, který jede Magistrát města - Vysoká - Magistrát města. Obdobně to jezdí i v sobotu, kde je navíc ještě ten provoz 8-15. Takže bych řekl, že to v tu neděli a sobotu večer je objednaný Vysokou, jinak by to vůbec nejezdilo, protože velkou část trasy má společnou s 27.
Když jsem se tady kdysi ptal na podobnou otázku, tak mi někdo napsal, že je to kvůli Futuru.
Tulák
Úterý, 26. července 2016 - 23:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 3-2010
Kdyby někoho zajímalo, proč dnes nejezdil vláček, tak to je proto, že odjel do Pardubic.

http://www.dpmhk.cz/cs/mhd-hradec-kralove/turisticky-hradecky-vla cek
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Středa, 27. července 2016 - 20:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 6-2005
Jedno takové ohlédnutí na odhlečení. (Pokud jsem to jiř někdy nahrával, omlouvám se předem, paměť je sviňa [biggrin])

14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
-OndraS
Středa, 27. července 2016 - 20:21:19  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Ta první a i poslední fotka by se vpodstatě dala pořídit znova, ale v Brně [happy]
Kuba_j
Čtvrtek, 28. července 2016 - 13:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3941
Registrován: 8-2005
27.07.2016 - Trojice mužů je podezřelá z útoku na řidiče MHD.
host z hk
Čtvrtek, 28. července 2016 - 14:36:42  
Neregistrovaný host
89.248.248.47
Řidič chtěl jízdenku po občanech tmavší pleti.
Sobota, 30. července 2016 - 00:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 6-2005
OndraS : No jsou asi v nejlepších rukou bych si troufl říci. [happy]

Jinak novinka v HK,2x první průjezdový dělič mezi Korunou a podjezdem. [ok] Křížení u Aničky zpět, výhybka směr Riegrovo nám. od Koruny též a sjížděčka v protisměru také, ta je ale předpokládám jen provizorně zajímavě divočeji vyúhlována kvůli vedlejší stavbě obchodního centra, která ještě potrvá. Čili vše připraveno na návrat linek 2,3 a 6 do starých kolejí.[ok]


14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
Sobota, 30. července 2016 - 15:28:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 3-2009
Venda Voltr: Proč by ta kolečka na 10 měla být dočasná?
A nejsou 4, ale 4 v každém směru, takže jich je 8[happy]...

Jinak oceňuji myšlenku provozu 25 i o prázdninách dopoledne a večer, myšlenka skvělá, ale provedení strašné [uhoh]
Sobota, 30. července 2016 - 15:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 3-2009
Ad Kuba_j: Proč má 18 tak odlišný JŘ v sobotu a neděli - to je takový poslední pozůstatek historie, kdy to tak mělo více linek, před cca 10 lety byl např. v sobotu dopoledne na některých linkách interval 20 minut a odpoledne 30 minut apod.
Svého času to mělo opodstatnění - dříve se v sobotu dopoledne jezdilo na nákupy a v neděli moc ne atd., dneska už se ale chování lidí v tomto směru docela posunulo.

Poslední linky, na kterých vydržel rozdílný JŘ, byly 16 a 18 (+20) a 22, přičemž 16 a 22 se sjednotila s minulým jízdním řádem, takže zbývá už jen 18 (a 20).
Já bych to sjednotil, a tím pádem by všechny linky mohly mít jediný sloupeček „soboty, neděle, svátky"...

