Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 02. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Podorlické tratě do 02. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 23. ledna 2016 - 00:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4213
Registrován: 5-2002
Přátelé, mám prosbu. Vybavíte si někdo, kdy dojezdily v osobní dopravě na trati mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem "Žehličky" řady 111?
Potřebuju to do článečku pro Železničář [wink]
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

POZOR! Změna emailu webu, nově: prototypy(uzenáč)centrum.cz
Sobota, 23. ledna 2016 - 11:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 12-2009
Rostakolmix: Pode mého éra žehliček skončila s jízdním řádem 2010/2011. V jízdním řádu 2011/2012 už nebyla.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Výprachtický_okultista
Sobota, 23. ledna 2016 - 22:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 3-2010
Jo, je to tak s těmi žehličkami.
Neděle, 24. ledna 2016 - 10:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 1-2011
V Týništi stojí 749.162 IDS s vlakem do ESABu[satan]
http://www.flickr.com/photos/50195199@N02/
Neděle, 24. ledna 2016 - 11:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 3-2011
Ano,ano [wink]ve 4.40 průjezd HK Traxxe 186 435 30 vozů na pk 749 162,z Týniště 8 vozů do Vamberka[fotic]zbytek Kůty,ale pěkně Traxxík svařoval[proud]
Úterý, 26. ledna 2016 - 16:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4131
Registrován: 10-2005
Žehličky jsem zrovna dvakrát nedokumentoval, ale pár fotek třeba z 8.10.2010 mám:

Lanšperk


Verměřovice
Mirek55
Středa, 27. ledna 2016 - 09:40:13  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
Mimořádnost v provozu

Trať 026 | Týniště nad Orlicí - Broumov (a zpět)
Úsek: Starkoč - Václavice
Kraj: Královéhradecký kraj
Počátek: 27.01.2016 08:35
Příčina: nepravidelnosti v dopravě
Plánovaný konec: 27.01.2016 10:35

Os 15154 bude odřeknut v úseku Starkoč - Václavice z důvodu mimořádnosti.
Os 15155 bude odřeknut v úseku Václavice - Starkoč z důvodu mimořádnosti.

Poznámka:
Eliminace zpoždění.
Mirek55
Středa, 27. ledna 2016 - 11:20:04  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
K mimořádnosti zpoždění Sp1747 při odjezdu z Broumova s +35 Bylo rozhodnutí o zrušení spojů panem nejvyšším to nejšpatnější možné.
Dle mého názoru při prvém pohledu měl Os 5125 odjet z Náchoda s náskokem v poloze Sp1747 s pokračováním do Starkoče. Tím by odvezla frekvenci alespoň z Náchoda k R930 směr Praha. Vrátit se do Václavic jako Os15154 ke kříži s Sp1870 od Chocně.
Následně rozhodnout dle situace a poloze Sp1747, zda vyčkat na jeho zpožděný příjezd +30 (9:43), který by pokračoval v trase 15155 se zpožděním cca 10 minut do Starkoče. Tím by dostal ze Starkoče +10 Sp1784. Tím by dostal ve Svatoňovicích i +10 Sp1787, což by vůbec nevadilo pro křižování ve Skalici, neboť tou dobou měl R923 +18 a ze zkušeností se mu to podaří stáhnout tak o 10 minut. Taktéž by dostal na Trutnov střed cca +4 Os15756.
Jediní, kdo by si museli počkat cca 30 minut na další přípoj směr Jaroměř - H.K. případně navazující další směry by byli cestující z úseku Broumov-Náchod. Jelikož Sp1747 byl ukončen ve Starkoči bez jakékoli návaznosti (mimo směr Týniště), nedostali se cestující nikam, ani směrem k Trutnovu. Z Náchoda se nedostali ke spoji směr Jaroměř - H.K. a dále a jejich čekání je tedy další hodinku. Ale náchodští měli tak troch štěstí alespoň na směr Trutnov, neboť v poslední chvíli padlo rozhodnutí (na žádost spodního personálu), aby se otočil alespoň Os5125 z Václavic do Starkoče v poloze 15155 (jako115155) a zpátky do Václavic jako SP1746. Tím sic dostal nějakých +15 které díky pokrácenému pobytu v N.M.n.M snížil na +8. Díky ukázněné frekvenci, dobému fírovi, kvalitním vozidle a souhře s vlakvedoucím se dařilo krátit minu krátit minutku po minutce, do Týniště na křižování v poho.
Středa, 27. ledna 2016 - 12:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 5-2005
Proč vůbec k tak vysokému zpoždění došlo? Porucha regíny?
Wandr
Středa, 27. ledna 2016 - 23:51:01  
Neregistrovaný host
194.228.32.42
Mirek55: S názorem, jak je to popsáno, se plně ztotožňuji. Stává se občas pravidlem při zpoždění 15-20 min. od Meziměstí, je přípoj ve Starkoči na rychlíky HK-Praha fuč/nečeká. Frekvence nejen na HK a Prahu, ale také v Jaroměři na přípoj ve směru na rychlíky Stará Paka-Žel.Brod-Turnov-Liberec. Chudáci cestující nastupující v Ná-zastávka, jsou bez patřičné informace.
mezimestak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 00:23:55  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
bohuzel to plati i opacne, pri sekyre R ci SP na TU vice jak 10 minut, Sp do broumova neceka a cestujici pak cumakuji ve starkoci, coz je taky docela zazitek(jedna cekarna, kde si vsichni ani nesednou, automat na kavu, caj a nevim co vse oststni), at zije 21 stoleti!!!!!
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 02:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 5-2005
ad Wandr a mezimestak: Když průvodčí nahlásíte, že chcete aby přípoj ve Starkoči počkal, tak vám nevyhoví?

Jinak stále jste mi nenapsali, proč takové zpoždění vůbec vzniklo...

