Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Královéhradeckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Královéhradeckém kraji do 30. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Královéhradeckém kraji do 30. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 15:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 3-2011
Onen student z ČVUT, který si trvá na svém si přeci může koupit svůj nový a krásný mladý bus a jezdit s ním, pokud se domnívá, že jen tak je to správně. Domnívám se, že to stáří 14 let (takže tam jezdí nějaká LC 95X ?) není nic zase tak hrozného pokud vezme někdo v úvahu nejen pohodlí pro svůj zadek, ale také nějaké ekonomické aspekty a fakt, že ta Praha není (nebo ne zcela) dotovaná.
Petr_hradecký
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 15:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 4-2015
A teď ještě proč jsem sem vlastně přišel:
Rychnov kontra ICOM
Už jsme se o tom bavili výše, že AN by měly být v majetku státu a ne v majetku nebo pronájmu dopravců. No a tady máme další důvod...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
článek idnes
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 15:30:57  
Neregistrovaný host
37.139.16.18
Že dotyčný jezdí z Prahy, kde studuje na ČVUT domů někam do Východních Čech a používá k tomu autobus společnosti Arriva Východní Čechy.

[nene]
čili síť ČVUT v Praze Do školy kupodivu nechodí jen studenti. Co když jsem vrátný? [sad]
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 15:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 12-2005
Na výluce Jaroměř - Hradec Králové se má objevit 25 autobusů ČSAD Ústí nad Orlicí, předpokládám, že vytáhnout nějaká vyřazená Intoura.
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 23:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9931
Registrován: 4-2006
ad Petr Hradecký (ten pravý)
evidence je kompletní v rámci možností. Pokud by jste měl nějaké poznatky podělte se s námi. Uvítáme jakékoliv doplnění.
Pokud nechcete zde, můžete mi poslat soukromou zprávu,případně email.
díky!
ad článek idnes I vrátný si může přečíst zadávací podmínky v originále mlho.
ad Švarc to je snad prvně kdy Icom vyráží na výluku.
Ještě provozní věc Axer Kadu s CVR Kontakt má novou
RZ 6H4 6171
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Radekedar
Pátek, 15. dubna 2016 - 07:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 6-2008
to je snad prvně kdy Icom vyráží na výluku.
Nevím jak v našem kraji, ale na Vysočině jezdí výluky zcela běžně.
www.atlasvozu.cz
-ds-
Pátek, 15. dubna 2016 - 13:30:21  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Arriva vč má zrovna vozy v docela dobrých stavech.

Obávám se, že v okolí Dobrušky a Nového Města nad Metují to není úplně pokaždé pravda...

to je snad prvně kdy Icom vyráží na výluku.

Loni se pohyboval na výluce na 021 a i z minulosti se pamatuji několik málo případů, kdy jezdil výluka třeba na 022

Ale takto velkou výluku bude v KHK jezdit zcela určitě poprvé
dzamel
Pátek, 15. dubna 2016 - 16:24:25  
Neregistrovaný host
85.70.248.234
Radek: Je to asi poprvé, kdy pojede "velkou výluku" , Ústí Choceň při jednokolejné jezdí , lokalku do Moravské Třebové jel, loni nebo predloni dvě auta na Doudleby Letohrad + pendl MB Sprinter Rybná Litice...
Radekedar
Pátek, 15. dubna 2016 - 18:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 6-2008
Nedávno tu proběhla diskuse o analýze „dopravního odborníka“, která popisovala údajné ohrožení bezpečnosti cestujících v autobusech. KÚ Královéhradeckého kraje zveřejnil vyjádření k této analýze:
http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/doprava/obsluzno st/aktuality/vyjadreni-k-analyze-bezpecnostnich-rizik-spoju-verej ne-autobusove-dopravy-88862/

