Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 12. 12. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 12. 12. 2016

dolů
   autor příspěvek
FiJi
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 15:57:11  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus:
"to náboženství a ta kniha navádí ke genocidě na základě víry"
To je lež, a lží to zůstane, i když to zopakujete tisíckrát.

Už jsem vám to vysvětloval, že když si necháte na internetu podstrčit pár „dobře vybraných“ citátů a jenom je papouškujete dokola, nezjistíte vůbec nic o tím, jak si Korán nebo islám vykládají různí věřící. A jak už jsem psal, stejné citace můžete vytáhnout i z Bible. Takže vaším způsobem interpretace dojdeme k tomu, že i křesťanství navádí ke genocidě na základě víry a že tedy i všichni příslušníci euroamerické civilizace (včetně vás) jsou masovými vrahy, protože Bible je jedním z pilířů naší kultury.
FiJi
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:02:18  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus:
"FiJi - krásné přirovnání, které již bylo mnohokrát použito je mísa plná bonbonů, kde z nich jsou 3 otrávené - vezmete si jeden a budete doufat, že to nebude jeden z těch otrávených? či je rovnou odmítnete všechny?"
Asi by to chtělo upřesnit, co k čemu přirovnáváte. Takže máme tu mísu plnou bonbonů (Evropu a její obyvatele), z nichž některé jsou otrávené (ti obyvatelé Evropy, kteří nedodržují zákony). A teď do té mísy někdo přisypal mizivé množství dalších bonbonů (uprchlíci), z nichž některé jsou také otrávené. A co z toho přirovnání plyne? Že byste se měl snažit poznat otrávené bonbony od těch neotrávených, protože snažit se rozlišit původní bonbony od těch nově příchozích je vám lautr k … ničemu.
Practicus
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:11:59  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - https://www.koranoislamu.cz/

tohle jsem přečetl celý - a s klidem můžu říct, že lež to není, hledal jsem souvislosti a pořád dokola se tam opakuje, "pokud nevěříš v to, co My, nejsi nám roven a máme právo tě kdykoliv zabít"
tak jak se to teď děje na blízkém východě a tak, jak se to děje v mnoha západních a severských státech

jenom ty jsi uvěřil lži multikulturalismu, že všichni lidé jakéhokoliv vyznání mohou žít v míru - není to tak
i ta bible má své desatero, kde jedním z přikázání je "Nezabiješ" - což korán NEMÁ
Practicus
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:17:34  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - problém je dvojí metr - když spáchá trestný čin (vraždu, znásilnění) uprchlík, nic mu nehrozí, nic se mu nestane, protože to je součástí jeho víry, jeho způsobu života - aspoň tak je nám to podsouváno,
když spáchá trestný čin evropan, tak o tom nikdo nediskutuje a je bezmilosti odsouzen (vyjma nepřizpůsobivých menšin)
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 1-2006
to FiJi:
Nedouku, ne každý získává znalosti vašim stylem "papouškování vybraných citátů na internetu".


"pokud nevěříš v to, co My, nejsi nám roven a máme právo tě kdykoliv zabít"

Však přesně tohle je našim nedoukům nejbližší, jen se to zatím neodvažují říkat naplno.
FiJi
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:32:23  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus:
"https://www.koranoislamu.cz/ tohle jsem přečetl celý"
Takže jste přečetl celý web zaměřený proti islámu. Opravdu si myslíte, že je to dobrý zdroj informací, když se chcete něco dozvědět o skutečném islámu?

Practicus:
"tak, jak se to děje v mnoha západních a severských státech"
Co se děje v západních a severských státech? Myslíte ty šílené střelce na amerických školách, Breivika v Norsku nebo střelce z Uherského Brodu? To všechno jsou křesťané nebo ateisti. Máte v tom docela hokej.

