Diskuse » Archiv 2017 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 16. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 16. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 28. ledna 2017 - 16:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 3-2010
Ad 79: Myslel jsem si, že jsem se odnaučil závidět. Nu co, mám co dělat. Mohu poprosit více fotek a popis stavby 422 - hlavně pojezdu?
Neděle, 29. ledna 2017 - 20:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 1-2010
Nepotuluje se vám doma vůz přesně takovéto konstrukce? Záleželo by mi na tom, aby byly v pořádku plastové a mechanické části, na železniční správě nezáleží. Dříve je vyráběl Modist (také jako Bmee ČSD ochuzené o okno), dnes je výroba v režii Tilliga. Rád bych ho na předělávku, tudíž se mi nechce investovat 1200,- do nového. [happy]


Neděle, 29. ledna 2017 - 20:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 11-2011
Zas som sa pustil do niečoho železničného aj keď ja skôr cestné modely [happy] .


(Příspěvek byl editován uživatelem Ikarus_280.)
79
Pondělí, 30. ledna 2017 - 08:47:19  
Neregistrovaný host
78.156.144.20
Ad Golem: Není co závidět, zas takový zázrak to není. Střední část rámu, převody a motor Mashima v kotli dodal pan Pleticha (tedy nerad [wink]), přední a zadní část rámu a základ válců frézoval a soustružil z olova kamarád, kola jsou z enkové páry od Arnolda (původně loukotě), no a zbytek (rozvod, kastle) je vlastní, metodou "co dům dal". Moc fotek ze stavby nemám, tak alespoň posílám jednu před lakem. Pokud máte zájem,můžete se na výsledek podívat na naší výstavě, začíná 18.2. www.kzmtt.cz
242.205-3
Pondělí, 30. ledna 2017 - 14:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 5-2012
Tak brejle jsou doma, ta spára tam lehce znatelná je, nicméně to není žádná tragédie a jde to v pohodě přežít, ale co mi docela mrzí je mřížka od Pegase vedle chladiče, ta na skutečné lokomotivě není a dál je to absence zásuvky dvojčlenu, jsou to pro někoho možná drobnosti, ale pro mě celkem dost podstatný detail na modelu za víc než 3000,-, zbytek už snad tak nějak bylo všude napsáno a celková kvalita modelu se mi zdá dobrá.

242.205-3

Jihozápadní dráha, LD Plzeň [satan]

Plzeňští strojvůdci - technika, informace z provozu, galerie
Pondělí, 30. ledna 2017 - 19:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 3-2010
Ad 79: Nádhera, jak jste vyzrál na pravítka pro křižák? Samodomo, a nebo je nějaký polotovar na mašiny v TT? Já používám plast(zatím)...
79
Úterý, 31. ledna 2017 - 08:07:57  
Neregistrovaný host
78.156.144.20
Celý rozvod je z mosazného plechu (zbytky z leptaných stavebnic). Stačí k tomu modelářská vrtačka, nůžky, kleště a pilník. Spojování na jedné straně pájením, na druhé lepením.
Čtvrtek, 02. února 2017 - 01:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 4-2006
242.205-3: kterou mřížku máš na mysli? Já to nějak přehlídl.
A jiný dotaz - co kinematika? Nevyhazuje ti vozy? Jak se na to nadávalo u původních brejlovců, tak tady je to taky. I když je šasi celý nový... Takže to řeším spřáhlem Jirky Sládka.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Emil Švec
Neděle, 05. února 2017 - 11:13:28  
Neregistrovaný host
84.246.166.35
Jakou rychlost má tato lokomotiva? TT START Dieselová lokomotiva G1206, EH, Ep.VI PI47220 - PIKO 47220? Dá se používat jako posunová? Nebo je "ztřeštěná" jako Taurus?
Duštifíra-von-Alex
Neděle, 05. února 2017 - 11:59:02  
Neregistrovaný host
37.188.141.132
Něco pro eNkaře
Petr_k
Pondělí, 06. února 2017 - 00:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11821
Registrován: 4-2003
Emil Švec - všechny lokomotivy PIKO jsou "trochu" svižnější, G1206 není výjimkou.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Emil Švec
Pondělí, 06. února 2017 - 06:53:15  
Neregistrovaný host
84.246.166.34
Děkuji Ti [ok]
Pondělí, 06. února 2017 - 13:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 12-2006
Kolegové, na http://www.trainmania.info/ke_stazeni-panorama.html#panorama14 jsou k dispozici dva nové panoramatické snímky. Jeden letní, jeden zimní. [fotic]
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Pondělí, 06. února 2017 - 21:21:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 4-2006
Mišáku, kde se u vás na horách bere taková rovina? To tu louku žehlíš?
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pondělí, 06. února 2017 - 21:37:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8817
Registrován: 5-2002
Hračkolejiště news:

