Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » 3. koridor » Archiv diskuse 3. koridor do 30. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse 3. koridor do 30. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
djst
Neděle, 13. března 2016 - 22:20:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 8-2014
Spelcr: Ale to zas ne. Ano, dálkoviny jsou při čemkoli v pytli hned (páč nemáte pohotovostních výpravčí tolik, kolik je stanic), ale kde máte ESU, tak tam máte pult nouzových obsluh. Vytáhnete tlačítko "Nouzový závěr výměn" a (je-li třeba) ozbrojíte se klikou na nouzové přestavení výměn a vyjdete na zhlaví. Pokud se vám nerozsvítí kontrolka správného postavení výměn, tak si cestu na zhlaví zopakujete (prozíravější si je vezmou rovnou) s dostatečným počtem přenosných výměnových zámků. Pak vlaku dovolíte vjezd, funguje-li PN, tak tou, spojíte-li se s vlakem, pak nadiktujete rozkaz, jinak se ještě jednou projdete na zhlaví a tentokráte ještě trochu dál s ergonomickým obřím lízátkem - terčem RPN. Ovšem pozor, nejsou-li vámi namontované přenosné výměnové zámky uzamykatelné, musíte při jízdě vlaku takto ošetřené výhybky střežit! Pokud jste ve stanici s rozlehlejším zhlavím či záhlavím a nepřehlédnete je, tak jste v p**eli. Doufejte, že vám pošlou na pomoc výhybkáře, a ne kontrolora dopravy[happy], který vás nachytá, jak nestřežíte odvratnou výkolejku na volné manipulační koleji.
Co se přejezdů týká, tak ty zlý mrchy spadnou všechny do výstrahy, bo vypadne napájení KO. Někde sice byli tak hodní, že sloučili nouzové otevření více přejezdů do jednoho tlačítka, ale jinde se z vás ve vlakové přestávce stává chobotnice. Ale pozor, jiný způsob obsluhy či zapevňování vratných tlačítek je zakázán.
Tolik z část pohledu výpravčího.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Neděle, 13. března 2016 - 22:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10967
Registrován: 5-2002
Qěcy: A co se stane, až se podobné napětí podívá do CDP SŽDC a CDP v těch zmíněných třech zemích.
Nepodívá, protože do CDP vede jenom optika.

Poněkud pochybuju o tom, že by byla jejich CDPčka tak málo chráněná, jako bohumínská ESA
Ona ta ESA přímo živí návěstidla a výhybky, proto do ní musí vést dráty a ne optika. V tom je ten rozdíl, milý Watsone...

Jinak ohledně Bohumína jsem slyšel, že šlo o několikrát opakované OZ dvaadvacítky do (násilně?) poškozených kabelů - čili v tomto případě se už dostáváme na hranici ochrany proti blbosti a ta vyjde na hříšný peníze snad vždycky...
Pondělí, 14. března 2016 - 00:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 5-2007
djst: Ano, pult nouzových obsluh znám, teda jen z Brna. :-) Ale chtěl bych vidět z pultu obsluhovat takový hlavák nebo Libeň. A s Bohumínem, Přerovem, Olomoucí, atd. to nebude asi o moc lepší.

A i přes ten pult by počet projetých vlaků nebyl nijak závratný.

Ano, jde to, například v takových Pečkách, Velimi a pod. by to šlo, zamknu po rovných a jezdím. Ale jakmile se dostanete do uzlu (Kolín, atd.). Tak jste de facto dojezdil, nebo s propustností pár vlaků za hodinu, což se to moc nevytrhne.

