Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 30. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Pražské autobusy do 30. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 18. října 2016 - 08:53:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 7-2003
Ta modrá 934 je od K+K, jezdí nově (cca od září) zřízené svozy od logistického parku v Rudné na Zličín.
Úterý, 18. října 2016 - 16:23:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 7-2010
Napsal jsem komentář ke změnám autobusů.
Co mě asi nejvíce vadí je skutečnost, kdy změnami byly například v Letňanech (Beranových) zrušeny taktové intervaly. Jelikož linky 158 a 195 nelze dnes proložit. A tak se chci zeptat, jestli víte ještě o nějakém dalším místě, kde je nově zrušen pravidelný proklad/interval.
Díky

Ropid změnami zrušil rovnoměrné intervaly a proklady autobusů
http://mhd86.cz/2016/10/16/ropid-zmenami-zrusil-rovnomerne-interv aly-a-proklady-autobusu/

www.MHD86.cz
Moderní dopravní web, který se věnuje městské hromadné dopravě, a to nejen v Praze, ale i v Evropě.
Kejvačka
Úterý, 18. října 2016 - 18:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 10-2004
Dnes jsem využil linku 396. Vytížení z Hloupětína do Satalic slušné, asi 20 kaštanů. Mezi kaštanstvem by to chtělo osvětovou kampaň, že se ve směru ven z Prahy nastupuje předními dveřmi. Mnozí byli neotevřením druhých dveří zaskočeni. Nápisu na malinké samolepce, navíc ve spodní části dveří, si nikdo nevšimne. Zajímavé je, že zastávka "Sicherova" je nově hlášena jako "Sichrova" (jsem přesvědčen, že dříve se hlásila s "e") a u Sportareálu Satalice bylo kaštanstvu hlasitě vyhlášeno: "Pozor, poznámka ve vozovém jízdním řádu."[wink]
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
==
Úterý, 18. října 2016 - 19:57:47  
Neregistrovaný host
37.188.151.94
To se hlásí z reproduktoru nad řidičem. Někdo si to umí zeslabit, jiný ne, dalšímu je to jedno nebo je hluchý atd..
Kvsk
Úterý, 18. října 2016 - 22:31:57  
Neregistrovaný host
37.188.194.165
Ví někdo jak se otáčí 117 a 203 na Budějovický??
Zlin__24tr
Úterý, 18. října 2016 - 23:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3218
Registrován: 3-2005
Kejvačka: U 396 se teď vlivem totálního ucpání okolí celkem rozsypává návaznost na vlak (min. ráno 7-9h). Otázka jak dlouho bude okolí tak plné, jinak ten bus celkem ztraácí smysl (min. v trase 386) [lame]. Zatím jezdí 201 hezky ve vláčku (až tři vozy za sebou), záložní linka zde není (Satalice), takže celkem naprd.


Mimochodem, jsem čekal, jestli se tu někdo nebude točit dokola na kruháči a dnes ráno suveréně bez zaváhání "jako 202", jsem si pak neodpustil poučení o vynechání, ale vypadalo to, že naštěstí, jinak by tak asi jezdil celou směnu...

ad.Sich(e)rova, u DPP je stále Sicherova. Jestli to nebude nějaká Aboutí dodělávka (nebo je hlas stejný?). Protože něco příšerného používal/používá Stenbus na zastávky Za Novákovou zahradou/Sovákova (strojově přečtený text), ale jen u některých vozů.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Slim
Středa, 19. října 2016 - 00:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5520
Registrován: 2-2005
Peta 303: Tak aspoň jeden příklad, prosím...
Peta303
Středa, 19. října 2016 - 20:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 6-2005
Třeba účetní, pracovníci na přepážkách, už zmíněné obchody, řidiči, slušný rozdíl by se našel i u uklízečky atd.

Mno a člověka s aspoň dvěma jazyky, aspoň základní znalostí databází, alespoň nějakými analytickými schopnostmi máš v Praze problém obsadit za 35, obdobné pozice vídám v ZČ běžně i za 17...
Středa, 19. října 2016 - 22:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 12-2007
Peta303: Mno a člověka s aspoň dvěma jazyky, aspoň základní znalostí databází, alespoň nějakými analytickými schopnostmi máš v Praze problém obsadit za 35, obdobné pozice vídám v ZČ běžně i za 17...

Nesmíš porovnávat nejvyšší dosažitelný plat s nejnižším možným platem. To potom zjistíš, že i v Praze jsou pracovní místa, kde dostáváš poloviční plat oproti stejnému místu u konkurence.

Příklad: porovnejte si platy řidičů u jednotlivých dopravních firem v Praze (pozor porovnávejte jen to co se porovnávat dá - tedy mzdu za stejný výkon, ne peníze vyježděné přesčasovou prací)
Peta303
Čtvrtek, 20. října 2016 - 20:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 6-2005
5735:
"Nesmíš porovnávat nejvyšší dosažitelný plat s nejnižším možným platem. To potom zjistíš, že i v Praze jsou pracovní místa, kde dostáváš poloviční plat oproti stejnému místu u konkurence.
"
To samozřejmě (i v takové firmě jsem pracoval), jde ale o to, kde se pohybuje obvyklá úroveň.