Z vyjádření plyne, že analýza byla provedena naprosto diletantsky, zpracovatel navzájem porovnával spoje s odlišným trasováním, používal jednotnou dobu odbavení v zastávce 60 s (ve skutečnosti se tato doba výrazně liší dle spoje a zastávky) a například při výpočtu dráhy rozjezdu autobusu nepřevedl jednotku rychlosti km/h na m/s [biggrin]
www.atlasvozu.cz
Radekedar
Pátek, 15. dubna 2016 - 20:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 6-2008
V Mladých Bukách je uzavřen most přes Úpu na silnici I/14. Autobusy jezdí odklonem přes Svobodu nad Úpou, Janské Lázně a Černý Důl do Čisté.
http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-ce ntrum/aktuality1/mimoradna-udalost-_-uplna-uzavirka-mostu-v-mlady ch-bukach-a-dopad-na-verejnou-autobusovou-dopravu-na-trase-trutno v---vrchlabi-89037/
www.atlasvozu.cz
STŘ.ČECH
Pátek, 15. dubna 2016 - 20:38:21  
Neregistrovaný host
90.178.6.187
Jasně,na benešovku též jezdil a jezdí ICOM výluky.
Dnes skončila zrovna jedna,Čerčany-Sázava,nedavno Sedlčany
Pátek, 15. dubna 2016 - 21:33:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 2-2014
U nás na severu jezdil taky výluky v okolí Teplic, A taky lokálku Roudnice n. L.
SWAGER
Petr_hradecký
Pátek, 15. dubna 2016 - 23:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 4-2015
@Ares1: ono není zrovna o mnoho se podělit. Vůz viděl vždy jen jeden člověk a jednou.
Za 1) a už jsme se o tom bavili, světle modrý MAN Lions Coach s logem KADu, jednou viděný na příjezdu z Prahy, ale ne moc z blízka za mizernýho světla, nemám RZ.
Pak takový jako povídání od známé: Na Praze jel dálkový bus s logem KADu, prý zaoblený jako Fun a Relaxy SA ale navíc měl nad sedadly prosklený pás ve střeše. Tak s tímhle jsem ani na Káčko jít nechtěl bo bych byl za blbce. Zatáhl jsem známou ke kompu a ukázal ji seznam busů KADu. Prý to není žádný z nich. Tak nevím...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 16. dubna 2016 - 08:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4243
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký: Tenhle popis by nejvíc seděl na Magelys, i když ten na Seznamu autobusů je...
Neděle, 17. dubna 2016 - 06:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 11-2006
Magelys, to je jasny. Kluci, jsem krep, ctu ho, kdyz mam co rict, reknu to, ale v urcitych prispevcich urcitych prispivajich, nemuzu si pomoct at z cvut nebo ne, obcas jsou to s odpustenim hovna...
Neděle, 17. dubna 2016 - 06:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 11-2006
Abych vysvetlil,nejsem proti diskusi, jsem rad, ze tohle vlakno zije, ze krep jede, vyberko mam precteny, je to usity pro Icom a Arrivu, stve mne to. Kadu zustane Praha. Aspon tak. Hitchkock.
Neděle, 17. dubna 2016 - 09:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9933
Registrován: 4-2006
ad Autrans zdravím tě po nějaké době!
ad Petr Hradecký no pokud by jste měl nějaké doplnění platí stále.
Světle modrý Man jsem neviděl a asi už bych ho viděl, kdyby byl.
ad povídání od známé tak to je 100% Magelys tím prosklením je velmi výrazný.
Měl jsem možnost už se několikrát svézt.
Interiér zajímavý, posez velmi nadstandardní, snad jen se mi zdálo horší tah ke kopci.Ale to mohlo být řidičem.
Oproti Manům znatelně lepší.
I když zase posez v Evadysu je opět jiný a lepší.
ad výluky Icom tak to se omlouvám ještě jsem je na výlukách neviděl. Což je ovšem moje chyba.