Jinak osobně bych místo lízátka vyměnil za psaný rozkaz. Přeci jen by to pro mě bylo asi příjemnější.
djst
Pondělí, 14. března 2016 - 07:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 8-2014
Spelcr: To je samozřejmě pravda. V uzlech jako Kolín by se tam musela na zhlaví poslat skupinka výhybkářů, která by na základě pokynů z vysílačky točila výhybky a zajišťovala je. Praha hlavní a Brno hlavní by šlo víceméně řešit (samozřejmě také s pár výhybkáři) tak, že by se pro určitý směr uzamkly určité koleje a jezdilo by se po nich skrz, někam kde to funguje (např. Praha hl. z Libně po 9. koleji na Smíchov, zpět po 8. koleji; v Brně od Střelic na 7. kusou, od Židenic po 1. do Modřic, zpět po 3.)
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
749.243-2
Pondělí, 14. března 2016 - 17:18:27  
Neregistrovaný host
37.188.226.12
S vysílačkami jo? [rofl] A čím je nabít, když v zásuvce nebude 220V? [nene]
V uzlu jako Kolín by se nemuselo nic, protože kam by se případě opravdického blackoutu, ty davy přípražáků svážely? Koukat s vybitým chytrým mobilem v ruce na zamčené moderní budovy ze skla a betonu, plné chytrých technologií, co se bez přívodu elektrické energie nedají ani větrat, natož v nich spláchnout záchod? Aneb čím větší koncentrace lidí, čím modernější budovy, tím víc je oblast při blackoutu vyřízená.
Bohužel mi přijde, že si stále víc zahráváme s obnovitelnými zdroji a než nám prachobyčejné aprílové počasí, s intenzivním slunečním svitem, tmavými mraky a čerstvým větrem, pěkně na střídačku, jednou všem těm smart houses a smart grids, předvede, kdo je tady pánem, budeme si zahrávat dál.
Vlaky by asi jezdily obráceně a v zetkách vozily lidi z velkých měst do lesů, aby si tam vyhrabali zemljanky a ohřáli se u ohýnku z nasbíraného klestí. [bomba]
Pondělí, 14. března 2016 - 17:29:03  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
749.243-2: souhlas. K těm "smart grids" - jak jsem se postupně dočetl, tak ta chytrost bude spočívat ve VYPÍNÁNÍ spotřebičů s "nevhodným" příkonem. Takže takové HDO pro 21. století[rofl]
Když zelení dementi začínali s větrnou elektrárnou v Jindřichovicích, tak nějaký čas byly na internetu měsíční přehledy výroby. Průměr byl okolo 11% instalovaného výkonu, časově zejména v době, kdy to domácnosti nepotřebujou...
Čtvrtek, 17. března 2016 - 10:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 11-2004
Plzeňský deník 17. 03. 2016
Zajímavá je hlavně poslední věta...

Viktorie se ještě nevynoří. Skála je tvrdší než se čekalo

Namísto v březnu teď stavbaři odhadují, že první tubus obřího železničního tunelu bude hotový až teprve v průběhu dubna

PAVEL KORELUS

Plzeň, Kyšice
Tahle cílová rovinka je pro razicí štít Viktorie pořádná fuška. Od začátku loňského roku hloubí u Plzně první tubus železničního tunelu Ejpovice, v půli letošního února měl hotových 3170 z celkových 4150 metrů a před sebou nejodolnější překážku skálu pod Chlumem.

Stavbaři proto štít přezbrojili na takzvaný hard rock mód a nové řezné nástroje i ocelové lopaty si měly s horninou poradit hravě. Jenže vrch Chlum je překvapil. Skála tvořená takzvanými spility je mnohem tvrdší a navzdory plánům tento měsíc tubus hotový nebude. Razicí štít se u Plzně na povrch prokouše pravděpodobně až v průběhu nebo koncem dubna.

„K pondělí 14. března bylo vyraženo 3340 metrů,“ hlásí šéf ražby Štefan Ivor z Metrostavu a potvrzuje zdržení: „Rychlost ražby nepříznivě ovlivňuje vyšší abrazivita (brusnost, pozn. red.) spilitů, než jakou jsme očekávali. Řezné nástroje je kvůli tomu nutné měnit častěji.“

Razicí štít vždy vyrube dva metry tunelu, zastaví, vyloží je betonovým ostěním. Jak-mile je prstenec hotov, razí stroj dál a vše se opakuje. Zeminu vyváží dopravníky. To vše se děje díky stovce dělníků a 24 technikům, kteří se na Viktorii střídají ve dvanáctihodinových směnách.

Až bude první tubus hotov, stavbaři razicí štít rozeberou a od Plzně ho dopraví zpátky ke Kyšicím, kde začne ražba druhého. Viktorie už bude mít výhodu, že poznala nevyzpytatelný terén. Kromě aktuálních spilitů ji během čtyřkilometrové cesty pod zemí trápily a zdržovaly například přívaly spodních vod nebo naopak horniny, které byly nestabilní. Jednou se také nad už hotovou částí tunelu propadla zem, a to přímo pod projíždějícím traktorem.

