Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 29. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 29. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 14. května 2016 - 23:47:40  
Administrátor
Číslo příspěvku: 71825
Registrován: 4-2003
Na rakouském vnitru by žádné příplatky krom lehátkových/lůžkových existovat neměly.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 15. května 2016 - 08:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 1-2006
No, právě na rakouském webu jsem se to snažil naklikat, ale furt to píše jenom Ticket not available.
J. Kučera nereg.
Neděle, 15. května 2016 - 10:15:45  
Neregistrovaný host
82.117.130.25
Kajman: platí to co psal MZ, rozhodně ale doporučuju místenku k sezení koupit, a to za standardní cenu 3€. Kdyby to pokladní nešlo, tak ať to zkusí bez tarifního kódu :-)
Neděle, 15. května 2016 - 13:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 1-2006
OOK, děkuji za rady a vyzkouším.
FS
Pondělí, 16. května 2016 - 10:00:23  
Neregistrovaný host
85.71.8.157
Jaká by byla nejnižší cena pro 2 os + 2 děti(do 10 let) s koly (2velká,2malá) pro úsek Děčín-Kurort Rathen ? Vlakem jen tam, zpět na kolech.
Prý na DB dětské kolo berou jako zavazadlo, tedy nepočítají jako kolo ?
Pondělí, 16. května 2016 - 20:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 6-2007
Nejlevněji mi vyšlo toto:

313 Kč Děčín-Dolní Poustevna (4 osoby, 4 kola, v pokladně nebo eShopu ČD)
15.8 EUR Bad Schandau-Kurort Rathen (2 dospělí, 2 děti, 4 kola, v automatu VVO v Bad Schandau)

O převážení dětského kola zdarma nic nevím. Akorát kolem Norimberku (VGN) jsem vygooglil něco podobného.
Cca 130 Kč by se dalo ušetřit přestupem v Schöně (to ale znamená o 30 minut delší cestu).
FS
Pondělí, 16. května 2016 - 21:27:52  
Neregistrovaný host
85.71.8.157
Oto : díky za info.
To kolo se musí v každém vlaku platit znovu ? Bez ohledu na kilometry ?
Pondělí, 16. května 2016 - 22:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 6-2007
Ve VVO se platí podle zón, v ČR podle kilometrů.

Taky existuje Labe-Elbe pro kolo za 90 Kč. Ale ta platí pouze s Labe-Elbe pro cestujícího (která se zde nevyplatí).
Nebo mezinárodní jízdenka pro kolo (platná i dálkových vlacích bez ohledu na vzdálenosti). Ta stojí 10 EUR.
Úterý, 17. května 2016 - 08:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 5-2007
http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo-dopravy-vymysli-univerzaln i-tarif-pro-vsechny-dopravce-1mn-/ekonomika.aspx?c=A160516_211931 _ekonomika_fka
FS
Úterý, 17. května 2016 - 12:08:42  
Neregistrovaný host
85.71.8.157
Oto - koukám, že nejlíp to vypadá jet Rumburakem do Schöny, kolo je za 0,90 a osoby 1+0,50. Snad jsem ten tarif pochopil správně.
Úterý, 17. května 2016 - 12:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 6-2007
Ano, jak jsem psal, je to levnější o 130 Kč a ani nemusíte dělat "trik" s jízdenkou do Poustevny.
Ovšem nenavazuje to, na S-Bahn tam budete čekat 38 minut.
Úterý, 17. května 2016 - 12:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10341
Registrován: 5-2004
V tom případě ale bude ještě lacinější jet za vnitro do Žlebu a pak po břehu na kole do tý Šény... Za půl hodiny to ujede i malý dítě, po břehu je rovná asfaltová stezka. Kdys jsem to šel asi 44 minut pěšky. Jsou to nějaký 4 km.
Úterý, 17. května 2016 - 12:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 6-2007
V tom případě ale bude ještě lacinější jet za vnitro do Žlebu a pak po břehu na kole do tý Šény...