Practicus:
"i ta bible má své desatero, kde jedním z přikázání je "Nezabiješ" - což korán NEMÁ"
Ano, desatero je součástí Starého zákona, který je součástí Bible – a který je také součástí islámského učení. Protože Korán, stejně jako Nový zákon, na Starý zákon navazují – i když každý trochu jiným způsobem, Korán je jakousi nápravou pokrouceného výkladu Starého zákona, zatímco Nový zákon je spíš taková „aktualizace“.
FiJi
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:37:20  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus:
"FiJi - problém je dvojí metr - když spáchá trestný čin (vraždu, znásilnění) uprchlík, nic mu nehrozí, nic se mu nestane, protože to je součástí jeho víry, jeho způsobu života - aspoň tak je nám to podsouváno,
když spáchá trestný čin evropan, tak o tom nikdo nediskutuje a je bezmilosti odsouzen (vyjma nepřizpůsobivých menšin)"
To je opět jen bohapustá lež. Nemůžete věřit všem konspiračním webům, Aeronetům, Parlamentním listům a podobným nesmyslům. Jenom papouškujete lež, ke které nenajdete žádný alespoň minimálně věrohodný zdroj.
Krňan
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 16:56:32  
Neregistrovaný host
62.209.212.194
Až zdejší expertstvo na korán otevře Bibli (tipnul bych, že mnozí zřejmě poprvé v životě, jak jinak v naší křesťanské zemi ...) a najde takovou 20. kapitolu knihy Leviticus, to pak tady teprve bude Všeobecná železniční diskuse ...
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 17:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 1-2006
zdejší expertstvo si je vědomo faktu zásadního rozdílu mezi současným přístupem církví k Bibli a současným přístupem islámu ke Koránu.
Practicus
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 17:31:34  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi Co se děje v západních a severských státech? Myslíte ty šílené střelce na amerických školách, Breivika v Norsku nebo střelce z Uherského Brodu? To všechno jsou křesťané nebo ateisti. Máte v tom docela hokej.

vážně? pokud vím, tak je zakázáno vést statistiky, jaké národnosti, či etnické příslušnosti byli pachatelé jednotlivých trestných činnů - a to si myslím, že je chyba - to bychom se brzo dozvěděli oficiální cestou, co již je dávno veřejným tajemstvím

1) kolik těch střelců, Breiviků a Českých brodů bylo za 10 let - není to ani 1% z evropské/americké majoritní populace a vždy byli odsouzeni
2) kolik takovýchto teroristických útoků mají na svědomí ti, kdo vyznávají islám za posledních 10 let? - je to víc, než 10% z celkového počtu populace vyznávající tuto zvrácenou ideologii

To je opět jen bohapustá lež. Nemůžete věřit všem konspiračním webům, Aeronetům, Parlamentním listům a podobným nesmyslům. Jenom papouškujete lež, ke které nenajdete žádný alespoň minimálně věrohodný zdroj. za to ČT je opravdu důvěryhodný zdroj - od komunismu přes parodii na demokracii a pravdoláskařství zpět ke komunismu

Krňan - Bible, je přežitek, většina z nás se od ní oprostila a vnímáme ji již jen jako součást historie ze které je potřeba se poučit, abychom neopakovali chyby kterých se ve jménu "víry" tehdy dopouštěli

můj názor je ten, že jakékoliv náboženství je jen nástroj k ovládání tupého stáda, protože vesmír tu byl daleko před tím, než vzniklo vůbec nějaké náboženství, a bude existovat i po tom, co to náboženství zanikne
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 18:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 811
Registrován: 9-2008
Nechcete si to jít rozpatlávat někam jinam? Stejně se nakonec shodnete na tom, že se neshodnete.
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 18:45:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 1-2006
Taky se divím, že admin ještě nevzal vidle
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 20:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12563
Registrován: 5-2002
HB: zdejší expertstvo si je vědomo faktu zásadního rozdílu mezi současným přístupem církví k Bibli a současným přístupem islámu ke Koránu.
Jojo, zrovna nedávno vinohradská evangelická farářka použila v kázání verš z Bible, který by se dal docela snadno dogmaticky překroutit na povinnost křesťana stát se sebevražedným útočníkem. Fór je v tom, že to dnes žádné z křesťanských náboženství takto dogmaticky nevykládá...
FiJi
Čtvrtek, 08. prosince 2016 - 21:29:11  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Hajnej:
"Fór je v tom, že to dnes žádné z křesťanských náboženství takto dogmaticky nevykládá..."
Vy jste někdy slyšel něco vykládat náboženství? Přišlo za vámi pravoslaví a něco vám vysvětlilo? A to, že nějaký člověk něco vykládá nějakým způsobem vypovídá něco o lidech, kteří vykládají to samé jinak? Mohl byste nám ozřejmit, co Breivikův výklad evropských tradic vypovídá o vás?
Practicus
Pátek, 09. prosince 2016 - 04:03:43  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - budeme se opakovat, Breivik byl jeden, a to je jaké procento z celkové majoritní populace?
útoky v Paříži, Bruselu, znásilňovací vlna v Německu či švédsku má na svědomí mnohem více lidí, ve většině případů jistá minorita, která na západě a severu čítá cca 15 mil. tedy procentuelně z celkového počtu je na tom se závažnou kriminalitou hůř, než majorita