Celá stavba má být hotová počátkem příštího roku, kdy do tunelu vjedou první vlaky.
749.243-2
Čtvrtek, 17. března 2016 - 17:56:45  
Neregistrovaný host
37.188.129.25
Chápu, že vrtání 4km tunelu není vrtání díry pro osmičku hmoždinku do zdi a i přes všechny moderní metody průzkumu, laboratorních zkoušek a já nevím čeho všeho ještě, se naráží na různá překvapení.
Ale není těch překvapení nějak moc? Na začátku moc vody a lepkavá hornina, na konci zase hornina moc drsná? Kdyby to byl tunel pod Špičákem, kde je 300m nadloží a špatně přístupný terén, tak si řeknu, že vzhledem k hloubce průzkumných vrtů se s nimi šetřilo, ale zde je nadloží výrazně slabší a terén na povrchu v podstatě volně dostupný...[blush]
Ondra_S
Čtvrtek, 17. března 2016 - 21:36:54  
Neregistrovaný host
90.181.57.135
Nejak se ta cena toho tunelu ale musela podseknout, aby moh metrostav vyhrat. A ted tvrdsi hornina, vice vody, .... - a penizky naskakujou. :-)

Nicmene uz v clanku z financnich novin na zacatku brezna slibovali, ze to dokonci mezi dubnem a kvetnem. To sice nevim, kdy je, ale rek bych ze pozdeji nez "tento mesic" nebo "v průběhu nebo koncem dubna", takze je otazka co je vlastne navzdory planu. Ze to zase bude driv?[crazy][crazy][masinka]
Čtvrtek, 17. března 2016 - 23:34:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 11-2004
Jen je docela zvláštní, jak chápat, že celá stavba má být hotová počátkem příštího roku, kdy do tunelu vjedou první vlaky...
Pátek, 18. března 2016 - 06:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 9-2008
Jrjk: en je docela zvláštní, jak chápat, že celá stavba má být hotová počátkem příštího roku, kdy do tunelu vjedou první vlaky...

to lze chápat jako amatérismus novináře, který recykloval prehistorické člénky a informace bez ověření reálných faktů.

Vlaky vyjedou nejdříve na konci roku 2018.
Pátek, 18. března 2016 - 09:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 735
Registrován: 12-2007
Jen tak mimochodem, až se dokončí první tunel pro jednu kolej, mohlo by se v tomto tunelu již instalovat osazení koleje, zabezpečovací zařízení apod. a případně zajistit přechodně provoz jenom v jednom tunelu? Děkuji za odpověď.
Pátek, 18. března 2016 - 09:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 12-2007
NE [happy] Dohledej si důvody na předchozích stránkách [happy]


"novináři" a jiní kopírovači a skladatelé textů to taky nemaj úplně jednoduché, když na oficiálních stránkách buď termíny nejsou a nebo jsou neaktualizované... (tím se jich nezastávám)

Předpokládaná realizace: 2013 - 2016
http://rokycanyplzen.cz/
http://metrostav.cz/cz/projekt_ejpovice/popis_stavby

Datum ukončení projektu: 31. červenec 2016 http://www.szdc.cz/modernizace-drahy/prehled-staveb/op-doprava/ro kycany-plzen.html


pan Ježek má v článku zprovoznění 2018

Stavbaři rozeberou viadukt. Koridor dostává druhou kolej

http://metrostav.cz/cz/aktuality/aktualni_informace/detail?id=311 2

datum: 10. 3. 2016
médium: Mladá fronta DNES Kraj Plzeňský Petr Ježek

Stavbaři rozeberou viadukt. Koridor dostává druhou kolej
S mnoha omezeními se musejí v Plzni vypořádat motoristé, chodci i MHD


Co nějaký aktuální fotky? Demolic už mělo proběhnout několik... Já se chytám, ale nějak se zatím nedaří [nene]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Pátek, 18. března 2016 - 11:25:07  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Wagon: Já tomu nerozumím, ani příslušné školy nemám. Nicméně selský rozum mi říká, že instalace veškerého HW v hotovém tubusu by neškodila. Zato jednokolejný provoz by s největší pravděpodobností škodil velmi.
Pátek, 18. března 2016 - 12:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5470
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:Já tomu nerozumím, ani příslušné školy nemám. Nicméně selský rozum mi říká, že instalace veškerého HW v hotovém tubusu by neškodila. Zato jednokolejný provoz by s největší pravděpodobností škodil velmi.