Z jiného soudku: nevím, nakolik jde o náhodný či lokální jev nebo jen souhru okolností, ale zatím z každého dne tohoto týdne mi přijde, že po změnách ubylo lidí v linkách od Novodvorské a přibylo od Modřan (hodně viditelné třeba na 196, Kačerov - Jílovská v odpolední špičce sotva na sedačky a 106 chvíli za ní s pěti kusy už dlouho nepamatuji), naopak vylidněná ranní 121 na spojích, kde ještě před týdnem praskala ve švech, dopadla podle očekávání. Na Jílovské se čím dál častěji cíleně chodí na 196 (logicky, když předchozí 106 předjede nejpozději u Labutě). 157 přetáhla část cestujících ze 139/150, zejména ale proto, že nejezdí ihned po nich. Na 150 pozorován citelný nárůst obsazenosti díky zastavování na Novodvorské (to mělo být už dávno) a Zálesí (to nemuselo) – zde jsou oni cestující, kteří se „ztratili“ ze 196 a 106; u 139 nepozoruji změnu. Ranní 138 - kolem sedmé u nemocnice do pěti ks, ale hned další spoj za pár minut docela zaplněný – (tuším) Ikarus na sedačky, buď je to o náhodě nebo exodu na Kačerově... Ve 117 a 203 v krčské části vídány jednotlivé kusy (syndrom linek v ulici V Podzámčí).

Subjektivně hustší provoz, objektivně hodně dlouho (pokud vůbec) nepamatuju Novodvorskou směrem na Lhotku souvisle zasekanou od křižovatky s Mariánskou / Zálesí až na Jílovskou (dočasný špunt na odbočení do Vavřenovy v opačném směru nepočítám, dán uzavírkou dole v Braníku)...
Ml636
Pátek, 21. října 2016 - 13:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 11-2006
157 měla účel odlehčit 150, což je dobře, že ho plní. To Zálesí mě taky mrzí, to být nemělo a 150 ho měla projíždět, ale je to něco za něco.[uhoh]
Spíš se ještě lidi potřebují naučit jezdit 157 až na ten Násirák. Je fakt, že se jim asi nebude chtít šlapat pěšky do kopce, zatímco pro směr na Kačerov to mají z kopce ze sídliště. Se změnami jsem spokojený, hlavně 117 si našla už spoustu cestujících.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Pátek, 21. října 2016 - 13:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 5-2011
Kvsk:
Obvykle zajíždí na parkoviště v ulici Na Krčské stráni, kde se otočí, nebo podle provozní situace přímo na křižovatce kolem ostrůvku.
www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Pátek, 21. října 2016 - 14:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2012
Tak takhle http://www.pozary.cz/clanek/148409-kolinskou-silnici-uzavrela-u-c eskeho-brodu-simulovana-havarie-zajezdoveho-autobusu/ ukončil svou kariéru autobus http://seznam-autobusu.cz/vuz/16576 od ČSAD Polkost, poněvadž předpokládám, že do provozu se již nevrátí.
http://www.kolinautobusy.estranky.cz/
Kejvačka
Pátek, 21. října 2016 - 16:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 10-2004
Zejmi: Podle letecké mapy ale to parkoviště vůbec nevypadá průjezdně, tam se bez couvání nevytočí snad ani osobák. Pro bus snad jedině objezdem Na Krčské stráni - U Krčské vodárny - kolem parkoviště zpět Na Krčské stráni, anebo opačně. Tedy pokud nebyla část parkovacích míst zrušena.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Peta303
Pátek, 21. října 2016 - 20:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 6-2005
Ml636 - je fakt, že dřív byla 157 pro ostudu, jen jako pojistka, aby problém mezi Želvou a Kačerovem neodřízl Modřany od světa. Mně vadí neřešení už čtyři roky zprasených Hodkoviček, spojení jih - Brumlovka a zprasení 121, takže v kontextu s tím vnímám některé novinky velmi negativně a jako plýtvání, 134 jako truc a střídání Stašek - Olbrachtova je ptákovina bez reálného důvodu. Oslabená 196 a slabá 106 ale začínají otevírat možnosti pro řešení problémů vzniklých odstraněním 170-203.

Ale to stejně patří vedle.