Jinak je taky docela zajímavý odpolední spoj linky 20 ve školní dny Pod strání - Vysoká, ale pak se trapně vrací jako 20 končící na Podzámčí, přitom by z Vysoké mohl jet jako 18 a akorát by se napojil na spoj 18, který začíná na Podzámčí ve 14:00... ale to by u toho museli myslet, a to, jak známo, bolí...
Nebo návrat noční 18 - taky by mohl dojet až na Magistrát...
Sobota, 30. července 2016 - 15:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 3-2009
A ještě jednu věc jsem zapomněl zmínit, i když už jsem to tady možná někdy psal - a to je 5Š, která bude pořád nesmyslně končit u Pyrámu. A přitom v tu dobu jezdí přeplněné spoje ke školám kolem zimního stadionu (přeplňují je cestující od vlaku od Týniště). Klidně by mohla pokračovat Průmyslová škola - Komenského - Zimní stadion - Heyrovského (na zastávce linky 1 směr NHK) a pak po okruhu do vozovny...
Vzniklo by tak přímé spojení do zdravotnické školy, rychlejší spojení k zimnímu stadionu a kapacitně by to také pomohlo. A nestálo by to skoro nic. Tak třeba někdy příště[happy]
Kuba_j
Sobota, 30. července 2016 - 18:51:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 8-2005
Rosťav: Nebo návrat noční 18 - taky by mohl dojet až na Magistrát...

U Zimáku se vůz pravděpodobně změní na linku 54.
Sobota, 30. července 2016 - 19:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 3-2009
Kuba_j: No tak jestli se změní na 54, tak to pak dává smysl...
Sobota, 30. července 2016 - 19:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 10-2011
Tak já nevím [happy] nevím, jestli se to vyplatí, jezdit celá kola zrovna v tyhle časy, ale neznám místní poměry. Asi to možná bude kvůli spojení školy v Plotištích s Pláckama.
Dobře, je jich dohromady 8 :D . Akorát v tom pak možná bude někdy na THD zmatek, protože jsem zvědav, jak to budou psát na panelech. Jasně, že budou jezdit z jiného nástupiště, ale tak znáte lidi [happy] .
Jako alespoň v té 25 není o prázdninách ta mezera mimo špičku.
Dřív třeba také končily poslední dvě 2 na Zimáku, ale pak to posunuli až na Komenského, i když ta jedna zastávka asi nikomu moc nepomůže.
V dnešní době je podle mě nesmysl dělit JŘ na sobotu a neděli.
Ale zapomněl jsi ještě na poslední 17, která jezdí jen v pátek a v sobotu a končí na Stoleté :D . Ale třeba ve středu v noci jsem ji na Magistrátu také viděl napsanou na té "chytré" tabuli, takže se to asi jako normálně rozbilo.
Tak ta 5Š je pozůstatek toho, jak to jezdilo k SNP a Jihu, teď to je jakoby k SNP a Severu a do vozoven je to od Pyrámu kousek. Jako protáhnout to by se hodilo, například ta ranní 23 bývá přecpaná.
A napsal jsi na DP, když byl čas komentovat návrh JŘ?
Neděle, 31. července 2016 - 11:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 3-2009
Venda voltr: Ohledně 5Š jsem jim psal asi už předloni, a odpověď byla v duchu „prostě to tak je", což mě od jakéhokoliv dalšího psaní odradilo. Teď už mě to tak nepálí, v HK už nebydlím, ale tou přecpanou 23/27 (podle toho, jak přijel vlak) jsem dojížděl 8 let do školy, takže vím, jak to tam vypadá...

„Noční" 17 i 18 bych posunul tak, aby jela až po půlnoci, když to má být z nějakých kulturních akcí, a předchozí spoj jede kolem 22:30 a pak už v noci nejede nic, tak by mi přišlo rozumnější to jet až po půlnoci. Tím by se zároveň vyřešil problém nejednotnosti soboty/neděle, protože místo pátek večer a sobota večer by to vlastně jelo soboty a neděle ráno [happy]
Pondělí, 01. srpna 2016 - 16:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 1-2010
Psal jsem na Dopravní podnik nějaké představy ohledně jízdních řádů.Dostal jsem odpověď, že Hradec má více spojů než Pardubice a že efektivita by nebyla taková jak jsem předpokládal. Nicméně,opravdu by byl takový problém udělat taktový JŘ s tím, že by jezdilo stejné množství vozidel i řidičů jako v současné době? Ať mi nikdo netvrdí, že při troše dobré vůle se s tím něco nedá udělat..