Vzhledem k tomu, že zde píšeš, mohl bys umět i číst. Už se to tu kdysi psalo - proražený a ostěním osazený tubus tunel není zdaleka připraven k instalaci všeho ostatního - budou se muset vyrazit propojky k druhému tubusu a již osazené ostění pro ně v hotovém tubusu vyřezávat.
Pátek, 18. března 2016 - 13:43:08  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Bram: asi každý jinak vnímáme pojem "hotový tubus"... Pro mě je hotový ve chvíli, kdy skončily VŠECHNY stavební práce a investor tu etapu převzal.
Pátek, 18. března 2016 - 14:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5471
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:asi každý jinak vnímáme pojem "hotový tubus"... Pro mě je hotový ve chvíli, kdy skončily VŠECHNY stavební práce a investor tu etapu převzal.

Já akorát chápu jediné - jsi těžce ješitný a na jakoukoliv výtku reaguješ dosti agresivně a mlžíš - teď jsi to právě předvedl.

Tak ještě jednou zopakuji již zde napsané: Tubus bude hotový tehdy, až budou hotové propojky.
Pátek, 18. března 2016 - 17:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 906
Registrován: 10-2007
Vlaky vyjedou nejdříve na konci roku 2018.
To by mohlo vyjít současně s Beroun - Králův Dvůr, pokud začnou letos, ne?
Sobota, 19. března 2016 - 14:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 12-2007
Tak jsem nakonec na RoPL vyrazil...

Na Klabavě místo domku pouští kořeny GSM-R
Zářez ejpovické přeložky je zas o něco hlubší a budují prefabrikované boky
Aktuálně se nerazí, nastavují dopravníkový pás atd...
Roste druhé Viktorčino lože
Na druhé straně chystají cílový prostor
Most Potoční je již značně okousán
Budova i perony na Doubravce jsou fuč
Měla by být dole i Mohylová a Úslava, ale ty mám ještě před sebou [happy]

Zatím pár foto z mobilu http://kasme.rajce.idnes.cz/ropl-160319
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Sobota, 19. března 2016 - 20:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 12-2007
vzorek z fotek






dalších několik stovek na http://kasme.rajce.idnes.cz/ropl-160319

video https://www.youtube.com/watch?v=T6YS_S5XYR8
pohled z bočního okna vlaku Rx 763 Berounka

jo a v rámci výluky Radotín Dobřichovice jsem ve 2. koleji v Mokropsech viděl brousit SPENO

(Příspěvek byl editován uživatelem kasme.)
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Sobota, 19. března 2016 - 21:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 2-2011
Kasme: [ok]
Pikehead
Sobota, 19. března 2016 - 21:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2197
Registrován: 3-2007
Flek [ok] [ok]
Neděle, 20. března 2016 - 10:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 3-2007
Ad video:
No hlavně je tam důležitá stavba PHS směrem ke sportovnímu areálu [crazy]
749.243-2
Neděle, 20. března 2016 - 11:27:46  
Neregistrovaný host
37.188.224.169
Smysl stavby PHS směrem k Lopatárně a údolní nivě Úslavy, opravdu nechápu. Když se stavěly PHS k lesům pod Čilinu u Rokycan a Medového Újezda, tak to bylo vysvětlováno požadavkem, že "odhlučněno" musí být i území, kde by se v budoucnu mohlo stavět bydlení. Pod Čilinou budiž, pod Medovým Újezdem, by paneláky naplacato možná časem mohly vyrůst taky.
Předpokládám, že územním plánem není a nebude dovoleno stavět bydlení na pískových naplaveninách v díře, která je docela brutálním záplavovým územím ani ne 20leté vody a proto má takové (ne)využití, jaké má. Nejbližší bydlení je cca 2km (Bílá Hora, Roudná, Mikulka) a na takovou vzdálenost je útlum PHS pro slyšitelný zvuk naprosto žádný. Taková PHS bude leda odrážet hluk do sídliště na Doubravce...[coze]
Neděle, 20. března 2016 - 11:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 12-2007
....a k ranžíru, který je za ním [happy]

ale i nějaké domy se tam najdou...