Probíhá rekonstrukce odbočky Kuní Lhotka do profilu. První obrázek je z prvního položení nových kolejí, druhá pak z přilehlé zastávky Věrušov, která se díky změně os kolejí stala zastávkou ostrovní a má nyní nástupiště pro oba okruhy.



Další rekonstrukce musí zase proběhnout pod kolejištěm, protože všechno nové je zapojené jen provizorně a spleť drátů začíná být opět nepřehledná [happy].
Pondělí, 06. února 2017 - 22:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8818
Registrován: 5-2002
Dotaz na zkušenější - pánové, máte nějaké doporučené online německé prodejce v TT? Něco už jsem v D přes web kupoval a bylo to v pohodě, ale třeba jsem ten opravdu best shop ani nenašel...
Úterý, 07. února 2017 - 13:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 4-2006
Pánové, teď jsem narazil na novinku Tilligu - a asi se budeme muset panu Báňovi omluvit za jakékoliv výtky vůči malichernostem. Aneb, abych parafrázoval nového Sherlocka Holmese: Obávám se, že se Tillig propadl na nové dno: https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-01755.html
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 07. února 2017 - 13:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 12-2006
Už se to probíralo tuším na DMB. Je to freelance model, na což výrobce upozorňuje. Prostě použil "podobný" vůz, dal jej do barev a nabízí jej s vědomím, že to tak není správně. Samotného by mě zajímalo, jak se to bude prodávat. I když je spousta mašinkářů, kteří, když se jim něco líbí, tak si to pořídí a neřeší, stojí-li to na reálném základu. A mají na to právo. Jinými slovy - Tillig ví, že je to blbě, a ani to za Vorbildgetreues Modell nevydává. [happy]
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Úterý, 07. února 2017 - 13:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 10-2013
Doufejme, že to nebude alespoň vykolejovat.........[rofl][rofl]
Úterý, 07. února 2017 - 14:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 4-2006
Mišáku sorry, já zas všechno nečtu, jasně že to asi proběhlo. Freelance... a že to není správně. Ale cena je celá. Mají to dát jako Einsteiger Set vedle toho dieselovýho Traxxe ČD s Reko-Wageny: https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-01442.html [rofl]
Ale co, že já se vůbec rozčiluju, jdu raději pájet kocoura [proud]

777: myslíš, že by to nemohl být "pušpul" ale "pulpul"? [biggrin]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 07. února 2017 - 21:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2011
353: Jirko, mrkni se na www.elriwa.de, taky tam nakupuji a teď v únoru tam asi i pojedu, tak bych ti to mohl přivést. Je to kousek před Drážďany.
Úterý, 07. února 2017 - 22:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8819
Registrován: 5-2002
Dík, zrovna elriwu mám už vyzkoušenou [happy]. A pak ještě jeden větší shop, co teď nemůžu najít odkaz. Když jsem tak pátral, našel jsem hafo malých online prodejců - tak spíš by mne zajímalo, jestli některý z nich není sice nenápadný, ale dobrý [happy].
Středa, 08. února 2017 - 01:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2012
Dobré eshopy
http://www.modellbahnwelt24.de/
http://www.modellbahnshop-lippe.com/
chce vždy porovnat cenu u více prodejců
Středa, 08. února 2017 - 10:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 2-2013
Technické dotazy a připomínky:
- zeptám se jak je to s poštovným do ČR u té Elriwy???? Nějaká sleva při výši odběru - popř. zdarma????Dobírka - převodem na účet???