Ani ne. Vyšlo by to jen o 3 Kč levněji. Tarif MPS Sebnitz zde odpovídá zhruba vnitrostátnímu.
Na louce
Úterý, 17. května 2016 - 15:52:19  
Neregistrovaný host
46.135.1.253
Jo Petr vlček umí poradit pěknej pěškovlak :-D
Čtvrtek, 19. května 2016 - 18:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2015
Zas jednou prosím o kontrolu či radu, páč sháním lístek po trati PHA - OL, kde nejezdím často a tak možná neznám všechny akční, zvýhodněné a jiné jízdenky:
2 osoby (dospělí bez slev) v úterý brzo ráno Ústí nad Labem - Luhačovice. Po chvíli zkoušení mi vyšlo nejlíp včasné Teplice - Praha 69 Kč, Praha - Olomouc 209 Kč, Olomouc - Luhačovice 119 Kč. Celkem 397 Kč na osobu. Je to tak?

Díky.
MatesL
Čtvrtek, 19. května 2016 - 22:39:21  
Neregistrovaný host
88.103.87.103
Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat na jízdenku Euro Nisa Ticket. Plánujeme v sobotu ráno cestu z Prahy do pohraničí s využitím rychlíků na trati 070/080 (přestup Bakov) a dále s přestupem na bus, který tuto jízdenku uznává. Potřebujeme vědět jestli EuroNisa Ticket platí na dráze až z Bakova, nebo se na ní dá jet už z Prahy (protože na výčtu linek je ta platnost pro trat 070 napsaná nejasně.) Kdyby to někdo věděl, prosím napište, díky [happy]
Nesni
Čtvrtek, 19. května 2016 - 22:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 935
Registrován: 6-2014
jestli EuroNisa Ticket platí na dráze až z Bakova
Ano, platí až z Bakova nad Jizerou. Není to jen na dráze, třeba v autobusové lince Mladá Boleslav-Liberec taky neplatí už z Mladé Boleslavi, ale až ze Svijan nebo Příšovic.
Šmajchl
Čtvrtek, 19. května 2016 - 22:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 9-2011
Na http://www.zvon.de/cz/Jizdenky/ to je vcelku jasně vyznačeno, že až z Bakova. Případně tam je i pdf soubor s přehledem linek, kde platí. [wink]
spokojenýcestující
Pátek, 20. května 2016 - 12:47:39  
Neregistrovaný host
46.135.3.20
Letos jsem si koupil IN 100 za 19990 Kč k tomu doplatek za 5000 Kč

25.000 Kč na celý rok, když si vemu, že týdně dám Brno - Praha 3x Praha-Ostrava 3x a budu to držet celý rok, vydělím to, tak mě vyjde, že je to směšně levné..

Když si vemu auto, tak nový vůz mě vyjde na 1 200.000 Kč, když ročně najedu 30 - 50 tisíc km, brutálně klesá hodnota vozu, nafta apod, tak vlak vychází nejlépe ze všeho, co může být.

Momentálně kombinuji Škodu Superb LK a Railjet s Pendolinem, nemůžu si to vynachválit jak se železnice posunula, upřímně, kdybych nejezdil rád do Rakouska tak bych si ten Superb ani nekupoval a jezdil bych jen vlakem ..

