Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Stavby v síti TEN-T předcházející | další

Stavby v síti TEN-T

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Stavby v síti TEN-T do 04. 08. 2016 Bkp 60 04-08-16  11:21
Archiv diskuse Stavby v síti TEN-T do 06. 10. 2016 Bugear 60 06-10-16  22:45
Archiv diskuse Stavby v síti TEN-T do 14. 10. 2016 H_k 60 14-10-16  08:36
   autor příspěvek
Libochovičák
Pátek, 14. října 2016 - 12:24:17  
Neregistrovaný host
90.176.59.107
Pružinskij: Prohlášení o dráze je sice závazný dokument, ale ten přídělce SŽDC zpracovává každý rok nový nejpozději 12 měsíců před platností ročního jízdního řádu. Osobně pak nerozumím tomu, když v bodě 3.3.1. zeměpisná identifikace jsou pořád údaje k 31. 12. 2012...
V platném prohlášení 2017 je např. revitalizace Česká Lípa - Liberec, která se přitom jen tak neuskuteční.
Dále kód P5 má i trať Benešov - Praha Uhříněves, kde je místy mezi Uhříněvsí a Říčany rychlost 140 km/h (uvažuji N horní rychlostníky), takže kód P5 nemusí pro trať 190 znamenat max. 120 km/h.

Souhlasím, že by jí bylo škoda zazdít na 120 km/h, jihočeský úsek zvládne i 160 km/h.
Těch 120 km/h si umím představit na 071, tam si myslím, že by šlo o dostačující rychlost.
Pružinskij
Pátek, 14. října 2016 - 18:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 4-2015
ten přídělce SŽDC zpracovává každý rok nový nejpozději 12 měsíců před platností ročního jízdního řádu.
Čemu nerozumíte na výrazu "Cílový stav"???

Vlakem už nejezdí, nebavilo je stát na chodbě, to je celé
Ano, tuhle pohádku jsme už slyšeli. A nemají 39 Kč na doplatek do jedničky (to platí každý stejně, včetně režistů), ale zato si hned našetřili na Superb. Příště tu o červený karkulce.

dráha je super, a dementní cestující radši kupují auta.
Na t190 se žádný přeplněný jedničky nedějí. Holt, když když něco musí ultrasockovat na jedničce, tak si postojí, to vystihl Mladějov na 100 % přesně.

V sobotu pojedu do Prahy a zpět (z Plzně) s přítelkyní, za 400 dvojkou, a nebo můžem za 800 jedničkou. Ale kdybych dal za dvojku 600 tak by jednička byla lákavější, souhlasím. [proud][proud] Ale kde je "pár desetikorun"?
Což je nějaká akční cena, protože skupinovka vyjde dráž. A k akčním se kupodivu počítají doplatky jinak.
Ovšem je to mimořádně trapný pokus o odvedení pozornosti z diskutované relace Plzeň - Písek na Plzeň - Praha. Do Písku žádný akce nejsou a doplatek stojí 39,- Kč. Vítej v realitě.
West code was broken.

Pátek, 14. října 2016 - 19:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11173
Registrován: 8-2004
Libochovičák:
"Osobně pak nerozumím tomu, když v bodě 3.3.1. zeměpisná identifikace jsou pořád údaje k 31. 12. 2012...
V platném prohlášení 2017 je např. revitalizace Česká Lípa - Liberec, která se přitom jen tak neuskuteční. "
Protože někteří jedinci při práci moc nemyslí.[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 16. října 2016 - 10:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5890
Registrován: 5-2002
. Do Písku žádný akce nejsou a doplatek stojí 39,- Kč. Vítej v realitě.

A supervýhodné jedničce přesto stačí půl vagonu a lidi jezdí autem. No chápu že očima režisty je to v pohodě. A přitom jde o rychlou trať kolem tragické silnice.
Neděle, 16. října 2016 - 20:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11178
Registrován: 8-2004
Dokumentačně z rekonstrukce úseku Čáslav - Golčův Jeníkov:









"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 16. října 2016 - 20:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11181
Registrován: 8-2004
Něco málo z Mladé Boleslavi zde.

A něco pro Bkp:

[biggrin][sad]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 16. října 2016 - 23:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 9-2008
Česká Lípa hl.n. 16. 10. 2016