S takovou to vypadá, že si vymýšlíte. Nic ve zlém [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavlík.)
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 02:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3014
Registrován: 5-2005
Ad Starkoč: Je tam hospoda, ale má vůbec otevřeno?
Starý Hanák
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 05:28:00  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
ad Wandr a mezimestak: Když průvodčí nahlásíte, že chcete aby přípoj ve Starkoči počkal, tak vám nevyhoví? Záleží na dispečerovi. A ti bývají často nekompromisní...
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 05:46:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2014
Pravidelně přestupuji ve Starkoči cca 100x do roka a přípoj mi nepodrželi za celou dobu zatím jen cca 2x. Vždy to bylo zpoždění od HK a bylo okolo 20 minut a více.
mezimestak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 08:58:30  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
Pavlík: zpoždění vzniklo pro neschopnost regíny

a co se týče hospody ve starkoči, tak ta otvírá až k večeru a to ještě 3x do týdne, jinak majitel chodí makat do kolbenky


potvrzuji slova starého hanáka, i při sebelepší ochotě průvodčího, rozhodující slovo má dispečer
Mirek55
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 11:23:49  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
U spěšňáků na Broumov je velký problém s obraty. V Broumově má při obratu teoreticky na střídačku 6 minut a 3 minuty. Na úvrať oběma směry v Meziměstí 3 minuty, ve Václavicích 2 minuty. Na Křižování v Teplicích žádná vata. Drobek vaty v Náchodě, ale při zpoždění vlaků od H.K. víc jak 5 minut nedostačující. Pokud by sudý Sp na Broumov čekal ve Starkoči déle nestihne dojet na křižování do Náchoda, a musel by zůstat ve Václavicích, aby lichý Sp stihl dojet k
nezpožděnému
vlaku od Trutnova na Jaroměř pokračujícímu na H.K. případně Prahu.
Tím by dostal sudý Sp na odjezdu z Václavic +25 až +27, což si doveze +- až do Broumova. Z Náchodu by zpoždění pokrátil o cca 5 minut ale zase nabral při křižování v Polici a další v Meziměstí. Tím by si ho vezl až do Broumova a zase zpět k Náchodu. S protijedoucími Sp by musel křižovat v Meziměstí a Hronově, nebo jim taktéž dát zpoždění. Z Náchoda kolize s dalšími vlaky. Něco halt dostane další sekeru ať chce či nechce. A v létě přibude přímý Sp do Adru. "Možné řešení snižující kolizi jsem popsal výše". No ale k nezpožděnému vlaku od Trutnova na Jaroměř, H.K., Prahu to již stejně nestihne.
To ani nemluvím o rozhození návaznosti v Teplicích, případně zpoždění návazných vlaků a dalších komplikacích.
Prostě dnes je trend (těch co o tom rozhodují) v této oblasti trochu jiný.
1) Všechno musí v taktu před celou přijíždět a po celé odjíždět z HK. Ač to mnohdy nevyhovuje cestujícím.
2) Ostrou tužkou se namalují JŘ (grafikony) s přípoji a obraty, převážně kolizními a nereálnými.
3) Dopravci se znemožní udržet návaznosti pod sankcí pokuty za zpoždění větší než 5 minut.
Závěrem:
Vlaky tu přeci nejsou pro to, aby vozili cestující především v době, kdy to oni potřebují. Vlaky přece nemusí navazovat, nutná je jejich jízda v taktu pro dobrou zapamatovatelnost (asi těch co to kreslí) a dodržení jízdní doby.
videovlak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 12:00:37  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Mirek55: "Vlaky tu přeci nejsou pro to, aby vozili cestující především v době, kdy to oni potřebují. Vlaky přece nemusí navazovat, nutná je jejich jízda v taktu pro dobrou zapamatovatelnost (asi těch co to kreslí) a dodržení jízdní doby."
Domnívám, se, že ať postavíme jízdní řád jak chceme, nikdy to nebude vyhovovat všem (pracovní doby, začátky vyučování, otevírací doby, ordinační hodiny...). Dál jsem přesvědčen, že takt je opravdu dobrý systém, ve švýcarsku funguje a to zapamatování je taky smysluplná věc. Sever nuladvacetšestky potřebuje hbitější vozidla a nějaké ty úpravy na trati.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 13:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549
Registrován: 3-2009
Vlaky tu přeci nejsou pro to, aby vozili cestující především v době, kdy to oni potřebují. Vlaky přece nemusí navazovat, nutná je jejich jízda v taktu pro dobrou zapamatovatelnost (asi těch co to kreslí) a dodržení jízdní doby.
Já mám pocit, že od doby, kdy na 032 a 026 nebyl takt, počty cestujících vzrostly. Díky taktu, přípojům, které fungují každou hodinu a taky díky rychlosti toho spojení... Škoda, že se to nikde nedá oficiálně dohledat, tak jako v některých jiných krajích, kde jsou vývoje počtu cestujících na jednotlivých tratích uvedeny.
Opravdu si myslíte, že v dnešní době jezdí všichni do fabriky na šestou, nebo do školy na osmou? Asi jste trochu zaspal... Lidi totiž potřebují na různá místa v různé časy, nějaký správný čas, to už dneska těžko najdete (samozřejmě - existují výjimky, ale na ty se dost často v GVD myslí - viz vlaky „nad rámec taktu" na severní 026).

Díky taktu máte v HK každou hodinu přípoj, kam se vám zachce - do Prahy, Pardubic atd.