Například rozdělit linky na páteřní a doplňkové, a podle toho ten JŘ postavit
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Karel
Pondělí, 01. srpna 2016 - 19:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 11-2003
Kruhová křižovatka Koruna ode dneška již v plném provozu, myslím, že se povedla, nezapomnělo se ani na cyklopruhy (dneska je ještě domalovávali), lavičky a odpadkové koše.


Na druhou stranu, DP se s návratem linek 2, 3 a 6 na původní trasy vyznamenal. Jistě jste si všimli, že ve stropních a vnitřních bočních displejích je trasa linek nahrána nezávisle na palubním počítači, a tyto displeje dnes vůbec nebyly aktualizovány. Při odjezdu ze zastávky mimo trasu na displeji, se tyto smažou, a seznam zastávek se znovu zobrazí až po odjezdu z první zastávky zpátky na trase. Třeba na dvojce to dnes bylo obráceně než do včerejška - správnou trasu zobrazovaly jen ty obrazovky, u nichž trasy loni nebyly upraveny ze standardní na výlukovou. Neznámou zastávkou pro displeje byla i přejmenovaná OD Tesco a Atrium (ta je ode dneška po rekonstrukci taky v plném provozu, dřevěná provizorní nástupiště byla ráno již uklizená, beton místo původní dlažby snad vydrží).

Karel
Pátek, 05. srpna 2016 - 14:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 11-2003
Displeje od středy zaktualizovány[happy]
Pátek, 05. srpna 2016 - 21:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 6-2005
[sad] Požár ex 86..
Zase nějaké to fotoohlédnutí z nedávné minulosti, kvalitu prosím omluvit, hodnota dokumentační.






(Příspěvek byl editován uživatelem Robin.)
14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
Pátek, 05. srpna 2016 - 22:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 6-2005
II. část.






14/15Tr(M)
ŠKODA OSTROV - Navždy vzpomínáme!
Pátek, 05. srpna 2016 - 22:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 9-2013
Robin: pěkné, úplně jsem si vybavil ten škroukavý zvuk 21Tr (ne 21TrAC). Článek o vyhořelém trolejbusu je i zde: http://www.vlcoun.cz/index.php/ustecka-doprava/aktuality/2283-poz ar-trolejbusu-v-usti-se-obesel-bez-zraneni
Korunu jsem si včera projel na kole a je to hotový očistec. [ko] Cyklistický kruhák je obousměrný a velice úzký, a přitom by tam ten protisměr být nemusel - i když chce člověk jet doleva, musí překonat dvě silnice, což je stejné jako objet kruhák doprava. Já se obecně stavím proti cyklostezkám ve městě - místo toho, aby člověk jel konstantně rychle, na cyklostezce musí dávat na každém rohu přednost a zastavovat. Když jedu na kole někam dál, snažím se město úplně objet. Jediná solidní stezka je na ČSA - vlastně cyklopruh na hlavní silnici. Problém je, že když se postaví cyklostezka, člověk už nemá co dělat na kole na silnici. A takové ty stezky sdružené s chodníkem jsou úplně postavené na hlavu - zatímco kolo je 2x pomalejší než auto, je 8x rychlejší než chodec. Kolo by na chodníku (i barevně rozpůleném) podle mě vůbec nemělo být. Jakékoli peníze do cyklistické infrastruktury tento druh dopravy totálně znemožňují. Radši kdyby po městě udělali síť parkovacích domů na kola.
Takže do budoucna se dá čekat, že lidé budou jezdit MHD, protože za pár let na kole průměrnou rychlost nad 10 km/h nevytáhnete. [uhoh]
Sobota, 06. srpna 2016 - 12:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 1-2010
Robin: Perfektní dokumentace nedávné minulosti.[jidlo][ok]

Jen se zeptám, nebylo by více fotek Karos z provozu? Zejména Kloubových?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Kuba_j
Sobota, 06. srpna 2016 - 12:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3953
Registrován: 8-2005
Na linkách 3 a 6 dnes autobusy.

