Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 28. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 28. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Jeho Vysost
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 13:48:01  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
RJ je komerčný spoj jedine pre ľudí, ktorí prekračujú hranice. Minule Vianoce boli plné sťažnosti a posmechu, že RJ zdrazil, ale napr pri prekročení hranice leteli ceny astronomický hore, takze listok do Kosic stal 2000czk. Netreba sa teda čudovať likvidácii cezhraničnej dopravy, keď sú cestujuci len dojnou kravou. A presne preto je najlepšie prenechať medzištátne spoje súkromníkom, ktorí žiadne podobné cezhraničné tarify nemajú. Klasický príklad Praha Bratislava cena vyssia o 75% len kvoli prekročeniu hranice, podobne cez Zilinu. Žiadne medzinárodné prirážky.
Jeho Vysost
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 13:50:34  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
To zvýšenie platí pre CD, po Ostravy sa viac oplatilo CD, ďalej už bol lacnejší RJ a LE tak prepálil ceny, že mal poloprázdne súpravy.
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 14:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 8-2010
T_._H_.:
"Obdoba IN-karty 25% existovat nemusí, pokud bude jízdné ve výši cca zákaznického jízdného. To jen ČD vytvořily v mentalitě některých lidí propojku, že IN-karta rovná se nějaká sleva - nikoli, je to jen průkaz na "běžnou" cenu, takže když ji dostane každý a rovnou, není kartička potřeba."

Však GWTR bude mít IN kartu 25% vlastní akorát se bude jmenovat "Čtvrtka" a bude platit jen v rychlících Plzeň-Most [biggrin] Fakt výhra [happy]
Dan38
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 17:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 4-2006
Mám dotaz k nákupu na eshopu ČD:

Pokud zakoupím 2 jízdenky s různou slevou pro dvě osoby jedoucí společně ve stejný den a trase, mohu použít pouze jeden osobní průkaz (v tomto případě in-kartu)? Anebo je nezbytně nutné uvést pro každou osobu zvlášť osobní průkaz a jméno? Kódy transakce budu mít samozřejmě dva, pro každou jízdenku zvlášť, jde mi ale o ty osobní průkazy. Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem dan38.)
Babilon
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 17:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3229
Registrován: 12-2007
Kódy transakce budu mít samozřejmě dva, pro každou jízdenku zvlášť
Proč samozřejmě? Pokud si to zadáte jako dvě různé jízdenky, pak jsou potřebná dvě jména (čísla průkazů se už mimo InKartu nezadávají).
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 17:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 6-2007
Pokud zakoupím 2 jízdenky s různou slevou pro dvě osoby jedoucí společně ve stejný den a trase, mohu použít pouze jeden osobní průkaz

Pokud je to jeden doklad (tj. 1 položka košíku, jméno cestujícího zadáváte pouze jednou, jeden kód transakce), tak ano.

U více dokladů jsou pravidla nejednoznačná. Podmínky eShopu neříkají výslovně, že musí být osoba, jejíž jméno je na jízdence, mezi cestujícími jedoucími na danou jízdenku, ani neříká opak. Tj. při kontrole to může dopadnout jakkoliv.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Francisc
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 18:09:49  
Neregistrovaný host
185.50.127.72
ad e-shop:

já osobně bych asi doporučil ke studiu primární dokumenty např. "Pravidla ..." viz příl., souhlasím ovšem s tím, že jejich interpretace zůstává problematická
Babilon
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 18:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3230
Registrován: 12-2007
Podmínky eShop neříkají výslovně
... ale průvodčí jsou instruováni naprosto jednoznačně. Nechtěl bych se kvůli tomu soudit.
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 23:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 6-2007
Zdravím a prosím o radu. Jak nejvýhodněji jet trasy Ostrava-Lodz a zpet? Cesta tam 25.11., zpět 27.11. Díky

Nepíšete, v kolik hodin a kudy chcete jet, ale asi Včasná jízdenka Evropa z Ostravy do přestupní stanice (rezervaci eShop ČD přidá automaticky) a pak jízdenka z eShopu PKP Intercity (rezervace patrně v ceně). To by mohlo být celkem za cca 1100 Kč, ale pokud nevyjde přestup, druhá jízdenka propadne.

Flexibilní alternativa je sleva MOST a samostatné rezervace v pokladně ČD (to by bylo celkem za cca 1650 Kč). Pozor na to, že rezervace jsou v Polsku povinné a že mezi Polskem a Ostravou jsou dva různé hraniční přechody, a EC jezdí přes oba.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 6-2010
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli pro cestu Praha-Cham 2.12 tam a 3.12. zpět pro 3 osoby existuje levnější varianta, než vcasna jízdenka Evropa? Díky
Úterý, 22. listopadu 2016 - 14:46:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 6-2007
Včasná jízdenka Evropa vyjde na 6*331=1986 Kč.

Rozdělení na akční/včasnou do Plzně, skupinovou zpáteční na hranice + Citystar vyjde na 1565 Kč (s In-kartou ještě méně).
Úterý, 22. listopadu 2016 - 15:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5259
Registrován: 12-2011
Arkadin: Pokud Vám nebude vadit mnohem delší čas na cestě, tak lze jet jen osobními vlaky.

16 Kč přeshraniční jízděnka Bohumín - Chałupki, Chałupki - Częstochowa 25 PLN, lístek Częstochowa - Łódź Kaliska (Przewozy Regionalne) 25,50 PLN. Cca 325 Kč za jeden směr.

Na nedělní cestu lze koupit Bilet turystyczny za 45 PLN, který platí z Lodźe až do Chałupek (opět jen osobní vlaky). Poté dokoupit za 2 PLN lístek Chi. - Bohumín.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 10-2005


Nejlepší bude asi koupit:

skupinovou jízdenku Pardubice<>Břeclav pro 6 osob v eShopu s místenkama s Masterpass za 1855 Kč
skupinovou jízdenku Břeclav<>Břeclav Gr. pro 6 osob v pokladně nebo automatu za 111 Kč
CityStar Břeclav Gr<>Wien s Railplus pro 4 osoby za 2103 Kč (pro ty 2 děti je třeba si říct o jízdenku za 0 Kč, a měly by to být vlastní děti)
In-kartu s Railplus (nejlevnější je pro toho studenta 3 měsíce za 150 Kč, ale ať si klidně koupí na rok nebo 3 roky)
Celkem 4219 Kč

Ale protože chcete využít slevu Railplus dříve, než je zaručeno, že se vyrobí plastová In-karta, tak se myslím má přinést fotka navíc a oni udělají Railplus papírový.


Pane oto, já Vám velmi děkuji. Chápu dobře, že skupinové jízdenky i City Star jsou zpáteční? Stejně musím připočítat místenky, protože náhoda je blbec a bez garance místa s dětma nepojedu. Upřímně řečeno uvidíme, jestli raději nevezmeme ještě dvě děti z příbuzenstva a dvě auta.

To proto, že to je jeden spoj, který nemá mezizastávku, kde by se daly letenky dělit.

Jakmile máte při cestě letadlem složitější itinerář, a chcete najít nejlepší cenu, tak nastává guláš ještě složitější než na železnici.
Například při jednosměrné cestě z A do B lze ušetřit tím, že přikoupíte ještě let z C do D, na který nenastoupíte. A ta úspora je třeba 70%. Že letět na východ může být nejlevnější tak, že letíte 1000 km na západ a pak teprve na východ, se bere už jako standardní jev.


Jenže tohle tak úplně není pravda. V prostředí letecké dopravy existuje dost aplikací, které tuhle práci udělají za mne a neobtěžuje mne to nad rámec stanovení základních parametrů odkud, kam a kdy. Zatímco letecké společnosti už se naučily rozdejchat i občasný error fare, na železnici se holt hraje na národním písečku a i dělení jízdného se zřejmě považuje za svého druhu zločin...

Co mi asi nejvíc vadí, je, že nejsou nějaké rodinné balíčky orientované na rodiče a děti, jež by mimo jiné daly dětem seznat, že cestovat do zahraničí vlakem může být normální a fajn.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 18:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 6-2007
Chápu dobře, že skupinové jízdenky i City Star jsou zpáteční?

Ano.

Stejně musím připočítat místenky, protože náhoda je blbec a bez garance místa s dětma nepojedu.

To je vaše rozhodnutí. Já si člověka, co by si koupil místenku za 3 eura z Břeclavi do Vídně, nedokážu představit.

prostředí letecké dopravy existuje dost aplikací, které tuhle práci udělají za mne a neobtěžuje mne to nad rámec stanovení základních parametrů odkud, kam a kdy.

Populární letenkové portály jako je letuska.cz dělají jen standardní dotazy do GDS. Tam se o žádný trik nejedná, ukáže vám to u každého letu prostě jeden (zpravidla nejlevnější) vypsaný tarif z A do B, na který je volná knihovací třída. To je obdoba toho, že vám eShop ČD ukáže nejlevnější dostupný kontingent Včasné jízdenky Evropa Pardubice-Wien.

Pak existují maximálně aplikace na jednoduché kombinace návazných jednosměrných letenek vybraných aerolinek (azair.cz, skyscanner.net apod.). Neznám nástroj, který by dokázal kombinovat letenky všech aerolinií (některé umí jen "lowcosty", některé jen společnosti, co jsou v GDS). Neznám ani nástroj, který by automaticky doporučoval některý z triků popsaných na https://en.wikipedia.org/wiki/Airline_booking_ploys . To vyžaduje ruční hledání, případně studium tarifních pravidel (pravidla se dají dohledat na matrix.itasoftware.com nebo za peníze na expertflyer.com).

Stejně jako u železnice, i hodně leteckých cestujících platí více než musí. Ale to je přece princip obchodu. Kdo hledá slevy, koupí i ten mobil nebo potraviny levněji.

A jak už napsal Honza7887, ÖBB nemají moc důvod dávat do Vídně slevy Čechům, kteří srovnávají s cenou benzínu při plném autě, když to místo mohou prodat násobně dráž Rakušanovi, Čechovi na služebce, či Japonci, který srovnává s cenou vlaků u nich doma.

Co mi asi nejvíc vadí, je, že nejsou nějaké rodinné balíčky orientované na rodiče a děti,

Vždyť na jeden takový "balíček" jedete. Děti do 14 let jezdí s rodiči a prarodiči v Rakousku a Německu u spousty typů jízdenek zdarma (plné jízdné, CityStar, Včasná jízdenka Evropa, DB Sparpreis, DB Sparpreis Europa ...).
Nesni
Úterý, 22. listopadu 2016 - 23:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 6-2014
na železnici se holt hraje na národním písečku
V letecké dopravě vás jedna a ta samá aerolinka přepraví z bodu A do bodu B. Stejně jako třeba v autobusové dopravě. Ale na železnici je v každém státě jiný dopravce, takže nejde ani tak o hraní, jako uplatnění ceníku dopravce na jeho území.

Já si člověka, co by si koupil místenku za 3 eura z Břeclavi do Vídně, nedokážu představit.
Možná jde spíš o problém při cestě zpět. Z Vídně do Břeclavi může místa obsadit nějaká úsekovka a pak má cestující s místenkou až z Břeclavi opravdu smůlu.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 23:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3833
Registrován: 8-2012
Neznám ani nástroj, který by automaticky doporučoval některý z triků
Ono kdyby to bylo jednoduchý a automatizovatelný, tak už by to nebylo, protože by tyhle "triky" (a mnohé další - "hidden-city" je mateřská škola letenkového šetření) nebyly. Kdyby byl každý trouba "travel-hacker", tak by nebylo co "hackovat". To je něco za něco - a většinou je lepší si na letenku vydělat, než stejný čas věnovat např. hledání 3X pro fuel-dump. Spíš je to sport a snaha si něco dokázat.
Ovšem standardizované dotazy do Galilea vás nezatěžují tolik, co vějíř slev od tarifních mágů národního dopravce.

V letecké dopravě vás jedna a ta samá aerolinka přepraví z bodu A do bodu B
V letecké dopravě vám jedna aerolinka prodá letenku, jiná dopraví z bodu A do přestupního bodu X a třetí z X do B (a že si na to může pronajmout letadlo na wet-leasing od čtvrté nechme vůbec bokem). A zbytek si dořeší mezi sebou.
na železnici je v každém státě jiný dopravce
No já nevím; jak to má LEO, Regiojet? Ti se přece na "zahraniční podnik" nevymlouvají; nebyla by to cesta? ÖBB taky jezdí až do Benátek na své "triko"...
<font color="808080">informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu</font>
Středa, 23. listopadu 2016 - 00:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 1-2016
Vždyť na jeden takový "balíček" jedete. Děti do 14 let jezdí s rodiči a prarodiči v Rakousku a Německu u spousty typů jízdenek zdarma (plné jízdné, CityStar, Včasná jízdenka Evropa, DB Sparpreis, DB Sparpreis Europa ...).

Letos má malá už 6 let, takže při (tradiční) cestě do adventní Vídně mám jízdenku koupit jak? Pro sebe včasnou Brno - Vídeň a pro ni mi tedy postačí do rj lístek Brno - Břeclav? Nebo mi eshop prodá až do Vídně za cenu do Břeclavi dětskou?
Středa, 23. listopadu 2016 - 08:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 6-2007
24.2. Děti do 15 let (do dne, který předchází dni 15. narozenin) v doprovodu dospělé osoby (pouze rodič nebo prarodič) jsou po tratích ÖBB při výdeji na ČD přepravovány bezplatně v případě, že doprovázející rodič/prarodič zaplatí jízdenku City Star nebo Včasná jízdenka Evropa. Pro dítě musí být vydán samostatný jízdní doklad, který odkazuje na jízdní doklad dospělého cestujícího. Tyto jízdní doklady není možné zakoupit formou eTiket na eShop ČD, resp. prostřednictvím aplikace Můj vlak – cestující s jízdenkami eTiket si je mohou dokoupit u pokladní přepážky.

http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim-se-ridime/zuj_15_9_2016_zm ena_12_final_cb.pdf
průkazka dědečka
Středa, 23. listopadu 2016 - 09:45:00  
Neregistrovaný host
37.188.149.40
v doprovodu dospělé osoby (pouze rodič nebo prarodič)
Jak se vlastně správně modrogumně prokazuje prarodičovství?
Středa, 23. listopadu 2016 - 10:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 6-2007
9.4.2 Přeprava dětí na západ Evropy:
(...)
bezplatná přeprava dětí v doprovodu rodičů nebo prarodičů je určena výhradně pro cestování rodin; postačuje ústní prohlášení cestujícího, že spolucestující dítě patří do rodiny (syn, dcera, vnuk, vnučka), ve vlaku ani u pokladní přepážky se tato skutečnost neověřuje; tímto způsobem není možné odbavovat skupiny,
Cogwheel
Středa, 23. listopadu 2016 - 10:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4321
Registrován: 1-2012
To bude asi reakce na kulturně-poznávací cestování muslimských rodin do západní Evropy. [satan]
Středa, 23. listopadu 2016 - 13:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2016
Děkuji, mně bylo divné že v eshopu to nevyhazuje žádné zvýhodnění pro dítě.
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 10-2005
Pane oto, teď už je to na mne skutečně moc
24.2. Děti do 15 let (do dne, který předchází dni 15. narozenin) v doprovodu dospělé osoby (pouze rodič nebo prarodič) jsou po tratích ÖBB při výdeji na ČD přepravovány bezplatně v případě, že doprovázející rodič/prarodič zaplatí jízdenku City Star nebo Včasná jízdenka Evropa. Pro dítě musí být vydán samostatný jízdní doklad, který odkazuje na jízdní doklad dospělého cestujícího. Tyto jízdní doklady není možné zakoupit formou eTiket na eShop ČD, resp. prostřednictvím aplikace Můj vlak – cestující s jízdenkami eTiket si je mohou dokoupit u pokladní přepážky.

Jak se ptal pan TN26, za kolik a jak tedy pojede dítě, kdybychom měli normální mezinárodní jízdenku a co mu vlastně mám koupit? Tomu textu se nedá rozumět než, že nemá-li dospělec City Star či včasnou jízdenku dítě bezplatně nepojede.
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 6-2007
Podle ZUJ (odstavec 33) to vypadá, že se standardní mezinárodní jízdenkou (NRT) rodiče jedou děti zdarma jenom v Německu, v Rakousku (odstavec 24) se to kupodivu vztahuje jen na CityStar a VJE.

TN26 se ptal na VJE. Takže tu si předpokládám koupí v eShopu a v pokladně mu pak k ní vystaví za 0 Kč jízdenku pro dítě. Ale nikdy jsem tohle nezkoušel kupovat, takže to neznám.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Středa, 23. listopadu 2016 - 16:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 10-2005


To je vaše rozhodnutí. Já si člověka, co by si koupil místenku za 3 eura z Břeclavi do Vídně, nedokážu představit.


Možná si ho nedokážete představit, já si zase nedokážu představit spokojenost, pokud bych po celodenním pobytu ve městě přivedl šest lidí včetně dvou malých dětí do vlaku s rizikem, že si hodinku postojí. To by se ten zážitek asi dost změnil (o dost než nutných 9€ navíc).


Populární letenkové portály jako je letuska.cz dělají jen standardní dotazy do GDS. Tam se o žádný trik nejedná, ukáže vám to u každého letu prostě jeden (zpravidla nejlevnější) vypsaný tarif z A do B, na který je volná knihovací třída. To je obdoba toho, že vám eShop ČD ukáže nejlevnější dostupný kontingent Včasné jízdenky Evropa Pardubice-Wien.

Pak existují maximálně aplikace na jednoduché kombinace návazných jednosměrných letenek vybraných aerolinek (azair.cz, skyscanner.net apod.). Neznám nástroj, který by dokázal kombinovat letenky všech aerolinií (některé umí jen "lowcosty", některé jen společnosti, co jsou v GDS). Neznám ani nástroj, který by automaticky doporučoval některý z triků popsaných na https://en.wikipedia.org/wiki/Airline_booking_ploys . To vyžaduje ruční hledání, případně studium tarifních pravidel (pravidla se dají dohledat na matrix.itasoftware.com nebo za peníze na expertflyer.com).

Stejně jako u železnice, i hodně leteckých cestujících platí více než musí. Ale to je přece princip obchodu. Kdo hledá slevy, koupí i ten mobil nebo potraviny levněji.


Ano, úplně komplexní nástroj neexistuje, ale existuje dost schopnějších věcí než letuska.cz (na níž hledá konvenční lama), včetně hledání napříč včetně low costů. Ale hlavně je to ve své podstatě jednoduché a na slušný výsledek to stačí spojit s nějakým tím nevinným Vaším booking trikem (na poslední segment jsme to udělali v poslední době dvakrát a výsledek byl velmi slušný). Jak píše T.H. nic není zadarmo, ale na slušný výsledek mi stačí relativně málo času (nepotřebuju žádný brutus, stačí mi dobrý pocit, že jsem solidně pod běžným tarifem) a hlavně řešením jízdenky Pce-WIE jsem dosud strávil cca pětkrát víc času než v nedávné době se skoro stejně početnou rodinou na PRG-PTY, aniž bych se dostal do naprosto nesrozumitelných potíží, jak může to malé dítě vlastně jet, viz shora, o krkolomnosti zbylých řešení, jakkoli Vám děkuji za pomoc a osvětu, ani nemluvě.

Mějte se hezky.
Středa, 23. listopadu 2016 - 20:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 8-2003
Jak se ptal pan TN26, za kolik a jak tedy pojede dítě, kdybychom měli normální mezinárodní jízdenku a co mu vlastně mám koupit? Tomu textu se nedá rozumět než, že nemá-li dospělec City Star či včasnou jízdenku dítě bezplatně nepojede.

Funguje to tak, že k zakoupené jízdence pro dospělého (VJE) vám na kase vystaví mezinárodní jízdenku pro dítě za 0,- z bodu Gr. do cíle (a na ní je číslo dospělácké jízdenky) a hned prodá jízdenku pro dítě z místa odjezdu na Gr.
Jinak mezinárodní místenka do Vídně je asi zbytečná, ale zpět z Vídně ji doporučuju.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2007
Ahoj, jak se prosím nejlépe člověk dostane z Wroclawi do ČR v neděli? Vím, že existuje nabídka Biet turystyczny + czechy, ale nejsem si jistý, kde všude platí a kde se dá koupit. Případně jestli existuje nějaká jiná nabídka pro nedělní cestu z Wroclawi. Diky moc, pokud někdo vi :-)
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 09:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10672
Registrován: 5-2004
No to dost záleží na tom kam v těch Čechách...

Taky může vyjít nejlíp "obyčejná" do Miedzylesie, za 6 Zlatejch przezgraničný do Lichkova a nějaký český vnitro.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 11:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 2-2007
Do Prahy, nebo vlastně spis do Kolína, z Kolína mám do Prahy tratovku, jinak mam in50. Pokud bych to takto rozdělil, koupim tu přeshraniční ve vlaku? A v ČR bych to pak měl předpokládám za +40,-
dvx
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 12:04:48  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
Tadeas: Z Lichkova lze jízdenkz zakoupit online https://www.cd.cz/eshop/
Francisc
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 16:16:59  
Neregistrovaný host
185.50.127.72
Funguje to tak, že k zakoupené jízdence pro dospělého (VJE) vám na kase vystaví mezinárodní jízdenku pro dítě za 0,- z bodu Gr. do cíle (a na ní je číslo dospělácké jízdenky) a hned prodá jízdenku pro dítě z místa odjezdu na Gr.

Obávám se, že výše uvedená formulace je poněkud méně přesná. Pro dítě se jedná o jednu mezistání jízdenku z výchozí stanice až do cíle a její cena je rovna ceně z výchozího bodu v ČR do bodu GR pro směr tam (teoretický příklad viz příl.), resp. z bodu GR do cílové stanice v ČR pro směr zpět. Provázání se související jízdenkou pomocí čísla jízdenky je ovšem popsáno dobře.

Docela by mně zajímalo, jaké jsou praktické zkušenosti s jejím nákupem. Já osobně jsem jí jednou kupoval a byl jsem na příslušném pracovišti první, kdo tak činí. A přestože šlo o pracoviště s vysoce nadprůměrně přívětivou obsluhou (šlo o smluvního prodejce, který má UNIPOK), tak jsem pro získání této jízdenky musel použít lehce vyšší stupeň asertivity, aby došlo k telefonátu na Helpdesk a k uskutečnění výdeje. Přeci jen u VJE je to relativně novinka ve srovnání s CS, i když věcně jde vpodstatě o totéž.

Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 19:11:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 8-2003
Francisc:
Praktické zkušenosti s tím mám normální a vždy to bylo tak, jak popisuji já. Lze li to hodit na jednu jízdenku nevím, vždy to různé osoby řešily takto.
Omlouvám se za kvalitu, nechtělo se mi nic hledat.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 21:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10675
Registrován: 5-2004
Umí tu přeshraniční jak polská kasa tak i konduktor ve vlaku. Platí do Lichkova (nikoli Gr.) kde dle JŘ není kasa tak nevím jakých 40.
Babilon
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 12-2007
Změnila se pravidla pro pražskou jednodenní jízdenku T+R za 70 Kč:

Jízdenku T+R můžete pořídit na pokladně ČD nebo přímo ve vlaku, a to k vybraným papírovým jízdenkám vydaných pokladnou ČD (UNIPOK) nebo pokladnou ČD ve vlaku (POP) nebo ve formě zápisu v Kilometrické bance (KMB). Vybranými papírovým jízdenkami ČD jsou jízdenky obyčejné, se slevou IN 25, se slevou IN 50 a zápis (KMB). K žádným jiným jízdenkám ČD nelze jízdenku T+R vydat.

Nově tedy nelze vydat k In100, traťovkám, síťovkám, apod.
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7275
Registrován: 5-2007
Ani k lístkom z eshopu. To si z DPP skoro spomenuli, že nemajú ako validovať neprenosnosť... [crazy]
Babilon
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 12-2007
Ani k lístkom z eshopu.
To nešlo od začátku.
George_couser
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 22:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4632
Registrován: 9-2006
To nešlo od začátku.

Šlo, ale jak píše Asdf - DPP pak zjistilo, že to nemá jak zkontrolovat a do vyřešení to opět omezilo.
Babilon
Čtvrtek, 24. listopadu 2016 - 23:38:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 12-2007
Šlo
Možná to šlo, ale nebylo to povoleno. V původních podmínkách je přímo uvedeno:

Jízdenka T+R neplatí (nelze použít) ve spojení s:
jízdenkou z eShop ČD či z jiného elektronického obchodu
Pátek, 25. listopadu 2016 - 07:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2007
Petr_Vlček: Diky, nějak mi nedošlo, že není v Lichkově kasa... Nakonec stejně asi vyřeším jízdné v ČR pomocí skupinové víkendové za body. Ještě jednou diky
Petr Kazda
Pátek, 25. listopadu 2016 - 11:47:32  
Neregistrovaný host
212.79.110.41
Babilon:
"Vybranými papírovým jízdenkami ČD jsou jízdenky obyčejné, se slevou IN 25, se slevou IN 50 a zápis (KMB). K žádným jiným jízdenkám ČD nelze jízdenku T+R vydat. "

Dobrý den, lze jízdenku T+R vydat také k Akční jízdence se slevou IN25?
Priapos
Pátek, 25. listopadu 2016 - 14:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 10-2012
Petr Kazda:
"Dobrý den, lze jízdenku T+R vydat také k Akční jízdence se slevou IN25?"


Ano, ale nesmí být zakoupena v e-shopu, jak je zde správně opakovaně uváděno.
T+R
Sobota, 26. listopadu 2016 - 12:16:45  
Neregistrovaný host
77.240.103.227
Jj T+R docela dobrá komédie. A pozor, neplatí ke zpáteční jízdence. Prostě to je ta podpora města pro nedojíždění autem do Prahy. [uhoh]
Sobota, 26. listopadu 2016 - 15:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7278
Registrován: 5-2007
Babilon: Som to spojil dokopy, áno, lístky z eshopu boli kvoli neskontrolovateľnosti vylúčené od začiatku, druhá veta sa týka toho, že už to nejde ani k lístkom na inkarte.

Tuna sa ale fakt nevytiahli, pritom túto "obavu" DPP šlo celkom pekne vyriešiť napr. podmienením akcie vyzdvihnutím lístka v automate/u sprievodcu/pri pokladni (kľudne pri výstupe z vlaku v Prahe) a tým, že k traťovým a sieťovým lístkom ide vydať len 1 T+R na každý kalendárny deň platnosti a pri strate sa duplikát neposkytuje...
Babilon
Neděle, 27. listopadu 2016 - 00:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 12-2007
Jj T+R docela dobrá komédie. A pozor, neplatí ke zpáteční jízdence. Prostě to je ta podpora města pro nedojíždění autem do Prahy.
Hlavně mi přijde absurdní, že nikde nejsou oficiálně zveřejněna přesná pravidla, nejsou ani v Tarifu Ropidu, takže nezbývá než intuitivně hádat z toho, co zveřejněné je.
Pokud neplatí ke zpáteční jízdence, tak jsem dneska jezdil načerno. Ale nevím, podle čeho bych na to měl přijít.

pritom túto "obavu" DPP šlo celkom pekne vyriešiť...
Na mě z toho číší nedůvěra Ropidu v ČD, tj. že by mohli prodávat T+R kdekomu i bez správné jízdenky. Proto vymýšlejí pravidla, aby to mohl revizor plnohodnotně zkontrolovat.
blekp
Neděle, 27. listopadu 2016 - 11:15:57  
Neregistrovaný host
193.179.3.120
ale v tarifu PID je uvedeno:

III.4.ac) jednodenní jízdenka T+R ve formě doplatku k jízdnému ČD platného pro MHD Praha (pásma P, 0, B), platná v den dle platnosti jízdenky ČD do 1:00 následujícího kalendářního..................................................... ........................................................70 Kč

VII.4.c) Jednodenní jízdenka T+R ve formě doplatku k jízdnému ČD (dle Tarifu TR 10 ČD) platného pro MHD Praha (pásma P, 0, B). Jízdenka je vydávána k jízdenkám ČD (vydaným zařízením POP nebo pokladnou UNIPOK) obyčejným, se slevou IN-25 a IN-50, k produktu „Jízdenka na léto“ a k jízdence ve formě zápisu v Kilometrické bance. Platnost této jednodenní jízdenky je v den dle platnosti jízdenky ČD do 1:00 následujícího kalendářního dne. Jízdenka T+R platí pouze ve spojení s jízdenkou ČD, ke které je vydána. V případě „Jízdenky na léto“ je jízdenka T+R platná v jeden den z doby platnosti tohoto jízdního dokladu, v rámci kterého si cestující při nákupu může den platnosti jednodenní T+R jízdenky zvolit, do 1:00 následujícího dne. Připřepravní kontrole se cestující prokazuje zároveň jízdenkou T+R i jízdenkou dle Tarifu ČD.
Babilon
Neděle, 27. listopadu 2016 - 11:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3241
Registrován: 12-2007
blekp: To jako mají být přesná pravidla? Ta jízdenka tedy nemusí být z/do Prahy? A co je to ta obyčejná jízdenka ČD? Je třeba skupinová jízdenka dostatečně obyčejná? A co traťová jízdenka se slevou In25? Počítá se mezi jízdenky se slevou In25?

To nejsou pravidla, to je paskvil.
Neděle, 27. listopadu 2016 - 11:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10681
Registrován: 5-2004
Rozumim tomu spravne ze k in100 je krom t+r nutno dokoupit jeste obycejnou hostivice sadova - zlicin?[biggrin][rofl]
Neděle, 27. listopadu 2016 - 12:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 8-2010
Zdravím, pokud si koupím jízdenku ČD Tip Advent z Ostravy do Vídně a nastoupím/vystoupím v Přerově budu z toho mít nějaký problém?
Babilon
Neděle, 27. listopadu 2016 - 13:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 12-2007
Petr_vlček: Stačí In50 Běchovice-Běchovice střed.[biggrin]
Peršing 2808
Neděle, 27. listopadu 2016 - 21:00:47  
Neregistrovaný host
37.188.195.83
Ahoj dá se k obyčejné jízdence koupit ve vlaku doplatek do jedničky?
Priapos
Neděle, 27. listopadu 2016 - 22:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 10-2012
Honza7887:
"Zdravím, pokud si koupím jízdenku ČD Tip Advent z Ostravy do Vídně a nastoupím/vystoupím v Přerově budu z toho mít nějaký problém?"


Ne, pokud použijte povolené vlaky.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 00:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 8-2010
Priapos: Děkuji, samozřejmě že použiju jen povolené vlaky [happy]
D-laik
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 07:06:49  
Neregistrovaný host
109.73.212.207
Všiml jsem si správně, že od nového j.ř. se ČD opět snaží vyhnat z vlaků školní výlety a jim podobné skupiny? Nějak totiž zmizel ten "zkušební provoz" skupinových jízdenek. Že systém s objednáváním předem je naprostý nesmysl, je jasné každému, kdo chodil alespoň do základní školy. Jen pánům nahoře to jaksi nedošlo. Ale třeba jsem jen něco přehlédl... .
Babilon
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 09:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 12-2007
Nějak totiž zmizel ten "zkušební provoz" skupinových jízdenek.
Ano, zkušební provoz skončil a skupinovou jízdenku pro víc než 5 osob od 11.12. u pokladny již nekoupíte a v eshopu jen s dostatečným předstihem.
D-laik
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 09:46:21  
Neregistrovaný host
185.33.139.69
Babilon: Díky za info. Zrovna minulý týden jsem byl se studenty na skupinové jízdenky v jižních Čechách. Zaplatili jsme ČD něco kolem dvanácti tisíc. A to bez jakýchkoliv dodatečných nákladů ČD (vždy jsme se v pohodě vešli). Až pojedeme příště, vezmeme si raději autobus, vyjde to od nového j.ř. levněji. Vím, že nějakých dvanáct tisíc je v hospodaření ČD zanedbatelná položka. Ale takových skupin jsou každoročně tisíce. A když od raději nejmenovaných průvodčích slyším, že hlavním důvodem téhle změny bylo vytvořit na GŘ nové oddělení s několika dobře placenými potomky vysoce postavených manažerů, je mi na zvracení.
Priapos
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 10:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 10-2012
D-laik:
"A když od raději nejmenovaných průvodčích slyším, že hlavním důvodem téhle změny bylo vytvořit na GŘ nové oddělení s několika dobře placenými potomky vysoce postavených manažerů, je mi na zvracení."


Udivuje mě, jak vůbec někdo může věřit tomu, že nějací „nejmenovaní" průvodčí znají přesnou systemizaci a personální obsazení míst na GŘ.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 10:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2599
Registrován: 9-2005
Ještě se vrátím k jízdence T+R.
Měl jsem jízdenku T+R koupenou třikrát, vždy k jízdence Akční IN25 zpáteční a na Smíchově mi jídzenka T+R byla vydána bez problému.
Myslel jsem si, že jízdenka je se slevou IN25, takže vyhovuje podmínkám. Faktem je, že jsem za ty tři návštěvy Prahy revizora DPP nepotkal.
Zkusím napsat dotaz prostřednictvím formuláře na stránkách ROPIDu.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 10:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 6-2007
Co je vlastně hlavní problém u té nutnosti objednávat?

U velkých skupin se snad o cestě stejně rozhoduje nějakou dobu předem.
Pokud jede nakonec míň osob, tak návratek se podle SPPO 272.1c dělá beze srážky, takže je docela bezpečné při objednávce počet lidí nadstřelit, pro případ, že by přišel někdo navíc neplánovaně.
A pokud se nepletu, tak dřív byla ta sleva do 30 osob. Dneska do 99 osob. Takže pro skupiny nad 31 osob (tj. skupina "na autobus") se vlastně jedná o zlevnění.

Použil jsem ten wizard jenom jednou, a jako hlavní problém mi přišlo, že narozdíl od normálního eShopového nákupu si nelze vybrat konkrétní místa, ale systém je přiděluje automaticky.
A taky to, že limit pro tuto administrativu bych čekal trochu vyšší, než 6 osob, např. 10 nebo 15. 6 lidí, to je ještě "rodinný výlet".
684067
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 13:24:10  
Neregistrovaný host
94.199.40.193
Změny Včasná jizdenka Česko
http://www.mdcr.cz/Dokumenty/Ministerstvo/Prepravni-a-tarifni-ves tnik/Prepravni-a-tarifni-vestnik-2016/Prepravni-a-tarifni-vestnik -23-2016?returl=/Dokumenty/Ministerstvo/Prepravni-a-tarifni-vestn ik/Prepravni-a-tarifni-vestnik-2016[new]
Babilon
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 13:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 12-2007
Změny Včasná jizdenka Česko
Nová pravidla jsou hodně volná. Není řečeno, kolik je cenových úrovní, ani který den před jízdou se mění. Je jenom určená minimální cena pro jednotlivé relace.