Jestli to umíte lépe, tak se předveďte.
Že to občas ujede, samozřejmě ideální není, je třeba se snažit o větší stabilitu, ale ještě to neznamená, že je to kvůli tomu celé špatně!
videovlak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 14:03:22  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
OPRAVA: ve Švýcarsku
Mirek55
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 14:31:16  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
videovlak.
Mrzí mne, že reagujete pouze na výsledek celého rozboru a ne na dílčí skutečnosti.
V případě srovnání se Švýcarskem musíte ale také dodat v jak časové relaci je takt ve Švýcarsku, jak tam vypadá návaznost na přestupy (časová rezerva), jak dlouhá jsou ramena, kolik času je při obratech atd. atd...
Ano nikdy se nedá na 100% vyhovět všem požadavkům.
Co například má přivézt děti do Broumova na 8 hodinu do škol? Sp1740 4 min před osmou? Nebo Os5130 v 6:39? Skutečně vyhovují zaměstnancům v továrnách Sp s příjzdem na nádraží v 13:56 na odpolední, v 17:56 na noční dvanáctku případně ve 21:58 na noční osmičku? Máte skutečně za to, že nejvhodnější odjezd z noční je v 6:02? Z ranní v 14:02? Z denní 18:02? Nebo mají používat vlaky o hodinu dříve a o hodinu později?
Myslíte, že 10 minut je v Hronově dostačující mezi nádražím a například Wikovem (dle mne největší firmou), především při odchodu ze směny (pracoviště), které nemá převážná část zaměstnanců na vrátnici, včetně umytí a ustrojení?
Mohl bych pokračovat Dědov, Mziměstí, atd. atd. Prostě 80% vlakových spojů do/ze zaměstnání / škol špatně jen na trati 026. A to by mělo být gro této průmyslové oblasti.
Zatím co jiní považují za zásadní dostat se každou hodinu co nejrychleji směr HK a pak případně dále.
videovlak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 15:33:17  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Mirek55: "jak tam vypadá návaznost na přestupy (časová rezerva),"
Ale o té rezervě jsem přece psal. Jiná vozidla plus úpravy na trati (zářez- hotovo, 2 výhybky v Mezi, Náchod, Hronov-Police opět zvýšit rychlost..) a máme rezervu, jako barák.
Já tvrdím, že železnice má pro Broumovsko fungovat především, jako rychlé, pohodlné, bezpečné, ekologické a tím i bezkonkurenční napojení směr vnitrozemí. Tedy páteř. A pochopitelně takt.
Na odstranění konkrétních nedostatků, jak to popisujete Vy, by pochopitelně doplatili jiní.
Kraj a stát sice Broumovsku hodně dluží, ale v případě dnešního jízdního řádu bych napsal, že je asi nejlepší v historii.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 16:09:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 12-2007
Mirek55: Co například má přivézt děti do Broumova na 8 hodinu do škol? Sp1740 4 min před osmou? Nebo Os5130 v 6:39?

Že by autobusy? (asi teda s výjimkou Hynčic)

Dopravu na směny a ze směn v Broumově také zajišťují převážně busy, protože ji prostě dokáží zajistit lépe.

Jinak část vámi kritizovaných věcí vyřeší plánovaná úprava provozního konceptu - příjezd do Broumova v x:45 (tedy pro dojížďku na celou super), odjezd x:15 (totéž) a cca 30 minut pobyt, což je snad dostatek pro eliminaci případného zpoždění.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 18:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 5-2005
Jis: nejen s vyjímkou Hynčic, ale také Ruprechtic atd...

Jistě dopravu z a do směn lépe zajistí autobusy. Ale opět: co lidé v takových Hynčicích nebo Ruprechticích? Vím o tom své. Bydlel jsem tam a z noční mi vlak končil v Meziměstí. Takže každý den pěšky... A na ranní taky. Protože prostě do Broumova stačí autobusy ale nikdo neřeší ty malé vesnice mezi Broumovem a Mezárem...

Ad Wikov: dalším velkým zaměstnavatelem v Hronově (tedy teď už ve Velkém Poříčí) je SaarGummi a ten je ještě dál jak od nádraží v Hronově tak zastávky ve VP. SaarGummi má ale naštěstí zajištěnou vlastní dopravu zaměstnanců směr Broumov (který je v Broumově dřív než vlak, kterým jsem pak mohl pokračovat domů do Ruprerchtic), takže se zaměstnanci většinou na vlak spoléhat nemusí.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 18:53:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 12-2007
Pavlík: nejen s vyjímkou Hynčic, ale také Ruprechtic atd...

Mluvil jsem o autobusech na 8 hodinu do Broumova. A z Ruprechtic bus jede! (přes Mezár)

ale nikdo neřeší ty malé vesnice mezi Broumovem a Mezárem...

No to sice moc neřeší, ale:
1) Hynčice jsou co do počtu obyvatel výrazně menší než všechny ostatní obce na Broumovsku
2) pro velkou část Ruprechtic je to na vlak sakra daleko

Já neobhajuju současný stav, ale domnívám se, že PRO MÍSTNÍ OBSLUŽNOST jsou na Broumovsku autobusy lepším řešením, než rozházení taktu na železnici.

Další věc je, že pokud bydlíte v díře jako jsou Ruprechtice, tak prostě musíte počítat s tím, že vám tam pojede maximálně pár busů denně (a to převážně dle potřeb školáků) - prostě nejsou peníze na spoje kolem 23. hodiny do každé malé vesnice.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 19:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 5-2005
A z Ruprechtic bus jede! (přes Mezár)

I večer? Z odpolední směny? Nebo návoz na noční směnu? Ruprechtické autobusy jezdí hlavně pro školáky...

Už tam naštěstí nebydlím... Bydlel jsem tam hlavně z důvodu bezkonkurenční ceny za nájem.

Byl by problém, kdyby ten vlak popojel z Mezáru do Ruprechtic a Hynčic a místo aby pokračoval do Broumova, se vrátil do Meziměstí? Je to technicky možné?

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavlík.)
videovlak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 19:10:23  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Technicky to možné je.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 19:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 12-2007
Byl by problém, kdyby ten vlak popojel z Mezáru do Ruprechtic a Hynčic a místo aby pokračoval do Broumova, se vrátil do Meziměstí? Je to technicky možné?

Technicky možné to je, ale:
1) kolik by tím jelo lidí?
2) kdo by to zaplatil?

I večer? Z odpolední směny? Nebo návoz na noční směnu? Ruprechtické autobusy jezdí hlavně pro školáky...

Ano, ale já od začátku mluvím pouze o dojížďce do škol do Broumova na 8:00.
Jinak viz můj předchozí příspěvek - prostě není finančně reálné zajistit spojení na všechny směny ze všech obcí, takže se logicky preferují ty směry, které využívá nejvíce lidí.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 20:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10685
Registrován: 8-2004
Pavlík:
Bydlel jsem tam hlavně z důvodu bezkonkurenční ceny za nájem.
Ona tam ta bezkonkurenční cena za nájem nevznikla sama od sebe. Aneb nic není zadarmo.[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
videovlak
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 20:16:46  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Hroch: to my tady asi nevíme.
Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 22:20:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 4-2003
Depo Letohrad