"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Pondělí, 17. října 2016 - 08:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2012
Pružinskij: Trať 190: Podle téhle stránky (příloha 9 - passporty tratí) to vypadá, že cestujících bude poněkud více, než 2000. Samozřejmě, nejsem si jist, že vím, co znamená těch 5413 cestujících v nejsilnějším úseku, ale vězte, že na téma "kde se tady ti cestující berou", jsem často přemýšlel. Sídel o srovnatelné velikosti jako na 180 (Vejprnice 4000+, Tlučná 2500, Nýřany 7000, Zbůch 2200, Chotěšov 2800, Stod 3600 atd.) je tu míň (Plzenec 4000, Štáhlavy 2500, Nezvěstice 1500, Zdemyslice 600, Blovice 4000, Srby 200, Ždírec 500, Nepomuk 3800. Podle POVEDu je to ale druhá nejvytíženější linka v kraji (o fous za tou 180 v úseku Plz hl. n. - Domažlice) a empiricky jsem si dlouho ověřoval, že ranní a odpolední vlaky (Os i R) jezdí slušně zaplněné (s Plzeňskou linkou je to od pohledu slabší). Ono to může mít víc faktorů: Lidé jsou zvyklí na Nepomucké nádraží dojet autem (často jsou všemožná parkovací místa ráno dost plná), funguje tam návoz autobusy, to samé v Blovicích a snad i jinde. A hlavně, I/20 je pomalá - i ti největší střelci nejedou úsek Nepomuk - Olympie za míň jak 30 (do centra tak 40) minut. A odpoledne se často stane, že směrem z Plzně je to už od Olympie jednotka-dvojka-trojka-jednotka-dvojka-trojka až do Chválenic. Oproti tomu je Sp 1969 nádherné spojení, o čisté půlhodině (když jde vše, jak má) u R Plzeň-Nepomuk ani nemluvím. A to na Os jezdí koženková Bdt, koženková B (možná občas dehumus) a na trať se na většině míst (čestnou výjimkou třeba Štáhlavy) z pohledu cestujícího už desítky let pořádně nesáhlo. Zkrátka - zvoukolejnění, peronizace a zrychlení prozatím alespoň v úseku Plz. - Blovice a nasazení novějších vozidel by nebyly vyhozené peníze. Cestujících je dost. Zda by to samo o sobě jejich počty výrazně zvýšilo, však nemohu soudit.
Pružinskij
Pondělí, 17. října 2016 - 10:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 4-2015
S naprostou většinou souhlasím, až na závěr. (Zkrátka - zvoukolejnění, peronizace a zrychlení prozatím alespoň v úseku Plz. - Blovice a nasazení novějších vozidel by nebyly vyhozené peníze. Cestujících je dost. Zda by to samo o sobě jejich počty výrazně zvýšilo, však nemohu soudit.
Právě to, že jich jezdí dost, totiž může znamenat, že poptávka je už silně saturovaná a novými investicemi už převedete do vlaků jen malou, novou část cestujících. A efektivita investic se posuzuje mmj. podle nových nárůstů, ne podle stávajícího stavu (to by jsme diskutovali o např. údržbě).
Zdvoukolejnění + peronizace + zvýšení rychlosti jsou řádově stovky milionů až jednotky mld. Kč. Pokud o to Plzeňský kraj tolik stojí a prokáže návratnost podobně vysokých investic, klidně si může začít rozjezd podobného projektu za spolufinancování z evropských zdrojů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pružinskij.)
West code was broken.

Pondělí, 17. října 2016 - 21:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2012
Pružinskij: Váš pohled je samozřejmě také relevantní. Určitě víte o železnici víc než já a Vaše odhady budou snad přesnější. Vycházím z toho, že současných cestujících je tolik, že se vyplatí pro ně "něco udělat". Určitě existuje něco jako "psychologie dopravy" ale předpokládám, že i o tom víte víc. V poslední době se zdá, že snad konečně dojde na nějaké úpravy co se týče zmíněné silnice I/20 (obchvat Losiné a Chválenic). Všichni lidé, co se rozhodnou poté používat raději silniční dopravu, však rozhodně pojedou do Plzně, která rozhodně není nafukovací. Oproti tomu 190, kdyby zůstala stejná, bude furt obětí ironických připomínek lidí (mj. z mého okolí), kteří se o železnici nezajímají ani tak málo jako já - a část z nich jistě přesedne do aut. Peronizace by se IMHO hodila alespoň tam, kde dochází k přestupu na jiné vlakové spoje (Nezvěstice - přestup na 175, Nepomuk - přestup na 191 [a autobusy]). Zdvoukolejnění (omezily by se každoroční týdenní i delší výluky) a zrychlení pak chápu jak možnost "podojit" EU, dokud to ještě jde. Protože dalších 30 let už (opět podle mě) při stejné kvalitě poskytovaných služeb 190 tolik cestující neudrží.
Úterý, 18. října 2016 - 20:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 9-2008
Markvartice 17.10.2016:





Česká Lípa střelnice 18.10.2016


"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
sotous
Úterý, 18. října 2016 - 21:41:11  
Neregistrovaný host
92.62.225.101
Čáslav - Golčův Jeníkov - dnes z vlaku viděno pokrok i oproti nedělním fotkám, zde se maká opravdu rychle, /srovnej loňskou akci GJ - Vlkaneč/
Čtvrtek, 20. října 2016 - 23:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 9-2008
Česká Lípa střelnice 19.10.2016



"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Pátek, 21. října 2016 - 06:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6446
Registrován: 4-2003
Híhou, díky moc za pěkné fotky [wink].

Ovšem není si možné nevšinout jednoho totálního fujtajblu: V okolí vytržené výhybky na Střelnici se nepodbíjely pražce ve štěrkovém loži, ale v bahně [angry].

To jsem zvědav, jak dlouho správná geometrická poloha koleje v těchto místech vydrží [crazy].

Je fajn, že byly obnoveny Markvartice [wink].

Bohužel stále schází výhybna mezi Děčínem Východ a Benešovem nad Ploučnicí....[crazy]
M250.0
Pátek, 21. října 2016 - 07:57:32  
Neregistrovaný host
78.80.31.145
Je fajn, že byly obnoveny Markvartice [wink].