díky za [ok]

hlavně že nebylo skoro žádné bahno, ale slunka mohlo bý víc [happy]


osazení NK

Potoční na prvního máje

Mohylová druhý víkend v dubnu

Úslava přelom března dubna

štěrky v červnu, práce na kolejích v celém úseku začátkem července
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Neděle, 20. března 2016 - 16:36:07  
Neregistrovaný host
88.153.6.114
Tak jak je to s tím prorazením jizního tubusu tunelu v dubnu?
Kasme uvádí 07.03., ze bylo prorazeno k tomuto dni 3300m a Plzenský deník dle séfa stavby 17.03. ke 14.03.16 celkem 3340m. Ke 14.03. zbývalo tedy 810m. Jestlize vycházím ze soucasného výkonu v cedici ci spilitu necelých 6m/den, tak po extrapolaci na zbývající úsek vychází na zbytek úseku jeste 135 dní pocínaje 14.03.16. Tedy k prorazení by melo dojít nekdy kolem 27.cervna.
I kdyz vezmu v úvahu, ze pri razení mezi 07.03. a 14.03. se konala výmena rezných nástrojú (x dní < 7), a ze snad posledních 30 az 50m bude zvetralá zemina, tak si nedovedu predstavit, ze by se krtci mohli vynorit pred zacátkem cervna.
Nepolejvá nás tu nekdo s temi údaji o prorazení v prúbehu dubna?
Neděle, 20. března 2016 - 17:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 9-2008
Tak doufal jsem, že jedou rychleji než 6m/den - je to ověřená informace? Pokud ano, tak se to celé sakra protáhne.
Neděle, 20. března 2016 - 18:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 12-2007
jak píše honza, je to informace vypočtená z dostupných informací z poslední doby [happy]

já zaslech něco o 15m za den, ale i to není moc
častěji se mění řezné nástroje
po 100 (?) metrech se prodlužuje dopravníkový pás, napájecí kabely, roury a tak...

až to bude, tak to bude... [happy]

pokud by se to dělalo NRTM, tak by to zřejmě vypadalo mnohem hůř, hlavně kvůli té vodě v první části
a to nejen časově, ale i počtem mimořádných událostí...
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Pondělí, 21. března 2016 - 07:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 12-2009
Kasme: jo a v rámci výluky Radotín Dobřichovice jsem ve 2. koleji v Mokropsech viděl brousit SPENO

Aha, tak že by ten sajrajt, co jsem měl ve čtvrtek v Dobřichovicích na autě, byl od SPENA? Já myslel, že to má odsávání, ale asi to nebude tak dokonalé...
Pondělí, 21. března 2016 - 08:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 12-2007
netuším jestli se brousilo i dřív než o víkendu...

odsávání to asi mít nebude, když jsem jiné SPENO fotil před osmi lety v tunelu pod Vítkovem, měl jsem ten sajrajt všude [happy]



pár dalších na ttnz.cz

aktuální nedělní foto z Radotína pořídil Jamessn
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3533394
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Pondělí, 21. března 2016 - 19:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 9-2008
Řidičům v Plzni na Doubravce se po nějaké době opět otevřel průjezd Mohylovou ulicí. Práce na výstavbě nového železničníhío mostu pokročily a starý viadukt už je v podstatě minulostí. Průjezd ale zatím natrvalo otevřený nezůstane.

více na:
http://www.qap.cz/object/viadukt-v-mohylove-nahradil-zeleznicni-m ost-aktualni-fotky-77107
Úterý, 22. března 2016 - 10:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 8-2007
Řidičům v Plzni na Doubravce se po nějaké době opět otevřel průjezd Mohylovou ulicí.
Otevřel se pouze na dobu bourání mostu v Potoční, pak se zase zavře, otevře se po dobu osazování OK mostu v Potoční a pak se zase zavře až do června. Vše na požadavek Doubravky, kteří chtěli alespoň jeden volný průjezd pod tratí. Že v tom budou mít řidiči docela hokej je asi netrápí.
Úterý, 22. března 2016 - 21:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 12-2007
VIDEO: Železniční most sloužil přes 130 let. Zbourali ho za týden:

http://plzen.idnes.cz/redir.aspx?c=A160321_193525_plzen-zpravy_pp
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
Fotky RoPL * Hostivař * web Hostivař.EU * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
FAST
Čtvrtek, 24. března 2016 - 10:37:17  
Neregistrovaný host
194.228.216.126
Aktuálně k tunelu:
Vyraženo 3404m, prstenců osazeno 1698
Průměrná rychlost za posledních 14 dnů je 6m za den, špičkový výkon byl 16m za den.
Ondra_S
Pátek, 25. března 2016 - 00:26:37  
Neregistrovaný host
90.181.57.135
Tedy timhle tempem (6m/den) by mohlo tech zbyvajicich cca 740m byt hotovo nekdy ke konci cervence. Druha roura by se mohla zacit razit tak v rijnu az listopadu a hotovo by mohlo byt mezi dubnem a kvetnem, jak slibovali :-)