U toho Raijletu bych se vykolejování nebál - mám takhle patrové vozy, kdy jezdí skoro po horské dráze a je to v pohodě. Jinak si s tím mohli kluci německý krapet vyhrát - stačilo použít boudu z Tauruse(toho mají) a napasovat na ten řídící vůz - i kdyby to mělo být dodatečně odříznuté a znova přilepené. No takhle si ulehčili práci a nebo nějaká nová německá vize do budoucna.
Středa, 08. února 2017 - 10:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 5-2003
Jeff_Hopper: Mají to uvedeno na stránkách - poštovné 12,90 EUR, platba převodem/kartou/PayPal. osobní vyzvednutí zdarma.
Středa, 08. února 2017 - 14:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8820
Registrován: 5-2002
Právě těch 12,90 euro je motivace toho koupit co nejvíce, aby se to vyplatilo [happy]. Jinak já takovéhle věci platím PayPalem z účtu, na kterém nemívám víc peněz než je na tu platbu potřeba. To jen pro sichr aby mi neodešla platba dvakrát nebo tak něco.
Středa, 08. února 2017 - 14:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2988
Registrován: 5-2002
Zásilky z Německa > Já už jsem vyzkoušel službu McPošta. Máte adresu v Německu, na tu je doručení za pár euro, někdy i zdarma a platíte jen přebalení a zaslání po ČR. Koupil jsem na ebayi vagonek, pošta 5euro a po ČR 114 Kč. Pořád lepší než 20 euro za mezinárodní tarif.
Doporučuji, nevnucuji.
Středa, 08. února 2017 - 14:44:38  
Neregistrovaný host
193.179.166.4
Ahoj, i já mám vyzkoušeno :-) - přes McPoštu je poštovné z Elriwy 5 Euro, doručení po ČR bylo přes Zásilkovnu 108,- Kč :-).
Středa, 08. února 2017 - 14:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8821
Registrován: 5-2002
Už jsem se registroval, vypadá to moc zajímavě ... nejen pro modellbahn [happy]
Středa, 08. února 2017 - 19:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 2-2013
OK. Moc díky.
chlupac
Středa, 08. února 2017 - 20:29:15  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Zdravím všechny:
(ad křivě nasazené podvozky T466.2 TT - Tillig 02750 a asi i další)

-už jste se někdo rýpal v kocourovi a zjistil, kde přesně je defekt a jak ho odstranit ?
Vycházím z příspěvku Trainmaniaka ZDE

Jen shrnu zatím známé (což jsem si taky ověřil):
... masky na loko jsou nasazené v lůžcích podvozku. Masky samotné jsou vpořádku. Problém je v lůžcích podvozku. Vycházím-li z předpokladu, že stavba obou podvozků je totožná, jen jsou na loko zástavbově "otočené", pak na samotné loko je křivě "pravá zadní" maska (zadní=pod kabinou) a "levá přední" maska (přední=pod delší kapotou). Defekt se projevuje stejně. Okraj masky "k bližším nárazníkům" je vždy výš než "na straně k nádrži". Rozdíl odhaduji na cca 1mm. Zbývající dvě masky jsou OK.

Viz. obr (berte to jako by to byl jeden a tentýž stroj [happy])