Vzhledem k tomu, jakej paskvil v jízdním řádu tím byl umožněn, tak by možná bylo lepší, kdyby tam zůstala hláska. [angry]
Mnohem užitečnější v dané oblasti by bylo bývalo obnovit Skalici, aby si Rumburáky nepředávaly zpoždění celý zbytek dne.
Honza_-_St.
Pátek, 21. října 2016 - 14:42:47  
Neregistrovaný host
83.240.79.58
Hroch: Velký díky za fotky.
Pátek, 21. října 2016 - 23:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11191
Registrován: 8-2004
Bram:
Souhlasím s M250.0. Nic proti Markvarticím, ale co přinesli (a proč je Ústecký kraj tak chtěl) k oslavě podle mne není. Zhoršení vazeb na Jedlové, zásadní zhoršení intervalu mezi Děčínem a Benešovem.[ko]

Híhou:
Díky za foto.[ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 22. října 2016 - 06:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6454
Registrován: 4-2003
Hroch:Nic proti Markvarticím, ale co přinesli (a proč je Ústecký kraj tak chtěl) k oslavě podle mne není. Zhoršení vazeb na Jedlové, zásadní zhoršení intervalu mezi Děčínem a Benešovem.

To nepřinesly Markvartice samotné. To přinesl požadavek Ústeckého kraje na úpravu jízdního řádu, který je sám o sobě nesmyslný.

Zprovoznění Markvartic je zcela v pořádku. Samozřejmě ne pohledem skrz standardní optiku SŽDC, která nechce vidět, že je potřeba mít i určité rezervy nejen pro objednanou dopravu, ale i pro ad hoc vlaky a dále také pro co největší stabilitu GVD. Takže místo zprovoznění žst. Skalice u České Lípy došlo raději k jejímu zrušení [crazy].

Opět musím připomenout, že v zatíženém úseku Děčín Východ - Benešov nad Ploučnicí neexistuje výhybna. Opět ideální přístup pro stabilitu GVD [crazy].
Sobota, 22. října 2016 - 11:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11194
Registrován: 8-2004
Bram:
Doporučil bych Vám ještě jednou přečíst si můj předchozí příspěvek. Zbytečně polemizujete s něčím jiným než jsem napsal.[ko]

Se názorem na Skalici souhlas.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 22. října 2016 - 19:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 840
Registrován: 1-2006
Bram, Hroch:

Problémem příznivců železnice zatížených na dopravní technologii je nedostatek soudnosti ve směru dosažitelnosti dalších cca 30 - 50-ti milionů Kč na dopravnu, jejímž smyslem mají být ad.hoc vlaky a co největší stabilita GVD (= občas jí možná využijeme, když něco nevyjde). Při tomhle přístupu to bude špatně naprosto vždycky, protože by se přeci dalo udělat ještě tohle a tohle, protože ruka páně je přeci otevřená. Znám případy, kdy bylo z těchto důvodů odargumentováno něco kolem deseti dopraven na šedesáti kilometrech s dvouhodinovým taktem osobáků, které to zvládají s jedním křižováním. Proti gustu žádnej dišputát. Proč mne neudivilo, že se to do realizace nedostalo? Má na to dráha prostředky nebo by si fanoušci dopravní techologie měli po celé síti dát dohromady priority?

Vnímám to jako názor, resp. pohled na svět, který respektuji, ač s tím nesouhlasím. To, co mi vadí (vyniká v tom poslední dobou Bram...), je arogance vyjadřování ve směru k těm, kteří mají rozhodování na hrbu, bez toho, že by stěžovatel znal konkrétní vstupy pro dané rozhodnutí. Zřejmě k tomu, abych někoho nařkl z diletantství, nejsou znalosti potřeba. [sad] Mám-li tyto znalosti, zřejmě vynáším svůj subjektivní náhled na něco, co mělo zůstat za dveřmi, s úmyslem poškodit konkrétní lidi/firmy. Proč? Nějaký nevyřízený účet? [sad]

Podrobnosti konkrétního případu neznám. Při pohledu do JŘ mi to, že by Markvartice byly potřeba, úplně nepřijde, ale pokud si o ně kraj řekl, asi s nimi má nějaké dlouhodobější záměry (např. kšeft pro KŽC?), a investorovi nezbylo než požadavek akceptovat.

Ve Skalici si patrně kraj neřekl a tím je to dané. Nezbývá než konstruovat GVD tak, aby to vycházelo. Žádnou tragédii v tom nevidím, jezdí se tak léta. Pokud to někdy bude potřeba (čti bude to mít návratnost, kraj si to vydupe nebo stát nebude vědět co s penězi do dráhy), nebude to stát zásadně víc než nyní. Říznout automatické hradlo a vložit doprostřed dopravnu se umí.
Sobota, 22. října 2016 - 20:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6462
Registrován: 4-2003
Vhd_sl:Mám-li tyto znalosti, zřejmě vynáším svůj subjektivní náhled na něco, co mělo zůstat za dveřmi, s úmyslem poškodit konkrétní lidi/firmy.

Aha, takže je nejlepší držet ústa a k ničemu se nevyjadřovat, ještě by se pak pode mnou mohla zhoupnout židlička. To je jeden z typických českých projevů. Pak se nedivme, že náš stát funguje tak, jak funguje a proč v mnoha oblastech jsou jinde na západ od nás dále.