ad výběrko já pořád věřím ve zdravý rozum.
Každopádně KAD by si zasloužil ukrojit si část už jen za to jak se firma zlepšila za poslední roky. Totéž se dá říci o jiných jako TAD či P-transport
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
článek idnes
Neděle, 17. dubna 2016 - 10:01:09  
Neregistrovaný host
213.226.193.22
Psal jsem o těchto busech: SORy 9,5
SPZ si nepíšu, ale byly to některé z těchto. Možná jsou to i některé z roku 2003, nevím přesně.
Spekulace o mé osobě nechte stranou, já taky neřeším, odkud kdo píše.
A fakt nemám potřebu dopravce pomlouvat, uvědomuju si, že i přes 10 let starý autobus může být slušný, nějaké takové jsem i zažil, ale že by to byl standard, to se říct nedá. Doporučuju taky dopravce Ap tour a většinu jeho vozů... To je taky síla, která určitě „přitáhne" lidi do veřejné dopravy.
Našly by se i další příklady.
Nikde jsem nepsal, že Arriva toto nasazuje na linku do Prahy, to je blbost.
Tím asi diskusi končím, když to bez zkoumání mé osoby nejde. Nevím, co všechno se dá usoudit z toho, že jsem jedou psal z ČVUT. Ale když už jste ten (samozvaný) detektiv, tak si poslužte. Ale pak laskavě nepište o tom, kdo se jak chová[happy]
Neděle, 17. dubna 2016 - 11:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9934
Registrován: 4-2006
ad článek idnes tak upřímně? Na anonymitu jsem vás upozornil již předem, tak nevím proč se teď divíte. Dokonce mi přišlo v počátku že na kraji dokonce pracujete.
Ano Vř by mělo diskvalifikovat ty dopravce kteří na to nemají. Jako třeba AP tour.
Ale zatím Vř zlikviduje i ty kteří "makají"
Kraj to totiž ušil ..... na míru. Však je to otázka času kdy se to ukáže.
Celé je to politický problém. Vláda kraje se blíží ke konci a tak je třeba rychle jednat.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
článek idnes
Neděle, 17. dubna 2016 - 12:11:45  
Neregistrovaný host
213.226.193.22
Ares1: No v tom se právě neshodneme-já si nemyslím, že by to mělo být ušité na míru jen proto, že se požaduje stáří 10 let. Diskuze o tom, jestli to je moc nebo málo je zcela jistě oprávněná (dokonce chápu i to, že vám to přijde málo), ale to, že se stanovilo 10 let, ještě neznamená, že je to někomu šité na míru.
Ale chápu i těch stanovených 10 let, právě kvůli tomu, že těžko zaručíte, že ty 13/14 leté vozy nebudou vypadat jako ty uvedené SORY 9,5.

I kdyby bylo povoleno stáří třeba 13 let, taky by se dalo napsat: „Určitě dali 13 let proto, aby i dopravce XY splnil, asi to pro něj ušili"..., resp. „13 let je hrozně málo, tím prakticky diskvalifikují dopravce ZŽ, který má i nějaké 15 leté busy, určitě ho nemají rádi".
=> každý dopravce má „nějak starý" vozový park a při stanovení jakéhokoliv čísla bude někdo zvýhodněn...
Jediné „nediskriminační" je z tohoto pohledu všechna vozidla nová, jako v ÚK.
Dneska je taková tendence na všechno se dívat tak, že všude je určitě korupce a všechno je šité na míru...

Kde pracuji, nebo jestli studuji, nebo jestli jsem třeba doma na podpoře Vám může být upřímně jedno. Já se o to taky u vás nestarám, soudím jen dle toho, co jste napsal.
Mě přijde, že víceméně akorát odsuzujete všechno kolem.
Analýzy „odborářů" jste se zastával, ale když se k ní vyjádřil kraj, tak na to už jste nic nenapsal. Možná byste musel uznat, že jste se spletl.
Ale jinak přeji dobrou chuť k obědu.
Zkuste se někdy na věci podívat s nadhledem / z druhé strany.[happy]
-ds-
Neděle, 17. dubna 2016 - 12:13:44  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Kraj to totiž ušil ..... na míru.
vyberko mam precteny, je to usity pro Icom a Arrivu, stve mne to

já se přiznám, že to přečtený nemám, ale když už tedy víte, že je vše na míru šité "někomu", můžete ty konkrétní věci přesně popsat?