Hlavne, aby se to stihlo proplatit, OPD2 je jen do roku 2020 (+2).
749.243-2
Pondělí, 28. března 2016 - 19:36:58  
Neregistrovaný host
37.188.235.4
Dotaz ohledně dynamických zarážedel v Plzni, na kusých kolejich 2V, 3V (Os syslovlaky do Berouna): od doby namontování dynamických zarážedel Rawie, jsou na koleji před nimi klasické příčné pražce. Připadá mi, že v případně najetí vozidla (hlavně osobního vozu) koly do pražce, bude pražec působit spíš kontraproduktivně, protože vozidlo na něm nadskočí a místo, aby se trefilo nárazníky do k tomu určeného místa dynamického zarážedla, se na něj "pověsí" rámem a orvou se součásti hned pod čelníkem.
Jde o finální stav, nebo v konečném stavu (úplná kolaudace, zkušební provoz, první tři nárazy [crazy]) příčné pražce zmizí?
Úterý, 29. března 2016 - 00:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 11-2004
A když už jsme u těch nástupišť se slepými kolejemi, co se vlastně počítá, že tam bude končit? V současné době jsem viděl, že tam najel několikrát vlak od Č. Budějovic, což znamená uvěznění lokomotivy...
Úterý, 29. března 2016 - 10:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5327
Registrován: 8-2007
V současné době jsem viděl, že tam najel několikrát vlak od Č. Budějovic, což znamená uvěznění lokomotivy...

V současné možná,ale v blízké budoucnosti i do těch Budějovic bude jezdit nějaká vratná souprava.
Úterý, 29. března 2016 - 18:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5517
Registrován: 4-2003
Apollo17:V současné možná,ale v blízké budoucnosti i do těch Budějovic bude jezdit nějaká vratná souprava.


Já bych si směle dovolil říci, že vratné soupravy mezi Budějovicemi a Plzní budou jezdit dříve, než bude dokončena modernizace Plzně hlavního nádraží [wink].
Úterý, 29. března 2016 - 22:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5128
Registrován: 8-2006
Uvěznění lokomotivy? To je situace, která je v Praze na Masně u děčínských R naprosto běžná? ( Nepočítám víkendy, kdy tam jezdí ešusy.) Ráno ještě třeba R601, různé Sp190x, apod.?
Energetik
Úterý, 29. března 2016 - 22:32:53  
Neregistrovaný host
94.112.52.82
JRJK:
Bývalo to tak, že osobák od Budějc přijížděl ke 4. nástupišti a rychlík ke třetímu nástupišti na průjezdnou kolej (její číslo neznám). Osobák odjížděl opět od čtvrtého nástupiště a vagony pro rychlík na Budějce byly přetaženy na kusou kolej ke třetímu nástupišti a pak najela na vlak lokomotiva. Dokud budou na tomto rameni jezdit klasické soupravy, tak i po rekonstrukci může být tato praxe zachována. Bohužel v průběhu rekonstrukce jižní části nádraží se lokomotivy věznit asi budou muset... Kolejiště umožňuje posílat vlaky z/na Budějovice na bývalé 2. nástupiště (dnes myslím je to 3.). Ale nejsem si jistý, zda je to možné z kapacitních důvodů.
Energetik
Úterý, 29. března 2016 - 22:34:35  
Neregistrovaný host
94.112.52.82
Bram: Podle čeho soudíte, že tam budou tyto soupravy dříve? Na osobácích nebo rychlících?
Úterý, 29. března 2016 - 22:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5525
Registrován: 4-2003
Energetik: Podle čeho soudíte, že tam budou tyto soupravy dříve? Na osobácích nebo rychlících?


