Diskuse » Archiv 2017 » Modely a modelářství » Ostatní modely » Archiv diskuse Ostatní modely do 23. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Ostatní modely do 23. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 06. ledna 2017 - 15:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 5-2006
To 353: Taky vánoční přírustek. :-)

mujbus.webnode.cz
Rem
Sobota, 07. ledna 2017 - 22:29:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 11-2008
Ikarus_280: Zdarec, dorazil Ti můj dotaz poslaný SZ?
Bagr_poclain: To jsem zvědavej, kdo do té blamáže půjde [rofl]
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Pondělí, 09. ledna 2017 - 15:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 8-2014
Tak Tatrovku už mám doma.

Auta stojí, vlaky jedou...
[auto][auto][auto][auto]
[masinka][tramvaj][tramvaj][tramvaj]
DENNIS*EMO-KIDS
Pondělí, 09. ledna 2017 - 19:37:10  
Neregistrovaný host
188.116.79.201
doufám že ta kolekce vypálí rybník všem těm zlodějskejm čecháčkům kteří ty modely prodávají po bazarech pořád za tak předražený ceny[lol]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 12:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2016
Co je zlodějskýho na ceně modelu okolo 350 kaček (dráž jsem žádný podobný model nikdy kupovat nemusel od těch zlých "zlodějů"), když se nedá běžně sehnat a teď bude stát (akorát v jiné) barvě 220? To jako fakt trubky jako ty, kterého pořád asi někdo "okrádá", nemají stovku dvě navíc na model, který chtějí a budou čekat pomalu roky, jestli se to někdy možná zase objeví, aby ušetřili pár desetikaček? Když jsou jinak totálně neschopní si to sehnat sami třeba z toho Polska za "nezlodějskou" cenu? A pak to dopadne (opakovaně) zase tak, že se naslibuje kolekce a pak ani nebude nebo po pár číslech se přestane prodávat? A pak budeš zase řvát, že jsou to zloději a šmejdi (tentokrát ti vydavatelé), že hodných nečecháčkům jako ty, nedodali všechny modely, který sis vysnil?

A na druhou stranu trubka jako nahoře "Forman" obhajuje abrex a doporučuje jiným, aby začali modely vyrábět sami, když se jim nelíbí jednoznačný nedodělek v podobě modelu Formana? Takže jednou je zloděj někdo, kdo si přidá pár desetikaček na modelu, co odněkud musel sehnat, přivézt apod. a na druhou stranu není zloděj ten, kdo vypustí předraženou limitku kvalitativně se moc nelišící od těch kultovek? A ještě není schopen ji včas ani rozeslat a pořád jen slibuje? Mimochodem, ta limitka má 1998 ks, což v podání abrexu není žádná limitka. To budou prodávat ještě minimálně rok, tedy jestli vůbec zvládnout vyrobit víc jak cca těch 150 ks, které tak zázračně "vyprodali" a lidi si myslí, že další nebudou, tak na to některé trubky už přihazují i na aukru :-D :-D

Takže si to kluci ujasněte aspoň, kdo je ten zloděj. Jestli ten, kdo sežene modely běžně zde nedostupné a dovolí si na ně dát pár korun aby na tom něco měl (vy jistě děláte vše zadarmo ve svém volném čase pro cizí lidi) nebo ten, kdo vyrobí rádoby "limitku" plnou nedostatků a prodává ji za "nezlodějských" 1000 Kč.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
DENNIS*EMO-KIDS
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 18:49:22  
Neregistrovaný host
188.116.79.201
zloděj je ten kdo ráno nakoupí v trafice model za 69 (nebo první kultovky ) a odpoledne to prodává na bazarech za 250 kč ks To je taky přirážka za to že nemusím chodit do stánku (ale na poštu) ?[lol]
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 21:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 6-2010
Než tady začnete žonglovat se slovy zloděj apod., tak si uvědomte, co je podstata obchodu. Levně nakoupit a draze prodat. Zní to možná drsně, ale je to tak. A já nevidím nic zlodějského na tom, když někdo koupí model za 69,- a vzápětí ho nabízí za 250,-. Nabízet může třeba za 1000000, jde o to, jestli se najde někdo ochotný to za tu cenu DOBROVOLNĚ koupit. To slovo DOBROVOLNĚ jsem zdůraznil proto, že to je velmi důležitý aspekt toho, že nejde o zlodějinu. Zloděj je ten, kdo mě způsobí škodu, kdo mi někdo odcizí, případně mě podvede. Když si dobrovolně zakoupím od dotyčného model za 250,- Kč, cenu znám a nákupem s ní souhlasím, vznikla mi nějaká škoda? Podvedl mě prodávající? Okradl mě? Nic na tom němění ani skutečnost, že ten samý model si můžu zakoupit jinde za 69,- Kč. Pokud o této možnosti vím a přesto si koupím stejný model za 250,- Kč, pak budu zřejmě duševně slabší, nebo prostě jen nevím co s penězmi. Pokud o levnější možnosti nevím, pak to opět není vina prodávajícího, že nejsem schopen si zjistit více informací.