K tématu (asi na Mr. Propera) - budou se ještě cíleně opravovat Citybusy a B951, nebo je to jen "na přežití" do vysoutěžení nových vozidel a ve chvíli, kdy začnou dodávky SD, šlus? Vždyť za nějaké tři roky už přijde čas na větší opravy nejstarších SORek.
Ml636
Sobota, 22. října 2016 - 14:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5715
Registrován: 11-2006
Peta303: No já vím dobře, že čtyřka na lidi kadí, ale nemáte tam nějakou komisi dopravy a možnost předávat návrhy radnímu pro dopravu, případně nějakou pracovní skupinu pro dopravu? Myslím, že by to byla cesta. Často je to tak, že na těch radnicích té dopravě málokdo opravdu rozumí a leckdy by uvítali někoho "zvenku", aby to pomohl rozštipnout.
Já se například nemůžu zbavit pocitu, že ten odklon 106 mimo pivovar, byla blbost. Bylo to takové rychlé propojení Braníku s Novodvorskou. Teď když to jezdí skoro stejně se 121, chybí něco rychlejšího přímého.
Ten pohled na bývalou konečnou 106 na Kavkazské, kde jsem se v létě vyhříval natažený na zídku vedle autobusu a v noci koukal na hvězdy a těšil se na dovču, je dneska už taky tristní.[uhoh]
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Peta303
Sobota, 22. října 2016 - 18:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 6-2005
Tak aby se člověk těšil na dovču, nemusí se ani vyhřívat na zídce. [proud]

Asi každý se pozná v některé z rolí v tomto známém videu, pro manažerstvo (hlavně projektové) by mělo být povinné... Kdo chce, může si zapnout titulky. Jak by pak bylo možmé se na dovolenou netěšit.

Konec OT.
Slim
Neděle, 23. října 2016 - 01:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5528
Registrován: 2-2005
Peta303:
člověka s aspoň dvěma jazyky, aspoň základní znalostí databází, alespoň nějakými analytickými schopnostmi máš v Praze problém obsadit za 35

Nevím, já teda v pražské centrále mezinárodní firmy, kde pracuju, vidím asistentky vysokoškolačky s dokonalou angličtinou a znalostmi počítačů odpovídající jejich věku nastupovat za 17 a končit někde kolem 26...a protože ta firma zrovna obchody provozuje, a to celostátně, můžu místopřísežně potvrdit, že rozdíly v platech podle regionu tam fakt nejsou. Naopak, v Praze je problém obsadit místa, na které je mimo Prahu zájemců víc, ale to právě přičítám nižším životním nákladům mimo Prahu.
Neděle, 23. října 2016 - 10:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5209
Registrován: 6-2005
Slime, nebude to spíš, že na stejnou pozici si v Praze mohu vybrat z lepších plážových podmínek, než mimo Prahu, kde prostě musím vzít, co je?

Jako řidič v Jihlavě si mohu vybrat z cca 5 společností. 1 DP, 1 ex ČSAD a 3 soukromníci. Soukromníci platí lépe jak DP, ale za jakých jistot, u ČSAD mohu bydlet mimo město a mít bus u baraku, ovšem za jakých pracovních podmínek. V Praze si mohu vybrat z xy míst, kam jít...

Jsou v Praze sice mírně vyšší náklady, ale zase vyšší plat, jak jinde, ono se to vyrovná, ale pracovní možnosti jsou nejlepší v Praze. Když B,la krize a nikde se nestavěli,tam v Pze rostly baráky jeden za druhým...
Makrelu neumeješ.
Peta303
Neděle, 23. října 2016 - 10:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 6-2005
Slime, ale ano, v takové firmě jsem taky před pár lety pracoval. A taky proto tam byla obrovská fluktuace zaměstnanců, kteří během roku-dvou bez problémů odešli za lepším (heslo "za dveřmi je padesát dalších" už rok neáhne), protože je z čeho vybírat. Jinde bereš, co je, protože za těmi dveřmi těch padesát dalších opravdu čeká, popř. je přístup "nebereš? Nevadí, dovezeme si Mongoly a Rumuny"...

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
12345
Neděle, 23. října 2016 - 15:09:36  
Neregistrovaný host
94.113.174.236
Pěkný den, nejsou někde k dispozici vozáky všech linek? Vím, že jsou na ulozto, ale zaheslované [sad]
Díky
Ml636
Neděle, 23. října 2016 - 18:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5721
Registrován: 11-2006
To je dobře, že jsou zaheslované. Šupky hupky od nich pryč. [wink]
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Neděle, 23. října 2016 - 19:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 5-2007
A proč je to dobře? To je taková tajná věc, že si je nemůžou i ostatní lidi prohlédnout?
12345
Neděle, 23. října 2016 - 19:35:38  
Neregistrovaný host
94.113.174.236
No, taky moc nechápu to heslo. I když by někteří lidé byli schpní nějak řidiče ,,sledovat" podle toho, ale to heslo mi taky přijde zbytečné
Peta303
Neděle, 23. října 2016 - 21:25:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 6-2005
Žádná firma nevidí ráda vynášení interních dokumentů (a to i v případě, že jí to neuškodí). Taky bys nebyl rád, kdyby ti sousedi viděli do talíře, prostě slušností je to nedělat...