a když náhodou se někdo z té minority nejde společně s minoritou, dopadne takto

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslim-ve-Skotsku-po pral-krestanum-vesele-Velikonoce-A-za-ctyri-hodiny-427921
Muslim ve Skotsku popřál křesťanům veselé Velikonoce. A za čtyři hodiny...

https://www.thesun.co.uk/archives/news/1100811/muslim-shopkeeper- who-wished-christian-friends-happy-easter-knifed-by-islamic-fanat ic/?CMP=spklr-_-Editorial-_-TWITTER-_-TheSunNewspaper-_-20160325- _-News-_-408037326-_-Imageandlink
zde eng. verze
FiJi
Pátek, 09. prosince 2016 - 08:19:13  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus: Opět to máte špatně. Někdo, koho zařadíte do majority nebo minority za tohle vaše zařazení opravdu nemůže a není zodpovědný za to, co dělají ostatní lidé z té vámi vytvořené skupiny. Nebo vy jste snad zodpovědný za to, co udělal Breivik? Mám si kvůli Breivikovi na vás dávat větší pozor?
dohlib
Pátek, 09. prosince 2016 - 10:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 8-2014
Muslim ve Skotsku popřál křesťanům veselé Velikonoce. A za čtyři hodiny...

No a kdo ho asi zabil ? - zřejmě jeho souvěrci, kterým se nelíbilo, že se baví s křesťany...
Practicus
Pátek, 09. prosince 2016 - 14:11:01  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - jen říkám, že těch vadných kusů je v té minoritě víc, než v majoritě

viz třeba tohle
https://www.facebook.com/Europetoeuropeans/videos/116074729731197 8/
Practicus
Pátek, 09. prosince 2016 - 14:41:51  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - když to převedeme na ty bonbony, tak těch "evropských" je otráveno daleko míň, než těch "neevropských" (kde jich je většina)
FiJi
Pátek, 09. prosince 2016 - 15:57:36  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus:
"jen říkám, že těch vadných kusů je v té minoritě víc, než v majoritě"
Jenže tu majoritu i minoritu jste si určil sám, nejspíš aby vám to takhle vyšlo. Můžu postupovat úplně stejně jako vy, zvolit si nějaké arbitrární skupiny a dostanu stejně absurdní výsledky, jaké dostáváte vy. Vezmu si třeba ČR a skupiny si vytvořím podle obcí. Ve všech obcích v ČR je za posledních 10 let podíl teroristů přesně 0 %, s jedinou výjimkou Uherského Brodu, kde je ten podíl větší. Takže bychom si podle vás měli dát extra pozor na obyvatele Uherského Brodu, a nejlépe je asi deportovat. Nebo to vezmu v ČR podle etnické příslušnosti, a opět budu hledat teroristy. Romové - 0 %. Slováci, Ukrajinci - 0 %. Muslimové - 0 %. Etničtí Češi - více než 0 %, opět ten Uherský Brod.

Problém je v tom, že nemůžete lidi rozdělit náhodně do nějakých skupin, pak v těch skupinách udělat nějaké statistické šetření, a z něj pak vyvozovat závěry o všech členech té skupiny (kam jste je zařadil náhodně). Vždycky vám statisticky vyjde, že je nějaká skupina nejhorší, ale nevypovídá to vůbec o ničem.