Nedávno tu proběhla diskuse o analýze „dopravního odborníka“

jsem zvědav, zda si to dá ta firma do referencí, jako třeba že dělala jízdní řády v Libereckém kraji. To by mě zajímalo, jaké konkrétně [biggrin]
z ostudy kabát a to nejeden, by si mohli v Libochovicích nechat ušít
jsem zvědav, kolik médií v rámci objektivity zveřejní toto vyjádření kraje, zda to bude aspoň polovina těch, co šli po senzaci
Hejtman
Neděle, 17. dubna 2016 - 12:33:49  
Neregistrovaný host
37.48.24.145
Jestli je v Analýze toliko chyb měl by se autor k tomu vyjádřit.
Neděle, 17. dubna 2016 - 14:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9935
Registrován: 4-2006
ad článek idnes ano je mi houby do toho co děláte.
Ale z principu nemám rád anonymní uživatele.
To šití není až tak o stáří busů. Každý koho to zajímá tak ať si to výběrko přečte sám. Jen tak si může udělat názor.
ad analýza a co mám říkat na analýzu kraje? Já s ní nesouhlasím. Rozhodně ale chápu že ji kraj bude hájit.
Já jsem na druhé straně názorově takže nevím proč se mám vyjádřit.
Vaše dojmy o tom že se mi nelíbí vše tak to jsi pletete pojmy s dojmy.
Pokud mám shrnout co mi vadí tak je to nesmyslné stáří autobusů, nerovné podmínky pro dopravce,nízké mzdy které generuje zákon(za to kraj nemůže ty nastavil stát), dále nesmyslné jízdní doby,pokuty řidičům potažmo dopravcům.

P.S. ve středu jsem byl v Trutnově a tak jsem ptal jednoho řidiče Osnada jak se dají stíhat spoje mezi Svobodou a Trutnovem.
dle něho se musí hodně cituji "letět" aby se dalo stihnout. Tudíž ten problém je i teď jen kraj to jaksi nezajímá.

Bohužel je na tom vidět že kraj potřebuje rozhodnout do voleb,protože po volbách se může stát že přijdou jiní a ty budou propagovat jiné dopravce.
Naštěstí tady je UOHS a jeho rozhodnutí bude uvážlivé.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
-ds-
Neděle, 17. dubna 2016 - 14:56:31  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
To šití není až tak o stáří busů. Každý koho to zajímá tak ať si to výběrko přečte sám. Jen tak si může udělat názor.

tak máte něco konkrétně?

a co mám říkat na analýzu kraje? Já s ní nesouhlasím.

nesouhlasíte s tím, že autobusy mohou jezdit přes Riegrovo náměstí v Hradci?
Nesouhlasíte s tím, že se na výstupní zastávce už neodbavuje?
Nesouhlasíte s tím, že kraj říká, že autobus dosáhne rychlosti 50 km/hod. dříve, než za půl kilometru?

Naštěstí tady je UOHS a jeho rozhodnutí bude uvážlivé

hlavně abychom se ho dožili [proud]
Kuba_j
Pondělí, 18. dubna 2016 - 17:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 8-2005
Na výluce HK-Jaroměř Intoura 3J8 3368, 4E6 5390, 5J2 7611, 4J0 9428, 2SI 1043, 3E9 0462, 5J2 7240. Dále taky Crossway LE v nátěru Icomu.
Pondělí, 18. dubna 2016 - 19:23:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 2-2014
Jakej crossway?? Krátkej nebo dlouhej??
SWAGER
Kuba_j
Pondělí, 18. dubna 2016 - 19:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3874
Registrován: 8-2005
12M, takže buď z ČSAD Benešov nebo Slaný