A pak jsou oblasti (např. státní a místní správa, zdravotnictví, bankovnictví, pojišťovnictví atd., všude, kde se zachází s osobními nebo dokonce citlivými údaji), kde se pak jedná o zcela zásadní problém s nemalými důsledky, i trestněprávními, a to dost citelnými. Což je snad každému jasné. Tady něco jako "ale to je jedno, to je přece neškodné" naprosto neexistuje.

A přeci jen je u zaheslovaného souboru sdíleného mezi užší skupinou lidí menší riziko, že se o tom dozví nadřízení toho, kdo jej vynesl (než kdyby se tím chlubil každý).

Takto to vidím já.
Neděle, 23. října 2016 - 21:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 12-2007
Mpilat: A proč je to dobře? To je taková tajná věc, že si je nemůžou i ostatní lidi prohlédnout?

Tajná věc ani ne, spíše interní, kterou opravdu široká veřejnost nepotřebuje.
Chápu, že dopravní nadšence zajímá, ale zas nemusí dostat vše naservírované až pod nos.

Když jsem ještě chodil do školy, tak mne to také zajímalo. Pravda, bylo to v městě výrazně menším.
Ale přeci. Veřejně to nikde nebylo, sehnatelný jízdní řád už nebyl úplně aktuální. Jedinou možností byla kopie tabulkového jízdního řádu v informační kanceláři. Občas to byl služební výtisk, kde byla uvedena i pořadová čísla. Většinou však ne. To pak už nezbývalo než vozidla pozorovat přímo v provozu. Občas se podařilo vypůjčit si "vozák" od řidiče nebo si ho opsat, když ho pan řidič nechal na viditelném místě. Chvíli to trvalo, ale pak jsem znal nejen pořadová čísla, nýbrž i turnus a tak jsem věděl co a kde očekávat. Pokud přijela záloha, hned jsem věděl, který vůz marodí...

Z jiného soudku. Dnes jsem na místě, kde stávaly T3 těsně před svým odjezdem na východ, viděl stát dva autobusy, z nichž minimálně jeden má své působiště na východě (pravda ne na tak dalekém).
Vzhledem k denní době nejsou obrázky nijak kvalitní, tak je berte jen jako hodně dokumentační.
Pondělí, 24. října 2016 - 13:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2015
http://tn.nova.cz/clanek/boj-o-reklamu-na-autobusech-rencar-zaluj e-dopravni-podnik.html

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/rocni-jizdenku-si-v-praze-po-zle vneni-koupilo-o-112-tisic-li/r~4dd811fc99d611e68cd20025900fea04/
Nejleší vozy Iveco Crossway line 12M a Iveco Crossway Le Line 12M [fotic]
Tučňák
Pondělí, 24. října 2016 - 18:56:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 6-2013
9_tr:
"Když B,la krize a nikde se nestavěli,tam v Pze rostly baráky jeden za druhým..."

Ani Praze se krize nevyhnula, dost firem zkrachovalo, namátkou třeba kontejnerovka Jakobe, Siegl pohltil Asmanna, mediálné známé jsou problémy Orca - v Benicích asi čtyři roky rozestavěno, Taktéž v Kolovratech, to zase skončila jiná. Soukromníci taky nestavěli, až teprve letos tu rostou baráky, jak houby po dešti. Z oborů mimo stavebnictví nevydržela např. kurýrní služba GlobusCar.

Zpět k autobusům, na FB Arriva Praha se objevily pěkný fotky z historie ČSAD Vršovice. [jidlo]
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Pondělí, 24. října 2016 - 20:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 7-2007
Polkost má [new] Urbana? Ev. č. 1851.
Loxodonta urbana
kubiqcz
Pondělí, 24. října 2016 - 22:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 4-2013
Slyda:
"Polkost má [new] Urbana? Ev. č. 1851."
Ano, už od září.

Minulý týden (nepamatuji si den) kroužil na 115 jeden z těch dvou krátkých „Lvích“ Manů.
Tučňák
Pondělí, 24. října 2016 - 22:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 6-2013
Přesně tak, ale novinka u Polkosta přecijen bude - další Cross LE Line 12. U About Méééé pak dvě SORky BN9,5.
Jinak, od listopadu do června nás čeká uzavírka ulice Přátelství, po etapách od křižovatky s Podleskou až na hranice Prahy, budou dávat nový asfalt, opravovat chodníky a zastávky. Loni dělali Mírovou a Květnového povstání, letos dojde na Uhříněves. [kecal]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Slim
Úterý, 25. října 2016 - 00:02:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5530
Registrován: 2-2005
Peta303:v takové firmě jsem taky před pár lety pracoval. A taky proto tam byla obrovská fluktuace zaměstnanců, kteří během roku-dvou bez problémů odešli za lepším
tak to já pracuju v jiné. Odejít za lepším zde v naprosté většině případů znamená povýšení, případně změna zaměstnavatele, ale na vyšší pozici po nabytí praxe. ale to sem nepatří.