Ta jízdní doba 4 minuty mezi ZVU a Hl.nádraží je minimálně o víkendu přehnaná. I autobus jedoucí rychlostí rychlejšího cyklisty přijede na nádraží o 1,5 minuty dřív... Jede se pomalu, auta za autobusem jsou zdržovány a pak se stejně na zastávce čeká... Kritizováno před vydáním JŘ během připomínkování, ale stejně to nikam nevedlo. Paradoxem je, že když jezdila linka 4, která projížděla stavbou, tak tam byly 3 minuty.
host z hk
Sobota, 06. srpna 2016 - 13:57:10  
Neregistrovaný host
89.248.248.32
To není jediný případ. Třeba linky 12 a 14 se předjíždějí ve všední den z Jungmannovy až po Průmyslovou školu. Pořád se všude čeká a čeká.[crazy]
Pondělí, 15. srpna 2016 - 23:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3672
Registrován: 1-2010
Dnes byl venku Perun, ten byl na lince 12 a zelená. elektro Sorka na 17/11.

Tomu předjíždění a sjíždění linek. Pokud by byl vhodně upraven JŘ, případně upravena trasa, toto by se alespoň z části odstranilo. A propos, proč linky 1 a 2 nejezdí o víkendu v intervalu 20 minut? Počet vozidel by se neměl navýšit,ne?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Úterý, 16. srpna 2016 - 11:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 3-2009
Adalbertinum: Všechny páteřnější linky v HK mají o víkendu interval 15 nebo 30 minut (kromě dvojky, kde to vlastně není 15 minutový interval, ale dva půlhodinové posunuté od sebe o 11/19 min.)
Je to vhodné kvůli vzájemným prokladům, kdyby se do toho motal 20minutový interval, tak by se to už těžko skládalo.
Je teda pravda, že i když už jsou intervaly takové, že by to proložit šlo, tak ne všude se tak děje...
Pěškobus
Středa, 17. srpna 2016 - 15:01:38  
Neregistrovaný host
185.60.104.1
Dotaz na znalé; nedošlo náhodou na světelné křižovatce u Avionu k přenastavení intervalu zelené u výjezdu Busů ze zastávky (do centra) tak, že "u Aničky" má "zelenou vlnu"? Myslím si, že to tak nebývalo (Bus si odstál červenou v zastávce Avion i červenou na křižovatce "u Aničky). Děkuji
Sobota, 20. srpna 2016 - 22:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 9-2013
Odklony kvůli opravě esíčka pod Novým Hradcem 20. 8. 2016. Na lince 1 autobusy 155 (Kluky) a 164; na lince 2 vozy 126, 132, 145 a 152.



Neděle, 21. srpna 2016 - 22:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 9-2013
Organizace výluky u zimního stadionu po hradecku na lince 2: Po zavření dveří na zast. Hotel Garni (docela pozdě...) se vyhlásily informace o výluce, že spoj nejede k zimáku, ale přes Flošnu a St. nemocnici. Nato se ozvalo: "Příští zastávka: Zimní stadion." [lol] Výlukové zastávky se nehlásily vůbec, před magistrátem pak řidič přecvakal hlášení na "Příští zastávka: Magistrát města". Děs běs.
Neděle, 21. srpna 2016 - 23:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 615
Registrován: 10-2011
Většinou jen u dlouhodobějších výluk se hlásí výlukové zastávky a vnitřní panely se nemění snad niky.
Karel
Pondělí, 22. srpna 2016 - 12:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 735
Registrován: 11-2003
Pěškobus: Mně připadá, že ta signalizce u Avionu běží nezávisle na křižovatce u Aničky, jednou to vyjde na zelenou u Aničky, jindy zase na červenou. Ovšem i při zelené pro MHD u Avionu se musí při výjezdu dávat přednost autům vyjíždějícím z Břetislavovy[crazy]
Ešus: Jak překvapivé u zdejšího DP