Petr_hradecký
Úterý, 19. dubna 2016 - 11:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 4-2015
Provozní vsuvka o KADu:
Ten ošklivě bouraný "německý" Axer 5H9 1617 se nakonec nedočkal vyřazení o kterém bylo spekulováno, ale opravy a nového bílého laku.
Zde před nehodou
Zde po opravě
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Petr_hradecký
Úterý, 19. dubna 2016 - 13:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 4-2015
A ještě něco k tomu neznámému busu KADu: opravdu to je Irisbus Magelys, dneska jsem ho konečně viděl ze shora a opravdu má ten popisovaný prosklený pás. Záhada vyřešena.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Kuzl
Středa, 20. dubna 2016 - 07:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 9-2006
Ares1:

jakou trasu měl na mysli? přes zelenku a pak po hlavní, přes zelenku a skrz Buky, celou trasu po I/14? všechny spoje? Teď je tam navíc uzavírka.

Více vypovídající by bylo, kdybyste se zeptal řidiče/řidičky TADu, jak ten jeden inkriminovaný spoj stíhají.
www.realmadridcf.cz
Středa, 20. dubna 2016 - 18:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9940
Registrován: 4-2006
Ad kuzl od tadu žádného neznám. Jistě on mluvil o silnici za normálního průjezdu.
Jinak mě pobavilo prohlášení kraje že za jízdní řády bude zodpovídat dopravce. No to je opravdu pěkné. Takže budeme jezdit jak chce dopravce. Už mi to přijde jako diletanství.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Hejtman
Středa, 20. dubna 2016 - 21:16:44  
Neregistrovaný host
37.48.12.130
Na stránkách kraje další odveta
Petr_hradecký
Středa, 20. dubna 2016 - 22:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 4-2015
Dnes na Jilemnici 16:35 viděna bílá Karosa (C954?) 2B6 0636 (6636?) s logem KADu. Asi nějaký ex-DP, za zadním oknem ještě držák na číslo linky. Sedačky polovysoké, modrý potah.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 20. dubna 2016 - 22:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9941
Registrován: 4-2006
Tak tu jsem nějak zaspal. Zjistím co je to zač. Z jilemnice jel protispoj axer s novou rz.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Tomas25
Středa, 20. dubna 2016 - 23:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2993
Registrován: 12-2007
Petr_hradecký: Dle popisku to asi bude tato, ne?
Petr_hradecký
Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 10:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 4-2015
Tomas 25: To asi jo, to je přesně ona. Když jsem ale na seznam autobusů koukal kolem 21:00 ještě tam tahle aktualizace nebyla [nene]. Jinak bych hodil odkaz.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Kuba_j
Sobota, 23. dubna 2016 - 12:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 8-2005
Dneska na výluce loni odstavené Intouro.


LAS má nový autobus - Volvo.

Sobota, 23. dubna 2016 - 20:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2010
Laický dotaz ohledně "slavného" tendru. Jak to bude s mezikrajskými linkami? Například 540350 LBC - Turnov - Jc.
Bude je nadále provozovat Busline?
Středa, 27. dubna 2016 - 19:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 9-2004
Oni mají řidiči Icomu na náchodsku zakázáno topit?? Myslel jsem když v Jaroměři přelejzám na bus ráno o víkendech, že to bude vyjímka, ale NAD mezi Jaroměří a HK mě v těchto dnech utvrzuje o opaku. Uvnitř opakovaně zima jak v Rusku. U jiného dopravce jsem to nezažil. U Icomu pokaždé[ko]. Cestujeme ve 21. století.