Tr_9:Jsou v Praze sice mírně vyšší náklady, ale zase vyšší plat, jak jinde, ono se to vyrovná, ale pracovní možnosti jsou nejlepší v Praze
Přesně tak, to tvrdím celou dobu. Lepší výběr, ale vyšší náklady. Je opravdu pověra, že v Praze se žije za stejné prachy jako mimo ni.
Úterý, 25. října 2016 - 00:22:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5210
Registrován: 6-2005
Sice vyšší náklady, ale v poměru ke zbytku republiky mám ve výsledku lepší pozici.
Řidič bus DPP, před cca 10 lety měl kolik,20 tis. Čistého?
1+1 na Zahradním městě 10 tis., zbývá na ostatní 10 tisíc.
Jihlava 10-12 tis., 1+1 3-4 tis. zbývá 6...
Makrelu neumeješ.
Ml636
Úterý, 25. října 2016 - 00:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5723
Registrován: 11-2006
Jeďte se podívat například do Tanvaldu. Vystupte z vlaku po hlavní "třídě", podejtěte viadukt, až uvidíte střechu domu hrůzy u autobusáku, po levé straně je Billa, po pravé Lidl. Vejděte. Hop! Uvidíte pražské ceny. Zeptejte se vedoucího na místo doplňovače zboží a hop, dostanete tanvaldský plat. A jste rádi, protože markety jsou tam jedna z mála široké veřejnosti dostupných jistot. (Pokud zrovna nemáte fírovské nebo busácké papíry a nechce se vám prodávat punčochy a losy na poště)
Pak si můžete jít zkusit pronajmout baráček či byt v turisticky zajímavé lokalitě, nebo zkusit požádat o lepší místo ve... o místo hlídače ve zrušené fabrice. Bez auta se ani neuprdnete, protože vlak do Města jede poslední ve čtyři nebo v lichou středu, autobus v sudou, doktorka má plno a řemeslník je 15 kiláků daleko. Takže dojíždět a platit, nebo zůstat zakopaný. Totéž do školy, do práce, protože v Turnově je možná lepší práce, ale jen možná, protože tam chce jezdit každý. A pak porovnávat nižší životní náklady. Jo, dneska to není sranda... Buďte rádi, že jste v Praze.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Kejvačka
Úterý, 25. října 2016 - 13:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 10-2004
Poděkování řidiči autobusu MHD Praha z Květů 19. 5. 1983:

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Úterý, 25. října 2016 - 16:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5123
Registrován: 4-2005
Pokud zrovna nemáte fírovské nebo busácké papíry

Tyto dokumenty je třeba mít v záloze aby se člověk nedostal do situace potácejícího se od ničeho k ničemu a nežral někde drny. Získat je může každý kdo má špetku technického myšlení a není slepý jako patrona. Poptávka je všude a pořád!
Ovšem pro různé pseudopracanty a lehkoživky je Praha zem zaslíbená. Taky to potom tak vypadá. Ale člověk který něco umí si práci najde i v kdejaké prdelní slati ,byť za cenu sníženého diskomfortu. Jinak mezi platem fíry bydlícího v Tanvaldu a pražského výrazná diference není, u busáků je to horší ale zase se může dotyčný kochat tamnější přírodou a jet v klidu a ne poskakovat v kolonách od pangejtu k semaforu a zpět. [biggrin]
#3649
www.osdopravy.cz
Úterý, 25. října 2016 - 20:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 8-2008
Ad ČSAD Polkost: Nemá náhadou přijít letos nějaký nový kloub, když ted bude ten bouraný nějakou dobu mimo? Loni touhle dobou přišla 1875. Neuvažuje se o nějaké SO B961E? Smysl by to možná mělo. Docela jsem zvědav, co to bude, jestli to bude, protože Polkost a Uher jsou už jediní PID dopravci kupující nové autobusy jiné značky než SOR...
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Kejvačka
Úterý, 25. října 2016 - 21:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 10-2004
6117: "Polkost a Uher jsou už jediní PID dopravci kupující nové autobusy jiné značky než SOR" - A co celá Arriva a ČSAD SČ, kupující převážně Krosveje? To přece není SOR.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Ml636
Úterý, 25. října 2016 - 22:05:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5724
Registrován: 11-2006
Jenže Arriva není dopravce.[biggrin]
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Středa, 26. října 2016 - 00:04:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 387
Registrován: 11-2009
6117: Do Polkostu měl přijít jeden kloub na podzim a jeden na jaře. Zatím ještě MAN, akorát s celoklimou. Jenže s MANem je v poslední době nespokojenost, co se týče servisu. Tak uvidíme.
1871 byla totálka ne?

