Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
FiJi
Úterý, 22. listopadu 2016 - 20:57:49  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Persink163054: Myslím, že jsem vám to s tím přejezdem a přechodem už vysvětloval, ale budiž: nestačí to, že existuje nějaký přejezd a přechod, je také nutné, aby okolí bylo stavebně a architektonicky upravené tak, že ten přechod nebo přejezd člověk přirozeně použije. Lidmi se v tomto směru dá manipulovat dost snadno, akorát je jaksi nutné vzít v úvahu, jak lidé přirozeně jednají (např. že když někam jdou a cíl vidí nebo ví, kterým je směrem, vyrazí první cestou, která vede tím směrem, a jdou po ní do té doby, než dojdou na další místo, kde se musí znova rozhodnout). V ČR je oblíbeným způsobem usměrňování vytváření různých zábradlí a překážek, což je velmi neefektivní způsob. Často by úplně stačilo lidem ukázat cestu, tedy místo různých zákazů a překážek použít zřetelné šipky s nějakým popisem nebo piktogramem. (Samozřejmě se toho nesmí zneužívat, protože pokud cestující zjistí, že ho šipkami vedete oklikou, příště bude ignorovat jak tyto konkrétní šipky, tak šipky na všech ostatních nádražích.)
Úvalský ani strašnický přechod jsem já určitě nezmiňoval, maximálně jsem reagoval na nějaké fotky, které ukázal někdo jiný. A i z fotek je posuzování situace dost ošemetné, protože to vidíte jen z jednoho pohledu a může vám něco důležitého uniknout.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 21:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 562
Registrován: 11-2012
FiJi:To jsme tady od tebe četli mnohokrát. A já znovu opakuju, přestaň blbě kecat a pojď hledat řešení. Mail je tu zmíněn několikrát. Proč jsi mi nenapsal že víš o nebezpečných nebo špatně řešených místech? Já do toho půjdu rád, ale ne sám, navíc ty jezdíš jinde než já, pokryjeme tak větší prostor.

Takže co? Budeš tady kecat na K-R, jako se to stalo dříve co je v archívu, nebo s tím budeme něco dělat?

Pro ostatní:Kdokoliv si přečte archív, zjistí že toto jsem FiJimu už navrhoval.
Starý Vlk
Úterý, 22. listopadu 2016 - 21:18:14  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Sim, FiJi: Ne. Strojvedoucí není určen a placen za to, aby poskytoval informace. Že je mnohdy jediný, kdo o situaci, která není standardní něco ví neznamená, že nejdříve neudělá to, za co je placen-komunikovat s pracovníkem řídícím dopravu a hlavně obsluhovat vozidlo. Vše ostatní, včetně poskytnutí informace o tom, co viděl, jak se to řeší a jaký to bude mít vliv musí počkat.
Informování cestujících je hlavně věcí obsluhy vlaku. A platící zákazník nemá žádný PŘEDNOSTNÍ NÁROK na informace o tom, co se právě děje. Má-li o takovou informaci zájem ihned po mimořádném zastavení vlaku, je sice platící zákazník, ale hlavně prudič, kterému o tu informaci vůbec nejde, i při průměrné inteligenci totiž musí vědět, že taková informace je stejně v tom čase nedostupná. Takovým lidem jde zpravidla hlavně o to, aby mohli svou frustraci vybíjet na někom, kdo se moc nemůže bránit.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 21:29:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 11-2009
Starý Vlk > aby cestujici informoval fira, to po nem nikdo z nas nechce (aspon pokud se bavime o klopidle). Pokud to udela behem prechodu na druhe stanoviste, je to proste plus nad ramec jeho povinnosti, nicmene primarne jsou od toho ve vlaku jini. A to negativum vnimam v tom, ze - narozdil od te zminovane letecke dopravy - maji bohuzel casto priority jine (nejen svevolne, ale i systemem narizene), nez se starat o spokojenost zakaznika.
Nejde o nejaky prednostni narok, ale o fakt, ze jsem si zaplatil presun z mista A do mista B v nejakem case a pohodli. A pokud k tomu z jakehokoliv duvodu nedojde presne tak, jak je stanoveno pri nakupu jizdenky/mistenky, je informovani zakaznika to prvni, co by mel obchodnik resit. A to je prave jedna z veci, ktera zejmena modrym dost unika ... [uhoh]
A pak se tu lidi "od fochu" muzou potento kvuli tomu, ze priste pojede cestujici s nekym, kdo jede sice pomalejc, ale pri zastaveni v poli je behem par vterin slyset z vlakoveho rozhlasu neco ve stylu "omlouvame se cestujicim, nas vlak z dopravnich duvodu mimoradne zastavil mimo stanici, prosime nevystupujte z vlaku, za chvilku budeme pravdepodobne pokracovat v jizde". Tohle je presne ta pocitova spokojenost zakaznika, kterou sebelepsi sluzby bez lidskeho pristupu nedokazi nahradit. A znovu opakuju, nikdo to nechce po firovi, vyhybkari ani dispecerovi, ale po lidech, kteri kvuli tomu ve vlaku a stanici jsou a maji za ukol byt rozhranim mezi vnitrnim systemem a zakaznikem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Úterý, 22. listopadu 2016 - 21:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 11-2012
Uplně mi to připomíná situaci, kdy jsem ráno čekal na první vlak, který však najel na strom. Sice nevykolejil, ale dostal asi půl hodiny, což kolegyně co na mě čekala na střídání v práci, nenesla moc dobře, ale pochopila že došlo k něčemu co já nemohl ovlivnit.

Horší bylo to co se stalo ve vlaku. Paní se pustila do průvodčího. Pokusil jsem se jí situaci vysvětlit, ale stále nemohla pochopit že i když jsme v době mobilů, nešlo informovat ihned.