(Příspěvek byl editován uživatelem atb.)
Runcajs
Středa, 27. dubna 2016 - 22:02:24  
Neregistrovaný host
66.249.93.110
ATB: Co Vám na to řekl řidič, že netopí?
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 15:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 9-2004
Nedotazoval jsem se.
Béda Lak
Pátek, 29. dubna 2016 - 13:12:01  
Neregistrovaný host
81.200.55.6
ATB: A vy jste v tom Rusku osobně byl, když tady můžete směle tvrdit, že v autobusech NAD byla "zima, jak v Rusku"(vaše doslovná citace)? Taky by mě zajímalo, proč jste se tedy nezeptal řidiče, proč nezatopí? Ale hlavně, že si stěžujete tady na Káčku... Tady sice brečíte dobře, ale na špatném místě(takhle nějak by vám to řekl Felix Holzman)...[lol]
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 12-2005
ATB: U ČSAD Ústí nad Orlicí je to na denním pořádku, plno řidičů pořádně netopí, další část jezdí na silnicích 1.třídy okolo 60 km/h a šetří naftu a to ipřesto, že mají zpoždění, nejednou se mi stalo, že jsem málem nestihl přípoj nebo nestihl. Jednou jsem chtěl jet z Králíků do Lichkova k vlakovému nádraží a dál pokračovat vlakem do Pardubic. Řidič k nádraží nezajel a já měl smůlu a pak jsem se složitě dostával přes Žamberk a Ústí do Pardubic - přijel jsem asi o hodinu a půl do Pardubic později. Upozorňuji, že v té době jsem nevěděl, kde zastávka v Lichkově je a navíc byla tma, vůbec mě nenapadlo, že tam řidič nezajede. Osobně s tímto dopravcem od doby, kdy začali ve velkém nakupovat Intoura, nerad jezdím.
Runcajs
Pátek, 29. dubna 2016 - 16:14:41  
Neregistrovaný host
66.249.93.102
Švarc: Kdybych si měl vybrat, zda-li dojeď s dobrým pocitem, že jsem dojel včas, ale bez 4000 Kč prémií za nadspotřebu, nebo dojeď pozdě, ale s prémiemi, tak si taky vyberu druhou variantu. Do zaměstnání chodím, abych si vydělal mzdu a ne pro dobrý pocit. Vemte si, že pokud v ICOMU řidič vydělá s prémiemi 16 000 Kč, tak si od toho odečtěte prémie 4 000 Kč, ve kterých je i spotřeba nafty. Živit rodinu s 12 000 Kč není žádný med.
Pátek, 29. dubna 2016 - 16:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 12-2005
Runcajs: A tohle přece cestujícího nezajímá, dopravce má jízdní řád, který má plnit, chápu, že při povětrnostních podmínkách, zácpách s nemůžu jet na čas, ale když mám zpoždění 15 minut a jedu po silnici č.35 Moravská Třebová - Svitavy oněch 60 km/h, silnice jsou čisté, doprava klidná, tak je něco špatně.
Pokud má 12000, tak může jít jezdit jinam za lepší prachy, aby uživil rodinu. U Prahy jezdí řidiči okolo 25 tisíc.
A ono kdyby u ČSAD udělali pořádný turnusy a zkrátili jízdní doby, tak by se taky dost peněz ušetřilo.
Pátek, 29. dubna 2016 - 17:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 2-2014
Tak, ale turnusy nedělá ČSAD, ale kraj který si objednává dopravu ne??
SWAGER
Pátek, 29. dubna 2016 - 19:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 12-2005
mufiklo: To si nejsem úplně jistý, v Pardubickém kraji to podle mě tak není.
Pátek, 29. dubna 2016 - 19:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 2-2014
U nás to tak je, tak proto si to myslím, každopádně jak je to tady nevím
SWAGER
-ds-
Pátek, 29. dubna 2016 - 22:50:52  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Tak, ale turnusy nedělá ČSAD, ale kraj který si objednává dopravu ne??