Tatru jsem si také pořídil a uvažuju o objednání celé kolekce. [happy]
Rem
Pátek, 13. ledna 2017 - 14:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 11-2008
Ona se ta kolekce v prvních číslech tváří pěkně, co je pravda. Dokonce i Škodovky plánují, což je zřejmě následek nějaké dodatečné dohody a výroby, kdy se to u "kultovek" nestihlo, tak to zkouší udat v nové kolekci. Ale nedivil bych se, kdyby postupem čísel nabízeli zas nějaky Žuky, Vazy, Zazy a kdo vi co... co tu v ČSSR jezdilo maximalně v počtu pár kusů nebo vůbec.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Sobota, 14. ledna 2017 - 22:10:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 6-2010
Tak jsem změnil názor, kolekci si objednávat nebudu. Hlavním důvodem je to, že pokud ukončím smlouvu, musím vrátit všechny modely, včetně dárků a dostanu zpět peníze. Kdyby šla smlouva kdykoli ukončit a již dodané modely a dárky by mi zůstali, tak bych do toho šel. První modely vypadají opravdu dobře a koupím si je jednotlivě ve stánku, ale obávám se, že při plánované sérii 80 ks přijdou časem pro nás neatrktivní modely. O kolekci jsem uvažoval také kvůli jednomu z dárků - Karose ŠM11, ale radši si ji zkusím pořídit někde jinde. Má někdo tip, kde se dá tato Karosa ŠM11 v měřítku 1:72 sehnat nebo objednat za slušný peníz? Byl bych ochoten respektovat cenu do 500,- Kč. Díky.
Neděle, 15. ledna 2017 - 18:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 8-2008
Venca21:
Když Karosa, tak stačí říct...
http://aukro.cz/skoda-karosa-sm-11-deagostini-i6678355633.html

PS: Za odměnu prosím fokty, jde mi o lak, zda nejsou pod barvou boule, otřepy, nebo se barva naopak někde nedrolí. [wink]
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Neděle, 15. ledna 2017 - 19:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 10-2012
6117 : mám to doma 2x, vypada pekne, lak ok, zadny boule,ale je videt, ze cervena barva na bocnicich je od oken az dolu a kremovy pruh neni ve stejné barvě jako zbytek vozu, protože je asi proveden sítotiskem a ne lakem, je to jediná vada, jinak je ok. http://modelytramvaji.websnadno.cz/Autobusy-172--Bus-172.html
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Rem
Pondělí, 16. ledna 2017 - 18:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 11-2008
Venca21: To si snad dělají [zadnice] Asi podmínka pro ty, co by rádi jen Škodovky a Tatry, a pak čau od kolekce. Je to pěkně vychcaně na palicu.
Krom toho že ty obchodní podmínky mají napsaný jak idioti, nejvíc mne dostalo, že zaplacené nevrácené zboží budou brát jako bezdůvodné obohacení. HUMUS [crazy]
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Úterý, 17. ledna 2017 - 17:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 9-2004
Ještě bych rád ocitoval jednu pasáž z podmínek, nacházejících se na druhé straně sešitu Tatra 603:

"Vydavatel upozorňuje prodejce, že prodej nových i archivních exemplářů v jiné maloobchodní ceně, než jakou stanovil vydavatel, je zakázáno a bude právně stíháno."