Aby to tady fungovalo třeba jako v Olomouci, tak to už bychom chtěli po DP i TS moc[uhoh]
Pondělí, 22. srpna 2016 - 14:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 1-2010
Rosťav: Ano, o víkendu ty JŘ jsou relativně v pohodě, horší je to v pracovní dny, kde si myslím, že by při troše snahy šel vyjezdit taktový JŘ , i s tím počtem vozidel, co jsou v oběhu, bez nutného navýšení. Například linka 14. Ta jede z Kingspanu po 15 hodině v časech: 02,12,24,44. Opravdu by došlo ke zvýšení vozidel na lince, kdyby se jezdilo například 02,17,32,47? (Ano, musely by se překopat JŘ skoro v celém městě, ale neříkejte, že by to nešlo...[happy]
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Pondělí, 22. srpna 2016 - 20:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 9-2013
Na den, kdy budu moc zahodit JŘ, se těším, ale zároveň pochybuji, že někdy nastane. Je pak smutné vidět, jak mimořádka na letiště jezdí v taktu, zatímco vedle visí na sloupku ten rozsypaný čaj DP. [angry] Byl jsem se podívat v Berlíně, a když pominu spolehlivost S-Bahnu, JŘ je to, co jim jde. Všude je takt, všechno na sebe navazuje, linky se už léta letoucí neměnily. Kdy to bude u nás? Nikdy. [sad]
Sobota, 27. srpna 2016 - 23:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 1-2010
Byl by někdo tak laskavý, a poslal mi na mejla počet vozidel na linkách v pracovní dny jak během prázdnin tak i školního roku? A to i včetně přejezdu mezi linkami? Moc děkuji předem.
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Kuba_j
Středa, 31. srpna 2016 - 10:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3956
Registrován: 8-2005
Trolejbusy budou moci z Brněnské jezdit až Pod Stráň možná za 2 roky...
Středa, 31. srpna 2016 - 13:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3675
Registrován: 1-2010
Koukal jsem,že bude výluka ve Věkoších, a linka 25 nebude končit na Truhlářské. Kudy se bude otáčet, jestliže bude ukončena na Centrálce?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Středa, 31. srpna 2016 - 23:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 9-2013
Kuba_j: A samochvála nesmí na konci článku chybět. Přitom poslední autobusy se koupily roku 2012 a za pár let budeme posledním provozem s Citybusy... Ale jen ať to takhle vydrží co nejdéle, protože elektrickou sorkou jezdit nechci.
Čtvrtek, 01. září 2016 - 12:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 2-2014
Adal: Na proti zastávce Vekose-Slavie smer centrum je ulice ve který za pár dní začne platit zóna zákazu zastavení, myslím si že to bude vést tudy [happy]
Čtvrtek, 01. září 2016 - 22:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 9-2013
Dnes mi kamarád vyprávěl, co se stalo minulý týden u soudu. Trolejbusu na lince 2 vypadl uhlík ze sběrače (možná i s kusem botky) a ten pak rozbil čelní sklo elektrickému SORu na lince 17, který jel za trolejbusem. [biggrin]
Kuba_j
Sobota, 03. září 2016 - 12:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3958
Registrován: 8-2005
Ešus: a ještě ani nemáme žádné busy s celovozovou klimatizací narozdíl od Pardubic, Zlína a dalších měst. A že je to v létě dost znát, po nástupu do klimatizované 30Tr v Pardubicích si někteří cestující hned všimnou "to je ten klimatizovaný (trolej)bus".