Protože se jednalo o sousedku, tak jsem jí to vysvětlil na příkladu z minulého večera, kdy její manžel se na cestě se zdržel, protože vezl na autě náklad, který byl citlivý na boční vítr (jakési plastové roury o průměru 0.75cm, ale velice lehké, měl na zahrádce dvě) ale vůbec jí nezavolal že se zdrží, protože chtěl hlavně jet a soustředit se na cestu a nezdržovat se voláním. Takže to neřešil a vzápětí to doma schytal, že nezavolal ihned. A celý večer jí vysvětloval že prostě nemohl, protože měl jiné strarosti v té chvíli.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 22:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 4-2006
Mladějov, viz výše: nečertěte se, vaše dávné spory s FiJim neřeším, jen v tomto konkrétním případě jsem na jeho straně, howgh. Zákazník (v tomto případě třeba i já) tady není od toho, aby navrhoval, stačí, když řekne, co se mu nelíbí a naopak dodavatel (dráha) by se měl snažit, aby zákazník neměl důvod si stěžovat nebo se cítit za blbce. Chcete ale návrh, tady je - navrhuji hlášení "Neplánovaně jsme museli zastavit ve stanici Horní Dolní a budeme pokračovat, jakmile to okolnosti dovolí. Omlouváme se za komplikace". A tím získáte čas na to, abyste zjistil, co v tom šturcu vlastně děláte. Stačí? Je to tak moc?
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Starý Vlk
Úterý, 22. listopadu 2016 - 22:39:56  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Sim: Netočme kolovrátkem, nemá to cenu. Jestli si někdo zaplatil dopravu, tak je zpravidla natolik inteligentní, že ví, kdy může informaci o něčem mimořádném očekávat. Říci do rozhlasu "vlak zastavil, více nevím a nemám možnost to zjistit" je totální nesmysl. A informovat o tom, že na zjištění příčin se pracuje, je také hloupost, to cestující ví. Pravdivá (je-li to možné, např. říci do rozhlasu "někdo skočil před vlak, je mrtvý, hlava má sice celou, ale na krku už nedrží, bude se čekat, nikdo neví jak dlouho" je minimálně neetické) informace vyžaduje čas na zpracování, aby z ní nebyla černá kronika či poplašná zpráva. A ve větších a složitějších stanicích-typicky ten Kolín, kvůli kterému se to tady točí-je i cestujícímu jasné, že to nebude hned. A v takové informaci by neměli být výrazy jako "asi, možná, pravděpodobně".
Chtít po obsluze vlaku, která nic neví a nemá šanci to okamžitě zjistit-ve stanici ani na CDP není nikdo, kdy by jim to sdělil, tam mají v případě mimořádnosti jiné starosti-aby měla jasnovideckou křišťálovou kouli je přece jen přehnané.
Starý Vlk
Úterý, 22. listopadu 2016 - 22:48:21  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Zlámalík: A k čemu to cestujícímu bude? On nepozná, že vlak zastavit? On neví, že pokud se někde mimořádně zastaví, není to pro něčí potěšení, ale z nějakého důvodu? Cestující neví, že dopravce zaměstnává personál, který má povinnost dopravovat cestující, když je to možné a okolnosti to dovolí?
Cestující to všechno ví a takové informace ho mohou maximálně naštvat. Chce být informován, ale ne za cenu omšelých klišé, ze kterých se nic nedoví. Až bude obsluha vlaku znát důvod, ať podá informaci i s případnou omluvou. Do té doby to nemá cenu.
Středa, 23. listopadu 2016 - 09:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 9-2016
Dost cestujících ve vlaku spí, čte si či dělá něco jiného, a aby při každém zastavení vlaku na trati se ozvalo hlášení: "Stojíme" či při každé pomalé bylo hlásáno "Jedeme pomalu..." to by brzy ten reproduktor zneškodnili. Cestujícího nejvíc zajímá, kdy dojede - tedy kolik minut bude mít zpoždění a jaká bude návaznost dalších spojů. Normální cestující pokud vidí, že se něco děje, tak ví, že se něco děje. A že se to řeší.
Středa, 23. listopadu 2016 - 10:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 9-2003
Ad letadlo, pendo ve šturcu a následná diskuse.
Vyjetí ze šturcu za 20 minut v Kolíně pokládám za velmi kvalitní výkon. Informace po 10 minutách také. Zabránění MÚ díky pohotovosti fíry za [ok]. Následná diskuse o množství a kvalitě informací je o ničem.
Nabízí se srovnání s Wágusonem, kde pro neustálé krafání plechové huby je to o nervy.
Nyní příklad z letadla. Po odtlačení od stojánky jsme popojeli na plochu, kdy huhlavě zahlásil kapitán, že z důvodu technické závady zatím nepoletíme - bezpečnost především. Otevřely se dveře, přišli technici a pobíhali. V letadle tma, vypnutá ventilace. Každou hodinu se ozvalo jen huhlavě, stále porucha-bezpečnost a bla bla. Nakonec, že pokud to nespraví do dalších 30 minut, tak nás pošlou do hotelu. Po 25 minutách jsme se nakonec rozjeli, vzlétli a s krásnými 180 minutami odletěli. (Přípoje - fuč) Na druhou stranu všechny přebukovali bez problémů, ale informování bylo horší než v tom Pendu a servis na zemi také spíše nic než moc (ani voda ne).
Nakonec nezapomněli dodat, že děkují, že jsme letěli s nimi. [biggrin]
(Společnost naschvál neuvádím, byl to jejich ojedinělý úlet v jinak kvalitním servisu i co se řešení komplikací a práce nad rámec povinností týče. Přesně jeden problém z 40 letů). Takže platí - za vším hledej konkrétního člověka a jeho vztah k práci.
Off topic off.
Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Centrum
Středa, 23. listopadu 2016 - 13:39:31  
Neregistrovaný host
37.48.46.11
Takže v pátek pendolino do šturcu a včera rychlik do Havlíčkova Brodu na Pardubice. Vy to tam v tom Centru Dutých Palic zavřete...
Středa, 23. listopadu 2016 - 14:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 10-2010
Centrum: Že se nikdo nepochlubil [happy]
Centrum
Středa, 23. listopadu 2016 - 14:44:06  
Neregistrovaný host
37.48.46.24
Ja myslim, že se ani nemluvilo o panťáku v Úvalech co skončil na 0.SK, oni to skutečně nezvládají, daří se ale toho hodně ututlat. :-)
Středa, 23. listopadu 2016 - 15:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6587
Registrován: 4-2003
Strojvedoucí není určen a placen za to, aby poskytoval informace.