Samozřejmě je otázka, kdo je to podle nich "obchodník"...
M_g
Úterý, 17. ledna 2017 - 17:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 682
Registrován: 6-2006
v jiné maloobchodní ceně, než jakou stanovil vydavatel, je zakázáno a bude právně stíháno
A podle jakého zákona?
To bude součást obchodního ujednání? Čím bude vyváženo?
Středa, 18. ledna 2017 - 10:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 456
Registrován: 5-2007
Ahojte... takze sa naplnilo, co som uz hore pisal o modely SKODY FORMAN od firmy ABREX... Kamaratovi prisli prve modely a bol ochotny ich nafotit a zhodnotit...
Modelov mu prislo viac, a tak sme mohli aj porovnat... Nakoniec sa rozhodol, ze niektore poskodene modely vrati. Pisal do firmy a kupodivu sa mu k tomu nikto ani len nevyjadril...

Aby ste mi verili, ze len tak nekecam, tak si tie fotky mozete pozriet sami... prikladam link...
http://minimodelcz.rajce.idnes.cz/Abrex_Forman_eRko/
Posudte, ci je to model hodny ceny 40 Euro...[ko][ko][ko] Ked sa pozriete blizsie, tak ABREX sa ani neunuval vyrobit si na svoj "LIMITOVANY" model nove podstavce, ale len prelepil podstavce zo starsich modelov FABIE, SUPERBA A OCTAVIE...
Proste sa zasa potvrdilo, co som uz napisal... rychlo a lacno vyrobit a este rychlejsie a drahsie predat... Nieco mi to pripomina... [zadnice][zadnice][zadnice]

A pre neregistrovaneho uzivatela FORMAN, som zverdavy, co mi k tomu napisete teraz... A nechcem pocut nic take, ako ze si mam model vyrobit sam, ale objektivne posudenie stavu vyrobeneho modelu...
A hlavne si to porovnajte s modelom uz vyrobeneho FAVORITA, mate ho tam tiez... Mam pocit, ze sme sa zasa vratili do doby 90-tych rokov, k modelu FAVORITA od KDN, a musim teda povedat, ze este aj ten bol lepsie urobeny... Takze vytaj 21-ve storocie... a doba modernych technologii... [ok][ok][ok]
Středa, 18. ledna 2017 - 11:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2016
Tak za takovou větu by mohli dostat hezkou pokutu, zvláště pokud by to vyžadovali nějak v reálu. Jestli si něco koupím, tak si s tím už pak můžu dělat co chci a prodat za kolik chci. Nakonec z vlastní zkušenosti dodavatel nemůže odběratele k ničemu nutit, opakovaně se řešilo, že jsou pro internetové prodejce doporučené nějaké ceny a běžně ty ceny někdo podstřeluje a dodavatel s tím stejně nic neudělá, není to právně vymahatelé. Navíc, pokud si to kupuju v trafice, tak mě ani DeAgostini nebo kdo to u nás vydává, absolutně nezajímá, nemám s ním žádnou smlouvu nic.
Jediné co může, je přestat dodávat obchodníkovi, který to porušuje (a ten si pak zboží stejně vezme jinde v nějakém velkoobchodu apod.). Maximálně že by to měli ujednané smluvně, ale pouze u obchodníků a kdo ví jestli by to vůbec prošlo soudem, když jsou tu nějaké zákony ohledně zákazu cenových dohod atd. A u spotřebitele už vůbec.
Středa, 18. ledna 2017 - 11:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2016
Abrex třeba měl kdysi podobnou podmínku, že se nemá prodávat levněji než mají oni na eshopu (jestli to mají pořád, netuším). V reálu byly modely na některých obchodech levnější než u nich (když ještě to obchody kromě pár skalních brali a bylo co prodávat) a neřešilo se nic. Nebo si to někteří prodejci prostě řeší přes Škodovku jako "náhradní díly" nebo překupují přes jiné a nic se neděje... A prodej dráže jim samozřejmě nevadil...
Středa, 18. ledna 2017 - 21:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 8-2008
M2359: Díky za užitečnou odpověd. Koukám na to a ani by mě toto (docela zajímavé) řešení nenapadlo. Model až na drobné detaily (rozměry oken) nevypadá nejhůř a půjdu do toho, až když se hodně soustředím, tak ten jiný odstín béžové mezi červenými pruhy vidím, ale nijak mě to nebije do očí, třeba modely autobusů od Norevu mají plastové díly kolem kol a některé i plastovou střechu a odstín je také trochu jiný. Ono u autobusů 1:1 s 30.tis km a více to je celkem běžný jev [proud]