Půjdeme li necelé století do historie, tak se můžeme ptát, proč se třeba v Německu již v období meziválečném rozběhla naplno elektrizace tratí a u nás nikoliv. Nebo proč v Německu výrazně pokročili s výstavbou ostrovních nástupišť, kdežto u nás nikoliv, obdobně lze srovnat situaci v oblasti zabezpečovacího zařízení či konstrukcím železničního svršku (kolejnice, upevňovadla) a dojdeme patrně ke stejným závěrům. Přitom Československo nebylo postiženo šílenými poválečnými reparacemi jako Německo a přitom Československo bylo v meziválečném období vyspělý stát. Někde se asi stala chyba a tato chyba přetrvává dodnes........

Jinak mne docela lichotí, že ačkoliv nepracuji na SŽDC, ani u žádného z projektantů železniční infrastruktury, tak jsem zjevně asi se svými komentáři mnohým nepříjemný. A to je dobře, jiné cíle, než budovat železniční síť s výhledem do budoucna, nesleduji. Sice mne to nebude uvěřeno, ale s tím už nic opravdu nenadělám [wink].


Proč? Nějaký nevyřízený účet?

Nikoliv, nemám potřebu si s nikým cokoliv vyřizovat [nene].

Ovšem jednodušší je to shodit do osobní roviny, neb takto se "záhada" snadno vysvětlí [biggrin].

Železniční síť je tu od toho, aby sloužila nejen současným, ale i budoucím potřebám. A dá se říci, že nároky na železniční síť rok od roku rostou, proto (zdaleka nejen moje) námitka třeba proti zrušení Skalice u České Lípy je zcela na místě. Nakonec patrně ukázkovým případem rekonstrukce nerespektující vývoj situace bude nejspíš i uvažovaná rekonstrukce žst. Malešice, kdy zůstane na běchovickolibeňském zhlaví dvoukolejné hrdlo a stanice bude protažena směrem na Hostivař a Zahradní Město. Přičemž by alespoň bylo dobré si položit otázku, zda nějaká stanice v těchto místech je vůbec potřeba a zda by i do budoucna nebyl opravdu lepší přesmyk v místech současného běchovickolibeňského zhlaví (kolejové propojení nechat pouze v jednom místě) a porovnat to i z hlediska nákladů na realizaci - prodloužení a rekonstrukce žst. Malešice také nebude za hubičku. Jistě, diskutující Hroch zmínil, že jsou jiná místa, která potřebují řešit daleko urgentněji, což určitě pravdu má. Proč ale má tímto uvažováním do budoucna být postiženo místo, kde vlaků bude s velkou pravděpodobností přibývat, mi jedno zdaleka není.....


Znám případy, kdy bylo z těchto důvodů odargumentováno něco kolem deseti dopraven na šedesáti kilometrech s dvouhodinovým taktem osobáků, které to zvládají s jedním křižováním.

Nic se nemá přehánět, to snad je jasné [wink].
Sobota, 22. října 2016 - 22:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 841
Registrován: 1-2006
Bram:

Úplně si nerozumíme. Narážel jsem na to, že ve jménu svých vizí soudíte a odsuzujete bez sebemenší znalosti obsahu konkrétních jednání, která k výsledku vedla. Pokud byste napsal, že se Vám to nezdá, bral bych to. Vaše vyjádření jdou ale do úrovně konkrétních obvinění ze zanedbání povinností při správě veřejného majetku a do nařčení konkrétních lidí, které neznáte, z pochybení. To je za hranicí mého vkusu, a obávám se, že i za hranicí platné legislativy. Tedy nepříjemný ne, jen je mi ze čtení Vašich řádků smutno. ;-)

Osobní rovina to také kupodivu nebyla. Neznáme se, takže předpokládám obě možné varianty Vašeho vztahu k lidem, které zde soudíte. Nic víc. OK, tedy nevíte a soudíte.

Ano, samozřejmě v předpokladech pro růst železnice s Vámi asi nelze nesouhlasit - resp. doufáme, že se to nedělá proto, aby se to zítra zavřelo. Na druhou stranu žijeme v době, kdy investor není v pozici, kdy by mohl z veřejných prostředků realizovat cokoliv jen na základě toho, že se technologové dohodnou, že by to k něčemu, bez konkrétních vyčislitelných přínosů, mohlo i být. Musí to požadovat minimálně kraj. Pokud mu současný stav vyhovuje, naplní se rezerva daná příslušným předpisem a vyjde-li to bez dopravny není o čem se bavit. Ostatně jsou i jiné způsoby jak docílit toho, že si rumburské vlaky nebudou předávat zpoždění (vozový park, věci traťovácké k docílení vyšších rychlostí ap.).

Na kterém místě nebude v budoucnu vlaků přibývat? O kolik vlaků by to mělo být zde víc a proč? Nechte to těm, co si s tím lámou hlavy na ministerstvech a na krajích. Ti mají definovat, jak má infrastruktura vypadat, a také tak činí. Hodnotit je budou až další generace podle reálného vývoje, který bude následovat. A tak to má být.

Snít můžeme, ale mělo by to mít nějakou úroveň. ;-)
Neděle, 23. října 2016 - 05:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6463
Registrován: 4-2003
Vhd_sl:Vaše vyjádření jdou ale do úrovně konkrétních obvinění ze zanedbání povinností při správě veřejného majetku a do nařčení konkrétních lidí, které neznáte, z pochybení.