Rozvolňovat, pootočit a lepit "natvrdo" se mi nechce. Máte nějaký tip?
Středa, 08. února 2017 - 20:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2014
Masky jsem řešil také, i další kolegové. Nakonec jsme se usnesli na jednotném řešení: sundat masku, odříznout z ní válcový výstupek, který zapadá do dírky v boku převodovky. Celý problém je totiž v tom, že dírka a výstupek jsou oproti sobě nepatrně posunuty a tak se to celé trochu kříží (tady stačí setinky milimetru a průšvih je na světě). Masku bez výstupku pak stačí zase nasunout zpátky na podvozek. Když nedrží sama, dá se pojistit kapičkou vteřiňáku. Nehrozí, že by to v budoucnu nešlo rozdělat, převodovka i maska jsou z houževnatého špatně lepitelného plastu. Takže když se použije na zafixování skutečně malé množství lepidla, je to v pohodě. Netřeba se ničeho bát, úprava na 5 minut, přičemž druhou rukou si člověk stihne ještě míchat čaj :-)
Středa, 08. února 2017 - 23:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 4-2006
Ohledně pošty: dejte si do Googlu "adresa v Německu" a vypadne vám spousta podobných služeb.
A nějaké rady k tomu: http://mailboxde.blogspot.cz/2011/04/nastaveni-dorucovaci-adresy- v-nemecku.html

P.S.: při míchání čaje mi do něj ta maska spadla. Co teď?
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Čtvrtek, 09. února 2017 - 06:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 430
Registrován: 12-2006
Chlupac: Přesně jak píše Rosťopiš. Koneckonců je to jeho nápad. Probém bude asi u všech exemplářů +/-. Já to chytil bílým lepidlem, to je ještě demontovatelnější než vteřiňák, i když vzhledem k druhu plastu je to asi fakt jedno. Přikládám foto. [fotic]

Zlámalík: Dát si do huby cedítko, čaj vypít, maska se vodfiltruje. [happy]


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Čtvrtek, 09. února 2017 - 08:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 2-2013
K těm maskám - je to chyba lisu, nebo už v projektu???Dálo by se to nahradit novými maskami od výrobce????
Čtvrtek, 09. února 2017 - 08:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 12-2006
Jak již bylo psáno, problém není v masce, ale v rámu podvozku. Pokud na místo křivé masky nasadíte druhou, která se na svém původním místě jeví rovně, je na pozici té křivé rovněž křivá. Problém je opravdu v kulatém otvůrku v podvozku na jedné straně (pravá zadní/levá přední). Je prostě trochu vyosený a tím to celé vzniká. Takže výše uvedená Rosťova úprava je jediné řešení. To si pak člověk říká, jestli si výrobce nedělá [zadnice]. Rosťa by to asi vysvětlil více odborně.
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
chlupac
Čtvrtek, 09. února 2017 - 10:08:03  
Neregistrovaný host
93.89.144.130
Rosťopiš:
(ad masky Kocour)

- Díky, potvrdil jsi mé podezření že je to tím aretačním párem "maska čípek/otvor podvozek", kdy dutinka v podvozku je o chlup blbě. (ale pak se to díky pákové geometrii přenese na mnohem větší chybu na nejvzálenější části masky). Takže formulace chyby je:

Výrobce má špatně formu pro podvozek (týká se to všech podvozků kocour) - na jedné jeho straně (podvozku) je špatně umístěná dutina aretace masky. Pokud ji neopraví (nepřemístí), chyba se bude vyskytovat trvale.

No a my modeláři jsme pravděpodobně bez šance tuhle dírku třeba zalepit a vyvrtat znova, protože jen tak "z ruky přesný" není snad nikdo[happy]. Leda tak s vrtacím přípravkem. Takže zbývá Rosťopišova doporučená úprava - děkuji Ti.
Čtvrtek, 09. února 2017 - 10:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2989
Registrován: 5-2002
Zlámalík > Spíš se modli, aby soudruzi v NDR neudělali chybu a ještě bylo co vylovit [happy]
Čtvrtek, 09. února 2017 - 12:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2014
Nojo, měl jsem vám říct, ať to opravování necháte radši k polárkovýmu dortu...