Practicus:
"kde jich je většina"
Zase sprostá lež. Nejenom, že neumíte interpretovat statistické výsledky, ale vy si i ty výsledky bez uzardění vymýšlíte.
Krňan
Pátek, 09. prosince 2016 - 15:57:58  
Neregistrovaný host
37.48.48.156
Hungry bear, Hajnej: Doslovný (a tím radikální) výklad zmíněného Leviticu nezastává třeba katolická, evangelická či pravoslavná církev, řada křesťanských sekt ano. Analogicky třeba významná sunnitská autorita, imám káhirské univerzity Al-Azhar oponuje radikálnímu výkladu koránu, zatímco řada islamistických sekt, třeba IS, radikální výklad zastává. Tím neříkám, že to není problém, neříkám, že radikální islamismus není rozšířenější a nebezpečnější než radikální křesťanství, dokonce bych i souhlasil s názorem, že islám je mnohem náchylnější k radikálnímu pojetí než křesťanství. To, s čím nemohu souhlasit, je paušalizace (říkám to i proto, že se tohle blahosklonné "křesťané nejsou radikálové" může ve vašem pojetí kdykoli obrátit, pokud budete ke všemu přistupovat s takovým zjednodušením).
Practicus: OK, je to váš názor, že Bible je přežitek a náboženství zotročuje atd. atd., viz marxák a jiné. Jen si na tohle stanovisko vzpomeňte, až vaši političtí mluvčí Zemanova a Okamurova typu budou hlásat něco o křesťanské Evropě.
dohlib
Pátek, 09. prosince 2016 - 16:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 8-2014
Jen Vám chci připomenout, že tohle je Všeobecná ŽELEZNIČNÍ diskuse, ne politická diskuse ! O uprchlících a politice se diskutuje jinde. Nehledě na to, že tohle nemá smysl. Vždycky budou obhájci i žalobci...
Practicus
Pátek, 09. prosince 2016 - 17:22:34  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
FiJi - tak jak vysvětlíte to chování těch afghánců v Berlíně na tom videu? - rozhodně není první a ani nebude poslední - to podle Vás musíme strpět takovéto incidenty?
Pátek, 09. prosince 2016 - 17:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 1-2006
hlásat něco o křesťanské Evropě

Ono je potřeba rozlišovat slovo "křesťanská" ve smyslu náboženském a ve smyslu hodnotovém.


PS:
veškeré pokusy o debatu se sluníčkáři/vítači jsou totéž, jako bavit se s toxoplazmatickou myší o kočkách [ko]
FiJi
Pátek, 09. prosince 2016 - 18:01:58  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Practicus:
"FiJi - tak jak vysvětlíte to chování těch afghánců v Berlíně na tom videu? - rozhodně není první a ani nebude poslední - to podle Vás musíme strpět takovéto incidenty?"
Co na tom videu potřebujete vysvětlit? Že jste xenofob a neposuzujete lidi podle toho, jak se chovají, ale podle jejich domnělé národnosti nebo náboženství? To video není ani první ani poslední. Třeba před rokem byl v pražském metru pořezán cestující, s vážným zraněním krku skončil v nemocnici. Pachatelem byl - Slovák. Takovéto incidenty se dějí bez ohledu na národnost nebo náboženství pachatele. Jestli ty incidenty musíme strpět? No, pokud k nim něco přispívá, tak je to takové šíření nenávisti, jaké předvádíte vy. Jediné, co proti tomu můžeme dělat, je vyvracet každou vaší lež - třeba vám jednou dojde, že vytvářet si názory na základě lží není zrovna to pravé ořechové.
Pátek, 09. prosince 2016 - 18:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12565
Registrován: 5-2002
JxL: Ono na "gůglu"
Na Google nelezu, Jiříku - když už, tak na Wiki.

odkud čerpáš v pracovní době ta svá moudra
Neboj, my známe Tvůj mindrák - měl ses holt víc učit, mohl jsi taky mít práci, kde si můžeš místo rauchpauzy odskočit na net.
Ale třeba to, jak je to s blokováním měniče na 2M70, tam hledat fakt nemusím, to vím odjinud.

toho o některých záležitostech mnoho není.
Když užs mě na tu Wiki poslal, tak jsem si teď ve vlaku hezky početl, a to i v angličtině.
Je tam toho docela dost, ale "kupodivu" většinou o požadavcích na samosprávu, nacionalistech a unionistech. Katolíci a protestanti spíš okrajově.

Irsko má dlouhou historii, počínaje staviteli megalitů.
A tím chce básník říct co? Že ten konflikt má počátky už v té době? To asi ne, tím bys přece popíral své předchozí tvrzení. Nebo čím je tedy doba stavitelů megalitů relevantní pro pochopení IRA...?

Přečetl jsem si o něm desítky knih
V originále...?
Pátek, 09. prosince 2016 - 18:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12566
Registrován: 5-2002
FiJi: Vy jste někdy slyšel něco vykládat náboženství? Přišlo za vámi pravoslaví a něco vám vysvětlilo?
Áááá, panáček začal chytat za slovo, tak to už je s argumentací v koncích...