Podle mě by si měl IN 100 koupit každý, kdo denně dojíždí víc než 50 km, vyplatí se to, kdykoliv kamkoliv, bez přemýšlení..
Pátek, 20. května 2016 - 13:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 8-2010
spokojenýcestující: Škoda, že o tuto výhodu možná brzo přijdete. Budou soutěže, noví dopravci a uznávání IN karet v ministerském tarifu se neplánuje a ČD se asi se soukromníky nedohodnou. Takže Vám IN100 bude platit jen někde. Holt pokrok nezastavíte.....
Upozornění: Mé příspěvky vyjadřují jen mé názory [happy]
Tento přípěvek není určen uživatelům "Mimoň" a "honza ...." a neočekává se od nich žadná reakce na tento příspěvek [pozor]
Pátek, 20. května 2016 - 13:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 8-2012
týdně dám Brno - Praha 3x Praha-Ostrava 3x a budu to držet celý rok
Hm, tak strávit život ve vlaku by se mi fakt nechtělo... To bych si Superblba vfplný palbě taky nekupoval, kdybych na něj měl akorát neděli po 3500 km za posledních šest dní ve vlacích a ve výhledu totéž.
Problém je, že to celé je nejspíš jeden velkej fejk, že... moc uvěřitelná třeba není ta péče o pokles hodnoty vozu, když by to nejspíš byla fleetová mašina a nákladová položka. A už vůbec o tom sotva bude někdo psát anonymně na G.rep [happy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Rybák
Pátek, 20. května 2016 - 18:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 5-2008
Podle mě by si měl IN 100 koupit každý, kdo denně dojíždí víc než 50 km, vyplatí se to, kdykoliv kamkoliv, bez přemýšlení..

Bez přemýšlení se to opravdu vyplatí kdykoliv kamkoliv, s přemýšlením se to překvapivě na mnoha trasách už tak nevyplatí a to především časově, počtem spojení či přestupů, vzdáleností nádraží atd. a realita ukazuje jak tomu vyjma hlavních tratí a příměstu skutečně je.
m04
Neděle, 22. května 2016 - 00:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 11-2013
Zdravím, nevím úplně kam svůj dotaz směřovat, tak to zkusim sem, protože jsem tu nebyl nikdy zklamán. :D

Příští týden v neděli pojedu Brno-Berlin a protože potřebuju z určitých důvodu jet co nejdřív, tak asi zvolim Metropol do Děčína, pak Skama do Drážďan a nakonec flixbusem do Bln. Jak zvolit jízdenku DC - DSD? Do Bad Schandau za 3€20 a pak do Drážďan za 6€20, nebo nějakou jinou? Stihnu kdyžtak v Schandau během 7 min koupit lístek?

A další otázka, trochu mimo tarif: je bezpečné cestovat Metropolem? Nejsem az tak ostrileny cestovatel a noční vlaky ve me vzbuzují dojem narvaneho špinavého vlaku, kde se krade ve velkým. Chtěl bych jet nejradši ve velkoprostoru, ale je řazen jen do Prahy :/
Neděle, 22. května 2016 - 01:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 6-2007
Je nějaký důvod, proč nemůžete jet jednoduše celou cestu bez přestupu Metropolem? To stojí na bahn.de 29 EUR, tj. jestli dobře počítám, zhruba stejně jako vaše kombinace 3 vlaků a 1 autobusu.

Případně můžete vystoupit z Metropolu v Praze a do Berlína dojet EC178 na Včasnou jízdenku. To vyjde ještě levněji (cca 22 EUR).
Nesni
Neděle, 22. května 2016 - 11:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 6-2014
m04:
Jak zvolit jízdenku DC - DSD? Do Bad Schandau za 3€20
Děčín hl.n.-Bad Schandau v tomto případě stačí jízdenka MPS za 63 Kč (koupíte ve vnitrostátní pokladně i v Brně).

Stihnu kdyžtak v Schandau během 7 min koupit lístek?
Za normálních okolností by to neměl být problém. Automat na jízdenky je na nástupišti.

noční vlaky ve me vzbuzují dojem narvaneho špinavého vlaku
Moje zkušenosti s Metropolem jsou jen v úseku Děčín-Praha a skoro pokaždé to byl nepříjemný zážitek. Vlak zoufale přecpaný, na WC netekla voda, zpoždění až 40 minut. Doporučuji místenku a zůstat vzhůru.
Neděle, 22. května 2016 - 16:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2016
Dobrý den,

měl bych několik otázek:

1) Narazil jsem na takovou zvláštnost (tedy aspoň z mého pohledu člověka, který necestuje vlakem příliš často), viz níže (ceny dle eShopu ČD).

a) Praha-Vídeň 25. 5. 12:52 - Vlak RJ 77 Antonín Dvořák
938 Kč

b) Praha-Břeclav 25. 5. 12:52 - Vlak RJ 77 Antonín Dvořák
339 Kč
Břeclav-Vídeň 25. 5. 15:56 - Vlak RJ 77 Antonín Dvořák
508 Kč

Proč je rozdělená jízdenka levnější než jedna celková?