No to určitě, stačí přeject hranice do Německa (třeba).

V zácviku na strojvedoucí jsou číšníci,řezbáři,kulturní antropologové

Spolužák spoluvlastní agenturu na výzkum trhu, nejlepší zaměstanci jsou právě z řad kulturních antropologů. Nemluví jako hotentoti a umí komunikovat s lidma. Řadit je mezi vyučené čísníky, kam fakt lezou většinově lidi s IQ 80 je totální úlet (řetížek v hrnečku).

případě zjištění problému či závady měli nejdříve informovat cestující,

Myslíte že to nedělám? Má to nějaký dlouhodobý efekt? Ne.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 23. listopadu 2016 - 17:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 11-2009
Starý Vlk > kdyz uz jste nakous inteligenci, to je prave to, co odlisuje prepravu lidi od prepravy zbozi (nebo zvirat). Proste prumerne inteligentni covek, co ma aspon minimalni zkusenost se zeleznici u nas se dokaze fundovane rozhodnout, co je pro nej vhodnejsi, kdyz vlak najednou zastavi ve stanici, kde bezne nestavi - ovsem potrebuje k tomu aspon nejakou tu zaklandni informaci.
Treba "asi sebevrah" pro nej pak znamena = to bude na dlouho.
Bez aspon nejaky elementarni informace muze tak koukat z okna a kdyz proti behem pul hodiny nepojede nic, da si dohromady "pred nama je nejakej pruser, stojime tu uz pul hodiny, radsi nic nehlasi, takze to bude na dlouho". Jenze v tu chvili uz je pulhodina v [zadnice] ... a takovahle informace opravdu nemusi mit hodnotu pul hodiny ztraceneho casu.

Ja vim, ze spousta lidi od drahy porad nedokaze pochopit, ze lidi tim vlakem nejezdi pro srandu kralikum, ale proto, ze tam, kam jedou, maji nejake zalezitosti k reseni. To si treba takhle vyjede rodinka "na vylet", protoze umrel nekdo z rodiny a jede se na funus. A kdyz pak vlak zastavi nekde kde nema, dvouhodinova rezerva se povazlive smrstuje, aby se po nejaky dobe cekani nakonec clovek dozvedel verdikt "tenhle vlak dal nejede, pockejte si na osobak, ten vas doveze do cile" je sice aspon neco rikajici, ale ve chvili, kdy se na ten osobak ceka dalsich vice nez pul hodiny a nikdo to predem nerekne, je z toho docela pruser. Zvlast, kdyz to vse se deje nejakych 12 minut cesty do cilove stanice, kde na vas ceka uz odvoz na obrad a co 10 minut vam vola, co se deje, jestli pro vas ma nekam dojet a vy ho stale odmitate s tim, ze uz pro vas pry preci jeden jiny vlak.

RadekŠ > je docela vhodne si pripomenout, ze jiny povinnosti ma pilot klopidla a kolejoveho autobusu. Netreba kvuli tomu prekracovat hranicni caru.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
FiJi
Středa, 23. listopadu 2016 - 19:44:09  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Starý Vlk: Je fajn, že víte, za co je strojvedoucí placen. Tak si ještě uvědomte, odkud se ty peníze na jeho výplatu berou. Od informování cestujících je opravdu obsluha vlaku, to jsem přece psal. Ale ta má obvykle méně informací, než strojvedoucí, proto je musí – po zajištění bezpečnosti – předat právě strojvedoucí. Pokud má strojvedoucí problém s tím, že vozí lidi, může vozit cargo. Protože s takovým strojvedoucím budou mít zase lidi problém jezdit vlakem, a pak bude mít zase zaměstnavatel toho strojvedoucího problém, kde vezme na jeho výplatu.
A píšu samozřejmě obecně o informování cestujících – kdyby tohle byl ojedinělý případ, kdy bylo informování pod obvyklým standardem, nebylo by o čem diskutovat. Jenže tento případ byl – z celkového pohledu bohužel – příkladem nadstandardního informování. A psát se o tom musí právě proto, protože je spousta lidí jako vy, kteří nevidí rozdíl ve vožení lidí a uhlí.
FiJi
Středa, 23. listopadu 2016 - 19:59:23  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Starý Vlk:
"A k čemu to cestujícímu bude?"
To není vaše starost. Zapomínáte, že role jsou takové, že cestující je zákazník a strojvedoucí je poskytovatel služby. Ne opačně.

Starý Vlk:
"On neví, že pokud se někde mimořádně zastaví, není to pro něčí potěšení, ale z nějakého důvodu?"
Odkud by to věděl? Když jel vlakem minule a mimořádně se zastavilo, po nějaké době vlak pokračoval dál – a cestující se důvod nedozvěděl. Když to bylo předminule, tak také. A vlastně pokaždé. Aby věděl, že to mimořádné zastavení mělo nějaký důvod, musel by ho o tom někdo informovat.

Starý Vlk:
"Cestující neví, že dopravce zaměstnává personál, který má povinnost dopravovat cestující, když je to možné a okolnosti to dovolí?"
Neví, jak by se to dozvěděl? Dříve nebyl informován, takže jeho zkušenost je taková, že personál každou chvíli něco zvoře, pak to tutlá a nic neřekne. Kdyby to nebyla chyba toho personálu, ale techniky nebo někoho jiného, tak to přece hned řeknou, ne?

Starý Vlk:
"Chce být informován, ale ne za cenu omšelých klišé, ze kterých se nic nedoví."
Ale o omšelých klišé, ze kterých se cestující nic nedozví, tu píšete jenom vy. Já jsem myslím psal dost jasně, jaké informace mají zaznít.