Je to jak píše Clupac, dírka je mírně mimo a celou masku to tak rozhodí. I naprosto nepatrný posun tady napáchá velké škody. Zajímavé je, že převodovka je vpodstatě stejná jako u hektora, ale ani u jednoho, co mi prošel rukama, jsem podobný problém neměl. Otvor zřejmě tvoří nějaká pohyblivá část formy (při podrobném průzkumu jsem okolem něj odhalil drobný otřep), tak je možné, že to prostě pro tuhle sérii bylo nějak hůř smontované a další budou ok. Nicméně i kdyby tomu tak nebylo, tahle opravička je skutečně nenáročná a od dalších kocourů mě neodradí.
Čtvrtek, 09. února 2017 - 16:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 2-2013
OK. Tak to je jiná, pokud je to přímo na podvozku, tam se toho moc nepřehodí.
Čtvrtek, 09. února 2017 - 18:24:56  
Neregistrovaný host
88.101.148.169
Ještě že to není MTB. To by byl poprask!!!! Samozřejmě, že soudruzi z NDR nic měnit nebudou, ale tam to přece tolik nevadí, vždyť to není český výrobce, ale renomovaná firma!!!
A teď do mne[proud]
chlupac
Čtvrtek, 09. února 2017 - 19:40:40  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
Ladis-63:

... a co by jsi vlastně chtěl slyšet [happy]? Že tady se jednalo o jeden defekt, zatímco u MTB člověk neví, odkud má začít [happy]?

Schválně jsem to napsal (coby ďáblův advokát), abys dostal, cos chtěl i když si to ve skutečnosti nemyslím. Už jsem se dříve vyjádřil, že jsem k "MTB modelům opatrnější". To ovšem neznamená že je bojkotuji. Sám mám od nich brejlovce AWT, zamračenou klasik II.,veselou krávu (ř.714) a chystám se na koupi Pilštyka. Od ostatních výrobců mám ale mašin víc.

Co se firmy MTB týká, jsem rád, že dělá české modely a přeju ji dlouhou existenci. Mohl by ale taky říci, že od doby jejího vzniku by mohl být vidět větší (?) progres v úrovni či kvalitě.
chlupac
Čtvrtek, 09. února 2017 - 20:18:27  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
ještě k MTB

No, vlastně: + v úrovni by bylo - via Veselá kráva - kolik výrobců dělá reflektory na zábradlí? (kdyby vzápětí nenásledovala couvačka v podobě pokusu vyjmout nesvítící reflektory z důvodů pro reklamaci)

Myslím si, že by MTB jako firmě prospělo, kdyby nějakým způsobem naslouchala kritice uživatelů. Vyhodnocovala relevanci jejich připomínek a případný dopad na svou výrobu, zda není možné s minimálními náklady (kéž by nejlépe vůbec žádnými) alspoň něco řešit. Nápravu potom zveřejnit a šikovným způsobem medializovat tak, aby alspoň u části zákazníků sbírala kladné body a tak si je získala na svou stranu jako obhájce. Na takovouhle práci "Public relations" by ale potřebovala někoho chytřejšího (žádnou Ovečku) a fakt šikovného přes "hubu" nespojeného s vlastní výrobou (= bohužel tedy další režijní krk, který je nutné živit =dražší modely?), který by za firmu vedl styk s veřejností. Nemusely by tak na veřejnost prosakovat podrážděné "manažerské rozhodnutí" a tak podobně.

Jo jasně, že tohle modely razantně nezlepší. Ale pokud je tak pracné udržet konkurenceschopnost nebo cenu, tak bych tím začal.

No, stejně je to labutí píseň. Myslím, že se něco takového hned tak nestane, jsem prostě idealista.

...a vůbec, du si počítat nejty [lol]
Čtvrtek, 09. února 2017 - 23:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 4-2006
Chlupac: světla na zábradlí má třeba Pikácká BR290, i když tam se dá kabel dostat spodem mnohem snáz.