2) Pokud jedu rychlíkem do zahraničí a v rámci ČR chci využít např. celodenní jízdenku, musím mít samostatnou jízdenku (pro zahraniční část) od poslední stanice v ČR, kde staví příslušný rychlík, nebo od poslední stanice v ČR na dané trati (taková stanice může být blíž k hranicím než stanice rychlíku)?

Děkuji.
Neděle, 22. května 2016 - 16:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 10-2010
Tomáš2016:

1) Důsledek (bordel)leteckého tarifu, kdy je cestujícímu cena jízdného vyvěštěna, aniž by cestující věděl na základě a podle čeho. Nejspíše na základě cenových kontingentů podle kilometrické vzdálenosti.
Dokonce se dá ještě ušetřit, když si koupíte Včasné jízdenky Praha-Brno a Brno-Břeclav.

2)Pokud máte síťovou jízdenku, tak ta platí až do Pohraničního přechodového bodu, např. Břeclav Gr., Zebrzydowice Gr. ...
Pohr. přechodový bod je pojmenován vždy po některé pohraniční přechodové stanici. Navazující (mezinárodní) jízdenku stačí mít až z tohoto bodu.
Rovněž do bodu GR. lze vystavit běžnou vnitrostátní jízdenku ČD.
Seznam přechodových bodů (str. 10-11)
Příští rok bude ve znamení piva! [jidlo][kladivo]
Já nevím, kde se to v člověku bere, ten neklid, co ho tahá z místa na místo. Co mu nedovolí aby se usadil, aby byl sám se sebou spokojený jako většina ostatních. Já prostě nemůžu zůstat na jednom místě, vážně, fakt.
Neděle, 22. května 2016 - 16:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2016
Ještě by mě zajímala jedna věc, ale nevím, jestli tu na to není lepší kategorie, tak to píšu samostatně:

Nejsou někde k dispozici návrhy tras pro cestování s víkendovými či letními jídenkami po ČR včetně několikahodinových přestávek určených k prohlídce příslušného místa? (Místa by měla být zajímavá pro děti školního věku.)

Něco ve stylu tři hodiny vlakem ze stanice A do stanice B, tři hodiny prohlídka místa (město, přírodní či technická zajímavost...), dvě hodiny vlakem do stanice C, nocleh, prohlídka místa, tři hodiny cesta do stanice D, prohlídka, návrat do stanice A...
(Stanice A je ve středních Čechách, ale není - aspoň v případě letních jízdenek - problém přesunout se vlakem k jinému výchozímu bodu.)

Samozřejmě mohu vymýšlet i sám, ale každá inspirace dobrá. [happy]

Děkuji za případné tipy.
Neděle, 22. května 2016 - 17:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 5-2016
Tobik: Děkuji. Pokud jsem se teď dobře díval, Včasná jízdenka není vázána na konkrétní datum (samozřejmě pokud si nebudu kupovat místenku do určitého spoje)?

Jinými slovy, když koupím Včasnou jízdenku měsíc "před prvním dnem platnosti jízdenky", tedy koupím ji např. 1. července, mohu s ní jet 1. srpna, ale třeba i 1. října? Nebo je doba použitelnosti nějak omezena?