Starý Vlk:
"Až bude obsluha vlaku znát důvod, ať podá informaci i s případnou omluvou."
Šturc ve směru jízdy vlaku je dost dobrý důvod. To ví drtivá většina cestujících, že přes šturc by ten vlak daleko nedojel, tak byste to mohl vědět taky.

Starý Vlk:
"Do té doby to nemá cenu."
Pokud chcete, aby si cestující dál myslel, že personál je neschopný a vlak stojí bezdůvodně nebo proto, že někdo něco zvoral a nechce to cestujícím přiznat, pak to opravdu cenu nemá.
Středa, 23. listopadu 2016 - 20:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 564
Registrován: 11-2012
hele FiJi trošku se sklidni. Nedořešil jsi problém přechodů, podchodů a nadchodů. Nedořešil jsi problém přejezdů. Ale rozumíš temu jak ministr.
Starý Vlk
Středa, 23. listopadu 2016 - 21:09:33  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Koukám jako Alena na zrcadlo. O panu FijI vím, že je strojvedoucí, o těch ostatních to nevím, ale domnívám se, že nejsou. Přesto všichni unisono tvrdí, že strojvedoucí je buď totální ignorant, nebo lenoch, který ani neví, co je jeho prvořadá povinnost. Dost mne udivilo, že právě p. FiJi píše, že obsluha vlaku, který mimořádně zastaví ve stanici u nástupiště a u kterého nejdou otevřít ani dveře, ani okna pozná, že vlak zastavil ne ve šturcu, ale před hl. návěstidlem, zakazujícím jízdu, za kterým je zarážedlo. A říci do rozhlasu, že vlak zastavil a není v možnostech obsluhy zjistit další, je opravdu zbytečné. O informaci sdělující, že se něco děje a nevíme co nelze říci nic jiného, že je to omšelé klišé, neboť ve skutečnosti je to krávovina. A strojvedoucí bude především řešit dopravní problém, na pendolinu, na motoráku 0/0-s nebo na nákladním vlaku, to mu ukládá základní předpis pro provoz na tratích SŽDC. Strojvedoucmu, který správně plní své povinnosti je jedno, odkud se peníze na jeho plat berou. Pokud by je zaměstnavatel neměl, tak se nebude jezdit. Informování cestujících opravdu není povinností strojvedoucího, (s výjimkou vlaků O/O-S), už vůbec ne povinností prvořadou a o tom se to tady-aspoň co mne se týká-právě dotočilo.
Mladějov
Středa, 23. listopadu 2016 - 21:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9068
Registrován: 3-2007
Pan FiJi je strojvedoucí ? No to teda silně pochybuju. Tipuji IT.

Jinak tedy vcelku zbytečná diskuse. Že je "lidi" třeba informovat a ledaccos zlepšit u ČD i RJ, o tom žádná.
Mně se alibismus nikdy nelíbil.

Detaily "kdo a jak" je ovšm těžko vyřešit na K-repu, kde 80% účastníků nezná kompetence ani současné povinnosti jednotlivých profesí a nikdy u mimořádky nebyla pracovně či "v zákulisí".
Což pls nepovažujte za omluvu lemploviny (na kterou jsem naopak háklivý).

Vše.
Středa, 23. listopadu 2016 - 21:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5521
Registrován: 8-2006
Mne jenom mrzí, že tady někteří pitvají velmi dobře zvládnutou[ok] MÚ. Čekal bych to spíš u nějakého opravdu průseru, ale u této situace?[uhoh]
Mladějov
Středa, 23. listopadu 2016 - 21:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9069
Registrován: 3-2007
Tak jsou lidé (a není jich tady málo), co prostě hledají každou příležitost si kopnout do ČD. Stejně jako menší část do Jančury.

Často je ti i z naivity a neznalosti, asi jako paní, co se strašně divila, že bus NAD po MÚ fakt nepřijede v době mobilů za deset minut, když sanitka přijede za dvacet.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 23. listopadu 2016 - 21:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 2-2010
SV: koukněte na D1,čl.3977 a 3954. A pak také cosi řeší příl.13 předp. ČD-D2. Strojvedoucímu je známa příčina zastavení vždy. Otázkou je, jaký význam má oznámit doprovodu vlaku příčinu ihned, zastavil-li vlak u návěsti "Stůj" a jaký význam to má pro cestující. Podle mého citu bych to viděla až tak po 10min., kdy se budu pídit po příčině. A pak to těm cestujícím řeknu. Bože, co je 10min. v životě lidském? Vyrozumění cestujících "až" po 7 min. po zastavení a vyřizování proč a domluvení následného postupu Pindi v Kolíně bylo podle mě naprosto v toleranci. Co tomu fírovi vyčítáte-jeho prvořadá povinnost byla bezpečně zastavit, po zastavení se spojit s výpravčím a vyžádat si další pokyny. Což udělal. A při takové události asi byla domluva na víc než minutu. [wink]
Buba
Středa, 23. listopadu 2016 - 22:42:40  
Neregistrovaný host
178.77.234.201
pro FiJi Ty jsi nebetyčný kretén-a o to o sobě tvrdíš,že jsi fíra ?.....Kdybys byl,tak bys věděl,že při každé malinkaté kravince nevíš,co máš zvedat dřív-mobil,vysílačka-mezitím několik zmeškanejch hovorů...Kdybys to někdy zažil,tak budeš držet hubu.
Středa, 23. listopadu 2016 - 23:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7257
Registrován: 5-2007
Fiji pracuje, pokiaľ si pamätám, v IT, tvrdil to tu o sebe. Takže žiadny fíra.
Středa, 23. listopadu 2016 - 23:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2323
Registrován: 2-2010
Mimo jiné, proč je tady vůbec pořád řeč o mimořádné události (MU). Podle mě to žádná MU nebyla, neb nedošlo k ohrožení, ani narušení bezpečnosti žel. dopravy. Vlaková cesta byla volná a postavená, vlak zastavil před návěstí "Stůj", která mu byla řádně a včas předvěstěna. A to, že v pokračování za návěstidlem je kusá kolej, vůbec nemusel nikdo vědět. Proč by zrovna tohle mělo být řečeno cestujícím? Vždyť je stačí zpravit o posunu a přibližné délce nabytého zpoždění. K tomu přidat omluvu.
A kde tady FiJi psal, že je fíra? Myslím, že nikde.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 06:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 6-2016
"Bože, co je 10min. v životě lidském?"
Jakkoliv si Vašich znalostí a kvalifikovaného vyjadřování vážím, tak s výše uvedeným citátem jste (slušně řečeno) hooodně vedle. Ono nejde o těch 10 minut nevědomosti, ale jde o NÁSLEDKY, dané neoznámenou příčinou. Protože jak z praxe vím já i spousta ostatních, tak v prostředí drážních molochů se z 10 minut většinou stává nepříjemný násobek a přípoje ujíždějí...
Klasický telefonát z vlaku, kde se oznámí problém a jeho příčina zní asi takto:
"Tati/mami/Pepo/ Máňo! Stojíme a je závada na trati. Autobus mi ujede a táhnu tašku/je hnusně a tak pro mě prosím přijeď. Až se to rozjede, tak zavolám znovu". Osobně mnohokrát zažito na 171 a 070.
Nepřeji Vám nic zlého, ale malá "praxe" o důležitosti "10 minut" by Vám neškodila. Třeba před Vánoci, s taškama dárků[biggrin]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 06:56:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 2-2014
honzaklonfar; než se zas začnete byť slovně otírat o paní Haan a jiné slušné lidi tak mi zkuste odpovědět na 2 otázky.
1) zastavím li před návěstí stůj (červená) tak se po 10 minutách spojují s výpravčím. Je to proto že v té době může řešit nějakou jinou přednostní situaci a hovor se mnou teď není na místě. O čem vás tedy mám informovat ihned po zastavení?
2) pokud jedete busem po dálnici a zastavíte v koloně, kdo a za jak dlouho Vám poví co se stalo a kdy se pohnete, zda počkají přestupy a jiné důležité dotazy na které Vám musí nádražníci odpovědět ihned, bo jste platící zákazník?
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 06:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 10-2010
Honzaklofar: Zas tak hrozný to není, do práce jezdím od roku 2007 a hodně pozdě nebo vůbec jem nedojel tam nebo zpět asi pětkrát. Důvody byly orkán Kyril,hodně sněhu v lednu,jeden přejetej,porucha lokomotivy,námraza. Z toho dvakrát jsem ještě doma vrátil z nádraží a jel autem. Když jedu na letiště najdu si vlak + airport express tak abych tam byl 3h před odletem, ale nemám to daleko, z Ostravy nebo Chebu bych volil větší rezervu.
FiJi
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 07:11:23  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Haan:
"Otázkou je, jaký význam má oznámit doprovodu vlaku příčinu ihned, zastavil-li vlak u návěsti "Stůj" a jaký význam to má pro cestující."
Význam – pokud vlak zastavil u návěsti „Stůj“ – to nemá žádný a také jsem to psal.

Haan:
"Vyrozumění cestujících "až" po 7 min. po zastavení a vyřizování proč a domluvení následného postupu Pindi v Kolíně bylo podle mě naprosto v toleranci."
Jenže z pohledu cestujícího to vypadá, že vpředu strojvedoucí sedm minut seděl, koukal na zarážedlo a dumal nad tím, co s tím bude dělat. A po sedmi minutách mu došlo, že to asi objet nepůjde a bude muset couvat.

Haan:
"Co tomu fírovi vyčítáte"
Já nic.

Haan:
"A při takové události asi byla domluva na víc než minutu."
Jenže cestující nebyli informováni hned po té domluvě s výpravčím. Cestující byli dokonce informováni až po sunutí ze slepé koleje – tedy nejprve cestující sami zjistili, že je něco s vlakem špatně a dělali své vlastní závěry (samozřejmě nelichotivé k dopravci a jeho personálu), a teprve pak se to marně někdo pokoušel uvést na pravou míru. V tom vlaku také klidně mohl být nějaký aktivní cestující, který by při tom couvání strhl záchrannou brzdu – a byl by v právu.
FiJi
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 07:20:00  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Hund:
"zastavím li před návěstí stůj (červená) tak se po 10 minutách spojují s výpravčím. Je to proto že v té době může řešit nějakou jinou přednostní situaci a hovor se mnou teď není na místě. O čem vás tedy mám informovat ihned po zastavení?"
O ničem. Bylo to tady napsáno už několikrát. Argument o informování ihned po zastavení na „Stůj“ tu byl použit jako argumentační klam od zastánců nerozlišování mezi přepravou lidí a uhlí.

Hund:
"pokud jedete busem po dálnici a zastavíte v koloně, kdo a za jak dlouho Vám poví co se stalo a kdy se pohnete"
Co se stalo všichni v tom autobuse vidí. Odhadnout kdy se to pohne dokážou cestující v autobuse také sami, protože mají s kolonami na silnicích své vlastní zkušenosti. Kolik cestujících má asi tu zkušenost, že vedli Pendolino a SŽDC je omylem poslal do šturcu? Pokud je v daném místě kolona běžná třeba kvůli nějaké uzavírce, a někdo od dopravce tedy dokáže zpoždění odhadnout přesněji, je správné, aby o tom cestující informoval. A i kdyby nic z toho neplatilo, to, že to někdo dělá blbě, není omluva pro ČD, že to tak můžou dělat taky.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 07:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 2-2014
FiJi; máte pocit že jsem se Vás na něco ptal?
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 07:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2324
Registrován: 2-2010
FiJi:"Cestující byli dokonce informováni až po sunutí...
Čekala jsem, kdo se s tím ozve. Že bychom toho fíru měli nechat aspoň vydechnout - po těch telefonech - a dát mu čas, jaká slova volit směrem k obsluze vlaku potažmo cestujícím?

"V tom vlaku také klidně mohl být nějaký aktivní cestující..."
To mohl, ale proč by to dělal? Byl v bezpečí uvnitř za zajištěnými dveřmi.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 08:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 5-2002
Jenže z pohledu cestujícího to vypadá, že vpředu strojvedoucí sedm minut seděl, koukal na zarážedlo a dumal nad tím, co s tím bude dělat. A po sedmi minutách mu došlo, že to asi objet nepůjde a bude muset couvat.

Všichni strojvedoucí a cestující jsou debilové, jen FiJi je geniální...

V tom vlaku také klidně mohl být nějaký aktivní cestující, který by při tom couvání strhl záchrannou brzdu – a byl by v právu.

Nebyl. Vlak se v takovémto případě nerozjede sám od sebe. Pokud bychom přijali vaši argumentaci, tak by v právu byl každý cestující, který by strhl záchrannou brzdu, když by měl pocit, že vlak jede moc rychle (třeba podle jeho GPS) nebo projel červenou (zpozorovanou z posledního vozu, tedy poté, co si mašina "šlápla" na KO za návěstidlem).

Na závěr otázka, na kterou nečekám odpověď - máte statného ošetřovatele? Zjevně patříte mezi jedince, kteří mají úzkostlivé stavy a v tom případě byste neměl opouštět svoje obydlí bez doprovodu. Nebo prostě jenom trollujete.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 08:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6589
Registrován: 4-2003
esto všichni unisono tvrdí, že strojvedoucí je buď totální ignorant, nebo lenoch, který ani neví, co je jeho prvořadá povinnost.

Strojvedoucí (myšleno ten od ČD) neví co má dělat: neví to proto, protože ho to nikdo nenaučil a nikdo to po něm nechce.

Že bychom toho fíru měli nechat aspoň vydechnout - po těch telefonech

Jakejch telefonech?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

22michal
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 08:48:37  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
Je zajímavé, jak se tady vytahuje to, že v autobuse nebo v autě (narozdíl od vlaku) vidí cestující ven a hned tedy může vědět, co se děje.
Asi jezdím po jiných silnicích a dálnicích, ale mě se většinou stane, že dojedu kolonu stojících aut, stanu se její součástí a čekám. Před sebou vidím (v lepším případě) kolonu spolustojících motoristů, ale taky (v horším případě) nápis Madeta nebo Kostelecké uzeniny. Nic víc.
Ale jak už bylo řečeno, pokud si někdo chce kopnout, kopne si.
Jen mě dost mrzí, že existuje sorta lidí, kteří budou odmítat něco, protože zrovna v tuhle dobu je to IN a COOL. Protože to někdo psal na FB, Twitteru, netu atd.
Že tím slouží někomu, kdo se chce třeba zbavit konkurence, to nevidí, ani vidět nechtějí.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 08:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6590
Registrován: 4-2003
Všichni strojvedoucí a cestující jsou debilové, jen FiJi je geniální...

Ještě jste zapomněl na diskusní argument svého vyššího věku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4424
Registrován: 9-2011
Hund:
" po 10 minutách spojují s výpravčím. Je to proto že v té době může řešit nějakou jinou přednostní situaci a hovor se mnou teď není na místě."
Ale on taky těch 10 minut může chytat Caprimulguy europaeuy, páč vůbec neví, že nějakej problém vůbec nastal (= že má pendolíno ve šturcu), a just 9'30" po zastavení mu zavolá dispečer, že je prů*er v sousední stanici a bude se šíbovat, odstavovat, přepřahat...
Říká se tomu "náhodná proměnná" a je to oblíbené téma ke zkoušce ze statistiky a pravděpodobnosti [wink]
Já osobně zažil, byv tenkrát na návštěvě u spolužáka-výpraffčího v jedné dnes už ani neexistující žst., že se mu sešlo nějaké nějaké objíždění porouchané mašiny, a (docela lidsky) zapomněl, že mu z druhé strany na vjezdu trčí krychlík. Taky by byl raději, kdyby se ten fíra ozval dřív.

Hund:
"pokud jedete busem po dálnici a zastavíte v koloně, kdo a za jak dlouho Vám poví co se stalo a kdy se pohnete, zda počkají přestupy a jiné důležité dotazy na které Vám musí nádražníci odpovědět ihned, bo jste platící zákazník?"
To je ale hodně blbej příklad, že jo? Na silnici jezdí každej podle svýho rozumu a princip silniční dopravy (kdo za co zodpovídá, řídí, organizuje...) je znám téměř každýmu - na rozdíl od železnice, kde valná většina zákazníků ani netuší, že koleje a mašiny jsou každý někoho jinýho.

Hund:
"FiJi; máte pocit že jsem se Vás na něco ptal?"
A myslíte, že honzaklonfar se ptal na něco vás? [wink]
Kdyby tu každej odpovídal jen na ty otázky, který byly směřovaný právě na něj, tak je tu pusto - prázdno. (To bych měl volnýho času [proud])
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2966
Registrován: 11-2008
Ad RadekŠ: Aha, už to chápem. Správný strojvedoucí po zastavení ve šturcu nejdříve projde celé Pendolino a všem cestujícím oznámí, že zastavil před šturcem, dál to nejde a že bude volat dispečera co dělat dál. Pak se vrátí na stanoviště a naváže spojení s dispečerem. Poté opět bude informovat cestující a podrobně jim vysvětlí, co se bude dít. A tak by to mohlo pokračovat ......... To by ale to zdržení v Kolíně nebylo jen 20 minut, ale nejméně dvojnásobek ......[lol][andel]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2967
Registrován: 11-2008
ad AlešLiesk:
"Já osobně zažil, byv tenkrát na návštěvě u spolužáka-výpraffčího v jedné dnes už ani neexistující žst., že se mu sešlo nějaké nějaké objíždění porouchané mašiny, a (docela lidsky) zapomněl, že mu z druhé strany na vjezdu trčí krychlík. Taky by byl raději, kdyby se ten fíra ozval dřív."


Naproti tomu se najdou fírové, kteří se výpravčímu ozývají už když se blíží ke stanici a v dálce vidí na předvěsti "výstrahu" ....[lol][andel][vypravci]
Bkp
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7599
Registrován: 8-2003
Vzít interkom a říct něco ve stylu "vážení cestující, stalo se..., potrvá to asi..., dám vám ještě vědět, děkuji za pochopení" trvá 15 - 20 sekund, už jsem to taky ve vlaku zažil. Takže co tady proboha pořád řešíme?

Mezi situací na silnici a železnici je ještě jeden menší rozdíl - je zde něco jako silniční zpravodajství, které se snaží podchycovat aktuální situaci, takže pokud se autobus na dálnici dostane do kolony, tak cestující mají mnohdy možnost se o ní dočíst na internetu (proč tam je, jak je dlouhá a tak), zatímco na dráze nic takového není. Jasně, to zpravodajství nepokrývá všechny situace, ale přece. Něco jako dopravní zpravodajství SŽDC o situaci na dráze neexistuje a myslím, že je i silná vůle, aby neexistovalo i nadále.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8208
Registrován: 10-2003
FiJi: Šturc ve směru jízdy vlaku je dost dobrý důvod. To ví drtivá většina cestujících, že přes šturc by ten vlak daleko nedojel, tak byste to mohl vědět taky.

Ovšem pár jedinců, kteří se dokážou u šturcové koleje zeptat kterým směrem to pojede, už jsem také osobně poznal.[uhoh]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2325
Registrován: 2-2010
Bkp:
"Vzít interkom a říct něco ve stylu "vážení cestující, stalo se...,"
Co se stalo? Zastavil jsem u návěsti Stůj! Nebo požadujete, aby fíra ihned (v tomto případě) dal cestujícím na vědomí, že vlak byl "omylem" někoho z řízení provozu, vzat na kolej vedoucí do brambor? Docílíte tím jen toho, že se většina cestujících vyleká víc, než z nějakého tomu odpovídajícího zpoždění. Strojvedoucí se musí napřed domluvit s výpravčím o důvodu, proč mu postavili VC na kolej, která nemá pokračováni, neb to nemusí být vždy omyl řízení provozu, ale může se tak stát i zcela úmyslně z jiných nutných provozních dúvodů. Takže bez info a domluvy s výpravčím nemůže fíra předem říct: "vážení cestující, stalo se..."
Priapos
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 10-2012
FiJi:
V tom vlaku také klidně mohl být nějaký aktivní cestující, který by při tom couvání strhl záchrannou brzdu – a byl by v právu.

V právu by nebyl, to se tedy hluboce mýlíte. Jako v mnoha jiných věcech, o kterých se zde vyjadřujete.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:59:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6592
Registrován: 4-2003
Zastavil jsem u návěsti Stůj! Nebo požadujete, aby fíra ihned (v tomto případě) dal cestujícím na vědomí, že vlak byl "omylem" někoho z řízení provozu, vzat na kolej vedoucí do brambor?

A proč by to nemohl udělat?? Já vážně nevím co tady řešíte...
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Priapos
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 10-2012
Haan:
"Strojvedoucí se musí napřed domluvit s výpravčím o důvodu, proč mu postavili VC na kolej, která nemá pokračováni, neb to nemusí být vždy omyl řízení provozu, ale může se tak stát i zcela úmyslně z jiných nutných provozních dúvodů. Takže bez info a domluvy s výpravčím nemůže fíra předem říct: "vážení cestující, stalo se...""


Nic už nevysvětlujte, je to marný, marný, marný....
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 2-2010
RadekŠ:
"A proč by to nemohl udělat?? Já vážně nevím co tady řešíte..."
No protože v tu chvíli ihned po zastaveni ten fíra neví, zda to byl omyl, nebo úmysl. Opakuji, v prvé řadě má povinnost volat výpravčímu a zjistit, co se děje!

Priapos: už nebudu, jdu vydělávat na daně. [happy]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 6-2016
Jezevec: Rozdíl mezi námi bude asi v tom, že já tím vlakem dojíždím od roku 1980... Takže jsem toho zažil na síti ČSD/ČD opravdu dost.

Hund: Příště se prosím o mě (neslušného) otírej alespoň tak neslušně jako já o paní Haan. Děkuji!

Ke zjišťování problémů zastavení v autobuse asi tolik, že autobusáci mají svoje "kanály" a jsou informováni poměrně velmi rychle. Alespoň ti, se kterými jezdím lyžovat do Apl. U nás situaci neznám, jezdím vlakem, autem a na kole[biggrin]
morava58
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:27:56  
Neregistrovaný host
188.175.206.147
Haan Mimo jiné, proč je tady vůbec pořád řeč o mimořádné události (MU). Podle mě to žádná MU nebyla, neb nedošlo k ohrožení, ani narušení bezpečnosti žel. dopravy. Vlaková cesta byla volná a postavená, vlak zastavil před návěstí "Stůj", která mu byla řádně a včas předvěstěna. A to, že v pokračování za návěstidlem je kusá kolej, vůbec nemusel nikdo vědět. \i}
Co je překvapivého na tom, že vlak jede "variantní" trasou? Ohroženo nebylo nic, i pendolino nejezdí jen po první či druhé koleji. A že zastavil před návěstidlem? Vždyť právě za to strojvedoucí bere mzdu.

Až bude v důchodu vnoučatům líčit drážní zážitky, má o jeden více.
To znám jiný „drážní“ zážitek.
Generální ředitel vyslal nepohodlnou zaměstnankyni na mimořádné psychologické vyšetření k psychologovi na Katedru psychologie Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Olomouci.
V Olomouci však taková univerzita není, je v Ústí nad Labem. V Olomouci je Univerzita Palackého, jinak řečeno, zcela jiná instituce.
Lze to kvalifikovat jako výpravu na nesprávnou trať?
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6593
Registrován: 4-2003
opakuji, v prvé řadě má povinnost volat výpravčímu a zjistit,

To přeci NIKDO nerozporuje, ale to snad zabere u profesionálů pár desítek sekund a pak snad může při zvedání [zadnice] ze stanoviště ještě v pár sekundách kváknout do mikráku, že to bude na čtvrthodiny a omluvit se.

Opravdu nevím, co je na tom tak nadpozemsky složitého a funguje to dávno jinde, nikdo po nikom nechce, aby kvaltoval za každou cenu, atd.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:40:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12502
Registrován: 5-2002
RŠ: A proč by to nemohl udělat??
Pokud budu mluvit za sebe, tak by mě informace, že jsme nevím proč skončili na slepý koleji poněkud znepokojila. Mezi včasností a přesností zcela nepochybně existuje nějaký rozumný kompromis...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 10:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8209
Registrován: 10-2003
RakekŠ: Když jste tak neomylný, už jste se omluvil za to, že jste některé aktéry kauzy "Pendolíno ve šturcu" nazval zabržděnými, ač Vám bylo později vysvětleno, že rychleji to asi fakt nešlo?
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 11:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 5-2002
to snad zabere u profesionálů pár desítek sekund

Myslíte si to nebo víte? V tomto případě myslet znamená nic nevědět.

a pak snad může při zvedání [zadnice] ze stanoviště ještě v pár sekundách kváknout do mikráku, že to bude na čtvrthodiny a omluvit se.

Strojvedoucí, notabene takový, který tady věcně a slušně vysvětlil o co šlo a jak postupoval podle frajírka z banky zvedá ...?
S vašimi klienty jednáte stejně? Resp. mluvíte tak o nich?
To je nejlepší způsob poučování o prozákaznickém přístupu.[crazy]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 12:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 2-2014
honzaklonfar; pokud se budete navážet do paní Haan stylem chybí Vám praxe z cestování vlakem, tak se zastanu zas. Navíc nevím, čím jsem se o Vás otřel, zřejmě vykáním.
AL; z pozice cestujícího nevidím rozdíl mezi vlakem v poli nebo autobusem co zastavil na dálnici a před sebou vidím jen šňůru brzdových světel. Také nedostanou od řidiče okamžitě odpověď kdy pojedeme dál a v kolik budu v cíli cesty. Není to tedy problém jen pohodlných nádražníků.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 12:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 8-2010
S RadkemŠ a FiJim nemá asi cenu diskutovat. Já jako cestující v tom 503 musím říct, že celé to bylo zvládnuté ohledně informací dobře. Pan Valášek to tady i hezky vysvětlil. Bohužel pár cestujících nevynechalo příležitost koupnout si do ČD, ale to už tak asi bude vždy....
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 13:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8211
Registrován: 10-2003
Honza7887: Bohužel pár cestujících nevynechalo příležitost kopnout si do ČD, ale to už tak asi bude vždy.... To se najde v každém vlaku. Ať se to udělá sebelíp, tak vždy tam bude nějaký rejpal, který bude tvrdit, že on by to udělal jinak a lépe. Stačí se podívat tady, kolik tu je teoretiků.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 13:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6594
Registrován: 4-2003
Já jako cestující v tom 503 musím říct, že celé to bylo zvládnuté ohledně informací dobře.

My tady dávno neřešíme vlak 503 (mlho) a Vaše dojmy jsou relevantní jenom jako n-tita v konkrétním m-tém případu.

Pan Valášek to tady i hezky vysvětlil.

Pana Valáška tady neřešíme, to je (při vší úctě) kolečko v soustrojí podniku. Tohle přeci není žádný osobní spor s konkrétním zaměstnancem a já jsem ten poslední, kdo převádí obecná konstatování na osobní spor.

Bohužel pár cestujících nevynechalo příležitost koupnout si do ČD,

Za svoje peníze - to je vyložené podivínství. Asi chodím na špatný místa s divným a lidma - v sobotu seřvali zákazníci prodavačky ve Sportissimu, večer v restauraci servírka dostala u sousedního stolu kartáč.

ale to už tak asi bude vždy..

Proč by to mělo bejt vždy?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Cybob
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 13:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 1-2007
FiJi:
""pokud jedete busem po dálnici a zastavíte v koloně, kdo a za jak dlouho Vám poví co se stalo a kdy se pohnete"Co se stalo všichni v tom autobuse vidí.""

No jestli vidíš co se stalo, když budeš stát ve stoupání v koloně a ta pokračuje až za horizont zase dolů, tak to musíš mít v očích periskopy!!! [kladivo]

Když se modernizovala D1 mezi km 41 a 49, tak jsem uvázl cca. 90 minut v koloně ve směru na Brno těsně za exitem 41, pěkně ve stoupání kousek před vrcholem (za exitem v protisměru dálnice zase klesá), ale tu havárku dvou kamionů mezi 45 a 46 km že bych viděl? To jaksi [nene]
Informace o příčině a přibližné době zdržení jsem zjistil za pár minut na Global Asistance a internetu. Jenže silnice není železnice. ÚAMK, DopravniInfo.cz, rádio Impuls apod., co mají informace o situaci na silnicích dost rychle, o mimořádných zastaveních vlaků nějak neinformují, že áno!!!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 13:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 8-2010
Zapa: [ok]
RadekŠ:
"My tady dávno neřešíme vlak 503 (mlho) a Vaše dojmy jsou relevantní jenom jako n-tita v konkrétním m-tém případu. "

Celá tahle diskuse vznikla z příspěvku o situaci v SC 503. A při vší úctě, hlavně že na Vaše dojmy a "mělo by se to a to" jsou tady všichni určitě zvědaví [lame]

Zbytek raději no comment, protože to stejně nemá cenu [crazy]
Arctia
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 14:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 6-2010
Uz se na ty dva tro(t)ly, co vsude byli, vsemu rozumi a vsechno delaji nejlip, konecne definitivne vykaslete. Krasna ukazka, jak debil zlikviduje rozumnou a vecnou diskusi omilanim 100x vysvetlenych a zcela korektnich veci porad dokola...
Utúlien aurë...