Nejty jsem pro dnešek dopočítal - stavba mého již téměř historického leptaného Kocoura se po dlouhé době pohnula vpřed pokrokem na pojezdu, resp. jeho přípravou k uložení elektroinstalace, osvětlení, dekodéru a repro.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pátek, 10. února 2017 - 22:55:51  
Neregistrovaný host
88.101.148.169
chlupac: mi nezbývá, než s tebou naprosto souhlasit. Já pana Baňu neznám, nikdy jsem s nim nekomunikoval, nevím ani kde ta firma sídlí. Ale přesně, jak píšeš, je to o komunikaci se zákazníky. A pokud v tomto selhává, není co dodat. Ale opravdu nemůžeme čekat, že bude předělávat vstřikovací formy. Pokud to zd.pe hned na začátku, tak už to tak zůstane a je na nás, jestli si to koupíme, nebo ne. Já ty "nejty" počítat neumím a ani nebudu. Mám od MTB jenom toho, snad nejdiskutovanějšího, brejlovce. Jezdí trochu pomaleji, ale to mi snad i vyhovuje, nezávodím, a ty nýty počítat neumím. Ještě pořád váhám nad kocourem, ale to už je pro mě na hranici "modernosti".
Ale hlavně, co jsem chtěl říct. Mi se zdá, že jste (nebo jsme) kapánek kritičtější k MTB, než na ostatní výrobce.
242.205-3
Sobota, 11. února 2017 - 11:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 5-2012
Zlámalík:

Ohledně toho brejlovce, mám na mysli mřížku v komínku od PG500, to je ta vedle chladiče na střeše. A co se jízdních vlastností zatím nemůžu sloužit, ještě nebyl čas mašinu projet.
242.205-3

Jihozápadní dráha, LD Plzeň [satan]

Plzeňští strojvůdci - technika, informace z provozu, galerie
Emil Švec
Sobota, 11. února 2017 - 20:57:37  
Neregistrovaný host
84.246.166.35
Potřeboval bych si ujasnit jednu myšlenku, co se týče cen modelů. Je jasné, že ceny Tilliga jsou pro domorodé obyvatelstvo mnohem přijatelnější než pro naše, neboť poměr cena x mzda je nesrovnatelný. Těžko může v sousedních zemích prodávat ve stejném vztahu cena x mzda, protože domorodé obyvatelstvo by jezdilo nakupovat ke slovanskému obyvatelstvu, neboť by ty ceny byly pro Němce směšné. Navíc by to musel výrobce dotovat. To je OK. Jen mi vrtá hlavou poměr cen Roco+Tillig vs. MTB. Když si to vezmu, tak těžko bude někdo dělat za mzdu pracovníka ČR v NSR. Jenže průměrná mzda v ČR je 27 220 Kč, kdežto v NSR je to 52 000 E ročně = 4 333,3 E měsíčně = 117 000 Kč (nebudeme si lhát o vážnosti termínu průměrná mzda). Nyní se tedy dostávám k problému:
742 Tillig stojí 4100 Kč = 3,5% mzdy v NSR a 15,1% v ČR (Němec si koupí měsíčně 28,5 lokomotivy, Čech 6,6)
742 MTB stojí 3750 Kč = 3,2% mzdy v NSR a 13,8% v ČR

Mně přijde cenový rozdíl mezi českou a německou lokomotivou jako nepoměrný. Samozřejmě benzín 30 Kč/l a 100 dolarech/barel ropy není rovno 15 Kč/l a 50 dolarů/barel, ale přijde mi, že by Češi mohli být díky levnější práci o něco levnější, zvláště když jsou o něco méně kvalitní.

Mnohdy se píše, že komu se nelíbí, nemusí kupovat. Jenže je to deformace trhu, protože když jeden výrobce zprasí jednu lokomotivu, těžko ten druhý udělá tutéž, neboť mezitím ten první prodal méně náročné části trhu svůj výrobek a trh z části nasytil. Tím že MTB "podrazilo" Tillig a vypálilo mu částečně rybník způsobilo, že příště si Tillig 3x rozmyslí, co českého udělá. A naopak Tillig zcela zazdil u jiného výrobce vývoj RJ, protože svou drahou zpraseninou nasytí část trhu, který se pa stane nezajímavým pro ostatní.

Mimo jiné, všimli jste si, že kdykoliv vyjede konkurence MTB s něčím, co MTB nabízelo a prodávalo, zaplaví modelbazary a jiné právě produkce MTB? Všiml jsem si toho u Kocourů a Brejlovců (např Kuehnovo Cargo).