Omlouvám se za možná naivní dotazy, ale naposledy jsem častěji drahou jezdil před lety, od té doby všelijakých variant slev přibylo.
Neděle, 22. května 2016 - 17:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 10-2010
...Zvláštní ujednání, str. 33-34

platnost jízdenky je 2 dny, přičemž jízda musí být nastoupena 1. den platnosti a pro cestu musí být dodržena podmínka použití povinného přeshraničního vlaku, který je na jízdence vytištěn

Povinný vlak má cestující povinnost použít v celé jeho trase v rámci uzavřené přepravní smlouvy.
Příští rok bude ve znamení piva! [jidlo][kladivo]
Já nevím, kde se to v člověku bere, ten neklid, co ho tahá z místa na místo. Co mu nedovolí aby se usadil, aby byl sám se sebou spokojený jako většina ostatních. Já prostě nemůžu zůstat na jednom místě, vážně, fakt.
m04
Neděle, 22. května 2016 - 17:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 11-2013
Oto: Dekuji moc, te nabidky na bahn.com jsem si nevsiml. Dívam se ted na to a vypada to, že mám problém - jedu za tyden v nedelí, ale systém mi nabizi pouze zaslaní jizdenky poštou. Ty 4€ prežiju, ale doručení do 8 dnu? Jak to mám vyresit, kdyz to do že doby neprijde? Nejde to vyresit jinak?
Neděle, 22. května 2016 - 17:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2016
Tobik: Já měl na mysli Váš "vnitrostátní" návrh Včasné jízdenky Praha-Brno + Brno-Břeclav (odkaz hovoří o zahraničních jízdenkách).

Ale pokud to po dalším čtení dobře chápu, Včasnou jízdenku musím koupit na konkrétní den (i kdybych neprováděl rezervaci), volnost mám ve výběru spojů na příslušné trati.
http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/- 4983/
Neděle, 22. května 2016 - 18:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 10-2010
Vnitrostátní Včasná jízdenka platí jako každá jiná jízdenka do 24 hod následujícího dne; jízdu nutno nastoupit první den platnosti; případné přerušení cesty (= někde vylezu a pojedu až dalším spojem) až po 101 a více km od startu.
Příští rok bude ve znamení piva! [jidlo][kladivo]
Já nevím, kde se to v člověku bere, ten neklid, co ho tahá z místa na místo. Co mu nedovolí aby se usadil, aby byl sám se sebou spokojený jako většina ostatních. Já prostě nemůžu zůstat na jednom místě, vážně, fakt.
Neděle, 22. května 2016 - 19:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 6-2007
Dívam se ted na to a vypada to, že mám problém - jedu za tyden v nedelí, ale systém mi nabizi pouze zaslaní jizdenky poštou. Ty 4€ prežiju, ale doručení do 8 dnu? Jak to mám vyresit, kdyz to do že doby neprijde?

No jo, to jsem si nevšiml. Myslel jsem, že už jsou všechny dálkové jízdenky mezi ČD a DB elektronické, ale Metropol je asi výjimka.
Ale mělo by to jít za stejnou cenu koupit i v mezinárodní pokladně ČD (ovšem počet jízdenek za tuto cenu je omezen, stejně jako v eShopu).

Jinak zbývá možnost, co jsem popsal výše. Dojet Metropolem do Prahy (Včasná jízdenka Česko 219 Kč v eShopu ČD) a pak EC178 do Berlína (Včasná jízdenka Evropa 386 Kč v eShopu ČD). Příjezd do Berlína je pak v 11h, tedy cca stejně jako ten Flixbus.
m04
Neděle, 22. května 2016 - 19:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 11-2013
Mezinárodní pokladny CD maji propojení na rezervační systém DB? Protoze eShop nabízí jen mezinárodní jízdné.
Neděle, 22. května 2016 - 19:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 6-2007
Mezinárodní pokladny pracují s evropským mezinárodním rezervačním systémem (myslím že se stále jmenuje ARES) a tyto Sparnighty by v něm měly být.
eShopy vznikly později než ARES a prodávají mix vnitrostátních a mezinárodních nabídek (pomocí napojení na ARES), a to ne všech, jen těch, co tam někdo zadal naprogramovat.