Tučňák: Ul. Přátelství je kolaps i bez uzavírky. To tedy "potěš koště", jak se říká [sad].
1853 by měl vyjet už někdy teď. Ani nemám ponětí, kdo to dostane.
Tučňák
Středa, 26. října 2016 - 08:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 6-2013
Asparuch: Jo, bude to masakr, teď už se nedá jezdit ani ulicí Františka Diviše, takže objížďka povede nejspíš přes Pitkovice.
Víte v garáži o tom, co se teď déje v "obratišti" vložených spojů 267? V pondělí ho zabrali stavbaři. Předpokládám, že vás nikdo neinformoval, že je tam nejméně týden zákaz vjezdu. [blush]


(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Středa, 26. října 2016 - 08:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 5-2012
Asparuch: 1853 již jezdí, měla by jezdit mimopražské pořadí 410/28.
Tučňák: Pitkovicím, Křeslicím, apod. stačí již teď problémy spojené s prokopnutím spojky PIT - PET, kdy se na obou stranách (příjezd od Pitkovic do Uhříněvsi a příjezd od Křeslic na JM) tvoří kolony, které jsou mnohem větší než běžně. Tohle by byl poslední hřebík do rakve.
Ještě k tomu se přidává problém přeplněné 232, kam se cestující pomalu ani nevejdou, (7:14 z UHŘ). Prý se ale na příští rok plánuje posílení oblasti Uhříněves, tak uvidíme.

A něco veselejšího: Stenbus zařadil prototyp Crosswaye LE 12M FPT08, jezdí pod číslem 1778 na 261.
1789 Stenbus a 1837 ČSAD Polkost - nejlepší vozy!
Tučňák
Středa, 26. října 2016 - 10:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 6-2013
V Pitkovicích by měli končit 15. listopadu, co tam zase dělaj? [blush]
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Středa, 26. října 2016 - 11:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 8-2008
Asparuch:
Děkuji za zprávu, takže proto už je asi 1851 Urban... Servis nedokážu posoudit, ale jako cestující hodnotím MANy jako pohodlné a díky malému střídání asi i jako poměrně spolehlivé. Pokud budeme vycházet z typů NP, 1x Citelis, 1x Solaris 2x MAN, 1x Urban -ten se zatím ještě nedá hodnotit, + CRW LE, který tedy není NP, co vychází u dopravce s nejmenší kritikou?

Kejvačka: Je to pravda, SČ jsem vynechal, pro PID jsem vycházel z Prahy, která i po menších pozitivních náznacích typu Solaris a loni i Urban (nemá i letos přijít nějaký Urban, nebo všechny NP jsou SOR?) přešla kompletně na SOR... SČ neznám, ale pokud by měl přijít 100% NP tak se obávám, že Urbanway (bohužel) nemá šanci.
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Středa, 26. října 2016 - 13:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 9-2007
Zdravím, měl bych prosbu. Když už se tu řeším vozové jízdní řády, jak to je s přidělením vozidel na určité turnusy? Přiznám se, že v tomhle se zrovna nevyznám, měl jsem za to, že třeba Garáž Vršovice má turnus pro 15 SORek, kdy teda těch 15 SORek jezdí a když jedna vypadne, nahradí se druhou a takto se, bez ohledu na ev.č., řeší vypravenost. Jinde jsem si ale všiml, že jsou vozidla přidělená pevně, např. v dobách mého mládí to byla 4125 na nějakém kurzu 188, který byl vždy v 7:09 na Hostýnské. V 7:06 jel Citybus atd... jak to tedy je? Jsou na určitý turnus vozidla pevná, která když z turnusu vypadnou, jsou něčím nahrazeny jen dočasně a pak se zase v turnuse objeví a točí jej dál dle stejného plánu? Pokud ano, platí to pro všechna pořadí linky, nebo se některá pořadí jezdí stylem "co garáž dala"? Budu se teď stěhovat do dopravně atraktivnější lokality (Horní Počernice) a ta se přímo vybízí k tomu, jak výše psal 5735, udělat si nějakou vlastní sledovačku a pak jen pozorovat, kdy vozidlo z turnusu vypadlo a nebo si lépe plánovat projížďky svým oblíbeným vozem.
NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Středa, 26. října 2016 - 16:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 4-2009
Vantju: U DP nejčastěji, co vím, mají řidiči přidělený určitý kmenový vůz. Zároveň je řidič v určitém diagramu, tedy střídá do tohoto diagramu přidělená pořadí podle rozpisu. Jinými slovy, stejný vůz není každ den na téže lince v tytéž časy, možná až na výjimky, ale stejný vůz (resp. stejný řidič) se vyskytuje v rámci určitého časového úseku na obdobných linkách a pořadích. Samozřejmě někdy také řidič nedostane "svůj" vůz, např. je-li na dílně, ze zálohy atp.

U jiných dopravců se ale často vyskytují přímo tytéž vozy, s totožnými řidiči, denně na totožných pořadích. Tedy víš, že každý den v určitý čas na konkrétní lince pravděpodobně potkáš stejný vůz.

Tolik z mého víceméně vnějšího pozorování, znalejší jistě doplní.
Středa, 26. října 2016 - 19:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 11-2009
Pumpkin756: díky za info o 1853. Zrovna 28 bych netipoval. Ale je fakt, že pan řidič šel na dosavadní Karosu 1820 z téměř nového kloubáku 1874 (1612).