Tobylo jen takové menší zamyšlení nad modelářstvím, které se poslední dobou úplně nelíbí, protože se vracíme do pořadníkových dob [sad]
Spartacus
Neděle, 12. února 2017 - 15:31:12  
Neregistrovaný host
31.192.86.70
Zdravím, na modelbazaru poptávám nějaké hezké malé kolejiště v rozdělaném nebo "hotovém" stavu, tak kdyby někdo měl co nabídnout, tak budu rád. http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Male-kolejiste-TT-%28-1x1m-a pod.-%29/756297/
vlečka
Neděle, 12. února 2017 - 16:11:43  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
a já si vždycky myslel že kolejiště je smyslem každého modeláře....ale kupovat ho hotové??
Spartacus
Neděle, 12. února 2017 - 16:30:37  
Neregistrovaný host
31.192.86.70
Myslet znamená... [happy] Většinu volného času po práci ( jak jinak, než na dráze ) věnuji sportu. Možná se budeš divit, ale po 3-4 hodinách tréninku není moc nálady stavět panel, nebo alespoň ne rozsáhlý. na co ale nálada je, si u kávy pustit soupravu a relaxovat. Modelaření mi jako takové problém nedělá, za své výtvory se myslím stydět nemusím. Ale nevidím problém ani ostudu v tom, když se někdo rozhodne postavit jiné/větší kolejiště, proč by ho nemohl poslat dál, kde bude dělat radost. Víc bych to nerozebíral, pokud mi nemáš co nabídnout ;-)
vlečka
Neděle, 12. února 2017 - 18:05:44  
Neregistrovaný host
185.15.111.26
tak to pak jo...[wink]
chlupac
Neděle, 12. února 2017 - 18:22:48  
Neregistrovaný host
85.71.67.245
... dobrý kurs asertivity[happy]. Nechť s ním daleko dojdeš ...
242.205-3
Pondělí, 13. února 2017 - 09:15:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 5-2012
Tak zhodnocení jízdních vlastností brejlovce Kuehn mým pohledem. Model zpočátku jezdil na jednu stranu dobře, na druhou vydával ukrutný zvuk, po vyndání pojezdu jsem zjistil, že je motor usazený nakřivo a na jedné straně setrvačník brousí o rám pojezdu. Nevím jak se to stalo, jestli je to ledabylá montáž u výrobce, nebo model dostal při přepravě někde ránu, osobně doufám v druhou možnost, motor jsem zatlačil zpět do správné polohy a model už jezdí dobře. Po zajetí jsem začal testovat se zátěží a bohužel musím potvrdit Zlámalíkova slova o vyhazování vozů kinematikou. Zkrátka docela dost much na model za víc jak tři tisíce. Přitom povrchové zpracování až na pár výše zmíněných vad je na velmi dobré úrovni. Budu váhat, jestli pořídím něco dalšího obrýleného...
242.205-3

Jihozápadní dráha, LD Plzeň [satan]

Plzeňští strojvůdci - technika, informace z provozu, galerie
Sparatcus
Pondělí, 13. února 2017 - 14:49:03  
Neregistrovaný host
31.192.86.70
Tak si pořiď něco obrýleného od Roca ;-) Mám teď nové dva brejlovce Roco i Kuehn, a musím taky uznat, že Kuehn šel kvalitou zpracování dolu. Zato Roco sice není až tak jemně prorpacován, ale kvalita a jízda je taková, jakou bych si představoval.
Úterý, 14. února 2017 - 19:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 1-2010
Mám od Kuehna dva Brejlovce z nové série. Zajímavé, že ač jsou oba pojezdově stejní, jeden jede mnohem rychleji než druhý (zkoušeno na FZ1, oba dohromady) a ten pomalejší je tišší než rychlejší při rychlosti pomalého (to je věta [proud]). Oba ale nejsou nějak extra tichý, asi na úrovni obou Bardotek MTB co mám. Až na jeden malinko odřený růžek brejlí (což vypadá jako ulouplá barva na skutečné mašině, takže neřeším), nemám zpracování co vytknout. Mám i jednu 754 Roco, koupenou hned jak se začaly vyrábět. Jízdní vlastnosti super, nemám co vytknout, ale řekl bych, že na jiných modelech vydrží povrchovka víc, protože tady už se na pár místech odřela.
Úterý, 14. února 2017 - 23:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 4-2006
Mně se na Kühnových strojích líbí masky podvozků - jsou vzhledově o dost lepší, než původní, asi tím matným vzhledem. Ale je fakt, že oba stroje ČD-C, jak "oficiální" i ten od Davida Struppa mají na podvozcích ťukanec s lehce strženou barvou. Co mě ale se.. nejvíc, je špatný potisk rámu brejlí, kdy je (typicky v pravém dolním rohu) barva na brejlích natištěná i zespodu, ale ne z čela, což dává stroji takový "emtébácký" vzhled [angry]. Pojezdově u mne OK.