S novým JŘ došlo v pracovní dny k úspoře jednoho trolejbusu - zrušen odpolední šejdr na lince 6, takže výprava je 25 trolejbusů.
hradecak
Sobota, 10. září 2016 - 09:43:05  
Neregistrovaný host
62.204.232.237
Včera večer se po HK proháněl bílý SOR NB12 na zkušební jízdě.
hradecak
Sobota, 10. září 2016 - 09:53:47  
Neregistrovaný host
62.204.232.237
Včera večer se po HK proháněl bílý SOR NB12 na zkušební jízdě.
Kuba_j
Neděle, 11. září 2016 - 11:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3961
Registrován: 8-2005
Ten byl včera v Pardubicích. Tak to si asi něco jen SOR zkoušel a nebyl zkoušen DP.
Kuba_j
Středa, 14. září 2016 - 21:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3966
Registrován: 8-2005
V sobotu 1.10. bude v Hradci Králové uspořádána fotojízda s autobusem Karosa - Renault Citybus ev.č.103. Projedeme současné i minulé linky na Pražském, Slezském i Moravském předměstí, v Malšovicích i na Pouchově. Sraz účastníků je před vozovnou DPmHK ve 13:50. Fotojízda bude pro účastníky BEZPLATNÁ.

Závazné přihlášky prosím pište na spet-hk@email.cz

Na Vaši účast se těší Sdružení pro elektrickou trakci!
Ivoo
Neděle, 25. září 2016 - 22:26:19  
Neregistrovaný host
89.177.114.7
Něco pro zpestření.

Pondělí, 26. září 2016 - 19:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 12-2007
Ivoo: to není sci-fi ... pod novým Auparkem se již stanice metra vybudovala. S metrem se v HK jasně počítá!
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Čtvrtek, 29. září 2016 - 22:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3676
Registrován: 1-2010
Zeptám se.. kam přejíždí autobusy z rychlíkových linek 11 a 18? Jeden vůz odhaduju na linku 17 s odjezdem v 6 z Parlamentu, ale co ty zbývající?

A propos, poslední spoj linky 12 z Magistrátu směrem na Březhrad je ze které linky?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

A nikdy jinak [happy][masinka]
Kuba_j
Čtvrtek, 29. září 2016 - 23:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 8-2005
Adal: oba spoje 11R jezdí stejný bus, potom většinu dne jezdí linku 16. Začíná na prvním spoji linky 17 ze Svinar -> 11R -> ta 17 z Parlamentu v 6 -> 11R -> 11 z Bělče v 7:15 -> linka 16 (8:49 z Kozlovky, konec 18:23 na Podzámčí). První 18R jede bus, který pak jede v 6:01 z Cihelny na lince 12 a už jezdí jen na ní, druhou 18R jede šejdr 25 (ten na kterém nejezdí Perun) přejíždí na Podzámčí odkud už jede na 25 v 7:12. Bus z posledního spoje linky 25, co příjíždí na Truhlářskou (tedy teď Věkoše kvůli výluce).
Kuba_j
Pondělí, 17. října 2016 - 19:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 8-2005
Na lince 27 se ve všedních dnech testuje nasazení sólo autobusu s počítadlem cestujících - dnes ev.č.163 (po většinu dne o půle z Pod Strání). No jako je fakt, že v sedle jezdila 27 na kloubák docela prázdná, co jsem tak viděl.
Hradecak008
Čtvrtek, 20. října 2016 - 16:44:13  
Neregistrovaný host
213.192.61.196
Koukám, že Dopravnímu podniku v Hradci Králové chybí více řidičů než jsem myslel. Například když hledají přes Úřad práce, mají stabilně počet volných míst 3. Dokonce snižují požadavky a stačí jim částečná znalost češtiny.
Zde odkazy na články odkud čerpám
http://adf.ly/1ez3Da
http://adf.ly/1ez3I8

Mimo jiné jsem zaslechl, že řidiči od Dp utíkají. Ví někdo jaká je tedy skutečná situace v Hradeckém DP? Tedy ta, která se v novinách nepíše.