6117: Nemohu objektivně soudit, nejezdím tam. Nicméně MANy jsou řidiči hodnoceny stále nejlépe. Navíc se skoro nikomu cizímu nepůjčují. S Citelisem 1838 je pořád něco, naopak 1837, na to jaký je to paskvil, je celkem držák. Crosswaye taky celkem držej a to včetně 1832, který je už dlouho v záloze.

Cony/Vantju: Víceméně ano, ale je třeba si uvědomit, že existují turnusy, které mají třeba 50 i více řádků. Navíc je docela dost čet bez "svého" vozu. Taky může být řádek prázdný a pojede tam někdo ze zálohy. Pak máme nemoci, dovolené... Takže jakási vlastní "sledovačka" může trvat třeba celý rok.
Ten 4125 na 188 byl předskokan + noční a byl to "jednořádek", neboli směny na stálo. Ale takových je dnes minimum. To třeba v roce 1998-9 v Hostivaři - to byla jiná. Např. bylo téměř jisté že: 222/2 - 7363, 222/3 - 7240, 234/6 - 7383, 271/4 - 6012, 271/7 - 6164, 271/11 - 6277, atp.
kubiqcz
Čtvrtek, 27. října 2016 - 17:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 4-2013
Tučňák:
"V Pitkovicích by měli končit 15. listopadu, co tam zase dělaj? [blush]"
Opravují to, co už jednou dělali. Přišli podzimní deště a sesunul se jim svah.
Druhá světová válka: Vše, co jste dosud nevěděli..
TPB 03-74, †PIA 22-46, †1A8 7866 a 2SK 1539 = [ok][auto]
Metro12
Čtvrtek, 27. října 2016 - 22:51:20  
Neregistrovaný host
82.84.29.116
Uher má nového MANa? A s klimou?
Pátek, 28. října 2016 - 02:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2015
Ano, myslim někdy od prázdnin
//: Aha, tak on už přibyl další [satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem prostědejv.)
Pátek, 28. října 2016 - 14:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4611
Registrován: 9-2005
Musejí jezdit busy z výchzí zastávky předtopené, když je venku plus šest stupňů celsia? Jako dneska ráno 197 ze smícháče, úplně vymrzlá a ani na novodvorskou to nevytopil, přestože bylo poznat, že topí... Po pětadvacetiminutové jízdě metrem je usednutí do studené sedačky pěkně hnusné.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
ll
Pátek, 28. října 2016 - 15:54:26  
Neregistrovaný host
37.188.152.125
Podle mě stále platí, že je řidič povinen topit tak, aby na zemi nevznikala námraza/led a cestující neuklouzl.. Ono je to stejně jedno, řidič zatopí - cestující nesmyslně větrá, nezatopí - je prý zase zima. Každý má jiné vnímání teploty.
Petr_k
Pátek, 28. října 2016 - 18:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11677
Registrován: 4-2003
Dle déjednatřetina §28 odst. 2 je povinnost topit až při teplotách pod 5 °C, nad tuto teplotu se topit může (odst. 1 - zajistit přiměřenou tepelnou pohodu), ale nemusí - viz výše, každý přiměřenou tepelnou pohodu vnímá jinak. Třeba mě bylo kdysi vytknuto technikem jízdy, že jsem při nějakých 7 °C venku měl ve voze údajně děsně přetopeno...

Pak do toho ještě vstupují další faktory - bez teplé vody v chladícím okruhu to netopí (=musí běžet bufík nebo motor), při vypnutém klíčku to netopí (šetří se baterky) atd.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Ml636
Sobota, 29. října 2016 - 13:44:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5726
Registrován: 11-2006
Především v autobusech se netopí, ale vnitřní prostor se "temperuje". [wink]

No a to že zejména některé nepředělané SORky ani netemperují, to je záležitost výrobce. V SORkách se člověk neohřeje. Hlavně ne pokud má vedle nohou mřížku, kterou profukuje jen studený vzduch, což je případ dvojsedačky za třetími dveřmi.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Ml636
Sobota, 29. října 2016 - 13:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5727
Registrován: 11-2006
Technici jízdy ať si trhnou prd*lí. To jsou odborově-bossovští vocasové, kteří si válí šunky na protekčních diagramech za protekční peníze a jenom buzerujou, aby vykázali činnost.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Sobota, 29. října 2016 - 21:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 12-2007
Ml636:
"Technici jízdy ať si trhnou prd*lí. To jsou odborově-bossovští vocasové, kteří si válí šunky na protekčních diagramech za protekční peníze a jenom buzerujou, aby vykázali činnost."