Bohužel, ale tomu se nelze vyhnout. Stačí napsat, že třeba Skalice u České Lípy neměla být zrušena, nýbrž reaktivována a mám tu obvinění, které jde za konkrétními lidmi. Co s tím? Nezmiňovat se o této záležitosti? To bychom k-report mohli také rovnou zavřít.


OK, tedy nevíte a soudíte.

I tak to lze vidět. Ovšem jak jsem psal výše, tak mohu jen zopakovat, každá zmínka o čemkoliv, že mohlo být realizováno trochu jinak, je soudní řízení se zveřejněným závěrem.


Narážel jsem na to, že ve jménu svých vizí soudíte a odsuzujete bez sebemenší znalosti obsahu konkrétních jednání, která k výsledku vedla.

Ke mne se toho dostane kupodivu celkem dost, ale přišlo by mi hodně zvrhlé tu cokoliv zveřejňovat [wink].


Snít můžeme, ale mělo by to mít nějakou úroveň. ;-)

Ono je lepší občas snít a zmínit se předem, než se koukat na........na ne zcela vhodná řešení, abych to řekl velmi slušně. Jmenujme třeba Praha Řeporyje, Rudná u Prahy, Nučice, Loděnice, Vráž u Berouna, Beroun Závodí či Praha Braník, abych tedy byl blízko u Prahy nebo rovnou v Praze samotné.

Na kterém místě nebude v budoucnu vlaků přibývat? O kolik vlaků by to mělo být zde víc a proč? Nechte to těm, co si s tím lámou hlavy na ministerstvech a na krajích. Ti mají definovat, jak má infrastruktura vypadat, a také tak činí. Hodnotit je budou až další generace podle reálného vývoje, který bude následovat. A tak to má být.

Zásadní nesouhlas. Když nic jiného, tak se tu na problém alespoň upozorní a mnohdy se tu i probere. A vzhledem k tomu, že sem na k-report chodí mnoho lidí jak ze SŽDC, krajů, ministerstva dopravy, od projektantů železniční infrastruktury, tak si (zdaleka nejen) mé připomínky mohou alespoň přečíst. A klidně se tím mohou nechat zadarmo inspirovat, nebo si také mohou rovnou říci, že jsem blbec. Obojí je dovoleno [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Neděle, 23. října 2016 - 08:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2006
Bram:

Ale houby. Napsat, že si myslíte, že z těch a těch důvodů mělo být zvoleno jiné řešení, není problém - jde o Váš názor. Problémem je forma "... která nechce vidět, že je potřeba...", která je o předjímání a pomluvě, protože to nejste schopen dokázat (osobně si myslím, že to ani není pravda). Pokud pak navíc ve svém "svatém boji" ukazujete na domnělé pochybení konkrétních lidi, jako s těmi Malešicemi nebo s pražci do bláta, je to jako bych tu psal něco na způsob, že to netvrdím, ale myslím si, že byste mohl být i pedofil, ve smyslu tvrzení, kde se druhá strana nemá možnost bránit, protože informace, které by k tomu musela použít, jí neříkají pane + nemá to smysl, protože si lidi stejně budou myslet svoje...

K tomu, co se k člověku dostane, je potřeba přistupovat s troškou zdravého rozumu. Mám zkušenost s povídáním některých i o tom, co se dělo na jednáních, která jsem vedl. To, co o tom publikovali i zde (nebo mezi sebou rozhlašovali) bylo poměrně často o tom, že nebyli spokojeni se zadáním daného případu, a frustrace z toho, že si to představovali jinak, vedla k nepochopení daného řešení proto, že neměli zájem pochopit, jaké máme za daných okrajových podmínek možnosti. Pokud jsem se s těmi lidmi následně setkal, většinou jsme společně došli k tomu, že z možných řešení je zvolené sice netradiční, ale mezi volenými variantami má těch negativ nejméně. Šeptanda ale už žila svým životem, protože se to dávalo dál a dál k lepšímu s tím, jaké pitomosti jsou schopni za těmi dveřmi vymyslet. Věřím, že takových informací/drbů se k lidem, kteří s tím nemají nic společného, dostane nejvíce, a chápu, že výsledný obraz organizací působících na dráze je díky tomu poněkud pitoreskní.

Musel byste se dostat do hlav těm, kteří dávají dohromady zadání, a hodnotit co konkrétně bylo cílem daného zadání a nakolik byl cíl reálně naplněn, resp. proč nemohl vypadat jinak. Bohužel, každý potřebuje pro svou profesi peníze, a z úspor na řízení provozu, protože jiné peníze nejsou, se tedy financuje krom technologie pro řízení provozu leccos - od bezpečnost silničního provozu na kříženích, přes sny dopravní technologie v rovině úprav pro naplnění modelů a komfortu cestujících (výška nástupiště, vazba na další dopravní systémy, informační systémy...), přes splnění požadavků nových norem na věci, které s řízením provozu nesouvisí, až po opravné práce, na které z jiných hromádek nezbylo. Výsledek je kompromisem všech zúčastněných stran, kdy každá musí prokázat, že to, co chce, je opravdu nezbytné, a je to tak nutné brát, protože bez každé jedné z těch profesí to prostě nepojede tak, jak by po stavbě mělo.