Ale neboj, farářů různých křesťanských směrů mám ve svém okolí docela dost, takže o mě starost mít nemusíš. Radši si zopakuj něco o přejezdech, vedle zas plácáš blbosti.
Pátek, 09. prosince 2016 - 18:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12567
Registrován: 5-2002
Krňan: To, s čím nemohu souhlasit, je paušalizace (říkám to i proto, že se tohle blahosklonné "křesťané nejsou radikálové" může ve vašem pojetí kdykoli obrátit, pokud budete ke všemu přistupovat s takovým zjednodušením).
Však já taky nepaušalizuju vinu, ale potřebu prověření. Až se nasbírají relevatní data, bude třeba možné plošné prověřování nahradit nějakým cílenějším - a nebo třeba ne. Ovšem pokud slepě rozevřeme náruč, nedozvíme se nic a budeme se divit.
00_Hex
Pátek, 09. prosince 2016 - 19:42:28  
Neregistrovaný host
94.113.87.102
Vina není kolektivní nýbrž individuální: teď jsem asi odpálil když už né nálož, tak alespoň granát
Krňan
Pátek, 09. prosince 2016 - 20:57:25  
Neregistrovaný host
37.48.48.156
Hungry bear: Hodnotové nebo náboženské chápání křesťanství - v obou případech to podle mě bez náhledu do Bible nejde, odtud má reakce na příspěvek, který napsal Practicus o Bibli jako přežitku. Jen samotné Desatero (kdo ho zná celé?) by mohlo být pro mnohé hlasatele tzv. hodnotově křesťanské Evropy zdrojem mnohých překvapení.
Jinak díky za připomínku - paušalizaci nemám rád ani u tolik oblíbeného škatulkování na sluníčkáře/vítače nebo naopak xenofoby/fašisty. Vždy raději polemizuji s konkrétním názorem. Nepochopil jsem, zda vaše poznámka mířila na mne, pokud ano, zajímala by mě vaše definice sluníčkáře/vítače.
Majkl007
Pátek, 09. prosince 2016 - 22:26:30  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"definice sluníčkáře/vítače"
Třeba tady je jedna pěkná: odkaz
Krňan
Sobota, 10. prosince 2016 - 08:07:56  
Neregistrovaný host
37.48.42.85
To je hezká definice. Vy někoho takového osobně znáte?
Sobota, 10. prosince 2016 - 08:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 6-2016
Majkl007: Pěkně sepsáno. V dalších odkazech jsem objevil pěkný ftip:

Saudská Arábie, porodnice

„Blahopřeju, máte dcerušku! Dítě i matka jsou v pořádku. Odpoledne je máte doma.“
„To je skvělé! A jak dlouho musím čekat než… no, víte… myslím sex…“
„Ku*va, Abdule, je to novorozeně! Počkej aspoň, než začne chodit.“

Ti, kteří se budou cítit předchozím textem uraženi, si jistě vygooglí pojem "nadsázka"[biggrin]
Sobota, 10. prosince 2016 - 08:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3030
Registrován: 3-2010
H: Když užs mě na tu Wiki poslal, tak jsem si teď ve vlaku hezky početl, a to i v angličtině.
==============
Já jsem tě odkázal na knihovnu, ne na Wikipedii. I tam jsou k vypůjčení knihy v originálu. Já umím pouze svou mateřštinu, ale v ní psanému textu rozumím a chápu ho[biggrin].
Sobota, 10. prosince 2016 - 09:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12572
Registrován: 5-2002
JxL: Já umím pouze svou mateřštinu, ale v ní psanému textu rozumím a chápu ho
Jenže u překladů se vždy nabízí otázka, jestli nebyl překládán jen určitý selektivní výběr...
Sobota, 10. prosince 2016 - 11:36:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3376
Registrován: 7-2011
Krňan:
"To je hezká definice. Vy někoho takového osobně znáte?"
Ano. vystupuje zde pod nickem FiJi.
[biggrin]
FiJi
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:12:52  
Neregistrovaný host
94.112.135.89
Bobik:
"Krňan:
"To je hezká definice. Vy někoho takového osobně znáte?"Ano. vystupuje zde pod nickem FiJi.
[biggrin]"
Výborně. V odkazovaném článku jsou jednotlivá tvrzení, které údajně tvrdí sluníčkáři, rozdělena pěkně do odstavců. Takže jistě nebude problém vzít to odstavec po odstavci a odkázat, kde jsem něco takového tvrdil. Určitě to bude vlevo dole, že?
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5551
Registrován: 8-2006
Evidentně je ale problém JÍT JINAM, protože tohle je ŽELEZNIČNÍ[kladivo] DISKUSE.
TRT
Sobota, 10. prosince 2016 - 17:42:19  
Neregistrovaný host
109.81.196.166
Ahoj, velice se omlouvám za OT.