Pokud byste narazil na neschopnou pokladní, tak ať zkusí čísla vlaků 476 (vozy Berlin-Budapest) i 60406 (vozy Wien-Budapest), tarifní kód 65 (případně 66 nebo 67).
Rezervace je v ceně a vyplatí se zkusit i lehátko, nemusí být vždycky dražší než místo k sezení.
Babilon
Neděle, 22. května 2016 - 20:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3070
Registrován: 12-2007
Nejsou někde k dispozici návrhy tras pro cestování s víkendovými či letními jídenkami po ČR včetně několikahodinových přestávek určených k prohlídce příslušného místa?

Výlety přes celou republiku s přesným itinerářem jsem neviděl, ono je to těžké, když každý bydlí někde jinde.

Tipy na výlety najdete např. na stránkách ČD (sekce Volný čas), případně v časopise ČD pro Vás. Inspirací může být brožura Poznej Česko (prodává se v trafikách - zatím jsem neviděl, tak nevím, jestli to za to stojí), kterou zmiňuji kvůli tomu, že jsou tam kupóny na slevu regionálních síťových jízdenek.
Anebo strýček G., který po zadání "tipy na výlet s dětmi" nabízí asi milion stránek, které se tím zabývají.
Neděle, 22. května 2016 - 22:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2016
Babilon: Děkuji! "ČD pro vás" vypadá zajímavě, právě něco na způsob rubriky "Cestování po krajích ČR" jsem měl na mysli. A jestli si vzpomenu na Poznej Česko, zkusím nahlédnout (ta 25% sleva z ceny regionální jízdenky brožuru víceméně zaplatí).

Odkazy pro případné další zájemce:
ČD pro vás: http://www.cdprovas.cz/archiv-magazinu
Poznej Česko (str. 2): http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/C489FF2D-9884-462A-B45F-80D0CF9CB DD7/0/160415PTV7.pdf
m04
Neděle, 22. května 2016 - 22:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 11-2013
Oto: Dekuju za rady, ovšem jsem stejně nepochodil. Jediný, co mi byli schopni nabídnout, byla SparNight za 49€ pod kódem 65. Nezapomněly samozřejmě obě dvě zopakovat, ze nemají s DB nic společného a ze to je jejich akční kontingent, který se jim v systému neobjevuje. Tak nevím, jestli napsat někomu v Praze, jestli by zkusil ČD Travel? Nebo s tím presedanim v Praze no.. Ale uprimne, čekat tam mezi 4:30 a 6:30 se mi moc nechce
Neděle, 22. května 2016 - 22:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 6-2007
Tak to je zajímavý, myslel jsem, že pro Sparnight je kontingent společný (alespoň u CNL Praha-Zürich jsem pozoroval korelaci mezi nabídkou eShopu DB a ČD).

Ale můžete vlastně jít do kanceláře ČD Travel nebo Student Agency, ti mají terminál DB.
https://www.bahn.com/i/view/CZE/cs/about/overview/db-agentury-v-c r.shtml
ČD Travel v Brně není, ale StudentAgency je na Náměstí Svobody 17.
Je možné, že tam bude jízdenka o 2 EUR dražší. DB si takovou přirážku za osobní prodej účtuje.
m04
Neděle, 22. května 2016 - 22:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 11-2013
Do Student Agency jsem si volal odpoledne, slečna na infolince mi řekla, že do systému DB maji přístup pouze pobočky v Praze.
Pak se můžou ČD s DB divit, že do Berlína jezdí 90% lidi autobusem, když si člověk nemůže ani normálně koupit jízdenku :/
Neděle, 22. května 2016 - 23:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 6-2007
Na ostatní vlaky (denní EC) jízdenku koupíte. Dokonce ji nemusíte ani tisknout, stačí ji mít v mobilní aplikaci.