S připomínkami byste se rovněž musel dostat k těm, kteří píší/diktují a schvalují zadání. Tam se láme chleba. Ostatní si sice přečtou, ale víc jak drobnosti v technickém řešení neovlivní. Neříkám, že se drobnostmi nedá lecčemu pomoci, ale nová dopravna prostě drobností, kterou by šlo proti zadání ovlivnit, není.

Otázkou je, zda obviněním z pochybení někoho k něčemu namotivujete. Že by se tak dalo pomocí politika dotyčného připravit o práci, tomu bych věřil, ale na jeho místě se (není-li někdo kdo má být dosazen) velmi pravděpodobně objeví jen další hračka, která navíc nedisponuje znalostmi/zkušenostmi a začíná od nuly. To nepovažuji za ideální výsledek.

Ke konkrétnímu případu Skalice. Staniční zařízení 3.kategorie potřebuje mít v přilehlém úseku nějakou rozumnou traťovinu, aby nebylo nutné kontrolovat konce vlaků a byly splnitelné další věci (vazba přejezdů do stavění odjezdů na trať ap.). To je jediný důvod, proč v rámci České Lípy nebylo obecně vhodné skončit u vjezdového návěstidla, ale bylo se potřeba prokopat někam, kde nějaké zařízení staniční funguje. Rozsah stavby tedy asi sice šel výkopem až do Nového Boru, ale jen vynuceně potřebami zařízení, ne tím, že by to bylo cílem stavby. Skalice tak je mimo oblast stavby a hláska byla zrušena jen díky tomu, že na nové traťovině, která vznikla potřebou úvazky do Boru, není potřeba + zrušení určitě vylepšilo ekonomiku řešení Lípy.
Neděle, 23. října 2016 - 12:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7132
Registrován: 5-2007
Vhd_sl: Len poznámka, SZZ 3. kategórie, vrátane elektronických stavadiel, na SŽDC s telefonikou (tu a tam dokonca aj na všetky smery) pomerne rutinne fungujú.
Neděle, 23. října 2016 - 12:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13055
Registrován: 12-2007
Vhd_sl:

Znám případy, kdy bylo z těchto důvodů odargumentováno něco kolem deseti dopraven na šedesáti kilometrech s dvouhodinovým taktem osobáků, které to zvládají s jedním křižováním.

Zcela konkrétně se zeptám: kterou trať/které tratě máte v této věci na mysli?
Neděle, 23. října 2016 - 12:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 4-2006
Kromě toho, že do ČL asi hned tak žádná trať TEN-T zaústěna nebude, bych skutečně nepřeceňoval možnost ovlivnění podoby nějakého projektu tím, že si zde někde něco přečte. Určitě i projektanti jsou jen lidé, ale ke každému projektu se mají možnost vyjádřit všechny relevantní složky SŽDC, včetně dopravců, objednatelů. Je to spíš pak už jen o nastavení priorit toho, k čemu má daná železnice vlastně sloužit, resp. jestli jde primárně o plnění nějakého konkrétního politického zadání. Ale to skutečně nějaké výkřiky na netu nemohou ovlivnit.

Ke konkrétnímu problému se vyjadřovat nehodlám, ale doporučuji v tomto případě přesun pod Jedlovou.
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
Neděle, 23. října 2016 - 13:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 8-2010
Dvě dokumentační videa ze včerejška (22.10.2016):

a) Trať č. 250 - úsek Golčův Jeníkov - Čáslav
https://youtu.be/HvUhxq5INHM

b) Trať č. 250 - úsek Sklené nad Oslavou - Žďár nad Sázavou
https://youtu.be/0TAc4yni3AI
Neděle, 23. října 2016 - 13:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 1-2006
Asdf:

O tom žádná - 9.3.10 z 342620. Bavíme se ale o obsahu norem a směrnic závazných pro danou aplikaci (mimo D3) a o čistém řešení s eliminací lidského faktoru na novém SZZ. V případě dané stanice je navíc otázka jak je uvažováno s ovládáním a tedy jestli by to stálo člověka navíc. Nevím, řešení neznám, ač je to v oblasti, kam se rád vracím, a až bude čas, rád se zajedu podívat - čímž díky Híhou za motivační fotky (i když nejde o TEN-T), které by mi v jiných tématech unikly. [ok]

David:

Sorry, z pochopitelných důvodů "nesmíme ani naznačovat". ;-) Ale v obecné rovině si to můžete aplikovat kdekoliv, kde se na trati křižují vlaky mezi dvěma uzly s vazbou. Co ještě je oprávněné v rámci ad.hoc + stability GVD a kde by dráha měla spíše uvažovat o zrušení dopravny, s tím, že k obnově dojde až v okamžiku, kdy bude potřeba pro pravidelná křižování. TEN-T se toto opravdu netýká. [happy]

Žlutý_petr:

Místo přesunu bych spíš debatu k těmhle mým výlevům (snad s Bramovým souhlasem) ukončil, protože je to spíš takové obecné o tom, kde jsou hranice, než o konkrétním řešení. Za sebe jsem napsal a vysvětlil vše co jsem měl potřebu, čímž nemám důvod pokračovat. ;-)
Pružinskij
Pondělí, 24. října 2016 - 15:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 4-2015
Peronizace ŽST Chodov. Necelý měsíc od "výkopu", dnešní stav:
Žst. Chodov:


Patkování, a vytržená zrušená vlečka "Nehyba cement"(?). Na předposledním snímku v pozadí dvoukolejná trať mimo "osobní" obvod.