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Středa, 15. února 2017 - 00:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 12-2014
S kuehními brejlovci to mám následovně: První dva jsem měl se starými podvozky v první vlně, dostal jsem nové a sám vyměnil. Jízdní vlastnosti pak neměly chybu. U jednoho modelu jsem na střeše našel zalakované drobné smítko, ale jinak absolutně bez výhrad. Pak jsem nakupoval brejlovce průběžně, všechny modely měly z už výroby ty vylepšené podvozky. Kvalitativně i jízdně jsou stejné jako první dva. Nyní jsem přikoupil dva z nejnovější várky. Mám limitku ČDC, ta je vzhledově absolutně bez výhrad a ačkoliv jsem proti jízdním vlastnostem původních "převázaných" modelů neměl žádné výhrady, překvapilo mě, jak tišší a plynulejší jízda nového kusu je. Zkrátka mě překvapilo, že by už tak dobrý pojezd mohl být ještě znatelně lepší (a to ty původní za šmejdy fakt nepovažuju, vedle Roca se nemají za co stydět). Druhým kusem z nové várky byl zelenošedý 750 ČD, ten jsem musel reklamovat. Na jeden směr při jízdě cukal, jel znatelně víc ztěžka a na jednom čele byly olámané detaily. Nový kus už je na cestě, tak snad bude v pořádku. Ten sedřený lem na hraně podvozku bude asi na všech modelech, nejspíš to seškrábnou montéři když nacvakávají plastový kryt na podvozek, je to hodně zranitelné. Ale to je vcelku nepatrnost a za tu cenu alespoň pro mě tenhle přešlap vyváží ostatní klady modelu.

Tedy abych to shrnul, i v nové várce se dá evidentně narazit na bezvadné kusy, ale kvalita bude nejspíš víc kolísat oproti předchozím sériím. Je to škoda, snad se ty drobnosti povede vychytat a další várky přinesou zase to, na co jsem si rád pohodlně zvykl.

Ohledně kinematiky, ta se fakt nezměnila a to mě mrzí. S některými vozy se to v R310 skutečně nesnese a občas mi dělá problémy i samotné dvojče kuehních brejlovců (s velkými obdélníkovými nárazníky). Naštěstí to jde řešit úpravou spřáhla, což je práce na chvilku. Žádný model ale prostě není dokonalý...
Středa, 15. února 2017 - 21:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8827
Registrován: 5-2002
Jedna hračkolejišťová ... dávat osvětlení do vozu bez interiéru je samozřejmě blbost, ale někde si prototyp vyzkoušet musím. Náklady na LED osvětlení činily brutálních 9 korun českých (6 Kč kousek LED pásku kupovaného v metráži, koruna odpor a dvě koruny diodový můstek) a tak se to časem asi rozšíří i do dalších vozů.

Čtvrtek, 16. února 2017 - 06:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 12-2006
353: Kondík proti blikání žádný?
------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak
Čtvrtek, 16. února 2017 - 07:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 12-2006
Zdravím vespolek, na http://www.trainmania.info/clanky.html#kocour_tillig je recenze Kocoura od Tilliga.


------------------------------------------------
www.trainmania.info • www.trainmania.rajce.idnes.cz • www.youtube.com/user/trainmaniak