Problém je jen noční Metropol, otázka je, nakolik DB stojí o cestující nastupující v 01:27 v Brně. Ten vlak jezdí hlavně kvůli lidem z Vídně a Budapešti, kteří s ním jedou celou cestu a platí více ...
m04
Pondělí, 23. května 2016 - 00:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 11-2013
Já vím, jen mě štvou složitosti u Metropolu. A to, co říkáte, je mi jasné, akorát kdyby šel lístek na Metropol vytisknout, tak tohle vůbec nemusíme řešit. Ale dekuji moc za pomoc!
trpi
Pondělí, 23. května 2016 - 22:54:00  
Neregistrovaný host
86.49.44.223
Jde koupit lůžko do Bohemie na trasu Praha - Ostrava. Sice mi to přijde jako zbytečnost na tak krátký úsek, ale kolega si ho opravdu přeje. Eshop nabízí možnost zakoupit lůžko z Prahy na Slovensko, ale jen do Ostravy ne, je to řešitelné?
Díky
Úterý, 24. května 2016 - 10:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2552
Registrován: 9-2005
V novém PTV 9/2016 je info o letošní Jízdence na léto.
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/C4D0D0EC-76BE-41F5-B6EC-5B366763C 8D1/0/160513_PTV9.pdf
Marek T.
Úterý, 24. května 2016 - 17:16:15  
Neregistrovaný host
90.181.85.197
V novém PTV 9/2016 je info o letošní Jízdence na léto.
To se čekalo. Jen je nepochopitelné, že toto vydání z 13. května bylo zveřejněno teprve dnes (vždyť již tento pátek by mělo vyjít č. 10). Asi nás chtěli lidé z ministerstva udržet v napětí co nejdéle.
ČD info
Úterý, 24. května 2016 - 20:48:59  
Neregistrovaný host
77.48.31.3
trpi: Vnitrostátní lehátka a lůžka lze zakoupit pouze v pokladně.
Nechic
Středa, 25. května 2016 - 21:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 4-2010
ČD info: A jde to předem a na metropol Břeclav - Ústí taky? A kolik to vyjde?
Čtvrtek, 26. května 2016 - 11:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 2-2007
Ahoj vsichni, poradite levnou variantu prosim? Jeden dospely s In25, druhy bez, dve kola. Decin-Otrokovice, jen nevime, kdy. Bud 30. nebo 31.5.
Diky!
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Včasná jízdenka
Čtvrtek, 26. května 2016 - 13:52:46  
Neregistrovaný host
82.117.130.25
ad Pospec: Včasná jízdenka přes eshop Děčín - Zlín? 359/469 (In/bez) a + kola
Čtvrtek, 26. května 2016 - 16:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2015
Pospec: tento týden jsem kupoval jízdenky pro tátu a jeho kamarádku na podobnou trasu (Ústí nad Labem - Luhačovice). Po tom, co jsem strávil u počítače asi hodinu zkoumáním všech včasných variant a vycházelo mi to nakonec na: Teplice - Praha (levnější než z Ústí), Praha - Kolín, Kolín - Olomouc (bylo nutno rozdělit kvůli místence z Kolína) a Olomouc - Luhačovice, jsem na to rezignoval, koupil obyčejný jízdenky a zaplatil to ČD bodama. Táta mi dal za každou jízdenku pajdu a byl spokojenej :--).
Čtvrtek, 26. května 2016 - 16:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 6-2007
Ano, zrovna na tuto dlouhou trasu se body vyplatí. Jednosměrná jízdenka totiž stojí 200 bodů bez ohledu na vzdálenost ...

Až budete vědět, který den jedete, tak kupte Děčín-Ústí + Teplice-Praha + Praha-Otrokovice. Celkem za 318+368. Kola samostatně na celou cestu vyjdou včetně rezervací na 155+155.