Za OREDa byly turnusy dá se říct společný výstup objednatele a dopravce, teď si to dělá spíše dopravce, si myslím

Živit rodinu s 12 000 Kč není žádný med.

a z podpory se dá uživit lépe? Protože s tímhle přístupem asi nebude za chvíli koho vozit a pak holt nebude ani co řídit
Sobota, 30. dubna 2016 - 01:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 9-2004
Evidentně se tu tedy šetří na druhých, který za to ještě platí. Aneb zaplaceno máte pouze za dopravu z místa A do místa B a ten zbytek nás nezajímá. V dnešní době se ojebává kde co. A u Icomu je za to ještě odměňují. Výborný přístup. Proto žádné překvapení dnes v ranní NAD z Jaroměře. Opět mohl celý bus klepat kosu. A že byl zaplněn slušně. Jsem zvědav kdy je za to nakope konečně někdo do[zadnice]. O tom, v čem se jezdí nemá snad ani cenu diskutovat. Cesta mezi HK a Jaroměří či Jaroměří a Náchodem mi bohatě stačí. Za dob působení v Praze jsem tohoto busu měl plné zuby už na úrovni Poděbrad. Mohl vymyslet jen imbecil. Dnes už si raději i hodinu počkám na jiného dopravce než abych využil Icom. Tomu se vyhýbám obloukem. Bohužel v případě výše uvedené NAD tu možnost nemám. Děkuji ČD.

(Příspěvek byl editován uživatelem atb.)
Petr_hradecký
Sobota, 30. dubna 2016 - 10:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 4-2015
ATB: Už přece v diskusi padlo, že ICOM nasadí všechny pojízdné busy a záložky, i kdyby je někde měl vytáhnout z kopřiv. Je pojízdný? Je. Na výluku může. Že netopí? Pche. Kvalita tomu odpovídá. Někde jsem viděl i fotky busu, který byl minulý rok odstaven a teď znova vytažen na NAD. Bohužel teď nevím, kde to bylo.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 30. dubna 2016 - 10:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 12-2005
Petr_Hradecký: Bylo to v Hradci a tuším 3E4 8441, ale pořád to jsou 8 roků starý autobusy, takže by měly být v lepším stavu než leckterá 13 roků stará Karosa C954.
Petr_hradecký
Sobota, 30. dubna 2016 - 11:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2015
švarc: Ale jasně. Nechtěl jsem tím říci, že na NAD jezdí nějaké vraky. ICOM stáhl z provozoven autobusy, které prostě zrovna nepotřeboval k zajištění pravidelných linek. Jsou to až na výjimky (3E8441, děkuji za doplnění) vozy provozní, některé slouží jako záloha, některé můžou být dočasně odstavené třeba pro zmíněnou poruchu topení. Otázka je, jestli si ICOM neukousl velké sousto. Výsledkem jsou problémy popisované kolegou ATB.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 30. dubna 2016 - 11:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 12-2005
Petr_hradecký: U Icomu to bude spíše o šetření, ne o funkčnosti topení.
Petr_hradecký
Sobota, 30. dubna 2016 - 12:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 4-2015
švarc: Jak neobvyklé [happy]. Svého času si personál v Tescu musel nosit vlastní papírové ručníky a toaletní papír, Nova místo nějakého kvalitního filmu stále opakuje Slunce,seno... a další Troškoviny, no a ICOM prostě netopí.
[nene]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Kuba_j
Sobota, 30. dubna 2016 - 12:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3879
Registrován: 8-2005
Ale Tesco a Nova jsou komerční firmy, tak ať si Nova vysílá co chce, dokud ji nejdou poplatky všech občanů (i těch co TV nemají) jako v případě ČT. ICOM sice taky, ale v případě výluky nebo krajských linek mu jdou veřejné peníze, tak by služby být na nějaké normální úrovni. Na linkách provozovaných na své podnikatelské riziko ať si třeba netopí, lidé se podle toho zařídí, ubydou jim cestující, klesne jim zisk...