Třeba podle tohoto odkazu: http://archiv.ihned.cz/c1-65217510-velka-vlakova-obmena-v-cesku-c hysta-se-nakup-150-regionalnich-souprav-a-desitek-rychliku


Vzhledem k tomu, že tyto vlaky jsou ve městě piva již vyvinuté, tak se jejich počet jen zvětší. A nějaké výrobky od Siemensu, Stadleru, Bombardieru průchodné asi politicky průchodné nebudou. Ale to se už pouštím do roviny spekulací, ale osobně takový vývoj očekávám.
Mladějov
Úterý, 29. března 2016 - 22:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8051
Registrován: 3-2007
Energetik : Co takto : R zaství ve šurcu, zezadu najede záloha, jen co lidi vystoupí, vytáhne vozy, vlaková mašinka uhne stranou, záloha vozy zastrčí, odstoupí a na "otočenou" soupravu najede vlaková.

V čem vidíte problém, když "žehlička", tedy spíš "tranzistor" je k dispozici ?
Takto se to běžně točilo např. v Praze na Masaryčce v ranní špičce jako na běžícím páse, na elektromechanice a bez vysílaček ještě v devadesátých letech.
Energetik
Úterý, 29. března 2016 - 22:52:54  
Neregistrovaný host
94.112.52.82
Bram: Aha. Tak toto jsem nezaregistroval. Tím mě na mysl přichází otázka, co bude s plecháčema? :-( Doufám, že nikoho nenapadne jezdit na budějovické trati s nafťákem. Na chebský se to děje celkem často...
Přicházející změna je potěšující, když se po mnoho let na náš kraj kadilo. Nicméně, bude zachováno přímé spojení Plzeň - Jihlava - Brno? V článku se píše o regionální dopravě...
M 250.0
Úterý, 29. března 2016 - 22:53:43  
Neregistrovaný host
78.80.31.145
Jo, hlavně aby měly práci desítky igráčků a panoval sociální smír. Vývoj jde naštěstí jiným směrem.
Nicméně i do doby pořízení vratných souprav je strkání nevratných souprav do šturcu, jsou-li k dispozici koleje průjezdné, opravdu geniální nápad.
Úterý, 29. března 2016 - 22:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5526
Registrován: 4-2003
Mladějov:V čem vidíte problém, když "žehlička", tedy spíš "tranzistor" je k dispozici ? Takto se to běžně točilo např. v Praze na Masaryčce v ranní špičce jako na běžícím páse, na elektromechanice a bez vysílaček ještě v devadesátých letech.

Já bych to spíš viděl tak, že jednoho krásného slunečného dne ta záloha skončí a bude se to dělat jako na Masarykově nádraží dnes -
vlaková lokomotiva vytlačí soupravu tam, kde souprava jde objet, objede ji a pak jí zatlačí zpět k nástupištím.
Energetik
Úterý, 29. března 2016 - 22:55:02  
Neregistrovaný host
94.112.52.82
Mladějov:
Nikde problém nevidím. Jen říkám, jak se to tady dělalo. Nejsem z oboru, tak neznám všechny možnosti. OK?
Mladějov
Úterý, 29. března 2016 - 22:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8052
Registrován: 3-2007
Bram : Anebo bude jezdit vratná souprava.
Energetik : OK, jistě.
Energetik
Úterý, 29. března 2016 - 23:03:15  
Neregistrovaný host
94.112.52.82
M 250.0
V průběhu rekonstrukce jižní části nádraží si nejsem jist, zda nějaké průjezdné budou k dispozici. Bude to záležet na rozvrhu prací.
Mladějov
Úterý, 29. března 2016 - 23:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8053
Registrován: 3-2007
M 250.0 : Proč blbě rejete ? Tak když nemám vratnou soupravu, tak to prostě musím udělat jinak.
Nejsem teda staniční technolog, ale řekl bych, že má zdejší posunovací mašinka práce až dost a toto je jen malá část její práce.

Tady někdo (včetně mne) psal, že je posun zálohou nejlepší řešení ? Až budou jezdit na R či Os třeba panteři či jiné vratné soupravy, nikdo si po klasice ani nevzdechne.
Úterý, 29. března 2016 - 23:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 11-2004
Energetik:
Doufám, že nikoho nenapadne jezdit na budějovické trati s nafťákem. Na chebský se to děje celkem často...