Hmm, zajímavý názor. Ale od Tebe mne to zas až tak nepřekvapuje.
Trochu házení hrachu: Technici jízdy jsou především instruktoři z autoškoly. Pak ještě několik vybraných řidičů z garáží (občas dostanou místo linky požadavek na provedení kontroly). Ale ani ti nejsou vybráni odborama. V jakých jsou diagramech netuším (instruktoři z AŠ v žádném), ale zajímaly by mne ty protekční peníze. To jako mají jinou hodinovou mzdu? Nebo snad to co mi ostatní dostáváme v Kč oni mají v Eurech? Nějak jsem si nevšiml...
Slim
Sobota, 29. října 2016 - 23:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5542
Registrován: 2-2005
Zajímavý je vztah vohnoutů ke jejich nadřízeným. Pro vohnouta, tím spíš aktivního, je šéf něčím, co úplně náhodou přišlo ke svému nadřízenému postavení, ale jinak je to ze zásady úplný pitomec. Vohnouti často prezentují svojí profesionální realitu tak, že oni dělají co můžou, ale ten nahoře to vždy zmrví. Analyzoval jsem tento jev a dospěl k názoru, že to někdy bývá i pravda, ale pozadí je jiné: Vohnouti podstrkují falešné údaje do mechanismů, které mají zajistit manažerům podklady pro rozhodování, ve snaze zajistit nebo přikrýt svoji flákárnu. Tyto informační prameny pak poskytují pokřivený obraz skutečnosti, na základě něhož management vydává komické od reality odtržené pokyny k velkému pobavení vohnoutů rozebírajících, jak jsou “ti nahoře” pitomí. V uvedeném jevu spatřuji jednu z nejnebezpečnějších vohnoutích diverzí.
Aktivní vohnout vidí blbce úplně všude. Tak můžeme vohnouty slyšet, jak skvěle by to dopadlo, kdyby byli ve vládě, v parlamentu, kdyby byli trenéry Sparty nebo Slávie, kdyby byli Chvalovský nebo George Bush. Uvedené řeči se často vedou u piva. Pivo je zřejmě pro vohnouta něčím, čím je pro autobaterii elektrolyt. Když není, je vybitý, když je ho dost, srší myšlenkami. Klasická situace nastává, když vohnout sedí u televizoru, v ruce třímá flašku piva, čumí se na obrazovce na fotbalisty a radí jim, jak mají hrát, přičemž je zasýpá nadávkami, že hrajou jak ponocný. V podobě “Staropramen extraligy” lze spatřovat první multiprodukt pro vohnouty. Nalévání se pivem a tlachání o banálních problémech přivádí vohnouty k rozvíjení mistrovství ve vohnoutismu. Jde to tak daleko, že pokud do vohnoutího kolektivu je zasazen slušný pracovitý člověk, dokážou z něj velmi rychle vyrobit dalšího vohnouta. Dělají to tak, že do něj založí vohnoutí embryo, podobně jako to dělal Verhoevenův vetřelec. Embryo má podobu informace : Ty se tady dřeš a vyděláváš stejně jako my, tak se na to vybodni a pojď to ošidit. No a po nějaké inkubační době, většinou těsně po výplatním termínu, se vylíhne další vohnout.
Nejčastější věty vohnoutů :
– kde napsáno, že jsem to měl udělat ?
– já myslel, že to udělá on
– ať si to dělá sám, když má takovej plat.
– tenhle měsíc mám už tři hodiny přesčasů.
– to bych se nedostal na svačinu
– vykašli se na něj, on zabrzdí
– skončíme o půl hodiny dřív a zajdeme si na jedno.
– za to můžou ti nahoře
– to je dobrý, na to stejně nikdo nekouká
– to udělal počítač
– při mým platu nemohou ani lepší práci chtít
– já měl vždycky šéfa idiota
– kdybych byl na jeho místě, tak bych to určitě dělal líp
– vykašli se na to, co z toho máš?


(C)D-Fens, tak nějak mi přišlo velmi případné to sem zrovna teď dát...
Ml636
Neděle, 30. října 2016 - 13:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5728
Registrován: 11-2006
5735: Ale no jo pořád. Je jasné, že ty budeš kopat za Podnik. No jestli technici jízdy jsou zejména z autoškoly, tak to už se tím spíš nedivím, ale tím hůř ve vztahu k aktivním řidičům.
Autoškola DP je až na výjimky plná akorát teoretiků, kteří si jdou občas zajezdit o prázdninách na nějaký víkend. To se to potom teoretizuje... U tehniků jízdy jsem vždycky poznal, který z nich bude aktivně jezdit a kdo je teoretik.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, nejspíš ale mnich, ty ohně navždy zarazí. Snad, ten ráz Karosa už přečká, nemusí všechno stačí něco...

Rebel Yell
Neděle, 30. října 2016 - 15:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 12-2007
Ml636:
"5735: Ale no jo pořád. Je jasné, že ty budeš kopat za Podnik."

Děkuji. Ano, snažím se kopat za Podnik. To ale neznamená, že se budu zastávat kdejakého lumpa. A je jedno na jaké je pozici. V každém kolektivu najdeš nějakého blba.
Neděle, 30. října 2016 - 16:21:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5211
Registrován: 6-2005
Tak kdyby byla firma jen o dvou zaměstnancích, tak zákonitě jeden z nich vždy bude blbec...
Makrelu neumeješ.