Ad podmínky, vyhlášky, strašení- Pes, který štěká, nekouše. Nevím, jakým je to ošetřeno zákonem, ale co třeba domácí úprava a pak následný prodej? Co prodej/ vydražení na aukru, kdy je někdo ochoten a nabízí mi za model dané peníze? Spíš je to podle mého laického názoru jen psychologické zastrašení a zvlášt, pokud to někdo bude prodávat dráž, než výrobce. Stejné scény dělá Škodovka ohledně jejich modelů. Co vím, tak třeba Večerník to řeší tak, že Oktávka je Škoda 9XX, a Felicia Combi osobní vůz typu Combi, nebo se na krabičce objevilo i ,,Felda,, [vypravci] Je to ale zbytečné, protože na design je tuším 15-20 let prům. vzor, takže i když může tak velká firma, jako Škoda strašit, před soudem by obstál výrobce modelů. Stejně tak dělá modely třeba Knopp a to i v době, kdy byl pouhý a jediný dvorní dodavatel Škodovek jen Abrex... Spíš nechápu, proč se nemohou v ČR prodávat modely 1:18 od výrobce Paudi, třeba i přes dealery Škoda, v těch autosalonech by jim to sakra slušelo...[jidlo]
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Neděle, 22. ledna 2017 - 15:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2017
Zdravím všechny. Jen bych chtěl trochu poupravit informace o kolekci DeAgostini. Není pravda, to co se tady píše, že jste zavázáni odebrat celou kolekci a v případě dřívějšího ukončení vracet všechny modely i dárky. To je nesmysl. Ony ty podmínky jsou napsány trochu krkolomně. Jedná se o nějaký rychlý amatérský překlad. Ve skutečnosti tím chtěl autor říct, že smlouva je automaticky nastavena na dobu určitou po celou dobu trvání kolekce. Ale samozřejmě ji můžete kdykoliv ukončit. A to buď zrušením od dalšího čísla nebo i vrácením čísla aktuálního. V tomto případě, když odesíláte balíček zpět, musíte samozřejmě vrátit i dárek, pokud ten je v zásilce zrovna přiložen. Nikdy nemusíte vracet dříve obdržené modely, ani dárky. To je nesmysl. Ověřte si to na tel. lince, uvedené na webu DeAgostini. Vím to i ze zkušeností s jinými kolekcemi od DeaGostini. Nikdy u nich není problém s ukončováním předplatného, tak jak tomu je např. u Atlas Editions a dříve IMP :-)
Neděle, 22. ledna 2017 - 15:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2017
http://www.deagostini.cz/CZ/legendarniautomobily/podminky_prodeje .html

"V případě odstoupení od Smlouvy o předplatném je Předplatitel spotřebitel povinen vrátit dodané zboží nepoškozené. Předplatitel je povinen vydat kromě vráceného zboží i veškeré s tím související plnění (dárky apod.)"

Tím je ale myšleno když se po konkrétní zásilce rozhodnu předplatné ukončit, aniž bych poslední zásilku zaplatil. Odešlu ji zpět se vším, co k ní náleží :-) Tak asi tak...
Pondělí, 23. ledna 2017 - 20:49:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2017
Forman: ak to Abrex nevie urobiť lepšie, tak takáto cena je len výsledkom hnania sa za ziskom
bez toho, aby firma poskytla kvalitu a radosť z pekne spracovaného modelu. Takáto cena je už dávno za hranicou zdravého rozumu.
Ja, ako koncový odberateľ, zákazník, ktorý si model chce kúpiť, mám plne právo vec hodnotiť, veď som zberateľ-modelár, za ktorý dávam svoje peniaze.
Takúto kvalitu si ako tak, viem predstaviť pri kovových modeloch 1:87 (Schuco, Welly) ale nie pri 1:43, nehovoriac o tejto cene. Takto sa tento zberateľský koníček ničí.[angry]
Hladík
Neděle, 29. ledna 2017 - 21:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 10-2008
DeAgostini

No já mám doma už 3. model a jsem zatím docela spokojený [happy]
Neděle, 29. ledna 2017 - 23:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 6-2010
Hladík: Ty umíš cestovat časem? Ta 120 má vyjít až 6.2. [coze]
Neděle, 29. ledna 2017 - 23:19:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 2-2009
Venca21:
Předplatitelé dostanou vždy dva modely najednou
http://marek275.rajce.idnes.cz/
Neděle, 29. ledna 2017 - 23:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 6-2010
Díky. Vím, že u předplatného přijdou 1x za měsíc dvě čísla najednou, ale myslel jsem, že zpětně a ne dopředu. Tak si ještě týden počkám. [happy]
Středa, 08. února 2017 - 00:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2017
Já už mám Škodu 120 asi rok :-D Oni se pokoušeli tohle vydávat už loni, trochu teď pozměnili pořadí. Tehdy jsem si objednal předplatné od 1. čísla. Přišel mi omluvný dopis, že se dočasně vydávání pozastavuje a že mi posílají dvě zásilky (celkem tedy čtyři modely) zdarma. Opravdu jsem dostal během měsíce dvě bezplatné zásilky. Takže jsem teď před začátkem vydání již měl Tatru 603, Ladu, Stodvacítku, Mercedes. :-D Tak si to teď doplňuji 2., 4., dále pak 6. číslem a předplatím si od 10. čísla, protože poslední z těch, které mám, bude právě ten Mercedes v 9. čísle.
Časopisy jsou stejné, jen číslo je jiné a v tiráži je uvedeno u staršího vydání, že jde o DeAgostini v Polsku. Teď už tam je Německo :-)
Středa, 08. února 2017 - 00:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 6-2010
Kde se dá zjistit to pořadí, ve kterém modely půjdou?
Středa, 08. února 2017 - 04:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2017
Volal jsem na jejich linku, paní byla moc ochotná. Odpověděla mi na všechny otázky. Zná tam tuším nějakých prvních dvacet čísel, jak půjdou za sebou. Tel.: 246017119
Luca
Středa, 08. února 2017 - 12:21:59  
Neregistrovaný host
185.99.65.252
Hladík: Možná je to blbá otázka, ale chci se zeptat, taky Vám chybí u 120 L pravé zrcátko? Nebo je to jen u mě a mám to jít vyměnit? [uhoh] Díky za odpověď.
Středa, 08. února 2017 - 14:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2017
Středa, 08. února 2017 - 15:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2017

Středa, 08. února 2017 - 15:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 10-2012
Luca: původní škodovky neměly pravé zrcátko.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 08. února 2017 - 15:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 1-2017
Ano, ani na tom modelu není nějaká dírka po zrdcátku. :-) Jak je vidět na fotografii.
Luca
Středa, 08. února 2017 - 16:34:24  
Neregistrovaný host
185.99.65.252
Tak to jsem ráda, díky [happy]
Rem
Středa, 08. února 2017 - 20:32:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 11-2008
don.p.patron: Tvoje číslo 4. Mercedes W115. Číslo 4. na stránkách Tatra 613? Že by takový brzký ojeb? Máš informace proč máš to, a né ono?
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Středa, 08. února 2017 - 22:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 10-2012
Rem: psal to ve středu 8 února
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 08. února 2017 - 22:43:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2017
Jo, jak jsem psal výše. Tento Mercedes W115 bude v čísle 9, jak mi bylo řečeno po telefonu. Jinak tehdy, když přerušili vydávání po čtyřech číslech, tak v 5. čísle byl naplánován Trabant. Ten už se ale do stánků nedostal. Předpokládám tedy, že se tam taky brzy objeví.
Milan N.
Čtvrtek, 09. února 2017 - 10:43:19  
Neregistrovaný host
78.8.140.62
Ahojte, taky už mám první tři čísla a jsem moc spokojený. Na začátku také jsem se díval na to pravé zrcátko, ale pak mi to trklo! Já jsem s modely velmi spokojený!
Petr_k
Čtvrtek, 09. února 2017 - 11:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11828
Registrován: 4-2003
Absence pravýho zpětnýho zrcátka byla specialitou spíš stopětek, ne?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Rem
Pátek, 10. února 2017 - 15:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 11-2008
Jo vono to bylo z loňska. To jsem nepostřehl. Jinak dobrej kauf, získat modely v "jejich ceně" za 8 stovek gratis. [ok]
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Sobota, 11. února 2017 - 18:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2017
:-) to jo. Prekvapilo mě to, že za objednané nic nechtěli. Bylo mi ale líto, že kolekci ruší. Neměli to ani na webu, žádné reklamy, jako teď.
Milan N.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 04:43:39  
Neregistrovaný host
73.168.196.112
Já si myslím, že teď to rozhodně nezruší, pořádně reklamují časopis. Těším se na to, až budu mét celou kolekci.
Milan N.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 04:56:09  
Neregistrovaný host
73.168.196.112
Rem:
"Ona se ta kolekce v prvních číslech tváří pěkně, co je pravda. Dokonce i Škodovky plánují, což je zřejmě následek nějaké dodatečné dohody a výroby, kdy se to u "kultovek" nestihlo, tak to zkouší udat v nové kolekci. Ale nedivil bych se, kdyby postupem čísel nabízeli zas nějaky Žuky, Vazy, Zazy a kdo vi co... co tu v ČSSR jezdilo maximalně v počtu pár kusů nebo vůbec.
"

Pokud jim zavoláš, tak Ti milá paní řekne, která auta budou v dalších číslech. Takže to zkus, než začneš panikařit ;-)

Zdravím
Milan
Rem
Sobota, 18. února 2017 - 18:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 11-2008
Milan N. Nemám důvod panikařit neb kolekci neodebírám, poučen předešlým zážitkem z kultovek.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Neděle, 19. února 2017 - 10:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2017
Rem: A můžeš trochu podrobněji popsat, jaké negativní zážitky s kultovkami jsi měl? Díky. Já kdysi odebíral jinou kolekci od nich pro děti a nikdy nebyl žádný problém. I zrušení proběhlo bez problémů a zbytečných řečí.
Pondělí, 20. února 2017 - 14:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2017
Info ze zák. linky DeAgostini:
Z důvodu velkého zájmu je 4. číslo Legendárnich automobilů na stáncích opožděno. Mělo by se tam objevit do konce tohoto týdne.
Středa, 22. února 2017 - 12:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 1-2017
Časopis vyjde zítra ☺
Ze stejného důvodu, tedy velkého zájmu, se v některých trafikách znovu objevilo č. 1. Zřejmě poptávka převýšila nabídku.
Beta
Středa, 22. února 2017 - 20:05:34  
Neregistrovaný host
89.78.223.23
Nazdar, taky jsem si objednal Legendární automobily minulé éry a jsem moooooc spojený! Čekám na další čísla, na který model se nejvíce těšíte?
Wojta
Středa, 22. února 2017 - 21:44:12  
Neregistrovaný host
130.193.9.22
Milan N. a don.p.patron jste jako zákaznická linka online :D Díky za info!
Milan N
Středa, 22. února 2017 - 21:57:01  
Neregistrovaný host
88.86.120.22
Rem: A můžeš trochu podrobněji popsat, jaké negativní zážitky s kultovkami jsi měl? Díky. Já kdysi odebíral jinou kolekci od nich pro děti a nikdy nebyl žádný problém. I zrušení proběhlo bez problémů a zbytečných řečí.

Taky bych prosil o informaci. Zatím žádné špatné zkušenosti nemám a teďka vidím, že je obrovský zájem a legendární automobily. Po Tvém přispěvku jsme jim zavolal a zeptal se, která auta budou další a jestli to dotáhnou do konce, tak nevím...
uzivate

Wojta: Milan N. a don.p.patron jste jako zákaznická linka online :D Díky za info!

Díky!
Milan95
Středa, 22. února 2017 - 22:56:03  
Neregistrovaný host
87.99.21.161
Čaute kluci, chtěl jsem koupit časopis v trafice, ale tam u mě bylo hned vyprodáno, takže jsem si objednal přek několika dny. A už jej mám [happy]. Taky jsem nejdřív byl překvapený tím zrcátkem [uhoh], ale to spíše znamená, že asi ještě málo vím o těch modelech.
Rem
Čtvrtek, 23. února 2017 - 03:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 11-2008
Milan N: Kultovky jsem si objednal od 1. čísla zhruba u 140. čísla objednávky přestali chodit. První jejich informace byla, že mají nějaké problémy s dodavatelem a čísla dostaneme opožděně. Po nějakém čase čekání najednou zpráva že posledních pět čísel nedodaji, že si je máme vyhledat ve stankovych prodejích, kdy některá čísla z oněch pěti posledních čísel byla již nedostupná, a právě vycházející čísla již "rezervovana". Pak ale najednou zpráva, že zájemci, kterým chybí nějaké číslo, mají komusi napsat, a následně mu budou chybějící čísla doručena. Celá tahle popsána věc trvala dokupy tak půl roku, než jsem posledních pět chybějících čísel dostal. Jinak řečeno měl jsem 140 čísel a půl roku nejistoty, jestli zkompletuji celou sérii posledními pěti čísly... nebo je mi sbírka naprd.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 10:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 1-2017
Ale proč by měla být bez pěti čísel sbírka nanic. Vždyť oni ji budou stejně vydávat postupně. Sám vydavatel ani neví, jaké pořadí bude dál a kolik čísel nakonec bude. Plánováno je 80. Ale není to garantováno. Asi to chápu, chceš mít jakože kompletní sbírku, ale pro mě tohle není nějaký závažný problém.
Jdu si rozbalit 4. čislo :-)
Čtvrtek, 23. února 2017 - 11:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 1-2017
Na stránkách už prezentují čísla 6 - 8. [happy]

č. 06 - Tatra 600 Tatraplan
č. 07 - Dacia 1310
č. 08 - Škoda 110R
č. 09 - Mercedes W115
č. 10 - Barkas B 1000
č. 11 - Škoda Octavia 1961
č. 12 - Trabant P50 Kombi
Čtvrtek, 23. února 2017 - 11:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 10-2012
Přesně tak, pokud něco neplatil předem a oni mu nic nedluží tak nevidím problém. Navíc, pokud by něco nepřišlo, dá se to všude koupit.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Čtvrtek, 23. února 2017 - 12:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 9-2004
Jde o princip, pánové!

Naprosto postoj "Rem" chápu! Objednáváme si CELOU kolekci, ne pár čísel! A pokud je to jinak, má to být zmíněno předem!

Argument, že si to můžeš koupit na stánku, neberu - objednávám CELOU kolekci a nemám čas se někde cymbat po rynku, abych chybějící čísla sehnal.

...nicméně doufám, že teď to bude lepší:-)
Čtvrtek, 23. února 2017 - 12:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2017
Neobjednáváš celou kolekci, ale spíš předplatné. Ročně máš 24 čísel. Nikdo neví, co bude za tři roky. Firmy krachují, mění strategii. Taky je to dáno zájmem. Když opadne, nevyplatí se jim rozesílat pár autíček :-) Prostě nemůžete chtít po někom nějakou garanci slíbených 80 čísel. Může jich být méně, zrovna tolik a nebo i více. Ale taky doufám, že to bude šlapat a vyjde co nejvíce čísel ;-)
deagostino
Čtvrtek, 23. února 2017 - 15:29:19  
Neregistrovaný host
89.177.96.194
Ronoath: a ty to máš objednané závazně na nějakou smlouvu? Zaplacené jako předplatné předem? Nebo máš někde zálohu předem? Protože pokud ne, tak vlastně o nic nejde i kdyby ti nepřišlo ani jedno číslo.
Rem
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:36:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 11-2008
don.p.patron: Pro mne to problém byl. Když jsem si objednal kolekci o 145 číslech, načež mi každý měsíc mají dojít dvě čísla časopisu což očekávám a dobré dva měsíce nikde nic, žádná zpráva že se něco děje ani na stránkách se nic neděje tak to dle mého rozhodně není dobrý přístup. No pravda, důvod byl ten že oni sami nevěděli co bude... prvně že bude mít kolekce zpoždění, pak že se ruší, a nakonec že tedy bude možné chybějící čísla dodatečně dokoupit. A jedná se o kolekci chci mít všechna čísla vydání, a né že to utnou jen tak a nazdar. Pokud slíbí 145 čísel očekávám 145 čísel... takhle jsem měl 139 čísel a nekompletní kolekci, naštěstí to dopadlo dobře ale hlasivky mám jen jedny.

M2359: Všude se to NEDÁ KOUPIT [crazy] zvlášt když napíšou "sežente si to ve stánku" v době kdy ve stánku prodávají už číslo 142 a poslední číslo co mi došlo je 139...
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Roman 11
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:15:03  
Neregistrovaný host
85.135.36.2
Zdravím taly jsem si kolekci objednal 23.1.2017 od třetího čísla a zatim nic nedorazilo tak sem tam včera volal a paní mi sdělila že čísl 4 se opozdí proto zasilku mám očekáva příští týden tak doufám že to dorazí ale stejně si myslím že vtom mají pěkný bordel no uvidíme.