Taky nechápu, proč na celkem vytížené trase Kozolupy - Blovice jezdí už několik let nafťák Regionova, když celá trasa je pod dráty; proč zde nemůže jezdit nějaký Elefant, či něco podobného...
Středa, 30. března 2016 - 01:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5329
Registrován: 8-2007
Jrik:Taky nechápu, proč na celkem vytížené trase Kozolupy - Blovice jezdí už několik let nafťák Regionova, když celá trasa je pod dráty; proč zde nemůže jezdit nějaký Elefant, či něco podobného...

Z prostého důvodu-Elefant je 10 x dražší,než Regionova.[lol]

Podobně drtivá většina pracujících jezdí do práce/za zábavou Fábií za 300 tisíc Kč,než elektromobilem Tesla za 3 miliony Kč.
Energetik
Středa, 30. března 2016 - 07:20:17  
Neregistrovaný host
94.112.124.87
Apollo 17: V časech kdy nasazují Regionovu vlakem moc lidí nejezdí a její kapacita je dostatečná. Myslel jsem spíš nasazení RegioSharku místo elektrických jednotek ve špičkách.
Středa, 30. března 2016 - 09:52:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11050
Registrován: 5-2002
Energetik: Tím mě na mysl přichází otázka, co bude s plecháčema? :-(
Co by bylo? Nic. Stejně jako s Bobinama. Sice maj plecháče na rozdíl od nich všechny stupně hospodárný, ale furt jsou čochtací a bez EDB, tudíž v 21. století -gh-.
Energetik
Středa, 30. března 2016 - 10:59:44  
Neregistrovaný host
94.112.124.87
Hajnej: Já vím, toho jsem se bál... Předpokládám, že genocida laminátek již probíhá. Že?
Ale Švýcaři prý také jezdi se starými stroji. Tam to mají jak pořešený?
Pikehead
Středa, 30. března 2016 - 13:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 3-2007
Energetik: Lamině by odpovídala tahle fešanda, píšou tam, že nějaké repasované dožívají na push-pull špičkových výkonech, plus soukromníci. Nosná řada to ale už dávno není.

No a u lokomotivy ze země, která je v elektrotechnice i strojírenství na špici můžete překvapivě čekat delší morální životnost než u produkce ze zemí RVHP. Re420 měla EDB i rekuperaci už z výroby, nemá boudu z laminátu, má to o čtvrtinu větší výkon a Vmax...
Mladějov
Středa, 30. března 2016 - 14:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8066
Registrován: 3-2007
Především to mají "pořešeno" tak, že za provozu probíhaly průběžně rekonstrukce jednotlivých uzlů (viz třeba legendární Krokodýl ze 40. let) a modernizovalo se tak "plíživě". Nakonec u nás jsme to též uměli za první republiky u parních lokomotiv.

V podmínkách ČSSR se v dílnách lokomotiva generálkovala přesně do výkresového stavu, ba dokonce se odstraňovala i některá "samodomo" vylepšení.
Čas a lidi na reko při vytíženosti budováním socialismu prostě moc nebyl.

Jinak (některé) laminy měly EDB i rekuperaci [wink] , ovšem nepoužívanou.

Laminátky pořád jezdí, ale prostě jich je potřeba stále méně a méně (pokles nákladní dopravy, příchod nových řad) a tak se "kanibalizují" a jejich počty ubývají. Plecháče (osobka) jsou zatím pořád potřeba, byť už se některé odprodeje od ČD soukromníkům realizovaly.
Středa, 30. března 2016 - 15:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 11-2004
Energetik
V časech kdy nasazují Regionovu vlakem moc lidí nejezdí a její kapacita je dostatečná. Myslel jsem spíš nasazení RegioSharku místo elektrických jednotek ve špičkách.

S ohledem na to, že títo dopravním prostředkem (Regionova) několikrát týdně jezdím, nemohu souhlasit s názorem, že by byl málo obsazen. Často jsou sedačky zaplněny cca ze 70 %. A znám lidi, kteří právě s ohledem na vyšší vytíženost raději využijí normální vlak. A pokud se tam vecpe mateřská škola nebo škola jedoucí do Techmanie, což taky není výjimečné, je to ještě o něčem jiném.

A to neexistuje nebo nelze vytvořit něco menšího a levnějšího elektrického???

A RegioShark se nasazuje na spojích jedoucích až do Bezdružic, pokud se nepletu.
Bkp
Středa, 30. března 2016 - 18:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7318
Registrován: 8-2003
Často jsou sedačky zaplněny cca ze 70 %.

No právě...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!