Na občasných cestách do Prahy, když jsem ještě jezdil autobusy, tak jsem se ČSAD Ústí n/O taky vyhýbal. Mezi HK a PCE jsem s nima zažil i jízdu 30 km/h v obci, 50 km/h mimo obec [nene] (příjezd do Pce se zpožděním 5 minut), na lince z Brna do Špindu přes Pce a HK jízda po hradubické "dálnici" 80 km/h i když jel se zpožděním.
Sobota, 30. dubna 2016 - 13:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9951
Registrován: 4-2006
Ad Icom tak co si budeme nalhávat u nich je netopení a neklimatizování normální. Na linkách tomu kraj jen přihlíží. Bohužel i zakázku si napsal pro tuto společnost. V této situaci si to musejí ohlídat Čd. Když si umí hlídat věk umí si hlídat i topení. Pochopitelně pokud si cestující stěžují že. Ale pokud mlčí a šoupají nohama tak se nic nezmění. Ale také podívejme se proč se to děje. Je to takový ten český kapitalismus. Odrbat zaměstnance stůj co stůj. Dokonce se už traduje že čeští manažeři jsou to nejhorší v evropě. V Icomu jsou hodnoceny za spotřebu velmi tvrdě. Proto raději řidič na konci měsíce koupí naftu za tisícovku než by obral rodinu o 5 tisíc. Tady je původ toho netopení neklimatizování. Bohužel v šikaně se začínají vzhlížet i jiné české firmy. Tady oklikou se dostáváme k tomu že výběrka musí omezit hujerismus firem.
Dám také malý příklad. Bratranec jezdí v německu s kamionem. Jezdí tam 80 km každý týden má nárok na plnou nádrž svého osobního auta gratis. Firma používá výhradně náklaďáky s výkonem nad 600 koní. Tudíž spotřeba je vyšší. Nikdo spotřebu nehlídá. Vozy jsou vždy v plné palbě. Žádné socka verze. Proč se tak chovají? Pochopitelně zaměstnanci musejí mít pravidla. Jenže česká pravidla jsou taková počeštěná.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Sobota, 30. dubna 2016 - 13:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 4-2015
Kuba_j ...mu jdou veřejné peníze, tak by služby být na nějaké normální úrovni...
Ale prosím Vás, snad byste nechtěl nařizovat soukromé společnosti úroveň služeb [nene] ? I vy naivo [pozor]
Podle stejného principu byste mohl požadovat po ČT , ať vysílají jen kvalitní programy na normální úrovni [lol]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Trolleybus
Sobota, 30. dubna 2016 - 13:53:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 5-2002
Mezi HK a PCE jsem s nima zažil i jízdu 30 km/h v obci, 50 km/h mimo obec (příjezd do Pce se zpožděním 5 minut)
Spíš jezdí 50 v obci i mimo obec, přičemž rozjezd z 0 na 50 trvá asi minutu, jelikož plynový pedál se nesešlapuje, ale spíš jemně hladí podrážkou. Že má spoj 15 minut zpoždění už na příjezdu do Pardubic? Že ve voze lamentují cestující, kteří si nechali na přestup v HK "jen" 25 minut? Že mezi Pardubicemi a Hrobicemi je frekventovaná silnice, kde se špatně předjíždí, takže se za busem tvoří kolona aut a občas je k vidění střelec, co to riskne a udělá autobusu myšku? No a co, základem je spotřeba, zrychlovat se nebude. Možná by řidiči měli ve vozech vyvěsit informaci, o kolik peněz přijdou při překročení rychlosti, aby se hněv cestujících otočil správným směrem.

Proto raději řidič na konci měsíce koupí naftu za tisícovku než by obral rodinu o 5 tisíc.
Ve čtvrtek jsem potkal jeden z výlukových busů v Pardubicích na Shellce. Je to oficiální dodavatel pohonných hmot, nebo si zrovna byl řidič zachraňovat prémie?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Sobota, 30. dubna 2016 - 14:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9952
Registrován: 4-2006
Obávám se toho druhého. I když na výluce někde tankovat musí takže nelze vyloučit i první možnost.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam