Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 26. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 14:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 12-2003
Pánové, nainstalujte si aplikaci Waze-rail. Tam se to třeba dozvíte dříve a nebo to tam můžete vyblejt sami.
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
Co má společného Avia a Regiojet? Vždycky před vámi!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 14:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4427
Registrován: 9-2011
z pozice cestujícího nevidím rozdíl mezi vlakem v poli nebo autobusem co zastavil na dálnici a před sebou vidím jen šňůru brzdových světel.
"Každej ví", že provoz na silnici nikdo neorganizuje a neřídí (s výjimkou policajtů občas, "semafory" teď neřešme, ty nemaj mozek). A taky "každej ví", že provoz na železnici organizovanej a řízenej je. Tudíž když se něco nepovede na silnici, tak nikdo neočekává, že právě jemu, maličkýmu zrnku v tý hromadě ostatních čekajících vozidel, nikdo nepřinese informaci na stříbrným podnose (už proto, že kolona může mít několik km a jednotný vysílačky v autech nejsou).
Naopak, když se něco nepovede na dráze, tak zákazník očekává, že by měl bejt někdo, kdo to celkem rychle zjistí, zajistí nápravu a informovanost. No a na slova tohodle člověka, byť zrealizovaná třeba přes stroj- nebo vlakvedoucího, ty zákazníci ve vagonech čekají.
Jestliže v tomhle nevidíte rozdíl, tak čekám, že až příště přijdete ke vlaku a butete mít s sebou batoh, tak budete chtít po fírovi, aby vám ho dal někam do kufru, ne? [wink]

Jinak i když jsem tam osobně nebyl, tak se domnívám, že p. Valášek to zvládnul velmi dobře.

PS: jo, a taky - tu "šňůru brzdových světel" vidíte na vlastní voči a umíte si představit, co asi na jejím začátku bude (nějakej problém asi [wink]). Když vidíte na návěstidle "Stůj" a za ním volnou trať, tak si asi nepředstavujete nic. A když navíc vidíte před mašinou "volno" *), ale vono se stejně nejede, tak to už vám (resp. běžnýmu cestujícímu) fakt do palice neleze.

*) není případ Kolína, ale obecná možnost
Bkp
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 15:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7600
Registrován: 8-2003
Aleš_Liesk.:
"Naopak, když se něco nepovede na dráze, tak zákazník očekává, že by měl bejt někdo, kdo to celkem rychle zjistí, zajistí nápravu a informovanost. No a na slova tohodle člověka, byť zrealizovaná třeba přes stroj- nebo vlakvedoucího, ty zákazníci ve vagonech čekají."

Zajímavé je, že právě lepší možnost informovanosti je konkurenční výhoda dráhy před silnicí, kterou místo hýčkání si klidně sama pohřbívá.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 16:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 3-2006
Kdo znáte Pendolina, můžete mi prosím říct, jak to je?

1) Pendolino nemá vlakový rozhlas
2) Pendolino má vlakový rozhlas, ale u strojvedoucího není mikrofon
3) Pendolino má vlakový rozhlas, u strojvedoucího je mikrofon, ale strojvedoucí ho neumí používat
4) Pendolino má vlakový rozhlas, u strojvedoucího je mikrofon, ale strojvedoucí není placen za jeho oblsuhu

Jinak si nějak nedovedu vysvětlit, proč to strojvedoucí nerozhlásil hned, jak sjednal posun.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 12-2003
Mikulda: ani jedna z možností není ta správná.
5) Pendolino má vlakový rozhlas, u strojvedoucího je mikrofon i sluchátko, ale strojvedoucí předává informace vlakvedoucimu, který to má v popisu práce informovat cestující.
Takže to lze, ale standardně se to dělá jak popisuji.
Ono lze i předat rozhovor od dispečera mezi cestující online přes vlakový rozhlas.
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
Co má společného Avia a Regiojet? Vždycky před vámi!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:08:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3838
Registrován: 8-2012
ale strojvedoucí předává informace vlakvedoucimu, který to má v popisu práce
Takže správně je nikoli 5), ale za čtvrté.
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 1-2006
Vítej!
(a nastane rituální kamenování)
[biggrin]
Chytrolínům
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:37:20  
Neregistrovaný host
46.135.129.251
Mě překvapuje jak dlouho se tady řeší taková hovadina. RadekŠ ani FiJi v tom vlaku neseděli ti co v něm seděli (cestující 503, Honza7887) potvrdili, že informování bylo dostatečné tak je potřeba to tady furt kvůli několika chytrolinům rozpitvávat? [crazy]

A speciálně pro RadkaŠ: Pokud by jste měl nějakou sebereflexi tak se omluvíte za to "zabrždění".
Bkp
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7606
Registrován: 8-2003
Takže nakonec za tím není nic jiného, než klasický § 1. A o tom tu celou dobu diskutujeme...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2327
Registrován: 2-2010
Bkp:
D2, příl.13: "Vlak je řízen ze stanoviště strojvedoucího, které je vybaveno mikrofonem vlakového rozhlasu-čl.7: Při mimořádném zastavení vlaku s přepravou cestujících na širé trati nebo ve stanici vyrozumí strojvedoucí vedoucího obsluhy vlaku o příčině zastavení (výši předpokládaného zpoždění vlaku), je-li mu známa. S ohledem na provozní situaci a po domluvě s vedoucím obsluhy vlaku rozhodne strojvedoucí, zda bude k informování cestujících použit vlakový rozhlas vozidla ovládaný strojvedoucím nebo provede informování cestujících pouze obsluha vlaku."

Opakuji, že strojvedoucímu je známa zastavení příčina vždy, na rozdíl od velikosti předpokládaného zpoždění. Tak si vyberte, zda jako cestující chcete slyšet z amplionu ve voze každé mimořádné zastavení u návěsti „Stůj“ (toť přece ta nejčastější příčina zastavení). A k čemu Vám taková nic neříkající info bude? Anebo chcete slyšet jen následek toho zastavení, tj. vliv na zpoždění vlaku?
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 17:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 12-2003
T_._H_.: ach špatně jsem to popsal. Opravte si prosím možnost 5:
"...strojvedoucí předává informace vlakvedoucimu rozhlasem na kanále 4 nebo 6, ..."
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
Co má společného Avia a Regiojet? Vždycky před vámi!
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 18:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3840
Registrován: 8-2012
nakonec za tím není nic jiného, než klasický § 1
Genau. Ale advokáty to najde vždycky.
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Bobo
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 18:37:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13315
Registrován: 5-2002
inak si nějak nedovedu vysvětlit, proč to strojvedoucí nerozhlásil hned, jak sjednal posun. ale on to udělal. přes vlakoše
mě baví, jak to nejvíc sere lidi, který v tom tisu vůbec nebyly[proud]
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 18:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7268
Registrován: 5-2007
Mňa fascinujeaká rozsiahla diskusia vie byť o tom, prečo cestujúci nedostali o 5 minút skôr (v dobe, keď niektorí možno ani nevedeli, že je problém, časť cestujúcich podľa mňa netrklo ani to, že "to pendolíno začalo cúvať")informáciu, ktorá by im nijak nepomohla a podľa mňa by ani nijak nezmiernila prípadné nasranie. [proud]
4581111
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 19:30:14  
Neregistrovaný host
37.221.251.253
Tady pomůže jen fotka Roxyny...[tramvaj]
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 20:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 5-2009
Mě fascinuje neuvěřitelná debilita některých jedinců u kterých sem si myslel, že mají rozum. Nejdříve sem se smál dobré provokaci, ale teď je vidět, že to všechno ohledně situace 503 bylo myšleno vážně. Co na to říct víc, jen TVL... a dejte si mokrý hadr na hlavu.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 20:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6596
Registrován: 4-2003
jak to nejvíc sere lidi, který v tom tisu vůbec nebyly[proud],

Mě to ale nesere ani trochu.

Pokud by jste měl nějakou sebereflexi tak se omluvíte za to "zabrždění

Věta zněla: "Tak nejsem zabržděnej, jako některý lidi".

ale teď je vidět, že to všechno ohledně situace 503 bylo myšleno vážně.

Až teď??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

FiJi
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 21:54:12  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Haan:
"FiJi:"Cestující byli dokonce informováni až po sunutí...
Čekala jsem, kdo se s tím ozve. Že bychom toho fíru měli nechat aspoň vydechnout - po těch telefonech - a dát mu čas, jaká slova volit směrem k obsluze vlaku potažmo cestujícím?"
Pokud možno k obsluze vlaku, ta je tu od komunikace s cestujícími – na fírovi by to mělo zůstat jedině v případě, kdy obsluha vlaku z nějakého důvodu není informování schopna. A ta volba slov je právě špatně – řešení takovéhle situace nemá být improvizace, ale naučený postup, který se použije při špatném řízení provozu, závadě na trati, závadě na HV nebo soupravě, při střetu s osobou, s vozidlem. Pořád je to stejné, jenom se dosadí jiná příčina a jiný odhad doby (pokud odhad pro danou událost nezná doprovod).

Haan:
""V tom vlaku také klidně mohl být nějaký aktivní cestující..."
To mohl, ale proč by to dělal? Byl v bezpečí uvnitř za zajištěnými dveřmi."
Aby byla zajištěna bezpečnost cestujících, musí být zajištěna také bezpečnost vlaku. Při nezajištěném zpětném pohybu vlaku hrozí srážka s vlakem, který může být nebo se přibližovat k vlaku zezadu.
FiJi
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:08:53  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Honza7887:
"Já jako cestující v tom 503 musím říct, že celé to bylo zvládnuté ohledně informací dobře."
Pokud jste v tom vlaku byl jediný cestující, pak ano. Jenže sám jste tam nebyl, a za ostatní cestující mluvit nemůžete. Navíc já celou dobu tvrdím, že ta situace ohledně informování byla zvládnuta na poměry ČD (a nejen tam) dobře, ale že by také mohla být zvládnuta výborně.

Honza7887:
"Bohužel pár cestujících nevynechalo příležitost koupnout si do ČD, ale to už tak asi bude vždy...."
Je vidět, že jste z té debaty nic nepochopil. Ne, nemusí to tak být vždy, a závisí to především na tom přístupu k informování. Když bude informování nejčastěji nedostatečné, někdy dostatečné a výjimečně dobré, tak si lidé o ČD budou myslet své a nevynechají příležitost si kopnout, protože to je tak jediné, jak můžou ČD ten přístup „vezeme substrát“ oplatit. Když bude informování většinou výborné a občas chvalitebné, nikdo do ČD kopat nebude.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 11-2012
A mám už toho pěkně plný zuby. Milý FiJi, přejezdy, přechody, podchody a nadchody jsi nereagoval do dnes.

Dám ti možnost, zařídím ti exkurze a možnost poznání zákulisí. A CDP mezi tato místa nepatří (tam se s nikým zatím neznám). A potom budeš moct zde veřejně říct co je zvládnuté dobře a co je zvládnuté výborně.

Mail na mě je tu několikrát zmíněn.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 2-2010
FiJi:
"A ta volba slov je právě špatně – řešení takovéhle situace nemá být improvizace, ale naučený postup, který se použije při špatném řízení provozu, závadě na trati, závadě na HV nebo soupravě, při střetu s osobou, s vozidlem. Pořád je to stejné, jenom se dosadí jiná příčina a jiný odhad doby (pokud odhad pro danou událost nezná doprovod)."
Budiž, jenže to se napřed musí ten fíra dozvědět, co se děje a jak a co se bude dít dále-tedy se musí v prvé řadě domluvit s řízením provozu. Pak má o čem cestující informovat. A nějaké postupy jak má co říci dány jsou. Ovšem počítat předem s tím, jak "kulantně" informovat cestující při možné chybě řízení provozu, tak to opravdu zatím zůstává jen na improvizaci.
FiJi:
"Aby byla zajištěna bezpečnost cestujících, musí být zajištěna také bezpečnost vlaku. Při nezajištěném zpětném pohybu vlaku hrozí srážka s vlakem, který může být nebo se přibližovat k vlaku zezadu."
Když si přečtete prvotní info strojvedoucího, tak o žádném "couvání" řeči nebylo-našimi slovy o sunutí Pindi. Souprava byla při výjezdu z kusé koleje tažena-tzn. že si strojvedoucí musel přejít na stanoviště do čela soupravy-jak píše-šel po peronu. Čili posunový díl byl vytažen, nikoliv vysunut. Pro další změnu směru jízdy si šel zase do čela ve směru jízdy. Každá změna stanoviště vyžaduje nějaký čas na potřebné a nutné úkony. Čili žádná srážka s jiným vlakem nehrozila, neb posunová cesta byla zajištěna a strojvedoucí byl při pohybu vždy v čele.
Priapos
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 23:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 10-2012
Haan:
"Čili žádná srážka s jiným vlakem nehrozila, neb posunová cesta byla zajištěna a strojvedoucí byl při pohybu vždy v čele."


FiJi je buď mentálně retardovaný nebo to naprosto famózně simuluje. Resumé - je to marný, je to marný, je to marný....
Pátek, 25. listopadu 2016 - 01:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 1-2006
Takže jsme dospěli ke závěru, že po spatření šturcu před sebou měl fíra okamžitě vzít mikrofon a zahlásit:
"Vážení cestující, jsme v [zadnice]"

[wink]
FiJi
Pátek, 25. listopadu 2016 - 07:11:12  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Haan:
""Budiž, jenže to se napřed musí ten fíra dozvědět, co se děje a jak a co se bude dít dále-tedy se musí v prvé řadě domluvit s řízením provozu."
Není mi jasné, s čím polemizujete. Já jsem opakovaně psal, že jako první se fíra musí domluvit s řízením provozu, protože to je otázka bezpečnosti. Ale změna stanoviště, přechod na opačnou stranu, zprovoznění stanoviště a sunutí už jsou věci, které není nutné dělat hned po domluvě s řízením provozu, ale před kterými má být informován cestující. Už jenom proto, že nejpozději při sunutí opačným směrem cestující pozná, že se něco děje, takže informován musí být před tím.

Haan:
"Když si přečtete prvotní info strojvedoucího, tak o žádném "couvání" řeči nebylo-našimi slovy o sunutí Pindi. Souprava byla při výjezdu z kusé koleje tažena-tzn. že si strojvedoucí musel přejít na stanoviště do čela soupravy-jak píše-šel po peronu."
Byla řeč o couvání, protože se bavíme o pohledu cestujícího. Cestující ani obsluha vlaku v tu chvíli nevěděli, že strojvedoucí přešel na druhý konec vlaku, nevěděli, že je to domluvené sunutí.

Haan:
"Každá změna stanoviště vyžaduje nějaký čas na potřebné a nutné úkony."
Což cestující neví. Když bude informován, vyloží si to, že asi vědí, co dělají, a že „couvat“ s vlakem asi není tak jednoduché. Když informován nebude, pomyslí si, že fíra s vlakem zajel na špatnou kolej, a teď místo aby to rychle vyřešil, snad si tam vaří kafe nebo čte noviny.

Haan:
"Čili žádná srážka s jiným vlakem nehrozila, neb posunová cesta byla zajištěna a strojvedoucí byl při pohybu vždy v čele."
To víte na základě informací, které tady strojvedoucí popsal. A já tvrdím jenom to, že tyhle informace mají mít především cestující. Protože to, že nic nehrozí, nepotřebujete vědět po týdnu vy na diskusním fóru, ale potřebují to vědět cestující ještě před tím, než se s posunováním začne.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 07:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2329
Registrován: 2-2010
FiJi: chápu, na co narážíte. Možná psychická újma cestujících sedících ve vlaku vlivem pohybu vlaku opačným, než očekávaným směrem a se řádně zajištěnými dveřmi, je nasnadě. Budiž tento případ jakéhokoliv posunu s vlakem mementem pro ostatní strojvedoucí. Tedy i pro ty případy, kdy je s vlakem popotahováno od peronu k návěstidlu, aniž by se měnil směr jízdy - aspoň to popotahování úplně vymizí-zvláště tam, kde strojvedoucí nemají na stanovišti mikrofon, kterým by na pohyb vlaku upozornili.
Přesto z mé strany dávám strojvedoucímu i výpravčímu v Kolíně [ok] při zvládnutí této neobvyklé situace.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 08:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6599
Registrován: 4-2003
Přesto z mé strany dávám strojvedoucímu i výpravčímu v Kolíně [ok] při zvládnutí

\trolling on
\infrastruktura on

Co zvládl výpravčí v Kolíně?

- Nevěděl co k němu jede (protože si nechal kakat na hlavu z CDP)
- Pozdě postavil vlakovou cestu, ačkoliv tam žádná kolizní cesta na 99 % nebyla.

Můj názor: spoluvyrobit průser a pak ho "nějak" řešit není OK.

\trolling off
\infrastruktura off
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 25. listopadu 2016 - 08:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6600
Registrován: 4-2003
Není mi jasné, s čím polemizujete. Já jsem opakovaně psal, že jako první se fíra musí domluvit s řízením provozu,

\trolling on
Mně jo, protože nějaký lidi řídím. Řízení lidí je občas něco jako mateřská školka a vysvětlování leckdy banálních věcí je občas hodně vysilující.

K-report ale není zaměstnání/podnikání - ať si to někdo pro mě za mě nechápe. Mně to žíly nijak netrhá a protistrana bude šťastnější, když to nepochopí.
\trolling off
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 25. listopadu 2016 - 08:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 8-2010
FiJi:
"Protože to, že nic nehrozí, nepotřebujete vědět po týdnu vy na diskusním fóru, ale potřebují to vědět cestující ještě před tím, než se s posunováním začne."

Ale než se začalo "couvat" tak už byla informace podána ve vlaku rozhlasem.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 09:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2882
Registrován: 7-2006
(protože si nechal kakat na hlavu z CDP)

Nic o tom nevíš,ale hlavně že máš jasno ..[kladivo]

[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Pátek, 25. listopadu 2016 - 09:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12505
Registrován: 5-2002
Haan: aspoň to popotahování úplně vymizí
Proboha proč?
Takže při předjíždění přeneseme zpoždění předjíždějícího vlaku na předjížděný v plné míře a pak to budeme za draho dohánět ostrou jízdou?
Popřípadě třeba v takovém Mnichově Hradišti už nevykřižujeme delší rychlíky?
Proč se v hlavách drážních předpisářů pořád musí s vaničkou vylévat i dítě...?
Pátek, 25. listopadu 2016 - 09:36:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 11-2008
Ad Láďa: Zase máš pravdu, předsedo. [andel] ................. Ad RadekŠ: Může RadekŠ zveřejnit v jakém oboru pracuje a jaké má pod sebou lidi, které řídí ......[andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíxy.)
Pátek, 25. listopadu 2016 - 09:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 10-2009
Pane Hajnej,
tento povzdech, či spíš zoufalé zvolání, je třeba adresovat na gestorku předpisu SŽDC D1. Parchanty s vaničkou vylévati, to by se nemělo. Ale možná by z nich vyrostli klackové zralí pro kriminál, tož proto. Přeju hezký den. P.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 10:22:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 10-2009
Vážení diskutéři,
v nepravidelných intervalech se diskuze vždy otočí ke (špatné) informovanosti cestujících. Není tomu dávno, kdy zde titíž tepali nešvar v nepřesném informování cestujících čekajících ve stanicích. Kdepak přihazovat po pěti minutách! Teď od stejných autorů mohu číst, že v hlášení ve vlaku měl zaznít časový údaj, kdy se pojede dál. V okamžiku, kdy tohle předjímat by bylo plácnutím do vody. Vycucaný z prstu.
Závidím zde zasvěceně píšícím kritikům dopravců (Vlastně ne dopravců, jen ČD), jak hezky mají ve všem jasno. Nezbývá, než jim závidět. Kdyby věděli, jak těžce se dnes zajišťuje provoz, bez lidí, bez mašin a vozů, věřili by, jako já, že perpetum mobile už vynalezeno bylo a funguje. Já vím, napíší, že cestujícím je jedno, jaké potíže má poskytovatel služeb, které si zaplatili. Jo, je to tak. Přesto předpokládám, že ani ti hloupější z diskutérů na Káčku nejsou občejní cestující, ale aspoň cosi o tom ví. Ze zájmu. O některých pochybuju, jejich hobby je jen rejpat, urážet a zesměšňovat. Inu, proti gustu...
V době, kdy je prakticky nemožné, i přes nezaměstnanost statisíců lidí, sehnat zaměstnance provozních profesí, opraváře lokomotiv a vozů a další, mně připadá nezodpovědné, když lidé, kteří nám radí, nejsou v řadách železničářů. Napsat sem, že výpravčí jsou debilové, které by měli nahradit výpravčí němečtí, značí velkého ducha pisatelova. No řekněte sami, jak to, že takový člověk ještě neukázal těm hlupcům z Kolína a CDP, jak se to má správně dělat!? Jak správně a rychle informovat cestující, že se nic nestalo, přestože se stalo. Aby to všichni věděli a hned, aniž by spící byli vzbuzeni. Prostě přiznejme si, my železničáři, že jsme banda tupců.
Měl bych pro Vás takový úkol. Naprosto nepovinný. Sedněte si ke kávě či slivovici (neplatí pro mladistvé) a napište, zda by měli být cestující informováni, a kdy a jak, v případě jízdy vlaku po objízdné trase. Myslím, že jedou-li najednou jinudy, mohli by naši zákazníci utrpět duševní otřes, možná s trvalými následky. Na Vaše návrhy se budu těšit jistě nejenom já. Za Vaše příspěvky minulé a budoucí děkuji, jsou opravdu zábavné. Váš P.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 11:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 5-2002
RadekŠ: Doporučuji si přečíst v klidu celou genezi, zejména příspěvky uživatele Ziki, a nedělat ze sebe rohaté zvíře. Dispečer/výpravčí, který stavěl vlakovou cestu měl předvídaný odjezd z Velimi pro osobák, nikoliv pro pendolino a tudíž zřejmě stavěl správně.

Mně jo, protože nějaký lidi řídím. Řízení lidí je občas něco jako mateřská školka a vysvětlování leckdy banálních věcí je občas hodně vysilující.

Doporučuji si prostudovat něco málo manažerské literatury. Té solidnější. Možná budete překvapen tím, co se dozvíte o příčinách takovéhoto stavu. [wink]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 25. listopadu 2016 - 15:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 1-2006
a napište, zda by měli být cestující informováni, a kdy a jak, v případě jízdy vlaku po objízdné trase

jednoznačně ano, a to nejpozději když se vlak na objízdnou trasu vydá.
V případě, že odklon znamená i vynechání stanic/zastávek, pak pochopitelně ještě dříve - natolik včas, aby lidi stihli vystoupit před odjezdem.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 15:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3497
Registrován: 11-2009
Podroužek > Pokud pominu urcite prvky ve smyslu "aspon si kopnout", povazuju za vhodne se na to podivat trochu z nadhledu, bez klapek na ocich nasazenych praci v uzavrene komunite. Trochu se tahle uvaha dotyka filosofie, ale vlastne proc by ne.

Bavme se o doprave, tu muzeme mit bud rizenou nebo bez rizeni. A muzeme ji mit amaterskou a profesionalni.
Kdyz jdu pres les (a jeste k tomu cestou sbiram houby) nekam (treba na hrad, rozhlednu), je to amatersky a nerizeny. Pokud takhle dojdu na hrad a on bude zavreny, muzu nadavat sam sobe, ze jsem si to nezjistil. Muzu byt taky nakvaseny na ty davy turistu, co sly proti me ... a nikoho z nich nenapadlo me upozornit na to, ze je tam zavreno. Nicmene to neni jejich povinnost, takze je to proste jen muj prusvih; koneckoncu, on nikdo proti jit nemusel a byl bych na tom uplne stejne.

Pak si muzu zaplatit nejaky zajezd (na hrad), treba u nejake cestovky. Zaplatim sluzbu, prijedeme na hrad ... a je zavreno. I kdyby ta sluzba nebyla "navsteva hradu s cestou", ale jen "cesta na hrad", budu dost nakvasenej na toho, komu jsem zcela zbytecne zaplatil za cestu, prestoze on si evidentne splnil to, co nabizel. Uz to proste budu povazovat za past na zakaznika, pokud me odveze nekam, kde bude zavreno. A muze se tisickrat vymlouvat na to, ze to nevedel, ale proste pokud maji hrady vzdy v pondeli zavreno a on tam bude kazdy pondeli vozit turisty pred zavrenou branu (aniz by je o tom, ze je zavreno informoval), je to lump a driv nebo pozdecj dostane pres usta od nekoho, komu rupnou nervy.

Ve chvili, kdy za danou sluzbu platim, tedy presouvame se z amaterskeho cestovani do sfery, kdy si na to objednam profesionala, zaroven taky predpokladam, ze se proste o nektere veci nebudu muset starat a ze spolu se sluzbou taky dostanu informace o tom, kdyz bude nutna nejaka zmena planu.

Ze ten profik, kterej nekolikrat za den pendluje nahoru na hrad a zpatky dolu, ma ke spouste informacim lepsi pristup, nez amater, kterej se muze kouknout na net nebo nahoru zavolat, ale podivat se nazivo, ze je nahore zavreno, se muze az kdyz se tam (treba zbytecne, kdyz na netu info nenajde a telefon nikdo brat nebude) vypravi a dostane, je tak nejak logicky z toho plynouci.

Stejne tak je logicke, ze pokud hrad bude muset z jakyhokoliv duvodu nouzove zavrit, jako nejsnazsi reseni, jak to dat vedet turistum, bude vyvesit to na web a informovat aspon ty, kteri uz maji koupene listky dopredu a nechali na sebe kontakt. Plus informovat take ty, kteri k nim pravidelne vozi turisty, takze treba toho ridice busu, aby tuto informaci predal dal. Rozhodne je to snazsi, nez vse nechat na vratne, ktere budou lidi furt dokola volat na vesmes obsazene cislo a budou se snazit zjistit, co se deje, proc je zavreno. Proste prenos informace je nejsnazsi skrz sit profesionalu az k jednotlivym amaterum na konci, rozhodne je to jistejsi reseni nez predat nekteremu amaterovi informaci a doufat, ze ji rozsiri mezi ostatni (viz zminka o protijdoucich turistech, co uz vi, ze je zavreno).

Pak se muzem podivat na to, jak to je s tou rizenou a nerizenou dopravou a informovanosti. Pokud se budeme bavit o chozeni pesky, jezdeni na kole nebo autem, je to system nerizeny - kdo ma dane opravneni, muze do nej vstoupit a pri dodrzovani urcitych pravidel ho muze vyuzivat. Takze kdyz jsem potreboval jet autem nekam, kam obvykle nejezdim, musel jsem na zaklade podobnych zkusenosti aspon priblizne odhadnout, kolik casu na to tak muzu potrebovat. Pripadne se zeptat lidi, co tim smerem jezdi, jaky je soucasny stav a pripadne jak casty jsou na tyhle trase prusery. Z toho mi vyjde nejaky casovy ramec a ja az po prijezdu muzu zhodnotit, jestli byl vhodne zvoleny, nebo jsem to neodhadl spravne. Proste v nerizene doprave se bavime o odhadech, ktere s nejakou pravdepodobnosti muzou a nemusi vyjit.

Pokud v nejaky fabrice probiha pasova vyroba, je doprava polotovaru po vyrobni lince rizena. Mimo jiny to znamena, ze pro bezny provoz jsou dopredu znamy vsechny potrebne kroky a postupy a ze tedy uz to dopredu nekdo zkousel. A protoze to probiha opakovane, nestoji prakticky zadne usili navic pravidelne overovani toho, jestli vse funguje jak ma a jestli neni vhodne nejake kroky zmenit a korigovat - takze po nejaky dobe provozu i covek s pulkou mozku zjisti, ze v letnim obdobi zaschne lak rychleji nez v zime a ze tedy v urcitych situacich je potreba se prepnout na jiny rezim, nez je obvykle. Ovsem uz jen clovek s celym mozkem teto informace vyuzije a pro pristi zimu to rovnou prenastavi dopredu, takze se vyhne vyrobe zmetku.

Proste u rizeneho systemu dopravy je nejaky praxi overeny plan, kdezto u nerizeneho jsou pouze odhady a predpoklady. A kdyz zapojime logiku, vyjde nam z toho, ze u rizeneho systemu dopravy je podstatne snazsi nejen zjistit, o kolik se aktualne lisime od idealniho planu, ale take urcit, zda tato odchylka je jeste v mezich, se kteryma se v planu pocita. Ve srovnani s tim u odhadu u nerizene dopravy vlastne nikdy nevim, zda jsem to jen odhadl blbe, nebo nebo uz se stal skutecne nejaky prusvih.

Volat do prace, ze asi prijedu o neco pozdeji, protoze jsem nestihnul projet tenhle semafor jeste na zlutou, to i pres neregulovany system dopravy me budou povazovat za idiota. Proste v neregulovanem systemu se musi kazdy naucit aspon nejak fungovat, protoze se bez toho proste neobejde. A tak se driv nebo pozdejc nauci odhadovat, kolik casu na co potrebuje; kdyz se nezadari, priste by se z toho mohl poucit a udelat to tak, aby to vyslo.

Proto spouste lidem nejde na rozum, jak je mozne, ze ve svete neregulovane dopravy, kde se michaji profici s amaterama, to funguje tak, jak povazujeme za bezne ... a pritom tu paralelne k tomu mame dopravni system regulovany a ciste profesionalni, ktery by teoreticky mel relevantni informace sam o sobe strikat na vsechny strany (protoze je navic vybaven bezpecnostnimi systemy, o kterych se neregulovanym zpusobum dopravy muze jen zdat), ktery se ale vuci verejnosti tvari, ze vlastne trpi chronickym nedostatkem informaci. Pritom potencial k jejich zjistovani i prenosu ma mnohem vyssi, nez ostatni systemy bez regulace, takze to zvenci zakonite vypada, ze se proste nechce ... a ne, ze to nejde.

Bez ohledu na to, zda je to problem radoveho zamestnance, nebo alibistickeho nastaveni systemu shora.

Pokud jste to docetli az sem, preju prijemny vikend [biggrin]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
dobromil
Pátek, 25. listopadu 2016 - 15:40:48  
Neregistrovaný host
165.225.72.104
Tak si tedy shrňme závěry této diskuse:

1) Pan RadekŠ si je jist, že by druzí měli dělat svou práci mnohem líp.

2) Nejmodernější zab. zař. na CDP nepřenese číslo vlaku mezi dvěma sály, pokud ho dispečer ručně nezadá do jakési aplikace.

3) V některých hlavách se rodí další komplikovaná předpisová ustanovení do již dnes těžko uchopitelného předpisu D1.

4) Na káčku je vše při starém. :-)

Mimochodem, byl se někdo z duchovních otců CDP podívat třeba v Jenči na ŘLP?
22michal
Pátek, 25. listopadu 2016 - 15:44:47  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
SIMe, jen malá poznámka ode mne- ano, v hodně věcech máš pravdu, ale srovnávat fabriku s železniční sítí v republice zas tak moc dobře nejde.
A navíc, když se něco potentuje v té fabrice, tak o tom většinou nikdo nepíše někde na nějaký Tov-Report, poví si to v té fabrice mezi sebou.
Kdežto v případě problému na železnici se najde vždy dostatek lidí, kteří tento rozdíl nevidí a snaží se na rozsáhlou železniční síť aplikovat svoje zkušenosti z malé fabriky...
Starý Vlk
Pátek, 25. listopadu 2016 - 17:40:09  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Hungry_bear:
Ono to zas tak jednoznačné není-viz:
D 1 SŽDC čl.3095. Ředitel OŘ nebo jím stanovený zástupce může povolit, že strojvedoucí o jízdě po objízdné trase nemusí být informováni a musí zajistit, aby tato skutečnost byla uvedena v tabulce 3 SJŘ. Toto ustanovení neplatí u objízdné trasy, která je vedena úvratí.

Pokud jsou jízdou po objízdné trase vynecháy zastávky či stanice, kde má vlak s přepravou cestujících pravidelný pobyt, musí být takový vlak zpraven písemným rozkazem, vydaným strojvedoucímu, který pak informaci předá obsluze vlaku. Pokud nejsou, stačí jen ukázat tabulku Z nebo nic.
Jede-li vlak místo osobním nádražím obvodem nákl. nádraží (znám případ, kdy vlaky jezdily spádovištěm na základě tab 3), informování není nutné a mnohdy ani možné.
Jednoznačně musí být strojvedoucí zpraven písemným rozkazem při jízdě po ODKLONOVÉ trase a o tom informuje obsluhu vlaku.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 19:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 1-2006
Starý Vlk:
nediskutujeme o informování strojvedoucího (kde si předpis řeší maximálně, aby bděle nezahaltoval na odbočné vexli "jinam"), nýbrž cestujících.
Jo, to jsou ty jemné nuance proti vozbě uhlí.
Lexa_karel
Pátek, 25. listopadu 2016 - 19:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 12-2009
Se Vám divím, že na tyhle přiblblé provokace ještě reagujete.
Kritici postupu v Kolíně zřejmě nemají ani tušení, co a jak se děje, když se něco takového stane. Nejsou schopni ani pochopit informaci fíry pendolina.
Asi bychom se divili, kdybychom znali jejich pracovní zařazení, zkušenosti, kvalifikaci. A nejvíc by se asi divili jejich podřízení, kdyby věděli, že namísto řízení své "mateřské školky" exhibují na nějakém K-Reportu.
FiJi
Pátek, 25. listopadu 2016 - 19:56:21  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Honza7887:
"FiJi:Ale než se začalo "couvat" tak už byla informace podána ve vlaku rozhlasem."
Tato informace je v rozporu s tím, co tady napsal Ivo Valášek. Ale je možné, že se doprovod vlaku dozvěděl o události jinak, než od strojvedoucího, a informoval cestující během doby, kdy strojvedoucí přecházel na zadní stanoviště. Pokud to tak bylo, pak si doprovod vlaku zaslouží pochvalu za nadstandardní přístup – tak by to informování mělo vypadat.
(Akorát si teda myslím, že je to s vaší pamětí jako s pamětí očitých svědků nehod na přejezdech, kteří zaručeně viděli, že přejezd neblikal, nezvonil a vlastně tam ani vůbec nebyl. Je překvapilo, že přejezd najednou začal blikat a zvonit (po skončení anulace), to si pamatují, ale nepamatují si, že blikal i během nehody a pak přestal. A vy si zase nejspíš nepamatujete, že to hlášení zaznělo až po zpětném posunu. Já se vám nedivím, kdybyste věděl, že z toho bude třístránková diskuse na K-repu, určitě byste si dělal podrobné poznámky…)
Pátek, 25. listopadu 2016 - 20:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12509
Registrován: 5-2002
dobromil: 2) Nejmodernější zab. zař. na CDP nepřenese číslo vlaku mezi dvěma sály, pokud ho dispečer ručně nezadá do jakési aplikace
Obávám se, že tenhle závěr je špatně (tedy pokud jsem to správně pochopil).
To zařízení to číslo vlaku nakonec přenese, jenomže až jako skutečný odjezd, nikoliv už jako předvídaný (protože ho neumí vyvěštit), zatímco člověk v tom sousedním sál funguje podle toho předvídaného.
Potíž nastane, když "první" (ve směru jízdy) sál u některých vlaků předvídaný odjezd nedá a u jiných dá. Zařízení sice upozorní na to, že je něco špatně (to je ta hláška "změna sledu vlaků"), ale pokud první sál lajdá ve velkým, tak si druhej sál těch hlášek po určitý době přestane všímat.
Blanka
Pátek, 25. listopadu 2016 - 20:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 12-2014
VIDEO z dnešního prvního nasazení soupravy tvořené rekonstruovanými patry s Peršingem a Syslem na lince S41 [vypravci]
https://youtu.be/fogJN2Wq7kE
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
FiJi
Pátek, 25. listopadu 2016 - 20:53:30  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Podroužek:
"v nepravidelných intervalech se diskuze vždy otočí ke (špatné) informovanosti cestujících. Není tomu dávno, kdy zde titíž tepali nešvar v nepřesném informování cestujících čekajících ve stanicích. Kdepak přihazovat po pěti minutách! Teď od stejných autorů mohu číst, že v hlášení ve vlaku měl zaznít časový údaj, kdy se pojede dál. V okamžiku, kdy tohle předjímat by bylo plácnutím do vody. Vycucaný z prstu."
Bohužel je vidět, že jste tu diskusi nepochopil. Kritizovalo se přihazování po pěti minutách, které je vycucané z prstu. A bylo opakovaně řečeno, že než lhát s přesností na 5 minut, je daleko lepší dát kvalifikovaný odhad s přesností třeba na půl hodiny (nebo i více, když to přesněji odhadnout nejde). Jde o to, že když se doprovod vlaku zeptá strojvedoucího, jak velké může být zdržení tím výletem do šturcu, bude fírův odhad pořád o mnoho lepší, než odhad nepoučeného cestujícího (který se bude pohybovat v rozmezí od „v autě zařadím zpátečku a hned jsem venku“ po „přijedou to vyšetřovat inspektoři z Brna, pak musí přijet vyprošťovací vlak, ten nás odtáhne do nejbližší stanice, tam začnou shánět NAD a možná v Praze stihneme půlnoční rozjezdy“).
Ta pravidla pro informování jsou pořád velice jednoduchá – nevymýšlet si, informovat hned, jak je to možné, a spojit aktuální informace o situaci se znalostí (železničního) prostředí a poskytnout kvalifikovaný odhad.

Podroužek:
"Nezbývá, než jim závidět. Kdyby věděli, jak těžce se dnes zajišťuje provoz, bez lidí, bez mašin a vozů"
Jenže v tom je právě to kouzlo lepšího informování. Že to v provozních nákladech nestojí nic navíc, protože to budou dělat pořád ti samí lidé, kteří vlaky doprovázejí dnes. Možná nakonec ušetříte za řešení stížností a reklamací. Ale z pohledu cestujících se kvalita poskytovaných služeb podstatně zvýší. Jediné náklady jsou s tím, že to ten personál musíte naučit. České dráhy v současné době nemůžou zlepšit kvalitu poskytovaných služeb žádným jiným způsobem, který by byl tak levný a snadno proveditelný. (Samozřejmě je nutná nějaká minimální kvalita služeb, pokud se budou často rozpadat mašiny nebo vagony a budou odřeknuty vlaky, sebelepší informování to nezachrání.)

Podroužek:
"mně připadá nezodpovědné, když lidé, kteří nám radí, nejsou v řadách železničářů"
Znalost informací z provozu někdy způsobuje provozní slepotu, takže je dobré, když se na to občas podívá někdo z venku. Samozřejmě se může mýlit, ale pak je na těch lidech znalých provozu, aby to vysvětlili (přičemž argumentační klamy nejsou vysvětlení a „vždycky se to tak dělalo“ není dostatečné vysvětlení). Navíc tady se bavíme o informování cestujících, takže kdybychom vzali za správnou vaši premisu, že o tom mají diskutovat jen ti, kterých se to týká, neměli by o tomto tématu naopak vůbec diskutovat železničáři nýbrž jenom běžní cestující.

Podroužek:
"zda by měli být cestující informováni, a kdy a jak, v případě jízdy vlaku po objízdné trase"
Měli by být informováni vždy. Kdy – v okamžiku, kdy je taková informace k dispozici, a po té případně ještě jednou před poslední stanicí na pravidelné trase (tak aby cestující zvládli normálně vystoupit, pokud se rozhodnou jet jinak). Jak je jednoduché – doprovodem vlaku, pokud se o odklonu ví už při čekání na vlak, tak i staničním rozhlasem.
Nebo se na to zkuste podívat pohledem cestujícího. Cestujícího, který jede do některé zastávky, která nebude kvůli odklonu obsloužena, nebo který plánuje přestupovat na jiný vlak, na autobus nebo má třeba domluvený odvoz autem.
Doporučuju k promýšlení takovou modelovou situaci. Cestující je odněkud z okolí Čelákovic, třeba Sedlčánky, Mochov, Přerov nad Labem, Vyšehořovice, a má domluvený autem odvoz z Čelákovického nádraží – pro větší zážitek doporučuji představit si odvoz večer v podzimní plískanici nebo na sněhu a řidiče, který jezdí autem nerad a svolil „dobře, tak do Čelákovic jo“. Jenže vlak zůstane stát na nádraží v Lysé nad Labem, a stojí a stojí, a zpoždění se přihazuje po 5 minutách. Sepište si seznam sprostých slov, která cestující i odvoz použijí na adresu ČD po té, co vlak konečně s hodinovým zpožděním přijede do Čelákovic, případně po té, co se tedy dohodnou, že nemá smysl dál čekat, cestující vystoupí a vlak se za chvíli rozjede. A porovnejte si to se situací, kdy se cestující po 5 minutách dozví „vlak před námi strhnul dráty, musí se zjistit jak je to vážné a zda půjde projet po druhé koleji, možná pojedeme za deset minut, ale také můžeme čekat dvě hodiny“. Třeba vám takové vcítění se do cestujícího pomůže uvědomit si, že cestující – na rozdíl od uhlí – má nějaké plány, v nichž cesta vlakem je pouze jeden z nástrojů, jak ten plán uskutečnit. A že cestující někdy dokáže čarovat, a když bude mít informace, které jsou už v danou chvíli dostupné, může být v cíli své cesty třeba jen s 10minutovým zpožděním, přestože jeho vlak měl zpoždění hodinu. A nebo že bude cestující alespoň rád, když se včas dozví, že jeho plán nevyjde – a bude se moci alespoň včas omluvit, zrušit schůzku apod.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 21:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2883
Registrován: 7-2006
Ivo ono to je/bylo jinak ..nikdo nelajdal .. Bylo by dobre, kdyz uz, tak aby sis zjistil pravy stav veci.. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Starý Vlk
Pátek, 25. listopadu 2016 - 21:42:43  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Hungry_bear:
Diskutujeme i o informování cestujících. Cestující v jedoucím vlaku totiž informuje obsluha vlaku (až na vzácné výjimky, kdy lze prostřednictvím strojvedoucího předat hlášení dispečera do vlakového rozhlasu). A tu obsluhu vlaku o jízdě po objízdné trase zase informuje strojvedoucí, nikdo jiný tam není. Pokud se jízda po objízdné trase uskutečňuje bez úvrati a bez vynechání míst pravidelného zastavení, vlak před odjezdem na objízdnou trasu nezastavuje a strojvedoucí se řídí tab. 3. A obsluha vlaku je někde v soupravě a tudíž informována strojvedoucím být ani nemůže.
Ano, to jsou ty jemné nuance proti vozbě uhlí-tam strojvedoucí na vlaku žádnou obsluhu nemá. Zde ji má, ale mnohdy nemá možnost ji informovat, za jízdy je od strojvedoucího oddělena stejně, jako to uhlí . Takže jede, řídí hnací vozidlo a plní si své povinnosti, mezi které informování cestujících opravdu nepatří. A o tom ta diskuze mezi námi dvěma je.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 8-2010
FiJi: Samotné couvání skutečně probíhalo až po informování personálem. Kdybych věděl, že vznikne takhle dlouhá diskuse tak sem radši nic nenapíšu [proud]
FiJi
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:10:58  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Starý Vlk:
"A obsluha vlaku je někde v soupravě a tudíž informována strojvedoucím být ani nemůže. […] Zde ji [obsluhu vlaku] má, ale mnohdy nemá možnost ji informovat"
Podle vás je to tak správně? Myslíte si, že ta nemožnost informovat je dána fyzikálně, nebo že by někdy ve vzdálené budoucnosti mohla být vynalezena taková zařízení jako interkom, vysílačka nebo mobil, která by to hlasové spojení mezi strojvedoucím a doprovodem vlaku umožnila?
FiJi
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:13:32  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Honza7887:
"FiJi: Samotné couvání skutečně probíhalo až po informování personálem. Kdybych věděl, že vznikne takhle dlouhá diskuse tak sem radši nic nenapíšu [proud]"
Pak to asi z pohledu cestujících proběhlo na výbornou. Akorát nevím, co teď budou tvrdit všichni ti, kteří tady celou dobu tvrdí, že to v žádném případě nejde.
jkl
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:22:47  
Neregistrovaný host
188.175.182.33
Nedávno jsem se tu sice ptal, uspokojivou odpověď jsem nedostal, tak to, po tom co jsem dnes viděl, zkouším znovu..
Dnes se v Olomouci hrál hokejový zápas se Zlínem, část zlínských fans cestovalo zpátky vlakem. Po cestě na hlavní nádraží doprovázeni několika policejními antony a Pořádkovou jednotkou MPO. Mají tito lidé platné jízdenky, nebo nemají nic a nikdo nic neudělá? Vzhledem k tomu, že "fandili" i v hale nádraží, nedělají bordel ve vlaku? Doprovází je PČR i vlakem, nebo to může dopadnout jak ve filmu Proč? Někteří byli poměrně ožralí..Podotýkám, že jeli dnešním pravidelným vlakem Rx 800.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2969
Registrován: 11-2008
Co vím, tak v interní depeši týkající se těchto přeprav, má ČD vždy ustanovení o tom, že doprovod PČR vždy asistuje průvodčímu při kontrole jízdenek. [andel]
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 1-2006
A obsluha vlaku je někde v soupravě a tudíž informována strojvedoucím být ani nemůže

Kdyby vedení u ČD i SŽDC chápalo rozdíl mezi vozbou uhlí a lidí, tak obsluha vlaku dostane pro informování cestujících potřebnou informaci včas na služební mobil (nikoli jako čísi partyzánskou improvizaci, ale jako systémový postup).
Starý Vlk
Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:48:36  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
FiJii Pátek, 25. listopadu 2016 - 22:10:58
Nemyslím si nic. Myslet znamená ho*no vědět. Diskutujeme v přítomnosti a o přítomnosti, co možná bude za x let není podstatné. Nyní je to tak, že pokud při jízdě po objízdné trase, kdy nejsou míjena místa pravidelného zastavení vlaků s přepravou cestujících platí tab. 3 SJŘ. Jestli si myslíte, že informování cestujících, byť zprostředkované, je prvořadou povinností strojvedoucího za jízdy po objízdné trase, tak se šeredně pletete.
====
Hungry_bear:
Nedělejte z toho bramboračku. Pokud vlak jede po objízdné trase, aniž by bylo dotčeno jeho pravidelné zastavování, tak jede a hotovo. To, kudy (po kterých kolejích) vlak jede je starostí železnice a ne cestujících. A bez předchozího zastavení a informování obsluhy vlaku na základě obdrženého písemného rozkazu v případě, kdy nebudou dodržena místa pravidelného zastavení pro nástup a výstup cestujících se nejezdí.
dotaz
Pátek, 25. listopadu 2016 - 23:45:46  
Neregistrovaný host
5.53.8.77
zdravím, se známým jsme diskutovali nad jednou věcí. Normální hnací vozidla (např. ČD), mají označení HV např. ve formátu CZ ČD 95 54 5 814.001-4. Kde ČD je kromě jiného VKM kód, přidělený vlastníkovi vozidla drážním úřadem ČR. Při našich cestách po ČR jsme ale potkali i vozidla, která tyto kódy nemají a jezdí normálně pod svým starým označením. Myslím, že jsme bez těchto kódů zahlédli nějaké 740ky s nákladním vlakem a asi dva hektory. Jaký vlastně má význam tento VKM kód pro provoz vozidel ve vnitrostátní dopravě? Je potřebný, není potřebný. Ve svém okolí mám třeba podnik, který vlastní lokomotivu řady 740, na které je starý známý nápis přechod na ČD povolen. Lokomotiva se honosí ale pouze svým označením, ale kód ve formátu CZ XXXXXX nemá. Pro zajímavost se tedy zeptám, protože jsem tu loko viděl vždy jen za plotem. Může ta loko vyrazit v případě potřeby do sítě SŽDC, když majitel lokomotivy není držitelem zmíněného VKM kódu, ale lokomotiva je do sítě SŽDC přechodná ?

Omlouvám se za podivný dotaz, ale vrtá mi to hlavou a tak jsem pátral po internetu a o existenci VKM kódů jsem se dozvěděl až dnes.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 23:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 1-2006
Pokud vlak jede po objízdné trase, aniž by bylo dotčeno jeho pravidelné zastavování, tak jede a hotovo. To, kudy (po kterých kolejích) vlak jede je starostí železnice a ne cestujících.

Děkuji za potvrzení, že opravdu nechápete rozdíl mezi vozbou uhlí a cestujících.
Pokuste se zamyslet, proč asi stevardka žlutého autobusu hlásí cestujícím, že autobus objíždí nehodu na D-8 přes Počernice (přestože žádné nástupní/výstupní body se tím nezměnily ani nevynechaly).
Sobota, 26. listopadu 2016 - 00:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12511
Registrován: 5-2002
Láďa: ono to je/bylo jinak ..nikdo nelajdal
Takže Ziki ty chronicky nedávané předvídané odjezdy netahá z logů, ale vymýšlí si je...?
Practicus
Sobota, 26. listopadu 2016 - 01:35:25  
Neregistrovaný host
89.103.184.177
Hungry_bear - pokuste se zamyslet nad tím, že železnice není silnice a objízdná trasa je něco jiného, než odklon

je to uvedeno v předpise sždc D1
Sobota, 26. listopadu 2016 - 01:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 7-2006
Co a odkud to taha nam neni znamo, ale ...vsechno je nakonec jinak .. Jj chybovat nemusi jen delny lid .. Vic se k tomu nebudu vyjadrovat .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Sobota, 26. listopadu 2016 - 06:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3333
Registrován: 7-2011
Practicus:
"...pokuste se zamyslet nad tím, že železnice není silnice a objízdná trasa je něco jiného, než odklon..."
Ať se nad tím zamýšlím jak chci, tak pokud pojedu krychlíkem stavícím např. Praha - Všetaty - Ml. Boleslav - Turnov a krychlík se mnou ve Všetatech změní směr po "objízdné trase" přes Nymburk, aniž by mi dal kdokoli cokoli vědět, tak budu přinejmenším pěkně nasranej. Otázka za pět bludišťáků - pročpak asi budu nasranej? [proud]
A je mi úplně buřt, jestli se ta trasa jmenuje objízdná nebo odklonová....
(upozornění pro šťouraly - uvedený vlak je smyšlený a slouží pouze coby příklad)