Taky je možné kola nakupovat v eShopu současně s jízdenkama pro lidi, pak máte rezervaci pro kola zdarma. Ale pak ty jízdenky pro kola budou taky dělené, takže to vyjde cca nastejno.
Čtvrtek, 26. května 2016 - 20:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3135
Registrován: 2-2007
Oto a ostatni, diky moc.
Oto, eShop pouzit nemuzeme, mame jen hotovost. Muzeme si to Vami navrhovane deleni koupit na kterekoliv pokladne?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pátek, 27. května 2016 - 11:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2015
Když chci jet za tejden (čtvrtek) do Olomouce z Prahy a budu mít IN100 :--), tak co pro to musím udělat? Jasně, koupit si místenku, ale jakou, má smysl ta do 1.třídy nebo stačí do 2.? V tomhle se nevyznám, tak si nechám poradit, dík.
Pátek, 27. května 2016 - 11:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6555
Registrován: 5-2007
Byll: Závisí od toho, akým vlakom. Ak chcete ísť Ex/EC 2. triedou, tak samozrejme nepotrebujete nič Na prvú triedu potom potrebujete polovičný doplatok do 1. triedy.

Ak chcete pendolínom, tak do 2. triedy musíte mať miestenku do 2. triedy a do 1. triedy potrebujete opäť miestenku a aj ten polovičný doplatok. Či sa oplatí 1. trieda závisí na účele. Ak sa jedná o plnší vlak, chcete pracovať a nebudete mať úplne čas napr. na svačinu, tak Vám môžu služby 1. triedy prísť vhod.
Pátek, 27. května 2016 - 12:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2015
Asdf: dík a omlouvám se, napsal jsem to nepřesně, EC je mi jasný, tím jezdím furt, zapomněl jsem napsat, že mi jde o Pendolino, kterým jsem nejel asi 5 let, tak teď nevím přesně ty pravidla s IN100 (a myslel jsem IN100 + celoroční 1. třída)
Neděle, 29. května 2016 - 12:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 5-2007
[ok]
http://ekonomika.idnes.cz/drahy-rozsirily-nabidku-letniho-neomeze neho-cestovani-jizdenka-na-prazdniny-1xz-/eko-doprava.aspx?c=A160 528_104253_eko-doprava_suj
Dotaz k eshopu ČD
Neděle, 29. května 2016 - 17:43:46  
Neregistrovaný host
93.89.144.5
Potřeboval bych poradit. Poprvé budu kupovat jízdenku přes eshop ČD a mám pár dotazů:
1) je vnitrostátní jízdenka vázaná na uvedený spoj na jízdence?
a za 2) koukal jsem, že platba probíhá přes platební portál ČSOB nebo přes PaySec. Ale já mám Českou spořitelnu a portál PaySec na konci června končí, takže jak to probíhá, jsem v tom úplný začátečník? děkuji
Neděle, 29. května 2016 - 18:07:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 8-2010
1) Ne, pouze u SuperAkčních jízdenek (tam i naskočí upozornění, že je nutné použít vlak uvedený na jízdence)

2) Platba probíhá normálně přes platební bránu (myslím, že to je opravdu ČSOB). Taky jsem u ČS a nikdy jsem neměl s platbou problém.
Upozornění: Mé příspěvky vyjadřují jen mé názory [happy]
Tento přípěvek není určen uživatelům "Mimoň" a "honza ...." a neočekává se od nich žadná reakce na tento příspěvek [pozor]
Neděle, 29. května 2016 - 19:06:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6562
Registrován: 5-2007
2) To, že je platobná brána ČSOB neznamená, že tam nejdú použiť definované platobné karty podporujúce 3DSecure (Visa, Mastercard, Dinners Club) ľubovoľnej banky/iného vydavateľa. Nie sú s tým spojené žiadne ďalšie poplatky a nedochádza ani k zníženiu bezpečnosti (napr. v prípade, že Vaša banka podporuje k 3Dsecure platbám dvojfaktorovú autentizáciu, zostane táto zachovaná).