Chodovské zhlaví žst. Nové Sedlo u Lokte:


Most už to má za sebou, probíhá montáž štíhlých výhybek.
West code was broken.

Pátek, 28. října 2016 - 12:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11209
Registrován: 8-2004
Vedle jsem vložil pár obrázků z Raspenavy a Frýdlantu.[wink]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 28. října 2016 - 20:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 12-2007
Vo Frýdlante sa blíži cieľová rovinka prvej etapy...
Ady
Sobota, 29. října 2016 - 11:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 8-2010
Na akci z Jeníkova do Čáslavi je spodek až na výjimky hotov + zasypán kamením. Od Čáslavi už se začala pokládat nová trať a od Jeníkova to podle pásů kolejnic (Donelli) vypadá taky na začínající pokládku. Je až neuvěřitelné, jak to každým dnem doslova roste před očima, možná proto, že se tam maká i v noci. Oproti poslední akci Vlkaneč - Jeníkov ohromný rozdíl [ok]
4581111
Sobota, 29. října 2016 - 13:19:23  
Neregistrovaný host
37.221.251.253
No to asi jo,ale práce tam je ještě hrozně moc a jestli bude stačit prodloužený termín dokončení o 10 dní,si jist nejsem,přestože se tam fakt maká.
Sobota, 29. října 2016 - 23:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11216
Registrován: 8-2004
4581111:
"No to asi jo,ale práce tam je ještě hrozně moc a jestli bude stačit prodloužený termín dokončení o 10 dní,si jist nejsem,přestože se tam fakt maká."
Kde jste přišel na prodloužení termínu?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
4581111
Neděle, 30. října 2016 - 21:35:51  
Neregistrovaný host
37.221.251.253
Pravdou je,že jsem to černé na bílém já neviděl.Pravdou taky je,jestli jim postačí těch 19 dní na dokončení této stavby,pak to jsou kabrňáci,je to jen dobře a pro příště si raděj zacpu uši,abych tu samou informaci nezachytl z více míst.
363084
Neděle, 30. října 2016 - 22:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 1-2010
Hroch: stačí pohled z okna vlaku a k tomu i nějaký ten "odposlech". Awataři sice dělají co mohou, na noční "nickolejáky" už momentálně vozí 3 vlaky štěrku,ale pořád tam toho chybí hrozně moc. Lidí se tam přes den motá hodně,ale té techniky zrovna moc není...
To nemluvím o úseku hned u vjezdu do GJ, kde ještě leží staré koleje a zřejmě to tak zůstane i po "konci" výluky
Neděle, 30. října 2016 - 23:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 9-2008
Česká Lípa hlavní nádraží 28. - 30. října 2016:
Mezi hlavákem a střelnicí jsou postavena nová cestová a seřaďovací návěstidla




Mosty přes Dubickou a Mánesovou jsou již (konečně) vybetonované. Mánesova ulice je dokonce průjezdná [auto] v obou směrech [ok]



Nová odbavovací budova a přístřešky:



První a třetí kolej položeny:



Na jižním zhlaví, 1. koleji předběžně položena nová výhybka pro kolejovou spojku


A nainstalována čidla čítačů náprav

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Pondělí, 31. října 2016 - 20:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11220
Registrován: 8-2004
363084:
"To nemluvím o úseku hned u vjezdu do GJ, kde ještě leží staré koleje a zřejmě to tak zůstane i po "konci" výluky"
Ano, část 2.TK se může udělat až po realizaci 1.TK, protože se posouvají obě koleje dovnitř oblouku (velmi schématicky zde). S tím se počítá.[happy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 05. listopadu 2016 - 19:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 12-2007
Frýdlant v utorok a dnes:
MM2016
Neděle, 06. listopadu 2016 - 20:12:51  
Neregistrovaný host
90.181.94.230
Pružinskij
Což je nějaká akční cena, protože skupinovka vyjde dráž. A k akčním se kupodivu počítají doplatky jinak.
Ovšem je to mimořádně trapný pokus o odvedení pozornosti z diskutované relace Plzeň - Písek na Plzeň - Praha. Do Písku žádný akce nejsou a doplatek stojí 39,- Kč. Vítej v realitě.


Na Plzeň - Písek lze koupit včasnou jízdenku za 99,- Kč. Základní 2. třída stojí 140,- Kč, 1. třída 182,- Kč. Odhlédnu-li od toho, že máte problémy s matematikou pro 1. třídu ZŠ (182 - 140 = 42), jste vedle i s tím, že jediná jízdenka Plzeň - Písek je za základní jízdné. V případě, že mám včasnou jízdenku, zaplatím za 1. třídu o 83 Kč víc.
363084
Úterý, 08. listopadu 2016 - 09:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 1-2010
prodloužení výluky Čáslav-G.Jeníkov už je oficiálně potvrzené


Trať 230 | (Praha -) Kolín - Havlíčkův Brod (a zpět)
Úsek: Kolín - Golčův Jeníkov Kraj: Kraj Vysočina, Středočeský kraj
Kdy: 16.09.2016 od 07:00 do 18.11.2016 15:00 Poznámka: plánovaná výluka

Výluka se opakuje v těchto dnech:

16. 9., 7:00 hod. do 28.11. 2016, 15:00 hod.