zleva: dvojče 080+104,254,137,361,236,008,011,256

a komplet nejen Berty

zleva: dvojče 753171+187, 751080+104, 749254, 751137, 751361, 751236, 749008, 749011, 749256, 753226, 753229, 750224, 753127, 781505, 781197
Pátek, 29. ledna 2016 - 09:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 3-2009
Pavlík: Z odpolední směny z Broumova jede do Ruprechtic vlak, z odpolední směny z Hronova nejede nic. Fakt myslíte, že by to mělo smysl? Když jste tam bydlel, tak asi tušíte, kolik lidí mohlo jezdit tím směrem...
Však ze Saaru jezdí ze směny jeden bus směr Broumov, a myslím, že to dokonce ani nebyl velký bus pro 45 lidí, ale menší. Kolik asi lidí mohlo být do těch malých obcí? Samozřejmě pár ano, ale moc asi ne...
Ono stačí se podívat na využití busů z obcí, kde se jezdí na všechny směny(třeba Hejtmánkovice do Broumova), a ty spoje po 22. hodině jsou hodně slabé i tam, co teprve do Ruprechtic...
Svého času se jezdilo po 22. hodině do Vižňova, bylo to přímé z Broumova a mělo to i přípoj z Adršpachu a byla to tragédie...

Do Hronova na ranní směnu jede (z Mezáru) vlak mimo takt přizpůsobený směnám, z ranní taky, z odpolední taky. Takže čekání je pouze při jízdě na odpolední směnu, a případně noční (nevím, zda se noční dělá ve všech fabrikách). Ten vlak mimo takt speciálně pro dopravu na odpolední taky kdysi jezdíval a stál „za prd", co se využití týče.

P.S.: Myslím, že nad autobusy na Broumovsku by se ještě zamyslet dalo, aby se některé směry vozily do fabrik lépe, ale fakt si nemyslím, že takové místní potřeby musí být nutně řešeny vlakem. Vlak má proti autobusu zřejmé výhody zejména při cestování na delší vzdálenosti, a toho je třeba využít, o což je docela zjevná snaha. Kromě toho vlak je prostě drahý (i když pominu poplatek za DC-abychom se nehádali o nerovnosti podmínek), a držet motor navíc kvůli tomu, aby se jelo např. na 7:35 do Broumova a ve 14:25 z Broumova do Mezáru, to je hodně drahý špás. Když do Mezáru stejně bus jede...
Ale co se busů týče, tak bych si dokázal představit nějaké konkrétní úpravy, aby se zlepšila dojížďka na směny, zejména do Broumova.
Mirek55
Pátek, 29. ledna 2016 - 10:51:14  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
Jis:
Jinak část vámi kritizovaných věcí vyřeší plánovaná úprava provozního konceptu - příjezd do Broumova v x:45 (tedy pro dojížďku na celou super), odjezd x:15 (totéž) a cca 30 minut pobyt, což je snad dostatek pro eliminaci případného zpoždění.
Proč již tato koncepce nebyla dávno zavedena?
Bohužel pracovní doba není pouze osmihodinová, ale je tam také povinná přestávka, tak že žádné super, pouze pokus o blamáž. Radní vám to ale asi spolknou a někdo dostane "neprávem" možná i odměnu.

Dopravu na směny a ze směn v Broumově také zajišťují převážně busy, protože ji prostě dokáží zajistit lépe
Mluvil jste s místními? Já tam byl včera celý
den. Informace mám trochu odlišné.

Rosťav:
Opravdu si myslíte, že v dnešní době jezdí všichni do fabriky na šestou, nebo do školy na osmou
Nemyslím, vím to, pouze změním vaše slůvko "všichni" na slovo převážná většina" a je to +-15 minut (díky povinným přestávkám), Tak že panu Jis nebude jeho plánovaný čas a zrychlení vlaků stačit.
Zrovna tak poloha velké části autobusů je nevyhovující. Otázkou je jak dlouho bude natažená ruka autobusových dopravců na doplnění ztráty o tolik nižší než dopravců železničních. Včera jsem opět poslouchal zprávy.
Jinak po prvních neodborných zásazích do vlakových jízdních řádů a následným zavedením taktu klesl počet cestujících +- na 1/4, dnešní stav je zhruba na 1/2. Samozřejmě zde je vliv i spousty jiných vlivů.
Pátek, 29. ledna 2016 - 12:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 12-2007
Proč již tato koncepce nebyla dávno zavedena?

Protože to infrastruktura ani současná vozidla neumožňují. Čeká se na dokončení reko 031+032 a nová vozidla. Co si třeba projít archiv, už to tu bylo asi 1000x zmiňováno.

Bohužel pracovní doba není pouze osmihodinová, ale je tam také povinná přestávka, tak že žádné super, pouze pokus o blamáž. Radní vám to ale asi spolknou a někdo dostane "neprávem" možná i odměnu.

Takže napřed se vám nelíbí, že není dojížďka na celou, teď se vám zase nelíbí, že bude dojížďka na celou... [crazy] Co sakra chcete??

Nemyslím, vím to, pouze změním vaše slůvko "všichni" na slovo převážná většina"

Asi žiju v jiném světě...

Jinak po prvních neodborných zásazích do vlakových jízdních řádů a následným zavedením taktu klesl počet cestujících +- na 1/4

[biggrin] [biggrin]
Pátek, 29. ledna 2016 - 12:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551
Registrován: 3-2009
Mirek55: Kdy byly podle vás ty první neodborné zásahy do jízdních řádů? To neberte jako rýpání, zajímalo by mě, jak to vidíte.
Nezměnily se od té doby i jiné věci, jako třeba dostupnost automobilů, ochota lidí jezdit veřejnou dopravou atd?

Také by bylo dobré si zjistit, jak se např., vyvíjí počty cestujících v oblastech, kde žádné „neodborné" zásahy ještě neproběhly - stále takové oblasti (v autobusové dopravě) v ČR máme, třeba významná část Zlínského či Olomouckého kraje. Myslíte, že tam jsou počty cestujících stejné jako kdysi?

Sám přiznáváte, že v poslední době se část cestujících v oblasti k železnici vrátila. Domníváte se, že kdyby se JŘ vrátily do podoby „před neodbornými zásahy", vrátilo by se jich víc?
Nebylo by to spíš tak, že bychom získali nějaké cestující „do fabrik", ale na úkor toho ztratili více cestujících jedoucích do HK atd.?

Na trati 026 je nalezení nějakého správného času těžké - když vlak přijede ideálně do Hronova, tak už nepřijede ideálně do Náchoda.
Když vlak poveze ideálně školáky do Teplic, tak je nedoveze ideálně do Broumova atd.
Prostě na té trati je relativně hodně sídel, kde „něco je". I v Meziměstí je nějaká fabrika.
Bohužel to „něco" většinou není žádný velký zázrak, aby dávalo smysl zavést kvůli tomu nový vlak, nebo posunout stávající, který by tím přišel o přípoje.

Pracovní doba - a jsme u toho. Kdo dělá na více směn, tak má pracovní dobu 8 hodin, kdo na jednu, tak 8,5hodiny (obvykle). Když oba začnou v šest - tak mi řekněte, kdy je ten správný čas odjezdu.

Jestli máte nějaké konkrétní připomínky k busům, tak je adresujte na příslušná místa. Je jasné, že s vlaky nejde jen tak hýbat, právě kvůli návaznosti na HK atd., ale některé busy mají často význam opravdu jen v dopravě do nejbližšího města a hýbat se s nima dá (samozřejmě ne všechny). Cílem VŠECH zúčastněných je, aby veřejná doprava byla pokud možno co nejvíce využívaná.
Říct „není to ideální", to umí každej. Co jste udělal pro to, aby se něco změnilo?
750
Pátek, 29. ledna 2016 - 15:27:08  
Neregistrovaný host
90.180.32.7
V sobotu 30.1. bude vypraven výletní vlak GW Train Regio s mot. vozem 810.602 z Trutnova (9.30) do Žacléře (10.15-10.25) a dále přes Starkoč (11.52) do Dobrušky (12.42-12.50). Z Dobrušky přes Týniště n.O. ( 13.19-13.42), Letohrad (14.44-15.33) do Štítů (16.57). Ze Štítů (17.05) pojede přes Dolní Lipku (18.17-18.32) do Hanušovic (19.01). Z Hanušovic bude mot. vůz pokračovat na své nové působiště do Vrbna pod Pradědem.
-CH-
Pátek, 29. ledna 2016 - 16:01:53  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
V úterý 2.2. je zaveden vlak dopravce ARRIVA z Prahy do Jeseníku s řadou 845.
Předpokládaný jízdní řád je: UnO 10:10, Letohrad 10:30, Dolní Lipka 11:05 a Hanušovice 11:33. Zpět z Hanušovic 16:09, Dolní Lipka 16:33, Letohrad 17:07 a UnO 17:25.
Pátek, 29. ledna 2016 - 17:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 12-2011
750: To bude uzavřená akce?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Pátek, 29. ledna 2016 - 20:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6585
Registrován: 9-2003
Ad.Tombart..mooc pěkné..Ještě tuším v 40.letech byly úvahy výstavby úplně nového depa v Letohradě které by mělo i zřejmě velkou kruhovou remízu atd..:-)

No a Broumovsko,na zprávách čt24 ,byl dnes starosta Otovic rozčilující se nad kamiony(a traktory :-) )a plánu kraje rozšířit a upravit další(3?)silnice pro spojení s Polskem ..hlavně že má za humny těleso trati se strachem(co kdyby se nedejbože trať obnovila..) aby mu tam pár vlaků se štěrkem projelo..

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 29. ledna 2016 - 20:43:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 3-2009
Jis a Rosťav: Mirek55 chce zrušit taktovou dopravu, o nic jiného mu dlouhodobě nejde. Pokoušet se mu to rozmlouvat je ztráta času.
mezimestak
Pátek, 29. ledna 2016 - 21:25:10  
Neregistrovaný host
46.135.153.0
A co ten takt nechat a upravit casy skol a fabrik, napr. neni problem v hronove zacit x:45 a v teplicich o 20 minut dele a v broumove o 30 minut dele, hlavne me nechytejte za slovo a casy, je to jen priklad
videovlak
Sobota, 30. ledna 2016 - 07:02:29  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Železnice má prostě takové vlastnosti, že se hodí především ke spojení s vnitrozemím. Pochopitelně, že tam kde to vyjde, mohou obyvatelé využít koleje k cestování za prací a do škol, zbytek doplní busy. Pokud nedojde k proražení tunelu pod Vysokovem, tak nebudeme mít kloudnou možnost cestovat. Jsme prostě ve výběžku a je jen na politicíhh, co s tím udělají.
Sobota, 30. ledna 2016 - 08:17:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 3-2009
videovlak: To jste vystihl dobře. Jasně, někde po trase toho vlaku to vyjde, že to bude sedět i na ty směny/školy a je to „příjemný bonus". Někde to může být o nějakém vlaku navíc (případ Náchoda), a jinde o busech...

mezimestak: Posun fabrik/škol je možnost, ale aktuálně bych ji na Broumovsku nedoporučil. Pokud se má za několik (dejme tomu za 3) roky měnit koncept, pak by zase bylo všechno jinak. Takový posun by se měl dělat, když je předpoklad zachování konceptu dejme tomu aspoň 5 let.

Kap. stejskal: No však militantním odpůrcům taktu to nevysvětlím, to mi je jasné. Ale spíš se mu snažím říct, že ani netaktem rozhodně nevyřeší všechny požadavky, zde zejména proto, že je na trati každou chvíli nějaké město.
Sobota, 30. ledna 2016 - 09:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 12-2007
Takový posun by se měl dělat, když je předpoklad zachování konceptu dejme tomu aspoň 5 let.

No já jsem hlavně zvědav, jak moc bude KHK schopen kvedlat s busy, když výběrko je stavěné na současný provozní koncept...

A co ten takt nechat a upravit casy skol a fabrik, napr. neni problem v hronove zacit x:45 a v teplicich o 20 minut dele a v broumove o 30 minut dele

V podstatě to možné je, ale reálně nevím o žádné fabrice či škole z Broumovska, která by se časům VHD přizpůsobila (kdyžtak mě někdo opravte).

Pokud vezmu konkrétně Broumov:
Zde by se fabriky a školy teoreticky přizpůsobit mohly, protože počet směrů dojížďky je omezený. Problém však je v tom, že když se podíváte do JŘ, tak v podstatě nenajdete čas, kdy by se do Broumova sjížděly busy ze všech směrů naráz - důvod je prostý - vedlo by to k nárůstu počtu potřebných vozidel (protože je tam několik krátkých linek, mezi kterými vozidla přechází). Nehledě na to, že ideálně by ještě mělo být ze všech vesnic zajištěno rychlé spojení směrem na Polici a asi i Meziměstí...
Sobota, 30. ledna 2016 - 10:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 3-2009
jis: Tak třeba ve Vebě mívali (nevím jestli ještě mají) lidé z Heřmánkovic posunutou pracovní dobu kvůli spojům... Jelikož jim busy přijíždí k Vebě cca X:10 a odjíždí X:50, tak měli ranní směnu posunutou (a to už nevím přesně, jestli na 5:30-13:30, nebo 6:30-14:30), ostatní měli ranní klasicky 6-14.

Do Broumova se přijíždí v cca 7:35 ze všech směrů kromě Šonova (což je škoda) a Benešova, což je malá obec, takže dejme tomu, že to nevadí. Takže vlastně chybí akorát ten Šonov... V tu dobu se v Broumově flákají minimálně 3 autobusy ze smluvních linek (2* Continental-od cca 7:00, 1* SAAR-od cca 6:50).

Výběrko: Kraj má samozřejmě možnost JŘ měnit, omezen je zejména počtem vozidel (ale i tam jsou jisté možnosti úprav).
Sobota, 30. ledna 2016 - 11:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 9-2004
026/83475/742391+146
Sobota, 30. ledna 2016 - 17:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 12-2011
750: foto z jízdy by nebylo?
Neděle, 31. ledna 2016 - 11:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7867
Registrován: 6-2004
Dotaz pro místní k tratím 023/021: proč často není přípoj v Doudlebích (Doudlebech?) nad Orlicí od Rokytnice v Orlických směr Letohrad? Není o tuto relaci zájem?

Přece motor může z Rokytnice odjíždět k přípojnému Sp pokaždé, proč tedy je přípoj jen někdy?
Radekedar
Neděle, 31. ledna 2016 - 12:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2023
Registrován: 6-2008
Vzhledem k tomu, že v Doudlebách neprobíhá křižování předmětných vlaků Sp-021, lze obtížně zajistit přípoj na obě strany. Pokud by např. Os 25225 (odj. 7:54), který je přípojem od Sp 1949 (příj. 7:52) čekal až na příjezd Sp 1948 (příj. 8:09), pak by odjel až v 8:11 a pro spojení Královéhradecko–Rokytnice by se neúnosně prodlužovala celková cestovní doba. U některých vlaků se v současnosti preferuje rychlý přípoj ze směru Hradec, u některých se motor v DnO obrací ostře kolem celé, u některých je rychlá vazba ve směru Hradec. Je to prostě kompromis.

Pro spojení z Rokytnice na Žambersko a Ústecko lze využít např. linku 700902.
www.atlasvozu.cz
Neděle, 31. ledna 2016 - 16:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 4-2007
Tak tak. I kdyby to (vlak) jelo tzv. hned, tak např.:
Rokytnice - Žamberk 39 km, cca 1:10 hod,kdežto bus
14 km, 28 min.
Ferdinandka přežije!
Mirek55
Pondělí, 01. února 2016 - 09:45:30  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
Jis.
Protože to infrastruktura ani současná vozidla neumožňují
V dopravní obslužnosti se musí vždy vycházet z toho, co je momentálně dostupné a jaký je stav.

Takže napřed se vám nelíbí, že není dojížďka na celou, teď se vám zase nelíbí, že bude dojížďka na celou... Co sakra chcete??
Asi špatně čtete, nebo trpíte nějakou vsugerovanou fantazií. Nikde nepíší o dojíždění na celou (mimo textu "Co například má přivézt děti do Broumova na 8 hodinu....), ale o dojíždění do nebo ze zaměstnání. Prosím nepřekrucujte stále příspěvky nejen moje, ale i jiných přispěvovatelů. To slušní lidé nedělají.
Pokut se týká obsazenosti. Počet spojů prakticky stejný jako před prvními změnami. Dříve převážně více vozové klasy prakticky plné, kde si ve špičce nebylo kam sednout. Pak docházelo různě k posunům časů v neprospěch dojíždějících do/z práce. Možná z neznalosti problematiky, zákonitostí, zákonů a podobně. Nebo v tom mohl být i záměr a úmysl.
Váš dvojitý smajlík právem patří těm, kteří to do tohoto stavu dovedli.

Rosťav:
Ano píši i výše a opakuji: Samozřejmě zde je i spousta jiných vlivů. Mimo špatně postavených JŘ je zde cena ve VHD. Ač nerad, musel jsem přistoupit na argumenty - když to auto máme a nejezdí, ztrácí taktéž na hodnotě. Proto lidé počítají do provozních nákladů jen PHM, (servis) oleje, pneu, náklady na technickou, ale žádné odpisy na pořízení nového, převážně bazarového. Jsou svými pány a tvrdí, že nejen ušetří peníze, ale i čas. Těžko jim to bude kdokoli rozmlouvat. Mají i svoji pravdu.
Na autobusovou dopravu se zaměřuji pouze v závislosti s dopravou železniční.
Pokud se zeptáte lidí proč nejezdí VHD převážná část odpovědí zní: nemám vhodné spojení, je to drahé. Pak následují - mám to autem rychlejší, nemusím se mačkat, víte jaké to je utahaný (rozespalý) a ještě k tomu stát? (To mi řekl nejen spolujezdec, ale i řidič). Dělá se mi v autobuse špatně (což u vlaků neslýchám). A podobně. Pak je skupina, která z důvodů nadřízenosti, ale také flexibility do VHD nejde.

kdy je ten správný čas odjezdu.
Musí se vždy hledat vhodný kompromis.

Nebylo by to spíš tak, že bychom získali nějaké cestující „do fabrik", ale na úkor toho ztratili více cestujících jedoucích do HK atd.?
Ne lze to řešit i pro tu dálkovou, ale těžko to jde řešit (v hodinovém) taktu. Vždyť to dříve také fungovalo sic někdy s přestupem ve Starkoči, nebo Jaroměři. Dnes to je o něco rychlejší, ale to je dáno především jinými typy vozidel a krácením času při přestupech.

Připomínky a podměty bohužel často naráží na aroganci, nepochopení neznalosti atd. na patřičných místech. Přesto se ale pár změn podařilo.
Mirek55
Pondělí, 01. února 2016 - 10:34:13  
Neregistrovaný host
88.100.111.227
Kapitán_stejskal:
Naopak nic nemám proti zavedení taktu a budu jej podporovat, tam kde má nebo bude mít smysl a bude v rozmezí 10 - 30 minut (maximálně 40 minut).
Těžko lze za takt považovat co jezdí v jednom směru v rozmezí jedné až čtyř hodin v naprosto nevhodných polohách, byť někdy i s návazností.

mezimestak:
Ano změna počátků a konců pracovní doby je cesta a i tak se to řešívalo. Problém byl vyřešením pouze v jednom směru návozu. Dojde tím i k posunutí ukončení pracovních dob a je to celé v háji. Řešilo se to takto především u firem v koncových stanicích, jinak vloženými vlaky.

videovlak:
Ano tunel, dávný sen mnoha by určitě zkrátil čas jízdy mezi Náchodem a Starkočí (Skalicí) dle zvolené varianty. Nesmíte zapomenout, že tato trať vyla stavěna především jako spojnice s Vídní. Zkuste se podívat do starých grafikonů a JŘ jaká byla krásná návaznost v Týništi a Chocni na další směry, nejen na Hradec, Letohrad, Prahu, Olomouc, Brno ale i kulturní Litomyšl.

Rosťav:
Když řeknu, že dnes je koncept na nic, vypadá to drsně. Ale taková je skutečnost. Za chvíli jsou tu volby, pak zase další, změní se politická garnitura, ta změní koncepci s tím i část personálu která novou koncepci začne připravovat, než ji dokončí, může nastat nová změna, přitom zase úplně někdo jiný změní koncepci státem objednávaných vlaků, případně zasáhne do vlaků zatím objednávaných kraji atd.
videovlak
Pondělí, 01. února 2016 - 11:24:09  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Mirek55: Nuladvacetšestka byla stavěna jako součást magistrály Sever-Jih (moře-moře). Od roku 1875 výrazně ovlivňovala život regionu (některé staré dokumenty vlastním, provozuji mikromuzeum v Meziměstí), dnes má jistě své opodstatnění, ale řada věcí se prostě změnila. Tedy potřeba jezdit směr Vídeň se změnila v potřebu jezdit především směr Hradec, Praha... Vysokovský tunel není tedy ani tak dávný sen, jako šance pro dnešní dobu. Je součástí ÚP Vysokov.

Jak se opakuji, současný a asi i připravovaný JŘ, je dle mého názoru v daných podmínkách supr. Horší je to s dopravní politikou, bez systémového řešení se budeme pouze koukat, jak nám roste provoz na silnicích a železnice stagniuje. Naše daně budou bohužel ještě asi dlouho proudit do podpory čistě komerční věci, do kamionového tranzitu. To, o čem tady píšeme je řešení následků, nikoli příčin.

"Připomínky a podměty bohužel často naráží na aroganci, nepochopení neznalosti atd. na patřičných místech."
Když se podívám kolem sebe, vidím samé reklamy. Televize, rádio, reklamní desky.... Ale tak nějak se nesetkávám s propagací veřejných záležitostí. Konkrétně k dopravě v regionu. Tady bych si představoval na nádražích, ve vlacích a v médiích, že uvidím zvýrazněnou informaci o kontaktech na objednatele, vysvětlení, kde může občan udělat pokus o zlepšení obslužnosti. Proč si myslím, že informace jsou zcela nedostatečné? Protože nevlastním auto a jezdím veřejnou dopravou. A tam slyším dokola: "ty dráhy teda udělaly jízdní řád" a tak podobně.
Jediné, co se často dozvím o veřejné dopravě je totálně zkreslená informace, kolikrát je bus levnější, než vlak.
Pondělí, 01. února 2016 - 13:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 12-2007
V dopravní obslužnosti se musí vždy vycházet z toho, co je momentálně dostupné a jaký je stav.

Z toho, co je momentálně dostupné, byla zvolena asi nejlepší možná varianta.

Nikde nepíší o dojíždění na celou (mimo textu "Co například má přivézt děti do Broumova na 8 hodinu....), ale o dojíždění do nebo ze zaměstnání.

Tak mi prosím konečně řekněte, které jsou ty správné časy!

Dříve převážně více vozové klasy prakticky plné, kde si ve špičce nebylo kam sednout.

Ano, ale před 30 lety. Životní styl a dostupnost automobilů se od té doby dost zásadně změnily!!

To je asi stejné, jako bych tvrdil, že v roce 1870 stačily mezi Hradcem a Pardubicemi čtyři páry vlaků denně, a tudíž to musí stačit i dneska. (pozn.: jde o výmysl, fakt nevím, kolik toho jezdilo Pce - HK v roce 1870)
videovlak
Pondělí, 01. února 2016 - 14:20:16  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
jis: "Ano, ale před 30 lety. Životní styl a dostupnost automobilů se od té doby dost zásadně změnily!!"
Tam, kde představuje vlak jasnou výhodu, tam je pochopitelně narvaný. Tam, kde se neinvestuje a hledají se předem důvody, že to nejde (viz např. celá nedávno tady proběhlá diskuze), tam jdou dráhy do útlumu. Opět a pořád dokola- dopravní nepolitika a dotace tam, kde nemají co dělat. Někde prohospodaříme miliardy, jinde jednu pro 50.000 lidí ušetříme stůj co stůj.
Úterý, 02. února 2016 - 07:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 10-2007
Otázkou je, zda je přechod lidí do aut příčinou anebo důsledkem neutěšeného stavu na železnici. Pak je tu také otázka, zda je skutečně nutné mít každou hodinu celý den (ale jen od 5 do 20, dál ani ťuk) a celý týden spojení do relativně dalekého krajského města na úkor místních spojení do škol a práce - když už tam tedy nějaké jsou. Hádám, že to bude i jedno s druhým, protože se to do jisté míry vzájemně ovlivňuje. A dopravní politika do toho bude také dost zasahovat - rozhodneme-li se místo na železnici přidávat kapacitu na silnici (vizme třeba plánované rozšíření dalších silnic do Polska namísto oživení kolejí tamtéž, nebo postup ve vnitrostátní infrastruktuře), nemůžeme čekat, že lidi začnou ze silnic přecházet na koleje, a to ani - bohužel - co se přeprav těžkých nákladů týče. A ten takt, kde je poptávka, budiž, ale musí být i s přípoji. Není nic horšího, než těsné ujíždění a příliš dlouhé prostoje v taktu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Frantisek.)
videovlak
Úterý, 02. února 2016 - 08:35:27  
Neregistrovaný host
88.102.10.195
Frantisek:Dle mého názoru přechod do aut je někde nutnost (odlehlá místa, zdravotní důvody…), někde styl i droga. Vzhledem k tomu, co se na silnicích děje, má být vytvořena možnost volby, tedy vlaková doprava. Poměr mezi silnicí a železnicí se dá nastavit kvalitou služby a do jisté míry určitě i osvětou. K tomu se dovolím vyjádřit na konci.

K diskutovanému taktu. Každý dopravní prostředek má své výhody a tak je třeba postupovat podle nich. Vlak je velký, do jisté míry málo pružný dopravní prostředek. Má však daleko větší možnosti ve zvyšování rychlosti, vzhledem ke svým rozměrům a přímočařejší jízdě je pohodlnější, šetrnější k přírodě a 16-20x bezpečnější. Srovnávám pochopitelně se silnicí.
Protože nelze v našem regionu sladit na jednokolejné trati jízdní řád pro všechny dojíždějící, nejsou výhody vlaku rozhodující. Naopak pro propojení s krajem (za předpokladu jistých investic) nemá železnice konkurenci.
Hodinový takt je z několika důvodů suprové pravidlo. Dostane se „do krve“, v případě mimořádností nastupuje po hodině další spoj, je technologicky proveditelnější a levnější, než původní způsob. Tam, kde takt nevyhovuje pro místní potřeby musí nastoupit pro doplnění bus.

„nemůžeme čekat, že lidi začnou ze silnic přecházet na koleje, a to ani - bohužel - co se přeprav těžkých nákladů týče.“
To máte naprostou pravdu. Důvodem je to, že žijeme v Česku, nikoli třeba ve Švýcarsku. Můžeme se dohadovat, kdo má zájem na tom, aby se výrazně dotovala kamionová doprava, kdo nechce připustit, aby se reálně platilo za KAŽDÝ ujetý km. Ve zmíněném Švýcarsku zaplatí kamion po převodu za každičký km okolo 25 Kč. Tyto peníze jdou z velké části do železnic. A to všechno se děje za přímé podpory běžného Švýcara prostřednictvím referend.
Ve zmíněném Česku zaplatí kamion několikrát méně a to ještě ne všude. Protože silnici likviduje prakticky pouze kamion a poplatky a daně platí i ostatní, vidím v tom dotaci komerční záležitosti.
mezimestak
Úterý, 02. února 2016 - 13:35:12  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
"Není nic horšího, než těsné ujíždění a příliš dlouhé prostoje v taktu."

R 943 z Phy příjezd do HK 9:07-08
Sp 1784 do TU odjezd v 9:01, takže první přípoj v háji,
čekání na R 923 z Phy příjezd 10:10, v 10:19 odjezd na TU a modlení, aby Sp 1748 čekal ve Starkoči, když byl odjezd z HK o 15 minut déle.
Naštěstí vše dobře dopadlo a Sp 1748 čekal.
Takže realita cesty z Phy do Broumovského výběžku skoro 5 hodin (už jsem také díky ujíždění přípojů a neschopnosti regíny takto cestoval 7 hodin), pak se nelze divit, že lidi radši volí bus, případně auto, jelikož to není vyjímka, ale stává se to pravidlem a to ještě nezačala výluka na 030.[uhoh]
Šmajchl
Úterý, 02. února 2016 - 16:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 9-2011
mezimestak:
Pořád je na tom Broumov hodně dobře, jede-li tam z Hradce vlak každou hodinu...
Pokud by Sp čekal, zcela jistě křižuje s Os/Sp místo ve Smiřicích v Předměřicích a do Jaroměře přijede v době odjezdu rychlíku z České Skalice. Takže zpozdíme (kvůli pár přestupujícím od Prahy jedoucím za Jaroměř) vše v okolí, nebo přesuneme křižování do Jaroměře. Pak ale opravdu nemá cenu, aby ve Starkoči byl přípoj.
v 10:19 odjezd na TU a modlení, aby Sp 1748 čekal ve Starkoči
A co hromada přípojných autobusů, co jezdí tak každé dvě hodiny i třeba do míst, kam se dalo dostat vlakem, ale z důvodů expresní každohodinové dopravy do Skalního království a Krakonošova knížetství to prostě nejde a zjevně ani nepůjde? Ta na rozdíl od vlaku ve Starkoči většinou čeká času svého pravidelného odjezdu. Z třeba hodinové jízdy z krajského města jsou rázem tři. Vy (a jiní) v tom rychlíku jste se do Broumova dostal. Není to trošku nespravedlivé?
mezimestak
Úterý, 02. února 2016 - 16:41:12  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
Šmajchl:
to, že v HK Sp nečekal, to chápu, ale chtěl jsem poukázat na to, že cestující čeká další hodinu na R jedoucí do TU, který je též zpožděn 15-20 minut, tak ve většině případu ujíždí Sp ve Starkoči(což se mi stalo již mnohokrát), a když nastane tato souhra zpoždění, tak se na Náchod cestující dostane na třetí pokus(ne každý z cestujících se dokáže orientovat v JŘ vlaků a busů, nehledě, že je koupen lístek na vlak z xy do yx)

"Takže zpozdíme (kvůli pár přestupujícím od Prahy jedoucím za Jaroměř) vše v okolí"
Toto ani snad nebudu komentovat.

"Vy (a jiní) v tom rychlíku jste se do Broumova dostal."
Ano dostal, naštěstí čekal, tak jen o hodinu déle,

"Není to trošku nespravedlivé?"
zde nechápu dotaz, co je nespravedlivé?

A ptám se, je spravedlivé, když si cestující řádně zaplatí za cestu, aby nebyl včas dopraven do určitého místa?(chápu při mimořádnosti, že to hold nejde, ta ale dnes nenastala)