Ale narychlo sháním nějakou statistickou tabulku, kde by byla vyjádřena délka elektrifikovaných tratí v EU. Minulý víkend jsem si nakonfiguroval na Eurostatu data, ale teď se k nim nemůžu za živého Boha znovu dobombardovat. Pokud byste je měl někdo u sebe/ našel je rychleji než já, byl bych rád, kdybyste je sem hodil ... moc by mi to pomohlo.

Díky.
Pytel sraček
Neděle, 11. prosince 2016 - 06:56:42  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Hajnej:Jenže u překladů se vždy nabízí otázka, jestli nebyl překládán jen určitý selektivní výběr
=====================
Což na Wiki určitě nehrozí, že? [biggrin][rofl][talker] Pan Myslivec zkrátka musí mít vždycky poslední slovo[kecal], i když mele pitominy. Asi jako Brouk Pytlík...
Neděle, 11. prosince 2016 - 08:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 839
Registrován: 2-2006
Pytel sraček: nazval jste se naprosto trefně, anonymní hrdino.
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Neděle, 11. prosince 2016 - 11:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2014
Tak já to vrátím k železniční diskuzi. Právě jsem zjistil, že dostat se do Ostravy na 8 hodinu vlakem je neřešitelný problém tedy dle Idosu i ČD. První je 5:22 Ex 121 s přestupem 4 minuty v Hranicích na Slezan Ex590. To jsem při tak velké konkurenci RJ, LE, ČD čekal, že pojede něco i dřív. Pokud mám schůzku v 9 hodin v Vítkovicích tak, abych jel vlakem den předem a platil hotel je fakt fajn a to si už spíše sednu do auta a udělám si z toho výlet na 2-3 dny.
Polaanek
Neděle, 11. prosince 2016 - 12:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 10-2004
No, toto je právě jedna z "výhod" konkurence. Brzké ranní a pozdě večerní prostě nejsou zajímavé, negenerují dostatečnou poptávku. Sám jste se o tom teď přesvědčil. Toto byl jeden z argumentů proti neřízenému otevírání trhu, a neobjednání vlaků ministerstvem, že se osekají první a poslední spoje.
Neděle, 11. prosince 2016 - 12:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 1-2006
Copak tedy brání MD objednat si spoje jen v "okrajových časech"?
Že by snaha "ukázat", jak to bez monopolu protéžovaného dopravce nejde?
00_Hex
Neděle, 11. prosince 2016 - 13:03:13  
Neregistrovaný host
94.113.87.102
"Jenže u překladů se vždy nabízí otázka, jestli nebyl překládán jen určitý selektivní výběr..."
Opačně se nabízí otázka zda jsou v originálním zdroji pravdivé a objektivní informace, obzvláště u společenskovědních témat
Neděle, 11. prosince 2016 - 13:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2014
Nevím tedy v jakém to bylo roce zpátky, ale myslím si, že nijak dlouho kdy jelo tuším Pendolino okolo 5 s příjezdem okolo 8. Je to možné? Jinak chápu, že poptávka je ráno spíše obráceně v relaci Ova-Pha, ale co ti co jezdí pracovně do Ova. Jako řešení je, ale dost drsné. Jet EN do Brna zde čekat cca 2-3 hodiny a pak pokračovat do Ostravy. Přitom odjezd z Prahy v 5 hodin si nemyslím, že by bylo nic neřešitelného a hlavně by to pak zapadlo do obratů vlaků zpět. Bohužel vše v "neatraktivních" časech.
Neděle, 11. prosince 2016 - 13:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 6-2016
Ke včerejšímu hlaváku:
https://www.novinky.cz/krimi/423310-trinactkrat-trestany-muz-hroz il-nemocnicim-bombou-policie-ho-dopadla-opileho.html
Na mě ten zmetek působí jako "mladík"...
Neděle, 11. prosince 2016 - 18:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 10-2010
Synek, po prozkoumání nového jízdního řádu, prohlásil, že u ČD ty jízdní řády dělá špion z Regiojetu.
Spojení Ústí nad Orlicí-České Budějovice se mu nezrychlí za to kvalitativně zhorší, protože vlak z-do Budějovic má míň vozů a v Praze mu ty nové expresy ujíždí o pár minut.
RukaNaRuceProc
Neděle, 11. prosince 2016 - 18:59:04  
Neregistrovaný host
188.246.111.252
Ahojte, taky se Vám prosím někdy stalo, že průvodčí při vracení označené jízdenky to podává tak, že zpomalí pohyb ruky a posune k Vaši ruce, že se dotkne na 2 sekundy Vašeho prstu ? Jako co to je ? Mi se to stalo potřetí. A i v jedné pizzerii se mi to stalo.

Navíc se mi to stalo i od zacvičované průvodčí - je to v pokynech, že tím mají říci, že dopravce je lidský ?
A nalákat v další volbě jízdy dopravcem.

Prosím, za konstruktivní odpovědi.
Neděle, 11. prosince 2016 - 20:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 10-2009
Budu zvědav na konstruktivní odpovědi na tuhle otázku. V tý pizzerii Vás taky lákal dopravce ke svezení?
Promiňte, že se ptám, ale Vy jste teplej? P.
RukaNaRuceProc
Neděle, 11. prosince 2016 - 20:14:40  
Neregistrovaný host
188.246.111.252
Re: je psáno ta průvodčí

Ne, ta pizzerie dokazuje jakoby se to dělo jako návod od nadřízených jak být lidský na hosty ... Co si myslet teda.
Neděle, 11. prosince 2016 - 22:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2748
Registrován: 8-2010
KarelF: Podobný problém mám já. Dostat se z Prahy do Olomouce na 8 hodinu s nějakou rezervou bude nově znamenat přestup od Ex do Brna v České Třebové. EC Hradčany se bohužel díky zastavení ve velkoměstech typu Červenka a Mohelnice zpomalí [angry]
jarda_va
Neděle, 11. prosince 2016 - 22:06:18  
Neregistrovaný host
212.67.81.5
Vsude v mediich je, ze novy GVD prinasi zrychleni, komfort a lepsi vozy pro cestujici, takze si nestezujte, stejne pojedete a nic jineho nez zvyknout si nezbyde....bohuzel, cestujici je az na kterem? Na poslednim miste...
Majkl007
Neděle, 11. prosince 2016 - 22:09:29  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
EC 121 v již minulém grafikonu měl příjezd do Olomouce v 7:43.
EC 121 v současném grafikonu má příjezd do Olomouce v 7:49.
To je těch 6 minut opravdu tak nepřekonatelný problém? Nebo se zase musí jen nadávat?
Neděle, 11. prosince 2016 - 22:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 8-2010
Majkl007: Ano, bohužel těch 6 minut je pro mě zásadních [sad] 10 minut je na přesun na Žižkovo náměstí je málo.
Blanka
Neděle, 11. prosince 2016 - 22:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2014
Vzpomínka na s novým GVD zrušenou žel. zastávku Praha-Smíchov Na Knížecí [masinka]
https://youtu.be/MCxI99wm5lg
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 07:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 10-2010
RukaNaRuceProc: To se mi ještě nestalo, asi nejsem takový fešák jako ty.
Majkl007
Pondělí, 12. prosince 2016 - 09:53:11  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Honza7887: OK, ale v tom případě se divím, že jsi se na toto spojení mohl spolehnout v minulém GVD, bo zpoždění 6 minut na příjezdu do Olomouce je u vlaků od Prahy naprosto běžné. Nebo tento ranní vlak dojížděl do Olomouce většinou včas?
Pondělí, 12. prosince 2016 - 11:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 8-2010
Majkl007: Většinou včas nebo třeba jsem nejpozději přijel na Žižkovo náměstí v 08:05 nebo v 08:10 což se ještě dá tolerovat [wink]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 5-2012
Emanuel šéf v rozhovoru pro Český rozhlas PLUS: Českým drahám by prospěla privatizace. Stát by neměl podnikat na železnici. Oceňuji ale Žaludovo vedení ČD. A vysokorychlostní vlaky by měly dostat prioritu.