Popis:

Z důvodu výluky mohou vlaky v tomto úseku nabírat až 10minutová zpoždění.

Výluka prodloužena do 28. 11. 2016
Úterý, 08. listopadu 2016 - 18:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11236
Registrován: 8-2004
363084:
Prodloužení "výluky" na stránkách ČD sice nic neříká ani o tom, zda kolej bude/nebude sjízdná, ani o termínu dokončení, ale chápu, že tím došlo zjevně ke zmatení.[sad]

(Od 18. do 30.11. budou probíhat práce na zab. zař. (zejména přejezdy) - sic plánované, ale do detailu rozpitvané až při zahájení výluky koleje.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 11. listopadu 2016 - 09:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12378
Registrován: 5-2002
sotous: zde se maká opravdu rychle, /srovnej loňskou akci GJ - Vlkaneč/
Jestlipak on nebude rozdíl v okolním terénu, který je v úseku GJ - Čáslav mnohem příznivější...?
Pátek, 11. listopadu 2016 - 19:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11243
Registrován: 8-2004
Hajnej:
Spíš bych řekl, že záleží na tom KDO "maká".
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 13. listopadu 2016 - 20:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2016
Zdravím. Občas zaslechnu něco o tom, že MD nepovažuje Českou Lípu za uzel a chtělo by rozvázat přestupní vazby (tuším, že se tu o tom dokonce již někde diskutovalo). Mohu se zeptat, co je na tom doopravdy pravdy, případně zda je někde nějaký oficiální zdroj tohoto tvrzení?
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 00:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 9-2008
Česká Lípa hl.n. 12. 11. 2016










A jedna kuriozita na Děčínské
"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Bkp
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 10:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7579
Registrován: 8-2003
Když už na koridorech má dojít v rámci jiných akcí k zásahům do nějakých stanic zejm. v podobě rekonstrukce z poloperonizace na plnou peronizaci, počítá se třeba i s prodloužením užitných délek kolejí na hodnoty dneska v nákladní dopravě sledované?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 11:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 8-2010
ad Bkp:
....počítá se třeba i s prodloužením užitných délek kolejí na hodnoty dneska v nákladní dopravě sledované?

Počítá, minimálně na tratích zařazených do sítě TEN-T, kde je požadavek dle Nařízení komise č. 1315/2013 na možnost provozovat vlaky o délce 740 m. Dále platí TSI INF, kde je délka vlaku nákladní dopravy stanovena dle použitého dopravního kódu trati, takže defacto v dosti širokém intervalu 150 - 1050 m (obecně). Pro tratě TEN-T však platí dopravní kódy F1 (740 - 1050 m) a F2 (600 - 1050 m).

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 12:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6536
Registrován: 4-2003
Bram: Půjdeme li necelé století do historie, tak se můžeme ptát, proč se třeba v Německu již v období meziválečném rozběhla naplno elektrizace tratí a u nás nikoliv. Nebo proč v Německu výrazně pokročili s výstavbou ostrovních nástupišť, kdežto u nás nikoliv,...Přitom Československo nebylo postiženo šílenými poválečnými reparacemi jako Německo a přitom Československo bylo v meziválečném období vyspělý stát. Někde se asi stala chyba a tato chyba přetrvává dodnes........

Chyba je ve Vaší úvaze že předválečné Českoslovesko bylo ekonomicky na úrovni Německa. Nebylo - což se nijak nevylučuje s tím, že to byla vyspělá země. Stejně tomu tak nebylo ani 100 let předtím a není tomu koneckonců ani dnes.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 14. listopadu 2016 - 13:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 10-2007
Bram: Půjdeme li necelé století do historie, tak se můžeme ptát, proč se třeba v Německu již v období meziválečném rozběhla naplno elektrizace tratí a u nás nikoliv. Nebo proč v Německu výrazně pokročili s výstavbou ostrovních nástupišť, kdežto u nás nikoliv,...Přitom Československo nebylo postiženo šílenými poválečnými reparacemi jako Německo a přitom Československo bylo v meziválečném období vyspělý stát. Někde se asi stala chyba a tato chyba přetrvává dodnes........

Chyba je ve Vaší úvaze že předválečné Českoslovesko bylo ekonomicky na úrovni Německa. Nebylo - což se nijak nevylučuje s tím, že to byla vyspělá země. Stejně tomu tak nebylo ani 100 let předtím a není tomu koneckonců ani dnes.


Ano, přesně. Navíc hlavní podíl na zvětšení toho rozdílu tedy současný stav cca T = -20 let u nás oproti Západnímu Německu je dán odmítnutí Marshallova plánu.
Pondělí, 14. listopadu 2016 - 15:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6537
Registrován: 4-2003
hlavní podíl na zvětšení toho rozdílu

Tak podle některých odhadů je ten rozdíl nejmenší právě teď:-) Spousta lidí si neuvědomuje, že už před 150-200 lety bylo ekonomické jádro Evropy jinde, než u nás (tehdy v C a K rakousku Uhersku) a z toho vyplývaly hlavní odlišnosti ve vybavenosti infrastrukturou, míře urbanizace, atd.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Telini
Úterý, 15. listopadu 2016 - 21:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 10-2006
Video: Rekonstrukce žst. Horažďovice předměstí
Neděle, 27. listopadu 2016 - 19:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 12-2007
Frýdlant, 5 dní do konca výluky: