Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 21. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 21. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
jfk
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:24:35  
Neregistrovaný host
80.254.155.99
Kazasske vizum samozrejme tiez staci jednovstupove.
jfk
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:29:33  
Neregistrovaný host
80.254.155.99
A spíš teď ještě přemýšlím nad tím, zda jet místo z Almaty do Ruska přímo, nebo se projet Talgem z Taškentu do Samarkandu a jet přes Uzbekistán rychlíkem (Taškent -) Samarkand - Saratov. Sice by bylo třeba další vízum, ale zase o pár zážitků navíc..

A co tak pokracovat smerom dalej na vychod z Almaty do Urumci a dalej cez Xian az do Pekingu?
Čtvrtek, 18. února 2016 - 15:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 9-2007
Skvěle, díky za pozitivní informaci! Psal jsem mail na konzulát, tak snad mi to potvrdí.

Do Číny jsem to také plánoval, to je zatím vrchol mých cestovatelských snů, ale na to už asi nebudu mít čas. Na druhou stranu, jet do Pekingu a poté letadlem zpátky by asi vyšlo lépe... Nicméně, v červnu vyjde letenka do Prahy na ca. 12 tisíc, nejlevněji to jde do Itálie za 9500. Na vlak Peking - Moskva mi nejdou najít ceny, pass.rzd.ru to prostě neumí.

Co se pak týče jízdenek na Kazachstán (talgo Astana - Almaty) a Uzbekistán (talgo Taškent - Samarkand, rychlík Sharq Samarkand - Buchara a Buchara - Taškent), dá se někde zjistit jejich cena? Kazašské i uzbecké železnice mají dle všeho eshop, ale ani jeden z těch dvou se mi nechce načíst.

EDIT: Agenturu určitě použiju na vízum do Uzbekistánu, kam bych se docela rád podíval, po tom, co jsem viděl, jak vypadá Samarkand nebo Buchara. Nicméně, Rusko i Kazachstán by snad šly vyřídit přímo, jen se trochu bojím, aby mi žádost nezamítli, když už bych měl všechny jízdenky, ale chyběly by mi víza.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
jfk
Čtvrtek, 18. února 2016 - 16:35:56  
Neregistrovaný host
80.254.155.99
V case mojej cesty mali kazasi eshop, ale akceptoval iba kazasske platobne karty. Netusim, ci sa v tomto nieco zmenilo. Kazdopadne, ich aktualny eshop mi otvorit ide:


Astana - Almaty teraz vychadza v plackarte na 9.40 EUR.
Jenki
Čtvrtek, 18. února 2016 - 20:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4745
Registrován: 5-2002
co tak pokracovat smerom dalej na vychod z Almaty do Urumci a dalej cez Xian az do Pekingu

K tomu dotaz, který mi vrtal hlavou už dříve a teď se mi vybavil zas - u přímých vozů z ex-CCCP do Číny se kromě podvozků z 1524 na 1435 přehazují i spřáhla SA-3 za spřáhla vzor USA? A jak je to u těch slavných přímých kontejneráků z Číny do €U?
Statistik
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4702
Registrován: 6-2004
Na vlak Peking - Moskva mi nejdou najít ceny, pass.rzd.ru to prostě neumí.

Na vlak 020Č ve voze RŽD ve "2. třídě" mi to ukazuje cenu 565,50 CHF, v "1. třídě" 882,60 CHF. Na vlak č. 004Šč (trasa přes Mongolsko), a to ve voze ZC (Čínské železnice) ve "2. třídě" 511,20 CHF, v "1. třídě" 828,10 CHF (na CZK stačí vynásobit 25).
Pátek, 19. února 2016 - 09:17:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3692
Registrován: 9-2004
Jenki: kontejnery se překládají z vozu na vůz.
Pátek, 19. února 2016 - 15:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 9-2007
Naplánoval jsem si výlet na Ukrajinu. Jako všeobecný šotouš jedu samozřejmě také do Rivne, kde by snad ještě pořád mělo jezdit dost 9Tr a pár ultrastarých 14Tr, avšak eshop UZ mi na datum, kdy pak chci jet z Rivne do Lvovu, neukazuje žádný vlak, ačkoliv dle jízdního řádu tam jeden jede (23.3.2016; R 806 s odjezdem ve 13:20). Je to tím, že je vyprodaný?

S tím se pojí další otázka, slyšel jsem, že vlaky na Ukrajině se velmi rychle vyprodají. Směny na březen, dle kterých se bude odvíjet můj výlet na Ukrajinu, se dozvím až ca. za týden a obávám se, že třeba takový R 107 z Čopu do Oděsy se do té doby vyprodá (už teď to ukazuje jednu plackartu, ve které je volných 23 míst). Je to pravda, nebo se vyprodá jen nějaký kontingent jízdenek v eshopu? Pokud se vlak fakt vyprodá, je nějaká šance tím jet?
NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
Pružinskij
Pátek, 19. února 2016 - 15:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 4-2015
V Rivne snad třetina vozidel ještě devítky (vřele doporučeno).
éšok UZ - IMHO to neumí řadu spojů do/z ciziny, tedy např. ruský rychlíky. Taky mi to na březnový výlet neukazuje všechno (ač ty spoje na 99 % pojedou), takže jsem se snažil využívat spíš příměstské vlaky.
A další varování z loňska - brutální redukce spojů, čili je otázka jestli a jak často jsou aktualizované údaje na internetu. Ne, že by někde úplně zastavili dopravu, ale klidně třetinu spojů vyškrtají, ekonomíčesky jsou tom prachbídně.
Waarschijnlijke Afstanden.
Pad
Pátek, 19. února 2016 - 15:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2003
806 by měl jezdit denně kromě soboty. Na 23.3. mě to taky nic neukazuje, ale třeba na pozítří 21.2. je ještě 238 volných míst. Pochybuju, že by byl měsíc dopředu vyprodaný, buď v tom prodejním systému ještě není anebo ho opravdu plánují zrušit.

Všeobecně bych nečekal, že by se vlaky na březen vyprodávaly nějak rychle, ale možné to je.. Máš pak několik možností - buď to zkoušet dál (třeba někdo vrátí jízdenky a v eshopu budou znova v prodeji) anebo si tu cestu rozdělit na dvě jízdenky a během cesty v nějaké vhodné stanici přestoupit, v případě 107 třeba ve Lvově (koupit jízdenky Čop - Lvov a Lvov - Oděsa do stejného vlaku). Sice to bude trochu dražší, ale může to být řešení.
Pátek, 19. února 2016 - 16:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7717
Registrován: 10-2004
Vantju: Při hledání spojení na kratší vzdálenosti doporučuji kromě e-shopu kouknout taky na jízdní řád regionálních spojů příslušné oblasti (v tomto případě Lvovské železnice). S trochou štěstí se dá najít také zajímavé spojení.
Co se týče vyprodávání vlaků, už se mi při nákupu s velkým předstihem stalo, že u jednoho spoje, který už vypadal skoro vyprodaně, se jednoho krásného dne objevilo několik nových prázdných vozů na výběr. Jestli šlo o posílení, nebo pouhou snahu zaplňovat vozy postupně, netuším.

Rivne také velmi doporučuji k návštěvě. Nebál bych se říci, že pro trolejbusového fanouška je to jedna z nejlepších destinací na světě. [happy] Na ukrajinské poměry velká frekvence spojů a vozový park je v podstatě jedno velké muzeum. Většina vozů přitom na první pohled i na svezení působí, že jsou v překvapivě dobrém stavu. Kolony 9Tr na hlavní městské třídě jsou rozhodně věc, kterou jinak jen tak někde člověk neuvidí.

Kromě toho ulice města brázdí i desítky autobusů svážejících zaměstnance závodu RivneAZOT, přičemž se jedná o směsku Karos LC735, Ikarusů 250 a starých LAZů.
Pátek, 19. února 2016 - 17:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10135
Registrován: 5-2004
Nemuze bejt koneec brezna problem jmenem velikonoce? Tedy podobny stehovani narodu a tedy vyprodano dopredu? Netusim zda a jak ma soucasna ukrajina jaky svatky a jestli je treba nezrusili jako relikt unionu:-P
Pružinskij
Pátek, 19. února 2016 - 17:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 4-2015
Směny na březen, dle kterých se bude odvíjet můj výlet na Ukrajinu, se dozvím až ca. za týden
Já bych se toho nebál, dělám to stejně už řadu let. Přijde šichťák, nakoupím rezervace/jízdenky/letenky a je to. Jedině hotely rezervuju až na poslední chvíli, tam se naopak dá občas ušetřit.
Waarschijnlijke Afstanden.
Pátek, 19. února 2016 - 17:39:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10136
Registrován: 5-2004
Jinak ony "primestsky" jezdej i v podobe elektricek slusnou dalkovinu (treba jezdi/la elektricka dnepropetrovsk - krivej roh za ca 3,5 hodiny) ale je to tedy cestovani asi jak v blm se strednim vstupem. Byt sedacky to nemelo dreveny ale inovovany plechovy s jakous kozenkovou vlozkou pod prdel, roztece jak v honekru a je to bez hajzlu tedy "polucit sracku v puti ne rekomendujetsja":-D
Kyrill
Pátek, 19. února 2016 - 18:26:00  
Neregistrovaný host
185.50.127.72
> velikonoce

no, Velikonoce (ve smyslu "den Kristova vzkříšení") jsou letos v neděli 1. května (ve smyslu "1. Травень" nikoliv "1. Квітень" :-))) )
Pátek, 19. února 2016 - 21:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 12-2006
Loni jsme v pohodě se ženou dali Lvov - Čop s přestupem v Mukačevu hezky přímestskýma. Bylo to fajn...
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pondělí, 22. února 2016 - 08:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 9-2005
Vodis: No nevím, já jel mimo jiné asi 3x Lvov - Čop tou zrychlenou místenkovou električkou, co má místo oken klasický domovní plasťáky umístěné naštorc (tak to na mne působí), tj. naprosto nevětratelné a uvnitř pokaždé jak v příjemně vytopeném skleníku. Fajn to tedy rozhodně nebylo [nene] Když už električkou, tak jedině přes Užok.
Pár obrázků ode mne...
Pondělí, 22. února 2016 - 18:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 12-2006
Tohle nebyla zrychlená električka, to byl obyč globus. [happy] Žena je již zocelená, takže letos jedeme zase. [proud]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Sobota, 27. února 2016 - 20:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 12-2007
Vodis: to tvoje stará určitě chodí do na ukrajině početného "salonu krasy" a nechá si pobít prdel plechem, aby to dřevo vydržela? Pak chápu, že je zocelená [biggrin]
JInak já to jel tehdejší kategorií "pydvyžného komfortu", tedy zrychlenou električkou, ve 2. třídě (standard modernizovaného šukafonu) a přes Užocký průsmyk hezky na dřevu a pak na tom podivném plechu s trochou koženky.
Jenki
Neděle, 28. února 2016 - 15:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4760
Registrován: 5-2002
Dotaz na ty, co už někdy používali e-shop UZ a tudíž do toho nečumí poprvé v životě jako já :

1. dá se nějak zadat, že někteří členové skupiny mají jízdenku OSŽD?

2. dají se vůbec někde online koupit jízdenky na vlak 51 Lvov - Warszawa / Krakow? Nedaří se mi ani u PKP IC ani u UZ. Netušíte někdo alespoň zhruba cenu?

3. kdysi dávno dávno jsem narazil na nějaký přehled kde jsou na nádražích komnaty otdycha. Teď se mi jej nedaří najít vůbec. Nějaké nápady?

Dík.
Neděle, 28. února 2016 - 16:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 8-2012
1. IMHO nejde. Dokonce nejde koupit "jen příplatek" k OSŽD na kdejaké kase, ale musí se minimálně někam k vrchní děžurné přes ty kasy, třeba v Kyjevě to bylo úplně jinde (dalo se odtud čumět do depa na ČME2) a prodávané z jiného kontingentu.
Pokud příslušní režisti nejsou úplní kolenovrti, tak ať si kupují normální "globální" jízdenky, je to extrémně levné a v dnešní době potřebuje UZ každou hřivnu. Ale to je jen apel na slušnost.
2. Online se nedají. Stran cen mám mailové info jen z roku 2011, ale určitě se dá na Intercity zeptat i dnes:
Lwow (UA) - Przemysl pociagami bezposrednimi Nr. 35 (Lwow 23:59)
cena biletu 2 kl. wynosi 32 zl. + bilet na miejsce sypialne (w 3-osob. przedziale) - 50 zl.
Lwow (UA) - Przemysl pociagami bezposrednimi Nr. 51 (Lwow 7:19)
cena biletu 2 kl. wynosi 37 zl. + bilet na miejsce sypialne (w 3-osob. przedziale) - 50 zl.
Wszystkie ceny są przeliczane wg aktualnego kursu Euro 1 euro - 4,10 zl. i zaokrąglone do pełnych złotych.

3. uz.gov.ua -> passažiram -> poslugi na vokzalach -> vybrat podle regionu a pak je u příslušných stanic pojednáno o kimnatach vidpočinka. U ubytování platí totéž co u jízdenek - vzhledem ke kurzu hřivny není nutno kolenovrtnit v komnatě otdycha, když se za pětikilo na osobu dá pořídit nějaká čtyřhvězda (nebo za hubičku nějaký retrobolševický hotel "Moskva", "Ukraina" nebo "Inturist" [happy] ).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Jenki
Neděle, 28. února 2016 - 17:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4761
Registrován: 5-2002
1. Dotyční jsou poměrně normální, takže se na OSŽD asi vyprdneme (krom mezinárodního lůžka Lvov - Krakow, kde se to finančně těžce vyplatí).

2. Ještě že to mám do Zebrzydowic kousek (pravda o dost blíž do Chalupek, ale tam sedí tak akorát Koleje Smieśne; překvapilo mne ale, že PKP IC se nenamáhá sedět ani v Ratiboři, kde bych se lehce zastavil až zas pojedu pro žratelné žrádlo do Auchana).

3. čtyřhvězda za pětikilo je fajn (a vím o tom), nicméně komnata otdycha má své kouzlo, ale i praktické přednosti (např. po celodenním focení je logisticky mnohem jednodušší stavit se tam pro bágly a odkráčet na vlak). Samozřejmě vím, že gastinicy umí být i od nádraží přes cestu. Zatím vyloženě předběžně plánujeme.

Každopádně dík.
Neděle, 28. února 2016 - 18:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 8-2012
ad 1) - mně právě přijde, že se to nevyplatí ani na ten vlak do Lemberka (když vlastní jízdné od hranice je pár babek a největší poplatek je právě za to lůžko), ale to už je na každém. Každopádně se na to Intercity dá napsat, do pár dnů byla odpověď.

P.S. Já to z čistě časových důvodů dám (snad) letos do Kyjeva ocelovým ptákem, z KTW to taky není špatná alternativa (W6, 3x týdně, 100-200 zlatých) - a jsou tam i jiné pěkné destinace (Kutaisi, Tel Aviv).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Jenki
Neděle, 28. února 2016 - 18:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4762
Registrován: 5-2002
My to právě plánujeme Wizzem do Kyjeva a pak se vracet zpět. Hlavní těžiště akce jsou ojeté 9Tr a 14Tr na západní Ukrajině (Ternopol, Rivne, Černovcy, Luck, Lvov). Problém je v tom, že akce někde v tomto prostoru skončí a pak jak domů. Z LWO nic rozumného (čti : za rozumné prachy) směr West nelítá, bus až domů nechceme, v Užhorodě a v Košicích už všichni byli. Možná se ukáže jako nejlevnější jet ze Lvova zpátky do Kyjeva opět na WizzAir [happy]

Když to řeknu zjednodušeně - dofotíš v sobotu večer ve Lvově a musíš být v neděli večer v Ostravě. Jak to udělat tak, abys cestou ještě něco zajímavého nafotil? (Kyjev ani Košice do segmentu "zajímavé" nespadají, tam už jsme byli 100x).

(Příspěvek byl editován uživatelem jenki.)
Neděle, 28. února 2016 - 19:45:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 8-2012
Jeden návrat z UA jsem udělal tak, že jsem jel ze Lvova ráno električkou směr Mostiska (ana jela až do zastávky "Děržavnyj kordon" před hranicí, kde jsem ji "citlivě" vyfotil), přešel do Medyky, sednul na maršrutku a dojel do Przemyślu. Tam jsem se stavil u Švejka, šotnul nějakou tu šudemku a kibl tam i cestou vlakem (přímým do Wrocławi), potoutal z votýnta na rurální obrázky s tématem rozpadající se železniční infrastruktura, v Olawě si vyzvedl auto a jel domů... jasně, šotoMHD tam moc nebylo, leda nějaké bus ojetiny na polském východě - Řešov, Tarnov (nebo se stavit v Krakowě na tankodromu vedoucím k Hucie imienia Włodzimierza Lenina [happy] ).
...ale teď (zatím jen platonicky) pošilhávám po tomhle:

informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
kpt.Hejl
Neděle, 28. února 2016 - 20:28:09  
Neregistrovaný host
89.24.189.237
Vantju:Vlakem do Pekingu je pěkný cestovatelský zážitek,dnes už bohužel poněkud profláklý.
Opravdový vrchol života projížděče je asi toto:
kpt.Hejl
Neděle, 28. února 2016 - 20:29:53  
Neregistrovaný host
89.24.189.237
A sakra,omlouvám se za velikost obrázku.
Jenki
Pondělí, 29. února 2016 - 11:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4763
Registrován: 5-2002
T. H. : AN-24 jsme kdysi (tuším 2002) dali s nějakou obskurní společností v trase Doněck - Simferopol a byl to nezapomenutelný zážitek. Počínaje letištěm v Doněcku, kde původní CCCP budovu obalili sklem aby vypadala jako moderna, ale nějak zapomněli na klimu, takže vzikl skleník. (Dnes je letiště rozstřílené na sračky.) Pak samotný let, lavice jak v 810, ale krásný výhled (An-24 nemá přetlakovou kabinu). Pak přílet do Simfáče, kdy jsem málem vysklil okýnko při spatření rolující a tedy zjevně plně funkční Il-18 (bohužel zákaz focení). A vyvrcholením bylo psychické týrání místních taxikářů, kteří prostě nedokázali pochopit, že když má někdo na letenku tak do tága nevleze ani když chlapci nasadili ultra nízké ceny, protože my chceme jet tou pomalou nacpanou omlácenou 9Tr, co se tam tak hezky vyhřívá na sluníčku.
jfk
Středa, 02. března 2016 - 16:57:22  
Neregistrovaný host
80.254.155.99
kpt. Hejl: Ta Severna Korea z Ruska uz teraz len vtedy, ak mas konexie u samotneho Kima.
Ale velkou vyzvou je ist na koniec kolaji v juznej Azii: Praha hl.n. -> Istanbul -> Tatvan -> Tehran -> Zahedan -> Quetta -> Lahore -> Delhi -> Calcutta -> Dhaka -> Chittagong
Středa, 02. března 2016 - 17:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 5-2002
Jo, jezděte přes Pákistán, ať zas si o vás v novinách počteme a za dva roky pak můžeme zasponzorovat opět nějaké teroristy.
kpt.Hejl
Čtvrtek, 03. března 2016 - 21:04:21  
Neregistrovaný host
89.24.189.237
jfk:A od kdy to komunističtí korejci krouhli?
Čtvrtek, 03. března 2016 - 22:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2803
Registrován: 5-2002
Na serveru drehscheibe-online byla jednou reportáž kluků, co takhle do Severní Koreje jeli. Z jejich popisu bylo zřejmé, že soudruzi naprosto nevěděli, co si s nimi počít, třeba hlídače dostali až v Pchjongjangu, to ale měli za sebou dost slouhý pobyt u severního Kima. Pak se tam vynořila informace, že tahle cesta, a ta reportáž obzvlášť, způsobila trochu u soudruhů poprask a jako opatření proti opakování vstup do země tímto způsobem zakázali.
Vlakem z Pekingu to prý není problém.
Nesni
Čtvrtek, 03. března 2016 - 22:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 895
Registrován: 6-2014
hlídače dostali až v Pchjongjangu
Co jsem tak četl, tohle je běžná praxe. I při cestě zpátky se hlídač rozloučí na nástupišti.
Pružinskij
Pátek, 04. března 2016 - 17:11:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 4-2015
Problém je v tom, že akce někde v tomto prostoru skončí a pak jak domů.
Jo, to jsem řešil před pár týdny... a skončil v autobuse :-)
Spíš mi přijde fascinující, že ten e-shop UZ fakt funguje a umožní on-line prodej s platbou a bez nutnosti jít vůbec k pokladě. Když si vzpomenu na doby, kdy jsem musel mít na UA vízum a v Čopu strávil dvě hodiny u poklady ...[crazy] Uvěřím, až mě s tím pustí do vlaku :-)
Waarschijnlijke Afstanden.
Pátek, 04. března 2016 - 18:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 12-2006
Pustí...vyzkoušeno. [happy]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Sobota, 05. března 2016 - 19:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3267
Registrován: 9-2005
Uvěřím, až mě s tím pustí do vlaku :-)

[biggrin] V Rusku sem do poslední chvíle nevěřil, že nás pustí do vlaku jen na základě vytisknutého papíru z internetu, který ani člověk mít nemusel, protože víceméně stačilo jen číslo pasu a jeho provnání se seznamem cestujících.
Pár obrázků ode mne...
Pružinskij
Sobota, 05. března 2016 - 19:31:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 4-2015
Jo, doby se mění... Takový celonoční výslech FSB v oddělených kupělných, kde do poslední minuty člověk nevěděl, zda skončí v cílové stanici volný nebo v nácestné v base... Kua, je to ve mě jako v koze, za týden odjezd směr Oděsa!
Waarschijnlijke Afstanden.
Sobota, 05. března 2016 - 19:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 8-2012
Na serveru drehscheibe-online byla jednou reportáž kluků, co takhle do Severní Koreje jeli
Nevím, jestli to bylo i na Drehscheibe, ale jedni borci našli chybu v severokorejském matrixu průjezdem nikoli přes "hlavní" přechod Dandong/Sinuiju (Čína-KLDR), ale Chasan/Rajin (Rusko-KLDR). Tam je nějak nedokázali pokrýt "dohledem" až do příjezdu do Pchjongjangu.

http://vienna-pyongyang.blogspot.cz/
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Sobota, 05. března 2016 - 20:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2805
Registrován: 5-2002
To bude ono.
ivy
Pondělí, 07. března 2016 - 16:13:44  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
Ta Severna Korea z Ruska uz teraz len vtedy, ak mas konexie u samotneho Kima.

Opravdu? A co třeba tohle: http://www.juchetravelservices.com/the-tours/railway-tours/

Je to sice skupinový zájezd, stejně si ale můžete objednat cokoliv individuálně. Sice to nepůjde bez toho dohlížejícího průvodce, po loňských zkušenostech s Aviation tour si ale dovolím tvrdit, že Vás příliš omezovat nebude. Alespoň, co se týká železnice.

Ona se tam ta situace přece jen začala dost rychle měnit a hlavně tyhle akce jsou při minimálních nákladech docela dobrý zdroj deviz. Tipnul bych si, že jsou někde tam, co byla Čína v době druhého nástupu Teng Siao Pchinga. Tzn., že už dobře vědí, že jsou v p..i a musí změnit kurz, ale zároveň to nemůžou udělat moc radikálně a zejména to vytrubovat do světa, aby neztratili tvář. A to harašení zbraněmi apod. jsou povinné rituální tance.
Pondělí, 07. března 2016 - 17:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 5-2002
Tak krom té reportáže těch dvou Rakušáků, co jeli do KLDR přes Rusko, byla na Drehscheibe ještě reportáž nějakých německých šotoušů, co si chtěli projezdit MHD v Pchjongjangu. Projetí sítě metra se schvalovatelům zájezdu nelíbilo, ale svolili. Jízdu autobusem jim ale nedovolili. Takže nějaké limity tam asi budou.
ivy
Pondělí, 07. března 2016 - 18:56:48  
Neregistrovaný host
194.228.20.24
Metro ve FNJ jsme loni projížděli už za běžného provozu a to včetně naprosto bezproblémového fotografování i natáčení v několika stanicích. Místní se u toho docela bavili. Na autobusy jsme se neptali ale na přímý dotaz na projetí kompletní tramvajové sítě řekli, že by to asi šlo, ale museli bychom ve spolupráci s cestovkou připravit podrobný itinerář. Přesně takto byl připraven i itinerář té Aviation Tour a letěli jsme asi 9 typy letadel Air Koryo včetně nákladní IL-76 na asi 5 vnitrostátních linkách a mohli jsme na letištích téměř neomezeně fotografovat. Samozřejmě pod dohledem, ale bez problémů.
Úterý, 08. března 2016 - 19:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 11-2005
Proboha, jak tady můžete psát takové nepravdy, vždyť ten Kim nechal už 8 x roztrhat psy svého strýce!!![proud][proud][proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 11. března 2016 - 21:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 5-2010
Plánuji s kolegou Lukáš 123 cestu o Velikonocích na Ukrajinu. Jak je reálný tento plán?

Přes noc nočním Leo Expressem, na něj příjezd od Brna. V Košicích v 4:03, pak v 5:06 vlakem na Čiernou nad Tisou, na to hned navazuje vlak do Čopu a v 8:40 ukrajinského času jsme na Ukrajině.

V 9:41 ukrajinského času odjezd osobákem na Sjanki, tam v 13:21, pak ze Sjanek v 14:50 a ve Lvově po sedmé. Dá se spoléhat na odbavení přes Slovensko? A máte nějaký tip na nocleh ve Lvově?
dzamel
Sobota, 12. března 2016 - 20:55:41  
Neregistrovaný host
83.208.68.196
Miropiro: na nádraží komnaty nebo kterýkoliv hotel, dvouluzko pod 500Kc se sežene v každém hotelu...
Neděle, 13. března 2016 - 13:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 12-2007
Ve Lvově mám nejraději hotel Lviv u Opery. Stával 120 hřiven, teď už teda zmodernizoval a podražil http://www.hotel-lviv.com.ua/
Ve Lvově pozor na tramvaje, v ranních hodinách byl problém dostat se na nádraží, jezdilo to dost divoce, a taxikář mě pak okradl - pokud taxi, tak domluvit cenu předem.
Neděle, 13. března 2016 - 15:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 12-2006
K jídlu doporučuju ve Lvově navštívit Gril bar v ulici Jaroslava Mudroho. Grilovaná kuřata, pečená žebra a k tomu nakládaná zelená rajčata a horilka. [jidlo]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Nesni
Neděle, 13. března 2016 - 16:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 6-2014
Měli byste tip na ubytování i v Mukačevu? Ideálně s možností rezervace dopředu. A jízdenky na električku lze koupit bez problémů na nádraží, nebo je lepší dopředu přes e-shop? Díky.
Neděle, 13. března 2016 - 17:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 3-2006
Nesni: Jízdenky na električku přes e-shop nekoupíte vůbec. Koupíte je bez problémů na nádraží, případně na příměstském nádraží (приміський вокзал, tam kde jsou oddělené).
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Neděle, 13. března 2016 - 17:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3120
Registrován: 8-2012
V Munkácsi zrovna nejsou oddělená nádraží, ale přesto tam jsou oddělené pokladny (primiska kasa).
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Sobota, 19. března 2016 - 14:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 12-2007
Pro Nesni trochu zavádějící informace, zjevně se chystá jet "dalekoběžnou" električkou Mukačevo-Lvov, a ta je vedena jako dálkový vlak. E-ticket si koupit můžete, ale není to nutné. Asi bych jej však asi upřednostnil proto, že jinak děžurná vydá místenku tak jak je prodává (třeba doprostřed trojsedadla, a s koukáním z okna je pak problém. Tato električka pak ve Lvově nezajede na primiský, ale "hlavní" nádraží.
dzamel
Neděle, 20. března 2016 - 21:06:27  
Neregistrovaný host
85.70.248.234
Nemáte někdo prosím zkušenost s přestupem v Sjankách, je tam aspoň něco na dvě hodinky? Hospoda, obchod?
Pondělí, 21. března 2016 - 00:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 3-2006
Obchůdek s lahváčema. Zavírá někdy po poledni (tuším že v jednu).
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pondělí, 21. března 2016 - 08:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 5-2010
Tak tedy plán platí - ve čtvrtek večer na Ukrajinu :-) Mám ještě praktické dotazy: v Čopu je směnárna? A jak pojedeme električkou z Čopu na Užhorod a pak na Sjanki a Lvov - dá se v nich koupit nějaké občerstvení? A lze v nich očekávat samovar nebo to je výsada dálkových vlaků?
Pondělí, 21. března 2016 - 09:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 1-2006
Električky samovar dle mých zkušeností neobsahují, občerstvení jsme vždycky kupovali od procházejících bábušek. Směnárna byla v Čopu přímo v nádraží (dálkovém, električkové je vedle) v rohu, tak tam snad vydržela.
dzamel
Pondělí, 21. března 2016 - 12:26:15  
Neregistrovaný host
85.70.248.234
Miropiro: V Čopu se vymění úplně všude v Užhorodu také, já za 14 dni planuju Cop Užhorod , nocleh v Inturistu za pár korun , po desáté odjezd na Sjanky necelé dvě hodiny na přestup , dojezd do Lvova , ubytování v komnatách ve Lvově, po obědě Hyunday do Truskavce ,nocleh v komnatách a další den po desáté do Stryje, čas na oběd , elektrickou do Mukačeva , nocleh ještě nevím kde a ráno buď Cop nebo úzká v Irsave a domů... Strava a pití se sežene všude, nocleh také i booking pomůže, výměna peněz není také problém, samovar jen v dálkových, jen pořád nevím, co v Sjankach, ale pokud obchod zavírá brzo tak asi nic...
Pondělí, 21. března 2016 - 17:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 12-2007
No co si pamatuju, tak v Čopu směnárna není... pokud je pracovní den, tak před nádražím je banka, a jinak jsem bez problémů měnil v hale u veksláků.
Pondělí, 21. března 2016 - 19:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 12-2006
Veksláci v Čopu jsou jistota.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
dzamel
Pondělí, 21. března 2016 - 19:52:40  
Neregistrovaný host
109.107.200.242
Nevěděl by někdo, zda na cestu Lvov Truskavec , když pouziju Hyundai, což je 200 hřiven, zda ten zážitek za to stojí, popřípadě, jak moc je zásoben bufet jídlem nebo jen pití? A dále asi ne komnaty, ale Kobzar do Kyjeva a zpátky do Čopu další noc, popřípadě jsou ještě v Kyjevě v nové budově komnaty? Tam se asi moc do hotelu pouštět nechci...
Pondělí, 21. března 2016 - 22:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 5-2010
No u nás je nakonec plán, že jestli půjde sehnat lístky na nějaký dálkový vlak z pátku na sobotu do Kyjeva (a pak z neděle na pondělí), tak na Lvov kašleme. Každopádně zpět jedeme Leo Express busem z Mukačeva a já pak přes noc do Přerova :-) Huš, už ve čtvrtek hurá na noční Leo Express do Košic [happy]